Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  ! o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  ! o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Tad o McGregor: Moskwa się nie …
  Józef Bizoń o Zorganizowany system wyłudzani…
  ! o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Tad o McGregor: Moskwa się nie …
  Józef Bizoń o Wyniki referendów – za R…
  bryś o Wolne tematy (67 – …
  marguar o Zorganizowany system wyłudzani…
  WI42 o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Ramirez o Kierowcy mają dość. „To…
  Kojak o Fiskus coraz częściej zagląda…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Putin naprawił błąd Stalina

Posted by Marucha w dniu 2022-02-26 (Sobota)

Dziś świat wygląda inaczej, Rosja powróciła jako w pełni suwerenne mocarstwo światowe, którego interesy muszą być respektowane przez wszystkich, nie wolno ich lekceważyć ani nie szanować. Zapowiedziana przez Moskwę specjalna operacja wojskowa doprowadzi do załamania się zachodniego projektu antyrosyjskiego na Ukrainie i hegemonii USA.

Aby wytłumaczyć to Zachodowi, który uważa się za zwycięzcę Rosji w zimnej wojnie, Moskwa nie potrafiła składać gołosłownych deklaracji. Prezydent Rosji Władimir Putin próbował to zrobić 15 lat temu w swoim słynnym przemówieniu w Monachium, ale na próżno. Ani wydarzenia na Zakaukaziu w 2008 roku, ani na Krymie w 2014 roku nie otrzeźwiły nikogo na Zachodzie.

W rezultacie, zamiast radzieckich czołgów na granicach Hesji w środkowych Niemczech, widzimy teraz „czołgistkę” Liz Truss, szefową brytyjskiego MSZ, która „straszy” Rosję w Estonii na czołgu, słyszymy o amerykańskich rakietach pod Charkowem i o stworzeniu broni jądrowej przez amerykańską kolonię na Ukrainie.

I nie ma już siły, by tolerować ludobójstwo w Donbasie, w którym życie ludności rosyjskiej zostało zamienione w piekło przez kijowskie służebnice Waszyngtonu i Londynu, banderowską propagandę całego sąsiedniego kraju. Podobnie jak gwałtowne przekształcenie Ukrainy, na którą Zachód pompuje broń, wraz z jej nazistami i jaskiniowymi nacjonalistami, w bezwzględnie antyrosyjską organizację, będącą trampoliną do zniszczenia naszego kraju.

Mąż stanu różni się od tymczasowego przywódcy tym, że potrafi myśleć i działać strategicznie oraz wybiegać myślą w przyszłość na wiele lat. Prezydent Władimir Putin i minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow od dawna próbują przekonać Zachód do zaprzestania działań, ale bezskutecznie; teraz przyszła kolej na ministra obrony Siergieja Szojgu. Musi mu się to udać, ponieważ Zachód bardzo dobrze rozumie siłę, podobnie jak słowa, jeśli stoi za nimi gotowość do użycia siły.

Ostatnia kropla

Ostatnią kropką nad i był apel szefów DNR i ŁNR, Denisa Puszylina i Leonida Pasecznika, do prezydenta Rosji o pomoc w odparciu agresji AFU, aby uniknąć ofiar wśród ludności cywilnej i zapobiec katastrofie humanitarnej w Donbasie. W szczególności stwierdzono:

Kijów nadal rozbudowuje swoją obecność wojskową na linii kontaktu, otrzymując wszechstronne wsparcie, w tym wsparcie wojskowe, ze strony USA i innych państw zachodnich. Reżim ukraiński jest nastawiony na rozwiązanie konfliktu przy użyciu siły.

I to zostało podkreślone:

W wyniku trwającej w republikach agresji wojskowej AFU niszczona jest infrastruktura cywilna i przemysłowa, szkoły, szpitale, przedszkola, a co najgorsze – giną cywile, w tym dzieci. Działania kijowskiego reżimu pokazują jego niechęć do zakończenia wojny w Donbasie.

Zgodzisz się, że byłoby niezwykle dziwne pomagać w zwalczaniu wspieranego przez Zachód terroryzmu w Syrii, ratować Kazachstan przed samym sobą i spokojnie patrzeć na to, co Kijów robi przy wsparciu tych samych patronów w Donbasie, gdzie tylko w ostatnich dniach do Rosji uciekło prawie 100 tysięcy uchodźców.

Specjalna operacja wojskowa: co powiedział Putin

W odpowiedzi na apel przywódców republik Donbasu Putin zapowiedział przeprowadzenie specjalnej operacji wojskowej. W telewizyjnym przemówieniu do narodu rosyjskiego prezydent powiedział, że jego celem jest „ochrona ludzi, którzy przez osiem lat byli poddawani nadużyciom, ludobójstwu ze strony kijowskiego reżimu”, i nakreślił inne stojące przed nim zadania. Są to: „demilitaryzacja i denazyfikacja Ukrainy”, „postawienie przed sądem tych, którzy dopuścili się licznych krwawych zbrodni na ludności cywilnej, w tym obywatelach Rosji”.

Putin podkreślił, że rosyjska operacja wojskowa jest samoobroną przeciwko tym, „którzy wzięli Ukrainę jako zakładnika” i w żaden sposób nie jest skierowana przeciwko narodowi ukraińskiemu. Zdaniem prezydenta, jest ona prowadzona w celu uniknięcia „jeszcze większej katastrofy niż ta, która ma miejsce dzisiaj” oraz „aby jak najszybciej odwrócić tę tragiczną kartę i wspólnie iść naprzód, nie pozwalając nikomu ingerować w nasze sprawy, w nasze relacje, ale samemu je budować…”.

Putin zapewnił, że Rosja nie planuje okupacji terytoriów ukraińskich, „nie zamierza narzucać niczego ani nikogo siłą”, ale opowiada się za prawem narodów współczesnej Ukrainy do samostanowienia, za wolnością dla wszystkich „do decydowania o przyszłości własnej i swoich dzieci”. Wydaje się, że jest to wskazówka dotycząca co najmniej Noworosji.

Prezydent Rosji zwrócił się także do ukraińskich wojskowych, przypominając im, że przysięgali wierność własnemu narodowi, „a nie antyludowej juncie, która okrada i zastrasza Ukrainę”. Ukraińskim żołnierzom i oficerom zaproponowano, by odmówili wykonania zbrodniczych rozkazów Kijowa, złożyli broń i w tym przypadku „swobodnie opuścili strefę walk i wrócili do swoich rodzin”.

Cała odpowiedzialność za ewentualny rozlew krwi spadnie w całości na sumienie reżimu rządzącego na Ukrainie” – ostrzegł Putin, dodając, że nie radzi państwom trzecim interweniować, ponieważ „bezpośredni atak na Rosję doprowadziłby do porażki i tragicznych konsekwencji dla potencjalnego agresora”.

NATO – bez porad z ręki do ust

Wezwanie to skierowane jest do NATO, któremu Putin poświęcił osobną część swojego telewizyjnego wystąpienia, poświęconą historii stosunków.

Wiadomo, że od 30 lat wytrwale i cierpliwie próbujemy osiągnąć porozumienie z wiodącymi krajami NATO w sprawie zasad równego i niepodzielnego bezpieczeństwa w Europie. W odpowiedzi na nasze propozycje ciągle spotykamy się albo z cynicznymi oszustwami i kłamstwami, albo z naciskami i próbami szantażu” – stwierdził. Prezydent Rosji wystosował ostre ostrzeżenie do USA, ich sojuszników i wasali:

Ktokolwiek próbuje nam przeszkodzić, a tym bardziej stworzyć zagrożenie dla naszego kraju, dla naszego narodu, musi wiedzieć, że odpowiedź Rosji będzie natychmiastowa i doprowadzi was do konsekwencji, z jakimi nigdy wcześniej w waszej historii nie mieliście do czynienia. Jesteśmy gotowi na każdy rozwój sytuacji, podjęto już wszystkie niezbędne decyzje w tym zakresie. Mam nadzieję, że zostanę wysłuchany.

Oczywiście, że tak! Wszelkiego rodzaju „zieloni” i osoby transgenderowe nie pójdą na wojnę z Rosją.

Putin podkreślił, że „prawdziwa siła tkwi w sprawiedliwości i prawdzie, która jest po naszej stronie”. Robiąc wycieczkę w głąb historii, prezydent Rosji powiedział:

Dobrze wiemy z historii, że w 1940 i na początku 1941 roku Związek Radziecki na wszelkie sposoby starał się zapobiec wybuchowi wojny lub przynajmniej go opóźnić. W tym celu, w tym próbując dosłownie do ostateczności nie prowokować potencjalnego agresora, nie wykonywano lub odkładano na później najbardziej oczywiste działania mające na celu przygotowanie się do odparcia nieuchronnego ataku.

W rezultacie kroki, które w końcu zostały podjęte, były katastrofalnie spóźnione.

Wróg – kontynuował – został zatrzymany, a następnie zmiażdżony, ale kolosalnym kosztem. Próba przypodobania się agresorowi w przededniu Wielkiej Wojny Ojczyźnianej była błędem, który drogo kosztował nasz naród. W pierwszych miesiącach walk straciliśmy ogromne, strategicznie ważne terytoria i miliony ludzi. Nie popełnimy tego błędu po raz drugi.

Putin wyraził przekonanie, że „żołnierze i oficerowie Sił Zbrojnych Rosji, którzy są wierni swojemu krajowi, będą profesjonalnie i odważnie wypełniać swoje obowiązki”. Prezydent nie ma wątpliwości co do skoordynowanej i skutecznej pracy „wszystkich szczebli władzy, specjalistów odpowiedzialnych za stabilność naszej gospodarki, systemu finansowego, sfery społecznej, szefów naszych firm…”. Putin, krótko mówiąc, jest przekonany, że naród rosyjski go poprze. A wszystkie badania opinii publicznej potwierdzają jego pewność.

Żałosna odpowiedź „hegemona”

Prezydent „imperium kłamstwa”, Joe Biden, którego polityka zastraszania Rosji sankcjami nie powiodła się, zareagował na to, co dzieje się na Ukrainie, na swój własny podstępny sposób. Putin, jak powiedział, wybrał wojnę, która doprowadzi do katastrofalnych strat w ludziach i cierpienia, a USA i ich sojusznicy udzielą „zjednoczonej i zdecydowanej odpowiedzi” Rosji, którą „świat pociągnie do odpowiedzialności” za „ten niepotrzebny (odbudujemy go wkrótce, panie prezydencie, zdecydujemy, co jest konieczne, a co nie) akt agresji przeciwko Ukrainie, pokojowi i bezpieczeństwu na świecie”.

Biden obiecał, że przez całą noc będzie monitorował sytuację na Ukrainie i nadal będzie otrzymywał regularne informacje o tym, co się dzieje. To żałosna i tchórzliwa reakcja, a także kolosalna strata strategiczna: USA w znacznym stopniu przyczyniły się do tego, że Rosja stała się wielka. Wszyscy teraz widzą, że katastrofa w Kabulu nie była przypadkowa.

I co z tego?

Na razie nie ma zbyt wielu informacji o przebiegu operacji specjalnej, możemy się jedynie domyślać, jakie kamienie milowe uda się osiągnąć. Nie ma jednak wątpliwości co do sukcesu. Putin jest bardzo ostrożny. Wszystko to opracowali w Moskwie. Było na to aż nadto czasu. Główna idea tej wojskowej operacji specjalnej jest oczywista i słuszna. Rosja musi wreszcie sprawić, by Zachód zaczął ją szanować. Krosta ukraińska już dawno została wycięta, w przeciwnym razie nastąpiłaby gangrena. Demilitaryzacja i denazyfikacja Ukrainy nie mogą być odkładane na później.

A co najważniejsze – im bardziej zdecydowanie działamy, tym… Tym mniej będziemy za to „dziobani”, bo – proszę wybaczyć – na Zachodzie, którego strategia wobec Rosji kompletnie się nie sprawdziła, będą srać w spodnie i cieszyć się, że prawdopodobnie ograniczymy się do Ukrainy.

http://webnovosti.info

Komentarze 53 do “Putin naprawił błąd Stalina”

 1. Głos Prawdy said

  Panu Gajowemu trzeba dopłacać za tłumaczenia. To bez wątpliwości jeszcze jeden walor wśród wielu Pana umiejętności.
  A tak naprawdę dusza boli niezmiernie. Nikt nigdy przywiązywał wagę do tych strasznych niesprawiedliwych wojen, które rozpętawały USA. również wraz ze swoimi sojusznikami. Nikt nie płakał za poległymi ofiarami w zaatakowanym przez koalicję kraju.jak teraz. Wszyscy uważali, że tak jest i tak być musi . Cały ten światowy patos mnie obrzydza. Ludzie przestali myśleć, całkowicie żyją propagandą.

 2. Na Pełnej said

  Niemcy zaczynają pomagać militarnie Ukrainie. Czyżby miało dojść do zmiany władzy na Kremlu? Te szaleńcze , nieracjonalne posunięcia Putina mogą świadczyć o tym że jego pozycja jako cara jest zachwiana
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/02/krotka-historia-o-w-w-putinie.html

 3. rafał said

  BĘDĄC w USA czytałem w kalendarzyku nacjonalistów ukraińskich z 1968 r. hymnu drugą zwrotkę było wydrukowane ,,,budiem rezać LACHÓW I MOSKALI – będziemy mordować Polaków i Rosjan ,jak dzisiejsze polskie . głąby o tym nie wiedzą…….

 4. minka said

  Chiny tworzą sojusz z Rosją

 5. Marucha said

  Re 1:
  Od pewnego czasu mam wielką pomoc ze strony translatora DeepL. Naprawdę odwala masę dobrej roboty.

 6. PK said

  to teraz nie ma już wojen? 17 IX 1939r. też była „operacja wojskowa”. ja OCZYWIŚCIE jestem zdecydowanie za wytłuczeniem co do nogi banderowców (szkoda, że to ruscy muszą zrobić, skoro poliniacy nie potrafią) – ale jak bomba spada na miasto to nie wybiera – ludzie dalecy od banderyzmu, jakieś dzieciaki będą ginąć. nie żebym płakał nad losem ukraińców (z małej litery – celowo) ale takie załatwianie spraw (WOJNY – a nie żadne operacje wojskowe!) przez silniejszego – OBOJĘTNIE czy są to jankeskie kundle, fisz&czipsy, żabojady czy isra-hell -zwyczajnie mi nie odpowiada.

 7. revers said

  re1 Niemcy za zgoda Olafa S., Merkel II wysylaja bron ofensywana bezposrednio na Ukraine przez Holandie.

  Szwedzki Saab Dynamics nie lepszy wyslal juz wczesniej banderowca NLAW ATGM (Next Generation Light Anti Tank Weapon).

  bron ta z powodzeniem zastosowano pod Kijowem gdzie rozbito kolumne wojsk Rosyjskich.

  Saab Dynamics ktory jest filia francuskiego Thales.

  Robi sie z Ukrainy poligon na zywo nowych systemow broni na Ukrainie, ale wszyscy walcza o humanizm z spryca w doopie, qr kodami, i kolejnymi lockdawnami na zywaca.

 8. Mietek said

  Dla bandery i azow idą trudne dni.
  Z tymi nie ma żartów!
  Batalion Wostok powstał w 2003 roku. Bojownicy czeczeńscy brali udział w II wojnie czeczeńskiej, II wojnie libańskiej i wojnie w Osetii Południowej. W 2008 roku Wostok został oficjalnie rozwiązany, a sam batalion przeniesiony do Gwardii Rosyjskiej. Z tego powodu formacja ta jest często nazywana po staremu – batalion czeczeński „Wostok”.
  Nawet jeśli są to wojskowi. Wszyscy wiedzą, że bojownicy czeczeńscy nigdy nie biorą jeńców”.
  Jadą do Mariupola, by oczyścić „Azowitów” (batalion Azowski to organizacja terrorystyczna zakazana w Federacji Rosyjskiej).

 9. Peryskop said

  Głosie Prawdy, dziękuję, że jesteś !

  Adminowi też dzięki !

 10. Mietek said

  Z Chin..
  Odłączenie Rosji od SWIFT, jeśli tak się stanie? Według eksperta Yang Xiyu Rosja jest chroniona i przygotowana, czego nie można powiedzieć o Europie i Stanach Zjednoczonych.

  24 lutego sytuacja na Ukrainie nagle się pogorszyła: Władimir Putin postanowił rozpocząć operację wojskową. Wydarzenie to przyciągnęło uwagę całego świata, wiele krajów zachodnich zdecydowało się na nałożenie sankcji na Rosję. Stany Zjednoczone i Unia Europejska już wcześniej groziły odcięciem go od międzybankowego systemu transferu informacji i płatności (SWIFT). Pytanie, co się stanie, jeśli zrobi to Zachód, jest szeroko dyskutowane przez opinię publiczną. Czy Rosja przetrwa odłączenie od globalnego systemu międzybankowego?

  Yang Xiyu, pracownik naukowy Chińskiego Instytutu Studiów Międzynarodowych, powiedział 24 lutego w wywiadzie dla Huanqiu Shibao, że Rosja może przetrwać zamknięcie SWIFT .
  Są ku temu dwa powody.

  Po pierwsze, Władimir Putin wykonał „ruch wyprzedzający” na długo przed obecną operacją wojskową. Jeszcze przed wybuchem „kryzysu ukraińskiego” w 2014 roku Rosja stworzyła własny system wymiany informacji finansowych w odpowiedzi na zachodnie sankcje. Od 2018 roku Rosja wdraża „oddolaryzację”. Chociaż środki te nie zrekompensują w pełni strat spowodowanych odłączeniem od systemu SWIFT, częściowo złagodzą skutki oddziaływania.

  Po drugie, odłączenie Rosji od globalnego systemu międzybankowego będzie dość bolesne dla samych Stanów Zjednoczonych i Europy. Rosja zajmuje ważne miejsce w światowym eksporcie surowców energetycznych, nie mówiąc już o ropie i gazie ziemnym. Jest także drugim co do wielkości producentem aluminium pierwotnego na świecie. Teraz ceny ropy ponownie zbliżają się do 100 dolarów za baryłkę, ceny gazu ziemnego wzrosły, a ceny aluminium są rekordowo wysokie. W związku z tym gwałtowny wzrost cen podstawowych towarów niewątpliwie zwiększy presję inflacyjną na Zachodzie.

  Według Yang Xiyu, ogłaszając pierwszą rundę sankcji wobec Rosji, prezydent USA Joe Biden przyznał, że „za ochronę demokracji i wolności trzeba zapłacić swoją cenę”. W rzeczywistości Biden wie, że inflacja w Ameryce osiągnęła 40-letnie rekordy, a sankcje wobec Rosji nieuchronnie doprowadzą do wzrostu cen w Stanach Zjednoczonych i obniżenia poziomu życia Amerykanów. To samo stanie się w Europie. Jeszcze przed kryzysem na Ukrainie informowano, że tej zimy „rachunki za ogrzewanie w Ameryce wzrosną o 54%”, aw Europie „dziesiątki milionów rodzin nie będą w stanie zapłacić takich rachunków”. Można sobie wyobrazić, jaki wpływ na ludność Stanów Zjednoczonych i Europy będzie miało nałożenie sankcji na Rosję.

  Yang Xiyu uważa, że ​​odłączenie Rosji od systemu SWIFT będzie faktycznie oznaczało początek rywalizacji między Stanami Zjednoczonymi, Europą i Rosją, w której z nich potrwają najdłużej i dotrwają do końca. Chociaż Rosja ucierpi w tym przeciąganiu liny, nie upadnie. Będzie w stanie wytrzymać ten okres, podczas gdy na Zachodzie będzie bardzo ciężko. Krótko mówiąc, nawet jeśli USA i Europa nałożą sankcje na pełną skalę, w tym odcięcie Rosji od globalnego systemu międzybankowego, sytuacja w Rosji i na Ukrainie nie zmieni się w krótkim czasie. Jeszcze śmieszniej brzmi powtórzenie scenariusza rozpadu ZSRR. A jeśli trzej „gracze”, Stany Zjednoczone, Europa i Rosja, zaczną „cierpieć” od razu, wpłynie to na całą gospodarkę światową.

  W Chinach Rosję i Ukrainę, już traktują jak jedność.
  Bo to naprawdę będzie potęga, produkcja zbóż, węglowodorów, metalu, węgla, itd.

 11. Greg said

  https://brapolros.ru/2022/02/23/pilne-z-donbasu-apel-do-prezydenta-rosji-wladimira-putina-z-prosba-o-pomoc/

 12. Marek said

  Opis sytuacji z frontu wg Jurija na dzień 26.02.2022

 13. Piskorz said

  re art ….tylko brak info, ze NATO chce też mieć…Gruzję .

 14. Wanderer said

  Putin i Rosja i tak zwyciezy. Tak im dopomoz Bog. Bo bez tego zydzi zrobiliby purim jakiego swiat nie widzial.

 15. Mano Negra said

  To nie jest wojna Rosji z Ukrainą, to wojna Putina ze wspieranymi z zewnątrz kijowskimi banderowcami. Ze spółdzielnią oligarchów, którzy – jak sam Putin słusznie powiedział – wzięli cały naród ukraiński za zakładnika.

  Gdyby Ukrainą rządzili Ukraińcy to do tej wojny by nie doszło, a jeśli nawet by doszło to już trwałyby rozmowy nt jej zakończenia.

  To jest nasza wojna, wojna Słowian z odwiecznym wrogiem.

 16. Piskorz said

  !!!! racając do wojny informacyjnej – pojawiają się różne fejki. Przykład – to przerobione komputerowo zdjęcie z cenami 10 złotych aa litr paliwa. Było ono dziś powszechnie wklejane w polskim internecie, zaś potem zwykli ludzie podawali je dalej.

  A potem był szturm na stacje benzynowe. Są to zorganizowane przez pion propagandy KGB /?/ operacje socjotechniczne, mające sparaliżować nas strachem i wywołać chaos w kraju.
  !!!!

 17. Greg said

  Ukraińscy jeńcy wojenni z 53. brygady AFU opowiedzieli w ramach projektu Wargonzo, dlaczego zdecydowali się poddać i jak w ogóle znaleźli się na linii frontu w Donbasie.
  Miny bandyci mają nieciekawe /+18/ !

  .https://www.youtube.com/watch?v=hz4_voau7fA

 18. Greg said

  ad16.
  ,,Są to zorganizowane przez pion propagandy KGB /?/”
  A może CIA gajówkowy rusofobie !?

 19. JADAM said

  Spoko , spoko
  Banderia od 02-05-2014 robiła , co chciała
  bo banda ( NIE naród ) myślała , że mając banderię ( por. do Polonii ) w kanadzie , niemcach i nad ściekiem -wisła
  po swojej stronie GNOIŁA/MORDOWAŁA ” swoich’ obywateli.
  Aż mordowani ludzie wezwali na pomoc tych , co Ich uratują .
  Dzisiaj draka ???
  Draka w Donbasie i na zachodzie ukrów jest od … z antybanderowcami.
  ………………
  ni ma wungla
  rura z gazem …. pusta …..
  ciemno wszędzie , głucho wszędzie , ………
  złoto w Hameryce , glebę (CZARNOZIEM ) kupili Kitajce
  ……………….
  na „szczęście ” mamy ” w o j n ę ” …………….

 20. Ares_32 said

  Wielka Mistyfikacja „Nie jestem ruską onucą, trollem ani niczym w tym stylu. Nie macie jednak wrażenia że coś to trochę jebie serem? Przecież gdyby putin chciał to wchłonął by tą Ukrainę dupą, bombami termobarycznymi, „brudnymi” . A on woli zdobywać ją bez efektów 18latkami którzy przychodzą prosić ukraincow o paliwo a sami nawet nie wiedzą gdzie się znajdują i co robią.
  Oglądając media głównego nurtu dostajemy cały czas w zasadzie te same obrazy, to kilkanaście filmików (już teraz są dowody ze niektóre z nich są z 2014 lub jeszcze z Groznego). Standardowo sianie paniki, półprawdy, Bergamo które nie nadąża z ciężarówkami wywozić ofiary covida w marcu 2020
  Oczywiście musimy czekać jak sytuacja się rozwinie ale mi coś zaczyna na prawdę nie grać
  Oczywiście zakładając że to co mówią nam media jest prawdą zupełnie i to skrajna niekompetencja rosjan sprawia że tak źle im idzie, no ale come on, 60 lat temu wydymali zachód w wyścigu księżycowym bez mydła a teraz nie byliby w stanie pokonać
  kraju nad którym mają gigantyczną przewagę? :/”

 21. Józef Bizoń said

  Gwoli prawdy, to warto sobie uzmysłowić na jakim fundamencie osadzona jest dzisiejsza Ukraina.
  .https://www.youtube.com/watch?v=F1Igbm4LwEA

  Dopiero wówczas można dokonywać ocen stanu dzisiejszego.

 22. Głos Prawdy said

  Peryskop, dziękuję za moralne wsparcie. Trzeba znaleźć czas jak kiedyś dawniej by na spokojnie czytać komentarzy, dużo ciekawego można znaleźć. Cały czas gdzieś się spieszę i tam i tam chcę zdarzyć uchwycić informację, nie daje rady ze wszystkimi swoimi sprawami.

 23. Głos Prawdy said

  Też korzystam ze słowników i translatorów, skomplikowane i duże teksty nie podołam sama i to w krótkim czasie przetłumaczyć. Po translatorach trzeba też siedzieć i wyprawiać. Bo to co podaje google translate i podobne – to jakaś parodia. Sięgnę po Deepl.

 24. bardzo said

  Moim skromnym zdaniem, warto posłuchać co mówi się na załączonym filmie. Wydaje się że przekaz jest logiczny i zrównoważony. Chodzi o daleko idące cele polityczne Rosji i jej sojuszników, gdzie Ukraina jest tylko etapem.

  https://gloria.tv/post/tKohRfY7ZDJN33vgRUgzKZykx

 25. Maverick said

  Rany co się dzieje. Brak słów jak Poliniactwo zniszczyło naszą historię, chyba już za 10 lat nie będzie Polski. Będzie albo Ukro-Polin czy nawet gorzej Nowa Chazaria. Aby zniszczyć prawdziwą historię trzeba jednej generacji i wszystko wskazuje że Polacy zostaną wynarodowienie w ramach wielkiego resetu.

 26. bryś said

  „Rosja musi wreszcie sprawić, by Zachód zaczął ją szanować.” – myślenie w tych kategoriach nie ma sensu. Wystarczy aby Rosja szanowała samą siebie. Szacunek ze strony starej, zdziwaczałej ciotki – dewotki? Na co to komu?

  I niech dbają o demografie.

 27. Żal wszystkich uchodźców said

  Mnie zastanawia od kiedy to władze Polski i Polacy tak dbają o uchodźców?
  Nikt sie nie przejmował kobietami – matkami z dziećmi w Iraku, Libii, Syrii, Afganistanie…. Nikt ich nawet nie probował ewakuować.
  Przykro wspominać Jugoslawie. Ani jeden Serb nie mial prawa do uchodźctwa.
  Polska przyjmowała samych terrorystów z Albanii i Czeczenii.

  Nikt sie nie martwi o dzieci w Jemenie.
  No i żeby było jeszcze ciekawiej; powtórka z rozrywki i rechot historii.

  Rozumiem, ze rodzice i dziadki uchodźców z Ukrainy wypędzali bestialsko kiedys Polaków ze Lwowa i Stanislawowa, za San – a z Wolynia to nawet zabronili uciekać.

 28. karolo said

  Rosja mogła zrównać Ukrainę z ziemią pierwszego dnia. Mają milionową armię, a wszystko, co wysłał, to około 25 000. Nie używa nawet swojej najlepszej broni.

 29. Piskorz said

  re 18 Specjalnie przy skrócie dałem ?. Ślepy jesteś gamoniu..! Ja i rusofob..pierdolnij się w łeb. ! A skąd taka pewność…że nie KGB. No skąd.” ?
  Z psiej dupy chyba ?!SS to państwo w państwie i mogą robić swoją robotę !!

 30. aaa said

  Warto popatrzeć na mapę przebiegu operacji militarnej, gdyż tam są same obiektywne fakty. A co z niej wynika? Ano to, że Rosja buduje pomost lądowy na Krym i próbuje również podbić wybrzeże w stronę Odessy i Naddniestrza. Dodatkowo w obwodzie ługańskim następuje próba zajęcia całego obwodu. Tymczasem cały świat skupia uwagę na Kijowie, względnie Charkowie. Twierdzenie Rosji, że celem nie są zdobycze terytorialne, jest fałszywe, biorąc pod uwagę zdobycze terytorialne daleko poza Kijowem. Być może nawet próba obalenia rządu w Kijowie jest przykrywką dla ofensywy na południu i wschodzie. Widać też, że Rosja bardzo się spieszy, by przed rozejmem zbudować przynajmniej pomost lądowy na Krym, a ewentualnie scalić cały obwód Ługański czy też przebić się do Naddniestrza. Co do Kijowa, to jego zajęcie wcale nie musi oznaczać koniec rządu Ukrainy, wszak można taki powołać we Lwowie. To tyle, jeśli chodzi o jeżdżenie palcem po mapie.

 31. aaa said

  Ad 28. Przecież umówił sięz Biddentropem na „małą inwazję”, stąd taka „mała inwazja”.

 32. Greg said

  ad.25 Maverick
  Wszystko ok, tylko ten fotel, jestem wyczulony i zwracam uwagę na każdy szczegół /kolory + różki/ ?

 33. Ad. 19

  rura z gazem …. pusta …..

  Proszę sobie obejrzeć, jaka ta rura pusta:

 34. WI42 said

  Kazanie prawosławne – jak wspaniale w kilku prostych zdaniach można przekazać tak głębokie myśli:

  https://politikus.ru/video/140776-silno-skazano.html

 35. Greg said

  MYŚL SAMODZIELNIE -FAŁSZYWA FLAGA.
  Ostatnie 2 lata to….,,Rytuał okultystyczny” ?

  .https://www.youtube.com/watch?v=_9wqiR7AhKk

 36. WI42 said

  Tytuł – „Putin naprawił błąd Stalina”
  Naprawiony będzie gdy zostanie wyrugowany banderyzm. A do tego jeszcze droga b. daleka i kręta. Poza trudnościami, których można było się spodziewać pojawią się nowe, chociażby zapowiadany internacjonał terorystów Zakajewa. Pod hasłem Czeczeni zbiorą chętnych zewsząd, a tych nie brakuje, najwięcej w krajach arabskich ostatnio „demokratyzowanych”.

 37. Przykład zbydlęcenia i dekulturyzacji

  ad 25, Maverick

  Tzw. „Wolna Polska” po dokonaniu „transformacji ustrojowej” podjęła nieludzki wysiłek, aby dokonać dekulturyzacji i zbydlęcenia elementu zamiieszkałego w tym kraju, powinowactwo z bydłem jest udokumentowane:

  Zwracano już tu uwagę na fakt, że PRL pozostawił społeczeństwo w zerowym stanie anal-fabetyzmu, od roku 1989 analfabetyzm jest w „Wolnej Polsce” systematycznie rozwijany.

  Wielu Ukraińców zostało przesiedlonych na Ziemie Zachodnie, ci mówią biegle po polsku i znają wszystkie polskie przekleństwa, nie ma więc gwarancji, że wulgaryzmy nie pochodzą od ludzi pochodzenia ukraińskiego. Znamiennym jest, przypomnę, że nie tylko dziś zbrodnie banderowców są przed ludnością ukrywane, w czasach PRL była wiedza o Zbrodni Wołyńskiej systemowo ukrywana przed ludnością. Istnieje jak widać pewna ciągłość polityki zarządzających Polakami.

  Przypmnę jeszcze raz, należy uważać na język, na terminologię, jakiej się używa,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  W Kijowie, czy gdzie się teraz aktualnie znajduje, nie ma żadnego rządu ukraińskiego, a jedynie banderowskie grupy bandyckie, sterowane przez żydowskich oligarchów jak Kołomojski, którego parobkiem jest obecnie Zelenski, oznaczany mianem prezydenta.

  Mówmy po polsku ale nie jedynie w polskim języku, tego języka używa choćby dziennik „GW”no, czy wszelkie inne gównonurtowe emitery propagandy, to jest co prawda w języku polskim ale to nie jest po polsku.

 38. bronek said

  Dziwna ta denazyfikacja Ukrainy. Nie zabezpieczono najpierw granic choćby z Polską aby bandrssyństwo nie zrobiło sobie bazy wypadowej w przyszłości. Obawiam się gdzieś pod skórą, że V kolumna tych – co to ich ojcem jest diabeł rezydująca w Rosji – może odsunąć Putina od władzy i zaprowadzić tam tzw. demokracje z męskim odbytem na jej fasadzie.
  Na koniec – kiedy Rosjanom tzw. Zachód chciał zwinąć komunę – najpierw stworzył w Afganistanie Talibów i wyposażył ich w ręczną broń p/lot. Potem poleciało!

 39. Piotr B. said

  Wszystkie te chwyty sa dzisiaj znane Panie Bronek.Tylko POliniackie PElikany lykaja „karme G W”….Ale swiat jest zapelniony i normalnymi ludzmi, dajmy Bogu szanse spokojnego dzialania.Jego mlyny miela pomalu ale sprawiedliwie.

 40. Anucha said

  W kwietniu 1917 r. Lenin przyjechał do Rosji ze złotem finansjery światowej.
  Dzisiaj anglosasi wysyłają Leninów w jedną stronę a złoto jedzie w drugą.

 41. Piotr B. said

  Zloto zawsze plynelo we „wlasciwa strone”.Wtedy Stalinowi udalo sie wdrapac na szczyt wladzy i zatrzymal kanal trokistyczny , ktorym w trumnach przez m.Beringa plynelo zloto…Niespelna 1/2 wieku temu Evita przywiozla wszystko co miala z obozow koncentracyjnych i co Soros zebral… do N Y i arie spiewaja na 5-tej Ave do dzisiaj…Ukry tez troche zebrali i trzeba ich zoperowac…Taka to sila zlota jest.

 42. gość said

  Czy prowadzone przez USA laboratoria biologiczne na Ukrainie są jednym z powodów inwazji na Rosję? Przeczytaj, jak rosyjski rząd podniósł alarm dotyczący broni biologicznej
  https://gazetawarszawska.com/index.php/covid19/7384-usa-laboratoria-biologiczne-na-ukr

 43. Piotr B. said

  Putin uzyl starego sprzetu(czolgi,BTR-y) ale wojska chemiczne ?Najnowoczesniejsze…w tym jest zagwozdka! Taki dostalem info od znajomych z nad m.Azowskiego.

 44. alejaja said

  AD 28- Zgadza się to teatr ustalony z MFW/BIS czyli amerykanami w Szwajcarii oraz Chinami przez samego Putina. Zastępuje to koronawirusa tak samo demonizowanego jak obecnie Putin i Rosja, wprowadzając środki oraz narzedzia zdecydowanie niedostosowane do skali zagrozenia i problemu rozdmuchując atmosferę do temperatury lawy wulkanicznej.

  Rozpoczęło się wprowadzanie Nowego Porządku w postaci nowego ładu dostosowanego do danego terenu łowieckiego oraz transformacji systemu ekonomiczno-gospodarczego zgodnie ze wskazówkami Agendy 21.
  De-industrializacja Euro-Ameryki , transfer oficjalny od 11/09/2001 oraz ponowny od 2019-2021 bogactwa i wplywów do Krajów BRICS głownie Indii oraz Chin, w tym do poszczegolnych elitarnych rodów arystokratycznej Europy z czasów sredniowiecznych i wcześniej.

  – Wymieszanie Europy kulturowo by ją uwstecznić, tworząc „mieszanke wedlowską” ludzi obojętnych na swój los i niespójnych swiatopoglądowo podzielonych ze względu na pochodzenie i wyznanie(zniszczenie rdzennej ludnosci oraz chrzescijanstwa i powrót do gnostyckich,heretyckich i pogańskich kultów przyrody matki-religii)

  Żeby wypelnić niebezpieczny dla elity okres próżni w wyniku chwilowego osłabienia jej ze względu na restrukturyzacje globalnego systemu zarządzania, tworzą kampanie strachu , dezinformacji oraz hejtu dla plebsu by został na swoim miejscu i przyjął wszystkie restrykcje po to by ciągle dzwigał ciężar podstawy całej piramidy wladzy hierarchicznej.

 45. Gość said

  https://gazetawarszawska.com/index.php/covid19/7385-operacja-zbiegla-sie-amerykanskiego-biolabu

  минздрава Ульяну Супрун.
  26 lutego, 01:12
  Pod koniec lutego planowano uruchomienie na Ukrainie dwóch amerykańskich wojskowych laboratoriów – w Kijowie i Odessie

  Zwróciło to uwagę publikacji „Octagon”. Dokumenty kontraktu budowlanego o pięknym tytule „O przeciwdziałaniu szczególnie niebezpiecznym zagrożeniom chorobotwórczym na Ukrainie” wskazują termin oddania do użytku: koniec lutego 2022 r.

  Prezydent Putin wielokrotnie zwracał uwagę na niebezpieczeństwo rozwoju broni biologicznej przez Amerykanów w pobliżu granic Federacji Rosyjskiej.

  Główna część ukraińskiej kolekcji endemicznych szczepów patogenów groźnych chorób jest przechowywana w Odessie, pisze gazeta. Za założyciela projektu uważa się byłą szefową ukraińskiego Ministerstwa Zdrowia Uliana Suprun. Jest obywatelką USA

  https://chervonec-001.livejournal.com/3980893.html

 46. tworząc „mieszanke wedlowską”

  ad 44, Alejaja

  zgodnie z konceptem sprzed wieku:

  https://web.archive.org/web/20180513080311/http://balder.org/judea/Hrabia-Ryszard-Mikolaj-Coudenhove-Kalergi-Praktyczny-Idealism-Wieden-1925-PO.php

  Ważnym celem w globalnym imperium jest „Wymieszanie Europy kulturowo by ją uwstecznić”, z drugiej strony „De-industrializacja Euro-Ameryki , transfer … bogactwa i wplywów do Krajów BRICS głownie Indii oraz Chin”. w latach 90-tych wynosił ten transfer, dekapitalizacja, tylko z USA 100 miliardów dolarów rocznie, później ten proces przyspieszył, UE też powiększyło ten transfer.

  Znamiennym jest, że wszystkie zastosowane środki wobec Rosji służą w pierwszej kolejności ChRL. ChRL odgrywa nie tylko w operacji „pandemia” kluczową rolę, jaką rolę przewidziano dla ChRL w globalnym imperium ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

 47. Maha said

  Pod filmem zamieszczonym przez Pana Mavericka w komentarzu nr 25 umieszczono ciekawy komentarz…..
  „chanelle
  Pozdrawiam z czech I dziekuje. Tutaj mozna za „popieranie ruskiej agresji” trafic nawet na 3 lata do wiezienia. Policja sledzi wpisy na fb….ludzie sie boja napisac cokolwiek o Ukrainie. ”
  To może Czesi nie tylko słowem ale i czynem… i wezmą do siebie tę hałastrę bandersyńską, która najechała Polskę…..

 48. synowa pani ze Lwowa said

  Oglądam demonstracje pro -banderowskie i oglądam wywiady z różnymi ‚zatroskanymi’ Polakami i dziwi mnie stopień zidiocenia polskich obywateli, który nie znają współczesnej historii – a to, co powtarzają jest ewidentnym dowodem, ze posłuchali byłego prezydenta Izraela, Simona Peres’a (znany niegdyś w Polsce jako Szymon Peres) i ze nie wolno w Polsce uczyc historii, bo historia świata zaczyna sie i kończy na Holokauście.

  Wiec ta niedouczona, okrutna Polska kłania sie w pas przybyszom ze Wschodu. A tak pyskowalismy na uchodźców z Afryki, ze ’to nie nasza kultura’.
  Teraz wlasnie zawitala ’nasza’ kultura , którą radośnie witamy w naszych progach.

  Zapytałam, ileś tam lat temu, działacza ukraińskiego, czy to prawda, ze cała emigracja Ukraińców, która emigrowala zaraz po wojnie do Kanady, Australii, USA jako uchodźcy – wszyscy podawali sie za …Polaków.
  Bo wtedy SS Galizen było nie w modzie.

  Na to sie chcialam dowiedziec, czy to prawda.
  Pan gwaltownie zaprzeczyl.
  Wiec zapytalam nieśmiało: To co pan wpisał w podaniu o uchodźstwo?
  Odpowiedzial ten pan w podeszlym wieku:
  “Ja nigdzie nie podawałem, ze jestem Polakiem. Ja tylko napisalem, ze urodzilem sie na polskiej ziemi?
  Nie wytrzymalam i zapytalam:
  “To kiedy pan kłamał” Wtedy, czy teraz?”

  Prawdą jest , ze ukraińskie cwaniaki z zachodniej Ukrainy mieli polskie paszporty, bo przecież Ukraina nie istniała. Bandera tez mial polski paszport.
  I wiadomo, ze najbogatsza organizacja ukrainska byla zawsze w Kanadzie i juz po dwoch latach pobytu na emigracji podawali sie za Ukraincow. I od dawana przygotowywali plan podboju Polski.

  Znajomi Ukraińcy probowali mnie pouczać o tym, ze to Ukraińcy zbudowali Lwow i ze we Lwowie Polacy stanowili 4% ludnosci.
  No i pewnie te 4 % wybudowalo Politechnike Lwowska, Uniwersytet Jana Kazimierza i jeszcze po drodze stworzyli polska szkole matematyczna, a te wszystkie pomniki polskich pisarzy i cmentarz polskich orląt – to tez sa ukraińskie bo na ukraińskiej ziemi.

  Pamietam, ze zapytałam jakiejś takiej jędrnej Ukrainki, ze mam kłopot z geografią . Wyjaśniłam, ze chce wiedzieć, gdzie sie urodzila moja teściowa:

  “Moja tesciowa urodzila sie we Lwowie. W metryce urodzenia miała wpisaną date urodzenia i miejscowość: Lwow i narodowość: Polska .
  Kiedy przepędzali Polaków ‘za San’ , moich teściów tez przepedzili i scigali az do Komańczy.
  I kiedy moja teściowa dostała w PRL-u dowód osobisty – to miala wpisana date urodzenia i miejsce: Lwów – ZSRR.
  A kiedy zmarla w Krakowie , to w akcie zgonu wpisali jej: ze urodzona byla we Lwowie …na Ukrainie.
  Jabym chciała wiedziec w jakim kraju tak naprawde urodzila sie moja tesciowa. Bo z tego wynika, ze urodzila sie az w 3-ch państwach?

  Nie dziwie sie, ze żyjemy w czasach zidiocenia i światowego cyrku. Przeciez rządzą nami sami cyrkowcy:

  Zobaczie, kto nami rzadzi:

  Current great Presidents
  1. Zelenski – the president of Ukraine

  Why Mr. Lavrov called Zelenski “A pianist “?
  Почему Сергей Лавров назвал Зеленского пианистом. – YouTube

  A tu caly wystep… na 4 ….rece?

  2. Украинский квартал. Игра в четыре… руки – YouTube

  The comedian who could be president – BBC News – YouTube

  3. President of Poland – Andrzej Duda

  English- Duda- Dzień Świra – YouTube

  4. 5 najgłupszych wypowiedzi Andrzeja Dudy. – YouTube

  5. Joe Biden -president of the USA
  also authentic part of an interview

  Zapytany czy przypadkiem nie docenil Putina?

 49. pacan said

  prostopopolsku said
  2022-02-27 (Niedziela) @ 11:10:46

  Przykład zbydlęcenia i dekulturyzacji”

  ooo oreslenie stanu umyslowego „zbydlecenie” to przyklad biblijnej narracji. Zbydlecenie w sumie nie jest niczym zlym, to cos naturalnego jak np zielona trawa na wiosne. W spoleczenstwie polskim widze daleko posuniete zmiany w kierunku infantylizmu. Duze dzieci z cala paleta zachowan i odruchow typowych dla kilkuletnich dzieci ktore mozna zwodzic w nieskonczonosc za pomoca obietnic, klamstewek, utartych frazesow i sloganow

 50. pacan said

  Polacy historycznie jako narod sa zlaknieni zaszczytow, slawy, klepania po plecach, mow pochwalnych i odczytow, orkiestr wojskowych i dywanow purpurowych scielonych nam pod nogi, bycia Chrystusem narodow… a to sie zazwyczaj zawsze zle konczy… przewaznie w zimnym zbiorowym dole …

 51. gnago said

  Putin stracił rozum, tam gdzie ma operować igłą operuje młotkiem, bez sensu i rozumu. A rosyjskie służby ongiś potrafiły posłużyć się trucizną sztyletem czy snajperem czemu nie dziś

 52. alejaja said

  Ad. 51 – słuszne spostrzeżenie. Rosja dostosowuje się do przyszłych realiów geopolitycznych , pora przejrzeć na oczy jest wspolpraca miedzynarodówki(po to ona została stworzona i istnieje w postaci Elity). Trzeba pojąc że dopóki istnieją anglosasi w takim polozeniu i przy obecnych realiach geopolitycznych dopóty Rosja będzie odgrywała role wraz z Niemcami w Europie jaką odgrywa od dekad i wieków..

  Ten konflikt musiał nastąpić i każdy rozumny nie nazwie go atakiem Putina czy wojną Putina, dużo trafniejsze było i będzie określenie 1/2/3 albo kolejna wojna swiatowa lub europejska bądź wsch.europejski konflikt zbrojny.

  Jeżeli miedzynarodowa polityka jest tak kierowana w takim kierunku i na takie tory to prędzej czy później w kluczowych geograficznie rejonach dochodzi do konfliktu..

  Powtórze raz jeszcze Ukraina to bufor bezpieczenstwa , koń trojański czy jak kto woli wzgledem interesów mocarstw wrzód euroazjatycki,stworzony i podtrzymywany tylko po to by móc odpalic w odpowiednim momencie konflikt – jest wyzwalaczem konfliktu na terenie europy wschodniej.

 53. Piotr B. said

  51.Putin rozumu nie stracil,on sie zdobyl na odwazny czyn na ktory zdobyc sie nie potrafil car Mikolaj.dlatego Rosja zaplacila tamta cene…Dep State po 100 latach chcial dokonac resetu…nie wyszlo i miejmy nadzieje ze nie wyjdzie.Odpalili plandemie…NIEWYPAL ,choc laboratoria i szpitale zwijaly sie jak w ukropie i co ?Wyglada na to ze nadszedl czas na rozliczenie.Stad ten skowyt.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: