Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Jakie sankcje grożą Rosji? Szefowa KE o konsekwencjach inwazji na Ukrainę

Posted by Marucha w dniu 2022-02-21 (Poniedziałek)

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ujawniła niektóre szczegóły sankcji, jakie grożą Moskwie, gdyby dokonała inwazji na Ukrainę. Rosja zostanie odcięta od międzynarodowych rynków finansowych i straci dostęp do głównych towarów eksportowych.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ujawniła niektóre szczegóły sankcji, jakie grożą Moskwie, gdyby dokonała inwazji na Ukrainę.

Rosja zostanie odcięta od międzynarodowych rynków finansowych i straci dostęp do głównych towarów eksportowych.

„Rosja byłaby w zasadzie odcięta od międzynarodowych rynków finansowych” – powiedziała Ursula von der Leyen telewizji publicznej ARD późnym wieczorem w niedzielę. Sankcje zostałyby nałożone na „wszystkie produkowane przez nas towary, których Rosja pilnie potrzebuje, aby modernizować i dywersyfikować swoją gospodarkę, gdzie mamy globalną dominację i nie można ich zastąpić” – dodała.

[Gorzej będzie, idiotko, gdy Rosja odetnie EU od gazu i ropy… – admin]

Przewodnicząca Komisji Europejskiej stwierdziła, że sankcje zostaną nałożone dopiero po inwazji, nie zgadzając się tym samym z sobotnim wezwaniem prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do ich natychmiastowego wprowadzenia.

„Przejście do sankcji jest przygotowane i będzie konsekwentne, ale wiemy, że zawsze musimy dać Rosji szansę powrotu do dyplomacji i stołu negocjacyjnego”/…/„To okno jest nadal otwarte” – powiedziała Ursula von der Leyen.

Jakub Andrzej Grygowski
https://paradyzja.com

Komentarzy 15 do “Jakie sankcje grożą Rosji? Szefowa KE o konsekwencjach inwazji na Ukrainę”

 1. Żuraw said

  Uuuuu, a czemu nie sięgną po opcję atomową czyli pisanie kredą po asfalcie?

 2. revers said

  Wlasnie Wladimir Putin podpisal dekret przylaczajacy Donbas do Rosji, teraz moga ratlerki wawskie i brukselskie sobie poszczekac, pochajlowac, nie bedzie wielkiej ukrainy od morza do morza jak im obiecal Rebe I Grodzki z teczowa ferajna

 3. revers said

  Donbass uznane przez Rosje, spasiba gospodra

 4. Mietek said

  Jakby w Rosji ktoś idiotki poważnie traktował, to pewnie by się zastanowił, ale tam już nie ma z kim gadać, Rosja musi robić swoje, a za gaz i ropę będą płacić w rublach, inaczej żeby mieć ciepło będą biegać do lasu.

 5. Mietek said

  A może to tak wygląda, według mnie to całkiem realne..
  Ekonomista Delyagin: W sytuacji z Donbasem Stany Zjednoczone chcą usunąć Niemcy i Francję z liczby centrów gospodarczych świata.

  Niestety w tej chwili jesteśmy świadkami niezwykle niepokojącego i nieprzyjemnego obrazu wokół Ukrainy. Sytuację omawiają znani eksperci, którym przedstawiane są ich poglądy na rozwój wydarzeń. Wśród analityków, którzy wypowiadali się w tej sprawie, jest Michaił Delagin. Jego myśli prowadzą do ciekawych wniosków. Rosyjski ekonomista powiedział, że prawdziwym powodem zawyżonej sytuacji w Donbasie są amerykańskie działania przeciwko gospodarce” Niemiec i Francji..

  Niemcy i Francja. 
  W swoim oświadczeniu deputowany do Dumy Państwowej podkreślił, że konflikt zbrojny będzie miał charakter wyłącznie lokalny. Sytuacja jest bardzo napięta, ale to tylko przykrywka, którą Stany Zjednoczone wykorzystują do realizacji swoich ambitnych celów gospodarczych. Stany Zjednoczone nie czerpią korzyści z obecności dużych konkurentów w zakresie wpływania na gospodarkę światową. A wśród krajów Unii Europejskiej największy udział mają gospodarki Niemiec i Francji.

  Stany Zjednoczone nie mogą i nie będą działać bezpośrednio. Dlatego Amerykanie starają się osiągnąć swoje cele metodami alternatywnymi – rozdmuchać konflikt, w którym winni będą Rosjanie. Po tym nastąpi ogromna liczba sankcji ze strony USA i UE. Jednocześnie presja na UE w zakresie wspierania nowych pakietów sankcji płynie już z Waszyngtonu.

  Jednocześnie sam Waszyngton nakłania Kijów do siłowego rozwiązania kwestii Donbasu i pomaga mu w tym na wszelkie możliwe sposoby. Na tym tle Stany Zjednoczone starają się pozbawić Niemcy przewagi konkurencyjnej na rynku europejskim w postaci przystępnego cenowo rosyjskiego gazu. W tym celu trwa atak informacyjny na Rosję, m.in. w celu zakazania funkcjonowania nie tylko Nord Stream 2, ale i Nord Stream 1. Aby to zrobić, przyciągnij ich polskie satelity.

  Amerykański rząd zmusi Europę do nałożenia sankcji na Moskwę, na czym ucierpi sama UE. 

  Potem, zgodnie z prognozami eksperta ekonomicznego Michaiła Delagina, objawią się załamania na rynkach finansowych, potem bardzo długie ożywienie, a po tym wszystkim ostateczne załamanie się w globalną depresję. I podczas gdy największe gospodarki w Europie będą szukać sposobów rozwiązania kryzysu z zablokowanym dostępem do rosyjskich źródeł energii, Stany Zjednoczone pozbędą się swojego 30 bilionowego długu, zaopatrując te same Niemcy (i Francję) w swój gaz łupkowy i redystrybuując ogromny rynek europejski.

  Tak więc celem Waszyngtonu, zdaniem ekonomisty, jest skreślenie Niemiec i Francji z listy centrów gospodarczych świata na wiele dziesięcioleci, a lepiej dla Stanów Zjednoczonych – na zawsze.

 6. Dejpanspokój said

  Sankcje to by były gdyby nałożyć embargo na gazociągi rosyjsko-niemieckie.

 7. Mietek said

  Jeszcze odpowiedź Rosji w sprawie europejskich sankcji..
  Europejskie zagrożenia wstrząsają powietrzem

  „Groźby sankcji Von der Leyen są częścią politycznej retoryki UE. Po pierwsze, Europejczycy nie dostarczali do Federacji Rosyjskiej technologii krytycznych, a po drugie, w okresie zaostrzenia się kryzysu każdy powinien czymś grozić Moskwie – stwierdza Adamidov.

  Kwestionuje się niezależność Komisji Europejskiej: jej politycy podążają kursem euroatlantyckim i od czasu do czasu służą interesom własnych krajów. W przypadku von der Leyen są to Niemcy, gdzie pełniła funkcję ministra obrony w rządzie Merkel i była jedną z kandydatek na jej następczynię. Z tego powodu polityk nie mówi ani o SWIFT, ani o Nord Stream 2.

  „Von der Leyen wielokrotnie powtarzała to, co już zostało powiedziane. Jeśli chodzi o eksport energii z Federacji Rosyjskiej, europejscy urzędnicy są bardziej ostrożni w wypowiedziach w tej sprawie niż w innych obszarach antyrosyjskich sankcji – podsumowuje Adamidov.

  W warunkach współczesnej eskalacji retoryka szefa Komisji Europejskiej wygląda słabo i jest przeznaczona dla europejskiej publiczności: Bruksela chce pokazać, że ma wpływ na demonizowaną przez zachodnie media Rosję.

  Przed nami zwykłe drżenie powietrza: UE nie może wpływać ani na politykę Federacji Rosyjskiej, ani na rozwiązanie kryzysu ukraińskiego. Dewaluacji uległy również groźby sankcji, które nie wpływają już na kurs rubla i sytuację na rosyjskim rynku finansowym.

  „Możliwości sankcyjne Zachodu zostały wyczerpane: nie można bez końca straszyć ograniczeniami, w dodatku rubel nie może bez końca spadać. Jeśli Ministerstwo Finansów przestanie kupować walutę obcą, to jej kurs umocni się nawet w obecnej sytuacji” – podsumowuje Adamidov.

  UE nie będzie w stanie wywierać presji na rosyjską gospodarkę, a tym bardziej zmusić Moskwę do ustępstw politycznych w sprawie kryzysu ukraińskiego.

 8. Boydar said

  „… gdy Rosja odetnie EU od gazu i ropy …” – Admin

  Nie odetnie, nie w najbliższym czasie. Ja bym nie odcinał, „niech czują że umierają” (to Wiśniowiecki). I wymordować się muszą sami, a jak tylko zamarzną to wyjdzie że się im udało bez kary.

 9. JMP said

  Nie wiem, czy to nie jest jakaś obróbka za pomocą Photoshopu czy podobnego programu, ale bardzo wiele mówiący jest gest tej van der Leyen. Wydaje mi się, że skądś już znany.

 10. I*** said

  (8) Znany, znany, a jakże… :)))

 11. Lily said

  Prosze Zwrocic UWAGE, na Znak jaki daje
  prawa reka.
  Adzio i Jemu podwladni,tez takich UZYWALI.

 12. Maverick said

  Moje 5 groszy

 13. adsenior said

  Jak prawdę objawioną całe spektrum polityczne, nie tylko w Polsce, głosi zamknąć „rurę północną”! A ja się pytam co tak skromnie, dlaczego POLSKA nie zamyka rurociągu „Przyjaźń”, a UPAdlina, nie zamyka rurociągów, na swoim terytorium? Co chca kasztany wyciągać łapami szkopów???

 14. Andzia said

  A tu płomienna mowa sojusznika Johnsona na temat odpowiedzi dla Rosji https://www.youtube.com/watch?v=SEGWnYZ0dJE
  tj. sankcje na 5 banków i 3 osoby prywatne
  Kolej na drugiego sojusznika tj. Dudę.

 15. revers said

  Juz 361 deputowanych z Dumy jest na demokratycznej liscie sankcji, choc glosowalo 359 poslow Dumy

  Znaczy nie beda mogli korzystac z urlopow covidowych w Covidolandach eu.

  Duzo nie stracili bo caly czas na covidowym zachodzie musieli by sie dodakowo legitymowac covidowym paszportem i szczepiniami i tam jakies Gx w kazdym sklepie, restauracji czy w hotelu.

  Sam Zelenski juz nie wie co ma robic z pieniedzmi od dobrodzieji z zachodu, jak za kazda transza finansowa idaa dodatkowo reformy praworzadnosciowe, skad innaad znane w Polsce i na Wegrzech.

  I tak jest lepiej z demokracja parlamentarna w Rosji jak na wysoko zdemokartyzowanej po europejsku Litwie gdzie na posiedzenia palamnetu nie wpuscza sie poslow nie zaszczepionych.

  No ale w baraku architektonicznym ala Babilon w Brukseli ten najwyzszy akt demokracji ban dla niezasczepionych i wartosci zbojeckie jeszcze przed demokratami z uni gendrow i zbojnikow.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: