Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Niemcom i UE przekazano deklar…
  Marucha o Pius XII – Papież, który…
  Maverick o Polska przygotowuje się na „in…
  Mietek o O pożytkach z sentencji
  Antares o Pius XII – Papież, który…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  CBA o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  UZA o To Wojna
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  bryś o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Włodek o To Wojna
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Europa zamienia się w Ukrainę. Widziane z Rosji.

Posted by Marucha w dniu 2022-03-14 (Poniedziałek)

Szkoda, że do komentarza nie dołączono ani nazwiska autora, ani linku do oryginału, co uniemożliwiło wygładzenie pewnych sformułowań – admin

Absurd europejskiej polityki przypomina ostatnio jakiś rodzaj masowego szaleństwa. Prawie wszyscy przyłączyli się do wojny sankcyjnej przeciwko Rosji: od sklepów odzieżowych po aktywistów LGBT, od organizacji sportowych po strony pornograficzne, od instasamok [?] po przewodniki po restauracjach.

Nasi sportowcy i biznesmeni, politycy i dziennikarze, artyści i szachiści podlegają sankcjom jeden po drugim. Chelsea została odebrana Abramowiczowi. W dystrybucji znajdowały się koty rosyjskie. Dąb Turgieniew został wykluczony z niektórych konkursów drzew.

Dąb Turgieniew

Sklepy, które opuściły Rosję, chowały nasze pieniądze na swoje karty podarunkowe. Rosyjscy studenci i uczniowie w Europie zaczęli być prześladowani, a to znowu dotkliwie uderza w kieszenie rodziców – nikt nie zwróci im czesnego. Kwestia, jak odebrać Rosjanom bitcoiny, jest szeroko dyskutowana.

Ku zaskoczeniu – z powodzeniem wytrzymaliśmy pierwszy atak. Sam Josep Borrell przyznał z westchnieniem, że sankcje finansowe wobec Rosji „osiągnęły pułap”. A potem irytacja europejskich partnerów wybuchła w pełni.

Zabronione jest wystawianie rosyjskich sztuk, z koncertów wyłączone są utwory Czajkowskiego. Rosjanie są wyrzucani z festiwali i wydarzeń sportowych. Angielskie brukowce starają się nazwać nas jeszcze bardziej obraźliwie. We Francji z całą powagą dyskutują, czy wykopać nasze obrazy impresjonistów z kolekcji Morozowa, które wysłaliśmy na wystawę w Paryżu . Nie dają wiz do Europy – cóż, tak to jest.

Ogólnie bądźmy szczerzy. Żadne z nich nie jest sankcjami. To czysta nienawiść, antyrosyjska nienawiść nazistowska, szybki, tchórzliwy rabunek naszych obywateli i straszna irytacja, że ​​nie da się rabować więcej.

Dla naszej młodzieży, która dorastała w absolutnym komforcie, zarówno materialnym, jak i duchowym, w atmosferze całkowitego braku oporu wobec zła przez przemoc, wszystko, co się dzieje, jest oczywiście prawdziwym momentem prawdy.

My, starsi ludzie, zawsze podejrzewaliśmy, że nie jesteśmy szczególnie lubiani w Europie Zachodniej. Od 1945 roku w wielu środowiskach narasta tam niechęć do Rosjan. Od upadku Związku Radzieckiego jeszcze bardziej się rozrosła, a dziś widzimy ją w całej okazałości. Ale dla nowego pokolenia Rosjan to wszystko jest nowe. Teraz w przyspieszony sposób poznają jedną prostą prawdę – poprzez własne doświadczenie.

Możemy zbudować w naszym kraju nawet komunizm, nawet kapitalizm. Możemy iść własną drogą lub ślepo kopiować zachodnie trendy. Można nas nazwać Rosjanami, Sowietami, kosmopolitami,  kryptokozakami. Dąż do NATO lub konfliktu z NATO. Zbudować Europę od Lizbony po Władywostok lub odgrodzić się od wszelkich wpływów zewnętrznych. Wszystko to w ogóle nie ma znaczenia.

Gdy tylko życie w Starym Świecie się pogarsza, lokalne elity wkraczają, by nas obrabować. Od stuleci, bez zatrzymywania się. Wymyślają też przeróżne piękne uzasadnienia – są „Wieczna Rzesza”, „Wielka Francja”, „prawa człowieka” czy „prawa Ukraińca”. Ale jakkolwiek to nazwiesz, wszystko to jest tylko próbą obrabowania bogatego sąsiada, który jest rozrzucony na swoim terytorium i chamsko korzysta z bogatych zasobów węglowodorów, diamentów, metali ziem rzadkich, a lista jest długa.

Odcinając Europę od Rosji, Stany pilnie ją „weimaryzują”. Biednieje nie tylko klasa średnia, ale wszyscy w ogóle, w tym ludność pracująca. Zimno i głód czekają jesienią na naszych europejskich sąsiadów. Rozumieją to dziś bardzo dobrze, patrząc na swoje rachunki za „wspólnotę”.

A Rosja ma wszelkie szanse, aby przejść przez ten kryzys przy minimalnych stratach, w ciepłych mieszkaniach i z niepoprawnym politycznie stekiem na talerzu. A nawet zarabiać – na nieubłaganie rosnących cenach gazu i pszenicy. Ale to niewybaczalna zbrodnia ze strony Rosjan – żyć lepiej, niż żyją ich zachodni sąsiedzi. Cóż, ty też nie możesz.

W epoce pierestrojki wydawało nam się, że Europa jest z założenia bogatsza, bardziej postępowa i swobodniejsza. Wiedzą, jak zawiązać szalik, znają się na winach… W ostatnich latach ten mit wyblakł, my sami wymyśliliśmy zarówno wino, jak i szalik, rozczarowani ich cudactwem.

Dziś cała ta Europa, wymyślona przez nas i niegdyś ukochana, znika na naszych oczach. Wydane zostało bogactwo, wolność zamieniła się w dyktaturę. Ze zdumieniem patrzymy na Stary Świat i widzimy, jak na naszych oczach zmienia się w Ukrainę, wijąc się i wijąc. Wychodzi z niego jakaś larwa Obcego z umierającej osoby.

Absolutnie wszystko jest jak plan, w pełni kontrolowany przez Waszyngton i władze europejskie. Absurdalna nienawiść do Rosjan, małostkowość, chciwość, kradzież, głęboka, jakaś zakorzeniona bieda i zazdrość. I wewnętrzna niepewność, tragiczne poczucie własnej niemocy.

W ostatnich dniach wielu Ukraińców przekroczyło granicę zachodnią, próbując prześlizgnąć się przez szczelinę w zamykającej się żelaznej kurtynie. Tak więc niemieccy mieszczanie i francuscy burżua są poważnie zirytowani faktem, że ukraińska klasa średnia podróżuje po Europie jeepami. Oznacza to, że oni, miejscowi, są solą ziemi w starych małych samochodach, a ci „uchodźcy” są w nowiutkich SUV-ach. Jak to ich wkurza! W dodatku dla nich nie ma różnicy między Ukraińcami a Rosjanami, w równym stopniu gardzą tymi wszystkimi barbarzyńcami ze wschodu i boleśnie im zazdroszczą.

W ciągu trzech dni cała osławiona europejska soft power z jej przepychem i niekończącymi się pokusami zniknęła. Z brytyjskiego lorda i niemieckiego mieszczanina wypełzł ten sam zachodnioukraiński Selyuk, kurkul-ragul [?].

Pamiętasz tę anegdotę o Ukraińcu, któremu zaproponowano spełnienie któregoś z jego życzeń pod warunkiem, że jego sąsiad dostanie dwa razy więcej? Poprosił o wydłubanie mu oka. Dziś Europa stara się działać dokładnie w ten sam sposób, zrywając więzi z Rosją. I sami już rozumieją, że nic z tego nie wyjdzie.

Kiedy kłóciliśmy się, czy potrzebujemy jednego podręcznika historii (swoją drogą, myślę, że jest potrzebny i dla całej przestrzeni postsowieckiej), sama historia wkroczyła w nasze życie. Żyjemy w epoce globalnych zmian i aktywnie w niej uczestniczymy. Specjalna operacja Rosji na Ukrainie to tylko mała dźwignia, za pomocą której rozwija się bieg całej historii świata.

I muszę powiedzieć, że zdecydowana większość naszych ludzi się z tym zgadza. Co więcej, „pikowane kurtki” i biodrówki, lewa i prawa, młodzi „śnieżynki” i dawni komuniści są zgodni. Ponieważ ludzie z Zachodu okradają nas teraz tak samo. Dbają o nasze przekonania, nasze rzucanie, nasze zasady polityczne i łzy niewidoczne dla świata. Po prostu przyszli rabować, tak jak przybyli w 1812 i 1941 roku. Cóż, jeśli będą mogli, zaczną zabijać. Jak dzisiaj wiemy, nie tylko amerykańskie, ale i niemieckie firmy aktywnie uczestniczyły w tworzeniu broni biologicznej na Ukrainie.

Prawie każdy z nas jest tego świadomy. Dowodem na to jest niezwykle skromna skala protestów przeciwko działaniom Rosji na Ukrainie. Prawdziwe antywojenne wiece wcale tak nie wyglądają. Widać zdjęcia z Londynu na początku lat 2000 – wtedy Brytyjczycy próbowali powstrzymać wojnę w Iraku . Setki tysięcy ludzi wyszło na ulice, ponieważ zobaczyli, jaka niesprawiedliwość się dzieje.

Nasze akcje protestacyjne wyglądają nieprzekonująco nawet na tle wieców Nawalnego. Bo chodziło o politykę wewnętrzną w kraju. Jeśli chodzi o politykę zagraniczną, mamy znacznie większy konsensus.

Dwadzieścia dwa lata stałego rozwoju. Kilka udanych operacji specjalnych – w Czeczenii, Gruzji, Syrii. Za każdym razem tym operacjom militarnym towarzyszyły „piekielne” sankcje i za każdym razem kraj wychodził z tych kryzysów silniejszy i bogatszy. Jest talki trend. I nie ma powodu, by sądzić, że tym razem będzie inaczej.

Nasza wspólnota patriotyczna – ludzie w większości w wieku emerytalnym – lubi łajać naszą młodzież. Moim zdaniem dziś jest absolutnie oczywiste, że opinia publiczna się pomyliła. Nasza młodzież jest niesamowita. Mówię nie tylko o tych bohaterach, którzy walczą dziś z nazizmem na Ukrainie, ale także o tych, którzy po prostu idą do pracy, studiują, robią swoje interesy, nie panikują.

Dziś poznają na żywo prawdziwą Europę. I dostają doskonałą szczepionkę przeciwko tradycyjnej dolegliwości narodu rosyjskiego – kuleniu się przed Zachodem. Co tu można czcić? Nie czcimy Ukrainy. Biedni, absurdalni, zawsze obrażani przez sąsiadów z południowo-zachodniej granicy.

Jednocześnie nie należy się brutalnie obrażać i krzyczeć, że wszystko między nami jest „rozdarte”. To zła, histeryczna reakcja. Nie warto.

Kraje europejskie są naszymi sąsiadami i tak czy inaczej musimy dalej się komunikować. Potraktujmy ich po prostu ze zdrowym cynizmem. Nie obnoś się z emocjami, ale pożyczaj na trzeźwo to, czego potrzebujesz i zdecydowanie odrzucaj wszelkie śmieci. Stosunkowo nowe technologie – tak, osoby transpłciowe – nie. Będziemy się mocno targować.

Wiedz, co ci daje korzyści. I zawsze myśl głową – tak na pozostałościach dawnej Europy może wyrosnąć nowa Rosja.

Nad. „Mietek”

Komentarzy 17 do “Europa zamienia się w Ukrainę. Widziane z Rosji.”

 1. Adrem said

  Większość ludzi ma smutne, nieciekawe życie.

  A ludzie lubią silne emocje, są one tym czynnikiem, który czyni bardziej znośną tę monotonię codzienności.
  Wykorzystują więc każda okazję, która pozwala te emocje wygenerować.
  I poczuć się lepszym.

  Ot i wszystko.

 2. Marek said

  Po prostu przyszli rabować, tak jak przybyli w 1812 i 1941 roku.
  ===
  autor zapomniał o 1917?

 3. wski said

  No wreszcie gówno przebiło dno.

 4. Leo said

  Ad. 3 ??? czy ukraińska onuca zawitała w nasze skromne…

 5. Andy said

  Warto posłuchać: https://theduran.locals.com/upost/1844800/russia-ukraine-fourth-round-of-negotiations-live

 6. Mietek said

  Autor tego artykułu ma w wielu kwestiach rację. Niemiecka Europa upada, i to zarówno gospodarczo, jak i moralnie.
  Litr paliwa w Moskwie to koszt ok 47 rubli, czyli mieszkaniec Moskwy może sobie w miesiącu kupić ponad 2 tys litrów paliwa, w Berlinie litr paliwa kosztuje ok 2 euro, czyli za pensję można tam kupić ok 1,5 tys litrów miesięcznie, dodajmy do tego koszty prądu, gazu, węgla, czy nawet zakup mieszkania, wszystko jest na korzyść Rosji,
  Bo tak naprawdę człowiek do życia potrzebuje tylko dwie rzeczy, ciepła, czyli energii, oraz jedzenia, reszta to tylko dodatki, mniej lub bardziej potrzebne.
  A tak wygląda sytuacja w Niemczech!
  Podobnie jest w innych krajach UE.

 7. bryś said

  W punkt.

 8. Andy said

  Ostatnie godziny Mariupola: https://rusvesna-su.translate.goog/news/1647268646?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl

 9. Mietek said

  Panie Gajowy, Mój komentarz do tego artykułu przepadł?
  John Mearsheimer o tym, dlaczego Zachód jest głównie odpowiedzialny za kryzys na Ukrainie..

  Chyba każdy zgodzi się z jego tezami.
  https://www.economist.com/by-invitation/2022/03/11/john-mearsheimer-on-why-the-west-is-principally-responsible-for-the-ukrainian-crisis

 10. UZA said

  „Dziś poznają na żywo prawdziwą Europę. ”

  To nie jest prawdziwa Europa, to jest gnijący trup Europy. Jej synowie i córki, zaczadzeni odorem rozkładu, nie są już w stanie nic zrobić, żeby ratować swoje dziedzictwo.

 11. Robert Smialowski said

  Gaj. Marucha – chyba i tak można „wygładzać”, tłumaczenie jest wyraźnie automatyczne (z ros.) a skoro przekład „bezludny” cz. anonimowy, to praw autorskich nikt nie ma.

  ———-
  Lepiej mieć dostęp do oryginału.
  Admin

 12. Marek said

  Operacja specjalna Sił Zbrojnych FR na Ukrainie
  14 marca 2022

  Dmitrij Pieskow, sekretarz prasowy Prezydenta Federacji Rosyjskiej:

  – Na początku operacji prezydent Rosji rzeczywiście polecił resortowi obrony powstrzymać się od natychmiastowego szturmu na duże osady, w tym Kijów. Ponieważ uzbrojone formacje nacjonalistyczne wyposażają punkty ostrzału, rozmieszczenie ciężkiego sprzętu wojskowego bezpośrednio w pomieszczeniach mieszkalnych oraz walka na terenach gęsto zaludnionych nieuchronnie doprowadzi do ciężkich strat wśród ludności cywilnej. A operacja została zaplanowana z uwzględnieniem tej okoliczności.

  Jednocześnie, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo ludności cywilnej, MON nie wyklucza objęcia pełną kontrolą dużych osiedli , które dziś są praktycznie otoczone, z wyjątkiem stref wykorzystywanych do ewakuacji humanitarnej.

  – Wspomniani wyżej wysocy urzędnicy USA i UE (mowa o Sullivanie i Borrellu), najwyraźniej popychają Rosję do szturmu na główne miasta Ukrainy, aby uczynić nasz kraj odpowiedzialnym za śmierć cywilów. Uważamy, że takie stanowisko jest prowokacyjne.

  Cały świat zna bezwzględny styl amerykańskich władz, które dla osiągnięcia swoich celów nie wkładają w nic życia cywilów . Wszyscy pamiętają naloty dywanowe w byłej Jugosławii, ataki rakietowe na centrum Belgradu, wielokrotne, bezpodstawne ofiary w krajach Bliskiego Wschodu, zbrodnie popełniane w Afganistanie od dwudziestu lat, kiedy setki ludzi zginęło na weselach i w budynkach mieszkalnych jednym uderzeniem. To okrucieństwo nie zapobiegło haniebnej ucieczce Ameryki z tego kraju.

  Nie potrzebujemy podpowiedzi takich strategów .

  – Dziś bardzo tragiczne wieści nadeszły z Doniecka, gdzie ponad dwudziestu cywilów zginęło w wyniku ataku rakietowego wystrzelonego przez Siły Zbrojne Ukrainy , które podobno działają zgodnie z podszeptami i metodami swoich zagranicznych mistrzów.

  – Siły Zbrojne Rosji używają nowoczesnej broni o wysokiej precyzji, uderzając jedynie w wojskowe obiekty infrastruktury informacyjnej .

  – Wszystkie plany rosyjskiego kierownictwa będą realizowane w zaakceptowanym z góry terminie i w całości .

 13. bryś said

  „Wszyscy pamiętają naloty dywanowe w byłej Jugosławii, ataki rakietowe na centrum Belgradu, wielokrotne, bezpodstawne ofiary w krajach Bliskiego Wschodu, zbrodnie popełniane w Afganistanie od dwudziestu lat, kiedy setki ludzi zginęło na weselach i w budynkach mieszkalnych jednym uderzeniem.” – w Polsce?????

 14. ? said

  Re 13:
  No właśnie. Przypominam teraz czasem Irak. Pytam, po ch… polskie wojsko tam poszło? Przypominam, że żadnej broni biologicznej nie znaleziono.
  Nic, polactfo tylko wytrzeszcza oczy i nic. Za nich myśli telewizor. To nie są ludzie, to biomasa…

 15. Uciekinierzy z Ukrainy

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/03/13/operacja-z-sprawozdanie-strony-rosyjskiej/#Uciek15

  prawie 3 miliony „displaced persons”.

 16. ji said

  OD KILKU LAT JESTEM ZA ROSJĄ I BIAŁORUSIĄ, BO TO SŁOWIANIE SĄ. A na zachodzie funkcjonuje czysty satanizm i konsumeryzm. Zachód jest odrażający. Co prawda prawdziwa Rosja skończyła się w 1914 roku, ale i tak mniej mnie obrzydza niż Zachód.

 17. Piskorz said

  !!! wer Inhalte der vom Verbot betroffenen russischen Medienplattformen weiterverbreitet, zum Beispiel auf Videokanälen…..50 tys euro kary w Austrii
  za rozpowszechnianie zabronionych tresci z ros. platform medialnych. ps reszta info na www,zuerst.de

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: