Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Zanim padną salwy
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Krzysztof M o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  minka o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Marek o USA nastawiają przeciwko sobie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czy czeka nas Ukro-Polin?

Posted by Marucha w dniu 2022-02-25 (Piątek)

Szanowni… za szybko, aby wyciągnąć wnioski w sprawie Ukrainy, ale nie za szybko, aby popatrzeć w przyszłość.

Mnie interesuje tylko sytuacja w Polsce, a sytuacja od dawna w kwestii uprzywilejowanego statusu Ukraińców, którzy już u nas są jest dla nas niezbyt optymistyczna. Zaznaczam, że nie mam nic do Ukraińców jako zwykłych ludzi. Mam za to dużo do ekspansji neobanderyzmu, który nie pojawił się od dziś, który jest mocno pielęgnowany przez zachodnich Ukraińców, a który jestem o tym przekonany w przyszłości będzie miał niesamowity wpływ na konsekwencje relacji w naszym kraju…

Oczywiście w Polsce jest już wielu Ukraińców i spokojnie sobie żyją. Napłynęli po wydarzeniach po tzw majdanie. Retoryka wojenna wtedy w mediach, głównie tych powiązanych z Tomaszem Sakiewiczem była podobna… wojna, Putin, zielone ludziki na Ukrainie, przy czym tam cały czas toczyła się wojna, ale była to wojna domowa.

Dziś jest inaczej, bo w medialną machinę „informacyjną” wojenną zostały wciągnięte wszystkie media, nawet te, które Sakiewicz odsądzał od czci i wiary.

Może przejdę do konkretów… otóż sytuacja zdaje się wskazywać, że nastąpi mocna fala uchodźców ukraińskich do Polski. Być może taki był cel od początku proukraińskiej jaczejki, która sprawuje władzę obecnie w tym kraju, a która wydawać by się mogło z mrowieniem w okolicach intymnych wyczekiwała działań Putina.

Przybywającym oferuje się hotel, wyżywieniem opiekę lekarską, brak jakichkolwiek obostrzeń w sprawie wirusa-celebryty… dorzuca się 500+, oraz emeryturę, gdyby uchodźca właśnie na nią przechodził.

Do niedawna Polacy zostali wyzuci z podstawowej opieki lekarskiej, zamknięci w domach, bez możliwości prowadzenia swoich biznesów, obciążeni obecnie tzw „nowym ładem”, który jest niczym innym, tylko stekiem idiotyzmów pisanych na szybko, na kolanie przez finansowych psychopatów…

Retoryka wojenna, która obecnie jest bębniona od rana do wieczora we wszystkich polskojęzycznych przekaziorach oczywiście spowoduje falę uchodźców i wielu pewnie już tutaj zostanie. Prawdopodobnie powiększy się diaspora ukraińska (cytując gumowego Goowina) na naszym terytorium. Być może niewielu wie, że Ukraińcy mają w naszym kraju już teraz niesamowite prerogatywy i udogodnienia. Na przykład pracownik ukraiński musi mieć wyższą stawkę niż Polak, bo pracodawca dostaje dofinansowanie z naszych podatków, dlatego są chętnie zatrudniani.

Wiele kierunków studiów, w tym prawnicze i handlowe jest obsadzane wpierw Ukraińcami, a co zostanie to rzucane ochłapem dla Polaków. Dlaczego? Uczelnia dostaje większe pieniądze na kształcenie Ukraińców, a wiadomo pazerność na pinionszki jest taka sama u żula spod budki z piwem co i u „zacnego”, wielce oświeconego rektora w gronostajowym kubraczku. U Rydzyka pełno Ukraińców na uczelni, w Szczytnie Ukraińcy szkolą się na policjantów…

Tutaj zastanawiam się dosyć często co Rydzyk miał na myśli mówiąc często że „idzie nowe ludzi plemię”… czy to chodzi o plemię turańsko-chazarskie? Że tak zapytam retorycznie?

Jesteśmy intruzami we własnym kraju, a będzie jeszcze gorzej, dopóki ich krypto-powinowaci będą rządzić w naszym kraju.

Ale jest jeszcze jeden poziom Szanowni tej gry wojennej…jesteśmy krajem, który jest jednolity narodowościowo i można nas było skłócać (w ramach divide et impera) tylko politycznie, co tzw polityczne „elity” robią nieprzerwanie, a od jakiegoś czasu Polacy się na ten rodzaj uodpornili. Wiemy, że skłóconym narodem świetnie się rządzi o czym wiele razy pisałem.

Gdy diaspora ukraińska się u nas zaaklimatyzuje i będzie pielęgnować neobanderowskie trendy i będzie jej dużo i nabędzie jeszcze większe przywileje i wszelkie prawa przewyższające nasze, to Szanowni… będziemy już wtedy skłócani na poziomie etnicznym, a jaki to kaliber, to wystarczy prześledzić wojnę w byłej Jugosławii.

Więc dziś, apeluję do tych co sobie bezmyślnie nakładkę na zdjęciu profilowym na FB z flagą ukraińską wklejają… puknijcie się mocno gumowym młotkiem w łeb… być może jeszcze nie jest za późno na opamiętanie…

Ichni prawnicy wyszkoleni za nasze pieniądze będą nas sądzić, a policjanci pałować… a wtedy to już na poważnie witajcie w Ukro-Polin…

Autor: Kogut Dyrektor o 21:22
http://trybeus.blogspot.com

Komentarzy 66 do “Czy czeka nas Ukro-Polin?”

 1. minka said

  Ciężkie czasy czekają Polskę…

 2. Listwa said

  Może tak się zdarzyć, że część zachodnia Ukrainy, ok 1/3 terytorium, między Polską a Noworosją to będzie ten kraj obiecany.

 3. Wanderer said

  Nie jest to ciekawa perspektywa, ale mozna to przekuc na sukces. Wystarczy wmowic oglupionym Polakom ze to nie tam jakies ukraince, tylko zwykle ruskie, piata kolumna Putina. Bardzo szybko beda niemile widziani.

 4. h said

  Te nagrania pokazują o co tu chodzi:

  https://www.bitchute.com/video/qPpmExiCgHlc/

  https://www.bitchute.com/video/FV6lvXG3nxV6/

 5. ! said

  Michnik mówił w 1990 roku, że jak się Polacy połapią co i jak to napuści się na nich ukrów.
  Czyli, że się obudziliśmy? Widać, że nie musimy być obudzeni. Tak czy inaczej przeznaczono nas do eliminacji.

 6. Józef Bizoń said

  W Polsce i na Ukrainie rządzą ludzie z właściwymi korzonkami.
  To też wszyscy korzenni ne świecie, jak jeden mąż (również i w Polsce jak leci), stają w obronie władz korzennych na Ukrainie.
  Powstało bowiem zagrożenie dla budowanego korzennego Trójmorza.

 7. Listwa said

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=10220766493294081&set=a.1290776911416&__cft__%5B0%5D=AZV3tSIPW0AZujvrKEsgL46JtY_bo53-Ot5a3ZpGoiSO3pbs5J93gM4cPYwmCcuBdqbbL72VXi3gik9_YzxBJT22cMy6tWYRH_Nl0NpV4ngTu5Oxy9Tsh9zTO2LyoYrbxfA&__tn__=EH-R

 8. Krzysztof said

  Czy „nasi” wiedzą co czynią?https://tarnogorski.info/konwoj-z-polska-amuni/

 9. Obcy wśród nas…

  http://wirtualnewydawnictwowiwo.blogspot.com/2016/05/obcy-wsrod-nas-obcy-sredniowieczni-i.html

  http://wirtualnewydawnictwowiwo.blogspot.com/2015/02/obcy-wsrod-nas-pare-mysli.html

  Jak można by problem imigracji rozwiązywać wolnosciowo:
  https://wirtualnewydawnictwowiwo.blogspot.com/2015/10/nikt-nie-jest-nielegalny-niektorzy-sa.html

 10. Józef Bizoń said

  Oczywiście, że wiedzą co czynią.
  Przecież u władzy muszą się utrzymać ich pobratymcy, jak i oni sami w Polsce.
  Banderowcy im w tym pomogą.

 11. josi said

  Nie wierzcie polskim mediom „ikulalibal”

  Od dwu dni TVP Info wzrusza nas ckliwymi migawkami przedstawiającymi ojca banderowca czule żegnającego córeczkę w różowej kurteczce.

  Naprawdę migawki są wycięte przez ukraińską bezpiekę z filmiku przedstawiającego mieszkańca Gorłowki odprowadzającego żonę i córeczkę które za chwile będą ewakuowane na terytorium Rosji,konkretnie do Moskwy.
  Mężczyna płacze bo faktycznie sytuacja jest groźna.Od kilku dni kijowscy naziści ściagają siły z wyraźnym zamiarem szturmu Republik ledwie co uznanych przez Rosję.
  Do szturmu jak wiemy nie doszło dzięki wczorajszej operacji rosyjskiej armii ale pożegnanie miało miejsce kilka dni temu i mężczyzna jeszcze o tym nie wie że jego szance na życie i ponowne spotkanie z rodziną znacznie wzrośnie.
  https://ikulalibal.neon24.pl/post/166962,nie-wierzcie-polskim-mediom

 12. Ukro-Polin co za eufemizm….Judeopolonia, wymarzony projekt z 1918r

 13. StalinowskaMiotła v.2.0 said

  Po ’45-tym Stalin wymiótł banderowcøw z U-krainy za jej zachodnią granicę, czyli do południowo-wschodniej Polski.
  Była to tzw. (Żelazna) Stalinowska Miotła.
  W 2022 widać, że ma miejsce Żelazna Putinowska Miotła, tylko teraz banderowcy rozleją się na całą Polskę.

 14. Greg said

  To ich posprzątasz Stalinowska Miotło !

 15. minka said

  „Putin wzywa żołnierzy Ukrainy do obalenia Zełeńskiego! Mówi o „bandzie narkomanów i neonazistów”

 16. NyndrO said

  Panie Trybeus. A propos bloga. Sprawa techniczna. Nie jest dobrym pomysłem, by nakładać czcionkę w kolorze białym, na tak jasne tło. Gdyby nie „przedruk” gajówkowy, u Pana bym tego nie czytał, a przecież tekst wartościowy. Niech Pan przemyśli zmianę graficznego wykonu. Pragmatycznie. Pozdrawiam.

 17. AlexSailor said

  Nam już nic nie pomoże.
  Za symboliczny punkt bez powrotu uważam moment wprowadzenia 500+.
  Jak to powiedział Gowin o „ukraińcach” – to są nasze przyszłe elity.
  Warto też zastanowić się ile Polacy by zarabiali, gdyby nie imigracja.
  A prawo popytu-podaży jest bezwzględne.

 18. Mardas said

  Szl..g mnie trafia https://www.dziennikwschodni.pl/bilgoraj/uczniowie-musza-sie-wyprowadzic-z-internatu-zamieszkaja-tam-uchodzcy,n,1000303913.html

 19. Mardas said

  Jak by ktoś jeszcze miał jakieś wątpliwości: .https://youtu.be/R_wnvSUB-aM

 20. Lily said

  W Polsce JAK widzialam na YT, w solidarnosci
  z Ukraina,wywieszaja Ich Flagi na budynkach.

 21. bryś said

  Tak sobie myślę jak Rosja ma zamiar spacyfikować u-kraine. Prawdopodobnie „element”, banderowców i nazistów wyśle za granicę. Najbliższą.

 22. trybeus said

  re NyndrO 16
  Ale u mnie czcionka jest czarna…
  @ czy u wszystkich wyświetla się biała?

 23. bryś said

  Czarna na chrome.

 24. Olo said

  Będą dokwaterowywać ukrów, zabierać domy i mieszkania, więc wtedy może się polać krew. Lepiej mieć coś pod ręką do obrony. Wykopać przysłowiowy karabin dziadka…

 25. Antares said

  Życzę tym wszystkim bezmózgom popierających ukrainę i ukrów aby w pierwszej kolejności ich wyrżnęli.
  Jak słyszę ich współczucie do tych gnid to rzygać mi się chce. Zero jakiejkolwiek refleksji, zero znajomości historii – jedna idiotka u mnie w pracy pierwszy raz słyszała o UPA i ich zbrodniach. No ręce opadają.

 26. Tadeusz said

  Długoletnia propaganda zrobiła swoje. W Polakach zanikł czynnik samoobrony. Wczoraj w radiu od świtu ….musimy pomagać biednym ukraińcom bo Putin….Nad miastami Ukrainy dymy pożarów Itd. Gdzie byli dziennikarze jak w Odessie palono ludzi żywcem, gdzie byli dziennikarze jak neonaziści z batalionu Azov ostrzeliwali cywilów w Gorłowce. Teraz pełni współczucia mamy przygarnąć do piersi potomków tych ,którzy wymordowali 150 tys. Polaków na Wołyniu? Kto wyprał mózgi tym Polakom którzy w tej chwili protestują przed Ambasadą Rosyjską. Gdzie się podział instynkt samozachowawczy większości naszych współobywateli.

 27. Greg said

  .https://www.youtube.com/watch?v=S28Rvx6uC0Y

  Komentarz pod filmem….,,Ku….a mać tylko na Ukrainie to możliwe” i zgoda !

 28. Greg said

  No, no, no……będzie źle, a potem ?
  Oby to się spełniło_AMEN.

  .https://www.youtube.com/watch?v=7XmaWDwBZ30

 29. Greg said

  Cała prawda o konflikcie na Ukrainie !

  .https://www.youtube.com/watch?v=SutCn_Ja7Ws

 30. Greg said

 31. Mardas said

  Gdyby ktoś myślał że się zmienili i teraz inaczej myślą,to było w 2014 roku osiem lat temu : https://uzbrojenie.fandom.com/pl/wiki/Zbrodnia_w_Odessie

 32. Greg said

  DENACYFIKACJA UKRAINY

 33. Greg said

 34. Greg said

  Rozdali broń Ukraińcom, aby doprowadzić do samosądów.
  Od 14min.

  .https://www.youtube.com/watch?v=nI2iufRbp28

 35. FilipzPomorza said

  Teraz jest około 4mln ukrów w Polsce. Ponoć szykują się nawet na kolejne 9 mln, a to by oznaczało, że co trzeci człowiek w Polsce byłby ukrem
  Krótka historia o W. W. Putinie – fragment książki
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/02/krotka-historia-o-w-w-putinie.html

 36. Jack Ravenno said

  Ja tam nie czekam na ukro-polin. Wiem jedno. Wróg mojego wroga jest moim sojusznikiem. Na razie wystarczy dla podniesienia morale. Nie stoję za Rosja ale podejrzewam, że Putin musiał mieć konkretny powód aby zacząć sprzątanie. Coś o czym kompletnie nie wiemy. To przypomina Zajęcie Krymu tylko w dużo większej skali. Czyżby anglosaskie szuje przegięły z czymś istotnym?

 37. ! said

  Filip a co robią niemieckie władze Pomorza? Zwolnienie z podatków każdego kto przyjmie ukra pod swój dach.

  Na moje Polski już nie ma. Wystarczy wejść w pejszbuka żeby zobaczyć jakie g-no ma w głowie ma nadwiślańskie bydło. Ofiara kocha swoich oprawców. Syndrom sztokholmski. Napisz prawdę będziesz wyzywany. Jeszcze przyjdą ci chatę spalą. Na Mszę się jutro nie wybieram, żeby nie słuchać znowu banderowskiego pier-lenia.

  Byłem w nocy na czacie. Taka aplikacja Ablo. Było trzech ukrów. Dwóch chłopaków i dziewczyna. Normalnie sobie faje palą, rozmawiają itp. Kraju bronić, a nie pogawędki jakieś. Tam na Ukrainie nic się nie dzieje strasznego poza bombardowaniem lotnisk i radarów. A oni udają ofiary i chcą do Polszy na socjal. Osz kurw… Bojdar płacze, Rękas płacze a ja widzę że nie ma o co. Nic się ludziom tam się stało! A oni uciekają. Nagle już żadne wymazy, szpryce i kwarantanny ich w Polsce nie obowiązują,? Na zachodzie juz ludzie na forach piszą to samo co w Rosji. Że Polska to prostytutka Ameryki i żydów. Najgłupszy naród pod słońcem.

  Teraz idź to powiedz wójtowi gminy chójnice co chce wpychać Polakom ukrów do domów, co nazywa Putina hitlerem, co nie wie albi nie chce wiedzieć o Wołyniu i Donbasie. Ja pie-lę taki kraj! Idź to powiedz młodemu polactwu co skacze do muzyki zespołu Enej. petro olyjnyk ps. Enej, oficer UPA!

 38. ! said

  Jack Raveno @

  Na zachodnich forach piszą, że U potajemnie robiło bombkę A. Z pomocą wiadomo czyją bo sami są za głupi do tego.

 39. ! said

  Greg @

  Co ty wklejasz za pisowskie szambo i przepowiednie jehowickie jakieś?

 40. Piotr B. said

  Anglosaskie szuje…przegiely w czyms b.istotnym.Zdeptaly porozumienia i ustalenia.Une zawsze zawieraly umowy po to zeby zyskac na czasie albo „wejsc klinem” w cudze terytorium.Zeby po fakcie mowic ze umowy sa po to zeby je lamac.Takie UNE sa od zarania dziejow.

 41. Listwa said

  @37 !

  I skupisk banderowskich.

 42. minka said

  MSWIA: DO TEJ PORY GRANICĘ Z POLSKĄ PRZEKROCZYŁO 100 TYS. UCHODŹCÓW Z UKRAINY

  Od chwili rozpoczęcia działań wojennych na Ukrainie do soboty 100 tys. osób przekroczyło granicę z Ukrainy do Polski – przekazał w sobotę wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

  Poinformował, że od godz. 7 rano w sobotę strona ukraińska zamknęła część pasów, które były do tej pory otwarte dla samochodów osobowych i „puszczono” osoby w ruchu pieszym. Podkreślił, że w ciągu dwóch godzin skorzystało z tego 5 tys. osób. „Od rozpoczęcia działań wojennych na Ukrainie do dzisiaj na całej długości granicy z Ukrainą 100 tys. osób przekroczyło tę granicę z Ukrainy do Polski” – powiedział, cytowany przez PAP.

  https://kresy.pl/wydarzenia/mswia-do-tej-pory-granice-z-polska-przekroczylo-100-tys-uchodzcow-z-ukrainy/

 43. ! said

  Czyli uciekają tylko banderowcy. 100 tysięcy banderowców w Polsce to daje 50 tysięcy na dobę.

 44. Piskorz said

  re 26 Popieram..

 45. Piskorz said

  re 30 Dzięki..!!

 46. Listwa said

  @ 43 !

  Banderowców okrążają.

 47. Bezpartyjna said

  Jestem poražona bezdenną głupotą poliniactwa.
  Wczoraj znajoma zatelefonowała do mnie i uslyszałam, że jej córka zastanawia się nad przyjęciem jakiejś „rodzinki” ze wschodu. Zupełnie zdębialam.
  Niestety rykoszetem oberwie się jedynie normalnie myślącym Polakom, bo nas ma nie być.

 48. Lily said

  Re 1; Minka
  P. Duda jaki szczesliwy. Powod tego?.
  „Prezydent wszystkich Polakow”.
  „Dla mnie slowo Jest swietoscia”.O sobie.

 49. Marucha said

  Re 47:
  Tego narodu nie da się już uratować.
  Głupota przekroczyła masę krytyczną.

 50. rafał said

  BĘDĄC    w  USA    czytałem  w  kalendarzyku  nacjonalistów  ukraińskich z 1968 r.  hymnu  drugą zwrotkę  było  wydrukowane  ,,,budiem rezać  LACHÓW   I  MOSKALI –  będziemy  mordować  Polaków  i Rosjan ,jak  dzisiejsze  polskie   .  głąby o  tym  nie   wiedzą hymnu  drugą zwrotkę  było  wydrukowane  ,,,budiem riezać  LACHÓW   I  MOSKALI –  będziemy  mordować  Polaków  i Rosjan ,jak  dzisiejsze  polskie   .  głąby o  tym  nie   wiedzą

 51. Bezpartyjna said

  Tak, Panie Gospodarzu.
  Mój tata Wacław po wojnie walczył z tą hołotą (delikatnie pisząc). Po roku 39 ledwo uszedł z życiem a w kwietniu 41 wywieźli rodzinę (prócz dziadka – on trafił do Workuty na Syberii ) do Kazachstanu.
  A mnie z bezsilności dosłownie krwawi i rozdziera serce, dlatego m.in. mało się udzielam.
  Pozdrawiam

 52. minka said

  Polaczki uczta się rozumu od Szwedów

  Jakiś Szwed na TT tak pisze:

  Putin gör vad som måste göras Rensar Ukraina på neonazister och Deep State Och ska slå ut 11 biolabb som håller på med biovapen

  Putin is doing what needs to be done Cleans Ukraine of neo-Nazis and Deep State And will knock out 11 bio labs that are working with bio weapons

  …co się przekłada:

  Putin robi to, co należy zrobić. Oczyszcza Ukrainę z neonazistów i głębokiego państwa, i nokautuje 11 laboratoriów biologicznych, które pracują z bronią biologiczną.

  +

  A polaczki co?

  – akceptują chęć sciągania do Polski banderowców i danie im opieki medycznej i socjalnej. Banderowcy będą gratis jeździć kolejami PKP i odrąbywać durne łby Lachom, i słusznie! – Głowa Lachowi niepotrzebna.

  Szkoda jedynie małych dzieci i kobiet w ciąży, które też będą ofiarami

  Red. Gazeta Warszawska

 53. Boydar said

  Uciekają z Ukrainy dwa, góra trzy rodzaje ludzi:

  – banderowcy, widząc swój bliski i nieuchronny koniec; są bandytami ale nie idiotami
  – rodziny, obawiające się właśnie wściekłych banderowców
  – zwyczajni, których wojna przeraża, każda jedna

  Oprócz banderowców, komu nie chcecie pomóc ?

 54. bardzo said

  Pani Bezpartyjno: Ojciec naszego kolegi montował samoobronę na Wołyniu. N@yahoo.comie spodziewający się oporu bandersyny tak spieprzali że gubili szarawary. W Polsce Ludowej został zastrzelony na polowaniu przez ruskiego generała, prawdopodobnie Ukraińca.

 55. minka said

  Musisz to wiedzieć (1344) Kalemu ukraść krowę – niedobrze, Kali kradnie krowę – dobrze

 56. minka said

  Konrad Rękas: Ukraina. Racja i zwycięstwo

  Czy mamy mówić, że mieliśmy rację? To by było takie nieeleganckie… Ale mieliśmy. Niewielka grupa komentatorów i analityków ostrzegała Ukraińców:

  – że będą walczyć sami,

  – że tzw. sojusze z Zachodem są nic nie warte,

  – że grymasy w stylu „zygu-zygu zły Putinie, nic nam nie zrobisz, bo ci Amerykanie i Anglicy zabronili” – to ściąganie na siebie nieszczęścia.

  I gdy okazało się, że po prostu mieliśmy rację – to jest to nasza wina? No cóż, niech będzie. Ale to wszyscy ci, którzy zachęcali i podżegali Ukraińców, także z Polski – mają krew ofiar tej wojny na rękach. Zadowoleni jesteście, fałszywi przyjaciele Ukrainy? Aha, i radzę się też zastanowić nad polskimi sojuszami i nad wołaniem „zyg-zyg” w Warszawie i w polskim necie.

  Bieg do celu

  Pomińmy tych sądzących, że za napisanie na FB „je…ć Putina!” należy im się co najmniej Virtuti. Resztą kierują motywy bardzo ludzkie i zupełnie zrozumiałe: współczucie, odruch stadny, sentymentalizm, lęk. Zwłaszcza pierwsze trzy wyrażają się najpełniej w stosunku do ukraińskich imigrantów. Jedna z największych grup wsparcia dla nich liczy na FB już 184 tysiące osób. Nawet biorąc pod uwagę, że sporą część członków stanowią Ukraińcy zainteresowani polską pomocą (i darami…) – to i tak wynik znaczący. Tymczasem analizując kwestię uchodźców – warto przypomnieć sytuację w Kosowie w 1999 r. Gdy bomby NATO spadały wówczas na Serbię – reszta świat została zbombardowana newsami o „straszliwym losie biednych Albańczyków” (których zbrojne ramię zajęte było chwilowo paleniem serbskich cerkwi). Albańczycy naród zaradny, gdy usłyszeli, że są biednymi ofiarami – złapali za walizki i rrrruuuu, jako nieszczęśni uchodźcy ruszyli milionową falą na Europę. Propagandzie to odpowiadało – bo uprawdopodobniło slogan o „serbskich czystkach etnicznych”. A miękkie serduszka odbiorców nie pozwalały im dostrzec, że to nie żadna ucieczka, tylko bieg do celu: lepszego życia na Zachodzie. Nb. tak właśnie zapuszczono tam sobie kosowską mafię.

  Teraz dzieje się mniej więcej to samo z Ukraińcami. Skoro wpuszczamy bez ograniczeń, przywozimy, kwaterujemy, karmimy, utrzymujemy – to tylko głupi by nie przyjechał. Na grupach pomocy Ukraińcom czytam wzruszające apele w rodzaju „Matka z dwójką dzieci, 4 latka i 4 miesiące, utknęła w Czerkasach (180 km od Kijowa) rozpaczliwie oczekuje transportu do Polski, kto pojedzie???!!!!”. I ludzie się zgłaszają, że pojadą! 790 km od (obecnej) polskiej granicy! I nikt się nie zastanawia po jaki grzyb i czemu niby mamusia ta ucieka – na lotnisku wojskowym mieszka, jest majorem SBU? To niby co jej grozi? Nie, to nie jest pora na takie refleksje, więc imigranci życiowi i zarobkowi korzystają. Nic w tym zresztą dziwnego i niezrozumiałego. Kto bogatemu narodowi polskiemu zabroni! Zresztą, co się tyczy reakcji polskich – cóż, szok jeszcze nie minął, a zszokowanych nie polewa się przecież zimną wodą, tylko przykrywa kocykiem. Może sami kiedyś dojdą do siebie…

  Kto bogatej Polsce zabroni!

  Na razie nie ma miejsca na refleksję, ucichły narzekania na drożyznę, na inflację, na rosnące koszty życia. Niczyjego sprzeciwu nie budzi, gdy PKP zaraz po podwyżce cen biletów – oferuje darmowe przejazdy dla obywateli Ukrainy, na paszport, a więc nie dla żadnych uchodźców, tylko milionów już mieszkających w Polsce. Ludzie oddają własne domy, samochody. Piękne to, chrześcijańskie, samarytańskie, gdy daje się z prywatnego. Gdy rzecz jednak dotyczy rozdawnictwa publicznego, nieuchronnie obniżającego standardy i dostępność dla Polaków – odpowiedzialność każe wyrazić co najmniej wątpliwości. Jak niby mamy za to wszystko zapłacić? Po dwóch latach ograniczenia dostępności ochrony zdrowia w związku z polityką COVIDową – teraz szpitale mają być zamknięte dla Polaków, bo pierwszeństwo będą mieli obcy? I nie żadne ofiary, tylko leczeni i rehabilitowani za polskie składki zdrowotne ukraińscy żołnierze, a co gorsza nazistowscy ochotnicy z Azowa i innych oddziałów banderowskich. Czy naprawdę nas to stać – już nawet nie tylko na wydatki, ale po prostu na tak ślepą głupotę?

  Ciężar zwycięstwa

  Zdających takie pytania również znacznie ubyło. Część ukrainosceptyków zamilkła, przytłoczona masowością propagandy. Część – ze strachu. Że znowu zaczną zamykać, że zakrzyczą, pobiją, z pracy wyrzucą. Niektórzy pospiesznie zmieniają awatary, a jakiś odłam po prostu zwariował, nie mogąc udźwignąć… zwycięstwa. Bo przecież bądźmy poważni. Gdyby w tej dogasał Donieck, a walki toczyły się na ruinach Ługańska – wówczas psa z kulawym fejsbukiem by to w Polsce nie obchodziło, życie toczyłoby się od kolejnej telewizyjnej awanturki do kolejnej podwyżki rachunków. I tylko tak zwani nasi udekorowaliby się flagami republik ludowych, puszczali rzewne pienia i łączyli w bólu, że no tak, cóż, znowu przegrywamy, wiadomo… A zwycięstw unieść nie mogą. Nie mieści się w niektórym w głowach, że można wreszcie bić, a nie być bitym. Że zamiast patrzeć bezradnie na sojusznicze samoloty porozbijane bez wyjścia z hangarów – widzimy te same pułki lotnicze panujące niepodzielnie w powietrzu. To nasi wrogowie są nareszcie bici i pokonywani, nie przyjaciele – i to jest za dużo, to nie do zniesienia dla bańki wiecznych przegrywów, krytyków i malkontentów.

  Wszystkie te obciążenia: psychoza normalsów, zwyczajowe szkodnictwo władz, marnowanie polskich pieniędzy, zastraszenie i załamanie ostatnich rozsądnych – tylko podkreślają powagę sytuacji. A jednak nic z tego, co się wydarzyło i jeszcze wydarzy nie uzasadnia bynajmniej eskapizmu, przyłączania do bezmyślnego (niechby i szlachetnego) tłumu. Ostrzegaliśmy i mieliśmy rację w sprawie Ukrainy. Ostrzegamy i mamy rację w sprawie Polski.

  Znów nie chcą nas słuchać. Ale ostrzegać nie przestawajmy. A zwycięstwo będzie po naszej stronie.

  Konrad Rękas

  https://xportal.pl/?p=39226

 57. minka said

  Polska: Wielka Migracja Ukraińców. Co dalej?

  Od 5 lat na polskim rynku widoczny jest pewien trend: w rankingu nabywców mieszkań w Polsce prym wiodą obywatele Ukrainy. Według danych agencji mieszkaniowych, liczba nieruchomości wykupionych przez cudzoziemców wzrosła o ponad 56%, głównie za sprawą Ukraińców. Nasi wschodni sąsiedzi wyprzedzili w tym rankingu obywateli Niemiec i Wielkiej Brytanii, którzy historycznie zajmowali w nim najwyższą pozycję. Suma mieszkań wykupionych przez Ukraińców idzie w dziesiątki tysięcy, zaś najczęściej wybieranymi przez nich miastami są Warszawa i Kraków.

  W 2017 roku, czyli gdy zaczęła się „Wielka Migracja Ukraińców”, według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, obywatele innych krajów nabyli w Polsce 6385 nieruchomości. Ukraińcy stanowili wówczas czwartą część nabywców.

  O ile wcześniej często kupowano mieszkania, by potem wynajmować je swoim rodakom, którzy przyjeżdżają do Polski do pracy, tak dziś ten trend się zmienił. Coraz więcej Ukraińców kupuje nieruchomości dla siebie i swoich rodzin. Powód jest oczywisty: pogorszenie sytuacji na granicy ukraińsko-rosyjskiej. Obecnie każdy obywatel Ukrainy ma prawo do zakupu mieszkania w Polsce. W ukraińskojęzycznym segmencie internetu funkcjonują dziesiątki serwisów z nagłówkiem „Nabywanie mieszkań w Polsce”, specjalizujących się w pomocy prawnej przy zakupie domu w Polsce.

  Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w 2021 r. Ukraińcy kupili w Polsce 3,2 tys. mieszkań, natomiast aż 55% ukraińskich migrantów zamierza dokonać takiego zakupu w przyszłości. W tym kontekście przypominamy niedawne oświadczenie wiceministra spraw wewnętrznych RP Macieja Wąsika. Na kanale Republika TV urzędnik powiedział: „Jeśli na Ukrainie jest wojna, musimy liczyć się z napływem uchodźców. Ludzie uciekający przed ogniem, ludzie uciekający przed śmiercią, uciekający przed okrucieństwem wojny. Będziemy gotowi na tę falę liczącą nawet milion osób”. Biorąc pod uwagę, że liczbę Ukraińców już mieszkających w Polsce szacuje się na około 1,3 mln osób, skala tego przesiedlenia jest, delikatnie mówiąc, imponująca.

  Można więc przewidywać, że w wyniku inwazji Rosji na Ukrainę nastąpi efekt uboczny w postaci potężnego napływu uchodźców, z których połowa nie będzie się już widziała na „Ukrainie okupowanej przez Rosję”, lub w kraju zniszczonym przez wojnę i będzie zdeterminowana aby pozostać w Unii Europejskiej, kupując mieszkanie, na przykład pod Wrocławiem. Notabene Wrocław w ukraińskich mediach społecznościowych nazywa się już „małym Kijowem w Polsce”. Według analityków, istnieje również duży popyt na nieruchomości w kurortach nadbałtyckich, jako alternatywa dla porzuconych daczy nad Morzem Czarnym…

  Czy decyzja o „ukrainizacji” Polski okaże się strategicznie korzystna, czas pokaże. Jak na razie jedno jest jasne: w latach 2000., kiedy Polacy zaczęli masowo opuszczać kraj z przyczyn ekonomicznych i emigrować do krajów Europy Zachodniej (Niemcy, Wielka Brytania), w samej Polsce utworzyła się próżnia. Teraz ukraińscy migranci aktywnie aktywnie ją wypełniają, a wszyscy znamy prawo o przejściu od ilości do jakości. Wczoraj byli ubezwłasnowolnionymi „parobkami”, a dziś są szanowanymi właścicielami nieruchomości.

  Pomimo podobieństwa języków, a także podobieństwa mentalności słowiańskiej, między Ukraińcami a Polakami występują także istotne czynniki negatywne – związane przede wszystkim z oceną wydarzeń historycznych pierwszej połowy XX wieku: rzezi wołyńskiej, gloryfikacji Bandery itd. Jest oczywiste, że ukraińscy migranci przeprowadzający się do Polski i kupujący tu mieszkania, tak właśnie widzą swój polski sen – „żyć w UE”. Czy Polacy potrzebują ich w równym stopniu jak oni nas?

  https://xportal.pl/?p=39229

 58. minka said

  Lublin hotel Hilton już zawalony ukrami, qrwa kwaterują ich w najdroższych hotelach w mieście…
  autor: Makelele

 59. Lily said

  Re 57;Minka
  „Wielka emigracja Ukraincow”.I co dalej?.
  Kaczynskiego i Jego Zwolennicy w swoim zywiole.
  Polacy OUT. Ukraincy INN.
  „Ukraincy Beda NOWA elita,w Polsce”.
  Oswiadczyl Jaroslaw G, mowiacy na (ER.)

 60. Bezpartyjna said

  Panie Bardzo,
  ciekawa informacja. Ja się o nich sporo w życiu nasłuchalam, naczytałam i mam wyrobione zdanie.

 61. Marcin said

  Dzisiaj sobie tak siedziałem i zapłakałem nad tą bezdenną głupotą niby moich rodaków chociaż już chciałbym powiedzieć byłych rodaków.
  Od czytania komentarzy pro ukraińskich, anty rosyjskich mnie zaczęło zwyczajnie mdlić.
  To jakieś zbiorowe opętanie.
  Myślałem, że od czasów tej koeidowej hucpy już nic mnie nie zaskoczy a jednak się myliłem.
  Czasem myślę, że lepiej już chyba dla tej normalnej części społeczeństwa i narodu byłoby już nie istnieć,aby ktoś już to zakończył.
  Jako naród przestaliśmy istnieć.
  Jest mi tak cholernie przykro.

 62. ! said

  Boydar @

  Bzdura. Do Polski jadą baderowcy z rodzinami ze strachu przed Putinem i zwykłe lenie biedaki żeby żyć w lepszym kraju.

  Mam zrzuty ekranu z videoczatów jak sobie siedzą Ukry z lokalizacją na Kijów i mają wszystko w czterech literach gadając sobie z ludźmi. Taka to „przerażająca” „wojna”.

 63. zen said

  https://3obieg.pl/77-rocznica-krwawej-niedzieli-jako-kulminacja-holokaustu-narodu-polskiego-we-wschodnich-wojewodztwach-ii-rp/

 64. Maverick said

  Spojrżenie na konflikt na Upadlinie.

 65. kolejny said

  Ad 53.Zgadzam się z Boydarem. Sam w bliskim kręgu doświadczam tymczasowej obecności pozostałych, wymienionych grup (poza banderusami rzec jasna). Z chrześcijańskiego punktu widzenia to naturalnie dobry uczynek. Rzecz jasna zrobiony z głową tj. na krótki okres czasu zanim towarzystwo powróci do siebie bądź osiądzie gdzie indziej.

 66. revers said

  Ad38

  A bron biological to dla kogo? Podobno Po szprycsch na covid szybciej i wydajniej roznosi sie syfilis.

  https://orbisnjus.com/2017/08/25/us-biowaffen-labore-in-der-ukraine/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: