Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Wolne tematy (23 – …
  minka o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  Novy o Dlaczego mężczyźni starzeją si…
  lewarek.pl o Dlaczego mężczyźni starzeją si…
  lewarek.pl o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  Krystian Szeliga o „Udu***y cię tak, że się…
  Rick o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  lewarek.pl o Putin i putinizacja
  Marucha o „Udu***y cię tak, że się…
  Krystian Szeliga o „Udu***y cię tak, że się…
  Boydar o Męczeństwo Mikołaja II punktem…
  emilo o Operacja „Menora”, czy jakaś…
  Leo o Polscy socjaliści o cenzurze i…
  Boydar o Wolne tematy (23 – …
  Leo o Putin i putinizacja
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Wolne tematy (16 – 2022)

Posted by Marucha w dniu 2022-02-25 (Piątek)

Cały szwiat jednoczy się przeciwko Rosji, co żadną nowiną nie jest i być nie może. Powinien banderowcom podesłać kolorowe kredki do obrony.
Co się dzieje z kowidiotami – nie wiadomo. Może już poumierali.

Wielki schaboszczak Lesko

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2022/02/22/wolne-tematy-15-2022/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2022/02/27/wolne-tematy-17-2022/

Gajowy Marucha

Komentarzy 257 do “Wolne tematy (16 – 2022)”

 1. kolc said

  W 2016 r. Putin ostrzegał przed międzynarodowym naciskiem na Nowy Porządek Świata, który usunie suwerenność narodową. Putin powiedział, że państwa porzucają swoje wartości moralne, zakorzenione w chrześcijaństwie, co spowoduje, że ludzie stracą ludzką godność i będą upadkiem. cywilizacji Zachodu. Twierdzi również, że poprawność polityczna w tych krajach doprowadzi do legitymizacji partii promujących propagandę pedofilii”.

  . https://youtu.be/tlaHubJ-fKk

 2. kolc said

  Ukraina przegrała wojnę, zanim jeszcze zakończyła się bitwa graniczna

  Wypis z ostatniego artykułu R. Iszczenki, ukraińskiego publicysty i analityka żyjącego w Rosji. Opisuje on co Rosja przy obecnej inwazji robi według niego dobrze, a co Ukraina źle. Warte przeczytania, aby zrozumieć dlaczego armia rosyjska postępuje tak a nie inaczej.

  „Jak oddano Ukrainę

  Na podstawie wyników pierwszego dnia walk możemy śmiało stwierdzić, że AFU mniej lub bardziej pewnie utrzymuje solidny front tylko w Donbasie, czyli tam, gdzie nikt nie naciera na nich na poważnie. Ponieważ nie ma ku temu powodów.

  Jak pisałem wcześniej, nie ma sensu marnować sił i życia na przełamywanie zhierarchizowanej obrony, jeśli konfiguracja frontu jest taka, że siły ukraińskie w Donbasie znajdują się w naturalnym kotle, który wystarczy zamknąć poprzez ustanowienie kontroli nad nielicznymi przeprawami przez Dniepr, po czym pozostanie im się poddać lub zginąć.

  W Charkowie, Sumach i Tsyurupińsku (przemianowanym przez puczystów na Oleszki) pod koniec dnia nadal trwały ogniska oporu, podczas gdy masy wojsk rosyjskich posunęły się już do Konotopu i dotarły na przedmieścia Chersonia oraz do podejścia do Mykołaiwa. Wskazuje to, że rosyjskie siły zbrojne, zgodnie z teorią głębokich operacji opracowaną jeszcze w latach 30. przez Triandafiłowa i Kalinowskiego (jej wulgarną, przygodną wersją jest niemiecki Blitzkrieg), nie są kierowane do tłumienia pojedynczych ognisk oporu, lecz blokują je, wykorzystując siły główne do pogłębiania i rozszerzania wyłomu.

  W ciągu najbliższych dni (jeśli nie godzin) wynik powinien być odzwierciedlony: odcięte od tyłu jednostki oporu zaczną się rozpraszać i poddawać, a centralna i zachodnia Ukraina będzie poddawana coraz większej presji ze strony zbliżających się od granicy jednostek Sił Zbrojnych FR, co ostatecznie zdezorganizuje kierownictwo wojsk i opór jako całość. Myślę, że Amerykanie, którzy uważają, że Kijów powinien zostać zajęty przez Siły Zbrojne RF w ciągu 96 godzin od rozpoczęcia operacji, nie mylą się zbytnio, o ile w ogóle. Wojsko może zwlekać z zajęciem Kijowa tylko wtedy, gdy postanowi nie tracić energii na pełne opanowanie trzymilionowego miasta, ale po prostu je zablokować i ruszyć dalej.

  Ogólnie rzecz biorąc, jest już jasne, że główne rezerwy AFU są związane z walkami w głębi kraju. Jednocześnie nie udało im się zapobiec zajęciu przez rosyjskie siły zbrojne w pierwszych godzinach operacji zapory wodnej w Kachowce i lotniska w Gostomlu (między Kijowem a Wyszgorodem). Innymi słowy, duże grupy wojsk rosyjskich przez 24 godziny swobodnie operowały na głębokich ukraińskich tyłach, a Kijów nie miał sił, by je nie tylko wyeliminować, ale nawet zneutralizować.

  Oznacza to, że Ukraina przegrała wojnę, zanim jeszcze zakończyła się bitwa graniczna. Kijów nie jest w stanie stworzyć jednolitego frontu obrony. Pozostałe ogniska oporu (czasami zacięte) załamią się bez wsparcia w najbliższej przyszłości….”

  https://kodluch.wordpress.com/2022/02/24/24-02-2022-syria-2334-dzien-sprzatania-swiata/#comment-122770

 3. TOS em w Żeleńskiego said

  Żyd, zbrodniarz wojenny Żeleński nawołuje cywilów do samobójstwa, poprzez rzucanie butelkami z benzyną w Rosjan.
  Ludzie po raz kolejny pokazali jak są głupi wczoraj powtórzyła się historia z papierem toaletowym, tylko ze to było paliwo. Gdyby miała być w Polsce wojna to już dawno nie byłoby tutaj usa

 4. bryś said

  Kurka Wodna

 5. TOS em w Żeleńskiego said

  https://www.rt.com/pop-culture/550626-ukraine-footage-videogame-clips/

  Śmieszna propaganda żydowskiej junty z Kijowa.

 6. karolo said

  Spośród 248 konfliktów zbrojnych, które miały miejsce w 153 regionach świata w latach 1945-2001, 201 zostało zainicjowanych przez USA , co stanowi 81% ogólnej liczby.

  https://pbs.twimg.com/media/FMb888NXMDQCze8?format=jpg

 7. Globeus said

  Ukraińcy są dożarci. Obronią się.

 8. bardzo said

  Taki piękny schabowszczak. A dzis piątek.

 9. Andzia said

  Dla szwiata odpowiadałby ktoś taki jak chory Jelcyn: można kraść i obśmiewać.

 10. wewewe said

  Za kulisami wojny w knesejmie:

  COVID-19: Projekt ustawy o powszechnym obowiązku szczepień oraz weryfikacji paszportów covidowych
  25.02.2022

  Kamila Mazurek

  Do Sejmu wniesiony został projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Jego celem jest wprowadzenie powszechnego obowiązku szczepień przeciw COVID-19 oraz wyłączenie z ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej osób posiadających unijne cyfrowe zaświadczenie COVID w przypadku ogłoszenia stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego, w trybie rozporządzenia Rady Ministrów.
  https://legalis.pl/covid-19-projekt-ustawy-o-powszechnym-obowiazku-szczepien-oraz-weryfikacji-paszportow-covidowych/

  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw
  (druk nr Przebieg procesu legislacyjnego1675)
  https://www.sejm.gov.pl/SQL2.nsf/poskomprocall?OpenAgent&9&1675

  Ścieżka legislacyjna druku 1675:
  https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=1675

 11. TOS em w Żeleńskiego said

  Prezydent Rosji Władimir Putin zwrócił się do ukraińskich wojskowych i wezwał ich do przejęcia władzy w swoje ręce. Głowa państwa stwierdziła to podczas spotkania operacyjnego z członkami Rady Bezpieczeństwa, które było transmitowane na portalu „Patrząc”.

  „Weźcie władzę w swoje ręce, wygląda na to, że łatwiej nam będzie dojść do porozumienia niż z tą bandą narkomanów i neonazistów, którzy osiedlili się w Kijowie i wzięli jako zakładników cały naród ukraiński” – prezydent Rosji powiedział.

 12. bryś said

  Jakoś przez ostatnie lata miał to w d…e szmaciarz, jak się ludziom w Donbasie żyje.

  Ambasador Awdiejew powiedział rosyjskim mediom, że papież osobiście chciał dowiedzieć się, jaka sytuacja panuje na Ukrainie i wyraził zaniepokojenie warunkami, w jakich znalazła się ludność zarówno w Donbasie, jak i w reszcie kraju.

  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-watykan-reaguje-na-wojne-na-ukrainie-papiez-franciszek-w-amb,nId,5855174

 13. Carlos said

  Szwecja chce do NATO, Finlandia tez. Odje…o im?

 14. Yagiel said

  No! ale piękny schaboszczak !
  ad @210 poprz WT – nie przypominam sobie, żebyśmy przechodzili na ‚ty’. 2. „nie wdzięcz się” ? żałosne – nie mam zamiaru z takim agencikiem wdawać się w gierki: od tej pory nie zauważam wpisów tej osoby…

  a propos informacji Złego Ekołoga, że 1 fala/faza kończy się, a zacznie 2 f/f – Czeczeni wybierają się na Ukrainę: Kadyrow już tam był samolotem… Na miejscu Ukrainców nie czekałbym na Czeczenów ! Wspomną do czego Agamemnon miał Achilles’a ? A syn Achilla, Neoptolemos, był 10 x gorszy i bez klasy !
  I jeszcze jedno od ZE podkreślę: Rosja przejmuje Ukrainę i Europę – Biden’USA mogą zacząć palić w piecach swymi dolarami ! Xazaria może zacząć palić funtami – tylko gdzie ?
  Nie sądzę, żeby jemioła ta chciała zostać na płonącym Drzewie, zresztą coraz wyraźniej dwu-piennym, przy czym pień Patrioci jest Iglasty ! A czy może zostać w Londynie? Queen nie żyje (raczej od dawna) i już pora temu faktu wyjść na jaw. A co do mentalnego wymiaru Queen: nie wiem, czy Czarna Matka może urodzić Białą Córkę ? Jest Tu biolog ? Oraz nie wiem, czy Nie-Biała Córka-Prawnuczka może być Drugim Ciałem White Queen ? Przecie nie będzie a’ Michael Jackson…

  A Zełenski ? Jako aktor serialu Kołomojskiego był ok – pokazali mi go uczniowie; razem z tymi oligarchami grającymi w MONOPOL prawdziwymi szpitalami, lotniskami, itp. – kiedy po kilku latach został prezydentem, spytałem jednego z byłych uczniów (wtedy już w LO) czy zdaje sobie sprawę, że oligarchowie z filmu też przeszli do realu ? Nie mówiąc o Kołomojskim. Zdenerwował się – więcej rozmów nie było.
  Nawiązywanie teraz w realu jakichkolwiek rozmów z „tym w sweterku” byłoby obniżaniem rangi tej wojny do tragi-farsy…

  Zresztą tak w ogóle: nie wierzę tej wojnie. Chyba że… zniknie z Europy NATO i EU, tj. Xazarię. Tzn. nie przeniesie na Żoliborz 😉
  (tu i tak od cholery jemioły)

  A tu Michael Salla, Australij-kosmiczny podsuwa drugie dno tej wojny:
  .https://www.youtube.com/watch?v=71kJDsBO8Nc
  Na Ukrainie naszli … starożytną Arkę kosmicznzą ! I z tego Salla wnosi, że – podobnie jak z wojną z Irakiem, w której chodziło o przejęcie Giezdnych Wrot + Coś – ta wojna Z Ukrainą też jest o kolejną Arkę kosmiczną, tj. UFO.
  Z tym by się mogły zgadzać doniesienia o walkach o Czernobyl-elektrownię i strefę…
  W każzdym razie nastąpiło ostatnio zwizytowanie Mlecznej Drogi oraz Układu Słonecz. przez UFO-ho-ho! co spowodowało ożywienie się – podobno dosłowne – Arek/Ark?/ znajdujących się w Ukł.Słon. oraz na Ziemi – zauważeniu czego przez zbędny ogół ludziowy miała zapobiec FAKEdemia wraz z zakazami lotów, itd. Teraz ponoć ożywania Arek/Ark nie daje się ukryć tym bardziej, że jedna z nich ożyła na Ukrainie ! I właśnie na nią taką chrapkę miała Xazaria/Biden’USA – a Rosja zrobiła ruch wyprzedzający, np. zdobywając zakazany Czernobyl…..

  W każdym razie Kosmiczne Siły USA ustanowione przez prez. Trump’a miały – czyżby? – przejąć na siebie impet ciekawości Kosmitów z Dalekiego Kosmos: jak ludzkość reaguje na ożywanie Arek ? Posłusznie: chodzeniem w namordnikach i namózgnikach i umieraniem, zanim…
  Właśnie ! Ciekawa analogia: w 43/44 Hitler zostawił NIemców+ z Wojną i zajął się sprawami Neue Schwabe, tj. kontaktami z Kosmitami na Antarktydzie i w Kosmos – III Reich padła, za to IV Reich z Hitler’em odleciała ! Teraz Trump powtórzył ten manewr: zostawił USA Bidenowcom na rozwał, by sam miał swobodę wobec tego Impetu Kosmos-Ciekawości…
  No to Biden’USy rozwalone Afganistanem A CofL KazachStanem i Ukrainą, co oznacza, że – TA-DAM!
  tandem Putin-Trump, a może tercet czy kwartet… przejmuje oto Impet Ciekawości na swoją korzyść !
  Co MS, Kosmo-Austral, puentuje jakoś tak prosto:
  informacje w zakresie zainteresowania Kosmitów Arkami ożywającymi na/w Ziemi przechodzą teraz do meinstream’u polityczno-medialnego. Ło-Ło-Ło-Ło-Łooo!!! Sie będzie działo i ujawniało…
  (znaczy: po Czernobylu-Kawczegu Wietchom wojnie można juz powiedzieć „Spocznij!” ?
  to może Zełenski z Castro/Trudo zdążą zagrać w… bridż ? w Guantanamo-Bridż)

 15. Delonzo said

  Najlepsze lekarstwo na kowid ? Widocznie jest to konflikt zbrojny. Choć również niepokojące jest to, że przepowiednia Baby Wangi się spełnia
  Siła militarna Polski na tle Rosji i sąsiadów
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2021/11/sia-militarna-polski-na-tle-swiata-i.html

 16. Miro said

  grady DNR niszczą pozycje batalionu SS „Ajdar”

  .https://www.youtube.com/watch?v=8FEwcak19LI&ab_channel=WarGonzo

 17. Piskorz said

  !!!! Znalezione w sieci; Coś ciekawego powiedział na TV Russia1, Basurin, rzecznik wojsk DNR. Otóż PRAWDZIWE BOJE trwają na granicy Ł/DNR W DONBASIE.

  Tam „Ukraińcy” używają nawet „katiuszy” zwanych obecnie „Grad”. Tam, przed wybuchem konfliktu został zgromadzone największe siły Ukrainy (ponoć dokładnie POŁOWA jej armii – ponad 100 tys. żołnierzy, dobrze wyposażonych.).

  I wojska Ł/DNR już drugi dzień walczą z nimi SAMOTNIE, BEZ WSPARCIA ZE STRONYROSJI!

  Jakie komentarze się w tym szczególnym przypadku nasuwają?

  ps NA WPS. !

 18. witra99 said

  witam czy ktos wie jakie reakcje sa izraela czy to panstewko jeszcze istnieje czy pomarli po truciznie…tam jest ok. 3ml rosyjsko jezycznych…taka cisz po ich stronie .albo sie nie doczytalem…

 19. Zadałem sobie trud. Z kilku informacji na Sieci wyliczone zostało ile kosztuje nabój do czołgu. Otóż ponad 8 tys zł. Załóżmy, że rakieta Grad, albo polski odpowiednik Chlangusta kosztuje tyle samo. Jedna salwa Grada to 40 sztuk. Ponad 320 tys zł. Na filmie tych katiusz było chyba z dziesięć. Ten film kosztował trzy i pół miliona zet za minutę. Chciałbym mieć na dzień dobry jedną setną tej cyferki.

  Debanderyzacja kosztuje…

 20. Listwa said

  @ 12 Piskorz said

  Nasuwa się, że sami nie daliby rady.

 21. Piskorz said

  !!! Info z Kijowa….na razie rozdali Ukry…18 tys. karabinów…komu popału.!!

 22. kontra said

  pis nie ma na podwyżki dla Polaków ale ma na ukrainców 24.02.2022 17:49

  już drugi raz po PO?, pisowski NBP przeznacza 4 mld zł (1 mld USD) na swap walutowy dla nazistowskiej ukrainy

  Zarząd Naro­do­we­go Ban­ku Pol­skie­go pod­jął decy­zję o udzie­le­niu swa­pa walu­to­we­go Naro­do­we­mu Ban­ko­wi Ukra­iny mak­sy­mal­nie do kwo­ty 4 mld PLN – poin­for­mo­wał NBP 2022r

  Skład Zarządu Narodowego Banku Polskiego

  Adam Glapiński, Prezes NBP
  Marta Kightley, Wiceprezes NBP – Pierwszy Zastępca Prezesa NBP
  Adam Lipiński, Wiceprezes NBP
  Marta Gajęcka
  Andrzej Kaźmierczak
  Piotr Pogonowski
  Paweł Szałamacha
  http://www.goniec.net/2022/02/24/nbp-przeznacza-4-mld-zl-1-mld-usd-na-swap-walutowy-dla-wsparcia-ukrainy/

 23. Ad. 11

  Jakoś przez ostatnie lata miał to w d…e szmaciarz, jak się ludziom w Donbasie żyje.

  Pan oczywiście wie, że Putin nie musiał czekać, aż się zakończą pomyślnie próby nowych broni? Pan wie, że to nie miało żadnego znaczenia w rozmowach z USA o przejęciu Ukrainy przez Rosję?

  Tak? Czy raczej inaczej?

 24. kontra said

  Izrael wspiera swego chazarskiego komedianta żyda żeleńskiego

  Izrael poparł Ukrainę. Rosja natychmiast zareagowała

  Przemawiając na comiesięcznym briefingu Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat Bliskiego Wschodu, zastępca ambasadora Rosji przy ONZ Dmitrij Polianski przekazał, że Rosja jest „zaniepokojona ogłoszonymi przez Tel Awiw planami rozszerzenia działalności osadniczej na okupowanych Wzgórzach Golan, co jest bezpośrednio sprzeczne z postanowieniami Konwencji Genewskiej z 1949 r.”.

  Polianski podkreślił również „niezmienne stanowisko Rosji, zgodnie z którym nie uznajemy izraelskiej zwierzchności nad Wzgórzami Golan, które są niezbywalną częścią Syrii”.
  https://kodluch.wordpress.com/2022/02/24/24-02-2022-syria-2334-dzien-sprzatania-swiata/#comments

  Wojna już nie domowa na Ukrainie 25.02.2022r.- 2439 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 8).”

  ukraińska klęska wrześniowa 1939 – 2022r przy wsparciu sojusznika Wlk Brytanii

  Teza o tym, że zachodni partnerzy Ukrainy dali zielone światło Putinowi na interwencje wydaje się być prawdopodobna.

  To jak obecnie traktują Ukrainę zachodni politycy to prawdziwe skur#$%stwo. Pomimo mamienia tym, że Ukraina kiedyś dostąpi zaszczytu i zostanie przyjęta do NATO i UE obecnie widać, że naszego sąsiada po prostu poświęcono w imię korzyści UE.

  Żaden kraj nie wysłał żołnierzy, aby bronić Ukrainy. Tylko kilka krajów wysłało broń (i to nie ciężką, a ręczne wyrzutnie rakiet). W ramach pomocy Zachód udzielił POZYCZEK na kilka miliardów $ gdy same zniszczenia w infrastrukturze pochłoną znacznie więcej.

  A jakie kary spadły na Rosje? Ograniczone sankcje i wyrazy sprzeciwu. Przecież na samej sprzedaży węgla ropy i gazu (po wyższych cenach) Rosja może sobie te straty zrekompensować.

  Cała kampania przypomina klęskę wrześniową IIRP. Wtedy tez mamione przez sojuszników władze sanacyjne stawiały opór, ale efekt końcowy był straszny-setki tysięcy zabitych rannych i wziętych do niewoli.

  Polubione przez 2 ludzi
  bladyswit , 25 lutego, 2022 at 16:54

  Prezydent Rosji Władymir Putin zwraca się do ukraińskich wojskowych:

  „Weźcie władzę w swoje ręce. Wydaje się, że łatwiej nam będzie dojść do porozumienia niż z tym gangiem narkomanów i neonazistów, którzy osiedlili się w Kijowie i wzięli jako zakładników cały naród ukraiński ”.
  https://adnovumteam.wordpress.com/2022/02/25/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-25-02-2022r-2439-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-8/#comments

 25. Boydar said

  Uwzględniając bezsprzeczny fakt, że Jacek Kaczmarski nigdy nie ukrywał swego pochodzenia, wielokrotnie je podnosił nie pytany, a nawet ułożył i zaśpiewał o tym dwie swoje piosenki, to Rura przytaczając te „rewelacje” okazuje się być głupsza od najgłupszego goja.

  A tak w ogóle, to rozmowa miała być o talencie, a wyszła o rurowych lękach i obsesjach, czyli jak zawsze.

 26. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/20220225/kreml-uwazamy-zelenskiego-za-prezydenta-ukrainy-17431984.html

 27. kontra said

  1000zł więcej dla ukraińca – a dla Polaka?
  https://www.eswinoujscie.pl/2022/02/25/1000-zl-extra-dla-pracownika-z-ukrainy-w-biedronce/
  Benzyna już po 8 złotych?
  https://legaartis.pl/blog/2022/02/25/benzyna-juz-po-8-zlotych-ostra-reakcja-orlenu/

  niedzielski-przygotowal-120-szpitali-dla-uchodzcow-polakom-zas-od-2-lat-odwoluje-sie-zabiegi/
  https://legaartis.pl/blog/2022/02/25/niedzielski-przygotowal-120-szpitali-dla-uchodzcow-polakom-zas-od-2-lat-odwoluje-sie-zabiegi/

  pisowski bank ogranicza wypłatę gotówki dla klientów

  Na marginesie dodajemy, że w Polsce Bank PKO BP również wprowadził reglamentację wypłaty gotówki w kasie. Z informacji, jaka została ustalona przez nas maksymalna kwota wypłaty, wynosi 20.000,00 zł.
  https://legaartis.pl/blog/2022/02/25/moskwa-pojawiaja-sie-problemy-z-wyplata-gotowki-problem-rowniez-wystepuje-w-pko-bp/

 28. Boydar said

  Ostatnio człowieki w Polsce i na szwiecie dużo mówią o sytuacji mieszkańców Ukrainy. Obecnej, sytuacji.

  Generalnie współczują, zarzucają winę Putinowi.

  Ja też rozmawiam, i też współczuję, bo wojna to wojna, najbardziej cierpią najmniej winni. Tak było zawsze i w każdej wojnie. Tylko w trakcie tych „rozmów” zawsze taktownie pytam, kiedy interlokutor planowałby rozliczenie bandytów, sadystycznych zbrodniarzy i złodziei. Cisza. Ciekawe co jest przyczyną, przecież krewnych tych Lublina rżnęli tak samo. A może wcale nie ?

 29. kontra said

  przymusowe szczepienia kowid

  Pod pierwotnie podanym w artykule numerem druku 299 na stronie Sejmu RP znajdujemy jednak inny, procedowany w 2020 roku projekt. Po mojej telefonicznej interwencji zmieniono numer podając odnośnik do projektu wniesionego przez Lewicę… 6 grudnia 2021 roku.

  orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/dok?OpenAgent&9-020-741-2021

  Nie jest to zatem żaden nowy projekt. Jak dotąd nie trafił on do porządku obrad kolejnych posiedzeń Sejmu i być może nie trafi, jednak jest bardzo niebezpieczny i nie możemy dopuścić żeby stał się obowiązującym prawem.

  W tej chwili najważniejszym postulatem jest wycofanie obowiązkowych szczepień medyków i pracowników opieki medycznej. Informacje jak można się bronić są na stronie http://www.stopnop.com.pl/medycy

  Justyna Socha
  https://stopnop.com.pl/nowy-projekt/

  ===================

  Stop dyktaturze WHO
  16 lutego 2022 Admin

  W związku z konsultacjami społecznymi, które będą trwały do maja 2022 r. oraz planem zatwierdzenia traktatu prywatnej firmy WHO dotyczącego wspólnego „zarządzania pandemią”, w internecie zawrzało!

  STOP NOP zażądało wyjścia Polski z WHO podczas protestu 12.02.2022 r.
  https://stopnop.com.pl/who/

  Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców wystosowało petycję o zorganizowanie referendum.
  https://www.petycjeonline.com/stop_dyktaturze_who_-_damy_referendu

  Radca prawny Katarzyna Tarnawa-Gwoźdź napisała petycje o odrzucenie traktatu lub wyjście z WHO.
  https://www.petycjeonline.com/nie_dla_traktatu_who

  Grzegorz Płaczek rozebrał temat na czynniki pierwsze.
  fb.watch/bcu-wu4jd8/

  Informacja o traktacie.
  consilium.europa.eu/en/policies/coronavirus/pandemic-treaty/

 30. kontra said

  Opublikowano w 23 lutego, 2022 Autor: emjot
  Od dzisiaj okupańci Polski żołnierze USA, Wielkiej Brytanii i Kanady mogą na terenie Polski używać siły fizycznej oraz broni palnej w stosunku do Polaków
  https://forumdlazycia.wordpress.com/2022/02/23/od-dzisiaj-zolnierze-usa-wielkiej-brytanii-i-kanady-moga-na-terenie-polski-uzywac-sily-fizycznej-oraz-broni-palnej-w-stosunku-do-osob-trzecich/

 31. kontra said

  Prezydent Rosji Władymir Putin: Naziści na Ukrainie zachowują się jak terroryści
  15:47 25.02.2022
  https://pl.sputniknews.com/20220225/putin-nazisci-na-ukrainie-zachowuja-sie-jak-terrorysci-17437862.html

 32. ! said

  Boydar @

  Gdzie te nadwiślańskie matoły były jak „święte” USA napadło na Irak,Libię, Syrię, Serbów? Popierali to. Tak samo patroszenie Palestyńczyków przez izraelskie „wojsko”.
  Co wtedy mówiły różne narodowe i rozmodlone? To samo co lewaki. Jednym k-a chórem!

 33. Boydar said

  Nie odnoszę się do „wtedy”, wskazuję na teraz. Uwzględniam też, że układ sił się zmienił i teraz steruje nimi ktoś inny. Poza tym, u nas wewnątrz, też układy się zmieniły. Proste jest tylko opowiadanie głupot, a nie prowadzenie państwa, zwłaszcza tak nafaszerowanego dywersantami jak Polska. Niemniej jednak, również uważam, że podniesione sprawy zdemoralizowały nas, bardzo bardzo. Ale to już niech Bóg rozsądzi a historia oceni.

 34. Głos Prawdy said

  No, właśnie, Panie Marucha, Putin wszystkich nagle wyleczył od złośliwego koronawirusa.

  Trzeba uważać na fejk newsy.Wiem już po Białorusi, jak potrafią dobrze komponować zdjęcia i filmy w najlepszych tradycjach Goliwood. Takie okropności podadzą, że lepiej nie wierzyć. Straty żołnierzy na wojnie to normalna sprawa, trudno, na wojnie jak na wojnie. Ale Słowianie nigdy nie zabijają nieuzbrojonych mieszkańców miast, nawet jeśli ci prowokują. Panarin ostrzegał przed tym. Zgony mogą być tylko przypadkowe

 35. burak z kartoflandii said

  wp.pl właśnie zapodało, że to przedszkole zostało zniszczone przez ruskie wojsko. Podobnie dawniej zapodawali, iż Opołczeńcy sami do siebie strzelają i burzą własne budynki.

 36. Głos Prawdy said

  Zeleński przepadł, nigdzie go nie ma, więź utracona, informuje o tym jego najbliższe otoczenie. Wcześniej w swetrze bez krawata wyszedł i powiedział, że „wszyscy zostaliśmy porzuceni i Ukraina została sama, zostaję z Wami do końca, Nie będę uciekać”.
  Jak hojnie z jego strony. Ale komu potrzebny jest ten biedy facet, który przypadkowo wpadł w politykę z kino i shou biznesa. Na pewno obiecano mu, że nie zostanie dotknięty. Choć kto wie -może jest naprawdę odważny i wspaniałomyślny. Nie wiem, ale niektóre ukraińskie telegram wielokrotnie pokazywały jego strach, bezradność i że coraz częściej ucieka się do narkotyków, dlatego nie zbyt wierzę w jego dzielność.

 37. Adrem said

  Nasze rządowe ydy aż pieją ogłaszając akcje , zbiórki , i inne wyrazy poparcia dla ” bratniej” ukrainy. Zaraz się zaplują.

  Może mają nadzieję, ze zatrzymają Putina, bo jak nie…
  Bo jak nie, to i u nas zacznie się odwszawianie.
  Jedni zdążą się ewakuować inni nie…

  Podobno prezydent znikł z W-wy. Spekulują, że osobiście sadzi pokrzywy na naszej wschodniej granicy.
  No nie wiem, zimno jeszcze jakoś, jak na sadzenie.
  A może oddalił się do cieplejszych krajów ?

 38. ! said

  Prawda to? Rok 2022 rokiem bandery na Ukrainie.

  https://xportal.pl/?p=39190#comments

  kom. Michalkiewicza

 39. bryś said

  Krzysztof M – przeciez to link o begrgoglio???

 40. corintians said

  Specjalna komisja opublikowała dzis końcowy raport na temat tego, jak Szwecja poradziła sobie z pandemią: Szwecja podjęła zbyt mało i późno środki kontroli infekcji (malo testów i brak zalecen kwarantanny wracajacych z zagranicy).
  Środki powinny być silniejsze, nadejść już w LUTYM 2020 (znaczy w czasie gdy Pinkas mowil opozycji by wlożyla lód do majtek) i należało podjąć więcej wysiłków w celu ochrony osób starszych i grup ryzyka (odwiedziny w DPSach itp).

  Według komisji WYBÓR DROGI Z DOBROWOLNYMI PORADAMI BYŁ ZASADNICZO SŁUSZNY, ale rząd był zbyt zależny od ocen Agencji Zdrowia Publicznego.
  Na tresc raportu moglo wyplynac ze wszystkie 4 kraje skandynawskie za okres 2020-21 mają minimimalne nadwyzki smierci, ocierajace sie sie o wyże demograficzne (Szwecja na mecie wyleczyla kompleks sasiadow)

  A teraz my w Polsce powinnismy rozliczyc PiSIOROW za zamykane lasy, przedszkola, zlobki, 298 dni lockdownow, szmaty na ryju na ulicach, 200 tys trupow, wyroki wiezienia za niedostosowanie sie do bezsensownych represji, kary po 10 tys za jazde rowerem, nie mowiac nawet o tym ile nakradli PISIORY na „walce z wirusem”.

 41. revers said

  Najwazniesze ze na stacjach beznzynowych ceny benzyncy stoja na 8 zlp, nie lepiej na gieldach gazu 1350 usd.

  Nie bedzie tanich wakacji, ani tanich zniw i tanich cen w sklepach.

  Za to zwiekszy szi podaz organow ludzkich na zahodzie szefowa wojny BRD jest bardzo pragmatyczna wyslala na ukraie lazaret i oczywiscie mobilne krematoria. Sladu nie zostanie po wypatrosznonym ciazko rannym zolnierzu
  a kasaci pacjenci beda zadowolenii, wiecej wojen i trupow na wschodzie

  .

 42. Emilian58 said

  Ukry, którzy spierd znaczy dają nogę z ojczyzny nie muszą mieć kwarantanny i paszportów srowidowych a Polacy??? Jeżeli nie to znaczy że Putin zabił covida!!! 200 tysięcy Polaków zamordowanych w Wołyniu! 200 tysięcy Polaków zamordowanych w wyniku zablokowania tak zwanej służby zdrowia!!! A jeden ukr jest ważniejszy niż 200 tysięcy ofiar Wołynia!!! A polskie goje cieszą się jak murzyn z blaszki!!!

 43. Peryskop said

  21 bayDziura said

  …Jacek Kaczmarski nigdy nie ukrywał swego pochodzenia…

  Michnik, Kuroń, czy Geremek też nie ukrywali.

  Wałęsa, Mazowiecki, Kwaśniewski ukrywali.

  I jaki miało to wpływ na ich kariery ?

  Żaden !

  Zatem ratio omnino caret

  ===

  Co więcej, gdy przeanalizować działalność Jacka Kaczmarskiego –
  https://marucha.wordpress.com/2022/02/22/wolne-tematy-15-2022/#comment-994126

  oraz zsumować z działaniami – też w dobrej wierze ! – tysięcy podobnych, patriotycznie zaangażowanych „bardów”, to nasuwa się smutny wniosek :

  – że to JK i jego wielbiciele walnie przyczynili się do kłopotów i frustracji, które obecnie mamy, i o czym właśnie tu wpisał Kontra w #24 :

  …Od dzisiaj okupanci Polski żołnierze USA, Wielkiej Brytanii i Kanady mogą na terenie Polski używać siły fizycznej oraz broni palnej w stosunku do Polaków

  Gratulować ?

  BayDziura, śmigaj nie na drzewo.
  Ale do czarnej nory !

  Czyli bayDziury 😆

 44. Rysio said

  Pozdrowienia Panie Gajowy.

  Ciekawe ilu uzbrojonych banderowców wejdzie do Polski z milionami ukraińskich uchodźców?

 45. Piskorz said

  !!! To warto wiedzieć….Zgodnie z rankingiem magazynu ”Panorama Economy” najbogatszym państwem świata jest Watykan. W 2019 roku dochód krajowy brutto per capita wynosił w nim 407 tysięcy dolarów. W plasującym się na drugim miejscu Katarze na głowę mieszkańca przypada niecałe 103 tysiące dolarów.

  Finansami Watykanu zajmują się cztery instytucje – najważniejszą z nich jest Instytut Dzieł Religijnych,/ ha ha ha ha !!! IOR, zwany potocznie bankiem watykańskim. Otoczony aurą skandalu IOR w lipcu 2012 roku nie został wpisany na tak zwaną „białą listę” działającego pod egidą Rady Europy Komitetu Moneyval (który ocenia systemy walki z praniem brudnych pieniędzy i finansowaniem terroryzmu). Eksperci Komitetu Moneyval stwierdzili, że IOR nie spełnił połowy wymaganych warunków. /sic!!!!/ Watykan obiecał poprawę.
  Znalezione w sieci / globalna. info

  ———–
  Pewnie Watykan wzbogacił się na wojnach grabieżczych…
  Admin

 46. Boydar said

  Niech się mądrzejsi ode mnie zajmą rurologią stosowaną, ja mam poważniejsze zmartwienia

 47. trybeus said

  Witam Szanownego Gajowego i poproszę o zawieszenie tekstu w Gajówce…pozdrawiam
  http://trybeus.blogspot.com/2022/02/czy-czeka-nas-ukro-polin.html

 48. Marucha said

  Z dużym smutkiem oznajmiam, iż ceniona przeze mnie autorka, p. Agnieszka Sztajer, okazała się być zwolenniczką Ukrainy.

 49. JanuszT said

  Re 41:

  Myślę zagięta ruro, że powinieneś zbadać swoją głowę, tą, w której masz niby mózg. Na kilometr zasuwa bratem ukorzenionym, i nie tylko jego herezją, proszę ja Was. JT.

 50. MKD said

  Kowidioci od wczoraj tankują paliwo na stacjach 🙂

 51. JanuszT said

  Niech Pan Wacław już nie wrzuca jej odpadów kałowych, na tak cenną witrynę jaką niezmiennie jest – gajówka. To wróg.

 52. Wanderer said

  „Nie srajcie bezmyślnie i emocjonalnie na Żeleńskiego, wszystko robi jak należy. Żaden przypadek to oczywiście nie jest, ale uważam że spisuje się doskonale, jednocześnie wciąż ryzykując własnym życiem i swojej rodziny.”

  Co pan na to Januszu T?

 53. JanuszT said

  A pan Wanderer, co na to?

 54. walerianda said

  Cały zepsuty świat panie Gajowy.

  pt., 25 lut 2022 o 10:00 Dziennik gajowego Maruchy napisał(a):

  > Marucha posted: „Cały szwiat jednoczy się przeciwko Rosji, co żadną nowiną > nie jest i być nie może. Powinien banderowcom podesłać kolorowe kredki do > obrony. Co się dzieje z kowidiotami – nie wiadomo. Może już poumierali. > Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2” >

 55. Listwa said

  @ 44Piskorz

  Chyba pan nie wie, co oznacza „per capita”, że tak się zachłysnął.

 56. Peryskop said

  47

  Lublin i okolice to jest jednak rejon przesycony krypto chachłactwem.

  To objawienie powinno wzmóc czujność wobec środowiska Myśl Konserwatywna, i podobnych.

 57. Wanderer said

  Ja nie jestem lizidupem, tylko wylapuje co ciekawsze kawalki.

 58. Wanderer said

  No to jak, robi jak nalezy ten zelenski czy nie?

 59. Polo said

  https://wiadomosci.wp.pl/oto-dlaczego-wylaczylismy-komentarze-pod-tekstami-o-inwazji-rosji-na-ukraine-6740816216714208a
  Nowy cenzura?

 60. JanuszT said

  Wychodzi na to, że jest pan lizidupą UPAdlińca żydowskiego, który powinien być skrócony o ten jewrejski swój łeb. Pasi, panu Wanderer?

 61. Wanderer said

  Acha.

  Tylko ze to nie moje slowa tylko pana Boydara, wnuczka rabina jak sam przyznaje.
  Pasi panu?

 62. Wanderer said

  Nie masz pan zdolnosci honorowej wiec nie sposob mnie obrazic, nie pana to wina zes sie pan takim urodzil, trudno..

 63. JanuszT said

  Sram na tę żydowską…q…ę i tego pie*rd…lone*go rabina. Przez te żydowskie qr…wy są te nieszczęścia na świecie, i ludzie przez nich cierpią. Niech pan tu nie pier…do..li mnie o honorze bo pan nie wiesz, co to honor, bo i pana córka więcej o wiele wie o tym honorze niż pan, Wanderer.

  ——
  Panie Januszu, proszę o spokój!
  Admin

 64. josi said

  Nie wierzcie polskim mediom „ikulalibal”

  Od dwu dni TVP Info wzrusza nas ckliwymi migawkami przedstawiającymi ojca banderowca czule żegnającego córeczkę w różowej kurteczce.

  Naprawdę migawki są wycięte przez ukraińską bezpiekę z filmiku przedstawiającego mieszkańca Gorłowki odprowadzającego żonę i córeczkę które za chwile będą ewakuowane na terytorium Rosji,konkretnie do Moskwy.
  Mężczyna płacze bo faktycznie sytuacja jest groźna.Od kilku dni kijowscy naziści ściagają siły z wyraźnym zamiarem szturmu Republik ledwie co uznanych przez Rosję.
  Do szturmu jak wiemy nie doszło dzięki wczorajszej operacji rosyjskiej armii ale pożegnanie miało miejsce kilka dni temu i mężczyzna jeszcze o tym nie wie że jego szance na życie i ponowne spotkanie z rodziną znacznie wzrośnie.
  https://ikulalibal.neon24.pl/post/166962,nie-wierzcie-polskim-mediom

 65. Wanderer said

  Nie mam corki biedaku..

  Bardzo brzydko pan obraza Rodzine pana Boydara. Nie przystoi…

 66. JanuszT said

  Pana słowo jest dla mnie święte Panie Marucha. I takie pozostanie dla mnie Panie Wacławie.😶

 67. JanuszT said

  Przecież wylewal pan krokodyle łzy na forum, że nie rozumie pana pańska córka. Mnie nic do tego, nie wtrącam się do pańskiego życia panie wanderer. Panie kierowniku, ja tylko odpowiadam, nie staram się wywołać awantury i prowokacji.

 68. kontra said

  były pracownik gazety wyborczej Gabriel Maciejewski robi GW konkurencję
  gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/o-ludziach-ktorzy-nigdy-nie-wycierali-dupy-gazeta

  https://kompromitacje.blogspot.com/2012/10/maciejewski01.html

  Przez kilka lat rosyjskie tajne służby bezkarnie mordowały na terenie tego państwa przeciwników Putina, o czym brytyjskie służby wiedziały.????????????

  Andrzej Szlęzak

  Gorące Konflikt Rosja-Ukraina Ukraina
  https://myslpolska.info/2022/02/24/szlezak-moze-nie-byc-dobrych-rozwiazan/

 69. Bebebe said

  We Wrocławiu szał. Wracałam wczoraj i dzisiaj przez Rynek ok.19. Ratusz oświetlony na żółto- niebiesko, pod pręgierzem tłumy.wczoraj ponoc był Sutryk. Pełno dla zółtoniebieskiej.z trizubem,nawet sporo z flagami biało-czerwonymi. Dzisiaj to tylko przez megafon Kto sto Putin?ch….imslawa Ukrainie,gierojom sława. Po drodze siedzą jacyś i malują hasła ma kartonach. Zupełnie atmosfera jak rok temu,kiedy macice latały w marszach i prawie konkurs był,kto,lepsze hasełko wymyśli.
  Pomyślałam,czego oni nie polecą bronić i demonstrować do np.Kijowa? Tacy gieroje tutaj?no i już przychodzą maile od rektorów z medycznego i ekonomicznego do moich córek odnosnie zbiórek wszystkiego,kancelarie prawne pro bonów dla studentów jedynego uprzywilejowanego pochodzenia.
  A z benzyną trudno dzisiaj we Wrocławiu,brat chciał zatankować,ale zabrakło mu czasu na kolejkę. Podobna sytuacja jak dwa lata temu,ciekawe,czy tez będzie szturm na srajtasmę?
  Takie tam przemyślenia.

 70. Boydar said

  Panowie, bez względu na poglądy – zachowajcie klasę i … spokój.

  Mój prapraprapradziadek nie żyje od dłuższego czasu i mało kto wie, że w ogóle istniał. Geny, owszem, ale to ja decyduję z czego korzystam. Co oczywiście bez wsparcia z Góry miejsca by nie miało. A skoro je mam, w co nie wątpię, to zmartwienie mają moi wrogowie, i szczerze mówiąc bardzo im współczuję, podobnie jak mieszkańcom krainy U. Szczególnie potomkom i fanom pięknego Stephana.

 71. JanuszT said

  Zamilczę Panie Boydarze bo Pana szanuję, jako bardzo mądrego człowieka. Zgrzyt z panem Wandererem nie jest mnie potrzebny. Na pewno głos rozsądku Pana Boydarze.

 72. Greg said

  Na chwilę mnie nie było i co tu się dzieje, ha, ha……kłótnie jak w każdej ,,rodzinie” ?

 73. Carlos said

  Wanderer , Ty masz za dobre ,otwarte serce, a czasami nie warto…

 74. kontra said

  Stomma przestrzegał przed przyjęciem koncepcji Zbigniewa Brzezińskiego, który już wtedy nawoływał do ostrej konfrontacji z Rosją, w której Polska i Ukraina miała odrywać ważną rolę.
  https://myslpolska.info/2022/02/25/szatanski-plan-zbigniewa-brzezinskiego/

  =============
  fundacja romana dmowskiego
  https://www.fundacjadmowskiego.pl/
  ========================
  Rosyjsko Niemiecki Gazociąg Północny Nord Stream 2, walka Waszyngtonu i Berlina

  W USA próba wypchnięcia Rosji z rynku gazowego Europy dosadnie określano jako jego „wykończenie” sankcjami.

  Odcięcie od rosyjskiego gazu groziłoby Niemcom katastrofą, po pierwsze społeczną (ogrzewanie gospodarstw domowych), po drugie energetyczną (udział w produkcji energii elektrycznej).

  Rosja zaspokaja bowiem 40% ich potrzeb gazowych, 1/3 ropy naftowej i ponad połowę węgla, który wrócił do łask przy horrendalnych cenach gazu.

  z amerykańskiego punktu widzenia ostre sankcje są dobre, bo uderzają w Rosję, ale nie w nich. Z naszego punktu widzenia sankcje biją w Rosjan, ale jeszcze mocniej w Niemców. To nie najmądrzejsze, sankcje USA nie powinni czynić więcej szkód Niemcom niż Rosji
  https://myslpolska.info/2022/02/25/nord-stream-2-walka-waszyngtonu-i-berlina/

  ======================

  Rok 2008 i otwarcie drogi do NATO dla Ukrainy, drugi Majdan w 2013/14 były dla Rosji dowodem, że Zachód przestał używać białych rękawiczek. Jeżeli Stany Zjednoczone uważały, że można tak pogrywać z Rosją, to najwidoczniej władza w Waszyngtonie znajduje się w ręku oszalałych dyletantów

  Wchodzimy w epokę bardzo niepewną, permanentnego konfliktu, który w każdej chwili będzie miał potencjał, aby przekształcić się w zbiorowe samobójstwo.

  W tym świecie jesteśmy, jako Polska, i będziemy państwem frontowym.

  To wielka tragedia dla Polski.

  Jest ona efektem i polskiej rusofobii i fanatycznej miłości do antyrosyjskiej Ukrainy i instrumentalnego traktowania naszego kraju przez możnych z Zachodu.

  Szczególnie, wbrew temu, co się zapewne wydaje wyznawcom „wiary ukrainnej”, znalazła się ona poza granicą racjonalności.

  Dalsze trwanie przy niej, to już nie pozostawienie Polski w roli państwa frontowego za nowym murem dzielącym Europę, ale to wprost nawoływanie do samobójstwa.

  „Ukraina” jako symbol i synonim potężnego nurtu polityki polskiej właśnie przestaje istnieć.

  To nie oznacza, niestety, że znikną jej wyznawcy w Polsce. Dziś jednak potrzeba nam nie oderwanych od rzeczywistości szaleńców, którzy gotowi są poświęcić Polskę w imię Ukrainy,

  publicysta Adam Śmiech
  Gorące Polska Rosja Świat wojna na Ukrainie
  https://myslpolska.info/2022/02/24/tak-wojna/
  ==========================
  Dalekie, tragiczne konsekwencje janowego „aggiornamento” z czasów Soboru Watykańskiego II, uderzają dzisiaj z potężną siłą.

  Świat, jak się okazało, wcale nie chciał zgody. Pod przykrywką dobrych intencji zaatakował i na chwilę obecną tryumfuje.

  Kościół został zepchnięty, zniszczony, zdegradowany do wyraziciela jednej z wielu opinii, opinii, która zresztą w wielu krajach Zachodu – np. w kwestii homoseksualizmu – podlega już sankcjom karnym.

  Kościół został zepchnięty z pozycji fundamentu na margines w ciągu ledwie 60 lat. Bez oficjalnych prześladowań, bez mordów, bez przymusowego burzenia kościołów.
  publicysta dziennikarz Adam Śmiech
  https://www.bumerangmedia.com/2021/07/adam-smiech-prawdziwy-koniec-naszej.html

  https://www.bumerangmedia.com/2021/08/adam-smiech-powstanie-warszawskie-bez.html
  ========================
  Krytyka rewolucji rosyjskich 1917 r. w wykonaniu prezydenta Władymira Putina jest bardzo ostra.

  Konserwatyzm prezydenta Władymira Putina

  „Konserwatywne podejście nie jest bezmyślną zachowawczością, lękiem przed zmianą ani grą na przetrwanie, a tym bardziej zamknięciem we własnej skorupie. Jest to przede wszystkim oparcie się na sprawdzonej tradycji, zachowanie i wzrost populacji, realizm w ocenie siebie i innych, precyzyjne dopasowanie systemu priorytetów, korelacja tego, co konieczne i możliwe, rozważne sformułowanie celu, fundamentalne odrzucenie ekstremizmu jako metody działania”.

  „W Hollywood wydają instrukcje, jak i o czym zrobić film, ile postaci, jakiego koloru lub płci powinno tam być. Okazuje się, że chłoszczą gorzej niż wydział agitacji i propagandy KC KPZR”.
  https://www.bumerangmedia.com/2021/11/adam-smiech-putin-bolszewicy-i.html
  ======================
  Polska poniesie największe konsekwencje bo w przypadku wywołanego przez USA/NATO konfliktu stanie się teatrem działań wojennych i celem ataków odwetowych. A może właśnie o to chodzi, żeby zrobić więcej miejsca dla uciekinierów z Palestyny, którym ważność „państwa” dobiega końca?

  dziennikarz Jarosław Ruszkiewicz
  https://www.bumerangmedia.com/2022/02/po-co-usa-potrzebuja-wojny-w-europie.html
  dziennikarz Jarosław Ruszkiewicz
  https://spiritolibero.neon24.pl/post/166816,po-co-usa-potrzebuja-wojny-w-europie
  ===================
  kto-blokuje-nowy-jedwabny-szlak.html
  https://www.bumerangmedia.com/2019/11/kto-blokuje-nowy-jedwabny-szlak.html

  https://www.bumerangmedia.com/2021/01/putin-w-davos-musimy-wyzbyc-sie-fobii.html
  =============
  Oto podstawowa doktryna, która kieruje amerykańską polityką zagraniczną: Identyfikuj potencjalne zagrożenia dla hegemonii USA, a następnie bezlitośnie je unicestwiaj. To sugeruje, że fałszywa flaga na Ukrainie jest bardziej niż prawdopodobna.

  na podst. Will Washington Launch a Mass-Casualty „False Flag” to Sabotage Nord Stream?
  Spititolibero NEon24
  dziennikarz Jarosław Ruszkiewicz
  https://www.bumerangmedia.com/2022/02/czy-bedzie-nastepna-amerykanska.html

 75. janekk said

  Czeczeni zamierzają wspomóc-posprzątać , mówią że Naziści banderowcy.. nie będą brani do niewoli.

  już są przy upadlinie, baderowcy zakładają pampersy

 76. kontra said

  Elity belgijskie jeszcze podczas okupacji niemieckiej w latach 1940-1945 zrewidowały swój kod geopolityczny

  Belgia miała przestać być klinem wbitym między Francję i Niemcy, a stać się miała spinającą je klamrą.

  Strategia ta, pomimo „antyfaszystowskiej” czystki w belgijskich elitach po klęsce Niemiec, realizowana była niezmiennie również po 1945 r. i jest wytyczną dla polityki Belgii do dziś.

  Wskutek tego, o ile w pierwszej połowie XX wieku Belgia dwukrotnie stawała się polem starcia swoich dwóch potężnych sąsiadów, o tyle po redefiniowaniu swojej strategii państwowej, od drugiej połowy XX wieku cieszy się nie tylko profitami nieprzerwanego pokoju, lecz także bycia instytucjonalnym i funkcjonalnym spoiwem francusko-niemieckiej konstrukcji paneuropejskiej

  (na marginesie dodać należy, że rekonstrukcja kodu geopolitycznego Belgii pociągnęła za sobą również dyskretne acz stanowcze usunięcie z tego kraju wpływów brytyjskich).

  dziennikarz Ronald Lasecki

  Pierwodruk: czasopismo „Myśl Polska” nr 1-2/2022
  Analizy Białoruś Europa geostrategia Polska Rosja
  https://ronald-lasecki.blogspot.com/2022/01/rozwazania-o-wojnie-pokoju-i.html

 77. trampol said

  janekk said
  2022-02-25 (Piątek) @ 23:02:46

  Czeczeni zamierzają wspomóc-posprzątać , mówią że Naziści banderowcy.. nie będą brani do niewoli.
  —————

  tylko 10 tys Czeczeńców a banerowcy już spierdal…
  Przecie niby upadlina ma prawie największą armię w europie? wielokrotnie większą od Polski

  A garstka z 10 tys Rosjan j ją przejęło z w parę godzin i to bez najnowszego sprzętu

 78. Yagiel said

  Wobec tego, co działo/dzieje się z Ukrainą i poprzez nią wypowiedział się w czerwcu zeszłego rpku Żyrinowski
  .https://www.youtube.com/watch?v=F4BUZG1RVmE
  oraz dopiero co Kurginian 23 bm.
  .https://www.youtube.com/watch?v=V2LH2GoGO_4
  Obie wypowiedzi o tym, co groziło Rosji przez i poprzez Ukrainę=”absolutne zło”.
  A teraz znaczna część tego absolutnego zła przesuwa się do KL Polin, zwanego uparcie Polską.
  Zwracam uwagę, że Rosja z BiałoRusią mogły odciąć Ukrainców od Po… KL Polin – nie zrobiły tego, bo – ?
  Nie mam o to pretensji do Kremla ani Łukaszenki, bo mają ważne powody – BiałoRuś wystarczy, by zablokować NATO/KL Polin a Rosja zajmuje się Ukrainą z resztkami Angoli – pokazuję moją obawę co do logiki usprawiedliwionej Moskwy-Mińska:
  jeśli ze zdobytej Ukrainy pozwoli się możliwie wielu Ukraincom, zwłaszcza z Ukrainy Zachodniej, przedostać się do KL Polin, to Rosjanom na Ukrainie będziełatwiej, a Polakom w KL Polin trudniej – co nie martwi Rosjan ani BiałoRusów, ani Zaxgodu/Xazarów
  Jakie to proste ukaraniem ale kogo: manekinów polskawych u pod-władzy w KL Polin ? biznesmenów bezkorzennych-jemioły ?
  biznesów okupacyjnych/kolonialnych z UE ? NIe, ukarani mają zostać Polacy – głosy Tu pokazują świadomość tego draństwa…

  Jak na granicy z BiałoRusią każda grupa nachodźcza miałą swojego dowódcę jizraelskiego/xararskiego (co kto woli), tak dziś na granicy z Ukrainą każdy pociąg, każda grupa ma zawartość banderowską, wypychaną do nas. Podkeślam: nie wszyscy, wszelako zwykli ludzi już dawno przetsali mieć jakiekolwiek realne znaczenie w całej tej demonkracji…
  ERGO: Kreml z Mińskiem pieką dwie pieczenie na tym samym wojennym ogniu: ułatwienie sobie życia z Ukrainą oraz
  ułatwienie sobie życia z tzw. Polską,któej życie staje się oto jeszcze trudniejsze ! Jeszcze tydzień, a przestanie być problemem…
  Rosjanie i BiałoRusy mają prawo tak z nami postąpić, zabezpieczać się od KL Polin=xazarskiego kindżała ! Jestem Polakiem/Słowianinem, więc nie jestem wrogiem Ukrainców/Słowian – których jest wielu – lecz muszę mieć oczy otwarte na xazarskie/angolskie DIVIDE ET IMPERA: NA zagrożenie ze strony tych Ukrainców, którzy wnosząoto Banderę do tzw. Polski:
  Angole/Xazarzy wycofują się na Zachód po trupach kolejnych państw/narodów – zanim Kreml zepchnie ich na Wyspę…
  Z mojego punktu widzenia nie ma po co czekać Kremlowi z wykończeniem Wyspiarzy dokładnie tak samo, jak wykończył – ponoć – tych 13 na Żmijowej Wyspie na Morzu Czarnym – p.widz. Kremla jest pewnie inny: zacziem spasac’ Polszu ?
  Na takie pytanie Słowianskich Kriemljan odpowiem: A czemu nie od razu ubić Angoli/Xazarów ?
  Czemu ścinać jemiołę tylko z najbliższych Drzew ? Czemu nie w ogóle z Lasu Słowian ? od razu z Lasu Europejczyków – az po Kanał La Manche francuski ? Może dlatego, że nie wszyscy Kriemljanie to Słowianie – … ?
  Cóż, Bracia i Siostry, sami ich sobie nie odetniemy, więc – – wrócą… do was.Jak jemioła zawsze wraca. Z ptakami demonkracji.
  Bo Wyspa X wciąż trwa. A możecie ją oczyścić raz na zawsze.
  Trudniejsze to, niż zabić – ponoć – tych 13 Ukrainców na Wysepce na Morzu Czarnym ? Wśród których może i był Polak spod Lwowa… Prędzej Polak spod Lwowa, niż Żyd znad Odessy. Choć ta wysepka przecie blisko Odessy właśnie…
  Tamta Wyspa daleka – nie dla was,Kriemljanie/Słowianie oraz Kriemljanie/nie-Słowianie… Czy nie uspokojił/a/by się Kreml’ sam/a, gdyby Wyspy – znaczy bunkra CofLna/w niej – nie było już jutro ?
  Gdyby tak żaden już samolot z chemią nie wystartował z tego lotniskowca ?! Jakiż oddech ulgi… !

  Ja tak Tu piszę, bo oprócz Żyrinowskiego i Kurginiana, wypowieda się przecie Panarin: zapowiadając przyrost liczby zabitych Angoli (i Pol…)… O ileż łatwiej zwalczyć ich, gdy Wyspy, tj. BunkraCofLbankówkamienicposiadłości-pokus w/na niej nie było ! Raz – i po wojnie !
  i można spać spokojnie…
  (wraz z Matką Boską…)
  Gdybyście tego chcieli… ?

 79. trampol said

  widzę że tu pełna kontrola informacji pewne posty banowane i to nie te pis baderowskie ale wręcz przeciwnie.
  trochę pościmy resztę zablokujemy czym jest gajówka?

 80. Greg said

  Uwaga.
  Teraz może być /i prawdopodobnie jest/ napierd…….ie banderowców na Gajówkę.
  Zachować czujność ORMO, ha, ha.

 81. kontra said

  Pomyślmy o wschodnich sasiadach… i sobie
  23.02.2022 15:55

  Share

  niektórzy przedstawiciele polskiej klasy politycznej i obsługującego ją personelu medialno-propagandowego nawołują do walki z Rosją do ostatniego Ukraińca, a później pewnie – gdy już Ukraińców zabraknie – Polaka

  Wyciągnijmy wnioski z wywiadu, jakiego „Myśli Polskiej” udzielił jeden z ukraińskich oligarchów, deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy Wadim Nowiński. Ukraińcy nie chcą wojny, partyzantki i zbiorowego samobójstwa w romantycznym duchu polskich powstań. Chcą po prostu żyć w godnych warunkach.

  W tych trudnych dla nich chwilach Polacy powinni być z nimi, robiąc wszystko, by prowokacje Anglosasów prących do wojny za naszą południowo-wschodnią granicą spełzły na niczym.

  Aby tak się stało muszą jednak przestać myśleć o rzekomych planach Kremla, a zamiast tego pochylić się nad przyczynami opłakanego losu wyniszczonych ekonomicznie i poddawanych ciągłym psychozom obywateli Ukrainy. Zamienić absurdalne „za wolność naszą i waszą” racjonalnym „za interes wasz i nasz”.

  Mateusz Piskorski, polityk, poseł na Sejmie V kadencji, nauczyciel akademicki, politolog, publicysta i dziennikarz
  https://pl.news-front.info/2022/02/23/pomyslmy-o-wschodnich-sasiadach-i-sobie/

  I wtedy wszystko pójdzie zgodnie z amerykańskim planem. Atak Ukrainy zakrojony na szeroką skalę oznacza automatycznie rosyjską odpowiedź militarną, a w konsekwencji początek wielkiej wojny rosyjsko-rosyjskiej (ukraińskiej) z jej dalszą nieuchronną eskalacją w trzecią ogólnoeuropejską awanturę.

  Anglosasi na tym etapie będą publicznie ronić łzy nad «niewinnymi dziećmi zabitymi przez rosyjskich agresorów». I po cichu zacierać ręce nad pełnym sukcesem swoich planów strategicznych i otwierającymi się perspektywami geopolitycznymi. Naprawdę, mam nadzieję, że wszystko to tylko moja chora fantazja. A w Ameryce nie wszyscy jeszcze oszaleli do tego stopnia.

  Jurij Seliwanow, dziennikarz, politolog, poseł Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej 6 kadencji, działacz społeczny, prawnik
  https://pl.news-front.info/2022/02/18/ostrzelanie-przedszkola-w-donbasie-niebezpieczna-gra-anglosasow/

 82. kadnan said

  niby jedna z najwierniejszy armi w europie czyli upadlina i tyko parę godzin i tyklo kilka tys rosjan i pozamiatane

  A pisały tumany w 2014 to nie górnicy z dombasu ale Rosja zaatakowała badenrland I TO DLAREGO NIE DALI RADY

  ŚMIECHA NA SALI

  Brawo Rosja Putin, śmierć banderowskim ludobójcom

 83. Wanderer said

  Nigdy nie wylewalem krokodylich lzow na gajowce i nie mowilem o corce. Bo jej nie mam. Mam dwoch synow. Cos sie panu pozajaczkowalo, jak zawsze, biedaku.

 84. kontra said

  Amerykańscy neonazisci zbrodniarze wojenni na Ukrainie wreszcie zostaną ukarani?
  03.11.2021 15:35

  Na początku października anglojęzyczne media aktywnie rozpowszechniały materiały dziennikarskiego śledztwa opublikowanego przez amerykańską publikację BuzzFeed News.

  Dziennikarze publikacji zwrócili uwagę, że Departament Sprawiedliwości USA wszczął postępowanie przeciwko grupie amerykańskich skrajnie lewicowych obywateli, którzy popełnili zbrodnie wojenne na południowo-wschodniej Ukrainie.

  Wśród oskarżonych jest siedmiu obywateli amerykańskiego stanu Karolina Północna: Craig Lang, Brian Boyenger, Dalton Kennedy, David Cleman, Quinn Rickert, Santi Peartle, David Plester.

  Wszyscy walczyli w ramach skrajnie lewicowej ksenofobicznej organizacji neonazistowskiej «Prawy Sektor» i brali udział w zbrodniach wojennych w Donbasie.
  Igor Mukhin, dziennikarz wojskowy, publicysta, działacz społeczny.
  https://pl.news-front.info/2021/11/03/amerykanskie-zbrodniarze-wojenni-na-ukrainie-wreszcie-zostana-ukarane/

 85. Wanderer said

  Panie Carlos, coz zrobic. Taki juz jestem. A do tego mam uczulenie na hipokryzje i jeszcze pare innych rzeczy ktorymi sie brzydze.

  Pozdrawiam Pana.

 86. Wanderer said

  Nie wiem czy juz ktos o tym wspominal, ale od pieciu dni israel ostrzeliwuje Syrie. O tym sprzedajne media oplacane wiadomo przez kogo nie pisna ani slowa.

 87. JanuszT said

  Nie jestem biedakiem, ani życiowym, ani umysłowym jak to pan, Wanderer, stara się mnie i nie tylko mnie, taką narrację tutaj narzucić. Nie rozumiem pana i innych tutaj, żeby bronić takiej kanali żydowskiej jaką niewątpliwie jest żyd zełeński. Oczywiście i może zwykli UPAdlińcy nie są winni wszyscy tej całej sytuacji, ale wielka większość z nich to urodzeni mordercy i nie należy z nimi szukać przyjaźni. Biednie to chyba pan ma Wanderer i w realu i pod swoją kopułą. Zawsze kiedy zabjeram glos to albo pan, Wanderer, albo ta menda nauczucielska yagiel, zaczepia mnie i nie wiem o co kaman!?! Ostatnio nawet ten krypto żyd heretycki – rura zagięta. Doprawdy nie wiem, co ja mam w sobie takiego, że u niektórych tutaj osób wywołuję tzw ,,białą gorączkę,,. Teraz zaczęło się od yagiela bo wyraziłem swoje zdanie o UPAdlińcach, kto oni są i co o nich myślę poprzez rurę zagkętą, teraz pana Wanderer i pośrednio… Carlosa. Rzygam już tym!

 88. Carlos said

  https://www.paulcraigroberts.org/2022/02/25/washington-takes-us-a-step-closer-to-war/

 89. Carlos said

  Waszyngton przybliża nas do wojny

  Paul Craig Roberts

  Ważne jest, abyście zrozumieli, że według doniesień prasowych rząd Stanów Zjednoczonych i jego brytyjska marionetka sankcjonują osoby Putina i Ławrowa, kiedy to piszę. Putin powiedział już, że taka zniewaga będzie skutkować zerwaniem stosunków dyplomatycznych. Albo rządy USA i Wielkiej Brytanii celowo doprowadzają sytuację do szerszego konfliktu, albo są zbyt głupie, by sprawować urząd. Historycznie zerwanie stosunków dyplomatycznych jest krokiem w kierunku wojny.

  Sankcja jest nieuzasadnioną zniewagą, ponieważ Putin nie ma żadnych aktywów za granicą, które można by zamrozić, i bardzo wątpię, by Ławrow też miał.

  Najwyraźniej Waszyngton robi wszystko, co możliwe, aby zaognić sytuację, a nie zmniejszyć napięcie. Wszystkie kłopoty mogą się teraz skończyć dzięki wsparciu przez Zachód demilitaryzacji Ukrainy.

  Zamiast tego szalony, szalony, psychopatyczny rząd USA popycha świat do wojny nuklearnej. Głupi konserwatywni republikanie i głupi liberalni demokraci jednoczą się w zaognieniu niebezpiecznej sytuacji. Świat nigdy nie widział takiej nieodpowiedzialności.

  Nieumiarkowani Amerykanie nie zwracali na to uwagi przez tak długi czas, że, prawdę mówiąc, sytuacja wymknęła się spod kontroli. W Waszyngtonie nie ma inteligencji. W jego miejsce jest ślepa rusofobia. W USA nie ma obiektywnych rosyjskich ekspertów, którzy zachęcaliby do rozsądnej polityki zagranicznej. Obiektywna analiza jest uważana za rosyjską propagandę i ignorowana. Wszystko, co zrobił Waszyngton, prowadzi do konfliktu z Rosją. Mieszanka całkowitego braku obiektywizmu z bronią jądrową to recepta na katastrofę.

  Podziel się tą stroną

 90. Carlos said

  Ja tam nie widzialem ,by Wanderer chwalil Zelenskiego, moze cos przeoczylem. Ukrow nie cierpie , bo moja rodzina cala ze wschodu : Lwow, Sichow itd… Nerwus jestes JanuszT i tyle , zaraz zabierasz sie za obrazanie wiec jest reakcja. Mnie wqurwilo ze o religii wypowiadales sie z takim szacunkiem i jednoczesnie w tym samym poscie , wiazanka bluzgow. No i pozniej to juz samo poszlo. Nie chce dalej z Toba dyskutowac , bo mimo naszych podobnych pogladow , raczej bym sie z Toba nie zakumplowal i pewnie vice-versa.

 91. Wanderer said

  Coz ja biedny poradze ze pan tym rzyga..

  Przeciez nie ja bronilem tej kanalii zelenskiego. Pan sobie poczyta dokladnie kto co pisal to moze bedzie szansa ze cos polapie.

  I czemu to pan obraza pisujacych tutaj? Tylko dlatego ze nie wie o co kaman? I to jest pretekst zeby komus ublizac? Jeszcze duuzo latek musi pan przezyc i gimnastyki umyslowej zeby im dorownac. Nie wspomne o kulturze, bo chyba do jednej szkoly zescie nie uczeszczali zeby tak sie spouchwalac?

  A teraz przejde do sedna sprawy. Moze zacznie pan przejawiac swoj swiatopoglad i artykulowac swoje zdania zamiast cudze? Co?

  Jest pan typowym przykladem 90 procent polskiego spoleczenstwa. Ale to nie panska wina. Serio. Wiec nie ma co sie denerwowac ani obrazac.

  I niech pan sobie nie poczytuje ze wywoluje u niektorych biala goraczke, jak juz wspomnialem nie jest pan zdolny.

  Oj, zeby pan mial tyle pod kopula co inni ktorych probujesz tutaj obrazic..

 92. Carlos said

  http://www.wicipolskie.org/?p=59702

 93. Wanderer said

  Panie Carlos, na tyle juz Pan mnie chyba poznal ze wie, ze nigdy banderowskich ukrow nie chwalilem i nie bede chwalil. A zydowskiego zelenskiego tym bardziej…

  Wielokrotnie przytaczalem tu na lamach gajowki wspomnienia ludzi ktorzy przeszli przez to pieklo jak chocby wspomnienia staruszki juz teraz, nauczycielki co mieszka pod moimi rodzicami.

  Moja Mama ’38 z Pinska jest.

 94. Carlos said

  Autor: Pat Buchanan,

  Kiedy rosyjski Władimir Putin zażądał, by USA wykluczyły Ukrainę jako przyszłego członka sojuszu NATO, USA odpowiedziały z rozmachem: NATO prowadzi politykę otwartych drzwi. O członkostwo i przyjęcie może ubiegać się każdy naród, w tym Ukraina. Nie zmienimy tego.

  W Deklaracji Bukareszteńskiej z 2008 roku NATO postawiło Ukrainę i Gruzję, coraz dalej na wschód na Kaukazie, na drogę do członkostwa w NATO i objęcia ochroną na podstawie art. wszystko.

  Nie mogąc uzyskać satysfakcjonującej odpowiedzi na jego żądanie, Putin dokonał inwazji i rozwiązał problem. Ani Ukraina, ani Gruzja nie zostaną członkami NATO. Aby temu zapobiec, Rosja pójdzie na wojnę, tak jak zrobiła to zeszłej nocy.

  Putin zrobił dokładnie to, o czym nas ostrzegał.

  Bez względu na charakter rosyjskiego prezydenta, o którym teraz gorąco dyskutuje się w USA, ugruntował on swoją wiarygodność.

  Kiedy Putin ostrzega, że ​​coś zrobi, robi to.

  Po trzydziestu sześciu godzinach wojny rosyjsko-ukraińskiej, potencjalnie najgorszej w Europie od 1945 roku, należy odpowiedzieć na dwa pytania:

  Jak się tu znaleźliśmy? A dokąd stąd pójdziemy?

  Jak dotarliśmy do miejsca, w którym Rosja – wierząc, że jej plecy stoją pod ścianą, a Stany Zjednoczone, zbliżając NATO coraz bliżej, umieszczając je tam – osiągnęły punkt, w którym wybrały wojnę z Ukrainą, zamiast zaakceptować los i przyszłość, w którą wierzy Zachód ma w zanadrzu dla Matki Rosji?

  Rozważać. W latach 1989-1991 Michaił Gorbaczow pozwolił zburzyć mur berliński, zjednoczyć Niemcy i uwolnić wszystkie „uwięzione narody” Europy Wschodniej.

  Po upadku imperium sowieckiego Gorbaczow pozwolił, by Związek Radziecki rozpadł się na 15 niezależnych narodów. Komunizm pozwolono wygasnąć jako rządząca ideologia Rosji, kraju, w którym leninizm i bolszewizm po raz pierwszy zakorzeniły się w 1917 roku.

  Gorbaczow odwołał zimną wojnę w Europie, usuwając wszystkie przyczyny historycznego podziału po stronie Moskwy.

  Putin, były pułkownik KGB, doszedł do władzy w 1999 roku po katastrofalnych dziesięcioletnich rządach Borysa Jelcyna, który pogrążył Rosję w ziemi.

  W tym roku 1999 Putin obserwował, jak Ameryka przeprowadza 78-dniową kampanię bombardowania Serbii, kraju bałkańskiego, który historycznie był protektoratem Matki Rosji.

  W tym samym roku trzy kraje byłego Układu Warszawskiego, Czechy, Węgry i Polska, zostały włączone do NATO.

  Przeciwko komu te kraje miałyby być chronione przez broń USA i sojusz NATO, pytanie zostało postawione uczciwie.

  Pytanie wydawało się znaleźć pełną odpowiedź w 2004 r., kiedy Słowenia, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Rumunia i Bułgaria zostały przyjęte do NATO, ugrupowania, które obejmowało trzy byłe republiki samego ZSRR, a także trzy kolejne państwa byłego Układu Warszawskiego .

  Następnie, w 2008 roku, pojawiła się deklaracja bukareszteńska, która postawiła sąsiadujące z Rosją Gruzję i Ukrainę na drodze do członkostwa w NATO.

  Gruzja w tym samym roku zaatakowała swoją odciętą prowincję Osetię Południową, gdzie wojska rosyjskie działały jako siły pokojowe, zabijając niektórych.

  To wywołało kontratak Putina przez tunel Roki w Osetii Północnej, który wyzwolił Osetię Południową i przeniósł się do Gruzji aż do Gori, miejsca narodzin Stalina. George W. Bush, który obiecał „położyć kres tyranii w naszym świecie”, nic nie zrobił. Po krótkim zajęciu części Gruzji Rosjanie odeszli, ale pozostali jako obrońcy Osetii Południowej.

  Amerykański establishment ogłosił, że była to rosyjska wojna agresywna, ale unijne śledztwo oskarżyło gruzińskiego prezydenta Micheila Saakaszwilego o rozpoczęcie wojny.

  W 2014 roku demokratycznie wybrany prorosyjski prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz został obalony w Kijowie i zastąpiony przez prozachodni reżim. Zamiast stracić Sewastopol, historyczną rosyjską bazę morską na Krymie, Putin przejął półwysep i ogłosił go terytorium rosyjskim.

  Teddy Roosevelt ukradł Panamę z podobnymi wyrzutami sumienia.

  Co prowadzi nas do dzisiaj.

  Cokolwiek myślimy o Putinie, nie jest on Stalinem. Nie wymordował milionów ani nie stworzył archipelagu gułagów.

  Nie jest też „irracjonalny”, jak twierdzą niektórzy eksperci. Nie chce z nami wojny, która byłaby dla nas obojga gorsza niż rujnująca.

  Putin jest rosyjskim nacjonalistą, patriotą, tradycjonalistą oraz zimnym i bezwzględnym realistą, który chce zachować Rosję jako wielką i szanowaną potęgę, którą kiedyś była i wierzy, że może być ponownie.

  Ale nie może być tak, że jeśli ekspansja NATO się nie zatrzyma lub jeśli jego siostrzane państwo, Ukraina, stanie się częścią sojuszu wojskowego, którego najdumniejszym chlubem jest to, że wygrało zimną wojnę z narodem, któremu Putin służył przez całe życie.

  Prezydent Joe Biden niemal co godzinę obiecuje: „Nie idziemy na wojnę na Ukrainie”. Dlaczego więc nie miałby łatwo wykluczyć członkostwa Ukrainy w NATO, które wymagałoby od nas zrobienia czegoś, co według samego Bidena, dla naszego własnego przetrwania, my, Amerykanie, nigdy nie powinniśmy robić: iść na wojnę z Rosją?

 95. Carlos said

  Mnie nie trzeba tlumaczyc , pan tu bardziej rozjemca niz wojownik. Mnie sie czasami zdarzalo poslac pare bluzgow ,jak mnie ktos wqurwil, ale staram sie opanowywac. Zostawcie to ,bo Jankesy nam szykuja III Wojne Swiatowa, a Polin chce przyjmowac bez zadnych kontroli ukrow-bandytow. Za stary jestem by emigrowac, ale tu sie robi niewesolo.

 96. Wanderer said

  Panie Carlos, miejmy zaufanie w Bogu ze do tego nie dojdzie. Ja osobiscie uwazam, ze owszem, zydki beda wzbijaly w polskiej przestrzeni tumany kurzu, ale to tylko i az tyle. Nic wiecej sie nie wydarzy. Oni boja sie, bo usuwa im sie grunt pod nogami bo ich system jest zagrozony.
  Teraz jest najlepszy czas zeby brac sprawy w swoje rece. Czekam, ze w polskim srodowisku wojskowym cos drgnie. Moze nie urodzi sie nic spektakularnego od razu, ale zmieni sie swiadomosc. Oni tam przeciez maja raporty z tego co sie dzieje i swoje mozgownice tez.

 97. JanuszT said

  Przecież ludzie, taka sztajer i ten cały rabin to są teoretycznie nasi śmiertelni wrogowie. Piszę nasi, bo mniemam, że jesteśmy tutaj, jak… jeden mąż Słowianami – rdzennymi Polakami, abstrahując od tego, gdzie kto z nas żyje, ja w Polin, pan Wandererze w… Szkocji, Pan kochany Marucha w Sztokholmie Solnej, pan Carlos w Breslau itd, itd. Ok ja tego nie neguję i przyjmuję jak najbardziej do wiadomości i do swojego serca. Ale na… miłość boską proszę panów i pań, proszę państwa, jak można o tej swołoczy UPAdlińskiej mieć jeszcze w stosunku nich jakieś skrupuły, obiekcje?!? Za to, że naszych wyrżnęli masę narodu i na Wołyniu i w Galicji wschodniej i na lubelszczyźnie skąd jest mój mentor Pan BOYDAR. Wiem, że macie odruchy ludzkie, ale zrozumcie Władymir Putin uderzył na nich, bo prawdopodobnie oni dostając się do NATO spreparowaliby takie prowokacje, że to UPAdlińcy by zaatakowały kolebkę (jeszcze!) Słowiańszczyzny i Chrześcijaństwa, wielką Rosję. Car Władymir po prostu ich ubiegł i dobrze, że się w sumie tak stało. No nie wiem wczoraj Pan Kierownik Marucha przekonał się na własnej skórze (brzydkie określenie), że przykładowo, kto to jest ta cała sztajer, jak bardzo jej poparciem UPAdliny był zatrwożony, wręcz niedowierzający bezspornym faktom. Ja nie szukam zaczepek, ale też nie będę biernie stał w koncie jak potulny baran, zaczepiany o byle co.

 98. SB said

  Śmierc neonazistowskiemu i neobanderowskiemu sztucznemu tworowi politycznemu zwanego Ukrainą( czytaj Banderalandem, Tryzubownią, krajem siekierowidlan itp )

  Całe życie na to czekałem c**l Bandera przewraca się w piekle i patrzy jak jego „armia” zdycha.

 99. SZPITAL AUSTRIACKI na Wawelu jako SEJM ???

  Wykazałem, że miedzioryt SCHEDLA przedstawia KRAKÓW Olimpiady PRZED budową Wspaniałego Krakowa za Złoto Siedmiogrodu.
  Według legendy to w Krakowie miało być 2 zamki Świst i Poświst, co ja tłumaczę na ŚWIT i POŚWIT czyli Wschód i Zachód alias Wawel i Bielany. Nazwa Wawel pochodzi od Waleski Złotowłosej, która zbudowała Dowodnie OBECNĄ katedrę wawelską i prawdopodobnie pokryła dachy Wawelu złotymi gomułkami od których pochodzi niemiecki GOLD. Gomułki te zostały ZDARTE przez Augusta Mocnego, który chciał Zburzyć Wawel, czemu zapobiegł biskup Szaniawski ratując gomułki na Kaplicy Zygmuntowskiej.
  Gomułkami NIE BYŁ pokryty Szpital Austriacki, bo był PODESTEM Placu Ludowego – a właściwie DWÓCH Placów Ludowych: WEWNĘTRZNEGO między Szpitalem a pałacem Marii Egipcjanki, i ZEWNĘTRZNEGO na zachód od Wawelu. Jeśli więc młody wrocławski historyk sztuki znalazł w zamku austriackim granitowe Schody Wawelskie to mogły być one nie tylko przy zachodniej fasadzie pałacu Marii Egipcjanki, ale też przy obu fasadach Szpitala Austriackiego, który NIE Był Pokryty Gomułkami jako PODIUM Placów Ludowych. – System ten wykorzystał Langhans Starszy, któremu Fryderyk II kazał zbudować w Berlinie TRYBUNĘ Placu Defilad, co zrobił w postaci Bramy Brandenburskiej.
  Z tego zaś wynika niesamowity wniosek, że Maria Egipcjanka zbudowała tam tylko pałac Marii Egipcjanki a Waleska Złotowłosa baszty Senatorską jako SENACKĄ i Sandomierską jako SEJMOWĄ. Baszt Sandomierskich było zresztą DWIE – przy południowych narożach Szpitala Austriackiego jako SEJMU oraz Złodziejska przy szczycie Północnym Sejmu…
  Przypominam, że gmachu Sejmu nie można było rysować jako KOSZAR, co łatwo sprawdzić po dendrologii Szpitala Austriackiego.

 100. Głos Prawdy said

  Na Ukraine z Polski przybyła kolumna z amunicją

 101. Głos Prawdy said

  Cały świat jednoczy się przeciwko Rosji, nawet kościoły i cerkwi i wymuszają Boga wypędzić i ukarać „wroga”. Zauważyłam, że Ruskije są poinstruowani tak, żeby z najmniejszymi stratami ukończyć operację i raczej brać do niewoli ukraińskich żołnierzy. Natomiast WSU ze smacznym okrucieństwem strzelają w Ruskich.

 102. Głos Prawdy said

  Kochani, proszę Was, może ktoś napiszę do ks. Piotra Natanka. Widzę, że on nie jest w rzeczy samej przeciwko Rosji, ale machina dezinformacyjna i różne orędzia mącą mu w głowie. On jest wpływowym dla ogromnej liczby Polaków kapłanem. Pisałam kilka razy, nie wiem czy tam przekazują mu to. Trzeba żeby ktoś po polsku merytorycznie konsekwetnie napisał co się dzieje. Nawet jeśli w Rosji jest dużo zła i antychryst postawił tam swoich ludzi, to przecież kraj, gdzie mnóstwo męczenników przelało swoją krew za Chrystusa i Rosja się nawróci. A teraz musi poczyścić ten świat od szakali.

 103. Neoklasyk said

  Czy tylko ja tak sobie dywaguję, że putin zebrał najgorsze łachy ze swojego wojska, ludzi których wytrzasnął z kazamatów jeszcze pijanych w dzień nalotu na ukrów, dał im sprzęt z demobilu na którym zresztą ćwiczyli a który już dawno nadawał się do utylizacji i nakazał: PASZLI na ćwiczenia?

  A ćwiczenia polegają na rozjechaniu się po ziemiach z każdej strony i wybadaniu gdzie i które tereny są przyjazne dla ruskich i je szybciutko zaanektować, a gdzie jest jakiś tam opór aby je później spacyfikować?

 104. revers said

  re98

  No nie mniej gorzej poliniaki ktorych ktos z rodzinki, starsze dzieci maja pobyt w Angli, nawet papiez Franek polecial do Ambasady Rosji w Rzymie swoje ultimatum postawic, ze rosjan w Donbassie mozna wyzzynac przez 8 lat i wiecej ale natowskie sklady rakiet i wyrzutni na terenie Carnobyla i pod Charkowem saa swiete.

  Ktorys z Zbigniewow pisal o znajomej z Charkowa, ktora przygryza paznokcie i dzwoni do innej znajomej w Moskwie, ale nie powie ze pod Charkowem rowniez zostawilo NATO pare zmodyfikowanych skladow rakietowych zdolne
  do wystrzelenia pociskow z glowicami jadrowymi.

  Mossad moze miec swoje pikety pod ambasada Rosji pod Tel Aviwem, ale rosjanie maja rowniez dobrze ulokowana swoja siec szpiegowska.

 105. Andzia said

  re:100
  To rozjechanie miało na celu rozbicie wojsk ukraińskich a nie ich zniszczenie. Okazuje się, że ukry były długo ćwiczone przez Anglików i Amerykanów. Zdaje się, że oni mieli napaść na Rosję. https://www.youtube.com/watch?v=EO3SnMqS4R8
  Z filmu można się dowiedzieć, że otrzymują wskazówki od wywiadu amerykańskiego. Wojna jest pilnie monitorowana.

 106. Andzia said

  Rosjanie też monitorują i mogą zmienić taktykę. A jak wejdą wojska Kadryłowa, to nie będą się patyczkować.

 107. Yagiel said

  NIe jest tak, że „cały świat jednoczy aię przeciwko Rosji” – nie Chiny, Indie, Pakistan, Iran, Afganistan, Azerbejdżan, Brazylia, Cuba, Wenezuela, Argentyna, itd. – to po 1.
  po 2. KazachStan odmówił udziału armii na Ukrainie – nie dziwi.
  po 3. Czernobyl przejęli Rosjanie wespół z Ukraincami ! Schwytali i… nie wiem, co zrobili z oddziałem Angoli, którzy chcieli zrobić wybuch, obłok napędzić na Kijów…
  po 4. cyniczna/trafna uwaga Neoklasyka/100 – rozpoznanie bojem. Na filmie widać stare wielkie kijanki latające wolno nad Kijowem: podobno z 200 ich wysadzono desant na lotnisko: desant zajął teren bez strat własnych, znaczy nie straceńcy…
  5. Kedmi skomentował, że USA miały nadzieję na jakąś Republikę Lwowską-faszystowską, ale już nie mają nadzeji i wywieźli do Warszawy nie tylko dyplomatów, ale też najgłębsze rezerwy agentów! Znaczy USA/Xazaria już wie, że straciła całą Ukrainę
  po 6. znaczy teraz KL Polin jest obszarem zaminowanym… banderyzmem ! znaczy KL Polin będzie redukowany – może „tylko” częściowo – do roli Rezerwowa Republika Banderowska L-L (Lwów-Lublin). W każdym razie po Warszawie jeździ transport miejski z chorągiewkami biało-czerwonymi oraz niebiesko-żółtymi=ukrainskimi; sztandary banderyzmu mają inne kolory…
  po 7. nie wierzę tej wojnie – nie rozumiem zdobywania Kijowa ulica po ulicy… rozumiem tyle, że – jak mówi Panarin – Rosjanie walczą właściwie tylko z prawo/lewo-faszyzmem, kierowanym przez Angoli czy Kołomojskiego, „obywatela Jizraela, Szwajcarii no i Ukrainy” – no i tych chcą związać w walce i wybić w fazie 2.; ponoć regularna armia ukrainska nie walczy z Rosjanami, a nawet wspiera – przykład: Czernobyl !
  po 8. Panarin powiedział, że w któryms mieście Donbasu, właśnie odbitym, Rosjanie zostali przywitani kwiatami i czerwonymi sztandarami – Panarin wie, co mówi…
  9. Rosja jest Rusią-Polską początku XVw. – BiałoRuś jest WKL, a Ukraina to Żmudź; z czego wynika, że Polska została zdegradowana do roli Prus – pytanie: ilu jest jaszczurkowców i jak bardzo świadomych ANALOGII ? i banderlandu… (przypominam powieść Kraszewskiego „Kunigas”,jedną z najbardziej ponurych jego…)
  po 10. jest piękny słoneczno-mrozkowy poranek w Warszawie: świetna pogoda na rower i Las – co miało być obłamane, powalone – na to trzeba uważać, jadąc 🙂 Patrzeć i myśleć 🙂

 108. Piskorz said

  !!! Portal www. zuerst.de podaje na bieżąco info z frontu walki. ps Napisałem jakich „instrumentów” używali banderowcy do „walki” z naszymi rodakami i puścili !!

 109. Piskorz said

  re 105 Zdaje się, że oni mieli napaść na Rosję. „….napaść to oni sobie mogą …!

 110. Piskorz said

  re 87 ale wielka większość z nich to urodzeni mordercy ….A jak pan do tego wyniku doszedł. ? Tak +/- na oko czy przy pomocy kalkulatora czy liczydeł?!

 111. Piskorz said

  re 69…a jakiś wariat gdzieś w kraju kupił /?/ ponoć 1000 lit. benzyny.

 112. Piskorz said

  re 56 p.Peryskop…..okolice dalekie od Lublina. Lata”60. Wojacy nasi zmeczeni i spragnieni wchodzą na jakieś podwórko i piją wodę ze studni… i nagle wypada jakiś dziad….z siekierą i do nich .!! Tak było, ale nie wiem jak się skończyło.

 113. Piskorz said

  re 45 Instytut Dzieł Religijnych,/ ha ha ha ha !!! IOR, zwany potocznie bankiem …jedno z drugim pięknie koresponduje..!! To pan pisze o wojnach grabieżcych…nie ja !! Bez głupich insynuacji ! Tylko fakty podałem.

 114. revers said

  jet i dobra wiadomosc p.Yagiel, Niedzielski chce wyszczepic wszystkich banderowcow na terenie Polin FREE. Chtenie oddam swoje dawki niesmiertelki kazdmu zolto-niebieskiemu, za przeszle fale pandemi i przyszle fale pandemii i dawek niesmiertelk-awansem bionanotechnologicznymi, tym bardziej ze wyszczepialnosc ma sie poprawic z umow prywatnego prawie juz WHO i Telekom AG.

 115. Piskorz said

  re 36 Niemcy podali, że schronił się w ….schronie.!!

 116. Piskorz said

  Z beczki…przyjaźń między narodami; ​”Właśnie rozmawiałem z prawdziwym przyjacielem Ukrainy – Andrzejem Dudą. Jestem mu osobiście wdzięczny, jak i jego rodakom, za efektywną pomoc w tym trudnym czasie” – napisał w sobotę w nocy na Twitterze prezydent Ukrainy.

 117. Piskorz said

  re 107 Y. (przypominam powieść Kraszewskiego „Kunigas”,….a nie lepiej byłoby tego samego autora „Żyd”. I młodym polecić w szkółce.

 118. NICK said

  To.
  Ostatnie
  Jesteś durną pałą.
  marucho
  Nikim jesteś.

 119. Lily said

  Ukraina ZAWSZE moze LICZYC na Wiernosc
  Kaczynskiego partie,i Innych po kadzieli.

  Jaroslaw Kaczynski.
  Podczas mszy w kosciele Zabral glos.
  „Jestem Wdzieczy matce, ze wychowala
  mnie w MILOSCI DO BLIZNIRGO”.
  Pytanie.
  KTO jest dla wyzej wymienionego Bliznim?.

  „Po Owocach i Symbolach Ich Rozpoznacie”.

 120. Piskorz said

  !!! Separatyści też w ataku….w kierunku na Zachód.! Pomoc Rosjanom musi być….Auch informierte Moskau darüber, daß pro-russische Separatistenkämpfer in der Ostukraine (Regionen Luhansk und Donezk) bis zu 30 Kilometer tief in ukrainisch kontrolliertes Gebiet vorgedrungen seien.

 121. Piskorz said

  re 100…z Francji też, gdyby ktoś się pytał.!

 122. Z TVP dowiedziałem się, że Rosjanie kolportują mapę Pożerania Ukrainy. Nie pokazano tej mapy, ale przypominam, że Ukrainę Zadnieprzańską dał Rosji w 1733 r. PATENTEM GABINETOWYM August III Hycel za pomoc w pokonaniu Stanisława Leszczyńskiego, co było właściwie Okupacją, gdyż Państwa Europejskie nie uznały tego do I Rozbioru Polski.
  Słynny obraz Repnina KOZACY ZAPOROSCY PISZĄ LIST DO SUŁTANA przedstawia Radę Kozaków Zadnieprzańskich, która Uchwałą ODESŁANIA POSELSTWA ROSYJSKIEGO DO WARSZAWY I UPIECZENIA POSELSTWA TURECKIEGO NA WOLNYM OGNIU wywoła wojnę turecko-polską. Wracające w r. 1668 z Moskwy poselstwo tureckie spowodowało bowiem Wystąpienie Cara z Rzeczypospolitej i OBRAZIŁO Radę Kozacką propozycję poddania się Sułtanowi i wszczęcia rebelii antypolskiej.
  Granica polsko-rosyjska I Rozbioru Polski została zrealizowana dopiero przez TARGOWICĘ, gdyż kozacy Prawobrzeżni stawili ZBROJNY opór broniąc Serbina i wypędzając Patiomkina Za Dniepr. Gdy za konfederacji Barskiej Rosjanie obsadzili Cytadelę Kijowską to 4 burmistrzów Kijowa udało się do Berlina z Żądaniem REALIZACJI KONWENCJI WROCŁAWSKIEJ, na mocy której Polska zachowała w wojnach śląskich przyjazną wobec Prus neutralność za Obronę przez Prusy Kijowa przed Rosją. Kronprinz przyjął burmistrzów kijowskich Na Stojąco, którym opowiedział, że NIC MU NIE WIADOMO O NARUSZENIU PRZEZ ROSJAN PRAW CELNYCH KIJOWA, A JEŚLI DO TEGO DOJDZIE TO ŻEBY GO POWIADOMIĆ JAK NAJSZYBCIEJ.
  Ponieważ Prusy NIE MOGŁA złamać konwencji wrocławskiej to w I Rozbiorze Polski „wyminięto ją” bardzo ciekawie. Otóż ziemię między Dnieprem a Wisłą Obiecano Żydom Europejskim z Kijowem jako Nową Jerozolimą. To podpisał carewicz Paweł na europejskiej konferencji we Fryburgu Bryzgawijskim, z której to racji OKUPOWANE przez Rosję ziemie miedzy Dnieprem a Bugiem zostały ANEKTOWANE przez cara Aleksandra I dopiero na Kongresie Wiedeńskim, gdy Anglia sprzeciwiła się anektowaniu przez Rosję Kalifornii. Z tego powodu Rotszyld pokłócił się z carem przepowiadając mu Upadek Rosji, Tak Jak Polski.
  Traktaty Rozbiorowe Polski zostały anulowane przez Napoleona i Lenina.

 123. Głos Prawdy said

  Dywersanci pod pozorem rosyjskich wojskowych znecają się nad Ukraińcami – Zacharczenko

  Najgorsze, co dzieje się teraz na Ukrainie, to próba władzy, aby wciągnąć w konflikt ludnośc cywilna, ponadto istnieją fakty, jak sabotażyści pod pozorem wojska z Rosji dokonują akty gwałtu w stosunku do cywilów, mówi były Minister Spraw Wewnętrznych Ukrainy Witalij Zacharczenko)
  Zwykli obywatele Ukrainy powinni byli zrozumieć, że Rosja ich nie dotknie, akcja jest skierowana przeciwko radykalnym ugrupowaniom nacjonalistycznym, które zabrały się za broń w 2014 roku, zauważa rozmówca Sputnik.
  „Teraz, według naszych informacji, na Ukrainie działają grupy dywersyjne spośród osób, które przeszły specjalne szkolenie – nacjonalistów, radykałów, którzy są ubrani w mundury armii rosyjskiej i pod postacią Rosjan zaczynają przeprowadzać akty przemocy wobec ludności, mówiąc, że to Rosja, Rosjanie przybyli, popełniają poważne przestępstwa na Ukrainie” – powiedział Zacharczenko.
  https://sputnik.by/20220225/diversanty-pod-vidom-rossiyskikh-voennykh-izdevayutsya-nad-ukraintsami—zakharchenko-1060798571.html

 124. Wanderer said

  Wstaje, czytam i widze ze pan Januszu ni w zab niczego nie zrozumial kto, co, kim jest i co powiedzial…
  Najwazniejsze ze ceni i rozumie pan swojego mentora, ktory jest bardzo madrym czlowiekiem, zna zycie, wspanialy jest i tak dalej. Moge napisac to nawet duzymi literami bo aluzji i tak pan nie pojmie.

  „Ja nie szukam zaczepek, ale też nie będę biernie stał w koncie jak potulny baran, zaczepiany o byle co.”

  – to nie pana zaczepiali tylko chyba dla poklasku mentora bo chuj wie po co innego zaczal pan obrazac pana Peryskopa ze krypto zud heretycki rura zagieta, czy Pana Yagiela ze menda nauczycielska dla przykladu w ostatnich postach. Wiec szuka pan zaczepki, czy pana zaczepiaja, albo juz i tego pan nie ogarnia w co nie watpie? To pluja na pana czy pan sie opluwa? Hmm?

  No i w koncu to pan lubi mentora i szanuje czy obraza jego przodka rabina bo to „teoretycznie nasi smiertelni wrogowie” bo tu juz calkowite rozdwojenie jazni jest. Nie sadze zeby pan rozumowal sytuacje, co nie przeczy ze mentor calkiem fajny facet jest, tanczy, spiewa, zna sie na roznych rzeczach. Co?

  Nie sadze zeby pan cokolwiek z tego zrozumial ale i tak wysle.

 125. Marcin said

  Nasyłają czeczenów na banderowców.
  To dobrze.
  I od anglosyjonistow czegoś się nauczyli.

 126. Głos Prawdy said

  Zeleński porzucił armię i uciekł z Kijowa, nie ma ochoty umrzeć dla Ukraińców, a wszystkie jego patriotyczne hasła o obronie ojczyzny są kłamstwem ! Nie ma go w stolicy Ukrainy. Wraz ze swoim otoczeniem uciekł do Lwowa. Wszystkie wideo, które publikuje w mediach społecznościowych, zostały nagrane z wyprzedzeniem, aby oszukać ukraińską armię !!! Informację od deputowanych Rady Najwyższej, którzy próbowali się z nim spotkać w Kijowie. Zostali zaproszeni na spotkanie do Lwowa. Zeleński jest pod ochroną neonazistów.

  Główni sponsorzy Majdanu i 8-letniej wojny zaproponowali żydowskiemu agentowi Zelenskiemu ucieczkę do USA lub Anglii. Amerykańskie media twierdzą, że Biały Dom jest gotów udzielić pomocy w wywiezieniu Zelenskiego z rodziną z Ukrainy. Pisze o tym The Washington Post, powołując się na swoje źródła. https://www.ntv.ru/novosti/2684919 / B. Johnson proponuje Żydowi Zelenskiemu i rządowi żydowskiemu ucieczkę do Wielkiej Brytanii https://ukraina.ru/news/20220224/1033366250.html

 127. Głos Prawdy said

  „Myślę, że ukraińskie flagi na profilówkach to zły pomysł. Polko, Polaku mamy swoją flagę!!!”

 128. Wlodek said

  Ad. „… Co się dzieje z kowidiotami – nie wiadomo. Może już poumierali. …”

  Wygląda na to, że teraz, od kilku dni, nazywają się ukroidiotami.

  Właśnie zmienia się też narracja przyczyn obecnego kryzysu gospodarczego.
  Rządzący kowidici „próbowali” przez dwa lata lockdown’ów zarżnąć gospodarkę.
  A Putinowi, „udało” się to zrobić zaledwie w dwa dni, oczywiście według ukroidiotów w mediach gównego nurtu:

  „… Wojna z Ukrainą uderzy w kieszenie Polaków. Te produkty będą drożeć …” Wprost
  „… Kwiecień w Polsce może przynieść dwucyfrową inflację. Tarcze nic nie dadzą …” Money.pl
  „… Inwazja na Ukrainę to „wojna w spichlerzu świata”. Żywność w Polsce podrożeje …” Money.pl
  „… Wojna na Ukrainie odbije się na portfelach Polaków. Będzie widoczna w cenach i na rynku pracy …” Money.pl
  „… Pierwsze gospodarcze skutki ataku Rosji na Ukrainę …” FilaryBiznesu.pl
  itp. itd.

 129. ! said

  Głos Parawdy @

  Ale gdzie tam?! To fantastyczny pomysł.
  Skur-syny, pedofile, faszyści, świnie, bezmózgi, zdrajcy, hieny i szuje same się oznaczają. Nie muszę móżdżyć kto jest kto. Tylko spójrzę na zdjęcie z flagą i aha ! Plewy same się oddzielają!

 130. Piskorz said

  Z beczki innej /literatura szwedzka, specjalnie dla p. Maruchy/. Nazwisko Moberg jest panu znane na pewno. Tyt. org. DIN STUND PA JORDEN”. Polski…B. dobry „Twoja chwila na ziemi”, polecam, warto. ps Specjalnie to wziąłem na warsztat, bo dawno nic z tego kraju nie czytałem. No i Pan tam mieszka.

 131. bryś said

  Brawa dla kopaczy! Widać wyszli juz na ostatnią prostą. Z akcji na akcje. Ależ tempo. Ledwo się poszczepili a tu kolejne wyzwanie. Życie pełne sylematów.

  Lewandowski reaguje na komunikat Kuleszy! „Nie wyobrażam sobie grania z Rosją”

  https://sport.interia.pl/raporty/raport-eliminacje-ms-2022/polacy/news-lewandowski-reaguje-na-komunikat-kuleszy-nie-wyobrazam-sobie,nId,5857219#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 132. bryś said

  Ten jeszcze lepszy:

  Wojciech Szczęsny tłumaczy, że wojna w Ukrainie, to także wojna dla wszystkich wartości, za którymi stoi Europa: – Wolność, niepodległość i pokój – wylicza polski bramkarz. Wszystkiemu winien jest Władimir Putin, który zdecydował się na inwazję naszych sąsiadów.

  https://sport.interia.pl/raporty/raport-eliminacje-ms-2022/polacy/news-wojciech-szczesny-odmawia-gry-przeciwko-rosji-jasne-stanowis,nId,5857276

 133. bryś said

  Ma ktoś namiary na głos siatkarek i skoczków?

 134. ! said

  „Czy tylko ja tak sobie dywaguję, że putin zebrał najgorsze łachy ze swojego wojska, ludzi których wytrzasnął z kazamatów jeszcze pijanych w dzień nalotu na ukrów, dał im sprzęt z demobilu na którym zresztą ćwiczyli a który już dawno nadawał się do utylizacji i nakazał: PASZLI na ćwiczenia?

  Wielu to zauważyło. Stare graty idą na początek bo coś trzeba z mimi zrobić. Tak samo żołnierze to widać często młodzi. Jeśli nie będą dawały rady to przyjdzie nowy sprzęt, lepsi żołnierze i specnaz a będzie w dwa dni po Ukrainie. Bo tak naprawdę to Putinowi nie zależy na jakiejś rzezi na Ukrainie. Widać jak prowadzone są uderzenia i w jakich kierunkach.

 135. Boydar said

  A mowiłem, prosiłem, zakąszaj !

 136. ! said

  A z kim się ten sportowy nieudacznik ożenił?

  Wszystkie piłki wpuszczał. Fabiańskiemu może buty czyścić. Ch. Ronaldo nie chciał z taką łajzą w klubie grać.

 137. Adrem said

  Szkoda, że ten żymiański „cały szwiat” jednoczy się na naszej ziemi.
  Jakby co, to rosyjskie rakiety przeznaczone dla tego wojska ” zjednoczonego szwiata” zaczną spadać na nasze miasta.

  No ale nasz żymiański nie-rząd najwyraźniej nie ma nic przeciwko.

  Można tylko mieć nadzieję, że jedynym efektem tej zadymy będzie kilka milionów ukrów w Polsce.

  I to jeszcze ich zapraszamy…

  Tak się robi wymianę populacji bez buntu autochtonów !

 138. ! said

  „Moja żona urodziła się w Ukrainie, a w żyłach mojego syna płynie ukraińska krew – pisze Szczęsny – Część naszej rodziny jest nadal w Ukrainie”

  Na Ukrainie, a nie „w” łajzo! Przez ciebie Polska przegrała wiele meczy! Wyp…

  ————–
  G*** Wyborcze lansuje „w Ukrainie”.

  Na razie „na Islandii”, „na Grenlandii”, „na Cejlonie” oparło się żydowskim językoznawcom.
  Admin

 139. JanuszT said

  Wanderer, Pan BOYDAR po prostu nakopał panu do żopy i peryskopowi, i nie może pan go znieść i… zdzierżyć. Nie mnie to oceniać, bo peryskop nazwał mnie zerem, a pan biedakiem, chyba umysłowym; w sumie jestem nikim. A Pana Boydara bardzo lubię i nie dorastam mu do pięt. Ja go nie będę oceniał, co np powiedział o tej szmacie żydowskiej zełeńskim. Akurat, tak jest, że Pan BOYDAR, na którym się wzoruję, jest dla mnie wielkim autorytetem tutaj, a pan Wandererze niekoniecznie pisząc, ujmując to o panu łagodnie.
  ______________________________________________

  Co do tej szmaty szczęsnego, to zgadzam się z „Wykrzyknikiem”, co do niego. Chodzi mnie głównie o to, że przez niego o trzy klasy lepszy bramkarz od niego Łukasz Fabiański przez niego zrezygnował z gry w kadrze, bo nie wiadomo dlaczego ten to trenerski(e) zero z Portugalii Sousa na niego stawiał, jaką katastrofą to się skończyło, to ludzie w temacie wiedzą o tym. Nie ma, co się więcej rozpisywać o tym. Dodam, że szczęsny wyrzekł się ojca Macieja, który mu bardzo pomógł w jego „karierze”. Ale każdy pół juchy UPAdliniec jakim jest niewątpliwie ,szczęsny jest ścierwem dla mnie.

 140. kontra said

  Steve Jobs nie pozwolił swoim dzieciom używać Ipada.

  Wiele innych osób w branży technologicznej podobno powiedziało swoim nianiom, by starannie monitorowały ilość czasu jaką ich dzieci spędzają na korzystaniu ze smartfonów itd.

  Są osobistości telewizyjne, które są właścicielami sieci telewizyjnych, ale nie mają telewizora w domu.
  I wiele z tego, jak sądzę, jest podejściem w stylu „nie uzależniaj się od własnego towaru”.
  ===================

  Ich wniosek był taki, że kiedy kobiety konkurują o coraz mniejszą liczbę mężczyzn odnoszących duże sukcesy,

  są bardziej skłonne do pozowania w prowokacyjny sposób w Internecie w nadziei na przyciągnięcie ich uwagi, co być może obserwujemy na Instagramie i w różnych innych aplikacjach mediów społecznościowych, gdzie wydaje mi się, że istnieje ten rodzaj, nie wiem,

  przechylenia w kierunku coraz bardziej pornograficznych treści w nadziei na przyciągnięcie większej uwagi
  https://wybudzeni.com/2022/02/20/seks-aplikacje-randkowe-i-luksusowe-przekonania/

 141. kontra said

  Lewandowski

 142. kontra said

  Niemcy: Ukraińcom zostało kilka godzin, pomoc bez sensu
  #ukraina #rosja #wojna #niemcy #neuropa #konfederacja

  https://www.wykop.pl/link/6524277/niemcy-ukraincom-zostalo-kilka-godzin-pomoc-bez-sensu/

 143. kontra said

 144. kontra said

  W rzeczywistości jednak Ukraina od samego początku odbiera niezbędne ilości gazu kierowane do Europy.

  Ten prosty schemat wzbogaca wielu bliskich najwyższego kierownictwa Ukrainy, a ściślej mówiąc ukraińskich oligarchów, którzy sponsorują ukraińskich polityków.

  Okazuje się więc, że wraz ze zmniejszeniem wolumenu tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę lokalni książe nie będą już mogli łupić budżetu za pomocą «wirtualnego rewersu».

  Jako jedno z pośrednich potwierdzeń istnienia tego sprytnego schematu jest ciekawa statystyka: latem 2020 roku Słowacja stała się jednym z pięciu największych nabywców rosyjskiego gazu — po Białorusi, Włoszech i Niemczech.

  W ten sposób, wymyślając i stosując tzw. «wirtualny rewers», z ukraińskiego budżetu wyprowadzane są ogromne sumy.

  W tym samym czasie, ukraiński konsument płaci za wszystkie te kombinacje z własnej kieszeni. Szczerze wierząc, że trudności w dostawach gazu pojawiają się z powodu agresywnej polityki Rosji i Putina osobiście.

  Jest to więc bardzo dochodowy biznes na sposób ukraiński, kiedy kraj biednieje, gospodarka się wali, a ci na górze zarabiają krocie.
  Igor Muchin, dziennikarz, politolog, publicysta
  https://pl.news-front.info/2022/02/19/wirtualny-rewers-biznes-po-ukrainsku/

 145. kontra said

  Ukraina jako korupcyjne El Dorado dla Zachodu
  12.02.2022 17:11

  Dziś Ukraina jest dla Zachodu rodzajem korupcyjnego El Dorado. Po kilku nieudanych próbach «zreformowania», a mówiąc wprost — ustanowienia kontroli nad ukraińskimi organami ścigania — zachodni «partnerzy» uciekli się do sprawdzonej metody tworzenia «równoległego» systemu organów ścigania.

  Pretekstem była osławiona walka z korupcją. W ten sposób powstało Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy oraz Specjalistyczna Prokuratura Antykorupcyjna (SAP).

  ukraińskie CBA – NABU jest nadzorowane przez USA FBI Federalne Biuro Śledcze Stanów Zjednoczonych.

  Detektywi Biura są szkoleni w bazie FBI w Quantico. Ich praca na Ukrainie jest bezpośrednio nadzorowana przez agentów FBI.

  NABU utworzyło sieć tajnych agentów, których zadaniem jest prowokowanie wysokich rangą urzędników i posłów do brania łapówek.

  SAP z kolei zapewnia wsparcie proceduralne dla działań operacyjnych i dochodzeniowych NABU. Głównym zadaniem tandemu tych struktur jest ustanowienie kontroli nad przepływami finansowymi w kraju w interesie ich manipulatorów z USA i Europy.
  https://pl.news-front.info/2022/02/12/ukraina-jako-korupcyjny-el-dorado-dla-zachodu/
  Ukraina jako korupcyjne El Dorado dla Zachodu
  12.02.2022 17:11
  https://zen.yandex.ru/media/id/5cff8b89d0c8c500ac6a24d0/ukraina–korrupcionnyi-eldorado-evropy-620673c842e3893f5286472d

 146. kontra said

  Tolerancyjny żydowski Netflix LGBT i… neonazista ukraiński Siergiej Filimonow w roli głównej
  20.02.2022 16:50

  W lipcu 2020 roku władze państwowe Ukrainy przeznaczyły 25 mln hrywien (ok. 900 tys. dolarów) na nowy film Olega Sencowa.

  Film nazisty ten wsparła finansowo także Fundacja Filmowa Rady Europy Eurimages,

  Polski Instytut Sztuki Filmowej

  oraz niemiecka fundacja filmowa Medienboard Berlin-Brandenburg.

  Wasilij Murawicki, dziennikarz, politolog, uwięźniony na Ukrainie pod pretekstem «zdrady państwa»
  https://myslpolska.info/2022/02/20/netflix-film-z-neonazista-w-roli-glownej/

  nazista Siergiej Filimonow, oczywiście, nie jest Johnnym Deppem. Nie przegrał procesów. Był sądzony tylko za zamieszki i chuligaństwo. Nie robił sobie żartów z osób LGBT i transseksualistów. Po co żarty? Był zaangażowany w organizowanie pobić uczestników parad gejów i brał udział w wojnie domowej, w wyniku której zginęło ponad 10 tys. cywilów. Nie doczekaliśmy się jednak żadnej reakcji ze strony Netflixa.

  Wasilij Murawicki, dziennikarz, politolog, uwięźniony na Ukrainie pod pretekstem «zdrady państwa»
  https://pl.news-front.info/2022/02/20/tolerancyjny-netflix-i-neonazista-w-roli-glownej/

 147. Głos Prawdy said

  Ujawnienie oszustwa propagandy medialnej: ukraińsko-amerykańska propaganda pokazuje ludziom, że rzekomo rosyjskie wojsko w ruchu zastrzela cywilów. Takie wiadomości coraz częściej można spotkać w zachodnich publikach (https://twitter.com/DonJerr84190237/status/1497203058761248774?cxt=HHwWjMC9ofuPkccpAAAA).

  Prawda: w rzeczywistości wideo uchwyciło zdjęcia z programu poświęconego wydarzeniom (https://www.visitnovgorod.ru/afisha/tesovo_reconstruction.htm) wiosną 1942 roku -śmierć 2 armii uderzeniowej pod dowództwem Andrieja Własowa.

  W kadrze widoczne są charakterystyczne modele czołgów BT – 7 (produkowanych w latach 30-40), ubrania na „ofiarach” są charakterystyczne dla zwykłych mieszkańców wsi tamtych lat. W lewym górnym rogu znajduje się tablica „Tesowo-Netylski”.

  🌎 Czas położyć kres oszustwom i wojnom na świecie

 148. kontra said

  neo nazistowska Ukraina prezydenta żyda Żełeńskiego ukradła emerytom Ukraińcom z Donbasu kwotę w wysokości rocznego budżetu państwowego
  20.02.2022 14:15

  Według ukraińskiego Ministerstwa Polityki Społecznej, od października 2020 roku państwo ukraina ukradła Ukraińcom emerytom z Donbasu 900 mld hrywien. Na dzień dzisiejszy kwota ta przekroczyła już jeden trylion.
  https://pl.news-front.info/2022/02/20/ukraina-ukradla-emerytom-donbasu-kwote-w-wysokosci-rocznego-budzetu-panstwowego/

 149. kontra said

  nazistowska żydowska Ukraina: walki z «agresorem» nie będzie — w kraju nie ma broni
  15.02.2022 15:27

  Zalegalizowana korupcja w ukraińskim przemyśle obronnym ma bardzo smutne konsekwencje dla ukraińskich Sił Zbrojnych.
  https://pl.news-front.info/2022/02/15/ukraina-walki-z-agresorem-nie-bedzie-w-kraju-nie-ma-broni/

 150. kontra said

  nazistowska żydowska Ukraina: walki z «agresorem» nie będzie
  dezerterzy ukraińscy

  Problemem numer jeden jest dotkliwy niedobór personelu. We wszystkich jednostkach brakuje od 40 do 70% składu osobowego.

  «Ci, którym kończą się kontrakty, stanowczo odmawiają podpisania nowych i dalszej służby. Jest kilka powodów. I nie chodzi tu nawet o problemy finansowe.

  Oficerowie traktują żołnierzy w sposób urągający ich godności. Żołnierze szeregowi są dla dowódców niewolnikami w dosłownym tego słowa znaczeniu» — wyjaśnia jeden z żołnierzy.

  «Komunikacja z nami odbywa się wyłącznie za pomocą przekleństw. Rozkazy są często wydawane po prostu absurdalne. Na przykład, chcą, aby wadliwie działające transportery opancerzone były naprawione do jutra. Kiedy żołnierz zauważa, że nie ma części zamiennych, otrzymuje następującą odpowiedź:

  «Żołnierzu, … mnie obchodzi twoja opinia, wykaż się sprytem żołnierskim i wykonaj rozkaz» — dodaje.
  https://pl.news-front.info/2022/02/11/sily-zbrojne-ukrainy-dlaczego-zolnierze-uciekaja/

 151. kontra said

  Ukraiński ambasador twierdzi, że w dniu inwazji został przyjęty w Niemczech przez kilku ministrów niemieckich.

  Poprosił ich o uzbrojenie i paliwo dla wojska. – Odpowiedź brzmiała: w naszej ocenie pozostaje wam, Ukraińcom, kilka godzin. Teraz nie ma w ogóle sensu, żeby wam pomagać – miała brzmieć odpowiedź.
  https://pl.news-front.info/2022/02/11/sily-zbrojne-ukrainy-dlaczego-zolnierze-uciekaja/

 152. kontra said

  #polska #pilkanozna #wojna #ukraina #rosja #lewandowski

  głupota polaków:

  „Jeśli FIFA będzie chciała nas wyrzucić, to niech wyrzuca. To co robi ta federacja, to jest wstyd.” – mocne słowa Jakuba Kwiatkowskiego, rzecznika prasowego polskiej kadry A.
  https://pl.news-front.info/2022/02/11/sily-zbrojne-ukrainy-dlaczego-zolnierze-uciekaja/


  https://www.wykop.pl/link/6524269/niemcy-to-nie-moralisci-to-narod-handlowcow-wszedzie-musza-wszedzie-te-grafike/

 153. Głos Prawdy said

  Putin naprawił błąd Stalina

  Operacja specjalna na Ukrainie – Putin poprawił błąd Stalina

  Dziś świat stał się inny – Rosja powróciła do niego jako absolutnie suwerenna potęga światowa, której interesy muszą szanować wszyscy, do której nie można niegrzecznie i po chamsku odnosić się i lekceważyć. Operacja specjalna na Ukrainie doprowadzi do upadku hegemonii USA…

  Rosja nauczyła Zachód lekcji: Putin naprawił błąd Stalina

  Autor: Siergiej Łotyszew

  Moskwa nie zdołała tego wyjaśnić Zachodowi, który uważa się za zwycięzcę Rosji w zimnej wojnie. Prezydent Rosji Władimir Putin próbował to zrobić 15 lat temu w swoim słynnym przemówieniu w Monachium, ale wszystko poszło na marne/
  Dalej:
  http://webnovosti.info/новости/спецоперация-на-украине-путин-исправил-ошибку-сталина/

 154. osoba prywatna said

  Do godz. 19.00 w piątek do Polski z Ukrainy wjechało 35 tys. osób
  https://nczas.com/2022/02/25/do-godz-19-00-w-piatek-do-polski-z-ukrainy-wjechalo-35-tys-osob/comment-page-1/#comments

  Ramirez 25 lutego 2022 22:14 W 22:14

  W 10 dni to będzie 350 tys, a w miesiąc milionik i 50 tysięcy. Pod warunkiem, że tempo się nie zwiększy. W ciągu miesiąca PiS z opozycją rozpierdoli nam zupełnie państwo. Pisowcy to robią całkowicie świadomie. Polaczki to wkrótce najniższa kasta, przeznaczeni do najgorszych brudnych i niebezpiecznych prac. Gonić do roboty będą ich Uchodźcy Przed Wojną, a zarządzać tym obozem zagłady będą Repatrianci z Ciepłych Szerokości Geograficznych. 1 etap: podzielenie Ukrainy na dwie części. Oddzielenie ludności pochodzenia rosyjskiego od ludności Ukraińskiej. 2 etap: Mieszanie ludności Polski i Ukrainy, tak, aby Polaczki przestali tworzyć zwarty, spójny blok.
  3 etap: stratyfikacja społeczna. Ukraińcy są promowani na elitę. Ścisły numerus clausus na uczelniach dla Polaczków. Polaczki finansują Gościom sute emerytury, stypendia, zasiłki.
  /Podczas ostatnich przyjęć na studia okazało się, bo jedna uczelnia w Poznaniu omyłkowo upubliczniła listy punktów z nazwiskami, że 80% przyjęć to Ukraińcy. Okazało się, że Rzont Pisiacki przyjął ustawę, że punkty maturalne z Ukrainy liczą się tak samo, a że tam dostaje się ich więcej, to czysty przypadek. Efekt taki że dla polskich dzieci miejsca brak, a podatnik finansuje obcych./ Policja i wojsko, szczególnie kadra dowódcza wyłącznie ukraińska. 4 etap: konflikt z Niemcami, przekazanie pod bezpośrednią władzę UE polskich Euroregionów Ziem Odzyskanych i dawnego zaboru pruskiego.
  5 etap: Odwrotna Operacja Most. Zamknięcie Projektu Palestyna i przerzucenie aktywów i zasobów Ludzkich do tworzonej Federacji Polsko-Zachodnioukraińskiej. Goście zachowują prawo do noszenia broni, uzyskane w Ojczyźnie. 6 etap: przekształcenie Federacji ZUkrpol w nowe państwo unitarne o nazwie Polin. Struktura społeczne jak następuje: Polaki to kasta robotników z zakazem nauki ponad szkołę powszechną, zakazem awansów ponad poziom brygadzisty, zaludniające wydzielone murem osiedla (patrz: Strefa Gazy) dozorowane przez Nadzorców wschodniego pochodzenia. Ci zamieszkują miasta z których wysiedlono poprzednich właścicieli. Klasy wyższe w całości Nowe. Nie bez powodu 100% decyzyjnych stanowisk w ‚polskiej’ polityce zajmują osoby pochodzenia ‚kresowego’ że tak powiem. Zacznijmy od Naczelnika.
  Tylko USRael, dla zarządzania Polska podpiera się Ukraińcami. Wpychanie zaś do Europy murzynów to tzw Plan Hootona, napisany w USA w latach 40-tych XX wieku plan jak zlikwidować Europę. O zlikwidowaniu narodów Europy pisał już założyciel UE hr. Ryszard Kalergi. Obaj są wiadomego pochodzenia, ot taki przypadek.

 155. kontra said

  czy Polak umrze za ukrainę rezygnując z lidla?:D

  bojkot lidla żydo-usa pisowska gazeta baltycka?

  Czas na bojkot niemieckich sklepów? | Gazeta Bałtycka
  @waldemar-brzoza gazetabaltycka.pl #polska #europa #swiat #ekonomia #ukraina #niemcy

  W związku z kontrowersyjną postawą Niemiec wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę, Polacy coraz poważniej myślą o bojkocie największych niemieckich sieci handlowych – wynika z komentarzy pojawiających się na portalach społecznościowych. fot. Gazeta Bałtycka W

  https://www.wykop.pl/link/6524181/czas-na-bojkot-niemieckich-sklepow-gazeta-baltycka/

  https://www.facebook.com/Bojkot-niemieckich-towarow-i-sklepow-154102531445666/posts

  https://lelum.pl/klienci-081219-zs-kot-bojkot/

 156. Głos Prawdy said

  Piosenki słowiańskie Natalia Morozowa – leć na skrzydłach wiatru

 157. osoba prywatna said

  Ciekawy kierunek to był.

 158. Głos Prawdy said

  Jedyna w Polsce parafia, do której w czasie wojny nie dotarli Niemcy.
  https://gloria.tv/post/s2xmcK2HZ9EV1daaGvbDt4wiT

 159. osoba prywatna said

  Na internetowy adres kancelarii Dódy Obłudy (listy@prezydent.pl) wysłałem poniższy e-list:

  Pforzheim, 26.02. 2022

  Kancelaria prezydenta Polski

  Decyzjami prezydenta Polski ze stycznia i lutego 2022 przyznano mi Krzyż Wolności i Solidarności oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za mój wkład w walkę w latach 80-tych o wolność Polski, o demokrację i o prawa ludzkie.

  Niestety Polska jest obecnie jeszcze bardziej zniewolona niż w latach 80-tych. Politycznie jest wasalem Brukseli i Waszyngtonu, militarnie wasalem NATO i Pentagonu. W ramach fikcyjnej fałszywej pandemii władze Polski łamią podstawowe prawa ludzkie i obywatelskie, prześladując ruch oporu i surowo karząc ludzi walczących o swoje prawa i o wolność.

  Ponadto od ośmiu lat władze Polski wspierają zbrodniczą neonazistowską juntę w Kijowie, czczącą ukraińskich zbrodniarzy wojennych, także tych z ukraińskiej dywizji SS Galizien, winnych zbrodni przeciwko ludzkości. Od ośmiu lat terroryzowana i mordowana jest przez żołdaków kijowskiej junty rosyjska ludność cywilna Donbasu, a władze polskie, zamiast przeciwko temu protestować, propagandowo, finansowo i materiałowo (sprzęt militarny) wspierają zbrodniczą juntę w Kijowie.

  Choć na przyznane mi odznaczenia jak najbardziej zasłużyłem, przyznanie mi ich przez władze, które utrwalają zniewolenie Polski przez Zachód i które same notorycznie łamią i wręcz rabują Polakom prawa ludzkie, dążąc do ich totalitarnego zniewolenia, odczułem jako niewyobrażalną farsę – władze, które zniewalają Polaków wręczają mi odznaczenia za walkę o wolność i prawa ludzkie. Odczułem to wręcz jako obrazę.

  W związku z powyższym odmawiam przyjęcia przyznanych mi odznaczeń.

  Andrzej Szubert
  (Adres)

 160. ! said

  Głos Prawdy @

  Na południe od Słupska też pełno ich przywieźli. Mapa wszystkich miejsc nie pokazuje.

 161. kontra said

  nazistowski ukraiński Transporter opancerzony w pobliżu placu zabaw w Charkowie

  nazistowskie Ukraińskie Siły Zbrojne przygotowują się do prowokacji mających na celu oskarzenie jednostek armii rosyjskiej o dokonanie ataków na infrastrukturę cywilną i nieuzbrojonych obywateli. Informacje te donoszą liczni świadkowie w Charkowie, Mariupolu, Sewerodoniecku i Kijowie.

  Mieszkańcy Sewerodoniecka rozpowszechniły w Internecie kilka zdjęć i nagrań wideo, na których wyraźnie widać, rozmieszczenie przez ukraińskie formacje zbrojne ciężkich dział artyleryjskich w pobliżu szkół.

  Przede wszystkim to zakazane przez porozumienia mińskie haubice kalibru 122 mm.

  Ukraińskie Siły Zbrojne rozmieszczają 122-mm haubice D-30 w pobliżu szkołu w Sewerodoniecku

  Ukraiński sprzęt wojskowy między dwoma szkołami w Mariupolu

  Ponadto według informacji wywiadowczej rosyjskiego Ministerstwa Obrony ukraińskie wojsko i przywódcy batalionów ‚nacjonalistycznych’ ksenofobicznych planują przygotowanie prowokacji zbrojnej na dużą skalę. Ludność cywilna i dzielnice mieszkaniowe ukraińskich miast zostały uznane za cele masowych ostrzałów.

  Prowokacji tej będzie towarzyszył ostrzał dzielnic mieszkalnych przez ukraińskie siły zbrojne w celu zwiększenia liczby ofiar wśród ludności cywilnej, aby moc potem oskarżać Rosję o zabijanie obywateli Ukrainy.

  Armed Forces of Ukraine
  Azov
  Azov battalion
  Civil war in Ukraine
  crisis in Ukraine
  Donbass
  Donbass war
  Mariupol
  Ukraine
  Ukrainian nationalists
  war crimes
  https://pl.news-front.info/2022/02/26/sily-zbrojne-ukrainy-kontynuuja-rozmieszczenie-techniki-wojskowej-w-poblizu-szkol/

  Nazistowski ukraiński batalion «Azow» blokuje ewakuację cywilów mieszkańców z Mariupola
  25.02.2022 08:49
  https://pl.news-front.info/2022/02/25/nazistowski-batalion-azow-blokuje-ewakuacje-mieszkancow-z-mariupola/

 162. Andzia said

  Duch walki kosztuje. Dzisiaj Binden polecił wypłacić 350 mln $ na kontynuację: https://wiadomosci.wp.pl/ukraina-dostanie-wsparcie-z-usa-natychmiastowa-pomoc-wojskowa-6741543254658016a

 163. osoba prywatna said

  Uchodźcy z Ukrainy przyjmowani nawet bez dokumentów, jest ich coraz więcej
  Czytaj więcej na Prawo.pl:
  https://www.prawo.pl/samorzad/uproszczenia-graniczne-dla-uchodzcow-z-ukrainy,513674.html

  Mieszkania i dary dla Ukraińców – gdzie zgłaszać pomoc
  Czytaj więcej na Prawo.pl:
  https://www.prawo.pl/prawo/mieszkania-dla-ukraincow-gdzie-zglaszac-pomoc,513710.html

 164. kontra said

  Wojna już nie domowa na Ukrainie 26.02.2022r.- 2440 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk F Rosji – dzień 9).”

  „Myślę, że gazu dla gospodarstw domowych na pewno nie zabraknie” – powiedział w sobotę prezes PGNiG Paweł Majewski. Dodał, że spółka ma obowiązkowe zapasy gazu, które gdyby doszło do nagłego przerwania dostaw, muszą wystarczyć na co najmniej miesiąc.

  Majewski nie powiedział tylko, jednego: ile ten gaz będzie kosztował przeciętne gospodarstwo domowe i odbiorców komercyjnych oraz co się stanie za miesiąc, jak skończy się obecny zapas gazu.

  ===

  Szef MSW Ukrainy Monastyrski poinformował że TYLKO W SAMYM Kijowie wydano chętnym ponad 25 tysięcy sztuk broni automatycznej oraz 10 milionów nabojów, grantów RPG oraz granatów ręcznych…

  =========

  Przeraża też skala fake newsów i to naprawdę grubego kalibru. Najsłynniejsze to rozstanie dziewczynki z ojcem, które w rzeczywistości było spowodowane ewakuacją zorganizowaną przez DRL

  albo kilkusekundowy film pokazujący atak rzekomo rosyjskiego samolotu uderzającego w dom, podczas gdy był to ukraiński MIG-29 ( tych samolotów w ogóle Rosja nie używa podczas specoperacji!),

  a ostatnio „poświęcenie się” ukropa wysadzającego most czy heroiczna walka USZ na Wyspie Węży, którzy wbrew kłamstwom medialnym poddali się i są obecnie w Sewastopolu….

  I oczywiście te same zdjęcia powielane przez kolejne ściekomedia, które pochodzą sprzed kilku lat z Donbasu…

  Przeraża skala kłamstwa i manipulacji w mediach.

  Po 2014 roku kiedy zacząłem zbierać kawałki prawdy w całość (pierwszym impulsem były fake newsy ze słynnym i powielanym zdjęciem kolumny rosyjskich czołgów rzekomo w Donbasie, a w rzeczywistości zdjęcie pochodziło z 2008 z konfliktu w Gruzji) to wtedy zacząłem poszukiwać prawdziwych informacji. Najpierw na neonie24, a potem tutaj na Adnovum za co serdecznie dziękuję Tobie i stałym bywalcom którym nie jest obojętna prawda. Już wtedy zdumiewała mnie i obrzydzała zachodnia propaganda oraz kłamstwa na temat Rosji i Donbasu.

  Sądziłem, że przywykłem już do tego, ale jednak nie. Dziś odczuwam to samo, a może nawet jeszcze większe obrzydzenie do mediów, które zamiast informować to kreują „zakrzywioną rzeczywistość” i podają ją sterując poglądami i opiniami całych mas ludzi.

  Polubione przez 10 ludzi
  Charon Underground , 26 lutego, 2022 at 09:48
  https://adnovumteam.wordpress.com/2022/02/26/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-26-02-2022r-2440-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-9/#comments

 165. Głos Prawdy said

  [[Przesłane z Fighter bomber]

  „Wyjaśnię trochę powód, dla którego tak wiele filmów jest ze strony ukraińskiej i praktycznie zero z naszej.
  Oczywiście nasi wojownicy mają co do nakręcenia i pokazania, ale nie mogą tego umieścić, tych ich epickich bitew w sieci. Nie mają Internetu na terytorium Ukrainy.
  A działający telefon z rosyjską kartą SIM jest doskonałym celem.
  Dlatego tysiące gigabajtów i godzin nagranego wideo leży teraz i czeka swej chwili gdzieś po kieszeniach VKPO.
  Z lotnictwem trochę inaczej. Tam epickie filmy po prostu leża, aby nie było problemów z Ze Ga Tami. Też czekają na swój czas.
  Krótko mówiąc, wszystko będzie, ale potem. „

 166. kontra said

  https://vk.com/antimaydan?w=wall-78469226_1499123
  tradycja niemiecka zbrodni wojennych: Obrona Głogowa, oblężenie Głogowa sierpień 1109
  ukraińcy żywe tarcze
  ukraińska broń miedzy budynkami mieszkalnymi
  https://adnovumteam.wordpress.com/2022/02/26/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-26-02-2022r-2440-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-9/#comments

  kłamstwa żydowskie pisowskie
  polskatimes.pl/zywe-tarcze-w-donbasie-separatysci-ustawiaja-artylerie-miedzy-domami/ar/c1-16055549

 167. kontra said

  Prezydent Bułgarii: Rosja wygra wojnę na Ukrainie
  25.02.2022 21:59
  https://pl.news-front.info/2022/02/25/prezydent-bulgarii-rosja-wygra-wojne-na-ukrainie/

  ukraińcy strzelają do cywilów ukraińców

  Rano w sobotę 26 lutego 2022r w dzielnicy Sołomieńskiej (południowy zachód Kijowa) odnotowano trafienie pocisku rakietowego do budynku mieszkalnego. Według informacji wstępnych, ofiar śmiertelnych nie ma.

  Prawdopodobnie pocisk rakietowy pochodzi z ukraińskiego systemu obrony przeciwlotniczej.
  https://pl.news-front.info/2022/02/26/ukrainski-pocisk-przeciwlotniczy-trafil-do-budynku-mieszkalnego/

  Nadal trwa zakrojona na szeroką skalę ofensywa wojsk wyzwoleńczych Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, która jest utrudniana głównie zniszczeniami infrastruktury cywilnej, w tym elektroowni, drog i mostów, przez ukraińskie formacje neonazi ksenofobiczne . O tym informuje w sobotę 26 lutego 2022r Ministerstwo Obrony Rosji.

  Rosyjscy żołnierze nie atakują obiektów cywilnych i nieuzbrojonych obywateli, co jest wielokrotnie podtwierdzano przez świadków rosyjskiej ofensywy, która jest ciągle nakręcana na kamery wideo.

  Większość ludności cywilnej rozumie, że nie jest zagrożona. Niektórzy z obywateli z własnej inicjatywy opuszczają flagi ukrainy na budynkach w miastach jeszcze przed pojawieniem się Rosjan.
  https://pl.news-front.info/2022/02/26/ukrainskie-formacje-nacjonalistyczne-kontynuuja-zniszczenie-infrastruktury/

  Ukraińskie media rozpowszechniają fake newsy o «rosyjskich jeńcach»
  24.02.2022 22:16
  https://pl.news-front.info/2022/02/24/ukrainskie-media-rozpowszechniaja-fake-newsy-o-rosyjskich-jencach/

 168. osoba prywatna said

  „PIĘĆ MILIONÓW! Obywateli Ukrainy” trzeba przygarnąć…
  http://blogmedia24.pl/node/85533

  Major Fiszer WPROST o potencjale obronnym polskiego wojska. „Naszą jedyną i główną szansą jest…” [VIDEO]
  https://nczas.com/2022/02/26/major-fiszer-wprost-o-potencjale-obronnym-polskiego-wojska-nasza-jedyna-i-glowna-szansa-jest-video/

 169. bardzo said

  Carlos: „Za stary jestem by emigrowac, ale tu sie robi niewesolo”. Wracaj pan za Ocean. Mielismy robić jam session w Chicagu a pan nagle szurnął do Kraju.

 170. kontra said

  żyd zelenski

 171. kontra said

  Obcy żołnierze z policyjnymi uprawnieniami przeciwko Polakom
  dodano dnia: 2022-02-23

  Prezydent Andrzej Duda ogłosił postanowienie o zwiększeniu liczebności obcych wojsk na terenie naszego kraju. Dodatkowo żołnierze ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanady przebywający w Polsce otrzymali uprawnienia policyjne, dlatego będą mogli między innymi używać środków przymusu bezpośredniego wobec polskich obywateli.

  W Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski“ zamieszczone zostało postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 22 lutego bieżącego roku.

  Zezwala ono amerykańskim, brytyjskim i kanadyjskim wojskom na pobyt na polskim terytorium co najmniej do 31 maja bieżącego roku

  Jednocześnie Duda nadał żołnierzom obcych wojsk uprawnienia policyjne. Będą oni mogli więc użyć siły fizycznej

  Broń palna może być natomiast przez nich wykorzystana przeciw Polakom

  Na podstawie: sejm.gov.pl.
  Tagi: amerykańskie wojska, bazy nato, brytyjskie wojsko, Kanada, NATO, Polska, stany zjednoczone, usa, wielka brytania
  http://autonom.pl/obcy-zolnierze-z-policyjnymi-uprawnieniami-przeciwko-polakom/

 172. osoba prywatna said

  Biedronka da tysiąc złotych każdemu pracownikowi z Ukrainy
  http://autonom.pl/biedronka-da-tysiac-zlotych-kazdemu-pracownikowi-z-ukrainy/

 173. osoba prywatna said

  Wielki łbie, mam nadzieję, iż będziesz w pierwszym szeregu tych ochotników.

  https://wgospodarce.pl/opinie/108183-gen-skrzypczak-europejscy-ochotnicy-moga-ruszyc-na-odsiecz-ukrainie

 174. bardzo said

  WP.pl zapodaje że Ukraina zwróciła się do międzynarodowego czerwonego krzyża i czerwonego półksięzyca o pomoc w usuwaniu tysięcy ruskich zwłok. Także ta sama agencja informuje, ze potężne ukraińskie rakiety są postrachem Rosji. A najlepszy kwiatek to doniesiemie że Żelenski zgodził się (łaskawie – przyp. mój) na prośbę Putina o rozmowy w celu dyplomatycznego rozwiązania sytuacji.

  Zachęcam do poczytania tego całego wp.pl i proszę się nie zrażać rażąca niezdarnością tamtejszych dziennikarzy. Trzeba wiedzieć z kim się ma do czynienia.

 175. ! said

  Kacper @

  Nazwysz pajacu banderyzm naszą cywilizacją?
  To wypierdalaj z Polski bić się za twoich nazioli. Nie jesteś tu potrzebny!

 176. Wlodek said

  Re. [159] Kacper
  2022-02-26 (Sobota) @ 14:55:56

  „… ale to dzięki związkom z nami Ukrainie bliżej do cywilizacji jaką reprezentowała dawna Rzeczpospolita, a nie dziwnemu połączeniu azjatyckiej despotii i homo sovieticus…”

  „nami’ – to znaczy kto?
  A z kim walczyła Ukraina w okresie od lutego 1943 do lutego 1945?
  Czy w dawnej Rzeczpospolitej dochodziło do ludobójstwa?

 177. kontra said

  Skuteczny Prezydent Rosji Putin pomógł Polsce – zwiększył polskie szpitale;
  Już nie ma przepełnionych w Polsce szpitali. Niedzielski deklaruje gotowość przyjęcia niezaszczepionych kowid Ukraińców we wszystkich placówkach szpitalach w Polsce 2/2022
  https://kontrrewolucja.net/wiadomosci/juz-nie-ma-przepelnionych-w-polsce-szpitali-niedzielski-deklaruje-gotowosc-przyjecia-ukraincow-we-wszystkich-placowkach-w-polsce

 178. minka said

  Początek końca projektu banderowskiej Ukrainy-widziane z USA

  Na pewno po tym co napiszę, zostanę nazwaną zdrajczynią Polski, jawną i bezczelną agentką Putina, zadaniowaną i rzuconą obecnie na odcinek propagandy putinowskiej.

  Celem Rosji było zakończenie eksperymentu z neobanderowską Ukrainą rozpoczętą przez tzw. rewolucję godności ochoczo wspartą przez eliciarstwo magdalenkowe, które to na rozkaz swoich mocodawców wyrykiwało hasła z którymi to banderowcy na ustach szli mordować swoich sąsiadów Polaków podczas drugiej wojny światowej.

  Wielokrotnie pisałam, że należy dać sobie spokój z Ukrainą a zwłaszcza z pomocą finansową dla rządu ukraińskiego, gdyż wszystkie środki i tak zostały rozkradzione przez głównie żydowskich oligarchów.

  Andrzej Duda wraz z pozpostałymi eliciarzami magdalenkowymi robił laskę za darmochę banderowcom, gdy tylko mieli życzenie. Zaś dzisiaj prezes NBP podarował na pożegnanie ukraińskim oligarchom, kolejne miliardy polskich podatników.

  Amerykańskich podatników eksperyment z banderowską Ukrainą kosztował na samym wstępie kosztował ponad 5 miliardów USD, a ukraińskim oligarchom, głównie żydowskiego pochodzenia, ciągle było za mało.

  Wydaje się że Rosja i jej przywódca Władimir Putin kończy właśnie ten eksperyment z banderowską Ukrainą, wrogo nastawioną do Rosji. Dla neokonów jest to jeszcze większa klęska niż upadek Afganistanu. W USA mówi się że inwazja Chin na Tajwan też jest tylko kwestią czasu.

  Prezydent Rosji Władimir Putin wielokrotnie ostrzegał przed nieodpowiedzialnym zachowaniem elit zachodu, które pomimo bardzo wyraźnych ostrzeżeń ze strony samego Putina zaczęły dozbrajać banderowskie wojsko.

  Czytaj dalej: https://slepamanka.neon24.pl/post/166970,poczatek-konca-projektu-banderowskiej-ukrainy-widziane-z-usa

 179. Carlos said

  re 163 Bardzo— drogi panie w Stanach tez bedzie rewolucja , bo Stany mocno skrecaja w strone patologicznego komunizmu…

 180. kontra said

  co szef niemieckich szpiegów robił na ukrainie ? 😀

  Szef niemieckiej Federalnej Służby Wywiadu Bruno Kahl przebywał na Ukrainie, gdy Rosja zaatakowała. Został ewakuowany do Polski.

  https://cai24.pl/na-glowne/43701/szef-niemieckiego-wywiadu-uciekl-do-polski/

 181. kontra said

  z platformy do pisu:

  chory Poseł PO PIS Zbigniew Ajchler otrzyma poza kolejka? eksperymentalne leczenie by nie zostać kaleka

  Poseł Zbigniew Ajchler przerwał milczenie i powiedział, dlaczego popiera PiS. Opowiedział o swojej chorobie i powodzie odejścia z totalnej opozycji.

  Poseł niezrzeszony Zbigniew Ajchler wspiera PiS, ale do Sejmu startował z list KO. Jego byli koledzy rozsiewają plotki, że poseł wspiera PiS, bo obiecano mu uratowanie życia.
  – reklama –

  Poseł cierpi na chorobę, która rujnuje jego zdrowie. Zaprzecza jednak, aby doszło do politycznej korupcji.

  „Zabieg został zaplanowany. Zostałem zakwalifikowany. To jest bardzo skomplikowana procedura. Wszyscy powinni się cieszyć, że coś takiego się stało, że jest nadzieja dla bardzo wielu ludzi chorych na Parkinsona” – powiedział reporterom poseł.

  „Zdecydowałem się na eksperyment na moim organizmie. Testuję terapię.

  https://cai24.pl/na-glowne/43686/ciezko-chory-posel-odpowiada-wyborczej-zbigniew-ajchler-przerwal-milczenie-nie-bylo-zadnej-korupcji/

 182. kontra said

  6 fala ukraińskiego wariantu kowida!

  niezaszczepieni Ukraińcy zwolnieni z covid kwarantanny i z prawem do covid szczepienia i bezpłatnych covid testów na koszt Polaków
  https://kodluch.wordpress.com/2022/02/24/24-02-2022-syria-2334-dzien-sprzatania-swiata/#comments

 183. bardzo said

  …..w Stanach tez bedzie rewolucja…..

  Ale jeszcze nie jutro. I tu zginiemy z rurą w dłoni, a nie z postronkiem na szyi albo z flakami na drzewie.

 184. kontra said

  Ukraińcy próbują zestrzelić własnego MiG-a 29 😂 🤣
  https://kodluch.wordpress.com/2022/02/24/24-02-2022-syria-2334-dzien-sprzatania-swiata/#comments

 185. kontra said

  rzecznik MSZ Rosji Maria Zacharowa: „Nie jesteście dziennikarzami… to, co robicie, to propaganda”

  Próbuje zrozumieć, dlaczego Grand Prix Rosji zostało odwołane, ale Grand Prix F1 Arabii Saudyjskiej idzie dalej.
  Czy mordowani Jemeńczycy przez arabów saudów nie liczą się jako prawdziwi ludzie?

  ============
  Administracja amerykańska rząd usa nie nałoży sankcji na stany zjednoczone na import ropy z Rosji od putina.

  Czemu? Stany Zjednoczone importowały z Rosji więcej putinowskiej benzyny i innych produktów rafinacji ropy naftowej niż jakikolwiek inny kraj na świecie.
  https://kodluch.wordpress.com/2022/02/24/24-02-2022-syria-2334-dzien-sprzatania-swiata/#comments

 186. kontra said


  Tajne laboratoria broni biologicznej rządu USA na Ukrainie
  https://kodluch.wordpress.com/2022/02/24/24-02-2022-syria-2334-dzien-sprzatania-swiata/#comments

  Tajne laboratoria broni biologicznej rządu USA na Ukrainie
  https://wolnemedia.net/tajne-laboratoria-usa-na-ukrainie/

  https://steemit.com/news/@fortified/ukraine-or-hack-reveals-pentagons-hidden-funding-of-16-us-backed-bio-defense-labs

 187. kontra said

  Tajne laboratoria broni biologicznej rządu USA na Ukrainie
  https://obserwatorpolityczny.pl/ukrainie-przygotowywana-bron-biologiczna-przeciwko-rosji/

  Tajne laboratoria broni biologicznej rządu USA na Ukrainie
  https://4programmers.net/index.php/Forum/Flame/357215-laboratoria_biologiczne_o_globalnej_skali_zagrozenia_znajduja_sie_na_ukrainie

  Armia USA produkuje śmiercionośne wirusy, bakterie i toksyny z naruszeniem Konwencji ONZ, która zabrania produkcji broni biologicznej.

  Dokumenty Pentagonu ujawniają szokujące fakty dotyczące wojskowego programu eksperymentów biologicznych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.
  http://alternews.pl/uncategorized/zabronione-eksperymenty-i-smiercionosne-wirusy-w-laboratoriach-pentagonu/

  https://www.kramola.info/

 188. kontra said

  Tajne laboratoria broni biologicznej rządu USA na świecie

  https://owp.org.pl/index.php/935-raport

 189. Cep said

  Covidioci zmienili sie w banderowcow i zywia sie bezplatna zupa Gazety Wyborczej na Forum Swiat. Dolozyli wszystkich staran zeby zamknac Forum Rosja i Swiat i ocenzurowac wszystkich obcych.

 190. kontra said

  kowid a Tajne laboratoria broni biologicznej rządu USA na ukrainie przy granicy z Polską

 191. kontra said

  hejterka Dunin kinga

  Właśnie przeczytałem najgłupszy, najbardziej ksenofobiczny, najbardziej rasistowski artykuł w 2021 roku. Kto go zamieścił? Jakiś narodowy portalik? Nie, Krytyka Polityczna. hejterka Dunin kinga
  https://pieklomezczyzn.wordpress.com/2021/11/16/z-pamietnika-kartoflanego-nosa-ze-swinska-glowa-na-kiju/

 192. revers said

  Pisza juz ze chca jednak odciac SWIFT Rosjanom. sa za tym nawet ktoby inni bo szkopy.

  Ale gra idzie o 640 mld usd, ktore usej chce zamrozic w swoich koszerbankach jak kiedys Wenezueli.

  https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/usa-rusko-ukrajina-sankce-rezervy-centralni-banka.A220226_160909_eko-zahranicni_remy?zdroj=top

  Termnin juz chyba mija na rolowanie wlasnych dlugow usej w FED.

  Akurat piekna chwila okrasc Rosjan z prawie tryliona rezerw walutowych w zachodnich bankach i jeszcze SWIFT odciac.

  Hipermega zlodziejstwo wszechczasow.

 193. NyndrO said

  Kolego kochana, to mi tłumaczyłeś o zakąszaniu. I prosiłeś, nawoływałeś…Jemu chyba jeszcze nie. Chociaż ja cały czas skłaniam się ku tezie, że ma wróbelka i zakąszanie nic tu nie pomoże.

 194. wanderer said

  🙂

 195. minka said

  Akcję kowidową zamienili w akcję wojenną. Główne media jak na rozkaz. Zobaczcie, jak na pierwszych stronach poznikały słupki ze śmiertelnością kowidową…

 196. osoba prywatna said

 197. minka said

  To nie jedyna wojna jaka trwa. Państwo żydowskie regularnie bombarduje Syrię

 198. minka said

  Histerii ciąg dalszy!

  Polska nie zagra z Rosją. Nie chcą grać z agresorem rosyjskim

 199. Głos Prawdy said

  Prezydent RP Andrzej Duda zaproponował partnerom europejskim w trybie przyspieszonym przyjęcie Ukrainy do Unii Europejskiej.
  Duda prosi o przyznanie Ukrainie statusu kandydata do wstąpienia do Unii Europejskiej natychmiast.
  https://belnaviny-by.turbopages.org/belnaviny.by/s/mir/prezident-polshi-predlozhil-prinyat-ukrainu-v-es-v-uskorennom-rezhime.html?utm_source=yxnews&utm_medium=mobile&utm_referrer=https%3A%2F%2Fyandex.by%2Fnews%2Fstory%2FPrezident_Polshi_predlozhil_prinyat_Ukrainu_vES_vuskorennom_rezhime–03187a0ae7eb2c72bf2dc594642ff90e

 200. ! said

  Ja tak tylko przy okazji: ZACHOWANIE MODERATORA KANAŁU „SZKOŁA AKWINATY”.
  Którym jest sam ksiądz Szymon Bańka z FSSPX.
  Pod postem „mateusz251” moderator zaatakował i zbanował ludzi piszących prawdę min. o Ukrainie i Rosji. A ludzi uprawiających pisowską propagandę oraz jakąś „esterę rosenstein” i jakiegoś ateistę pogłaskał po głowie!

  Ma ktoś jeszcze wątpliwości co do opinii bp. Wiliamsona na temat Bractwa?

  Litwa, Łotwa i Estonia chcą być niepodległymi państwami a neonazimzu tam nie ma. Litwa nic nie robi Polakom na Wileńszczyźnie. Nie prowokują Rosji. Ukriana nie prowokowała Rosji. W Donbasie nie było tego co na Wołyniu. Miedzymorze jest git, a Rosja be. PiS nie wyciera sobie gęby Bogiem i patriotyzmem. Globaliści nie szczują Polaków przeciw Rosji, żeby sprowokować wojnę na naszym terenie. Żydzi nie chcą Międzymorza. – normalnie poglądy niczym u sakiewicza. Takie to Bractwo. Już dawno o tym mówiłem. Jeszcze ostatnio Pagliarani i szczepionki albo kasa od żydówki gutmann.
  I wszystko widać.

  A i jeszcze posty pod „konkwistador Konstanty” sprawdźcie co pisano o nawróceniu Rosji. Nie podobało się księdzu, że zamiast nawracać Rosję powinno się nawrócić USA i Żydów? Za to banuje ludzi? Bańka to rusofob.

 201. minka said

  @199 Głos Prawdy

  Duda w Londynie, pytanie o obrady Knessetu w 2014 r w Krakowie i Duda uciekł jak szczur!!!

  Krótko potem został „prezydentem”

 202. Jack Ravenno said

  @199 GŁOS PRAWDY – Santo subito! Łahahahahahahaaaa

 203. Boydar said

  Fakt, skrezola mnie chrumka. Ale mógł z dobrej rady skorzystać, co Mu szkodziło. Może sałatka. Szkoda sałatki.

 204. Marucha said

  RE 200:
  To są poglądy ks. Bańki, a nie Bractwa.

 205. osoba prywatna said

  Gdzie jest UPA?
  https://memron.neon24.pl/post/166966,gdzie-jest-upa

 206. osoba prywatna said

  Lotniskowiec USS Izrael
  https://jantwardowski.neon24.pl/post/166938,lotniskowiec-uss-izrael

 207. Listwa said

  @ ! 200

  Narwany jesteś, jak zwykle.
  „ZACHOWANIE MODERATORA KANAŁU „SZKOŁA AKWINATY”.
  Którym jest sam ksiądz Szymon Bańka z FSSPX.” – moderatorem nie jest ks. Bańka. Gdy coś robi to jako ks. Bańka, a nie jako moderator. Moderator ma skrzywienie jak Media narodowe.

  „Takie to Bractwo. Już dawno o tym mówiłem. Jeszcze ostatnio Pagliarani i szczepionki albo kasa od żydówki gutmann”
  – mylisz sie narwańcu , nic do ciebie nie dociera jak masz coś już w głowę włożone. YT też wycina komentarze, też moje .

 208. Listwa said

  ad 207

  Ten moderator jeśłi chodzi o interwencje religijne, to sensowny jest. Jeśłi chodzi o kwestie polityczne, to często pajac jest.

 209. Wanderer said

  Nie salatka tylko wrobel.
  Obstawiajcie ciekawsze figury.

 210. osoba prywatna said

  Ochotnicy walą do polskiej armii drzwiami i oknami. Ogromny wzrost liczby zainteresowanych
  https://www.rp.pl/wojsko/art35764311-ochotnicy-wala-do-polskiej-armii-drzwiami-i-oknami-ogromny-wzrost-liczby-zainteresowanych

 211. osoba prywatna said

  Ciężka sytuacja Ukraińców w Polsce. Powinni wracać i stawić się do armii
  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wojna-rosja-ukraina-ukraincy-w-polsce-mobilizacja/5118kw5,79cfc278

  ……Wielu Ukraińców podjęło decyzję o powrocie do ojczyzny od razu po wybuchu wojny. Tak było m.in. z całą ósemką ukraińskich kamieniarzy zatrudnionych przy pracach zabezpieczających i rekonstrukcyjnych zamku Mirów na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Ich pracodawca, były senator Jarosław Lasecki, nie tylko dał im zielone światło na wyjazd, ale też zapewnił środki na zakup popularnego w Ukrainie pistoletu Fort 12 oraz na pomoc dla ich rodzin.

  – Zaimponowali mi tym, że wszyscy, jak jeden mąż, już po kilku godzinach powiedzieli mi, że chcą jechać i walczyć, bo to ich ojczyzna. Nie wyobrażali sobie, że oni będą tu siedzieć w dobrych warunkach, a ich rodziny będą cierpieć — mówi Jarosław Lasecki. – Mamy już informację, że dojechali i że dwóch z nich dostało już wezwanie do stawiennictwa w jednostkach wojskowych.

 212. osoba prywatna said

  W sieci ponownie pojawiły się informacje o czarnoskórych transplantologach na Ukrainie Jeszcze

  w styczniu 2022 r. niemiecka minister wojny w rządzie Olafa Scholza Christine Lambrecht oświadczyła, że ​​RFN przekaże Ukrainie szpital polowy i krematorium. Wydawać by się mogło, że jest to przyjazny gest wobec Ukraińców, a szczególnie Sił Zbrojnych Ukrainy.

  Jednak taka wiadomość została niejednoznacznie odebrana przez ukraińskie wojsko, a nawet wywołała pewne zaniepokojenie w jednostkach Sił Zbrojnych Ukrainy stacjonujących na linii demarkacyjnej. A te obawy mają realne podstawy, znane od 2014 roku. Dla niektórych wojna to wielkie nieszczęście, ból, krew i strata, ale dla niektórych jest to sposób na zysk. I pewnie takie zainteresowane siły są po obu stronach barykad. Wróćmy jednak do Sił Zbrojnych Ukrainy, których pracownicy rozpoczęli działalność polegającą na sprzedaży narządów ludzkich za granicę.

  Kraje UE mają stabilny popyt na narządy od dawców. Ich koszt jest bardzo wysoki, więc dochód w takim biznesie jest spory. Na przykład cena jednej nerki lub części wątroby może osiągnąć 50 tysięcy dolarów.

  Kilka lat temu niektóre media pisały, że „czarni transplantolodzy” szukali wciąż żyjących ludzi w strefie konfliktów zbrojnych, usuwali z nich narządy i kremowali zwłoki. I nie ma znaczenia, kim byli „darczyńcy” – ranni żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy, wojskowi nieuznawanych republik, czy po prostu cywile.

  Materiały korespondencyjne Serhija Własenko (byłego deputowanego ludowego Batkiwszczyny) z niemiecką lekarką Olgą Wiber i dowódcą batalionu Donbasu Siemionem Semenczenką pojawiły się nawet w Internecie, gdzie oskarżono ich o handel organami zabitych i rannych żołnierzy ukraińskich . Możesz przeczytać więcej na ten temat w materiale strony ukraina.ru .

  Dowiedziawszy się o dobrej woli niemieckich polityków, wielu Ukraińców, którzy wiedzą „trochę więcej”, zaczęło dezerterować. Dostarczając krematoria i szpitale polowe do gorących punktów, Niemcy mogą nieumyślnie pomóc „czarnym transplantologom” zwiększyć swój kapitał kosztem życia wielu ludzi.

  Jednym z głównych europejskich lobbystów na rzecz rozwoju rynku dawców narządów jest Global Rescue, który jest ściśle powiązany z wieloma kontraktami OBWE. Ta firma z całych sił stara się osiągnąć zaopatrzenie w materiał biologiczny.

  Polubienie
  Mariusz Pomianowski (@Mariusz_marpom) , 26 lutego 2022 at 19:57

 213. minka said

  @Głos Prawdy

  Niczym się nie przejmuj, rób swoje.

  Nie zawsze nasze informacje są zgodne ze stanem faktycznym.

 214. Greg said

  ,,zapewnił środki na zakup popularnego w Ukrainie pistoletu Fort 12″
  Po co ? sami się pozbijają i to nie takimi pukawkami !

  .https://www.youtube.com/watch?v=Fe8N7j7h8fE

 215. osoba prywatna said

  The Dead Game … tu odpoczniesz … pierwej złożywszy ofiarę bogu swemu ….
  https://att.neon24.pl/post/166980,the-dead-game-tu-odpoczniesz-pierwej-zlozywszy-ofiare-bogu-swemu

 216. osoba prywatna said

  Są znani w Polsce, płynie w nich ukraińska krew. Niektóre nazwiska mogą być zaskoczeniem
  https://plejada.pl/newsy/luczenko-maklowicz-mozil-i-inne-gwiazdy-z-ukrainskimi-korzeniami/2rf9p3m

 217. Kwal said

  Hotelarze z Małopolski chcą przyjąć u siebie uchodźców z Ukrainy. Wojewoda tworzy listę chętnych…. https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/wojna-w-ukrainie-hotelarze-chca-przyjac-u-siebie-uchodzcow/71t1hw4,79cfc278

 218. Yagiel said

  ad Kontra@164 – tak, tak, tak. Oglądałem dziś polinskie tv: trwa serial „Bohater Zełenski – psychopata Putin”, tj hipnoza mendialna – skuteczna ? Nie wiem, czy tak jest w całej UE i całym NATO, ale ten aktor dostał Rolę i stawia żądania ! mamy Nowego Przywódcę Globu – chwilowo broniącego tylko Kijowa… Ależ nie! Broni w ogóle Eyropy! Giną Ukraincy=Europa ginie!
  W oficjalnym komunikacie Zełenski i s-ka ogłosili śmierć 3500 żołnierzy rosyjskich i 500 Ukrainców w ogóle – kto kogo napadł ?
  Jakiś polski generał określił to „skrót myślowy” – polactwo nie myśli, tylko wzrusza się ofiarami miażdzonych Ukrainców…

  To jest „wojna” mendialna w głowach mental-bydła – trudno uwierzyć w te tv-obrazki, tj. że ludzie to kupują/łykają. A jednak łykają i płaczą wzruszeni własnym dobrem.

  Zdaje się, że Rosja może przegrać z telewizją/mendiami/ŚMOGiem: powstałą nie Żelazna Kurtyna, tylko Mendialna Kurtyna czy Mendialana Kopuła nad UE/NATO: nikomu do łba nie przyjdzie, że jest życie poza nią: poza klatką… No „Sexmisja” nie na wesoło.!
  Właśnie trwa samozamykanie się UE w klatce debilizmu płaczącego nad – czym ? klękającego przed Zełenskim: SANTO SUBITO

  Rosjanie umieli 25 lat temu zastrzelić prezydenta Dżohara Dudajewa właśnie rozmawiającego przez komórkę z kimś z Dumy… Dziś nie umieją zastrzelić Zełenskiego pławiącego sie w selfie już tyle razy ?
  Nie rozumiem tej „wojny” z bohaterem Zełenskim. Nie wierzę tej „wojnie”, w której ktoś „chce” zdobyć Kijów tylko po to, by taki aktorek Zełenski mógł zostać Wodzem Demokratycznego Świata. Czy ten serial mi się śni ? Czy
  Cywilizacja Zachodnia udowadnia Kremlowi, że zasługuje na to samo
  na co namordnikowce zasłużyły… ? Za głupie, by żyć: ochotnicze zaszczypawce…

  Śmieszne to bardzo smutno. Nawet zabawne smutno. Jestem temu /z/ Kontra 😉
  Ja też kocham Życie Prawdziwe.

 219. osoba prywatna said

  Tłum na granicy w Medyce rośnie. W nocy straż graniczna oddala strzały [WIDEO]
  https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/8367078,medyka-przejscie-ukraina-polska-rosja-wojna.html

 220. 3133 said

  Krzysztof M.

  W Rosji nadal są oligarchowie, którym zależy na dobrych kontaktach z zachodem.

 221. Peryskop said

  Muszę tu, bo tam mam dziwną czapę

  https://marucha.wordpress.com/2022/02/25/czy-czeka-nas-ukro-polin/#comment-994540

  49 Marucha said.
  2022-02-26 (Sobota) @ 13:17:52
  Re 47:
  Tego narodu nie da się już uratować.
  Głupota przekroczyła masę krytyczną.

  Ależ da się !

  Trzeba tylko zredukować zasięg V kolumny.
  Co nie jest łatwe, ale właśnie się zaczyna.

 222. osoba prywatna said

  Tiamat 5 2
  sobota, 26 lutego 2022, 05:09:34

  Nie polskie, ale POLSKOJEZYCZNE MEDIA…..#fiesta

  Re: Polskojęzyczne media
  Szczyt polskiej bigoterii

  Polskojęzyczne media sa POLSKIE. Wszystko jedno czy w Kanadzie, Nowej Zelandii w Zimbabwe czy w Polsce..
  Bo sa adresowane do polskiej publicznosci i oplacane przez Polaków.
  I nie bawmy sie w beznadziejne ‚ratowanie twarzy’.
  Nasze meia wypisuja głupoty, Polacy czytają i sie zachwycają tym, co wyczytają albo sie oburzają.
  Pamietam nagonke tych POLSKICH mediów na Jugosławię i Serbów.
  Nie było wtedy Putina. Rosja Sowiecka sie rozwalala, wiec wrogiem Polski numer 1 był Miloszewicz.
  Te same, dokładnie te same media co 30 lat temu , teraz opowiadają , największym wrogiem Polski sa dalej ..słowianskie narody: Serbowie, Białorusini i Rosjanie z Donbasu a ostatnio nawet Czesi nam sie nie podobają.
  Zreszta do Czechów mieliśmy zawsze stosunek…ambiwalentny a wiadomo, kto rząddzi w Kijowie a my zawsze popieramy mycke. Tak w Warszawie jak i w Kijowie.
  Jak rządzil Polak, Janukowicz, to sie milionom Polaków nie podobalo – popierali majdan, Walcmana i Jacyniuka., no i Zielenskiego.

  W czasie wojny w Jugoslawii cala Polska zachwycala sie ..Sorosem, do tego stopnia, ze polski ( i polskojęzyczny) prezydent IIIRP odznaczył Sorosa najwyższym odznaczeniem państwowym ” „za zaslugi dla Polski”.
  Żaden polsko języczny Polak nawet nie zakwilił
  Polacy poparli tez kolorową rewolucje w Gruzji. I do tej pory popierają .

  Wiec takie zawracanie glowy, ze „to nie my, to polskojezyczni” jest klasycznym przykladem koszernej logiki

 223. osoba prywatna said

  Był chudym żydkiem, ale sejmowa pensja zaczyna go tuczyć, bo pojawia się podgardle.
  Maski już opadły.
  A znany publi-cysta to jakie ma obecnie zdanie na temat obecnego konfliktu?
  Tak z ciekawości pytam.

  Winnicki: o Wołyniu trzeba pamiętać, ale ten, kto dziś nim wymachuje jest skur**synem
  https://nczas.com/2022/02/26/winnicki-o-wolyniu-trzeba-pamietac-ale-ten-kto-dzis-nim-wymachuje-jest-skursynem/

 224. minka said

  Nagłówki z 26 lutego 2022 r.

  Czempion Wolności, Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy to żydowski klaun, który grał na pianinie swoim kutasem.
  Mam nadzieję, że ta postać z Churchilli nie robi więcej tego samego.

  https://www.ibtimes.sg/who-ukraine-president-volodymyr-zelensky-ex-comedian-once-played-piano-his-penis-during-62983

  Wołodymyr Zełenski był jednym z najpopularniejszych ukraińskich komików telewizyjnych, który wystąpił w satyrycznym programie telewizyjnym sponsorowanym przez George’a Sorosa Sługa ludu.

 225. ! said

  Listwa @

  Moderator kiedyś pisał, że jest x. Bańką.

  Idź się zaszczep jak ci x Paglariani kazał. Albo powiedz swoim księżom co myślisz o Rosji i tej wojnie. Zdziwisz się kłamców. Kłamca taki jak x Bańka.

  Marucha @

  Tylko czy to jest głos odosobniony wśród kleru FSSPX? x. Stehlin kiedyś narzekał na „antysemityzm” bp. Wiliamsona gdy ten jeszcze był w Bractwie. Byli w Bractwie w Gdyni dwaj księża. Jeden z Łotwy i jeden z Litwy. No jeśli o wiarę chodzi to ok. ale ich poglądy na temat Rosji… Czy jeszcze tam są to już nie wiem. Nie kontaktuję się z Gdynią od dawna. Ani z Bajerzem.
  A tak na marginesie są inne ciekawe wątki: Gutmann, Pagliariani i kwestia stosunku do szprycy… To wszystko z poglądami x. Bańki daje beznadziejny obraz.

 226. Neoklasyk said

  Dziękuje wam wszystkim, otwieracie oczy szybciej jak piorun, jak błyskawica i w którą stronę idzie, ludzie potracili swoją wartość, zatracili się w tej chorej rzeczywistości i nie wiedzą co myśleć, całe szczęście, że są takie miejsca w których człowiek się poświęca.

 227. ! said

  Dla mne jacyś tam co nie widzą zbrodni Ameryki ani żydów i globalizmu, a za całe zło winę zrzucają na Rosję nie są żadnymi katolikami, a już na pewno nie Tradycją. Masońska wtyka albo PiS bis ignoranci. Mam rozum i nikt mi nie będzie kitów wciskał.Oni piszą, że trzeba Rosję poświęcić NSNMP bo to Rosja tworzy całe zło na świecie. Nieprawda!

  Katolik ma rozum! Bada co dobre a co złe.
  A nie łyka każde g z telewizorni.

  Telewizor to taki ołtarzyk lucyfera w niemal każdym domu.

 228. Jurek said

  Kreacja fejków

  https://gizmodo.com/10-photos-and-videos-from-russias-invasion-of-ukraine-t-1848586587

 229. revers said

  add225

  a to widzieli na krotkim filmie? zaczyna sie od My z Batalionu Azov, dalej bla i misteria przybicia do krzyza, podpalenie krzyza i ofary, zolnierza rosyjskiego

  Niestety, pachnie czarnym kosciolem i misteriami od Lizbony po Don. Bedzie co ogladac na kolejnych szatanicznych koncertach w realu i w widowiskach, chocby Eurowizji.

  SWIFT z wykluczeniem Rosji jednak wszedl do zycia. Grozi kolejna nierownowaga rynkowa na rynku paliw. Szef gazpromu znaleziony martwy w garazu. Czystki na gorze.

 230. minka said

  Zełenski w swoich występach trupy komediowej i w wątkach Sługi Narodu często grzebał w korupcji i próbował pokazać, jak wyglądałby kraj, gdyby dostał szansę na demokrację. Podczas jednego ze swoich występów w trupie komediowej Zełenski przez kilka minut grał na pianinie swoim penisem.

  https://www.ibtimes.sg/who-ukraine-president-volodymyr-zelensky-ex-comedian-once-played-piano-his-penis-during-62983

 231. Kedli said

  …No to smacznego!
  .https://www.gov.pl/web/ijhars/owady–nowa-zywnosc

 232. ! said

  Tam odnośnie kanału Akwinaty to oczywiście miałem na myśli tych niemyślących + x. Szymona. Mało tam głosów rozsądku ma temat Rosji było. Może trzy osoby.
  Tutaj na tym blogu też są tradycjonaliści ale geopolitycznie rozeznani i niepodatni na wpływy mediów.

 233. minka said

  @228

  Spróbujcie wpisać – chuj zelenski z golym chujem gra na pianinie

  Odp. google – Podana fraza – chuj zelenski z golym chujem gra na pianinie https://youtu.be/2-UiadUOrfk – nie została odnaleziona.

  Cyrk!

 234. Marteczka said

  Neon24 nie działa. Wyskakuje mi, że strona nie istnieje. Kolejny poległy na wojnie czy ki czort.

 235. Peryskop said

  Trzebało asertywnego ruchu Putina, abyśmy zrozumieli ukrytą rolę FSSXP, a na gruncie Gojówki – mogli wyłapywać ulokowanych tu agentów wpływu, oraz ich sekretne zadania.

  Od multinicka dr hab. filozofa z KUL Zbigniewa P. Listwy, poprzez jego ~400 nicków (NICK, Greg, ?, Włodek, Barbara Chojnacka, Johannes, itp itd), aż do innego Lubelaka – bayDziura.

  117 Piskorz said
  2022-02-26 (Sobota) @ 10:02:47
  re 107 Y. (przypominam powieść Kraszewskiego „Kunigas”,….a nie lepiej byłoby tego samego autora „Żyd”. I młodym polecić w szkółce.

  118 NICK (czyli Listwa) said
  2022-02-26 (Sobota) @ 10:09:15
  To.
  Ostatnie
  Jesteś durną pałą.
  marucho
  Nikim jesteś.

  ===

  Doczekałeś się Adminie – karmiony piersią i wcześniej chroniony jak skarb ListwaNICK w stresie o swoich banderowców, wyznał w desperacji : marucho Nikim jesteś.

  Bo się tyle ostro dzieje, że trudno agentom nie srać po gaciach.

  Wystarczy lekko przetestować, wiedząc że nikt tak nie używa ataków antysemickich, jak xazAry-jevy, których według ich haggady – nie ma.

  Tu próbka :

  52 Wanderer said
  2022-02-25 (Piątek) @ 21:13:25
  Nie srajcie bezmyślnie i emocjonalnie na Żeleńskiego, wszystko robi jak należy. Żaden przypadek to oczywiście nie jest, ale uważam że spisuje się doskonale, jednocześnie wciąż ryzykując własnym życiem i swojej rodziny.” Co pan na to Januszu T?

  60 JanuszT said
  2022-02-25 (Piątek) @ 21:40:49
  Wychodzi na to, że jest pan lizidupą UPAdlińca żydowskiego, który powinien być skrócony o ten jewrejski swój łeb. Pasi, panu Wanderer?

  61 Wanderer said
  2022-02-25 (Piątek) @ 21:45:38
  Acha. Tylko ze to nie moje slowa tylko pana Boydara, wnuczka rabina jak sam przyznaje. Pasi panu?

  70 Boydar said
  2022-02-25 (Piątek) @ 22:41:18
  Panowie, bez względu na poglądy – zachowajcie klasę i … spokój.
  Mój prapraprapradziadek [rabin – przyp. Pery] nie żyje od dłuższego czasu i mało kto wie, że w ogóle istniał. Geny, owszem, ale to ja decyduję z czego korzystam. Co oczywiście bez wsparcia z Góry miejsca by nie miało. A skoro je mam, w co nie wątpię, to zmartwienie mają moi wrogowie, i szczerze mówiąc bardzo im współczuję, podobnie jak mieszkańcom krainy U. Szczególnie potomkom i fanom pięknego Stephana.

  71 JanuszT said
  2022-02-25 (Piątek) @ 22:44:28
  Zamilczę Panie Boydarze bo Pana szanuję, jako bardzo mądrego człowieka. Zgrzyt z panem Wandererem nie jest mnie potrzebny. Na pewno głos rozsądku Pana Boydarze.

  ===

  JanuszT(alarczyk) sam zaprezentował swój wizerunek na awatarze – krnąbrny dzieciak z miną udającego niewiniątko. Niewiele się zmienił, choć życie nauczyło go sztuki dupolizy.

  Kilkanaście miesięcy temu – bodaj pijany, albo prowokacyjnie – nieusmyczowany spuścił się tu nagle nocą z kilkunastu dość plugawych postów o anty-katolickich treściach.

  Jednym słowem Null.

  W szwedzkim standardzie kNull.

  ===

  Cala trójka atakuje rzetelnych użytkowników, usiłując ich przekrzyczeć i/lub ośmieszyć.

  A gdy już brak im argumentów, to wywijają kota ogonem, robiąc zamęt, i tym samym pośmiewisko z Gojówki w oczach mniej wyrobionych Czytelników. Przykład :

  203 Boydar said
  2022-02-26 (Sobota) @ 19:56:58
  Fakt, skrezola mnie chrumka. Ale mógł z dobrej rady skorzystać, co Mu szkodziło. Może sałatka. Szkoda sałatki.

  ===

  BayDziura błysnął dziś też podziałem „fali uchodźców” na 3 grupy (z pamięci) – (1) banderowców uciekających przed pogromem z rąk Putina, (2) ukraińcew uciekających przed gehenną wojny i przed banderowcami, oraz (3) zwykłych ludzi uciekających do wolnego świata. L

  I chachłacka szelma zadał nerwicowo szczipatielnoje pytanie :

  – No to komu odmówisz pomocy ?

  ===

  56 Peryskop said
  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2022-02-25 (Piątek) @ 21:25:40
  48
  Lublin i okolice to jest jednak rejon przesycony krypto chachłactwem.
  To objawienie powinno wzmóc czujność wobec środowiska Myśl Konserwatywna, i podobnych.

  ===

  To nie przypadek, że te oba Lubelaki, działając tu wspólnie i w porozumieniu, wykurzyły z Gojówki pana JO (ortodoxa) – za to, że miał osobiste kontakty z nieco „antysemickim” biskupem Williamsonem, oraz za akcję zbiórki pieniędzy na ikony, które jego staraniem zostały wykonane i przekazane w darze do … Rosji, w intencji pojednania między naszymi Narodami.

  Czy nieco jaśniej kto jest kto ?

  ===

  221 Peryskop said
  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2022-02-26 (Sobota) @ 22:09:34
  Muszę tu, bo tam mam dziwną czapę
  https://marucha.wordpress.com/2022/02/25/czy-czeka-nas-ukro-polin/#comment-994540
  49 Marucha said.
  2022-02-26 (Sobota) @ 13:17:52
  Re 47:
  Tego narodu nie da się już uratować.
  Głupota przekroczyła masę krytyczną.

  Ależ da się !

  Trzeba tylko zredukować zasięg V kolumny.
  Co nie jest łatwe, ale właśnie się zaczyna.

  ===

  Pierwsze czyszczenia mamy za sobą 😀

  WHO & WHAT NEXT ?

  Ps.
  Pozdrawiam Bezpartyjną, UZĘ, Kurę Domową, Marteczkę, Grację, ZKanady, Lily, Tralalę, i inne sympatyczne panie.

  Faceci muszą zhardzieć, więc bez czułostek.

 236. revers said

  neo24 dziala ? bo nie otwieraja sie strony neona24.

  Konserwacja lub ban cenzury.

 237. bardzo said

  Minka (230): Ukraina ma specyficzne poczucie klasy.

 238. ARCHITEKTURA PRZEDROMAŃSKA

  Według danych bliskowschodnich to Wynalazcami Żelaza byli CHALIBOWIE czyli Pepiki. Metalurgia żelaza była skutkiem SUPROPOLITU, czyli skuwania rudy żelaza z lignitem, co daje Świńskie Żelazo, którego wielkim eksporterem w średniowieczu była Świdnica.
  Skutkiem Metalurgii była technika Murarska i architektura PRZEDROMAŃSKA, której miłośnikiem był cesarz Wilhelm II. Zbudował sobie nawet imponujący pałac Neoprzedromański w Poznaniu, gdy JEGO Sztab Generalny nie zgodził się na budowę Pałacu Imperialnego – na miarę KREMLA – na Cytadeli poznańskiej, proponując mu Wały Chrobrego, co odłożono do Wygranej Wojny.
  Jerzy Hawrot wyodrębnił na WAWELU Wawel Przedromański, który ja zametrykowałem Jurem-Uranosem, po przegraniu przez niego wojny sukcesyjnej z Karczem z Kielc. Tą architekturę Przedromańska można by nazwać ROTUNDA-PALATIUM-KAMIENICA. Rotunda była prawdopodobnie KUŹNIĄ, która w nocy stawała się Wartownią, która w związku z Forteczną Sypialnią – żeby nikt w nocy śpiącym gardeł nie poderżnął – dawała PALATIUM, architektoniczny pomnik Systemu Okupacyjnego, który ja przypisałem Chalibom jako OKUPANTOM.
  To wyglądało ŁADNE, ale w ostatnich dniach ogłoszono zbadaną archeologiczne i zrekonstruowaną przez Politechnikę Wrocławską STRAŻNICĘ w Bardzie Śląskim TYPU Sasko-Heskiego. To zaś znaczy, że Chalibowie PRZED okupacją ziem polskich okupowali środkowe Niemcy Do Renu. Według tej logiki to, gdy zasoby rudy brdneńskiej zaczęły się wyczerpywać, to Chalibowie dokonali okupacji jurajskiej śmietany hematytowej i magnetytów sudeckich, zabezpieczając je ZAMKAMI.
  Przyszli też do Kielc, gdzie była Wielka Miedź Kielecka i trwała ŻAŁOBA po zabitym przez narkomana MAMUCIE. Chalibowie zbudowali Katedrę Kielecką – żeby kielczanie mieli się gdzie Wypłakać – ale połakomili się też na Wielką Sól Przemyską. Po zbudowaniu Palatium podjęli budowę tam Zamku, ale zostali WYMORDOWANI przez Apolla, który zdobył też metalurgię Cieszyńską. CIESZYN znaczy Wielka Radość, gdyż umożliwiał ZAŁOŻENIE CHIN.

 239. Głos Prawdy said

  Putin wyleczył wszystkich od Covida.
  A teraz oczym trąbią. Że ruskie u bram. Bo mieszkam 200km od walk i jakoś nic nie słychać i nie widać

  Znajomy to pisze.

  (Drogi przyjacielu, jeśli w dalszym ciągu Rosja będzie doprowadzana do furii – to Ruscy szybko przemieszczają się, to jest pewne)

 240. Ad. 238:
  POWYŻEJ:
  To umożliwia funkcjonalną chronologie Wawelu. Otóż Kamienica-24 jest CZESKA, co znaczy, że została zbudowana prawdopodobnie przez Kroka-Kronosa, równocześnie z katedrą ŁĘCZYCKĄ jako mauzoleum Jura-Uranosa z grobowcem w krypcie Świętego Leonarda. Została zaś ROZEBRANA przy budowie Kasztelu Romańskiego, ale ponieważ żadnego detalu po kamienicy-24 nie znaleziono – tylko ślady stóp filarów łukowych – to znaczy, że Kolumny na I i II piętrze były MIEDZIANE. Na I piętrze był Skarbiec więc Salon powinien być na II a Mieszkanie na III piętrze.
  W kasztelu Romańskim KAMIENICA była w Domu Wczesnogotyckim jako BASZTA Flankująca przy Zachodnim-wewnętrznym murze kurtynowym Kasztelu, który został zlikwidowany przy budowie Pałacu Marii Egipcjanki. Teraz jest Pytanie za Milion Dolców, CZY południowy odcinek wewnętrznej część Muru Kurtynowego została w ogóle ZBUDOWANA ??? czy też jego budowę PRZERWANO i podjęto budowę Pałacu Marii Egipcjanki ??? – To datuje bowiem Kasztel ALTERNATYWNIE: 3400 lub 2600 pne…

 241. Głos Prawdy said

  Rosjanie zachęcają swych rodaków do rejestracji w Telegram – jedyna platforma, którą nie jest możliwe wyłączyć w razie blokady internetowej

 242. Peryskop said

  Bomba Prawdy pisze, co następuje:

  „III wojna światowa się nie dzieje. Putin nie najeżdża na Ukrainę. Putin używa precyzyjnych uderzeń, aby usunąć tajne głębokie laboratoria biologiczne, które próbują wytwarzać śmiertelne choroby tuż przy granicy z Rosją.

  Ukraina jest gorącym miejscem prania pieniędzy, a rodzina przestępcza Biden zostanie zdemaskowana poprzez ujawnienie materiałów wybuchowych. Nic z tego nie wydarzyłoby się za Trumpa, ponieważ dałoby to zły wizerunek, a media nie lubią bardziej niż próba skłócenia Trumpa i Putina.

  Zełenskij (wybrany w wyborach ukraiński Trump) też jest w partii, ale będzie tańczył taniec optyczny. Putin wkrótce zawrze porozumienie pokojowe.

  Ci z nas, którzy zwracają uwagę na to, co dzieje się na naszej planecie, wiedzą, że Putin jest wrogiem globalistów i doskonale zdaje sobie sprawę z głębokiej obecności państwowej na Ukrainie. Wszystko sięga czasów, gdy neonaziści przejęli kontrolę po masakrze na Majdanie, gdzie głębokie państwo używało snajperów na dachach, by siać spustoszenie.

  Chiny zaczną następnie od Tajwanu.

  Jak cały czas mówiłem, Trump, Putin i Xi pracują razem w tajemnicy, aby zniszczyć głębokie państwo. Oglądasz program.

  Efektem końcowym będzie ujawnienie roli CIA w „wirusie” atakującym USA i Chiny za pośrednictwem e-maili, które wyciekły z Fauci. To zdemaskuje finansowanie Chińskiej Partii Komunistycznej przez CIA i Big Pharma i pokaże idiotom, że istnieje coś takiego jak kabała.

  Xi jest jak Trump i nie jest sojusznikiem KPCh. Chińczycy wkrótce będą wolni.

  Ten program musiał pójść tak, jak to się stało, ponieważ twoja owcza rodzina i przyjaciele byli zbyt tchórzliwi, by się obudzić i odmówili badania, a nawet kwestionowania rzeczy po tym, jak cała planeta zdrowych ludzi została zamknięta w swoich domach, ponieważ media zmieniły nazwę na grypę.

  Nasza planeta nigdy więcej nie może być tak ignorantem.

  To wstyd, zwłaszcza dla ludzi Zachodu, których narzucona sobie ignorancja będzie badana przez przyszłe pokolenia.

  Niech Bóg błogosławi bombowce prawdy walczące o ludzkość na całym świecie.

  WWG1WGA”

  https://t.me/mrtruthbombchat/207

  Dietrich, Dirk https://t.me/DDDDofficial

 243. Głos Prawdy said

  Podsumowanie i najważniejsze wydarzenia rosyjskiej operacji specjalnej na Ukrainie w ciągu pierwszych 72 godzin.
  ważne wiadomości, sankcje
  Zły ekolog
  .https://www.youtube.com/watch?v=-f8dtIcFNw4

 244. Yagiel said

  KL Polin przestał otrzymywać revers gazu z KL Germanija – nastrój w Rosji taki, żeby odciąć nas całkiem od surowców z Rosji – tzn. podwładze okupacyjne. Okupacja/wyzwolenie Ukrainy skazuje polactwo na przyjaźń z banderowcami ? Bo kto inny może chcieć uciekać przed Rosjanami ?
  W Rosji hasło „denazyfikacja Ukrainy”: w walkach zbrojnych zostaną zabici bander-żołnierze; liderów/ideologów banderowskich czekają aresztowania i sądy pokaz… ukrainskie Guantanamo ? sądy edukacyjne ? Pewnie tak będzie – po tamtej stronie Mentalnej Kurtyny.

  Na dziś trwa wypychanie/przesuwanie banderowców do KL Polin; granica z Ukrainą powojenną i BiałoRusią stanie się mentalną przepaścią: kindżał xazaraski nie sięgnie Słowian Wschodnich/Rusi za Mentalną Kurtyną, ale utwierdza się on w Słowianach Zachodnich… Czyje to zwyciężstwo: Xazarów czy Rusinów ? Dzisiejszą rzeką Dołężą staje się Bug – na naszej stronie Bugu zanika świadomość bycia Słowianami, a co dopiero Ljachami/Lechitami ! Rosja zlikwiduje na terytorium Ukrainy banderyzm, który chciał ją rozbić na „20 małych państw”, co równoznaczne jest ze zlikwidowaniem xazaryzmu na Ukrainie – Xazaria zlikwiduje w KL Polin świadomość słowianską; w tej perspektywie będziemy „ziemie rdzennie niemieckie=xazarskie” ? To byłaby jednak KLĘSKA Kremla – wygrana Xazarów/CofL ! Gdzie Dołęża – gdzie Bug ?

  Jemiołę należy ścinać z Drzew: na Ukrainie to następuje po kremlowsku – w KL Polin jemioła xazarska=banderowska gęstnieje… Qrwa! Całoroczna zieleń jemiołowa!
  Wraz z zamknięciem dostaw gazu/ropy/węgla do KL Polin skazuje to nas – banderowców dla Rosjan – na… uschnięcie Drzewa Polska. Kurczy się Słowianski Las, Puszcza Słowian…
  Czyje to zwyciężstwo ? (zwłaszzca że na Syberii Tajgę wycinają Chinowie i wywożą drewno)
  Nie dziwcie się, że Polska/Lechia dla mnie tak ważna, jak Kreml’ – być może Kreml’/Rosja przetrwa bez Polski, która przeobraża się w Dzikie Pola… Tyle że pytanie/wapros: …… właściwie to nasz, Polskij Wapros – nie Russkij ? Nie wspólny Ljachów/Lasów. Al-Lasów=Białych Wysokich Mędrców Mira ?
  KL BanderPolin – dziwnie to brzmi, jak kpina z rozumu ! Pod-rządu PiS trza nastarczyć środków przeżycia dla wszystkich – kiedy skończy się gaz i zapałki, zaczną się krzemienie i walka o ogień… ogniska zapłoną najpierw z uschniętych gałęzi Drzew zamordowanych jemiołą

  Kiedy przyszli wycinać Las
  ten w którym mieszkasz, Lachu,
  myśleć jeszcze miałeś czas…
  zanim przejdzie zdychać w piachu !
  Będziesz szukać krzemieni by
  ogień skrzesać i ogrzać dzieci
  smarkfonami nie ogrzejesz ich
  szałasu z jemioły nie sklecisz…

  Kiedy popiół zostanie piach
  gdzie Las rósł gdzie Puszcza szumiała
  ze spuszczona głową smętny Lach
  se zanuci: Jeszcze…
  w kark strzała !

 245. Głos Prawdy said

  Podolaka w odpowiedzi na krytykę rodaków Ukraińców.” Drodzy, zrozumcie, osloniaja się wami jak tarczą, Wami -ludnościa cywilną”. Postawili na podwórkach sprzęt wojskowy, same ciągłe prowokację, nie dbają o swoich obywateli
  .https://www.youtube.com/watch?v=UP7wVHBRyhw

 246. Głos Prawdy said

  Według źródła stało się to, czego się obawiało (https://t.me/vchkogpu/26541) Dowództwo Sił Powietrznych. Rosyjskie Siły Specjalne ugrzęzły w sektorze mieszkaniowym Charkowa, duże straty.

 247. Głos Prawdy said

  Rosję powoli odłączaja od globalnego systemu finansowego Swift. Zachód spróbuje utrzymać w SWIFT banki RF obsługujące dostawy energii, aby zapobiec niedoborowi paliwa na rynkach światowych i wzrostowi cen, powiedział Biały Dom/

 248. Pieskow said

  Wołodin nazwał niechęć Zełenskiego do udziału w negocjacjach zbrodnią
  Wołodin powiedział, że niechęć Zełenskiego do udziału w negocjacjach jest zbrodnią

  Zdjęcie: Dmitrij Duchanin / Kommiersant

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, zamiast uczestniczyć w negocjacjach, szuka wymówek. Oświadczył o tym przewodniczący Dumy Państwowej Rosji Wiaczesław Wołodin, jego słowa są relacjonowane przez RIA Novosti.

  Zaznaczył również, że niechęć Zełenskiego do udziału w negocjacjach z Rosją jest zbrodnią przeciwko narodowi ukraińskiemu i całemu światu.

  Wcześniej rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że Moskwa będzie gotowa rozpocząć negocjacje z Kijowem po tym, jak ukraińskie wojsko złoży broń. Zapewnił też, że strona rosyjska nie zamierza w żaden sposób uciskać ukraińskich żołnierzy.

  Rankiem 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie operacji wojskowej mającej na celu ochronę Donbasu. Głowa państwa wezwała Siły Zbrojne Ukrainy (AFU) do złożenia broni i „powrotu do domu”. Według Putina celem tego, co się dzieje, jest ochrona ludzi, którzy są poddawani zastraszaniu i ludobójstwu.

 249. Peryskop said

  Lubelaka szpryca ukosiła ?

  1. „Straciliśmy świetnego specjalistę”
  ‘’Odszedł Tadeusz Przystojecki – historyk, archiwista, genealog, a przede wszystkim członek naszego zespołu oraz nieoceniony przyjaciel. Trudno coś napisać w takim momencie. Straciliśmy świetnego specjalistę i niezwykle sympatycznego człowieka, który był z nami od wielu lat’’ – możemy przeczytać we wpisie.

  Tadeusz Przystojecki od 2007 roku działał jako researcher. Specjalizował się w badaniach genealogicznych dotyczących Żydów Lublina i Lubelszczyzny. W Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” odpowiadał za gromadzeniem, opracowywaniem i udostępnianiem materiałów dotyczących lubelskich Żydów.

  2. „Wielka strata”
  Był koordynatorem takich projektów jak: „Drewniany Skarb. Chroniąc dziedzictwo kreujemy przyszłość”, „Lublin 2.0. Wirtualna rekonstrukcja miasta” czy „Lublin. 43 tysiące”. …

  https://portal.abczdrowie.pl/nie-zyje-tadeusz-przystojecki-stracilismy-swietnego-specjaliste

  Na zdjęciu ok 40-tki,
  dolny płatek ucha przyrośnięty

 250. Yagiel said

  ad Głos Prawdy@243 i Kontra@190 – powodem wojny/ataku Rosji amerykańskie biol-laby na terutorium Ukrainy ! No i elektrownie jądrowe – odpady groźne w „brudnych bombach”.
  Na końcu filmiku ZE sa najważniejsze rzeczy z 2 piętra sprawy: atak musiał być – ale czy był niespodziewany dla personelu labów ? a zwłąszcza dla dowództwa-wywiadu ? Pozostaje mieć nadzieję, że zebrane wcześniej dane oraz zebrane na miejscach materiały pozwolą ogłosić Światu zamairy xazarii wobec Rosjan i Ludzkości w ogóle: likwidacja biol-labów na Ukrainie ma być równoznaczna z odcięciem FAKEdemistów od dostaw nowych wariantów wiruchów, a raczej – tak myślę – od nowych trucizn czy nano-żyletek w szczypach: ogłoszenie przez Putina wojny dotyczyło Xazarii/morderców ludzkości, nie Ukrainy !
  To trzeba podkreślać i ogłaszać !

  Druga z końcówki rewelacja ZE: już 3-2-1 rok temu USA i Rosja wiedziały, że USA oddają Europę, więc wojna o Europę jest z Anglo-Xazarami: Rosja walczy z Xazaro-Anglami o kontrolę/władzę nad Europą ! mam nadzieję, że nie będzie podziału na Bugu… Teza ta zgadza się z tym, co głosił Panarin/Kreml od kilku miesięcy: prawdziwym wrogiem Rosji, Słowian, Europy są Xazaro-Angle, CofL. Zełenski jest marionetką CofL, nie Biden’a-marionetki…

  Ostatnia wieść ZE to konflikt między Rosjanami: Sztab Generalny żąda wzięcia Kijowa lub Charkowa do jutra ZA KAŻDĄ CENĘ, gdy dowództwo polowe uważa to za głupotę ! Info z Charkowa potwierdza, że żołnierze rosyjscy są dziesiątkowani – żal !

  A co do odłączania od SWIFT – Rosja przejdzie na krypto-walutę ? I o tym chya wspomniał ZE.
  W każdym razie: kto ma coś w dolarach – ma NIC/0

  ps/ społeczeństwo uwolnione od FAKEdemii rzuciło się pomagać uchodźcom z Ukrainy: żywność, leki, rzeczy/ubrania, kwatery
  nikt nie pyta: kto miał powód uciekać z Ukrainy ? komu zagrażają Rosjanie na Ukrainie ?
  ŚMOG/Xazaria pilnuje, by takie pytanie ni epojawiało się wśród ludu KL Polin

 251. Andzia said

  Zakłamanym mediom się nie dziwię, bo taka jest ich rola. Dziwię się wszystkim lemingom, którzy jak pelikany łykają i powtarzają bzdury. Przecież nie tak dawno media wałkowały temat „kiedy wybuchnie wojna”, bo że wybuchnie, to było oczywiste, Putin doskonale znał plany, bo w KGB nie zajmowano się mrzonkami tylko odkrywaniem najprawdziwszej prawdy. Mówił o tym wczoraj profesor o rosyjskim nazwisku, mieszkający w Polsce na kanale historia realna. Mówił oczywiście krytycznie o Putinie, bo przecież popiera tzw. wolny szwiat, i oczekuje, poszanowania da szwiatowej opinii publicznej. A Putin chce prawosławnej, wielkiej Rosji (powinien wpuścić tęczowość na ulice i inny pedalizm, wtedy mentalność Rosjan uległaby zmianie). Nie podoba się profesorowi mentalność Rosjan, bo to nienowoczesne. Narody nie mogą mieć własnej mentalności, nie powinny mieć żadnej .Nad tym światła jewropa pracuje od dawna. Narody nie są potrzebne, bo mają być populacją na obecnym etapie.

 252. Greg said

  Otwarty wideo-list do ex-papieża Benedykta XVI: zniesienie nieważnej beatyfikacji Jana Pawła II.

  https://bcp-video.org/pl/list-do-benedykta-xvi/

 253. bryś said

  Nasza duma narodowa. Najlepszy kopacz świata:

  Na tym jednak nie koniec. W sobotnim meczu Bundesligi przeciwko Eintrachtowi Frankfurt Lewandowski, grający jako kapitan, na ramieniu miał opaskę w barwach narodowych Ukrainy. To oczywisty wyraz wsparcia, który błyskawicznie odbił się szerokim echem w sieci.

  https://pbs.twimg.com/media/FMinbWoX0AISdBK?format=jpg&name=small

  sport.interia.pl/robert-lewandowski/news-gest-roberta-lewandowskiego-i-bayernu-monachium-specjalna-op,nId,5857396#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 254. re1truth2 said

  „Zabici” żołnierze z wyspy Węży przewiezieni na Krym i nie 13 a w kilku autobusach.
  I co szwiat na te „termopile”…
  .https://youtu.be/zvWiPlbZSQ0

 255. bryś said

  Do miłośników kotów. Oglądałem wczoraj kryminał „Kocie ślady” Jest tam bardzo ważna kocia rola. Ale nie cholery nie mam pojęcia jaka jest jego rola w całej tej aferze. Pomóżcie, proszę , dwa dni mmnie to męczy.

 256. Boydar said

  miauuu fqurwiać psa 🙂

 257. Boydar said

  Was Rura to już żywcem korozja wpierdala, ale cóż, jak się stoi po tej stronie co zomo to tak właśnie jest.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: