Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  Krzysztof M o Niemcy staczają się na dn…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Niżej dna

Posted by Marucha w dniu 2022-02-27 (Niedziela)

Za każdym razem, gdy polskie społeczeństwo po raz kolejny wykazuje się brakiem elementarnej wiedzy i ogólnym skretynieniem w połączeniu z utratą instynktu samozachowawczego, myślę, że już chyba bardziej zgłupieć nie można.

I zawsze przekonuję się, że owszem – można, można… I że w każdej sytuacji konfliktowej Polacy niezawodnie stają po niewłaściwej stronie, po stronie zła, jak zdalnie sterowane kukiełki. To chyba nie tylko głupota, to także łajdactwo, o które kiedyś Polaków nie podejrzewałem.

Pamiętamy, jak bandyci z NATO rozwalali Jugosławię i – aby dodać zniewagi do okaleczeń – oskarżali Serbów o jakieś „czystki etniczne”, choć było dokładnie odwrotnie. Jakie stanowisko zajęło polactwo? Czy ktokolwiek powiedział bodaj „przepraszam”, gdy wreszcie uniewinniono Miloševicia?

Jakie stanowisko zajęło w sprawie Kosowa, przemocą oderwanego od Serbii regionu, gdzie rodziła się serbska narodowość? Nie chodzi mi o stanowisko rządu, niewiele z polskością mającego wspólnego, ale co myśleli zwykli ludzie? Ktoś protestował?

Czy ktokolwiek podał w wątpliwość narrację amerykańskich bandytów w kwestii Iraku i osławionej broni masowej zagłady, której wprawdzie nigdzie nie znaleziono, ale której poszukiwania dały pretekst do zrujnowania kraju?

Czy ktoś bronił Libii?

Przechodząc w inne regiony tematyczne: jak Polacy zareagowali na pseudopandemię, kretyńskie restrykcje, brutalne prześladowania zdrowych ludzi przez polskojęzyczne gestapo? Owszem, może jakieś 5-10% zrozumiało, o co chodzi. A reszta? Zachowała się jak tępe bydło. Co gorsza, wylazło z nich plugawe donosicielstwo.

Myślałem, że covidiotyzm to już dno, że już niżej zejść się nie da. Ale sprawa „wojny”miedzy Rosją a Ukrainą wyprowadziła mnie z błędu. Podobnych bredni nie słyszałem od dawna: a to o „odwiecznych ziemiach Ukrainy” (która jako państw istnieje dopiero od niedawna), a to o bombardowaniu cywilów, domów mieszkalnych itp. przez „ruskich”… Sfingowane zdjęcia i filmy… wywiady z jakimiś podstawionymi osobnikami… obrazki zapłakanych dzieci (zawsze wzruszające)…  a polactwo we wszystko wierzy.

Propaganda głosi nieustanne sukcesy armii ukraińskiej. Rosjanie ponoszą straty i stale się wycofują. Niedługo chyba oprą się o Ural?

Wklejają sobie miniaturki ukraińskiej flagi na profilach w mediach społecznościowych. Ale nic ich nie obchodzi los mieszkańców Doniecka i Ługańska, którzy od 7 lat są ostrzeliwani i bombardowani przez banderowców. Tamtejsze dzieci nie płaczą, a w każdym bądź razie ich płacz nie dociera do uszu polskich wrażliwców.

Nie ma żadnej „wojny” między Rosją a Ukrainą. Jest akcja likwidacji banderyzmu, która powinna leżeć w interesie Polaków, o ile nie chcemy jutro obudzić się w ukraińskim Przemyślu czy Lublinie. Ale na próżno wymagać zrozumienia tego prostego faktu od polactwa.

Gajowy Marucha

Komentarze 122 do “Niżej dna”

 1. 16 grudnia 2021 roku ONZ potępiło nazizm.

  Przeciwne potępieniu były USA i Ukraina.

  Rzeczpospolita Polska (IIIRP) wstrzymała się od głosu.

  więcej tu:
  Hipokryzja żydowskich reżimów Zachodu – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2022/02/26/hipokryzja-zydowskich-rezimow-zachodu/

 2. waldens said

  Nie wiem, czy to się dzieje naprawdę:

 3. alorch informatorów said

  Moje wyrazy szacunku za wyartykułowanie prawd dla niestety niewielu oczywistych. Ale jak ma być inaczej gdy jedynym informatorem jest telewizja reżymowa . Im – leniwemu ludowi – nawet nie chce się poszukać innych informatorów. Owczy pęd i krzywa Gaussa. A Neon chyba odłączyli.

 4. Greg said

  Tak krótko i tak zwięźle.
  Jenak…..,,że już niżej zejść się nie da”….z tym przemyśleniem, nie do końca się zgodzę.

  ———
  Dlaczego?
  Admin

 5. jx said

  co do plandemi i 10% tych co zrozumiało to przynajmniej kolejne 40% wstrzymało się od myślenia, jest to bardzo doby wynik na tle europy zachodniej dobrym znakiem jest tez ze dziś po 2 latach plandemicznego cyrku covidianie są w odwrocie, miejmy nadzieje ze to samo stanie się z ukraina i głupawa wrzeszcząca i tupiąca większość będzie miała jakieś bardziej racjonalne przemyślenie. Ani inteligencja ani rozsadek nie jest i nigdy nie było czymś szeroko rozpowszechnionym w społeczeństwie

 6. Antares said

  Przykro się tego czyta ale niestety to najczystsza prawda.

 7. Marcin said

  Zwróćcie uwagę na stan rosyjskich jednostek. Czy to nie zastanawiające, że Rosja mając top klas siły zbrojne wystawiła sprzęt z demobilu?
  Władimir znowu robi w bambuko ten cały zachód.
  Chciałbym wiedzieć więcej.
  A postawa polactwa jest wręcz obrzydliwa.
  W moim mieście uczniowie mają wypier∆alac z internatów bo robią miejsca dla Ukraińców i tylko jeden zespół szkół leśnych odmówił tego.
  Przecież to przechodzi ludzkie pojęcie.

 8. Aaron Blumblemblaum said

  Czy nie uważacie, że gdyby doszło do mobilizacji do armii polskiej to czy w pierwszej kolejności nie powinni być rekrutowani ci w pełni wyszczepieni ? Potem ci po jednej i dwóch dawkach. A antyszczepionkowcy powinni mieć bezwzględny zakaz wstępu do armii ? Hmm…

  ——-
  YES!
  Admin

 9. Doinformowany said

  ,,…to już dno, że już niżej zejść się nie da.”.
  Opadał powoli w głąb, aż w pewnym momencie poczuł dno. Tak się mu wydawało, gdyż niespodziewanie usłyszał wyraźne pukanie od dołu.

 10. Doinformowany said

  ,,Aaron Blumblemblaum”

  W czasach zaprzeszłych w pierwszej kolejności do oblężonych miast ,,wrzucano” zarażonych ,, ochotników”, aby tam szerzyć… . A (podobno) niezaszczepieni AD 2020/21 ,,rozsiewają”.. .

 11. Bezpartyjna said

  Obserwując nieszczęsną Ojczyznę od wielu !at, … niestety obawiam się, że to jeszcze nie koniec naszych nieszczęść, porażek i klęsk moralnych. Ogólnie patrząc nic nie jest w stanie mnie już zdziwić, aczkolwiek doznaję co jakiś czas wstrząsów, które przyprawiają mnie o nieopisane nerwy i zgryzotę. Czasami zastanawiam się czy mam wszystko po kolei w głowie lub do jakiego jeszcze super świnstwa posunie się druga strona?

 12. bronek said

  ———————————
  „Ale na próżno wymagać zrozumienia tego prostego faktu od polactwa.”
  ———————————
  Niestety – wielkie media są w czarcich łapkach – więc podstawiają ludziom taka nie inną rzeczywistość – a ludzie to kupują bezrefleksyjnie. Nie tylko Polakom media podmieniły ich szare komórki na szatańskie odchody.
  Słowem dzisiaj media to wąż na wiadomej jabłoni syczący kiedyś do Ewy.
  Na koniec – całe zło tego świata wynika stąd, że ludzie nie zdaja sobie sprawy, że Ziemię dzielą z tymi – co to ich ojcem jest diabeł – i co z tego dla nich wynika.

 13. Miro said

  W zajętych przez rosjan miejscowościach benzyna i kiełbasa tanieje o 50% – ale rzymianie łupili tych ukraińców

 14. Tadeusz Kaktus said

  Bazyli uważał, że pobożni winni za zgłoskę przyjąć śmierć, zanim dopuszczą, by była wystawiona na niebezpieczeństwo. Ale i o jedną „jotę” jak wielka była walka między Katolikami a Arianami? którzy zdali się ze sobą zgodni, iż odłączyli się z powodu dodania tylko jednej „joty”. Kogo bowiem katolicy wyznawali homoousios, tego Arianie dodawszy tylko jotę, nazywali homoiousos, w tej jednej literze kryjąc swój błąd, gdy chcieli pojmować Syna jako podobnego Ojcu przez szczodrość łaski, a nie przez szczodrość natury.

  Żądano od Katolików, by nie walczyli na śmierć i życie o jedną literę, aby nie zdali się tamować zgody zbytnim żarem sporu. Jednak wybitni owi bohaterzy, Liberiusz, Atanazy, Hilary, w żaden sposób nie dali sobie tego wmówić. I nie wzruszało ich w tej sprawie, ze nazwa homoousios jest dla wielu drażniąca, wzbudzi wielkie niepokoje.

  https://swietatradycja.wordpress.com/2022/02/27/religia-ojcow-walczacych-z-heretykami-o-jedna-jote-tradycjonalisci-pozwalajacy-zmienic-cale-slowa/

 15. Piotr B. said

  Panie Gajowy..kazdy kto siegnie najnizszego dna i zyje w kanale…na wszystkich patrzy z gory…taka jest POtega zla na tym swiecie,
  tak demon POtrafi przekrecic w LEBIE.

 16. Marek said

  Onet, Interia – wyłączone komentarze, Panie Marucha, od kilku dni. To jest od operacji oczyszczania Ukrainy z goowna.
  Bardzo się boja komentarzy Polaków. Dostawali za każdym razem pod artykułami pandemicznymi taki wpierdol, że tym razem jedynym wyjściem jest zamknięcie ust.

  Ale spoko, my wam tego nie zapomnimy gnidy zydowskie, padalce i podżegacze wojenni zboczonego Zachodu.

 17. Marucha said

  Re 6:
  I przykro się pisze…

 18. Antares said

  #bronek
  „Niestety – wielkie media są w czarcich łapkach –…”
  Panie Bronek, to nie zwalnia z logicznego myślenia i poszukiwania prawdy. Ludzie kupują najgorszy chłam i każda największą głupotę. Dzięki temu te gnidy co raz bardziej się ośmielają i przesuwają granicę co raz dalej, bez jakiejkolwiek obawy o konserwację.

 19. Boydar said

  „… w zajętych przez Rosjan miejscowościach benzyna i kiełbasa tanieje o 50% …”

  Tam ch’uj że tanieje, ale jakim cudem w ogóle JEST !?!? Znaczy się że, w tym akurat przypadku (jednym z pierwszych w historii szwiata) rację miałby Miodrag Bulatović – „Wojna była lepsza”.

 20. Roman B said

  Jeszcze Polska nie zginęła,
  Kiedy my żyjemy.
  Dziś ten zalew „empatii”, dobroczynnych gestów onieśmiela Ukrainców, którzy za te dary chca płacić -relacja przed chwila z mediów. Rząd oczywiście mówi stanowcze ZA DARMO!, ZA DARMO mają mieć na miesiąc przejazdy PKP, samorzady mają nas rozróżnić na Polactwo ,które wlaśnie dostało podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej w miastach i na …UKRAIŃCOW KTÓRZY MAJĄ ZA DARMO. ZA DARMO będą mieszkać tu…MOŻE JUŻ NA ZAWSZE ZA DARMO -MY POLSKIE ŚMIECIE 30% PODWYŻKI CZYNSZÓW OD KWIETNIA?.Mówią już czarcie media o…milionach które jak szarańcza drepczą do nas!. Zapraszamy, zapraszamy!. A Poliniacy oczywiście biegną pomagać-swoim nigdy, ksiądz u mnie gdy jeszcze byl łaskaw podejść po kolędzie (teraz albo zdalnie, albo kolęda jest w kościele co ułatwia do niej dostep obłożnie chorym-taka ironia) na moje pytanie czy jest ktoś w potrzebie w okolicy, bo chciałem pomóc odpowiedział „tu wszyscy bogaci”. Dziś pewnie parafia w strefie maksymalnego pomagania!. Budżet na rok 2022 ma być nowelizowany, jest jak z gumy, mozna teraz kraść miliony zupełnie legalnie, władza z opozycją, dziś slyszę na TVP1 „nie bójmy się Tuska”,Pegasus juz nie jest ważny, 200.000ofiar plandemii to nie problem, covid-19 właśnie sie zwija by dać miejsce kolejnej głupawce. XXI W podobno cywilizowany kraj ze światlym narodem a widzę spoleczeństwo pierwotne na etapie obrazkowym!. Ukraińcy tu zaprowadzą ład i „dobrobyt” na swoja modłę niech ich będzie jeszcze kilka milionów! Są silni, sprawni, zorganizowani i…nie lubia pracować! Idealnie sie składa wszystko zrobimy za nich!. UWAGA POLSKA DZIŚ DAJE…ZA DARMO!

 21. Kamila said

  Ta cała wojna to fałszywa flaga. Chodzi o przesunięcie ludności na zachód i zwolnienie miejsca rasie szlachetnej. Miały być przenosiny i są. Na naszych oczach tworzy się historia. A w tych dniach do Polin przyjechało tysiące cadyków i rabinów z całego świata (jak co roku zresztą). Może odwiedzą swój monstrualny dom koło Dniepru.

 22. Jack Ravenno said

  Panie Gajowy,

  Ukraińcy powinni szczerze i na kolanach dziękować Putinowi, że nie wjechał do nich z wojną. To jest jakaś teatralna akcja i tyle.

  I żeby nie było – nie popieram jakichkolwiek zbrojnych sytuacji, nie stoję za Ruskimi, ale czuję, że wróg mojego wroga jest przynajmniej wobec mnie obojętny,
  Cała sprawa ma drugie dno, a może i trzecie. Tego nie wiemy. Coś tam na temat laboratoriów wycieka z pewnością za jakiś czas wypłynie więcej szczegółów.

  Teraz trzeba obserwować i wyciągać ostrożne wnioski

 23. Robert Smialowski said

  Tekst P. Gajowego – nic dodać czy ująć. A tu – małe pendant do proukraińskiego obłędu, wręcz furii pomocowej polaczków(*):..

  https://miziaforum.com/2022/02/26/biedronka-zapowiedziala-przyznanie-jednorazowej-i-bezzwrotnej-pomocy-1000-zl-pracownikom-posiadajacym-obywatelstwo-ukrainy/

  …i – do traktowania tychże polaczków(*) przez „ich demokratycznie wybrany” pod-rząd we w.s.i warszawa:

  https://miziaforum.com/2022/02/25/uwaga-polaku-w-polsce-sluzby-juz-inwigiluja-i-sledza-przychylne-rosji-posty-i-wpisy-calodobowo-uwazaj-co-umieszczasz-w-sieci-bo-trafisz-do-wiezienia/

  Nie wiem, czy ktoś z Państwa zauważył charakterystyczną, psychotyczną wręcz proporcję w tych wszystkich społecznych i społecznościowych zbiórkach na nieszczęśliwych uchodźców z usraliny, po internetach ? Co jakiś czas m. zbiórkami na potrzeby uchodźców, zdarzają się zbiórki na bezdomne, głodne i poranione… kotki i pieski w usralinie…
  ___
  (*) polaczek – były lub niedoszły Polak, od polactwa różni się tym, że jest obłąkany

 24. Robert Smialowski said

  Potwierdzenie zapowiedzi „Biedronki”:

  http://autonom.pl/biedronka-da-tysiac-zlotych-kazdemu-pracownikowi-z-ukrainy/

  I – następny przyczynek:

  http://www.autonom.pl/ukraincy-beda-traktowani-priorytetowo-w-urzedach-pracy/

 25. pokrzywa said

  Gajowy Marucha:’Niżej dna’. Bolesna prawda w każdym akapicie. Została biało-czerwona chorągiewka i ‚Jeszcze P. nie zginęła..’, choć w poprawionej przez przyjaciół wersji ‚…ale zgiąć musi..” Polactwu to wystarcza. .

 26. Na przejsciu granicznym Ukro-Polinu…banderpiteki „pogonily w zad” studenta z Indii. Narazie bez widel.
  Elite Predators@elitepredatorss·1hUnconfirmed : A video of Ukrainian cops kicking Indian students. Several reports of beating the students and not letting them through Ukrainian-Poland border reported. If it is true, I am damn sure that Ukraine will pay a dear price for this 🙂

 27. SB said

  Dobrze Pan prawi gospodarzu. Polaków zresztą już niewielu zostało, za to są tumany chłonące propagandę z mediów które nie znają historii Polski.

 28. sredni said

  Dzięki

 29. SB said

  Gospodarzu dobrze prawisz.

  Polaków juz nie ma, są za to tumany nieznające historii Polski chłonące propagandę z żymianskich mediów.

 30. wewewe said

  Re 2:
  Tak to dzieje się naprawdę. Dziś w TVP info relacja z dworca kolejowego w Przemyślu. Widać czarne twarze, rodowici Ukraińcy z Afryki. Łukaszenka pozbył się problemu, wpychając ich do Polski.

 31. kolejny said

  Panie Redaktorze jak tu żyć pośród takiej ludności?!
  Jesteśmy zupełnie odosobnieni i niezrozumiani. Jak można wytłumaczyć „fenomen” polskiego zidiocenia(poddaństwo wzgl.obcych i niechęć i wrogość wobec własnych rodaków , brak instynktu samozachowawczego?PRZERAŻAJĄCE to wszystko.

 32. „akcja likwidacji banderyzmu,

  która powinna leżeć w interesie Polaków, o ile nie chcemy jutro obudzić się w ukraińskim Przemyślu czy Lublinie” obudzeni po raz ostatni w życiu przez bnderowskiego rezuna.

  Od przeszło dwóch wieków są Polacy bezwolnym narzędziem obcych grup interesu, nic się nie zmieniło

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  jak widać, lecą oni na każde g…o. Ale tak to jest, jak się nie zdobyto na oprawcowanie własnej historii, tylko powtarza się bezmyślnie bzdury opracowane przez elitę dla motłochu, poczynając do małego Kazia.

  https://pppolsku.wordpress.com/2021/01/19/teksty-zablokowane-przez-cenzure-1/#Zgnilizna

  Zresztą mieszkańcy krainy na Wschód od Zamościa przeżywają to od lat na własnej skórze, rozkoszując się trizubem i przedsmakiem Trómorza, my w gruncie rzeczy też, tyle, że bez trizuba.

 33. Kazmierz Kowalski said

  To jest najwspanialsza strona w internecie czytanie jej podtrzymuje mnie na duchu że jeszcze nie wszyscy zidiocieli do reszty.Pozdrawiam wszystkich tu zaglądajacych miejmy nadzieję ze banderland przestanie istnieć

 34. tras said

  SzPanie Marucha
  DZIĘKUJĘ – to co Pan pisze to MOJA mantra od 1989
  i jak widzę>nie byłem i nie jestem SAM
  a powiem więcej>NIE JESTEŚMY SAMI-jest nas więcej.
  Wyrazy szacunku

 35. UZA said

  „Niestety – wielkie media są w czarcich łapkach – więc podstawiają ludziom taka nie inną rzeczywistość – a ludzie to kupują bezrefleksyjnie. Nie tylko Polakom media podmieniły ich szare komórki na szatańskie odchody.”

  Niby tak, ale głupota ludzka jest stara jak świat. Przecież w czasach Kassandry i Laokoona nie było Telewizji ani Internetu, a mimo to Trojanie nie chcieli słuchać ostrzeżeń i dali się ograć jak dzieci. Woleli wierzyć, że drewniany koń jest po prostu sympatycznym podarunkiem… Kto Im podmienił szare komórki ?

  Długo się nad tym zastanawiałam i doszłam do wniosku, że zasadniczą rolę odgrywa tu pokusa pójścia na łatwiznę . O ile łatwiej jest wierzyć, że wszyscy są mili i świat idzie ku lepszemu niż przyjąć do wiadomości mroczną prawdę, że światem zawładnęły siły zła, że mamy wrogów, pragnących naszej zguby nie tylko gdzieś daleko, ale nawet tu – za miedzą, za płotem, może za ścianą.

  O ileż łatwiej i przyjemniej jest myśleć sobie, że Serbowie , Saddam Husajn czy Kaddafi robili brzydkie rzeczy, za co zostali słusznie ukarani przez „społeczność międzynarodową” niż przyjąć do wiadomości, że ich po prostu skrzywdzono. O ile łatwiej przyjąć za głównym nurtem, że w Kanadzie rozrabiają mąciciele i chuligani, kontestujący działania troskliwej władzy, która w jedynie słuszny i naukowy sposób walczy ze straszną pandemią niż dopuścić bolesną możliwość, że bezwzględnie eksterminuje się tam niedobitki wolnych i świadomych ludzi, walczących z antyludzkim Systemem.

  Podobnie przedstawia się rzecz z banderyzmem. Starzy ludzie, którzy przeżyli koszmar wojny i terror Bermana oraz Jemu podobnych, byli w stanie udźwignąć brzemię Wołynia. Oni przekonali się na własnej skórze, że zło istnieje i potrafili z tym żyć. Byli silni i twardzi jak stal. Kolejne pokolenia, rozpieszczone przez bezpieczne życie i nadopiekuńczych rodziców, nie są już w stanie stawić czoła takiej potworności. Wolą wierzyć, że to tylko „putinowska propaganda”, że takich okropności nigdy nie było, bo niby dlaczego jacyś Ukraińcy mieliby robić Polakom, bezbronnym kobietom i dzieciom takie rzeczy ? Z podobnych względów nie dopuszczają do świadomości tragedii dzielnych mieszkańców Doniecka i Ługańska, wolą łyknąć oficjalną propagandę o złym Putinie i „zielonych ludzikach”.

  Ktoś kiedyś powiedział, że największym sukcesem diabła, było przekonanie ludzi, że on nie istnieje. Teraz sprawy zaszły dalej – ludzie w ogóle nie chcą wierzyć w istnienie zła. Wolą przyjemną fikcję, że wszyscy ( z wyjątkiem, oczywiście, Putina) są dobrzy i chcą dobrze, a kto mówi inaczej, ten jest foliarz i teoretyk spiskowy. Taka osoba wyzwala pokłady zdumiewającej nienawiści oraz agresji, bo zakłóca spokój i dobre samopoczucie owcy prowadzonej na rzeź.

  Putin, owszem, został namaszczony na wroga publicznego, ale dla złagodzenia konsumentom propagandy nieprzyjemnych wrażeń dodaje się, że jest On głupi i bezsilny, ma sprzęt z demobilu no i wszyscy są przeciwko Niemu (cały cywilizowany szwiat i oburzone rosyjskie społeczeństwo). W sumie więc nie ma się czego bać – to żaden niedźwiedź tylko brzydki pluszowy miś, na którego każdy fajnopolak może sobie śmiało napluć. No to plują i czują się silni, zwarci i gotowi…

 36. Mardas said

  Od czwartku staram się ludziom mówić o Odessie 2014 roku,strzałach w Donbasie do ludności cywilnej i dzieci o wielu innych sprawach.Wrogów sobie narobiłem.To już nie dno to zagrzebanie w mule.Teraz to naprawdę leżymy Panie Marucha.Przykro aż serce boli ..

 37. Pochodzenie nieznane

  Ad. 2, Waldens

  „Data wykonania zdjęcia: brak
  Kamera: brak”

  Zdjęcie zostało przed umieszczeniem spreparowane, pochodzienie niejasne, oryginalne dane kamery skasowano. „20-30% Ukraińcy” wydaje się mało prawdopodobne, naturalnie uciekinierzy spoza Eruopy mogą to wykorzystać, ale nie sądzę, że do tego stopnia.

  Zdjęcie pochodzi z czasów tzw. Corony, bo niektórzy noszą maski, Afrykanie bez masek i nikt ich nie napastuje, szykanowanie jak widać jest sotosowane wobec własnej ludności, nie obcej.

 38. Bogdan said

  doskonały artykuł.

 39. Głos Prawdy said

  Kiedy zabijano Kaddafiego, nikt nie wznosił w Kościele modlitw na poziomie publicznym, co więcej, wielu tzw. wiernych uważało, że to słuszne, że został tak brutalnie zamordowany. i nikt nie modlił się о jego duszę. Wszystko pomieszało się w tym szalonym świecie

 40. Carlos said

  Pani UZA , to zdumiewajace , jak mezczyzni -zajmujacy sie polityka z samego faktu ,ze to mezczyzn zawsze interesowalo- nie moga sie zdobyc na takie poglady jak Pani. Przebija pani tych kmiotkow na glowe i podziwiam pani inteligencje, zmysl analityczny, wiedze. Pozdrawiam serdecznie

 41. Wanderer said

  Gajowy, napisal Pan rozwazny, dobry tekst. Problem w tym, ze madry to rozumie i nie trzeba mu tlumaczyc, a glupkowi i tak nic nie wytlumaczysz, on juz sie za piec minut nie zmieni, nie zmadrzeje. Co najwyzej obroci sie jak choragiewka i znow zacznie powtarzac tym razem dobre rzeczy, jesliby narracja madrych przewazyla, byla silniejsza. A to bardzo dlugi proces..

 42. Wanderer said

  Carlos,
  To wynika z naturalnego dobra i madrosci Pani UZA, ktore sa darami od Pana Boga.
  Moglbym sie pokusic o zaklad, ze jak byla mala dziewczynka, ale juz rozgarnieta, to Go o to w modlitwie prosila.
  Wiec dostala.

 43. pacan said

  Wybacz Wanderer ze sie wtryniam ale madrosc nie bierze sie z modlitwy ale z doswiadczenia. Doswiadczenie zazwyczaj zdobywa sie po za strefa komfortu 😀 mowiac oglednie trzeba nie raz od zycia dostac po przyslowiowym tylku. Inteligencje sie dziedziczy w genach a madrosc sie zdobywa…

 44. axel said

  Niestety Pan Marucha ma rację. To już poniżej dna

 45. Wanderer said

  To tez, Panie Pacan, ale doswiadczenie nie daje owocu w postaci madrosci. W przeciwnym razie wszyscy Polacy byliby madrzy, tyle przeciez dozwiadczalismy od zycia. Trzeba byc madrym, wtedy doswiadczsnie mozna przekuc na wiedze. A to czy jest sie madrym, czy glupim to dar od Pana Boga.

 46. Listwa said

  Dobre.
  Do wrogów z zewnątrz dołączył już wróg wewnętrzny. Bezmyślny, roszczeniowy za to gadatliwy i „wrażliwy” z sieczką we łbach.

 47. Ada said

  Na jakim świecie żyjecie że powstają takie bzdurne wypowiedzi?

 48. Listwa said

  @ 44 pacan said

  A cóż pan tu wygaduje?. Intelekt można zdobyć, mądrość to zawsze dar od Pana Boga.
  Doświadczenie ubogaca tylko intelekt i to nie zawsze w przypadku niektórych osobników.
  Inteligencji nie ma w żadnych genach. Geny to tylko ciało.

 49. Listwa said

  @ 48 Ada said

  Ada przyszła zdobyć troche doświadcznia.

 50. Ada said

  Ada nie gada z rosyjskimi trolami !

  ——-
  Już nie będzie miała okazji.
  Admin

 51. pacan said

  Panie Wanderer wiekszosc polakow prowadzi bezrefleksyjne zycie – daja to sie bierze, bija to sie ucieka
  Przyzna mi Pan ze taka filozofia nie prowadzi do glebszych przemyslen, do wyciagania wnioskow …
  Po prostu wchodzi sie na glebokie tory zycia i sie jedzie, bez zbednego wysilania zwojow mozgowych, tak jak inni, do stacji kocowej z napisem game over

 52. Isreal said

  ad39 słusznie prawisz ……….

  o Kadafiego iluż znajomych sobie zraziłem, iluż krewnych …. (nie tylko o to)

  „nie masz, nie masz nadzieje” ……….

 53. Listwa said

  @ 50 Ada said

  Ada ma niski poziom doświadczenia, inteligencji niezbyt wiele, a o mądrości to może słyszała.
  No taki zwykły poziom polactwa po edukacji z gazet.

 54. 8 lat bombardowania DRL i ŁRL nieważne…

 55. Kura domowa said

  Witam Szanownych Gajowkowiczow.
  Dziś rozmawiałam z przyjaciółką od dziecka…
  Opowiedziałam pokrótce o co chodzi z Ukrainą. Nie dała mi wiary. Wysłałam parę linków do poczytania. Na tydzień powinno wystarczyć.
  Ludzie chyba wierzą bezkrytycznie mediom i to ich gubi. Jak za PRL mediom nie wierzono, tak teraz wszyscy myślą, że jak jest demokracja to media mówią prawdę.

 56. wow said

  Jest dużo gorzej, u mnie chyba też nastąpiło coś czego nie przewidywałem czyli „pożegnanie z Konfą” i chyba też z Myślą Polską po deklaracjach mojego ulubionego redaktora Piasty. Nie ma nawet miejsca na pytania typu straty obu stron itp. bo mamy wtedy wściekły atak. Moim zdaniem szykuje się coś grubego – wojna w Europie, podział na blok wschodni i zachodni, przykręcanie śruby w każdym razie. Ludzie których miałem za rozsądnych dziwnie się zachowują. Z covid jednak 50% nie dało się kompletnie ogłupic.

 57. Jack Ravenno said

  @56 WOW – idzie wojna. Niestety…To kwestia roku, dwóch, o ile coś opóźniającego się nie wydarzy. Śpieszą się anglosaskie syjionistyczne sk….ny i się z tym w ogóle nie kryją. Czeka nas rozpierducha na bliskim wschodzie. Tam pejsy cały czas po Syrii jadą z bombardowaniami.

 58. Marcin said

  Ci ”opaleni” to studenci.

 59. WI42 said

  Jednak jest odrobina nadziei, że nie wszyscy zidiocieli – co prawda dotyczy to Włoch:

  https://politikus.ru/events/140848-miting-v-podderzhku-operacii-rossii-na-ukraine-v-italyanskom-milane.html

 60. Greg said

  Rola, jaki jest, to jest, ale tu….w całkowitej zgodzie z Gajowym !!!
  Jednym słowem….OBŁĘD, lub OPĘTANIE !

 61. Bezpartyjna said

  „A to czy jest się mądrym, czy głupim to dar od Pana Boga.”

  Tak jest Panie Wanderer, a w dalszej kolejności można przytoczyć doświadczenie, duchowość, oczytanie, inteligencję, etc.

 62. pacan said

  Madrosc to zaden dar (nie ma nic za darmo na tym swiecie), tylko umiejetnosc podejmowania wlasciwych decyzji we wlasciwym czasie – madrosc po fakcie, nie jest madroscia. Cierpienie i niewygoda pobudzaja leniwy umysl do poszukiwania wlasciwych rozwiazan i odpowiedzi,dlatego dzieki np wojnom mamy wyzszy postep technologiczny. Ludzie obdarzeni wysokim IQ szybciej potrafia dojsc do madrosci, jednak pograzeni w rozkoszach tego swiata moga rowniez nigdy jej nie osiagnac

 63. Andzia said

  Żyd Noah Gordon w książce Medicus z Saragossy dzieli ludzi na dwa typy: głupich i chytrych.

 64. Ale dlaczego? said

  Od lat piszę, że agentura pisiorowa hoduje polskie mięso armatnie na wojnę z Rosją. Co kuło w oczy.
  I teraz skutki tej hodowli widać.
  Powinniśmy stać z boku. Ew. pomoc humanitarna.
  Ale niestety.
  W ścieku medialnym mówią, że Białoruś ma się przyłączyć do inwazji na Ukrainę.
  Pytanie czy to prawda.
  Jeśli tak, to bardzo poważny błąd Putina. Będzie miał Usraell pretekst, by dołączyć do Ukraińców mięso armatnie np. polskie. Nie dość że może to być wstęp do wojny w Polsce, ale i do wojny totalnej.
  Niedobrze.

 65. Listwa said

  @ 62 pacan said

  ma pan akuratny nick

 66. Jurek said

  Greg,
  Rola ma trzymać za nos nieszczepionych, właśnie taką sympatyczna gadką.

 67. was said

  #65 @klotliwy starzec

  pacan – z języka rosyjskiego gdzie oznacza młodego chłopca,urwisa,smyka.

  kolo madrosci nigdy szanowny nawet nie stal mimo ze modli sie codziennie
  nu pacany pajechali …

 68. naiwny said

  Ło Jezu. Trafiłem tu przypadkiem i tak se czytam (komentarze też). Same narzekania. Tak jakby sytuacja była tragiczna.
  @:”głupota pandemiczna”
  Przecież Polacy są (tak ze 2x) mądrzejsi niż społeczeństwa innych krajów. I nie piszę tylko o krajach Zachodu. Przecież w Chinach też była panika i zamykanie całych miast.
  Na tle świata prezentujemy się bardzo dobrze. Byłoby idealnie gdybyśmy postępowali jak Szwecja, no ale nie musimy być od razu na podium:)

  @:”Ukraina”
  Jak można narzekać? W najśmielszych marzeniach nie przypuszczałem, że powstanie sytuacja w której najgroźniejsi wrogowie Polski, tzn. Niemcy, Rosja i Ukraina będą naraz osłabiani i ponosić koszty (różne, w różnych dziedzinach) swojej polityki.
  Przecież ta sytuacja odbije się negatywnie na gospodarkach WSZYSTKICH w/w krajów. Czegóż chcieć więcej?
  Dla Polski to ŚWIETNA wiadomość! To jakiś cud, bo jeszcze rok temu wydawało się, że jesteśmy w czarnej d…ziurze.
  Dla mnie niezrozumiały jest „wyzwalacz”, który to spowodował. Dla (pro-rosyjskiego) Korwina ta decyzja to też jakieś szaleństwo i (cytuję) „potworny błąd”.
  Też tego nie rozumiem i bez względu jak to się skończy, zajęciem Ukrainy przez Rosję, czy nie, jesteśmy „do przodu”.

 69. Listwa said

  @ 67 was said

  A jaki tu język jest używany?
  Ja Was o to nie pytam, gdzie stałem i czy się modle.
  Nu, bierze miotłę i pojechał.

 70. Maverick said

  W pełni popieram opinię gajowego.
  Co starałem się wyrażić w moim video blogu. Może trochę chaotycznie.

 71. ! said

  Ej no kurde. Ten artykuł to najlepszy dotąd jaki się tu pojawił. Zwięzły, prosty, szczery. Może potrzeba więcej treści autorstwa kierownika niż różnych kopii artykułów z innych blogów?

 72. Peryskop said

  Admin nie śpi, i blokuje Peryskopa ?

  Ho ho, co za akcja !

 73. Peryskop said

  Niżej dna

  Faktycznie

 74. mo said

  Ja to sie obaiwam ze ruscy beda wypierac banderowcow na zachod ukrainy. Ci ktorzy nie maja nic na sumieniu sie poddadza a reszta ucieknie do polski. I w ten sposob powstanie u nas województwo banderowskie.

 75. WiwoPoWiwo said

  W eseju tekst-marzenie o tym, jak Polska mpglaby wypierac ze swego terytprium tych, ktorych goscic nie chcemy: http://wiwopowiwo.blogspot.com/2022/02/czy-grozi-nam-totalna-fatalna-komuna.html

 76. Olo said

  Żydobanderowscy poliniacy to najgłupsza, najpodlejsza i najgroźniejsza dla pokoju nacja na świecie. Jeżeli narody Europy szybko nie powstrzymają poliniactwa, w swoim prowojennym szale gotowi są podpalić całą Europę. Dla kawałka kału z anglosaskiej odbytnicy poliniak gotowy jest zabić swoją matkę i ojca, podobnie jak bandersyn, więc prawdziwe piekło dopiero przed nami.

 77. Piotr S. said

  @Olo said Prawda co Pan napisal dodam jedynie ze w tragicznej ironii poliniacy mysla ze sa zbawcami swiata i tacy cacy….

 78. Listwa said

  @ 68 naiwny said

  Też ma pan adekwatny nick.

 79. zenek z profila said

  Tak sobie myśę że Putin to jest opatrznościowym mężem dla całego słowiaństwa i powinniśmy mu życzyć żeby udało mu się przyłączyć Moskwę do rosji.Pozdrawiam i bes obrazy.

 80. naiwny said

  @Listwa:”nick”
  Hmm, to może jeszcze coś napiszesz o czcionce jakiej używam albo że nie mam fajnego avatara. Nie stać Cię na merytoryczny komentarz?
  Widzę, że często w swoich wpisach czepiasz się nieistotnych drobiazgów ale żeby wystąpić z merytoryczną argumentacją to już nie. To jakaś forma infantylizmu.

 81. Listwa said

  @ 79 naiwny said

  To było bardzo merytoryczne. Reszta twego komentarza ne zasługuje na uwagę.

 82. naiwny said

  @Pacan:”Panie Wanderer wiekszosc polakow prowadzi bezrefleksyjne zycie – daja to sie bierze, bija to sie ucieka”
  A większość Amerykanów, Niemców, Rosjan, Chińczyków, Egipcjan, … to prowadzi „pełne refleksji życie realizując szczytne idee”?
  Jaka „głęboka” analiza natury Polaka:). Czy wśród Komentatorów jest ktoś (nie zgorzkniały) kto pisze jakieś konkrety bez takich banałów?

 83. Marucha said

  Re 69:
  Rosja nie była wrogiem Polski. Gdyby była, to Polska by już nie istniała.
  Poza tym – nie ma żadnej wojjny między Rosją a Ukrainą. Jest coś w rodzaju ekspedycji karnej mającej na celu ochronę etnicznej ludności rosyjskiej oraz wytępienie banderowskiej swołoczy.

 84. Artur said

  Poczekajcie, jak Premier poinformuje o rządowym programie budowy osiedli mieszkaniowych, oczywiście wiadomo dla kogo.
  Polacy przekonają się o byciu 5 kategorią społeczeństwa. Zobaczą przywileje u tamtych. Nie moge patrzeć na to durne polactwo kościółkowe co tak chętnie na profilu wstawia ukranskie flagi i piszą, żeby bojkotować produkty rosyjskie.

 85. naiwny said

  @Marucha:”Rosja nie była wrogiem Polski. Gdyby była, to Polska by już nie istniała.”
  To na tej samej zasadzie:”Niemcy nie były wrogiem Polski. Gdyby były, to Polska by już nie istniała.”
  Podobnie można powiedzieć o USA. Nie jest niczyim wrogiem, bo te (przynajmniej mniejsze) kraje by już nie istniały.
  Wróg, to niekoniecznie jest ktoś kto chce cię „zniszczyć”. Czarno-biały świat nie istnieje.

 86. naiwny said

  @Marucha:”Poza tym – nie ma żadnej wojjny między Rosją a Ukrainą.”
  Na ten temat to Michalkiewicz żartuje od dawna. We współczesnym świecie nie ma żadnych wojen. Są tylko „misje pokojowe” lub „stabilizacyjne”. Co najwyżej „wkroczenie wojsk”.
  Żadna nowomowa nie zmieni faktów. I nieważne kto wywołuje WOJNĘ (USA, Rosja, Francja, …).

 87. Marucha said

  Re 85, 86:
  Wybrał Pan sobie dobrą ksywkę. Naiwny.
  Mógłbym wyliczyć, ile Rosja dobrego dla Polski zrobiła… ale widzę, że Pan jest przypadkiem beznadziejnym…

 88. acan said

  @Naiwny – A większość Amerykanów, Niemców, Rosjan, Chińczyków, Egipcjan, … to prowadzi „pełne refleksji życie realizując szczytne idee”?
  Jaka „głęboka” analiza natury Polaka:). Czy wśród Komentatorów jest ktoś (nie zgorzkniały) kto pisze jakieś konkrety bez takich banałów?”

  Szczytne idee? czlowieku zejdz na ziemie. Polacy – ci swiadomi -zamiast bujac w oparach powinni zejsc na ziemie i zaczac myslec jak obywatele powaznego panstwa. Mialem okazje rozmawiac z obcokrajowcami mieszkajacymi tu w Polsce od co najmniej kilku lat i ich opinia co do Polakow byla zgodna – duze dzieci
  To ze mamy rzadzacych Polska komediantow i latwo-sprzedajnych blaznow, to nie zasluga samej 5kolumny ale glownie bezmyslnosci polskich obywateli – panie mnie tam polityka nie interesuje, zreszta co ja moge… kaczynski kradnie? ale tusek tez kradl… takie zycie panie… Aby putin nam glow nie podogryzal czy inny czort to jakos tam bedzie… ze co? rzydy rzadzo w Polsce…yyy… a niech rzadzo, majo lepsze glowy to moze lepiej nam wszystkim bedzie…

  inny znow przyzna ci racje, pokiwa glowa, doda od siebie jakiess fakty, pozegna sie po chrzescijansku, odejdzie na trzy kroki i zapomni o wszystkim 😀

 89. Listwa said

  @ 84 Artur said

  A te nie kościółkowe co wstawia?

 90. acan said

  @Naiwny – „Wróg, to niekoniecznie jest ktoś kto chce cię „zniszczyć”. Czarno-biały świat nie istnieje.”

  No wlasnie, powazne panstwo potrafi zadbac o swoj interes i nie boi sie rozmawiac z kazdym. Nie powazne boczy sie na kazdego i robi fochy niczym dzieciak

 91. Piskorz said

  re 83…ale trupy są..!! Nawet w ramach ekspedycji…Są trupy jest i ekspedycja.

 92. re1truth2 said

  „Mądrości” inaczej Bartłomieja Sienkiewicza, tego co podpalał budkę w ambasadzie Rosyjskiej – z sieci.
  [- Natomiast jeśli chodzi o oligarchiczne otoczenie Putina, to powiedzmy sobie szczerze, że wszyscy czekamy, aż ktoś w Rosji położy kres temu szaleństwu i zlikwiduje prezydenta Rosji. To jest istota sprawy. Ale nie sądzę, żeby ktoś mógł i się odważył – dodał.]

  czekaj dalej…

 93. naiwny said

  @Acan:”Szczytne idee? czlowieku zejdz na ziemie. Polacy …”
  No przecież dlatego naigrywam się z Pacana, który uważa, że „… wiekszosc polakow prowadzi bezrefleksyjne zycie – daja to sie bierze, bija to sie ucieka”
  Tak jakby inne nacje nie robiły tego samego. 90% osobników gatunku Homo Sapiens tak robi (bez względu na nację:).

 94. Listwa said

  @ 90 acan said

  Wtedy nie byłby wrogiem. Trzeba odróżniać, czy od razu, czy w czasie.

 95. naiwny said

  @Acan:”No wlasnie, powazne panstwo potrafi zadbac o swoj interes i nie boi sie rozmawiac z kazdym.”
  Ale ja tylko polemizuję z tezą Maruchy, że Rosja nie jest naszym wrogiem, bo gdyby była, to „Polska by nie istniała”.
  Tak jakby wroga należało natychmiast zniszczyć. To czarno-białe podejście, które nie ma zastosowania w świecie.
  Często wrogów się nie niszczy a wręcz przeciwnie, prowadzi z nimi interesy.

 96. Panie Gajowy czy są gdzieś artykuły na temat bombardowań na Donieck i Ługańsk od początku oderwania się od Banderstanu? U mnie w pracy „fajnopolactwo” widzi tylko złych Ruskich.

  ———–
  Były chyba na Sputniku.
  Pisał o nich Dawid Hudziec…
  Admin

 97. Kar said

  – ciekaw jestem ile Polin zainkasuje w liczbach kiedy opadnie „bitewny” kurz..(??).. 6-7mln swiezych czerstwych Ukrow

  – w 47 spaprali robote. Bylo zdecydowanie za malo.

  Nie tak!

  Teraz bedzie druzgocaca Ukr/dolewka. I jak widac na zalaczonym obrazku, to wszystkie poliniaki sa gotowe-podekscytowane.

  Rozdziawione japy, gotowe przyjac pod wlasny dach

 98. acan said

  Nie wiem czy wiesz plaski filozofie ze polska sasiaduje z samymi potencjalnymi wrogami i nie zdziw sie kiedy ktoregos poranka zaatakuja nas np czechy. Wystarczy tylko kontynuowac dotychczasowy styl rzadzenia RP – foch foch i jeszcze raz foch

  @Naiwny – bezrefleksyjne zycie wlasnie polega na trzymaniu sie utartych sciezek a nie na szukaniu nowych rozwiazan – jest zle, bo jest zle, po co to zmieniac, pewnie Bog tak chce… do wszystkiego idzie sie przyzwyczaic
  jak mawia stare przyslowie pl : jak sie czlowiek wlozy to i w piekle nie najgorzy

  Paka i za wsio plennych i nas wajennych

 99. naiwny said

  @Acan:”… nie zdziw sie kiedy ktoregos poranka zaatakuja nas np czechy.”
  Zdziwię się ale nie boję. Z Czechami damy sobie rade (samodzielnie:)

 100. Emilian58 said

  Gdy spawacz wprowadził stan wojenny w obronie chazarskich interesów to Naród Polski zaczął znikać aż w końcu została tylko ludność tubylcza.

 101. assan said

  @Naiwny, to nie bylo do Ciebie ale milo ze skomentowales. Popatrz, Czesi jak siegnac w historie nie raz i nie dwa spuszczali nam Polakom tegie lanie, tym razem mogloby by byc podobnie i tez by mnie to nie zdziwilo …

  ———-
  Cóś mi chyba umknęło… kiedy to Czesi nam spuścili lanie?
  Admin

 102. Marucha said

  Re 99:
  Ma Pan wiedzę na poziomie podręczników Heleny Michnik.
  Rosja NIGDY nie była naszym wrogiem. Nigdy nie dążyła do eksterminacji Polaków. Stworzyła najlepsze państwo polskie – Królestwo Polskie – którego nie przebiło od tamtej pory żadne inne.
  Niemcy i Ukraina dążyły do EKSTERMINACJI Polaków.

 103. re1truth2 said

  Pacan, Assan, Acan grupa „uderzeniowa” z …… [nu].
  A Listwa daje się podpuszczać.

 104. re1truth2 said

  [Niezależnie od tego, jak potoczą się losy współczesnej Ukrainy, o Wołyniu zapomnieć nie wolno!
  Polacy nie powinni dać się podzielić na „europejskich postępowców”, traktujących wydarzenia sprzed siedmiu dekad jak historię starożytną, oraz na rzekomych szowinistów rozdrapujących rany. Nie obchodzi nas polityczna koniunktura, tylko prawda.
  Jak bowiem mawiał Mahatma Gandhi: „Nawet jeśli tylko ja jeden mówię prawdę, to prawda ciągle pozostaje prawdą”]

  Click to access Kordas_Oceny_OUN-UPA_na_Ukrainie_i_w_Polsce.pdf

 105. naiwny said

  @Marucha:”Stworzyła najlepsze państwo polskie – Królestwo Polskie”
  Masz na myśli „kraj nadwiślański”? Odświeżyłem troszeczkę swoją pamięć:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3lestwo_Polskie_(kongresowe)
  To jeszcze podam inny przykład „wspaniałego państwa” danego nam przez Rosję (ZSRR). Znam je z autopsji (nie podobało mi się:)
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Rzeczpospolita_Ludowa
  Jak na tym ma polegać „dawanie” przez Rosję, że najpierw bierze (rozbiory) a potem z łaski rzuca jakiś ochłap, to rzeczywiście Rosja to „ludzki pan”.
  Nie zapominaj, że my, Polacy przerabialiśmy tą lekcję (PRL) niedawno a i tą poprzednią (rozbiory) też jeszcze pamiętamy.
  I problem z PRL nie polegał na uzależnieniu. Po prostu Rosja to kraj autorytarny i jak „przytuli do piersi”, to nie pozwala się rozwijać (oddychać).
  Dlatego sprowadziliśmy Jankesów bo nawet jak nas uzależnią, to może jak w przypadku innych krajów pozwolą na rozwój a z czasem osłabną (jak każde imperium) i się zwiną.
  Za to sąsiedzi (Niemcy + Rosja) będą tu „wiecznie” i są śmiertelnym zagrożeniem dla istnienia Polski.

 106. Marucha said

  RE 165:
  Zanim wdasz się ze mną w dyskusję, zdobądź trochę wiedzy. Bo nie zamierzam schodzić na poziom idioty,który ponadto wierzy w Jankesów.
  Spadaj kolego.

 107. alan said

  „Cóś mi chyba umknęło… kiedy to Czesi nam spuścili lanie?
  Admin”

  no coz w moskiewskim instytucie wykladowcy mogli pominac te blache z ich punktu widzenia fakty…
  ale niestety nie tylko to Panu umyka…

  ps. zmieniam nick’i mordeczko bo ciezko tu sie wstawia text

  ————
  Odpowiedzi się nie doczekałem (jak zwykle u obszczymurków)…
  A teraz zwijaj manatki.
  Admin

 108. Boydar said

  „Mordeczko”, już dawno nikt tak Pana Gajowego nie skomplementował. Kocha, tylko się jeszcze krępuje.

 109. Listwa said

  @ 98 acan

  Do mnie pijesz dziecko? Wcale nie chciałbym być tak pogięty jak ty, nawet jeśli jesteś trójwymiarowy.
  Wasza lewacka polityka, nie jest lepsza od PoPisu
  A tak w ogóle to tematyka ci wiruje od nadmiaru prawdziwych treści. .

 110. Listwa said

  @ 103 re1truth2

  E tam, zaraz daje. Lubie popatrzeć jak wróg zaczepia się o własne nogi.

 111. Listwa said

  @ 108 Boydar said
  Jeszcze się czerwieni, bo to cecha prawdziwych buraków.

 112. Boydar said

  Niżej dna. Co Pan sądzi o obrzezaniu, Panie Listwo, pytam poważnie. Związek jest tylko z dnem, nie z topikiem.

  Bo tak misię cóś przyśniło było i teraz mię dusi, jak nie przymierzając strzyga.

 113. Listwa said

  @ 112 Boydar said

  Od 2000 lat nie trzeba. Niektórzy lubią sie odróżniać.

 114. Ale dlaczego? said

  W koloniach usraellskich akcja blokowania mediów starających się przekazywać niezależne informacje i też strony rosyjskiej n.t. wojny.
  Z tego co zauważyłem:
  U nas zablokowano chwilowo znz, myśl polską.
  Nadal sputnika, neon24.pl

  Na te 2 ostatnie można wejść
  https://pl.sputniknews.com/
  https://nowyekran24.com/

 115. bryś said

  znz – jak zaczęli wstawiać taki syf, to i ich odblokowali:

  Wszystko wskazuje na to, że to Putin wysłał do Kijowa ponad 400 najemników z tzw. grupy Wagnera, by zamordowali prezydenta Ukrainy. Oznacza to, że prędzej czy później dojdzie do próby zamachu. Działania dywersyjne cały czas doskwierają obrońcom Kijowa. Dodanie do tego 400 zaprawionych w bojach zawodowych płatnych zabójców, może tylko doprowadzić do większego przelewu krwi.

  To oczywiście wybroczyny timesa.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/putin-nakazal-zamordowanie-prezydenta-zelenskiego-poluje-na-niego-400-najemnikow-z-grupy

 116. bryś said

  Na tego komika znaczy się?

 117. Boydar said

  Otóż, Panie Listwo, przyśniła misię jasność, że napletek przykrywa bezwstyd. I można domniemać, że obrzezanie w judaizmie to symbol właśnie tej cechy charakteru, a nie „przymierza z Bogiem”. Być może jednak, ale nie z tym. Owszem, Bóg mógł nakazać, żeby się odróżniali. No tylko że bez majtek to Zulusy biegają, więc symbol dla żyda a informacja dla panny.

  Jest gdzieś, co Pan Jezus na ten temat powiedział, ale teraz jakoś nie mogę znaleźć. I to jest dość rzadko przytaczane.

 118. przypadkowy niezależny reporter said

  Oto co znalazłem przypadkiem na tablicy ogłoszeń parafialnych przy kościele p.w. NSNMP w Silnie jadąc drogą woj. 240 na Pomorzu (Diecezja pelplińska).

  https://zapodaj.net/e5685de411b66.jpg.html

  https://zapodaj.net/4bc982da86d49.jpg.html

  https://zapodaj.net/4f09c2d6a27e2.jpg.html

  https://zapodaj.net/ca0d7c6a04593.jpg.html

  https://zapodaj.net/10fb7711904e6.jpg.html

  Putin porównany do SS (styl PiSowskiego rachonia)

  Plakat z napisem „stop inwazji Rosji na Europę”.

  Europę???? Komuś padło na mózg?

  To mają być ogłoszenia parafialne katolickiej parafii?

  Każdy jadąc autem tą drogą widzi ten paszkwil przy kościele.

 119. ! said

  https://kuriergmin.pl/historia/pomnik-w-hucie-pieniackiej/

  Tak się zastanawiam. Może jak miliony ich tu przyjedzie. Zaczną gwałcić, kraść, niszczyć, mordować, może kiedyś zrobią drugi Wołyń w skali całej Polski. Po to mają tu być bo nic innego już nie przywróci Polakom rozumu. Pan Bóg potrafi ze zła wyciągnąć dobro. I może będzie potrzebny krwawy, zimny prysznic, żeby obudzić Polaków? Może innej metody nie ma?
  Tak sobie od początku o tym myślę. Gdybym miał się znów narodzić to nie chciałbym w Polsce. Złe położenie i strasznie głupi ludzie. Niestety.

 120. Boydar said

  „… Gdybym miał się znów narodzić to nie chciałbym w Polsce. Złe położenie i strasznie głupi ludzie. Niestety …”

  No widzisz Pan, a każden jeden gudłaj by chciał. Bo to dla unych ziemia obiecana. Myślisz Pan że się nie znają ?

 121. leśnik said

  Napletek to takie centrum popędu, zmysłowego pożądania, cielesnej rozkoszy, i co za tym idzie skłonności do wszeteczeństwa. W wymiarze cielesnym obrzezanie to podobieństwo, symbol poświęcenia jednemu Bogu, oznacza duchową niepodatność na moc tych przyziemnych zmysłów które ciągną duszę do bałwochwalstwa. Jakby usunięcie rozkoszy jaką można czerpać z duchowego wszeteczeństwa. -Nie możemy niczego uczynić przeciwko prawdzie, ale dla prawdy-.

 122. ! said

  „Kto przypomina teraz o Wołyniu jest skurw-nem!” – poseł robert winnicki, postna jego facebooku na początku marca tego roku.

  Pamiętajcie o tym. Panietajcie czym jest Konfederacja.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: