Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Pisowska anatomia repatriacji Polaków z Kazachstanu

Posted by Marucha w dniu 2022-03-08 (Wtorek)

W ciągu ostatnich siedmiu lat rząd potrafił repatriować po KILKUSET Polaków, w ciągu kilkunastu dni potrafiono sprowadzić MILION nachodźców. Oto podsumowanie rządów PiS-u i jego „patriotycznego” nastawienia.

Słuszną linię ma Nasza Władza!

W czym ją ma?
A we wszystkim! Wystarczy włączyć telewizor.

A skoro ma we wszystkim, to i w kwestii przyspieszenia zmiany struktury narodowościowej Polski – też.

Ten milion uchodźców (stan na dziś), to wielkie ubogacenie Polski jest, nawet jeśli w pierwszych 500 tysiącach uchodźców, obywateli Ukrainy było 277 tysięcy, a pozostałych 233 tysiące, to byli studenci zagraniczni.

Turystyki jak mniemam, którzy po praktykach w Białowieży, kontynuowali studia na granicy Ukrainy z Polską.

Ale zostawmy poparcie ogólne i przejdźmy do popierania przez zawodowych popieraczy (jest takie słowo) rozwiązań szczegółowych.

– popierają władze Warszawy, które zdecydowały o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy Warszawskim Transportem Publicznym). Bo dla skompensowania tej oferty, trzeba będzie podnieść ceny biletów i Polacy przesiądą się na rowery lub podeszwy.

– popierają podobną decyzję przewoźników kolejowych, takich jak PKP Intercity i Koleje Mazowieckie.

– popierają decyzję Rządu o darmowej opiece medycznej dla uchodźców z Ukrainy (bo za wszystko zapłaci anonimowy filantrop, ukrywający się pod inicjałami NFZ). „Polska służba zdrowia stoi dla nich otworem” (Paweł Wróblewski, prezes Dolnośląskiej Izby Lekarskiej) to brzmi dumnie!

– popierają decyzję Uniwersytetu w Białymstoku, o zwolnieniu w semestrze letnim studentów z paszportem ukraińskim z opłat za studia, akademik, oraz przyznaniu im zapomóg socjalnych, a nawet wsparcia psychologicznego.

– popierają podobne decyzje władz uniwersytetów Jagiellońskiego, Śląskiego, Lubelskiego (tego przedstawiającego się jako katolicki) a nawet – Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego (UTH) im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu (jest taki uniwersytet).

– popierają decyzję Premiera Morawieckiego o przyznaniu 1200 zł miesięcznie osobom, przyjmującym obywateli Ukrainy (na coś się wreszcie te zbankrutowane przez lockdown, a wykupione za bezcen pensjonaty przydadzą)

– popierają przyznawanie obywatelom Ukrainy gotowych, wybudowanych dla Polaków mieszkań (Polacy roszczeniowi są, a to nieładnie).

– popierają otwieranie przed Ukraińcami polskich serc, z sercem samego Mateusza Morawieckiego na czele (biznes na kardiochirurgii, to jest coś!).

– a przede wszystkim popierają tę ekspresową specustawę „O pomocy obywatelom Ukrainy”, działającą wstecz od 24 lutego, a mającą być procedowaną w sejmie już jutro, bo tu już pójdzie przepał takiej kasy, że przy nim numery na respiratorach, maskach, testach i szprycowaniu, to pikusie są.

*                    *                    *

W czasie „wydarzeń styczniowych” w Kazachstanie zginęło co najmniej 225 osób, do tego 175 osób zmarło w szpitalach oraz 4578 osób odniosło obrażenia , aresztowanych było 446.

To dane oficjalne, cytowane przez PAP. Z zastrzeżeniem, że dane nie są ostateczne i liczba zabitych może być większa.

Och, jacy wstrzemięźliwi!

Nieoficjalnie, w Kazachstanie władze zabiły tysiące protestujących, przechodniów, aresztantów, bo tam się nikt nie obcyndalał. Po co zrzucać bomby na swoją infrastrukturę, kiedy można po prostu wystrzelać, zatłuc, zatorturować?

Co ma Kazachstan do Ukrainy? Dla mnie ma tylko jedno: 30 tys. Polaków, od dziesięcioleci żebrzących u kolejnych władz warszawskich o repatriację. Potomków zesłańców ocalałych z rzezi pod nazwą Operacja Polska NKWD 1937-1938 i fal późniejszych.

O moim zderzeniu z anty-repatriacyjną, platformiarską biurokracją, pisałem 7 lat temu, a o pozorowaniu tej repatriacji przez ultra-hiper-hurra- patriotyczny PiS, przez ostatnich 5 lat razy kilka, choćby tu:
>http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/import-islamistow-czyli-jak-sie-repatriacja-polakow-ze-wschodu-pisowi-planowo-nie-udala

Widzimy, jak panowie Kaczyński, Duda, Morawiecki i reszta ferajny z Nowogrodzkiej, w ciągu kilkunastu dni potrafią uporać się z faktycznym zagospodarowaniem (to modne, technokratyczne określenie), MILIONA uchodźców z Ukrainy – a przez ostatnich 7 lat swoich rządów, potrafili repatriować ledwie po KILKUSET Polaków.

Zamiast się oburzać (niesłusznie oczywiście), współczuć (daremnie), współszczuć (to zostawmy Prezesowi Kaczyńskiemu, on we współszczuciu mistrzem jest) spróbujmy zwyczajnie zapytać:

Ilu Polaków PiS repatriował z Kazachstanu w latach 2020 – 2022?

Takie pytanie należy uznać za prowokację:

w 2020 i 2021 mieliśmy ileś tam fal tego, no, jak mu tam: Covida i skoro PiS zajęty był z nakazem noszenia namordników i trzymania się w odległości 1,5 metra od żony/męża, zamykaniem szkół, kin, restauracji, siłowni, stoków narciarskich, cmentarzy i lasów to zrozumiale, że nie miał głowy do jakiejś głupiej repatriacji.

Owszem, to systematycznie pozbawiane pieniędzy przez centralistyczny, pisowski rząd, samorządy sprowadziły repatriantów:

24.11.2021
Suwałki 4 (słownie – cztery) osoby.

02.03 2022
Poznań 3 (słownie – trzy) osoby

17.02.2022
Łowicz 2 (słownie – dwie) osoby

Każdego roku Łowicz zaprasza jedną rodzinę Polaków z byłego Związku Radzieckiego.

– Piszą do nas zaniepokojeni Polacy z Kazachstanu sytuacją, która tam jest. Także sądzę, że przyjmiemy tak jak co roku jedną rodzinę – mówi burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński.

A sprowadzanie Polaków z Kazachstanu jest konkretnym działaniem patriotycznym – podkreśla burmistrz Łowicza.

05.02.2022
gmina Karlino – kolejne 4 rodziny repatriantów z Kazachstanu. Od lat samorząd jest otwarty dla rodaków ze wschodu. Szykuje dla nich mieszkania, pomaga w znalezieniu zatrudnienia.

Bo samorządy, w odróżnieniu od rządów (tego, i poprzednich) zachowują się przepięknie, choć to przy zalewającym Polskę, ukraińskim oceanie – ledwie kroplówka.

No dobrze – ale dlaczego hurra-patriotyczny, jaskrawo biało-czerwony, w koronę na orle ekstatycznie zapatrzony i mielący słowa miodne rano, wieczór, we dnie, w nocy rząd pisowski, sprowadza MILION uchodzących przed wojną Ukraińców (OK, w tym minimum 223 tysiące egzotycznych studentów turystyki z uniwersytetu im Łukaszenki) w 7 dni zapewniając im bezpłatne (to znaczy opłacane przez nas) wikt, opierunek, mieszkania, leczenie, komunikację, naukę, studia, zasiłki, stypendia i jednocześnie, przez 30 lat udaje, że tych 30 tysięcy Polaków, w niebezpiecznym Kazachstanie po prostu nie ma?

Cóż, wytłumaczenie jest oczywiste, bo anatomiczne:

O ile Ukraińców, uciekających przed wojną do Polski, pisowska władza ma (jak zademonstrował Mateusz Morawiecki) w sercu – to Polaków żebrzących o repatriację z Kazachstanu ma w dupie.

Prawda, że proste?

Autor: Ewaryst Fedorowicz
7 marca 2022

Przypisy

>https://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/aglomeracja/pkp-intercity-koleje-mazowieckie-wtp-wprowadzily-darmowe-przejazdy-pociagami-dla-obywateli-ukrainy
>https://www.prawo.pl/student/wojna-na-ukrainie-reakcja-uczelni,513695.html
>http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/tatusiu-kup-mi-pensjonat
>https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1052793%2Ctragiczny-bilans-zamieszek-w-kazachstanie-podczas-antyrzadowych-protestow
>http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/jaroslaw-kaczynski-polityk-wspolszczujacy
>https://naszeblogi.pl/51724-dlaczego-polscy-politycy-nienawidza-polakow-ze-wschodu
>http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/import-islamistow-czyli-jak-sie-repatriacja-polakow-ze-wschodu-pisowi-planowo-nie-udala
>https://bialystok.tvp.pl/57094845/rodzina-repatriantow-z-kazachstanu-zamieszkala-w-suwalkach
>https://poznan.tvp.pl/58821604/poznan-nie-zapomina-o-polakach-mieszkajacych-w-kazachstanie
>https://www.radiolodz.pl/posts/76965-repatrianci-z-kazachstanu-znalezli-nowy-dom-w-lowiczu
>https://gk24.pl/repatrianci-z-kazachstanu-znajduja-nowy-dom-w-karlinie/ar/c1-16032657

https://www.bibula.com

Komentarze 34 do “Pisowska anatomia repatriacji Polaków z Kazachstanu”

 1. Kapsel said

  Teraz już wszystko jasne po co było tyle krzyku nierządu wcześniej że nie przyjmiemy emigrantów , ano tylko po to aby teraz wszystko nadrobić i to z nawiązką , czyli wszystko zgodnie z planem. Prowokowano Rosjan dopóty aż nie mieli innego wyjścia jak tylko w końcu zareagować a faktyczni scenarzyści zacierają ręce.

 2. Jaro said

  Jak już pisałem Kaczyński pochodzi z Odessy i to chyba nie przypadek

 3. Asgard said

  Łatwo krytykować napływ milionów Ukraińców ale trudno zagrodzić im drogę skoro uciekają przed wojną a Polska jest sąsiednim krajem.

  ———–
  Jeśli nie są bandersynami, nie muszą uciekać.
  Adm

 4. Wyborca said

  Zdrajcow rozliczymy

  ———
  Nigdy ich nie rozliczaliśmy…
  Asmin

 5. Kapsel said

  Zasady wwozu zwierząt na terytorium Polski. Jak legalnie przewieźć zwierzęta towarzyszące z Ukrainy?

  Już od pierwszego dnia działań wojennych w Ukrainie na naszych granicach pojawiają się kolejki uchodźców. Wielu z nich zdecydowało się zabrać ze sobą czworonożnych przyjaciół. W czasach pokoju przewóz zwierząt towarzyszących przez granice jest ograniczony wytycznymi Głównego Inspektoratu Weterynarii. Na czas konfliktu militarnego wytyczne te zostały zmienione na korzyść uchodźców.

  https://zwierzaki.pl/16979-zasady-wwozu-zwierzat-na-terytorium-polski

 6. Józef Bizoń said

  No i takim to sposobem
  Baćko nasz Bandera
  zainstalował się na dobre w Polsce.
  Budiem wojowat!

 7. Kura domowa said

  Do Dino przyszło 3 Ukraińców, lat ok. 10. Kupili lody. Ani dzień dobry ani do widzenia. Choćby nawet w swoim języku..

 8. pasażer said

  Jechałem 6 marca Pendolino,Ukrainka ok 45 lat i chłopak ok 20 lat ze złotym zegarkiem i sygnetem na pół ręki ,jechali bez biletu ,za zgodą kierownika pociągu.Powiedział że przymyka oko,na brak biletu ,a personel sprzątający kłaniał się ,do pasa kilkakrotnie,i uśmiechał .Madam jechała do Katowic. Nikt z pasażerów nie zamienił z Nimi słowa ,tylko personel sprzątający jak przechodził i kierownik pociągu.

 9. bryś said

  Znajoma się pyta: Ciekawe co oni sobie o nas pomyślą, jak tak się staramy. ?????

  Ciekawe kto nas tak ugości, jak u nas się rozkręci zadyma.

 10. Igor Niefiedow said

  Bezpłatny transport, bezpłatna edukacja, bezpłatne mieszkania i bezpłatna opieka medyczna.. Mimowolnie chcę zapytać – czy kierownictwo kraju pomyliło Ukraińców z własnymi obywatelami? Jednak nawet jeśli moje ulubione „Radio Maria” zaczęło wzywać Polaków do oddania ostatniego grosza na rzecz nieszczęsnych ukraińskich „uchodźców”, to można sobie wyobrazić, jaki stopień ukrainofilii jest teraz w Polsce..

 11. bryś said

  Asgard:

  Długość granic z sąsiadującymi państwami jest następująca:

  Rosja 1576 km (21%)
  Mołdawia 939 km (13%)
  Białoruś 891 km (12%)
  Polska 535 km (7%)
  Rumunia (łącznie) 531 km (7%)
  Węgry 103 km (1%)
  Słowacja 90 km (1%)

  Za wiki

 12. Józef Bizoń said

  Re. 9

  Radio Maryja od dawna ma swoje ogromne zasługi, ale nie dla Polaków.
  Po to zostało utworzone.

 13. revers said

  Gowin to juz wyjasnial idzie podmianka „elitek polskich”, jeszcze tylko paru polakow z Mali brakuje bo w koncu polski zolnierz byl tez w Mali i dymal tubylcow, lub byl dymany.

  Na haiti to zostalo sie wydamanym przez francuzow i Napoleona, bo komus zachcialo sie tam rowniez zachodniej wolnosci

 14. Olo said

  Polskojęzyczni zjadadacze anglosaskiego kału i wylizywacze syjonistycznych odbytnic Polaków z Kazachstanu mają w głębokim poważaniu. Chyba że Lord z Londynu tak rozkaże i w zamian da miskę ciepłego brązowego prosto ze swojej angielskiej odbytnicy. Wtedy Poliniak na drzwiach od kibla poleci do Kazachstanu, a nawet przebije się tunelem do Mongolii.

 15. ats42 said

  No to się porobiło!

  Dzisiaj wszyscy mają w głowach miłość do Ukrainy, a jeszcze dwa tygodnie temu mieli ją w dupach głębiej, niż migdałki. Paradoksalnie, pod względem anatomicznym na jedno wychodzi, ale to szczegół. Nagle wszyscy wybaczyli banderowcom, uje ich pogrobowcom wylizali, a u mnie w firmie postawili w holu flagę ukraińską obok polskiej, pomimo że przez kilkadziesiąt lat istnienia zakładu nawet polska nie stała. Nawet godło Polski nie wisiało, ale lada moment spodziewam się na ścianie tryzuba, być może w towarzystwie jakiegoś sfilcowanego koguta dla formalności.

  Jak obserwuję wokół siebie, to poziom sfiksowania na punkcie Ukrainy silnie koreluje z poziomem kowidiozy, co niewątpliwie można przypisać nieustannie przekraczającej stachanowskie normy antyrosyjskiej trollni, przy której nachalność pandemicznej narracji była jak machanie ogonem przez martwe cielę.

  Jak ostatnio podejrzewa – lub sugeruje- pan Kękuś, spieprzający z Ukrainy jak dzikie zające wyborcy partii postbanderowskich robią miejsce dla Żydów, którzy lada moment będą jak dzikie zające spieprzać z Izraela, ale póki co, Iran obija gruchę, i pewnie czeka na sygnał od Putina, kiedy zacząć aplikować Żydom terpentynę pod ogony.

  Znany zapewnie tutejszym Andrzej Szubert vel opolczyk nagle zamilkł i zniknął, a jego strona internetowa stała się prywatna, czyli niedostępna dla zwykłego śmiertelnika. Usiłując ustalić, czy aby go ktoś nie odstrzelił za jego wojowniczą antykościelno-antykowidową i prorosyjską, a przede wszystkim- antypisowską postawę, znajduję takie coś:

  https://www.pz-news.de/pforzheim_artikel,-Organisator-der-Demo-gegen-Corona-Auflagen-in-Pforzheim-erhaelt-polnischen-Orden-_arid,1673555.html

  z którego wynika, iż Dudełe zamierza odznaczyć opolczyka znanego w Reichu jako organizatora protestów antykowidowych Krzyżem Zasługi Orderu Odrodzenia Polski w uznaniu „jego wybitnych zasług i działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce”. Mind fuck gwarantowany, coś jakby oblanie niewidzialnego farbą odblaskową.

  Nasi biedni rodacy z Kazachstanu powrócić do Ojczyzny nie mogą, bo najprawdopodobniej na ich aryjskich papierach powróciły z ZSRR pejsate krety, których dzieci i wnuki obsadzają dzisiaj resorty, a nikomu duplikaty antenatów jakoś nie pasują.
  Jaroszewicz miał niezłe rozeznanie w procesie repatriacji i pewnie to mu właśnie zaszkodziło po zmianie u steru władzy. Póki trwał PRL to nikt go nie ruszał, a tylko co zmieniły się władze i bęc!

  Ziemie Odzyskane w ramach Akcji Wisła zostały zasiedlone wiadomo kim i nie wiadomo kim, a jak nie wiadomo kim, to wiadomo, czym to grozi, tym bardziej, że nie wiadomo, gdzie się to wszystko tąłatajstwo po Polsce rozlazło.

  Póki co na nic dobrego się nie zanosi, bo nie dość, że widać, iż ku złemu idzie, to resztki nadziei pokładanych w Rosji, że może stoi w jakiejś opozycji wobec globalistów prysły właściwie w momencie, gdy Putin zassał kowidową narrację zupełnie odwrotnie, jak Łukaszenko, i ani jednym słowem nie odniósł się do agendy zakładającej całemu światu kaganiec na pysk.

  Możemy więc jedynie pozostać przy złudzeniu, że to nic nie mówienie jest bardzo wymowne, a jego kontakty ze spuszczonym po brzytwie Trumpem zaowocują czymś konkretnie pozytywnym, albowiem-jak sam niby powiedział-, temu ustrojstwu do podmywania dupy globalistom zainstalowanemu ostatnio w Białym Domu, ani Departamentowi Stanu, nie dowierza.

 16. walerianda said

  Przy okazji pozbawili nas ochrony polskiego nieba. Wszystkie samoloty przechwytujące odesłali do Niemiec

 17. ats42 said

  No to się porobiło!

  Dzisiaj wszyscy mają w głowach miłość do Ukrainy, a jeszcze dwa tygodnie temu mieli ją w dupach głębiej, niż migdałki. Paradoksalnie, pod względem anatomicznym na jedno wychodzi, ale to szczegół. Nagle wszyscy wybaczyli banderowcom, uje ich pogrobowcom wylizali, a u mnie w firmie postawili w holu flagę ukraińską obok polskiej, pomimo że przez kilkadziesiąt lat istnienia zakładu nawet polska nie stała. Nawet godło Polski nie wisiało, ale lada moment spodziewam się na ścianie tryzuba, być może w towarzystwie jakiegoś sfilcowanego koguta dla formalności.

  Jak obserwuję wokół siebie, to poziom sfiksowania na punkcie Ukrainy silnie koreluje z poziomem kowidiozy, co niewątpliwie można przypisać nieustannie przekraczającej stachanowskie normy antyrosyjskiej trollni, przy której nachalność pandemicznej narracji była jak machanie ogonem przez martwe cielę.

  Jak ostatnio podejrzewa – lub sugeruje- pan Kękuś, spieprzający z Ukrainy jak dzikie zające wyborcy partii postbanderowskich robią miejsce dla Żydów, którzy lada moment będą jak dzikie zające spieprzać z Izraela, ale póki co, Iran obija gruchę, i pewnie czeka na sygnał od Putina, kiedy zacząć aplikować Żydom terpentynę pod ogony.

  Znany zapewnie tutejszym Andrzej Szubert vel opolczyk nagle zamilkł i zniknął, a jego strona internetowa stała się prywatna, czyli niedostępna dla zwykłego śmiertelnika. Usiłując ustalić, czy aby go ktoś nie odstrzelił za jego wojowniczą antykościelno-antykowidową i prorosyjską, a przede wszystkim- antypisowską postawę, znajduję takie coś:

  https://www.pz-news.de/pforzheim_artikel,-Organisator-der-Demo-gegen-Corona-Auflagen-in-Pforzheim-erhaelt-polnischen-Orden-_arid,1673555.html

  z którego wynika, iż Dudełe zamierza odznaczyć opolczyka znanego w Reichu jako organizatora protestów antykowidowych Krzyżem Zasługi Orderu Odrodzenia Polski w uznaniu „jego wybitnych zasług i działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce”. Mind fuck gwarantowany, coś jakby oblanie niewidzialnego farbą odblaskową.

  Nasi biedni rodacy z Kazachstanu powrócić do Ojczyzny nie mogą, bo najprawdopodobniej na ich aryjskich papierach powróciły z ZSRR pejsate krety, których dzieci i wnuki obsadzają dzisiaj resorty, a nikomu duplikaty antenatów jakoś nie pasują.
  Jaroszewicz miał niezłe rozeznanie w procesie repatriacji i pewnie to mu właśnie zaszkodziło po zmianie u steru władzy. Póki trwał PRL to nikt go nie ruszał, a tylko co zmieniły się władze i bęc!

  Ziemie Odzyskane w ramach Akcji Wisła zostały zasiedlone wiadomo kim i nie wiadomo kim, a jak nie wiadomo kim, to wiadomo, czym to grozi, tym bardziej, że nie wiadomo, gdzie się to wszystko tałatajstwo po Polsce rozlazło.

  Póki co na nic dobrego się nie zanosi, bo nie dość, że widać, iż ku złemu idzie, to resztki nadziei pokładanych w Rosji, że może stoi w jakiejś opozycji wobec globalistów prysły właściwie w momencie, gdy Putin zassał kowidową narrację zupełnie odwrotnie, jak Łukaszenko, i ani jednym słowem nie odniósł się do agendy zakładającej całemu światu kaganiec na pysk.

  Możemy więc jedynie pozostać przy złudzeniu, że to nic nie mówienie jest bardzo wymowne, a jego kontakty ze spuszczonym po brzytwie Trumpem zaowocują czymś konkretnie pozytywnym, albowiem-jak sam niby powiedział- temu ustrojstwu do podmywania dupy globalistom zainstalowanemu ostatnio w Białym Domu, ani Departamentowi Stanu, nie dowierza.

 18. ats42 said

  Wpis mi nie wchodzi. Cenzura? Czyja?

 19. Kapsel said

 20. Kapsel said

  W Warszawie węgiel a w Dublinie czerwona farba .

  W piątek przed ambasadą Rosji w Dublinie setki osób zebrało się, by zaprotestować przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Na zamieszczonych w sieci nagraniach widać, jak protestujący otaczają samochód wiozący rosyjskiego ambasadora w Irlandii, Jurija Filatova, uniemożliwiając mu wjazd na teren placówki dyplomatycznej

  Obecność limuzyny z rosyjskim dyplomatom wywołała wśród tłumu natężenie protestów, niektórzy rzucali się na maskę pojazdu trzymając ukraińską flagę.

  Podczas protestów w Dublinie w czwartek znajdujący się przy bramie ambasady herb Federacji Rosyjskiej został oblany czerwoną farbą. Sprawca został zatrzymany.

  https://podroze.onet.pl/aktualnosci/protest-przed-ambasada-rosji-ambasador-nie-mogl-przejechac-wideo/tsgmwsm

 21. plausi said

  Delegacjia USA na rząd w Warszawie

  wielokrotnie dowiodła, że interesy Polaków nie odgrywają zbyt wielkiej roli wobec interesu zleceniodawców.

  https://marucha.wordpress.com/2022/03/08/wszyscy-zaplacimy-wysoka-cene/#comment-997585

 22. ! said

  Kapsel @

  Przez tą wojnę ludziom totalnie odbiło.

  Pisze się „na Ukrainie”. Może jeszcze napiszesz „w Hawajach” albo „w Saharze” lub „‚w Kremlu”? Co to za kaleczenie języka polskiego?  Czy Hawaje i Sahara to części Polski? Już przestańcie się płaszczyć przed Ukraińcami bo tylko język ojczysty szkalujecie.
  „W Ukrainie” to wersja w języku ukraińskim. Mamy swój język przerabiać na obcy? Nie przesada!? Bo ukraińscy nacjonaliści tak chcą?
  Zacznij jeszcze rzeczowniki pisać dużą literą jak Niemcy.

 23. zenek z profila said

  He , dziwne komentarze widzę na tej stronie.No bo po co sprowadzać polaków do kraju z najlepszego ustrojstwa na świecie do tej nędzy? No przecie tam na wszhodzie jest przyszłość świata.Oni nie chcą jechać do Polski pod rządami PISowców bo to gorsze od śmierci. S poważaniem bes obrazy ale dajcie se siana.

  ———–
  Tępy bydlaku… chodzi o Polaków z KAZACJHSTANU. To oni chcą wracać.
  Czy w swojej przegniłej mózgownicy rozróżniasz Kazachstan od Rosji?
  Admin

 24. FilipzPomorza said

  To tylko świadczy o tym, że rząd moraiwckiego ma gdzieś obywateli polski. Dla nich liczy się granie na emocjach i chodzenie w skrajność
  Zełenski: Człowiek, który sprzedał Ukrainę – Mike Whitney
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/03/zeenski-czowiek-ktory-sprzeda-ukraine.html

 25. Ale dlaczego? said

  „Was Polaków nie będzie”.
  Pamiętacie?
  Kurwy pisowskie realizują agendę likwidacji państwa i narodu polskiego.
  Naczelna kurwa pisowska przecieź powiedziała: „cud wśród narodów świata”. Pamiętacie? O Polakach przecieź to nie było.

  Właśnie kurwy pisowskie zgodziły się przekazać migi do bazy Ramstein w Niemczech. Amerykanie mają przekazać je Ukraińcom.
  Pomijam kwestię darmowego przekazania.
  Meritum ZDRADY kurw pisowskich jest to, źe te samoloty Amerykanie jak przewiozą? Czy nie jest tak, źe polecą stacjonować na polskich lotniskach? Ukraińscy piloci pojadą do Niemiec i stamtąd przelecą na Ukrainę? Gdzie Rosjanie panują w powietrzu, a lotniska zbombardowane?
  Czy może polscy piloci będą latać atakować Rosjan?
  Kurwy pisowskie nie tylko dokonali ZDRADY NARODU POLSKIEGO.
  Te sługusu satanistów mogą nie tylko wywołać wojnę z Rosją, ale i III Wojnę Światową i Armagedon!!!

  „Iskra wyjdzie z Polski!” Kurwa jego mać!

 26. Józef Bizoń said

  Przesłanie Abp. Viganò, byłego Nuncjusza Apostolskiego w USA w sprawie kryzysu rosyjsko-ukraińskiego

  […Będzie jako artykuł… – admin]

 27. Lily said

  Polakow w III, R.P,ma Ubywac,a nie przybywac.
  Mowia, o Tym od 04.06.1989 r.
  „Polakom JAK sie NIE podoba To Moga
  Wyjechac, granice Maja Otwarte”.Hanna K.

 28. Lily said

  Re 25;Ale Dlaczego?.
  „Iskra wyjdzie z Polski”.
  Wyszla. J.P.II.
  To podaja zrodla.

 29. Jolka said

  Przeciętnego Polaka to nie interesuje. Gustowną szmatkę na ryj i chodzi taki przymulony i szczęśliwy że ubiera się modnie. Najmodniejsza jest maska w kolorach niebiesko-żółtych.

 30. Kapsel said

  Re 22

  Konkretnie to którego z moich komentarzy dotyczy ? , bo jeśli komentarza 5 , jest to kopia a link podałem,czyś mam poprawiać inne redakcje.Pretensje uważam za bezzasadne

 31. Maha said

  Ad.22
  Panie Wykrzykniku, zgadzam się z tym co Pan napisał, jednakże proces lekceważenia, poniewierania języka polskiego zaczął się duuużo wcześniej, teraz jedynie nabiera rozpędu.
  Wystarczy poczytać różne fora internetowe…..to jest zdumiewające jak my Polacy, zwłaszcza młodzi kaleczymy własny język!!!! To jest niewybaczalne!!! Odnoszę wrażenie, że jest w dobrym tonie robić błędy i dodatkowo zanieczyszczać polski słowami/wyrażeniami angielskimi.
  Od kilku lat stało się modne pisanie nazwisk ze Wschodu w transkrypcji fonetycznej anglosaskiej….większość upadlińców, któzy już wcześniej przyjechali do Polski zapisuje właśnie tak swoje nazwiska….chociaż żrą polski chleb…nikogo to nie boli….sami poddaliśmy się bez walki…..brak słów..może być tylko gorzej.

 32. ats42 said

  Żydzi znowu zaczynają coś rzeźbić przeciwko Iranowi i też chcą zmobilizować szabesgojów do tej roboty:

  https://www.timesofisrael.com/with-nuclear-deal-looming-gantz-implores-world-to-mobilize-against-iran/

  Zagrożenie ma być- jakżeby inaczej- atomowe, więc można się spodziewać, że właśnie takie będzie, może spowodowane jakąś niedomytą na Ukrainie bombą, i opisaną jakimś dżdżownicami dla zmylenia nieomylnych mediów- bo nie wątpię, że tabliczka znamionowa jakimś cudem nie odparuje, i pierwsza ekipa z Reutersa się o nią normalnie potknie.

 33. Kołchoz 🇪🇺 coraz bardziej walczy z niezależnymi mediami.
  Nie napiszę, gdzie jeszcze można się czegoś dowiedzieć, bo Kołchoz 🇪🇺 też to przeczyta.

 34. JADAM said

  Koleżkowie pytali , co zrobię , jak wyląduję na „pension UK ” .
  Oświadczałem , że do Polandii ( a było to lat 6 temu ) powrócę .
  Ale nie na wrocek , czy rzeszówek , ale do Warsiawki.
  W Londynku miałem se zakupić ze 2 sztuki cobądż – jedna na
  na wiejską , a ostatnia na pałac namiestnikowski .
  ……………
  Poczekałem z rok …
  i patrzajcie dobre ludzie ………..
  …………….. ile zaoszczędziłem

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: