Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Wszyscy zapłacimy wysoką cenę

Posted by Marucha w dniu 2022-03-08 (Wtorek)

Dla żadnego z czytelników „Myśli Polskiej” nie stanowi tajemnicy fakt, że jest ona jednym z niewielu czasopism na rodzimym rynku prasowym, który wśród naczelnych błędów polityki polskiej po 1989 roku wymienia nieumiejętność budowania relacji z Rosją.

Nasz stosunek do wschodniego sąsiada od lat niezmiennie opiera się na myśleniu życzeniowym, objawiającym się w oderwanej od realiów strategii polegającej w dużym uproszczeniu na próbach przykrawania Rosji do demokratycznych i zachodnich standardów.

Ponadto przez niemal cały okres po dokonaniu transformacji ustrojowej kolejne polskie rządy ochoczo i usłużnie brały na siebie w odniesieniu do Rosji rolę zagończyka Zachodu. Oczekiwanego przełomu nie przyniosła nawet smoleńska tragedia, która stała się wręcz podglebiem pod rozwój kolejnej fali rusofobii.

Dziś w dużej mierze ponosimy konsekwencje podobnej polityki. Należy bowiem stwierdzić jasno, że rosyjska agresja na Ukrainę stanowi efekt wieloletniej strategii Zachodu, który nieustannie sondował i „badał” jak daleko może się jeszcze posunąć w swoim marszu. Mówiąc obrazowo, szturchano i kopano rosyjskiego niedźwiedzia, licząc niezmiennie na jego bierność, aż okazało się, że ten w końcu zareagował.

Z całą pewnością na obecną sytuację świat zachodni, na czele ze Stanami Zjednoczonymi, ciężko zapracował. Siły Zachodu podeszły bowiem tuż pod rosyjskie granice, co spowodowało brutalną, acz możliwą do przewidzenia, reakcję. Koszty zapłacimy zaś wszyscy, a największe Ukraina i Ukraińcy. Lekkomyślnie rozbudzone przez Zachód nadzieje na szybką akcesję Ukrainy do struktur NATO i UE wywoływać mogą wśród Ukraińców jedynie dodatkowe rozgoryczenie.

Tuż za wschodnią granicą naszego kraju toczy się wojna, wojna, biorąc pod uwagę liczne związki łączące oba narody, w dużej mierze bratobójcza. Oczywistym jest, że bezpośrednią odpowiedzialność ponosi za nią Rosja [? – admin]. Cierpią niewinne ofiary i ludność cywilna i nic nie jest w stanie tego usprawiedliwić.

Jednak, gdy w końcu opadnie już wojenny kurz i świat przystąpi do nowego ułożenia zdemolowanego przez wojnę ładu, należy uczynić wszystko, aby podobna sytuacja więcej się nie powtórzyła. Zachodni politycy powinni wreszcie zrozumieć, że Rosja powinna być dla nich partnerem, a nie wrogiem otrzymanym w spadku po zimnej wojnie.

Być może, gdyby formułowane od dziesięcioleci na łamach naszego pisma koncepcje odwołujące się do, ukutej jeszcze przez gen. Charles’a de Gaulle’a, idei Europy ojczyzn od Atlantyku po Ural spotkały się z większą przychylnością, tak w polskiej, jak i międzynarodowej polityce, świat byłby dziś dużo bardziej bezpiecznym miejscem.

Maciej Motas
https://myslpolska.info

Komentarze 24 do “Wszyscy zapłacimy wysoką cenę”

 1. Siekiera_Motyka said

  By nie za wysoka

  „Władze Rzeczypospolitej Polskiej, po konsultacjach Prezydenta i Rządu RP, gotowe są niezwłocznie i nieodpłatnie przemieścić wszystkie swoje samoloty MIG-29 do bazy w Ramstein i przekazać je do dyspozycji Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki.

  Jednocześnie Polska zwraca się do Stanów Zjednoczonych Ameryki o dostarczenie jej używanych samolotów o analogicznych zdolnościach operacyjnych. Polska jest gotowa do natychmiastowego ustalenia warunków zakupu tych maszyn.

  Rząd Polski zwraca się też do innych państw NATO – posiadaczy samolotów MIG-29 – o podobne działanie.

  https://www.gov.pl/web/dyplomacja/oswiadczenie-ministra-spraw-zagranicznych-rzeczypospolitej-polskiej-w-zwiazku-z-wypowiedzia-sekretarza-stanu-usa-w-sprawie-przekazania-samolotow-ukrainie

 2. Krzysztof said

  „Nasi” rzeczywiście są gotowi oddać nasze Migi Ukrainie
  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-msz-polska-jest-gotowa-przemiescic-wszystkie-swoje-samoloty-,nId,5879944
  czyli za chwilę może być tu mobilizacja

 3. Mietek said

  Autor tego artykułu myli wszystkie pojęcia, po pierwsze, jak mówią Rosjanie, to nie wojna, a operacja specjalna, w celu ochrony rosyjskiej ludności, jak powiedział Prezydenta Rosji, Rosjanie zawsze wracają po swoich, po drugie, zasady i warunki po tej operacji, będą ustalać Rosjanie między sobą, a nie żadna Europa, która już dosyć krzywd wyrządziła, po trzecie to będzie Rosja dla Rosjan, a bandero ukropijcy dostaną swoje miejsce poza rosyjskimi granicami.
  Nie będzie już Europy od Lizbony po Władywostok, będzie za to wielka EuroAzja, ale bez upadajacej UE, w wielkiej Eurazji powszechną walutą będzie Rubel, właśnie Prezydenta Rosji podpisał dekret o spałatach długu zagranicznego, który będzie regulowany w Rublach, także szykowane są rozporządzenia do wprowadzenia Rubla w handlu zagranicznym, jak sprzedaż gazu, ropy, węgla itp, produktów, kto będzie kupować zboża będzie płacił Rublami, komu nie będzie pasować Rubel, może już sobie szukać innych możliwości, bo tu wyjątków nie będzie.

 4. Leo said

  „Cierpią niewinne ofiary i ludność cywilna i nic nie jest w stanie tego usprawiedliwić.” – och, świat jest dobry w wynajdywaniu usprawiedliwień: od zbombardowania Drezna poprzez Palestynę, Serbię, to Jemenu dzisiaj – i nikt się nawet nie zająknie. „Polscy patroci” na forach aż się moczą postulując wymordowanie wszystkich Rosjan i głosy te są tak liczne, że przestały wyglądać na oddolne.

 5. Mietek said

  Dodam jeszcze, że właśnie rosyjski rząd pracuje nad listą krajów nieprzyjaznych (wrogich) Rosji, lista ta będzie sankcjonować zakupy różnych towarów i produktów w Rosji, a to może oznaczać embargo na zakup gazu, nawozów, metali, np, Polska może mieć embargo na zakup gazu, nawozów itp, produktów, już żaden revers z Niemiec nie będzie możliwy bez zgody Rosji, tak więc wkrótce będzie bardzo ciekawie.

 6. walthemar said

  re4
  Czy napewno Polacy??
  Mielismy w ch..ukraincow i chazarow a teraz jeszcze xxx wiecej
  Owszem sa skundleni rodacy [a czy napewno rodacy?]
  Mlode pokolenie zna tylko feisbuka i wszystko mozna wmowic
  To MY starsi mamy zadanie uswiadomic i ja to robie ale cudzoziemcom

 7. Morales said

  Tak krótki artykuł, a tyle w nim sprzeczności. „Szturchano i kopano niedźwiedzia” ale to niedźwiedź ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za to że zaatakował. A odpowiedzialność za śmierć milionów ludzi na bliskim wschodzie nie ponosi USA tylko fakt, że urodzili się w kraju bogatym w ropę. „ Zachodni politycy powinni wreszcie zrozumieć, że Rosja powinna być dla nich partnerem, a nie wrogiem otrzymanym w spadku po zimnej wojnie” – zachodni politycy to wiedzą tylko u nas ludzie nadal tego nie kumają, jak to zresztą autor sam zauważył – „ polskie rządy ochoczo i usłużnie brały na siebie w odniesieniu do Rosji rolę zagończyka Zachodu”.
  Prawdziwym papierkiem lakmusowym będzie marsz niepodległosci w tym roku – ciekawe, co się wtedy wydarzy? Bo jakoś nie widzę tego miliona Ukraińców mieszkających w Warszawie, którzy w podzięce za gościnność i wsparcie, wyjdą z Polskimi flagami. To co może się wydarzyć, będzie znacznie gorsze i to jest przerażajace.

 8. Jaro said

  Przodkowie kaczora pochodzą z Odessy. Przypadek?

 9. Wanderer said

  „…a tyle w nim sprzeczności. „Szturchano i kopano niedźwiedzia” ale to niedźwiedź ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za to że zaatakował. ”

  Dokladnie tak samo odebralem.

  Czy nie stac ich powiedziec prawde? Strach przed czym? Ze ktos zapuka do drzwi? Trudno. To jest wojna. Trzeba byc goracym albo zimnym.

 10. revers said

  Parę słów dla porządku. Czytam, choć ostatnio mniej, informacje o przebiegu sytuacji na Ukrainie. W większości to są dziennikarskie, często żenująco zdeformowane, wersje tego, co znaleźli na poważnych portalach typu BBC (z niego wziąłem mapy poniżej). Moim zdaniem obraz wojny znacząco odbiega od tego, co w Polsce nam się serwują dziennikarze, a ten ostatni odbiega od tego, co jest w serwisach niemieckich i angielskich. Trudno powiedzieć, czy to jest efekt myślenia życzeniowego dziennikarskiej gimbazy, czy kompletnego zidiocenia – jak w przypadku paska TVP mówiącego o nuklearnym ataku Putina, czy czegoś jeszcze innego. Po pierwsze, Rosjanie pewnie i ponoszą straty, ale nie wiadomo, jakie wojskowe straty ponoszą Ukraińcy – dopiero zestawienie jednych i drugi daje obraz sytuacji. Po drugie, pomimo strat Rosjanie sukcesywnie zajmują kolejne tereny na północy, wschodzie i południu Ukrainy – patrz mapki. Po trzecie, z danych na mapach wynika, że inwazja się rozlewa i jest już na takim etapie, że Rosja uzyskała lądową łączność z Krymem, czyli teraz już załatwiła największy problemem po zajęciu Krymu: pas lądowy łączący zajęty Krym z resztą swego terytorium.
  Do tego dochodzą dwa potężne ciosy, jakie Ukraina otrzymała od swoich dwóch najwspanialszych „adwokatów”: USA i Niemiec (warto na to zwrócić uwagę, bo ten pierwszy to nasz „bez-alternatywny sojusznik”):
  po pierwsze, oficjalnie odmówiono Ukrainie ogłoszenia zamkniętej strefy powietrznej na nią. NATO wprost to ogłosiło, tłumacząc – zasadnie -że groziłoby to bezpośrednią konfrontacją militarną z Rosją.
  po drugie, Niemcy, w których Ukraina od swego zarania upatrywała głównego sojusznika (sic!), ustami swego kanclerza wczoraj ogłosiły, że nie będzie żadnego zrywania kontraktów gazowych i naftowych z Rosją, bo jest to niemożliwe. Putin wiedział o tym na długo, zanim zaatakował Ukrainę i dlatego nie miał żadnych skrupułów i obaw. Wiedział też o innych rzeczach, o których my dopiero z czasem się dowiemy… .
  Wnioski: po raz kolejny widać jak na dłoni, że Eurokołchoz to wydmuszka, która jest całkowicie podporządkowana nie żadnym durnym „wartościom europejskim”, ale wyłącznie ekonomicznym i polityczny interesom Niemiec! Przy okazji – mają rację amerykańscy ekonomiści, że euro jest wewnętrzną walutą Niemiec, zaś Unia – ich wewnętrznym rynkiem zbytu. Najlepszym wariantem dalszego biegu zdarzeń dla Polski i wszystkich pozostałych krajów byłby rychły upadek tego totalitarnego biurokratycznego nowotworu. Ukraina zaś de facto pozostała pozostawiona sama sobie jak Polska we wrześniu 1939 roku. Powinniśmy z tego wreszcie wyciągnąć właściwe wnioski dla siebie.
  P.S. Sytuacja dla Ukrainy (i nas) staje się coraz bardziej dramatyczna – wg nieoficjalnych pogłosek rząd Francji przyjął kurs Niemiec: żadnych radykalnych gospodarczych wymierzonych w Rosję. A ponieważ militarnej interwencji NATO – oczywiście – nie będzie, więc wracamy do rzymskiego powiedzenia: „Inter arma silent leges” (W czasie wojny prawa milczą). Smutne, bo to może być prognostykiem też naszego losu ”

  z cukrowego fb

 11. Mietek said

  Zastępca sekretarza stanu USA potwierdza obecność amerykańskich laboratoriów biologicznych na Ukrainie”

  Moskwa. 9 marca. INTERFAX.RU – Stany Zjednoczone obawiają się, że Rosja podczas trwającej operacji specjalnej może uzyskać dostęp do materiałów amerykańskich laboratoriów biologicznych zlokalizowanych na Ukrainie – powiedziała podsekretarz stanu USA ds. politycznych Victoria Nuland.

  „Na Ukrainie istnieją obiekty do badań biologicznych, w rzeczywistości jesteśmy teraz dość zaniepokojeni, że siły rosyjskie mogą próbować przejąć nad nimi kontrolę” – powiedziała podczas przesłuchania w Senacie USA w sprawie ukraińskiej.

  Zauważyła, że ​​w związku z tym Stany Zjednoczone „pracują teraz z Ukraińcami nad tym, jak zapobiec dostaniu się materiałów związanych z tymi badaniami w ręce wojsk rosyjskich”.

 12. Mietek said

  USA odrzucają ofertę Polski dotyczącą wykorzystania baz NATO do transferu myśliwców na Ukrainę..

  Moskwa. 9 marca. INTERFAX.RU – rzecznik Pentagonu John Kirby odrzucił polską propozycję wykorzystania bazy NATO w Niemczech do transferu samolotów bojowych na Ukrainę.

  „Perspektywa myśliwców »będących w posiadaniu rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki« wylatujących z bazy USA/NATO w Niemczech (…) ma wielkie znaczenie dla całego sojuszu NATO. Po prostu nie jest jasne, czy nas, czy jest to istotne uzasadnienie” – powiedział Kirby w oświadczeniu wydanym przez Departament Obrony USA.

  Zaznaczył: „Konsultacje z Polską i innymi sojusznikami NATO w tej sprawie i złożonych wyzwaniach logistycznych, jakie ona stawia, będą kontynuowane, ale nie wierzymy, że propozycja Polski jest słuszna”.

 13. revers said

  A 10 baksow za bocheneczek chleba to nie laska? a ludziska martwia sie co im czosnki na stacji beznynowej przyszykowali.

  https://www.silverdoctors.com/headlines/world-news/the-us-has-no-real-emergency-reserves-to-tap-into-to-help-ease-food-prices-shortages/

  Juz nawet pirogow ruskich nie ma tylko g.no gmowskie, toksyczne koserwanty z serii E emulatorow lub inne tortolini rowniez po 10 baksow.

 14. plausi said

  Zbrodniarze wojenni

  „Siły Zachodu podeszły bowiem tuż pod rosyjskie granice, co spowodowało brutalną, acz możliwą do przewidzenia, reakcję.”

  Oczywisty figura propagandowa, ta reakcja Rosji była z góry zaplanowana przez Departament Stanu, którego pracownica Nuland

  https://de.wikipedia.org/wiki/Victoria_Nuland#Kontroverse_%C3%BCber_abgeh%C3%B6rtes_Telefonat_Nulands

  otrzymała na ten cel, wg rozpowszechnianej w mediach jej wypowiedzi, 5 (słownie pięć) miliardów dolarów. Można więc z całą odpowiedzialnością rzec, że pani Victoria Nuland jest zbrodniarzem wojennym pierwszej rangi. W środowisku polityków USA i tzw. think tanks jest naturalnie więcej takich zbrodniarzy wojennych, ale zbrodnie wojenne i ich ofiary wyznaczają dostatecznie napady USA na najróżniejsze kraje zawsze dość oddalone od granic USA, czego o krainie U nie można rzec w odniesieniu do Rosji.

  Jak już wielokrotnie zwracano uwagę, co zresztą przekracza zdolność pojmowania wielu jak nie większości Polaków, pucz w Kijowie był operacją wymierzoną nie tylko przeciwko Rosji ale w pierwszym rzędzie przeciwko Europie w tym UE. To, że UE nie było zainteresowane puczem w Kijowie, i że USA zorganizowały go niejako wbrew woli UE, najlepiej świadczą słynne słowa pani Nuland. Na rachunek ekonomiczny kosztów tego puczu zwracano już uwagę.

  https://marucha.wordpress.com/2022/02/24/to-teatr-kukielek-a-nie-sankcje-prof-gwiazdowski-gdzie-musi-dojsc-putin-do-bugu/#comment-994190

  Ta skromna w gruncie „inwestycja” USA w pucz w Kijowie w 2014 przynosi setki miliardów politycznego zysku, za które płaci nie tylko Rosja, ale przede wszystkim UE, co każdy bardziej spostrzegawczy sobie zaraz sam policzy przy zakupie choćby paliwa, czy innych materiałów grzewczych, a także w końcu żywności. Ile będzie nas (UE) pucz w Kijowie kosztował:

  100 miliardów dolarów, 200, 500, bilion dolarów, czy raczej dwa biliony ?

  Do strat gospodarczych dochodzą obciążenia związane z utrzymaniem uciekinierów i migrantów. Jeszcze parę tygodni temu płacili Polacy, naśladując pieniactwo delegatury USA na rząd w Warszawie, za ekscesy tej delegatury na granicy z Białorusią, dziś ci sami migranci, włącznie z tym, których ściągnęły bandy kijowskie, wlewają się bez jakiejkolwiek kontroli na teren naszego kraju. Czy potrzeba dalszych dowodów zidiocenia w Polsce ?

  Pouczający jest przypadek delegatury USA na rząd w Warszawie, mowa o bandzie PiSu i wspólnikach, którzy tworzą tzw. rząd. Na żądanie USA zaoferowała ta delegatura przekazanie polskich MIGów do dyspozycji NATO, aby NATO wzmocniło siły powietrze bandy w Kijowie. NATO odparło, że NATO nie może dokonać takich rzeczy, gdyż groziło by to wojną NATO z Rosją, ale Polacy mogą takie ryzyko wziąć na siebie. Czy ta banda jełopów i zdrajców Polski, wystawiona przez wywiad USA do wyborów w Polsce, zdecyduje nałożyć na nas to ryzyko ?

  Polska powinna wobec tego rozważyć, czy także dostawy broni do Kijowa nie stanowią żywotnego zagrożenia dla egzystencji Polski ze strony sił Rosji ? Chyba, że delegatura USA na rząd w Warszawie chętnie poświęci życie Polaków i resztki ich majątku, aby przedłużyć panowanie band banderowskich i innych wrogów Polaków i Polski w Kijowie czy Lwowie..

  Co prawda pani Nuland jest pierwszorzędnym zbrodniarzem wojennym, ale za nią ustawia się na liście takich zbrodniarzy dywersant USA z Warszawy:

  https://www.youtube.com/watch?v=uO0y8rhGavk

  Naród musi zdefiniować swoje cele, na dziś jednym z najważniejszych celów Polaków musi być likwidacja antypolskich band banderowskich i nazistowskich w Kijowie, Lwowie i okolicach. W tej fazie musimy wspierać Rosję, gdyż jej działanie jest zgodne z naszym narodowym interesem.

  Jutro może być sytuacja odmienna, że nasz interes narodowy jest sprzeczny z interesem Rosji, wtedy trzeba będzie podejmować inne kroki, ale na dziś armia Rosji podjęła zadanie likwidacji zagrożenia dla naszego narodu i państwa.

  Ostrzeżenie do wszystkich Polaków, którzy chcą zostać najemnikami w krainie U:

  Najemnicy nie podlegają konwencji o jeńcach wojennych, z punktu widzenia prawa Rosji, są to kryminalni przestępcy, mordercy rosyjskich żołnierzy. Więzienia w Rosji nie należą do zbyt komfortowych, jeśli ktoś myśli, że będzie tak dobrze traktowany jak Chodorkowski, to może się rozczarować.

 15. Lily said

  Re 8; Jaro
  Pochodzili ze wsi Grenowka, obecnie LUPOLOWE.
  LUP – olowe.
  KTO stal ZA Ta Zmiana ?.

 16. revers said

  wystraczy po stacjach benzynowych spojrzec 7,12 benzyna, 8 ropa.

  Ktory z rolnikow wyjedzie za 8 diesla na pole? A Jak wyjedzie sie to chlebek poszybuje do 10 zlp.

  A mialo byc tak wspaniale bez akcyzy na paliwo i bez VATu na chlebek. Znowu czosnkowa gospodarka i ceny podstawowe, podaki 0 plus 30%-50% inflacji, czyli ukryty podatek.

 17. UZA said

  „na próbach przykrawania Rosji do demokratycznych i zachodnich standardów”

  Co to za bzdury ?! Jakie demokratyczne, zachodnie standardy ? Gdyby ktoś pisał takie rzeczy przed Plandemią, to byłabym skłonna uznać go za oderwanego od rzeczywistości marzyciela, ale teraz to już nie jest kwestia zaburzeń poznawczych – to ewidentnie zła wola. Twarda rzeczywistość pokazała, że współczesny Zachód to czyste totalniactwo, Trzecia Rzesza bis. Przyznaję, że z niemałym udziałem czynnika społecznego , to jednak jest typowe dla systemów totalitarnych. Tak jak w Rzeszy większość społeczeństwa popierała Fuhrera, tak i teraz poparła przymus namordnikowy oraz – jeszcze na szczęście nie powszechny – przymus szprycowy. Łacińskiego Zachodu już po prostu nie ma, są tępe masy, podjudzane propagandą i dyscyplinowane batem. Systemowe psy pędzą te masy do rzeźni, a one są zachwycone i nikomu nie pozwolą się z tej drogi zawrócić.

 18. Mietek said

  To już naprawdę idą wielkie zmiany na świecie, wszystkie wartości zachodniego świata odchodzą w niebyt..
  Słowa Putina o odejściu Coca-Coli i amerykańskiego fast foodu z Rosji okazały się prorocze…

  Prezydent Rosji Władimir Putin obiecał rosyjskim producentom siedem lat temu, że państwo pomoże odzyskać krajowy rynek zajęty przez zagraniczne marki. Słowa głowy państwa o losach Coca-Coli i amerykańskiego fast foodu okazały się prorocze.

  Producent kwasu Vyatka pytał Putina siedem lat temu, jak wypchnąć zachodnie firmy z rynku. Jest to szczególnie trudne, gdy sieci handlowe odmawiają zakupu rosyjskich towarów. Prezes zaznaczył, że konieczne jest wsparcie krajowych producentów.

  „Nie możemy ich wyrzucić z rynku, i stwarzać niekorzystne warunki pracy na naszym rynku, ci inwestorzy, którzy przybyli, zaczęli pracować, zajmowali pewną niszę. Nie możemy tego zrobić. Ale postaramy się pomóc w odzyskaniu krajowego rynku, który należy do was, macie do tego prawo” – odpowiedział Putin.

  Rzeczywiście w ostatnim czasie zaczęły opuszczać rosyjskie rynki zachodnie marki. Politolog Dmitrij Ewstafiew powiedział w związku z tym, że fast food już dawno przestał być „tylko jedzeniem”, reprezentuje całą ideologię i musi opuścić „naszą ziemię”.
  Być może w tym wszystkim jest metoda, gdyby nie sankcje, rosyjski biznes przegrał by na starcie z zachodnimi kolosami..
  A tak sami odchodzą na własne życzenie, bez żadnych odszkodowań czy procesów sądowych..

 19. plausi said

  Cała wartość zachodnich wartości

  ad 18, Mietek

  „wszystkie wartości zachodniego świata odchodzą w niebyt ”, wszystkie te wartości sprowadzają się do jednego:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Lichwa

  czyli rabunek jest źródłem tych wartości. Weźmy choćby takie typowo brytyjskie „five o clock”, kiedy to pije się herbatkę, herbatka jest produktem z Indii, które stały się dostarczycielem tego specjału po podboju przez W. Brytanię. Stopień rabunku ilustruje The British Museum, wystarczy sobie policzyć, jaka część eksponatów pochodzi z Wysp Brytyjskich, a jaka z podbitych czy okupowanych czasowo krajów prze W. Brytanię ?

  Podstawą stabilizacji stosunków społecznych, jakie to wartości obwiązywały jeszcze w XIX. wieku w W. Brytanii można przeczytać opowieściach Dickensa, jest zaopatrzenie ludności w żywność i jakie takie warunki egzystencji i te można osiągnąć, kiedy zmusi się ludność innych krajów czy krain, aby pracowały na wartości. W układzie imperium odbywa się to dość łatwo:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Sukces gospodarczy USA i tzw. wartości bierze się z zysków, jakie przyniosły USA dwie wojny światowe w Europie i plądrowanie Ameryki Łacińskiej, mniej spostrzegawczym przypomina się, że mamy akurat kolejną wojnę w Europie, po Jugosławii, która Europie niesie niemałe szkody a USA te wartości. Od czasu Wojny Secesyjnej (od ok. półtora wieku) nie przeżyły USA żadnej wojny na swym terytorium ale wykorzystały wojny innych, aby obciążyć ich długami.

  Nie wszyscy są tego świadomi, ale tzw. Plan Marshala był promocją dla produktów USA w okupowanej Europie, zresztą nie tylko produktów ale też polityki i kultury, niezły przegląd tych wartości dostarcza film z 1999. roku, łatwo znaleźć w YT pod nazwą: „Germany made in USA” w języku niemieckim o tym jak CIA stworzyła wszystkie te wartości w RFN i nie tylko tam.

  W RFN stacjonuje ok. 50-60 tys. wojsk okupacyjnych USA i W.Brytanii (5:1). W Polsce parędziesiąt tysięcy, Polska jest okupowana na wezwanie patriotycznego rządu PiSu, dokładnie tak samo patriotyczny rząd PRL wezwał dla obrony wojska sowieckie, ściągając na siebie wrogość patriotów, no bo okupacja sowiecka różni się od okupacji USA ogromnie.

  Ta ogromna różnica to n.p. w następstwie działalności okupanta na terytorium tzw. Ukrainy, mamy 2 miliony ludzi stamtąd na utrzymaniu, do tego doszło 1,5 miliona uciekinierów wojennych. Ukraińcy stanowią już 10% ludności, głównie jako nieproduktywni konsumenci. Potrzeba niemało wartości zachodnich aby wyżywić tę armię, ale Polacy czynią to chętnie i kto by tam jeszcze odważył się pisnąć o Wołyniu patriotom. Ale czyją wartością jest Wołyń, chyba rosyjską, bo tylko Rosja wspomina o ofiarach ukraińskiej rzezi na Polakach.

  A jeśli chodzi o NASZE wartości, to wyprowadza się je z religii. Jjak już raz pisaliśmy, wszystkie wartości, jakie synagoga lichwy wcisnęła ludności europejskiej są jedynie żydowską karykaturą tego, czego naucza nasza religia, n.p. człowiek boży nie potrzebuje żadnych praw człowieka, bo ma wszystkie prawa człowieka bożego, wszystkie, a to jest daleko więcej niż żydowskie tzw. prawa człowieka, o których Palestyńczycy niemało mogą opowiedzieć.

 20. Sebastian said

  Skręcają nie w te stronę czy mi się wydaje ” Oczywistym jest, że bezpośrednią odpowiedzialność ponosi za nią Rosja ”

  Rosja Panie Motas pełni na ukrainie jednocześnie rolę kuratora, prokuratora, sędziego oraz kata.

  ukraina podejrzewam otrzymała od usa podobne gwarancje, jakich udzielili Polsce przed wybuchem II W S ich umiłowani sojusznicy.

 21. Lily. said

  JAKI rzad.TAKA polityka,w kraju z
  „Gorszym sortem” i „wyzszym sortem”.

 22. z ukosa said

  Czytając ten i poprzedni artykuł można odnieść wrażenie, że pochodzą z portalu myślpolin…

 23. ! said

  Modlą się za Ukrainę i za swoje kaplice na wschodzie tego kraju.
  Ale ani słowa o modlitwie za te wszystkie ofiary banderowskiego reżimu w Donbasie.

  https://sspx.org/en/news-events/news/communique-general-house-asking-prayers-ukraine-71844

 24. Lily said

  Jak podaje wikipedia,niejaki Wilhelm
  Swiatkowski urodzony w Gronowce,zostal
  zamordowany podczas napadu rabunkowego
  na jego dom.
  Wiecej na wiki,lub zapytaj krewnego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: