Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marek o W Konfederacji każdy ma r…
  minka o Austria: bojkot przemówienia…
  minka o Austria: bojkot przemówienia…
  Anteas o Będziemy drugą Japonią?
  Zbigniew Kozioł o Prawybory niedemokratyczne
  Mietek o Kłamstwo założycielskie czyli…
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof o Będziemy drugą Japonią?
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Będziemy drugą Japonią?
  Mietek o Będziemy drugą Japonią?
  Siekiera_Motyka o Ukraińskie zboże ma nie pozost…
  Gnostyk o Jałta 1945 – polskie zwyc…
  Mury polskiej wrogoś… o Mury polskiej wrogości
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Co dzieje się w Kanadzie?

Posted by Marucha w dniu 2022-02-21 (Poniedziałek)

Kanadyjczycy stracili cierpliwość wobec rozporządzeń własnego rządu dotyczących rzekomej ochrony przed rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

Mimo niemal 81% poziomu wyszczepienia populacji tego kraju, premier Justin Trudeau postanowił nie rezygnować z ograniczania swobód obywatelskich a ponadto kontynuować politykę dyskryminacji z klucza sanitarnego.

Kanadyjczycy w odpowiedzi rozpoczęli masowe protesty w największych miastach za pomocą blokady dróg oraz dostaw ciężarówkami. Wedle medialnych doniesień, obywatele przygotowywali się do ogólnokrajowego strajku od dłuższego czasu poprzez zbiórkę pieniędzy, żywności i paliwa, gdyż generalny bunt łączy się z paraliżem życia społecznego i gospodarczego.

Tolerancja – tak, ale dla wybranych

Premier Kanady, znany ze swoich wystąpień na temat poszanowania praw człowieka, demokracji oraz tolerancji dla osób ze środowiska LGBT, postanowił wytoczyć jak najbardziej autorytarne działa przeciwko pokojowo protestującym obywatelom. Wprowadził on m.in. stan wyjątkowy, który w praktyce jest analogiem polskiego stanu wojennego. Został ograniczony dostęp Kanadyjczyków do mediów społecznościowych i Internetu, nakazano rekwirowanie paliwa, dostarczanego kierowcom (niezbędnego wszak do działania ogrzewania kabiny pojazdu), aresztowanie osób przynoszących wszelkie dobra protestującym tj. zakazano przekazywania jedzenia, odzieży, koców, leków etc. pod groźbą potraktowania pomagającego jako terrorysty lub popierającego terroryzm.

Działania premiera spotykają się jednakże z krytyką nawet w rządzie kanadyjskim. Deputowani do parlamentu kanadyjskiego z ramienia Partii Konserwatywnej ostrzegali szefa rządu, że jego decyzje są bezprawne (stan wyjątkowy można wprowadzić w razie wystąpienia czterech okoliczności, których obecne wydarzenia w żadnym przypadku nie wyczerpują). Ponadto zasygnalizowano politykowi, że może on swoją zaciętością doprowadzić do eskalacji konfliktu, bowiem część policji kanadyjskiej dopomaga w sposób zarówno bierny jak i czynny protestującym.

Krytyka z własnych szeregów

Również politycy rządzącej Partii Liberalnej, jak np. Joel Lightbound, krytykują politykę epidemiczną w kraju, zaznaczając, że niektóre osoby mają „uzasadnione obawy”, na które należy odpowiedzieć. Poseł stwierdził, że reakcja rządu na pandemię stała się „upolityczniona i dzieląca społeczeństwo”.

Należy przy tym dostrzec, iż Trudeau nie bez wysiłku zdobył władzę w Kanadzie. Poparcie na poziomie nieco ponad 30% na początku kadencji, wchodzenie w koalicję z pomniejszymi ugrupowaniami i kompromisy wskazują na niestabilną pozycję polityczną pretendującego do pierwszego w historii kanadyjskiego „dyktatora”.

Podobnie jak znienawidzeni (i dotychczas krytykowani przez samego premiera Kanady) dyktatorzy, polityk uciekł z Ottawy wraz z rodziną i de facto ukrywał się przed własnymi obywatelami. Ogółem, mimo apelu premiera o zdecydowane działanie policji wobec protestujących, odnotowano niewiele przypadków aresztowań, wielokrotnie funkcjonariusze dołączali się np. do wspólnego śpiewania hymnu państwowego, okazywali wzruszenie i solidarność z legalnie i pokojowo protestującymi współobywatelami. Ponadto szef policji w Ottawie podał się do dymisji.

Brat przeciwko bratu

Justin Trudeau nie tylko w parlamencie ma oponentów. Jego przyrodni brat Kyle Kemper jest zadeklarowanym antysystemowcem i antyglobalistą. Regularnie wypowiada się krytycznie na temat aktywności politycznej swego krewnego oraz obostrzeń kowidowych. Jest on również autorem książki pt. The Unified Wallet. Unlocking the digital golden age, traktującej o kreowaniu w przyszłości tzw. cyfrowej tożsamości, czyli kompensacji informacji na temat każdego nas w formie cyfrowej (informacje medyczne, dane osobowe, historia transakcji, preferencje, dane akademickie, zawodowe etc.).

Zaangażowanie Kempera w procesy, które uwidaczniają się w ostatnich tygodniach w skali globalnej nie jest odosobnione. Na protestach próbują zbić kapitał rozmaite formacje i organizacje polityczne, których rola obecnie może być jedynie spekulowana. Na pewno należy uwzględniać fakt, iż bez zaplecza polityczno-partyjnego, dostępu do najważniejszych mediów, elit społecznych i politycznych kraju, protestujący nie osiągnęliby tak spektakularnych rezultatów.

Podopieczny Schwaba

Odnośnie samego premiera Trudeau oraz jego gabinetu, należy zaznaczyć, iż parlament kanadyjski (podobnie jak wiele innych na świecie) wywodzi się ze środowiska Światowego Forum Ekonomicznego w Davos oraz otoczenia Klausa Schwaba, co sam niemiecki ekonomista w 2017 roku przyznał, opowiadając o swoich bliskich relacjach z obecnym premierem Kanady[1].

Zatem rozsądnym okazuje się przyjęcie założenia, iż decyzje Trudeau są uzależnione od woli owej organizacji oraz celów, jakie postawił przed sobą jej szef i założyciel. Najprawdopodobniej interesy tego typu zewnętrznych podmiotów są uznawane za priorytetowe względem nie tylko dobra oraz woli narodu, w imieniu którego szef rządu pełni władzę, ale nawet jego własnej kariery politycznej. Nasuwa się w tym momencie naturalne pytanie o to, czy rządy państw na świecie nadal funkcjonują w imieniu swoich obywateli, czy stanowią jedynie figury w rękach organizacji ponadnarodowych.

Kanada śladem Chin?

Po tym, jak zablokowane zostało ponad 10 mln dolarów, jakie zebrali na platformie crowdfundingowej GoFundMe protestujący kierowcy ciężarówek, okazało się, iż narzędzia, jakich może autorytarnie używać, ponoć spełniający kryteria demokratyczności rząd kanadyjski są wręcz nieograniczone. Premier posunął się do podejmowania decyzji w imieniu właścicieli banków, a nawet agencji ubezpieczeniowych, które otrzymały zalecenie unieważniania polis właścicielom ciężarówek oraz firmom, które angażują się w protesty. Blokowanie kont bankowych osobom, które sprzeciwiają się rządowi przypominają metody przyjęte w Chinach w ramach tzw. Social Credit System, w którego założeniu jest uniemożliwiania korzystania z szeregu miejsc i usług obywatelom, którzy wykazują nieposłuszeństwo czy jakąkolwiek formę krytyki wobec rządu chińskiego.

Kanada zatem zdecydowanie podąża ścieżką modelu opracowanego przez specjalistów pracujących dla Komunistycznej Partii Chin, w rezultacie implementując coraz więcej jego elementów. Sytuacja taka powinna również poddawać pod dyskusję kwestię rugowania gotówki z gospodarek krajowych na rzecz pieniądza cyfrowego. System bezgotówkowy okazuje się bowiem wysoce wrażliwy na stanie się narzędziem represji w rękach elit władzy.

Kanada inspiracją dla innych

Kanadyjscy kierowcy ciężarówek mimo swego niełatwego położenia wykazują się wysokim stopniem przygotowania, organizacji i determinacji. Udało się im zebrać kolejne 7 mln dolarów na alternatywnej platformie kwestowej, a także zainspirować obywateli innych państw świata, dotkniętych walką już nie z wirusem, a z obywatelami.

I tak, w Jerozolimie zgromadziło się ok. 30 tys. pojazdów w ramach protestu przeciwko rygorystycznym obostrzeniom kowidowym oraz wprowadzaniu segregacji sanitarnej w Izraelu. Do podobnych zgromadzeń dochodzi i zapewne będzie dochodzić w kolejnych krajach, gdyż ludzie są nie tylko zmęczeni niepewnością jutra, wynikającą z dewastacji niemal wszystkich aspektów życia społeczno-gospodarczego w swoich krajach, ale przede wszystkim podejmowaniem prób konfliktowania społeczeństw, ich sztucznego podziału podług posiadania certyfikatu szczepień.

Nowe instytucje

Neoinstytucjonalizm jako teoria, zakładała, iż instytucje – zarówno państwowe, jak i te pozapaństwowe – nie są li tylko wynikiem racjonalnego czy eksperckiego działania decydentów, lecz przy tworzeniu i kształtowaniu się samych instytucji oraz ich działaniu biorą udział również przesłanki „pozaracjonalne”. Teoria ta zakłada, iż instytucje są kształtowane podług działań i upodobań oraz akceptacji społecznej. Podobnie jak określał to John G. A. Pocock w swojej książce The Machiavellian Moment, elity władzy, obserwujące burzliwe niekiedy przemiany społeczne, bieżące tendencje, problemy, rozwój technologiczny podejmują stopniowo decyzję o kreowaniu nowego kształtu państwa. Ponadto Joel Mokyr dostrzegł, że procesy te są rozłożone w czasie, trwające zaś w tym społeczeństwo owymi nowymi ideami i prądami „nasiąka”[2].

Zdawałoby się, iż utworzenie w sposób arbitralny uniwersalnego systemu politycznego, zmowy elit, którego porządek ekonomiczno-społeczny odpowiadałby każdemu, jest niemożliwy do urzeczywistnienia. Tymczasem, zgodnie z zasadami, czerpiącymi z marketingu, postanowiono potrzeby ludziom wytwarzać. Jedną z organizacji pracujących od drugiej połowy XX wieku nad szukaniem (w sensie dosłownym) wspólnego wroga całej ludzkości w celu likwidacji interesów partykularnych państw i ich elit jest Klub Rzymski.

Jednak wydawane przez ową instytucję, w składzie osobowym której funkcjonuje sztab „ekspertów” i „specjalistów” rozmaitych dziedzin wraz z wybranymi głowami, byłymi i obecnymi, państw świata, prace są podważane przez szereg uczonych ze względu na swoje nikłe walory naukowe, a nawet absurdalność wyciąganych wniosków[3].

Globalna sterownia

Postrzeganie takich organizacji, wykreowanych i tworzonych przez najbardziej wpływowych ludzi, przez koła naukowe nie ma zbyt dużego znaczenia, gdyż proponowane podczas prac Klubu Rzymskiego rozwiązania są wprowadzane w życie w takiej formie, która jest przyjmowana przez większość populacji Ziemi. Klub posiada swoje krajowe, lokalne stowarzyszenia w 35 krajach, których zadaniem jest rozpowszechnianie idei i pomysłów, przedłożonych podczas szwajcarskich (centralnych) prac zespołu ekspertów, jak również lobbowaniem do lokalnych rządów o wprowadzanie zgodnych z ich interesem zmian w swoich przepisach i politykach.

Jak wynika z niniejszych rozważań, ani elity władzy, ani organizacje międzynarodowe nie funkcjonują ani nie wprowadzają rozwiązań zgodnie z upodobaniami czy tendencjami panującymi w społeczeństwach, lecz albo je kreują, albo wręcz siłowo wpływają na bieg dziejów, modyfikują rzeczywistość według własnych upodobań i zysków. Nie liczą się one ani z rzeczywistymi potrzebami ludzkości, ich godnością, ani nawet rozumem. Wprowadzają jedynie pewne novum dla zwolenników realistycznego podejścia teoretycznego w badaniach stosunków międzynarodowych. Owa nowość polega na tym, iż likwidowane jest jakiekolwiek współzawodnictwo między państwami, a tzw. racja stanu przestaje mieć rację bytu[4].

Sylwia Gorlicka

[1] J. Melville, So we penetrate the cabinets, https://twitter.com/JamesMelville/status/1488472558425063430, (18.02.2022).

[2] J. Mokyr, A Culture of Growth, Princeton 2016.

[3] Laureat Nagrody Nobla, ekonomista Robert Solow skrytykował The Limits to Growth za „uproszczone” scenariusze. Był również krytykiem Klubu Rzymskiego, za jego amatorstwo. Analiza modelu światowego stosowanego w The Limits to Growth przez matematyków Vermeulena i De Jongha wykazała, że jest on „bardzo wrażliwy na małe odmiany parametrów” i ma „wątpliwe założenia i przybliżenia”. Patrz: P.J. Vermeulen, D.C.J. de Jongh, Parameter sensitivity of the ‘Limits to Growth’ world model, „Applied Mathematical Modelling”, vol. 1, czerwiec 1976, s. 29-32.

[4] Więcej: S. Bieleń, Polityka w stosunkach międzynarodowych, Warszawa 2010.

Sylwia Gorlicka
https://myslpolska.info

Komentarzy 35 do “Co dzieje się w Kanadzie?”

 1. Kolon said

  Czy Trudo zawiesił działanie parlamentu?

 2. Peryskop said

  Canada liderem de-developementu ?

  Lewackiej degrengolady i mętu.

 3. r2r said

  Sporo newsów z Kanady, nie wszystkie dobre:

 4. Siekiera_Motyka said

  Zamykanie ludziom konta bankowe bo wysłali $50 by wspierać protest to już taktyka na poziomie Hitlera w latach 30-tych.

  No ale Minister Finansów Freeland świetnie się orientuje jak Faszyści operowali na terenach Ukraińskich i Polskich kiedy dziadek pracował dla Faszystów w latach 1940-tych.

  Dziadek Chrystia Freeland rzeczywiście był kolaborantem nazistów

  Autor artykułu: David Pugliese
  Data wydania: 08 marca 2017

  https://www.theglobeandmail.com/news/politics/freeland-knew-her-grandfather-was-editor-of-nazi-newspaper/article34236881/

 5. JerzyS said

  Już NIE Wolna Kanada.

  Będzie Wolny Quebec!

 6. minka said

 7. Zbigniew Kozioł said

  @1 Dla kogoś z boku trudno połapać się. Mnie emocjonalnie temat interesuje tym bardziej, że tam wiele lat zostało moich. Ale nie jestem w stanie śledzić bardzo dokładnie. Zdaje się, że parlament został zawieszony. Teraz są rządy dosłownie totalitarne. Ottawa w zasadzie oczyszczona. Kilkuset aresztowanych, w tym nade wszystko część przywódców protestu. Zablokowano konta bankowe (sic!) kilkuset osobom/organizacjom. Wieluset kierowców straciło ubezpieczenia na swój truck.

  Nie jest jest sprawdzone to co powiem: ponoć w tłumieniu (bardzo pokojowego) protestu użyto najemników z innych krajów. Na pewno policja kanadyjska ani armia nie kwapiły się do tłumienia protestu. Szef policji w Ottawie sam zrezygnował ze stanowiska.

  Atmosfera jednak całkiem nie upadła. Nadal w wielu miastach organizowane są protesty na różną skalę. Ludzie poczuli, że są okłamywani. Interesujące, że republikańskie media w USA odnoszą się do kanadyjskich protestów pozytywnie, gdy tymczasem kanadyjskie na protestujących wylewają gnój, równają ich z nazistami.

  Ciekawie jest posłuchać relacji Andrzeja Kumora (polski tygodnik w Kanadzie). Relacja jest chyba z ostatniej soboty, to są rozmowy głównie z Polakami tam:

 8. W żyj ryda pałom, potem bożem wew nebechy, potem pulom wew kotylicem, potem ćwiartkowanie zez posolyniem, potem namoczenie wew gnojówie trzynastogodzinne, potem zwapnowanie na głembokości 666 centymetrów. I nie tylko tygo ryda, ale wszytkich zeszwabionych rydów i wszytkich zrydziałych szwabów na dobry pocżątek.

 9. minka said

  W gabinecie Trudeau wicepremierem jest bardzo wpływowa minister finansów Chrystia Freeland z radością ogłaszająca i wdrażająca drakońskie, represyjne zarządzenia przeciwko protestującym , z pochodzenia jest Ukrainką. Jej dziadek (Chomiak) za Hitlera w okupowanej Polsce w Generalnej Gubernii pod rządami Hansa Franka w Krakowie wydawał pismo dla ukraińskich faszystów. W Kanadzie po II w.ś. wylądowało wiele tysięcy ukraińskich współpracowników Hitlera, których powrotu domagał się Stalin. Jednak uratował ich gen. Anders oświadczając, że oni są polskimi obywatelami, choć część z nich miała udział w mordowaniu Polaków na Wołyniu, etc. W Kanadzie do dzisiejszego dnia istnieje silna “rzesza” emigracji ukraińskiej.

  https://www.kontrowersje.net/kanada-laboratorium-nadchodzacej-dyktatury/

 10. Z Kanady said

  Bardzo dobrze ukazujacy sytuacje artykul. Po przeczytaniu artykulu i komentarzy pragne troche uscislic informacje poniewaz padlo kilka pytan spiesze z odpowiedziami.
  1. Parlament wrocil do obrad, wlasnie obraduja w tej chwili, ale sytuacja tam jest podbramkowa. Wiekszosc z parlamentarzystow Liberalow z parti Castra nalezy do WEF i jest na garnuszku u Karla, reszta bedzie glosowala jak szef partii kaze bo nie znosi on nieposluszenstwa. konserwatysci druga sila glosuja przeciw ale nie maja wiekszosci, partia socjalistyczna ma przelomowy glos, ale. NDP zazwyczaj glosuje jak liberalowie, bardzo sie kochaja, tym razem niby nie popieraja Castra w tym co robi ale gdy zaglosuja przeciwko niemu skonczy sie to nastepnymi wyborami poniewaz Castro bedzie musial oddejsc, a rok temu w wyborach poszlo im bardzo bardzo slabo, wiec nastepne wybory moga ich kosztowac calkowita utrate siedzen w parlamencie. A Castro powiedzial ze stan wojenny bedzie trwal 3 miesiace poniewaz jest wielkie zagrozenie ze kierowcy wroca
  2. Hitler w 1933 roku wprowadzil Akt ktory pozwalal mu na konfliskowanie zasobow kont swoich przeciwnikow, nie dziwi nic ze Castro posunal sie do tego samego skoro jego najwiekszy poplecznik z WEF Klause jest synem doradcy Hitlera
  3. Quebec raczej wolny nie bedzie, ruch narodowosciowy tam juz jest prawie wybity a reprezentanci Quebecu rowniez sa wymienieni jako podopieczni Klausa, w tym wypadku tworzenie nowego panstwa nie ma poprostu zadnego sensu
  4. Informacja ze Casto wynajal najemnikow jest prawie pewna, policja i wojsko odmowilo udzialu w tej hucpie, dwoch szefow policji w Ottawie zrezygnowalo ze stanowiska ten drugi po dwoch dniach pelnienia tej funkcji, na lini stali policjanci ktorzy pojechali sobie zarobic i sie dobrze pobawic o cym zreszta zaczeli chwalic sie na social mediach i jest z tego powodu afera wyrazajac sie w sposob taki ze zdeptali by swoimi oficerkami ten tlum, ze super bylo patrzec na konia ktory staranowal starsza pania na balkoniku jak to musza takie cos czesciej cwiczyc. Reszta jakis zielonych ludzikow stala bez naszywek ani nazwisk ani nawet mowiacych o tym z jakiej policji sa (prowincjonalnej czy miejskiej) nie rozumieli angielskiego, ludzie spotykali w hotalach mezczyzn z bardzo ciezkimi torbami wowiacymi ze sa zolnierzami z UK, a 200 km od Ottawy w Thunder Bay ludzie wysledzili dwa sredniej wielkosci jety (jak na moj gust takie co moga zabrac jakies 100 -200 pasazerow) stojacych tam na odleglym malym lotnisku.
  5. Ottawa jest kompletnie oczyszczona z protestujacych, jest okreslona jako red zone, nikt tam nie moze wjechac, na ulicach stoja metalowe ploty, ulica sa caly czas patrolowane. Nie wiem jaka jest sytuacja z pojazdami, ale wszystkich zaaresztowanych wyposzczono za kilkoma przecznicami, wiec aresztowania prowadzone byly pod wzgledem wywolania strachu w innych. Konta faktycznie zostaly poblokowane ale tym wazniejszym co cos znacza albo sie licza, duzo ludzi pisze ze wplacalo a nikt im kont nie zamrozil, mysle ze to rowniez metoda strachu albo zaleznosc od tego w jakim banku ktos trzyma pieniadza, banki Montreal i TD sa we wspolpracy z WEF i podobno tam pozamrazano konta.
  6. Nie wiadomo jak to sie dalej potoczy jesli Casto przepchnie dzisiaj ten stan wojenny to bedzie mial pelna wladze, wtedy metody straszaka sie naprawde skoncza to jest pewne na 100% bo ten psychopata bedzie sie mscil na ludizach, to raczej nie wrozy ze ruch wolnosciowy sie utrzyma, no chyba ze Kanadyjczycy naprawde juz maja dosc, ale nadal mysle ze jest ich mniej niz tych ktorzy sa posluszni, ale nawet jesli maja dosc to u nich wszystko pokojowo, przykre to ale kazdy wie ze o wolnosc nie da sie walczyc pokojowo. Wladzy raz zdobytej sie nie oddaje prawda? W miedzyczasie chodza sluchy ze na Ottawe jedzie cale plemie Mohakow, poniewaz kobieta poturbowana przez konia jest z ich plemienia, podobno nie sa zbyt pokojowo nastawieni, co ciekawsze ich nie dotyczy zaden stan wojenny.
  7. Pisalam juz ze chodza nowinki ze Castro ma zamiar pozbawic ludzi w Kanadzie autonomi pod wzgledem ich zdrowia dodatkowo Castro chce wyszczepic 100% spoleczenstwa, stan wojenny w tym wypadku bylby dla niego zbawienny. w zaleznosci ile w tym prawdy i na ile jezeli jest to prawda przestraszy to parlamentarzystow (nie oszukujmy sie ale chyba juz nikt nie wierzy ze w takim wypadku i w kontakcie z takim psychopata ktos jeszcze moglby sie czuc bezpieczny ze go to niedotyczy) i w jaki sposob pojdzie to glosowanie.
  Podsumowujac jest niestety nie fajnie, co bedzie dalej to sie okaze, byl tu kiedys artykol napisal go niejaki Kogut, sugerujac ze ten konwoj jest do czegos potrzebny, w jego mniemaniu mial spowodowac problem by znalezc potem zbawce ze zlotym srodkiem. Ja zastanawiam sie czy nie byl potrzebny do tego by spowodowac problem na ktory Castro zareagowal tak jak zareagowal po to by WEF mial swoja mala wyspe gdzie bedzie mogl praktykowac sobie swoj NWO i wielki reset, nie wierze ze uda im sie to wprowadzic w calym swiecie dlatego wybrali sobie takie kraje o ktore tak naprawde nikt nie dba Kanade, Nowa Zelandie i Australie.

 11. Z Kanady said

  Stan wojenny zostal przeglosowany w Kanadzie 180do 150 przeciw! modlcie sie za nas dobrzy ludzie!

 12. bo i jam grzesznik said

  Robię to od 1926 roku, za każdego w Boga wierzącego, ale widocznie musi nas być więcej !!!

 13. Kolon said

  Dziękuje za ten reportaż „Z Kanady”. Podobno pojawiły się jakieś zaginione karty do głosowania. Czy może to być ilość, która zmieniłaby powyborczy układ sił? Coś Pani wie? Oczywiście zdaję sobie, że to nic nie da. Kanada jest stracona, Austria, Australia, Nowa Zelandia też. Reszta świata w kolejce. A najgorsze to jest to, że dzieje się to przy akompaniamencie większości zadowolonego społeczeństwa.

 14. revers said

  Akurat kanadyjski Castro T. ma tyle wspolnego z kubanskim Castro F., tyle co gora Mak Czu Pikczu z gora Synaj, a spokrewnionych z Trudeo szybciej znalazl bys w niemieckim NSDAP.

 15. revers said

  Ostatnie namaszcenie Trudeo w parlamencie KL Kanada mowi o bezwglednym wyszczepieniu sie, i to od 6 mcy inaczej jestes rasista.

  Juz wielu nawet kaplanow mowi ze akt szprycy ma zastapic chrzest swiety, w czym wtoruje wiele organizacji xazarskich bo nie semickich z Syrii o swiatopogladzie jak Assad

  Z w kolku na sprzecie zmechanizowanym Rosjan moze oznaczac takze przechylony ale nie upadly krzyz prawoslawny, w przciwienstie do naszych katoli cmentarnych i kurii ktore buduja sobie wiezowce w centrum Wawki i Genderow lub niszczaa rekodzielnicze krzyze z znamionami sztuki (prawnie zabronione) na cmentarzach lub nagrobki.

 16. Greg said

  Czy o Kanadzie miał być ten film.

  .https://www.youtube.com/watch?v=5QIjlcHyOx8

 17. revers said

  Tez mam w Kanadzie rodzinke ale ze wszystkich bylych pokrewnych zostal sie kuznki syn niezaszczepiony, ktory chetnie magral by Odyseje Kosmiczna od nowa, lepiej jak Kubrik, tez chcil byc rezyserem filmowy,

  Tylko zrozumiec takich ludzi z Odyseji kosmicznej coraz trudniej, dlatego taka nagonka dla niezasczepionych odszepiencow.

  A przeciez technologicznie i swiatopogladowo. pilota Pirx i innym daleko im od niedouczonych Schwabow i WEHow, przedstawicielstawa dawidowego i zbojecko-zombiatej gospodarki.

 18. Z Kanady said

  Ad 13, Kolon
  Smieszna sprawa, wlasnie w tej chwili zobaczylam info na temat zagubionych kart glosowania, ponad 200 tys zaginelo na poczcie.
  Ad. 14 Revers
  Z kim ten psychopata jest spokrewniony nie ma najmniejszego znaczenia, moze nawet jest i synem swojego tatusia Piera, lub tatusia Fidela, kogo to obchodzi? Zachowuje sie jak Castro, a ze rodzice byli swingersami i czesto w stolicy Kuby bywali podobienstwo w zachowaniu i wygladzie wskazuje raczej na Fidela. To nie zmienia nic, i nie ma nic do rzeczy jak dla mnie to jest on synem samego diabla, i jak powiedzial kanadyjski uczony Prof. Peterson „boicie sie tego co moze zrobic silny mezczyzna? Poczekajcie jak zobaczycie co moze zrobic ktos kto jest slaby.” Ta saczaca jadem kreatura diabel noszacy Prade jest zdolny do wszystkiego, poniewaz jest to czlowiek ktory wierzy swiecie w to ze jest stworzony do rzadzenia (chodzil film po necie jak rozmawia z zona na jakis partach i w dokladnie takimi slowami mowi do niej „ja moge to zrobic, uwierz we mnie, ja moge to zrobic, ja wiem ze zostalem powolany na ten swiat by rzadzic”) a w tym samym czasie ignorowany i wogole nie brany na serio przez przywodcow innych panstw (widac to wyraznie na filmach z zebran ONZ czy innych swiatowych G i tym podobnych, przywodcy odwracaja sie od niego kiedy on chce podac im reke, albo staja do niego plecami albo totalnie ignoruja) czyli z kompleksem, bedzie, teraz gdy w koncu moze za poparciem swoich pracodawcow i poplecznikow, chcial pokazac calemu swiatu kim on jest, i jest to mieszanka wybuchowa, bo wlasnie z takich komleksow rodza sie najstraszniejsi dyktatorzy. Takze co do wspolnot Revers to przyjmnijmy to ze Castro jest Castrem metaforycznie, a ze go to bardzo denerwuje to Castrem zostanie.

 19. revers said

  No, no p.Kanadyjczyk

  https://truth11.com/2021/08/06/complete-list-of-800-fema-concentration-camps-2021-the-road-to-hell-2/?fbclid=IwAR3huUvRWkwQFu9jure2Dq6yAPRLt1seN-iS3zW9dDAKULCUWCIqmJ0Itn8

  a na Alasce eskimosi Fidela wybudowali FEMA lagier dla 2 milionow mieszczkancow ameryki polnocnej lub 800 podobozow z esimoskim dyrektoriatem.

  Fiedel milal z 1600 panienek porewolucyjnych wiec cos moglo pozostac jak i Obama.

  Droga do piekla otwarta juz.

 20. Kolon said

  „Z Kanady” – ten „Wasz” Trudo to niezły biznesik rodzinny rozkręcił na pandemii. Tak z ciekawości i bez urazy – głosowałaś na niego? Omamił Ciebie? Pamietam, że prawie od zawsze (jeszcze z lat 90-tych to pamietam, głównie przez hokej) mówiło się o Kanadzie, że to kraj ludzi z problemami psychiatrycznymi. Cóż teraz jak na dłoni to widać. Myślę, że jesteście w niezłym szoku po ostatnich wydarzeniach i pytacie – „co, jak?” niczym zmęczone wróble w Chinach. Ale uważam, że powinniście stamtąd uciekać. Eksperyment dopiero się zaczyna.

 21. Z Kanady said

  Mr Revers Alaska jest w USA, tak jak i reszta stanow o ktorych pisza w podanym przez Ciebie artykule, tam nie ma nic o Chinadzie

 22. Z Kanady said

  Kolon probujesz mi ublizyc? Cos sugerujesz, nie podoba Ci sie moj komentarz? Nie glosuje na liberalow, ani tu ani w Polsce. Czym mial mnie omamic swoimi kolorowymi skarpetkami? Gustuje raczej w pokrojach Van Damma a nie gugusiowato laleczkowatych nauczycieli dramatu. Tak swirow tu nie brakuje ale i tak jest ich mniej niz w USA, kazdy ktory ma najmniejszy problem wkladany jest na psychotropy, czy trzeba czy nie, pharma ma sie tutaj swietnie, ale juz i do Polski wlazla. Nie zauwazylws ze sie nagle zwiekszyla liczba dzieci z nadpobudliwoscia nerwowa w Polsce, ADHD itp? No to juz maz zalazki na potencjalnych klientow do konca zycia. Zdziwieni? Ja nie. Jesli jest przywodca i ucieka przed rozmowa z protestujacymi, po czym zostal posmiewiskiem calego swiata, a potem wychodzi i sie odgraza i wyzywa strajkujacych od bandytow kiedy powinnien sie podac do dymisji za swoje czyny a on tego nie robi i nikt sie tego nie dopomina to czego mozna sie po takim kims spodziewac? Nie ma sie co oszukiwac nowy Stalinohitler sie nam wyklul. Tak eksperyment sie zaczyna a uciekac nie ma gdzie, Polska sie na nas wyparla zreszta tam wcale nie wyglada lepiej, Duda zaraz po akcji rozmawial z Trutniem, nie mowiac juz o zamieszaniu na wschodzie.

 23. Peryskop said

  Z Kanady – ponownie dzięki.

  J.Trudo to psychopatyczny NARCYZ.

  Tacy popełniają błędy seryjne…

  Ciekawe info o plemieniu Mohawk’ów.

  Jeśli są formalnie wyłączeni spod rygorów stanu wyjątkowego, to mogą nieźle namieszać, bo zapewne mają „prymitywne” usposobienie i takież poglądy.

  Poza tym nie mają lęku przestrzeni !

  Mohawkowie – północnoamerykańscy Indianie należący do ligi irokeskiej. W lidze nazywano ich „Odźwiernymi Bramy Wschodu”, bowiem było to najbardziej na wschód wysunięte plemię ligi irokeskiej, mieszkające w dolinie rzeki Mohawk we wschodniej części stanu Nowy Jork, pomiędzy dzisiejszymi miastami Albany i Utica. …

  Encyklopedia PWN
  Mohawkowie, Indianie Ameryki Północnej z grupy Irokezów; ok. 40 tys. (1994), w tym ok. 15,5 tys. w USA; w okresie wczesnokolonialnym mieszkali na terenie dzisiejszego stanu Nowy Jork między rzekami Mohawk, Hudson i Św. Wawrzyńca; obecnie żyją głównie w prowincji Ontario i Quebec (Kanada) oraz w stanach Nowy Jork i Oklahoma (USA); należli do słynnej Ligi Irokezów i odgrywali w niej znaczną rolę; począwszy od XVII w. część M. zaczęła się osiedlać na terenie Kanady w pobliżu Montrealu, inna grupa w XIX w. powędrowała do Ohio, a potem do Oklahomy; po powstaniu USA, M. będący sojusznikami Anglików, zdecydowali się osiedlić w rezerwatach Kanady pod patronatem Wielkiej Brytanii; dawniej zajmowali się myślistwem i kopieniactwem a także zbieractwem i rybołówstwem; u M., podobnie jak u innych Irokezów, system społeczny był oparty na zasadach matrylinearnych (pokrewieństwo ustalane w linii matki); dla ich budownictwa były charakterystyczne tzw. długie domy, zamieszkiwane przez kilka rodzin należących do jednego klanu; zespoły takich domów tworzyły wielkie osady, które zanikły w XVIII w.; M. słyną od stu lat jako wytrawni robotnicy montujący konstrukcje stalowe na dużych wysokościach.

  12.02.2019 — Canada’s justice minister Jody Wilson-Raybould, also known by her Kwak’wala name Puglaas, quit amid allegations Trudeau’s office pressured her to resign.

  Kwakwala, Kwakiutlowie (ang. Kwakiutl people, Kwakwaka’wakw) – grupa plemion Indian północnoamerykańskich zamieszkujących północną część wyspy Vancouver i sąsiadującego z nią przez cieśninę Królowej Charlotty lądu stałego w kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska. …

  No i truckmani od FC.

  Czy te grupy mogą się zsynergizować ?

 24. revers said

  O NAFTA i stosunkach Kanady z Usej i Meksykiem juz dawno pisano w gajowce, nic nowego. Miedzy innymi o eksploatacji kanadyjskich mineralow za friko dla usej.

  Nowy to moze byc NAU

  https://verbena-19.blogspot.com/2006/10/north-american-union-nau-how-to-end.html

  https://naunewz.wordpress.com/category/north-american-union/

  W kazdym badz razie nic dobrego jak Ford zamyka siederm swoich fabryk od Ditroid po Meksyk. Powod niby pandemia i lockdown, problemy z dostawami podzespolow.

  NAU to drugie niby EU gdzie ma byc ograniczana produkcja rolna, czy energetyczny zamordyzm, teraz dojdzie bioszczepionkowy zamordyzm, no i gendry, migranci z odzysku.

 25. Kolon said

  Z Kanady – nigdy w życiu. Jesteś bojowniczka walki o wolność i wieczna cześć Tobie i chwała. Byłem tylko ciekaw, bo mam „koleżankę” gdzieś w Kanadzie, która głosowała na Trudo, a teraz nie wie o co biega. Ale masz racje, tak kończą ludzie głosujący na liberałów. W dodatku chorują na syndrom sztokholmski. Dalej jednak uważam, że jest po Kanadzie 😦

 26. „Jeśli Twoje Twórcze Ręce jak i Twoja Własność nie jest opodatkowana, a Twoje zobowiązania Finansowe nie są oprocentowane, to Możesz zacząć mówić o Wolności”… (j.o.).
  ======================
  jasiek z toronto

  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=29280&sid=f838e873939cf7a52fb5c5163822ac03

 27. revers said

  No tak ale Bush i co ma juz wparwe w kolonizacji krajow od Iraku przez Libie po Kanade-Alberta gdzie troche wiecej jak trzeba jest ropy naftowej, tylko trudno dostepnej na bagnach nie saudyjskich piaskach.

  A skolonizowane kraje nie moga liczyc na podatkowe eldorado.

  It won’t work. —For one thing, the Canadian people will never accept that Canada become a colony of the United States, and the current minority government of Stephen Harper could pay dearly politically if it continues pushing in that direction. Canadians do not want their armed forces and their foreign policy to be de facto merged with those of imperial America. Moreover, they do not want their natural resources to be placed under U.S. control and exploited nearly completely by large American corporations, which have little regard for Canada’s sovereignty and little concern for the welfare of Canadians. Also, they do not want the Canadian dollar ditched in favor of a less and less attractive U.S. dollar, as some have suggested.

  http://www.banderasnews.com/0708/edop-naunionproject.htm

 28. Kolon said

  Z Kanady – Mam kilka pytań. Jaki jest wg Ciebie poziom wkur** społeczeństwa w Kanadzie na to co się dzieje? Czy ludzie się poddali, czy może coś się jeszcze urodzi? Jakie jest rzeczywiste poparcie liberałów? Wasz kraj stał się przykładem komunistycznej dyktatury XXI w. Przeraża mnie to, bo tak się dzieje wszędzie. Ponad 100 lat od rewolucji październikowej okazało się, że nie poszło na marne. Po cichu, w garniturach, z gębami pełnymi „demokratycznych” haseł przejmują świat. To znamienne, że wszystkie partie komunistyczne mają w nazwach „demokratyczny” lub „ludowy”. Robotnicy zmądrzeli to wymyślono sobie inna klasę uciskaną – chyba wiadomo kogo…

 29. Re: 28 Kolon…
  Ja bym sie skupil na poziomie wkurwienia Polakow w Polsce na „system kneSejmickiego” zarzadzania… jesli juz…

  =========================
  jasiek z toronto

 30. Kolon said

  Jaśku z Toronto. U nas normalka. Większość ludzi to lemingi przekonane o swojej demokratycznej boskości. Można by im kazać zakładać maski na dupy tez by założyli. Reszta dzieli się na dwa obozy wkurw… 1) Tylko za lockdowny 2) Kumajacych bazę i bezsilnych przy całej reszcie.

 31. Z Kanady said

  1. Perskop # 23. Co do Mohawk to nic wiecej na temat ich przyjscia nie wiadomo, moze byla to tylko jedna z tych historyjek „zyczylibysmy sobie” przerobiona na dzieje sie, kobieta poturbowana przez konia stala sie popularna udziela wywiadow i szybko stanie sie bohaterka Kanady ktora beda umieszczac na banknotach
  2. Kolon # 25. Jesli chodzi o Castro Jr. to niestety ale prawda jest ze ludzie glosowali na niego dlatego ze obiecal zalegalizowac marihuane a kobiety na jego urok wdziek i feminizm, to bylo pierwszym razem po krotkim czasie nastroje sie zmienily i nikt go nie chcial, zwolali 2 lata predzej wybory (podejrzewam ze wiedzieli ze gdy kadencja mu sie skonczy juz nie bedzie na co liczyc, albo potrzebowali go do roku 2025 kiedy ma wejsc pierwsza agenda, lub bali sie za nie beda mieli kontroli nad glosowaniem w roku 2023) kazdy mowil ze na niego nie glosowal a jednak wygral. Potem zaczelo wychodzic ze liczyli glosy tym dominion system ktory uzywali w trakcie wyborow Trampa, wszystko jasne. # 28 w sumie glosowalo na niego nie cale 30% spoleczenstwa, ale glosy w Kanadzie rozdzielone sa na prowincje, te z najwiekszymi miastami i najwieksza iloscia lekactwa maja najwiecej siedzien w parlamencie, wiec na Castra praktycznie glosowalo tylko Ontario, Quebec i troche Kanady wschodniej Meritimes, reszta glosowala na konserwatystow, ale z powodu podzialu tych glosow wlasnie te najwieksze miasta przesadzily o losie wyborow. W tej chwili liberalowie maja rzad mniejszosciowy ale ukladaja sie z socjalistami NDP i przepychaja wszystko jak idzie. wkurzenie spoleczenstwa? trudno powiedziec, ja mam do czynienia z tymi bardzo wkurzonymi, z innymi sie nie rozmawia bo znie ma z nimi dyskusji, ale np. kobieta w widocznej ciazy z dzieckim w koszyku w sklepie spozywczym soatala zaatakowana przez jakies babska bo jej dziecko nie mialo maski, darly sie przez caly sklep i doprowadzily ja az do samochodu gdzie na koniec powiedzialy jej ze Truedoupe zrobi z nia i taka jak ona anty maskowymi teraz dopiero porzadek, takze raczej marna nadzieja skoro po konwoju nadal takie akcje sa, patrzac przez pryzmak tonwoju to spoleczenstwo ma dosc, poparcie w calej Kanadzie bylo niesamowite, i kazdy kto tu jest dlugo mowi ze jeszcze takiego ruszenia w Kanadzie nie bylo. Ruch wolnosciowy jakis jest nadal, kierowcy sie nadal jednacza gdzies w miejszych miejscowosciach zeby ruszyc na nowo, w miastach sa wiece ktore przyciagaja coraz wiecej ludzi, ale w tym samym czasie mamy ten stan wojenny, nad ktorym dzisiaj ma sie rozczulac senat, i policje ktora zamraza ludziom konta, straszy ze kazdy kto wplacil byl lub udzielal sie w jakikolwiek sposow w konwoj bedzie scigany i doprowadzony do ruiny, narazie ludzie wyjmuja z bankow kase co nie do konca wyglada mi dobrze bo moze wlasnie chodzi o ich bankructwo, jest duzo rozmow na temat ze walka sie jeszcze nie skonczyla ale co bedzie dalej ilu zostanie na polu bitwy jak zobaczy ze konta maja poblokowane? Komuna tutaj sie rodzila juz dawno, bylo to od zawsze panstwo policyjne gdzie wolnosc byal tylko dla pozorow, tylko ze kanadole tego nie widzieli, ich tu nikt nie uczy historii, maja historie Kanady a swiata to jak kto chce, a ze od dziecka wpaja im sie ze Kanada to caly swiat i nie ma nic lepszego wiec nikt nie chce wiedziec co jest i co bylo poza Kanada, to samo jest w mediach, swiata nie ma jest tylko Kanada. Truedoupe oficjalnie kiedys w wywiadzie przyznal ze jest zafascynowany polityka Chin wiec co wiecj dodac? Dlatego nazwalam go Stalinohitler poniewaz jest komunista ale tez ma zapedy nazistowskie i jest otoczony nazistowskimi wnuczetami
  3. Revers # 27. Nie wiem czy zauwazyles ze twoj artykol byl napisany w 2007 roku, od tej pory duzo sie zmienilo. Kanada byla jest i bedzie kolonia UK, z tego co wiem ropy sie prawie nie wydobywa poniewaz sie kupuje od USA dlatego benzyna tutaj jest bardzo droga nawet po przeliczeniu dolara, na co kanadyjczycy sa tez oburzeni. Jesli ktos eksploatuje Kanade to Chinczycy bo Trudek odsprzedal im cale zloza w polnocnej Kanadzie, glownie zloto do tego stopnia ze podobno sa tam chinskie kontygnety wojska i nikt sie tam nie moze zblizyc. Ale rowniez i najwieksza z polskich firm wykopaliskowych ktora tam wydobywa miedz.Takze Kanada staje sie republika chinska, a srodkowe prowincje Kanady, na ktorych mieszkaja w wiekszosci wlasnie gornicy hutnicy drwale farmerzy bydla i rolnicy pragna stworzyc oddzielne panstwo ktore skladalo by sie z Alberty, Moanitoby i Saskatchewan bo maja dosyc tej liberalnej lewackosci, albo chetnie podlaczyli by sie pod USA. Kanadyjczycy do tej pory bardzo sie z USA utozsamiali dopoki z Trampa nie zrobiono glupka na co oni tez dali sie nabrac, wciaz jednak narracja jest taka ze USA ich uratuje.

 32. Greg said

 33. Z Kanady said

  Castro Jr. wlasnie zniosl stan wojenny!

 34. Kolon said

  Z Kanady – a to ciekawe! Za bardzo wyszedł przed szereg „Bóg Słońce”?
  Tu coś z innej beczki: https://mobile.twitter.com/chrismartenson/status/1481680433536405504 – podawajcie dalej!

 35. Peryskop said

  33

  Dzięki

  Trudo faktycznie zniósł stan wojenny ?

  Pod naciskiem Senatu, i/lub banków ?

  Czy tylko zniósł blokadę kont ?
  Poza kontem Tamary Lich i GoFundMe ?

  http://www.nytimes.com/2022/02/22/world/americas/canada-protest-finances.amp.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: