Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Waldemar Bartosik o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły

Posted by Marucha w dniu 2022-03-09 (Środa)

Pomysł przekazania polskich MIG-ów Ukrainie via amerykańska baza w Ramstein, to niecodzienne zagranie dyplomatyczne. W sumie cwane.

W niedzielę sekretarz stanu USA Antony Blinken wypuścił Polskę mówiąc, że Stany Zjednoczone rozważają wysłanie samolotów do Polski, jeżeli Warszawa zdecyduje się przekazać myśliwce Ukrainie. Warszawa usiadła, pomyślała i wymyśliła oświadczenie. „Władze Rzeczypospolitej Polskiej, po konsultacjach Prezydenta i Rządu RP, gotowe są niezwłocznie i nieodpłatnie przemieścić wszystkie swoje samoloty MiG-29 do bazy w Ramstein i przekazać je do dyspozycji Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki.”

Oświadczenie to, oprócz faktu, że jest typowym dupochronem (chcemy przekazać, ale boimy się zrobić to wprost, więc niech to na klatę bierze silniejszy) jest o tyle ciekawe, że jego adresatem nie jest NATO, a Stany Zjednoczone. Co oczywiste, zostało ono przyjęte przez Amerykanów z irytacją, bo oznacza nic innego, jak publiczne powiedzenie przez Polskę: sprawdzam. Reakcja była natychmiastowa.

– Ogłoszenie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w sprawie przekazania MiG-ów 29 USA nie było „prekonsultowane” z administracją, wygląda to na zaskakujący ruch Polaków – oświadczyła we wtorek podsekretarz stanu USA ds. politycznych Victoria Nuland.

Krótko potem głos zabrał rzecznik Pentagonu John F. Kirby.

– Perspektywa „myśliwców w dyspozycji Stanów Zjednoczonych”, które startują z bazy USA/NATO w Niemczech, by wlecieć w przestrzeń powietrzną nad Ukrainą, stwarza poważne obawy dla całego NATO. Nie jest dla nas jasne, że stoi za tym merytoryczne uzasadnienie.

Żeby obciach był mniejszy, dodał konstruktywnie:

– Będziemy nadal konsultować się z Polską i innymi naszymi sojusznikami z NATO na temat tej kwestii i związanych z nią trudnych wyzwań logistycznych, ale nie uważamy, aby propozycja Polski była możliwa do utrzymania.

Aby mieć szerszy ogląd w tej sprawie, warto zwrócić uwagę na równoległe słowa brytyjskiego ministra obrony Bena Wallace’a: „Wielka Brytania poprze Polskę, jeśli ta zdecyduje się dostarczyć Ukrainie myśliwce”. Słowa te Wallace szybko sprecyzował, ale już w pierwszej osobie: „Poprę Polaków, niezależnie od tego, jakiego wyboru dokonają. Kraje, które graniczą z Rosją i Ukrainą, staną w obliczu bezpośrednich konsekwencji. Będziemy chronić Polskę, pomożemy im we wszystkim, czego będą potrzebować.”

Póki co Polska oparła się ciśnieniu wywieranemu przez Ukrainę, USA i Anglię. Zrobiła to najskuteczniej jak potrafiła, czyli „na aferę”, robiąc dyplomatyczny rumor. Widocznie nie było innego wyjścia. Rząd i prezydent w porę dostrzegli, że start polskich MIG-ów na Ukrainę z polskich lotnisk, byłby dla Putina oczekiwanym przez niego casusem belli.

Od początku tej wojny mam nieodparte wrażenie, że są siły, także u nas, które chcą nas w tę wojnę uwikłać militarnie. Jeśli tak się stanie, znajdziemy się w sytuacji dramatycznej. Zmagając się z półtoramilionową, wciąż rosnącą falą migracyjną, najzwyczajniej w świecie tego nie wytrzymamy.

Co zrobi wówczas NATO? Dobre pytanie. Być może usłyszymy słowa brzmiące dziwnie znajomo: „Będziemy nadal konsultować z Polską i innymi naszymi sojusznikami z NATO tę sytuację i związaną z nią kwestię trudnych wyzwań logistycznych.”

A swoją drogą, czyż Ukraina nie przypomina coraz bardziej owego zajączka, o którym mistrz Ignacy Krasicki pisał onegdaj w jakże życiowej bajce „Przyjaciele”?

„Jak ja ciebie mam wziąć na się,
Kiedy starsi nie wzięli” – cielę na to rzekło
I uciekło.
Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,
Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.”

Maciej Eckard
https://myslpolska.info

Komentarze 22 do “Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły”

 1. Zaniepokojony said

  1)„Władze Rzeczypospolitej Polskiej, po konsultacjach Prezydenta i Rządu RP, gotowe są niezwłocznie i nieodpłatnie przemieścić wszystkie swoje samoloty MiG-29 do bazy w Ramstein i przekazać je do dyspozycji Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki.”,
  2) Nasze ,, Jastrzębie” gdzieś tam …,, przemieszczone…”,
  3) Zostaniemy przyłapani bez listka figowego in flagranti . Wróg krzyknie: ,,No to bomba!”, i …co dalej?
  4) Przyjdzie gołymi ,,…rencyma…” dawać odpór w obronie Honoru i Ojczyzny. Bóg sam się (tj. bez naszej pomocy) obroni.

 2. Ale dlaczego? said

  Od dawna wiadomo, że neokonom, globalistom, syjonistom i Ukraińcom podobaĺa by się wojna polsko-rosyjska.
  Szatanowi i jego sługom wojna jądrowa.
  Kurwy pisowskie zamiast powiedzieć NIE wciąż kluczą, jak przystało na agenturę, która jednak ma resztki instynktu samozachowawczego (?).
  Ale po wymordowaniu 200 tys. Polaków plandemią nie ma się co spodziewać, że wykonają cokolwiek w interesie Polaków.
  Agentura usreellska obawia się, że zdesperowani Polacy znajdą ich wszędzie, w końcu Polacy wygonieni z kraju są na całym świecie.

  Dziś w ścierwomediach jest taka propaganda, dokładnie obróbka bydła na wojnę z Rosją.
  Czyli kurwy pisowskie ałymi kroczkami zmierzają do wciągnięcia nas w wojnę, ale tak, by Polacy się nie połapali, kto im zgotuje holokaust.
  Jeśli Gajówkę czytają prawdziwi Polacy, albo tylko kochający swoje dzieci, a będący w kluczowych resortach, niech starają się, by uniemożliwić to ZDRAJCOM.

 3. Dw1278 said

  To całe zamieszanie dobitnie pokazuje, że NATO To sztuczny twór szczególnie dlatego, że państwa starej 16stki traktują resztę jako 5 koło u wozu. Reasumując w razie konfliktu nikt nam zbrojnie nie pomoże
  Zełenski: Człowiek, który sprzedał Ukrainę – Mike Whitney
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/03/zeenski-czowiek-ktory-sprzeda-ukraine.html

 4. bryś said

  Oj poleci złotówka, jeszcze poleci….

 5. Stachu said

  Nie wierzę że rząd warszawski pomyślał. Albo ktoś im kazał, albo zrobili to przez swoją głupotę.

 6. Mietek said

  Amerykanie i Niemcy nie są głupi, odpowiedzieli pisiorom, jak chcecie, kombinujcie sami, w razie czego umyją ręce, pisiory myślały że znajdą głupszych od siebie..
  Za to rosyjskie lotnictwo prowadzi prawdziwy pogrom, klęska upa iny to tylko kwestia czasu..

 7. Asgard said

  Zagranie polskiego MSZ spowodowało, że każdy się dowiedział jak nas będzie bronić NATO.
  To bezcenna wiedza.

 8. walerianda said

  Szanowny panie Macieju Eckard!!! Jest nawet taka piosenka p/t Oj Macieju
  Jak się pan kompromituje to Pańska sprawa ale dlaczego taki ANTYPOLSKI chłam zamieszcza pan Gajowy to naprawdę się wielce dziwię. Gwoli wyjaśnienia tylko jedno zdanie. Jak pilot myśliwski nie lata / traci rutynę / to jest do d….. i do łatwego zestrzelenia a obecnie nie maja na czym praktykować. Ktoś rozbroił Polskie niebo, bezmyślnie? Nie wierzę, rozbroili je celowo.

  ———–
  Nie uważam artykułu za antypolski.
  Admin

 9. Jabo said

  Ad. 8 Pan gajowy bardzo dobrze robi. Trzeba prezentować, jak to się mówi, szerokie spektrum poglądów. Tak po prostu pan Gajowy pokazuje, kto jest kto.

 10. Emilian58 said

  Jak zwykle gady wolą poszczuć Słowian na Słowian! Ciekawe co zrobi ta chazarska banda z PRAWEM w nazwie?

 11. Jabo said

  Już nie mogę. Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że nie jest to wojna Rosji z Ukrainą, ale walka USA z Rosją za pomocą Ukrainy. Ściślej mówiąc nie USA, ale globalistycznych, anglosyjonistycznych elit. Los państwa ukraińskiego i jego słowiańskich mieszkańców nikogo na Zachodzie nie obchodzi. Mieszkańcy z narodu wybranego na pewno nie ucierpią. Anglosyjon wszelkimi metodami dąży do rozszerzenia konfliktu na Polskę, żeby jeszcze bardziej uwikłać Rosję,. Ich wasale, rządzący w Polsce trochę się wstrzymują, z obawy, że nie wszyscy zdążą się ewakuować, gdy tu rozpęta się piekło.

 12. Gość said

  Znalezione w sieci:
  https://m.cda.pl/video/102820851c

 13. Sebastian said

  Oświadczenie to, oprócz faktu, że jest typowym dupochronem (chcemy przekazać, ale boimy się zrobić to wprost, więc niech to na klatę bierze silniejszy) jest o tyle ciekawe, że jego adresatem nie jest NATO, a Stany Zjednoczone. Co oczywiste, zostało ono przyjęte przez Amerykanów z irytacją, bo oznacza nic innego, jak publiczne powiedzenie przez Polskę: sprawdzam.

  To pokazuje kto jest winny powstania tego kryzysu i kto tak naprawdę cudzymi rękoma pragnie wojować z Rosją.

  Ad. 2 ” Kurwy pisowskie zamiast powiedzieć NIE wciąż kluczą, jak przystało na agenturę, która jednak ma resztki instynktu samozachowawczego ”

  Bardzo celnie i całe szczęście, że choć resztki mają, bo mogło by się to skończyć dla mnie śmiertelnym wypadkiem przy pracy, a pracuję w Bydgoszczy

 14. Olo said

  Żydobanderowskie śmiecie z reżimu dobrej zmiany już się zorientowały, że nie są dłużej potrzebne i przez swoich mocodawców zostały przeznaczone do utylizacji. Nie podstawili im samolotów, a suweren też już ostrzy na nich noże. Oj, biada im, biada…

 15. łudy peker said

  Taka naszła refleksja.

  Wielki szwiat nie chce za bardzo angażować fizycznie w konflikt terytorium Polin, albowiem grzybobranie nie jest najlepszą opcją jako że grzybnia zatruwa teren na długi okres, a kraina potrzebna do zarżnięcia. W ojczyźnie wielkiego szwiata zaczyna się palić pustynny grunt pod nogami i trzeba w miarę szybko zwijać giszeft. W przypadku zaangażowania Polski w konflikt konsekwencją mogło by być zniszczenie i dla światłych osadników ziemia byłaby nie do zasiedlenia. A więc sprawdzam pracuje dla Polaków tylko rykoszetem, a najbardziej to dla Rosji, przy czym wielki szwiat się znów zdemaskował.

 16. Tad said


  Zdarzyło się w Odessie 2 maja 2014r. Preludium do „Teraz”.

 17. Tad said

  Nie ten film, podaję drugi link:
  https://www.youtu.be.com/watch?v=GhBat4cDQR8&t=49s

 18. Tad said

  Jeżeli nie pójdzie, proszę wpisać w Youtuba nazwę filmu:
  „Strage di Odessa, 2 maggio 2014 (1)”

 19. xyz said

  # 16 Tad
  ten filmik śpiewajacych żydów o ukrainie , też dobry. Widać nie moga się doczekać jak ktoś już oczyści upadlinę z nazizstów. Tylko możliwe że ten czyściciel nie odejdzie po robocie, chyba że robi to wszystko na ich zlecenie

 20. revers said

  na te hucpe z non fly zone, Zielenski w Kijowie jak i polskie popychadla rowniez przygotowali bombardowanie szpitala dzieciecego w Mariupolu ktory juz dawno zostal opuszczony przez pacjentow po tym jak SS Asow zainstalowal na dachu szpitala pare zachodnich wyrzutni rakietowych niemieckich panzerfaustow 3, ussmanskich jevelinow, brytoli Phatow 3, czy nawet szwedzkie i dunskie 75, lub inne stingery.

  Odpowiedni film z drona z operatorami assowskimi na dachu szpitala wisi internecie nie podlegajacej yutubu, fb, cenzurze lub inne serwery.

  Szkoda tylko ze Szwdzi i Finowie pddani tresurze gudlajskich tub medialnych dolaczaja do zbojnickiego paktu NATO co obwiesil dzis Stolenberg.

  Typowy zlodziej dunski i zachodni wartosci intektualnej programow napisanych na wschodzie europy.

  Dobrze ze wschodnie programy zabezpieczone petla czasowa i kodem potem to nie wie co to jest czas i tempo, typowe dla zbojnikow intelektualnych z zachodu i monologidow po Turingu.

 21. Andy said

  Okropny projekt USA na Ukrainie: ptaki wędrowne przygotowywały się do zakażenia śmiertelnymi wirusami (+ WIDEO)

  Aktualności są aktualizowane

  10.03.2022 – 11:05

  Podczas porannej odprawy Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej oficjalny przedstawiciel resortu gen. Igor Konashenkov zapowiedział eksperymenty z próbkami koronawirusa nietoperzy w laboratoriach biologicznych na Ukrainie.
  Ministerstwo Obrony kontynuuje prace nad analizą dokumentów przedłożonych przez pracowników ukraińskich laboratoriów biologicznych dotyczących tajnej wojskowej działalności biologicznej Stanów Zjednoczonych na Ukrainie. 
  Rosyjscy eksperci Wojsk Obrony Radiacyjnej, Chemicznej i Biologicznej badali dokumenty dotyczące transportu ludzkich biomateriałów wywożonych na Ukrainie za granicę na polecenie przedstawicieli USA.

  Ponadto szczególnie interesujące były szczegółowe informacje na temat realizacji amerykańskiego projektu na terenie Ukrainy badania przenoszenia patogenów przez dzikie ptaki migrujące między Ukrainą a Rosją i innymi sąsiednimi krajami.

  Zgodnie z dokumentami strona amerykańska planowała przeprowadzić prace nad patogenami ptaków, nietoperzy i gadów na Ukrainie w 2022 roku, z dalszym przejściem do badania możliwości przenoszenia afrykańskiego pomoru świń i wąglika.
  Jak wynika z dokumentów, biolaboratoria utworzone i finansowane na Ukrainie eksperymentowały z próbkami koronawirusa nietoperzy.

  Celem tych i innych badań biologicznych finansowanych przez Pentagon na Ukrainie było stworzenie ukrytego mechanizmu dystrybucji śmiertelnych patogenów.

  W najbliższym czasie Ministerstwo Obrony obiecuje opublikować kolejny pakiet dokumentów otrzymanych od ukraińskich pracowników laboratoriów biologicznych i przedstawić wyniki ich badań.
  Zobacz też:  Departament Stanu uznał prowadzenie eksperymentów z bronią biologiczną na Ukrainie (+WIDEO)

  Источник: https://rusvesna-su.translate.goog/news/1646898399?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl

 22. Artur said

  Czytam komentarze i wydaje mi się, że wielu jest zaślepionych.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: