Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Józef Bizoń o Izolacja Zełenskiego
  re1truth2 o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  1957 o Trucie kurczaków w USA?
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marian Max Kolanko o Polskość czarnych Polaków na…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Kojak o Tymoszenko pod palmami
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Siergiej Andriejew: Jesteśmy p…
  Łowca głuptaków o Najpierw czołgi, później broń…
  Echo z Węgier o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Kojak o Najpierw czołgi, później broń…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Spotkanie premierów w Kijowie odbyło się w Przemyślu

Posted by Marucha w dniu 2022-03-19 (Sobota)

Czy spotkanie na szczycie Zelenskiego w Kijowie 15 marca z premierami Polski, Czech i Słowenii było sfałszowane?

johnhelmer.org – Spotkanie na szczycie przywódców państw Europy Wschodniej, którego gospodarzem 15 marca w Kijowie był prezydent Ukrainy Władimir Żeleński, zostało sfabrykowane przez polski rząd. Agenci polskich służb specjalnych wcielili się w rolę dziennikarzy, a biuro prasowe Żeleńskiego przygotowało fałszywe zdjęcia ze spotkania, briefingu prasowego i podróży pociągiem.

Operacja została zaplanowana przez Polaków w celu promowania ich roli we wspieraniu Ukrainy, uchodźców ukraińskich i obrony Europy przed Rosją oraz w celu pozyskania nowych funduszy i sprzętu wojskowego z sojuszy europejskich, amerykańskich i NATO.

Według ukraińskiej opinii publicznej, operacja ta miała na celu stworzenie pozorów, że reżim Zelenskiego kontroluje Kijów, oraz przyspieszenie starań o przyjęcie do Unii Europejskiej (UE).

Media anglo-amerykańskie poinformowały o spotkaniu, które zapowiedział premier Czech Petr Fiala, a którego „celem było (…) wyrażenie jednoznacznego poparcia Unii Europejskiej dla Ukrainy oraz jej wolności i niepodległości”.

Rezultatem spotkania na szczycie, według londyńskiego dziennika Financial Times, był „pokaz europejskiej solidarności, mimo że rosyjski ostrzał trwał w dzielnicach mieszkalnych ukraińskiej stolicy”. Podróż premierów Polski, Czech i Słowenii jest najbardziej prestiżową wizytą w Kijowie od czasu inwazji Rosji na ten kraj 24 lutego.

„To właśnie tutaj, w ogarniętym wojną Kijowie, tworzy się historia” – ogłosił polski premier Mateusz Morawiecki. „To tutaj wolność walczy ze światem tyranii. To tutaj waży się przyszłość nas wszystkich”.

Morawiecki i zachodnia prasa kłamali – nie było żadnego spotkania w Kijowie. Zamiast tego, spotkanie zostało zorganizowane w polskim węźle kolejowym w Przemyślu, 95 km na zachód od Lwowa i 20 km od granicy Polski z Ukrainą.

W raporcie opublikowanym przez biuro Associated Press (AP) w Warszawie, „długa podróż lądowa z Polski do Kijowa Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego oraz premierów Petra Fiali z Czech i Janeza Jansy ze Słowenii dała sygnał, że większa część Ukrainy nadal pozostaje w rękach ukraińskich”.

Dowody zebrane ze źródeł w Warszawie oraz z analizy filmów i zdjęć opublikowanych na temat spotkania dowodzą, że nie było „długiej podróży”; nie było spotkania w Kijowie ani we Lwowie, stolicy obwodu galicyjskiego, która jest operacyjną siedzibą ukraińskiego rządu. Z dowodów dostarczonych przez Polaków, a także przez publicystów Zelenskiego, jasno wynika, że tylko niewielka część zachodniej Ukrainy pozostaje w rękach ukraińskich. Sam Zelenski jest teraz w rękach polskich.

Źródła warszawskie twierdzą, że pomysł spotkania na szczycie został zainicjowany przez polskiego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Od śmierci swojego brata bliźniaka w katastrofie lotniczej w Smoleńsku w 2010 r. Kaczyński jest jednym z najbardziej wpływowych polityków w Polsce; kieruje resortami obrony, bezpieczeństwa, spraw wewnętrznych i sprawiedliwości. Jest zagorzałym rusofobem.

Associated Press (AP) przedstawiła zdjęcie Kaczyńskiego podczas spotkania na szczycie z zastrzeżeniem, że nie jest ono jej autorstwa. Zostało ono dostarczone przez „Ukraińskie Prezydenckie Biuro Prasowe”.

Polskie źródła uważają, że nie było takiej możliwości, aby Kaczyński, premier Morawiecki lub delegacje Czech i Słowenii zwróciły się do Moskwy o zapewnienie bezpiecznego przejazdu do Kijowa; nie ryzykowałyby też własnego bezpieczeństwa, stawiając czoła rosyjskiej inwigilacji elektronicznej i lotniczej oraz atakom rakietowym podczas dwugodzinnej podróży pociągiem z Przemyśla do Lwowa lub siedmiogodzinnej podróży do Kijowa.

Zamiast tego czescy i słoweńscy urzędnicy przylecieli do Rzeszowa Jasionki, najbliższego Przemyśla lotniska, które jest także bazą logistyczną i bezpieczeństwa NATO. Następnie pojechali do Przemyśla. Ukraińcy wysłali tam jedną z luksusowych wersji pociągu kursującego regularnie między Przemyślem, Lwowem i Kijowem. W pociągu tym umieszczono sfabrykowane zdjęcia przedstawiające spotkanie polskich, czeskich i słoweńskich urzędników, którzy rzekomo jechali w kierunku Zelenskiego w Kijowie.

Prasa, która opublikowała te zdjęcia, wie, że zostały one sfałszowane, i pomogła w ukryciu prawdziwego miejsca spotkania.

Sfabrykowana podróż pociągiem

Linia czerwona to linia kolejowa nr 92 – https://mediarail.wordpress.com// i https://pl.wikipedia.org/.

Pociąg

W przerobionym przedziale kolejowym, od lewej do prawej: Jansa ze Słowenii; Morawiecki i Kaczyński z Polski; Fiala z Czech. Osoby po lewej i prawej stronie nie mogą zostać zidentyfikowane. Czerwona teczka na stole wydaje się być standardowym wyposażeniem polskich służb wywiadowczych, które podlegają Kaczyńskiemu.

Reklama luksusowych apartamentów w pociągu potwierdza, że jest to pociąg przedstawiony na zdjęciach reklamowych. Źródło: https://www.rynek-kolejowy.pl/

Fałszywy przyjazd na dworzec kolejowy w Kijowie, a w rzeczywistości w Przemyślu

Od lewej do prawej: Fiala, Jansa, Kaczyński (zajmujący pozycję lidera grupy) i Morawiecki.

Cienie u stóp oficjalnej fotografii grupowej zdradzają, że zdjęcie zostało wykonane w oświetlonej słońcem części dworca w Przemyślu, co widać na fotografii u dołu. Wszystkie fotografie potwierdzają, że wzór nawierzchni peronu kolejowego jest charakterystyczny dla Przemyśla.

Dworce kolejowe w Kijowie I Lwowie

Po lewej – wnętrze dworca w Kijowie, po prawej – we Lwowie. Nawierzchnia peronów jest podobna w Kijowie i Lwowie, ale zupełnie inna w Przemyślu. Zadaszenie obu dworców pokrywa całą długość peronu i nie posiada on części odkrytej, jak w Przemyślu.

Spotkanie na szczycie

Sztabowiec po lewej stronie Kaczyńskiego ma na sobie kamizelkę kuloodporną, co wskazuje na to, że jest z polskich służb specjalnych i albo zapomniał, że udaje, iż jest w kijowskiej prezydencji, bezpiecznej pod kontrolą Ukrainy, albo zapomniał, że ma być cywilem. Ekrany wideo z ukraińskimi hasłami propagandowymi na obu ścianach wydają się być przerobione w trakcie przygotowywania zdjęć przez biuro prasowe Zelenskiego.

Zdjęcie po lewej stronie zostało oznaczone jako oficjalne przez pracowników Zelenskiego w celu opublikowania go na ich koncie na Facebooku. Widoczny na nim ukraiński symbol nie przypomina tych, które widnieją na ścianach sal posiedzeń prezydenta w Kijowie. Prawe zdjęcie przedstawia zbliżenie papierowych kubków na stole. Świadczą one o zaimprowizowanej sali konferencyjnej, a nie o tej, która znajduje się w biurze Zelenskiego w Kijowie. Podobnie pokazane współczesne krzesła są niezgodne z ukraińskim prezydenckim stylem.

Konferencja prasowa na zewnątrz sali konferencyjnej

Na drzwiach nad głowami Fiali i Jansy widnieje napis „Situation Room” w języku ukraińskim. Został on zaimprowizowany. Świadczy o tym brak komputerów.

Po lewej kamera wewnątrz budynku ustawiona dla mediów, po prawej reporterzy na zewnątrz budynku. Wszyscy rzekomi dziennikarze to mężczyźni z wojskowymi fryzurami; wydaje się, że na briefingach prasowych nie było kobiet.

Associated Press (AP) – amerykańska korporacja z siedzibą w Nowym Jorku – dostarczyła najbardziej szczegółowy biuletyn na temat spotkania, jego uczestników i tego, o czym rozmawiano. Agencja ujawnia, że jej reporterzy pisali relację z Warszawy; nie byli obecni przy wydarzeniach, które rzekomo sprawdzili. Jedynym bezpośrednim źródłem dla raportu AP był polski urzędnik, który według doniesień powiedział: „Wizyta była planowana od kilku dni, ale była utrzymywana w tajemnicy ze względów bezpieczeństwa – powiedział Michał Dworczyk, szef sztabu Morawieckiego”.

Pod opublikowanymi przez AP zdjęciami ze spotkania agencja drobnym drukiem umieściła zastrzeżenie dotyczące źródła. Zdjęcia pochodzą z „materiału wideo dostarczonego przez ukraińskie prezydenckie biuro prasowe” – podała AP.

https://www.veteranstoday.com
Tłum. komputer we współpracy z adminem.

Komentarzy 30 do “Spotkanie premierów w Kijowie odbyło się w Przemyślu”

 1. Mietek said

  Rosjanie dobrze wiedzieli gdzie to wątpliwe towarzystwo było, koń by się uśmiał, najlepsze jest to, że oficjalna Bruksela jeszcze przed ich wyjazdem na granicę z Ukrainą, oznajmiła że z tymi osobami nie ma nic wspólnego, robią to na własną rękę i odpowiedzialność, to było tak żałosne, jak żałosne są rządy pisowskich ciemniaków, każdy kto się interesuje tym co się dzieje na Ukrainie, wie dokładnie że Rosja kontroluje całą przestrzeń powietrzną, jak i drogi dojazdowe od polskiej granicy, także wokół Kijowa.
  Ja o tym już wcześniej pisałem, że te bałwany nigdzie na Ukrainie nie były.

 2. Olo said

  Żałosny Kurdupel nie odejdzie, dopóki nie wciągnie Polski do wyniszczającej wojny, która byłaby biologicznym końcem narodu polskiego. Jemu nawet nie chodzi już o Ukrainę czy Rosję, a o doprowadzenie do holokaustu Polaków, których nienawidzi od dziecka.

 3. Stanisław Potocki said

  Mnie już nic nie zdziwi. Większość wiadomości z tego konfliktu na Ukrainie,która jest przedstawiana w polskojęzycznych mediach reżimowych,jest przecież wyraźnie sfałszowana. Cały czas tylko propaganda (zresztą opłacana z pieniędzy ściąganych w formie haraczu od Polaków).

 4. Antychazar2022 said

  Dzięki Ci Maruszku, wspaniały deptaczu liści, za wiele bardzo ciekawych i cennych materiałów, które u Ciebie znajduję i mogę się nimi dzielić ze znajomymi. Oczywiście informując skąd je mam.

  Pozdrawiam
  i 3maj się

  Antychazar

 5. Głos Prawdy said

  Rola kłamcy zawsze była zarezerwowana dla Rosji. I po co ten niepotrzebny spektakl, upokorzyli się kłamstwami, kto im teraz uwierzy?

 6. Yagiel said

  Cóż, oglądamy film political fiction – przecie Zełenski to aktor/zyk/ ! A że już wyższy sponsor od Kołomojskiego, to i widownia międzynarod/k/owa… Żałosne, ALe – kiedy nie tak było ? Mówię, że Sienkiewicz wymyślił XX wiek SHOW MUST GO ONE – okazuje się, że XX wiek trwa: do kiedy ? Pewnie niedługo… z tym że zawsze jest Czas POPULUSa: chleba! igrzysk!
  No to są igrzyska – chleba jeszcze starcza… Zełenski jest w swojim żywiole – ma dostać PAX-NOBEL ?
  Raczej Oskara 😉 O ile HELLYWOOD dotrwa: Xazarskie „Drzewo” z Korzeniami w Piekle…
  Drzewo-film, drzewo-fikcja – NIC. A raczej jemioła: HELLYJEMIOŁA, znaczy HELLYMISTLETOE:
  pasożyt krzaczek, który zgrywa Drzewo
  Zełenski, który zgrywa Prezydenta
  wszystkich widzów tego SHOW…
  Sienkiewicz, qrwa! cóżeś ty narobił ? Taki XX wiek !? Hitler jako Sachem ? Zełenski jako Sachem ? a gdzie?jaki? XXI…
  Odwrotnie – myślę – trzeba myśleć: gdzie XIX w. ? Prawdziwy, nie ta fikcja… Prawdziwy Sachem, prawdziwi rodzice tego Indianina-chłopca – ? I nie Antylopa, tylko Chiavatta: co to imię znaczy ? znaczyło dla Indian ? Jakich ‚Indian’ – dla Hopi-Pueblo:
  poszukajcie, kto ciekaw, kto to był dla Hopi Chiavatta – ?
  (to jest w filmie – dokumentalnym ! znajdę tę linkę…)

 7. UZA said

  Co to za różnica – Kijów czy Przemyśl ? Gdyby tak spytać drogich ukraińskich gości, odpowiedzieliby, że obydwa wymienione miasta należą do nich. I jeszcze jedno – niby zamknięte pomieszczenia, a tylko jedna Pani w namordniczku. Nie wstydzą się tak z gołymi twarzami ?

 8. tras said

  COMEDY CHANNEL!!!
  już Karol Marks powiedział: (historia się powtarza)- za pierwszym razem jako dramat, za drugim – jako groteska!!
  Wyrazy współczucia zaprzysięgłym ‚piździelcom’-CEPAMI byli-są i będą (to nie ja>to słynny nowak ‚ten od zegarka’

 9. Neptek said

  POLACY do BRONI jaka masz moga byc widly topory ostre noze .Bron prawdziwa wtedy bedzie .Co niepodoba sie to co napisalem.Ta tluszcza ktora rzadzi nami musi byc usunieta SILA..Nie chcecie to siedzcie Cicho i ogladajcie glupia telewizornie Przyjda powas i powiedza WYPROWADZAC sie tad te mieszkania sa nasze ukrainskie.K..a POBUDA POLACY POBUDAPOBUDA POBUDA do broni FRAJERSTWO.

 10. Bezpartyjna said

  Jak nic, Zieleński powinien w tym roku dostać oscara za erotyczny, pianowy kuplet pt.: „to go trąciem prąciem”, a ta kulturnaja publika, zwłaszcza kobiety – rozrechotane i podniecone występem swego idola Z. , obecnie masowo napłynęła z dziećmi do Polski w celu osiedleńczym a także znalezienia pracy. I oczywiście komik powinien zgarnąć pokojowego nobla, ponieważ należy mu się ona jak przysłowiowa psu micha. Tak jak „słusznie” i bez dwóch zdań owa nagroda trafiła w kosmate łapska łotra – elektryka Wałęsy (w tym: w uznaniu za wszelakie eksperymentowanie z pewnymi używkami) a także nie wiedząc za co (terasz już jednak domyślamy sie za co) przytrafiła się kolorowemu rzymianinowi Obamie.

  I w ten sposób wszystko co miało kiedyś jakąkolwiek wartość, zdewaluowało się a całkowicie zidiociałe społeczeństwa cieszą się jak dzieci i wszystkiemu radośnie przyklaskują.

 11. Ramirez said

  Kaczyński to taki sam Ukrainiec, jak Zeleński. Kartoflany litwak rodem z Odessy.
  Dobrze wiedzieć, dlaczego upaki są w Polin tak uprzywilejowani.
  Pierwszeństwo na studia, zasiłki, leczenie, emeryturki na koszt Polaczków.
  Kilka lat temu zasięgnąłem języka i okazało się, że upaki na studiach dostają 3150 PLN stypendium.
  Przynajmniej ci, z którymi miałem styczność.
  Kartofel otacza się pomiotem upaków rozpędzonych po Polsce w Akcji Wisła.
  Zrobi nam piekło na ziemi, po to sprowadził sobie 5 milionów, i nie jest to jego ostatnie słowo.
  Na górze będzie milion Żymian, niżej mniejszość upacka z której będą rekrutować milicje, wojska wewnętrzne do pacyfikowanie polaczków.

 12. osoba prywatna said

  Z sieci:

  Po raz pierwszy został zaatakowany do tej pory nie ruszany Lwów
  Precyzyjne rakiety koliber zniszczyły objekty na lotnisku we Lwowie.

  Jeszcze trochę i cała zachodnia granica Ukrainy będzie pod kontrolą armii rosyjskiej.

  Drogi dostaw broni zostaną odcięte i o to chodzi, przeciwnik pozbawiony zasilania po wyczerpaniu zapasów podda się bez oporu.

  Rosja realuzuje bardzo sprawną taktykę, bez dużych strat we własnych szeregach,
  nie szturmuje dużych miast tylko je zamyka w kotle i tym sposobem uniemożliwia by walka toczyła się na frontach.
  To jest zupełnie inna taktyka niż ta z czasów 2 WŚ. lub stosowana jeszcze ciągle przez Amerykanów niszczących całkowicie miasta i mordujących bombami ze zubożałym radioaktywnym uranem dziesiątki tysięcy ludzi.

  Putin nie ma za cel blizkrieg, jego celem jest całkowicie zniszczyc nazistowską ukraińską armię i centra dowodzenie oraz sklady broni.

  A po zajęciu terenów pomoc dla wyzwolonej ludności z łap banderowców nazistów Celem jest obalenie gangsterskiego reżimu w Kijowie.

  A dopiero w następnym etapie zająć się administracją w terenie.

 13. osoba prywatna said

  stanislav komentarze użytkownika 1 0
  czwartek, 17 marca 2022, 15:12:51

  A propos Artykuł 5 Traktatu Północnoatlantyckiego

  Trzeba zauważyć, że art. 5 Traktatu NATO ma zastosowanie jedynie jeśli kraj należący do NATO zostanie „zbrojnie napadnięty”. Ale art.5 nie ma zastosowania i nie pociąga za sobą automatycznej solidarności i współdziałania odwetowego jeśli kraj należący do NATO sam ” zbrojnie napadnie” na inny kraj, nie należący do NATO.

  PiSowskie marionetki i zdrajcy, którzy z żydo-anglosaskiego podszczucia udostępniliby polskich lotnisk i samolotów ( a może i polskich pilotów ?) do ataków na wojska rosyjskie -praktycznie nadaliby Polsce status ” agresora napadającego”. Odwet Rosji ( zapewne bardzo prawdopodobny, gdyż dyskusyjny zostaje jedynie jego rozmiar i narzędzia ?) byłby usprawiedliwionym zachowaniem, a NATO nie byłaby zobowiązana do zastosowania art.5 i ” polskie głupki”, a ściśle niepolskie, żydowskie marionetki spowodowałyby nieszczęście Polaków.

 14. Maverick said

  Do czego to doszło? Czeczeńcy ratują Słowian z łap banderowskich kryminalistów i zbrodniarzy.

 15. baca said

  tu jest kolejna część dowodów na tę fikcyjną podróż:
  http://johnhelmer.org/what-happened-more-evidence-on-the-zelensky-summit-meeting/#more-57922

 16. Kapsel said

  Re 10 Pani Bezpartyjna

  …. I oczywiście komik powinien zgarnąć pokojowego nobla, ponieważ należy mu się ona jak przysłowiowa psu micha…

  Tutaj potwierdzenie:

  „Do Norweskiego Komitetu Noblowskiego wypłynęła prośba w formie listu otwartego o wydłużenie terminu nominacji do tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla. Europejscy politycy chcą zgłosić do niej prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego i jego naród.
  , 36 polityków z całej Europy zwróciło się do Norweskiego Komitetu Noblowskiego z prośbą o wydłużenie terminu nominacji do 31 marca. Postawa prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego, stała się przesłanką do tego, by polityk wraz z całym swoim narodem, również znaleźli się na liście nominowanych do Pokojowego Nobla.”

  https://www.vogue.pl/a/list-otwartynominacja-do-pokojowej-nagrody-nobla-dla-zelenskiego

 17. kolejny said

  Panie Maverick aż się wzruszyłem filmikiem. Ale dożyliśmy czasów.

 18. Kar said

  – Przemysl, to przeciez wypisz wymaluj rewir slawetnego wojaka Szwejka. To on trzezwo i rezolutnie skomentowal ewenement/fakt bezinteresownego bratania sie wrazych ciasno skoltunionych miedzy torami kaktusow…

  ..widzi mi sie, ze ta cala „historia” to takie krec sie krec..klasyk-kaku

 19. Mano Negra said

 20. Ale dlaczego? said

  To że sfingowano przejazd do toczonego przez wojska rosyjskie Kijowa to jedno.
  Zresztą od początku wojny były informacje, że komandosi różnych nacji mieli przerzucić komika do Polski.
  Istotniejsze jest, że kurwy pisowskie słowami naczelnej kurwy chcą rozpętać 3 WŚ.
  Złe duchy, szatan, uwijają się jak w ukropie, by skusić chore z nienawiści kreatury ludzkie do wywołania wojny jądrowej.

  Przepraszam osoby wrażliwsze na „łacinę”.
  Ale bezsilność mnie ogarnia, jak widzę ogrom głupoty Polaków i zło zarządców naszego narodu.
  Czy tylko modlitwa do Boga pozostała?

 21. Isreal said

  Czy spotkanie na szczycie Zelenskiego w Kijowie 15 marca z premierami Polski, Czech i Słowenii było sfałszowane?

  jak wszystko, no chyba że się pomylą …

 22. Mietek said

  Tak pracuje rosyjskie lotnictwo, na filmie przelot pocisku hipersonicznego Sztylet, wystrzelony został z MIG31, jego lot robi naprawdę wrażenie.
  To nie fejk.

 23. Werbell said

  To ciekawa teoria i bardzo prawdopodobna choć mało jest twardych dowodów a są za to same poszlaki i domysły. Natomiast bardzo prawdopocbne, że sam zelenski nie jest w Kijowie bo bardzo często występuje na sztucznych tlach
  Wojna na Ukrainie i „huragan głodu” przekształcający systemy żywnościowe – Colin Todhunter
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/03/wojna-na-ukrainie-i-huragan-godu.html

 24. Kar said

  – spotkanie/knucie premierow moze uruchomic sciuchrany pojazd przeszlosci. Krotko; max socjalny szlaban!

 25. Drobny szczegół

  Czy byłby możliwy przejazd pociągu z takimi gośćmi do okrążonego przez armię Rosji Kijowa, bez uzyskania zezwolenia tej armii ?

  W zależności od odpowiedzi na pytanie, można dalej zapytać, czy strona rosyjska potwierdziła wydanie takiego zezwolenia ?

  Na temat pana Zelenskiego się nie wypowiadam, on jest zawodowym komikiem i jest nim nadal w roli prezydenta.

  Wróćmy przy tym do rzeczywistości:

  https://wp.me/p7MweG-kz#LordP0318

  i do rzeczywistości polskiej:

  https://wp.me/p7MweG-kz#ADu

 26. Siekiera_Motyka said

  „Warta 400 milionów dolarów broń dostarczona przez Zachód została zniszczona w jednym rosyjskim uderzeniu na bazę wojskową pod Lwowem — przechwycone przez radio komunikaty sugerują, że podczas strajku zginęło 267 zagranicznych najemników. 50-letni Peter z Austrii, który walczył u boku „międzynarodowego legionu Ukrainy”, powiedział, że podczas strajku obecnych było od 800 do 1000 zagranicznych najemników. Około 400 najemników zostało ewakuowanych do Polski, z których wielu doznało poważnych poparzeń i powyrywanych kończyn podczas strajku w Kalibrze. Pod gruzami nadal kryje się duża liczba zaginionych osób, w tym duża liczba Amerykanów, Polaków i Rumunów. Byli oficerowie NATO są wśród umarłych.”

  -https://t.me/asbmil/798

  „Witamy w Uni Europejskiej. Sława Ukrainie !!!!”

  „Łotewski TikToker mówi, że ukraińscy uchodźcy atakują mężczyzn i kobiety na Łotwie i zachowują się jak wyrzutkowie. Opowiada o incydencie, w którym Łotysz rozmawiał przez telefon po rosyjsku i został bezsensownie pobity przez ukraińskich uchodźców, którzy wciąż krzyczeli Slava Ukraini, oraz o innym incydencie, w którym rozmawiali agresywnie po ukraińsku z miejscowym obywatelem na Łotwie, który następnie odpowiedział po rosyjsku, a także został pobity zależeć od tego. Wzywa ludzi do publikowania materiałów filmowych lub zgłaszania się, jeśli pamiętają, jak wyglądali, mówiąc, że Ryga to małe miasto i ludzie będą mieli dowody. Wzywa również mężczyzn na Łotwie, aby „zrobili coś z tymi agresywnymi Ukraińcami”.”
  -https://t.me/asbmil/823

 27. Bezpartyjna said

  Re: Pan Kapsel,

  nie daj Boże aby przez przypadek nie został dziewiątym (?) – Józef Rotblat) a tak według wyliczeń szóstym nie naszym Noblistą!

 28. Olo said

  Na ulicach dużych polskich miast widać Ukraińców ogolonych na łyso, z widocznymi kontuzjami i ranami na twarzy, którzy wyglądają na weteranów alk. Czyżby leczono ich u nas?

 29. Lily said

  Re16;Kapsel
  MASONSKI uklad prawej dloni.
  Na pl. J.Pilsudskiego w W-wie, jest
  nowy pomnik z identycznym ukladem dloni.
  Sprawdzcie To.
  Sprawdzcie TEZ,ile Stopni ma Pomnik
  Smolenski?. Czarne schody.

 30. minka said

  Kontynuacja wątku ze spotkania w Przemyślu

  http://johnhelmer.net/slovenian-prime-minister-and-polish-government-reply-to-zelensky-meeting-report-with-new-claims-no-evidence-of-kaczynskis-toothbrush/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: