Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Kura domowa o Wolne tematy (67 – …
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Us o Operacja na Ukrainie a globaln…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Pomagać z głową!

Posted by Marucha w dniu 2022-03-03 (Czwartek)

Tak, ludziom w potrzebie trzeba pomagać, ale pomagać należy racjonalnie, ze świadomością zagrożeń i konsekwencji w razie zwyczajnej przesady, a z tym właśnie mamy do czynienia w Polsce tu i teraz.

Nikt nie wie, ilu jest w Polsce uchodźców – może 500/600 tysięcy, a może już więcej. Przy okazji pojawiło się wielu „Ukraińców” dotychczas stanowiących rdzenną ludność krajów afrykańskich i arabskich, ale samo zauważanie tego faktu może być uznane za putinowski trollizm, więc uważajmy.

Ja jednak zastanawiam się, czy święta jest tylko granica Polski z Białorusią, jak to nam mówiono przy okazji budowania kolejnych zasieków, nie chcąc wówczas wpuścić dokładnie tych samych „Ukraińców”, których teraz wpuszczono?

Widocznie, jak wszystko inne w naszym biednym kraju, świętość granicy polskiej (tu w tle hymn i obrazy z Sybiru, i sowieckich miejsc kaźni…), zależy od Kalego… yyyy, od punktu siedzenia naturalnie. Etyka sytuacyjna panuje nad umysłami Polaków nie od dziś. Najwidoczniej granica z Ukrainą świętą nie jest. Ale jestem pewien, że jeśli tylko stanie się granicą z Ukrainą kontrolowaną przez Rosję, natychmiast zyska na świętości i będzie to nawet świętość do sześcianu.

Ale nie o tym. Nasz rząd otwiera szeroko podwoje bogactwa Polski Ukraińcom przybywającym do naszego kraju – darmowe pociągi, leczenie, szkoły, szkoły wyższe, oferuje pracę, mieszkania, 500+ i wszelkie istniejące świadczenia socjalne.

Jak Państwo myślą, jak długo Polacy to wytrzymają? Odpowiedź jest prosta – tak długo, jak trwać będzie euforia i amok stworzony przez media. A potem przyjdzie rzeczywistość i nieuchronne konflikty – konflikty najpierw tych Polaków, którzy z socjalu żyją. Nie będą to miłe starcia, wszak nie należy oczekiwać w takich wypadkach Wersalu.

A na uczelniach? Rektorzy zrywają współpracę z rosyjskimi uniwersytetami i będą przyjmować pracowników naukowych z Ukrainy. A Polacy? W odstawkę? Od lat mówi się, że pracowników naukowych jest za dużo i za mało wnoszą. A jeżeli spotkają się teraz z przesianiem, bo trzeba będzie zrobić miejsce Ukraińcom?

A strona społeczna tego problemu? W amoku zapominamy, że Ukraińcy po prostu reprezentują inny sposób życia. Będą chcieli żyć u nas w swoim towarzystwie, a więc stworzą własne kwartały, a może nawet dzielnice. Wszędzie, gdzie będą stykać się z Polakami, to nie zagra. A ich postawa – nazwijmy ją tak nawet jeśli to przesada – polityczna? W najlepszym wypadku są indyferentni i dotyczy to większości, ale w tak dużej masie będą silnie reprezentowani zwolennicy banderyzmu.

Ale Polacy są oszołomieni – znów zagrano wyłącznie na emocjach i Polacy są dziś pijani emocjami. Pojawiają się ogłoszenia – „przyjmę Ukraińców na weekend”, na tydzień, może dwa. A co potem? A jeśli nie zechcą się wynieść po weekendzie? Nikt w upojeniu emocjonalnym o tym nie myśli.

Co więcej, będziemy teraz ratować i psy z Ukrainy! Szczerze mówiąc, uratujmy może lepiej krowy, świnie i owce – przynajmniej będzie z nich jakiś pożytek.

Czy naprawdę nikt w rządzie tak ekstremalnie hojnie sypiącym NASZE pieniądze Ukraińcom nie myśli o konsekwencjach społecznych i politycznych tych kroków? Czy ludzie w Polsce naprawdę są tak infantylni, tak kompletnie nie myślący o konsekwencjach swoich zachowań, o konsekwencjach swoich publicznie zadeklarowanych działań? Zgroza.

To wszystko nie oznacza, że nie należy pomagać ludziom w potrzebie, także Ukraińcom i innym. Jednak fundamentem pomocy nie może być amok, szał, totalny odlot emocjonalny. Bo decyzje dziś podjęte odbiją się na nas wszystkich w przyszłości. A tu i teraz właśnie tworzy się podwaliny pod tragiczne podziały i konflikty w przyszłości całkiem niedalekiej.

Martwię się zwłaszcza o młodych Polaków. Ich postawa – pomieszanie niewiedzy z naiwnością, współczuciem i bezradnością wobec tego, co się wokół nich dzieje, ponieważ prawie nikt nie uczy ich samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków – nie daje im szans rywalizacji ze świadomymi Ukraińcami, którzy zapełnią darmowo nasze uczelnie. Zamiast uczenia samodzielnego myślenia, z polskiej młodzieży tworzy się roboty bezwiednie powtarzające kilka narzuconych schematów, ślepo idące za tymi, którzy naciskają guzik.

Ciężkie czasy nie nadchodzą. One już są. Sami fundujemy sobie garb, którego łatwo nie będzie się pozbyć. Poraża z jaką łatwością można manipulować 38-milionowym narodem, grając na wciąż tych samych cechach rozpoznanych dawno temu i tyle razy użytych do pogrążenia Polaków w klęsce. Wciąż pokutuje u nas myślenie kategoriami „wszystko albo nic”. Nie ma stanów pośrednich. W tym ujęciu nie można pomagać uchodźcom racjonalnie, nie można „zdawać egzaminu z człowieczeństwa” bez demolowania budżetu państwa, bez tworzenia zarzewi konfliktów na przyszłość. My tego nie potrafimy.

Niczego się nie uczymy, niczego nie zrozumieliśmy z wielu lekcji historii. Nie ma światełka w tunelu…

Adam Śmiech
https://myslpolska.info

Komentarzy 16 do “Pomagać z głową!”

 1. Mano Negra said

  Bo polskość to już nawet nie zawód, to stan umysłu.

 2. Wojtek said

  Pies też jest zwierzęciem pożytecznym, dla psychiki człowieka wyjątkowo pożytecznym. Pożytek jest nie tylko z tego, co można obedrzeć ze skóry i zeżreć.

 3. JW said

  Ja też poddam się amokowi i chętnie przyjmę pod swój dach uchodźczynię z Ukrainy w wieku do 25 lat. Albo pójdę na całość i przyjmę dwie takie. A co tam, niech stracę.

 4. Sebastian said

  Zachłyśnięci propagandą mieszkańcy Szubina k/ Bydgoszczy zgromadzili 3 busy z pomocą rzeczową głownie odzież no i pojechali pod granicę przywożąc dary proponując transport do Szubina z powrotem z możliwością zakwaterowania chętnym.

  Kierowcy busów ze zdumieniem obserwowali przebieranie / wybrzydzanie w rzeczach, jednocześnie otrzymali odpowiedź, że owszem mogą pojechać ale do Warszawy, Wrocławia, czy Poznania. Panie jaki k.. Szubin.

  Wszystko wskazuje na to, że mamy kolejny naród wybrany

  Informacja w sprawie pobytu w Polsce osób uciekających z Ukrainy
  Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, nie muszą rejestrować się w punktach recepcyjnych ani martwić się o formalności. Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy, szukające schronienia w Polsce, nie muszą obawiać się o legalność swojego pobytu. W najbliższych dniach nie trzeba też składać żadnych wniosków w Urzędzie do Spraw Cudzoziemców / urzędach wojewódzkich / placówkach Straży Granicznej. To samo dotyczy obywateli Ukrainy, którzy są w Polsce, a ich dokumenty pobytowe utraciły ważność.

  Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, które nie mają zapewnionego miejsca pobytu (noclegu) w Polsce, mogą udać się do punktu recepcyjnego. Otrzymają tam informacje na temat pobytu w Polsce, posiłek, podstawową opiekę medyczną, miejsce na odpoczynek oraz zostanie im wskazane tymczasowe zakwaterowanie. Wszyscy mają dostęp do bezpłatnej opieki medycznej i polskiej służby zdrowia.

  Obywatele Ukrainy przebywający w Polsce nie muszą wyjeżdżać z kraju w przypadku utraty ważności dokumentów pobytowych. Oni także nie muszą obawiać się o legalność swojego dalszego pobytu.

  Wojewoda nie wydaje zaświadczeń ani nie umieszcza specjalnych stempli w paszporcie dla uchodźców wojennych, które potwierdzają ich legalny pobyt.

  Aktualne informacje dla obywateli Ukrainy są dostępne na stronie ua.gov.pl.

  Pomoc uchodźcom. 500+ i 12 000 zł również dla Ukraińców

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pomoc-uchodzcom-500-i-12-000-zl-rowniez-dla-Ukraincow-8288584.html

 5. Przemysław Jakub said

  Niech karakan z Żoliborza ich wszystkich przyjmie pod swój dach. W końcu to jego bracia. 🙂

 6. Mano Negra said

  Michalkiewicz cytował kiedyś jakiegoś obcego polityka z czasów rozbiorów. Sens był mniej więcej taki, że Polacy będąc pozbawionymi możliwości oddziaływania na rzeczywistość przenieśli swoje „wysiłki” to sfery iluzji. Przypomniało mi się to jak czytałem manifest.

  „Niektórzy ludzie (…) zaspokajają swą potrzebę władzy przez identyfikowanie się z silną organizacją bądź masowym ruchem. Jednostka, której brakuje celów lub władzy dołącza do ruchu bądź organizacji, przyjmując jej cele jako własne i podejmuje starania prowadzące do ich osiągnięcia. Kiedy niektóre z tych celów zostają osiągnięte, jednostka, nawet jeżeli jej osobiste starania odegrały mało znaczącą rolę w ich osiągnięciu, czuje się (poprzez identyfikowanie się z ruchem bądź organizacją) jakby przechodziła przez proces władzy. Ten fenomen wykorzystywany był przez faszystów, nazistów i komunistów. Nasze społeczeństwo również go wykorzystuje, choć już nie w tak okrutny sposób. Przykład: Manuel Noriega był niewygodny dla U.S.A. (cel: ukarać Noriegę). U.S.A. dokonały inwazji na Panamę (staranie) i ukarały Noriegę (osiągnięcie celu). U.S.A. przeszły przez proces władzy i wielu amerykanów z powodu ich identyfikowania się z U.S.A., przeszło przez proces władzy przez nie swoje doświadczenie. Stąd też powszechna aprobata publiczna inwazji na Panamę: dała ludziom poczucie władzy. Ten sam fenomen obserwujemy w armiach, korporacjach, partiach politycznych, organizacjach humanitarnych, ruchach religijnych bądź ideologicznych.”

  Teodor Kaczyński, Społeczeństwo przemysłowe i jego przyszłość, 1995.

 7. wolyniak said

  Niezmiernie cieszy mnie, ze nie wszyscy w Polsce dostali amoku w owczym pedzie. Pomagac w ten sposob potomkom „przyjaciol” Polakow za to co robili na Wolyniu i nie tylko…? Boze, w jakim my zyjemy kraju?

 8. UZA said

  „Co więcej, będziemy teraz ratować i psy z Ukrainy! ”

  Chociaż w wielu kwestiach Gajówka bardzo mi pasuje, to akurat nie należę do grona czcicieli kotów i zdecydowanie bliższe są mi pieski. Dlatego wryły mi się w pamięć obrazy licznych psich ciał – ofiar prowadzonych na Ukrainie przygotowań do jakichś tam mistrzostw w piłce nożnej. Wtedy w Banderlandzie masowo zabijano psy i jakoś żadne wrażliwe serduszka z Polski nie rzuciły się na ratunek. Jak te trzy małpki, woleli nie widzieć, nie słyszeć i nie mówić. Dodam, że w Polsce schroniska są pełne zwierzaków, które czekają na dom. Jak ktoś taki miłosierny i chętny do pomocy, to znajdzie pole do działania.

  ——
  Pani Uzo, podobnie było w Grecji, przed Olimpiadą w Atenach.
  Wytruto wszystkie bezpańskie psy.
  Admin

 9. kontra said

  6

  to jest to

  Stąd też powszechna aprobata publiczna linczu na Rosjan: dała Polakom poczucie władzy której nie mają.

 10. Iwona gierula said

  Przed mistrzostwami w piłce nożnej , Ukraina czyściła swój kraj z bezdomnych psów, po przez zabijanie w bestialski sposób ,a następnie paląc… Czyżby nasi obrońcy zwierząt o tym zapomnieli ?… Trzeba czytać i znać historię . To jest amok i szaleństwo , brak myślenia i totalna ignorancja ….Teraz masz działać i myśleć ,tak jak celebryci i mas media promują…Bo inaczej jesteś wrogiem .nie masz empatii .Do miasta Höör w Szwecji ,przywożą dzieci z Ukrainy.Ośrodek ma bardzo złą opinie ( tubylcy mówią o sekcie).. To daje do myślenia…

 11. lesnick said

  Szubin mógł się skojarzyć ze szubienicą więc zabrakło pasażerów
  Natomiast w samym Szubinie brakuje potomka Sędziwoja

 12. UZA said

  Panie Adminie, skoro już mowa o pomaganiu, to dziękuję i przy okazji przepraszam za kłopot – ciągle Pan mnie skądś wyciąga, jak nie z kosza to z moderacji. Niestety nie mam na to wpływu – wordpress najwidoczniej mnie nie lubi.

  ——
  Nie ma problemu.
  Admin

 13. Ale dlaczego? said

  Wygląda na to, że kurwy pisowskie na prośbę banderowców chcieli wciągnąć nas do wojny z Rosją (ich marzenie). A pewnie rozpocząć 3WŚ i być może koniec ludzkości!!!

 14. Mano Negra said

  @9 „Bartosiaki i Zychowicze” już wieszcza, że następna będzie Polska. Ciekawe tylko dlaczego Polak nie może kupić w sklepie legalnie broni, a wszystko czym dysponuje to „modlitewne szturmy”. Pchanie nas w krainę kłamstwa i ułudy jest tak stare jak stara jest instytucja tzw. kościoła katolickiego w Polsce, bo ten stupor zaczyna się od religii. Religii która naucza, ze nie mogę wroga okraść, oszukać czy zabić. Dla której ideałem jest to, że nie będzie narodów.

  Prawosławie jest jedyną formą, która jest w stanie w dużym stopniu ten obłęd opanować. Z resztą wystarczy popatrzeć, podmieniono Polakowi kościół na centrum handlowe i nawet się nie zorientował.

 15. DanaLem. said

  Ad.13 Jakies konkretne przyklady,zamiany Kosciolow na Centra handlowe,w Polsce?Bo przeciez nie mozna nas robic winnymi tego,co dzieje sié (z budynkami Kosciolow) na Zachodzie! No chyba,ze Szanowny Pan,dzwiga na swoich plecach ¨winy calego swiata¨!

 16. Lily said

  Re 5;Przemyslaw Jakub
  „Mowia, ze Chazar”.?.
  „Matka wychowala mnie milosci do blizniego”,oswiadczyl na mszy w kosciele.
  Kto jest bliznim Jego”.
  „Gorszy sort”.?.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: