Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  bryś o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  re1truth2 o Wolne tematy (39 – …
  revers o Konstrukcja kłamstw WHO i Komi…
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztoff o Wolne tematy (39 – …
  Zbyszko o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Siedem grzechów głównych …
  Mietek o Urzędnicy USA potwierdzają ogr…
  Sudbina Srba o Znowu Kosowery!
  Crestone o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  trzy z dwoma o Zagraniczne korporacje sprowad…
  errorous o Wolne tematy (39 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ukraińska wojna informacyjna

Posted by Marucha w dniu 2022-03-14 (Poniedziałek)

Wszyscy znaczący wojskowi analitycy od USA po Berlin, właściwie nie ma wyjątku, wykluczają możliwość użycia przez Rosję broni masowego rażenia na Ukrainie. Nie miałoby to bowiem żadnego sensu: ani militarnego, ani politycznego, nie mówiąc o „pr”-owym.

Tymczasem nasz błyskotliwy prezydent w wywiadzie dla BBC opowiada o tym, co by było, gdyby Rosja użyła… broni chemicznej. A wtedy – kontynuował – NATO musiałoby się poważnie zastanowić.

Jest to dość żenujący, jeden z wielu, występ Andrzeja Dudy. Żaden (!) znaczący polityk w Europie nie wygaduje takich spekulatywnych bzdur. Obawiam się, że może to zostać użyte niebawem przez „nieznanych” sprawców do dokonania prowokacji, gdyż okoliczności niestety sprzyjają, a wykonanie broni chemicznej aktualnie jest banalnie łatwe.

Takiej samej prowokacji, jaka miała miejsce w Syrii, gdzie w sytuacji, gdy inwazja m.in. Turcji (przypominam: jest ona w NATO) na ten kraj się nie udała, a finansowana przez USA i in. dzicz z ISIS nie osiągała swoich celów, zaś Asada potężnie wsparł Iran i Rosja, dokonano haniebnej zbrodni w postaci ataku chemicznego, którego sprawców do dziś nie wykryto… (sic!). Sprawę rozegrano medialnie, opierając się na z czapy wziętych pogłoskach i tezach.

Trzeba pamiętać, że Ukraina, zwłaszcza jej władze, jest w desperacji – ogłoszony dziś raport o ukraińskich stratach jest tyle samo wart, co rosyjskie raporty w tym temacie. Gadanie w nim, w tym „raporcie”, że Rosja straciła dziesięć razy więcej żołnierzy niż Ukraina tudzież, że Rosja straciła „kilkaset czołgów” (gdzie są zdjęcia tychże setek?) i że Rosja straciła trzy okręty w walkach z niemającą floty Ukrainą, przypominają cliché podobnych historii opowiadanych w kontekście walk UPA, w których 105 upowców rozgromiło w wiosce Niedilna (obwód lwów) ponad 3.000 doborowych żołnierzy SS i Wehrmachtu. Straty UPA: … 43.

Rozumiem, dlaczego władze publikują takie „raporty” jak dzisiejszy – chodzi o utrzymanie woli walki (pisała o tym „Rzeczpospolita” tydzień przeszło temu), ale nie rozumiem, dlaczego nam się wciska tego rodzaju „informacje” z przebiegu wojny.

Wracając do tematu, uważam, że to, co zrobił Andrzej Duda jest po prostu szkodliwe, gdyż gdyby nastąpiła jakaś prowokacja, to propaganda Rosji wskazywałaby na Polskę, nie na Ukrainę, jako na potencjalnego sprawcę, któremu od początku zależało na takiej tragedii, aby w ten sposób sprowokować interwencję NATO.

Czy to takie trudne, aby przewidzieć konsekwencje absurdalnych spekulacji. „Co by było, gdyby było…”? Zwłaszcza, że wystarczy to, co jest i co już na pewno wiadomo np., że kończą się rezerwy przyjęć uchodźców i nikt nie ma pomysłu, co zrobić z tym, którzy do nas jadą. Nikt, prezydent RP też tego nie wie i w tej sprawie się akurat nie wypowiada. A szkoda, bo Polacy chętnie by go posłuchali.

Prof. Bogusław Paź
https://myslpolska.info

Komentarzy 38 do “Ukraińska wojna informacyjna”

 1. Andy said

  Popatrz: https://rumble.com/vx6vok-putin-vs-the-deep-state-part-one-a-film-by-mrtruthbomb.html

 2. Ale dlaczego? said

  Mąż żydówki sam nie wiadomo jakiego pochodzenia, ale na pewno nie polskiego z przekonania, jest tylko figurantem. I to nie-lotnym, jak jego poprzednich. A szczególnie Bolek.
  I założę się o chrzynkę wódki, że to nie on odradzał wysłanie MIGów z polskich lotnisk do wojny z Rosjanami, czyli wepchnięcia nas w wojnę i likwidację poprzez samobójstwo. A może nawet anihilację całej ludzkości.

  Co do propagandy. Jak mówię Polakom, że ścierwomedia przekazują propagandę wojenną Ukrainy jako prawdę, to nie rozumieją. I że PRAWDA na sojnie pierwsza ginie, też nie rozumieją.
  Bo tv prawdę pokazuje!!!

 3. Jabo said

  Proszę prezydentowi Dudzie wybaczyć, on się, jak sam powiedział , ciągle uczy. W angielskim się podciągnął, przedtem ani me, ani be, a teraz, proszę, całe zdanie na spotkaniu Kamalą Harris. Tylko złośliwcy twierdzą, że coś pokręcił, a złośliwców nigdy nie brakuje. W dyplomacji też się poprawi, a że w między czasie Polska wyleci w powietrze, trudno , nauka przecież kosztuje.

 4. Mietek said

  W niedzielę 13 marca wojska rosyjskie za pomocą siedmiu pocisków manewrujących zniszczyły „zagraniczny legion” sił zbrojnych Ukrainy, znajdujący się na poligonie Jaworowski we wsi Starichi (obwód lwowski).
  W ciągu dwóch minut 200 osób z tego nieudanego legionu zostało zabitych lub rannych od siedmiu pocisków Kalibr.

  Czy już wiadomo ilu jest poległych lub rannych, z pisowskiego zaciągu?
  Coś musi być na rzeczy, skoro pisowska propaganda nawołuje publicznie do zabicia Prezydenta Rosji.

 5. vera said

  A KIEROWNIK DUPA MĄCI I MĄCI ………..

 6. kolejny said

  Właśnie słuchałem informacji. które napisał Pan Mietek odnośnie Jaworowa. Są informacje, że pośród zabitych byli amerykanie.
  Eksplozje były słyszalne przygranicznym Lubaczowie i zatrzęsło szybami.
  Teraz czekam kiedy Rosjanie uderzą w podrzeszowską Jasionkę, jako proszący się o zbombardowanie punkt przerzutowy natowskiego gówna wojskowego.

 7. UZA said

  „Wszyscy znaczący wojskowi analitycy od USA po Berlin, właściwie nie ma wyjątku, wykluczają możliwość użycia przez Rosję broni masowego rażenia na Ukrainie. Nie miałoby to bowiem żadnego sensu: ani militarnego, ani politycznego, nie mówiąc o „pr”-owym.”

  Od razu widać, że ci analitycy nie wiedzą, o czym mówią. Rosja to nie Libia, a Putin to nie Kaddafi. Szczególnie niedorzeczne jest gadanie o jakimś PR. Czy można jeszcze bardziej pluć na Rosję i Jej Przywódcę niż to się teraz czyni na Zachodzie ? A dlaczego tak plują ? Bo się nie boją. I to jest – z rosyjskiego punktu widzenia – militarny i polityczny sens użycia atomicy właśnie na Ukrainie. Gdyby tamci zobaczyli, że Putin naprawdę może to zrobić, zaraz by przestali szczekać i rozbrzmiałaby po szerokim świecie gołębia pieśń pokoju. Nikt w końcu nie chce umierać za jakąś tam Ukrainę. Zełenski z pełnymi gaciami podpisałby wszystko, a Rosja uzyskałaby to, czego chciała a nawet jeszcze więcej.

 8. Można zrozumieć, że strony wojujące seryjnie zabijają prawdę, bo tak na wojnach bywa. Inna rzecz, że strona przegrywająca w wojnie międzyruskiej nie tylko prawdę zabija, ale i własną wiarygodność w tempie iście blitzkriegowym. Jednakże Polska nie jest stroną wojującą, więc dziennikarzy w Polsce powinno obowiązywać jak najpełniejsze powiadamianie społeczeństwa polskiego o sytuacji w sąsiedztwie. Ale jak zakłamane są massmedia nadwiślańskie, pokazały dwa lata kowidowego terroru. Zatem okupacja polskich massmediów przez przeciwników polsko-rosyjskiej przyjaźni nie dziwi ani łapanki na wrogów wciągnięcia Polski do wojny.

  Żeby internetowe łapanki i rezania nie wyszły do realu, potrzebujemy w Polsce dekolonizacji.

  https://silnapolska.wordpress.com/2022/02/14/ruch-dekolonizacji-polski/

  Bez zrzucenia kolonialnego jarzma realizacja jakichkolwiek znaczących potrzeb polskich będzie nadal niemożliwa. Jak choćby zawieszenie członkostwa w NATO.

  https://silnapolska.wordpress.com/2022/03/11/polska-w-nato-z-polskiego-punktu-widzenia/

 9. Olo said

  Jeśli ktokolwiek dokona takiego ataku, to najprędzej polinicki reżim, na zlecenie swoich syjonistycznych mocodawców.

 10. JerzyS said

  Rzeszowska Jasionka się prosi!

  a jak się oprosi?

  Kto poniesie konsekwencje?

 11. lewarek.pl said

  Duda rwie się na tę wojenkę.
  Najpierw wymyślił, że Polska odda swoje migi-29 Ukrainie, a ukraińskim lotnikom postawi do dyspozycji swoje lotniska.
  Potem, gdy ów genialny pomysł przepadł z powodu niechęci NATO i amerykańskiego rządu do wystawiania się (a przede wszystkim polskich lotnisk) na rosyjskie rakiety, zaproponował, żeby te migi wzięło od Polski NATO i podarowało je Ukrainie. Wiadomo, przed NATO Rosja się cyka, a jakby się postawiła, to tak jej przywalimy…
  Teraz przyszło mu do głowy, że Rosja może użyć broni chemicznej. Ba, on jest nawet pewien, że użyje, i przestrzega przed tym świat, dopóki (halo, NATO, czy słyszycie?!) nie jest za późno.
  Jeśli tego skurwiela ktoś lub coś nie powstrzyma, to rzeczywiście wpakuje nas w wojnę.

 12. plasibo 81 said

  Piszę na Telegramie z pewną Rosjanką która pracuje w ministerstwie Obrony Rosji. Pisała Ona że ten konflikt jest dla Rosji być albo nie być na tej planecie. Oni traktują ten konflikt bardzo poważnie i wszystko zależy teraz jak bardzo fiknie NATO. Jeśli zbyt mocno to wszystkie karty są w grze , włącznie z grzybobraniem . Akurat ja stoję za Rosją bo zawsze za Nią stałem . Nie dam sobie wyprać mózgu anglosasom bo tak naprawdę ten konflikt jest po to aby zniszczyć Słowian ale głupie polactwo sobie nie zdaje z tego sprawy !!!

 13. wanderer said

  Gdyby byl odrobine madrzejszy nigdy nie zostalby wybrany prezydentem, bo moglby sie polapac co sie dzieje i jak jest rozgrywany. Tu jest wybor selektywny, takich ludzi, ktorzy daja gwarancje ze nigdy sie nie zbuntuja. A pan „dick” jest tego stanu rzeczy gwarantem.

 14. Q1 said

  Ad. 11 (Lewarek)
  Jak kilka dni temu podał były ambasador Polski w Syrii pan Krzysztof Baliński minister Ziobro ujawnił, że to Jarosław Kaczyński wpadł na pomysł udostępnienia naszych lotnisk samolotom ukraińskim.
  O ile dobrze zrozumiałem informacje prasowe to Amerykanie „zaproponowali” Polsce przekazanie Mig-ów Ukrainie, a nie Andrzej Duda.

 15. Maverick said

  Dosadnie o rzydzianach i ich ciągłych knowaniach. Oczywiście Dudzian też gra rzydziańskie zagrywki i prowokuje nie tylko pomówienia ale insynuacjami. A jak wiemy gdy rzydziany kogoś o coś pomawiają same to czynią. Boją się rzydziany że może wyjść ze to oni stworzyłi świrka na Upadlinie i podrzucili go Chińczykom. Wystarczy popatrzeć jak byli na to przygotowani, i ile na tym zarobili.

  https://rumble.com/vxehbn-putin-is-the-new-covid.html

 16. Józef Bizoń said

  Proszę zapoznać się z tą ustawą.
  Dz.U. 2005 Nr 17 poz. 141
  U S T A W A z dnia 6 stycznia 2005 r. o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym
  .https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20050170141/U/D20050141Lj.pdf

  Teraz ustawą o zaproszeniu i masowym osadnictwie Ukraińców w Polsce – zwaną dla niepoznaki ustawą z dnia 9 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (ma 85 stron i prace nad nią musiały być prowadzone co najmniej od grudnia 2021 r.) –
  wszystko zostało z premedytacją spięte w jedną całość ku zgubie Polaków w ich własnej Ojczyźnie.

 17. Olo said

  Ale już połaskotać londyńskie miasta atomem byłoby jak najbardziej uzasadnione i nikt nawet łzy za anglosyjonistami by nie uronił. Odparować Londyn!!! Nie czekać. Nie ma na co…

 18. revers said

  Sevim Dagdelen
  6 mta3Srcpc0aconso8reuh o d1401:g05 ·

  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Selenskyj wezwał obcokrajowców do „obrony terytorialnej” kraju. Tych, którzy chcą stanąć „ramię w ramię” z Ukraińcami przeciwko wojskom rosyjskim zapraszamy i zwolnieni z niezbędnych formalności wjazdowych Ukraińskie ambasady za granicą działają jako agencje rekrutacyjne. Mówi się, że specjalnie ustanowiony „Legion Międzynarodowy” ma rozmiar 16 000 zagranicznych legionistów. Niemieccy neonaziści też dołączają i mobilizują się na Ukrainie. Podążają za wezwaniem milicji paramilitarnych takich jak ultranacjonalistyczny „Regiment Asow”, który już w minionych latach terroryzował rosyjskojęzyczną ludność w Donbassie, dziś w mieście Mariupol i minister spraw wewnętrznych erium w Ki Ev jest zawieszony. Od dłuższego czasu grupa neofaszystowska „III. Droga” i ruch tożsamości w Niemczech kontakt z faszystowskim pułkiem Asowem.
  Według doniesień medialnych kilkuset rezerwistów i ekspertów technicznych niemieckich wyraziło już chęć walki z wojskami rosyjskimi na Ukrainie w grupach czatowych. Niektórzy byli żołnierze twierdzą, że są już w strefie wojny. Rząd federalny w zasadzie daje zielone światło temu pośpiechu: Zamiast wycinać i jasno powiedzieć, że niemieckie służby najemników i neonaziści na Ukrainie nie przyczyniają się do powstrzymania wojny i działania wszelkimi środkami przeciwko niej, ogłasza t On światłem drogowym, niektórzy obywatele by nie byli zapobiegł „nie z zasady” uczestniczeniu w walkach o podróż na Ukrainę. „Dotyczy to potencjalnych rozmieszczeń zarówno po stronie ukraińskiej, jak i rosyjskiej. ” „W przypadku „ekstremistów” policja federalna zrobi, jeśli będzie to konieczne. „sprawdź zakaz przemieszczania się”. Co to za polityka?! Wraz z dostawami broni i falą wolontariuszy wojennych na front Niemcy coraz bardziej stają się partią wojenną na Ukrainie zamiast aktywnie pomagać w ustanowieniu pokoju.
  PS: To, że naziści istnieją na Ukrainie, nie może i nie może być usprawiedliwieniem tej wojny z prawem międzynarodowym. Nie ma usprawiedliwienia dla tego ataku i trzeba go natychmiast powstrzymać!

 19. revers said

  Niedzielski daje wszystko inklusiwe, bezpllatne zdrowie, lozka szpitalne, senatoria dla rannych siepaczy z asov, bezplatne szczepionki, lekarstwa i przejazdy.

  https://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/8370603,system-opieki-zdrowotnej-jest-przygotowany-na-przyjecie-ukraincow.html

  Polacy moga na laweczkach pod szpitalem zdychac w bolach.

 20. Maya said

  DOZENS KILLED BY UKRAINIAN CLUSTER BOMB ATTACK ON CENTER DONETSK
  – Patrick Lancaster

  https://rumble.com/vxfuup-dozens-killed-by-ukrainian-cluster-bomb-attack-on-center-donetsk-patrick-la.html

 21. marek said

  Sęp w Odessie

  W poniedziałek wieczorem, 14 marca, na portalach społecznościowych pojawiło się zdjęcie szefa Odeskiej Obwodowej Administracji Wojskowej, byłego dowódcy batalionu Aidar, Maxima Marchenko , spacerującego po mieście z francuskim działaczem publicznym Bernardem Henri-Levym .

  To zdjęcie zaniepokoiło wielu mieszkańców Odessy.

  Nic podobnego, tylko wojskowy gubernator obwodu odeskiego oprowadza po Odessie euroatlantyckie „psa bojowego” Bernarda-Henri Levy – jednego z ideologów amerykańskiego bombardowania Syrii, Libii i Jugosławii . Kampania, tu mamy popieprzone ”- powiedział Jurij Tkaczew , redaktor naczelny odeskiego wydania Timera .

  Inny mieszkaniec Odessy, pisarz, historyk i politolog Lew Wierszynin , choć obecnie mieszka w Hiszpanii, również jest zaniepokojony wizytą Francuza w Odessie.

  „ Weryfikowano to wielokrotnie: przybycie tego autora „teorii rzeczywistości metamorficznej”, z której wynika, że ​​„świat jest tym, co kreuje mędrzec, posłuszny jego kaprysom”, bez względu na to, w jaki sposób przybędzie, by zapewnić sobie wsparcie, wkrótce po jego odejście gwarantuje rozkład, krew i popiół. A teraz przebywa w Odessie, towarzysząc zbrodniarzowi wojennemu Marczenko, który przygotowuje miasto (według Monsieur Levy) do „wielkiej bitwy eschatologicznej”. W związku z tym wierzę, że Odessa to f****c (Odessa jest skazana na zagładę. – wyd.). Kto jeszcze potrafi biegać, biegnij. Jeśli coś zostanie na końcu, zawsze możesz wrócić, ale nie oddasz życia… ”, ostrzegł Wierszynin .

  Sam Levi nie pierwszy raz odwiedza Ukrainę.

  W lutym 2014 roku, dziewięć dni przed rozpoczęciem najbardziej krwawych wydarzeń na Majdanie, a następnie zamachem stanu, Levy przemawiał na głównym placu Ukrainy.

  „ Jestem obywatelem francuskim, jestem europejskim federalistą, ale dzisiaj na Majdanie, który przypominał Europie o jej pierwotnym powołaniu, jestem również Ukraińcem ” – powiedział tłumowi 9 lutego.

  Nie wszyscy, którzy słuchali słów Leviego, przeżyli następne dwa tygodnie.

  Trzy lata przed przemówieniem na Majdanie Levy wspierał innych protestujących w Libii. Prowadził kampanię na rzecz szybkiego obalenia Muammara Kaddafiego , wypowiadając się kategorycznie przeciwko pokojowemu rozwiązaniu sprzeczności między Kaddafim a protestującymi.

  “ Oczywiście nie do żadnych negocjacji! – wskazał w rozmowie z Le Parisien w sierpniu 2011 roku.

  Potem wypowiedział przerażającą przepowiednię.

  „ Tutaj, czekaj, Kaddafi upadnie, na pewno upadnie, aw całym regionie zobaczysz wesoły ogień. Będzie „libijski precedens”, nastąpi „incydent Kaddafi”. Tak więc, aby pomóc Syryjczykom, musimy wygrać w Libii ” – powiedział Levy.

  „Arabska wiosna”, która wybuchła później, doprowadziła w końcu do upadku stabilnego, bezpiecznego i mniej lub bardziej dobrze odżywionego życia w państwach Maghrebu i Bliskiego Wschodu, kryzysu humanitarnego w Afryce Północnej, fali jak wzrost liczby uchodźców z regionu do Europy, wzrost handlu niewolnikami i terroryzmu. Niewiele stanów wyzdrowiało z „wesołego ognia”, o którym mówił Levy.

  Trzy lata przed wezwaniem do wywarcia presji na Libię Francuz wezwał do zawarcia układu z Rosją. Wspierał Gruzję w sierpniu 2008 roku. Jednocześnie nie wahał się kłamać, mówiąc, że Gori zostało „spalone, splądrowane i zamienione w miasto duchów” przez Rosjan, co wywołało gniew nawet tych, którzy odwiedzali z nim Gori.

  „ Jeśli potrafi odróżnić żołnierzy od bojowników, to flaga jest w jego rękach! Jeśli wyczuł rozkład, ja nic nie czułem. Pisze też, że Gori zostało spalone, splądrowane i zamienione w miasto duchów. Ale w tej chwili nikt z nas nie mógł tego powiedzieć z całą pewnością – po prostu dlatego, że nas tam nie było. W końcu nie dotarliśmy półtora kilometra do Gori ”- zareagowała jego rodaczka, eurodeputowana Marie-Anne Isler-Beguin , która wraz z Levym była w grupie, która prawie dotarła do Gori ostro do słów francuskiego filozofa .

  Jednak inni europejscy politycy pospiesznie powtórzyli słowa Levy’ego i oskarżyli armię rosyjską o grabież.

  Dziewięć lat wcześniej, w 1999 roku, Levy wezwał do zbombardowania Jugosławii i bronił grupy terrorystycznej Armii Wyzwolenia Kosowa, której przywódcy, Hashim Thaci i Ramush Haradinaj , są już uznawani na Zachodzie za odpowiedzialnych za handel ludźmi, organami pozyskanymi od zabijanie cywilów, narkotyki i inne przestępstwa.

  Jednak ani Tachi, ani Haradinaj nie zostali skazani. A terroryści z Armii Wyzwolenia Kosowa zaoferowali już pomoc obecnemu prezydentowi Ukrainy Władimirowi Zełenskiemu w walkach z Siłami Zbrojnymi Rosji.

  Levy prowadził również kampanię na rzecz Zachodu, aby oficjalnie uznać bojowników czeczeńskich za legalne władze i zaczął nawiązywać kontakty z „Prezydentem Iczkerii” Aslanem Maschadowem .

  Levy stał się pierwowzorem dyskursu Bernarda-Henri Montaigne Montesquieu w powieści Victora Pelevina SNUFF

  Levy jest teraz w Odessie – zamieścił już wideo z miasta na swoim Facebooku – i to nie wróży dobrze miastu. W sieci pojawiło się już zdjęcie przedstawiające wyposażenie stanowisk strzeleckich pod osłoną zabytków architektury w mieście. Już sam nacjonalista Marczenko zadeklarował gotowość do walki w mieście.

  “ Istnieje groźba lądowania na naszym wybrzeżu. Ale nasi żołnierze są na to gotowi. A wszystko, co widzi wróg, to dno Morza Czarnego ”, powiedział Marczenko.

  Odessy mogą tylko chcieć przeżyć. Przybycie sępa takiego jak Levi nie wróży dobrze.

 22. Wlodek said

  Ad. [11] Lewarek.pl
  2022-03-14 (Poniedziałek) @ 22:59:01

  Rozpowszechnianie, że ktoś z ekipy w Warszawie „…wymyślił, że Polska odda swoje migi-29 Ukrainie, a ukraińskim lotnikom postawi do dyspozycji swoje lotniska …”, jest co najmniej naiwnością.
  Jeżeli nie naiwnością, to próbą odwrócenia uwagi od rzeczywistych prowodyrów lub ich „rozgrzeszenia”.

  Lewarek znowu „podważa” fakty. Już raz zarzucił Carlos’owi pomyłkę:
  https://marucha.wordpress.com/2022/03/12/taktyka-strategia-i-operacje/#comment-998555

  Ponieważ odpowiedź i komentarz Carlos’a była dla Lewarka zbyt obszerna, to może ustosunkuje się do mojego komentarza:
  https://marucha.wordpress.com/2022/03/12/taktyka-strategia-i-operacje/#comment-998737

  „… Ad. [19] Lewarek.pl
  2022-03-14 (Poniedziałek) @ 00:43:10 / Taktyka, strategia i operacje / Posted by Marucha w dniu 2022-03-12 (Sobota)

  Lewarek może nie lubi polin’skiego nieRządu, ale nie jest to znowu powód do „wybielania” knowań „… linii Waszyngton-Bruksela …”.

  „… Pod koniec lutego szef unijnej dyplomacji Josep Borrell oświadczył, że ministrowie spraw zagranicznych państw UE zgodzili się wysłać Ukrainie 450 mln euro pomocy wojskowej na broń ofensywną. Borrell powiedział, że pakiet pomocy wojskowej UE może obejmować dostawę myśliwców dla ukraińskich sił powietrznych. O samoloty prosił szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba. Chodzi o modele poradzieckie, głównie MiG-i i Suchoje. W Unii są kraje, dysponujące takimi maszynami (m.in. Polska) i są w stanie je dostarczyć – stwierdził Borrell.
  Wypowiedź wywołała falę reakcji. – Nie wysyłamy naszych samolotów, ponieważ to oznaczałoby ingerencję militarną w konflikt, który toczy się na Ukrainie, włączenie się tym samym NATO w konflikt – oświadczył 1 marca prezydent Andrzej Duda.
  – Nie wysyłamy naszych samolotów, ponieważ to oznaczałoby ingerencję militarną w konflikt, który toczy się na Ukrainie, włączenie się tym samym NATO w konflikt – powiedział prezydent Andrzej Duda, pytany o kwestię przekazania przez NATO samolotów bojowych Ukrainie.
  – NATO nie będzie stroną konfliktu, dlatego nie zamierzamy wysyłać wojsk na Ukrainę ani samolotów w ukraińską przestrzeń powietrzną – zadeklarował sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg. …”
  [https://www.rp.pl/polityka/art35824551-polska-przekaze-mysliwce-mig-29-ukrainie-kumoch-borrell-wywolal-temat-po-czym-sie-wycofal]

  Lewarek nie bierze pod uwagę faktu, że „… wiadomość ukazała się w mediach ..”, ponieważ upublicznił to np. komik z Kijowa, rozczarowany postawą NATO, wykorzystując w tym celu telefoniczne „ustalenia” z Dudą.

  O czym Duda plotkował z Zełenskim nie wiemy, ale oficjalnie powiedział:
  „… że przyjaźni się z prezydentem Zełenskim. – Rozmawiam z nim rzeczywiście codziennie, sytuacja jest taka, że chcę być na bieżąco i usłyszeć najbardziej aktualne i prawdziwe informacje o tym, jaka jest sytuacja na Ukrainie, jak wygląda sytuacja wojenna, humanitarna;
  – To między innymi bierze się właśnie z tych rozmów i informacji, które ja od prezydenta Zełenskiego uzyskuję – powiedział prezydent.
  Zapewnił, że stara się też wspierać prezydenta Ukrainy, „żeby miał poczucie, że Ukraina nie jest sama, że myślimy o nich, że jesteśmy z nimi, że ich wspieramy, że nie walczą sami”.

  Jest wielu dezinformatorów, więc nie należy powielać niesprawdzonych wiadomości. …”

 23. UZA said

  „Nie dam sobie wyprać mózgu anglosasom bo tak naprawdę ten konflikt jest po to aby zniszczyć Słowian ale głupie polactwo sobie nie zdaje z tego sprawy !!!”

  Racja ! I nie tylko Słowian – chodzi o zniszczenie wszystkich ludzi. Niestety, jak pokazała Operacja „Pandemia”, tylko nieliczni rozumieją co się dzieje, a jeszcze mniej liczni mają odwagę działać. Ludność na Zachodzie została już w większości przecwelona i jest gotowa do anihilacji. Do końca będą wierzyć, że jest fajnie, a będzie jeszcze lepiej – kiedy szwiat pokona złego Putina i wszyscy zostaną przymusowo wyszczepieni. Najdziwniejsze jest zaś to, że globalni sataniści wcale nie kryją swoich zamiarów (depopulacja, Wielki Reset), mówią do tych biednych idiotów otwartym tekstem, a idioci się cieszą. Mają oczy, a nie widzą, mają uszy, a nie słyszą … Krótko mówiąc : ex Oriente lux.

 24. Marek said

  zydek Levy w jednym rzędzie z Poroszenko, Komorowskim, Kuskiem i resztą postępowców na Majdanie
  http://r-scale-4c.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/ebd6d2f5d60ff9afaeda1a81fc53e2d0/158333c6-ba90-11e4-bb22-0025b511229e.jpg?type=1&srcmode=3&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=970&srch=425&dstw=970&dsth=425

 25. revers said

  Ambasador polski na Ukrainie wezwał w zeszłym tygodniu Polskę do wywołania wojny z Rosją. Zagraniczne media sugerują, jakoby Polska miała zaatakować Rosję! Telewizyjne Wiadomości wyzywają na pasku prezydenta Rosji od „potwora z Kremla”.

  To wszystko jest skandaliczne, znamienne dla tych ostatnich czasów. Takiej niesprawiedliwości jeszcze nie było! Na Ukrainie od lat, od przynajmniej 8 lat, mordowani są ludzie w bratobójczej wojnie. Świat milczy. Wszystko „wina Putina”. I wszyscy szczują na Rosję Polskę. NIE DAJMY SIĘ SPROWOKOWAĆ! NIE BĄDŹMY KOZŁAMI OFIARNYMI!

  Przypomnijmy sobie szczucie świata na Hussaina, Kadaffiego… W czyim interesie to było?

  zrodlo: czasy ostateczne telegram

 26. Amazon: reklama banderowców w Polsce

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/03/15/amazon-w-polsce-wsparcie-dla-banderowcow/

  A ponoć w Polsce jest „polski” rząd. Rząd jest od tego aby nas urządzić.

 27. Marek said

  Na lotnisku w Dniepropietrowsku doszło do ataku rakietowego
  Gubernator obwodu dniepropietrowskiego informuje o ataku rakietowym na dużą skalę na lotnisko. Pas startowy i terminal zostały uszkodzone.

  politikus.ru
  komentarz pod artykułem:
  Как там Беня КАломойский? Самый главный жидобандеровец

  hehe

 28. Marek said

  Pajechali:)

  14 marca Rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne rozpoczęły nalot na fabrykę Impuls w mieście Szostka w obwodzie sumskim, jedyne przedsiębiorstwo na Ukrainie, które produkuje materiały wybuchowe (korpusy, detonatory elektryczne, lonty detonujące itp.). W 2019 roku w zakładzie otwarto nowe centrum produkcyjne, dzięki któremu Ukraina po raz pierwszy w historii stworzyła zamknięty łańcuch do produkcji broni rakietowej i pocisków artyleryjskich. W ubiegłym roku rozpoczęto masową produkcję amunicji VOG-17V do granatników podwieszanych i automatycznych.

  Politikus.ru

  komentarz pod:
  Лучше поздно чем никогда!

 29. Marek said

  Teraz panowie latają tak.

  Wydłużono więc loty zagranicznych linii lotniczych, którym zabroniono korzystania z przestrzeni powietrznej Rosji.

 30. Marek said

  Rosja nałożyła sankcje na Bidena, Blinkena, Psaki i innych

  W odpowiedzi na pakiet sankcji zakazujących m.in. wjazdu do Stanów Zjednoczonych dla najwyższych urzędników Federacji Rosyjskiej 15 marca 2022 r. strona rosyjska ogłosiła listę sankcji. Na „czarnej liście” znalazły się pierwsze osoby ze Stanów Zjednoczonych, a także szereg urzędników, przedstawicieli organów ścigania, bankierów. Pełna lista osób, którym zakazano wjazdu do Rosji:

  1. Joseph Biden; 2. Anthony Blinken; 3. Lloyda Austina; 4. Mark Milley; 5. Jacob Sullivan – Asystent Prezydenta Stanów Zjednoczonych ds. Bezpieczeństwa Narodowego; 6. William Burns – dyrektor CIA; 7. Jennifer Psaki – sekretarz prasowy Białego Domu; 8. Duleep Singh – Zastępca Asystenta Prezydenta Stanów Zjednoczonych ds. Bezpieczeństwa Narodowego; 9. Samantha Power – Dyrektor Agencji Rozwoju Międzynarodowego; 10. Hunter Biden – syn prezydenta Stanów Zjednoczonych; 11. Hillary Clinton – była kandydatka na prezydenta USA; 12. Adewail Adeyemo – Pierwszy Wiceminister Finansów; 13. Reta Jo Lewis – Prezes i Przewodniczący Rady Dyrektorów Banku Eksportowo-Importowego.

  komentarz pod:
  Не хватает Вички Нуланд. Европейцев общеизвестных типа жозеПа со столтенбергом тоже обозначить надо, да и Кляуза Шваба не забыть до кучи. Этот подонок выражал „недовольство” по поводу нарушения Россией его глобалистических шашней.

  Politikus.ru

 31. Marek said

  Wyprawa najemników na Ukrainę to „bilet w jedną stronę” Na Zachodzie jest coraz więcej dowodów na to, że podróż w charakterze najemnika na Ukrainę to „bilet w jedną stronę”.

  Politikus.ru
  komentarz pod:
  Im więcej zagranicznych najemników i instruktorów zostanie zabitych na Ukrainie, tym mniej nowych zachodnich degeneratów będzie chciało związać się z Ukrainą. Wszyscy Napoleonowie, Hitlerowie, Bandera, Mazepa i inni degeneraci – kaput z biletem do piekła.

 32. Marek said

  Ukraina osiągnęła dno.

  Gwardia Narodowa Ukrainy i symbol państwowości ukraińskiej dotarły do ​​dna. W dosłownym tego słowa znaczeniu.

 33. Marek said

  hehe:

  https://politikus.ru/v-rossii/141640-opyat-ne-ugodili.html

 34. Marek said

  Dla równowagi:)
  https://www.pap.pl/aktualnosci/news,1115544,jaroslaw-kaczynski-mateusz-morawiecki-udaja-sie-do-kijowa-spotkaja-sie-z

 35. pies said

  Panie Prostopopolsku: Ostatnimi czasy stałem się optymistą, uważam mianowicie, że można jeszcze niżej upaść. Można, można. Założę się że ludziska będą masowo kupować tę garderobę i jeszcze prześladować tych co nie kupili. I to jeszcze nie jest czwarte dno, zaraz będzie słychać pukanie.

  Odszczekuję niniejszym wszelkie polemiki z Gajowym w temacie klasy naszych niestety Rodaków.

  Oby moje słowa………..

 36. 15.03.2022 – rosyjskie sprawozdanie o operacji

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/03/13/operacja-z-sprawozdanie-strony-rosyjskiej/#0315

 37. Wywrotowiec said

  do Andy 1:
  Super video material,chyba najlepszy jak do tej pory w tym temacie.
  Super muzyka.Jakis pomysl kto to skomponowal i gra?

 38. pies said

  Prostopopolsku: ku pokrzepieniu serc:

  https://cryptonoobs.cupsell.pl/produkt/546107-Anty-Bandera-Anty-UPA.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: