Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

MSZ Ukrainy: NATO nie jest tym, czym Ukraińcy myśleli, że będzie

Posted by Marucha w dniu 2022-03-05 (Sobota)

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba powiedział, że NATO nie jest tym, co Ukraińcy sobie wyobrażali, a stanowisko Sojuszu nie jest respektowane.

– Chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że NATO zawarło porozumienie polityczne, aby sojusznicy na poziomie dwustronnym pomagali Ukrainie w każdy możliwy sposób. Jednak sam Sojusz jako organizacja w zasadzie się wycofał. Musimy być w tej kwestii szczerzy. Ukraińcy muszą jasno i szczerze zobaczyć, że NATO nie jest tym, co Ukraińcy sobie wyobrażali, przynajmniej na razie. Jeśli jutro zmienią swoje stanowisko – dobrze dla nich. Ale na razie ich stanowisko nie jest respektowane – powiedział Kuleba ukraińskim mediom.

[Ale po co wam NATO, skoro bijecie Rosjan, aż iskry lecą? – admin]

Dodał, że chodzi o cenę, jaką płacą Ukraińcy, gdy NATO demonstruje swoje niezdecydowanie.

– Problem nie dotyczy tylko Ukrainy, ale także samego NATO, tylko że Sojusz jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy. Można mówić tysiąc razy, jak to robią NATO-wcy, że będą desperacko walczyć o każdy centymetr swojej ziemi i że wzmacniają wschodnią flankę NATO, ale kiedy nie zgadzają się na pewne praktyczne rozwiązania, Rosja widzi, że to tylko słowa. I rozumie, że NATO odczuwa strach – powiedział minister.
Mykoła Azarow

Ukraiński deputowany Ilja Kiwa skomentował słowa ministra spraw zagranicznych o NATO i stwierdził, że minister „doznał objawienia”.

„Minister spraw zagranicznych Ukrainy Kuleba doznał objawienia i powiedział: NATO nie jest taką organizacją, jaką Ukraińcy sobie wyobrażali, pozycja sojuszu nie budzi szacunku. A gdzie wy, dranie, prowadziliście kraj przez całe osiem lat i dlaczego wywołaliście wojnę!!! W imię tego, co nie wzbudza szacunku?” – napisał Kiwa w Telegramie.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 28 do “MSZ Ukrainy: NATO nie jest tym, czym Ukraińcy myśleli, że będzie”

 1. jx said

  EU tez nie jest tym czym myślą ze jest o czym się przekonali zdolni do samodzielnego myślenia jej mieszkańcy, ale głupiemu nie wytłumaczysz, on musi sprawdzić na własnej skórze, chociaż ukrainity raczej nie będą mieli tego zaszczytu i lepiej dla nich

 2. Drzewo said

  W mediach ukraińska armia jest niezwyciężona. Co chwilę słychać o zwycięstwach ukraińskiej armii, a to o zniszczeniu samolotu, a to o chytrej kradzieży czołgu. Po co im NATO.

 3. ! said

  Mykoła Azarow to był premier z czasów Janukowycza.

 4. AlexSailor said

  @Marucha

  Rosjanie idą bardzo wolno, bo chcą przekonać do siebie mieszkańców ukrainy.
  Nie uda im się, bo przekonanych nie trzeba przekonywać, a rezunów nie tylko to nie przekona, ale uznają to jeszcze za słabość.
  Przedłużanie i ociąganie się spowoduje jeszcze więcej ofiar, dozbrojenie drugiej strony, same kłopoty i jeszcze uznane zostanie za słabość.
  Do tego Rosja przegrywa jednak wojnę propagandową, w Polsce całkowicie, i cokolwiek by zrobili, to i tak będzie źle.

  ——

  Admin

 5. Boydar said

  A co zależy Panie Alex od powodzenia propagandy antyrosyjskiej w Polsce ? Żyd i tak zawsze powie to samo a Polak co najwyżej zamilczy, z ostrożności procesowej. A że żydów w Polsce wch’uj i jeszcze trochę, to opinia jest jaka jest, gów’na zawsze po wierzchu pływają.

  A Pan się nie ośmieszaj i Putinowi nie doradzaj.

 6. Carlos said

  Dziś rano zagram w Fotel Generalny. Powiem z góry, że nie mam wątpliwości, o ile Kreml nie zmieni zdania, rosyjska operacja wojskowa na Ukrainie zakończy się sukcesem, ale nie takim sukcesem, jaki mógł być. Przyznaję też z góry, że chociaż mam pewne zaufanie do moich informacji, nie postawiłbym na nie życia. Wyrzekam się też bycia zwolennikiem Putina, antyputinowskim lub w jakikolwiek sposób opowiadam się po którejś ze stron. Wiem też, że Kreml ma więcej faktów niż ja. Pytanie brzmi, czy mają odpowiednią politykę.

  Moja teza jest taka: plan Kremla był od początku chybiony, a co za tym idzie, choć Ukraina upadnie, to najważniejsze korzyści – koniec prowokacji i poszanowanie rosyjskich czerwonych linii – nie zostaną przez Rosję uzyskane. Powodem jest to, że ograniczenia nałożone na operację wojskową niepotrzebnie wydłużyły konflikt i zwiększyły straty rosyjskie.

  Oto sposób, w jaki prezydent Putin opisuje operację: Plan dotyczy ochrony ludności w separatystycznych republikach Doniecka i Ługańska oraz demilitaryzacji i denazyfikacji Ukrainy bez użycia ognia ciężkiej broni na obszarach ludności cywilnej. Rosja, powiedział Putin, nie będzie prowadzić wojny na oślep, jak USA/NATO zrobiły w Serbii, Afganistanie, Iraku i Libii.

  Jest to zarówno szlachetna, jak i praktyczna pozycja. Ukraina jest niepodległym krajem dopiero od 1991 roku. Przez wieki Ukraina była częścią Rosji. Małżeństwa mieszane między Ukraińcami i Rosjanami są rozległe. Z wyjątkiem neonazistowskich elementów Bandery na Zachodniej Ukrainie, Ukraina jest w równym stopniu rosyjska, co ukraińska. Putin to podkreśla i wypiera się wszelkiej wrogości wobec Ukraińców poza rusofobicznymi neonazistami. Chce ocalić życie Ukraińców i uniknąć niszczenia ich miast z myślą o lepszych stosunkach po zdenazowaniu kraju.

  Ale czy to szlachetne i praktyczne stanowisko jest realistyczne? Problem w tym, że ta polityka działa zarówno na Rosję, jak i na nią. Milicje neonazistowskie natychmiast zorientowały się, że Rosja dała im dużą przewagę militarną. Ukryli się z ciężką bronią wśród ludności cywilnej, której zabronili opuszczać. W ten sposób milicje są w stanie prowadzić ostrzał na pozycje rosyjskie, nie otrzymując w zamian ognia.

  W związku z tym ich wyczyszczenie staje się operacją obarczoną dużymi ofiarami, dom po domu, ulica po walkach ulicznych. Oznacza to również opóźnienie. Opóźnienie oznacza więcej czasu na operację psyops zachodnich mediów przeciwko Rosji. Opóźnienie w ten sposób wzmacnia nienawiść Zachodu do Rosji, ale bez wzbudzania strachu przed jej sprowokowaniem i zagrożeniem, ponieważ operacja wydaje się ugrzęznąć, co sugeruje, że rosyjskie wojsko jest mniejszym zagrożeniem, któremu można skutecznie przeciwdziałać. Istnieją doniesienia, że ​​16 000 ochotników i broń amerykańska napływa na Ukrainę, aby uwięzić Rosję w przedłużającej się wojnie, która zaowocuje głodem Ukraińców, więcej wody dla młyna psyops.

  „Wojna to piekło.” Kreml próbuje prowadzić wojnę bez piekła, a płacą za to wojska rosyjskie. Obserwując rosyjskie straty przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow powiedział Putinowi, aby zszedł z drogi i pozwolił wojsku przeprowadzić operację wojskową. Powiedział, że nie ma sensu ratować życia Ukraińców kosztem Rosjan. Przywódca Czeczenii jest lojalnym sojusznikiem Putina. Jego wypowiadanie się w ten sposób wskazuje, że polityka Putina grozi demoralizacją rosyjskiej armii i podważeniem poparcia Putina wśród rosyjskich nacjonalistów.

  Co więcej, Putinowi nie przypisuje się zasługi za próby zminimalizowania ofiar wśród ludności cywilnej. Zachodnie media pełne są nagłówków, że „Rosja nasiliła ataki na ludność cywilną”. Nawet w tak późnym dniu Kreml nie dowiedział się, że bez względu na to, co zrobi, Rosja zostanie namalowana w najczarniejszych barwach. Reakcja Zachodu będzie taka sama, niezależnie od tego, czy Putin uniknie zabicia jednego cywila, czy zabije całą ludność. Prostytutki i rząd USA oskarżają nawet Putina o zbombardowanie elektrowni atomowej w Donbasie. Pomyśl przez chwilę o tym obciążeniu. Dlaczego Rosja miałaby wywołać kryzys humanitarny w Donbasie, kiedy Rosja poszła na wojnę, aby uratować Donbas przed kryzysem humanitarnym?

  Putin ogłosił kolejne zawieszenie broni, aby umożliwić cywilom opuszczenie otaczających miast bezpiecznym korytarzem. Putin ma nadzieję na wydostanie ludzi, aby armia rosyjska mogła zaatakować milicję. Ale milicje nie pozwalają na wyjazd cywilów. Otwarte korytarze są drogami ucieczki dla neonazistowskich przywódców z listy Putina dla procesów o zbrodnie wojenne i są punktami wejścia dla broni i zaopatrzenia.

  Czy Kreml ryzykuje utratę koncentracji? Czy Putin okaże się, że zarządza kryzysem humanitarnym, a nie prowadzi wojnę?

  Minister spraw zagranicznych Ławrow, z pewnością osoba honorowa i przyzwoita, nie rozumie braku zainteresowania Zełenskiego negocjacjami: „Sytuacja wygląda dość dziwnie, wydaje się, że wszyscy są zainteresowani osiągnięciem szybkiego porozumienia, jak wszystko w pełni rozwiązać. A z drugiej strony wydaje się, że najbardziej zainteresowana strona, strona ukraińska, ciągle wymyśla preteksty, by odłożyć rozpoczęcie kolejnego spotkania”. https://sputniknews.com/20220305/lavrov-zelensky-próbuje-sprowokować-konflikt-pomiędzy-nato-a-rosją-1093612240.html

  Trudno uwierzyć, że Ławrow nie rozumie, że Zełenski reprezentuje Waszyngton, a nie Ukrainę. Waszyngton widzi w ugrzęźniętej wojnie szansę na przekształcenie jej w kryzys humanitarny, jednocześnie nadal podbijając oko Putinowi podczas wojny psychosomów.

  Rosja musiała zdemilitaryzować Ukrainę w ciągu 48 godzin, aby ustalić, że przekroczenie rosyjskich czerwonych linii ma poważne i rozstrzygające konsekwencje. Kraje europejskie natychmiast przestraszyłyby się dalszych prowokacji. Bazy rakietowe opuściłyby Polskę i Rumunię. Finowie nie prosiliby o członkostwo w NATO.

  Zamiast tego stwarza się wrażenie, że Putin nie jest jednak aż tak zdecydowany, że rosyjska armia wcale nie jest tak przerażająca. Waszyngton będzie nadal ogłaszał strzały w Europie, a prowokacje będą kontynuowane, ostatecznie kończąc się wojną nuklearną.
  Boydar ,od Robertsa tez jest madrzejszy?

 7. Siekiera_Motyka said

  Ad. 6 – Jaka czerwona lina sprowokowała Rosie do akcji, my tego nie wiemy z pewnościom. Nie mamy dostępu do informacji wywiadowczej która by mogla to wyjaśnić. Ale co kol wiek ona była, było to coś bardzo poważnego. Putin nie jest szalony jak media Zachodnie ludziom wmawiają. Moment działania był racjonalnie wybrany, a my możemy tylko oglądać i próbować zgadnąć co się dzieje.

 8. Carlos said

  zisiaj niebezpieczeństwa eskalacji militarnej są nie do opisania.

  To, co dzieje się teraz na Ukrainie, ma poważne konsekwencje geopolityczne. Mogłoby to doprowadzić nas do scenariusza III wojny światowej .

  Ważne jest, aby rozpocząć proces pokojowy w celu zapobieżenia eskalacji.

  Global Research potępia inwazję Rosji na Ukrainę.

  Wymagane jest dwustronne porozumienie pokojowe.

  Szybkość zachodniego odwetu za rosyjską inwazję na Ukrainę wzbudziła brwi wśród Jemeńczyków, którzy przetrwali nieustanną kampanię bombową i śmiertelną blokadę powietrza, lądu i morza przez 2520 kolejnych dni.

  „Każdego dnia jesteśmy brutalnie bombardowani. Dlaczego więc świat zachodni nie przejmuje się tak jak Ukrainą?!!… Czy to dlatego, że nie mamy blond włosów i niebieskich oczu jak Ukraińcy?” Ahmed Tamri, jemeński ojciec czwórki dzieci, pytał ze zmarszczonymi brwiami o napływ międzynarodowego poparcia i doniesienia medialne o inwazji Rosji na Ukrainę oraz brak takiej reakcji na wojnę w Jemenie.

  W weekend zginął członek rodziny Tamriego, a dziewięciu krewnych zostało rannych, gdy ich dom rodzinny stał się celem ataku powietrznego koalicji kierowanej przez Arabię ​​Saudyjską na odległym obszarze al-Saqf w gubernatorstwie Hadżdża. Tamri twierdzi, że al-Saqf był poddawany brutalnej saudyjskiej kampanii bombowej w ciągu ostatnich siedmiu lat – bardziej, jak mówi, niż cała Ukraina przetrwała od czasu, gdy została zaatakowana przez Rosję.

  Pomimo straszliwej kampanii bombardowań przeciwko jemeńskim cywilom, naruszenia praw człowieka i zbrodnie wojenne w Arabii Saudyjskiej nie osiągnęły poziomu zainteresowania i sympatii, jakie słusznie zachodnie media głównego nurtu obdarzają Ukrainę. „Płaczą za Ukraińcami, ignorują nasze tragedie… Co za hipokryzja i rasizm!” Tamri powiedział MintPress News .

  Jemeńczycy pytają oczywiste

  W miarę jak rosyjska inwazja na Ukrainę trwa do szóstego dnia, w całym świecie zachodnim nadal widać falę poparcia dla Ukraińców. Stany Zjednoczone, Europa, Australia i ogólnie Zachód nałożyły surowe sankcje na Rosję w związku z nagłymi rozmowami w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Szybkość zachodniego odwetu – obejmującego zakaz korzystania przez Rosję z międzynarodowej sieci bankowej SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) oraz wezwania do traktowania Rosjan jako międzynarodowych pariasów w sporcie, kulturze, a nawet nauce – wywołała zdziwienie wśród Jemeńczyków, którzy przeżyli nieustająca kampania bombardowań i śmiertelna blokada powietrza, lądu i morza przez 2520 kolejnych dni.

  Od czwartku, kiedy siły rosyjskie rozpoczęły szeroko zakrojony atak na Ukrainę, koalicja kierowana przez Arabię ​​Saudyjską, wspierana przez Stany Zjednoczone, przeprowadziła więcej nalotów w Jemenie niż Rosja na Ukrainę. W Hajjah, prowincji otoczonej przez ciężką saudyjską artylerię, koalicyjne samoloty koalicyjne pod przywództwem Arabii Saudyjskiej przeprowadziły ponad 150 nalotów na miasta Haradh, Heiraan, Abbs i Mustab, zabijając dziesiątki cywilów, w tym ojca sześciu zabitych w weekend przez Saudyjski dron, który celował w jego samochód podczas podróży między Shafar a rynkiem Khamis Al-Wahat.

  Odkąd rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę, dziesiątki cywilów, w tym wielu afrykańskich migrantów, zostało zabitych, a setki rannych przez saudyjską artylerię i naloty w gęsto zaludnionej prowincji Saada w Jemenie, ogłoszonej przez Arabię ​​Saudyjską obszarem wojskowym na początku swojej kampanii wojskowej w marcu 2015 r.

  Podczas gdy kamery informacyjne i protesty solidarnościowe wzbudziły bardzo potrzebną sympatię ukraińskim cywilom, w Sanie w Jemenie – który dzięki paraliżującej saudyjskiej blokadzie został skutecznie przekształcony w duże więzienie dla ponad czterech milionów mieszkańców miasta i uchodźców – samoloty bojowe zbombardował szereg gęsto zaludnionych obszarów, w tym lotnisko. Kolejnych 160 nalotów przeprowadzono na prowincje Marib, al-Jawf, al-Baydha, Taiz, Najran i Hodeida, główny punkt wejścia towarów handlowych i pomocy do kraju borykającego się z najgorszym głodem spowodowanym przez człowieka w XXI wieku .

  Ponad 700 jemeńskich cywilów zabitych i rannych przez wspierane przez USA saudyjskie naloty w grudniu
  W rzeczywistości wydaje się, że reżim saudyjski wykorzystuje rozproszone media, aby eskalować ataki na wiele wrażliwych celów wzdłuż granicy jemeńsko-saudyjskiej i wzmocnić swoją władzę nad gubernatorem Al-Mahra. Zjednoczone Emiraty Arabskie, druga główna monarchia naftowa wspierana przez Zachód okupująca Jemen, również zbiera siano, przyspieszając swój projekt zmiany demografii na cenionej wyspie Socotra poprzez wypieranie mieszkańców na rzecz osadników bardziej zgodnych z polityką Zjednoczonych Emiratów Arabskich. I podczas gdy Stany Zjednoczone przygotowują masowe dostawy broni i pomocy wojskowej dla ukraińskich „bojowników o wolność” broniących się przed rosyjską inwazją, jemeńscy „buntownicy” zestrzelili wyprodukowanego w USA drona MQ9-1 pilotowanego przez ZEA w al-Jawf i dwóch wyprodukowanych w Ameryce Boeing Insitu ScanEagles w Marib i Hadżdż.

  Gdy kraje, które przez ostatnie dziesięciolecia budowały dosłowne i symboliczne mury, aby powstrzymać desperackich brązowych i czarnych uchodźców uciekających przed przemocą i obcą inwazją na własne ziemie, otwierają ramiona, domy i serca na uciekających ukraińskich uchodźców, Arabia Saudyjska wyzwoliła siły Jemeńczyków najemnicy na ich ojczyźnie z obietnicą saudyjskiej zielonej karty i bezpieczeństwa dla swoich rodzin, jeśli zwrócą się przeciwko rodakom. Jak na ironię, nazwana „Szczęśliwymi Siłami Jemenu”, jednostka została sfinalizowana pod koniec 2021 roku, zgodnie z wyciekiem dokumentów wojskowych , z mandatem do zabezpieczenia granicy Arabii Saudyjskiej z Jemenem i zapewnienia saudyjskiego bezpieczeństwa w zamian za zieloną kartę i dostęp do saudyjskich usług socjalnych które się z tym wiążą.

  Jeśli mamy porównać

  Jeśli chodzi o same koszty życia ludzkiego, tragedia w Jemenie była znacznie bardziej śmiertelna niż ta na Ukrainie, gdzie według ukraińskich urzędników życie straciło 325 Ukraińców, w tym 14 dzieci . To prawda, że ​​wojna w Jemenie szaleje nieprzerwanie od ponad sześciu lat, ale w porównaniu z nimi liczby są zdumiewające. Od 2015 roku liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła około 400 000 osób, w tym 3900 dzieci.

  Te zgony obejmowały ataki na ludność cywilną tak rażące, że zwróciły na siebie przelotną uwagę mediów, ale nieuchronnie brak sankcji, niewielkie międzynarodowe potępienie, a nawet zaprzestanie pomocy wojskowej i wsparcia dla sprawców. Zbombardowane szkoły, pogrzeby, sale weselne, obozy dla uchodźców, a nawet autobus szkolny pełen dzieci będących celem najbardziej zaawansowanej amerykańskiej broni w ofercie nie wystarczyły, by wywołać reakcję, jaką Ukraina spotkała w mniej niż tydzień.

  Od 2015 r. samoloty bojowe koalicji kierowanej przez Arabię ​​Saudyjską uderzyły w Jemen ponad 266 000 nalotów, jak wynika z pokoju operacyjnego armii jemeńskiej, który rejestruje naloty na cele cywilne i wojskowe. Siedemdziesiąt procent tych uderzeń trafiło w cele cywilne. Rosnący dym, gruz i płomienie, które teraz obserwuje się na Ukrainie, od lat stanowią status quo w Jemenie, a zachodnie media często uznają obrazy pojawiające się w lokalnych jemeńskich stacjach telewizyjnych, jak rodzice wyciągają kawałki swoich dzieci z gruzów ich domów lub szkoły, zbyt graficzne, aby je wyświetlić.

  Tysiące ważnych gospodarczo obiektów Jemenu, takich jak fabryki, magazyny żywności, łodzie rybackie, targi żywności i cysterny z paliwem, zostało zbombardowanych przez wspieraną przez Zachód Koalicję Saudyjską. Infrastruktura o znaczeniu krytycznym – w tym lotniska, porty morskie, stacje elektryczne, zbiorniki na wodę, drogi i mosty oraz niezliczona liczba innych szkół, pól uprawnych i miejsc kultu – została zniszczona lub uszkodzona. Saudyjska blokada i naloty na szpitale sparaliżowały system opieki zdrowotnej Jemenu, sprawiając, że nie jest on w stanie sprostać nawet najbardziej podstawowym potrzebom zdrowia publicznego, a 300 placówek, które pozostają w całym kraju, ledwo funkcjonuje, gdy COVID-19 rozprzestrzenia się jak pożar.

  W miarę jak trwają fale potępienia rosyjskiej inwazji, zachodnie rządy wysłały na Ukrainę masowe pakiety pomocowe, a kampanie w mediach społecznościowych wypełniają luki – podczas gdy w Jemenie Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła , że ​​do marca prawdopodobnie zmniejszy pomoc do 8 milionów ludzi w kraju że jest domem dla największego kryzysu humanitarnego na ziemi. Brak bezpieczeństwa żywnościowego gospodarstw domowych w Jemenie wynosi ponad 80%. Prawie jedna trzecia populacji nie ma wystarczającej ilości żywności, aby zaspokoić nawet podstawowe potrzeby żywieniowe. Według Światowego Programu Żywnościowego ONZ , rosyjska inwazja doprowadziła do wzrostu cen paliw i żywności oraz wyczerpania się funduszy humanitarnych .

  Wybieranie i wybieranie inwazji do potępienia

  W marcu 2015 r. ponad 17 krajów pod przywództwem bogatej w ropę monarchii Arabii Saudyjskiej rozpoczęło inwazję militarną na Jemen, suwerenne państwo i członek Organizacji Narodów Zjednoczonych. Pozornie rozpoczęła się wojna, aby przywrócić prezydenta Abdrabbuha Mansura Hadiego do władzy po tym, jak został obalony po popularnych protestach podczas Arabskiej Wiosny.

  Do 26 marca tego roku koalicja pod przewodnictwem Arabii Saudyjskiej, wspierana militarnie i dyplomatycznie przez Stany Zjednoczone, rozpocznie kampanię bombową, która masowo zabijać, okaleczać i niszczyć przez siedem lat. Arabia Saudyjska, prawdopodobnie najbardziej represyjna dyktatura na ziemi, nie tylko zmusiła Hadiego do powrotu do władzy pod pretekstem ochrony demokracji, ale także zajęła ogromne połacie południowego Jemenu od al-Mahara do cieśniny Bab al-Mandab.

  Dziennikarze, aktywiści i politycy jemeńscy zastanawiali się, dlaczego rządy zachodnie – w szczególności administracja Bidena – potępiają Rosję za inwazję na Ukrainę pod pretekstem bezpieczeństwa narodowego, jednocześnie broniąc „uzasadnionego prawa” saudyjskiego reżimu do inwazji na Jemen pod tym samym pretekstem .

  Pomimo straszliwych naruszeń praw człowieka dokonanych przez Arabię ​​Saudyjską w Jemenie, kraje zachodnie, a w szczególności Stany Zjednoczone, nie tylko zapewniły monarchii śmiercionośną broń, szkolenia, konserwację, wywiad oraz polityczną i dyplomatyczną osłonę, ale nałożyły ograniczenia medialne w sprawie relacjonowania łamania praw człowieka przez reżim saudyjski w Jemenie, wywierania nacisku na firmy technologiczne i media społecznościowe, aby zdeplatformowały i kategorycznie zakazały jemeńskim aktywistom i mediom krytycznym wobec wojny.

  Ponieważ zachodnie media głównego nurtu udzielają entuzjastycznych relacji o Ukraińcach stawiających opór ich zagranicznym najeźdźcom i okupantom – z zachodnimi przywódcami oklaskiwanymi za niezłomność i opór Ukraińców oraz wysyłanie im pomocy, broni i moralnego wsparcia – określają Jemeńczyków chwytających za broń jako terrorystów i celują w nich amerykańskim – stworzył inteligentne bomby i ataki dronów. Jemeńczycy, którzy chwytają za broń przeciwko inwazji sił saudyjskich i emirackich, są sankcjonowani i odrzucani jako pełnomocnicy Iranu przez liberalne instytucje medialne, które twierdzą, że sprzeciwiają się wojnie.

  W poniedziałek Rada Bezpieczeństwa ONZ przedłużyła embargo na broń i zakaz podróżowania dla sił jemeńskich. Rezolucja zdecydowanie potępiła to, co nazywała transgranicznymi atakami „Houtich”, obraźliwego określenia używanego w odniesieniu do Ansar Allalh, największej pojedynczej siły sprzeciwiającej się saudyjskiej inwazji i okupacji. Następnie potępił „ataki na Arabię ​​Saudyjską i Zjednoczone Emiraty Arabskie”, odnosząc się do ataków rakietowych i dronów Ansar Allah na lotniska koalicji kierowanej przez Arabię ​​Saudyjską i magazyny ropy.

  Komentując rezolucję – która pojawiła się, gdy Zjednoczone Emiraty Arabskie odmówiły publicznego potępienia Rosji za inwazję na Ukrainę, mając nadzieję na uzyskanie rosyjskiego poparcia dla własnej inwazji na Jemen – przywódca Ansar Allah, Mohammed al-Houthi, wysunął jedną prostą prośbę: aby celowe atakowanie Arabii Saudyjskiej cywilów w Jemenie doprowadziło do zakazu broni w Arabii Saudyjskiej. Zasadniczo al-Huthi poprosił o zniesienie podwójnych standardów, co najwyraźniej jest niemożliwe w dzisiejszym klimacie politycznym.

  *

 9. Carlos said

  Tymczasem podstępnym i agresywnym napastnikiem suwerennych narodów na całym świecie są Stany Zjednoczone, a nie Rosja. To Stany Zjednoczone mają wojskowych okupantów prowadzących tajne wojny w 134 krajach na całym świecie, a nie Rosja. To Stany Zjednoczone, a nie Rosja, posiadają ponad tysiąc aktywnych instalacji wojskowych na całym świecie na każdym możliwym do zamieszkania kontynencie. To Stany Zjednoczone uczyniły dziś świat o wiele bardziej uzbrojonym i niebezpiecznym niż kiedykolwiek wcześniej w historii ludzkości, dostarczając prawie dwa razy więcej broni, w tym broni masowego rażenia, reszcie świata, a nie Rosji, która jest kolejną odległą konkurencją.

  To Stany Zjednoczone wydają na swoją armię więcej pieniędzy niż reszta świata razem wzięta, a nie Rosja. To Stany Zjednoczone zamordowały trzydzieści milionów ludzi, tocząc niekończące się wojny na całym świecie od II wojny światowej, a nie Rosja. W rzeczywistości to imperium amerykańskie jest prawdziwym wrogiem świata, a nie Rosja. Psychopatyczne kłamstwa oszustwa, które nieustannie przekręcają i zniekształcają prawdziwą rzeczywistość, są obecnie ponownie wykorzystywane do złośliwego demonizowania kolejnego największego wroga Imperium USA, Rosji.

  To ukryta manipulacja Stanów Zjednoczonych, która jest w centrum uwagi, agresywnie naciska guziki i pociąga za sznurki za kurtyną przypominającą krainę Oz, gotową do ujawnienia się jako prawdziwy inicjator odradzającej się zimnej wojny, która teraz się gotuje. Ale patologia amerykańskich kłamstw konsekwentnie używanych do ukrywania systematycznych gwałtów i plądrowania tej ziemi zostanie wkrótce ujawniona całemu światu, jak nigdy dotąd, i że w rzeczywistości to Stany Zjednoczone są prawdziwym tyranem na świecie, seryjny morderca narodu, seryjny morderca i brutalny wróg reszty świata.

  Oryginalnym źródłem tego artykułu jest Global Research

 10. Maverick said

  Najpierw szli spokojnie dając szanse poddania się Ukrom, po 5 dniach natarcie staje się intesywniejsze. W Maripolu np. Rosjanie dają czas ludności cywilnej opuścić miasto aby potem rozliczyć Bataliony Azov i Prawego sektora. Ci banderowcy nie tylko kradną żywność cywilom ale nawet samochody. Rosjanie prowadzą niby średniowieczne metody walki czyli otaczania w kordon sił wroga, dlatego strategy z zachodu co bambardują wszystko co się rusza nie rozumieją tego co robią Rosjanie. Musi sobie wyobrazić jaką panika dopadnie umysły tych batalionów Azov gdy zdadzą sobie sprawę że są okrążeni i nie ma gdzie uciekać a nie ma dostaw paliwa i amuncji. Gdybym ja tam dowodził to im nie dał szansy poddania się. Gdy zaglądam na polskie stronki to tam wszędzie wygrywają Ukry. Taka obiektywność dziennikarska jak u hitlerowców.

 11. Maverick said

  Dodam że Ukry ze swojej wściekłości zabili tego co rozmawiał z Rosjanami na Granicy białoruskiej omawiając warunki poddania się Ukrów. Widocznie chazarki idą na granie poświęcania cywili, podrzewania nastrojów, aby natyrosyjsko nastawić opinię zachodu. Tutaj jednak Rosjanie nie maj nic do stracenia zachód zawsze był wredny do Słowian, więc nie ma się czym przejmować, ale te buraki za to rozumię gdy ktoś mówi z pozycji siły. Już bardzo zmiękły im głosy, takiemu Bilkenowi, Borysowi czy szefowi NATO gdy jeszcze nie dawno jątrzyli. Nadal jątrzy Morawa i Dudzian pochodzenia banderowskiego, ale to ma we krwi.

 12. Anucha said

  Co by nie mówić a mówią , że wojna.
  Ja zostanę przy swoim zdaniu , kiedy mówiłem , że wojny nie będzie.
  Wygląda bardziej na ustawkę, ale giną ludzie.
  To nie jest możliwe , żeby Putin strzelił sobie w kolano.
  Mam pytanie ,czy nasz Seler umi prowadzić tank?🤣🤣🤣

 13. GonDar said

  Żeleński powiedział, że nie ma granicy z Polską.
  Inkorporacja Ukrainy do Polski?
  Poddanie i bierzcie Nas?
  To by oznaczało pokój(światowy bo nie lokalny) i nowe granice.
  Jeśliby można by było wyciąć w pień z 25 proc. ludności inkorporowanej to byłbym pierwszy aby Putinowi pomnik postawić.

 14. Andzia said

  Jak byłam studentką, poznałam w Niemczech dwoje przesympatycznch dziennikarzy z Jemenu: Hooria i Raschid. Zapraszali na orzeżwiającą herbatę z taką okrągłą, rozcapierzoną, suszoną rośliną. Potem do Polski wysyłali mi kartki z Jemenu.
  Serbskie dzieci nie miały takich szans jak dzieci ukraińskie. NATO nie okazuje litości. Jemen nie powinien im tego darować i w ONZ przy każdej okazji wytykać podwójne standardy, aż do znudzenia. Słabe państwa cierpią po cichu, bo ich przywódcy godzą się na politykę nieprawości. ONZ działa tak jak inna organizacja lokalna. Są prowodyrzy i członkowie, którym wystarczy w organizacji być. Jaskrawym przykładem jest Polska, która płaci składki i przyklaskuje.

 15. Homolka said

  Zamiast tego chleba Powinno sie tej calej chalastrze dac ;;;;;Arszenik lub cjankali w plynie jako mikstura Chcacych byc silnymi

 16. Boydar said

  Kadyrow jest żołnierzem, niewątpliwie doskonałym, i wie co się stanie za chwilę i za tydzień. Ale Putin jest strategiem i dowódcą, wie co zdarzy się za miesiąc, rok i wiek.

 17. revers said

  To odkryte przez zolnierzy Kadyrowa w bukrach azov i naz gwardii swiezo drukowane dullory, zapakowane w skrzynki czerwonego krzyza nie starcza na obrone upaliny? lub kolejnej transgenicznej rewolucji?

  A to dopiero ambaras, wszyscy bez wyjatku na globie do wyszczepienia

  Lets Go Brandons

 18. gd-ap said

  … źle wróżę dla Polski i Polaków odnośnie wydarzeń na Ukrainie. Jako kraj opowiedzieliśmy się po jednej ze stron i to jest już nasza zguba.

  A gdybyśmy się nie opowiedzieli? – to tez byłaby nasza zguba.

  Malutki ratlerek szczekał na niedźwiedzia , bo uwierzył w sojusze z rożnej maści gadami. A w chwili zagrożenia gady zachowują ostrożność … sprawa sama się rozwiąże.

  Gdy oglądam spaloną ziemię w relacjach filmowych z Ukrainy … to przechodzi mnie strach. Gdy pomyślę o polskich zarobkach i o wciąż rosnących kosztach życia … to wróżę temu państwu z dykty i tektury rychły upadek.

  Nadchodzi coś strasznego , o czym głupole u władzy wiedzą … tylko nikt tego głośno nie mówi. W mojej ocenie idzie coś , czego już nie da się powstrzymać. I to coś albo nas wchłonie , albo zabije.

  Nadmuchane absurdem bańki zaczną zaraz pękać jedna po drugiej. Kwestia czasu. Może 5 lat , a może 3 tygodni.

 19. AlexSailor said

  ad 4 @Marucha

  Ta mapa zupełnie nie odzwierciedla skutków propagandy i wywołanej nią wrogości do Rosji.
  Już nie pamiętam dokładnie, ale ponad 100 państw potępiło Rosję.
  Wśród ludności będzie jeszcze gorzej.
  Pejszbuki, google, a zwłaszcza Hollywood mają bez porównania większą siłę oddziaływania niż
  rosyjskie przekaziory.
  Nawet tam, gdzie nie są blokowane.
  Do tego w Rosji jest bardzo duża opozycja względem Putina taka, jak nasi europederści.
  A zaraz pojawią się podejrzenia ze strony nacjonalistów rosyjskich, bo tam giną ludzie z narodów FR,
  skutki gospodarcze odczuwane przez przeciętnego Rosjanina są ogromne.

  @Boydar

  Kogo będzie za 5 lat obchodził tegoroczny śnieg?
  Tym bardziej za 10 czy 100 lat.

 20. AlexSailor said

  @Marucha

  Dziś Sputnik Polska

  „⚡️ Rosyjską specjalną operację wojskową w Ukrainie:

  ▪️popiera 71 procent Rosjan,

  ▪️z kolei armii ufa 84 procent

  – poinformowało Ogólnorosyjskie Centrum Badania Opinii Publicznej (WCIOM)”

  To znaczy, że mniej niż 71% popiera i mniej niż 84% ufa.

  ———–
  Nawet gdyby go NIKT nie popierał, stałbym po jego stronie.
  Admin

 21. Z jakiego zamkniętego zakładu

  Ad. 16, Revers

  został pan Jeff na nieszczęście zwolniony ?

 22. Boydar said

  „… Kogo będzie za 5 lat obchodził tegoroczny śnieg?
  Tym bardziej za 10 czy 100 lat …”

  I tu się bżydko różnimy. Bo ja z żyda mam tylko kilka genów, przede wszystkim tych odpowiadających za rozumienie spraw i rzeczy. A Pan, Alexie, wierzy obietnicom, że po śmierci wszystkie karty pójdą w tas. Myli się Pan, ale ja za cienki Bolek jestem aby kogoś przekonać. Jeszcze ein moment i będzie Pan miał pewność.

  I też się kłaniam.

 23. Maya said

  Gonzalo mówi, jak jest:

 24. NyndrO said

  Za Jego Ulubionym: Zdegenetowana, niedoszkolona, pozbawiona nowoczesnego sprzętu armia rosyjska ucieka w popłochu, systematycznie zajmując nowe tereny.

 25. bryś said

  Gd-Ap – 1 uncjowy krugerrand poszedł w 2 tygodnie z ~ 7500 na 9500 PLN z dostawą za 2 tygodnie.

 26. Maya said

  Za Sputnikiem:

  „Ukraińskie wojsko planowało zaatakować Krym i Donbas wiosną 2022 roku – powiedział szef DRL Denis Puszylin

  W siedzibie Prawego Sektora (organizacja zakazana w Rosji) znaleziono laptop oznakowany przez NATO, zawierający dane wywiadowcze dotyczące Donbasu i Krymu – wyjaśnił Puszylin.”

 27. Maya said

  Declassified papers reveal extent of US military aid to Ukraine – media

  Washington has gone to great lengths to prepare Kiev “to wage a hybrid war against Russia,” a major US news outlet has said

  The US has drastically increased its shipments of lethal aid to Ukraine since late last year, including weapons and gear for urban combat, the Washington Post reported on Saturday, after viewing declassified accounting for transfers and sales.

  According to the Pentagon’s paperwork, from as early as December Washington had been actively equipping the Kiev government with shotguns, special suits for explosive ordnance disposal and other items useful for combat in urban areas – that’s more than two months before the Russian invasion occurred.

  And over the past week the deliveries of American arms to Ukraine intensified further, with Kiev getting Stinger anti-aircraft missile systems for the first time and boosting its arsenal of anti-tank Javelin missiles, among other things.

  The list has illustrated the great extent to which the Biden administration “sought to prepare the Ukrainian military to wage a hybrid war against Russia,” the Washington Post added.
  Declassified papers reveal extent of US military aid to Ukraine – media

  The delivery of weapons to Kiev is “a continuous process. We are always, always looking at what Ukraine needs, and we’ve been doing this for years now,” according to an unnamed high-ranking US defense official cited by the paper.

  After the Russian incursion, “we have just accelerated our process of identifying requirements and accelerated our consultations as well with the Ukrainians, talking to them daily, as opposed to periodic meetings that we did before this crisis,” he explained.

  Some $240 million out of the $350 million in lethal aid that had been approved in late February has already been supplied to Ukraine, according to a senior defense official.

  This adds to around $200 million in military assistance that Washington greenlighted for Ukraine in late December, sending M141 single-shot shoulder-launched rocket launchers, M500 shotguns, Mk-19 grenade launchers, M134 miniguns and other gear to the country.

  https://www.rt.com/news/551291-us-military-aid-ukraine/

 28. UZA said

  „Ale Putin jest strategiem i dowódcą, wie co zdarzy się za miesiąc, rok i wiek.”

  Z pewnością Pan Prezydent Putin potrafi myśleć strategicznie i ma więcej informacji niż każdy z nas, ale co się zdarzy za miesiąc, rok czy wiek ( o ile w ogóle coś się zdarzy i Ziemia będzie jeszcze istnieć jako planeta ludzi ), to tylko Pan Bóg wie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: