Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Waldemar Bartosik o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  Waldemar Bartosik o O pożytkach z sentencji
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  kontra o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
  alejaja o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  revers o Niemcom i UE przekazano deklar…
  Marucha o Pius XII – Papież, który…
  Maverick o Polska przygotowuje się na „in…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Lex Czarnek i początek wojny domowej w Polsce

Posted by Marucha w dniu 2022-03-04 (Piątek)

Wczoraj [3.03] prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę określaną jako „lex Czarnek”. O ile wiem ta ustawa miała mniej więcej dawać prawo kuratorom do odwoływania dyrektorów szkół. Autorom ustawy chodziło o możliwość zablokowania w ten sposób propagowania w szkołach ideologii LGBT.

Wygląda na to, że przegrali. Raczej nie będzie w sejmie większości, która odrzuci weto prezydenta. Ta sprawa nie zaprzątała mojej uwagi aż do teraz. Uważam, że prezydent Duda wykorzystał atmosferę wywołaną wojną rosyjsko – ukraińską, by jego weto nie spotkało się z ostrą reakcją zwolenników ustawy. Sprytnie. Dobrze trafił.

Zapewne wiele osób czytających te rozważania zdziwi się, że uznam to weto za ważne wydarzenie w ramach wojny rosyjsko – ukraińskiej i to wcale nie dlatego, że wojnę prezydent Duda wykorzystał jako zasłonę dla swoich działań.

Obserwując nie tylko działania zbrojne na Ukrainie, ale przede wszystkim to, co dzieje się wokół nich, dochodzę do wniosku, że ta wojna toczy się na wielu płaszczyznach, a w przypadku Polski jest pretekstem do wojny wewnętrznej. Jednym z wymiarów tej wojny w Polskich warunkach jest wojna światopoglądowa, w którą wpisuje się weto prezydenta Dudy.

Nie trzeba być przenikliwym obserwatorem, żeby dostrzec, że część sił politycznych i ośrodków medialnych poprzez propagandę spycha do obozu sympatyzującego z Rosją wszystkich, których uważają za przeciwników Unii Europejskiej, NATO, a także przeciwników wprowadzania ideologii LGBT do programów nauczania w szkołach czy kształtowania zgodnie z tą ideologią systemu prawnego.

W tym przekazie Rosja utożsamiana z Włodzimierzem Putinem jest symbolem nie tylko imperialnych dążeń politycznych i systemem państwa tłamszącym różnego rodzaju wolności. W równym stopniu Rosja Putina jest symbolem zwalczania wszystkiego, co w szerszym kontekście kojarzone jest z LGBT. Dobrym przeglądem takiego spojrzenia na Rosję Putina jest książka Siergieja Miedwiediewa „Powrót rosyjskiego Lewiatana”.
.
Zatem wojna na Ukrainie w polskich warunkach jest tłem dla narastającego konfliktu wewnętrznego w Polsce. Tego konfliktu nie przykryją żadne deklaracje „jedności w obliczu rosyjskiej agresji”. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że PiS-owi wojna na Ukrainie potrzebna jest do zagwarantowania sobie przedłużenia władzy i bezkarności za nadużycia i łamanie prawa. Dla opozycji od PO do lewicy wojna na Ukrainie to okazja do zaatakowania PiS-u poprzez coraz większe uzależnienie się od Unii Europejskiej, bo to z kolei gwarancja forsowania i wprowadzenia wszystkich zmian, dla których przeszkodą miała być „lex Czarnek”.
.
Kto będzie górą w tej polskiej wojnie? Wydaje mi się, że może wyjść na coś w rodzaju remisu. PiS dzięki elektoratowi wystraszonemu agresywną Rosją, wygra wybory. Jednak wojna na Ukrainie będzie miała ten skutek, że Polska w jeszcze większym stopniu niż do tej pory będzie podatna na naciski z UE i USA. Wojna na Ukrainie skończy się, a wtedy i UE i USA wystawią rachunki za realne czy iluzoryczne gwarancje bezpieczeństwa.

Jedną z najważniejszych pozycji na tym rachunku będzie przyzwolenie na wprowadzenie na szeroką skalę wszystkiego, co wiąże się z ideologią LGBT. Dzisiejsze weto prezydenta Dudy jest ważną przesłanką do wniosku, że PiS w imię utrzymania władzy zgodzi się na to. Mniej więcej właśnie taki kształt wspomnianego remisu przewiduję.
.
To, że będzie taki remis nie oznacza, że nie będzie przegranego. Tym przegranym będą ci wyborcy PiS-u, którzy popierali i popierają PiS z nadzieją, że ta partia nie dopuści do radykalnych przemian światopoglądowo – obyczajowych w życiu publicznym. Pewnie uda się ich przekonać, że gorsza groźba napadu Putina niż LGBT w szkołach. W tym kontekście zwolennicy LGBT nie powinni złorzeczyć Putinowi tylko mu podziękować.

Jeśli na przykładzie Zachodu uznać, że w Polsce przemiany obyczajów, kultury i systemu prawnego pod wpływem ideologii LGBT uznać za nieuchronne, to wojna wywołana przez Putina znacznie je przyspieszy.
A Państwo dostrzegacie światopoglądowe skutki wojny na Ukrainie?

Andrzej Szlęzak
Za: FB
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 20 do “Lex Czarnek i początek wojny domowej w Polsce”

 1. PK said

  degeneracji LOLandii nie da się uniknąć. katolicyzm jest płytki i powierzchowny i dotyczy starszych pokoleń. gównażeria nienawidzi kościoła rzymskiego, a bezustanne afery i jawne zaprzaństwo episkopatu i wyższego kleru (po cowidowej ściemie – KRK w PL już nigdy nie będzie autorytetem) nie tylko nikogo do kościoła nie przywiodą z powrotem – ale wręcz zwiększą nienawiść. żydobanderowcy z warschau wprowadzą te wszystkie obrzydlistwa do szkół (na uczelniach już to jest), część polactwa będzie zachwycona, garsteczka zaprotestuje, a 80 % będzie to miało gdzieś. społeczeństwo?(zbieranina), które za wszelką cenę pragnie POMAGAĆ swoim ŚMIERTELNYM WROGOM, nie zasługuje na suwerenność, rozwój i dobrobyt. ja nie wracam… będę się zdrowo odżywiać i uprawiać jogging – aby dożyć czasów, kiedy ISLAM zaprowadzi w PL porządek. amen.

 2. kolejny said

  Szanowny Panie! Katolicyzmu praktycznie nie ma. Jest bardzo nieliczna garstka Katolików. To co Pan powyżej opisuje to nie żaden płytki katolicyzm tylko apostazja, herezja i sekciarstwo z powodu płycizny umysłowej i całkowitej niewiedzy nazwane katolicyzmem. Ten tzw. episkopat to przebierańcy żydomasońscy. Co do deprawacji to oczywiście, że ona będzie postępować, skoro praktycznie nie ma prawdziwej wiary katolickiej. Z sekciarstwa może narodzić się tylko i wyłącznie sama amoralność.

 3. Ramirez said

  Jeśli przemiany obyczajów, kultury i systemu prawnego pod wpływem ideologii LGBT uznać za nieuchronne, to tylko dlatego, że KTOŚ je wciska w gardło naszym dzieciom. Ten ktoś to Oligarchia Finansowa osiadła w USA. Jeśli nie może jakiegoś kraju zbombardować i spalić napalmem, wysyła tam Aktywistów. 30 lat i skutki dla atakowanego narodu są gorsze jak po sporej wojnie. Ogromny odsetek (na zachodzie 20 do 30%) młodych ludzi ma zniszczoną psychikę i jest niezdolnych do założenia rodziny i wychowania dzieci. Jakby zginęli w okopach, byłoby lepiej.
  Żeby się przed tym uchronić, należy nie zwracać uwagi na pyskowanie i złorzeczenia, i potraktować Aktywistów i Przychylne Media tak jak na to zasługują – jako WROGICH żołdaków.

 4. Peter wolf said

  Ramirez: Jednak szkoda ofiar tej kampanii dezintegrującej umysły. Wiele z nich to są normalni poczciwi ludzie, którym fachowcy od demagogii zrobili wodę z mózgu.

 5. bryś said

  „Autorom ustawy chodziło o możliwość zablokowania w ten sposób propagowania w szkołach ideologii LGBT.” – jasne. Równie dobrze po zmianie wajchy mogli by nie wpóścić organizacji pro-life. Prawdopodobnie chodziło o to, że zamiast na województwo użerać się z każdy anty systemowym derektorem, mamy jednego kuratora który załatwia wszystko. Jak na przykład – dyrektorka naszej wiejskiej szkoły nie zamknęła jej w największą „gó w no demię” (mimo nacisków z administracji) – mogły chodzić dzieciaki z orzeczeniami i takie których rodzice złożyli pisma – że nie mają warunków, kompa, czy internetu. I chodziły. A tak odwołają ja w 3 sekundy i z d…y.

 6. Zbyszko said

  A tymczasem, w przedszkolach dochodzi już do tego (wychowawczynie biją na alarm), że 4-latki na oczach wszystkich masturbują się…
  Bawcie się tak dalej w to propagowanie LGBT, Gender i innego plugastwa!!!
  Gdy zbierałem podpisy pod projektem ustawy przeciw temu plugastwu (Fundacji Pro Prawo do Życia), to nie za bardzo Polacy, szczególnie młode wyzwolone dobrze zarabiające wykształciuchy chciały to podpisać. Spotkałem się z ostrym sprzeciwem, chociaż nie tylko w tym środowisku, bo także innych, jak było widać, przyklejonych do telewizora…

 7. UZA said

  „…aby dożyć czasów, kiedy ISLAM zaprowadzi w PL porządek.”

  Proszę porzucić te złudzenia ! Islam nie po ściągnięto do Europy, żeby robił tu porządek – wręcz przeciwnie: ma pogłębiać chaos, a przede wszystkim niszczyć resztki chrześcijan. Gdyby jakimś cudem zaczął wprowadzać porządek, to natychmiast zostałby zlikwidowany.

 8. Boydar said

  Tak po mojemu, to lex Czarnek 1 było niestety zbyt liberalne (z ostrożności) i mocno dziurawe, zobaczycie jak zareagują na v.2

  Jak zdążą 🙂

 9. UZA said

  ad. 7 – errata – powinno być „nie po to”, ale „to” jakoś wypadło, czego nie zauważyłam. Przepraszam za niedoróbkę.

 10. Homolka said

  Wszelka wladza w Polin jest poprostu
  DO ODSTRZALU w trybie natychmiastowym …WYKONAC NATYCHMIAST

 11. PK said

  Panie Uza. Na kościoły chrześcijańskie nie ma co liczyć. One już przegrały walkę o dusze. To co dziś widzę w Anglii za kilka ( max. Kilkanaście) lat będzie normą w pl. Islam zaprowadzi porządek! kiedy zyska przewagę demograficzną. Do tego jeszcze w pl daleko – ale spróbuję dożyć tych czasów..

  ————
  Nie będzie Pan chciał islamskiego „porządku”…
  Admin

 12. Boydar said

  Pani Uzi jest pci nadobnej, przynajmniej tak twierdzi. No to chyba ma podstawy, oraz podwozie.

 13. Ale dlaczego? said

  Lgbt to tylko narzędzie do rozbicia społeczdństw, zrobienia ludziom wody z mózgu i namieszania dzieciom i młodzieży w psychice. By nie wiedziały kim są i by się NIE MNOŻYLI.
  A największym zagrożeniem jest nwo wprowadzane przez globalistów-satanistów.

 14. Broń… W czyich rękach?

  Ustawa… j.w.

 15. Wywrotowiec said

  ….. a tak zapewnial,ze rodzina najwazniejsza jak i caly Pis …….,a swoje robia……..

 16. datsun said

  Panie Boydarze. Jedni maja napęd przedni a inni tylny i dyferencjał, ale nie powinno się tego insynuowac publicznie.

 17. UZA said

  „Na kościoły chrześcijańskie nie ma co liczyć.”

  Ja tam na żadne „kościoły chrześcijańskie” nie liczę, a pisząc o resztkach chrześcijan miałam na myśli prawych ludzi, którzy zachowali w sercach wiarę ojców. Islam naprawdę nie jest żadnym rozwiązaniem, co widać w krajach islamskich – nie ma tam żadnego porządku tylko brud, smród i ubóstwo. Wiem, ci w Emiratach mają wielkie bogactwo, bo sprzedają ropę. Jeśli jednak wejdzie w życie zakaz używania paliw kopalnych, to zabraknie chętnych do ich kupowania . Skończą się pieniądze i Emiraty się skończą, tak samo Arabia Saudyjska i inne podobne „potęgi”.

  Jeśli natomiast chodzi o islamskich „uchodźców”, to teraz wprowadzają oni w Europie swoje „porządki” tylko dlatego, że sataniści im na to chwilowo pozwalają (żeby nas zniszczyć). Jak już przestaną pozwalać, to europejscy islamiści będą mieli takie same możliwości jak ich współwyznawcy w Strefie Gazy. Tam też są liczni i co z tego ?

  „Pani Uzi jest pci nadobnej, przynajmniej tak twierdzi. No to chyba ma podstawy, oraz podwozie.”

  W moim wieku trudno już mówić o nadobności, toteż ja nie mówię . Podstawy oraz podwozie natomiast mam. Stare bo stare lecz niewątpliwie żeńskie.

 18. Boydar said

  No dobrze, no to nie ma. Co nie zmienia zupełnie stanu rzeczy.

 19. Boydar said

  Sam Pan widzisz, miałem słusznego. A Pani Uzi – tak trzymać !

 20. tras said

  ‚Jeśli na przykładzie Zachodu uznać, że w Polsce przemiany obyczajów, kultury i systemu prawnego pod wpływem ideologii LGBT uznać za nieuchronne, to wojna wywołana przez Putina znacznie je przyspieszy.’
  pisze ostatni KRETYN z myslpolska.info czyli p.Szlęzak!!
  ‚Lex Czarnek’ zawetował adrian dudex – bo wreszcie zjechał do Polin amb. Brzeziński i zjadł ‚lunch’ z dudexem, a który (brzeziński) sobie za ‚punkt honoru’ postawił zadanie szerzenia cancel culture czyli ‚qwertylgbttrangenderdiversity’ czyli zestaw aktywnie ‚promowane’ przez USA-NATO-EU-UN
  i co ma Putin z tym wspólnego?
  Chyba to, że SPRZECIWIA się DEMORALIZACJI szerzonej przez imperializm amerykański.BTW>Chinole również to tępią.
  A proste pytanie do p. Szlęzaka>CÓŻEŚ pan robił ‚w przedmiocie sprawy’ post1989???

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: