Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1957 o Trucie kurczaków w USA?
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marian Max Kolanko o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Kojak o Tymoszenko pod palmami
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Siergiej Andriejew: Jesteśmy p…
  Łowca głuptaków o Najpierw czołgi, później broń…
  Echo z Węgier o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Kojak o Najpierw czołgi, później broń…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Bezpartyjna o Łukaszenka wyciąga rękę do skr…
  Bezpartyjna o Viktor Orban: Zachód jest w st…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Prezydent Putin o kryzysie ukraińskim

Posted by Marucha w dniu 2022-03-19 (Sobota)

Transkrypcja przemówienia z 15.03.22 r., którego nagranie wideo w języku rosyjskim można znaleźć tutaj:
>http://www.kremlin.ru/events/president/news/67996

Dzień dobry Koleżanki i Koledzy,

W spotkaniu biorą udział wysocy urzędnicy państwowi, pełnomocni wysłannicy prezydenta w okręgach federalnych oraz szefowie regionów Rosji.

Spotykamy się w trudnym okresie, ponieważ nasze Siły Zbrojne prowadzą specjalną operację wojskową na Ukrainie i w Donbasie. Pragnę przypomnieć, że rankiem 24 lutego, publicznie ogłosiłem powody i główny cel działań Rosji. Jest nim pomoc mieszkańcom Donbasu, którzy przez prawie osiem lat byli poddawani prawdziwemu ludobójstwu w najbardziej barbarzyński sposób, to znaczy poprzez blokadę gospodarczą, zakrojone na szeroką skalę ekspedycje karne, ataki terrorystyczne i ciągły ostrzał artyleryjski.

Ich jedyną winą było to, że domagali się podstawowych praw człowieka: życia zgodnie z prawami i tradycjami swoich przodków, mówienia w ojczystym języku i wychowania swoich dzieci według własnego uznania.

W ciągu tych lat władze w Kijowie ignorowały i sabotowały wdrażanie mińskiego pakietu pokojowego, a pod koniec ubiegłego roku otwarcie odmówiły jego realizacji.

Zaczęto także realizować plany przystąpienia do NATO. Co więcej, władze w Kijowie ogłosiły zamiar posiadania broni jądrowej i środków jej przenoszenia. Było to realne zagrożenie. Dzięki zagranicznemu wsparciu technicznemu pronazistowski reżim kijowski w przewidywalnej przyszłości uzyskałby broń masowego rażenia i oczywiście skierowałby ją przeciwko Rosji.

Na Ukrainie istniała sieć kilkudziesięciu laboratoriów, w których pod kierunkiem i przy wsparciu finansowym Pentagonu prowadzono wojskowe programy biologiczne, w tym eksperymenty ze szczepami koronawirusów, wąglikiem, cholerą, afrykańskim pomorem świń i innymi śmiertelnymi chorobami. Podejmowane są gorączkowe próby ukrycia śladów tych tajnych programów. Mamy jednak podstawy, by przypuszczać, że komponenty broni biologicznej były tworzone w bezpośredniej bliskości Rosji, na terytorium Ukrainy.

Nasze liczne ostrzeżenia, że taki rozwój wydarzeń stanowi bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa Rosji, zostały odrzucone z nieskrywaną i cyniczną arogancją przez Ukrainę oraz jej patronów z USA i NATO.

Innymi słowy, wszystkie nasze wysiłki dyplomatyczne były całkowicie daremne. Nie pozostawiono nam pokojowej możliwości rozwiązania problemów, które powstały nie z naszej winy. W tej sytuacji zostaliśmy zmuszeni do rozpoczęcia specjalnej operacji wojskowej.

Przemieszczanie się sił rosyjskich w kierunku Kijowa i innych miast Ukrainy nie jest związane z chęcią zajęcia tego kraju. Nie jest to naszym celem, co otwarcie podkreśliłem w moim oświadczeniu z 24 lutego.

Jeśli chodzi o taktykę walki opracowaną przez Ministerstwo Obrony Rosji i Sztab Generalny, to jest ona w pełni uzasadniona. Nasi koledzy – żołnierze i oficerowie – wykazują się odwagą i bohaterstwem i robią wszystko, co w ich mocy, aby uniknąć strat wśród ludności cywilnej w ukraińskich miastach.

Oto, co chciałbym powiedzieć. Na samym początku operacji w Donbasie władzom w Kijowie oferowano różnymi kanałami możliwość uniknięcia działań wojennych, możliwość wycofania swoich wojsk z Donbasu jako alternatywę dla rozlewu krwi. Nie chciały tego zrobić. Cóż, taka była ich decyzja; teraz zrozumieją konsekwencje ich decyzji w praktyce.

Operacja jest realizowana z powodzeniem, w ścisłej zgodności z zatwierdzonym planem.

Muszę zaznaczyć, że Ukraina, zachęcana przez Stany Zjednoczone i inne kraje zachodnie, przygotowywała się do scenariusza użycia siły, masakry i czystek etnicznych w Donbasie. Zmasowana napaść na Donbas, a później na Krym, była tylko kwestią czasu. Jednak nasze Siły Zbrojne pokrzyżowały te plany.

Kijów nie tylko przygotowywał się do wojny, do agresji na Rosję – on ją prowadził. Na Krymie próbowano dokonywać niekończących się aktów dywersji i organizować podziemie terrorystyczne. W Donbasie, przez te wszystkie lata, trwało ostrzeliwanie spokojnych dzielnic mieszkaniowych. Zginęło w tym czasie prawie 14 000 osób cywilnych, w tym dzieci.

Jak wiadomo, 14 marca doszło do uderzenia rakietowego w centrum Doniecka. Był to jawny, krwawy akt terroru, w którym zginęło ponad 20 osób. Ostrzał trwa przez kilka ostatnich dni. Ostrzeliwują place i ulice z fanatyczną zapalczywością i irytacją ludzi skazanych na zagładę. Zachowują się jak naziści, którzy próbowali zaciągnąć do grobu tyle niewinnych ofiar, ile tylko zdołali.

Co uderza w tym niebotycznym cynizmie, to nie tylko bezwstydne kłamstwa Kijowa, oświadczenia, że to Rosja (oni to wymyślili!) rzekomo wystrzeliła rakietę na Donieck, ale także fakt, że tzw. cywilizowany świat zachodni, prasa europejska i amerykańska nawet nie zauważyły tragedii w Doniecku, jakby nic się nie stało.

Z taką samą hipokryzją odwracali wzrok przez ostatnie osiem lat, kiedy matki w Donbasie grzebały swoje dzieci. Kiedy zabijano starych ludzi. To jest po prostu jakaś moralna, obyczajowa degradacja, kompletna dehumanizacja.

Nie można było już dłużej tolerować tego długotrwałego szyderstwa z mieszkańców Donbasu. Aby położyć kres ludobójstwu, Rosja uznała ludowe republiki Donbasu, zawarła z nimi traktaty o przyjaźni i wzajemnej pomocy. Na podstawie tych umów republiki zwróciły się do naszego kraju o pomoc wojskową w odparciu agresji. I my tej pomocy udzieliliśmy – po prostu nie mogliśmy, nie mieliśmy prawa postąpić inaczej.

Chcę jednak podkreślić i prosić o zwrócenie na to uwagi, że gdyby nasze wojska działały tylko na terytorium republik Donbasu, pomogły im wyzwolić ich ziemię, to nie byłoby to ostateczne rozwiązanie sytuacji. Nie doprowadziłoby to do pokoju i nie wyeliminowałoby zagrożenia dla nich, jak i dla Rosji. Wręcz przeciwnie, wokół Donbasu i wzdłuż jego granic powstałaby nowa linia frontu, nadal trwałyby ostrzał i prowokacje. Oznaczałoby to, że konflikt zbrojny przeciągałby się w nieskończoność, podsycany przez rewanżystowską histerię reżimu kijowskiego, a infrastruktura wojskowa NATO na Ukrainie rozwijałaby się jeszcze szybciej i bardziej agresywnie. Zostalibyśmy postawieni przed faktem, że broń uderzeniowa i ofensywna Sojuszu znalazłaby się u naszych granic.

Powtórzę. Nie mieliśmy innego wyjścia w celu zapewnienia bezpieczeństwa Rosji, jak tylko przeprowadzenie specjalnej operacji wojskowej. Wszystkie postawione zadania, oczywiście, zostaną zrealizowane. Będziemy niezawodnie zapewniać bezpieczeństwo Rosji i naszych obywateli i nigdy nie pozwolimy, aby Ukraina służyła jako trampolina do agresywnych działań przeciwko naszemu państwu.

To są właśnie kwestie fundamentalne dla Rosji, dla naszej przyszłości – neutralny status Ukrainy, demilitaryzacja i denazyfikacja. Byliśmy i jesteśmy gotowi do omówienia tych kwestii podczas rozmów. Nasz kraj zrobił wszystko, aby zorganizować i przeprowadzić te negocjacje, zdając sobie sprawę, że trzeba wykorzystać każdą możliwość, aby ratować ludzi i ich życie.

Jesteśmy niezmiennie przekonani, że reżim kijowski, któremu jego zachodni władcy powierzyli zadanie stworzenia agresywnej „antyrosyjskiej” kampanii, nie dba o los mieszkańców samej Ukrainy. To, że ludzie umierają, to, że setki tysięcy, miliony stały się uchodźcami, to, że w miastach opanowanych przez neonazistów i wypuszczonych z więzień uzbrojonych przestępców dochodzi do prawdziwej katastrofy humanitarnej – wszystko to nie ma dla nich znaczenia.

Jest dla nas również oczywiste, że zachodni patroni po prostu naciskają na władze w Kijowie, by kontynuowały rozlew krwi. Dostarczane są im nowe transporty broni, informacje wywiadowcze i inna pomoc, w tym wysyłanie doradców wojskowych i najemników.

Jako broń wybrali oni sankcje gospodarcze, finansowe, handlowe i inne przeciwko Rosji, które teraz uderzają w samych Europejczyków i Amerykanów, powodując przy okazji wzrost cen benzyny, energii, żywności i utratę miejsc pracy związanych z rynkiem rosyjskim. Zachowują się jak ludzie z „chorą głową”, obwiniając za wszystko nasz kraj.

Chcę, aby usłyszeli mnie zwykli obywatele krajów zachodnich. Obecnie uporczywie próbuje się was przekonać, że wszystkie wasze trudności są wynikiem wrogich działań Rosji, że z własnego portfela musicie zapłacić za walkę z mitycznym rosyjskim zagrożeniem. To wszystko jest kłamstwem.

Prawda jest taka, że obecne problemy, z którymi borykają się miliony ludzi na Zachodzie, są wynikiem wieloletnich działań elit rządzących ich państwami, ich błędów, krótkowzroczności i ambicji. Elity te nie myślą o tym, jak poprawić życie obywateli w swoich krajach. Mają obsesję na punkcie swoich partykularnych interesów i niewyobrażalnych zysków.

Dowodem na to są dane organizacji międzynarodowych, które wprost mówią, że problemy społeczne, nawet w wiodących krajach zachodnich, w ostatnich latach tylko się pogłębiły, że rosną nierówności, przepaść między bogatymi a biednymi, że dają o sobie znać konflikty rasowe i narodowościowe. Mit zachodniego społeczeństwa dobrobytu, tzw. złotego miliarda, rozpada się.

Powtórzę. Dziś cała planeta musi płacić właśnie za ambicje Zachodu, za jego próby utrzymania wszelkimi sposobami swojej urojonej dominacji.

Nałożenie sankcji jest logiczną kontynuacją, skoncentrowanym wyrazem nieodpowiedzialnej, krótkowzrocznej polityki rządów i banków centralnych Stanów Zjednoczonych i krajów Unii Europejskiej. W ostatnich latach to właśnie oni własnymi rękami rozkręcili spiralę globalnej inflacji, doprowadzili do wzrostu globalnego ubóstwa i zwiększenia nierówności, do nowych przepływów uchodźców na całym świecie. Rodzi się tutaj pytanie: Kto teraz będzie odpowiedzialny za miliony przypadków śmierci głodowej w najbiedniejszych krajach świata z powodu rosnących niedoborów żywności?

Zadano poważny cios całej światowej gospodarce i wymianie handlowej, a także zaufaniu do dolara amerykańskiego jako głównej waluty rezerwowej.

W ten sposób bezprawne działania mające na celu zamrożenie części rezerw walutowych Banku Rosji podważają wiarygodność tzw. aktywów pierwszej kategorii. W rzeczywistości, zarówno Stany Zjednoczone, jak i Unia Europejska ogłosiły faktyczne niewywiązanie się ze swoich zobowiązań wobec Rosji. Teraz wszyscy wiedzą, że rezerwy finansowe można po prostu ukraść. Widząc to, wiele krajów w najbliższej przyszłości może zacząć – jestem pewien, że tak się stanie – zamieniać swoje papierowe i cyfrowe oszczędności na realne rezerwy w postaci towarów, ziemi, żywności, złota i innych realnych aktywów, co tylko zwiększy ich deficyt na tych rynkach.

Chciałbym dodać, że konfiskata zagranicznych aktywów Rosji, kont rosyjskich firm i osób prywatnych to lekcja dla krajowego biznesu, że nie ma nic bardziej wiarygodnego niż inwestowanie we własnym kraju.

Mówiłem o tym osobiście wiele razy.

Doceniamy stanowisko tych firm zagranicznych, które mimo bezwstydnych nacisków ze strony Stanów Zjednoczonych i ich wasali nadal pracują w naszym kraju. W przyszłości z pewnością otrzymają one dodatkowe możliwości rozwoju.

Znamy też tych, którzy tchórzliwie zdradzili swoich partnerów, zapomnieli o odpowiedzialności wobec pracowników i klientów w Rosji, spieszyli się, by zarobić upiorne dywidendy, uczestnicząc w antyrosyjskiej kampanii. My, w przeciwieństwie do krajów zachodnich, będziemy przestrzegać praw własności.

Co chcę podkreślić? Musimy jasno zrozumieć, że bez względu na to jaki byłby rozwój wydarzeń, mimo tego nastąpiłby nowy pakiet sankcji i restrykcji przeciwko nam. Chcę to podkreślić. Nasza operacja wojskowa na Ukrainie jest dla Zachodu tylko pretekstem do kolejnych sankcji. Tak, oczywiście, są one teraz zmasowane. Ale tak samo się stało po referendum na Krymie, które odbyło się 16 marca 2014 roku, dokładnie osiem lat temu, podczas którego mieszkańcy Krymu i Sewastopola dokonali wolnego wyboru, aby być razem ze swoją historyczną Ojczyzną. To również było dla Zachodu okazją dla nałożenia sankcji.

Powtarzam. Rozmawiamy tylko o przyczynach. Jednak polityka powstrzymywania, osłabiania Rosji, w tym poprzez izolację gospodarczą, blokadę, jest świadomą, długofalową strategią. Sami przywódcy Zachodu nie ukrywają już, że sankcje nie są skierowane przeciwko jednostkom czy firmom, ich celem jest uderzenie w całą naszą gospodarkę wewnętrzną, w naszą przestrzeń społeczną i humanitarną, w każdą rodzinę, każdego obywatela Rosji.

W efekcie, takie kroki, mające na celu pogorszenie życia milionów ludzi, noszą wszelkie znamiona agresji i wojny przy użyciu środków ekonomicznych, politycznych i informacyjnych. Jest to agresja totalna, nieskrywana i – powtarzam – tak zwane „wyższe sfery” polityczne Zachodu nie wahają się nawet mówić o tym wprost.

Wszystkie bzdurne hasła o poprawności politycznej, nienaruszalności własności prywatnej, wolności słowa – wszystko to uleciało z dnia na dzień. Nawet zasady olimpijskie zostały podeptane. Nie zawahali się wyrównać rachunków z paraolimpijczykami – taki to jest „sport ponad polityką”.

W wielu krajach zachodnich ludzie są dziś poddawani prawdziwym prześladowaniom tylko dlatego, że pochodzą z Rosji. Odmawia się im opieki medycznej, usuwa dzieci ze szkół, pozbawia rodziców pracy, zakazuje rosyjskiej muzyki, kultury, literatury. Próbując „unieważnić” Rosję, Zachód zrzucił wszystkie maski przyzwoitości, zaczął zachowywać się w chamski sposób, pokazał swoją prawdziwą naturę. Nasuwają się tu bezpośrednie analogie z pogromami antysemickimi, jakie naziści urządzali w Niemczech w latach 30. ubiegłego wieku, a następnie ich poplecznicy z wielu krajów europejskich przyłączyli się do agresji Hitlera na nasz kraj w czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Zmasowany atak na Rosję został przeprowadzony również w cyberprzestrzeni. Rozpętano bezprecedensową kampanię informacyjną, w którą zaangażowane są globalne sieci społecznościowe i wszystkie zachodnie media, których obiektywizm i niezależność okazały się jedynie mitem. Dostęp do informacji jest ograniczony, ludzie są faszerowani ogromną liczbą fałszywek, propagandowych fałszywek, innymi słowy – „fake’ów”. Doszło do tego, że jeden z amerykańskich portali społecznościowych wprost zapowiedział możliwość pojawienia się publikacji nawołujących do mordowania obywateli Rosji.

Znamy zasoby tego imperium kłamstwa, ale nadal jest ono bezsilne wobec prawdy i sprawiedliwości. Rosja będzie konsekwentnie prezentować swoje stanowisko całemu światu. Nasze stanowisko jest szczere i otwarte, a coraz więcej ludzi je słyszy, rozumie i podziela.

Chcę bardzo szczerze powiedzieć. Za pełnymi hipokryzji wypowiedziami i działaniami tak zwanego kolektywnego Zachodu kryją się wrogie cele geopolityczne. Nie potrzebują oni, po prostu nie potrzebują silnej i suwerennej Rosji, nie wybaczą nam ani naszej niezależnej postawy, ani obrony naszych interesów narodowych.

Pamiętamy, jak wspierali separatyzm, terroryzm i zachęcali terrorystów i bandytów na Północnym Kaukazie. Podobnie jak w latach 90. i na początku XXI wieku, chcą powtórzyć próbę nacisku na nas, wywarcia presji, ” wyparcia po Możajsk”, jak mówią, zrobienia z nas słabego, zależnego kraju, naruszenia integralności terytorialnej, rozczłonkowania Rosji w najwygodniejszy dla nich sposób. Nie udało im się to wtedy i nie uda się teraz.

Tak, oczywiście, będą próbowali oprzeć się na tak zwanej piątej kolumnie, na zdrajcach narodu, na tych, którzy zarabiają pieniądze tutaj, ale mieszkają tam. „Mieszkają” tam nawet nie w geograficznym sensie tego słowa, ale w swojej wyobraźni, zgodnie ze swoją niewolniczą świadomością.

Wcale nie oceniam tych, którzy mają willę w Miami czy na Riwierze Francuskiej, którzy nie mogą się obejść bez foie gras, ostryg czy tak zwanych swobód płciowych. To absolutnie nie jest problem, ale – powtarzam – problemem jest fakt, że wielu z tych ludzi jest mentalnie umiejscowionych tam, a nie tutaj, nie z naszymi ludźmi, nie z Rosją. To właśnie ich zdaniem, jest znakiem przynależności do wyższej kasty, do wyższej rasy. Tacy ludzie gotowi są sprzedać swoją matkę, byleby tylko pozwolono im zasiąść w przedpokoju tej najwyższej kasty. Chcą być tacy jak ona, naśladować ją w każdy możliwy sposób. Zapominają jednak lub w ogóle nie rozumieją, że ta tak zwana wyższa kasta potrzebuje ich, jeśli w ogóle, jako wyłącznie narzędzia, aby użyć ich do wyrządzenia jak największych szkód naszemu narodowi.

Zbiorowy Zachód próbuje podzielić nasze społeczeństwo, spekulując na temat naszych strat wojennych, społeczno-gospodarczych skutków sankcji. Chcą sprowokować konfrontację społeczną w Rosji i wykorzystując swoją „piątą kolumnę”, dążą do osiągnięcia swojego celu. A jedynym celem, jak już powiedziałem, jest zniszczenie Rosji.

Ale każdy naród, a tym bardziej naród rosyjski, zawsze będzie potrafił odróżnić prawdziwych patriotów od szumowin i zdrajców i po prostu ich wypluje, tak jak muszkę, która przypadkowo wleciała mu do ust. Jestem przekonany, że takie naturalne i konieczne samooczyszczanie się społeczeństwa tylko wzmocni nasz kraj, naszą solidarność, spójność i gotowość do reagowania na wszelkie wyzwania.

Tak zwany kolektywny Zachód i jego „piąta kolumna” są przyzwyczajeni do mierzenia wszystkiego i wszystkich podług siebie. Wierzą, że wszystko można kupić i sprzedać, i dlatego myślą, że się załamiemy, wycofamy. Ale oni nie znają dobrze naszej historii i naszego narodu.

Tak, wiele krajów na świecie już dawno pogodziło się z tym, że żyją z zgiętymi plecami i posłusznie akceptują wszystkie decyzje swojego suwerena, patrząc mu posłusznie w oczy. Tak właśnie żyje wiele krajów. Niestety, także w Europie.

Ale Rosja nigdy nie znajdzie się w tak nędznym i upokorzonym stanie, a walka, którą prowadzimy, jest walką o naszą suwerenność, o przyszłość naszego kraju i naszych dzieci. Będziemy walczyć o prawo do bycia i pozostania Rosją. Wzorem dla nas jest odwaga i wytrwałość naszych żołnierzy i oficerów, wiernych obrońców Ojczyzny.

Drogie Koleżanki i Koledzy!

Nie ulega wątpliwości, że bieżące wydarzenia podważają globalną dominację krajów zachodnich, zarówno w polityce, jak i w gospodarce. Co więcej, kwestionują one model ekonomiczny, który w ostatnich dziesięcioleciach narzucono krajom rozwijającym się, a nawet całemu światu.

Podkreślam, że obsesja na punkcie sankcji, wyrażana przez Stany Zjednoczone i ich zwolenników nie jest podzielana przez kraje, w których mieszka ponad połowa ludności świata. To właśnie te państwa stanowią szybko rozwijającą się, najbardziej obiecującą część światowej gospodarki. Wśród nich jest Rosja.

Tak, nie jest nam teraz łatwo. Rosyjskie instytucje finansowe, duże przedsiębiorstwa oraz małe i średnie firmy stoją w obliczu bezprecedensowej presji.

System bankowy jako pierwszy został dotknięty sankcjami, ale rosyjskie banki poradziły sobie z tym wyzwaniem. Pracując dosłownie przez całą dobę, nadal dokonują płatności i rozliczeń obywateli, zapewniają działalność przedsiębiorstw.

Druga fala sankcji miała na celu wywołanie paniki w przestrzeni handlowej. Szacuje się, że w ciągu ostatnich trzech tygodni dodatkowe zapotrzebowanie na towary przekroczyło bilion rubli. Jednak krajowi producenci, dostawcy, firmy transportowe i logistyczne zrobiły wszystko, aby nie dopuścić do powstania braków w zaopatrzeniu na dużą skalę.

Pragnę wyrazić wdzięczność rosyjskiemu środowisku przedsiębiorców, zespołom pracowniczym firm, bankom i organizacjom, które nie tylko skutecznie reagują na wyzwania związane z sankcjami, lecz także tworzą podstawy do dalszego zrównoważonego rozwoju naszej gospodarki. Szczególnie chciałbym zwrócić uwagę na Zarząd Banku Rosji, szefów regionów oraz zespoły regionalne i miejskie. W obecnych trudnych warunkach odpowiedzialnie rozwiązujecie stojące przed wami zadania.

Oczywiście, nie udało się zorganizować ekonomicznego blitzkriegu przeciwko Rosji, zdemoralizować naszego społeczeństwa, wziąć nas za pysk, więc z pewnością będziemy obserwować próby zwiększenia presji na nasz kraj. Ale przezwyciężymy te trudności. Gospodarka rosyjska z konieczności dostosowuje się do nowych realiów. Będziemy wzmacniać naszą suwerenność technologiczną i naukową, przeznaczać dodatkowe środki na wspieranie rolnictwa, produkcji, infrastruktury i budownictwa mieszkaniowego, a także kontynuować rozwój stosunków gospodarczych z zagranicą w oczekiwaniu na szybko rozwijające się, dynamiczne rynki międzynarodowe.

Oczywiście, nowe realia będą wymagały głębokich zmian strukturalnych w naszej gospodarce i nie będę ukrywał, że nie będą one łatwe, doprowadzą do przejściowego wzrostu inflacji i bezrobocia.

W tej sytuacji naszym zadaniem jest zminimalizowanie tego ryzyka. Nie tylko ścisłe wypełnianie wszystkich zobowiązań socjalnych państwa, ale także uruchomienie nowych, bardziej efektywnych mechanizmów wspierania obywateli i ich dochodów.

W centrum uwagi znajduje się ochrona macierzyństwa, dzieci, wsparcie dla rodzin z dziećmi. Została już podjęta decyzja – o czym Państwo wiedzą – o wprowadzeniu od 1 kwietnia dopłat dla dzieci w wieku od 8 do 16 lat włącznie, które wychowują się w rodzinach o niskich dochodach. Wysokość zasiłku będzie wynosić od połowy do pełnego minimum socjalnego na każde dziecko w tym wieku. Obecnie średnia krajowa takiego minimum wynosi do 12300 rubli.

W ten sposób stworzymy jednolity system wsparcia od momentu, gdy przyszła matka oczekuje na narodziny dziecka, aż do ukończenia przez nie 16 lat.

Polecam Rządowi zapewnienie takiego funkcjonowania tego systemu, aby szybko uwzględniał on zmiany w sytuacji materialnej rodzin. Oznacza to, że jeśli rodzice stają w obliczu utraty pracy lub innych trudnych okoliczności życiowych, rodzina powinna jak najszybciej zacząć otrzymywać pomoc od państwa.

Zwracam się również do rządu o jak najszybszą ocenę skuteczności działań wspierających osoby, które straciły pracę. Oczywiście, takie działania należy rozszerzyć, także poprzez mechanizm umowy społecznej.

Rozumiem, że rosnące ceny poważnie obniżają dochody ludzi, dlatego w najbliższej przyszłości podejmiemy decyzję o podwyższeniu wszystkich świadczeń socjalnych, w tym zasiłków i emerytur, podniesieniu płacy minimalnej i minimum socjalnego oraz zwiększeniu wynagrodzeń w sektorze publicznym. Proszę rząd o dokładne wyliczenie parametrów takiej podwyżki.

Pragnę podkreślić, że nawet w obecnej trudnej sytuacji musimy do końca roku zmniejszyć ubóstwo i nierówności. Jest to zadanie wykonalne już dziś. Zwracam się do rządu i regionów o skoncentrowanie się na tym zadaniu. Dodam, że nie jest ono wyłącznie natury ekonomicznej, co wszyscy rozumiemy, ale jest to także kwestia sprawiedliwości społecznej.

Wiele zależy teraz od inicjatywy szefów regionów Federacji Rosyjskiej, od ich gotowości do wzięcia na siebie odpowiedzialności. Dziś podpisałem dekret o dodatkowych uprawnieniach dla szefów regionów – będą oni mogli podejmować elastyczne i szybkie decyzje w celu wspierania naszych obywateli, gospodarki i sfery społecznej w oparciu o rzeczywistą sytuację w terenie. Przypomnę, że to właśnie w tej logice, która pozwala nam uwzględniać sytuację w każdym regionie, w mieście, na wsi – a wszędzie jest ona inna – zbudowaliśmy metody walki z koronawirusem.

Nakazuję wszystkim jednostkom władz federalnych w regionach wchodzących w skład Federacji, aby w ciągu najbliższych sześciu miesięcy skoordynowały swoją pracę z władzami regionalnymi, a gubernatorom, aby utworzyli sztaby operacyjne w celu zapewnienia rozwoju gospodarczego i osobiście kierowali tymi pracami.

Jakie powinny być nasze priorytety?

Kluczową rolę w przezwyciężeniu obecnych problemów powinna odegrać prywatna przedsiębiorczość, która jest w stanie w krótkim czasie odbudować logistykę, znaleźć nowych dostawców, zwiększyć produkcję najpotrzebniejszych artykułów. Od tego, jak szybko prywatny biznes znajdzie właściwe rozwiązania, podejmie niezbędne decyzje, zależy utrzymanie zatrudnienia, dochodów i wynagrodzeń obywateli, czyli ogólnie rzecz biorąc, zapewnienie stabilnej, rytmicznej pracy gospodarki. Dlatego na presję zewnętrzną musimy reagować maksymalną swobodą przedsiębiorczości i wsparciem dla inicjatyw gospodarczych.

Zwracam się do rządu, organów ścigania i organów nadzorczych o kontynuowanie prac nad usuwaniem nieuzasadnionych barier administracyjnych i regulacyjnych. Ponadto nie można odciągać władz gospodarczych i regionalnych od rozwiązywania najpilniejszych zadań, obciążając je różnego rodzaju inspekcjami i kontrolami.

Jednym z głównych problemów przedsiębiorstw jest obecnie niedobór kapitału obrotowego, niedostępność i wysokie koszty kredytów, ale Bank Centralny został zobowiązany do podjęcia odpowiednich działań. W związku z tym zalecam podjęcie następujących kroków.

Po pierwsze. Przedsiębiorstwa realizujące zamówienia organów państwowych oraz spółki z udziałem państwa powinny jak najszybciej otrzymać pieniądze za dostarczone towary i usługi, aby jak najszybciej przywrócić je do działalności. W związku z tym proponuję zwiększenie wysokości zaliczek na poczet kontraktów państwowych. Zaliczka powinna wynosić co najmniej połowę całkowitej kwoty kontraktu, a termin płatności za dostarczone towary i usługi powinien zostać skrócony do siedmiu dni roboczych. Podobną decyzję należy podjąć również na szczeblu podmiotów wchodzących w skład Federacji, gmin i przedsiębiorstw z udziałem państwa.

Po drugie. Konieczne jest rozszerzenie możliwości pozyskiwania przez przedsiębiorców dodatkowych środków z instytucji rozwojowych. Mówimy tu o rozszerzeniu działalności Funduszu Finansowania Projektów (ten projekt działa, i to dobrze, praktyka pokazała, że jest na niego zapotrzebowanie), o udostępnianiu środków na plany inwestycyjne przedsiębiorstw poprzez Fundusz Rozwoju Przemysłu (jedno z naprawdę dobrze działających narzędzi), także Bank Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a ponadto poprzez regionalne instytucje wsparcia, w tym fundusze gwarancyjne. Polecam rządowi, aby przeznaczył dodatkowe środki dla regionów na takie instrumenty regionalne.

Chciałbym zwrócić uwagę rządu i moich kolegów z regionów na fakt, że najważniejszym zadaniem jest zapewnienie dostępności towarów na rynku konsumenckim, przede wszystkim towarów pierwszej potrzeby, leków i wyrobów medycznych. Konieczne jest szybkie rozwiązywanie problemów logistycznych i innych obiektywnych problemów, które prowadzą do skoków cen. Jednocześnie należy wykluczyć ręczną ingerencję w regulację cen. To właśnie wzrost podaży powinien prowadzić do spadku i stabilizacji cen.

Szczególnie chciałbym zwrócić się do naszych eksporterów. W sytuacji, gdy występują trudności z dostawami na rynki zagraniczne, nie należy ograniczać produkcji, lecz przeciwnie, wysyłać dodatkowe ilości towarów na rynek krajowy. Obiektywnie rzecz biorąc, powinno to doprowadzić do spadku cen w kraju, w tym benzyny, oleju napędowego, asfaltu, metali i innych towarów eksportowych. Zwracam się do rządu, Urzędu Antymonopolowego i władz regionalnych o stałe monitorowanie sytuacji na tych rynkach.

Ponadto. Biorąc pod uwagę nowe wyzwania stojące przed Rosją, musimy utrzymać i rozszerzyć długoterminowy program rozwoju, w tym kontynuować realizację wszystkich zaplanowanych projektów, zarówno na szczeblu federalnym, jak i regionalnym. Musimy w pełni wykorzystać potencjał naszego systemu budżetowego jako narzędzia stymulującego.

Federalne finansowanie projektów i przedsięwzięć budowlanych będzie realizowane, zgodnie z ustaleniami, w całości. Co więcej, jeszcze w grudniu podjęto decyzję o przyznaniu dodatkowych środków, jeśli koszty budowy obiektywnie wzrosną.

To, co uważam za szczególne do podkreślenia, to fakt, że w obecnej sytuacji nie będzie problemów z finansowaniem z budżetu federalnego. Nasza gospodarka generuje dziś wystarczające, dobre dochody, co oznacza, że nie będziemy musieli uciekać się do emisji. Mówiąc prościej, bank centralny nie będzie musiał drukować pieniędzy. Mamy dochody pochodzące z łatwo zbywalnych towarów, zdrowe dochody. Problemem nie są teraz pieniądze. Powtarzam, mamy zasoby.

Największe trudności wiążą się z dostawami komponentów, sprzętu, materiałów budowlanych, z organizacją pracy wykonawców. Dlatego terminy i metody realizacji poszczególnych projektów, ich etapy mogą się zmieniać, a to będzie wymagało skoordynowanej pracy władz i przedstawicieli biznesu, przyspieszonej realizacji projektów zastąpienia importu – to jest obecnie ważne.

Jednocześnie należy uprościć procedury współdziałania regionów z władzami federalnymi, aby dać regionom większą swobodę w dysponowaniu środkami, a także możliwości uruchamiania nowych projektów i programów budowlanych.

W związku z tym regiony otrzymały już dodatkowe środki na budowę dróg. Chciałbym prosić Rząd o podjęcie prac nad zwiększeniem środków na inne obiekty infrastrukturalne, które mogą być oddane do użytku w tym roku, a także nad zwiększeniem zakupów od przedsiębiorstw rosyjskich, w tym na przykład na odnowę transportu publicznego.

Jest oczywiste, że budżety regionów Federacji Rosyjskiej są obecnie poważnie obciążone, dlatego, zgodnie z ustaleniami, będziemy dodatkowo indeksować dotacje, aby wyrównać możliwości budżetowe. Stosujemy również inne środki wspierania finansów regionalnych, a mianowicie wszystkie płatności z tytułu kredytów budżetowych zaplanowane na bieżący rok zostaną odroczone, przeniesione, jak to się mówi, na prawo, a płatności z tytułu kredytów komercyjnych, tam gdzie to konieczne, zostaną zastąpione kredytami budżetowymi. Zwracam się do Rządu o szczegółowe przeanalizowanie tej kwestii i przyjrzenie się każdemu konkretnemu przypadkowi z osobna. Tylko takie, indywidualne podejście, doprowadzi do pożądanego rezultatu.

Ponadto Ministerstwo Finansów zapewni każdemu podmiotowi wchodzącemu w skład Federacji Rosyjskiej bezwarunkową linię kredytową. Będzie ona wynosić dziesięć procent całkowitego dochodu z terminem zapadalności nie wcześniej niż na koniec bieżącego roku.

Zachowamy wolumen kredytów budżetowych na infrastrukturę. Zlecam rządowi zorganizowanie elastycznego zarządzania tym programem i uwzględnienie wszystkich trudności związanych z realizacją projektów – wspomniałem już o nich powyżej. Regiony powinny być w stanie szybko podejmować decyzje o zmianie portfela i zawartości projektów, aby skoncentrować się na tych z nich, które w obecnych warunkach mogą być realizowane z maksymalną wydajnością. Jeśli będzie to konieczne, rozważymy możliwość zwiększenia wolumenu kredytów infrastrukturalnych. Jest to możliwe, da się to zrobić. Ogólnie rzecz biorąc, będziemy uważnie monitorować sytuację w finansach regionalnych, a w razie potrzeby podejmować dodatkowe decyzje w celu ich wsparcia.

Pragnę podkreślić, że bezpośrednia komunikacja między wszystkimi szczeblami władzy oraz jasny algorytm działań mają obecnie fundamentalne znaczenie. Tutaj Rada Państwa i jej odpowiednie komisje dowiodły już swojej skuteczności. Zwracam się do Komisji Administracji Państwowej, którą kieruje Siergiej Sobianin, aby wspólnie ze swoimi kolegami z rządu opracowała problematyczne kwestie z programu regionalnego, opracowała optymalne rozwiązania i rozpowszechniła je we wszystkich regionach Rosji. Mamy dobre doświadczenia w walce z epidemią.

Koleżanki i Koledzy!

Nasza gospodarka, budżet państwa i prywatny biznes mają wszystkie zasoby niezbędne do rozwiązania problemów długoterminowych. Wszystkie cele strategiczne i narodowe, które wyznaczyliśmy na okres do 2030 roku, muszą zostać osiągnięte. Obecne wyzwania i możliwości, jakie się przed nami otwierają, powinny nas tylko mobilizować – na to właśnie musimy się nastawić, dążyć do osiągnięcia wymiernych rezultatów w interesie obywateli.

Oczywiście, konieczne będzie dopracowanie naszych programów, a w tym celu potrzebne są inicjatywy środowisk biznesowych, naukowców i stowarzyszeń społecznych. W związku z tym zwracam się do regionów z prośbą o aktywne włączenie się w organizację Forum Agencji Inicjatyw Strategicznych „Dobre pomysły na nowe czasy”, w ramach którego każdy obywatel Rosji będzie mógł zgłosić swoje propozycje, konkretne projekty mające na celu rozwój swojego miasta, regionu i całego kraju.

Powtórzę jeszcze raz. Obecna sytuacja jest z pewnością sprawdzianem dla nas wszystkich. Jestem przekonany, że zdamy go godnie, dzięki ciężkiej pracy, wspólnej pracy i wzajemnemu wsparciu pokonamy wszystkie trudności i staniemy się jeszcze silniejsi, tak jak to było zawsze w historii tysiącletniej Rosji. Do tego właśnie chcę was przygotować.

Przejdźmy do omówienia porządku obrad.

Udzielam głosu Siergiejowi Sobianinowi.

https://remnantnewspaper.com/web/index.php/headline-news-around-the-world/item/5896-breaking-putin-zelensky-address-crisis-in-ukraine

Tłum. Sławomir Soja

Komentarzy 18 do “Prezydent Putin o kryzysie ukraińskim”

 1. Ciekawe spojrzenia na wydarzenia

  https://wp.me/p7MweG-kz

  To można uznać za Great Reset. Znamiennym jest, że Europa, szczgólnie UE, ma za sprawą USA ponieść tego konsekwencje, można rzec, że USA chcą UE pociągnąć za sobą w przepaść, no cóż, topiący się potrafi nierzadko ratownika wciągnąś w otmęty, w tym przypadku z całą premedytacją.

  Bez zacietrzewienia, ale ze spokojnym realizmem musimy uznać dwa istotne dla nas fakty:
  1. wyludnienie krainy U
  2. przesiedlenie wielu milionów Ukraińców do Polski, które już wcześniej miało miesjce, dziś jest z wielkim oddaniem przyspoieszone przez rząd i sejm/senat w Warszawie.

 2. Twórca GRY ENDERA, Orson Scott Card, o wojnie i reakcjach na jego powieść: http://wiwopowiwo.blogspot.com/2022/02/orson-scott-card-gra-endera-wstep.html

 3. Ireneusz said

  Nie od dzisiaj wiadomo, że cały wschód Ukrainy (ponad 50proc terytorium) to etniczni Rosjanie . Dlatego referenda o odłączeniu od Ukrainy w tych regionach popierało ponad 90 proc ogółu
  10 znaków, że wojna na Ukrainie jest częścią Wielkiego Resetu
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/03/10-znakow-ze-wojna-na-ukrainie-jest.html

 4. Kapsel said

  „– Wszelkie transporty wwożone na Ukrainę, które Rosja uzna za wojskowe, staną się prawomocnie celem – oświadczy w piątek szef moskiewskiej dyplomacji.”

  https://nczas.com/2022/03/18/lawrow-grozi-nato-wasze-transporty-broni-na-ukraine-stana-sie-celem/

 5. Głos Prawdy said

  Cóż, życzę im powodzenia w realizacji tych planów. A propos, osławiona piąta kolumna właśnie próbowała sabotować to wystąpienie Putina

 6. alfabet said

  „Oczywiście, nowe realia będą wymagały głębokich zmian strukturalnych w naszej gospodarce i nie będę ukrywał, że nie będą one łatwe, doprowadzą do przejściowego wzrostu inflacji i bezrobocia”.

  – Hola Hola – to brzmi jak Nowy porządek Świata tylko Rosja przez geografie i geologie dostała z WEF i IMF/BIS nieco inny sposób realizacji.!

  „Nasza gospodarka, budżet państwa i prywatny biznes mają wszystkie zasoby niezbędne do rozwiązania problemów długoterminowych. Wszystkie cele strategiczne i narodowe, które wyznaczyliśmy na okres do 2030 roku, muszą zostać osiągnięte. Obecne wyzwania i możliwości, jakie się przed nami otwierają, powinny nas tylko mobilizować – na to właśnie musimy się nastawić, dążyć do osiągnięcia wymiernych rezultatów w interesie obywateli. ”

  – Hola Hola agenda ONZ , dotowana przez najwieksze zachodnie osobistości w tym Rockefellera i FED.

  „Pragnę wyrazić wdzięczność rosyjskiemu środowisku przedsiębiorców, zespołom pracowniczym firm, bankom i organizacjom, które nie tylko skutecznie reagują na wyzwania związane z sankcjami, lecz także tworzą podstawy do dalszego(( !!zrównoważonego rozwoju naszej gospodarki!!”))

  -Hola,Hola To powtarzają jak mantrę ( hinduizm,buddyzm i ezoteryzm) Jezuitów i Rotszyldów , już wiadomo po co jezdził Putin do Watykanu i Szwajcarii ostatnio.!
  są to słowa miedzynarodówki komunistycznej ulokowanej głownie w świecie zachodnim , które obrzydzają każdego przyzwoitego człowieka..
  Książe Karol podobno „nazista” mówi dokładnie tym samym słowotokiem od lat co Putin teraz – jak mawia pismo swięte „nie da się służyć dwóm bogom naraz”

  Nie wiem co ten starzec majaczy , ale zrobili z niego rosyjskiego Jamesa Bonda i realizują scenariusz zaplanowany od dekad. W tym scenariuszu Rosja jest najgorsza i winna wszystkiemu ( ktoś musi) ale skutek jest taki że Elita elitą pozostanie a zwykli ludzie z kolan nie powstaną a stoczą się na dno albo w ogóle nie urodzą.

  Widać są narody i klasa ponadnarodowa, operacja wirusa : CO2 vs EKO-SYSTEM ID – COVID oraz obecna wojna na Ukrainie są bramą Bogów do innego świata (powojennego-zresetowanego) z udziałem innych walut, innego wplywu kulturowego oraz religijnego, operacja ta jest bez wątpienia dziełem elity ponadnarodowej , która ma cele ideologiczne ,a nie bazujące na prawdzie i realnej pomocy światu.

  Putin buduje swoja polityke zagraniczna na tezie amerykanskiego stratega Z. Brzezinskiego, który wszystko opisał w książce , jego syn poprzez Ambasadę USA W PL nadzoruje ten plan , ale jest problem sam Putin nic nie ma do Rockefellera , Kissingera, i Schwaba , którzy to są wspołtwórcami obecnego teatru działan polityczno-wojskowych.

  Operacja Rosji w Ukrainie przypomina starą sentencję AKCJA-REAKCJA o której wspominał A. Einstein.! Tak tworzy się wydarzenia na świecie i jest to dzieło masonerii, w ktorym wykreowany przez myśl filozofów świat fizyczny jest rzeczywisty, ale nie jest prawdziwy!

  Wniosek jest jeden:

  Cała operacja, która ma miejsce jest dziełem starych weneckich dynastii, europejskich rodów arystokratycznych w tym Rotschildów i wielu innych rodzin powiązanych z nimi, ale przede wszystkim to operacja Watykanu i Jezuitów.!!

  W średniowiecznym feudalizmie klasa ta to było rycerstwo i duchowieństwo, a w starozytnym Egipcie i Babilonie to byli Bogowie – Faraoni oraz Kapłani!

  Putin tylko mówi o prawdzie, ale ani jej nie czyni ani jej nie tworzy. Przypomina to światową paplaninę i członka Kabały.

 7. Marucha said

  Re 6:
  Krótko: co Pan nam tu będzie pier…ł

 8. Ar said

  #Alfabet //Cała operacja, która ma miejsce jest dziełem starych weneckich dynastii, europejskich rodów arystokratycznych w tym Rotschildów i wielu innych rodzin powiązanych z nimi, ale przede wszystkim to operacja Watykanu i Jezuitów.!! //

  A co mozesz powiedziec o starych rodach krolewskich jeszcze w sumie do niedawna wladajacych cala europa i zamorskimi koloniami -oldenburgach, wettinach, habsburgach… wygasly sobie, czy moze dalej rzadza z za drugiej strony lustra – razem z tymi ktorych wymieniles – jako tzw. deepstate?
  Mysle sobie ze bedac przy takiej kasie i wplywach ciezko tak sobie jakos zgasnac

 9. Alfabet said

  7 – I tak stara się Pan być.. miły. Nie rozumiem „Nam” to forum to jakaś sekta jest?? Co do demokracji i blogów , które „Panu zakwestionował” B. Obama , przecież na tym polega wartość wyrażania opinii.. Skoro nikogo nie obrażam to może to kogoś naprowadzić albo można to zlekceważyć.

  To nie radio albo TV że ktoś musi słuchać na danych falach.. Z kolei pisanie co tu pierdolisz jest troche prymitywne, w tej sytuacji to Ja powinienem Panu zadać to pytanie .

  Forum przypomina transmisje i redagowanie narracji z Centrali albo ogolnie sieci online przez bezmyslne powielanie tematów , ale w zaden sposob nie zachęca do prób analizy biezacych i przeszlych wydarzeń.

  Krótko : Ma Pan coś wspólnego z ideologią socjalistów??

  P.S Jestem dozgonnie wdzieczny za upublicznienie komentarza!

  ————
  Wyraził Pan, moim zdaniem, kilka dość kontrowersyjnych poglądów, by nie rzec gorzej.
  I ja wyraziłem zwięźle swoje zdanie na ten temat.

  Forum nie jest „sektą”, ale łączy nas podobieństwo poglądów w ważnych sprawach. I niespecjalnie miło widzimy osoby, które się od nas zbytnio różnią.
  admin

 10. Wniosek czy hipoteza

  zresztą jedna z wielu możliwych. Uwaga dotyczy:

  ad 6, Alfabet

  „Wniosek jest jeden”, przy tak ogromnej niewiedzy jaką mamy, bo nie wiadomo nawet co się w rzeczywistości dzieje, bowiem jesteśmy po władzą propagandy wojennej, tylko jedna hipoteza ?

  Wydarzenia mają z reguły wiele aspektów, obawiam się, że Pan koncentruje się na jednym schemacie myślowym, choć trzeba przyznać, że i tę interpretację należy rozważyć i obserwować.

  „– Hola Hola – to brzmi jak Nowy porządek Świata ”, to jest już dziś Nowy Porządek Świata. Po wojnie biologicznej z preparatami mRNA przeszliśmy do wojny lokalnej na Ukrainie, która już dziś odbiła się masową inflacją, co Putin dopiero zapowiada, choć to się już zdarzyło.

  Alfabet zastosował swój schemat myślowy, który jest na tyle ogólny, że pasuje do każdej okazji. Nawet jeśli ten schemat jest istotnie realizowany, to w realizacji, szczególnie w przypadku wojen, zawsze dochodzą jakieś nieprzewidziane wpływy, które są w stanie schemat zmodyfikować.

  Alfabet ma naturalnie rację, że są elementy Nowego Porządku, weźmy choćbym dość nieoczekiwane i dziwaczne przesiedlenie ludność z ziemi ukraińskiej do Polski, zabezpieczone przez yankeską delegaturę na rząd w Warszawie błyskawicznie opracowanymi ustawami, jakby były wyciągnięte z szuflady. Normalnie przygotowanie ustawy zajmuje parę miesięcy a nawet lat, a tu w parę dni ustawa o prawach przybyszów ze Wschodu. Dość to dziwne.

  Przesiedleńcy otrzymują PESEL, jak obywatele Polski i mają wszystkie prawa socjalne, szkolnictwo, język i kulturę i co tam jeszcze, a chodzi o obcą społeczność rzędu 10% mieszkańców kraju. Rachunek jest prosty, 90% musi zrobić miejsce dla 10% i jednocześnie się tymi 10% miłośnie zająć, i jak to jest uzasadnione ? Czy w wyborach ludność Polski dała delegaturze na rząd w demokratycznych wyborach pełnomocnictwo do zasiedlenie paru milionów z Ukrainy, z obowiązkiem dla demokratycznych wyborców polskich wzięcia ich na utrzymanie ?

  To co powyżej napisano nie wymyślili Rosjanie, on ponoć starał się uciekinierów kierować na teren Rosji a nie do Polski, a więc to rozwiązanie powstało w Warszawie, raczej nie, dotarło do Warszawy skądś. Byłbym ostatni, który by wykluczał koordynację działań pomiędzy USA i Rosją.

  Najpóźniej pan Klaus Schwab nam przypomniał, że środowiska zarządzające globalnym imperium myślą w zupełnie innych kategoriach niż miliardy określane jako ludzkość i że z tą ludzkością nie mają doprawdy nic wspólnego, ale mają swe niepodważalne zasady, chyba jedną z nich jest:

  „Elita elitą pozostanie a zwykli ludzie z kolan nie powstaną a stoczą się na dno albo w ogóle nie urodzą ” albo zostaną po prostu zlikwidowani zgodnie z głębokimi zasadami tych środowisk wykutymi w kamieniu:

  https://en.wikipedia.org/wiki/Georgia_Guidestones#Inscriptions

  Podstawową strukturą zarządzania ludzkością jest imperium, tu parę uwag

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  a z tego wynikają określone konsekwencje, n.p. w ramach wszczepiania mRNA ludności Europy/USA przetestowano chiński system zarządzania populacją ludzką z wynikiem, że ten system ma wielką przyszłość w tych krajach, gdyż ludność osiągnęła odpowiedni poziom świadomości, czy raczej dokładnie nieświadomości i jest dojrzała do chińskiego systemu.

  Przyznam, że niektóre części wypowiedzi Alfabetu są godne rozważenia.

 11. walthemar said

  Forum nie jest „sektą”, ale łączy nas podobieństwo poglądów w ważnych sprawach. I niespecjalnie miło widzimy osoby, które się od nas zbytnio różnią.
  admin

  O K.. to PRAWDA
  Sam ”zbanowalem” kolege probanderowskiego z Telegrama i maila za link gajowy to ruska V kolumna czy cos takiego
  Jest to na googlach i kiedys tez czytalem
  Odpisalem ze ja jestem ruska onuca i paszol won [tel jeszcze nie -ma szanse]

  To nie znaczy ze z Mosci Gajowym bede na 100% zgadzal sie [dam szanse, ma racje na 99]

 12. Emilian58 said

  Alfabet wyciągnął tylko wnioski ze słów Putina, które jakoś mi się też nasuwają. Ja i Wy zapewne też wiążemy nadzieję że jednak Rosja potężnie potrząśnie tym zgniłym zachodem. Ale póki co to na razie naderwała tylko kieszenie szubrawcom, które i tak już były nadprute. Być może dla Rosjan było to ważne przemówienie Putina ale dla świata zniszczonego zniewoleniem to jakby powiedzieć : LEPIEJ NIECH PADA JAK MA BYĆ BŁOTO. Myślę że nie dostanę OPR od państwa.

 13. Boydar said

  „… ale łączy nas podobieństwo poglądów w ważnych sprawach …”

  ja to bym powiedział, że „łączy” – owszem, ale stosunek do Prawdy. Z tym, że jedni próbują Ją za wszelką cenę przewrócić a drudzy żeby jednak stała, i to niekoniecznie pośrodku.

 14. Przesiedlanie Ukraińców do Polski, organzacja

  Ad 10, Prostopopolsku

  https://wp.me/p7MweG-kz#ADu

 15. Catolicus said

  Obserwując zachowania niewolników zaślepionych propagandą pejsatych (Putin zły dlatego należy prześladować Rosjan) usprawiedliwione będą prześladowania Polaków. Wszak to Polacy doprowadzili do II wojny światowej, to Polacy mordowali pejsatych, to Polacy są nazistami, homofobami, zwolennikami życia. Trzeba więc przekształcić Polskę w Polin i uczynić Polaków mniejszością narodową. Obudzimy się z ręką w nocniku. Z czasem będą rezać Polaków „nazistów i homofobów”.

 16. Maya said

 17. Wlodek said

  [10] Prostopopolsku
  2022-03-19 (Sobota) @ 20:15:56
  „… Byłbym ostatni, który by wykluczał koordynację działań pomiędzy USA i Rosją. …”

  [14]
  Prostopopolsku said
  2022-03-20 (Niedziela) @ 10:14:43
  „… Przesiedlanie Ukraińców do Polski, organzacja …”

  Rozumiem, że „Hola Hola, Hola Hola” [6] coś sobie tam troll’uje, ale Prostopopolsku na podstawie jakich przesłanek nie wyklucza „…koordynację działań pomiędzy USA i Rosją. …” ???

  Pojawiły się jakieś nowe fakty?

  Przecież to sentencja z witryny [pppolsku.wordpress.com]:
  „… wszakże nie udało mi się znaleźć potwierdzenia tego faktu, dlatego przyjmuję, że nie jest to prawdą …”.
  [https://pppolsku.wordpress.com/2022/03/18/teksty-odbiegajace-od-linii-propagandy-w-polsce/#ADu]

  Czy obecne działania Rosji wyglądają, jak byłyby skoordynowane z USA?
  Czy w takim razie, zachodni eksperci i komentatorzy, nie potrzebnie są „zniecierpliwieni”, trwającą nadal operacją specjalną, skoro i tak jest „skoordynowana” z USA???
  A może Rosja robi coś nie tak???

 18. Wlodek said

  [9] Ad Alfabet

  A na Alfabeta oświadczenie: „… dozgonnie wdzieczny za upublicznienie komentarza! …” zareagowałem ze zdumieniem, ponieważ jest to jednak dożywotnie zobowiązanie!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: