Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Waldemar Bartosik o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  Waldemar Bartosik o O pożytkach z sentencji
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  kontra o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Viktor Orbán: Europa powinna zabiegać o pokój

Posted by Marucha w dniu 2022-03-04 (Piątek)

Można inaczej. W morzu wzbierającej i graniczącej z obłędem histerii, realistycznie sytuację związaną z konfliktem zbrojnym na Ukrainie ocenia po raz kolejny premier Węgier Viktor Orbán. Przypomnijmy, że władze węgierskie oświadczyły, że nie zamierzają brać udziału w dostawach i tranzycie broni stronie ukraińskiej.

Brak środków dyplomatycznych doprowadził do wojny

„Znajdujemy się w krzyżowym ogniu wielkich graczy geopolitycznych, NATO uparcie rozszerza się na wschód i Rosji coraz mniej się to podoba.

Rosjanie przedstawili dwa żądania: Ukraina powinna zadeklarować neutralność, a NATO nie powinno jej przyjmować. Rosjanie nie otrzymali takich gwarancji bezpieczeństwa, więc będą je uzyskiwać w drodze wojny. Takie jest znaczenie geopolityczne tej wojny” – powiedział węgierski polityk w wywiadzie dla opiniotwórczego portalu Mandiner.hu.

„Rosjanie zmieniają mapę bezpieczeństwa kontynentu. Ich koncepcja polityki bezpieczeństwa polega na tym, że Rosja powinna być otoczona strefą neutralną, żeby oni mogli czuć się bezpiecznie. Ukraina, którą uznawano do niedawna za strefę przejściową i której nie udało się zneutralizować środkami dyplomatycznymi, staje się teraz neutralna przy pomocy siły militarnej” – kontynuuje Orbán.

„Rosjanie chcą tego, co do tej pory. Biorąc pod uwagę przewagę militarną Rosjan, rozpoczęcie negocjacji było tylko kwestią czasu. Europa powinna zabiegać teraz o pokój” – zaleca, wbrew prącemu do kontynuacji wojny tzw. Zachodowi, węgierski premier.

Rosja pozostanie partnerem

Szef rządu w Budapeszcie mówi też sporo o relacjach węgiersko-rosyjskich. „Jeśli chodzi o Putina, to zawsze do tej pory przestrzegał ustaleń, podobnie jak my” – mówi. I dodaje, że „Rosja będzie istniała też po wojnie. Węgry i Unia Europejska będą miały swoje interesy po wojnie. Nie ma żadnych powodów, by zrywać naszą współpracę energetyczną z Rosjanami. Przywódcy UE też już oświadczyli, że sankcje nie wpłyną na dostawy surowców energetycznych, bo to zniszczyłoby europejską gospodarkę”.

Węgiersko-rosyjska współpraca w sferze energetyki to także sektor atomowy. „Dotyczy to również rosyjskich inwestycji w budowę węgierskiej elektrowni atomowej ‘Paks’. Jeśli by jej nie było, musielibyśmy kupować więcej rosyjskiego gazu i kosztowałoby to drożej. Jeżeli zrezygnowalibyśmy ze współpracy energetycznej z Rosjanami, w ciągu miesiąca wydatki węgierskich rodzin zwiększyłyby się trzykrotnie. Dlatego stoję na stanowisku, że węgierskie rodziny nie powinny płacić za wojnę” – powiedział premier.

Chiny supermocarstwem

Polityka Węgier pod rządami Orbána polega na równym dystansie wobec różnych ośrodków siły. „Ma miejsce zmiana na szczytach świata. W obecnej sytuacji Chiny wkrótce staną się największym mocarstwem ekonomicznym i militarnym na świecie. Stany Zjednoczone słabną, a Chiny się wzmacniają. W takich czasach liczące 10 milionów mieszkańców Węgry muszą sprytnie manewrować. Jesteśmy w sojuszu z Zachodem, ale chcemy też ustanowienia korzystnych stosunków z kształtującym się supermocarstwem. To trudne, graniczące z wielką sztuką zadanie dla polityków” – mówi szef węgierskiego rządu.

MP
https://myslpolska.info

Komentarzy 10 do “Viktor Orbán: Europa powinna zabiegać o pokój”

 1. Maverrick said

  Prawdziwy mąż stanu a nie to co chazarskie kundle kabalarzy i Lucyfera w Polin wdrażające lucyferiański NWO.

 2. wolyniak said

  Orban jest faktycznie prawdziwym, rozsadnym, realnie myslacym i obiektywnie oceniajacym zaistniala sytuacje, w przeciwienstwie do pozostalych politykow w wiekszosci krajow na swiecie.

  Doskonale rozumie polityke i intencje Putina, tez rozsadnego i swiatowej klasy polityka i stratega, w przeciwienstwie do pozostalych udajacych politykow politykierow… Pedzacych w owczym pedzie za „przewodnikiem” zza oceanu, ktory bezczelnie dazy do rozpetania wojny swiatowej, oczywiscie nie swoimi rekoma.

  Dzialania Putina sa w pelni uzasadnione, gdyz w sprawie zagwarantowania bezpieczenstwa Rosji, cale rzekomo „pokojowe” NATO nie chcialo go sluchac.

  Wybral droge wojny, jako ostatecznosc w celu denazyfikacji odradzajacego sie banderyzmu. Czczenie Bandery na Ukrainie godzi takze w polska godnosc, bezpieczenstwo i suwerennosc.

  Rzad w Warszawie pieje z litosci nad ukraincami, zapominajac ( ? ) o zbrodniach tych „bohaterow” na bezbronnej ludnosci Wolynia, pacyfikacje Powstania Warszawskiego, sluzbie w hitlerowskim SS i dokonywanie mordow na polskim spoleczenstwie, a dzis, zakaz ekshumacji i godnego pochowku szczatkow pomordowanych wolynskich ofiar.
  A jeszcze roszczen terytorialnych wobec Polski wyrazane nawet w ich hymnie, o zgrozo, granych jeszcze w hejnalach polskich miast.

  Odnosze wrazenie, ze rzad, parlament i Prezydent w Polsce kleczy przed banderowskim rzadem w Kijowie…

 3. jx said

  ad1 pozwolę sobie zaryzykować opinie ze cia/mossad wysłał kandydatów na mężów stanu na tamten świat pod smolenskiem

 4. ! said

  jx @

  Rosjanie z wieży mówili „nie ma warunków, nie lądować”. A ci swoje. Bo ktoś wlazł do kokpitu i kazał. Kto?

 5. ! said

  Wołyniak @

  A ja nie mogę patrzeć jak Polacy i nawet polskie dzieci krzyczą „sława ukrainie”.
  Jestem przerażony! Ponad sto lat zaborów, germanizacji i rusyfikacji nie zdołało przerobić Polaków na inny naród. A 33 lata telewizorni tak.

 6. 1984 said

  Czym sobie Węgrzy zasłużyli na takiego przywódcę? Jedyny chyba trzeźwo myślący. Dba pierw o swój dom i swoją rodzinę a na końcu o sąsiada. Nasze polskojęzyczne cwele wręcz odwrotnie. Tfu

 7. Tekla said

  Boze, zbaw Wegrow
  I obdarz ich swoimi łasakami !
  Wspomoz swa pomoca słuszna sprawe
  Przeciw ktorej walcza twoi wrogowie
  Los,ktory tak długo Wegrami pomiatał,
  Przynies im szczesliwy;
  Ucisz ich smutki ,ktore przygniataja
  I odpusc przeszłe i przyszłe grzechy..
  ***
  Pierwsza zwrotka hymnu wegierskiegi

 8. JerzyS said

  Pokój Ukrainie,
  czy Sława Ukrainie?

  Nie życzę nikomu zwycięstwa, ani klęski.

  Życzę wszystkim POKOJU!

  Na skutek wojny w Donbasie populacja Doniecka spadła według szacunków
  z 949 825 (styczeń 2014) do ok. 800 000 (w grudniu 2014)[9]

  Donieck
  Według spisu powszechnego z 2001 roku[10]:
  Narodowość Procent ludności
  Rosjanie 48,15%
  Ukraińcy 46,65%

  Życzyć jednej ze stron zwycięstwa, równa się życzeniu drugiej stronie klęski , a obu razem bratobójczej walki.

  Podżegacze wojenni liczą na klęskę Ukrainy i możliwość wykupienia zrujnowanego kraju za grosze!
  Liczą na możliwość udzielenia Ukrainie „pomocy” za pomocą LICHWY!

  https://czasgentlemanow.pl/2022/03/uchodzcy/
  Uchodźcy w naszych domach – poradnik dla osób przyjmujących ukraińskie rodziny pod swój dach – Czas Gentlemanów – dla mężczyzn z klasą.

  .

 9. Ale dlaczego? said

  No niestety.
  Kurwy pisowskie i inne rządzące nami po komunie to nie idioci, którym brak mądrości Orbana.
  Wszystko staje się klarowne, jeśli założy się, że pisiory to agentura usraellska, inni agentura np. niemiecko-amerykańska.
  Po owocach ich poznacie.
  Kilka dni temu chcieli rospętać wojnę z Rosją!!!!!
  Konsekwencja całkowitego skurwienia wrogiej nam agentury.
  Nie chce mi się przypominać długiego ciągu dowodów agenturalności bydlaków. Każdy gajówkowicz sobie dopowie.

 10. jx said

  ad 4 takie rzeczy nigdy nie zdarzają się przypadkiem szczególnie jeśli wziąć pod uwagę ze było to pewnym grupom bardzo na rękę
  może ktoś wlazł i kazał, może ktoś tylko tak twierdzi, na pewno w gorszych warunkach można bezpiecznie lądować no chyba ze latasz kukuruznikiem, na pewno prawdy nie znajdziesz w oficjalnej narracji co na dzień dzisiejszy rozumiemy wszyscy tu obecni

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: