Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Znowu Kosowery!
  Sebastian o Znowu Kosowery!
  Adrian o Wolne tematy (39 – …
  ? o Wolne tematy (39 – …
  Sebastian o McNamara’s Misfits: wojs…
  Sebastian o Zwi Migdal: Żydowska mafia spr…
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Liwiusz o Pod wieżami Włodzimierza
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

MO Rosji: Unieruchomiono ponad 1,6 tys. obiektów infrastruktury wojskowej Ukrainy

Posted by Marucha w dniu 2022-03-03 (Czwartek)

Rosyjska armia od początku operacji unieruchomiła 1612 obiektów infrastruktury wojskowej Ukrainy – poinformował rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał dywizji Igor Konaszenkow.

– Łącznie podczas operacji zlikwidowano 1612 obiektów, w tym: 62 posterunki i węzły łączności Sił Zbrojnych Ukrainy, 39 kompleksów przeciwlotniczych S-300, „Buk M-1” i „Osa”, 52 stacje radiolokacyjne – powiedział generał.

Zniszczono także 49 samolotów na ziemi i 13 samolotów w powietrzu, 606 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 67 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 227 dział artylerii polowej i moździerzy, 405 jednostek specjalnej techniki samochodowej oraz 53 bezzałogowe statki powietrzne – podkreślił Konaszenkow.

Dodał, że w wyniku ataku z wysokoprecyzyjnej broni dalekiego zasięgu zniszczono rezerwowe centrum radiowo-telewizyjne w rejonie Łysej Góry w Kijowie, które było wykorzystywane przez SBU do operacji psychologicznych przeciwko Rosji, nie ma ofiar i zniszczeń budynków mieszkalnych.

Zaznaczył także, że rosyjskie siły zbrojne przejęły kontrolę nad miejscowościami Czystopole, Nowopołtawka, Żowtnewe, wyzwolone zostało od batalionów nacjonalistycznych miasto Bałaklija.

W czwartek 24 lutego prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił, że podjął decyzję o specjalnej operacji wojskowej Federacji Rosyjskiej mającej na celu demilitaryzację Ukrainy. W telewizyjnym wystąpieniu do Rosjan powiedział, że okoliczności „wymagają od nas zdecydowanego i natychmiastowego działania, ludowe republiki Donbasu zwróciły się do Rosji z prośbą o pomoc”. Według rosyjskiego przywódcy cała odpowiedzialność za rozlew krwi będzie spoczywać na sumieniu rządzącego na Ukrainie reżimu. Wezwał ukraińskie wojsko, by nie wykonywało zbrodniczych rozkazów władz ukraińskich, złożyło broń i wróciło do domu.

Później rosyjskie Ministerstwo Obrony podkreśliło, że Siły Zbrojne Rosji nie przeprowadziły żadnych ataków rakietowych, powietrznych ani artyleryjskich na miasta Ukrainy: infrastruktura wojskowa, obiekty obrony przeciwlotniczej, lotniska wojskowe i lotnictwo zostały unieruchomione bronią o wysokiej precyzji. Resort zapewnił, że ludność cywilna nie jest zagrożona.

Sytuacja w Donbasie uległa eskalacji w ostatnich dniach, Doniecka i Ługańska Republika Ludowa informują o wielu ostrzałach ukraińskich sił bezpieczeństwa. Kierownictwo DRL i ŁRL zapowiedziało tymczasową ewakuację obywateli do obwodu rostowskiego w związku z groźbą inwazji Ukrainy. Ewakuacja dotyczy przede wszystkim kobiet, dzieci i osób starszych. W sobotę 19 lutego przywódcy DRL i ŁRL podpisali dekrety o powszechnej mobilizacji, a następnie zwrócili się do Rosji z prośbą o uznanie niepodległości republik.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 3 do “MO Rosji: Unieruchomiono ponad 1,6 tys. obiektów infrastruktury wojskowej Ukrainy”

 1. JerzyS said

  Klęska nazistowskiego batalionu Aidar

  SIEĆ WOLTAROWSKA
  2 MARCA 2022

  Nazistowski batalion Aidar poniósł bardzo ciężką porażkę w południowo-wschodniej Ukrainie 2 marca 2022 r. Ponad 5000 mężczyzn ucieka, w tym ich instruktorzy z Greystone (ex-Blackwater). Porzucili sprzęt, który otrzymali od NATO.

  Batalion hitlerowski Azow kontynuuje walkę.

  PS. Zdjęcie powyżej jest stare. Obecnie na stronie nie ma możliwego do zweryfikowania źródła fotograficznego.

  https://www.voltairenet.org/article215889.html

 2. JerzyS said

  Klęska nazistowskiego batalionu Aidar

  SIEĆ WOLTAROWSKA
  2 MARCA 2022

  Nazistowski batalion Aidar poniósł bardzo ciężką porażkę w południowo-wschodniej Ukrainie 2 marca 2022 r. Ponad 5000 mężczyzn ucieka, w tym ich instruktorzy z Greystone (ex-Blackwater). Porzucili sprzęt, który otrzymali od NATO.

  Batalion hitlerowski Azow kontynuuje walkę.

 3. Listwa said

  Gajowy Sputnik załatwił, pomimo wysiłków cyberobrońców.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: