Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Wielki narodowy egzamin

Posted by Marucha w dniu 2022-03-08 (Wtorek)

Nie mam złudzeń, że wielki kryzys migracyjny, jaki dotyka Polskę jest jednym z instrumentów wojennych, jakimi świadomie posługuje się Rosja.

Bombardowanie miast, ostrzał ulic i domów, podczas których giną dzieci i kobiety ma wywoływać efekt mrożący, mający skłonić ludność cywilną do jeszcze większej determinacji w ucieczce z oblężonych miast.

Wszystko to przypomina wypędzenia i ma – nolens volens – charakter swoistej czystki etnicznej [!!! – admin]. Wyludnione miasta, w których pozostaną tylko broniący ich mężczyźni, to carte blanche dla użycia broni o ogromnej sile destrukcyjnej, jaką ma na wyposażeniu rosyjska armia.

Europę, ale przed wszystkim Polskę, czeka kilkumilionowa fala migracyjna. To u nas z różnych względów zostanie większość ludności ukraińskiej, którą trzeba będzie się zająć w sposób systemowy. Nie wiemy jak długo, bo trudno dzisiaj prognozować, jak potoczy się sytuacja za naszą wschodnią granicą. Być może przez długie lata, bo powrót Ukraińców do rodzinnych domów z oczywistych względów nie będzie możliwy.

Bez wsparcia finansowego Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych problemy zaczną się u nas bardzo szybko. Sytuacja gospodarcza staje się coraz bardziej dolegliwa. Koszty utrzymania za sprawą inflacji, cen ropy, gazu oraz niedopracowanego „nowego ładu” już powoduje irytację i niezadowolenie.

Wzrost wysokości rat kredytów oraz perspektywa podwyżek cen żywności (efekt wywindowanych cen nawozów), a więc pozostałych czynników, które bezpośrednio oddziałują na nastroje społeczne, to kolejne groźne memento jakie zawisło nad rządem. Wszystko to w sytuacji wielkiego, bezprzykładnego wręcz otwarcia Polaków na Ukraińców, napływających codziennie do nas dziesiątkami tysięcy.

Czeka nas wielki narodowy egzamin. By go w pełni zdać potrzebne jest coś jeszcze niż empatia niezliczonej rzeszy Polaków, ich zdolność do poświęceń i talent do samoorganizacji. Oni ten egzamin zdają. Potrzebny jest nam przede wszystkim egzamin, który codziennie zdawać będzie nasza klasa polityczna. A tutaj obawiam się, że Putin może być spokojny. Wystarczy włączyć telewizor. Wojna polsko-polska trwa w najlepsze.

Maciej Eckardt
https://myslpolska.info

Krótko mówiąc – Rosja powinna pozwolić banderowcom na eksterminację etnicznych Rosjan, którzy skutkiem arbitralnych decyzji przywódców ZSRR znaleźli się na terenie „Ukrainy”. Wtedy wszyscy byliby szczęśliwi.
Admin

Komentarzy 28 do “Wielki narodowy egzamin”

 1. jx said

  no zobacz maciuś, bo to przecie Putin otworzył dla nich granice i zrobił z polski to co soros zrobił z europy, to przecie Putin zorganizował na samego siebie nagonkę w polskich mediach i jakąś dziwną miłość do ukronazioli, a już w ogóle wisienką na torcie jest stwierdzenie ze ci sami którzy rozpętali ten chaos powinni szybko przybyć i uratować pupcie maciusia od czynów złego Putina, żałosne

 2. kolejny said

  Jeżeli ten facet wyraża myśl polską to zostaje tylko utwierdzenie się w przekonaniu, że zostaliśmy zutylizowani umysłowo jako naród. Rozumiem, że pomimo własnych, najróżniejszych trudności natury prywatnej, które zgotowały mi kolejne rządy warszafskich przebierańców, mam obowiązek zdać egzamin narodowy i oddać resztki, które jeszcze nie wydarł mi czosnek i oddać je ku chwale banderlandu?

 3. Maverick said

  Kordon nad batalionami Azov coraz mocniejszy, naziści banderowscy używają ludzi za którymi się chowają. https://twitter.com/JoeU92265097/status/1501297471418290177?s=20&t=wgtjCKu6BJPJsi2EqBfOzA

 4. Boydar said

  Skąd się takie kukuły biorą … ale ja wiem skąd, z pisdy w poprzek.

  Aczkolwiek, „… wszystko to przypomina wypędzenia i ma – nolens volens – charakter swoistej czystki etnicznej …” to w sumie prawda.

  https://sjp.pwn.pl/sjp/etnos;2557154

  Przyzna się p. Eckard o jaki „etnos” tu chodzi ?

 5. Zbigniew Kozioł said

  Jakoś tak te zgrzyty. Czy Pan Eckardt na pewno rozumie Rosję? Mam wrażenie, że wielu w przestrzeni publicznej po prostu asekuruje się słowami (a niewiele to naprawdę warte). Ale też może wcale istotnie nie wiedzą wiele o Rosji?

  A może też i tak jest, jak ze Świrusem: ogólnie brak było odwagi powiedzieć: tego przecież nie ma. Król jest nagi. Ogłupiono nas.

  A może, teraz już jest tak, że za mówienie prawdy i wyrażanie własnego myślenia, zamiast narzuconego myślenia stadnego, nie ma już szans na funkcjonowanie?

 6. Zgorzkniały said

  „empatia niezliczonej rzeszy Polaków, ich zdolność do poświęceń i talent do samoorganizacji. Oni ten egzamin zdają. ”

  Bezmózgie, rozemocjonowane polskojęzyczne bydło, są hojni dla banderowców, a własnych rodaków potrafią traktować jak gówno. Od dwóch tygodni patrzę na te zbiórki dla ukraińców i oferty darmowego zakwaterowania i czuję, jak coś spływa mi po twarzy. To ich ślina. Zapamiętam sobie tę lekcję, jakiej mi teraz udzielają.

  A te ukochane przez nich bandersyny jeszcze im odpowiednio podziękują.

  P.S.
  40 złotych na ukraińca dziennie x 30 dni w miesiącu daje 1200 złotych – suma równa z proponowaną wysokością dochodu podstawowego w Polsce.

  https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,28194638,za-wsparcie-uchodzcow-40-zl-na-dzien-rzad-przyjal-projekt-ustawy.html

  https://www.finansowysupermarket.pl/artykul-bezwarunkowy-dochod-podstawowy-dla-kazdego-od-kiedy-w-polsce-2468881

 7. Stefan said

  A tu wreszcie ludzie upominają się o Polaków z kresów!

  https://cyprianpolakwiaradodatki.blogspot.com/2022/03/przypomnienie-oredzia-pana-jezusa.html#comment-form

  ———–
  Cypriana Polaka uważam za nawiedzonego.
  Admin

 8. z prowincji said

  ad.5; A może, teraz już jest tak, że za mówienie prawdy i wyrażanie własnego myślenia, zamiast narzuconego myślenia stadnego, nie ma już szans na funkcjonowanie?
  niestety ale to smutna prawda ,podobno Generał radzieckiej armii opuszczajacej Polske w 1993 odpowiedział upierdliwemu dziennikarzynie ;jeszcze zapłaczecie za ruskim wojskiem ?.
  Oby sie to nie musiało spełnić .Ale stan zidiocenia i ogólnopolskiej głupawki nie pozostawia złudzeń.

 9. Ramirez said

  Poliniaki mają jakieś dziwne blokady umysłu. Nie są w stanie przyjąć do wiadomości, że taka Moskwa, choć nam wroga, tez ma swoje racje i też może być napadnięta, albo duszona przez inne państwo, najczęściej USA. Taka myśl, że USA może robić coś podłego i zbrodniczego i może knuć, szykować agresywne koalicje i judzić do wojny, taka myśl nie powstanie w pustym łbie Poliniaków. W szczególności Poliniaki nie pojmują, że judeokomunistyczna sowdepia to nie była żadna Rosja, tylko państwo zbudowane na gruzach Rosji, mniej więcej tak jak Generalna gubernia nie była 2RP, tylko krajem zbudowanym na jej gruzach.

  Całkiem zabawna jest konstatacja, że NIKT, ale to absolutnie nikt nie zadaje pytania – KTO do diaska dostarczył hitlerowi pieniążków na rozbudowę Armii, która później szatkowała Polaków? A odpowiedz jest prosta : pieniążki na utopienie Polski we krwi niemaszki dostały z USA. Po części pochodziły t tego oto rabunku:
  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozporządzenie_wykonawcze_6102

 10. onuca said

  Tera mój prywatny narodowy egzamin.

  Mam kogoś dość bliskiego w szpitalu, za kogo poradzono mi żebym się pomodlił. O drugiej dwadzieścia odmawia się Różaniec na Radiu Maryja. Dobrze. Zaczynamy. Włączam stację, a tam zaczynają się modlić po ukraińsku.

  (potem powracają na polski, ale zadra niechęci świeża).

  Osoba, o której mowa nosi w nodze dziurę po ukraińskim nożu z czasów Powstania, gdy jako mała dziewczynka broniła swoją matkę przed zgwałceniem.

  „Miłujcie nieprzyjaciół waszych” oraz „jako i my odpuszczamy”.

  Wiedzieli co czynią i mówią że będą to znów czynić.

  Nie zdałem egzaminu narodowego. Nie wiem czy będę przygotowany do poprawkowego.

  I tyle.

 11. Morales said

  Myślałem, że jak chce się zająć jakieś tereny to po to żeby coś z tego mieć i jak najmniej niszczyć infrastrukturę, ale widzę, że zajmuje się po to, żeby zrzucić humanitarną bombę atomową bo bez kobiet i dzieci. Jeszcze niedawno była histeria jak nauczyciele zarabiają jeszcze mniej przez nowy ład i brakuje kasy, żeby zatrudniać nowych. Zaraz się okaże, że jest tu tyle ukraińskich dzieci które musza się uczyć, że potrzebni są ukraińscy nauczyciele w szkołach i na uniwersytetach. Wsparcie od unii oczywiście dostaniemy…w postaci kredytu który będziemy musieli spłacić. A może unia dobrodusznie zniesie nasze zadłużenie w zamian za… wprowadzenie euro na przykład?

 12. Wanderer said

  Pierwsze zdanie jest wymowne.
  Do tej pory lubialem czytywac jego dywagacje.
  Czy pan jest pewny tego co napisal?

 13. rafał said

  żydostwa między nami mnóstwo ………….

 14. Lily said

  Re 13;Rafal
  POP-ow, „swieckich i duchowych”.

 15. WI42 said

  Maciej Eckardt: „Wszystko to przypomina wypędzenia i ma – nolens volens – charakter swoistej czystki etnicznej [!!! – admin].”

  Można wyrażać emocje w różny sposób, ale polityk-intelektualista rangi p. M, E. takich gaf nie robi przypadkowo. Są tragedie, są niewinne ofiary, jest brutalność i cokolwiek jeszcze można wymyśleć, ale nie czystki etniczne, chyba, że chodzi panu M. E. o czystki neobanderowskie, które były zapowiadane otwarcie.

 16. walerianda said

  Autor nie dość, że laik i indolent to na dodatek PROPAGANDZISTA.

 17. Andy said

  Proszę posłuchaj: https://www.wykop.pl/link/2963811/barbara-lerner-spectre-wzywa-do-zniszczenia-europejskiego-spoleczenstwa/

 18. Marek said

  Niech autor nie prdli o czystkach.
  Niech zainteresuje się, jak banderowska dzicz zabrania Ukraińcom i Rosjanom ucieczki przez korytarze do Rosji. Może nie prawda?

  Dzisiaj krótka notatka z mojej okolicy, lokal zaoferowany dla ukrów przez gminę. Pierwsze pytanie ukra: wifi jest? Nie, nie ma. To my dziękujemy.

 19. Piskorz said

  re 15 że chodzi panu M. E. o czystki neobanderowskie, które były zapowiadane otwarcie.::….i na tym się skończyło..!! Ludzie naiwni…!! Robi się miejsce dla gości z Izraela..!! ps Jak tak napisałem na port. niem. …to oni to puścili, a jak w innym miejscy użyłem słowa Juden,,,to już NIE puścili.

 20. Jabo said

  Mówią, chcesz zniszczyć naród, zdegeneruj jego elity. Nie niszcz, ala zdegeneruj. Zniszczone elity, odrodzą się, tak jak odrośnie trawa po skoszeniu. Zdegenerowane będą rodzić nowe pokolenia degeneratów. Ten proces nie zaczął od wczoraj. Można powiedzieć, że trwa setki lat. Zaczął Fryderyk Wielki i Katarzyna II, a może i wcześniej od czasów potopu szwedzkiego i poszło. Teraz więc, mamy , to co mamy.

 21. UZA said

  „Bombardowanie miast, ostrzał ulic i domów, podczas których giną dzieci i kobiety ”

  Czyżby ten Gość pisał o Iraku ? A może o Afganistanie ? A propos Afganistanu dowiedziałam się właśnie z pewnego źródła jakie dobrodziejstwa zlała na ten Kraj amerykańska misja szerzenia demokracji. Otóż zostało tam wiele wdów z małymi dziećmi. Młodzi, zdolni do pracy mężczyźni albo poginęli z rąk amerykańskich (lub sojuszniczych) bohaterów wojennych, albo zostali przez amerykańskich filantropów (i ich podwykonawców) przerzuceni do Europy – żeby tam prowadzili dżihad przeciwko oszołomionym propagandą białasom. Tymczasem wdowy (i ich dzieci) głodują, bo im pod rządami islamistów pracować nie wolno. Dedykuję ten komentarz Panu, który niedawno tu w Gajówce zachwalał islamskie porządki. Feministkom, radośnie witającym opalonych przybyszów, nie dedykuję, bo one tu nie zaglądają, a poza tym i tak nic do nich nie dociera.

 22. postronnosc said

  admin – nie nie powinna pozwolić sobie wejść na głowę , ale fakt jest faktem że to jest instrument polityki wojennej i nam szkodzi.. W końcu Polska w Ameryce nie leży ,a skutki ponosi sama . USA są z dala i bezpieczne.

  Po prostu polityka Kremla powinna być zupełnie inna! Zbroicie Ukraine mimo innych zapewnień? To my zbroimy Kube i wenezuele oraz dajemy poparcie Chinom w sprawie Tajwanu

  ————-
  Myślę, że jednak Putin i jego doradcy wiedzą ci robią.
  Admin

 23. Sebastian said

  Jaki k.. egzamin ? Podczas II W S też go podobno nie zdaliśmy bo mogliśmy więcej zyduf uratować. Teraz wykazujemy się godniejszą gorliwością udzielając gościny uchodźcom, w tym turystom z całego świata.

  cyt. twit. ” Gdyby Polacy zdecydowali się mieszkać na zdalnym to w tym czasie w ich domach mogliby przebywać ukraińcy . ”

  Artykuł godny sraczki wyborczej.

  Głównym beneficjentem konfliktu na ukrainie jest usa. Jest to próba osłabienia gospodarki zarówno Federacji Rosyjskiej jak i państw europejskich, które jak kiedyś wspomniane stany przenosiły produkcję do Chin tak analogicznie kraje europejskie częściowo przeniosły na ukrainę, wykorzystując tanią siłę roboczą, smarując portfele rządzącym i oligarchom.

  Świadczy o tym sztucznie wywołany antagonizm pomiędzy Roją a Europą, celem przejęcia klienteli państw europejskich przez usa dotyczących monopolu na sprzedaż paliw kopalnych z ukradzionych złóż. Równoznaczne jest to z przejęciem kontroli na Europą, co w skrajnej hipokryzji wg logiki kalego perfidnie zarzucano przez cały czas Rosji. Głupie państwa w tym Polska chętnie dadzą się złupić byleby nie pochodziło z Rosji nawet gdyby było drożej.

  Nie wiadomo co tak naprawdę nam szykują globalni psychopaci, ale pewne jest że, parafrazując Pileckiego, plandemia to była igraszka.

 24. UZA said

  „Gdyby Polacy zdecydowali się mieszkać na zdalnym…”

  Tak się zastanawiam, co autor tej wypowiedzi miał na myśli. Co to znaczy mieszkać na zdalnym – pod mostem czy jak ? Słyszałam o zdalnej pracy ale żeby mieszkać, to chyba coś nowego (albo ja nie jestem na bieżąco).

  A może powinniśmy popełniać samobójstwa zapisując uprzednio majątki Ukraińcom ? Czy jednak byłoby to w porządku wobec Ż, którym też się podobno coś od nas należy ? Gdyby poliniacy byli bardziej refleksyjni, to mieliby l’embarras du choix. Na szczęście medialne szczujnie wysyłają do nich proste komunikaty – nie muszą wybierać. Na tym etapie wszystko dla Ukraińców, jutro może być inaczej , ale kto by się tam kłopotał o jutro…

 25. Ale dlaczego? said

  Pani Uzo, toż to ironia 😉

  Co do autora.
  Nie wiem co nim kierowało, by napisać to co napisał.
  Ale być może… Myśl Polska dostała propozycję nie do odrzucenia od służb „polskich”.
  Faktem jest, że ich strona internetowa była zablokowana. A nie jest.
  Podobna zmiana tonu jest na Zmiana na Ziemi. Tyle że tam krócej portal był blokowany.
  Neon musiał skorzystać z innych serwerów, poprzednie nie działają.

  Także ten…
  Wojna jest faktem. Tylko nie znamy jeszcze jej rozmiaru i przyszłego przebiegu…

 26. xxwe said

  Co żeś złagodniał, Marucha? Cięty język zamarł?

 27. Boydar said

  Z armaty ? Do wróbla ?

 28. Marucha said

  Re 26:
  Jakiś nie widziany nigdy przedtem w gajówce „XXwe”… nie dość że mnie tyka, jak swojego kumpla z zawodówki, to jeszcze ma pretensje, że nie siedzę o 1-ej w nocy przy komputerze i natychmiast odpowiadam na jakieś tam bzdety…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: