Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Gen. płk Michaił Mizincew prostuje fejki z Ukrainy

Posted by Marucha w dniu 2022-03-10 (Czwartek)

Na poniższym nagraniu uchodźcy z Ukrainy w Rosji opowiadają, że wojska Zeleńskiego przez kilka dni bombardowały własną ludność cywilną, aby media uwierzyły, że Rosja ostrzeliwała ludność cywilną.

Poniżej zapis ze spotkanie Wspólnej Kwatery Koordynacyjnej ds. Reagowania Humanitarnego na Ukrainie w Moskwie w sprawie korytarzy humanitarnych. Źródło oryginalne na „Telegramie” jest z Polski niedostępne. Posłużyłem się transkrypcją zamieszczoną na stronie „The Saker”. Zamieszczam tylko tłumaczenie automatyczne, nie ma czasu na wygładzanie tekstu. Zdaniem szefa Narodowego Centrum Kontroli Obrony Państwa generała pułkownika Michaiła Mizincewa strona ukraińska nie spełniła ani jednego warunku utworzenia korytarzy humanitarnych.

PRZEMÓWIENIE SZEFA NARODOWEGO CENTRUM KONTROLI OBRONY PAŃSTWA FEDERACJI ROSYJSKIEJ GENERAŁA PUŁKOWNIKA MICHAIŁA MIZINCEWA (7 MARCA 2022 R.)

Drodzy koledzy!

Niestety, szczegółowa i dobrze zaplanowana operacja otwarcia korytarzy humanitarnych i ogłoszenia reżimu zawieszenia broni jednocześnie w kilku najbardziej zagrożonych obszarach powinna przynieść przynajmniej pewne pozytywne rezultaty w celu ratowania ludzi, którzy znajdują się w straszliwej katastrofie humanitarnej.

W celu wyjazdu cywilów i cudzoziemców przymusowo przetrzymywanych przez władze ukraińskie w Kijowie, Charkowie, Sumach i Mariupolu, Rosyjskie Siły Zbrojne po raz kolejny ustanowiły zawieszenie broni i otworzyły korytarze humanitarne: z Kijowa do Homela, z transferem lotniczym do Federacji Rosyjskiej; z Mariupola dwoma trasami do Rostowa nad Donem i Zaporoża z wylotem na zachód Ukrainy, z Charkowa do Biełgorod, z Sumy dwoma trasami do Połtawy, na sugestię strony ukraińskiej i Biełgorod – następnie samolotem, koleją i transport drogowy do wybranych punktów docelowych lub miejsc tymczasowego zakwaterowania.

Wczoraj w godzinach od 10:00 do 23:40 informacja ta została przekazana oficjalnym przedstawicielom władz Kijowa, przedstawicielom zagranicznych ambasad, odpowiednich struktur ONZ, OBWE, Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża i innych organizacji międzynarodowych za pośrednictwem wszystkich zasobów informacyjnych, w tym mediów. Dopiero dziś o 7:10 otrzymano oficjalną odpowiedź ze strony ukraińskiej wyrażającą zgodę na otwarcie korytarzy humanitarnych. Ale jednocześnie reżim kijowski w porozumieniu celowo nie przewidywał otwarcia korytarzy humanitarnych w kierunku Federacji Rosyjskiej z Kijowa, Charkowa, Mariupola i Sum.

Mieszkańcy tych i innych osiedli nie zostali poinformowani o możliwości bezproblemowej, bezpiecznej ewakuacji.

Żądania strony ukraińskiej, zgłaszane nam na niespełna trzy godziny przed otwarciem korytarzy humanitarnych, wyglądają absurdalnie.

Pierwszym jest zapewnienie ewakuacji z osiedli Bucha, Borodyanka, Irpen, Dymer i Ivankovo ​​w obwodzie kijowskim, a także osiedli Lipci i Strilecha w obwodzie charkowskim, które są pod kontrolą rosyjskich sił zbrojnych. Jednocześnie żaden z mieszkańców tych osiedli nie wyraził chęci ewakuacji, ludzie żyją spokojnie w swoich domach, nic im nie zagraża.

Drugim jest zorganizowanie ewakuacji z miast Izyum i Bakaleja w obwodzie charkowskim, które są pod pełną kontrolą batalionów narodowych, gdzie rosyjskie siły zbrojne nie mają nic wspólnego z zapewnieniem bezpieczeństwa w tych miastach.

Trzecim jest dostarczenie ładunku humanitarnego przez oficjalny Kijów do Melitopola i Berdiańska w obwodzie zaporoskim oraz do Chersonia. Dziś nie ma żadnych problemów z zaopatrzeniem tych osiedli.

Wszystkie powyższe fakty świadczą o tym, że ukraińskie kierownictwo całkowicie straciło kontrolę nad stanem rzeczy we własnym kraju, nie jest w stanie rozwiązać żadnych problemów, będąc pod ostrym wpływem radykałów, którzy w rzeczywistości są rządem równoległym, nieuznającym żadnego prawa.

Do godziny 13:00 strona ukraińska nie spełniła ani jednego warunku utworzenia korytarzy humanitarnych. Obserwowaliśmy za pomocą obiektywnej kontroli, w tym bezzałogowych statków powietrznych – nie przeprowadzono ani jednego wydarzenia w celu przygotowania konwojów humanitarnych, nikt nie dotarł do otwartych korytarzy humanitarnych.

Wiadomo, że nacjonaliści pod groźbą przemocy fizycznej po prostu nie wypuszczają z tych osiedli cywilów i cudzoziemców.

Od godziny 10:00 natomiast obserwujemy intensywny ruch uzbrojonych ludzi na linii frontu we wszystkich kierunkach, ostrzał artylerii i moździerzy nie ustał ani na sekundę. Tylko w ciągu tych trzech godzin we wszystkich sześciu korytarzach humanitarnych zadeklarowanych przez Siły Zbrojne Rosji odnotowano 172 ostrzały ze strony sił zbrojnych Ukrainy i nacjonalistów. W tym przypadku mówimy o ostrzale obszarów bezpośrednio położonych lub sąsiadujących z rzekomymi korytarzami humanitarnymi.

W Mariupolu wszelkie próby przemieszczania się ludności cywilnej i cudzoziemców w kierunku miejsc zbiórek konwojów humanitarnych były surowo tłumione, aż do użycia broni do zabijania.

Ponadto burmistrz Sum Aleksandr Łysenko wraz z dowódcą batalionu narodowego o godz. 11:55 oficjalnie zapowiedział: „Nie będzie zielonych korytarzy, ani jeden cywil nie pojedzie do Rosji, a ci, którzy będą próbowali to zrobić, zostaną zastrzeleni”.

Wiemy, dlaczego reżim kijowski wszelkimi dostępnymi i niedostępnymi metodami w każdy możliwy sposób uniemożliwia wyjazd ludności cywilnej i cudzoziemców do Rosji, a wręcz boi się, że ludzie powiedzą prawdę o bezprawiu i chaosie, upokorzeniu i cierpieniu, jak jak również ludobójstwo zorganizowane przez ten nieludzki reżim.

W blokadzie informacyjnej znalazły się również miliony Ukraińców, tysiące obcokrajowców. Nikt nie mówi ludziom prawdy. Nawet powiadamianie ludności cywilnej i cudzoziemców o możliwości skorzystania z bezpiecznych korytarzy humanitarnych w kierunku Rosji nie jest realizowane, a ukraińskie media podają nieprawdziwe informacje, że Rosja tych korytarzy nie udostępnia.

W tym samym czasie na granicy Ukrainy w obwodzie kijowskim, a także w Sudzha obwód kurski, w Nekhoteevka obwód Biełgorod, w mieście Nowoazowsk obwód rostowski cztery kolumny wygodnych dużych autobusów o łącznej liczbie 367 miejsc , o łącznej pojemności do 12,5 tys. pasażerów. Te tysiące ludzi mogłoby dziś znaleźć się w spokojnym i bezpiecznym środowisku. Niestety tak się nie stało z winy władz ukraińskich.

Prowadzimy chronologię wszystkich działań strony ukraińskiej, archiwizując materiały obiektywnej kontroli. Robimy to, aby później powiedzieć Ukraińcom, kto ich okłamał, kto użył ich jako ludzkiej tarczy.

Szczegółowo rejestrujemy stanowiska, nazwiska, imiona wszystkich przedstawicieli władz Kijowa, którzy kontaktują się z nami dzisiaj w sprawach humanitarnych w tych trudnych dla zwykłych Ukraińców czasach. Opowiemy o działaniach i bezczynności, o zdradach i kłamstwach oficjalnych i nieoficjalnych urzędników, którym los własnego narodu jest obojętny.

Urzędnicy kijowscy w dalszym ciągu zarzucają rosyjskim siłom zbrojnym nieprzestrzeganie obiecanego zawieszenia broni i bezczelnie okłamują przedstawicieli zagranicznych ambasad w Kijowie, Lwowie i Odessie oraz innych miastach o niewypełnianie przez stronę rosyjską warunków zapewnienia bezpieczeństwa korytarzy humanitarnych. To jawna prowokacja, kłamstwa i oszustwo.

Kontynuujemy współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi stronami i dziś bardziej niż kiedykolwiek wzywamy ONZ, OBWE, Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża, całą władzę, cały potencjał waszych organizacji, aby zmusić przedstawicieli władz Kijowa do wypełniania zobowiązań humanitarnych zapisanych w Konwencji Genewskiej.

Wczoraj w Charkowie, Sumach i innych miastach odnotowano liczne fakty, kiedy bojownicy batalionów nacjonalistycznych rozstrzeliwali cywilów, oskarżając ich o współudział z Rosją.

W Mariupolu, na pierwszym piętrze budynku szkolnego przy Alei Wolności, silną pozycję stworzyli nacjonaliści z batalionów obrony terytorialnej, umieszczając ciężką broń na niższych kondygnacjach i umieszczając grupy snajperów na dachu. Jednocześnie bojownicy chowają się za plecami niewinnych obywateli, przymusowo przetrzymując mieszkańców najbliższych domów na terenie szkoły.

A najnowsze informacje wyglądają dość cynicznie. Urzędnicy, z którymi współpracowaliśmy podczas przygotowywania dzisiejszej operacji humanitarnej, opublikowali właśnie oficjalny komunikat w zasobach informacyjnych, że wyjście ludności cywilnej zostało zakłócone z winy Federacji Rosyjskiej, rzekomo z powodu niespójności tras korytarzy humanitarnych.

1634 obcokrajowców jest trzymanych jako żywe tarcze przez radykałów kijowskich, w tym: w Charkowie – 257 obywateli Jordanii (200), Egiptu (40), Wietnamu (15) i Indonezji (2); w Sumach – 1140 obywateli Indii (576), Tanzanii (159), Chin (121), Ghany (100), Jordanii (70), Egiptu (60), Pakistanu (16), Tunezji (15), Zambii (14 ) , Kazachstan (8) i Serbia (1); w Mariupolu – 88 obywateli Turcji (70) i ​​Kazachstanu (18); w Chersoniu – 15 obywateli Egiptu; w Odessie – 7 obywateli Indonezji; w Kijowie – 20 obywateli Republiki Togo (7), Wielkiej Brytanii (7) i Republiki Beninu (6); w Czernihowie – 21 obywateli Pakistanu (12) i Indonezji (9). Jeśli chodzi o los tych cudzoziemców, przez całą dobę współpracujemy z odpowiednimi wydziałami dyplomatycznymi tych państw.

W regionach Rosji ośrodki tymczasowego zakwaterowania zwiększono do 9 tys. miejsc, wszystkie są gotowe do indywidualnej pracy z obywatelami przybywającymi z Ukrainy.

Do tej pory ze stref specjalnej operacji wojskowej ewakuowano ponad 168 000 osób, w tym 43 469 dzieci. 19 256 samochodów osobowych przekroczyło granicę państwową Federacji Rosyjskiej.

Federalne władze wykonawcze wraz z podmiotami wchodzącymi w skład Rosji, różnymi organizacjami publicznymi i ruchami patriotycznymi przygotowały już ponad 15 000 ton ładunku humanitarnego. W tę ważną pracę najbardziej aktywnie zaangażowane były Emercom, Ministerstwo Przemysłu i Handlu Rosji, Rosreestr i Rosrezerv, Tula, Moskwa, Jarosław, Biełgorod, Woroneż, Kursk i Rostów, a także Republika Krymu.

Na Ukrainę dostarczono już 882 tony ładunków humanitarnych, przeprowadzono 110 akcji humanitarnych, w tym 30 akcji w obwodach kijowskim i czernihowskim, a także w donieckich i ługańskich republikach ludowych w ciągu ostatniego dnia, podczas których 325 ton podstawowych ludności cywilnej wyzwolonych regionów przekazano artykuły pierwszej potrzeby, lekarstwa i żywność.

Ponadto dostarczono 50 ton żywności z Syryjskiej Republiki Arabskiej i 14 ton artykułów pierwszej potrzeby z Górnego Karabachu w celu późniejszego przekazania ludności regionu Kijowa i Zaporoża.

Do tej pory zaplanowano i trwa 48 akcji humanitarnych w obwodach kijowskim, zaporoskim, charkowskim, chersońskim i czernihowskim, podczas których zostanie rozdanych 341 ton artykułów pierwszej potrzeby, lekarstw i żywności.

W Federacji Rosyjskiej stworzono wszelkie niezbędne warunki do przyjęcia uchodźców.

W punktach kontrolnych i miejscach tymczasowego zakwaterowania wyposażone są pokoje wypoczynkowe, dostarczane są gorące posiłki, rozmieszczane są mobilne stacje medyczne, zorganizowana jest logistyka wyjazdu do regionów Rosji i zapewniona jest dostawa cudzoziemców do ich ojczyzny.

Źródło oryginalne: TheSkader.is
Źródło polskie: Kurier-Poranny.blogspot.com

https://wolnemedia.net

Komentarzy 10 do “Gen. płk Michaił Mizincew prostuje fejki z Ukrainy”

 1. minka said

  Ukrainiec ostrzega Polaków

  Dr Franc, Ukrainiec żyjący od lat w Polsce, ostrzega Polaków przed angażowaniem się w konflikt na Ukrainie i walkę z Rosją. I to mimo, że jego krewni z Ukrainy znaleźli się w trudnej sytuacji. Bardzo szczery i mocny przekaz, który powinni obejrzeć wszyscy „hurrapomagajmyukraińcom”.

 2. Mietek said

  Jedno w tym wszystkim jest pewne!
  To nie jest fejk!

 3. Morales said

  Teraz sobie wyobraźmy protesty w Polsce gaszone przez policjantów pochodzących z Ukrainy o podobnej mentalności jak ci „heroje”. W szczególności jak protesty odbędą się w czasach pandemii( patrz ustawa o pomocy Ukraińcom). Tylko kwestia czasu gdy będą pochody ku pamięci bandery. A Wołyń? „Oj to bylo tak dawno temu, że musimy zapomnieć o trudnej historii”

 4. Mietek said

  A według was to fejk!

  InfoBrics: tajne rosyjskie dossier w sprawie Ukrainy będzie podstawą do zniesienia sankcji wobec Moskwy..

  10.03.2022

  Uzyskane przez rosyjski wywiad tajne dokumenty dotyczące planów Kijowa wobec Donbasu potwierdzają legalność operacji specjalnej Moskwy na Ukrainie. Mówi o tym brazylijski politolog Lucas Leiros w materiale dla portalu InfoBrics. 

  Jak zauważa autor, w środę 9 marca rosyjski rząd opublikował nowy dokument wywiadowczy zawierający informacje o planach Ukrainy przeprowadzenia serii śmiertelnych ataków na rosyjskojęzyczną ludność Donbasu. I fakt ten radykalnie zmienia całą narrację wokół ostatnich wydarzeń, gdyż dobitnie świadczy o aktualności działań Rosji, która zdołała zapobiec masowej masakrze na swoich granicach.

  W szczególności, według raportu, wojska ukraińskie przygotowywały się do rozpoczęcia nowej ofensywy na mieszkańców Donbasu w marcu. A gdyby nie doszło do rosyjskiej operacji specjalnej, nic nie przeszkodziłoby Kijowowi w realizacji planów wojskowych i rozpoczęciu prawdziwego ludobójstwa w Donbasie. Na poparcie tych słów w raporcie przedstawiono także tajne ukraińskie dokumenty zebrane przez rosyjski wywiad i całkowicie obalające wszelkie oświadczenia władz ukraińskich, że nie planowano zajęcia Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej.

  Warto przypomnieć, że jeszcze na początku lutego ukraińskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że władze nie są zainteresowane rozpoczęciem nowej ofensywy w Donbasie. Kijów faktycznie ukrywał własne plany pod przykrywką dyplomacji. Jednak wkrótce potem władze kraju złamały wszystkie obietnice i wznowiono bombardowanie LDNR. Po tym Rosja nie mogła dłużej stać z boku: najpierw w trybie pilnym prezydent Władimir Putin podpisał dekret uznający niepodległość republik Donbasu, a potem nakazał rozpoczęcie operacji specjalnej.

  Dokumenty pozyskane przez rosyjski wywiad zawierają wiele ważnych i naprawdę istotnych informacji. W szczególności istnieją konkretne instrukcje dotyczące wszystkich wydarzeń, które miały mieć miejsce, a nawet termin zakończenia operacji to 28 lutego. W praktyce oznacza to, że gdyby start rosyjskiej misji na Ukrainie opóźnił się tylko o cztery dni, Kijów siłą zaanektowałby Donieck i Ługańsk, z pewnością ze stratą tysięcy osób.

  Ciekawe, że w ukraińskich dokumentach plan ten nazywa się „Operacją Połączonych Sił Ukrainy w Donbasie”. „Połączone Siły” odnoszą się do koalicji oficjalnych sił zbrojnych i ultranacjonalistycznych paramilitarnych pod przywództwem Kijowskiej Gwardii Narodowej. Zgodnie z oczekiwaniami, grupy neonazistowskie nadal będą centralną częścią brutalnego planu skierowanego przeciwko ludności rosyjskojęzycznej. Tłumaczy to potrzebę nie tylko demilitaryzacji, ale także denazyfikacji Ukrainy, którą rosyjskie władze konsekwentnie powtarzają od początku swojej działalności.

  Według Lucasa Leiros, dziś naiwnością byłoby mieć nadzieję, że Zachód będzie mógł drastycznie zmienić swoje stanowisko w sprawie tego, co dzieje się na Ukrainie. Jednak obecność tego ukraińskiego dossier w Rosji może być wystarczającą podstawą do zniesienia sankcji wobec Federacji Rosyjskiej. Przecież operacja specjalna Moskwy służyła właśnie zneutralizowaniu zbrodniczej ofensywy armii ukraińskiej, która prawdopodobnie doprowadziłaby do kilku przestępstw przeciwko prawom człowieka na Ukrainie. A jeśli przed pojawieniem się tych dokumentów toczyły się poważne debaty na temat legalności rosyjskich działań na Ukrainie – Zachód, jak wiadomo, nie uznaje Doniecka i Ługańska za niezależne podmioty zdolne do proszenia o pomoc wojskową – teraz nie ma powodu, aby wątpić w zgodność rosyjskiego stanowiska z prawem międzynarodowym: był plan brutalnej aneksji i zniszczenia, a Rosja temu zapobiegła,

  Jednocześnie jest bardziej niż oczywiste, że większość instytucji międzynarodowych skłaniających się ku prozachodnim wartościom ideologicznym nie będzie komentować wydawanych przez Moskwę dokumentów i nadal będzie zachowywać się tak, jakby konflikt na Ukrainie był aktem nieumotywowanego „rosyjskiego agresja”. W związku z tym pamiętaj, jak na początku 2000 roku Stany Zjednoczone zaatakowały Irak w okrutnej ofensywie wojskowej i obaliły lokalny rząd, twierdząc, że Bagdad ma „broń masowego rażenia”, której nigdy nie znaleziono. Ale nikt nie nałożył żadnych sankcji na Waszyngton.

  W porównaniu z obecnym przypadkiem, kiedy Rosja mając wszelkie dowody na to, że Kijów ma plan „ostatecznego rozwiązania” kwestii Donbasu i ośmioletnią historię ludobójstwa, prowadzi niezwykle celną operację specjalną, a jednocześnie nie nie mając na celu obalenia rządu ukraińskiego, pozostając ofiarą sankcji międzynarodowych, widzimy, jak świat jest przyzwyczajony do uważania wszelkich przestępstw popełnionych przez Waszyngton za „normalne”, a wszelkich interwencji militarnych innych mocarstw za „nielegalne”. A ta tendencja do „normalizowania” wszelkich zbrodni Zachodu i „kryminalizacji” działań wszelkich mocarstw spoza bloku jest wynikiem proamerykańskiej kultury globalnej, która pojawiła się wraz z końcem zimnej wojny, kiedy Waszyngton osiągnął status światowa hegemonia. Dziś jednak ten scenariusz dobiega końca.

  Kijów opracował oficjalny plan „ostatecznego rozwiązania” kwestii Donbasu, ponieważ był pewien, że Rosja nie zareaguje. Jednak podsumowuje Lucas Leiros, tym razem Ukraińcy się mylili, bo sytuacja osiągnęła niedopuszczalny poziom i Rosja musiała działać zarówno w celu zapobieżenia ludobójstwu swoich obywateli, jak i powstrzymania postępu Zachodu do jej granic.

  Według mnie to może być prawda, bo jak wytłumaczyć to że Rosja poszła na wojnę i zostawiła w złodziejskich bankach połowę swoich rezerw, które to im skradziono, teraz są w plecy ok 300 mld dol, gdyby operacja była zaplanowana, to wszystkie pieniądze by schowali, skoro mają te dokumenty, to powinny ujrzeć światło dzienne.

 5. Jeżeli przez 8 lat ktoś dopuścił do mordu ludności rosyjskiej Donbasu

  i nic nie uczynił, aby okiełznać zbrodniczą ekipę puczystów z Kijowa a także potwornych morderców rosyjskiej ludności w Odessie 2.05.2014 (mowa o 42 zabitych i spalonych żywcem), trybunał zbrodni przeciwko ludzkości w Haadze nie podjął żadnych badań zbrodni, wreszcie ekipa z Kijowa jest podejrzana o zbrodnie przygotowania etnicznej broni biologicznej na zlecenie Pentagonu:

  https://marucha.wordpress.com/2022/03/10/mo-rosji-ujawnia-dane-o-dzialalnosci-finansowanych-przez-usa-laboratoriow-biologicznych-na-ukrainie/

  ktoś taki nie ma żadnej wiarygodności. Chodzi o tzw. Zachód i jego pachołków także z Polski. Przy czym pachołki te to nie tylko administracja, ale także szerokie rzesze Polaków, które bezmyślnie paplają co propaganda w Polsce i UE im wbiła do biednych łbów.

  Puczyści z Kijowa dowiedli, że są w stanie dopuścić się każdej zbrodni, także zbrodni na ludności nad którą zapanowali w 2014 roku.

  Bandy nazistowskie uniemożliwiły ewakuację ludności cywilnej z miast, gdyż mogą ją użyć jako ludzką tarczę, Rosjanie nie mają żadnego interesu aby w polu ostrzału znajdowały się osoby cywilne, ich celem jest likwidacja sił wojskowych a nie cywilnych. Sprawa jest jasna, bandy nazistowskie chcą spowodować straty wśród ludności cywilnej, to jest ich cel, ale taki sam cel przyświeca pełniącym władzę na Ukrainie, są gotowi spowodować duże straty ludności cywilnej, aby tylko wysłużyć swą zbrodniczą egzystencję.

 6. Jeśli chodzi o fejki

  ad 3, Prostopopolsku

  i ich prostowanie, to mnie to nie interesuje. Każda ze stron jest w sanie spreparować takie czy inne wzruszające czy nawet porywające historie i historyjki, są nawet odpowiednie wzorce klasyczne, wielokroć sprawdzone, od tego są specjaliści od propagandy i na to nie żałuje się pieniędzy. Wojna zaczyna się od wojny o świadomość.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  To jest wiadomo od dawna, a więc nie dajmy się nabierać na plewy. Po ulicach włóczą się zupełnie opętani propagandą, która znowu (po plandemii) uruchomiła cały swój repertuar. Chwila zastanowienia pozwala jednak ocenić, jakie rzeczy są zgodne z logiką wydarzeń, a jakie są jedynie propagandową hecą. Musimy jednak uwzględnić, że dar logicznego myślenia nie każdemu jest dany, raczej to dar deficytowy. Masy są pozbawione tej umiejętności, dlatego tak łatwo jest nimi kierować, także na ich zgubę.

  Pokornie przyjmijmy do wiadomości, że są rzeczy o których się nie dowiemy, jak też rzeczy o wydarzeniach na froncie, które są z reguły sfałszowane.

  Co można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić:
  . nie ma praktycznie żadnej aktywności ukraińskiej w powietrzu
  . jednostki ukraińskie, które nie zostały zlikwidowane, zaszyły się w miastach, wmieszając się wśród ludności cywilnej,
  . brak żywności i wody cierpi ludność cywilna, bo siły zbrojne mają siłę, aby te środki sobie zagwarantować siłą
  . w celu lepszych warunków obronnych wysadzają broniący się budowle w powietrze
  . prowokacje są podstawową metodą broniących się, gdyż można je wykorzystać propagandowo
  . atakującym zdarzają się przypadki błędnego prowadzenia ognia, ale o stratach wśród ludności cywilnej jest tak mało doniesień, nie jest to zjawisko masowe, że najwidoczniej rozkazy rosyjskie nakazują unikanie ofiar cywilnych, stąd wstrzymanie ataków na miasta od tygodnia (prawie)
  . jeśli ludność jest w mieście, nie sposób uniknąć znacznej liczby ofiar cywilnych, jest rzeczą logiczną, że Ukraińcy odmawiają ewakuacji, gdyż to polepsza ich sytuację obronną

 7. walerianda said

  Ad.4 Po potwierdzeniu posiadania przez ZSRR broni jądrowej o dziwo Departament Stanu
  / takie MSZ w USA / proklamował w 1956 roku dwa regiony jako niezależne Państwa na terenie Ukraińskiej Republiki Socjalistycznej Kraju Rad odpowiadające terytorialnie uznanym przez Rosję Lugańskowi oraz
  Donbasowi.

 8. Mietek said

  A to może być prawda!
  Ekonomista Sachs: znaczące negatywne konsekwencje dla gospodarki reszty świata, z wyjątkiem Rosji

  11 marca 2022

  SANKCJE ANTYROSYJSKIE
  USA

  Negatywne konsekwencje zachodnich sankcji wobec Rosji dotkną wszystkich oprócz niej samej. Ten punkt widzenia w piątek 11 marca wyraził amerykański ekonomista Jeffrey Sachs.

  Jego zdaniem sankcje nie osiągną założonych celów, ale wyrządzą wielką szkodę państwom zachodnim.

  „Przewiduję inny rozwój wydarzeń: znaczące negatywne konsekwencje dla gospodarki reszty świata, z wyjątkiem Rosji. Rosja to ogromne państwo, które dysponuje także 1600 głowicami nuklearnymi. Postawienie jej na kolanach to tylko nierealny, niemożliwy pomysł. Nie wiem, co jest w głowach tych ludzi, którzy to wymyślili ”- powiedział ekspert w wywiadzie dla niemieckiego wydania Spiegla.

  Według niego sankcje są powszechnym narzędziem amerykańskiej polityki zagranicznej. Waszyngton często z nich korzysta, ale pomysł rzadko się sprawdza, jak miało to miejsce w przypadku Iranu, Korei Północnej czy Wenezueli. Sachs dodał, że Rosja z łatwością przetrwałaby nałożone sankcje.

  https://www.spiegel.de/wirtschaft/ukraine-krieg-sind-die-russland-sanktionen-das-richtige-mittel-gegen-wladimir-putin-a-683de98d-f86f-48b4-b156-e556d445d390

 9. Kapsel said

  WOJNA_INFORMACYJNA

  Strona poświęcona niewygodnym faktom
  oraz wojnie informacyjnej i stosowanym w niej technikom.

  https://jozefbizon.wordpress.com/wojna_informacyjna/

 10. Maya said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: