Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
  Tad o Powstanie nowa formacja, po to…
  Orangutan o Jak wymyślono naród żydowski?…
  NC o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Powstanie nowa formacja, po to…
  Szczepan Zbigniewski o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Belwederczycy, faszyzm i zbior…
  minka o Wolne tematy (84 – …
  revers o Niemcy staczają się na dn…
  Krzysztof M o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
  trybeus o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Jastrzębie czy gołębie w złym humorze?

Posted by Marucha w dniu 2022-03-12 (Sobota)

Amerykańskie elity roztrwoniły naszą przewagę technologiczną i produkcyjną nad Rosją i Chinami.

Niewielu zaprzecza, że kryzys ukraiński niesie ze sobą ryzyko eskalacji nuklearnej. Może być też odwrotnie: kryzys ukraiński może być skutkiem zmiany równowagi nuklearnej na świecie.

Rosja, której gospodarka jest mniejsza niż stan Teksas, zbudowała broń strategiczną przewyższającą wiele pozycji w amerykańskim arsenale. Obejmuje ona broń hipersoniczną wystrzeliwaną z lądu i z okrętów podwodnych, która może przenosić pociski nuklearne poza zasięg amerykańskiej obrony, a także najlepszy na świecie system obrony powietrznej S-500. Test rosyjskiego podwodnego pocisku hipersonicznego „Cyrkon”, przeprowadzony 4 października 2021 r., był pierwszym w historii podwodnym odpaleniem tej nisko położonej broni, która – jak twierdzi Rosja – leci z prędkością dziewięciokrotnie większą od prędkości dźwięku.

Rosyjski okręt podwodny czający się sto mil od amerykańskiego wybrzeża mógłby w ciągu minuty zrzucić bombę na Waszyngton.

Dzień później Rosja przeprowadziła test swojego systemu obrony powietrznej S-500, zaprojektowanego do niszczenia samolotów i rakiet w promieniu 600 km, w tym celów znajdujących się w bliskiej przestrzeni kosmicznej. W grudniu ubiegłego roku Rosja twierdziła, że przetestowała ulepszoną wersję systemu S-550, która rzekomo może niszczyć zarówno rakiety ICBM, jak i satelity. Wcześniejszy system S-400 Rosja sprzedała Indiom, Chinom i Turcji; Indie mogą być pierwszym zagranicznym odbiorcą S-500.

W sierpniu 2021 roku Chiny okrążyły kulę ziemską za pomocą nisko lecącego hipersonicznego pojazdu szybującego. Hipersoniczny pojazd szybowcowy DF-ZF jest operacyjny od października 2019 roku. Zarówno chińskie pojazdy HGV, jak i konwencjonalne pociski balistyczne typu ziemia-okręt prawdopodobnie są w stanie przebić się przez obronę amerykańskich lotniskowców lub ją osłabić. Trwają dyskusje, czy 1300 chińskich pocisków średniego zasięgu typu ziemia-okręt jest w stanie namierzyć i zniszczyć lotniskowiec przy pełnej prędkości.

Nie wiemy, jak skuteczna jest ta nowa broń ofensywna i defensywna. Rosja przeprowadziła te testy w pełnym świetle dla zachodnich obserwatorów i ujawniła ich rzekome możliwości w publicznych oświadczeniach. Kluczowe pytania pozostają otwarte. Czy Rosja blefuje, czy też uczciwie ostrzega Zachód o swoich nowych możliwościach? W jakim stopniu Rosja zbudowała skuteczną tarczę antyrakietową? Ile nowych baterii S-500 lub S-550 Rosja może wprowadzić do służby? Jak szybko rosyjskie i chińskie rakiety i lasery mogą unieszkodliwić nasze satelity? Jak bardzo narażone na atak są amerykańskie lotniskowce? Nowe technologie są potężne, ale to dopiero początek.

Znajdujemy się w świecie zmierzchu strategicznej rywalizacji zbrojnej. Punktem odniesienia dla porównań może być pojawienie się bombowca torpedowego na początku II wojny światowej, który udowodnił, że pancernik – do tej pory uosobienie potęgi militarnej – jest przestarzały – atakiem na Pearl Harbor, zniszczeniem włoskiej floty pod Taranto, utratą Prince of Wales i Repulse pod Singapurem oraz zatopieniem Bismarcka na północnym Atlantyku. Do roku 1940 żadna z marynarek wojennych świata nie uznała, że pancernik jest przestarzały.

Sądzę, że jeśli Rosja i Chiny nie mają jeszcze przewagi strategicznej, to przy obecnej tendencji uzyskają ją za kilka lat. Dotyczy to również pełnego nacisku Chin na stosowanie sztucznej inteligencji.

W 2021 roku Komisja Bezpieczeństwa Narodowego ds. Sztucznej Inteligencji napisała: „Nie jest tajemnicą, że militarni rywale Ameryki integrują koncepcje i platformy sztucznej inteligencji, aby podważyć trwającą od dziesięcioleci przewagę technologiczną Stanów Zjednoczonych. Nie będziemy w stanie obronić się przed zagrożeniami opartymi na AI bez wszechobecnych zdolności AI i nowych paradygmatów walki.”

Nie do przyjęcia jest fakt, że Stany Zjednoczone, zwycięzca zimnej wojny i jedyny wynalazca rewolucji cyfrowej, znajdują się w niekorzystnej sytuacji w dziedzinie technologii obronnych. [Nie do przyjęcia… jak dla kogo – admin]

Pełna ocena zmiany przewagi w zakresie broni strategicznej prawdopodobnie nie jest możliwa w tym momencie; gdyby była możliwa, stanowiłaby jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic państwowych. Niemniej jednak rozważania te odnoszą się bezpośrednio do pilnych kwestii, które mają ogromny wpływ na warunki życia i bezpieczeństwo Amerykanów, a które muszą pozostać przedmiotem rozważań demokratycznego rządu.

Trudne pytania, które należy zadać naszemu rządowi, brzmią następująco:

Po pierwsze, jak to możliwe, że Rosja i Chiny zdobyły strategiczną przewagę nad Stanami Zjednoczonymi w zakresie pojazdów szybujących z hiperprędkością, obrony przeciwrakietowej i innych kluczowych aspektów technologii wojskowej? Amerykański budżet wojskowy jest trzykrotnie większy od chińskiego i dziesięciokrotnie od rosyjskiego, a mimo to marnujemy ogromne środki na bezowocne wojny zagraniczne i zbyt drogą broń, która może być już przestarzała.

Po drugie, jaki jest narodowy interes Ameryki w rozszerzeniu NATO? Czy przyszłe przystąpienie Ukrainy do NATO jest próbą obejścia rosyjskiej obrony przeciwrakietowej nowej generacji poprzez umożliwienie umieszczenia rakiet na tyle blisko rosyjskich miast, aby znalazły się pod rosyjskim parasolem ochronnym?

Najwyraźniej tak właśnie uważa Władimir Putin. 23 lutego, w przeddzień inwazji na Ukrainę, powiedział on:

Sojusz, jego infrastruktura wojskowa dotarła do granic Rosji. Jest to jedna z kluczowych przyczyn kryzysu bezpieczeństwa europejskiego; wywarła ona najbardziej negatywny wpływ na cały system stosunków międzynarodowych i doprowadziła do utraty wzajemnego zaufania.

Sytuacja nadal się pogarsza, także w obszarze strategicznym. W ramach amerykańskiego projektu stworzenia globalnego systemu obrony przeciwrakietowej w Rumunii i Polsce powstają strefy pozycjonowania pocisków przechwytujących. Powszechnie wiadomo, że rozmieszczone tam wyrzutnie mogą być wykorzystane do przenoszenia pocisków Tomahawk – systemów uderzenia ofensywnego.

Ponadto Stany Zjednoczone rozwijają uniwersalny Standardowy Pocisk Rakietowy 6, który może zapewnić obronę przeciwlotniczą i przeciwrakietową, a także uderzać w cele naziemne i nawodne. Innymi słowy, rzekomo defensywny amerykański system obrony przeciwrakietowej rozwija i poszerza swoje nowe możliwości ofensywne.

Informacje, którymi dysponujemy, dają nam powody, by sądzić, że decyzja o przystąpieniu Ukrainy do NATO, a następnie o rozmieszczeniu obiektów NATO, została już podjęta i jest tylko kwestią czasu. Rozumiemy, że przy takim scenariuszu poziom zagrożenia militarnego dla Rosji wzrośnie dramatycznie, kilkakrotnie. I chciałbym w tym miejscu podkreślić, że ryzyko nagłego uderzenia na nasz kraj będzie zwielokrotnione.

Wyjaśnię, że amerykańskie dokumenty planowania strategicznego potwierdzają możliwość przeprowadzenia tzw. uderzenia wyprzedzającego na systemy rakietowe przeciwnika. Znamy też głównego przeciwnika Stanów Zjednoczonych i NATO. Jest nim Rosja. Dokumenty NATO oficjalnie uznają nasz kraj za główne zagrożenie dla bezpieczeństwa euroatlantyckiego. Ukraina będzie służyć jako wysunięty przyczółek dla takiego uderzenia…

Wreszcie, po zniszczeniu przez USA traktatu INF, Pentagon otwarcie rozwija wiele lądowych broni zaczepnych, w tym rakiety balistyczne zdolne do rażenia celów na odległość do 5500 km. Jeśli takie systemy zostaną rozmieszczone na Ukrainie, będą w stanie uderzać w cele w całej europejskiej części Rosji. Czas przelotu pocisków Tomahawk do Moskwy wyniesie mniej niż 35 minut, pocisków balistycznych z Charkowa – 7-8 minut, a hipersonicznej broni szturmowej – 4-5 minut. To jest jak nóż do gardła. Nie mam wątpliwości, że mają oni nadzieję zrealizować te plany, tak jak czynili to wielokrotnie w przeszłości, rozszerzając NATO na wschód, przenosząc swoją infrastrukturę wojskową na granice Rosji i w pełni ignorując nasze obawy, protesty i ostrzeżenia.

Wzmianka Putina o rakietach przechwytujących w Polsce i Rumunii odnosi się do amerykańskich protestów, według których instalacje te stanowią jedynie tarczę obronną przed irańskimi rakietami [bua ha ha! – admin]. Według dokumentu opublikowanego po raz pierwszy przez hiszpański dziennik „El Pais”, a następnie zweryfikowanego przez źródła amerykańskie, Stany Zjednoczone zaoferowały Rosji możliwość przeprowadzenia inspekcji tych obiektów. Według Instytutu Marynarki Wojennej USA Putin ma rację, że instalacje te „mogą być wyposażone w różnego rodzaju pociski”.

W ramach ćwiczenia analitycznego załóżmy na chwilę, że Putin miał na myśli dokładnie to, co powiedział 23 lutego: ekspansja NATO na Ukrainę oznacza pozycjonowanie się w celu uzyskania strategicznej przewagi nuklearnej. W żadnym wypadku nie popieram nielegalnej i karygodnej inwazji Putina na Ukrainę. Nie jest to jednak powód, by wykluczyć możliwość, że działania Putina są racjonalną odpowiedzią na wcześniejsze działania Stanów Zjednoczonych. Jack F. Matlock, ambasador Reagana w Związku Radzieckim w latach 1987-1991, porównuje sprzeciw Rosji wobec członkostwa Ukrainy w NATO do sprzeciwu Ameryki wobec rosyjskich rakiet na Kubie.

Kuba jest jednak mniej odpowiednim historycznym punktem odniesienia niż kryzys nuklearny z listopada 1983 r. podczas operacji „Able Archer”. Stany Zjednoczone rozmieściły wówczas w Niemczech i we Włoszech rakiety pośredniego zasięgu Pershing II. Rosja pomyliła wysoce realistyczne ćwiczenia, w których w rolach głównych wystąpili Margaret Thatcher i Helmut Kohl, z początkiem uderzenia jądrowego. Świat o włos uniknął wojny atomowej.

Komunistyczni przywódcy w Moskwie wzięli pod uwagę ogromne rozbudowy militarne Ameryki, jej przewagę technologiczną i zaangażowanie w Inicjatywę Obrony Strategicznej. Rozważyli korzyści płynące z prowadzenia wojny jądrowej ze Stanami Zjednoczonymi, póki jeszcze było to możliwe i postanowili jej nie podejmować. To był początek końca Związku Radzieckiego.

W 1983 r. Ameryka miała przewagę technologiczną. Dziś wygląda na to, że Rosja i Chiny zdobyły przewagę technologiczną i są gotowe ją powiększyć. To powinno być okazją do Sputnikowego Momentu – narodowej debaty na temat kierunku rozwoju naszego kraju. Te same technologie, które czynią nas bardziej bezpiecznymi, dają nam nowe gałęzie przemysłu, wyższą produktywność i wyższy standard życia. Fakt, że pozostajemy w tyle, oznacza katastrofalną porażkę dwupartyjnej elity, która marnuje krew i skarby na zagraniczne przygody, zaniedbując jednocześnie prawdziwe źródła naszej narodowej siły – przewagę technologiczną i przemysł wytwórczy.

[Może warto by się zastanowić, jaki jest etniczny skład elit? – admin]

Według danych National Science Foundation federalne wydatki na rozwój – w tym na projektowanie i testowanie nowych technologii zbrojeniowych – spadły z 1,5% PKB w pierwszych dniach programu Apollo, do 0,8% PKB w 1984 roku i zaledwie 0,3% PKB obecnie. Jest to konsekwencja błędnej alokacji zasobów w dążeniu do realizacji nieudanego utopijnego projektu przebudowy świata na podobieństwo Ameryki.

Trudne pytanie, które należy zadawać, i to nieustannie, brzmi następująco: Czy establishment amerykańskiej polityki zagranicznej zareagował na porażkę podwojeniem wysiłków, promując rozszerzenie NATO, aby zrekompensować rosnącą strategiczną słabość Ameryki?

Reagan proponował pokój poprzez siłę. Zamiast tego establishment polityki zagranicznej proponuje prowokacje wynikające ze słabości. Podejmowane po fakcie próby zrekompensowania błędów z przeszłości mogą doprowadzić nas do wojny, którą możemy przegrać, z ryzykiem wybuchu wojny nuklearnej, której nikt nie wygra. Istnieje pokusa, by prowadzić wojnę już teraz, zamiast czekać, aż szanse na zwycięstwo się odwrócą. Amerykańscy przywódcy nie są jastrzębiami. To gołębie w złym humorze.

, 10.03.2022

David P. Goldman jest prezesem firmy Macrostrategy LLC i stypendystą waszyngtońskim w Centrum Amerykańskiego Stylu Życia Instytutu Claremonta. Prowadzi kolumnę „Spengler” dla Asia Times Online i blog „Spengler” w PJ Media, jest też autorem książki You Will Be Assimilated: China’s Plan to Sino-Form the World oraz How Civilizations Die (and Why Islam is Dying Too).

https://www.theamericanconservative.com

Komentarzy 20 do “Jastrzębie czy gołębie w złym humorze?”

 1. Wernychora said

  Konflikt na ukrainie przyniesie głód na skalę globalną. Najbardziej dotknięta może być właśnie Europa Środkowa
  Victoria Nuland przyznaje, że na Ukrainie znajdują się laboratoria biochemiczne
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/03/victoria-nuland-przyznaje-ze-na.html

 2. Wlodek said

  „… To gołębie w złym humorze …”

  Czyli stare powiedzenie znowu się sprawdza: „nie strasz, nie strasz, bo się zesrasz”.
  Tym razem, w stosunku do Ameryki, a w przypadku J.Biden’a, to nawet dosłownie, w całym tego słowa znaczeniu.

 3. Apel said

  Jest jasne że obecny kryzys Ukrainski jest bardzo niebezpieczny, są informację gaszące pożar ale i takie które go wzniecają..

  Jedno jest pewne za dużo wie elita a za mało zwykły człowiek, który cierpi za to.. informacje za zamknietymi drzwiami to nie do przyjęcia nawet w teoretycznej demokracji a przecież w dokumentach prawnych 3RP Polska i wiekszość Krajów zagrozonych są demokracjami.. Ludzie ponoszą najwyzszą cene, a nie wiedzą nic o rozmowach Biden-Putin, Moskwa-GB, tajne przez poufne,a co zostało powiedziane drugiej stronie przestało być tajne i swiadczy o elicie , której celem jest zwykly czlowiek.

  Czasem wydaje się że media bardzo straszą i to jest prawda, ale gdy połączy się kropki obecnej sytuacji wynikającej z przeszłości, staje się jasne że jesli nie teraz to za kilka lat moze wybuchnąć pełnoskalowa wojna.

  Nie podoba mi się to że Tak dobrze o Nas mówią w świecie politycznym co do uchodzców ( to gra) polityka nie kieruje sie emocjami. Wiekszosc ukrainców w Polsce zastąpi Polaków, którzy się postawili wyzyskiwaczom i zaczęli otwierać sami własne dzialalności, tym samym rząd i prywatny biznes ich wykorzysta po prostu, a Polska zostanie pogrązona w prymitywizmie i chaosie z ktorego stopniowo wychodziła na kolejne dekady.

  Izrael chwali Polaków mówiąc jednocześnie to o czym Ja piszę od kliku lat że Iran jest wrogiem Izraela oraz że konflikt wisi w powietrzu . Realizacja planu apokalipsy i wojny Goga z Magogiem zbliża się tym samym do punktu ostatecznego. Ukraincy przyczynią się do osłabienia Polski i Polaków a ich miejsce zajmą syjoniści i żydzi z Izraela w ten sposób Polska zostanie na około (do Warszavivu przez Berlin) zgnieciona analogicznie do sojuszu ewentualnego Rosja-Niemcy.

 4. Adrem said

  Może i w złym humorze, ale zaradne.

  Białe Hełmy NATO podążają za Al-Kaidą na Ukrainę – Vanessa Beeley

  Według Al Mayadeen [panarabistyczny kanał telewizji satelitarnej uruchomiony 11 czerwca 2012 r. w Bejrucie w Libanie.], czterystu pięćdziesięciu ekstremistów z Idlib w północno-zachodniej Syrii przybyło na Ukrainę. Pochodzący z Idlib – „największego schronienia Al-Kaidy od 11 września ” – fanatycy z różnych krajów zostali wysłani na Ukrainę, by walczyć z siłami rosyjskimi, które wraz z syryjską arabską Army oznaczały koniec ich kalifackich marzeń w Syrii.

  Ekstremiści ci przeszli przez Turcję, państwo członkowskie NATO , aby dotrzeć do miejsca przeznaczenia na zachodniej Ukrainie. Według Al Mayadeena: wyżsi wojownicy z grupy terrorystycznej Hayat Tahrir-Al-Sham (przemianowana wersja Jabhat Al Nusra, czyli Al-Kaida) odbyli szereg spotkań z wyższymi rangą przywódcami grupy Islamskiej Partii Turkistanu oraz grup Ansar Al Tawhid i Hurras Al Din, oraz zgodzili się na dopuszczenie pewnej liczby swoich bojowników do Ukrainy przez Turcję”.

  (…)
  Źródła w Idlib dodały, że ci zagraniczni bojownicy to weterani wojny z Syrią dowodzoną przez USA i Wielką Brytanię, finansowani przez Katar, Turcję i Arabię Saudyjską.

  Bojownicy powodowali problemy w Idlibie i „otrzymali okazję do walki z Rosją jako kompromisu, dzięki któremu uzyskaliby nowy początek i akceptowalny dochód”.
  Czy to oznacza, że otrzymywali w Syrii więcej niż akceptowalny dochód? Powszechnie wiadomo, że Al-Kaida i jej filie czerpią korzyści finansowe z brudnej wojny z Syrią.
  Bojownicy najwyraźniej otrzymali zapewnienia, że ich rodziny będą mogły kontynuować działalność i osiedlić się na Ukrainie. Należy zauważyć, że wpływy syjonistyczne na zachodniej Ukrainie, a zwłaszcza w Kijowie, to rozległa sieć projektów wojskowych, wywiadowczych i ideologicznych .
  Włączenie tych islamistycznych ekstremistycznych najemników do wojny przeciwko Rosji na Ukrainie pokazuje zmowę między Izraelem a tymi terrorystycznymi gangami , już wielokrotnie udokumentowaną w Syrii.
  Około 300 terrorystów to obywatele syryjscy ze wsi Idlib i Aleppo, 150 to obywatele Belgii, Francji, Chin (Ujgurów), Maroka, Tunezji, Czeczenii i Wielkiej Brytanii.
  Obywatele Syrii otrzymają około 1200 – 1500 dolarów , ale nie podano żadnych danych dotyczących obcokrajowców. Należy pamiętać, że przeciętny żołnierz syryjskiej armii arabskiej otrzymuje miesięcznie 70 000 funtów syryjskich, czyli około 20 dolarów.

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że 16 tys. zagranicznych najemników będzie walczyć o Ukrainę.

  Tak więc państwa członkowskie NATO po raz kolejny zamieniają suwerenny naród w pole bitwy, używając najemników i fanatyków do obrony ich programu – blokowania i oblegania Rosji na zachodniej flance oraz zapewnienia ekspansji NATO na wschód, pomimo porozumień mińskich.

  Rosyjski prezydent Władimir Putin podczas rozmowy telefonicznej 4 marca ostrzegł niemieckiego kanclerza Olafa Scholza przed rosnącą liczbą zagranicznych najemników działających na Ukrainie .
  To nie pierwszy dowód na to, że syryjskie ekstremistyczne ugrupowania zbrojne zmierzają na Ukrainę.

  Kanał Militant Wire Telegram donosił wcześniej, że syryjski biznesmen Tariq Al Jasem z południowego regionu Aleppo utworzył frakcję do walki z Rosją na Ukrainie.
  Powiązania Al Jasema z ekstremistami w Syrii potwierdził później syryjski badacz Ibrahim Mohammed Wahdi.
  (…)

  europereloaded com / nato-white-helmets-follow-al-qaeda-to-ukraine /

 5. Adrem said

  Różne takie epidemie, co nas ostatnio nawiedzały.

  KKK 12:29 on 12 Marzec 2022

  „Jeszcze słówko o biolabach. Teoretykom spiskowym czyli nam temat byl znany, a przynajmniej powinien być znany od 2017r. , bo wtedy pojawiły się pierwsze wzmianki na ten temat. W 2019 roku opisywał to już portal Wolne Media https://wolnemedia.net/tajne-laboratoria-usa-na-ukrainie/ Pamiętam że po opublikwoaniu tego artykuły na kilku serwisach osobiście robiłem dym na scheissebooku rozpowszechniając ten art. Co ciekawe natychmiast po tym pojawiło się „sprostowanie” wysmażone przez jakichś śmieci robiących za „fuck-checkerów” https://fakehunter.pap.pl/raport/672b42d7-235a-4f55-a03f-133ca8e3ffce
  To niezbity dowód na celową dezinformacje i rozsiewanie ludobójczych kłamstw przez te kanalie. W latach 2020-2021 te same mendy oczywiście obalały „teorie spiskowe” na temat grafenowo-genetycznych wyszczepionek.

  Dodam że ten cyrk z dzikami na drzewie był omawiany nawet w rydzykowej TV gdzie potwierdził to swoim autorytetem jakiś leśniczy. Sprawe skierowano do służb i oczywiście jak przystało na mafijne Polin zaraz umorzono.

  Ja osobiście zawsze twierdziłem że wysyp kleszczy jaki ma miejsce w Europie od dekady to równiez efekt działalności usraelskich bandytów. Kilka lat temu w Kongresie USA wyciągnięto nawet papiery że wojsko w laboratoriach zakażało kleszcze boreliozą a potem rozrzucali te kleszcze po Ameryce. Autentyk, omawiał to jakiś kongresmen a dokumenty były chyba z lat 70. W poźniejszych latach na odstrzał widocznie poszła Europa. Teraz wiemy komu zawdzięczamy borelioze.

  I jak teraz wyglądają te wiadomośći z PRL kiedy mówiono że Amerykanie zrzucali z samolotów stonkę? Ilez to było śmiechów a ileż kpin robionych przez dziennikarskie kurwy i innych politykierów :/
  Temat kleszczy Poruszałem kilka razy na serwisie Lasów Państwowych (przy okazji ich postów dotyczących kleszczy) oczywiście zawsze spotykajac się z drwinami i wyzwiskami. Notabene więszość tych jełopów pracujących w LP to skonczeni debile którzy nawet nie mają podstawowej wiedzy przyrodniczej. Potrafią tylko rżąc drzewa.

  Cale to pierdolenie że wysyp kleszczy to wynik ocieplenia klimatu czy migracji ptaków to zwykly propagandowy bełkot. Ale nie chce tu was zanudzac szczegółami. I jeszcze jedno pamiętem jak odnośnie tej epidemii ASF wypowiadali się jacyś dyżurni antysystemowcy. Nie pamiętam już ale bylo to którychś dwóch, z te ekipy: Gadowski, Sumliński, płk. Wroński i twierdzili oni że ta teoria to kompletna bzdura bo przeciez raz że Amerykanie to nasi sojusznicy a dwa że nie zrzucali by dzików na drzewa tylko rozpylali coś w aerozolu.

  Oczywiście debile nie wpadli na to że jak jest „epidemia” to musi być jakiś materialny jej dowód w postaci „zakażonego” zwierzęcia coby to pokazać laborantom czy jakiemuś sanepidowi. Oczywiście faktycznie żadnej epidemii nie było co nie przeszkodziło pisowskim kurwom wybić 1/3 pogłowia trzody chlewnej w całej Polsce!!! Pytam dlaczego jebani rolnicy nie roznieśli wtedy tej bandy na widłach?!

  Może dlatego że już nie ma rolników i nie ma Polaków. Zostali Poliniacy-debile sterowani przez agenturę wpływu. I dotyczy to też tzw. antysystemowców. Bo te wszystkie Bolki robiące za alternatywnych publicystów tylko biją pianę (oczywiście po fakcie jak już nie da sie ukryć prawdy) a na koniec swoich elaboatów i tak wyjeżdżają z tekstami „a teraz kochani patrioci zagłosujcie na Dude”

 6. apel said

  Liczba uchodzców zwlaszcza w czasach pandemii realnie Nam zagraża i jest to irracjonalne zachowanie. Mamy za maly Kraj , za mała dzietność i za duża liczbe uchodzców w zbyt krotkim czasie. Do tego wiele własnych nierozwiązanych problemów.. To jest plan grubymi nicmi szyty.

  Jaka jest powierzchnia Ukrainy , jakie ma połozenie.? Najwiekszy Kraj w Europie ze świetnym połozeniem ,dostepem do morza i z bogactwami naturalnymi. Rezerwat przyrody, najlepsze ziemie. 50mln obywateli na prawie 700tyskm2 dlaczego nie mówi się o odbudowie panstwowosci i pomocy Ukraincom w tym w zamian za pokrycie kosztów w pszenicy,nawozach i surowcach ktore Polsce mogą być i będą bardzo potrzebne w okresie 20-40lat.

  Dlaczego nie mówi się o przeprowadzeniu referendum i nie robi się nic żeby konflikt ugasić tylko wygonić Ukrainców do Polski i zniszczyc dwa bratnie narody za jednym zamachem stanu!

  Jednych się nie pyta o to czy chcą wyjechać a drugich o to czy życzą sobie wpuszczać i nadawać im obywatelstwo. Co innego pomoc w danym momencie a co innego sprowadzanie Ukrainców do Polski jak auta z zachodu żeby je zarejestrować i pozbyć się problemu, a te prymitywy tego nie rozumieją. Mówią im że to historyczny naród i mają o co walczyć ale nie słychać żeby chcieli wracać na swoją ziemie, jest im to obojętne.. Wiec po co ten caly teatrzyk… zeby wprowadzić Izrael na Jedwabny szlak i stworzyć NWO-NATO??
  To jest sprzeczna polityka w ktorej nie chodzi o Ukraine tylko o sam KRYM to „zastanawiające” To dowód NATO że to wojna elity a nie ludzi..

  W czasach emocji i niepotrzebnej wojny oligarchii na Ukrainie im zostanie nadane PL obywatelstwo co eliminuje jakąkolwiek forme demokracji i referendum W 3RP. To jest zamach stanu i po to media w sposób zorganizowany jak przestepczość sprawiła wrażenie jakoby Polska też była w konflikt uwikłana żeby przyjeła skutki w postaci uchodzców.

  Ostatnio zostałem zapytany o Polski Ład. Ja odp. Polski ład jest tu i teraz natomiast uchodzcy są już tu ale jeszcze nie teraz na skutki tego porcederu i tego się obawiam bardziej niż wojny na Ukrainie i Polskiego Ładu razem wziętych. To sprawa czysto ekonomiczna.

  To jest gra ponadnarodowych instytucji typu MFW, UE, i rotschildów kosztem mordowania narodów.

 7. bronek said

  Ameryka jest niszczona przez unych już od bardzo dawna. Ona już gnije. Wygląda na to, że une szukają sobie nowego miejsca na świecie a Amerykę – Białą Amerykę – przeznaczyli do likwidacji.

 8. bryś said

  „Rosja, której gospodarka jest mniejsza niż stan Teksas” – to zachodnie instytucje tak twierdzą, prawda? Do PKB usa dopisuje się usługi – czyli fryzjerów pudli, prawników, medyczne zapewne, zbrojeniówkę z magicznymi wojskowymi śróbkami po 400 $, itp.

 9. ojojoj said

  gdyby Rosjanie nie przejeli swoich starych elektrowni atomowych to za kilka lat takich czarnobylow byloby kilka – i nie wazne czy przez prowokacje czy poprostu przez zaniedbanie ukrow

 10. Stanisław Potocki said

  [Może warto by się zastanowić, jaki jest etniczny skład elit? – admin]-autor artykułu David P.Goldman-wikipedia:”Goldman was born in the United States, in a non-religious Jewish family. „

 11. Mano Negra said

  Rosja powinna zacząć wspierać prawo Meksyku do odzyskania jego rdzennych terytoriów.

 12. Boydar said

 13. Leo said

  Ja tylko krótko o tej gospodarce wielkiej Rosji, która ma być niby „wielkości” jakiegoś tam czegoś na zachodzie. To są wyliczenia robione pejsem. Ktoś tam na forum wpolityce cieszył się, że Gazprom na londyńskiej giełdzie stracił 97% a ich główny bank nawet więcej i że z tego powodu Rosja padnie. Niestety eskimosi umysłowi nie mogą pojąć (a może dobrze?), że to nie ich śmierdzące szekle przewalane w komputerkach mają realną wartość, ale właśnie to, co ma Rosja – prawdziwe surowce, wyroby, realne dobra.

  Drugi wątek to załamujący mnie fakt, jak bardzo płytkie są komentarze Polaków w internecie – poza wyzwiskami i antyrosyjską pianą na mordach trudno cokolwiek znaleźć. Znając „polskie” media nie dziwię się monstrualnej ignorancji nt. Rosji. Antyrosyjskość to jedna z zasad ustrojowych Polin. Z forami jest chyba tak, jak ze znajomymi – i w internecie i realu trzeba starannie dobierać towarzystwo.

 14. Piskorz said

  re 7 Na ten temat był dokładnie rok temu dobry art. w Przeglądzie Tyg”.

 15. Piskorz said

  re 6 ale nie słychać żeby chcieli wracać na swoją ziemie, jest im to obojętne.. „”……Ze źródła b. dobrego /aktualne/, bo opolskiego. Polak zapytał Ukr. siedzących w lokalu /byki odpasione, dobrze ubrane/ co tu robią,przecież tam wojna..Odparli „A co nas obchodzi ta wojna”!!

 16. Boydar said

  Już dawno chcieli wyjechać, tylko szlaban był zamknięty.

 17. Jabo said

  Ja to nie rozumiem , dlaczego Ukraińcy w ogóle uciekają. Gen. Skrzypczak twierdzi, że Ukraina już wygrywa z Rosją i tylko patrzeć jak Zełeński zasiądzie na Kremlu. Ale kto zrozumie dzisiejszy świat?

 18. Piotr B. said

  Mozna sobie dla gimnastyki umyslowej „lamac glowe”jak to sie stalo ze Rosja ma taka nowoczesna bron….ALE jest pewna prawidlowosc w tym temacie.Rosja ma wlasny potencjal ludzki a wiec talenty i umysly,a UNE musza rabowac na calym szwiecze…Ambasady glownie tym sie zajmowaly przez 77-lat…no i samo sie odpowiedzialo.

 19. Piotr B. said

  A na temat gen.skrzypczaka Panie Jabo….”DEMONKRACJA”chroni tego gostka…bo na tyle GLUPOT co un nawygadywal,w normalnym kraju juz dawno by byl generalem ale w czyms takim jak Tworki…nawet w sluzbie u NAPOLEONA.

 20. maxi said

  12 marzec 2022, amerykańska baza w Erbil (Irak) została zaatakowana przez irańskie drony.
  Konsternacja. Jakoś nie wszyscy zajmują się opłakiwaniem Ukrainy jak chciałyby tego Warszawa i Waszyngton.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: