Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Быдлошевский Л.З. o Polski prawnik komentuje karę…
  prostopopolsku o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Yagiel o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polska mocarstwem światowym

Posted by Marucha w dniu 2022-03-20 (Niedziela)

Wojna na Ukrainie toczy się już 20 dzień, chociaż nie wiadomo właściwie dlaczego, bo według komunikatów przekazywanych nam przez niezależne media głównego nurtu, zarówno te rządowe, jak i te nierządne, armia rosyjska od samego początku ucieka w popłochu, porzucając po drodze sprzęt, zresztą wcześniej zniszczony – a nie mogąc dosięgnąć ukraińskich żołnierzy, których kule najwyraźniej się nie imają, specjalnie uwzięła się na dzieci, które tępi bez miłosierdzia.

Mamy tedy dwie możliwości: albo to prawda – ale wtedy nie wiadomo, dlaczego właściwie wojna – jak powiedział doradca prezydenta Zełeńskiego – miałaby trwać aż do maja – albo też niezależne media głównego nurtu mają swoich widzów za idiotów – być może słusznie.

Nawiasem mówiąc, z tymi dziećmi mamy analogię historyczną, bo podczas wojny koreańskiej, ówczesne wcielenie bohaterskiej pani redaktor Danuty Holeckiej, czy Anity Werner z TVN, czyli Wanda Odolska, której towarzyszył Stefan Martyka, z upodobaniem nazywała południowo-koreańskiego prezydenta Li Syn Mana oraz generała MacArthura „mordercą koreańskich dzieci”.

Zmieniają się czasy, zmieniają się ustroje, następuje odwrócenie sojuszy wojskowych i politycznych – ale dzieci, po staremu są mordowane, jak nie przez generała MacArthura, to przez Putina.

Nie jest to zresztą jedyna analogia, a nawet rodzaj rekonstrukcji historycznej. Miał swoją wyprawę kijowską Józef Piłsudski, to dlaczego zapatrzony w niego aktualny Naczelnik Państwa Jarosław Kaczyński, nie miałby mieć swojej? Toteż wraz ze swoim pierwszym ministrem Mateuszem Morawieckim, wsiadł w Schnellzug i kiedy to piszę – właśnie jedzie do Kijowa. Niby wojna – ale najwyraźniej ruscy żołnierze, skupiając swoją uwagę na dzieciach – dlaczegoś nie bombardują linii kolejowych, dzięki czemu wyprawa kijowska Naczelnika Państwa, jak dotąd przebiega bezpiecznie, a może nawet komfortowo, jeśli Schnellzug ma salonkę, a przynajmniej – wagon restauracyjny.

Samolotem lepiej nie ryzykować, bo kto wie, czy Putin nie wsadziłby tam bomby, albo nawet i dwóch, wskutek czego kolejne miesięcznice musielibyśmy obchodzić nie tylko w kwietniu, ale i w marcu.

Wszystko jest możliwe, bo oto podczas spotkania pani prezydentowej Agaty Dudy z ukraińskimi uchodźcami okazało się, że rozmowę tłumaczy pan Mateusz Piskorski, niedawno wypuszczony z aresztu wydobywczego, gdzie trzymano go aż trzy lata w nadziei uzyskania jakichś dowodów jego szpiegostwa na rzecz Rosji. Widać, że swoje macki zimy ruski czekista wsadził nawet w najbliższe otoczenie pana prezydenta Dudy i to tuż przed odwiedzinami w Warszawie prezydenta Bidena, który będzie u niego zasięgał rady, co ma robić dalej.

Pan prezydent Duda bowiem, razem z całą Polską, – jak to napisała „Gazeta Wyborcza”, czy może „Onet” – co zresztą na jedno wychodzi – „wybija się na niepodległość”, a nawet mocarstwowość, to znaczy – podlizuje się zarówno Naszemu Najważniejszemu Sojusznikowi, jak i Naszemu Sojusznikowi Mniejszemu w Berlinie, ponieważ – jak przytomnie zauważył Leszek Miller – bez protekcji albo jednego, albo drugiego, albo obydwu naraz, pan prezydent Duda nie ma szans na żadną prestiżową synekurę, kiedy już skończy mu się okres dobrego fartu na stanowisku prezydenta naszego bantustanu.

Na razie jednak „cała Europa” powinna się od Polski uczyć, a przede wszystkim Polskę przeprosić, jako że ona pierwsza przejrzała na wylot zimnego ruskiego czekistę Putina. Tak w każdym razie skomplementowała nas pani Żorżeta Mosbacher, co chyba uderzyło panu premierowi Morawieckiemu do głowy, bo właśnie rozstawia po kątach całą Europę, która wyrozumiale mu na to pozwala, chociaż zablokowanych pieniędzy z Unii Europejskiej odblokować nie pozwala.

Tymczasem prezydent Zełeński już nie może wytrzymać, żeby nie wciągnąć do wojny jeśli nie całego NATO, to przynajmniej państw Europy Środkowej, co zwycięskiej Ukrainie trochę by ulżyło. Chodzi oczywiście o zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Ukrainą – ale to na początek – bo na przykład „The Wall Street Journal” twierdzi, że NATO powinno na Zachodnią Ukrainę wysłać również swoje niezwyciężone armie.

Najwyraźniej nowojorskie Goldmany-Sachsy i inni grandziarze kombinują, by swoją rozgrywkę z Rosją i Chinami prowadzić nie tylko do ostatniego Ukraińca, ale również – do ostatniego Polaka, Rumuna, czy Węgra. Byłoby to całkowicie zgodne z doktryną elastycznego reagowania, według której Wysokie Strony Wojujące haratają się – ale na przedpolach – taktownie oszczędzając wzajemnie własne terytoria. Z nowojorskiego obserwatorium przy Wall Street Ukraina, podobnie jak Europa Środkowa, świetnie nadają się na takie przedpola, a skoro tak, to dlaczego sobie żałować?

Nalegania prezydenta Zełeńskiego znajdują pozytywny rezonans nie tylko przy Wall Street. Oto grupa wpływowych osobistości amerykańskich właśnie napisała list do prezydenta Bidena, by „jak najszybciej” doprowadził do zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Ukrainą, a osobistościom tym wtóruje były prezydent naszego nieszczęśliwego kraju, Bronisław Komorowski. Czyżby stare kiejkuty przewerbowały się teraz do Goldmanów-Sachsów?

Nawiasem mówiąc, Bronisław Komorowski chyba cierpi na zaniki pamięci, bo właśnie nieubłaganym palcem wytknął polskiemu duchowieństwu, że kombinowało z patriarchą Moskwy i Wszechrusi Cyrylem, który budzi zgorszenie całego chrześcijańskiego świata, popierając zimnego ruskiego czekistę. Tymczasem wiadomo, że w tym sezonie Pan Bóg stoi na niewzruszonym gruncie poparcia dla prezydenta Zełeńskiego – co zresztą przypomniał papieżowi Franciszkowi prezydent Duda.

A duchowieństwo rzeczywiście kombinowało, zaś ta kombinacja przybrała postać deklaracji o pojednaniu między narodami polskim i rosyjskim, podpisanej na Zamku Królewskim w Warszawie w sierpniu 2012 roku, a więc za kadencji prezydenta Komorowskiego. Oczywiście wtedy był inny sezon, bo 20 listopada 2010 roku na szczycie NATO w Lizbonie proklamowano strategiczne partnerstwo NATO-Rosja, więc i Pan Bóg inaczej na te sprawy patrzył.

Czyżby w związku z tym stare kiejkuty wtedy uznały, że nie warto zaprzątać prezydentowi Komorowskiemu głowy takimi głupstwami i niech się spokojnie bawi w prezydenta, czy też prezydent Komorowski taktownie o tym zapomniał?

Tymczasem do Polski przybyły już prawie 2 miliony uchodźców z Ukrainy, a to dopiero początek, bo w miarę, jak Ukraina zbliża się do ostatecznego zwycięstwa, cały czas napływają nowi w liczbie około 100 tysięcy na dobę. Ale już teraz okazało się, że zaczynamy mieć z nimi zgryzoty, bo 14 marca grupa „aktywistów”, z działaczką fundacji „Otwaty Dialog”, której z zagadkowych powodów boi się cała Polska, panią Natalią Panczenko, urządziła na przejściu granicznym w Kukurykach blokadę, nie przepuszczając ciężarówek na Białoruś i do Rosji – aż policja musiała przejście graniczne odblokować. Skoro tak się zaczyna, to jak się skończy, kiedy uchodźców będzie pięć, a może nawet sześć milionów?

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 16 do “Polska mocarstwem światowym”

 1. I jeszcze jeśli mamy się dołować do końca, owych pięć milionów może być uzbrojonymi po zęby neobandersynów a my cierpimy na wyhodowaną pw ciągu dwóch pokoleń galopującą hoplofobię wspartą szczerą dobrodupnością (wobec obcych, bo dla swoich jesteśmy zażarcie polscy)

 2. Oprafcaskór said

  To jest planowana i celowa akcja przesiedleńcza Wisła 2. Wszytko dla państwa o biało.niebieskich kolorach oraz hamburgerów idzie zgodnie z planem, aby za pomocą tego konfliktu maksymalnie osłabić Polskę
  Wojna na Ukrainie i „huragan głodu” przekształcający systemy żywnościowe – Colin Todhunter
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/03/wojna-na-ukrainie-i-huragan-godu.html

 3. JADAM said

  Jak ,to co???
  Repetytorium z Wołynia ’37 – ’39 ‚-47 . Wtedy (pesymiści gadają ) , co zostało zarżniętych
  ponad PÓŁ MILIONA POLAKÓW na ówczesnych kresach II Rzeczpospolitej .
  ……………..
  A komu szkoda M. W. z W. Miast – milion w górę , czy dwa – toż to statystyka .
  (Cywili w Wietnamie zostało ubitych ponad trzy miliony – czy k t o ś to pamięta ? )
  A może ciut bliżej w historii – św. pamięci Jugosławia , Irak , a może (?) Libia .

 4. rafał said

  SIOSTRA FAUSTYNA to lipa ! ! ! ! !

 5. revers said

  „Najwyraźniej nowojorskie Goldmany-Sachsy i inni grandziarze kombinują, by swoją rozgrywkę z Rosją i Chinami prowadzić nie tylko do ostatniego Ukraińca, ale również – do ostatniego Polaka, Rumuna, czy Węgra.”

  Ukraina jest jescze wiekszym mocarstwem i miliranym i finansowym, bo do Chin wyslalo ultimatom, albo bedziecie pacic 160 mln usd za wojne na ukrainie i straty poniesione juz w pierwszym dniu wojny albo 160 mld usd
  zaplaciecie za znisczenia wojenne na ukrainie.

  W Kijowie i odpowednikach bepieczenstwa w NY licza juz jakie straty ponioslo sie w najswietszej xasarii i kto ma wiecej pokryc straty wojenne, czy Chiny, czy Rosja.

  Najlepiej jak Chiny zrezygnowaly by z wszelskiej pomocy dla Rosji, a nawet Chiny zrezygnowaly by z ropy i gazu rosyjskiego jak przystalo by na poparcie miedzynarodowych sankcji.

  Dla przypomnienia to Chiny podpisay z Rosja dlugoletni kontrakt stulecia na gaz za 400 mld. usd.

  „… więc i Pan Bóg inaczej na te sprawy patrzył.”

  Teraz maluje sie obrazy i rysuje rysunki swietego Zielenskiego na koniu, dobijajacego smoka Putina wg. analogi do obrazu sw.Jerzego zadajacego smiertelny cios swietaa wlocznia antychrystowii.

  Inaczej Zelenski robi za sw.Jerzego, wczesniej byl u papieza Franka dostal penomocnictwa, ktore skwitowal szatanicznym \\m// ave szatan 2 palce srodkowe zlozone i 2 pace brzegowe wyprostowane rozki.

 6. Józef Bizoń said

  VIDEO: Amerykanin w Kijowie opowiada o tym, co robią Rosjanie i dlaczego to robią.

  Część I.

  Date: 1 marzo 2022Author: Uczta Baltazara 0 Commenti

  Video nakręcone 26 lutego 2022, w Kijowie przez obywatela amerykańskiego zawiera odpowiedzi na wiele pytań, które sobie zadajemy i których z pewnością nie wyjaśniają mass-media zbyt zajęte tworzeniem fałszywych wiadomości, zmyślonych newsów oraz włączaniem klipów z gier wideo do dzienników telewizyjnych. Dlaczego nie widzimy ataków lotniczych? – Dlaczego nie obserwujemy bombardowań? – Dlaczego Rosja nie odcięła Ukraińcom prądu, wody i Internetu, jak to jest w zwyczaju podczas wszystkich wojen? – Jak reagują Ukraińcy? – Co robi Zelenski? – Przed czym tak naprawdę uciekają uchodźcy? – A przede wszystkim: czego tak naprawdę chce Putin? – Posłuchajcie uważnie, bo video jest naprawdę pouczające. Ci, którzy nie znają języka angielskiego, znajdą poniżej całe tłumaczenie oryginału, nieznacznie zmienione dla ułatwienia czytania.

  Dziś, w sobotę 26 lutego 2022, mija trzeci dzień inwazji Rosji na Ukrainę.

  Ludzie w USA zdają się nic nie rozumieć z tej inwazji, ciągle mówią, że Rosja nie radzi sobie z atakiem, ponieważ nie zajęła infrastruktury, nie uderzyła w system energetyczny, nie zniszczyła wież telefonicznych ani nie uderzyła w wodociągi, ciągle mówią, że nie rozumieją, dlaczego Rosja wydaje się posuwać naprzód tylko po to, by zatrzymać się za każdym razem, gdy napotka jakiś opór. To naprawdę świadczy to o braku wyobraźni amerykańskich komentatorów.

  Ponieważ amerykański sposób działania polega na tym, że wkracza się do kraju, niszczy się wszystko, niszczy się sieć elektryczną, wieże telefonii komórkowej, wodociągi, po prostu niszczy się wszystko, a potem idzie się dalej, ale to nie jest wojna, to jest likwidacja wszystkiego, unicestwienie wroga. Widzieliśmy, jak robiono to wiele razy w Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii – próbowano to zrobić w Syrii.

  Ale co w takim razie chcą zrobić Rosjanie? Nie chcą zniszczyć Ukrainy, chcą ją przejąć w nienaruszonym stanie, nie chcą też krzywdzić cywilów, bo niby dlaczego mieliby ich krzywdzić? Z ich punktu widzenia, jeśli krzywdzą ludność cywilną, tworzą sobie wrogów, dlatego chcą przejąć Ukrainę nienaruszoną, zmienić jej przywództwo polityczne i wprowadzić przywództwo, które będzie zgodne z Rosją, aby w dłuższej perspektywie zyskać sojusznika. Ale jeśli w trakcie tego procesu ucierpią cywile, to nie oszukujmy się, to oni będą tymi, którzy przepędzą reżim kierowany przez Moskwę. Chcą marionetkowego reżimu, wobec którego Ukraińcy będą mniej lub bardziej obojętni, nie chcą dopuścić nikogo do władzy po wcześniejszym unieszczęśliwieniu Ukraińców.

  Jak zatem realizują swoją strategię? Wdzierają się do kraju bardzo szybko i dla wszystkich jest jasne, jak szybko wdzierają się na Ukrainę, nie uderzając w żadną infrastrukturę cywilną, a jedynie w cele wojskowe. Za każdym razem, gdy docierają do miasta i napotykają opór, mam na myśli poważny opór ze strony armii ukraińskiej, zatrzymują się i wycofują. W ten sposób ich otaczają, wystarczy spojrzeć na mapę. Strategia ta jest równie prosta, co skuteczna, a oni stosują ją we wszystkich większych miastach, na przykład w Kijowie i Charkowie; otaczają miasta, a potem co robią? To proste: czekają. Jeśli otoczysz miasto, to w końcu upadnie, nie ma innego zakończenia.

  Inną rzeczą, której ludzie zdają się nie rozumieć, jest to, że chcą wziąć armię, i dlatego nie było bitew z setkami czy tysiącami zabitych i rannych. Wygląda to tak, jakby Rosjanie wchodzili na Ukrainę na palcach. Jeśli chodzi o przestrzeń powietrzną, to Rosjanie kontrolują 100% przestrzeni powietrznej Ukrainy. Każdy przelatujący samolot jest rosyjski. Nie możemy myśleć o armii rosyjskiej jako o zacofanej armii z czasów II wojny światowej. To, co widzimy dzisiaj, to nowoczesna armia rosyjska, z bardzo precyzyjną strategią opanowania Ukrainy i uchwycenia nienaruszonej armii ukraińskiej. Rosjanie zdają sobie sprawę, że po zmianie przywództwa politycznego w kraju będą musieli mieć armię, która będzie dbać o kraj i ludzi.

  Dlatego, jak już wspomniałem, gdy napotykają większy opór, zatrzymują się i wycofują. Na Zachodzie interpretuje się to jako słabość, mówi się, że Rosja idzie do przodu bardzo szybko, ale potem nie osiąga wyników, bo jest słaba. Dla ludzi Rosjanie są słabi, bo nie rozgromili ukraińskiej armii, a to tylko dlatego, że tak właśnie postępują Amerykanie, kiedy idą na wojnę. niszczą armię, a wszystko, co napotkają na swojej drodze, mają gdzieś. Natomiast Rosjanom zależy na tym wszystkim.

  Jedna rzecz, na którą zwrócił mi uwagę mój przyjaciel, a która, jeśli się nad tym zastanowić, jest również oczywista, to fakt, że ukraińscy dowódcy wojskowi, generałowie i inni, chodzili do akademii wojskowej razem z Rosjanami, byli kumplami od 18 czy 19 roku życia, pili razem, wychodzili razem, znają się, znają się dobrze i nie chcą się nawzajem zabijać. Być może ich losy się rozeszły, ale lata spędzone razem sprawiły, że mają ze sobą coś wspólnego i na pewno nie chcą się pozabijać.

  .https://babylonianempire.wordpress.com/2022/03/01/video-amerykanin-w-kijowie-opowiada-o-tym-co-robia-rosjanie-i-dlaczego-to-robia/

 7. Józef Bizoń said

  VIDEO: Amerykanin w Kijowie opowiada o tym, co robią Rosjanie i dlaczego to robią.

  Część II.

  VIDEO: Amerykanin w Kijowie opowiada o tym, co robią Rosjanie i dlaczego to robią.

  Wiemy, że gdy Rosjanie opanują niebo, wystarczy im chwila, by uderzyć w dany obszar i go unicestwić, wywołując kryzys humanitarny o gigantycznych rozmiarach, ale nie zrobili tego i nie zrobią. Skąd to wiem? Ponieważ mieli na to trzy dni i nic, nie zrobili tego. Kręcę ten głupi filmik z motelu w centrum Kijowa, czy myślisz, że mógłbym kiedykolwiek nakręcić filmik i mieć dostęp do Internetu, gdyby Rosjanie podchodzili do kwestii wojny Ukrainą w sposób tradycyjny?

  Tymczasem na Zachodzie uważają, że Putin i Rosja to zło, uosobienie antychrysta. Oni tego nie rozumieją, wy tego nie rozumiecie, a wasi zachodni przywódcy z pewnością nie chcą, abyście to zrozumieli, przywódcy tacy jak Boris Johnson, Joe Biden, chcą, abyście wyobrazili sobie tę historię jak film Marvela, w którym mamy złoczyńcę, którego należy demonizować, a tym złoczyńcą jest Putin, podczas gdy Amerykanie wraz z innymi są “białymi kapeluszami”, tymi dobrymi, którzy wygrają konfrontację.

  To, co mnie niepokoi – i być może nie jest zbyt mądrą rzeczą mówić o tym, dopóki jestem tu na Ukrainie – to fakt, że reżim Zelenskiego chciałby widzieć Ukraińców martwych, nie miałby problemu z kryzysem humanitarnym. A skąd mam to wiedzieć? Wiem, bo dali ludziom amunicję, z tego, co wiem, co najmniej 10 tys. sztuk AK47. Jeśli nie masz wprawy w posługiwaniu się taką bronią, możesz stać się bardzo niebezpieczny dla ludzi wokół siebie, a także dla samego siebie. potrzeba lat treningu, aby się tego nauczyć i wiedzieć, gdzie wkładasz ręce, to nie jest tak, jak w filmach, to naprawdę niebezpieczna rzecz i naprawdę możesz zostać poważnie ranny. Reżim Zelenskiego nie tylko rozprowadza broń, ale uczy ludzi, jak robić i używać koktajli mołotowa, chce wywołać wojnę, chce, żeby zwykli ludzie walczyli przeciwko Rosjanom.

  Rosjanie dysponują armią profesjonalną, więc jeśli spotkają na ulicy kogoś uzbrojonego, czy to cywila, czy wojskowego, strzelają do niego, nie wygłaszają przemówień. A jeśli to będzie cywil, to będzie to idealny temat do zdjęć, na których przedstawi się cywila martwego z powodu złego Rosjanina, i przedstawi się to światu jako pretekst do zaangażowania się innych narodów, na przykład USA, dopóki sytuacja nie osiągnie punktu, w którym konsekwencje mogą być niewyobrażalne.

  To reżim Zelenskiego robi coś demonicznego, bo demoniczne musi być to, że zachęca cywilów do robienia czegoś tak niebezpiecznego i nieodpowiedzialnego. Co więcej, reżim Zieleńskiego oddał w ręce cywilów ciężką artylerię, a Rosjanie, co jest normalne i słuszne, mają prawo zniszczyć tę broń, więc będą zmuszeni uderzyć także w cywilów. Przypuśćmy, że coś takiego wydarzy się między blokami mieszkalnymi, a Rosjanie będą zmuszeni zabijać cywilów, próbując rozbroić Ukraińców. Reżim Zelenskiego rozmieścił tę broń na terenach zamieszkanych przez ludność właśnie dlatego, że chciał, aby coś takiego się wydarzyło.

  Powiem wam jeszcze coś, co robi reżim Zelenskiego: nie pozwala wszystkim mężczyznom w wieku od 18 do 60 lat opuszczać kraju, a jeśli spróbują wyjechać, są aresztowani i natychmiast wcielani do ukraińskiej armii. Tak się składa, że wielu mężczyzn ucieka z miast. Ale oni nie uciekają przed Rosjanami, tylko przed przymusowym wcieleniem do wojska. Nie obawiają się, że Rosjanie zniszczą ich domy lub zrobią im krzywdę.

  Obecnie, kobiety, dzieci i osoby starsze ukrywają mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat, i nie jest to coś, o czym słyszałem, ale co wiem osobiście od osób, które znam, z którymi pracuję, z którymi wychodziłem, razem piłem, chodziłem do restauracji, prowadziłem interesy. Musieli opuścić Kijów z obawy, że zostaną wcieleni do armii ukraińskiej. Ludzie w średnim wieku, tacy jak ja, są dobrymi biznesmenami, ale nie nadają się na żołnierzy z bronią w ręku, bez żadnego doświadczenia.

  Tym wszystkim zajmuje się rząd ukraiński, reżim Zelenskiego. I dlaczego to robią? Nie zmusza się swoich ludzi do zaciągania się do wojska, jeśli uważa się, że się wygrywa, prawda? Z pewnością nie. A po drugie, poprzez ten przymusowy system tworzycie całą klasę uchodźców, którzy boją się was, rządu, a już na pewno nie Rosjan. Na Zachodzie sprzedaje się filmy, na których ludzie uciekają z miast, a oni mówią: “Patrzcie, oni uciekają, bo boją się Rosjan” – nie, absolutnie nie, oni boją się reżimu Zelenskiego.

  Ale gdybym miał powiedzieć, co mnie najbardziej przeraża, to oddanie broni w ręce obywateli, którzy nawet nie wiedzą, jak się nią posługiwać, bo samo danie im broni nie czyni z nich doskonałych zabójców. Potem okazuje się, że Rosjanie ich znajdują i co się dzieje? Co się dzieje z bronią, której nawet nie umieją używać? Rosjanie strzelają, więc dochodzi do niepotrzebnego rozlewu krwi z powodu broni, której nie powinni mieć w rękach. I to jest naprawdę diaboliczne. Dzięki temu, jak już wspomniałem, reżim może stworzyć idealną sytuację do robienia zdjęć.

  Nie sądźcie, że to, co mówię, mówię dlatego, że jestem prorosyjski lub proputinowski; nie interesują mnie tutaj opinie, tylko fakty, a to jest prawda. Jestem tu, w centrum Kijowa, i wciąż czekam, aż Rosjanie wkroczą do miasta, więc wiem, o czym mówię. I nic z tego, co mówię, nie zostało powiedziane przez media głównego nurtu, prawda? Ja tylko zgaduję, ponieważ nie śledzę amerykańskich ani europejskich mediów, ponieważ wiem, że są one stekiem kłamstw.

  Prawdopodobnie tego, co tu słyszycie, nie słyszeliście nigdzie indziej, ale teraz słyszycie. Co zawsze mówiłem wam na tym kanale? Myśl samodzielnie i zawsze zadawaj sobie pytanie, dlaczego coś się dzieje, dzieje się w taki sposób, w jaki się dzieje. Tutaj nie ma przypadków, zawsze są ci, którzy myślą o tym, żeby wszystko potoczyło się w określony sposób, a z pewnością tak właśnie zrobili Rosjanie, którzy przemyśleli każde ich posunięcie.

  Jedyne, na co można mieć nadzieję, to to, że reżimowi Zelenskiego nie powiedzie się próba wciągnięcia Ameryki i Europy w ten konflikt, i że reżim ten upadnie lub odejdzie, a Rosja będzie mogła zająć całą Ukrainę bez rannych i zabitych lub z jak najmniejszą liczbą ofiar. Jeśli sprawy nie potoczą się w ten sposób, cały naród zostanie zniszczony, miliony ludzi zostaną przesiedlone, miliony ludzi zginą, a to jest dokładnie to samo, co stało się w Iraku. Miejmy nadzieję, że nie będziemy mieli drugiego Iraku.

  .https://babylonianempire.wordpress.com/2022/03/01/video-amerykanin-w-kijowie-opowiada-o-tym-co-robia-rosjanie-i-dlaczego-to-robia/

 8. Józef Bizoń said

  Dwa komentarze są w moderacji.

 9. JADAM said

  Ad 3 ) W. Sz. Panie Józef
  I mój tyż – ale spokojna głowa rozczochrana.
  Po 48 h. zostaną wypuszczone / spuszczone

 10. Józef Bizoń said

  Musisz to wiedzieć.

  https://gloria.tv/post/CEi3x3sQPwoF2iRPV1G923inr

 11. Józef Bizoń said

  Hipokryzja i fałszywa moralność świata pokazana w 20 sekund! Masz czas by to obejrzeć – i serce oraz umysł, by to zrozumieć?

 12. Realista said

  > Chodzi oczywiście o zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Ukrainą – ale to na początek – bo na przykład „The Wall Street Journal” twierdzi, że NATO powinno na Zachodnią Ukrainę wysłać również swoje niezwyciężone armie.

  > Najwyraźniej nowojorskie Goldmany-Sachsy i inni grandziarze kombinują, by swoją rozgrywkę z Rosją i Chinami prowadzić nie tylko do ostatniego Ukraińca, ale również – do ostatniego Polaka, Rumuna, czy Węgra. Byłoby to całkowicie zgodne z doktryną elastycznego reagowania, według której Wysokie Strony Wojujące haratają się – ale na przedpolach – taktownie oszczędzając wzajemnie własne terytoria.

  Parę lat temu w Polsce był z wizytą najwyższy rangą generał Amerykański. Jednym z jego rozmówców był prez. Duda. W czasie wystąpienia popisał się angielskim i znajomością historii, powiedział:

  Poland is first to fight – Polska jest pierwsza do walki!

  To doskonale koresponduje z amerykańską strategią wojenną, która mówi, żeby do wojny wchodzić jak najpóźniej i walczyć jak najkrócej, żeby zminimalizować straty, a zmaksymalizować zyski. U nas ma być odwrotnie, co pewnie Amerykanie sobie zapamiętali i wysyłają nas na wojnę z Rosją, do której wkroczą, albo i w ogóle nie wkroczą, bo niech się na wzajem Słowianie zabijają.

  Zresztą, tak było i z 2WŚ, bo jak powiedział w 1938(?) roku pewien dyplomata amerykański: wojna musi wybuchnąć, a w interesie USA jest, żeby wybuchła w Europie Środkowej i wybuchła w Polsce, która poniosła największe straty. Teraz ci sami ludzie chcą ten scenariusz powtórzyć.

 13. Siekiera_Motyka said

  Ten tweet i YT wideo znikną ale jest zarchiwizowanych

  Główny doktor Ukrainy dal rozkaz jak pomagać jeńcom wojennym Rosji

  .https://www.youtube.com/watch?v=qOXXWM-HMsQ

 14. ji said

  Nie wiem dlaczego Michalkiewicz używa dziwnego nazewnictwa Pan w odniesieniu do Morawitzera i rezydenta Dudu. Skąd tyle bezmyślnego szacunku do tych dewiantów?

  ——
  Ironia.
  Admin

 15. Piskorz said

  re 14….bo to persyflaż. !

 16. Emilian58 said

  To już jest najazd Hunów! A ma być tych ukrów podobno 10 milionów!!! W kwietniu ma być powołanych na „ćwiczenia” 200 tysięcy rezerwistów i 48 tysięcy tych co wojsko znają tylko z tvdajni!!! Oczywiście Polaków. Dziwne jest to że ani Rosja nie wypowiedziała wojny ukrom ani ukry Rosji! A jeżeli ten Mścichuj z Żoliborza doprowadzi do zagłady?! Przecież chazaria nie będzie walczyć. To tałatajstwo zabunkruje się w Izraelu!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: