Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Atak serca ze strachu przed… a…
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Emilian58 o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Kojak o Atak serca ze strachu przed… a…
  semperparatus o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o Aktualność geopolityki!?
  Greg o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  NC o BlackRock: 2 biliony dolarów…
  Greg o Tajemnicze zjawisko ostateczne…
  Mietek o Aktualność geopolityki!?
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Antares o Atak serca ze strachu przed… a…
  Mietek o BlackRock: 2 biliony dolarów…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Orban: „Strzeżmy się lekkomyślnych żądań”

Posted by Marucha w dniu 2022-02-28 (Poniedziałek)

Wrozmowie z telewizją M1 szef węgierskiego rządu zadeklarował, że Węgry nie wyślą broni na Ukrainę. Viktor Orbán zaznaczył, że jego kraj poprze sankcje na Rosję, uzgodnione przez UE.

W wywiadzie udzielonym kanałowi M1 Viktor Orbán odniósł się do sytuacji na Ukrainie, na której trwają działania wojenne wywołane inwazją wojsk rosyjskich. Powiedział, że stanowisko węgierskich władz pozostało niezmienne. – Węgrzy muszą trzymać się z dala od tego konfliktu – oświadczył.

Szef węgierskiego rządu podkreślił, że w kraju, w pobliżu którego trwają działania wojenne, nie można podejmować pochopnych decyzji.

– Potrzebny jest strategiczny spokój. Strzeżmy się lekkomyślnych żądań i inicjatyw, które mogą wydawać się popularne, ale których konsekwencji nie przemyślano – dodał.

Orbán krytycznie odniósł się do postulatu lewicy, by Węgry wysłały żołnierzy na Ukrainę. Zapowiedział też, że Węgry nie wyślą Ukrainie broni. Tłumaczył, że mogłoby to stanowić zagrożenie dla Węgrów, którzy mieszkają na Zakarpaciu. Premier oświadczył, że stanowisko w tym względzie nie zostanie zmienione i że węgierskie Siły Zbrojne potrzebują broni do obrony granic kraju.

Szef węgierskiego rządu odniósł się też do kwestii uchodźców wojennych z Ukrainy. Zapewnił, że wszyscy będą przyjmowani. – Zapewnimy wszelką pomoc – zadeklarował.

Odnosząc się do kwestii sankcji na Rosję Orbán powiedział, że trwa wojna i liczy się jedność. – Dlatego poprzemy sankcje, na które zgodzą się państwa UE – powiedział.

Za: rp.pl dla MSN
Redakcja
https://myslpolska.info

Komentarzy 29 do “Orban: „Strzeżmy się lekkomyślnych żądań””

 1. Okrutny W.Putin dławi zachodnią demokrację Ukrainy – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2022/02/28/okrutny-w-putin-dlawi-zachodnia-demokracje-ukrainy/

 2. WiwoPoWiwo said

  Troche jak Horthy i Franco: http://wirtualnewydawnictwowiwo.blogspot.com/2016/08/jacy-bohaterowie-taki-narod.html

 3. Jabo said

  Orban wie, że jak się biją dwa wściekłe psy nie należy żadnego z nich ciągnąć za ogon, bo to się zawsze źle kończy. Nasze eliciarstwo niestety tego nie wie, albo robi to świadomie, bo dobro narodu polskiego nie jest ich celem. Każdy , kto choć odrobinę myśli samodzielnie wie, że nie jest to wojna Rosji z Ukrainą, ale wojna Anglosasów z Rosją za pomocą Ukrainy.

 4. naiwny said

  Wyjaśnienie postawy Węgier jest dziecinnie proste. Polityka węgierska ma zupełnie inne cele. Przecież oni stracili na rzecz sąsiadów (Ukrainy, Rumunii, Słowacji, …) 50% terytorium i ludności. Oni dążą, przy pomocy Niemiec i Rosji do odzyskania tych ziem. To jest naród, który w wyniku fatalnych decyzji podczas II WŚ stał się „malutnim krajem”. Mam wielu znajomych Węgrów. Znam nawet takiego, który teoretycznie jest Serbem (teraz mieszka w Londynie) a nie zna słowa po serbsku. Jest Węgrem, który urodził się i wychował w Serbii ale chdził do szkoły węgierskiej. Lubimy się nawzajem (Polacy i Węgrzy) bo nigdy nie mieliśmy konfliktów: „Polak, Węgier dwa bratanki i do szabli i do szklanki”:)

 5. AlexSailor said

  @Naiwny

  A my straciliśmy 30% terytorium licząc rekompensatę w „Ziemiach wyzyskanych”, a 50% w liczbach bezwzględnych.
  Nasza sytuacja jest jeszcze gorsza niż Węgrów, bo oni byli w obozie przegranym w I i II WŚ, a my wśród zwycięzców.
  Do tego zrównano nam z ziemią Warszawę, a przez kraj przeszły kilka razy fronty.
  Gdy zaś weźmiemy stan przed II Zaborem, to straciliśmy 70% terytorium.
  Przed pierwszym, nawet nie chcę liczyć.
  Dlaczego ciągle tracimy? Wystarczy się rozejrzeć, żeby zrozumieć.

 6. Miłosz said

  Bardzo rozsądne podejście. Nie to co nasze koguciki.
  Zgony po szczepionkach na C19 z bazy VAERS – analiza UK Jason Morphett
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/02/zgony-po-szczepionkach-na-c19-z-bazy.html

 7. JMP said

  Ad #4 (Alex Sailor) Jestem zdania, że Polska ma w tej chwili najrozsądniejsze granice w historii. Nie należy nigdy starać się ugryźć więcej, niż można przełknąć i przetrawić. Granice sprzed zaborów były, przynajmniej według mnie, nie do utrzymania ze względu na słabość państwa, więc nie bardzo jest czego żałować. Z różnych powodów Rzeczpospolita nigdy nie była w stanie zbudować trwałej potęgi i dlatego mamy to co mamy. A po WW II jeden z naszych zachodnich „sojuszników” chciał, żeby Polską miała nawet mniej. Zawsze trzeba mieć to na uwadze zanim zacznie się narzekać.

  A może by tak po prostu spojrzeć na siebie krytycznie, zakasać rękawy i wziąć się do roboty zamiast nieustannie silić się na wielkomocarstwowość i szarpać nogawki temu, dzięki komu Polską jeszcze istnieje?

 8. naiwny said

  @AlexSailor:”Gdy zaś weźmiemy stan przed II Zaborem, to straciliśmy 70% terytorium.”
  A jak porównamy do sytuacji po zaborach to odzyskaliśmy ze 70%. Lubię taką żonglerkę:)
  A jeśli chodzi o porównanie z II Rzeczpospolitą, to w ’45 „byliśmy przegrani”. Po złej stronie „żelaznej kurtyny”.
  Dobrze, że się tak skończyło (PRL), bo Stalin mógł nas w całości wcielić do ZSRR i być może do dzisiaj byśmy tam tkwili.

  @:”Dlaczego ciągle tracimy?”
  Co masz na myśli pisząc „ciągle” i kogo pisząc „my”? Przecież przed 1918 rokiem państwa polskiego nie było (0% terytorium).
  Musisz poczytać o historii Polski, bo albo spałeś na lekcjach albo nie chodziłeś do polskiej szkoły.

 9. rafał said

  BĘDĄC w USA czytałem w kalendarzyku nacjonalistów ukraińskich z 1968 r. hymnu drugą zwrotkę było wydrukowane ,,,budiem rezać LACHÓW I MOSKALI – będziemy mordować Polaków i Rosjan ,jak dzisiejsze polskie . głąby o tym nie wiedzą……

 10. plausi said

  Amerykańskie kundle w Warszawie

  tak są też traktowane, jak psy, „podpisać na stojąco !”

 11. plausi said

  Dla porównania

  Orban jest absolwentem szkoły K. Schwaba (WEF), tzn. należy do inne sitwy, Zdjęcie opublikowane przez Trumpa chce powiedzieć Polakom: patrzcie jakie g…no podpisuje układy w waszym imieniu ! Rozumiecie durnie ?!

 12. Marucha said

  Re 8:
  1. No i co by się stało, gdyby Polska znalazła się w granicach ZSRR? Konkretnie, co?
  2. Oczywiście, że Polska ciągle traci terytorium. Rozbiory to takie interludium.

 13. naiwny said

  @Rafał:”będziemy mordować Polaków i Rosjan ”
  Wiem, wiemy. Nie boimy się. Z Ukrainą damy sobie radę sami (z Rosją i Niemcami niestety nie:)

 14. naiwny said

  @JMP:”A może by tak po prostu spojrzeć na siebie krytycznie, zakasać rękawy i wziąć się do roboty”
  Właśnie to robimy. Nie wiem czy wiesz ale w statystykach szybkości rozwoju poszczególnych krajów przez ostatnie 30 lat (od odzyskania suwerenności) Polskę wyprzedzają tylko Chiny. Jesteśmy „na pudle”. Co zresztą widać w naszym otoczeniu.

 15. Joannus said

  Ad 7
  JMP
  Podzielam w pełni.

 16. JMP said

  Ad #14 (Naiwny) W momencie odzyskania tzw. „suwerenności” Polska była w kompletnym dołku, więc nie jest dziwne, że rozwój był czy w dalszym ciągu jest bardzo szybki. Chciałbym jednak wiedzieć co stało się ze służba zdrowia, że na rutynową operację ręki mój znajomy musiałby w Warszawie czekać 4 lata, gdyby nie zrobił jej sobie prywatnie za jedne 10000 złotych, dlaczego na wizytę u okulisty w tej samej Warszawie trzeba czekać 2 lata, co stało się z ważnymi gałęziami przemysłu, które praktycznie znikły, dlaczego likwiduje się kopalnie w czasie gdy w rezultacie obłędnej polityki ochrony środowiska, zwłaszcza narzucanej przez „junię”, węgiel osiąga niebotyczne ceny, dlaczego praktycznie nie ma większych polskich sieci handlowych? Ilość polskich patentów świadczca o innowacyjności nauki i techniki, a wiec podstawie rozwoju, jest proporcjonalnie bodajże najniższa ze wszystkich krajów Europy. Oczywiście import gotówki przez osoby wyjeżdżające do pracy za granicę pozwala Polsce wyglądać lepiej niż lata temu, ale mało co jest w Polsce polskiego. Polska jest po prostu kolonią Europy Zachodniej, którą, jak powiedziała chyba pani van der Leyen czy jakaś inna z „junijnych” lafirynd, można w razie czego po prostu zagłodzić.

 17. marju73 said

  Naiwny. A co jeszcze rozwinęliśmy oprócz obcych banków, obcego przemysłu, obcych marketów, importu imigrantów, sprzedaży polskich zasobów naturalnych i ziemi?

 18. Marek said

  ad 8
  Dobrze, że się tak skończyło (PRL), bo Stalin mógł nas w całości wcielić do ZSRR i być może do dzisiaj byśmy tam tkwili.
  ===

  Proszę spojrzeć na Białoruś.
  Kto wygrał i żyje w miarę normalnym kraju. I z lepszą perspektywą.
  Zachód to dno. Zgnilizna i śmierć duchowa.

 19. re1truth2 said

  1. Osłabienie rubla do usd podawali o 30% 122, a potem wzmocnienie do 95 po decyzji Banku Rosji. Zamieściłem wykres rub/usd w cyklu ~ 18 letnim i z wykresu wynika, że cały czas się wzmacnia. Nie ma to jak propaganda…

  2. Bez komentarza, w tekście — https://businessinsider.com.pl/gielda/kursy-walut/kursy-walut-rubel-lize-rany-zloty-wciaz-w-dolku/mhjzfg9

 20. re1truth2 said

  Z zapo… nie wrzuca ad 19 pod 1.

 21. Jabo said

  Ad. 20 Wszystkie te kursy, notowania, to jest wirtualna ekonomia żydowskiej finansjery. Ma ona znaczenie, gdy się jest zależnym ich systemu finansowego ,który jest narzędziem władzy nad światem. Ten system się sypie, dlatego takie konwulsje targają światem, w postaci pandemii, a teraz wojny na Ukrainie. O wygranej Rosji zdecyduje to, czy wyplątała się z więzów tego systemu, bo militarnie pokonać jej nie mogą. Rosja poza systemem, w współpracy z Chinami , oznacza koniec anglosaskiej dominacji sterownej przez żydowską finansjerę.

 22. Amber Goj said

  @4
  Węgry przekazały chorwackim separatystom kilkadziesiąt tysięcy sztuk broni palnej podczas trwania wojny w Jugosławii i jakoś z tego powodu nie odzyskały Wojwodiny.

 23. Amber Goj said

  @4
  „To jest naród, który w wyniku fatalnych decyzji podczas II WŚ stał się „malutnim krajem”.”

  No nie. Węgry stały się małym krajem w wyniku I wojny światowej, a stanięcie po stronie Niemiec w II wojnie światowej było jedyną szansą na odzyskanie przynajmniej części utraconego terytorium (co się czasowo dokonało). A więc była to decyzja racjonalna z węgierskiego punktu widzenia.

 24. Amber Goj said

  @12
  „No i co by się stało, gdyby Polska znalazła się w granicach ZSRR? Konkretnie, co?”

  No tu już Pan przesadził. Można sympatyzować z Rosją, ale są pewne granice.

 25. JMP said

  Byłem niedawno w Rosji i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że swoboda wypowiedzi w środkach masowego przekazu jest zdecydowanie większa niż w Polsce czy w Kanadzie (gdzie mieszkam). W czasie dyskusji telewizyjnych przed wyborami gadali takie rzeczy na Putina, że gdyby ktoś powiedział coś podobnego o Trudeau w Kanadzie za pół godziny pod jego drzwiami pojawiła by się RCMP (Królewska Kanadyjską Policja Konna) i jego dalsze losy były by nie do pozazdroszczenia.

  Zresztą, traktowanie protestujących ostatnio kierowców ciężarówek i nie tylko i niczym nie usprawiedliwione wprowadzenie stanu wyjątkowego mówi chyba dostatecznie dużo o kanadyjskiej „demokracji”, „wolności słowa” i „wolności zgromadzeń”.

 26. Marucha said

  Re 24:
  Powtarzam pytanie: co by się stało, gdyby Polska znalazła się w granicach ZSRR?

  Historia nas poucza (a raczej bezskutecznie usiłuje pouczyć), że czasy, gdy Polska (Królestwo Polskie) była połączona unią personalną z Rosją, należą do najlepszych w naszej historii od 400 lat.

 27. Amber Goj said

  @26 (Marucha)

  Co by się stało?
  1) Po pierwsze, niepodległość jest wartością samą w sobie. Naród sam kieruje swoim losem (jeden lepiej, drugi gorzej), ale nieprzypadkowo i nie po to przez 1000 lat naród polski przelewał krew w tylu wojnach, żeby nagle oddać niepodległość Związkowi Sowieckiemu.
  2) Gdyby Polska po II wojnie światowej stała się częścią ZSRS, jako naród musielibyśmy żyć w rosyjskiej kulturze, a więc bylibyśmy od kołyski aż po grób poddawani rusyfikacji (rosyjskie szkolnictwo, kino, sztuka, muzyka, telewizja, radio, ligi sportowe i reprezentacje narodowe, wojsko itd. zamiast polskiego), a więc miliony Polaków po tych kilkudziesięciu latach istnienia ZSRS nie byłoby już Polakami. Ilu dziś by nas było? PRL, co by o nim nie mówić, był państwem polskim, gdzie ludzie od kołyski aż po grób byli kształtowani na Polaków.
  3) Kwestia religijna: w PRL katolicyzm kwitł (nawet po SW II miał się stosunkowo dobrze – przynajmniej dopóki był potrzebny Zachodowi do podburzania Polaków przeciw PRL-owi). Ja się urodziłem w latach 80. i pamiętam, że jeszcze w latach 90. kościoły były pełne. Prześladowania katolicyzmu w PRL, biorąc pod uwagę jego prześladowania na świecie na przestrzeni wieków, to właściwie drobnostki (nawet w okresie sprzed odwilży 1956 r. Kościołowi nie wyrządzono wielkich szkód). Nie wiem, ile w okresie PRL wybudowano w Polsce kościołów, ale podejrzewam, że grube tysiące. Kościół w PRL był bezpieczniejszy, niż np. w tym samym czasie w demokratycznym, będącym wasalem USA, Meksyku. Gdybyśmy po wojnie stali się częścią ZSRS, rozprawa z katolicyzmem byłaby o wiele brutalniejsza (skoro władze sowieckie brutalnie rozprawiły się nawet z rodzimym prawosławiem, to co dopiero z katolicyzmem) i niewykluczone, że nie byłby nawet potrzebny SW II do jego zniszczenia, bo być może już do lat 60. z polskiego katolicyzmu nie byłoby co zbierać.
  4) Gdyby Polska była prowincją ZSRS, mogłyby się tu dowolnie osiedlać inne narody żyjące w ZSRS, a więc zatracilibyśmy prawdopodobnie homogeniczność etniczną na długo przed tym, co się dzieje teraz. Niewykluczone, że w momencie rozpadu ZSRS liczne mniejszości narodowe (jeśli byłyby skupione w jakichś regionach) domagałyby się szerokiej autonomii lub wręcz niepodległości (jak to miało miejsce w kilku regionach państw powstałych po rozpadzie ZSRS).
  5) Polacy byliby poddani poborowi do armii sowieckiej i musieliby przelewać krew w wojnach prowadzonych przez ZSRS (powiedzmy sobie jasno, w wojnach pod rosyjskim dowództwem, w nie swoim interesie, ciemiężąc inne narody, które Polsce nic złego nie zrobiły).
  6) Gospodarka: gdybyśmy byli częścią składową ZSRS bylibyśmy dużo biedniejsi, niż jako obywatele PRL. Każdy Polak, jako obywatel ZSRS, musiałby wziąć na swoje finansowe barki część sowieckiej polityki utrzymania imperium oraz kilkudziesięcioletniego wyścigu zbrojeń prowadzonego w rywalizacji z Zachodem. Że już nie wspomnę o takich wynalazkach, jak niszczenie indywidualnych gospodarstw rolnych i kolektywizacja wsi, jakiej w PRL-u udało się uniknąć, dzięki czemu nigdy w Polsce Ludowej nie było klęski głodu.
  PRL był całkiem udanym państwem polskim. Po 1956 r. na pewno lepszym, niż sanacyjna II RP po 1926 r., a już na pewno lepszym, niż III RP, która jest po prostu maszyną skonstruowaną do niszczenia Polaków i katolicyzmu. Nie widzę żadnych argumentów przemawiającym za tym, by powojenna Polska inkorporowana do ZSRS miałaby być lepsza dla rozwoju i pomyślności narodu polskiego od PRL-u.
  Ogólnie rzecz biorąc, każda, nawet najbardziej wadliwa niepodległość jest lepsza, niż poddaństwo obcemu państwu i obcemu narodowi (nawet, jeśli się to państwo/naród darzy sympatią. Polska dla Polaków.

 28. Marucha said

  Re 27:
  1. Za to „naród polski” oddał jeszcze więcej niepodległości swoim wrogom – krajom zachodnim.
  2. Jakoś inne republiki ZSRR przetrwały, wraz ze swoją kulturą. A wiele małych narodów mogło przetrwać właśnie dzięki ZSRR.
  3. Katolicyzm za to ma się świetnie pod rządami Unii Europejskiej?
  4. Teraz też się osiedlają w Polsce inne narody, nie widzi Pan?
  5. A ileż to tych wojen prowadził ZSRR i jak to się ma do wojen prowadzonych przez USA?
  6. Tego nie wiemy. Może by i tak było.

  Owszem, PRL był całkiem dobrym państwem…

 29. […] w cyklu 18 letnim cały czas się wzmacnia .https://marucha.wordpress.com/2022/02/28/orban-strzezmy-sie-lekkomyslnych-zadan/#comment-995620 Wykres jest w następnym komentarzu na […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: