Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Wolne tematy (24 – …
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ponad 80 ukraińskich pograniczników z Wyspy Węży poddało się. Są na Krymie.

Posted by Marucha w dniu 2022-02-27 (Niedziela)

Ponad 80 ukraińskich strażników granicznych z wyspy Węży, którzy się poddali, zostało przetransportowanych do Sewastopola – poinformował gen. mjr Michaił Jasnikow, zastępca dowódcy Floty Czarnomorskiej ds. logistyki.

– Dzisiaj Grupa 82 żołnierzy z Wyspy Węży została przetransportowana do Sewastopola holownikiem ratowniczym Szachtara; złożyli broń i postanowili wrócić do swoich rodzin – powiedział Jasnikow podczas briefingu. Według niego marynarze Floty Czarnomorskiej szanowali decyzję ukraińskiej Straży Granicznej.
Zaprojektowano dla nich Bezpieczny korytarz do wejścia na teren operacji.

Po przejściu krótkoterminowych procedur prawnych i uzgodnieniu ze stroną ukraińską żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy zostaną odesłani do domu na Ukrainę w autobusach przygotowanych do tych celów – powiedział Jasnikow.

Według niego ukraińskie wojsko nie szukało pomocy medycznej. – Ale jeśli się pojawią, zapewnimy im wszelką potrzebną pomoc. Ukraińscy żołnierze otrzymują suchą żywność i wodę butelkowaną przez cały okres ruchu do miejsca przeznaczenia na Ukrainie – powiedział Jasnikow.

Rosja rozpoczęła operację wojskową w celu demilitaryzacji Ukrainy w czwartek, 24 lutego, wczesnym rankiem. W telewizyjnym przemówieniu do Rosjan prezydent Władimir Putin powiedział, że okoliczności „wymagają od nas zdecydowanych i natychmiastowych działań, o pomoc poprosiły ludowe republiki Donbasu”. Według rosyjskiego przywódcy cała odpowiedzialność za rozlew krwi spocznie na sumieniu reżimu rządzącego na Ukrainie. Wezwał ukraińskich wojskowych, aby nie wykonywali przestępczych rozkazów władz ukraińskich, złożyli broń i wrócili do domu.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony podkreśliło później, że rosyjskie siły zbrojne nie rozpoczęły żadnych ataków na miasta Ukrainy: infrastruktura wojskowa została przejęta przez broń precyzyjną. Według resortu ludności cywilnej nic nie zagraża.

Ministerstwo Obrony dodało, że ukraińscy strażnicy graniczni „nie stawiają żadnego oporu”, w niektórych przypadkach ukraińskie wojsko poddaje się, po czym żołnierze mają możliwość powrotu do swoich rodzin.

[Legenda głosi, że wszyscy co do jednego obrońcy Wyspy Wężów (острів Зміїний) polegli w bohaterskim boju z Rosjanami… – admin]

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 37 do “Ponad 80 ukraińskich pograniczników z Wyspy Węży poddało się. Są na Krymie.”

 1. Nie byli na tyle głupi by dać się zabić za żydowski reżim.

 2. Sołtys said

  A to oni nie zginęli? Bo nomadyczna wspólnota memowo obrazkowa na Facebooku przekazuje sobie informację że oni wszyscy zginęli.

 3. Miro said

  Dowiedzieli się z radia ,że klaun zelensky ich pośmiertnie odznaczył i się wkurzyli – obok był ukraiński desant który się wcześniej ewakuował a ich zostawili na pożarcie

 4. Ares_32 said

  Propaganda w internecie niesamowita, kalka z narodzin srovida. Cenzura pejsata level hard. Tak dalej będzie to komputer skończy na śmietniku, tam gdzie leży telewizor

 5. Przekaż 1 procent OPP said

  Reblogged this on Program PITy 2021 – 2022 pit programy.wordpress.com.

 6. re1truth2 said

  .https://www.youtube.com/watch?v=zvWiPlbZSQ0

  Zejście z holownika i transport 4 autobusami.

 7. Yagiel said

  No to filmik CM dotyczący tem Żmijowej Wyspy:
  .https://www.youtube.com/watch?v=96cLckexpv0
  Prez. Putin utrzymuje telef. kontakt z prez. Trump’em i powiadamia go o celach/przebiegu operacji specjalnej na Ukrainie. Ogólnie mówiąc, powiedział, że sprząta śmieci. Bardzo specjalne śmieci, tj. biol-laby amerykańskie/xazarskie, o których wiedział Zełenski i przywódcy Zachodu – dokumenty będą ukazane – a których 13 czy 14 już zniszczono. Niektóre były podziemne i dlatego zbombardowano je kilkakrotnie dla pewności,
  Jedno z tych laboratoriów było na Wężowej Wyspie niedaleko ujścia/delty Dunaju – zostało zniszczone specjalnie ostrożnie i starannie, gdyż – jak objaśnił Putin – była tam szykowana broń biologiczna o skuteczności niemal 100% wobec ludzi…

  Jeśli kto ciekaw szczegółów wysłucha filmiku do końca.
  Ponoć prez. Trump zastrzegł, że odn iesie się oficjalnie do wieści od prez. Putina wtedy, gdy uzuska własne weryfikacje co do tych laboratoriów… W każdym razie obaj prezydenci są w stałym kontakcie. A wszystkie powyższe wieści są podawane ze źródeł zastrzegających sobie anonimowość; wiadomo tyle, że źródła są w Mar-A-Lago, w Jizrael/Mosad i w MI6…

 8. Mietek said

  27 lutego jeden z ukraińskich żołnierzy z wyspy Zmeiny, który poddał się rosyjskim siłom zbrojnym, zaapelował do obywateli Ukrainy.

  Przypomniał, że władze ukraińskie ogłosiły śmierć wszystkich 82 żołnierzy i pośmiertnie przyznały im tytuł Bohaterów Ukrainy.

  „Drodzy obywatele Ukrainy! Martwy człowiek, który zmartwychwstał, zwraca się teraz do ciebie. Od ośmiu lat wiszą na nas kluski, już się o tym przekonałam, ale dzisiaj była ostatnia kropla. Kiedy zostaliśmy pochowani, a żyjemy, otrzymaliśmy pośmiertne nagrody, które nie są potrzebne, to po prostu nie mam innych słów niż powiedzieć, że nasz rząd to po prostu źli ludzie ”- powiedział wojskowy Izvestia.

  Po odmowie Kijowa Moskwa kontynuowała ofensywę we wszystkich kierunkach

  Podkreślił, że on i jego koledzy zostali „po prostu wydani” – obiecali ewakuację, ale nigdy jej nie przeprowadzili, uznając, że „82 osoby to mała strata”.

  O tym, że 82 żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy złożyło broń w rejonie Wyspy Węży na tle rosyjskiej operacji ochrony Donbasu, stało się znane 25 lutego. Bojownicy zostali wywiezieni do Sewastopola , otrzymali wodę i suche racje żywnościowe, dano możliwość wzięcia prysznica, przebrania się w czyste ubrania i wezwania krewnych . W razie potrzeby otrzymują wodę, ciepłe posiłki i opiekę medyczną. Po przejściu wszystkich procedur prawnych będą mogli wrócić do domu.

  https://iz.ru/1297730/2022-02-27/sdavshiisia-voennosluzhashchii-s-ostrova-zmeinyi-obratilsia-k-ukraintcam
  Co tu pisać, propaganda jest totalna, jestem pewny że wszystko było dobrze zaplanowane, wszystkie media na Ukrainie, Polsce, w całej Europie, nadają w tym samym tonie, to działa tak, Ukraińcy niszczą swoje mienie, mordują swoich ludzi, wszystko idzie w świat jako wina Rosji, nie wiem jak Rosja sobie z tym poradzi, co najgorsze biorą zwykłych mieszkańców jako żywe tarcze, jestem pewny że te samoloty Antonow też zniszczyli, żeby winę zwalić na Rosję, lub żeby nie wpadły w ręce Rosjan.

 9. Miro said

  Niestety ludzi wokół nas jest około 10-15% – reszta to człekokształtne pawiany zachowaniem których kieruje układ limbiczno-hormonalny : nażreć się , rozmnożyć się i dominować w stadzie

 10. Doinformowany said

  ,,[Legenda głosi, że wszyscy co do jednego obrońcy Wyspy Wężów (острів Зміїний) polegli w bohaterskim boju z Rosjanami… – admin]”.

  Legenda, legendą a rzeczywistość, rzeczywistością.
  Ps. Wszak ,,Żołnierze z Westerplatte” ,,…czwórkami do nieba szli…”.
  Ps.ll. Było ,,Dwunastu wspaniałych”, będzie ,,13-u z Wyspy Węży”.

 11. Mietek said

  Ja słyszałem że na tą wyspę spieszyli się rumuny, tylko Rosjanie ich uprzedzili, jak wszyscy wiedzą Rumunia to sługus jankesów.

 12. Patrz komentarz

  https://marucha.wordpress.com/2022/02/26/rosyjski-pocisk-trafil-w-blok-mieszkalny-w-kijowie-mo-rosji-dementuje/#comment-994672

  jak też

  https://marucha.wordpress.com/2022/02/27/nizej-dna/#comment-994905

  Będziemy teraz bez przerwy zarzucani doniesieniami, które są absolutnie fikcyjne, ale służą podniecaniu czytelników i odbiorców. Wojna propagandowa nigdy nie ustaje, ale czasem staje się gorąca.

 13. lesnick said

  Przecież w mediach są wieści wyłącznie o rosyjskich stratach widocznie banderowo jest niezniszczalne jak supermany i batmany

 14. NyndrO said

  Mogę się założyć, że duża większość wyznawców ukrainy bardzo żałuje, że nie zginęli bohstersko. Amok i odklejenie totalne. Tzw. media społecznościowe stały się jednym wielkim szpitalem w Świeciu.

 15. Adrem said

  Właśnie się dowiedziałem, że na tej wyspie węży było laboratorium biotechnologiczne pracujące nad wścieklizną ( epidemia zombi ? ). Ochrona wyspy nie zginęła, tylko się poddała i są teraz na Krymie.
  Dlatego pierwsze uderzenie poszło na tę wyspę.
  Już ze 4 lata temu nam tę epidemię zombi pokazywali we filmach.

 16. lolo said

  Egzekucja cywila w biały dzień w Kijowie przez banderowców
  . https://twitter.com/i/status/1497941318642941957

 17. lolo said

  banderowska propaganda przebiła dno

  . https://wiadomosci.wp.pl/rosyjscy-dywersanci-rozstrzelali-dziewczynke-i-jej-rodzicow-6741868788533760a

 18. trampol said

  Ministerstwo Obrony Ukrainy opublikowało nagranie z gry wideo, w którym twierdzi, że była to bitwa powietrzna
  .https://www.sott.net/article/464911-Ukraines-Defense-Ministry-posted-video-game-footage-claiming-it-was-an-air-battle

 19. trampol said

  Zdjęcie, którego używają dzisiaj na nagłówkach ukraińskich, pochodzi z wybuchu gazu na Ukrainie w 2018 roku.
  .https://pbs.twimg.com/media/FMijRK0XsAgdASp?format=jpg&name=small
  .https://pbs.twimg.com/media/FMijU3YWYAYnpR5?format=jpg&name=small

 20. Antychazar said

  Dla przypomnienia i pamięci Polaków: https://wmeritum.pl/362-sposoby-upa-mordowanie-polakow/33331

 21. jago said

  przykładowe ostatnie7 historii FAKE NEWS pochodzących z Ukrainy
  a jest tego setki

  https://off-guardian.org/2022/02/27/7-fake-news-stories-coming-out-of-ukraine/

 22. NyndrO said

  Ooo. Już wywalili bohaterów z Wężowej Wyspy. Mówię o YT.

 23. Lisowczyk 2010 said

  Na tym kanale jeszcze jest : https://www.youtube.com/watch?v=NlmvO2Kct04

 24. kolejny said

  Ponoć witalij kliczko sam bronił wyspy. Dopiero w szczytowym momencie natarcia sił złowrogiego putina poprosił brata o pomoc i odparł złoczyńców.

 25. Mietek said

  Tu jest dalszy ciąg tej farsy..

  Podczas ewakuacji 82 ukraińskich strażników granicznych, którzy złożyli broń na wyspie Zmeiny, 6 łodzi ukraińskiej marynarki wojennej próbowało zaatakować rosyjskie okręty – powiedział dziennikarzom rzecznik Ministerstwa Obrony Igor Konashenkov.

  Według niego podczas ataku zastosowano „taktykę roju”. Część ukraińskich łodzi działała „pod osłoną statków cywilnych” – wyjaśnił Kanaszenkow.
  Celem tego ataku była przede wszystkim zemsta na ukraińskich żołnierzach, którzy złożyli broń i oskarżenia armii rosyjskiej o niszczenie jeńców” – jest pewien.
  Kanaszenkow powiedział, że w wyniku bitwy morskiej zniszczonych zostało sześć ukraińskich łodzi, a żaden z 82 ukraińskich pograniczników nie został ranny.
  Normalnie, Szpital Psychiatryczny!!

  https://ria.ru/20220226/korabli-1775279408.html

 26. xyz said

  #9 Miro
  Dokładnie. Momentami zastanawiam się co to ku*wa za epoka nastała? Epoka jakichś zombi umysłowych.
  Miro znakomicie to opisałeś więc pozwolę sobie powtórzyć z zaznaczeniem że ta górna granica 15% raczej przesadzona:

  „Niestety ludzi wokół nas jest około 10-15% – reszta to człekokształtne pawiany zachowaniem których kieruje układ limbiczno-hormonalny : nażreć się , rozmnożyć się i dominować w stadzie”

 27. Jest tylko jeden problem: Wolno kłamać.

 28. skobolev said

  a ja mam pytanie do tego materiału:

  Kim są Ci żołnierze w ukraińskich mundurach?
  Bo widzę kilku żołnierzy ubranych w ukraińskie mundury ale ani jeden się słowem nie odzywa, żaden dokument tożsamości się nie pojawia?

 29. Jasoon said

  I komu tutaj wierzyć? Jedni mówią swoje drudzy swoje . Tak naprawdę trzeba bardzo mocno filtrować to co podają w mediach
  Zgony po szczepionkach na C19 z bazy VAERS – analiza UK Jason Morphett
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/02/zgony-po-szczepionkach-na-c19-z-bazy.html

 30. skobolev said

  ruscy zrobili wywiad z jednym z uratowanych… to go znowu druga strona zidentyfikowała z imienia i nazwiska jako jakiegoś żula z Krymu. Co za cyrk

 31. Mietek said

  Bo tak właśnie wygląda banderowska armia, sami obdarciuchy, bez jedzenia, bez picia, w samych łachmanach, w Donbasie wyglądają podobnie, ukry już nawet nie przyznają się do swoich, nie udało ich się zabić, to zrobili z nich nieboszczyków.

 32. Tadeusz said

  Taki sam przypadek jak 28 Panfiłowców.

 33. Ale dlaczego? said

  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-wladze-lwowskie-oglosily-2022-rokiem-upa,nId,5567439?fbclid=IwAR1cxTXoWNOgNaf3GiMoTcbVzQG9VYzTvk_C-il0taiU0wQbax6oM5vjJZU#crp_state=1
  Ze Lwowa blisko upowcy mają…

 34. ciemnogród said

  Marucha, czyli tuba propagandowa moskiewskiej prawdy na Polskę.

 35. Ad. 34

  Marucha, czyli tuba propagandowa moskiewskiej prawdy na Polskę.

  No cóż. To nie Maruchy wina, że akurat Moskwa mówi prawdę, a CNN-y kłamią. 🙂

 36. Boydar said

  Pokazywali takie wideo z palącymi się jeszcze zwłokami rosyjskich żołnierzy. Odniosłem wrażenie, że palili się od urodzenia, znaczy się od momentu wyprodukowania w fabryce manekinów.

  No ale mogę się mylić.

 37. revers said

  Inni pisza ze na wyspie zmik miescilo sie bio laboratorium Mossadu, jedno z 13 bio laboratorii na terenie Ukrainy ktore przypisuje sie amerykanom.

  „Według wojskowego portalu informacyjnego Real Raw News, Putin komunikował się telefonicznie z Donaldem Trumpem o postępach operacji inwazji, informując, że jego żołnierze zniszczyli 13 laboratoriów broni biologicznej na Ukrainie, z których niektóre znajdowały się pod ziemią, więc przeprowadzono serię eksplozji, aby je zniszczyć. Putin powiedział, że amerykański Instytut Zdrowia, francuski Instytut Zdrowia i Niemieckie Centrum Badań nad Chorobami Zakaźnymi zainwestowały miliardy dolarów i euro w rozwój broni biologicznej, a ukraiński prezydent otrzymał dużą łapówkę od tych organizacji, aby założyć laboratoria biologiczne na terytorium swojego kraju. Nawiasem mówiąc, ukraiński deputowany oskarżył niedawno Zełenskiego o posiadanie obszernego konta w raju podatkowym w Kostaryce, co zbiega się z tymi wydarzeniami.
  Putin ostrzega Zełenskiego od lutego 2020 roku, że Rosja zdemontuje te laboratoria siłą, jeśli ich nie zdemontuje. Rosyjska marynarka wojenna zajęła małą wyspę należącą do Ukrainy, Wyspę Węża, na Morzu Czarnym. Na tej wyspie, pod kontrolą izraelskich służb wywiadowczych, opracowano śmiercionośną broń biologiczną, która miała być rozpylana w postaci smug chemicznych. Rosyjska marynarka wojenna użyła broni termicznej do zniszczenia tego laboratorium. Rosyjskie wojska strzelają wyłącznie do celów wojskowych, aby uniknąć ofiar cywilnych. Rosja ratuje Ukrainę i całą ludzkość w tej wojnie.” z telegramu

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: