Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Olo o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  Olo o Generał Surowikin radykalnie z…
  Olo o Wygląda na to, że Rosja nie bę…
  bryś o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  bryś o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Wolne tematy (83 – …
  NC o Polska dla Polaków
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  minka o Wolne tematy (83 – …
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  ats42 o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (83 – …
  Zorard o Najbogatszy człowiek na ś…
  Nie przycichlim o Generał Surowikin radykalnie z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Maria Pyż nadaje ze Lwowa: Jesteśmy na posterunku.

Posted by Marucha w dniu 2022-02-25 (Piątek)

Dziś poranek spokojny we Lwowie, choć o 7:00 włączono syreny. Na ulicach mało ludzi, nie ma korków, transport miejski kursuje normalnie, a służby komunalne zabezpieczają pracę ważnych przedsiębiorstw dla funkcjonowania miasta.

Jeszcze raz zachęcam wszystkim do czerpania informacji wyłącznie z oficjalnych stron: prezydenta Ukrainy, strony Rady Miasta Lwowa, Sił Zbrojnych oraz inne rządowe z zakończeniem gov.ua

O 7:00 w całym obwodzie lwowskim włączono syreny, gdyż nadszedł sygnał o niebezpieczeństwie powietrznym. Ok. 3:00 w nocy nad miastem zaczęły krążyć samoloty podniesione z lotniska lwowskiego i bardzo dobrze, że pilnują przestrzeni powietrznej. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeńskyj napisał na swojej oficjalnej stronie:

„Drugi poranek wojny na pełną skalę. O 4.00 rosyjskie wojska wznowiły ataki. Tego poranka bronimy naszej ojczyzny sami, jak i wczoraj. Najpotężniejszy siły świata przyglądają się z daleka. Czy przekonały Rosję wczorajsze sankcje? Słyszymy w swoim niebie i widzimy na swojej ziemi, że te działania są niedostateczne…”

Nawołuję do czytania prawdziwych informacji, tylko z oficjalnych stron, nie z innych źródeł, dlatego, że mamy jeszcze jedną wojnę – dezinformacyjną. Gdyby Rosjanom udało się zdobyć Czarnobyl, odczulibyśmy wszyscy.

Stan na dziś: lotnisko w Hostomelu pozostało w ukraińskich rękach, toczą się walki w rejonie Sum i w stolicy Ukrainy. Wciąż są kolejki na wjazd do Polski ze strony ukraińskiej i dlatego na Podkarpaciu obserwujemy ogromne kolejki na stacjach benzynowych. Trasy wypełnione samochodami z rejestracją kijowską i odeską, m. in. zakorkowana autostrada na Lublin.

System energetyczny na Ukrainie jest odpowiednio zabezpieczony I działa sprawnie. Tak samo łączność, dostawy wody i gazu. Nie wywołujmy sztucznej paniki. Jeszcze raz dziękuję wszystkim przyjaciołom i znajomym, którzy pytają co się u nas dzieje i oferują pomoc.

Mała dygresja. Kiedyś w radiu i nie tylko, zastanawialiśmy się, co byśmy robili będąc na miejscu Powstańców Warszawskich lub też ludzi w ’39 i do ’45 roku. Odpowiedź już poznalismy. Dokładnie to samo. Jesteśmy na posterunku, Polskie Radio Lwów działa we Lwowie, dziennikarze są na miejscu, emisja audycji na żywo juz jutro (w sobotę), strona internetowa jest regularnie onawiana. Podajemy wyłącznie sprawdzone informacje i jesteśmy tam, gdzie cokolwiek się dzieje.

Zaś w domu przygotowany rosół, zostało trochę pączków z wczoraj, a ja, oczywiście, w pracy.
Bądźmy wdzięczni i nie zapominajmy o Gwieździe Opatrzności nad miastem Lwowem.

Maria Pyż
https://www.magnapolonia.org

Komentarzy 36 do “Maria Pyż nadaje ze Lwowa: Jesteśmy na posterunku.”

 1. Olek12 said

  Lwów musi ocaleć. Polskie gniazdo historii i religii to kolebka nas Polaków. Matka Boska wspomoże to błogosławione miasto
  Siła militarna Polski na tle Rosji i sąsiadów
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2021/11/sia-militarna-polski-na-tle-swiata-i.html

 2. UZA said

  „Lwów musi ocaleć. Polskie gniazdo historii i religii to kolebka nas Polaków”

  Jaka znów kolebka ? Kolebką i gniazdem dla Polaków jest Gniezno (ciągle polskie). Lwów, owszem, miał swoje miejsce w naszej historii, ale teraz znalazł się w rękach wroga i tak musimy go postrzegać. Co nas obchodzi miasto wroga, który nas nienawidzi i zaciera ślady polskości ? Nie obrażajmy Matki Bożej prosząc Ją o opiekę nad siedliskiem banderowców. Ich patronem jest diabeł, którego Ona zdepcze. Oby jak najprędzej !

 3. rafał said

  BĘDĄC w USA czytałem w kalendarzyku nacjonalistów ukraińskich z 1968 r. hymnu drugą zwrotkę było wydrukowane ,,,budiem rezać LACHÓW I MOSKALI – będziemy mordować Polaków i Rosjan ,jak dzisiejsze polskie . głąby o tym nie wiedzą

 4. bryś said

  Powstańczyni czy powstanka? Będzie broniła żydów przywiezionych im w walizkach? Podobno połowa ich rządu nie mówi w ich języku? Nie to co u nas. U nas tylko chyba kosiński ma problemy. Inni gruchają aż miło. Pięknie im nasze rrrrr wychodzi.

  Co się zmieni jak im zmienią kierownictwo? Chyba tylko na lepsze. I tak sobie myślę, że większość to wie.

 5. Zbigniew Kozioł said

  Co to jest owo Polskie Radio Lwów?

  Nawołuję do czytania prawdziwych informacji, tylko z oficjalnych stron, nie z innych źródeł, dlatego, że mamy jeszcze jedną wojnę – dezinformacyjną.

  No chyba sam bym się nie domyślił o istnieniu wojny dezinformacyjnej…

 6. Tadeusz said

  Oficjalnym władzom Upadłej nie wierzę. Dostatecznie długo(ponad 8 lat) kłamali w kwestii : wypadków w Odessie, ostrzeliwania Doniecka i Ługańska ,oraz w setkach innych udowodnionych przypadkach. To tyle.

 7. Anzelm said

  Co to za kretynka, ta Puź?

 8. AlexSailor said

  Cóż dodać.

  https://www.cda.pl/video/101977762d

 9. bart_w said

  Pani Marysia jest aktywistką na rzecz polskości, która doskonale wie co to jest Wołyń. Wydaje się, że albo ktoś się pod nią podszywa, albo ona teraz musi tak pisać.

  ————–
  Musi. Znam ją osobiście.
  Admin

 10. bart_w said

  Aleks: Dziennikarz dobrze gada. Nie nadmienił jednak o tych żydach zarezanych razem z Polakami, albo zaraz przed nimi. A było ich sporo. Świat poświęcił pamięć o nich dla przemilczenia polskich ofiar. Cel uświęca środki. A celem jest depolonizacja cywilizacji..

 11. Emilian58 said

  To ty pewnie chazarka jesteś. Przecież Putin robi za Nas czarną robotę! Ukry, którzy spierd znaczy się uciekający do Polin nie muszą mieć ani testów srowidowych ani paszportów srowidowych! A Polacy??? Jeden ukr jest ważniejszy niż 200 tysięcy ofiar Wołynia i 200 tysięcy ofiar zablokowania tak zwanej służby zdrowia!!! A ja jestem wdzięczny carewiczowi kurduplowi że jako pierwszy ZABIŁ covida!!!

 12. Lisowczyk 2010 said

  Banderowce zajęły zapewne dogodne pozycje obronne w mieszkaniach Ukraińców i zaćpały w oczekiwaniu na Rosjan . https://www.youtube.com/watch?v=XZaaKopkcC0

 13. Emilian58 said

  Panie Marucha a to u was jest cenzura czy to tylko synrom kijowski?

 14. Emilian58 said

  Czyli nie ma sensu TU wchodzić?

 15. Zbigniew Kozioł said

  Emilian58 – zależy. Pan zapewne nowy. W takich razach ma sens najpierw posłuchać, co inni pisują, kto pisuje, zorientować się w poziomie ludzi. Zrozumieć innych. Większość pisujących tutaj jest tu co najmniej kilka lat, są i tacy co i bliżej 20 lat. To taki dość szczególny klub, ale nie zamknięty.

  Marucha na pewno nie cenzuruje Pana. Powiedziałby …

 16. Zbigniew Kozioł said

  @7 Znalazłem to, ale na razie bez większej analizy:
  https://radiolwow.org/

  Na pewno nie chciałem urazić.

 17. WI42 said

  „Stan na dziś: lotnisko w Hostomelu pozostało w ukraińskich rękach”
  Pani Maria widocznie polega na oficjalnych banderowskich źródłach. Tak jak radzi innym.

  „System energetyczny na Ukrainie jest odpowiednio zabezpieczony I działa sprawnie. Tak samo łączność, dostawy wody i gazu.”

  Pani Maria chyba nie wie, że celowe niszczenie infrastruktury cywilnej (może się zdarzyć) jest przestępstwem wojennym. Działa sprawnie dlatego, że żadna z rakiet rosyjskich nie była skierowana na obiekty cywilne, w odróżnieniu od pocisków banderowskich, które były celowo używane do ostrzału obiektów cywilnych na Donbasie.

 18. Zbigniew Kozioł said

  Na pewno do informacji wszelkich należy podchodzić ostrożnie. Moja żona Rosjanka reaguje bardziej emocjonalnie ode mnie i z większą łatwością przyjmuje informacje ze strony źródeł rosyjskich (do których ja zresztą też mam większe zaufanie, niż do polskich).

  Na przykład:

  W rosyjskich pojawiła się informacja o rozdawaniu broni w Kijowie obywatelom. Ona była w polskich mediach. W rosyjskich pokazano filmik: broń w skrzynce wystawiona na ulicy. Kto chce to podchodzi i sobie wybiera… 18 tysięcy sztuk. No naprawdę, nie wiadomo, co o tym sądzić…

  Ale też wcale nie zdziwiłbym się mocno, gdyby było prawdą (znowu, relacjonuję poprzez żonę) że w Charkowie zainstalowano systemy Zenit w centrum miasta.

 19. z said

  @UZA

  „Jaka znów kolebka ? Kolebką i gniazdem dla Polaków jest Gniezno”

  pierwszą stolicą lechii był kodan (gdańsk) a starozytna kolebka polaków i ariów wogóle nie jest znana, ale prawdopodbnie było to gdzieś głeboko na terytorium obecnej rosjii.

 20. cel said

  Te nagrania pokazują o co tu chodzi:

  https://www.bitchute.com/video/qPpmExiCgHlc/

  https://www.bitchute.com/video/FV6lvXG3nxV6/

  teraz już właściwe prawie wszystko jasne.

 21. xy said

  Te nagrania pokazują o co tu chodzi:

  https://www.bitchute.com/video/qPpmExiCgHlc/

  https://www.bitchute.com/video/FV6lvXG3nxV6/

  teraz już właściwe prawie wszystko jasne.

 22. ! said

  Pierunie ale ortografia.

  No gdzieś nad Oką, górnym Dnieprem i górnym Donem były początki Słowian. Tam też po dziś dzień występuje najliczniej antropologiczny typ północno pontyjski – najbardziej słowiańskie twarze. Tam prawdopodobnie była też ojczyzna Ariów co podbili Indie. Słowianie ruszyli na zachód gdzie zmieszali się z potomkami Neurów (twórców Biskupina) oraz różnych resztek Gotów i Celtów nad Wisłą narzucają swoją kulturę. Dziś jesteśmy potomkami ich wszystkich. Dlatego zarówno allo jak i autochtoniczna teoria mają jednocześnie sens.
  Czyli części z nas tu nie było, a część była już od czasów popotopie.
  Teraz pojadą po mnie turbo…

 23. xy said

  Te nagrania pokazują o co tu chodzi:

  .https://www.bitchute.com/video/qPpmExiCgHlc/

  .https://www.bitchute.com/video/FV6lvXG3nxV6/

  teraz już właściwe prawie wszystko jasne.

 24. ! said

  Serio nagrania protestów z Ukrainy przeciwko plandemii? Ukry są szpetne i czorne ale ci na nagraniu to Kazachowie są jak nic!

 25. WI42 said

  @18ZK

  Oto sympatyczny mer Kijowa, który podjął decyzję. Są też filmiki:

  https://politikus.ru/events/140715-v-golove-u-klichko-vse-stabilno.html

 26. xy said

  no tak kazachowie z ukrainskimi flagami. wydało się z jakiego plemienia wyjątkowego jesteś, znawco słowian

 27. ! said

  xy @

  Ty se jaja robisz „majster”? Gdzie te flagi? Ja widziałem na końcu w innej scenie. Zmontowane?

 28. Robert Smialowski said

  Szkoda mi czasu nawet na najkrótszy komentarz do takich treści. Parę godz. temu upadlińskie minizagra podało że oficerowie armii ros. będą za chwilę „likwidowani całymi tysiącami.” Wolne żarty mają swoje miejsce, zwł. jako rozrywka „na deszcz i dla myślących” i wlać wodki w pałę też trochę można, ale upadlińskich z..srańców zalanych na trupa – stać już tylko na takie autoszydercze, ponure wykwity. Boże, ochroń i wspomagaj Rosję !

 29. Inkwizytor said

  Co ty pier…… Marysiu, że się spytam nieładnie

 30. ! said

  xy @

  A ukry to nie są żadni Słowianie tylko Pieczyngi, Połowcy, Chazarowie i im podobni.

 31. gnago said

  UZA
  „Nie obrażajmy Matki Bożej prosząc Ją o opiekę nad siedliskiem banderowców. Ich patronem jest diabeł, którego Ona zdepcze. Oby jak najprędzej ! ”

  Zastanów się nad tym co napisałeś z użyciem rozumu i logiki i wiedzy religijnej

 32. z ukosa said

  Co ta pani Maria ćpa z samego rana? Z taką bezczelną dezinformacją i stekiem kłamstw jakie dochodzą z Banderlandu jeszcze się nie spotkałem!

 33. Andzia said

  re:31
  Pani Marysia jest dumna, że najpotężniejsze siły świata przyglądają się z daleka.
  Nie tylko przyglądają.

 34. ! said

  To Maria Pakosz – Pyż, Polka ze Lwowa zajmująca się pamięcią o Wołyniu.

  Łże bo się boi o siebie.

  ————-
  Na to wygląda…
  Admin

 35. minka said

  Dla Polaków Ukraińcy ważniejsi od rodaków?

  Transmisja na żywo 3 godziny temu

 36. Zbigniew Kozioł said

  @35 (Minka) Szczerze mówiąc, ja już nie mam zupełnie zaufania do mediów typu eMisja, MN, wRealu24 i paru innych, które miały być pro polskie. To nie znaczy, że nie ma tam wartościowych wypowiedzi. Zdaje mi się, że ludzie nie rozumieją ukrytych, długofalowych intencji. Nawet prowadzący mogą mieć dość wąski krąg myślowy. Największy żal mam do MN, tam najwięcej obserwowałem i włożyłem nadziei, ale zawiodłem się. Tutaj, w tej audycji, ten prowadzący z mojego punktu rozumienia też nie zasługuje w moim odczuciu na głębsze poważanie, bo chyba nie grzeszy szerokim spojrzeniem na świat.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: