Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
  Ignorant o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o „Złamanie hegemonii jest…
  Barbara Chojnacka o „Złamanie hegemonii jest…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Wolne tematy (24 – 2022)

Posted by Marucha w dniu 2022-03-17 (Czwartek)

Dr inż. Daniel Kucharski z Uniwersytetu w Austin (Teksas) zainicjował ogólnoszwiatową akcję, by skoordynowanym wysiłkiem sił postępu i demokracji zakłócić pracę rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej GLONASS. Zebrano na razie kilkadziesiąt tysięcy podpisów.

Polska (oczywiście) już to robi od dłuższego czasu – nie dostarcza danych z pomiarów laserowych dokonywanych przez stację PAN działającą w ramach międzynarodowej sieci ILRS.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2022/03/13/wolne-tematy-23-2022/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2022/03/19/wolne-tematy-25-2022/

Gajowy Marucha

Komentarzy 218 do “Wolne tematy (24 – 2022)”

 1. Kapsel said

  Od zachodu słońca wczoraj do dzisiaj wieczór , Żydzi obchodzą swoje święto Purim , (purim znaczy los) , jako święto bardzo radosne i wesołe , koniecznie trzeba i to dwukrotnie wysłuchać Księgi Estery ze specjalnego pergaminowego zwoju w synagodze. Drugim nakazem jest ofiarowanie datków minimum dwóm osobom które służą do spożycia a trzecim elementem jest obfita uczta gdzie można tak dużo pić aż do momentu, kiedy nie widzi się różnicy między Błogosławionym Mordechajem a Przeklętym Hamanem. Tradycyjnym przysmakiem są ciasteczka zwane uszami Hamana.

  To właśnie w Purim NATO zaczęło bombardować Jugosławię, rząd polski wysyłał kontyngent wojskowy do Afganistanu ale też i referendum na Krymie odbyło się w Purim co również jest bardzo wymowne.Także naloty na Irak zaczęły się dzień po Purim

  Dostałem kiedyś na maila taki fragment pracy Diakona: Andriej Kurajew , za wiki dodam – Andriej Kurajew (ur. 15 lutego 1963 w Moskwie) – rosyjski duchowny prawosławny, teolog, syn filozofa Wiaczesława Kurajewa.)

  „W przeciągu dwóch dni „wszyscy książęta państw, satrapowie i namiestnicy, i zarządcy spraw króla podtrzymywali Żydów […]. Tak pokonali Żydzi wszystkich swoich wrogów przez uderzenie mieczem, przez zabójstwa i zagładę, i zrobili z nienawidzącymi ich wszystko, co chcieli” (Est 9,3-5). Hamana i dziesięciu jego synów powieszono. (Księgi talmudyczne przytaczają następujący szczegół: Pan spytał drzewa, które z nich pragnie być zaszczycone, żeby na nim powieszono wroga Żydów. Najlepiej ze wszystkich odpowiedziała tarnina: „Jestem najbardziej niegodnym drzewem, gdyż tylko sprawiam ból tym, którzy dotykają mnie. Ten człowiek także sprawił sporo bólu ludziom; dlatego bardziej od innych nadaję się dla niego”. Jeśli ta opowieść przypadłaby na czasy przedchrześcijańskie, byłaby jedynie sympatyczną bajką. Ale po Ewangelii wszelkie wzmianki o tarninie w religijnym kontekście nie mogą już obejść się bez skojarzeń z cierniową koroną Zbawiciela. Ta opowieść otwarcie liczy na wywołanie skojarzeń: powieszony Haman – powieszony Nazarejczyk; tarnina tracąca Hamana – cierń torturujący Nazarejczyka. Pierwsze wydarzenie, ukaranie grzesznika miało miejsce z woli Bożej, a więc drugie też należy odebrać w ten sam sposób…) Zgładzono 75 tysięcy Persów, elitę kraju, każdego, kto był potencjalnym przeciwnikiem. Los perskiego imperium był przesądzony.
  Nie piszę teraz rozprawy teologicznej, nie zajmuję się tutaj komentowaniem i apologią Starego Testamentu. Nie wypowiem ani jednego słowa osądu pod adresem osób obecnych w Świętej Historii. Pragnę zauważyć jedynie, że w hebrajskim tekście Księgi Estery brak wzmianek o Słowie Bożym. To jest opowieść historyczna, a nie Boże objawienie. (Ojciec Solomona Lurie, autora książki Antysemityzm w starożytnym świecie pisze do syna, że „Księga Estery to wielce drażniący i słaby literacko utwór”.)
  Moje zdziwienie dotyczy czego innego: jak można kilka tysiącleci później świętować wydarzenia tamtego dnia? Czy jest drugi naród na ziemi, który weseląc się świętuje dzień świadomych, bezkarnych, masowych zbrodni? Rozumiem święto na cześć wojennego zwycięstwa. Po otwartym i ryzykownym starciu – dzień triumfu – to męskie i uczciwe święto. Ale jak świętować dzień pogromu? Jak świętować dzień masakry tysięcy dzieci? I jak można pisać o „wesołym Święcie Purim”?
  A jest to święto bardzo wesołe. Jedynie w tym dniu trzeźwy i pedantyczny Talmud zaleca upijać się: „Po południu jedzą świąteczny pokarm i piją trunki alkoholowe aż do momentu, kiedy przestają rozróżniać słowa ‚przeklęty Haman’ i ‚błogosławiony Mordechaj'”. Jak pisze Encyklopedia Żydowska, świąteczne dania obfitują w pierogi z poetycką nazwą „uszy Hamana”. Mówi się, że są to znane nam wszystkim pierogi-przekładańce z mięsem w środku. Jaki miły rodzinny obrazek: rodzic, nie rozróżniający już imienia Hamana od imienia Mardocheusza, proponuje synkowi: „Kochanie, czy nie masz jeszcze ochoty na ciało naszego wroga?”
  I to święto czczone jest jako jedno z największych. Wśród mędrców talmudycznych „krąży nawet opinia, że kiedy wszystkie księgi proroków i hagiografów pójdą w niepamięć, Księga Estery wbrew temu nie będzie zapomniana, a Święto Purim nie przestanie być obchodzone”.
  Czy nie jest więc bezpodstawne przypuszczenie, że w świadomości żydowskich liderów Międzynarodówki, kobiecy ruch rewolucyjny kojarzył się z imieniem Estery, a 8 marca wybrano ze względu na siłę przyzwyczajenia, jakim było obchodzenie w tych dniach uroczystości rodzinnego Święta Purim?
  Międzynarodówka stawiała sobie cele międzynarodowe, planetarne. Jej działacze mieli wiele do powiedzenia innym narodom. Purim to święto pogromu wrogów. A kim są wrogowie dla wyznawców judaizmu? Czy są nimi tylko współplemieńcy nieszczęsnego Hamana? W średniowiecznej Dyspucie Nachmanidesa Żyd komentuje psalm: „Rzekł Pan do Pana mego: ‚Siądź po mojej prawicy, aż Twych wrogów położę jako podnóżek pod Twoje stopy'”. Żyd zgadza się, że mowa tu o Mesjaszu. I wyjaśnia: „Tak więc Bóg będzie pomagać mesjaszowi aż do chwili, kiedy nie położy wszystkich narodów u podnóża nóg jego, ponieważ wszystkie one to jego wrogowie – one jego ciemiężą, one odrzucają jego przyjście i władzę, a niektóre z nich stworzyły innego mesjasza”. Tak więc w dziejach myśli żydowskiej istnieje nurt, który twierdzi, że wszystkie narody są wrogami Żydów. Wydarzenia Purim przypominają, jak należy postępować z wrogami. W tym właśnie zawiera się potworność tego „wesołego święta”: z pokolenia na pokolenie odtwarza ono wzór postępowania z tymi, których Żydzi któregoś dnia uznają za swojego wroga. Nie ma historii, nie ma postępu. Nie ma wzrostu duchowej i moralnej świadomości. Starotestamentowa żądza krwi nie została przemieniona. Te normy pozostają żywe do dnia dzisiejszego. Archetyp nie zmienił się. On wciąż postrzegany jest jako wzorzec godny odtwarzania (na razie w wymiarze rytualno-symbolicznym, ale w razie czego – także rzeczywistym: zauważmy, że zbrodniarze hitlerowscy, którzy zostali skazani na śmierć – jak najbardziej słusznie! – byli straceni nie przez rozstrzelanie, ale przez powieszenie).”

  .https://www.youtube.com/watch?v=ZUI6m7gJdsE&t=13s

  .https://www.youtube.com/watch?v=7fFtUxqT5O4

 2. Kapsel said

  Jako że zabronione jest komentowanie tego nagrania to proszę wyszukać sobie na YT

  Putin: Jestem gotów do rozmów na temat neutralności Ukrainy

 3. Kapsel said

  Z poprzednich WT

  Władimir Putin uznany za zbrodniarza wojennego przez senat

  Wolne tematy (23 – 2022)

 4. Marucha said

  No cóż, dowolna instytucja amerykańska może sobie uznawać kogo chce za kogo chce – nawet Gretę Aspergerkę za papieża.
  W praktyce – mogą Putina pocałować w düpę.

 5. Kapsel said

  Pan Gajowy

  Dokładnie tak jest ale jestem też ciekaw reakcji np. Niemiec i Izraela.

 6. Yagiel said

  ad Trampol@288 poprz. WT – a komu zależy na szybkim zakończeniu tej wojny ? Rosji nie, bo wezmie co swoje głodem i przejmie rynek zbóż/żywności (Ukraincy nie obsieją); a gaz popłynie przez Ukra i NS II będzie psu na buty… Niemcy się przyczołgają, jak psy ! Aber nein ? Hier werde liegt das Hund begraben… (na ile znam niemiecki; część Niemców zna doniecki)
  Biden’USA nie chce końca wojny, bo przykrywa nią własną katastrofę zewn i wewn: ucieczkę z Europy, likwidację globalnej wartości dolara i zapaść gospodarczą wewnątrz: jeno patrzeć rewolucji w stylu 1917 😉
  i Trump też spoko patrzy, bo Kreml ratuje mu gospodarkę i szykuje powrót na prezydenta…
  Nie chce zostać z Chinami sam na sam.
  Xazarii też nie zależy, bo ma nadzieję zrobić tam jeszcze jakiś wybuch biologiczno-chemiczny – tfutfutfu!!! – bo atomowego już nie ma z czego – oczywiście na konto Kremla i…
  Ktoś jeszcze ważny ? Jasne – Białe Kapelusze i Białe Smoki Azji: oni też działają za parawanem Ukrainy… Ci na Ukrainie Xazarzy zostawieni na koniec. Kiedy z obu stron Jedwabny Szlak II będzie gotów i już tylko-styk !
  Zresztą Chiny ? Nie wiem, bo i BF wypowiada się dziwnie i Ławrow nagle zawraca… Xazarskie sługusy mają wybić 1/2 populacji Chin ? i jednocześnie zdobyć Taj-Wan ? I Syberię ?

  Więc wygląda na to, że Europa nie-Rosyjska jest przeznaczona na rozpiedrol zaraz po Ukrainie albo i tą samą wojną! Powoli, ale upodobni się do Ukrainy dziś… i mądrzy będą błagać o status republik donieckich ! Doniecka Republika Niemiecka – ładnie brzmi.
  Byle przeżyć!
  Xazaria bowiem gotowa jest walczyć o Glob-trumnę do ostatniego Ukrainca, Polaka, UE-Europejczyka z Biden’plugastwem – znaczy popełnić samobójstwo w otoczeniu ostatniego miliarda jej nieświadomych wyznawców. Europa jako piedrolona zbędna już kur… sekta xazarska: co za mental-bagno! Na zachód od BelGradu.

  Trwanie tej TAKIEJ FAKEwojny – wraz z FAKEdemią i FAKEgłodem – pokazuje nam, że Europa Zachod jest już skazana na trup ! Jakieś zombie-życie ?
  To proponuję numer NEO NÓWKI pt. „TRUMNY”: 2021 oni są przytomni=na czasie, a
  nawet przed: prorocy czyco ?!

 7. Yagiel said

  W mendiach wszystko słomiany ogień: szybko gaśnie.
  A mnie zastanawia, po co na Ukraine/do Kijowa pojechał CYRK Czterej Pancerni i Kot ?
  Jeśli w ogóle realnie ta podróż kolejowa odbyła się – ? Są jakieś dowody poza mendialne ?
  Ale załóżmy, że odbyła się – po co ?
  1. by wwieźć Zełenskiego na chwilę dla kamer i wywieźć znów do KL Polin ? Jakie są dowody poza-xazarskie/mendialne na jego pobyt w Kijowie ?
  2. By wywieźć z Kijowa Zełenskiego albo kogoś/i/coś bardzo ważnego ?
  3. Plotkę, że Zełenski jest synem albo bliksim krewnym Kaczyńskiego uważam za… plotkę. Ich spotkanie w Kijowie – pożegnalne? – i tak byłoby zbędnym CYRKiem, bo przeż mogli się spotkać w KL Polin przedtem…
  4. Wyjazdu nie było zatem – ?

  Ta podróż – a podróż przerwana Ławrowa do Pekinu ? Dziwne: można wjechać na terytorium okupowane przez wroga, a nie można wlecieć na terytorium sojusznicze ?

  Dumał-nie dumał – carem nie budu… Przynajmniej rowerem mogę pohasać, gdzie mnie oczy poniosą !
  Ok, raczej gdzie nogi…
  Tym bardziej, że – widzieliście ten żółty pył/kurz saxaryjski nad Hiszpanią, Francją… ? A JK przed-widział.

 8. Miro said

  Panie Kapsel

  Tak wygląda święto PURIM: masakrowanie goja

  .https://www.cda.pl/video/343048308

 9. Boydar said

  Jaka piękna ustawka, ja, stary kolejarz Wam to mówię. Ale słuszna, już dawno trzeba było to zrobić. Tylko że właściwe zaćmienie słońca nastąpiło dopiero teraz

  https://wiadomosci.wp.pl/awaria-w-centrach-sterowania-ruchem-pociagow-sklady-opoznione-lub-odwolane-6748171682691840a

 10. maxi said

  Tak to wygląda u Amerykanów „demokracja”. No i oczywiście jakiś polski przydupas się znalazł.
  Ale uderzenie w rosyjski GLONASS może źle się skończyć, bo Rosjanie mogą uderzyć w GPS i to nawet bezpośrednio rakietami. Obecnie Rosjanie nie mają wiele do stracenia, a GPS to dla nich śmiertelne niebezpieczeństwo. GPS może na prowadzać samoloty i rakiety wroga.

 11. kontra said

  w szwajcarskim tvp glownym wydaniu dziennika tv takie cos pokazali,
  Szwajcaria kompletnie zlekcewazylaa neonaziste banderowca jarosława Kaczynskiego

  stosowny fragment:

  rts.ch/play/tv/redirect/detail/12942209?startTime=136

 12. Kapsel said

  Re 8

  Wszystko się zgadza ale przecież ja już ten filmik podałem w kom 1,proszę wprzódy dobrze obejrzeć.

 13. kontra said

  Uporczywa walka w obronie pozorów
  gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/uporczywa-walka-w-obronie-pozorow
  Odniosę się do tego, ale najpierw napiszę, jaką ja postawę postanowiłem przyjąć. Otóż postanowiłem być ostatnim frajerem i wierzyć we wszystko, prawie, co powie rząd. Dziś Kaczyński i Morawiecki jadą do Kijowa na spotkanie z Zełenskim. Jest oczywiste, że to demonstracja, która ma pokazać iż Lech Kaczyński triumfuje zza grobu.

  smieciu2 @gabriel-maciejewski
  15 marca 2022 17:06

  1. Tak jak pisałem tu już wiele razy. Najbardziej niesamowite dla mnie jest że w jednej chwili ludzie tutaj, niestety na czele z szefem SN, postanowili odrzucić wszystko to co było tu pisane. Odrzucić książki wydane przez Pana Maciejewskiego.

  Okazuje się że cała nauka, którą można zaczerpnąć z tego portalu i z książek została nagle unieważniona. Ponieważ nagle w jednej chwili zaczęła się liczyć tylko oficjalna narracja.

  Słowem autor, szef SN napisał naprawdę masę tekstu, włożył naprawdę (jak mi się wydaje) masę wysiłku by wykazać że zawsze gdzieś tam toczy się to prawdziwe podskórne życie, że tak naprawdę oficjalna historia, narracja są jedynie bajkami mającymi przykrywać rzeczywistą rozgrywkę.

  Rozgrywkę, którą naprawdę ciężko przeniknąć, ponieważ trzeba często dotrzeć do „zapomnianych” dokumentów, pamiętników itp. Dopiero zanurzywszy się w ten świat z trudem bo z trudem można próbować coś rozgryść.

  Często na podstawie wątłych poszlak, symboli czy analogii. Kiedy zwykle okazuje się, tak jakoś, że jest zupełnie inaczej niż piszą w książkach o nakładach idących w setki tysięcy czy w mediach docierających do milionów.

  To wszystko nagle zostało unieważnione wraz z bombami, którymi Putin raczył potraktować Ukrainę.

  Nagle okazuje się że prawda ma leżeć tam gdzie zawsze znajdowało się kłamstwo.

  Ludzie mają brać na serio przekaz, który szef SN starał się zawsze demaskować.

  Cóż dla mnie to jest po prostu kosmiczne.

 14. Głos Prawdy said

  DLA PRZYPOMNIENIA

  Ludobójstwo narodu irlandzkiego przez Brytyjczyków
  https://opinie.wp.pl/zaglada-irlandczykow-anglicy-wymordowali-polowe-populacji-wyspy-6126042515511425a https://opinie.wp.pl/zaglada-irlandczykow-anglicy-wymordowali-polowe-populacji-wyspy-6126042515511425a

  Ludobójstwo narodu chińskiego za pomocą narkotyków
  Druga wojna opiumowa. Jak światowe mocarstwa pozbawiły Chiny autonomii gospodarczej
  https://historia.org.pl/2019/09/25/druga-wojna-opiumowa-swiatowe-mocarstwa-zmusily-chiny-do-gospodarczej-uleglosci/

  Ludobójstwo Indian
  Indianie, wyrzut sumienia
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/ludzieistyle/1746394,1,indianie-wyrzut-sumienia.read

 15. kontra said

  Wojna już nie domowa na Ukrainie 17.03.2022r.- 2459 dzień od nowego rozejmu (pełnowymiarowa operacja zbrojna USZ wobec republik w Donbasie, zakończona interwencją wojsk FR- dzień 28).

  Przejściowe trudności na odcinku sankcji: „- Przez brak sankcji na surowce z Rosji możemy obserwować umacnianie się kursu rubla. Płynie obecnie więcej gazu na Zachód niż przed wojną – pisze na TT Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

  Marcin Klucznik z PIE dodaje: rubel odrabia straty,

  sankcje nie działają tak, jak powinny. „W ciągu ostatnich pięciu dni rubel umocnił się o ponad 25 proc. Rosyjska waluta odrobiła już większość strat względem okresu sprzed wojny” – pisze Marcin Klucznik”
  https://adnovumteam.wordpress.com/2022/03/17/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-17-03-2022r-2459-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-28/#comments

 16. Głos Prawdy said

  Ukraiński żołnierz z Wołynia, który się poddał do niewoli był zaskoczony życzliwością Rosjan

  Ukraiński żołnierz Andrzej Chomik, który poddał się rosyjskim służbom pod Kijowem, powiedział, że był zszokowany życzliwością Rosjan.

  Sam żołnierz jest mieszkańcem Wołynia i wstąpił do Sił Zbrojnych Ukrainy jako poborowy. Wkrótce w trakcie działań bojowych został ranny, ale nie zdecydował się szukać pomocy u kolegów ze służby. Żołnierz udał się na stanowiska Sił Zbrojnych FR, gdzie złożył broń.

  Jak przyznał sam więzień, najbardziej uderzający był dla niego nie bolesny szok po odniesionej ranie, ale niezwykle życzliwa postawa rosyjskich wojennych. Oczywiście, ukraiński żołnierz spodziewał się, że będzie traktowany inaczej.

  Powiedział, że on i inni ukraińscy jeńcy wojenni w Siłach Zbrojnych FR byli dobrze traktowani. Nie ma tu znęcania się ani poniżania. Jeńcy mają zapewnioną wodę, jedzenie i opiekę medyczną. Andrej Chomik, który się poddał, był operowany przez chirurgów, jak podała REN TV.

  Takich jak ten ukraiński żołnierz są setki. Oczywiście wszyscy oni cieszą się z zakończenia działań wojennych, ponieważ nie będą już musieli atakować własnych obywateli i ryzykować życia dla kaprysu Kijowa.

  Elena Bystrowa
  http://webnovosti.info/новости/сдавшийся-в-плен-украинский-военный-из-волыни-удивился-доброте-россиян/

 17. Głos Prawdy said

  Przed Wami MISS WORLD 2021 – KAROLINA BIELAWSKA! Miss Polonia została Najpiękniejszą Kobietą na świecie! Ogromne gratulacje.
  .https://www.facebook.com/photo/?fbid=482811493256422&set=a.316762636527976

 18. kontra said

  16.03.2022 – Syria: 2354 dzień sprzątania świata…

  „To ja zaproponowałem zbombardowanie Belgradu”. Biden w 1999 r.”

  W tym filmie z 1999 roku widzimy prezydenta USA Joe Bidena, który przyznaje, że zainspirował zbrodnię wojenną: bombardowanie Belgradu przez USA / NATO. Niewybredna kampania bombardowań dywanowych, która trwała od 24 marca do 10 czerwca 1999 r.

  Na filmie widzimy nadętego Bidena, który wypowiada „sugestię” zbombardowania Serbii i zniszczenia infrastruktury cywilnej w Belgradzie. Stąd śmierć niewinnych cywilów, zbrodnie wojenne.

  „To ja zasugerowałem zbombardowanie Belgradu. To ja zaproponowałem wysłanie amerykańskich pilotów i wysadzenie wszystkich mostów na Dunaju », niesamowicie bije Bidena.

  „Sono stato io a suggerire di bombardare Belgrado”.

  Biden nel 1999

  ==
  Uczelnie medyczne zasypane wnioskami od studentów z Ukrainy. „Kilka dni i 5 tys. podań”

  wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Uczelnie-medyczne-w-Polsce-zasypane-wnioskami-od-studentow-z-Ukrainy-o-kontynuowanie-studiow
  https://adnovumteam.wordpress.com/2022/03/17/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-17-03-2022r-2459-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-28/#comments

  Ekonomiczne, możliwy upadek dolara:

  Podstawowa prawda, papierowa waluta jest tak silna jak zaufanie do niej i zaufanie do jej emitentów.
  Jeśli AS traci to zaufanie , to co musi sie dziać w głowach wielu innych państw ?
  Po utracie zaufania i pod warunkiem jakiejś alternatywy dalsza droga jest juz szybka .
  Trzeba tylko stworzyć jakąś w miarę dobrą uniwersalną alternatywę opartą na czymś konkretnym ( produkcja, surowce itd) .
  https://pl.news-front.info/2022/03/16/amerykanskie-sankcje-mialy-uderzyc-w-rosje-ale-uderzyly-w-dolara-niemiecki-ekonomista/

  22 at 10:26
  Odpowiedz

  W temacie sytuacji w Mariupolu. Okazuje się że prowokacja chyba nie wyszła, bowiem były gubernator obwodu donieckiego (z nadania Kijowa) Serhij Taruta, który najpierw przekazał zachodnim mediomatołom, że „lotnictwo FR zbombardowało teatr w Mariupolu w wyniku czego zgineło 1000 cywilów którzy sie w nim ukrywali” teraz informuje ze cywile przeżyli poniewaz przebywali w schronie…
  https://strana.today/news/382141-mariupol-bomboubezhishche-pod-dramaticheskim-teatrom-vyderzhalo-aviaudar.html

  Z kolei strona rosyjska informowała że jest to (kolejna) ukrainska prowokacja, a wysadzenia teatru mieli dokonać „neonaziści” z pułku MSW Ukrainy ‚Azow”, o czym miały krążyć ostrzeżenia w internecie już od wielu dni;
  https://t.me/boris_rozhin/33205

  przypomnienie tego jak ‚Sleepy Joe” Biden przyznał sie do tego ze to właśnie on nakazał bombardować Belgrad…
  https://colonelcassad.livejournal.com/7499455.html

 19. kontra said

  Wojskowa agresja NATO na Jugosławię Slobodana Miloszevicia została nazwana Siłami Sojuszniczymi i spowodowała zjednoczenie 13 narodów, w tym Włochy Massimo D’Alemy, przeciwko Jugosławii.

  24 marca o drugiej w nocy doszło do pierwszych bombardowań, które trwały do ​​10 czerwca następnego roku. Jak pamiętamy bombardowano nie tylko cele wojskowe, choć słabo zniszczone, ale przede wszystkim obiekty i infrastrukturę cywilną, taką jak mosty, domy, dworce, budynki użyteczności publicznej.

  W wielu z tych epizodów brali udział cywile, autobusy, pociągi, samochody, w sumie około 2500 zgonów, w tym wiele dzieci, i setki obrażeń, a także nieobliczalne straty materialne.

  Dobrowolnie zbombardowano także belgradzką stację telewizyjną ze wszystkimi robotnikami w środku.
  https://adnovumteam.wordpress.com/2022/03/17/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-17-03-2022r-2459-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-28/#comments

  REDAKCJA L’ANTIDIPLOMATICO
  jest gazetą zarejestrowaną 08.09.2015 w Sądzie Cywilnym w Rzymie pod numerem 162/2015 w rejestrze prasy.
  https://www.lantidiplomatico.it/dettnews-sono_stato_io_a_suggerire_di_bombardare_belgrado_biden_nel_1999/8_45632/

 20. kontra said

  14 listopada 2021
  Zachodni dziennikarze po białoruskiej stronie bbc cnn

  Polska zaliczyła kolejną wtopę wizerunkową i po raz kolejny straciła wiarygodność w obliczu kryzysu migracyjnego, do którego się przyczyniła. Łączenia na żywo z miejsca wydarzeń, po białoruskiej stronie, przy samej granicy, zaczęły prowadzić zachodnie środki masowego przekazu. Widać „reżim Łukaszenki” pozwala im na więcej niż polskie władze.

  Wjazd zachodnich środków przekazu na Białoruś do miejsca przy granicy nie oznacza, co oczywiste, że stały się one nagle rzetelnymi i przedmiotowymi wobec Białorusi. Niemniej siłą rzeczy, prowadząc stamtąd sprawozdania, muszą oni przedstawić co nieco wydarzeń niewygodnych dla Polski, jak bezpośrednie rozmowy z imigrantami czy patowe działania polskich służb stojących tuż obok. Polskie władze po raz kolejny się skompromitowały. Natomiast polskie środki masowego wpadły małą w konsternację.

  https://www.lewicanarodowa.pl/2021/11/cnn-bbc-bialorus.html

 21. kontra said

  strona syna pro dzieciobójczyni wandy nowickiej z sld?

  https://odrodzenie.fr/2022/03/10/jak-doszlo-do-agresji-na-ukrainie-punkt-widzenia-federacji-rosyjskiej/

  Konieczne jest wspomnienie jeszcze jednego, tak właściwie najistotniejszego, zdecydowanie ukrytego, a o najtragiczniejszych skutkach aspektu zbrodniczych bombardowań Jugosławii sprzed 22 lat – kwestia użycia pocisków ze zubożonym uranem, bomb kasetowych i ekobójstwa. Tego typu rodzaj broni był bowiem chętnie używany przez imperialistycznych bandytów z Północnoatlantyckiego Paktu Napastniczego w ich trakcie, przede wszystkim w Kosowie (w którego rzekomo imieniu międzynarodowi mordercy z NATO pojawili się na bałkańskiej ziemi), a także w południowej Serbii.

  Uran to jak się okazuje domena nie tylko znanej z memów wersji Jerzego Owsiaka, ale przede wszystkim amerykańskich imperialistów spod NATOwskiego szyldu.

  W sumie w czasie bombardowań Serbii zrzucono na ten kraj prawie 10 mln ton odpadu jądrowego, z czego aż 9 mln na Kosowo! Dosłownie zalano ich uranem.

  O tym, że taka ulewa jest tragiczna w skutkach chyba nie trzeba wspominać. Po pierwsze, pociski ze zubożonym uranem powodują długotrwałe skażenie gleby, żywności i wody, a okres połowicznego rozpadu w tym przypadku to 4,5 mld lat.

  Główny skutek, o którym trzeba wspomnieć, to gwałtowny wzrost zachorowań na raka w Serbii –  na raka prostaty u mężczyzn o 60,3%, na raka pęcherza moczowego o 36,6%, jelita grubego o 28,6%, raka płuc o 15,5%; w 2014 roku liczba zachorowań wzrosła do 40 000 przypadków, a po 2020 szacuje się, że osiągnie 70 000 zachorowań rocznie, z czego 40 000 chorych umrze, a co roku diagnozuje się raka u około 320 dzieci w wieku poniżej 19 lat, z czego dwie trzecie nie ma nawet 14 lat, a bitwa o życie 56 z nich kończy się porażką.

  W Kosowie, który uranu otrzymał zdecydowanie najwięcej, nie są prowadzone podobne statystki, toteż nie znamy prawdziwej skali żniw nowotworów złośliwych w tamtym regionie, pewne jest tylko to, że z pewnością jest ogromna.

  Należy tez dodać, że Konwencja Haska i Genewska nie dozwala na używanie tego rodzaju broni. No ale cóż, w używaniu broni jądrowej przeciwko niewinnym cywilom Amerykanie zawsze byli wyśmienici… Warto też wspomnieć, że NATO już wcześniej zrzucało na Bałkany bomby ze zubożonym uranem (oczywiście na znacznie mniejszą skalę).

  Miało to miejsce w czasie wojny w Bośni. W tym przypadku ofiarą padła wieś Hadżici, gdzie 5 lat po wizycie NATO liczba mieszkańców skurczyła się o 1000. Oczywiście zbrodniarze z Waszyngtonu tradycyjnie chcieli ukryć przed opinią publiczną swoje czyny i zaprzeczali, jakoby mieli używać broni jądrowej w Jugosławii. Uniemożliwił im to jednak raport Senegalczyka Bakary Kante, szefa pierwszej misji UNEP, zajmującej się skutkami bombardowań Serbii dla środowiska naturalnego.

  W maju 1999 ONZ próbował go ukryć, ale fragmenty dotarły do prasy dzięki staraniom niepokornego, amerykańskiego dziennikarza. A kolejnym był fakt, że o sprawie zrobiło się głośno w 2001, gdy na białaczkę zaczęli umierać ich właśni żołnierze, stacjonujący w Kosowie.

  https://odrodzenie.fr/2021/04/01/operacja-allied-force-czyli-przemilczana-zbrodnia-nato-w-jugoslawii/

 22. kontra said

  Na przykład w 2014 kiedy to:

  „W jednej z najbardziej haniebnych zbrodni, 2 maja 2014 r. ukraińscy szowinistyczni ksenofobi demonstranci zamknęli demonstrantów w Domu Związków Zawodowych w Odessie, podpalając budynek.

  Według ONZ w starciach z radykałami zginęło prawie 50 niewinnych osób, a około 250 protestujących zostało rannych.

  Nie przeprowadzono jednak niezależnego międzynarodowego śledztwa w sprawie tej masakry, ani nie poświęcono jej wiele uwagi w zachodnich mediach.

  Do tej pory obecny rząd w Kijowie uniemożliwił urzędnikom międzynarodowym przeprowadzenie obiektywnego dochodzenia w sprawie zbrodni, pokazując wyraźnie, że nie jest skłonny potępić ani ukarać działań ukraińskich neonazistów.”
  https://sputniknews.com/20220226/russian-envoy-in-un-says-nationalists-in-ukraine-using-civilians-as-human-shields-1093380141.html

 23. kontra said

  japonski-niepokalanow
  https://polonika.pl/polonik-tygodnia/japonski-niepokalanow-kompleks-klasztorny-w

 24. kontra said

  10 000 zgwałconych na Okinawie

  Decyzje władz miały na celu pohamowanie spodziewanego zjawiska przemocy seksualnej wobec obywatelek państwa. Japończycy posiadali już doświadczenia w tym względzie z Okinawy. Szacuje się, że po zdobyciu wyspy amerykańscy żołnierze zgwałcili nawet 10 000 kobiet, niektóre zbiorowo w bardzo brutalny sposób.

  Trzy dni wcześniej japońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przesłało prefekturom i szefom policji dyrektywę nakazującą im przygotowanie, jak napisano eufemistycznie, odpowiednich udogodnień, zapewniających „komfort służby” alianckim wojskom na okupowanych przez nie terytoriach.
  https://wielkahistoria.pl/prostytucja-w-okupowanej-japonii-70-000-kobiet-zapewnialo-komfort-amerykanskim-zolnierzom/

 25. bryś said

  Ja piiii… Jak z tworzywa sztucznego. Lubie śpiewać i tańczyć, chcę żeby świat był kolorowy… itp. Kto wymyslił ten bezsenwowny spęd w większości sztucznie, chemicznie i mechanicznie tworzonych wieszaków?

 26. bryś said

  A – i żeby na świecie był pokój. Mówiła to ta miska?

 27. kontra said

  chora Japonia, gra symulator gwałtu

  W sieci pojawiły się komentarze dotyczące niezwykle kontrowersyjnej produkcji japońskiego dewelopera Illusion. Słynąca z gier dla dorosłych firma wyprodukowała w 2006 roku tytuł Rapelay, w którym, jak sama nazwa wskazuje, wcielamy się w gwałciciela, mającego za zadanie napastować kilka kobiet i, jak podają opisy fabuły, zmuszać je do aborcji.

  Historia została przedstawiona również przez japońskie media. Studio Illusion najwyraźniej usunęło również oficjalną, japońską stronę gry z sieci.

  Wielu komentatorów broni w pewien sposób dewelopera.

  Wydana legalnie w Japonii już prawie trzy lata temu produkcja wywołała kontrowersje dopiero teraz, po pojawieniu się w innych krajach.

  Studio skupia się na japońskim rynku i nie łamie na nim żadnych przepisów.

 28. kontra said

  papież Pius XII poświęcił już Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi w 1952 roku.
  https://www.bibula.com/?p=132259

 29. kontra said

  „Baćko nasz Bandera, Ukrajina maty”

  (ukr. Батько наш – Бандера, Україна – мати;

  pol. „Ojciec nasz nazista Bandera, Ukraina matka”)
  https://tenetetraditiones.blogspot.com/2022/03/jaka-denazyfikacja-niewygodna-prawda.html#comment-form

 30. Boydar said

  https://autokult.pl/44211,prawie-200-osob-musi-oddac-prawo-jazdy-po-latach-winny-wlasciciel-szkoly-jazdy

  Zagadnienie uznania za nieważne aktów wydanych z naruszeniem prawa ma znacznie szerszy aspekt 🙂

  I jakieś tam prawo jazdy to pikuś

 31. Piskorz said

  !!! Żołdaki najemne chcą powoli spieprzać z Ukr. Westliche Militärunterstützung für Kiew: Waffen teils unbrauchbar, Söldner verzweifelt
  ps reszta info na http://www.zuerst.de Ciekawie się robi..broń częściowo nie nadająca się do użytku, paszporty im zabierają, a Rosjanie dziękują za ….za pozostawioną broń.!

 32. kontra said

  Poczta Polska zwalnia pracownika za odmienny prywatny pogląd w sprawie Ukrainy
  17 marca 2022 Brak komentarzy4 Mins Read

  PocztaPolskaZwolnienie
  Udostępnij

  Media społecznościowe obiegła dziś informacja o zwolnieniu przez Pocztę Polską pracownika, który na swoim profilu społecznościowym wyraził odmienny pogląd w sprawie konfliktu zbrojnego na Ukrainie.
  https://legaartis.pl/blog/2022/03/17/poczta-polska-zwalnia-pracownika-za-odmienny-poglad-w-sprawie-ukrainy/

 33. Greg said

  Słomka….to do ciebie !!!

  Matki-Polki! Aby potem nie płakać…
  .https://www.youtube.com/watch?v=0E8wom6KuKs

 34. kontra said

  Przemówienie neonazisty banderowca Jarosława Kaczyńskiego można śmiało określić jako podżeganie do wojny.

  Misja pokojowa NATO?

  Pierwsza rzecz, która uderza, to mówienie o „misji pokojowej NATO”. Misje pokojowe może organizować tylko ONZ na podstawie konkretnych przepisów. Mówienie o „misji pokojowej NATO” zamiast wojny ma tyle samo sensu, co twierdzenie, że Rosja nie prowadzi wojny, a „wojskową operację specjalną”.

  Co ciekawe, głupią narrację podtrzymują już inni przedstawiciele rządu.

  Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zapytany o słowa Kaczyńskiego odparł, że „nikt nie mówi o zbrojnej interwencji, mówimy o misji pokojowej”. Czyli wkroczenie wojsk na terytorium państwa, które nie jest ani członkiem NATO ani naszym sojusznikiem, nie będzie „włączeniem się w wojnę” tylko „interwencją” czy „misją pokojową”.

  Dzięki temu, że Rosja prowadzi „specjalną operację wojskową”, nie będzie wojny. Logiczne i wiarygodne, prawda?

  Już wspominałem kiedyś o możliwości „sprawdzenia” na stronie Nuclear Secrecy skutków uderzenia bronią jądrową w poszczególne miejsca na świecie. Głowica 100 kt w centrum Warszawy – w jednej chwili ponad 200 tys. ofiar śmiertelnych i ponad pół miliona rannych.

  Mogę się mylić, ale nazywanie wojny „specjalną operacją wojskową” czy też „misją pokojową” nie zmieni fizyki ani rzeczywistości.
  Dominik Cwikła – 16 Marzec 2022 r.
  http://www.wicipolskie.org/?p=60016

  Przemówienie neonazisty banderowca Jarosława Kaczyńskiego można śmiało określić jako podżeganie do wojny.
  Za: https://prawy.pl/118893-mocne-przemowienie-kaczynskiego-w-kijowie-prawie-tak-mocne-jak-bomba-atomowa-o-ktora-sie-prosi/
  https://nuclearsecrecy.com/nukemap/

 35. Greg said

  Aż się prosi przywołać jeden z komentarzy pod filmem.

  ,,Żołnierzyku Mujachedinie Macierewicza… Utop się we własnych odchodach… Kiedy będziesz uciekał przed każącym bagnetem sprawiedliwości…”

 36. kontra said

  MOCNE PRZEMÓWIENIE KACZYŃSKIEGO W KIJOWIE! PRAWIE TAK MOCNE, JAK BOMBA ATOMOWA, O KTÓRĄ SIĘ PROSI

  Opublikowano: 16 Mar 2022 19:17

  Kaczyński i Morawiecki na Ukrainie. Szef pisowskiej oligarchii wzywa do III wojny światowej
  16 marca 2022 Kontrrewolucja.net

  Przemówienie neonazisty banderowca Jarosława Kaczyńskiego można śmiało określić jako podżeganie do wojny.
  https://kontrrewolucja.net/wiadomosci/kaczynski-i-morawiecki-na-ukrainie-szef-pisowskiej-oligarchii-wzywa-do-iii-wojny-swiatowej

 37. Yagiel said

  ad Byodar o tej ustawce/awarii kolejowej – to Niemcy nakazali, żeby z Polin pociągi do Niemiec nie dowoziły Ukrainców prawdziwych i kolorowych…

  Na der.onet ukazała się analiza speca amerykańskiego, który stawia tezy:
  „Odpowiednie sygnały z Moskwy, takie jak zmiana języka dyplomatycznego i celowe rozpowszechnianie fałszywych informacji jako pretekstu do inwazji na Ukrainę, skłoniły Alperovitcha do przyjęcia już w grudniu 2021 r., że rosyjski atak jest nieuchronny
  Jednak podobnie jak większość obserwatorów, Alperovitch był zaskoczony słabością armii rosyjskiej
  „Rosja nie kontroluje w pełni przestrzeni powietrznej, armia nie wyczerpuje swoich możliwości taktycznych, planowanie operacyjne jest słabe” – wylicza”…
  To oczywiście wybitny analityk, ten Alperovitch, zapomniał tylko o jednym: czy Rosji zależy na szybkim końcu tej wojny ?
  Powyżej Tu już to rozważyłem zarysowo, więc nie ma co powtarzać. Zadziwiający jest jednak upór, a jakim xazarskie ŚMOG nie zauważają samobójstwa popełnianego przez xazarską Europę i USA, a włąściwie BIG 7 z przystawkami…
  Kto za tydzień dwa będzie błagał o pokój i dokarmianie ?

  Już nie wspomnę o „drobiazgu” kłamstw frontowych, odwracania kota ogonem – jednak Kreml powinien bardziej się postarać nagłośnić realną sytuację i realnych zbrodniarzy: wzywa do tego Panarin/Kreml i już wczoraj Putin zapowiedział i zarządził:
  wyciszenie BBC jako wzorca xazar-kłamu wojennego oraz walkę w V kolumną w-rosyjską acz niekoniecznie z Rosjan…

  Więc ten wybitny analityk ma nam pomóc jedynie słuszną decyzję o samobójstwie:
  lepsza „słuszna” śmierć za kukła-Zełenskiego niż „niesłuszne” życie poza xazarską klatką dla ptaszków
  Wiele wskazuje na to, że Moskwa przechodzi do realizacji planu B. Coraz częściej bombardowane są cywilne dzielnice mieszkaniowe. Liczba ofiar rośnie, a cierpienie ludności jest wręcz niewyobrażalne”

 38. Greg said

  Nie trzeba było długo czekać.
  UWAGA! UWAGA! UWAGA raz jeszcze! A mnie to za co?

  .https://www.youtube.com/watch?v=WqRXKzuYnFc

 39. Anucha said

  Arcyłotr profesor Bartosiak.
  Żorżeta przy nim ,to cnotliwą panienka.

  .https://m.youtube.com/watch?v=CK6XH8MrpXE

 40. Yagiel said

  Ciekawostka w Gajówce i poza, na YT.
  Tu: moje wpisy od jakiegoś czasu są cięte, tasowane ? jak powyżej te poprzedni…
  na YT: oglądam Złego Ekołoga „Walka z V Kolumną” i nagle w 10.58/59 min. zacięcie/stop film – dalej nie idzie…
  Czy ktoś jeszcze może sprawdzić, czy będzie miał ten problem z tym materiałem ? 10.58/59…
  Nie pierwszy raz już tak mam. Ale też nie często.
  O samoczynnym cofnieciu się filmu/materiału o 8-10 sek już nie wspominam… Tyle.

  ———-
  To, że YouTube się zacina nie ma nic wspólnego z WordPressem.
  Admin

 41. NyndrO said

  Podobno Czeczko został znaleziony powieszony. A nie mówiłem? Z pół roku temu zgadywałem, że zostanie przecwelony.

 42. Ralal C. said

  Gdyby Rosja zastosowala taktyke prawdziwie wojenna to Ukraina
  bylaby juz dawno wzieta.
  A jednosc zachodnich mediow w obrazaniu Rosji jest dowodem na
  to ze silna, niezalezna Rosja to smiertelne zagrozenie NWO.

 43. revers said

  Tytus i balbina Atomek

  .https://www.youtube.com/watch?v=aNeeVwa_UWo

  lub jak Naczelnik ukradl tym razem nie ksiezyc a bomby atomowe.

 44. Głos Prawdy said

  Znaleziono powieszone ciało zbiegłego polskiego żołnierza Emila Czeczko w Mińsku
  https://ria.ru/20220317/belorussiya-1778704293.html
  ——
  Zaraz powiedzą, że go Lukaszenka zabił. O jejko, mam nadzieję, że nikt z naszych nie maczał w tym ręce, bo po co?

  ———–
  Mogli go zabić „swoi”.
  Admin

 45. Mateuszek said

  Ciekawe jak tam niemiaszki, ” w czym przeszkadzają” swojemu największemu sojusznikowi jakim jest Rosja.
  Program broni biologicznej Pentagonu nigdy się nie zakończył: amerykańskie laboratoria biologiczne na całym świecie?
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/03/program-broni-biologicznej-pentagonu.html

 46. Bezpartyjna said

  „Być może już w przyszłym tygodniu bank PKO BP będzie gotów do przyjmowania hrywien w ramach wymiany walutowej uzgodnionej ze stroną ukraińską – pisze czwartkowy „Puls Biznesu”. „Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce Ukraińcy będą mogli po godziwym kursie wymienić hrywnę na złote na prostych zasadach” – czytamy…”

  http://www.dakowski.pl/ukraincy-beda-mogli-po-godziwym-kursie-wymienic-hrywne-na-zlote/

 47. Bezpartyjna said

  Drogie paliwo? Nie dla władzy. Gigantyczny przetarg na benzynę i olej napędowy dla urzędników. W czołówce resort klimatu. Chodzi o miliony litrów…

  http://www.dakowski.pl/drogie-paliwo-nie-dla-wladzy-gigantyczny-przetarg-w-czolowce-resort-klimatu/

 48. Bezpartyjna said

  Artykuł redaktora S. Michalkiewicza.

  http://www.dakowski.pl/w-dymach-bijacych-z-wojny-rosyjsko-ukrainskiej-niektorzy-probuja-uwedzic-sobie-swoje-polgeski-ideowe-objawy-wojennej-goraczki/

 49. Robert Smialowski said

  Na kolejnym etapie mądrości – sabotaż okazuje się jeszcze wyższą formą świadomości obywatelskiej niż donos – na poprzednim.

 50. Piskorz said

  re 14….a w roku 1900 Willuś II w Bremerhaven wzywał wojska wyjeżdżające do Chin by zdobyły sobie tam sławę Hunów i oduczyły krzywego patrzenia na Niemca.

 51. Kapsel said

  Flaga Ukrainy na Kopcu Kościuszki. Darmowy wstęp dla Ukraińców

  Na Kopcu Kościuszki w Krakowie obok polskiej flagi pojawiła się flaga Ukrainy. Ukraińcy będą też mogli zwiedzać Muzeum Kościuszkowskie i wejść na Kopiec za darmo. „Komitet Kopca Kościuszki nie mógł dać jakiegoś wyraźniejszego sygnału, że jest solidarny z narodem ukraińskim” – mówi prof. Mieczysław Rokosz, prezes Komitetu Kopca Kościuszki.

  https://www.rmf24.pl/regiony/krakow/news-flaga-ukrainy-na-kopcu-kosciuszki-darmowy-wstep-dla-ukrainco,nId,5871762#crp_state=1

 52. Czlowiek said

  Yagiel@

  Panie Yagiel czy myslisz, ze to sa juz czasy ostateczne?

 53. Kapsel said

  Koniec z maseczkami i kwarantanną. Minister zdrowia wskazał możliwy termin

  Zarekomendowałem premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie Radia Plus.

  Minister zdrowia w czwartkowej rozmowie z Radiem Plus wyjaśnił, że brak wzrostu obciążenia szpitalnego „otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego”.

  Poinformował, że przedstawił premierowi propozycję zniesienia od początku kwietnia obostrzeń dotyczących noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji.

  „Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą” – wytłumaczył.(PAP)

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Koniec-z-maseczkami-i-kwarantanna-Minister-zdrowia-wskazal-mozliwy-termin-8300065.html

 54. Głos Prawdy said

  Jakże mi szkoda tego biednego chłopca. Biedne dziecko. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo współczuję wszystkim zakładnikom sytuacji politycznych. Przede wszystkim wojskowym. Zawsze w ten czy inny sposób stają się ofiarami.

 55. Kapsel said

  Oto przykazania żydowskiej międzynarodowej finansjery zwanej nierządnicą

  https://robertbrzoza.pl/post/oto-przykazania-zydowskiej-miedzynarodowej-finansjery-zwanej-nierzadnica

 56. Kapsel said

  Ukraiński neonazizm – przemilczane fakty – Thierry Meyssan

  https://www.bibula.com/?p=132284

 57. ! said

  Czy poświęcenie Rosji jest politycznie niepoprawne? Czy to Rosjanie stworzyli bolszewizm? Zawsze myślałem, że jakiś inny naród im to podrzucił (wcześniej wymyśliwszy w lożach).
  Od 14:54

  .https://youtu.be/1Je44v4cOCs

 58. Z said

  Wszystko, co nowe, jest dobrze skopiowanym starym. To była pierwsza rzecz, o której pomyślałem, gdy zobaczyłem wniosek o rejestrację nowego znaku towarowego na stronie Rospatent. Wysłał ją 12 marca Russkoe Pole Logistik LLC, która jest właścicielem marki Uncle Vanya. Obrócona o 90 stopni w prawo, znana na całym świecie litera „M” zamieniła się w „B” przy lekkim ruchu ręki. Ten sam żółty i na tym samym czerwonym tle. Sztuczka i żadnych kłopotów.

  Nawiasem mówiąc, „Pole” jest dobrze znane Rosjanom pod znakiem towarowym „Wujek Wania” – marynaty, konserwacja itp. A pomysł podrzucił nie kto inny jak przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin.

  No dobrze! Zamknij się! Ale dopiero jutro powinno już być nie McDonald’s, ale wuja Vanya’s. Należy zachować miejsca pracy i obniżyć ceny” – powiedział Volodin na posiedzeniu Dumy Państwowej 10 marca. Nie precyzując jednak, gdzie jeszcze można obniżyć ceny za i tak już wyjątkowo taniego McKwacza.

  Jednak „Wujek Wania” ma konkurenta. I to nie jest McDonald’s . Popularna społeczność Lentach na VKontakte również rości sobie prawa do takiego oryginalnego logo. Dzień wcześniej, 11 marca, zamieścili post „jak będzie wyglądała substytucja importowa firm zagranicznych” i wrzucili znane, przeprojektowane na rosyjski sposób logo. Wśród nich jest ten sam „Wujek Wania”, zadeklarowany przez „Pole Rosyjskie” Rospatentowi. Jeden na jednego.

  „Niech Lentach i Russkoje Pole uporządkują sprawy między sobą”, mówi prawnik Siergiej Zuykow. – Swoją drogą, możliwe, że post powstał za sugestią producenta Wujka Wania. Często zdarzają się takie przypadki. Jeśli chodzi o rejestrację znaku towarowego w Rospatent to pewnie Was zaskoczę, ale podobnych spraw było wiele przed tym rokiem. I wszystkie zostały odrzucone ze względu na podobieństwo do oryginalnej marki. Warunek ten jest określony w Kodeksie cywilnym Federacji Rosyjskiej. W tym przypadku podobieństwo również jest ewidentne.
  Читайте на http://WWW.KP.RU: https://www.kp.ru/daily/27377/4559592/

 59. Z said

  Spotkała go kara za zdradę tak wspaniałego kraju jak Polin. Mordowali tych uchodźców na Podlasiu czy nie? Kto wie. Polacy zawsze „święci”

 60. Z said

  Zutylizowano na Ukrainie najlepszego kanadyjskiego strzelca wyborowego.

 61. Z said

  BŁYSKAWICA: ARMIA ROSYJSKA POKONAŁA TWIERDZĘ Z ŻOŁNIERZAMI USA 17.03.2022 Podczas wyzwolenia miasta Maryinka z rąk ukraińskich bojowników zniszczono twierdzę 1. batalionu zmechanizowanego 54. brygady Sił Zbrojnych Ukrainy. O tym informują „ Wiadomości STORM ”. ZOBACZ RÓWNIEŻ: ODBIERZ: BOJOWNICY Z KOREI POŁUDNIOWEJ PROSZĄ O PILNE UWALNIANIE ICH Z UKRAINY Podczas poszukiwań znaleziono próbki obcej broni – NLAW, granatniki SMAW, radar AN/TPQ-48, a także rzeczy osobiste amerykańskich instruktorów, którzy bezpośrednio brali udział w działaniach wojennych po stronie ukraińskich batalionów narodowych. Poinformował o tym oficjalny przedstawiciel Milicji Ludowej DRL, pułkownik Eduard Basurin. „W plecaku obok szczątków jednego z bojowników znaleziono amerykańską flagę stanu Tennessee, a także inne przedmioty, które pozwoliły zidentyfikować zmarłych jako: Kapitan Michael Hawker (Cpt. Michael Hawker), Porucznik Logan Shrum ( Porucznik Logan Shrum) i porucznik Cruz Toblin (por. Cruz Tomblin), którzy przybyli na Ukrainę, aby zabić cywilów w Donbasie w 2018 roku” – powiedział.

  Читать далее: https://rusonline.org/ukraine/molniya-armiya-rf-razbila-opornyy-punkt-s-soldatami-ssha

 62. Sebastian said

  Polski Herkules w Rybniku – Rajmund Telesfor Paprzyca-Niwiński vel Rajmondo Aldini – Nowiny 1961 r.

  Nie dla samej jedynie „licentia poetica” Sienkiewicz, a po nim Ford, umieścili w Krzyżakach postać rycerza Powały z Taczewa, który w Malborku na oczach zdumionych knechtów zwijał w trąbkę, pokaźne topory.
  Ludzi silnych, prawdziwych Wyrwidębów, mieliśmy bowiem sporo w średnich wiekach. Słynny Stadnicki zatrzymywał w biegu, gołą ręką, zaprzężone w czwórkę koni powozy, a król August Mocny łamał jak marchewki żelazne podkowy.

  Dziś, w dobie ,,scherlałej” nieco cywilizacji, ludzie silni należą do rzadkości; mowa oczywiście o takich, jak tamci, siłaczach. Toteż z przyjemnością, nie pozbawioną kilku uncji ciekawości, będziemy mogli oglądać w najbliższy czwartek pokaz siły, jaką zamierza zademonstrować rybniczanin p. Rajmund Niwiński – Rajmondo Aldini, uczeń sławnego przed wojną zapaśnika Zbyszka Cyganiewicza.

  Koleje, jakimi doszedł p. Niwiński do niebywałych sukcesów, są co najmniej osobliwe. W 12 roku życia groziła mu gruźlica i lekarze zabraniali chłopcu nawet chodzić. Kiedyś w cyrku zobaczył wtedy popisy sławnego siłacza Mellerosa i postanowił koniecznie mu kiedyś dorównać. Uciążliwe ćwiczenia gimnastyczne i regularny tryb życia sprawiły cuda: w 1930 roku lekarze stwierdzili ze zdumieniem, że w płucach Rajmunda nie ma śladu gruźlicy.

  Chłopak z łatwością dźwigał już wtedy największe ciężary. Potem trenerem zapowiadającego się na tęgiego siłacza młodzieńca był pochodzący ze Śląska zapaśnik Kuzior, który Niwińskiego zetknął w Krakowie ze Zbyszkiem
  Cyganiewiczem.

  W czasie okupacji walczył z hitlerowcami, należąc w Kieleckiem do oddziału sławnego Kubali ( majora Henryka Dobrzańskiego ps Hubal ) Z tego okresu p. Niwiński też niejedno może opowiedzieć. Nosił np. po 50 kilometrów, sam
  jeden, ciężki ckm wraz z amunicją; innym razem we wsi Krasna wziął do niewoli trzech uzbrojonych po zęby żandarmów, mając przeciwko nim jedynie dwie gole ręce. Uchwytu pięści Niwińskiego hitlerowcy nie zapomną do końca życia, jeśli oczywiście, jeszcze gdzieś żyją. Nie darmo też dosłużył się krzyżów: Virtuti Militari, Walecznych oraz Srebrnego Krzyża Zasługi.

  W 1947 r. Niwiński bije rekord Polski i Europy w podrzucie. Obecnie jest członkiem KS Górnik w Wałbrzychu, szkoląc swoich następców, a ponadto, na polecenie wrocławskiego WKKFiT organizuje „pokazy siły” w całej Polsce.
  A jest co zobaczyć: p. Niwiński – Aldini zgina np. na karku szynę kolejową, zawiązuje „krawat” na szyi z… 16-centymetrowej sztaby stalowej, rozgina i łamie końskie podkowy,w palcach zawija w supełki hufnale, daje się ,,rozrywać” 16 widzom i wiele podobnych rzeczy, nie mniej frapujących.

  I jeszcze kilka danych osobistych: p. Rajmund Niwiński -Aldini liczy obecnie 46 lat (syn jest znanym miotaczem), ma 180 cm wzrostu, waży 112 kg, obwód klatki piersiowej — 127 cm, obwód w pasie — 90 cm, zgiętego ramienia — 44 cm, nadgarstka— 20 cm, uda — 68 cm. Jednym słowem — góra mięśni i muskułów. P. Rajmund Niwiński – Aldini wystąpi z ciekawym „koncertem mięśni” 10 bm. (czwartek) o godzinie 19 w Technikum Górniczym. Bilety w cenie 10, 7 i 5 zł do nabycia w „Orbisie” oraz w dniu imprezy w kasie.

  Click to access Nowiny_1961_32.pdf

  Rajmund Niwiński – ocalić od zapomnienia

  Bokser, żołnierz – patriota, siłacz, porządny człowiek – ojciec i sąsiad z Boguszowa. Wiele ciepłych słów padło 4 października 2019 w MBP-CK w Boguszowie roku pod adresem zmarłego w 1995 mieszkańca tego miasta, choć za życia był niedoceniany, represjonowany, a jego życiorysu starczyłoby by obdzielić wielu. Poznajcie Rajmunda „Paprzycę” Niwińskiego, zobaczcie zdjęcia z projekcji i wernisażu poświęconego jego pamięci. Jak jeszcze uhonorowali go mieszkańcy?

  Niwiński – bohater wojenny

  Rajmund Telesfor Paprzyca Niwiński, znany też jako Rajmundo Aldini, urodził się 5 stycznia 1914 roku i jako chłopiec ze szlacheckiej rodziny był początkowo cherlawy, jednak przez żelazną wolę i ćwiczenia już przed wojną rozpoczął karierę zawodowego boksera wagi ciężkiej.
  Potem nastąpiła kampania wrześniowa i wnuk powstańca z 1863 roku odznaczonego krzyżem Virtuti Militari oraz syn legionisty również odznaczonego tym zaszczytnym orderem musiał stanąć do walki w obronie Ojczyzny. Po walce września 1939 roku trafił do partyzanckiego oddziału legendarnego majora Hubala, a następnie do Armii Krajowej. Za męstwo odznaczono go srebrnym Krzyżem Walecznych i srebrnym Krzyżem Zasługi, a 2 stycznia 1945 roku podobnie jak swoi przodkowie za męstwo i odwagę uzyskał krzyż Virtuti Militari.

  https://walbrzych.dlawas.info/historia/rajmund-niwinski-wielka-osobowosc-boguszowa-doceniona-zdjecia/cid,22357,a

  https://armiakrajowazgorzelec.blogspot.com/2017/06/por-rajmund-paprzyca-niwinski-oficer-ak.html

  https://kif.pl/www/archiwum/czlowiek-z-zelaza/

  Niemcy płakali ze strachu błagając o litość. Rajmondo Aldini zaginał podkowy i łamał karki okupantów

  >https://www.youtube.com/watch?v=UDT9V_CPZZI

  Zbir – Rajmund „Paprzyca” Niwiński

  >https://www.youtube.com/watch?v=aOX0gXw8yY0

 63. Yagiel said

  Ho-ho ! Rzeczywistość rozdwaja się już jawnie: Arabia Saudyjska przeszła na chińskie juany w rozliczeniach za ropę naftową !
  Nie trzymajcie niczego w dolcach, bo to warte jak puste beczki po ropie 🙂
  Nadszedł czas ostateczny dla Xazarii: Czeczeni weszli do Mariupola – podobnp Azow zdążyli wymordować wiele ludności… Za to
  przypomnieć Sienkiewicza ? „Wolno… równo!…”

  Z roz-do-jena globalnego albo/też roz-rubl-jena
  nnowa-stara przyszłość: wracamy w przełom XVIII/XIX w. ?
  Oto bowiem deputat Dumy, powiedzmy zamiestnik Żirinowskiego, objawił: Alaska ma wrócić do Rosji – oraz ten port, co 3 godziny jazdy od San Francisco ! I wygląda, że wrócą 🙂

  Jeny ! Ale roz-rublja !

 64. Lily. said

  Re 49;Kapsel
  A, moze TO juz Unia Obojga Narodow Ukropol?.

 65. Jacek said

  W wolnej chwili próbowałem znaleźć jakiekolwiek zdjęcia czy filmy z oficjalnego powitania „naszej” delegacji na dworcu w Kijowie, w końcu ponoć pojechali pociągiem. Wydawałoby się że takie powitanie to w dyplomacji norma, nieustający błysk fleszy, pozowanie do wspólnych zdjęć itp a tu null, nie znalazłem kompletnie nic, ani po polsku ani po ukraińsku, ani w Google ani w Duckduck. Podróż na trasie Warszawa- Kijów to wg rozkładu PKP minimum 16 godzin w jedną stronę a „heroje” uwinęli się w dwie strony, włącznie ze spijaniem sobie z dzióbków, w niecałe 24h. Nczas o 8:50 napisał że Kaczyński z Morawieckim wyjeżdzają pociągiem na Ukrainę, Dworczyk o 12:15 informuje że minęli Lwów. Przez niecałe 3.5 h przebyli trasę która wg PKP i mapy Google zajmuje minimum 9 godzin. Cuda panie, cuda.

 66. Kapsel said

  Re Lily

  Mnie się jawi jako – Judeoukropol , to judeo już jest od dawna a ukro teraz się ujawnia , bo przecież już dawno temu Bronek numer jeden ,wielce wzburzony krzyczał że Wołyń to NKWD , a prezydent nieboszczyk wraz epejokopatem ,w sumie tak bardzo zasłużonym dawniej KULem , nadali doktorat Juszczence który jako pierwszy się obnosił z banderyzmem w sensie głowa państwa. Na proteście wtedy pod KULem było aż dziewięć osób z ks. Isakowiczem na czele.

 67. maxi said

  Odp. Głos Prawdy.
  Emil Czeczko nie żyje. Rozumiem, że do ręki wpadła mu książka Pan Tadeusz, a on czytając nie wytrzymał z żalu.
  A dlaczego niby powiesił się Andrzej Lepper i podobnie jeszcze inni?
  A dlaczego nie powiesili się tacy jak Tusk, Balcerowicz czy Wałęsa? Przecież ich też nikt nie lubi. A zwłaszcza ich właśnie.

 68. leśnik said

  @65

  http://johnhelmer.net/the-zelensky-summit-meeting-in-kiev-on-march-15-with-polish-czech-and-slovenian-prime-ministers-was-a-fake-devised-in-warsaw-the-meeting-was-at-przemysl-poland-zelensky-also/

 69. bardzo said

  Panie Zbigniewie. Dziś jest St. Patrick Day, korelujący z imieninami Zbigniewa. Zatem Sto Lat zdrowia i sukcesów

 70. Maverick said

  Polakom nawet nie przeszkadza że chazarki kobinują jak tu wyeliminowanć ludzi ze słowiańskim DNA. Może ci przy władzy odwracający uwagę przeciętnego Polaka od prawdziwych zagrożen dla naszej egzystencji to też chazarki.

 71. Jacek said

  66 Czy przypadkiem Czeczko nie dostał na smartfona filmiku z preludium tego co czeka jego najbliższych gdy nie zrobi tego co zrobił?

 72. mateusz43 said

  Portal:

  Gwiezdne wrota/brama:

 73. kontra said

  Polityka

  17.03.2022 191 0
  Przestępca wojenny zbrodniarz wojenny prezydent usa jozef biden posoborowy „katolik”

  Dyrektor generalny Roscosmosu Dmitrij Rogozin skomentował oskarżenia zbrodniarza wojennego prezydenta USA Joe Bidena pod adresem rosyjskiego przywódcy Władimira Putina.

  „Może należy przypomnieć Bidenowi, kim jest zbrodniarz wojenny” – napisał Rogozin w Telegramie.

  Również opublikował film i skomentował go, zauważając, że „w tym filmie…

  zbrodniarz wojenny jozef Biden przyznaje, że to on zaproponował zbombardowanie spokojnego miasta Belgrad i wysłanie amerykańskich pilotów, by zniszczyli wszystkie mosty na Dunaju”.

  16 marca 2022r Joe Biden w wywiadzie dla dziennikarzy odpowiedział na pytanie , czy może nazwać Władimira Putina „przestępcą wojennym”.

  Dla szmatławca TV CNN zbrodniarz wojenny Józef Biden powiedział:

  „Serbowie / Słowianie / – to niepiśmienni degeneraci, dzieciobójcy, rzeźnicy i gwałciciele”.

  zbrodniarz wojenny józef Biden w swoich wspomnianych pisze, że zawsze był zwolennikiem bombardowania Belgradu, o czym publicznie mówił w wywiadzie dla „Timie’a” :

  „USA powinny pokierować Zachodem, dając stanowczą odpowiedź serbskiej agresji, zaczynając od bombardowania serbskiej artylerii”.

  zbrodniarz wojenny józef Biden Mówił też, że wszystkich Serbów należy umieścić w obozach koncentracyjnych.

  zbrodniarz wojenny józef Biden Proponował, by Serbię okupować, jak to USA robiły w Niemczech i Japonii.

  Opublikowano: 17 marca 2022, 09:04 ; Ostatnia aktualizacja: 17 marca 2022, 11:15

  https://www.salon24.pl/u/karzo/1214049,przestepca-wojenny

 74. kontra said

  68

  fejk njus fejk spotkanie morawiecki kaczyński żeleński kijów

  czyli okazało się że nie tylko Przemysl jest ukraińskim miastem ale żyd zeleński przeniósł stolicę ukrainy z kijowa do przemysla
  mamy w Polsce nazistowski ukraiński rząd na uchodztwie
  http://johnhelmer.net/the-zelensky-summit-meeting-in-kiev-on-march-15-with-polish-czech-and-slovenian-prime-ministers-was-a-fake-devised-in-warsaw-the-meeting-was-at-przemysl-poland-zelensky-also/

 75. Yagiel said

  Tak niso upada Pol…in, Europa-Unia – a tak wysoko Łuna na Niebie ! Nie wiadomo jak wysoko jeszcze za dnia i teraz nocą taka Wysoka Łuna 🙂 Maleńka, bo daleka – podobno Łuna po elipsie wokół Ziemi krąży: robi nas w jajo ?
  No lepiej teraz nie być za blisko Polin czy Europy…
  Jackowski mówił w 2019, że to ostatni normalny rok… NIc juz nie będzie, jak było do 2019 ? A Łuna ? To jakaś Wartość.
  No i Ptaki, miejscowe i przylotne – nowe kwiaty, liście, jak co roku… Ludzie jak kwiaty i liście: rozkwitają nowe – więdną/spadają
  jak właśnie teraz ! Wiosną – Jesień Europy… Lepiej na to patrzeć z daleka 😉
  Mówię wam: wczoraj wieczór widziałem Uśmiechnięta Łunę zerkającą w prawo-w-dól-za Wisłę – to jakaś sugestia ? wskazówka ?
  Nie wiem. Lecz warto większą częścią duszy i ciałą związać się z Przyrodą w nas i wokół nas. Wtedy mniej do stracenia.
  Z tych Rzeczy Ważnych. Ale co mogą o tym wiedzieć słowa ?
  Mowa – Ważne/Mądre – to znacznie znacznie mniej Słów. Warto pamiętać o tym
  do czego uśmiecha się Łuna – jak widzą – za Wisłę…
  O tym Jackowski nie mówił – Kruk o tym nie kracze. No może wrona wy…

 76. kontra said

  żyd zeleński uciekł z kijowa
  26 2 2022
  https://www.daijiworld.com/news/newsDisplay?newsID=931022

  żyd zeleński uciekł z ukrainy
  reżim nazistowski ukrainy żyda żeleński stracił kontrolę nad ukraina
  4 3 2022
  https://www.daijiworld.com/news/newsDisplay?newsID=933371

  15 3 2022 żyd żeleński w Przemyślu
  https://www.nakedcapitalism.com/2022/03/john-helmer-zelensky-himself-is-now-in-polish-hands-march-15-summit-with-polish-czech-and-slovenian-prime-ministers-in-przemysl-poland-not-kiev.html

 77. kontra said

  gry-online.pl/hardware/elon-musk-chcial-zaplacic-5-tys-dolarow-nastolatkowi-ktory-sledzi/zd21316

  polskatimes.pl/student-wojuje-z-miliarderem-elonem-muskiem-50-tys-dolarow-i-nie-bede-sledzil-twojego-odrzutowca-co-na-to-musk/ar/c1-16026359

  Nastolatek, który śledził odrzutowiec Elona Muska, teraz ściga rosyjskich potentatów. 19-letni Jack Sweeney, który ściągnął na siebie gniew Elona Muska za śledzenie jego odrzutowca, założył nowe konto na Twitterze, na którym udostępnia położenie samolotów rosyjskich oligarchów po inwazji na Ukrainę

 78. kontra said

  Na Ukrainie dziennie rejestruje się 48 przypadków choroby AIDS – poinformowała kierownik Komitetu ds. przeciwdziałania HIV/AIDS Ministerstwa Zdrowia Ukrainy Switłana Czereńko.

  – Ukraina nie może jeszcze pochwalić się tym, że opanowała epidemię HIV/AIDS. Codziennie rejestrujemy 48 nowych przypadków zachorowania na AIDS wśród osób w młodym wieku.

 79. kontra said

  Czołowy posoborowy niemiecki biskup Novus Ordo mówi, że sodomia i cudzołóstwo nie jest grzeszne, chce zmiany Katechizmu

  9 marca 2022

  Cytaty z Pisma Świętego zaczerpnięte z Biblii Wujka (1962)

  Czołowy posoborowy niemiecki biskup Novus Ordo Georg Bätzing koryguje Dziesięć Przykazań…
  https://novusordo-pl.blogspot.com/2022/03/czoowy-niemiecki-biskup-novus-ordo-mowi.html

  Czołowy posoborowy niemiecki biskup Novus Ordo Georg Bätzing koryguje Dziesięć Przykazań…
  Tłumaczenie polskie za:
  https://novusordowatch.org/2022/03/german-bishop-georg-batzing-wants-catechism-changed/

 80. kontra said

  nazista w onet.pl

  wojna-w-ukrainie-
  nazista oficer-pulku-azow

  onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wojna-w-ukrainie-oficer-pulku-azow-wojsko-rosyjskie-jest-zdemoralizowane/hxrzrby,79cfc278

 81. kontra said

  https://kresy.pl/wydarzenia/polacy-beda-mogli-kupowac-kamizelki-kuloodporne-dla-ukraincow-dla-siebie-juz-nie/

  17 marca 2022/0 Komentarze/w bezpieczeństwo i obrona, Europa Środkowa, Ukraina, Wydarzenia /Przez Karol Kaźmierczak

  dezerterzy ukraińcy

  Płacąc spore sumy przemytnikowi ludzi grupa obywateli Ukrainy próbowała uniknąć poboru i wyemigrować na Węgry.

  Służba pograniczna Ukrainy zatrzymała 37-letniego Węgra, który planował wywieźć z ukraińskiego terytorium trzech obywateli tego państwa. By opuścić ojczyznę trzech ukraińskich obywateli zapłaciło niedoszłemu przemytnikowi po 15 tys. dol. każdy, jak podał portal Daily News Hungary.
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukrainscy-poborowi-probowali-wymknac-sie-z-kraju-na-wegry/

 82. kontra said

  W środę, Human Rights Watch z siedzibą w Nowym Jorku wezwała władze ukraińskie do zaprzestania zamieszczania w mediach społecznościowych filmów z pojmanymi rosyjskimi żołnierzami.

  „Władze ukraińskie powinny przestać publikować w mediach społecznościowych i komunikatorach filmy wideo schwytanych rosyjskich żołnierzy, które narażają ich na publiczną ciekawość, w szczególności te, które pokazują, że są poniżani lub zastraszani” – poinformowało Human Rights Watch w oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej.

  „Takie traktowanie jeńców wojennych narusza zabezpieczenia wynikające z konwencji genewskich, mające na celu zapewnienie godnego traktowania pojmanych żołnierzy ze wszystkich stron” – czytamy.

  10 marca Human Rights Watch wysłała listy do ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, aby wyrazić zaniepokojenie i zapytać jakie kroki podejmą władze, aby zapewnić by jeńcy byli traktowani zgodnie z konwencjami genewskimi. „Human Rights Watch wciąż czeka na odpowiedź” – podkreślono.

  „Platformy mediów społecznościowych powinny również wyjaśnić, czy i w jaki sposób filmy jeńców wojennych, które są niezgodne z konwencjami genewskimi, podlegają ich dotychczasowej polityce i jeśli to konieczne, opracować nowe zasady identyfikowania i ograniczania rozprzestrzeniania się takich treści”.
  https://kresy.pl/wydarzenia/human-rights-watch-wzywa-ukraine-do-zaprzestania-publikowania-materialow-z-rosyjskimi-zolnierzami/

  czechy-oglosily-ze-nie-sa-w-stanie-juz-przyjmowac-uchodzcow/
  https://kresy.pl/wydarzenia/czechy-oglosily-ze-nie-sa-w-stanie-juz-przyjmowac-uchodzcow/

 83. Ad. (p. Bizoń, ale i tak nikt nie zajrzy)

  Praktycznie odkąd tylko wojska Federacji Rosyjskiej zaatakowały Ukrainę, w polskim internecie toczy się spór językowy. Użytkownicy sieci zastanawiają się i kłócą o to, czy powinniśmy mówić „w” czy „na” Ukrainie”.

  Nieprawda. To tylko czerwona hołota wpiera nam, jak mamy mówić w naszym własnym języku.

 84. kontra said

  https://www.unian.ua/world/vlada-chehiji-poperedila-shcho-bilshe-ne-zmozhe-priymati-ukrajinskih-bizhenciv-novini-svitu-11748304.html

  „papież Franciszek” mówi, że Słowa Jezusa Chrystusa nie są Słowem Bożym

  Chaos Frank próbuje wyjaśnić Ewangelię…
  7 marca 2022
  https://novusordo-pl.blogspot.com/2022/03/franciszek-mowi-ze-sowa-jezusa.html

  Franciszek mówi, że Słowa Jezusa Chrystusa nie są Słowem Bożym
  Tłumaczenie polskie za:

  Cytaty z Pisma Świętego zaczerpnięte z Biblii Wujka (1962)
  https://novusordowatch.org/2022/03/francis-words-of-jesus-christ-not-word-of-god/

 85. kontra said

  • Scjentyzm obala sam siebie. Silny scjentyzm twierdzi, że „Tylko to, co można sprawdzić naukowo, może być prawdziwe”.

  1. Czy to stwierdzenie ustanawia wymóg dopuszczalności? Tak: mówi, że coś musi być testowalne, aby było prawdziwe.

  2. Czy to stwierdzenie poddaje się temu wymogowi? Tak: ma ono za zadanie przekazywać prawdę.

  3. Czy to stwierdzenie nie spełnia własnych wymagań? Tak: jest to filozoficzne stwierdzenie o nauce, którego sama nauka nie może sprawdzić.

  • Scjentyzm to filozofia, a nie nauka.

  Scjentyzm to twierdzenie o nauce, a nie twierdzenie naukowe.

  To filozoficzne twierdzenie, że nauka jest jedyną (lub najlepszą) formą wiedzy.

  Nie jest to twierdzenie naukowe, takie jak
  „Atom wody składa się z dwóch atomów wodoru i jednego atomu tlenu”.
  https://novusordo-pl.blogspot.com/2022/03/bojowanie-o-wiare.html

 86. kontra said

  73%?! jednak przesadzili…

  https://cai24.pl/na-glowne/44384/73-proc-polakow-chce-rezygnacji-z-rosyjskiej-ropy-i-gazu-nawet-za-wzrost-cen/

  ————
  Rezygnują w Internecie.
  Gdy ceny naprawdę poszybują w górę – obudzą się – i zaczną przeklinać Putina.
  Polackie bydełko…
  Admin

 87. kontra said

  Justin Trudeau chciałby, aby Kanada stała się dyktaturą

  utworzone przez admin | mar 6, 2022 | Bez kategorii | 0 komentarzy

  Justin Trudeau chciałby, aby Kanada stała się dyktaturą

  12 grudnia 2014

  Justin Trudeau chciałby, aby Kanada stała się dyktaturą

  W miarę upływu czasu liberałowie Trudeau coraz wyraźniej mówią, że Justin Trudeau, gdyby został wybrany na premiera, chciałby przekształcić Kanadę w dyktaturę.

  I coraz wyraźniej widać, że Trudeau nie tylko podziwia dyktaturę, ale także prowadzi Partię Liberalną jak dyktaturę.
  https://wybudzeni.com/2022/03/06/justin-trudeau-chcialby-aby-kanada-stala-sie-dyktatura/

 88. Emilian58 said

  Maverick
  To Ty nie wiesz że w Polsce nie ma partii politycznych są tylko mafijne gangi mocno zażydzone?

 89. Z said

  „A dlaczego nie powiesili się tacy jak Tusk, Balcerowicz czy Wałęsa? Przecież ich też nikt nie lubi.”

  W to nie wątpię. Ale że z Czeczko jest tak samo to tylko przekaz mediów skierowany do idiotow. Zdrajca, narkoman, tchórz, znęcał się nad matką, musieli go oczernic, przeciez nikt porzadny nie osmielilby się uciec z drugiej najwspanaialszej armii świata, a już na pewno nie na Białoruś.

 90. ! said

  ONR walczy NA Ukrainie po stronie banderowców. Ostatnie słowa Czeczki przed śmiercią!

  .https://youtu.be/YJx_I1_Oqaw

  Co mnie spejclanie jakoś nie dziwi, bo jak byłem kiedyś w Ruchu Narodowym, a wcześniej współpracowałem z NOP to tam zafascynowanie banderyzmem było straszne. Dlatego dałem sobie spokój z tymi organizacjami. Dlaczego ONR miałby być inny? Ja tam Czeczce wierzę. Zwłaszcza teraz widząc jak Konfederacja liże tyłek UPAdlinie razem z PiS.

  Przypomnę inna ciekawostkę. Czeczko mówił wcześniej, że polscy żołnierze zastrzelili na granicy z Białorusią 120 beduinów. To co wiedział i widział było niewygodne dla karakana i jego rządu.

 91. Lily said

  Re 86;Kontra
  Kto MA w Lapach Media. Ten Ma Wladze.
  Ten Buduje /Tworzy WLASNA Naracje.
  R. Rydzyk Media Maja MOC. Pro-Kaczynskie.
  R. Rydzyk Ma Biznes,a Kaczynski Wladze.

 92. Yagiel said

  Oglądamy, komentujemy spektakl mendialny, przedstawienie CYRK ŚMOG …
  Gdzie indziej jest rzeczywistość. Oczywiście chodzi mi o rzeczywistość ludzką, dziejowo-polityczną, a nie o rzeczywistość naturalną: że teraz jest przedWiosna poranek dnia pięknego, ptaki zajęte sexem i gniazdami – jak co roku 🙂
  To taka Wartość Stała w zmienności – jak Łuna Stała Wartość w zmienności faz…
  I w tym zakresie naturalnym dzieje się od wczoraj coś dziwnego nad Warszawą: mniej więcej w tym samym miejscu nieba jest granica między Błękitem a jakimś wałem chmur… Zauważyłem to wczoraj przed południem – w nocy to było – i teraz trwa:
  ode mnie patrząc tak gdzieś nad północno-zachodnimi, bardziej zachodnimi krańcami Warszawy, może Bemowo, a może nad Puszczą Kampinoską ?
  Byłem wczoraj w ZUS/dawniej Huta Warsz./ i widok był panoramiczny z Kasprowicza (jechałem rowerem): w lewo za Hutą, tj. nad Puszczą ostra granica frontu chmurowego, ostra ! Myślałem, że się nasuwa, ale na noc została w tym samym położeniu – do dziś tak trwa…
  Czy to jakaś wskazówka Natury dla ludzi ?

  ad Lily@90 – kto ma mendia, ten ma spokojną władzę nad dobrowolnymi samobójcami; szkoły zresztą w to samo grają:
  siedzenie dzieciaków, młodzieży godzinami w szkołach – przez najpiękniejsze lata życia – wyuczone samobójstwo !
  Mendia – trzeba jakoś nakierować zbędne miliony/miliardy ludzi: ku przepaści…
  Odebrać teraz tym milionom Rydzyka, Kaczyńskiego, łopozycję!namordnikowców, odebrać im mendia –
  ?!?!?!

 93. Głos Prawdy said

  PYTANIE OD SUBSKRYBENTÓW ( do Sekretny Insider -Zły Ekolog)

  JAKI BYŁ PRAWDZIWY CEL ZAMROŻENIA ROSYJSKICH REZERW WALUTOWYCH NA ZACHODZIE?
  CHCIELI SPOWODOWAĆ NIEWYPŁACALNOŚĆ W ROSJI?
  JEST ODWROTNIE.
  OSTRZEGALIŚMY, ŻE ZBIOROWY ZACHÓD JEST BANKRUTEM, TOTALNYM.
  JEŚLI ROSJA LUB CHINY CHCĄ ODZYSKAĆ I WYCOFAĆ SWOJE PIENIĄDZE-ZACHÓD JEST SKOŃCZONY, TYCH PIENIĘDZY TAM NIE MA, WSZYSTKO JEST SKRADZIONE.
  UDOWODNIŁO TO TYM, KTÓRZY ZDALI SOBIE SPRAWĘ, ŻE JEST TO ZAŁAMANIE FINANSOWE I NIEWYPŁACALNOŚĆ ZACHODU.
  SKAPITALIZOWALI SIĘ…
  WKRÓTCE PRZEKONAJĄ SIĘ, JAK TEN DOMEK Z KART SIĘ UŁOŻY (runie).
  ZACHÓD JEST BANKRUTEM, NIE MAJĄ PIENIĘDZY, NIE MOGĄ ZWRÓCIĆ PIENIĘDZY WŁAŚCICIELOM, CAŁE ZŁOTO, KTÓRE BYŁO PRZECHOWYWANE NA ZACHODZIE, JEST NIEOBECNE, SPRZEDANE DAWNO TEMU I PRZEZNACZONE NA SPŁATĘ ICH DŁUGÓW.
  NIE MA ZŁOTA.
  ŻADEN KRAJ NA ŚWIECIE, KTÓRY TRZYMAŁ PIENIĄDZE I ZŁOTO NA ZACHODZIE, NIE OTRZYMA ICH Z POWROTEM.
  ROSJĄ TO ZROZUMIAŁA.
  BIDEN W NEGOCJACJACH Z CHINAMI BĘDZIE BŁAGAŁ CHINY, ABY NIE SPRZEDAWAŁY DŁUGU PAŃSTWOWEGO USA I NIE ŻĄDAŁY PIENIĘDZY OD USA.
  CAŁY ZACHÓD JEST W HISTERYI

 94. Głos Prawdy said

  Podczas gdy strony wzajemnie oskarżają się o fejki, teatr i przesadne zawyszanie – zaniżanie statystyk – my musimy szukać niezależnych źródeł i pilnie zastanowić się, co zrobić z finansami. Jeśli komuś z was zostało coś na koncie bankowym, niech to zabierze.

 95. NyndrO said

  „Arabia Saudyjska i UAE odmówiły zwiększenia kwot produkcji ropy ( co umożliwiłoby nałożenie prawdziwych sankcji na Rosję – tj na eksport jej ropy). Władcy odmówili rozmowy z Bidenem, ale odbyli rozmowę z Putinem zapewniając go o dotrzymaniu zobowiązań umowy OPEC – Rosja”. cyt. Wojciech Szewko

 96. Gość said

  Z tymi chmurami o których Pan pisze , to samo obserwuje , stanęły wczoraj i stoją dzisiaj jakoby polnoc-poludnie , na linii Wisły? Podkarpackie słonecznie a chmury na oko na Wisłoce , Wiśle? Dziwne to niespotykane?

 97. karton2012 said

  Ostatnia wojna wśród ludzi będzie wojna za prawdę.Ta wojna będzie w każdej jednostce..

 98. revers said

  ?Płacąc spore sumy przemytnikowi ludzi grupa obywateli Ukrainy próbowała uniknąć poboru i wyemigrować na Węgry.”

  Juz na kazdym nie tylko dworcu glownym, ale przystankach kolejowych w terenie wisza na niebiesko zoltych kartkach w jezykach ukrainskim i polskim numery telefonow europejskiej policji i polskiej policji ktore niby przyjmuje zawiadomienia o handlu ludzmi, wypaczen na tle narodowosciowym.

  Nawet wlasciciele posesji chetnie rozgladaja sie za ukraincami by kasowac te 1200 zlp miesiecznie za rezuna, nie wazne czy z pod Birczy czy z pod Stanislawowa.

  Byc rezunem to bogactwo dla kazdego Poldka. Jak smierc przez wbicie noworodka na sztachete plotu poldka rzez rezuna moze byc tania?

 99. Głos Prawdy said

  WYWALAJĄ DAROWIZNY DLA UKRAINY, LĄDUJĄ BROŃ
  .https://www.facebook.com/audioclassa/posts/4925905104170264

 100. Głos Prawdy said

  TOTALNY UPADEK WALUT JEST W TOKU. KUPUJCIE ZŁOTO PÓKI MOŻECIE

 101. Głos Prawdy said

  Emil Czeczko jest świadkiem w kluczowych sprawach w Polsce i otrzymywał liczne pogróżki. Informację tę przekazał agencji BełTA dyrektor Systemowego Centrum Praw Człowieka Dmitrij Bieliakow, o czym poinformował korespondent Agencji Mińsk-Nowosti
  Emil Czeczko jest świadkiem w kluczowych sprawach w Polsce i otrzymywał liczne pogróżki nawet od polskich urzędników i generałów” – powiedział D. Bieliakow i dodał, że zaledwie jeden dzień temu E. Czeczko udzielił komentarza na temat „polskich faszystów, którzy uczestniczą w operacjach wojskowych na terytorium Ukrainy”.

  Szef „Systemu Obrońców Praw Człowieka” zauważył również, że w zachowaniu Emila nigdy nie było żadnych „niepokojących momentów”.
  https://minsknews.by/v-adres-emilya-chechko-postupali-mnogochislennye-ugrozy-dmitrij-belyakov/?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

  Kochane dziecko, jak mi go żal, niech mu Bóg okaże Milosiedzie i przyjmie dusze do Nieba..

 102. Yagiel said

  ad Kontra@82 – Czesi nie przyjmą więcej uchodźców: rozsądni ludzie. Przecież nie będą jak Polacy/polactwo – zadławią się Ukraincami i tak umrą zadławieni…

  Ta wojna Rosji jest powolna, ale skuteczna: hybrydowo wciąga Unię/Europę w kryzys-upadek. Nie trzeba strzelać z czołgów ani rakietami – wystarczy poczekać, aż samobójcy, plugawi zresztą, pozabijają się nawzajem ! Można zdobyć Zachód bez zjednego strzału ! I oczekać, aż Zachód zacznie marzyć o tym, by stać się, hm, dalszą BiałoRusią ?
  UE/EC ma takie horendalne koszty włąsne, że bez okradania Słowian/Rosji nie mają na to: ani NATO, ani w ogóle pomocy…
  Sami się odcięli – przynajmniej mendialnie – a jeśli potrwa to odcięcie – ?

  Polactwo są jak wieźniowie wygodnego więzienia – Ptaszki Młode w klatce xazarskiej – do którego wpuszczają teraz Bander-Ukrainów – robi się ciasno i zrobi się za ciasno: niemcy nawet wstrzymali pociągi w Polin, bo myślą, jak Czesi, tyle że wstyd im otwarcie się zamknąć; tam juz i tak rządzą beduini/dżihad, biorąc sobie Białe Niewolnice/Nałożnice.

  Pierwsza wojna wśród Ludzi zawsze jest o Prawdę: tak trudno ją obronić przed fanatykami/więźniami cywilizacji xazarskiej !
  Ptaszki w klatce xazarskiej tracą w niej wygody, ciepełko – i co: wyleca przez uchylone drzwiczki ? 90% nie – bo ?
  Psychoterapia powiada: lepsze znane piekło od nieznanego raju… syndrom stokholmski… psia wierność…
  Polactwo śpiewa piosenkę Kazika/KULT w wersji
  Klatka ! mieszkam w klatce !
  jestem ptaszkiem!
  w klatce tu! tu ! tju!
  A czy Kazik jest Orzeł ? Na pewno Orlo Śpiewa – choć może Wilczo ?.
  Może i Mićkiewicza, mental-ucznia Krasickiego, a ten innego… klasyka 😉
  Lepszy na wolności kąsek lada jaki
  Niźli w xazarskiej niewoli przysmaki…

  No ale kto Wilki-Słowianie – a kto smyczowe Psaki
  ?

 103. Carlos said

  Ludzie nie mogą wiedzieć, że:

  Departament Stanu przeprowadził zamach stanu, aby obalić popularnie wybrany rząd na Ukrainie przy użyciu żydowskich grup neonazistowskich
  Putin twierdził od co najmniej 2007 r., że NATO na granicy z Rosją było czerwoną linią
  Putin spędził miesiące błagając cały Zachód, aby zobaczył powód po tym, jak Zełenski powiedział, że zamierza umieścić na Ukrainie bomby atomowe NATO
  Putin wydał prostą listę żądań dotyczących neutralności, które pozwoliłyby Zełenskiemu pozostać u władzy, gdyby zgodził się nie wstąpić do NATO/UE – sześć tygodni przed inwazją – a media nie donosiły o tym
  W tej chwili Putin wciąż mówi, że jeśli Zełenski zgodzi się oficjalnie oddać Krym i Donbas oraz podpisze pakt o neutralności, wszystkie siły rosyjskie natychmiast wycofają się z „kraju” „Ukrainy”.
  Obecna strategia wojenna Putina polega na minimalizowaniu śmierci cywilów (a nawet śmierci ukraińskich wojskowych dzięki pełnej ofercie amnestii), dlatego wojna nie skończyła się w 72 godziny, jak twierdzili zachodni stratedzy wojskowi (ci sami, którzy planowali kapitulację Afganistanu). to powinno być
  Nie ma możliwości, aby Ukraina wygrała wojnę z Rosją – to zajączek wielkanocny – a odmawiając dyplomacji i uzbrajając Ukraińców, karmiąc ich fałszywą nadzieją, cynicznie starają się stworzyć jak najwięcej śmierci i zniszczenia, nawet choć ostateczny wynik byłby taki sam, gdyby Ukraina poddała się pierwszego dnia, z wyjątkiem znacznie większej liczby zabitych ludzi i zniszczonej infrastruktury
  Zełenski jest dosłownie kryminalnym bandytą, któremu zapłacił dziesiątki milionów dolarów, by służyć jako marionetka dla Zachodu i lokalnych żydowskich oligarchów, a wciąż nie ma żadnych dowodów na to, że w ogóle jest w Kijowie – mówi się ludziom, że jest bohaterem, ponieważ jest wysyłanie ludzi (nie-Żydów) na śmierć bez powodu
  Fakt, że III wojna światowa może się wydarzyć celowo lub przypadkowo w każdej chwili
  Okrucieństwa popełniane przez ukraińskie żydowskie neonazistowskie grupy przez ostatnie 8 lat
  Biologiczne „laboratoria badawcze” są nie do odróżnienia od laboratoriów broni biologicznej, w taki sam sposób, w jaki „obronne bomby atomowe” są tym samym, co „ofensywne bomby atomowe”
  To wszystko są tajne fakty.

  Zamiast tego maltretowane i kretyńskie masy chłopskie są karmione obłąkańczym pablumem o „złym szaleńcu popełniającym ludobójstwo bez powodu”.

  Gdyby wolność słowa nie była de facto nielegalna w Ameryce (i dosłownie nielegalna w Europie), nic z tego nie byłoby możliwe.

  Na pewnym poziomie chłopi uwierzą we wszystko. Ale to jest proces warunkowania.

  Wszystkie rzeczy są równe, jeśli po prostu przedstawisz prawdę obok głupich kłamstw, przynajmniej zwykła większość wybierze prawdę ponad kłamstwa. Byłoby to szczególnie prawdziwe w tym przypadku, gdy wiara w prawdę leży w bezpośredniej, materialnej korzyści chłopów. Kłamstwa spowodują, że twoja gospodarka całkowicie załamie się i jest szansa, że ​​możesz zostać zbombardowany.

  Gdybym mógł mówić swobodnie, mógłbym to wszystko wyjaśnić bardzo powoli i bardzo prosto.

  (Opublikowane z The Daily Stormer za zgodą autora lub przedstawiciela)

 104. Yagiel said

  ad Gość@96 – o!? Na ile widzę – front cofnął się na Zachód 🙂

  Z tą xazarską klatką jest „śmieszniej” niż u Krasickiego; „śmieszniej” nawet niż u Mićkiewicza z obróżką:
  to jest mental-klatka i bydło smark-fonowe wgapione w ekranik jak ciele w malowane wrota
  co poza wrotami – NIC
  To zgnojenie/zpsienie mózgów przypomina anegdotkę o pijaku: obchodzi chwiejnie słup ogłoszeniowy z nosem/okiem tuż
  i mamrocze:
  Zamknęli mnie, qrwa! zamkli mnie !

  polactwo-psaki tak mają 😉
  (przy czym sama Psaki powiedziała:… I teraz wszystko zależy od Władimira Purina ! jasne ?
  że wszystko co Psaki, bo normalni/trzeźwi/odporni ludzie… nie żyją w budzie
  tym bardziej nie w mental-budzie
  a propos szkoły: pamięta Tu ktoś?
  mówiło się, że idę do budy
  wracam z budy)

 105. Yagiel said

  Voila! pokazali to ze sputnika:
  .https://www.o2.pl/informacje/wstega-chmur-nad-zachodnia-polska-zdjecia-satelitarne-pokazuja-gdzie-sie-urwala-6748528342641472a
  https://v.wpimg.pl/OWNmYWE4YDYvDy9kak9tI2xXez4sFmN1O09jdWoDd2M2Qj8-KVE9Mj4CdzA3QT82OR13JykbLicnQi9malAmJD4BOC5qUSI1Kwl2bndRejZ_DDt6JFd6ZmNZPG50GXdkKA90M3MNfm4tCzg2fQcpdTM

  Gościu, przed czymś zostaliśmy obronieni 🙂

 106. Z said

  Nic nadzwyczajnego te chmury, ale mogłaby to być lina podziału Polski w nowych rozbiorach 😀

 107. Greg said

  Dziś rano robiłem eksperyment na szybie samochodowej własnego pojazdu.
  Po ostatnim deszczu wyglądał, jak po rajdzie Paryż – Dakar.
  Starłem kurz, formując grudkę, a później zbliżyłem magnes neodymowy.
  Całe gówno zostało przyciągnięte do magnesu /filmowałem to/.
  Chemtrails opadło z deszczem, trują nas, przyrodę, zbiorniki wodne, ziemię.
  Zachęcam do /zrób to sam/, jeżeli ktoś nie wierzy !

 108. Greg said

  KUKURYKI, czy to jest jeszcze Polska ?

  .https://www.youtube.com/watch?v=tZ8Sx0FZHRg

 109. Greg said

 110. revers said

  A kiedy powiedzieliśmy im, żeby dostali zastrzyk trucizny, powiedzieliśmy, że muszą przyjąć ukraińskiego uchodźcę, mimo że nie widzieli własnej rodziny ani nie przytulali babci od dwóch lat.

 111. kontra said

  Żydowski Premier Polski Mateusz Morawiecki kolejny pseudo ekonomista doprowadził Polaków do biedy

  Żydowski Premier Polski Mateusz Morawiecki i: Idzie duża gospodarcza zawierucha
  18 marca 2022
  fot. Mateusz Morawiecki | screen Facebook.com

  Słowa premiera Mateusza Morawieckiego są bardzo niepokojące, choć dla wielu ekonomistów nie są niczym nadzwyczajnym.

  Żydowski Premier Polski Mateusz Morawiecki przyznał, że czeka nas zawierucha gospodarcza. Portfele Polaków znacznie się uszczuplą.

  Zamykanie gospodarki podczas koronawirusa, a teraz utrzymywanie pasożytów ukraińskich nie wróży nic dobrego.
  Czekają nas chude lata?

  Na antenie TVP Info szef rządu Żydowski Premier Polski Mateusz Morawiecki ocenił, że Polskę i Europę czeka gospodarczo trudny czas.

  „Zagrożeniem jest kilkunastoprocentowa inflacja, stagnacja wzrostu gospodarczego.” – powiedział Żydowski Premier Polski Mateusz Morawiecki
  https://tarnogorski.info/premier-idzie-duza-gospodarcza-zawierucha/

 112. kontra said

  nowa partia polityczna eksperta kowid lekarza doktora Włodzimierza Bodnara ‚wspolnie dla zdrowia’
  18 marca 2022
  https://wspolniedlazdrowia.pl/

 113. Yagiel said

  ad Carlos@103 Revers@110 – nie istnieje nikt o nazwisku Zełenski, kto jest kimś więcej niż aktor Kołomojskiego:
  oglądamy teraz trzeci sezon serialu za pieniądze Kołomojskiego pt. „Sługa Xazarów”:
  sezon I przykrył latexową popularność wydupka Zełenskiego – uczynił aktorzynę popularnym na Ukrainie
  sezon II to cd. serialu z tym, że już w realu: głupi Ukraincy dali się wpuścić w wybory Kołomojskiego:
  jego kandydat nadal był tylko aktorem-odpowiednikiem Sachema w CYRK Mr. Dean w noweli Sienkiewicza:
  im lepiej nabiera publisię, przeraża „zemstą”, tym więcej dostaje pieniędzy na „wojnę”, a włąściwie na samobójstwo wzajemne Słowian: Rosjanie zabijają się z Ukraincami, a patrzą na to i dozbrajają Żydzi jak Kołomojski czy Xazarzy jak władcy Biden’a+…
  teraz jest sezon III serialu: aktor tylko gra w filmie w studio Kołomojskiego w Przemyślu, a głupie ludzie myślom, że to naprawdę w Kijowie ! Cierpienie z głupoty jest naprawdę i śmierć w walce czy jako żywe tarcze Azow… Z powodu trój-serialu Kołomoj…
  Aż mi się Platon przypomniał z jaskinią i cieniami/pościanami, na które ludzie gapiuą się cielęco 😉
  2500 lat „Postępu Ludzkości” psu w diupę ! Człowieki głupsze niż w tamtej jaskini są „esencją demokracji zachodniej” !

  Przypomniał mi się też jeden z pierwszych słąwnych filmików: „Wjazd pociągu na stację”
  jak widzowie w kinie uciekali przed tym pociągiem ! Ekranowym – ależ tak prawdziwie najeżdżał na nas ! trafił prosto w nas! – mówi aktorka-kretynka do widzów-kretynów. Których są miliony – cenne wielce ! w cenie bydła rzeźnego czy drobiu…
  A te plugawce ze zdjęcia od Reversa – jakże zasmiewają się z tych milionów ochotników-samobójców
  dokładnie tak samo jak oligarchowie żydowsko-cośtam w serialu Kołomojskiego: siedzą w salonie i grają w REAL-MONOPOLY, popijają whisky i wychodzą na wysoki taras popatrzeć z góry na Paplament Ukrainski czy jak mu tam w tym serialu:
  i wznoszą kolejny toast: ZA ZDROWIE NASZYCH KUKIEŁEK ! (brechtasz się, Mariolka ? no! ja też!)
  tamten toast był w I sezonie – w III teraz sezonie toast tych samych kukłowodów brzmi:
  ZA ŚMIERĆ NASZYCH KUKIEŁEK W PRIAMOM EFIRIE ! (tak przecież popłatną, gdy obłożyć ją reklamami !)

  Zełenski to nowy Sachem – to tylko aktor; tylko CYRK jest większy i podpalenie nastąpiło realnie:
  ależ się POPULUS/publisia cieszy gorąco – no!
  Ogień z CYRK Ukraina przerzuca się na miasteczko Uułe: a pierwszy z brzegu baraczek to HOTEL KL Polin…

  I to piękne Słońce – i ten zimny Wiatr 🙂

 114. Barbara Chojnacka said

  Ad.Kontra
  Wielkie dzięki za bezcenne informacje, podaję dalej bez wytchnienia

 115. kontra said

  by
  18 marca 2022 o 00:56
  Permalink

  Moj maz jest Ukraincem i jego rodzina z Ukrainy nie ukrywa,ze wyjezdza na emigracje na stale.

  Powody sa dwa: pierwszy to to,ze jest wojna i rozwalaja infrastrukture, taka jak szkoly,szpitale , domy mosty itd.

  Drugi to taki,ze nadazyla sie niepowtarzalna okazja na sponsorowny wyjazd.

  Wyglada na to,ze wiekszosc juz nie wroci na Ukraine, a sa to glownie mlodzi ludzie.

  Tam i tak 45% mlodych bylo juz na emigracji zarobkowej, wiec ci wyjezdzajacy teraz juz calkowicie zalamia demografie Ukrainy.

  Widac,ze PIS specjalnie daje lepsze warunki emigracji niz inne kraje.

  Moja rodzina mowila,ze najpierw mysleli o wyjezdzie do Czech, ale Czechy daja tylko 3 miesiace statusu, a Polska 18… Szwecja daje 12 miesiecy.

  Ktos plantuje ich w Polsce specjalnie.

  PIS to zdrajcy zalezni calkowicie od mordercow z USA.
  18 marca 2022
  https://kontrrewolucja.net/wiadomosci/prof-bartyzel-to-nie-jest-humanitarna-pomoc-dla-uchodzcow-tylko-wielka-akcja-przesiedlencza

 116. Głos Prawdy said

  Staram się nawiązać kontakt z tymi Ukraińcami, których znam, a którzy moim zdaniem są najmniej przesiąknięci nienawiścią do Rosjan. Ale i tak rozmowa się nie udaje, ostra rozmowa kończy się pretensjami z ich strony i nieuprzejmością. Posunięto się nawet do tego, że zaczęto obwiniać Białoruś. Oni niczego nie słuchają, nie przyjmują żadnych argumentów, nie wiedzą o żadnych zamachach bombowych i aktach terrorystycznych w Doniecku i w ogóle w Donbasie, ich żołnierze są dla nich bohaterami, mówią o jakichś strasznych okrucieństwach Rosjan, którzy w ich oczach są gorsi od kanibali, bo zabijają dzieci, palą ludzi żywcem, niszczą wszystko dookoła jak szarańcza. Gdybym nie znała Rosjan, uwierzyłabym w to, tak przekonująco to brzmi. Nawet jeśli mieszkają z dała od miejsc wojny, to i tak nie da się ich przekonać, choc na walsne oczy przecież nic nie widzą.

 117. kontra said

  Prezydent Rafał piech
  Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Ministra Zdrowia pis Adama Niedzielskiego

  z 21/02/2022
  0 komentarzy
  PJJ.TV
  #rafał piech #szczepienia #polecamy #goracy temat #szczepionki #adam niedzielski
  18 marca 2022
  https://www.pjj.tv/video/zawiadomienie-do-prokuratury-na-min-zdr-a-niedzielskiego/

 118. kontra said

  Zapytanie do WSA Wojewódzkie Sądy Administracyjne w sprawie danych o szczepieniu kowid

  Zapytaliśmy Wojewódzkie Sądy Administracyjne (WSA) w Polsce, które spośród osób publicznych zatrudnionych w sądzie zostały w pełni wyszczepione przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

  Sądy Wojewódzkie Sądy Administracyjne odmawiają udzielenia odpowiedzi na to pytanie m.in. ponieważ, cytujemy:”

  informacje o zaszczepieniu są danymi dotyczącymi zdrowia i stanowią szczególne dane osobowe, o których mowa w art. 9 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (Dz.U.UE.L.2016.119.1).(WSA Wrocław, 07.2021);

  zaświadczenie o zaszczepieniu jest dokumentem objętym tajemnicą lekarską, a zgodnie z przepisami Kodesku pracy nie mieści się w katalogu niezbędnych informacji potrzebnych do nawiązania stosunku pracy (WSA Lublin, 07.2021);

  Obecny stan prawny nie daje pracodawcy prawa do pozyskiwania informacji na temat poddania się przez pracownika szczepieniu przeciw chorobie COVID-19 (WSA Kraków, 08.2021)

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa szczepienia związane ze zwalczaniem COVID-19 nie są obowiązkowe. Poddanie się szczepieniu jest decyzją prywatną. Informacja o szczepieniu nie jest w formie oficjalnej przekazywana pracodawcy, gdyż nie warunkuje możliwości wykonywania pracy. (WSA Gdańsk, 07.2021)

  Tego rodzaju dane dotyczą sfery prywatnej pracowników (WSA Białystok, 08.2021)

  Obowiązujące przepisy nie przewidują możliwości gromadzenia takich danych przez sąd (WSA Poznań, 08.2021).”
  18 marca 2022 Wojewódzkie Sądy Administracyjne
  http://cioz-dobrostan.pl/stanowisko-wsa/

 119. kontra said

  Kłamstwa w Radio Maryja Tv Trwam

  [TYLKO U NAS] B. Poboży: Jako państwo i społeczeństwo spełniamy moralny obowiązek wobec narodu ukraińskiego, który broni integralności terytorialnej i suwerenności swojego państwa, ale tak naprawdę broni całej Europy:D

  18 marca 2022 13:21/w Informacje, Polska
  Radio Maryja

  powiedział Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

  ===

  Polacy państwo i społeczeństwo nie mają „moralnego obowiązku” wobec wrogiego Polakom „narodu” ukraińskiego,

 120. kontra said

  Konflikty społeczne
  March 14, 2022 Wiesław Liźniewicz4 Comments

  Ludzie dorośli, w odróżnieniu od dzieci, zatracili, z wielu względów, zdolność do zadawania prostych, podstawowych pytań.

  Nikt nie pyta skąd się biorą konflikty społeczne, zwane też czasem rewolucjami.

  Skąd się bierze to „niezadowolenie” społeczne?

  Być może wielu wydaje się, że są to zjawiska tak naturalne jak to, że pada deszcz czy świeci słońce.

  Skąd więc biorą się te wszystkie niepokoje społeczne? Kto za tym stoi? Komu to służy? Dobrze to tłumaczy, jak sadzę, Zbigniew Krasnowski (Tadeusz Gluziński) w książce Socjalizm, komunizm, anarchizm z 1936 roku.

  Większość w narodzie rdzennym została zatem obarczona obowiązkami we wszystkich dziedzinach swego życia na rzecz obcego żywiołu żydowskiego,

  skutkiem czego ustrój społeczny musi być przez ludność rdzenną odczuwany jako ustrój krzywdzący, jakkolwiek może ona nie rozumieć, gdzie tkwi istotna przyczyna jej zła i jej krzywdy.

  Stąd pochodzi stałe niezadowolenie ludności rdzennej z obecnego ustroju społecznego.

  Skrzypek żydowski, Bronisław Huberman,

  podczas wymiany zdań na temat wpływu żydostwa na życie narodów rdzennych w krajach Europy, m.in. powiedział:

  Uważam, że my żydzi, jesteśmy w Europie jedynymi Europejczykami.

  Był jeszcze jeden naród – starzy „Ateńczycy”, lecz oni znikli.

  Utrzymuję, że my, żydzi, wytworzyliśmy dla Europy wszystkie wartości, które obecnie istnieją w życiu kulturalnym, ekonomicznym i politycznym. Musimy jednak tworzyć dalej… –
  „Hajnt”, nr 35, 10 II 1931 r. „Bron. Huberman wypowiada swoje wrażenia z podróży do Erec Izrael”, A. Alperin, koresp. Z Paryża.

  Jedną z tych „wartości” jest układ stosunków gospodarczych, czyli obecna budowa gospodarcza, która opiera się na zaprzeczeniu zasad gospodarki narodowej, narodowej w sensie potrzeb każdego narodu rdzennego w jego kraju ojczystym.

  „Wolność”

  Jednym właśnie z takich haseł jest hasło „wolności”. I

  „Wspólnota”

  Hasło „wspólnoty” (łac. communa) wszystkich dóbr na świecie, a więc zaprzeczenie podstaw światopoglądu człowieka osiadłego, zatem – zmuszanie ludzi osiadłych do rozumowania właściwego koczownikom – jest hasłem, które musi wywołać zamieszanie w pojęciach i w układzie stosunków ustalonych u otoczenia, wśród którego żydostwo przebywa.

  Polacy są marginalizowani i zostaną zmarginalizowani, co spowoduje ich niechęć do „uchodźców” ukraińskich.

  Ale ci „uchodźcy” będą lepiej traktowani niż mniejszość ukraińska, która mieszka w Polsce.

  To z kolei wywoła konflikty pomiędzy tymi dwoma grupami.

  Tak się skłóca społeczeństwa i rządzi się nimi wedle własnego uznania i dla własnej korzyści.

  Wszyscy ci filozofowie typu Spinoza, Kant, Hegel, Marks byli Żydami.

  Co więcej, nawet Józef Popper-Lynkeus, twórca nazizmu, był Żydem.
  Józef Popper-Lynkeus, Nazizm
  https://bb-i.blog/2022/03/14/konflikty-spoleczne/

 121. Kapsel said

  Żydzi przeklinają Putina! Klątwa ma działać 3 lata

  Naczelny rabin Ukrainy Mosze Reuwen Asman zaznaczył, że obojętność Rosjan wobec zbrodni uczyni ich współodpowiedzialnymi przestępstwa. W specjalnym nabożeństwie przeklną on Putina co gwarantuje mu wieczne potępienie.

  https://portal-polski.pl/klatwa-zydzi-ukraina/11908/

 122. kontra said

  uchodźcy nie nadaje się numeru PESEL, który przysługuje, a właściwie przysługiwał jeszcze do niedawna, tylko obywatelom Polski,

  Adam Asnyk odebrał bardzo „wszechstronne” wykształcenie.

  W 1856 roku studiował w Instytucie Gospodarstwa Wiejskiego.

  W latach 1857-1859 – w Akademii Medyko-Chirurgicznej, w latach 1859-1860 – na uniwersytecie we Wrocławiu działał w Towarzystwie Literacko-Słowiańskim, czyli zetknął się z panslawizmem,

  w 1861 – w Paryżu, w latach 1861-1862 – w Heidelbergu.

  W 1863 roku w powstaniu.

  W latach 1864-1867 przebywał za granicą. W 1866 roku uzyskał doktorat z filozofii na Uniwersytecie w Heidelbergu.

  Gdyby nie to, że był Żydem, to musiałby być masonem, bo tylko oni mogą się tak szybko przemieszczać z miejsca na miejsce i tylko dla nich uczelnie stoją otworem i mogą je zmieniać jak rękawiczki i nie istnieją dla nich żadne granice.

  Taki Kościuszko zrobił zadymę w Polsce, a potem, jak gdyby nigdy nic, wyjechał do Ameryki i nikt go nie zatrzymywał.

  Ostatecznie uzyskał Asnyk doktorat z filozofii, czyli że nie musiał się wykazać żadną konkretną wiedzą i nikt tak naprawdę nie mógł jej zweryfikować.
  Ale brzmi poważnie – doktor filozofii.
  https://bb-i.blog/2022/03/16/zyciorys/

 123. Yagiel said

  Cekpetnyje Matepiały kolejny raz informują o trwaniu kontaktu i współpracy między prezydentami Rosji i USA:
  Putin powiadomił Trump’a o uratowaniu już 5 tysięcy dzieci z rąk ukrainsko-xazarskich
  w tym pięciorga dzieci z USA, które już są w USA z rodzicami
  oraz o zastrzeleniu już na Ukrainie 7 z 19 naukowców-zbrodniarzy, biologów z war-lab na terytorium Ukrainy – wszystko to jest udokumentowane i będzie opublikowane – i tego tak panicznie boją się Xazarzy, że…
  Kreml/Armia robi wszystko, by Xazarzy/Deep State nie zdetonowali żadnej bomby atomowej: ani na terytorium Ukrainy, ani na terytorium Rosji, ani gdzie indziej na Ziemi… Xazaria bardziej boji się Prawdy o sobie niż zabić miliony/miliardy ludzi !
  .https://www.youtube.com/watch?v=k0PiAkPYtR8

  Meldunek ten z Mar-A-Lago i z Kremla ma nowy element: prez. Trump miał wyrazić wdzięczność Putinowi/Kremlowi/Rosjanom za uratowanie tych dzieci, zwłąszcza amerykańskich dzieci: są one już w rodzinach urodzenia z rodzicami: w szczęściu!
  Wiedząc to, prez. Trump oświadczył, że ufa prez. Putinowi/Kremlowi – a nie xazarskim mendiom reżimowym, które Trump nazywa Deep State – i że ich współpraca jako głów państw-mocarstw będzie trwała…
  Nie trzeba dodawać, że prez. Putin nie uznaje Biden’a jako prezydenta – podobnie zresztą jak większość już polityków na świecie – i miał zadeklarować, że i Biden I Johnson moga liczyć kolejnych zabitych swych obywateli/najemników: dla tych najemników z Biden’USA i Johnson’Great Br. nie będzie litości – tylko śmierć ! Sezon polowania na nich OTWARTY !

 124. kontra said

  koniec biznesu prezydentów burmistrzów wójtów na tablicach samochodowych?

  W rezultacie, biorąc pod uwagę obecny koszt przerejestrowania pojazdu (180,50 zł) oraz zmiany dowodu rejestracyjnego (67 zł), w lutym powiat lubliniecki zanotował stratę na poziomie 18 387 złotych.
  http://lubliniecki.pl/kierowcy-zadowoleni-powiaty-notuja-straty-pierwsze-efekty-braku-koniecznosci-zmian-tablic-rejestracyjnych/

 125. kontra said

  koniec biznesu prezydentów burmistrzów wójtów na podatku od tablic samochodowych?

  Trudno ocenić jaka stratę Starostwo zanotuje na koniec 2022 roku.

  Szacuje się, że może być to koszt sięgający około 250 tysięcy złotych

  – a to środki, które mogłyby pozwolić np. na remont budynku komunalnego czy dowóz uczniów do szkół albo na zatrudnienie żony wójta i nowe meble do gabineru wójta
  http://lubliniecki.pl/kierowcy-zadowoleni-powiaty-notuja-straty-pierwsze-efekty-braku-koniecznosci-zmian-tablic-rejestracyjnych/

 126. kontra said

  Ludomir 12:45 pm on January 7, 2018
  Tagi: #metoo ( 16 ), fałszywe oskarżenia ( 40 ), fałszywe oskarżenie o gwałt ( 22 ), gwałt ( 18 ), kobiety ( 17 ), panika moralna ( 9 )
  Wampir z Zielonej Góry – słynny seryjny gwałciciel….. który nigdy nie istniał

  Wampir z Zielonej Góry

  W Zielonej Górze i w ogóle w całym woj. lubuskim swego czasu (około roku 2010) panowała psychoza strachu. Policja szukała groźnego seryjnego gwałciciela, który napadł już niejedną kobietę,

  Cała afera wybuchła za sprawą zwykłej plotki, kilkanaście kobiet po prostu zgłosiło fikcyjne zawiadomienie o gwałcie. Wystarczy że poszła plotka w mediach, że grasuje groźny przestępca i kolejne kobiety zaczęły zgłaszać kolejne fikcyjne zgłoszenia. Dlaczego?

  Teraz tym kobietom grozi:D do kilku lat więzienia za składanie fałszywych zeznań.
  https://mensrightspolska.wordpress.com/2018/01/07/wampir-z-zielonej-gory-slynny-seryjny-gwalciciel-ktory-nigdy-nie-istnial/

 127. kontra said

  Gynocentryzm – co oznacza to tajemnicze słowo?

  Pojęcie gynocentryzmu (zwanego także ginocentryzmem) w Polsce jest dosyć mało znane. Zamiast podawać nie wiadomo jak mądrych definicji wyjaśnię je prostym przykładem:

  Wyobraźcie sobie że na ulicy jakiś facet mocno szarpie i wyzywa jakąś kobietę. Reakcja tłumu? Ludzie zaczynają stawać w obronie kobiety.

  A teraz odwrotna sytuacja: To kobieta szarpie i wyzywa mężczyznę. Reakcja tłumu?

  Nikt nie reaguje, a niektórzy nawet uznają, że sytuacja wygląda na komiczną.

  Jessica Lynch była pierwszym amerykańskim więźniem wojenny odbitym od WW2 i pięciu anonimowych mężczyzn.

  Nagłośnienie medialne tej sprawy było takie, że miało się wrażenie, iż cała amerykańska armia ją odbija. Ale mężczyźni który tam zginęli czy zostali pojmani to tylko statystyka…
  https://mensrightspolska.wordpress.com/2018/01/07/wampir-z-zielonej-gory-slynny-seryjny-gwalciciel-ktory-nigdy-nie-istnial/

 128. kontra said

  Według niego wydaje się, że nie chodzi o pieniądze. Chociaż uchodźcom obiecuje się 113 euro wsparcia miesięcznie na osobę dorosłą, 75 na dziecko.

  Dla porównania Gomberg przytacza Anglię, „która daje pozwolenie na wjazd na trzy lata i wsparcie – 350 funtów na osobę miesięcznie”. ale ukraińćów nie(wiele) przyjmuje:D
  https://legaartis.pl/blog/2022/03/17/lotysze-ukraincom-nie-wynajmujemy/

 129. kontra said

  Normalnie zakłada się obozy dla uchodźców ukraińców, z pomocą medyczną, wyźywieniem i opieką nad dziećmi.

  Nie daje się uchodźcom socjalu, mieszkań, pesel czy innych form identyfikacji obywatela.

 130. kontra said

  Przyjedź do Smoleńska. Porozmawiamy
  twitter.com #polska #ukraina #rosja #wojna

  Takie słowa dodał na swój twitter szef Roskosmosu zaraz po wystąpieniu neonazisty banderowca Jarosława Kaczyńskiego „w Kijowie” tj w wagonie pociągu w Przemyślu,
  rosyjski polityk i dyplomata, wicepremier Rosji odpowiadający za przemysł obronny i kosmiczny. W okresie od stycznia 2008 r. do grudnia 2011 r. pełnił funkcję stałego przedstawiciela Rosji przy NATO

 131. kontra said

  Amerykańskie laboratoria biologiczne na Ukrainie to fabryka śmierci
  On: 7 marca 2022
  In: Media, Wybrane z sieci
  https://wicipolskie.pl/2022/03/07/amerykanskie-laboratoria-biologiczne-na-ukrainie-to-fabryka-smierci/

  2022/03/18/czyzby-poczatki-panstwa-zydowskiego-na-granicy-polsko-ukrainskiej
  https://wicipolskie.pl/2022/03/18/czyzby-poczatki-panstwa-zydowskiego-na-granicy-polsko-ukrainskiej/

 132. kontra said

  jak żyd kłamie – żyd nie spotkał nazisty na Ukrainie – a żyd nazista żeleński

  „Fašisty jsem na Ukrajině nepotkal“

  Ruská propaganda ovšem tvrdí, že na Ukrajině vládnou neonacisti a Židé jsou tu pronásledovaní. „Zdá se mi, že v Rusku jsou opravdu nemocní. Máme v Moskvě příbuzné a snažíme se jim vysvětlit, jak je to ve skutečnosti, ale oni nám nevěří. Jezdím po celé Ukrajině, oblékám se tradičně, nosím jarmulku a nikdy jsem žádné fašisty nebo nacisty nepotkal,“ krčí Jakov Siňakov rameny.

  radiozurnal.rozhlas.cz/zide-spolu-s-ukrajinci-synagoga-zlata-ruze-se-stala-centrem-pomoci-lidem-8704047

 133. kontra said

  W reakcji na stanowisko władz Miasta, w Starostwie podjęto decyzję o podpisaniu bezpośrednich umów z podmiotami przyjmującymi uchodźców z Ukrainy na obszarze Lublińca.

  Za okres od rozpoczęcia wojny do dnia 6 marca 2022, wojewoda przyznał łącznie 300 tysięcy złotych na wsparcie dla ukraińców imigrantów „uchodźców „przebywających w powiecie lublinieckim. Trwają negocjacje dotyczące wysokości środków zaplanowanych w kolejnej transzy.
  Marzec 15, 2022

  http://lubliniecki.pl/pomoc-dla-uchodzcow-rada-powiatu-zaskoczona-stanowiskiem-wladz-lublinca-w-kwestii-wspolpracy-video/

 134. Emilian58 said

  Carlos
  Ta łachudra chazarska z upadliny sprzedał ukrów za MILIARD TRZYSTA MILIONÓW dolarów! Ktoś kompetenty puścił tłita z podaną sumą i miejscem. To miejsce to bank bodajże w Kostaryce.

 135. kontra said

  https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEj12aaBuK-9gpcVLblKwvx-7ukjluQDaebQKKzl4keRdW3ooQn1F1KgICuxnH44yjsHfLkFZEveSJNmYzYmgYxWs_-uod8S6LY4dvRWL5RJiqMsELSpAeJLQ2eHQ5azaC1hLOpZEMTkOJfJFk9OMJmTGNgY79SOftdqyKVrxKHbmdxbtermISIvrBHnqA=s1485

 136. kontra said

  https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEjhyEbwyLe_51O9rKl5uEKATfv6Ty2C_9uM1kYVWGSLYxYXbfbivcElFeOMQCZsR4Qx8o4PCkT9Cs3cf4CXEz86LhqvVov5zCtWu5NmmoC3wZ0xFBQ9w_pItNrYwmOdknNThPnRBgLjQVdd__lT53TbTDZx50fq9bCLTmER5Y-Ti3XuxxQgRcgMzoi6SA=s1000

 137. kontra said

  10-znakow-ze-wojna-na-ukrainie-jest-czescia-wielkiego-resetu
  https://forumdlazycia.wordpress.com/2022/03/18/10-znakow-ze-wojna-na-ukrainie-jest-czescia-wielkiego-resetu/

 138. kontra said

  Klaus Schwab
  ŚWIATOWE FORUM EKONOMICZNE OBIECUJE UMIEŚCIĆ WAS W „OBOZACH REEDUKACYJNYCH” W CHIŃSKIM STYLU, JEŚLI SPRZECIWICIE SIĘ „WIELKIEMU RESETOWI”.Czyli ‘schwabiątka’ rozrabiają
  AlterCabrio
  https://www.ekspedyt.org/2022/03/16/obozy-reedukacyjne-czyli-schwabiatka-juz-rozrabiaja/

 139. kontra said

  Klaus Schwab
  ŚWIATOWE FORUM EKONOMICZNE WEF
  „WIELKI RESET”.

  Ukraina, po cichu wdrożyła “Wielki Reset” WEF, uruchamiając aplikację kredytu społecznego, łączącą Uniwersalny Dochód Podstawowy (UBI), Tożsamość Cyfrową oraz Paszport Szczepień – wszystko to w aplikacji o nazwie Diia

  Zgodnie z logiką cyfryzacji i centralizacji wszystkiego, rząd ukraiński uruchomił w roku 2020 aplikację o nazwie Diia, która łączy dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, kartę szczepień, zameldowania, ubezpieczenia, zwroty kosztów leczenia, świadczenia socjalne i inne dane milionów mieszkańców Ukrainy
  https://babylonianempire.wordpress.com/2022/03/17/ukraina-wdrozyla-wielki-reset-wef-uruchamiajac-aplikacje-kredytu-spolecznego-laczaca-uniwersalny-dochod-podstawowy-tozsamosc-cyfrowa-oraz-paszport-szczepien/

 140. kontra said

  Rekonfiguracja sił bojowych i przewidywane lądowanie w pobliżu Odessy: dwudziesty (15.03.2022) dzień operacji na Ukrainie [wideo PL]
  https://swiatowid.video.blog/2022/03/18/rekonfiguracja-sil-bojowych-i-przewidywane-ladowanie-w-poblizu-odessy-dwudziesty-15-03-2022-dzien-operacji-na-ukrainie-wideo-pl/

 141. kontra said

  Lekarze otrzymują wynagrodzenie za twierdzenie, że zgony są spowodowane przez Covid, na podstawie nieskutecznej reakcji PCR.
  https://gazetawarszawska.com/index.php/covid19/7528-prof-stuckelberger-pandemia-klamstw

 142. kontra said

  Kukułcze jajo żydostwa, żydowska narracja czyli Żebrowski i inni.

  System kukułczego jaja jest dobrze znany prawodawcom narodów europejskich i żaden Niemiec, Francuz czy Szwed na takie prymitywne chwyty nie daje się nabierać.

  Mienie pozostawiane bez właściciela jest szybko przejęte na stan skarbu państwa i zlicytowane publicznie na rzecz nowego posiadacza.

  Żydom, którym można zarzucić jakieś przestępstwo szerokim rozmachem otwiera się bramy więzień i żadnej gadki o antysemityzmie nie ma.
  https://gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/1492-kukulcze-jajo-zydostwa-zydowska-narracja-czyli-zebrowski-i-inni

 143. kontra said

  żydzi naziści ukraińscy

 144. kontra said

  ukraina_mapa_2022_03_16
  .https://swiatowidvideo.files.wordpress.com/2022/03/ukraine_map_2022_03_16-1024×724-1.jpg

 145. kontra said

  ukraina fejk njus
  https://pl.sputniknews.com/20220310/ukrainski-polityk-historia-o-ostrzale-szpitala-polozniczego-w-mariupolu-to-fejk-17544995.html

 146. kontra said

  ukraina fejk njus

  Prezydent Rosji Władimir Putin: Przeciwko ludności Donbasu dokonywano ludobójstwa, polożyć temu kres jest naszym celem
  14:25 18.03.2022

  Prezydent Rosji Władimir Putin pochwalił rosyjskich żołnierzy biorących udział w operacji wojskowej na Ukrainie za bohaterstwo. Opowiedział, jak żołnierze wspierają się nawzjaem. – Od dawna nie mieliśmy takiej jedności – dodał.

  Prezydent Rosji Władimir Putin Zacytował też fragment Pisma Świętego. – Przychodzą mi do głowy słowa z Pisma Świętego: „Nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” – podkreślił.
  https://pl.sputniknews.com/20220318/putin-przeciwko-ludnosci-donbasu-dokonywano-ludobojstwa-jego-przerwanie-jest-naszym-celem-17603651.html

  https://odysee.com/@SputnikPolska:3?view=content

 147. Greg said

  Anders zdrajca narodowy !?
  Oszustwo PRL u z 1989 r.

  .https://www.youtube.com/watch?v=qioDjB5h_Q4

  Wojna na Ukrainie początkiem wielkiego resetu, całkowita cyfryzacja ludzi + szpryce.

  .https://www.youtube.com/watch?v=hG80pPZkeFM

 148. Marucha said

  Re 122:
  Skąd informacja, że Asnyk był Żydem?

 149. Piskorz said

  Info dla /p. Kapsel/ Rozmawiałem z tym gościem. który miał zaćmę. Zrobili mu w Otwocku w szpitalu na Fund. Nawet nie czekał długo. B. zadowolony, usunęli to co trzeba było. Nie ma żadnych soczewek. Koło mnie na Meissnera 7 Vita=Med. Tam pracuje dr Sawicka, zbajerował ją trochę i dlatego było szybko. Robiła to jej koleżanka w Otwocku.

 150. NICK said

  jest
  bezrobocie
  zostałem zlikwidowany
  jako lekarz
  ponieważ
  nie szczepiony i nie wymazany.
  Cd. nastąpi.

 151. Bezpartyjna said

  „Tak niso upada Pol…in, Europa-Unia – a tak wysoko Łuna na Niebie ! Nie wiadomo jak wysoko jeszcze za dnia i teraz nocą taka Wysoka Łuna 🙂 Maleńka, bo daleka – podobno Łuna po elipsie wokół Ziemi krąży: robi nas w jajo ?”

  Niby chodzi o pył (kalima) nawiewany z Sahary do Europy, ale ja nie jestem jasno widzką 😉

  Nad Europę dotarł pył znad Sahary. Niebo w wielu miejscach zrobiło się pomarańczowe [ZDJĘCIA]

  Więcej: https://podroze.radiozet.pl/News/Nad-Europe-dotarl-pyl-znad-Sahary-Niebo-w-wielu-miejscach-zrobilo-sie-pomaranczowe

 152. krzysio72 said

 153. revers said

  dzis Premier M. oglosil derusyfikacje Polin polegajaca na calkowitym zerwaniu kontaktow handlowych z Rosja, a szczegolnie nie kupowaniu rosyjskiego gazu i ropy.

  sam przyznal ze skocza ceny i inflacja.

  Szykuje sie kolejny cud gospodarczy nad Wisla.

  No ale rzaad sie wyzywi, to juz chyba kazdy zna od niezastapionego rzecznika prasowego stanu wojenngo prl Jerzego Urbana, z tymi samymi korzeniami co premier M..

  Za to p. Duda podpisal Befehl zwiekszjaaca liczebnosc armii do syjonistycznych interesow do 300 tys chlopa i chlopczur.

 154. Bezpartyjna said

  „Zauważyliście, że nagle nie ma juz żadnych problemów w Polsce.
  Zniknęły problemy nędzy, biedy, bezdomnych, histeria Covid -19 i braku pomocy lekarskiej dla ubezpieczonych w państwowej służbie „zdrowia”.

  https://leonardo.neon24.info/post/167226,polska-potargana

 155. Bezpartyjna said

  „Tydzień temu, po spotkaniu wideokonferencyjnym, Eurazjatycka Unia Gospodarcza (EAEU) i Chiny uzgodniły opracowanie mechanizmu niezależnego międzynarodowego systemu monetarnego i finansowego. EAEU składa się z Rosji, Kazachstanu, Kirgistanu, Białorusi i Armenii, zawiera umowy o wolnym handlu z innymi krajami euroazjatyckimi i stopniowo łączy się z chińską Inicjatywą Pasa i Szlaku (BRI)…”

  https://an40na.neon24.info/post/167254,przywitaj-sie-z-rosyjskim-zlotem-i-chinskim-petrojuan

 156. revers said

  Swiatowy Fuhrer pokoju na swiecie w wersji Orwellowskiej

  .https://i.postimg.cc/76b61WGJ/weltfuehrerzizelog.jpg

  Wojna jest pokojem

  Zelenski wystawiony przez sanhedryn na do nagrody Nobla pokojowego inaczej.

  Przed Zelenskim tez bylo paru rzezimieszkow i nikomu to nie przeszkadza.

 157. osoba prywatna said

  Sława ukrainu w polskich miastach.

  .https://www.youtube.com/watch?v=CfcRs_iveww

 158. Bezpartyjna said

  Wałbrzyszanka przyjęła uchodźców z Ukrainy. Okradli jej mieszkanie…

  https://walbrzych.naszemiasto.pl/walbrzyszanka-przyjela-uchodzcow-z-ukrainy-zglosila-policji/ar/c3-8727433v

 159. Bezpartyjna said

  Bardzo mi przykro Panie Nick.

 160. Greg said

  ad. 157
  Jestem w SZOKU !
  OBŁĘD, ci ludzie /raczej demony / są OPĘTANI !

 161. ! said

  I jak można podbić kraj bez jednego wystrzału.
  Polski już nie ma i de facto i de iure. Jest jakiś twór ukrainopodobny. Nie widzę nawet polskich flag na.mieście tylko obce i coraz mniej audycji po polsku w radio.

 162. wewewe said

  Próba zastraszenia? T-Mobile wzywa Związek Przedsiębiorców i Pracodawców do zapłaty miliona złotych za podanie publicznie dostępnych informacji o wysokości zapłaconego przez spółkę podatku CIT

  W latach 2016 – 2020 T-Mobile zapłaciło w Polsce niecałe 31 tysięcy złotych podatku CIT przy przychodach sięgających ponad 43 miliardów złotych. W tym samym okresie, spółka otrzymała pomoc publiczną o wartości ponad 800 tysięcy złotych – a zatem dwadzieścia pięć razy wyższej, niż zapłacony przez nią podatek dochodowy. Są to dane dostępne publicznie, a mimo to za ich podawanie spółka domaga się od ZPP przeprosin i miliona złotych zadośćuczynienia. Zdaniem zarządu Związku sytuacja jest oczywista – to próba szantażu i zamknięcia ust w dyskusji o kształcie polskiego systemu podatkowego.

  W listopadzie 2021 roku ZPP opublikował raport pod tytułem „Księga wstydu Ministerstwa Finansów – dyskryminacja podatkowa polskich firm”. Zawarte w nim informacje, mimo że były dostępne publicznie już wcześniej, wstrząsnęły opinią publiczną. Eksperci ZPP przeanalizowali dane finansowe i podatkowe wybranych firm, a następnie zestawili je sektorowo. Wszystkie podmioty badane były pod dokładnie tym samym kątem – wysokości uiszczanego podatku dochodowego w odniesieniu do osiągniętego przychodu.

  Okazało się, że pracujący Polacy płacą podatki w wysokości porównywalnej do niektórych międzynarodowych korporacji o wielomiliardowych obrotach. Jedną z przytoczonych w raporcie spółek jest operator komórkowy T-Mobile. W 2020 roku spółka zapłaciła 10 430 zł podatku CIT wobec przychodów sięgających ponad 9 mld zł. Dla porównania, gospodarstwo domowe dwóch osób zarabiających przeciętne wynagrodzenie zapłaciło w 2020 roku prawie 8 000 zł podatku PIT.

  https://zpp.net.pl/proba-zastraszenia-t-mobile-wzywa-zpp-do-zaplaty-miliona-zlotych-za-podanie-publicznie-dostepnych-informacji-o-wysokosci-zaplaconego-przez-spolke-podatku-cit/

 163. minka said

  SPOTKANIE SZCZYTU ZEŁENSKIEGO W KIJOWIE 15 MARCA Z PREMIERAMI POLSKI, CZECH I SŁOWENII BYŁO FAŁSZYWEM WYPRODUKOWANYM W WARSZAWIE – SPOTKANIE ODBYŁO SIĘ W PRZEMYŚLU

  Spotkanie na szczycie przywódców Europy Wschodniej, zorganizowane w Kijowie przez prezydenta Ukrainy Władimira Zełenskiego 15 marca, zostało sfabrykowane przez polski rząd, w roli dziennikarzy pełnili polscy tajni agenci, a fałszywe zdjęcia ze spotkania, briefingu prasowego i podróży pociągiem przygotowany przez biuro prasowe Zełenskiego.

  Operacja została zaprojektowana przez Polaków, aby promować swoją rolę we wspieraniu Ukrainy, ukraińskich uchodźców oraz w obronie Europy przed Rosją, a także szukać nowych funduszy europejskich, amerykańskich i sojuszniczych NATO oraz sprzętu wojskowego.

  Według ukraińskich mediów operacja miała na celu wypromowanie pozorów, że reżim Zełenskiego kontroluje Kijów i przyspieszenie ich ubiegania się o przyjęcie do Unii Europejskiej (UE).

  Morawiecki i prasa zachodnia kłamali – w Kijowie nie było spotkania. Zamiast tego spotkanie odbyło się w polskim węźle kolejowym w Przemyślu, 95 km na zachód od Lwowa (Lwów) i 20 km w głąb granicy Polski z Ukrainą.

  W raporcie opublikowanym przez biuro Associated Press (AP) w Warszawie „Długa podróż lądową z Polski do Kijowa przez Morawieckiego, wicepremiera Polski Jarosława Kaczyńskiego oraz premierów Czech Petra Fialę i Janeza Jansę ze Słowenii przesłanie, że większość Ukrainy nadal pozostaje w rękach ukraińskich”.

  Dowody zebrane ze źródeł w Warszawie oraz z analizy filmów i zdjęć opublikowanych na spotkaniu dowodzą, że „długiej podróży” nie było; nie ma spotkania w Kijowie ani we Lwowie, stolicy regionu galicyjskiego, będącej operacyjną siedzibą rządu ukraińskiego. Z dowodów dostarczonych przez Polaków, a także przez personel reklamowy Zełenskiego, jest teraz jasne, że tylko niewielka część zachodniej Ukrainy pozostaje w ukraińskich rękach. Sam Zełenski jest teraz w polskich rękach.

  Źródła warszawskie podają, że pomysł na spotkanie na szczycie został zainicjowany przez polskiego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Od śmierci brata bliźniaka w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w Rosji w 2010 roku Kaczyński jest jednym z najbardziej wpływowych polityków w Polsce; kieruje ministerstwami obrony, bezpieczeństwa, spraw wewnętrznych i sprawiedliwości. Jest zaciekle antyrosyjski.

  Źródła polskie uważają, że nie było możliwości, aby Kaczyński, premier Morawiecki lub delegacje czeska i słoweńska zwrócili się do Moskwy o bezpieczną drogę do Kijowa; nie ryzykowaliby też własnego bezpieczeństwa, podejmując wyzwanie rosyjskiego nadzoru elektronicznego i lotniczego oraz ataku rakietowego podczas dwugodzinnej podróży pociągiem z Przymyśla do Lwowa lub siedmiogodzinnej podróży do Kijowa.

  Zamiast tego czescy i słoweńscy urzędnicy polecieli do Rzeszowa Jasionki, najbliższego lotniska do Przemyśla; lotnisko jest także bazą logistyczną i bezpieczeństwa NATO. Następnie pojechali do Przemyśla. Tam Ukraińcy wysłali jedną z luksusowych wersji regularnych połączeń kolejowych między Przemyślem, Lwowem i Kijowem. Zostało to przygotowane na sfabrykowane zdjęcia polskich, czeskich i słoweńskich urzędników, którzy rzekomo podróżowali w kierunku Zełenskiego w Kijowie. Prasa, która opublikowała te zdjęcia, wie, że zostały one sfałszowane i pomogła w ukryciu rzeczywistej lokalizacji.

  FAŁSZYWY PRZYJAZD NA STACJĘ KOLEJOWĄ W KIJÓW, FAKTYCZNIE PRZEMYŚL
  https://johnhelmer-net.translate.goog/wp-content/uploads/2022/03/Current4-9.png?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp&_x_tr_sch=http

  https://johnhelmer-net.translate.goog/the-zelensky-summit-meeting-in-kiev-on-march-15-with-polish-czech-and-slovenian-prime-ministers-was-a-fake-devised-in-warsaw-the-meeting-was-at-przemysl-poland-zelensky-also/?_x_tr_sch=http&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp

 164. Yagiel said

  W nawiązaniu do kolejnego meldunku Cekp. Matep. przekazuję kilka wariantów/sugestii co do rozwoju wojny na Ukrainie w szerszej, niestety, skali: chodzi o następstwa czy fazy kolejne (wg słów Jackowskiego) – to jest uprzedzenie o tym, do czego dążą Xazarzy, ulokowani zdaje się w Kalifornii: sztat Kalifornia jest źródłem przeciągania i globalizowania wojny ukrainskiej – rolę podrzędną/ wykonawczą wobec tego sztabu xazarskiego gra oczywiście manekin-Biden z obstawą…
  Warianty rozwoju wydarzeń chciane przez Xazarię to:
  1. chwilowe uciszenie wojny, podpisanie kapitulacji przez Zełenskiego po to, żeby wyreżyserować przewrót przeciw temu „zdrajcy Prawdziwej Ukrainy” – przypuszczalnie jesienią br.
  a) ta jesienna wojna ma być już atomowa zaczęta atakiem na Donieck i Ługańsk: żeby nie na samą Rosję, ale! – Xazarzy dążą do tego za wszelką cenę, włącznie z życiem milionów nieważnych, bezwartościowych dla nich ludzi
  b) wtedy Rosja/Kreml musi już odpowiedzieć na pełną skalę i nastąpi atomowe zniszczenie Europy Zachodniej i USA części
  2. gdyby jednak Xazarom nie udało się wg pkt. 1., zamierzają zrobić katastrofę wzdłuż Dniepru, rzek – detonacje w AEC’ach, przerwanie tam – zalanie dużych miast, itd.
  a) wątpliwe, żeby wtedy były jeszcze sprawne oddziały Azow, więc użyja najemników-kamikaze/nieświadomych al. świadomych/
  b) oczywiście będzie atak na Krym ! Xazarom widać zależy na półwyspach na K: Krym, Kalifornia …
  3. niezależnie od 1 czy 2 – koniecznie zdjąć Putina: nie może zakończyć wojny na Ukrainie swojim sukcesem! Xazarzy chcą zdjąć go możliwie natychmiast, najpóźniej do lipca…
  4. Czeczeni Kadyrowa-syna-Kadyrowa, który ma też jakieś święcenia muzułmanskie… w razie śmierci czy zdjęcia Putina mają przejąć Ukrainę i część Rosji i – uwaga – z pospolitym ruszeniem muzułmanów/dżihadu z Azji Środk, zwłaszcza z Afganistanu: razem armia ok. 200 tys wojowników – mają wkroczyć do UE… a wtedy to już będzie inna wojna, bo UE pełna jest gotowych przyłączyć się do dżihadu ! – Xazarzy muzułmanami, Czeczenami chcą ostatecznie wyludnić/odsłowianić Europę…
  a) Czeczeni=Nohcze byli już kiedyś Panami Europy: ich jest formant liczby mnogiej/wygłos -s/-sz: Dojt/sz jak ber/sz, cave/s jak bor/s, a przede wszystkim Pan/sz=Równi (we współwładaniu)
  b) inwazja Czeczenów-mudżahedinów przewidywana jest na jesień br., ale raczej na rok 23
  5. wobec tych działań/wojen-rozlewu krwi moją nastąpić Katastrofy Naturalne: sterowane albo z Własnej Woli Ziemi, albo urządzeniami t. HAARP – ponieważ nie-jedno! państwo czy nad-państwo ma tę technologię, będzie to coś w rodzaju potopu wody, ognia, trzęsień ziemi
  a) demonstracja teho już odbyła się w Japonii – wspomnieli o Kurylach – która dostałą trzęsienie aż 7.3 blisko Fukushima, oraz w USA-śnieżyce i Europie Połud.-żółta burza…

  Tak że o! Ukraina to zapalnik xazarski i nie bardzo widać możliwości, żeby Xazarom uciąć długie paluchy… Poza samą Ukrainą skazana jest Europa, od Węgier, Słowacji, Polski zaczynając…Jakby z całej Europy Xazarom potrzebny był tylko Krym;Rosja miałąby być odsunięta daleko na północ/Syberię…
  No więc – kto kogo zdąży obezpalczyć nad przyciskami atomowymi ?

  To są tylko bad-scenariusze; lecz jeśli są tacy, dla któ one są konieczne i korzystne – trza je brać pod uwagę.
  Żeby nie było wątpliwości: carekJarek, Morawiecji i ta ekipa nie mają zamiaru być kamikaze – już przećwiczyli ewakuację – co jedna nie znaczy, że Xazaria pokłada w nich jeszcze jakieś nadzieje – raczej wprost przeciwnie: zaaranżuje im jeszcze jedną wycieczkę albo cóś… 😉

  To Wybuchowe Słońce i ta Pełnia Łuny tak bardzo naenergetyzowały ludzi – pozytywnie – że może jednak niskoczęstotliwe Xazarstwo nie da rady ? może paluchy mu już takdrżą, że…

  Dobranoc Państwu Pełniowa !

 165. Greg said

  Ho,ho….hola, hola… wystrzały dopiero przed nami.
  A, co !
  Bajki ?

 166. wanderer said

  Przykro mi Panie Nick, ale glowa do gory, da Pan rade i znajdzie cos nowego. Ja dalem a Pan by nie dal…?

  Bedzie dobrze, zobaczy Pan.

 167. Bezpartyjna said

  W trzech parafiach diecezji siedleckiej będą sprawowane msze św. w języku ukraińskim.

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.onet.pl/informacje/kai/diecezja-siedlecka-msze-swiete-w-jezyku-ukrainskim/1b7g6wv,30bc1058&ved=2ahUKEwiRmJKv2dD2AhWGz4sKHT0sCMgQFnoECCoQAQ&usg=AOvVaw1TAJLQej97L90m84hGaash

 168. Kapsel said

  Pan Piskorz (149)

  Gdy jak ja byłem w takiej potrzebie polecono dr. Marek Czubak na ul. Kaczej w Warszawie i to on dwukrotnie mną się zajmował,teraz widzę że jest współzałożycielem Specjalistycznej Lecznicy Okulistycznej Mega-Lens.

  https://operacjezacmy.pl/

  Tej jesieni natomiast , czeka mnie „spotkanie” z tym lekarzem , mam nadzieję że sprawi się tak dobrze jak dr. Czubak.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Ko%C5%BAluk

 169. minka said

  Ks. Marek Bąk bardzo wnikliwie i odważnie analizuje aktualną sytuację związaną zarówno z sama wojną na Ukrainie, jak i z masowym napływem tzw. uchodźców z Ukrainy.

  https://gloria.tv/post/q3KnvWQ3H8Rj1gUKZnxgpNBgv

 170. minka said

  Morawiecki po przyjęciu wysiedleńców mówi, że Polacy muszą przygotować się na wyrzeczenia, wysoką inflację i mniej pieniędzy”

  Najpierw powstała ustawa w roku 2021 o zakazie eksmisji, później ustawa o uchodźcach, w między czasie Nowy (nie)Ład, w marcu przyjęcie uchodźców, a teraz Morawiecki premier mówi nam, że będzie wysoka inflacja, mniej pieniędzy w portfelach, zawierucha gospodarcza i stagnacja.

  https://detektywprawdy.pl/2022/03/18/morawiecki-po-przyjeciu-wysiedlencow-mowi-ze-polacy-musza-przygotowac-sie-na-wyrzeczenia-wysoka-inflacje-i-mniej-pieniedzy/

 171. minka said

  Witamy w Rzeczpospolitej OBOJGA NARODÓW. Ambasador Ukrainy domaga się ukraińskich klas w Polsce a nawet szkół.

  Jeśli rozbijać naród, to tylko przez podział.

  Zbyt mocno Polacy byli jednorodni, homogeniczni pod kątem kulturowym.

  Budowa muru na granicy z Białorusią wydaje się być wielką kpiną z Polaków.

  Po tym widać, że Ukraińcy wcale nie uciekają przed wojną ale są przesiedlani, gdyż jaki jest sens budowani odrębny szkół i zakładania klas, kiedy wojna może się zakończyć np. za kilka miesięcy?

  To co robią to jest dalekosiężny plan zniszczenia Polaków i ograbienia ich z resztek własności wykorzystując ludzką naiwność, chęć pomagania i uczucia. To plan rozbicia narodu.

  https://detektywprawdy.pl/2022/03/18/witamy-w-rzeczpospolitej-obojga-narodow-ambasador-ukrainy-domaga-sie-ukrainskich-klas-w-polsce-a-nawet-szkol/

 172. I*** said

  Wzmiankowany dr Kucharski pracował swego czasu w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Borowcu (2005-2006) – takie były skromne początki… potem wyjechał z Polski. Następnie kontynuował swoje naukowe badania w Austrii, Korei Płd., Australii. Na koniec wylądował w USA. Ambitny gość, nie ma co… :)))

 173. Halifax said

  FAKE ! FAKE FAKE! ….czyli kostka na peronie wskazuje na Przemysl a nie Kijow
  https://www.veteranstoday.com/2022/03/17/living-it-up-in-poland-zelenskys-march-15-meeting-in-poland-not-kiev-full-proofs/

 174. NyndrO said

  Będziesz miał chwilę na NICK urwa nierobienie. To jest bardzo ciekawe zającie. Ma duży potencjał do bycia oczyszczającym umysł okresem. Nicnierobienie jest stanowczo niedoszacowane. Myślę, że jest „przeheitowane”.

 175. Z said

  jest
  bezrobocie
  zostałem zlikwidowany
  jako lekarz
  ponieważ
  nie szczepiony i nie wymazany.

  A na co komu lekarze? Wystarczy mądrze żyć od młodych lat.

  ————
  Zobaczymy jeszcze, głupi dzbanie, czy nie będziesz szukał u nich pomocy.
  Admin

 176. Z said

  A jakbym tak uległ jakiemuś wypadkowi i lekarz mnie poskłada, to przepraszam bardzo, ale za to mu płacę, żaden cudotwórca 😀
  Choćby taki SanJAJA, kązdy powie że głupek, bo płaskoziemiec, ale to on po 60 ma kondycję przeciętnego chłopaka, a nawet lepszą 😀

 177. NICK said

  Moiściewy. To gniazdo nie jest moje.
  Poczułem ulgę i jestem zadowolony.
  Większość lekarzy to banda kovidiotów.
  UTOPIĄ jest jakakolwiek szczepionka na wirusy.
  Klany lekarskie, wraz ze „farmą”, Was zabijają.

 178. Yagiel said

  ad Greg: to sątylko bad-scenariusze – są i dobre. Ale kto lubi dobre scenariusze ? Nuda.
  Nawet w dwu-osobowej rodzinie trudno o zgodę, a co dopiero na Kremlu ! Basznia z basznią się kłócą, która ważniejsza. Tak że dobre wieści nudne są, jak to spointowała Jen Psaki spokojnie wqrwiona: Wszystko zależy od Władymira Putina…
  stanu zdrowia
  tego i tego.
  Mam nadzieję, że praktykuje modlitwę wieczorną przed snem:
  Zdrowaś, Mario…

 179. Greg said

  Na Bułgarii są atrakcyjne wczasy. /tego akurat nie wiem/.
  Pytam czy poprawnie napisałem ?
  Pan Yagiel…do tablicy !

  ————
  Musi Pan się wygłupiać?
  Admin

 180. Yagiel said

  Jak to się szybko potwierdza: Amerykanin innego zdania niż Ukrainiec co do wojny atomowej – i co ? Który mocniejszy ?
  Na der.onet ciekawy niusik:
  .https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/szef-wywiadu-usa-opor-ukrainy-moze-sprowokowac-rosje-do-grozb-uzycia-broni-nuklearnej/jt1vn5p,79cfc278
  zaczynający się w stylu Chiczkoka… No ok, Chitchcock’a:
  „– Jeśli Ukraina nadal będzie się skutecznie bronić, Władimir Putin może zagrozić Zachodowi użyciem broni nuklearnej – ostrzega dyrektor amerykańskiego wywiadu wojskowego USA gen. Scott Berrier, cytowany przez agencję Bloomberga. – Scenariusz zakładający użycie broni atomowej przez Rosję to czysta fantazja – uważa z kolei doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak.”
  co należy rozumieć: jeśli Ukraina nadal będzie się bronić, to Xazar-Amerykanie zrobią jej wojnę atomową. Kto xazarom zabroni ? Podolak ? Ten jest skreślony, bo odważył się obśmiać Agencję BLOOMBERG. To znaczy każdy wie, co to za agencja, ale żeby podwykonawca jej to wyrażał ?!
  Bo co by to było, gdyby ktoś z Polaków opowiedział dowcip, że…

  W każdym razie Podolak ma przechlapane ! Ukraina musi zginąć, o ile nie chce być xazarska.

 181. Greg said

  Ad. NICK
  Na twoim miejscu postąpiłbym identycznie.
  Życie wymaga czasami podjęcia szybkich i jednoznacznych decyzji.
  Głowa do góry.
  Powodzenia.

 182. Greg said

  Wrócił mój ulubiony po długim banie, nie Stasiu.

  .https://www.youtube.com/watch?v=opCbHz7mcQk

 183. pl said

  Przetłumaczone wywiady z naukowcami z LQC temat zawartości szczepionek sars-cov2, protokoły detoksykacji i leczenia ze szczepionek, oraz zgromadzone linki do chyba większości artykułów związanych z detoksykacją/leczeniem:

  link

  tutaj zarchiwizowane

 184. Szanowny Panie Gospodarzu. Pozwoliłem sobie zareklamować Gajówkę(13 min. nagrania) w moim programie na żywo, który od niedawna nieśmiało prowadzę. Oczywiście zapraszam czytelników Gajówki, do odwiedzin i subskrypcji mojego kanału.https://www.youtube.com/watch?v=V82r94LiJck&t=60s

  ———-
  Dziękuję!
  Admin

 185. Boydar said

  „… warianty rozwoju wydarzeń chciane przez Xazarię to: …” (164)

  trawestując – „chcesz rozśmieszyć Putina ? opowiedz mu o swoich planach”

  „… klany lekarskie, wraz ze „farmą”, Was zabijają …” (177)

  trzeba było jeszcze dodać эврика!, jak GP niedawno

 186. Jak można uprawiać dziś dziennikarstwo: http://wiwopowiwo.blogspot.com/2022/03/franca-eleganca-feuilleton-vulgaris-pan.html

 187. Marucha said

  Re 175, 176:
  Jesteś jednak gnojem… i do tego durniem.

 188. Wlodek said

  Ad. [105] Yagiel
  2022-03-18 (Piątek) @ 09:38:03

  „… przed czymś zostaliśmy obronieni …”
  https://v.wpimg.pl/OWNmYWE4YDYvDy9kak9tI2xXez4sFmN1O09jdWoDd2M2Qj8-KVE9Mj4CdzA3QT82OR13JykbLicnQi9malAmJD4BOC5qUSI1Kwl2bndRejZ_DDt6JFd6ZmNZPG50GXdkKA90M3MNfm4tCzg2fQcpdTM

  „Połowa polskiej przestrzeni powietrznej przeznaczona jest dla wojska”
  [https://www.pap.pl/aktualnosci/news,1120245,polowa-polskiej-przestrzeni-powietrznej-przeznaczona-jest-dla-wojska.html]

 189. Wlodek said

  [150] NICK
  2022-03-18 (Piątek) @ 16:54:06

  „… jest
  bezrobocie …”

  Bezrobocie można przejść bezobjawowo.
  Gorzej z chorobami towarzyszącymi: „Plandemia”, „Polski Łagr”, „Ukrofilia” ….

 190. Yagiel said

  Panie Greg, ja zwykle jestem przy tablicy 😉
  Mowa jest żywa=zmienna: jeśłi bylo i jest ‚na Ukrainie’, nie znaczy, ze tak na zawsze… Będą zmiany, o ile zajdą warunki/naciski.
  Piszę o Mowie Polskiej, która jest tylko/aż konarem Drzewa Mowy Naszej – oczywiście włącznie z korzeniami przed-my – które to DMN jest u siebie szerzej nawet niż na Ukrainie/w Ukrainie… Co pan oczywiście rozumie.
  Wojnę – nie tylko słowną – można zacząć o to, od któ strony jajko na miękko jeść albo ogórka obierać; a co dopiero o przyimki !
  Więc pytanie, Gregu: ważniejszy rzeczownik/imię czy przy-imię/im’ek (jeszcze tak tym -ek zdrobnione, z-nie-waż-one) ?
  Przy-imię jest po coś- lecz czy ważniejsze od imię np. Ukraina ? Załóżmy, że nie ważniejsze, to wtedy ważne staje się to imię
  Ukraina/Ukrajina – ukrojona/u kraja? Więc ani Ruś Biała, ani RzPlita Jagiellońska, tylko tam-gdzieś… u kraja świata naszego.
  I oto ten kraj czegoś większego ma być bytem samodzielnym ? Austriacy to wymyślili przeciw komuś – „naszych dziadków piłą rżnęli” – Prusacy to przejęli i wykorzystują jako III Reich-IV Reich/UE: byle tylko Ukraina nie chciała być na kraju ani Rusi, ani Lechii/Lechistanu. Wyobraź pan sobie: przyimek chce być samodzielnym jimieniem/rzeczownikiem !? Nie, to tylko cwaniacy nad-narodowi wmawiają mu, przyimkowi, że jest równy imieniu ! Paradne.

  No ale załóżmy, że U-Krajina, tj. kres naszego, chce być nie naszym kresem, lecz Krajem Samodzielnym – pięknie ! Tylko czy siły na to ma – włąsne ? Wylawirowała/wywalczyła sobie coś w tym guście w XVII w.: między RzPlitą Wazów/jezuitów, Rusią przerabianą wtedy na Rosję RomaNowych oraz między Tatarami z najaczącą perspektyra Turków – jakoś tak było ?
  I dziś mamy imię/nazwę ‚Ukraina’, która znaczy coś tylko dlatego, że Komuś Ważniejszemu to korzystne/potrzebne…
  Na xuy więc spierać się o przyimek, jeśli samo imię jest niepewne ? Nie o to w tym chodzi, panie Greg: by spór o przedimek ukrył fakt, że samego imia/imienia nie ma ?
  Po-lska jest zresztą tak samo nie-istniejąca, jak U-kraina, z tym że jednak my w Mowie Naszej mamy to wspomnienie Lski/Lechii, tj. Lechistanu-imperium, gdy Ukraina to dowód na bycie częścią (tylko?) tamtej Lechii/Lechistanu tamtego. Co oczywiście wzburzy Rusów Białych/Kremlj’: nu kak ? ni-kak niewazmożna eto ! I dopiero z tego sporu dwóch macarstw o ten jeden kraj-krańcowy może wyniknąć coś serio a pożytecznego: pytanie, qrwa! o co my się spieramy,gdy możemy być Wspólne Imperium, np, Orła Dwu-Głowego: Ljachów/Lechów i Rusów…

  Usłyszałęś, panie Greg, spod tablicy ? Ale może spod doski/deski, bo tablica wyraźnie śmierdzi anglicyzmem/Anglią – ?
  Zatem stać Waść sam u tej deski szkolnej (a to skąd słowo? bo nie-nasze) i nabukwaj coś mądrze, boć ta deska bukowa jest
  a czemu bukowa a nie brzozowa – na której to brzoowej korze też pisano ważne rzeczy i bukwy – to już inna zagadka/zabawa Mowy Naszej – ciut! starszej i mędrszej od Mowy Polskiej, a tym bardziej od mowy polskawej, tego bełkotu deronetowego czy inaczej programowego w celu ugłupienia już nie polactwa – bo głupie dawno – a Polaków=po-Ljachów z pamięcią więc o przodkach tych naszych Ljachach/Lechach… kto wie, jak bardzo tożsamych z Rusami, Rusałkami i Rusłami/Rzekami ich – ?

  W tym więc świetle Mowy Naszej – Ukraina jest moja, a już na pewno Krym/Kirim… Przez co na pewno narażam się Kirimom/Karaimom (Czarno-Imionom) naszym i nie-naszym. No ale – z drugiej stro patrząc – taki prof. Samsonowicz życzliwie ze mną rozmawiał, a małżonka jego życzliwie herbaty nam z ciasteczkami podała 🙂
  Więc może myślenie w ogóle, a już myślenie W Głąb/Głębie Mowy Naszej nie jest niemiłe Kirimom/Karaimom/Krymom ?

  Lecz z trzeciej znów strony: wojny są głupie dla tych, któ w nich giną nierozUMnie – bo mądre natomiast sa dla tych, któ je zaczynają, wiedząc, że już wygrana ta jest wojna – tym bardziej wygrana, im dłużej trwa oraz im więcej ofiar powoduje mądrych:
  bo głupio jest ginąć w wojnie-zabawie zamiast przy desce czy nad deską pobawić się bukwami – albo
  zamiast nad deską bukową bukwami
  wokół Drzewa-Buk pobawić się głoskami Mowy Naszej:
  nato-śmy Słowianie, by Głoski umieć i Słowa z nich a z nich Zdania – w sensie/smys’lje ruskim raczej: Zdanije Słowem !
  Choć myślę, że czasem i Zdanije Gwizdem/Świstem, co to samo znaczy,tylko Gwizd Głośniejszy Jest 😉

  Rozgwizdałem się, ale bo mądry Greg spro… wyzwał mnie. Jak wilka z Lasu.

  Jedzie-my rowerami do Lasu !
  Równie miłego Panu, Greg, życzę !

 191. Kapsel said

  Sanepid chce 65 tys. zł za naruszenie kwarantanny. Ukarany to osoba chora psychicznie

  https://nczas.com/2022/03/19/sanepid-chce-65-tys-zl-za-naruszenie-kwarantanny-ukarany-to-osoba-chora-psychicznie/

 192. revers said

  re187

  To nic nowego, na radarflight24 online juz od dawna przestrzen powietrzna nad ukraina, poludniowao wschodnia polska, po polnocna rumunie jest wolna od cywilnych lotow.

  Coc nie wszystkie tranpordery samolotow bezzalogowych i militarnych wysylaja sygnaly identyfikacyjne przez ADSB lub protokoly komunikacyjne ADSB.

 193. Yagiel said

  Pan Wlodek to ładnie się-i-nas zabawia – jak istny Słow-Janin 😉 a może nawet Slow-Yan !;)

 194. Lily said

  Re 163;Minka
  JAK TO ?.
  Pisowskich i Rydzykowych mediow NIE
  BYLO, przy wsiadaniu,w czasie podrozy,
  wysiadaniu,podczas obrad i po powrocie
  do Warszawy.
  Naczelnik kocha Byc w blasku fleszy.
  Towarzysza Mu wszedzie,do szpitala,ze
  szpitala,do kosciola, na cmentarz,do Krakowa,itd.

 195. Carlos said

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=120313820586342&set=a.113564191261305

 196. Carlos said

  III wojna Swiatowa- wyzej

 197. revers said

  re Z

  mundry inaczej, bedziez mial zapalenie wyrostka robaczkowego lub zapalenie woreczka zolciowego to inaczej bedziesz spiewal.

  Wtedy praktykujacy chirurg i etyczny staje sie nie nieodzowny, czy chocby po skomplikowanych zlamaniach kosci.

  I prosze nie obrazac wszystkich lekarzy bo sa etyczne wyjatki ktore potrafia do 2-3 w nocy skladac mundrego lub wycinac to co niepotrzebne mundrym inaczej.

  Lub dolaczyc do niewzwyciezonych armii zachodnich na froncie wschodnim, tam szybko zamienia sie jak w cywilu po wypadkach samochodowych rannych mundrych zolnierzy na ludzkie organy zapasowe do transplantacji na zachodzie, oczywiscie za konkreten pieniadze 83k za nerke.

 198. Piskorz said

  re 164 P. Yagiel, pan to powinien książkę jakąś napisać; najlepiej w 3 tomach.

 199. Piskorz said

  re 173 Przyjemnie się czyta….ludzie może nie wszystko wiedzą, ale wszystko widzą. Niech żyje spostrzegawczość.

 200. NICK said

  jestem slepnieeeeeeeeeeeewi9dzęświattła

 201. Piskorz said

  !!! Lauterbachs Impfstoff-Anschaffung deutet eher auf mehrere Impfungen pro Jahr hin. W Niemczech…zapewnione szczypawki do roku 2029. Zakup szcz. wskazuje raczej na więcej szczepień na rok.!! ps Reszta info na http://www.zuerst.de

 202. Piskorz said

  !!! Z mojej pryw. poczty..!Witaj

  Och logiko! Dlaczego opuściłaś ludzi…

  Chciałoby się krzyknąć.

  Polacy szczepili się niebezpiecznymi keczupami, na siłę nosili maski, zniszczono lockdawnami wiele firm.

  Podobno przez plandemię umarło w Polsce ponad 100 000 osób.

  A tu pojawia się minister zdrowia Niedzielski i w wywiadzie mówi, że kowid to jedna z wielu chorób…

  Rekomenduje zniesienie wszelkich obostrzeń, ściągniecie masek z buzi:

  https://robertbrzoza.pl/post/i-po-co-byl-ten-cyrk-kowidowy-niedzielski-uznaje-kowida-jako-jedna-z-chorob-koniec-masek-i-obostrzen

  Czy takiego łotra nie należałoby sprawiedliwie osądzić?

  Za swoje wcześniejsze wypowiedzi odpowiedzialny jest za śmierć, stres i choroby miliony Polaków.

  A on idzie sobie do radia i mówi: że kowid to jedna z wielu chorób, czyli nic groźnego…

 203. revers said

  Komentarz polskiego patrioty z mediów społecznościowych. Myśle,że warto skopiować i rozsyłać gdzie się da:
  1. Ukraina jest dwa razy większa od Polski, ma 600 000 km kw.
  2. Obrazy zniszczeń, które widzisz w tv to max 20 km kw
  3. To rząd Ukrainy powinien w pierwszej kolejności zapewnić swoim obywatelom schronienie na dużej części terenów nie objętych działaniami wojennymi.
  4. Na Ukrainie jest ponad ćwierć miliona osób z HIV/AIDS, którym media mówią, że leków retrowirusowych starczy na kilka tygodni.
  5. Mężczyźni którzy mogą opuścić Ukrainę, to Ci ze zwolnieniem ze służby. Nie są to tylko ojcowie dzieci 3+, ale również osoby serpozytywne HIV/AIDS, osoby z gruźlicą lekooporną i kiłą wrodzoną.
  6. Na Ukrainie jest 600.000 osób ze zdiagnozowaną gruźlicą lekooporną – czyli śmiertelną ( gruźlica jest nadal w pierwszej 10 chorób śmiertelnych)
  7. Dochodzi wysoko zakaźny wirus żółtaczki typu C
  8. Nikt nie bada osób przekraczających teraz granicę… co powoduje śmiertelne zagrożenie.
  9. Polskie Centrum HIV/AIDS już się uruchomiło – terapia, badania i leki mają być darmowe dla uchodźców.
  10. W Polsce szacuje się, że jest 30 tyś osób zakażonych HIV w tym ok 5000 ze zdiagnozowanym AIDS. – Ukraina natomiast zakażonych zdiagnozowanych ma ćwierć miliona!
  11. Kiła wrodzona jest też bardzo niebezpieczna i występowalność wzrosła w ostatnich latach o ponad 70 procent.
  12. Nikt, nikt nie przestrzega ludzi. Nikt nie uczula polskiego społeczeństwa aby zachować ostrożność, aby rodziny z małymi dziećmi i kobietą w ciąży unikały korzystania np. ze wspólnej toalety, wanny, naczyń z obcymi. kiła i gruźlica to choroby roznoszone również drogą kropelkową.
  13. Nie rozumiem dlaczego jest powszechne przekonanie, że Ukraina jest bezpieczna dla Polski…. jakby historia temu przeczy.
  14. Nie jestem ruskim trollem, przeciwnie! Nie będę kibicować merowi Kijowa, który nadal ma rosyjski paszport, jego dziadek Rodion Kliczko był oficerem NKWD, który został wysłany na polskie kresy by wprowadzać stalinizm, ojciec boksera był generałem armii radzieckiej, a sam słynny mistrz bokserski służył w rosyjskim wojsku….
  15. Skoro odbiera się majątki dzieciom i wnukom oligarchów rosyjskich i wywala się ich z zachodnich krajów, to nie rozumiem dlaczego nie robi się tego w Polsce z wnukami stalinistów. Czyli to co powinno być zrobione po 1989 roku.
  16. Z całym szacunkiem Panowie… ale należy w pierwszej kolejności zająć się interesami własnego kraju i narodu! (jak np pan Orban)… zawsze tak go lubiliście i nagle bliżej Wam do polityki Kaczyńskiego niż do narodowej polityki Orbana. Przykre to bardzo.
  17. Wzywam Panów do zajęcia się interesami własnego narodu (o ile to polski naród). Zadbania o to, aby w Polsce nie wybuchła epidemia HIV, lekoopornej gruźlicy, kiły i HCV!
  Czytających zachęcam do używania maseczek w obecnych czasach i zachowania szczególnej ostrożności… bo covid przy lekoopornej gruźlicy to pikuś!

 204. revers said

  re193

  psst …
  wlasciwy obrazek do wspolczesnej wiedzy medycznej i etyki medycznej …

  fimik na zyczenie lub inna wrzutka

  Obrazek j.w. w poscie 193 mowi o oficjalnym stanowisku MSZ Chin o skutkach dzikego bombardowania Belgradu w tym ambasady Chinskiej w Belgradzie z ofiarami smiertelnymi bez zadnej zgody ONZ w 1999 roku.

 205. Ad. 148

  Skąd informacja, że Asnyk był Żydem?

  Pan Gajowy, to jak dziecko… Wszyscy wiedzą, że każdy wartościowy homo sapiens, to żyd! 🙂 Wielcy intelektualiści, wielcy pisarze, wielcy wynalazcy, wielcy uczeni – to wszystko żydzi! (nawet Putin to żyd) 🙂

  Więc co tu dowodzić?

  ———-
  No chyba że tak…
  Chciałbym jednak usłyszeć odpowiedź od autora tego zdumiewającego twierdzenia.
  Admin

 206. NyndrO said

  A propos Chiny – Rosja. Ławrow: „Ta współpraca będzie się umacniać, ponieważ w czasie, gdy Zachód rażąco podkopuje wszystkie fundamenty, na których opiera się system międzynarodowy, oczywiście my – jako dwa wielkie mocarstwa – musimy pomyśleć, jak postępować na tym świecie” podał Wijciech Szewko

 207. Boydar said

  „… slepnieeeeeeeeeeeewi9dzęświattła …”

  popatrz na mnie 🙂

  A na takim jednym starym westernie figurant „widział jasno” dopiero po drugiej szklance. Ale nie pamiętam czy zakąszał. Oni tam chyba nigdy nie zakąszali, frajerzy.

 208. Marucha said

  Re 190:
  Panie Yagiel, uważajmy, aby pod pozorem „nieuchronnych zmian i ewolucji języka” rzydostwo nie wpierniczało nam obrzydliwych błędów i potworków językowych.

 209. Głos Prawdy said

  zapomnieliśmy trochę o Wielkim Poście i św. Juzefie

  Ta starożytna modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa podobno nigdy nie zawodzi.

  O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.
  O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.
  O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.

 210. Głos Prawdy said

  Kadyrow o Putinie: „To człowiek, który dotrzymuje słowa: przyniósł Czeczenii pokój. Byliśmy w rękach bandytów, a alkoholik Jelcyn nas zbombardował” – wspominał szef republiki. Stwierdził: „Dopóki Putin mnie wspiera, mogę zrobić wszystko, Allah akbar!”.
  Trzeba powiedzieć, że Czeczenia po wojnie leżała w gruzach, Rosja wszystko odbudowała, brygady budowniczych pracowały dzień i noc, a teraz jak nowa.. Tak samo będzie z Ukrainą, najpierw trzeba wyniszczyć zło, żeby zbudować na nowo dobry ustroj.

 211. Yagiel said

  ad Marucha@205 – bardzo na to -my liczę ! Dziękuję, Gospodarzu Gajówki.
  ad Piskorz – nie wszystko wiedzieć – więcej roz-Umieć ! Choćby taką kostkę…

  Wróciliś/my z rowerowania po Lesie i siedzenia słonecznego na polanie: Słońce, gruzin/haczapuri z baraniną, nalewka: początek sezonu ! i chłodny powiew w Lesie. Coraz bardziej nie ma deszczu… zasucha. (Wystawiłem na parapet miskę z wodą – ptactwo pije !)

  W Lesie dużo ludzi, mało kto bez psa! Czy to już jakiś paranoiczny objaw, że ludzie bez psów boją się do lasu ? Czy może inna paranoia: że w Lesie nikt nie schyla się psu pod ogon gówna zbierać – ? Jak wolność od namordników w Lesie.
  Te biedne różne psy na smyczach – głupie, zestres, co chwila karnie ściągane bliżej, jak ryby na haczykach! Są portretami smyczowych ludziów, których 1. obowiązkiem społecznym wydaje się: zapomnieć, zaprzeczyć swej naturalności ! Jakby Jezus/Jeshu miał się wstydzić, że jest „owocem żywotu” tj. brzucha Mariam – ? I że biegał, brykał jako dzieciak.
  Myślę: tylko wyżywając, najlepiej w pełni, swą naturalność/cielesność – tylko na tej bazie możemy wyżyć też w pełni swą ludzką duchowość ! Nie zaprzeczajmy, żeś-my naturalni – nie blokujmy jej w sobie ani w dzieciach, ani w psach… bez smyczy.
  Wiem, że to śmiałe porównanie, ale chrześciJanin z psem na smyczy sam jest jak ten pies: nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe ! Tym bardziej, że smyczowanie psów podobne jest do smyczowania dzieci ludzkich: nie biegaj, bo ! nie dotykaj, bo ! nie krzycz, bo ! Wczoraj widziałem kilka – sądząc po wieku – opiekunek z dziećmi 2-4 lata: dziewczynki raczej spokojne, ale chłopiec wyrywał się pobiegać – nie! Opiekunka chwytała go za kapturek i ściągała ku sobie. Jeszcze głos podniosła! To trwało dłuższą chwilę – jednak nie odezwałem się… Kilkadziesiąt metrów dalej jest placyk ogrodzony dla dzieci właśnie:
  co tym bździungwom szkodziło pójść tam i puścić dzieci pobiegać – i gadać sobie – ? Ładnie, słonecznie – żyć się chce – a te raszple mentalne niszczyły naturalność dzieci ! Biedne dzieci – biedne jak psy na smyczach… Co za piedrolona głupota ludzka !
  Takie… wychowują dzieci na kaleki ! I mają płacone ! Rodzice – za łatwo mieć dzieci głupcom. A każde dziecko rodzi się Bogiem być – na obraz Stwórcy 🙂 Nie przeciw Naturze ! W sobie ani wokół siebie…
  Polactwo to społeczeństwo kalekie – lubiące robić kaleki z dzieci… i psów… i – ? Fuj !

  Widzieliśmy-słyszeliśmy dużo Ukrainców ! Z reguły rozpoznajemy ich po wyglądzie – zanim po mowie. Niektórzy już rodzinami obchodzą swój teren zamieszkania, oswajają go – także parki, Las – żadna rodzina z psem. Na polance też słychać Ukrainców – już od roku-dwóch.
  Czy zmienią Żoliborz-Bielany ? Warszawę ? Polskę/Polin ? Pożyjemy razem – jak psy smyczowe czy jak psy wybiegane?
  Za dużo głupich/smyczowych ludzi, za dużo mają psów, za dużo psich zachowań – pogryzą się wkrótce… Xazarom na uciechę. Na Żoliborzu-Bielanach – może nie ? Może tu mniej głupich ?
  Dużo i chaotycznie napisałem – dobrze, że nikt Tu nie musi tego czytać 😉
  Nie musi męczyć oczu – pozdrawiam, Marucho Szanowny !

 212. bardzo said

  Zasadniczo ma pan rację co do wolności ludzi, ich dzieci i Psów. Ale o Psach jak widać niewiele pan wie. Psy się nie będą gryźć, jeśli nie mają o co, Człowieki owszem.

 213. ! said

  No to puszczaj psy luzem po lesie za to jest mandat. Niech zagryzą sarnę albo chociaż małego zająca.

 214. bardzo said

  Panie Gajowy, nie wiem, jak Pan to odbiera, ale moim skromnym zdaniem, poniższy link zamieszczony przez panią (pana) Minka zasługuje na wielokrotne podkreślenie i wstawienie na stronę główną. To jest pięknie i rzeczowo sformułowana synteza tego, co wiemy i głosimy, a nikt nie chce słuchać wołania na pustyni.

  .https://gloria.tv/post/q3KnvWQ3H8Rj1gUKZnxgpNBgv

  A będzie płacz i zgrzytanie zębów już teraz niedługo i to na ziemskim padole. Szkoda pięknego kraju (jednego i drugiego), szkoda ludzi.

  ————-
  Wolałby zamieścić transkrypt wypowiedzi ks. Bąka…
  Admin

 215. bardzo said

  Pobrałem w polskim sklepie ruską gazetę za darmo. Patrzę ruskie bukwy, może sie dowiem czegoś innego niż z szajsmediów. Otóż ze zdziwieniem skonstatowałem iż jest r=to rosyjskojęzyczne wydawnictwo powiedzmy w skrócie ukraińskie, przedstawiające sytuację może nie tak nachalnie demagogicznie jak inne publikatory, ale wciąż z punktu widzenia kijowa.

  Emablowanie świąt starszych braci rzuca nieco światła na proweniencję państwa redaktorstwa.

 216. kontra said

  ukraina

  Dorota Rabczewska uważa, że z racji poprawności politycznej tegoroczną Eurowizję wygra Ukraina, a pozostali uczestnicy nie mają szans na uczciwą rywalizację.

  ==

  Tunio 19 marca 2022 06:52 W 06:52

  A w polsatowskich Wydarzeniach 24 wczoraj rozmowa z bohaterskimi obrońcami Mariupola z nazi pułku Azow. To ten sam pułk, który występuje pod swastyką i symbolami SS. Gadał też jego dowódca nazywany „białym fuhrerem” (Andrij Biłecki).
  Zastanawiam się, czy to wszystko co się ostatnio dzieje w Polsce dzieje się w realu?
  Odpowiedz

  Ukraiński neonazizm – przemilczane fakty – Thierry Meyssan
  ==

 217. Z said

  Nie odpowiem ci adekwatnie, bo i tak nie puścisz, zresztą mam to w dupie 😀

  ————–
  Inny admin to już dawno zbanowałby cię na zawsze.
  Admin

 218. lewarek.pl said

  Napisał na fejsbuku: „Putin tylko chce wykończyć bandę UPA co go popieram”, koledzy donieśli,wyleciał z pracy.

  https://kresy.pl/wydarzenia/poparl-wykanczanie-bandy-upa-przez-putina-poczta-polska-wyrzucila-go-z-pracy/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: