Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Waldemar Bartosik o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  Waldemar Bartosik o O pożytkach z sentencji
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

MO Rosji o „rosyjskim ataku” na szpital w Mariupolu: Skrojona prowokacja.

Posted by Marucha w dniu 2022-03-10 (Czwartek)

Doniesienia o rzekomym rosyjskim ataku na szpital nr 3 w Mariupolu to skrojona przez kijowski reżim prowokacja – powiedział rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał dywizji Igor Konaszenkow.

– Rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło wczoraj „reżim ciszy” dla bezpiecznej ewakuacji ludności cywilnej z miasta. Rosyjskie lotnictwo nie wykonało w rejonie Mariupola absolutnie żadnych zadań co do trafienia celów na ziemi – powiedział Konaszenkow podczas briefingu.

Analiza wypowiedzi przedstawicieli kijowskiego reżimu, materiałów fotograficznych ze szpitala nie pozostawia wątpliwości, że „nalot”, który jakoby miał miejsce, jest całkowicie zaaranżowaną prowokacją, która ma na celu utrzymanie antyrosyjskiego podniecenia wśród zachodniej publiczności – podkreślił generał.

W pobliżu szpitala nr 3 w Mariupolu doszło do inscenizowanych wybuchów, które miały wprowadzić w błąd publiczność w Europie i Stanach Zjednoczonych, ale ekspertów nie da się tym oszukać – dodał.

Na zdjęciach z terenu szpitala widać dowody dwóch oddzielnych inscenizowanych eksplozji – zaznaczył.
Charakter zewnętrznych i wewnętrznych uszkodzeń budynku może wprowadzić w błąd nieprofesjonalną publiczność w Europie i Stanach Zjednoczonych, dla której wykonano tę inscenizację, ale nie ekspertów. Bomba lotnicza, nawet o mniejszej mocy, po prostu nie zostawiłaby nic od zewnętrznych ścian budynku – powiedział Konaszenkow.

Według niego strona rosyjska wielokrotnie informowała wcześniej, że placówki medyczne w Mariupolu, w tym szpital nr 3, pod koniec lutego zakończyły pracę.

– Cały personel i pacjenci zostali rozproszeni przez nacjonalistów. Budynek szpitala, ze względu na korzystne położenie taktyczne w pobliżu centrum miasta, został przekształcony w twierdzę narodowego batalionu „Azow” – powiedział rzecznik resortu obrony.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 25 do “MO Rosji o „rosyjskim ataku” na szpital w Mariupolu: Skrojona prowokacja.”

 1. Marek said

  U mnie w telefonie Sputnik jest zablokowany od operatora komórkowego (tmobile), po kablu jeszcze działa.
  Natomiast w Telegramie kanał Sputnik Polska został także wyłączony z komunikatem, że narusza lokalne prawo, hehe.

 2. minka said

  Jak się produkuje przejmujące reportaże – kłamstwa. „Łowi momient!” Mariupol.

  Przekazuję informacje z mojego komunikatora, autora nie znam, ale myślę że warto przekazać dalej, bo informacja o strzelaniu do ciężarnych kobiet budzi grozę, podczas gdy rzeczywistość okazuje się zupełnie inna.

  Na komunikatorze są też zdjęcia dziewczyny ze szpitala i z jej „profilu”.

  SIGNAL znalazł dziewczynę sfotografowaną przez fotografów na ruinach szpitala położniczego w Mariupolu.

  Okazała się modelką i popularną „blogerką piękności” w Mariupolu. Nazywa się Marianna Podgurskaja. Dziewczyna jest rzeczywiście w ciąży, ale nie mogła „leżeć” w szpitalu położniczym, który od dawna okupowali neonaziści z Azowa.

  Dziewczyna dostała rzeczy w ręce, umalowana i przeniesiona pod kamery.

  „Ekskluzywny” został powierzony znanemu fotografowi Jewgienijowi Małoletce, który obecnie ściśle współpracuje z zachodnimi agencjami informacyjnymi i pracuje dla The Associated Press.

  Jego zdjęcia dotyczące kryzysu na Ukrainie można znaleźć nawet na stronie OBWE. Ten sam model zagrał w trzech odcinkach.

  8 marca ukazał się wywiad z jedną z pracownic szpitala położniczego. Powiedziała, że Azow wyrzucił stamtąd cały personel i pacjentów i zajął budynek. 5 marca odnotowano, że bojownicy Azowa strzelali z terenu tego samego szpitala położniczego. Nie raz widzieliśmy, jak bojownicy wyposażają pozycje w bezpośrednim sąsiedztwie infrastruktury cywilnej.

  http://dakowski.pl/jak-sie-produkuje-przejmujace-reportaze-klamstwa-lowi-momient-mariupol/

 3. wolyniak said

  Do Marek said:

  Wladza w Warszawie panicznie boi sie aby spoleczenstwo polskie nie bylo informowane o prawdziwej i
  rzetelnej ocenie zaistnialych faktow z konfliktu i nie tylko.

  Wszystkie komentarze na portalach internetowych sa wylaczone, Polacy sa „karmieni” tylko propaganda ukrainska i warszawska.

  Pewnie uwazaja Polakow za ludzi niespelna rozumu, ktorzy wierza w ich kwik antyrosyjski i klamstwa banderowkich ukraicow.

  Nikt nie przedstawia prawdziwej genezy powstania konfliktu rosyjsko-ukrainskiego, obciazajac Putina za wszystkie zlo,
  nawet dokonywane prowokacje przez rezim banderowskiego panstwa kierowanego z Waszyngtonu.

  Putin broni swojego kraju przed inwazja i osaczaniem „pokojowo” nastawionego NATO i USA, ktore nigdy nie bylo przyjaznie nastawione do Rosji,
  kraju slowianskiego.

 4. Wiadomości frontowe. said

  Prezydent Ukrainy odpoczywa grając na pianinie.

 5. Jacek said

  Propaganda równie durna i prostacka jak ta z wojny w Syrii. Rosja walczy z ukraińską armią i najemnymi zbójami ale nie, qrwa nie, zamiast tej ukraińskiej armii i najemnych zbójów atakuje szpitale , szkoły i przedszkola. Podobnie z elektrownią w Czarnobylu, Rosja zajęła ją już pierwszego dnia, co nie jest żadną tajemnicą, ale ni z gruszki, ni z pietruszki nagle zapragnęła ostrzelać podstację zasilajacą tę elektrownię. Ukraińska propaganda pod względem durnoty może stanowić wzorzec w Sevres, nie od wczoraj czy dziś ale od wielu lat.

 6. Kapsel said

  Szpital dziecięcy w Mariupolu: Był ewakuowany już 24 lutego?

  Oto wiadomość dotycząca szpitala dziecięcego w Mariupolu, który został zbombardowany zaledwie wczoraj (9 marca 2022). Kogóż nie wzruszyłyby skrzywdzone dzieci? – Należy jednak uważać na fałszerstwa wojenne: na portalu Lenta.ru znajduje się artykuł, który opowiada nieco inną historię. Posłuchajmy wypowiedzi naocznego świadka:

  «Igor powiedział, że w ostatnich dniach lutego do szpitala położniczego, w którym pracuje jego matka, przyszli ludzie w mundurach. Nie wie, czy byli to żołnierze Armii Państwowej, czy nacjonalistycznego batalionu Azow (zakazanego w Federacji Rosyjskiej). Wojskowi wyłamali wszystkie zamki, rozproszyli personel szpitala położniczego i ustawili w budynku punkty strzelnicze, aby – jak wyjaśnili medykom – przygotować się do obrony “twierdzy Mariupol”. Reakcja wojska na sprzeciw była standardowa: bicie kolbami, strzelanie w powietrze.»

  «Игорь рассказал, что в последние дни февраля в роддом, где работает его мать, пришли люди в форме. Он не знает, были это бойцы ВСУ или националистического батальона «Азов» (запрещен в РФ). Военные сбили все замки, разогнали персонал роддома, а в здании устроили огневые точки, чтобы, как они объяснили медикам, подготовить к обороне «крепость Мариуполь». На возражения у военных реакция стандартная: удары прикладами, стрельба в воздух.» https://lenta.ru/articles/2022/03/08/mariupol/

  Można by zaprotestować: to propaganda rosyjska.

  Jednakże artykuł Lenty pochodzi sprzed bombardowania: został opublikowany 8 marca i opisuje wydarzenia z 24 lutego, kiedy to szpital został ewakuowany celem zainstalowania w nim stanowisk artyleryjskich

  http://www.dakowski.pl/szpital-dzieciecy-w-mariupolu-byl-ewakuowany-juz-24-lutego/

 7. Anucha said

  Odetchnąłem z ulgą, Putin w Mariupolskim szpitalu nie wyrzucał noworodków z inkubatorów.
  Ale gaz , jaki chce przesłać przez rurociąg Nord Stream2 , będzie bronią biologiczną.
  Cuś jak CyklonB.

 8. Kapsel said

  Jak się produkuje przejmujące reportaże – kłamstwa. „Łowi momient!” Mariupol.

  http://www.dakowski.pl/jak-sie-produkuje-przejmujace-reportaze-klamstwa-lowi-momient-mariupol/

 9. revers said

  Produkuje sie jak kosmetyki sprzedaje sie na innym planie filmowym

 10. Kapsel said

  Jaka kara dla Putina? Dziambor wraca do tematu kary śmierci [VIDEO]

  Artur Dziambor, przedstawiciel wolnościowego skrzydła Konfederacji, na antenie TVP Info zaproponował karę, jaka powinna spotkać Władimira Putina za zbrodnie wojenne.

  – Co do Putina powtórzę jeszcze raz żeby wybrzmiało. Krzesło elektryczne a guzik dać nacisnąć rodzicom, którzy stracili swoje dzieci przez tego gnoja – zaproponował wolnościowiec.

  https://nczas.com/2022/03/11/jaka-kara-dla-putina-dziambor-wraca-do-tematu-kary-smierci-video/

 11. Bogusz said

  ad.10 …a myśłałem , ze Dziambor to myślący człowiek, okazuje sie ze to debil

 12. ! said

  Cała Konfa to rusofobiczne kur#y.
  A dziambor to się cieszył na facebooku jak kibole krzyczęli „jebać ruską ku#wę”. Od tego momentu wiem co to za jeden.

 13. JerzyS said

  Zróbcie sobie Państwo taki eksperyment.
  Oglądajcie np posłów z Konfederacji, lub Kozioła Matołka, ale wyłączcie głos.
  Patrzcie na mimikę , mowę ciała i zobaczycie, że kłamią, aż im się z uszu kurzy.
  Winnicki, czy Dziambor, jak mu się Konfederacja nie podoba , to niech nie dzieli , tylko się sam wydali z ławy sejmowej i niech zostanie przedstawicielem handlowym.
  Ci co głosowali na Konfederację , to głosowali na zespół, a nie za poselską zapomogą dla czcigodnego Winnickiego, który ubliża swoim wyborcom.
  Nu, ale kto chamowi z rodowodem może coś zabronić !

 14. ! said

  Marek @

  Też tak mam. Z VPN strona działa. Ale nie działa na telegramie.

 15. Adrem said

  Oczami amerykańskiego pułkownika.

 16. Dejpanspokój said

  Dziambor się wygłupił. Zresztą Winnicki, Bosak czy Gadowski też bredzą niestety. Jedynie Grzegorz Braun trzyma pion.

 17. Maya said

  Zbrodnie wojenne ukraińskich wojsk w Mariupolu (wideo, 06-07.03.2022, southfront.org)

  https://swiatowid.video.blog/2022/03/08/zbrodnie-wojenne-ukrainskich-wojsk-mariupolu-wideo-06-03-2022/

 18. Adrem said

  Biologiczne zaplecze badawcze na Ukrainie. Viktoria Nuland.

 19. Józef Bizoń said

  Zaproszenie milionów Ukraińców do osiedlenia się w Polsce.
  G. Braun i K. Berkowicz nie wzięli udziału w głosowaniu nad ustawą.
  Na okoliczność tej ustawy G. Braun wyreżyserował konferencję prasową, ale na niej nie podał istoty tej ustawy wynikającej z przytoczonych poniżej przepisów.
  Jest to ustawa o zaproszeniu i osadnictwie Ukraińców w Polsce i taki powinna ona mieć tytuł.

  U S T A W A z dnia 9 marca 2022 r.
  o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa1)

  (Tekst ustawy przekazany do Senatu zgodnie z art. 52 regulaminu Sejmu)

  .https://orka.sejm.gov.pl/opinie9.nsf/nazwa/2069_u/$file/2069_u.pdf

  Art. 2. 1. Jeżeli obywatel Ukrainy, o którym mowa w art. 1 ust. 1, wjechał legalnie
  na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od dnia 24 lutego 2022 r. do dnia
  określonego w przepisach wydanych na podstawie ust. 4 i deklaruje zamiar pozostania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jego pobyt na tym terytorium uznaje się za legalny w okresie 18 miesięcy licząc od dnia 24 lutego 2022 r.

  Do określenia okresu pobytu uznawanego za legalny stosuje się art. 57 § 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 735, 1491 i 2052). Za legalny uznaje się także pobyt dziecka urodzonego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez matkę, która jest osobą określoną w zdaniu pierwszym, w okresie dotyczącym matki.

  4. Rada Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, datę stanowiącą ostatni dzień okresu, w którym legalny wjazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy obywatela Ukrainy deklarującego zamiar pozostania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej skutkuje tym, że jego pobyt na tym terytorium jest uznawany za legalny, biorąc pod uwagę liczbę cudzoziemców napływających na terytorium
  Rzeczypospolitej Polskiej, sytuację ludności cywilnej i perspektywy zakończenia działań
  wojennych na terytorium Ukrainy oraz względy obronności, bezpieczeństwa państwa
  oraz względy ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

  Art. 38. 1. Obywatelowi Ukrainy, którego pobyt na terytorium Rzeczypospolitej
  Polskiej jest lub był uznawany za legalny na podstawie art. 2 ust. 1, udziela się, na jego
  wniosek, zezwolenia na pobyt czasowy.

  3. Zezwolenia na pobyt czasowy, o którym mowa w ust. 1, udziela się jednorazowo
  na okres 3 lat, licząc od dnia wydania decyzji. Do określenia okresu, na jaki udziela się zezwolenia, stosuje się art. 57 § 3a ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks
  postępowania administracyjnego.

  7. Wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy, o którym mowa w ust. 1,
  obywatel Ukrainy składa nie wcześniej niż po upływie 9 miesięcy od dnia wjazdu,
  o którym mowa w art. 2 ust. 1, a nie później niż w okresie 18 miesięcy od dnia 24 lutego
  2022 r. Wniosek złożony przed upływem 9 miesięcy od dnia wjazdu wojewoda
  pozostawia bez rozpoznania.
  ——
  4,5 roku Polacy mają na utrzymaniu tabuny Ukraińców, bo kto z nich o zdrowych zmysłach nie zadeklaruje chęci pobytu w Polsce, a tym bardziej za darmo,
  Po tym okresie czasu wystąpią o przyznanie im obywatelstwa polskiego i zostanie im ono przyznane w ramach potrzeby w Polsce rąk do pracy.

 20. Ad. 19

  PESEL dostają praktycznie od ręki.

 21. Kapsel said

  Re 19: Pan Józef

  Następstwem tego będzie prawo do udziału w wyborach jak również prawo do kandydowania w wyborach. Może dopiero po 4,5 roku jak Pan podaje,a może już dużo wcześniej , prawo do łączenia rodzin zrobi swoje.

 22. Józef Bizoń said

  Do 19.

  Głosowanie nad ustawą o zaproszeniu i osadnictwie Ukraińców w Polsce

  https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&nrkadencji=9&nrposiedzenia=50&nrglosowania=131

  Imiennie w PDF
  .https://orka.sejm.gov.pl/Glos9.nsf/nazwa/50_131/$file/glos_50_131.pdf

  G. Braun tą ustawę przedstawił w zupełnie innym świetle.
  Pomagać, ale nie za darmo na koszt polskiego podatnika.
  No i nie podał jak długo na dzień dobry będzie to pomaganie Ukraińcom.
  Zbyt mocne byłoby ostudzenie głów polskich bezmyślnych pomagaczy.
  W końcu nie od parady jest reżyserem.

 23. maxi said

  Do Wołyniak.
  Wchodzę bezpośrednio na strony rosyjskie i wiem 10 razy więcej niż na zablokowanym Sputniku.
  Jak ktoś nie zna rosyjskiego, to nauka cyrylicy trwa 1 albo góra 2 dni. Potem się czyta mniej więcej jak po polsku. Czegoś nie wiesz to translator i spoko.

  ———–
  No i dobrze. Niech się Pan z nami dzieli.
  Admin

 24. maxi said

  Ad. Admin
  Nie ma sprawy. Jak coś ciekawego wygrzebię, to przekażę.

 25. Lublinianin said

  Tu coś ciekawego:
  https://demagog.org.pl/fake_news/ostrzal-szpitala-w-mariupolu-byl-ustawka-fake-news/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: