Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Putin skazany za nic nie robienie

Posted by Marucha w dniu 2022-03-06 (Niedziela)

Nie chciałem, żeby przyjaciele z Europy i USA jeszcze bardziej dosadnie przyjęli sytuację na Ukrainie, jak i ewentualne konsekwencje, ale nadal uważam, że lepiej poznać prawdę, a przynajmniej spróbować zrozumieć, co się dzieje. Nie twierdzę jednak prawdy, chcę tylko przedstawić kilka swoich przemyśleń, i tylko.

To, co się teraz dzieje, jest najsilniejszym wpływem jednej cechy rosyjskiej świadomości narodowej. Rozumiem, wielu uważa, że Rosjanie, jako tacy, nie istnieją, że charakter narodowy już nie wpływa na podejmowanie decyzji i ich poparcie.

Jeśli wierzysz, że ktoś, kto przeżył chorobę psychiczną, lub obraził się używając swojej mocy, lepiej nie czytać tej wiadomości dalej i żyć w tej pewności siebie. Po prostu, obawiam się, że nie możesz zrozumieć wszystkiego, co będzie dalej.

Dla tych, którzy czytali dalej, chcę powiedzieć, że mimo powszechnej opinii wśród Rosjan, że oni i Ukraińcy nie różnią się od siebie, wciąż są różnice, a są one znaczące. To jest oczywiście moim zdaniem, ale też spotkałem się z podobnymi opiniami, w tym całkiem znanych ludzi.

Wielu ludzi bierze ich słowa. Można ich do czegoś przekonać, coś im udowodnić, wytłumaczyć itp. d. I Rosjanie też nie są wyjątkiem w tym sensie. Ale Rosjan wyróżnia się tym, że bardziej wierzą w czyny i czyny. Uważam, że ta cecha jest związana z tym, że Rosjanie od wieków żyli na terenach o surowym klimacie i ogromnych odległościach. Ich życie często zależało od warunków pogodowych i działań innych ludzi. A oni są przyzwyczajeni do oceny innych, z punktu widzenia rzeczy prawdziwych, a nie obietnic, czy zapewnień, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych właściwości.

Jednocześnie Rosjanin może na pierwszy rzut oka wydawać się osobą o dobrym sercu, a nawet flegmatyczną. Może spokojnie znieść obelgi i obelgi, jeśli nie przykłada dużej wagi do tematu dyskusji. Może też okazać się naiwnym prostym człowiekiem, którego łatwo oszukać. Ale – nie dajcie się oszukać. To właśnie w tej chwili Rosjanin może uważnie obserwować Wasze działania. I najprawdopodobniej zauważy i zapamięta nie to, co powiedziałeś, ale to, co zrobiłeś.

Ale nawet jeśli prawdziwe rzeczy są bardzo różne ze słowami, ale rosyjski nie przydaje im wielkiego znaczenia – może nie dawać żadnej reakcji. Stąd fałszywy wniosek o „długiej cierpliwości” Rosjan. Dotychczas nie zdarzyło się to, co Rosjanin postrzegał jako potworną niesprawiedliwość lub zbrodnię.

Od tej chwili wszystkie słowa i rozumowanie dla rosyjskiego tracą znaczenie. On ich po prostu nie słyszy. Nie ma sensu go przekonywać, zapewniać, że nie da się na niego wpłynąć w takiej czy innej formie. Wszelkie próby wpływów prowadzą do odwrotnego rezultatu – Rosjanin potwierdza się jego zdaniem jeszcze bardziej. Ocenił jakiś czyn, jako przestępstwo nagłe lub niesprawiedliwość, i zdecydował, jak będzie postępować.

Przyjrzenie się dzisiejszym wydarzeniom bliżej. W 2014 roku Rosjanie widzieli ludzi spalonych żywcem w mieście. Odessa. Prawie wszyscy w Rosji to oglądali, w każdym szczególe. Jak gonili tych co wyskoczyli z okien. Jak podniecony tłum wyraził z tego powodu dziką radość. Gdy poradziły sobie z nią jakieś osobowości w półwojennym ubraniu, niektóre „dziewczyny” szybko szykowały zabójcze koktajle. Po takim wydarzeniu potwornym, z punktu widzenia Rosjanina, nie dość, że nikt nie został ukarany, to jest zupełnie nieosiągalne – przy spalonych żywcem, w tym ciężarnej, jeszcze się śmiali, szydzili i pisali, że „tak oni nie Wyciągnij to, „vatniks”! [nie rozumiem – admin]

I od tego właśnie momentu w rosyjskiej świadomości nastąpiła transformacja, która w języku rosyjskim nazywa się: „plan upadł”. Od tej chwili Rosjanin nie dostrzegał strumienia informacji, chyba że otrzymał dowód na to, co widział na tych zdjęciach. W Charkowie kogoś ukrzyżowano, kogoś pochowano żywcem. W Donbasie były codzienne ostrzały, szczególnie przerażające nagrania kobiety z dzieckiem na rękach, oderwanej przez odłamek, uzupełnione zdjęciami wykonanymi przed wydarzeniem. Filmik kobiety, której nogi zostały rozdarte, ale ona wciąż żyje i patrzy w kamerę…

A zwykły Rosjanin zapamiętał to wszystko do końca życia. Jak myślicie – jaki będzie wpływ „sankcji”, wezwań do pokoju, zagrożeń i zagrożeń? Nawet groźba apokalipsy go nie dotyka! Choć nie chcę przekonywać, to nawet nie wierzę w czas trwania sankcji, ale to już inny temat.

Z tego roku 2014 zwykły Rosjanin uznał, że część obywateli Ukrainy jest współczesnym odpowiednikiem niemieckich nazistów. Sami nie zaprzeczają, że sami, nawet podkreślają swoimi „naszywkami” i symboliką. A to dla rosyjskich, jak „wróg rodzaju ludzkiego”.

Jednak to jest moje osobiste zdanie, opinia oparta na tym co słyszę od innych. Ja jak już pisałem nie twierdzę prawdy i mogę się mylić. Sam byłem zachwycony rozpoczęciem operacji, a kilka dni przed nią pisałem o tym, że Putin i przywództwo Federacji Rosyjskiej nie mają nic wspólnego z Ukrainą. Byłem zagubiony. Tylko wtedy skomentuję – Putin został skazany za nic nie robienie, a nie odwrotnie. „Porozumienia Mińskie” wywołały u wielu Rosjan taką samą reakcję, jak negocjacje między Chamberlainem i Daladierem z Hitlerem. Jedyna różnica jest taka, że Hitler nie produkował cukierków…

Alek Star, Moskwa
Tekst z profilu fb
https://myslpolska.info

Komentarzy 11 do “Putin skazany za nic nie robienie”

 1. Maverick said

  70 % sił banderowsko-nazistowskich jest już zniszczona, a Polin trują ludzi tanią propagandą. Rozmawiałem z rodzinkom i jak opętano ich psychozą szczypania tak teraz, opowiadają bzdury o złym Putinie.

 2. vatnik(s)….ватник…waciak… ale pogardliwie, zolnierz bez stopnia (nowy pobor), osoba prymitywna.( Jak u Tow. Szmaciak..u J. Szpotanskiego)…Kiedys w latach 50 tych robotnikow SP (Sluzba Polsce)…

 3. Głos Prawdy said

  Nie wiem nawet jak to skomentować. Bo nie mogę się pochlubić zbyt dobrą znajomością Rosjan. W Rosji jest wiele narodowości, opisane tu cechy są bardziej odpowiednie dla Ruskich. Ponieważ czyści Ruscy, choć mają różne charaktery i temperamenty, nie spieszą się do działania w przypadku sprzeciwu lub wrogości, o ile sprawa nie jest poważną lub nie ma długotrwałego prowokowania w postaci mniejszych złych czynów aż się nagromadzą. Bo niezdarny niedźwiedź w swoim szale może zranić przeciwnika i wielu innych obok. A także dlatego, że po prostu uważają, iż poświęcanie zbyt wiele uwagi szczekającym psom, dopóki mocno nie ugryzą, jest poniżej ich godności.

 4. Boydar said

  Ja też Ruskich nie znam, bo i skąd. Ale dokładnie tak Ich sobie wyobrażam, jak ten Gość pisze.

 5. Grace said

  Znam Rosjan doskonale. Wychowalam sie posrod nich. To wspanialy narod. Patriotyczny, odwazny, milujacy swoja ojczyzne ponad wszystko. Przy tym Rosjanie sa romantyczni, kochaja swoja kulture, rozspiewani i roztanczeni. Wyrobilo im sie wredna opinie w swiecie, szczegolnie teraz. Przoduja w tym Amerykanie ale zaraz za nimi sa Polacy i Czesi. Szkoda bo Rosjanie to narod ktory warto poznac aby zrozumiec jakimi wielkimi ludzmi sa. Nie demonizowc, nie wysmiewac, nie obrazac.

 6. Ale dlaczego? said

  Bardzo rozsądny opis sytuacji Ukrainy, ale i Polski:

 7. Zbigniew Kozioł said

  Że też to pochodzi z Myśl Polska? To trudno zrozumieć. Niedopracowane redakcyjnie. Wygląda mi na tłumaczenie z ukraińskiego, ale kiepskie.

  @5 (Grace) Czasy takie, że w Polsce niebezpiecznie sympatyzować z Rosjanami. A jakoś nie mogę inaczej.

  ————
  Nie potrafiłem tego wygładzić.
  Admin

 8. revers said

  Na Putina i otoczenie saad w Hadze zbiera dowody zbrodni wojenych, dotyczy tez Lawrowa i oficerow rosyjskich ktorym brytole przypominajaa cnoty wojenne po masakrach w Iraku i w Serbii.

  Oby Putin jak i wyzsci oficerowie nie skonczyli jak Miloszewicz i paru wyzszych ofcerow serbskich, na to ma zachod glejt.

  Amerykanow nie dotyczy bo zbanuja kazdego sedziego haskiego, nawet nie doleci do stanow.

  W Rosji szmalcownikow jest wiecej jak i wtykow zachodu jak Nawalny.

 9. Andy said

  Świetne podsumowanie tego greckiego analityka-pierwsze wideo! 100% uważam za bardzo trafne a przede wszystkim INTELIGENTNE!!! Znam tego analityka i wiem co mówi!!!!

 10. Maverick said

  Głos rozsądku Polaka z Kostaryki.

 11. revers said

  ok. 2 mln. irakijczkow zarznietych prxzez koalicje anglosyjonu to malo na podstawie fake BMR, oficjalnie ok. 400 tys. bez haskich saadow.

  Mie juz znajomi mecza faktycznie po wyszczepce na dodatkowe srodki lacznosci z chin dla banderowcow jak by wolynia bylo malo, ale obawa o Czarnobyl i uzcie brudnej broni rosnie wsrod wyszczepionych.

  Tak filatrop Soros i paka wie co zrobic gazem rosyjskim i ukrainskim, zwlascza Biden ze oswiadczenia generalnego prokuratora Ukrainy o Bidenie Hunterze interesach na Ukrainie gina z sieci.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: