Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Kuszenie „supermocarstwa humanitarnego”

Posted by Marucha w dniu 2022-03-13 (Niedziela)

W trzynastym dniu wojny na Ukrainie, w Polsce gorączka wojenna zaczyna przeradzać się w mocarstwowość. Właśnie pewien jegomość ogłosił, że Polska jest „supermocarstwem humanitarnym”. To chyba nawet prawda, bo do Polski przybyło już co najmniej 1200 tysięcy uciekinierów z Ukrainy, a nie jest to by najmniej ostatnie słowo, bo każdego dnia przybywa ich co najmniej 100 tysięcy.

Dla porównania, uchodząca za mocarstwo – bo już nie supermocarstwo – Wielka Brytania udzieliła uciekinierom z Ukrainy 50 (pięćdziesiąt) wiz i upojona własną „hojnością” wcale nie zamierza łagodzić wizowego regulaminu. Inna rzecz, że Wielka Brytania ma więcej doświadczenia z mocarstwowością, niż Polska, toteż lepiej zdaje sobie sprawę, ile taka zabawa w mocarstwowość może kosztować.

Polskie władze chyba na razie o tym nie myślą, bo nie potrafią postawić żadnej bariery swojej hojności i właśnie Sejm przystępuje do stachanowskiego procedowania nad ustawą o uchodźcach, którym – zgodnie z poleceniem pana Adama Bodnara, powiązanego z Ukrainą pochodzeniem etnicznym – przyznane zostaną wszystkie prawa socjalne.

Ile to będzie kosztowało i z jakich środków te wydatki będą pokryte – tego na razie nie wiemy, bo wszyscy upajają się własną wielkodusznością – ale przecież prędzej czy później nastąpi bolesny powrót do rzeczywistości i trzeba będzie na te kłopotliwe pytania odpowiedzieć. Na razie Unia Europejska obiecuje jednorazowy finansowy zastrzyk, a jak będzie potem – tego jeszcze nie wiemy.

Jak pisał Mikołaj Machiavelli, „łatwiej przeżyć śmierć ojca, niż utratę ojcowizny”, więc obawiam się, że państwa NATO nie zechcą w tych wydatkach partycypować. Nie wiemy nawet, czy ktoś je o to poprosił, bo na razie, w ramach zabawy w mocarstwowość, pan premier Morawiecki rozstawia całą Europę po kątach. To jednak nic nikomu nie szkodzi, ponieważ nic nie kosztuje, więc wszyscy wyrozumiale mu na to pozwalają.

Nawet Departament Stanu wielkodusznie „pozwolił” Polsce, by przekazała Ukrainie myśliwce MIG-29, w zamian za co USA sprzedadzą Polsce samoloty F-16. Chyba sprzedadzą, bo podczas debaty sejmowej nad ustawą o obronie Ojczyzny, Naczelnik Państwa powiedział, że Polska broń będzie „kupowała”. Najwyraźniej tedy żaden z Umiłowanych Przywódców nie ośmielił się zaproponować Amerykanom, by w ramach „wzmacniania wschodniej flanki NATO” sfinansowali uzbrojenie dodatkowych 200 tys. żołnierzy, o których ma być polska armia powiększona.

Inna rzecz, że chociaż Departament Stanu „pozwolił” nam przekazać Ukrainie samoloty, to taktownie zastrzegł, że będzie to „suwerenna decyzja” Polski. Ale brytyjski minister obrony Ben Wallace wolałby, żeby Polska jednak suwerennie zdecydowała o przekazaniu Ukrainie samolotów. Jeśli Polska się na to zdecyduje, to Wielka Brytania ją „poprze”.

A skoro już jesteśmy przy samolotach, to grupa wpływowych osobistości amerykańskich oczekuje, iż prezydent Biden i NATO podejmą decyzję o zamknięciu przestrzeni powietrznej nad Ukrainą. Dotychczas panowała opinia, że taki krok, podobnie jak udostępnienie polskich lotnisk Ukrainie, oznaczałby włączenie się NATO do wojny, czego Sojusz chce uniknąć. Ale wszystkie te inicjatywy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom prezydenta Zeleńskiego, który chciałby jak najszybciej konflikt rosyjsko-ukraiński umiędzynarodowić.

Wydaje się, że autorzy listu do prezydenta Bidena w sprawie zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Ukrainą, jak i zwolennicy przekazania jej samolotów mają nadzieję, że ewentualne działania odwetowe Rosji, która właśnie ogłosiła, że takie kroki uzna za włączenie się do konfliktu, ograniczą się do Europy, a i to pewnie nie całej. Na przykład rząd włoski kategorycznie oświadczył, że o żadnym przekazywaniu samolotów Ukrainie nie może być mowy. Jednak z perspektywy Wielkiej Brytanii, a zwłaszcza USA, może to wyglądać inaczej. W końcu doktryna elastycznego reagowania zakłada, że mocarstwa wojujące mogą się wprawdzie haratać, ale tylko na przedpolach, taktownie oszczędzając własne terytoria. Ukraina stanowi znakomite przedpole, podobnie jak Polska i inne państwa Europy Środkowej, właśnie kuszone przez kongresmana Mike Rogersa z komisji sił zbrojnych Izby Reprezentantów Kongresu, stałymi bazami NATO na ich terytoriach.

Oczywiście oprócz pomysłów militarnych uruchamiane są też sankcje. Prezydent Biden właśnie ogłosił, że USA zakazują importowania z Rosji węgla, ropy i gazu. Jak na taki zakaz zareaguje Europa Zachodnia, do której z Rosji przez rurociąg biegnący przez Ukrainę, płynie ropa i gaz w ilości ponad 100 mln metrów sześciennych na dobę?

Tymczasem w Polsce ceny paliw płynnych rosną już nawet nie z dnia na dzień, ale niemal z godziny na godzinę i tylko patrzeć, jak dojdą do 10 zł za litr, co jest możliwe tym bardziej, że wartość złotego w stosunku do innych walut też szybko spada i kiedy to piszę, dolar kosztuje już 4,51, a euro – prawie 5 złotych.

Tymczasem wśród Naszych Umiłowanych Przywódców, którzy nie chcą pozostać w tyle za mocarstwami, też rozważany jest zakaz importu rosyjskiego węgla. Importują go prywatne spółki, a import ten pokrywa niewiele ponad 16 procent krajowego zużycia, przede wszystkim przez gospodarstwa domowe. Czym te gospodarstwa będą w takiej sytuacji palić – tego nikt nie wie, więc może jednak rozsądek przeważy nad mocarstwowością?

Tymczasem, jeśli wierzyć oficjalnym doniesieniom, opierającym się wyłącznie na komunikatach strony ukraińskiej, zdemoralizowana armia rosyjska ucieka w popłochu, porzucając po drodze bezcenny sprzęt, zresztą wcześniej przez żołnierzy ukraińskich zniszczony, a trup ściele się gęsto, w odróżnieniu od Ukraińców, wśród których giną tylko cywile.

Najwyraźniej żołnierzy kule się nie imają, ale nie o to chodzi, bo w takim razie dlaczego w takiej sytuacji tylu ukraińskich cywilów ucieka za granicę? Przypomina to sytuację z roku 1940, kiedy trwała już bitwa o Anglię i brytyjskie samoloty dokonywały rajdów na Niemcy. Do Berlina przyjechał sowiecki minister spraw zagranicznych Mołotow, który prowadził rozmowy z ministrem Ribbentropem. W pewnym momencie zawyły syreny alarmowe i obydwaj rozmówcy zeszli do schronu, gdzie minister Ribbentrop nadal usiłował przekonywać Mołotowa, że Anglia jest już całkowicie rozgromiona.
– Dlaczego w takim razie siedzimy w schronie? – miał mu odpowiedzieć Mołotow.

Tymczasem Rosja 7 marca przedstawiła swoje warunki zaprzestania wojny. Po pierwsze – Ukraina ma zaprzestać działań wojennych. Po drugie – ma uznać przyłączenie Krymu do Rosji, po trzecie – ma uznać niepodległość republik donieckiej i ługańskiej i wreszcie – po czwarte – ma do konstytucji wpisać neutralność, co by oznaczało rezygnację z uczestnictwa w NATO teraz i w przyszłości, a więc – powrót do sytuacji ustalonej 20 listopada 2010 roku na szczycie NATO w Lizbonie.

Ukraina stanowczo odmawia uznania przejęcia Krymu i niepodległości wspomnianych republik, natomiast gotowa jest dyskutować nad stosownym wpisem do konstytucji. Niczego nie ryzykuje, bo i tak na razie nikt Ukrainy do NATO nie przyjmie, więc nic dziwnego, że tu gotowa jest ustąpić.

Czy jednak ze strony rosyjskiej mamy do czynienia z ultimatum, czy też z próbą wyjścia z twarzą – o tym przekonamy się w najbliższych dniach, bo Rosja zapowiada uderzenia „precyzyjną bronią” w obiekty ukraińskiego przemysłu zbrojeniowego.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 25 do “Kuszenie „supermocarstwa humanitarnego””

 1. Niedoinformowany said

  ,,…podczas debaty sejmowej nad ustawą o obronie Ojczyzny, Naczelnik Państwa powiedział, że Polska broń będzie „kupowała”.”.
  Mam pytanie, gdyż nie jestem na bieżąco z powyższą debatą.
  Czy do zakupionej broni będzie dokupiona amunicja (czy w tej materii będzie oddzielna debata, czyli specustawa o zakupie amunicji do zakupionej broni do obrony Ojczyzny)?

 2. Doinformowany said

  ,,…Czym te gospodarstwa będą w takiej sytuacji palić”.
  Tego dowiemy się po kontroli specjalnie dostosowanych do tej sytuacji dronów w służbie straży gminnej/miejskiej.

 3. JerzyS said

  Jak to z jakich środków?

  Przecież nie na darmo mamy urzędy skarbowe!

 4. Emilian58 said

  Gdyby były organizowane mistrzostwa świata w głupocie i frajerstwie to Polska jednym ciągiem zdobywała by złote medale przez dłuuugie lata. I nie chodzi o najazd ukrów ale o to że dajemy sobą poniewierać chazarii od 1926 roku!!! Bo gdybyśmy byli mądrzejsi to chazaria byłaby oddzielona od państwa a taki najazd i wiele innych złych rzeczy wcale by się nie wydarzyło.

 5. burak z kartoflandii said

  Babcia komentuje. Stara się leczyć raka objawowo, ale przynajmniej myśli out of box. Inaczej jak wszyscy.

  ,https://youtu.be/A9Jh47SIGec

 6. Lily said

  TO Narod „UMILOWANY” Kaczynskiego,
  i Jego podwladnych.

 7. Przywództwo NATO na dniach sprezentowało Polsce dowód na to, że Anglosasi są chętni wystawić Polskę (w tym sługusów zagranicy we władzach krajowych) na atomowe ciosy tylko po to, żeby przekonać się, jak ostro gotowe jest walczyć przywództwo Rosji.

  Polska w NATO z polskiego punktu widzenia

  Chyba niechcący, kolonizatorzy pokazali Narodowi Polskiemu drogę do wykrystalizowania niezależnego przywództwa narodowego – a jest nią zjednoczenie mądrych osób pragnących odrodzenia Polski wokół dążenia do neutralności Polski w celu podniesienia szans na pokój, przetrwanie, dekolonizację, dobrosąsiedztwo budujące dobrobyt Polek i Polaków, ich rodzin, całego polskiego społeczeństwa.

 8. MilosciiPokory said

  Wszystkich politykow ktorzy doprowadza Panstwo Polskie do Wojny Polacy musza wymordowac caly rzad Hui zdrajcow mordercow i zlodziej majatku Narodowego

 9. Olo said

  Podobno ma wrócić przymusowe dokwaterowanie. Po to banderowskiemu reżimowi był potrzebny spis powszechny Polaków. Wiedzą co komu zabrać i dać swoim.

 10. j said

  Emilian58 said
  2022-03-14 (Poniedziałek) @ 01:28:47
  I nie chodzi o najazd ukrów ale o to że dajemy sobą poniewierać chazarii od 1926 roku!!! Bo gdybyśmy byli mądrzejsi to chazaria byłaby oddzielona od państwa a taki najazd i wiele innych złych rzeczy wcale by się nie wydarzyło.
  =============================
  od momemtu jak JP1 nadał obywatelstwo 600 tys rosyjskich Żydów

 11. ! said

  Ja im dam przymusowe dokwaterowanie. Każdego kto przyjdzie na moje podwórko zaje-ie! Nienawidzę chazarstwa i pieczyngów.
  Świnie z PSLu wymyśliły, żeby każdy dom, który stoi na wsi pusty (w mojej będą np. dwa) był przymusowo zasiedlany pieczyngami. Czylu chcą konunizmu w praktyce. Ciekawe czy PiSdzielce przegłosują tą ustawę? Na pewno. A pomysł niby wyszedł od psl, żeby bambry nie jechały po kaczorze.

  Wczoraj widziałem pieczyngów. Chodzą, zwiedzają, fotki sobie robią, furczą do Polaków. Tak się nie zachowują uchodźcy wojenni. To są imigranci ekonomiczni (socjalni) i inwazja wrogich armii.

 12. Piotr B. said

  Panie 10 ..pitoli pan jakby cos sie z panem stalo….PO wojnie bylo dokladnie to samo.Urodzilem sie nad Wisla w powiatowym miasteczku.
  Jednego dnia z dziecmi przyjechali byl rok 45-ty.Do naszego domu szef gminy dokoptowal rodzinke…a nastepnego dnia juz ktoras ukradla mojej matce cale wywieszone pranie na sznurku…i co ? i nic .Smiali sie z nas prosto w twarz a POtem POwstepowali do partii i milicji…i bylo PO ptokach.

 13. ! said

  wyżej @

  Trudno. W świetle obencego „prawa” będę przestępcą. Ale na pewno nie padnę na kolana.
  Każda polska rodzina powinna w takiej sytuacji stawiać opór. Każda! To musieliby działać inaczej!
  Ile można pozwalać? Niedługo będą nas potulnie do obozów wywozić.

 14. ? said

  Bardzo cienka jest granica między miłosierdziem, a głupotą.

 15. VD said

  „Tymczasem, jeśli wierzyć oficjalnym doniesieniom, opierającym się wyłącznie na komunikatach strony ukraińskiej, zdemoralizowana armia rosyjska ucieka w popłochu, porzucając po drodze bezcenny sprzęt, zresztą wcześniej przez żołnierzy ukraińskich zniszczony, a trup ściele się gęsto, w odróżnieniu od Ukraińców, wśród których giną tylko cywile.”

  Dodajmy jeszcze, że oczywiście wyłącznie kobiety i dzieci. Na ten temat pisze satyrycznie znany tu kiedyś Błotniak:

  https://dziupla-blotniaka.blogspot.com/2022/03/pierogi-ruskie.html

  A na poważnie sytuacje wirtualnej rzeczywistości kreowanej na Ukrainie, u nas i na Zachodzie można poczytać tu, dobry tekst:

  Wojna na Ukrainie – fikcja „wyważonej opinii”

  Sytuacja militarna wygląda zaś tak, że Rosja ogarnęła się i robi swoje. Pomału, dając normalnym Ukraińcom czas na wyjście spod wpływy propagandy Kijowa. Idąc po 5 km dziennie też da się dojść do Bugu, ale dużo wcześniej, po którejś kolejnej piątce Ukraina Zełenskiego się zawali.

 16. ? said

  Spotted/Hejted Ożarów
  7 marca o 14:01 ·
  Mam pytanie wzięłam rodzine z Ukrainy do swojego mieszkania
  Jak najbardziej jestem za pomaganiem tym ludziom .Tylko taka małą ciekawostką jest ze w wolnym czasie chodzą do sklepu kupują papierosy i alkohol itp
  I robią mi powoli melinę z mieszkania .O wyprowadzce nie chcą słyszeć ani choćby o tym żeby sobie sami wyżywienie kupowali .
  Moje pytanie gdzie można takich uchodźców przekazać lub zwrócić ?
  Sa to dwie kobiety 39 i 42 lata siostry oraz ich synowie dwóch po 16 lat jeden 15 ?
  Może ktoś by chciał tych biednych ludzi przyjąć pod swój dach ? Nie są tacy biedni bo płacą kartą w sklepie a podobno im banki zbombardowali

  https://www.facebook.com/ozarowskie.hejty/?hc_ref=ARTh2meXiIkp7cusNesRvQciMS-h2y7U74Q15Gf4eWmZ2U3cBxTdZyW9ZL3L2N4C53U&fref=nf&__tn__=kC-R

 17. ! said

  Rozumiecie to! Na zagranicznych forach pisałem o Wołyniu i Donbasie.

  A te kurwy z USA,Anglii i zwłaszcza hiszpańskie świnie mówią mi że kłamię i mam iść się leczyć.

  Jak my się ku-wa nie weźmiemy za prawdę to nikt tego za nas nie zrobi.

  Gdy przyjdą tu Rosjanie powitam ich kwiatami!

 18. Przeklęta Polandia otwiera się szeroko na Ukraińców, ta sama Polandia, gdzie Polak zawsze był i jest dalej ostatnim śmieciem.
  Obecnie młodzi Polacy po szkołach dalej robią na śmieciówkach na zasadzie: dzisiaj jesteś, a jutro ciebie nie ma.
  Podobnie zawsze było z zakwaterowaniem. Dla Polaka jest drogo albo figa z makiem, a dla Ukraińca zakwaterowanie się zawsze znajdzie.

 19. ! said

  A kto jest winien? Czy to nie poliniaccy prywaciarze szmaciarze i właściciele mieszkań? Wolą pieczynga od Polaka. I jeszcze tacy będą się za „wolnorynkowców”, „prawicowców” i „patriotów” uważać.

 20. Bogusz said

  ad 16 Sam jesteś sobie winien, milosierdzie dla potomków barbarzyńskich
  morderców , NIGDY

 21. UZA said

  Ad. 16) „Może ktoś by chciał tych biednych ludzi przyjąć pod swój dach ?”

  Jakich biednych ? Wyłazi tu w całej krasie mentalność fajnopolactwa – jejmość sama wpuściła do swojego domu nieznane osoby, które robią jej z tego domu melinę, a teraz chciałaby gorący kartofel przerzucić na cudze podwórko. Może jeszcze przymusowo przekwaterować – niech inni mają problem. Nic z tego – za własne decyzje trzeba samemu płacić.

 22. Boydar said

  Żyda za okupacji też my ratowały …

  Ale, ja się bardzo zastanawiam czy na pewno my, musiałbym popatrzeć. No bo jak to jest, że Yad Vashem goja na piedestał stawia. Nie wierzę !

  ———–
  My, Panie Boydar, my sami osobiście…
  Admin

 23. Boydar said

  Jeszcze będzie pranie, i wtedy wyjdzie, a teraz to słowo przeciw słowu. Poza tym, ciotka Statystyka też ma coś do powiedzenia. I my w tej sprawie jesteśmy marginesem błędu.

 24. Lily. said

  Re 9;Olo
  Rok 2021 Pisowski Spis Powszechny.
  Ludnosci i Mieszkan.
  Wladza MA wiedziec Co MASZ.ILE.GRZIE.

 25. revers said

  Naczelnik wzywa w Kijowie do 3 wojny swiatowej

  https://kontrrewolucja.net/wiadomosci/kaczynski-i-morawiecki-na-ukrainie-szef-pisowskiej-oligarchii-wzywa-do-iii-wojny-swiatowej

  No to wychodzi jak zawsze szydlo-zydlo z zworka po co jedzie sie na Ukraine.

  przewodnikiem jest goodlajski filozof Levy ktory jest zarazem satanista jak i neo marksista w nowej Multi Kulti i gendrowej rzeczywistosci.

  https://babylonianempire.wordpress.com/2022/03/15/bernard-henry-levy-ponadnarodowa-elita-przechadza-sie-po-odessie-cieszac-sie-wojna/

  Oni ciesza sie z wojny przechodzac ulicami Odessy lub Kijowa.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: