Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Zanim padną salwy
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Niemcy zapowiadają torpedowanie polskiego atomu

Posted by Marucha w dniu 2022-02-23 (Środa)

Plany budowy elektrowni atomowej w naszym kraju mają być zwalczane przez Niemcy. Tamtejsza minister środowiska Steffi Lemke odbyła wczoraj spotkanie ze swoją polską odpowiedniczką, Anną Moskwą, zapowiadając użycie „instrumentów prawnych” przeciwdziałających tej inwestycji.

Niemcy twierdzą, że w ten sposób Polska nie zapewni sobie bezpieczeństwa energetycznego.

Lemke po rozmowach z Moskwą mówiła przede wszystkim o sprawach dzielących Polskę i Niemcy. Rozbieżności mają dotyczyć głównie uregulowania Odry oraz polskiego programu atomowego. W tym pierwszym przypadku nasz kraj uważa za groźne zwiększanie się poziomu wody i tym samym zalewanie chociażby gospodarstw wodnych.

Polska minister środowiska podkreśliła, że rzeka graniczna generuje w związku z tym masę problemów. Właśnie dlatego od lat nasz kraj stara się wprowadzić plan zagospodarowania Odry, ale w tej sprawie jest torpedowany przez niemieckie organizacje ekologiczne. Ich narrację powiela szefowa niemieckiego resortu środowiska, wzywając do zachowania „ostatniego, w dużej części zachowanego w naturalnej postaci ujścia rzecznego w środkowej Europie”.

Kolejnym źródłem polsko-niemieckich rozbieżności jest budowa elektrowni atomowej w naszym kraju. W tym miesiącu KGHM Polska Miedź PKN Orlen podpisały umowy dotyczące budowy „małego atomu”, natomiast minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiada budowę dużej elektrowni jądrowej. Pierwszy reaktor miałby trafić do polski za siedem lat.

Plany te także są torpedowane przez Niemcy. Tamtejszy lewicowo-liberalny rząd odrzuca klasyfikację atomu jako źródła energii odnawialnej, dlatego twierdzą, że rzekomo nie zapewni to naszemu państwu bezpieczeństwa energetycznego w przyszłości. Same Niemcy planują zresztą wyłączenie swoich pozostałych trzech reaktorów.

Poza tym budowa polskiej elektrowni jądrowej ma generować zagrożenia związane również ze składowaniem odpadów. Lemke po spotkaniu z Moskwą stwierdziła więc wprost, że Niemcy użyją „instrumentów prawnych”, aby zablokować tę inwestycję.

Na podstawie: dw.com/pl, energetyka24.com, wnp.pl.
http://autonom.pl

 

Komentarzy 26 do “Niemcy zapowiadają torpedowanie polskiego atomu”

 1. Grace said

  No tak Polska jako kolonia niemiecka nie moze o sobie decydowac i swojej przyszlosci. Pan decyduje.

 2. Hermenegilda Komm said

  Węgiel zablokowali, atom blokują. Fajnych mamy sąsiadów.
  Może by im tak Polska coś zablokowała? Na ten przykład tanią siłę roboczą do zbierania szparagów?

 3. JanuszT said

  Niech im polińskie żydostwo jeszcze więcej włazi w doopę, to będzie „raj” żydoszkopski-bis! Okupant w Polin nie jest zainteresowany energetyką jądrową.

 4. Antychazar said

  Mamy węgiel, to wystarczy. Skąd mieli byśmy brać paliwo do reaktorów i gdzie usuwać odpady radioaktywne. W końcu może by zrobili na gudłaje z Izraela drugi Czarnobyl U Niemców wszystko chodzi na węglu tylko nas chcą zablokować AszkeNAZI chazarskie.

 5. Miro said

  @4 Antychazar

  Będziemy kupować paliwo do reaktorów (uran) w Rosji – Rosja jest też największym dostawcą uranu dla USA – rozebrała nawet swoje pociski z głowicami jądrowymi i uran sprzedała za śmieszne pieniądze USA – słyny deal Gor-Czernomyrdin

 6. Mietek said

  Po co ten cały jazgot, przecież w pisowskiej Polsce nikt i tak nie zbuduje żadnej elektrowni atomowej, a to że pisowce ciągle głupoty w tym temacie opowiadają, to nie znaczy że będzie jakaś elektrownia, póki co żadnych widoków.

 7. UZA said

  Węgla nie pozwalają wydobywać, na atom się nie zgadzają. Wkrótce zabraknie prądu i nie będzie go skąd brać. Bez prądu zamilkną telewizory i smartfonów nie da się doładować. Wielka rzesza Polaków nie będzie więc wiedziała co myśleć i czego się bać. Gdzie i jak będzie straszył Minister Jedynej Choroby ? Może zaczną Go obwozić (furmanką) po rynkach i placach, dmąc w trąby. Niech żyje postęp i europejskie wartości ! Elektryfikacja to komunistyczny przeżytek, a przecież naród obalił Komunę.

 8. anriun said

  I mają rację przecie pisowkie żydy podpisały umowę z usraelską firmą krzak która żadnego reaktora nie zbudowała to jest eksperyment

  jest o tym na cw24 a wy podajecie usraelkie pisowkie judzące info

  ———
  Spadaj.
  Admin

 9. Carlos said

  Akurat atomu bym nie popieral , wegla mamy dosc ,kopalnie otworzyc na full i laske klasc na UE

 10. karolo said

  Ukrainy nigdy nie było, nie ma i nie będzie

  Spotkanie z kpt. Konstantym Kopfem
  żołnierzem oddziałów partyzanckich Narodowych Sił Zbrojnychwięźniem politycznym

 11. Peryskop said

  Te 6 kontenerowych siłowniczek nuklearnych, które Sasin ostatnio z hookiem!!! „kupił” w USraHellu od firmy krzak&PR – pewnie zostaną wymontowane ze złomowanych ubotów US Navy.

 12. NC said

  „…minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiada budowę dużej elektrowni jądrowej. Pierwszy reaktor miałby trafić do polski za siedem lat.”

  III RP „buduje” elektrownię atomową w Żarnowcu od około 30 lat.
  Ile to pieniędzy podatników rozpłynęło sie bez śladu podtrzymując poziom życia drugiego już pokolenia warstwy rządzącej…
  Sasin mówi, bo tyle potrafi.

 13. ! said

  Celowo bez kropki. Patrzcie jakiego parchy z Rosji przysłały propagandzistę, żeby kłamał jak to PiSiorskie polactwo lubi Rosję, a „zły” Putin klamie:

 14. Mano Negra said

  Sam Brinton. W administracji prezydenta Imperium Dobra, Joe Bidena zajmuje się energią. Ten z lewej.

 15. Mano: Chcesz żebym się pożygał?

 16. Kanadyjczyki: Od jutra wszystkie rozmowy kontrolowane i tekstowanie i pejsbukowanie i tak dalsze i maja być konsekwencje. Z uwagi na RODO itp nie mogę podać źródła tej informancji.

 17. bryś said

  UZA – przecież to oczywiste. Będziemy kupować z niemiec.

 18. Ustawiony said

  Przecież nie chcą mieć konkurencji energetycznej za granicą. To normalne postępowanie suwerennego państwa dbającego o swoje interesy.
  Badanie CDC wykazało, że szczepienie C19 zwiększa ryzyko wystąpienia zapalenia mięśnia sercowego kilkukrotnie?
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/02/badanie-cdc-wykazao-ze-szczepienie-c19.html

 19. JerzyS said

 20. JerzyS said

  Tylko Polska nie ma Atomu!

 21. UZA said

  ad.9) „Akurat atomu bym nie popieral , wegla mamy dosc ,kopalnie otworzyc na full i laske klasc na UE”

  Teoretycznie, to Pan ma rację – trzeba przede wszystkim korzystać z tego, co się ma w obfitości (zwłaszcza wobec istnienia „czystych” technologii wykorzystania węgla do celów energetycznych). Tylko że w dzisiejszych czasach racja nic nie znaczy. Skoro ważne decyzje podejmują teraz tacy osobnicy jak ukazani na zdjęciu, zamieszczonym przez p. Mano Negra ( nie nazwę ich ludźmi, bo ten pan na czworakach z przyprawionym ogonkiem pewnie by się poczuł obrażony), to nie ma co liczyć na rozsądne rozwiązania. Oni nam nie pozwolą wybrać dobrego wyjścia, a co potrafią robić z normalnymi ludźmi, którzy się im sprzeciwią, to widać w Kanadzie.

 22. NC said

  RE 14: Ale Sam Brinton jest fachowcem. Skończył studia z inżynieri jadrowej na MIT i w rządzie Bidena bedzie sie zajmował zagospodarowaniem radioaktywnych odpadów z elektrowni jadrowych.
  Amerykanie są w dobrych rekach.

 23. tras said

  nie rozumiem tym wątom że ‚niemcy blokują atom dla Polski”: sami se przecież powyłączali te elektrownie atomowe)
  podczas gdy Polin – na zlecenie amerykańskie-
  blokuje Nordstream2 a nawet chcą wywalić Nordstream1 do Niemiec?
  .
  To czym się mają te niemcy ‚ogrzewać’??

 24. Doinformowany said

  A nie można byłoby zacząć budowę elektrowni atomowej na terenach (,,likwidowanej” kopalni !?) PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA oddział KWB Turów w okolicach Bogatyni.
  I wilk (czyli Niemcy) syty, i owca (czyli Czesi) cała, a okolice Bogatyni nadal by prąd (czyli Polsce) produkowały.

 25. gnago said

  Maja rację koniec z reaktorami uranowymi. przyszłość to reaktory torowe wielkości i mocy od zasilania auta- tankowanie raz w fabryce. Dalej od domu, gospodarstwa po fabryki. Prototypy istnieją od dekad, ale nie wykorzystywane komercyjnie wybrać najlepsze i produkować w Polsce … również na cały świat

 26. bardzo said

  Panie Gnago, wielki szwiat od lat sześćdziesiątych zaciekle walczy z ideą reaktorów na tor. Juz wtedy miały być takie samochody, które się ładuje raz na trzy lata z reaktorem w ogonie, ale przecież krwioobiegiem systemu finansowego jest ropa. Taką mamy zaropiałą rzeczywistość.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: