Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

MO Rosji: prawie wszystkie samoloty kijowskiego reżimu zostały zniszczone

Posted by Marucha w dniu 2022-03-06 (Niedziela)

Ukraińskie siły powietrzne straciły wczoraj i częściowo dzisiaj łącznie 11 samolotów bojowych i dwa śmigłowce – poinformowało Ministerstwo Obrony Rosji.

Rosyjskie ministerstwo obrony przekazało, że 6 marca broń o wysokiej precyzji i dalekim zasięgu zniszczyła lotnisko ukraińskich sił powietrznych w Winnicy.

Siły Zbrojne Rosji unieszkodliwiły za pomocą broni precyzyjnej lotnisko ukraińskich sił powietrznych w Winnicy – poinformował w niedzielę rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji generał-major Igor Konaszenkow.

– Nacjonalistyczny reżim w Kijowie zmusza pracowników ukraińskich przedsiębiorstw kompleksu obronno-przemysłowego do naprawiania uszkodzonego sprzętu wojskowego w celu wysłania go w rejon walk. W ramach demilitaryzacji Ukrainy Siły Zbrojne Rosji uderzą precyzyjną bronią w przedsiębiorstwa ukraińskiego kompleksu obronno-przemysłowego – powiedział Konaszenkow.

Podkreślił, że aby uniknąć zagrożenia życia pracowników ukraińskich zakładów przemysłu obronnego, z wyprzedzeniem ostrzegają o planowanych uderzeniach na te obiekty. – Wzywamy pracowników zakładów ukraińskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego, aby nie szli na rękę kijowskiemu reżimowi nacjonalistycznemu i opuścili terytorium swoich przedsiębiorstw – powiedział Konaszenkow.

21 lutego Władimir Putin, w odpowiedzi na prośby republik donbaskich, podpisał dekrety uznające suwerenność ŁRL i DRL. We wczesnych godzinach porannych 24 lutego Rosja rozpoczęła specjalną operację wojskową mającą na celu demilitaryzację Ukrainy. Według Ministerstwa Obrony, siły zbrojne uderzają jedynie w infrastrukturę wojskową i oddziały ukraińskie. Ofiary i straty są po obu stronach. Na południu Ukrainy wojska rosyjskie przejęły kontrolę nad Chersoniem, Melitopolem, Berdiańskiem i zablokowały Mariupol, odcinając ukraińskie Siły Zbrojne od wybrzeża Morza Azowskiego i łącząc się z grupą wojsk w Donbasie. Od wschodu otoczone zostały Sumy i Charków. Kijów jest zablokowany od zachodu. Jak podkreśliło Ministerstwo Obrony, na większości terytorium kraju rozwija się katastrofa humanitarna.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 42 do “MO Rosji: prawie wszystkie samoloty kijowskiego reżimu zostały zniszczone”

 1. revers said

  I co z tego?

  NATO wycofalo sie z wyslania sil ladowych lub powietrznych na front wschodni ale nadal tocza sie bezposrednie pertraktacje w tej materii miedzy amerykanami i polakami w tej sprawie.

  W razie czego rzad warszawski s.li do Brukseli lub do Izraela przed atakiem rakietowym na lotniska w PL, a polakom.

 2. Mietek said

  A benzyna w Niemczech już 2 euro, gaz po 2,5 tys dol za tys m3, przypomnę że przy cenie gazu do 1,5 tys dol za tys m3, w Europie praktycznie żadna produkcja nie jest opłacalna, węgiel po ok 400 dol za tonę, pszenica prawie 300 euro za tonę, drożeje prąd, usługi komunalne, transport, itd, a przecież jeszcze Rosja nie ogłosiła kontrsankcji, podobnie w USA, gaz w górę, paliwa w górę, nawozy w górę, będzie się działo, a wszyscy zastanawiali się, jak na początku roku Chiny na gwałt kupowały wszystkie możliwe produkty na czas kryzysu, jak widać, dobrze wiedzieli co się szykuje, i chyba nikt nie ma wątpliwości, kto z tej zawieruchu wyjdzie zwycięsko.

 3. maxi said

  Podobno pojawili się ochotnicy głównie z krajów zachodnich, którzy chcą walczyć za kijowską huntę. Przypomina to tworzenie formacji Waffen SS podczas 2 wojny światowej.
  To raczej nie wygląda na chęć walki o Ukrainę, a raczej na walkę ze Słowianami, gdzie Ukraina pełni rolę odszczepieńca nienawidzącego Słowian.

 4. DonMac said

  I to może być prawda skoro Zelenski tak w mediach płakał o zamknięciu przestrzeni powietrznej nad Ukrainą i przysłaniu samolotów. Widocznie duch Kijowa odnosi same sukcesy

  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/03/ukraina-kraj-w-ktorym-umara-historia.html

 5. walthemar said

  Dla znajomej syna [jej] we Lwowie banderowcy wciskali karabin na sile. Mial to w D.. i pojechal do Kijowa do domu. Rosjanie przepuscili ich [kilka tys.??] tylko sprawdzali czy sa bez broni. [3godz]
  Powiedzial ze wkrotce armia odejdzie od Kijowa a wejdzie Policja do sprzatania banderowcow

 6. MO Rosji też opublikowało

  że administracja Ukrainy zachowała pewną liczbę samolotów, ukrywając je w innych krajach, sąsiednich, FR ostrzega te kraje, że wprowadzenie tych samolotów do boju przeciwko armii Rosji może być potraktowane jako włączenie się do tego konfliktu. To ostrzeżenie adresowane jest bezspornie do wyznaczonych na zarządców na ziemiach polskich.

  Jednocześnie strona rosyjska oświadczyła, że aktualnie badane i oceniane są dokumenty o pospiesznym zniszczeniu różnych patogenów w laboratoriach na Ukrainie na zlecenie USA. O laboratoriach broni biologicznej na Ukrainie była już mowa. Podejrzewa się USA i Ukrainę o naruszenie konwencji o zakazie broni biologicznych i trucizn.

  To jest dobra okazja, aby się zastanowić nad zjawiskiem antropocydu.

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/01/03/antropocyd/

  a nawet o roli, jak wyznaczeni do zarządzania Polakami odgrywali i odgrywają.

 7. Mietek said

  Jak patrzę na to wszystko, to nasuwa się jeden wniosek, jak wszyscy wiedzą, cały konflikt między tymi krajami stworzyły Stany Zjednoczone, tylko po co? Jak wiadomo gospodarka USA leży i robi pod siebie, dług przekracza już 30 bilionów dol, bilans handlu zagranicznego w coraz większym deficycie, dolary drukują bez opamiętania, Chiny dzięki nadwyżce handlowej zgromadziły już na swoich kontach prawie 3,5 biliona dolarów, i co gorsze, nie wiedzą co z tym fantem zrobić, Ameryka żeby wydostać się z kłopotów, potrzebuje rynków zbytu, czyli na broń i węglowodory, a skoro nie zarobią w Azji, to wydymają swoich wasali w Europie, i przy okazji pogrążą Europejska gospodarkę w kryzysie, co da im większe możliwości zbytu na swoje produkty, nie ma rady, w nowym świecie nie będzie miejsca dla UE i USA, jak w realnej gospodarce, ktoś kogoś przejmie, a żeby to zrobić, trzeba przeciwnika rzucić na kolana, niech UE z Rosją wykończą się nawzajem, tyle tylko że Chiny i Indie mogą przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, krótko mówiąc, USA będzie na siłę uszczęśliwiać UE, a Chiny oraz Indie wezmą pod opiekę Rosję, Indie właśnie podpisały z Rosją 10 letni kontrakt na zwiększone dostawy węgla, ropy, gazu, itp produktów, Chiny też zwiększyły zakupy węgla w Rosji, do 100 mln ton, Gazprom przyspieszy też budowę Siły Syberii 2, tak więc powoli kształtuje się przyszły podział świata.
  A czy ktoś jeszcze pamięta i wierzy w te zielone łady?

 8. walerianda said

  Niezupełna informacja. Jeden z samolotów bojowych wylądował w Rumunii.

 9. Mietek said

  Szef Czeczenii Ramzan Kadyrow osobiście zwróci się do prezydenta Rosji Władimira Putina o azyl polityczny dla ukraińskiego przywódcy Władimira Zełenskiego. Odpowiednie oświadczenie złożył szef regionu.

  Według Kadyrowa, aby to zrobić, wystarczy chęć ukraińskiej głowy państwa do przeprowadzenia negocjacji w celu rozwiązania sytuacji kryzysowej. W przeciwnym razie szef Czeczeńskiej Republiki przewidział Zełenskiemu los byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego. Pisał o tym na swoim kanale Telegram.

  „Wszystko to będzie możliwe, jeśli wysłuchasz mnie teraz i wykorzystasz swoją jedyną szansę. Nie ma dokąd uciekać” – podkreślił Kadyrow.

  Wcześniej informowano, że Zełenski czeka na trybunał na Ukrainie, gdziekolwiek uciekł. Opowiedział o tym deputowany Rady Najwyższej Ukrainy Ilja Kiwa.

 10. Emilian58 said

  Wciskają nam bzdety o jakichś obcych cywilizacjach a My już mamy taką obcą i antyludzką antycywilizację tu na Ziemi! Na dodatek kupili sporą bandę chorych psychicznie patopomagierów! Przespaliśmy już reset z XIX wieku, śpimy i teraz. Szczególnie My Polacy w tym coraz bardziej niszczonym łez padole. A jeżeli ktoś zniszczy tą obcą Nam Ludziom antycywilizację spod znaku PINIONC psze pan, to może być zarówno Rosja czy jakiekolwiek inny kraj. Oby tylko to nie były Chiny! Bo gdyby chinole zostały nowym żandarmem świata to biada Nam. Trzeba stworzyć zupełnie inny system polityczny w pełni LUDZKI. A na to chińska szarańcza nie pozwoli. Ale jeżeli reszta świata będzie zjednoczona w TYM celu…….

 11. Emilian58 said

  Zapomniałem dodać że Ludzkość raczej powinna się śpieszyć bo kto wie czy tym gadom nie chodzi po łbie pomysł : PO NAS CHOĆBY POTOP!!! Bo na to wszystko wskazuje.

 12. Doinformowany said

  ,,Mietek
  A czy ktoś jeszcze pamięta i wierzy w te zielone łady?”

  Osobiście pamiętam (bo widziałem na własne oczy) ,,Łady” w czerwonym kolorze.

 13. Siekiera_Motyka said

  No i biologiczne laboratoria sa pod kontrolom Rosji.

  „Czy tajne amerykańskie laboratoria broni biologicznej na Ukrainie są przyczyną konfliktu?

  3 MARCA 2022”

  https://legaartis.pl/blog/2022/03/03/czy-tajne-amerykanskie-laboratoria-broni-biologicznej-na-ukrainie-sa-przyczyna-konfliktu/

  „Świńska grypa na Białorusi. UE zapłaci za ogrodzenie granicy z Polską?

  18 lip 2013”
  https://kobieta.onet.pl/zdrowie/swinska-grypa-na-bialorusi-ue-zaplaci-za-ogrodzenie-granicy-z-polska/3hr5e

  „Ptasia grypa pod Płockiem

  2 grudzień 2007”

  https://www.wrotapodlasia.pl/pl/arch_2/rok_2007/IV_kwartal/Ptasia_grypa_pod_Plockiem.html

 14. Igor Niefiedow said

  Ukraińskie lotnictwo przestało istnieć – to fakt. Jednak sama przewaga powietrzna nie wystarczy do wygrania wojny. Wojny wygrywa piechota, co oznacza, że ​​czekają ciężkie walki o zdobycie Charkowa i Kijowa. I tu pojawia się poważny problem. Rosyjskie społeczeństwo jest albo neutralne, albo szczerze negatywnie nastawione do wojny. Na ulicach rosyjskich miast odbywają się akcje antywojenne, moi studenci chwalą się, że w nocy rozsyłają antywojenne proukraińskie ulotki.

  Bez względu na to, jak traktuje się ukraińskich nacjonalistów, trzeba przyznać, że walczą zaciekle – zwłaszcza jednostki obsadzone przez wolontariuszy. To fanatycy, którzy nienawidzą Rosjan i są gotowi zabijać i być zabitym. A jeśli chodzi o Putina, to są duże wątpliwości, czy jest gotowy na trudną krwawą wojnę. W warunkach udanej ofensywy rozpocznij negocjacje z wrogiem, anuluj ataki, wprowadź „godzinę ciszy” itp. Wszystko to albo kompletna głupota, albo tchórzostwo…

  Obawiam się, że wszystkie poświęcenia pójdą na marne i znowu wszystko będzie ograniczać się do „porozumień mińskich”. Obawiam się, że wszystkie ofiary pójdą na marne i sprawa zakończy się kolejnymi „porozumieniami mińskimi”. W czasie, gdy jest szansa na raz na zawsze rozprawić się z ukraińskimi nazistami, Putin ponownie zagra „Szanuję suwerenność Ukrainy” i „Pan Zełenski jest naszym szanowanym partnerem”.

  ———–
  Oby się Pan mylił…
  Admin

 15. Inkwizytor said

  Re 14

  Taką też diagnozę stawia Николай Николаевич Платошкин

  Banderowskiemu gadowi trzeba ukręcić łeb przy samej d…ie

 16. Boydar said

  Kolejny fachowiec od zarządzania kryzysem. I jeszcze oszust.

 17. Kar said

  panie Igor – wyglada to na misterna wielka ustawke; Ukraina bedzie podzielona (uzgodniono to pragmatycznie szczegolowo duzo wczesniej). I niepotrzebni w milionach sukcesywnie beda spychani do Polin.

  Stalin spartolil robote.

  Nie dokonczyl czegos, co jest precyzyjnie przy wspolpracy gudlajskiej EU koronkowo wykanczane dzisiaj..

 18. Siekiera_Motyka said

  Ad. 15 – Problem jest z tym , nibym małym nie ważnym , elementem Banderowskim. Sa bardziej bezwzględni i trzymają w strachu większość polityków. Świetny przykładem jest ten negocjator którego zabili bo niby był szpiegiem Rosji. Przypuszczam rozmawiał telefonicznie z Rosjanami jak się dogadać, a Amerykanie dali podsłuch rozmów Banderowskiej bandzie. Starch jest ? Jest.

  No i teraz który polityk lub wojskowy będzie ryzykował głowę by dobić się kompromisu ?
  Ale zwinąć armie i się wycofać to mi się zdaje jest nie do akceptacji. Jeszcze nie.

  Co do tego ze Ukraińcy niby nie wiedza czemu Rosja weszła. Jest radio. Niech Rosja nadaj swoja propagandę z przykładami co robiło Azov, Aidar, Prawy Sektor …. i poparcie tych samych przez Amerykę/NATO. Tu jest walka kinetyczna i informacyjna.

 19. revers said

  Ktoś nas chce chyba wrobić w wojnę.
  1/ W niemieckim Bildzie, CEO Springera Mathias Döpfner podżega NATO do uderzenia na Rosję. Wtóruje mu szef CDU, były lobbista u BlackRock – Friedrich Merz.
  2/ Blinken powiedział dziś w Mołdawii, że Stany Zjednoczone aktywnie rozważają kwestię dostarczenia Ukrainie polskich myśliwców.
  Kiszyniów (AFP) – sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział w niedzielę, że Stany Zjednoczone „aktywnie pracowały” nad umową z Polską dotyczącą dostarczania Ukrainie samolotów do walki z Rosjanami.
  https://www.rfi.fr/…/us-working-actively-on-deal-for…
  3/ MON Rosji (briefing): Ostrzegamy że (..) wykorzystywanie lotnisk dla bazowania samolotów, które będą atakowały siły zbrojne Rosji może zostać uznane przez Rosję jako przyłączenie się tych państw do konfliktu.
  Przekaz NATO jest taki: Jesteśmy sojuszem obronnym, do wojny z Rosją się nie mieszamy ale polskie samoloty wyślemy.

  i jeszcze swieza dostawa stingow plot, tyle ze recznych ale na malym pulapie samolotow przeciwnika skuteczne

 20. ! said

  „Rosyjskie społeczeństwo jest albo neutralne, albo szczerze negatywnie nastawione do wojny. Na ulicach rosyjskich miast odbywają się akcje antywojenne, moi studenci chwalą się, że w nocy rozsyłają antywojenne proukraińskie ulotki.”

  No i takich samych można w internecie spotkać. Mówiłem, że dużo młodych w Rosji ma.wyprany mózg.
  Putin musi szybko tą imprezę zakończyć. Zdobyć Kijów, bandersynów otoczyć na wschodzie, rozbić i wsio.

 21. revers said

  Putin powinien teraz zmienic definicje azowcow na terrorystow, i wojne z terrorystami, jak to ma zwyczaj robic zachod, np.w Kanadzie ostanio.

 22. Głos Prawdy said

  Niebo jest kontrolowane przez Rosję, tak, to są bardzo poważni profesjonaliści, przygotowywali się do precyzyjnego uderzenia na cele strategiczne, więc nie ma tu sporu. Wojska rosyjskie nie znają wszystkich miejsc, a ze względu na przebiegłość Ukraińców, którzy chowają się za ludźmi, nie mogą szybko zrealizować swojego planu. I właśnie z tego powodu sprawy się przeciągają.

 23. Siekiera_Motyka said

  Ad. 17 – „3/ MON Rosji (briefing): Ostrzegamy że (..) wykorzystywanie lotnisk dla bazowania samolotów, które będą atakowały siły zbrojne Rosji może zostać uznane przez Rosję jako przyłączenie się tych państw do konfliktu.”

  Polska lawiruje w podobnej sytuacji jak ta z Hitlerkiem w 1939. Dużo obiecanek, a żadna gwarancja nie była warta papieru na którym była napisana.

  „Hitler żądał ponownego rozpatrzenia umowy wersalskiej. Zgodnie z tą umową Prusy Wschodnie były oddzielone od głównej części Niemiec, a Gdańsk został ogłoszony wolnym miastem. Hitler żądał, aby udostpniono mu korytarz na polskim terytorium w celu budowy autostrady i linii kolejowej pomiędzy Prusami Wschodnimi a głównym terytorium Niemiec. Oprócz tego Gdańsk powinien był stać się częścią Niemiec. Polski rząd odmówił wykonania żądań Hitlera.”

 24. Marek said

  Putin podpisał ustawę o przejmowaniu skorumpowanych funduszy urzędników na rzecz państwa”

  Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę przewidującą zaostrzenie przepisów antykorupcyjnych w zakresie przedłużenia możliwości zamiany pieniędzy na rachunkach urzędnika na dochód państwa, jeśli kwota przekracza jego dochody przez trzy lata. Dokument jest publikowany na oficjalnym portalu informacji prawnych. Zgodnie z ustawą „jeżeli w trakcie weryfikacji rzetelności i kompletności informacji o dochodach, zobowiązaniach majątkowych i majątkowych uzyska się informację, że w ciągu roku poprzedzającego rok przekazania określonych informacji (okres sprawozdawczy) do ksiąg rachunkowych sprawdzanej osoby, jej współmałżonek (małżonek) i małoletnie dzieci w bankach otrzymali środki pieniężne w wysokości przekraczającej ich łączny dochód za okres sprawozdawczy i poprzednie dwa lata, wówczas osoby przeprowadzające weryfikację są obowiązane żądać od osoby sprawdzanej sprawdzone informacje potwierdzające legalność otrzymania tych środków. Zakłada się, że kwota zostanie wycofana do skarbu państwa w przypadku braku wiarygodnych informacji potwierdzających legalność ich otrzymania. Ustawa przewiduje również procedurę sprawdzania przez Prokuratora Generalnego Federacji Rosyjskiej i podległych mu prokuratorów prawidłowości informacji przekazanych przez urzędnika na temat legalności otrzymywania środków na rachunki w bankach lub innych organizacjach kredytowych. Wpłynie to na fundusze nie tylko urzędnika, ale także jego żony (małżonka) i małoletnich dzieci. Podczas przeprowadzania takiej kontroli Prokurator Generalny lub podlegli mu prokuratorzy mają prawo przeprowadzić z własnej inicjatywy rozmowę z byłym funkcjonariuszem, otrzymać od niego wyjaśnienia dotyczące przekazanych przez niego informacji i materiałów, kierować zapytania od osób fizycznych oraz otrzymywać od nich za ich zgodą informacje, kierować wnioski do organów państwowych, stowarzyszeń społecznych i innych organizacji o posiadanych przez nich informacjach o dochodach, zobowiązaniach majątkowych i majątkowych osoby sprawdzanej, jej żony (małżonki) i małoletnich dzieci, a także o źródła środków otrzymanych na ich rachunkach bankowych. Organy nadzorcze będą mogły, zgodnie z prawem, kierować wnioski do instytucji kredytowych, organów podatkowych Federacji Rosyjskiej, organów dokonujących państwowej rejestracji praw do nieruchomości i transakcji z nimi, operatorów systemów informatycznych, Poprzednia wersja ustawodawstwa w tym zakresie przewidywała mechanizm, który pozwalał na przekształcenie w dochód skarbowy jedynie działek, innych nieruchomości, pojazdów i papierów wartościowych.
  https://politikus.ru/v-rossii/141277-putin-podpisal-zakon-ob-izyatii-v-polzu-gosudarstva-korrupcionnyh-sredstv-chinovnikov.html

 25. Igor Niefiedow said

  Re 15

  Putin to człowiek mocno oddany sowieckim tradycjom. Dla niego wszystko, co powstało w wyniku Rewolucji Październikowej, jest nienaruszalne. A przede wszystkim są to realia polityczne w przestrzeni postsowieckiej. Wiem, że w prasie europejskiej często zarzuca się Putinowi, że rzekomo marzy o stworzeniu imperium rosyjskiego. Och, jeśli.. Jako Rosjanin byłbym tylko zadowolony z takich inicjatyw. Ale niestety… wszystko, co wiemy o jego czynach i czynach, wskazuje na coś innego: chce on zachować (choćby tylko pozornie) dziedzictwo Związku Radzieckiego: suwerenne „braterskie” republiki pod patronatem Kremla.

  A teraz jest to wojna na Ukrainie… wojna, która oficjalnie rozpoczęła się w imię „denazyfikacji” i „demilitaryzacji” Ukrainy. Oznacza to, że sama Ukraina jest dobra. A niektórzy źli naziści uniemożliwiają jej bycie dobrą „braterską” republiką. Teraz sobie z nimi poradzimy i znów poprowadzimy braterskie tańce okrągłe. Jedynym problemem jest to, że sama Ukraina jest państwem nazistowskim, a nie jakieś zewnętrzne siły zła skorumpowały dobrych ukraińskich chłopów. Nikt nie powie staremu sowieckiemu emerytowi Putinowi, że wojna zaczyna się tylko z jednego powodu – dla zwycięstwa. A negocjacje zaczynają się dopiero wtedy, gdy wróg zostanie pokonany.

 26. Marek said

  Uwaga pacyfiści!

  Maria Zacharowa pisze :

  „ Do wiadomości pacyfistów! W pierwszym półtora miesiąca 2022 roku (PRZED ROZPOCZĘCIEM OPERACJI SPECJALNEJ) na Ukrainie wylądowało prawie 50 wojskowych samolotów transportowych z różnych krajów: USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Polski, Litwy. We wspólnym oświadczeniu ministra obrony Ukrainy Reznikowa i szefa sił zbrojnych kraju Załużnyj z 14 lutego br. Odnotowano, że w ciągu ostatniego miesiąca Ukraina otrzymała 2000 ton nowoczesnej broni, amunicji i sprzętu ochronnego. W grudniu 2021 r. prezydent USA Biden zatwierdził dodatkową pomoc wojskową dla Ukrainy w wysokości 200 mln USD.Mowa o zestawach przeciwpancernych, granatnikach, broni palnej, dużej ilości amunicji i innym sprzęcie. W sumie od 2014 r., według oświadczeń przedstawicieli Departamentu Stanu, Stany Zjednoczone udzieliły Ukrainie pomocy wojskowej o wartości 2,7 mld USD (w 2021 r. – 650 mln USD). W ostatnich latach Wielka Brytania zwiększała liczbę personelu wojskowego rozmieszczonego w Europie Wschodniej w ramach wysuniętej obecności NATO. Ostatnio Londyn przekazał Kijowowi ponad 2000 sztuk broni przeciwpancernej. Niemcy stają się jednym z czołowych dostawców broni do Kijowa. Będzie dostarczać ponad 2000 MANPAS Strela-2, wcześniej należących do NRD, a także 500 MANPAS Stinger. Ponadto Berlin dostarczy tysiąc granatników przeciwpancernych Panzerfaust, a także 14 pojazdów opancerzonych. Holandia planuje dostarczyć 200 MANPAD-ów Stinger i 50 Panzerfaust, a Słowacja przekaże broń o wartości 4,4 mln euro. Eksport broni przeciwpancernej zapewni także Wielka Brytania (2 tys. sztuk, w tym przenośne kompleksy NLAW), Dania (2,7 tys. granatników przeciwpancernych M72), Hiszpania (ponad 1300 granatników), Belgia (200 przeciwpancernych). -broń czołgowa), Luksemburg (100 kompleksów NLAW). Estonia dostarczyła już dwie partie ppk Javelin i planuje przekazać dziewięć haubic. Stany Zjednoczone nie mogły pozostać „z boku”. Będąc już głównym darczyńcą reżimu kijowskiego, zapewniają „dodatkowy” pakiet pomocy o wartości 350 milionów dolarów na zakup broni przeciwpancernej i broni strzeleckiej. Czechy dostarczają 4000 moździerzy, 30 000 pistoletów, 5000 pistoletów maszynowych, 5000 karabinów maszynowych i karabinów snajperskich. Polska wysyła dla nich 100 moździerzy i 1500 amunicji, 8 bezzałogowców. Kanada wysyła karabiny maszynowe i broń strzelecką. Paliwo obiecały Niemcy, Belgia i Łotwa. Rumunia, Chorwacja i Łotwa ograniczają się do broni defensywnej i nieśmiercionośnej, głównie kamizelek kuloodpornych i hełmów. Szwecja, Finlandia i Austria również wyrażają gotowość pomocy Kijowowi. Sztokholm planuje dostarczyć 5000 sztuk broni przeciwpancernej, krótkofalówek, hełmów i kamizelek kuloodpornych. Helsinki – 2,5 tysiąca karabinów, nabojów, kamizelek kuloodpornych. Canberra zarezerwowała 75 milionów dolarów pomocy, z czego 50 dolarów zostanie przeznaczone na zakup broni. Tak właśnie Zachód widział realizację porozumień mińskich przez Kijów”.

  https://politikus.ru/events/141271-vnimaniyu-pacifistov.html

 27. Listwa said

  @ 14 Igor Niefiedow said

  W tym problem, żeby Rosja nie dała się uwikłać w długotrwały konflikt. To jest celem zapada. Z drugiej strony nie chcą zabijać cywilów i niszczyć miast. Z trzeciej strony pozostawienie sprawy w tym miejscu będzie zainscenizowane w mediach , a co za tym idzie w głowach mądraków, jako klęska Rosji i zwycięstwo papraniny kłapackiej.

  Jeśli Rosja doszłą juz tak daleko to coś wymyślą. Zwłaszcza ze lewacki zapad może tylko dowozić broń i najemników. A Rosja bez pośpiechu ma czas coś skonstruować.

  Wojciech Golonka dobrze powiedział, ze w interesie Ukrainy jest wciągnąć Polskę w konflikt., szczególenie po aferze podkarpackiej., Paradoksalnie przydało się nam NATO, które te zapędy tutejszych polityczków gasi.

 28. Piskorz said

  re 14 Panie Niefiedow Putin ponownie zagra „Szanuję suwerenność Ukrainy” i „Pan Zełenski jest naszym szanowanym partnerem”.”….skoro TEORETYCZNIE JEST TO MOŻLIWE…to i da się „zrealizować” w praktyce.!

 29. Mietek said

  Francuskie Ministerstwo Finansów zasugerowało, żeby się nie spieszyć

  Francuski rząd doradził francuskim firmom, aby nie opuszczały Rosji w pośpiechu

  Donosi o tym francuska gazeta Figaro. Odnotowano, że prezydent Francji Emmanuel Macron w piątek w Pałacu Elizejskim przyjął szefów 15 firm działających w Rosji.

  „Szef francuskiego ministerstwa finansów Bruno Le Maire wskazał, że w czasie kryzysu rozsądniejsze wydaje się zawieszenie ich działalności niż opuszczenie kraju pospiesznie, jednostronnie i bez ostrzeżenia” – cytuje RIA jeden z uczestników spotkania. do Figara.

  Wcześniej japoński premier Fumio Kishida powiedział, że bezpieczeństwo energetyczne jest jednym z głównych priorytetów japońskiego rządu. Japonia będzie na razie czekać z wyjściem z projektów naftowo-gazowych i obserwować działania innych krajów. Japonia wykluczyła również sektor energetyczny z sankcji wobec Rosji. Niemniej jednak japońskie Sakhalin Oil and Gas Development oraz Japan Petroleum Exploration, będące częścią projektu Sachalin-1, przygotowują oświadczenie o swoich planach na przyszłość w związku z wycofaniem się ExxonMobil z projektu.
  Na Dziś cena gazu w Europie wynosi ok 3,3 tys dol za tys m3…
  Przypomnę że magazyny w Europie są puste!!
  Teraz chyba nikt się już nie dziwi, że Niemcy są tak wściekli.
  Są tacy co przewidują że ceny gazu w Europie przekroczą 10 tys za tys m3.

 30. Listwa said

  @ 22 Głos Prawdy said

  Nie mówią też , że Żeleński wydał decyzję mobilizacyjną, mężczyźni od 18 lat do 60 nie mogą wyjechać za granicę i muszą stawić sie na wojska. Rosja w zasadzie rozwaliła armię ukraińską, teraz staje w obliczu armii z cywilów, co tym bardziej rozwali drugi raz. Jest pytanie czy chce oraz jaka jest rola banderowców w tej armii.

 31. makrysz said

  Ad 14. Prosze zajrzec na politikus.ru
  Wyrazne poparcie armii FR.
  W tym zamecie trudno sie polapac.

 32. revers said

  Re22,30

  Były już głosy ze Zelenski już gotowy jest do kapitulacji. I tu warunki nie do spełnienia.

  A tak pozatym przy samym zielenskim postawionych jest 60 komandosów brytolskich SAS i amerykańskich.

  Maja go podobno ewakulowac w ostatecznej chwili.

 33. Siekiera_Motyka said

  Wojna Informacyjna jest na pełnych obrotach.
  Fotka z 2017 roku jest przykładem jak używana jest do pokazania jak Ukraińcy chowają się wśród cywilów. Pewnie to robią. Tak ze informacje jakie ktoś dostarcza nam w necie nie można być jej pewny, co tak naprawdę jest zaprezentowane.
  https://defence-blog.com/ukraines-tanks-are-in-operational-reserve-and-not-used-in-combat-operations/
  Obie strony grają w tą grę,

  Ad. 27 – „Dla niego wszystko, co powstało w wyniku Rewolucji Październikowej, jest nienaruszalne.”
  Ta rewolucja nie była Rosyjska, a tworem Berlina/Nowego Jorku/Londynu. Rosjanom nic dobre nie przyniosła i wątpię ze Putin ją popiera. Reformy Rosji car rozpoczął, ale to nie było wygodne siłom Zachodnim i dlatego sprzątnęły Piotra Arkadiewicza Stołypina. To nie Putin jest tym który ten nieskończony bałagan robi.

 34. Oficjalne potwierdzenie biotechnicznych laboratoriów USA na Ukrainie

  Ad. 6, Prostopopolsku

  „Na Ukrainie powtało 30 laboratoriów biotechnicznych, których działalność została zlecona przez Pentagon – rosyjskie Ministerstwo Obrony ”

  https://sputniknews.com/20220307/30-biolabs-whose-activities-were-commissioned-by-pentagon-were-formed-in-ukraine—russian-mod-1093662299.html

  Naruszenie zakazu broni biologicznych, o ile zostało by dowiedzione, potwerdziłoby zbrodniczy charakter grup pełniących funkcję administracji Ukrainy, ale też pracowników Pentagonu, ale też podobnych środowisk w Polsce, gdyż nie mogło ujść uwagi wywiadu RP, że na Ukrainie działają zbrodnicze elementy i rząd w Warszawie nadal te elemnty wspiera na koszt Polaków. Pentagon był także wyminiany przy okazji poszukiwań źródła patogenu tzw. SARS-CoV-2.

  Znamiennym jest, że administracja Ukrainy wydała broń wojskową ludności cywilnej w tym zwolnionych w tym celu skazanym za zbrodnie przestępcom, co podkreśla bliskość kręgów administracji z pólświatkiem.

 35. revers said

  Wojna informacyjna to zawsze była, fotki z zwycięskich potyczek banderowców można było spotkać z roku 2014 , przeplatana z narracja 2022 r.

  Za to Ławrow walnął z dużego kalibru, i wywalił Amerykanom 2 laboratoria biochemiczne zakazane konwencjami w Kijowie i w Odessie.

  Także stawka jest duża i nie ma co kryć prozachodnio śmiercionośne laboratoria u sąsiadów Polski.

  Dziwie się Węgrom, Słowakom i Moldawii ze tak sobie odpuszczają zdrowie i myślą ze jaka odmian ebola to jakaś covidowski odprysk grupki lub kanarku.

  Bo poliniacy to już dawno główki zlasowane maja amerykańska guma do żucia.

  Do tego coraz częściej wzdłuż granic Moldawii przelatują sobie B52 startujące z Anglii.

  Czyżby tez coś planowali na 8 Marca lub krycie laboratorii w Odesie i Kijowie

 36. Marek said

  07 marca 2022
  Co jest wyjątkowego w obecnej wojnie na Ukrainie

  Wydarzenia w Donbasie nie rozpoczęły się wczoraj – żyjemy z tym już osiem lat, ale dla wielu to, co wydarzyło się 24 lutego, wciąż było oszałamiającą niespodzianką. Działania wojenne w republikach nigdy nie ustały całkowicie, ale ich intensywność już dawno gwałtownie spadła. Od 2015 roku wszystko zostało zredukowane do wojny czysto pozycyjnej. W wielu miejscach też jej nie było – były „porozumienia”. Można było w środku dnia wskoczyć na pełną wysokość na balustradę rowu i nic nie wyciągnąć od wroga, który znajdował się kilkaset metrów dalej, ale zignorować. Nic dziwnego, że sami Ukraińcy na takich terenach beztrosko zostawili sprzęt na otwartym polu i spokojnie obeszli go na pełnej wysokości.

  Teraz wszystko się zmieniło. Początkowo, na tle masowych rosyjskich ćwiczeń, w Donbasie zaczęło się zaostrzenie, a 24 lutego Rosja rozpoczęła zmasowany atak z użyciem precyzyjnej broni. Celem były najbardziej narażone obiekty infrastruktury wojskowej Ukrainy – stacje radiolokacyjne, składy amunicji, kompleksy i systemy obrony powietrznej.

  W tym samym czasie rozpoczął się atak. Kolumny czołgów, karabiny motorowe, artyleria samobieżna i holowana weszły w ruch. Rosja atakowała od wschodu, z terytorium Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej, a także od północy. Wojska przeniosły się do Charkowa i Kijowa. Ługańsk i Donieck odbiły swoje terytorium przy wsparciu ogniowym Sił Zbrojnych RF. Naciski ŁRL i DRL na najlepsze oddziały ukraińskie skoncentrowane wzdłuż granic republik nie pozwoliły na przeniesienie ich na pomoc Kijowowi czy Charkowie.

  Rosja starała się działać jak najszybciej i jak najskuteczniej. I nie bała się odważnych ruchów – jak na przykład w przypadku lądowania na lotnisku Gostomel pod Kijowem. Możesz sobie wyobrazić, jak imponująco wyglądał ten obraz. Dwieście helikopterów na bardzo niskich wysokościach przewozi wojska powietrznodesantowe . Obrona powietrzna w strefie lądowania została stłumiona przez broń o wysokiej precyzji. W tym samym czasie od północy nacierają już kolumny pancerne z ciężką bronią, by dołączyć do spadochroniarzy. Cała operacja jest przemyślana co do minuty.

  W rezultacie spadochroniarze pomyślnie zdobyli Gostomel i pozostali tam przez około jeden dzień, dopóki zbroja nie przebiła się na ratunek. Zdobyto lotnisko o znaczeniu strategicznym, a od zachodu zablokowano Kijów. W chwili pisania tego tekstu Rosja zablokowała ponad 1800 ukraińskiej infrastruktury wojskowej, od systemów S-300 po indywidualne czołgi i transportery opancerzone. Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej wraz z armiami LPR i DRL opanowały Chersoń, Berdiańsk i Melitopol, otoczyły Mariupol i z kilku stron zablokowały Kijów i Charków.

  Największy konflikt w Europie od 1945 roku, z udziałem tysięcy pojazdów opancerzonych, artylerii, samolotów i broni rakietowej, jest bardzo niezwykły. Najbardziej zaskakującą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest bardzo, że tak powiem, ograniczona pojemność jednej ze stron. Nie było wątpliwości, że ukraińskie władze od samego początku były skłonne do przygód – weźmy słowa Zełenskiego o broni jądrowej , które padły jeszcze przed 24 lutego. Dlatego nacierające wojska rosyjskie próbowały jak najszybciej przejąć kontrolę nad potencjalnie niebezpiecznymi obiektami, takimi jak elektrownie jądrowe. I nie na próżno – w nocy z 3 na 4 marca doszło do próby ukraińskiego sabotażu w elektrowni atomowej w Zaporożu.

  Ciekawa jest reakcja rosyjskiego Ministerstwa Obrony, która sugeruje, że Kijów albo nie kontroluje własnych dywersantów, albo jest na tyle szalony, że poważnie decyduje się na coś nieodwracalnego w obiekcie jądrowym, by później obwiniać o to Rosję. I nadal nie wiadomo, który z nich jest gorszy. A Kijów celowo zwiększał poziom chaosu, obrzydliwie organizując jednostki obrony terytorialnej. Władze po prostu rozdawały broń i amunicję każdemu. Jednocześnie jednostki nie miały klarownej struktury i z góry stworzonego szkieletu. Ta decentralizacja doprowadziła do tego, że terbaci albo walczyli ze sobą, myląc się z rosyjskimi dywersantami, albo nawet rabowali banki, sklepy i bogate mieszkania – w końcu jest to i bardziej opłacalne i bezpieczniejsze niż atakowanie jednostek Zbrojnych FR Siły.

  Środowisko informacyjne

  To, co dzieje się dzisiaj na Ukrainie, ma bezprecedensowy poziom zanurzenia w Internecie dla konfliktu tej wielkości. Teraz każdy ma telefon, prawie każdego można znaleźć w sieciach społecznościowych, każdy może się ze sobą kontaktować, jeśli chce. Socjotechnika, edycja zdjęć i wideo, nowe technologie pompowania – wszystko jest używane. Wojna toczy się nie tylko w świecie rzeczywistym, ale także w Internecie. Przedmiotem wpływu, jak w doktrynie Douai, jest psychika wrogiego ludu. Tylko nie przez świat zewnętrzny poprzez zniszczenie miejsca zamieszkania – atak trafia bezpośrednio do mózgu, poprzez ekrany smartfonów.

  My, ludzie, jesteśmy istotami emocjonalnymi. Każdy z nas może wpływać na uczucia, omijając racjonalność – najważniejsze jest wiedzieć, od czego zacząć. Od pierwszych lat wojny w Donbasie Ukraińcy doskonalili swoje umiejętności w operacjach psychologicznych. Aby sprowokować defetyzm w rosyjskim społeczeństwie, zalewają Internet różnymi podróbkami. Wykorzystywane są zdjęcia z 2014 lub 2015 roku z uszkodzonym sprzętem – charakterystyczne znaki identyfikacyjne nacierających wojsk rosyjskich są do nich przymocowane przez Photoshopa. Kiedy Ukraińcom udaje się coś naprawdę znokautować, nie wahają się robić zdjęć zniszczonego sprzętu pod różnymi kątami i traktują jeden czołg jako kilka. Wszystko to jest rozsyłane we wszystkich kierunkach, aby wywołać wśród Rosjan poczucie klęski militarnej.
  Innego rodzaju naciskom poddawani są krewni personelu wojskowego. Najczęstszą rzeczą jest wysyłanie matce lub żonie zdjęcia martwego ciała z szyderczymi komentarzami. Innym sposobem prowadzenia wojny internetowej jest założenie linii telefonicznej „dowiedz się, czy twój krewny jest więźniem”. W ten sposób Ukraińcy zbierają informacje o krewnych żołnierzy io sobie samych. W niektórych przypadkach próbują też wyłudzić pieniądze na męża lub syna, który jest rzekomo w niewoli.

  Zupełnie inny obraz trafia na Zachód. Tam Ukraińcy na wszelkie możliwe sposoby udają niewinnych, pokrzywdzonych. Wszelkie zniszczenia są natychmiast rejestrowane na zdjęciach i filmach i wysyłane do przyjaznych zachodnich mediów. Są też rażące insynuacje. I tak na przykład zdjęcie przestraszonej i zakrwawionej kobiety, która rzekomo padła pod bombardowaniem (a w rzeczywistości przebranego pracownika centrum informacji i operacji psychologicznych), obiegło okładki największych zachodnich publikacji.

  Tworzone są również heroiczne obrazy. Uwzględnia to „zdumienie” świadomości człowieka Zachodu na ulicy. Tworzone konstrukcje bardziej przypominają postacie z komiksów. Weźmy na przykład „Ducha Kijowa” – młodego ukraińskiego asa, który 24 lutego rzekomo zestrzelił 6 rosyjskich samolotów. Kilka dni po wejściu w konflikt rosyjskie Ministerstwo Obrony zmęczyło się patrzeniem na tych wolnych ludzi. Sprawa została rozwiązana w duchu wojskowym – uderzeniem precyzyjnej broni rakietowej na obiekty SBU i 72. Centrum Informacji i Operacji Psychologicznych w Kijowie . Potem aktywność Ukrainy w wojnie internetowej nieco ucichła.

  wojna rycerzy

  Jednocześnie jeszcze przed uderzeniem rosyjskie Ministerstwo Obrony ostrzegało ludność cywilną z kilkugodzinnym wyprzedzeniem. I to jest chyba najbardziej zdumiewająca cecha konfliktu – po raz pierwszy od ponad stu lat toczy się go jak rycerz. Ale tylko z jednej strony. I są ku temu powody.

  Rzecz w tym, że nacjonaliści ukraińscy i Kijów najprawdopodobniej trzeźwo oceniają swoje szanse w wojnie konwencjonalnej. Okno możliwości wroga leży tylko w sferze informacji. Potrzebuje obrazu cierpienia i zniszczenia, aby uzyskać jak największe wsparcie od zaprzyjaźnionych krajów zachodnich. Trzeba wpływać na ich emocje, wstrząsać opinią publiczną, żeby pozyskać więcej pieniędzy, najemników, broni i wsparcia ze strony mieszkańców (a jest to dziś ważny zasób polityczny).

  Wręcz przeciwnie, Rosja jest zainteresowana stabilnością i kontrolą Ukrainy po operacji. Aby to zrobić, konieczne jest jak najmniej zniszczenie w trakcie działań wojennych i uratowanie jak największej liczby ludzi – i to nie tylko cywilów, ale w ogóle. Dlatego Szojgu wydał rozkaz, aby „z szacunkiem traktować żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy, którzy złożyli broń”, dlatego armia rosyjska nie niweluje miast (choć może i wie, jak to zrobić), ale tylko je blokuje. A potem próbuje wynegocjować korytarze humanitarne dla wyjścia ludności cywilnej. Ponadto rosyjskie kierownictwo nadal uważa Rosjan i Ukraińców za jeden naród – i wydaje stosowne oświadczenia. Według nich chodzi o odcięcie małomiasteczkowych nacjonalistów od społeczeństwa ukraińskiego (ta sama denazyfikacja), aby Ukraińcy mogli ponownie połączyć się z Rosjanami, zwiększając zarówno bazę demograficzną, jak i geograficzną narodu rosyjskiego.

  Dlatego walki toczą się w tak dziwnym na pierwszy rzut oka kontraście. Niektórzy są gotowi sami podpalić, a nawet zniszczyć wszystko i szukać politycznego ratunku w krwawym chaosie. A inni, nawet na własną szkodę, są gotowi zmierzyć i ograniczyć swoją siłę – w przeciwnym razie ten sam Charków od dawna zostałby zaorany przez artylerię i bomby niekierowane. Nie tak jak teraz, ale tak naprawdę – zamieniając go w coś pomiędzy Stalingradem a Groznym.

  To naprawdę wyjątkowa operacja. I przez wiele lat będzie studiowany we wszystkich akademiach wojskowych świata.
  http://webnovosti.info/

 37. Piskorz said

  !!!! MO Ukrainy; Prawie wszystkie samoloty reżimu moskiewskiego zostały zniszczone. Chcemy podkreślić – większość z nich została zniszczona jeszcze na lotniskach.”

  ——
  Zginęło 666 milionów rosyjskich żołnierzy.
  Admin

 38. dariusz said

  straszy tu spęd ruskich trolli. Już nawet nie trzeba was śledzić, wy się zbieracie w grupy. Mam jednak złą wiadomość. Tym razem przelew nie przyjdzie 🙂 Jebać was ruskie skurwysyny!

  ————
  Serdecznie Pana pozdrawiamy. Przykro nam, że dostajecie w dupę, ale samiście się o to prosili.
  A zresztą podobno chcącemu nie dzieje się krzywda 🙂
  Admin

 39. Marek said

  Płacz Dariusz, płacz, hehe

  Ukraina utworzyła sieć, obejmującą ponad 30 laboratoriów biologicznych w ramach wojskowo-biologicznych programów Pentagonu – poinformowano w Wojskach Obrony Radiologicznej, Chemicznej i Biologicznej Federacji Rosyjskiej.

  Wszystko, co jest potrzebne do kontynuowania amerykańskiego wojskowo-biologicznego programu, zostało już wywiezione z Ukrainy – Ministerstwo Obrony Rosji.
  Prace biolaboratoriów w Ukrainie, prowadzone na zlecenie Stanów Zjednoczonych, doprowadziły do 100-krotnego wzrostu zachorowań na odrę – powiedział na briefingu Igor Kiriłłow, szef oddziałów ochrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej Sił Zbrojnych Rosji.

  Według niego działalność laboratoriów biologicznych, których aktywność wojska chemiczne odnotowują od 2014 r., oraz realizowany przez USA program tzw. „reformy” ukraińskiego systemu opieki zdrowotnej doprowadziły do niekontrolowanego wzrostu zachorowań na szczególnie niebezpieczne i istotne z ekonomicznego punktu widzenia zakażenia.

  W związku z tym w Ukrainie wzrosła liczba zachorowań na różyczkę, błonicę i gruźlicę. Liczba zachorowań na odrę wzrosła ponad 100-krotnie. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła Ukrainę krajem o wysokim ryzyku wybuchu epidemii polio – powiedział Kiriłłow.

  Rosyjskie Ministerstwo Obrony twierdzi, że finansowanie przez USA laboratoriów biologicznych na Ukrainie przekroczyło 200 mln dolarów.
  – Prace nad wzmocnieniem chorobotwórczych właściwości mikrobów prowadzone na Ukrainie były naruszeniem przez Ukrainę i USA Konwencji o zakazie broni biologicznej i toksycznej – stwierdził Kiriłłow, szef oddziałów ochrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej Sił Zbrojnych Rosji.
  Kuratorzy z Pentagonu rozumieją, że jeśli te zbiory (chorobotwórczych mikrobów – red.) trafią do rosyjskich ekspertów, to z dużym prawdopodobieństwem zostanie potwierdzone naruszenie przez Ukrainę i USA Konwencji o zakazie broni biologicznej i toksycznej. Mianowicie: prace nad wzmocnieniem właściwości chorobotwórczych mikroorganizmów z wykorzystaniem metod biologii syntetycznej – powiedział Kiriłłow.
  https://pl.sputniknews.com/20220307/rosyjskie-wojska-chemiczne-we-lwowie-prowadzono-prace-wojskowo-biologiczne-dot-dzumy-i-waglika-17522034.html

 40. JADAM said

  Ad 25 N I
  Zadziwia mnie stwierdzenie
  „”” Putin to człowiek mocno oddany sowieckim tradycjom. Dla niego wszystko, co powstało w wyniku Rewolucji Październikowej, jest nienaruszalne. A przede wszystkim są to realia polityczne w przestrzeni postsowieckiej. „””
  Podobne
  DYRDYMAŁY prawił nśw.pamięci Targalski
  ogarnij się gostku
  Zrobienie zdjęcia z negatywu , jakim był USSR made in lenin , czy stalin ,
  to …. kiedyś nazywało się CZARNĄ PROPAGANDĄ – przerobienie DOBRA w zło .
  ………..
  A dla reszty g r a fo m an ów -słuchajcie , a potem PISZCIE FAKTY , DETALE
  a piep..enie kotka za pomocą młotka ,
  to V kolumna ( banderland/reich )

 41. wowka fisz said

  Panie Mietek, gospodarka USA leci po równi pochyłej od kilku dekad. Zaczęło się wtedy, gdy zrezygnowano z produkcji, a potem i usług, w kraju, a przeflancowano całą ekonomię do Chin. Kraj, który nie produkuje, praktycznie nie ma ekonomii, chyba że jest bardzo mały i sponsorowany przez inny bardzo duży.

 42. Tadeusz said

  Tym precyzyjnym uderzeniem na winnickie lotnisko Rosjanie pokazali Błaszczakowi i Morawieckiemu do czego doprowadzi wysyłanie MIG-ów nad Ukrainę.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: