Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Homolka o Soros i Biden kontra Neta…
  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Turan – Październik – Ukraina

Posted by Marucha w dniu 2022-03-20 (Niedziela)

Budując nową Żelazną Kurtynę – Zachód robi Rosji prezent, niemal na miarę rewolucji październikowej i najazdu mongolskiego.

Kapitalna jest ta różnica perspektywy. I jakże zabawnie brzmią te wiwaty a to dla opuszczenia Rosji przez McDonaldsa, a to dla blokady SWIFTa, a to wreszcie dla wszystkich tych wstrętów, które załamałyby samym swym cieniem każdego polityka, lokującego swój kraj w obrębie systemu zachodniego. I jakże cieszących wszystkich, chcących swą ojczyznę poza zasięg Zachód wyprowadzić.

Bo przecież im bardziej Zachód będzie się od Rosji odcinał – tym lepiej dla niej. Tym łatwiejsza będzie jej transformacja i odrzucenie pozostałości uzależnienia, zapadnickich skłonności, wpływów i sentymentów.

Najlepsza rzecz, jaka Rosję spotkała od Zachodu

Nie będzie fast foodów? Będą zdrowsi i szczuplejsi. Obrażenie się FB i jemu podobnych? Ochrona młodzieży przed podprogową propagandą wroga. Zachodnie fabryki? Do nacjonalizacji. Blokowanie transferów wiedzy? Wypowiedzenie Konwencji Paryskiej, darmowe leki i bezkosztowe pozyskiwanie technologii. Odcięcie możliwości rozliczeń dolarowych? Zaduszenie kapitalizmu nadwyżką walutową i podkręcenie inflacji na Zachodzie – wspólny koszyk juanowo-rublowo-rupiowo-rialowo na Wschodzie i Południu.

Jeśli Rosja wreszcie zadecyduje, że nie chce być częścią Zachodu – niczego już Zachód nie może jej zrobić. Oczywiście poza atomowym starciem na gołe klaty, a wtedy to już ryzyk-fizyk…

Budując nową Żelazną Kurtynę – Zachód robi Rosji prezent, niemal na miarę rewolucji październikowej i najazdu mongolskiego. To przecież dzięki osławionemu „Jarzmu” – tej części Rusi udało się uniknąć westernizacji, a co za tym idzie i opóźnić procesy peryferyzacyjne, którym (ochotniczo) poddała się m.in. Polska.

Z kolei rewolucja i bolszewicy katechonicznie przerwali proces liberalizacji Rosji, wciągania jej w sferę wielkiego kapitału. Wojna ukraińska, sądząc po determinacji Moskwy zupełnie świadomie – jest trzecią taką wielką szansą naszych wschodnich pobratymców. Szansą, której możemy im, niestety, tylko pozazdrościć.

Demacdonaldyzacja

Oczywiście, na razie to tylko gesty, na symbolicznym poziomie odpowiadające demacdonaldyzacji Rosji. W każdej chwili procesy te mogą zostać przerwane i Zachód powróci do prób geokulturowego i geoekonomicznego podporządkowania wschodniego wroga.

Wojna wywołała jednak zakłócenie, utrudnienie tej cywilizacyjnej inwazji i teraz tylko od Rosjan zależy czy moment ten wykorzystają. Rzecz jasna – sankcje mogą być bardziej niż uciążliwe dla pojedynczego państwa z syndromem oblężonej-twierdzy, co obserwujemy na przykładzie Iranu. Z drugiej jednak strony i co najważniejsze – samoograniczenie mechanizmów zniewolenia zewnętrznego znakomicie w takich sytuacjach kumuluje wolność wewnętrzną, co przekonująco na przykładzie irańskim opisał choćby Antonio Negri, a ja wielokrotnie widziałem na własne oczy.

Tylko społeczeństwo doskonale wyzwolone od wpływów zewnętrznych – jest w stanie cieszyć się, celebrować, a przede wszystkim korzystać z własnej odrębności. Nawet, jeśli biednej. Nawet, jeśli niedoskonałej, poddanym wewnętrznym uwarunkowaniom, układom czy nawet oligarchiom. Ale swoim – a więc i z nadzieją wewnętrznego uzdrowienia. Zwłaszcza zaś, jeśli tym razem wykluczone nie zostanie tylko jedno państwo, ale cały blok geopolityczny i geoekonomiczny i to być może nawet transkontynentalny.

Uśmiech Aleksandra Gielewicza

Wyłączenie Rosji, a za nią być może i Chin poza współczesny system-świat byłoby zdarzeniem bez precedensu, nigdy bowiem dotąd liberalny kapitalizm dobrowolnie nie pozwalał tak znaczącym obszarom znaleźć się poza swą bezpośrednią strefą oddziaływania, a mówiąc dosadniej – akumulacji, czyli nażerania się. Ba, Chiny były wręcz widziane jako nowe centrum globalnego kapitału.

Wbrew pozorom więc rozpaczliwe ruchy Waszyngtonu i Londynu mogą okazać się histeryczną obroną schyłkowych centrów przeciw nadchodzącej zmianie, dość wyraźnie policentrycznej i zbudowanej na gruzach dolarowej dominacji jednego ośrodka. Odcinanie Rosji jawi się więc opóźnianiem nieuchronnego – schyłku globalnej hegemonii i zmiany światowego układu sił. I tylko zabawnym paradoksem byłoby, gdyby dzieła tego dopełniła w gruncie rzeczy zawsze zapatrzona w Zachód i niechętna wszelkim cywilizacyjnym treściom technokratyczna prezydentura Władymira Putina.

Stary zapadnik Putin nagle wkładający walonki i rubaszkę Dugina musi budzić uśmiech – choć bez wątpienia uśmiech życzliwości, bo też i jest to moment znienacka odwracający wrażenie, kto w Rosji okazał się realistą, a kto (zbyt długo) wierzył we własne marzenia i nadzieje. Prezydent Federacji Rosyjskiej nie jest wszak ani Aleksandrem Newskim, ani Iwanem Groźnym, ni Leninem, ani tym bardziej Stalinem – a jednak pragmatycznie stara się udźwignąć to, co dla dzisiejszej, a zwłaszcza przyszłej Rosji jest po prostu koniecznością: kolejne oparcie się Zachodowi. Jak niegdyś Kawalerom Mieczowym, Rzymowi działającemu (niestety) polskimi rękoma, liberalizmowi używającemu Napoleona, a potem februarystów i interwentów, wreszcie Hitlerowi i dalej amerykańskiemu imperializmowi.

Błąd fatimski

A że jest to wojna naprawdę cywilizacyjna, świadczy też niestety postawa Watykanu. Niepotrzebnie ciesząca niektórych tradycjonalistów katolickich decyzja papieża Franciszka o poświęceniu Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi – to polityczna deklaracja dużej wagi i ogromnej wręcz szkodliwości. Krok ten jest bowiem przez prawosławnych chrześcijan odbierany jako pobłogosławienie remake’u IV krucjaty, z Moskwą w roli zdobywanego przez zachodnich antykrzyżowców Konstantynopola. Dla dowolnego prawosławnego brzmi to tak:

Biskup Rzymu (który sam odrzucił własny tytuł Patriarchy Zachodu) poświęca obszar spoza swojej jurysdykcji kanonicznej dogmatowi, który nie został ogłoszony przez Sobór Powszechny. Politycznie zaś dla prawosławnych to wezwanie „Uczyńcie Rosję rzymską, błogosławię wam”. Dowcip polega zaś tylko na tym, że przecież ewentualna inwazja na Rosję nie będzie się dokonywać pod sztandarem markizów Monferratu, tylko bezpośrednio neo-Wenecji. I to występującej jawnie i bez rzymsko-katolickiego sztafażu. Mówiąc zaś prościej – na Wschodzie brzmi to tak: Kościół Rzymski dołącza do NATO i McDonaldsa.

Czyli, mówiąc nieco bardziej politologicznie – oba główne nurty ideologiczne Zachodu, liberalizm i konserwatyzm (bo tak odbierany i rozumiany jest Kościół katolicki, czegokolwiek margines reakcyjny nie myślałby o obecnym papieżu) jednoczą się przeciw Rosji.

Cóż, różne można było sobie wymyślić projekty na zachęcenie naszych rosyjskich krewniaków do kolejnej Wielkiej Wojny Ojczyźnianej – ale muszę przyznać, że jak dotąd wykorzystano już niemal wszystkie. Niestety, ale różnym już wojskom katoliccy biskupi błogosławili różańce, gdy te szły przeciw Rosji – i nigdy się to jakoś dobrze nie kończyło. Zwłaszcza dla katolicyzmu…

Za płotem historii

Prezydent Putin nigdy nie chciał powtarzać Lodowego Cmentarzyska, to nie ten typ charakterologiczny. Współcześnie Rosjanie też by pewnie mieli w nosie czy jedzą rozdeptanego ćwierćfunciaka, czy pilaw. Czasem jednak wybór przychodzi z zewnątrz. Wraz z hordą tatarską, zorganizowaną grupą ideologicznych fanatyków – albo narzuconą przez wroga wojną, która widać musiała wybuchnąć, skoro właśnie wybuchła. Cóż, szkoda więc tylko, że w tej nowej sytuacji, jako Polacy, jeśli nawet nie zaszkodzimy sobie jeszcze bardziej – to zostaniemy w przeznaczonym nam miejscu historii. Za płotem.

Konrad Rękas „chart”
Konserwatyzm.pl

https://chart.neon24.info

Komentarzy 29 do “Turan – Październik – Ukraina”

 1. Antares said

  Więc rewolucja boleszewicka czyli żydowska to prezent dla Rosji.
  Panie Rękas? czy Pana pogięło? To było morze Rosyjsjiej krwi, miliony ofiar i cofnięcie się rozwoju.

 2. Mietek said

  Cała Europa zostanie za płotem, bo skoro hegemon już nic nie może zrobić Rosji, a także Chin, czy też Indii, to z kogoś musi dalej krew spijać, oczywiście będzie wyciskać wszystkie soki z upadajacej UE, taką opieką otoczy całe to europejskie towarzystwo, że większość mieszkańców UE będzie żyło w coraz większej nędzy, skończy się era tanich węglowodorów, które dostarczała Rosja, a z drogą energią z USA, z drogą siłą roboczą, UE będzie skończona na rynku światowym. Rosja, Chiny, Indie, będą mieć wszystkie możliwości w tym zakresie, tanią energię, tanie metale, tanie nawozy, itd.
  Przypomnę że ok 70% wszystkich światowych rezerw węglowodorów jest w Rosji!
  Także metali, w produkcji nawozów, produktów rolnych, itd.

 3. Mano Negra said

  Pierwszy „niepodległość Chorwacji” uznał Watykan i taką samą role ma to ciągłe „poświęcanie Rosji Maryi” – role ustalenia biegunów moralnego kompasu. Tzw Zachód to po prostu wyrastająca z żydowskiej mitologii/chrześcijaństwa cywilizacja lichwy. Cywilizacja śmierci, cywilizacja wcielonego zła, której prawdziwa struktura władzy jest ukryta, dlatego musi być zasłaniania kłamstwem propagandy.

  Wypowiedź chińskiego ministra o tym, że to NATO jest źródłem problemu przypomina mi odpowiedź Japonii na wypowiedzenie jej wojny przez Polskę – jasno, prosto i logicznie. Bo na Wschodzie struktura władzy jest jawna.

  Tzw Zachód to fikcja i Rosja z ta śmiertelną fikcją kończy. Wschód to rzeczywistość i prawda.

  ——
  Proszę – pókim dobry – nie mieszać mi chrześcijaństwa z żydostwem.
  Admin

 4. Mano Negra said

  A Polak? Polak to nawóz historii. Narkoman.

 5. Piotr B. said

  Dlatego w Stanach coraz wiecej sie slyszy ze trzeba bedzie przywrocic do wladzy prezydenta obalonego w wyniku zamachu stanu…A oszusta z calym systemem ukazac swiatu z POpandemicznym dorobkiem….jednym slowem z gaciami opuszczonymi do kostek.

 6. Mano Negra said

  @3 To nic nie da, jedyna droga to secesja kolejnych stanów i odbudowa wszystkiego od samego dołu (o ile w ogóle jeszcze federacyjne państwo będzie komukolwiek potrzebne).

 7. Piotr B. said

  Secesja owszem ale zanosi sie na” grupy stanow” a moze tylko 3 grupy South Center i North oczywiscie Alaska z duzym znakiem zapytania,bo chinski premier juz do clintonowej mowil jak go straszyla wojna,ze wojna tak bedzie o Alaske.

 8. Realista said

  > Niepotrzebnie ciesząca niektórych tradycjonalistów katolickich decyzja papieża Franciszka o poświęceniu Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi – to polityczna deklaracja dużej wagi i ogromnej wręcz szkodliwości.

  Rękas wypisywał różne niedorzeczności najwyraźniej nie będąc w stanie ogarnąć spraw swoim rozumem i, jak to u ludzi o ograniczonych zasobach intelektualnych, kierując się emocjami – trudno mi to inaczej zinterpretować. Do niedawna wspierał masową imigrację Ukraińców, i to wspierał czynnie, o czym sam pisał, a admin tutaj zamieścił. Taki z niego „mędrzec” polityczny.

  Tutaj jednak przebił samego siebie w opowiadaniu bzdur. Z jego wpisu wynika, że Matka Boska się myliła i Rosji nie należało poświęcać. Rosja niepoświęcona to Rosja schizmatycka. Twierdzenia Rękasa bliskie są więc herezji negującej prawdę, że poza Kościołem nie ma zbawienia, nie ma go więc w schizmie prawosławnej. Niech się Rękas zdecyduje, jaką religię wyznaje

 9. Ar said

  @Mano Negro – czemu Pan/Pani zmienil/a avatara? Poprzedni byl piekny a zarazem bylo cos w nim niepokojacego – to zimne spojrzenie – oddawal ducha czasow w ktorych zyjemy
  pozdrawiam

 10. Realista said

  Rękasowi, zwolennikowi imigracji z Ukrainy, do sztambucha link do video, gdzie pewien neo-banderowiec chwali się że już jest w Polsce. Nie zapomniał jak widać zabrać odpowiedniego sprzętu ze sobą. Z armią rosyjską to nie przelewki:

  https://gloria.tv/post/DVXzoLSVvHsS1EmCr68Astihz nie weryfikowałem, ale wygląda autentycznie i … ten uśmiech na koniec.

  Przypomina się Wo łyń.

  A tutaj demonstracja w sprawie przyjętej już ustawy o pomocy „uchodźcom”:

  https://gloria.tv/post/1raPgnyCShY826FmcyS1ujPwf

  Warto posłuchać szczegółów, bo pokazują, do czego to wszystko zmierza.

 11. Realista said

  Znowu admin cenzuruje dogmaty wiary katolickiej. Czyżby mu się spodobała ogólnie panująca cenzura?! Ale tutaj przeszedł innych, bo w mass mediach przepuszczają prawdy wiary – jeszcze.

  Czy już nie wolno napisać, że poza kościołem nie ma zbawienia?! Kto tego nie uznaje jest heretykiem!

  Czy nie wolno bronić Orędzia Fatimskiego? Czy Rękas jest ważniejszy od Matki Boskiej?

 12. Realista said

  I jeszcze jeden link. Tego pewnie admin nie wytnie, bo nie zawiera nielubianych tutaj prawd wiary katolickiej:

  https://gloria.tv/post/uKNSBQEhYfjv2ZDoUtTcuppfr

  Na zdjęciu widzimy pro-ukraińską i anty rosyjską demonstrację. Warto spojrzeć na koszul;ki z jednakowym napisem :” wype ..lać”
  Dokładnie takie same hasła i napisy nosili agresywni demonstracji i zwolennicy aborcji rok temu. Widać, kto co popiera.

  Do niedawna Rękas aktywnie wpierał imigrację Ukraińców, czynem i piórem, o czym była na Gajówce. Teraz Rękas wypisuje znowu niedorzeczności:

  „Niepotrzebnie ciesząca niektórych tradycjonalistów katolickich decyzja papieża Franciszka o poświęceniu Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi – to polityczna deklaracja dużej wagi i ogromnej wręcz szkodliwości.”

  Rękas najwyraźniej uważa się za ważniejszego od Matki Boskiej. Ale przypomnijmy, jednak, że poza Kosiłem nie ma zbawienia – extra eclesiam nulla salus.

  Zatem nikt się nie zbawi w schizmie wschodniej, czy to się podoba Rękasowi i adminowi, czy nie!

 13. Piskorz said

  re 7 O tym tu pisałem 2 x.

 14. Marucha said

  Re 8, 9, 10:

  Nie mogę pozbyć się wrażenia, iż „Realista” szuka zaczepki. Może dostać to, czego szuka.

  A na razie na spokojnie…

  Bóg jest sprawiedliwy i nikogo nie ukarze za grzechy niezawinione. W tym nawet wyznawców innych religii, jeśli wierzą szczerze, jeśli nie mieli styczności z katolicyzmem bądź ich rozeznanie nie pozwoliło im na dokonanie dobrego wyboru.
  „Poza Kościołem nie ma zbawienia” oznacza, że można być zbawionym DZIĘKI tylko Kościołowi, natomiast można być też zbawionym MIMO wyznawania innej religii, nawet prawosławia. Pan nie wie, o czym mówi, tylko powtarza mantrę.

  Nie przypominam sobie, by red. Rękas wspierał imigrację Ukraińców do Polski. Ale jeśli chodzi o imigrację Rusinów, to sam bym ją wspierał.

  Poświęcenie Rosji – jeśli uznajemy objawienia fatimskie – ma być dokonane w specjalny sposób, a nie wedle fantazji papieża. Nie wiem zresztą, czy Franciszek jest akurat właściwą osobą do dokonania tego aktu. A w obecnej sytuacji akt ten nosi wszelkie znamiona działalności politycznej.

  W czasach dzisiejszych Rosja jest bliżej Chrystusa i Matki Biskiej, niż jakikolwiek inny, nominalnie chrześcijański kraj, włącznie z Judeo-Ukro-Polonią.

  Do poniższych bredni trudno się odnieść w sposób cywilizowany, ale spróbuję, ze względu na obecność Pań…

  „admin cenzuruje dogmaty wiary katolickiej” – gdzie i kiedy?

  „Czy już nie wolno napisać, że poza kościołem nie ma zbawienia?!” – wolno, ale trzeba rozumieć, co to oznacza. Polecam lekturę:
  >https://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/93

  „Czy nie wolno bronić Orędzia Fatimskiego?” – z czyjej d00py Pan to wyciągnął?

 15. Rosja przeprowadzi denazyfikację Ukrainy

  Zastanawiałem się już wcześniej, jak chce żydowska grupa, zarządzająca Ukraińcami pozbyć się balastu, jakim są dla niej naziści. Banderowcy byli potrzebni, byli jedyną siłą, która mogła wprowadzić ekipę żydowską do organów zarządzania Ukraińcami, bez tego niemiłego niesmaczku, że to żydzi objęli zarząd nad ukraińskim pospólstwem.

  To zadanie powierzono Rosjanom i robią to bardzo solidnie, akurat mieli się dobrać do skóry partii bandyckiej chołoty, konkretnie oddział Rosyjskiej Gwardii Narodowej:

  https://wp.me/p7MweG-jQ#0320

  można oczekiwać, że co sprytniejsi z bandy nazistowskiej są już w drodze do zachodniej granicy, aby skorzystać z polskiej gościnności:

  https://wp.me/p7MweG-kz#ADu

  Jak widać autorzy „scenariusza ukraińskiego” w Polsce już dawno zadbali o odpwiednie ustawy, PESEL dla ukraińskich bandziorów i inne przywileje. Ekspresowe przygotowanie ustawy o przywilejach ludności z krainy U jest najlepszym dowodem na to, z jakim wyprzedzeniem autorzy „scenariusza ukraińskiego” przygotowali ustawy dla Polaków w celu zasiedlenia Ukraińców w Polsce.

  Byłoby naiwnie sądzić, że Polacy akurat w tej subtelnej grze się połapią, i wykorzystają latarnie, aby pozbyć się zarazy w Warszawie, która przyniosła im nie tylko niewolę covidową ale także potop ukraiński. I tak Polacy, jak już o 3-4 wieków nadstawiają swoje tyłki, aby sprytni tułacze im je znowu złoili. Ma jeden z autorów w tym rorum rację, kiedy pisze, że cechą Polaków jest masochizm, ot takie zboczenie seksualne.

 16. Aby naziści poczuli się w Polsce jak w krainie U

  ad. 15, Prostopopolsku

  zadbał Amazon:

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/03/15/amazon-w-polsce-wsparcie-dla-banderowcow/

 17. kolejny said

  Co do poświęcenia Rosji to ono już zostało dokonane przez Jego Świętobliwość Papieża Piusa XII. Katolicy powinni wiedzieć, że papież mając asystencję Ducha Świętego wie co robi(prawdziwy papież a nie heretycy i apostaci jak wszyscy po Piusie XII). Zarzuty osób nie rozumiejących nieomylności papieskiej wywodzących się od pseudo tradycjonalistów pokroju bractwo Św. Piusa czy indultów, należy wyrzucić do śmieci historii bo są sprzeczne z Magisterium KK. Pastuszka nawet najświętobliwsza nie może dyktować namiestnikowi Chrystusa jakim jest Ojciec Święty co ma a co nie zrobić. Dochodzi do paranojii!!To co ona słyszała głos Boży a Papież mający asystencję Ducha Świętego już nie tak??? Jeżeli Papież dokonał poświęcenia w formie jakiej dokonał to tak ma być, bo jest nieomylny w kwestiach wiary i moralności!!! NIEPRAWDAŻ???
  Co do zdania Pana Maruchy to Pan Bóg oczywiście nie ukarze za grzechy niezawinione lecz bądźmy szczerzy, kto dzisiaj z heretyków, apostatów, innowierców nie ma dostępu do Prawdy? W przeważającej większości nauka KK jest powszechnie znana dla szczerze szukających to nie jest problem. Lecz pozostają różne trudności natury ludzkiej uniemożliwiające jej poznanie. Pycha jest jedną z nich. Wiele osób łącznie z Panem Maruchą zbyt lekko traktują kwestię „Zbawienie tylko w wierze Katolickiej”
  Czuć u Was taką lekkość, jakby to nie było być albo nie być dla naszego zbawienia. Przecież wstępem dla zbawienia jest 100 % przylgnięcie do doktryny katolickiej. Dopiero później jest kwestia moralności.
  Święty Andrzej Bobola rozumiał to doskonale i przelał własną krew w sposób znany pewnie części bywalców portalu.
  Proszę mi tylko nie pisać, że heretycy pokroju ratzinger, kutz wojtyła nie mogą takimi być nazwani bo wystarczy zrozumieć NIEZAWODNOŚĆ(indefectibilitas) I NIEMYLNOŚĆ(infallibilitas) Kościoła Katolickiego, żeby to stwierdzić.
  Skoro myślicie inaczej to bluźnicie Pana Jezusowi i Jego prawdziwym namiestnikom, jasno mówiącym, że żadne dokumenty papieskie nie mogą sobie przeczyć i prowadzić wiernych na potępienie. Wszystkie kolejne od jana 23 otwarcie podważyły nieomylne nauczanie Kościoła i wprowadziły błędy i herezje. Całą ta posoborowa hierarchia jest heretycka ponieważ uczy herezji. To kwestia herezji ipso facto(prze sam ten fakt)- same z siebie odcięcie heretyków od Kościoła Katolickiego przez promulgowanie herezji.
  Całą masa teologów (Vernz-Vidal, Coronata,J Wilhelm, Badii, Prummer, Serapius Iraqui, Regatillo, Hermann, Dorsch) , świętych ( św. Bellarmin, św Alfons Ligouri, św Antonin) i papieże Innocenty III oraz Paweł IV wydali dokumenty określające takich „papieży” i innych duchownych heretykami. Nie musi tu być zastosowana kwestia jakiejś ekskomuniki specjalnie zebranej komisji(co bzdurnie wciskają dzisiej „tradycjonaliści”. Po prostu sami głosząc jawną herezję odcinają się od Kościoła Katolickiego(ipso facto). Ekskomuniki nikt nie dokona bo wszyscy są heretykam uznającymi kolejnych „papieży ” i resztę „hierarchii ” za katolicką.
  Została bardzo nieliczna grupa Katolików Rzymskich skupiona wokół duchownych rozumiejących naukę Kościoła Katolickiego.
  Reszta błądzi i wypisuje brednie , których nie można słuchać bądź czytać bo podważają sensowność obietnicy Pana Jezusa, że bramy piekielne go nie przemogą. Bractwo św. Piusa jest tworem tchórzliwych i wygodnych hipokrytów, wolących spokojne, ciepłe posadki zamiast osamotnienie i niezrozumienie i uznają choć nie słuchają „papieży”. We wcześniejszych wiekach przerabialiśmy już taką postawę potępioną przez KK. Ta postawa to koncyliaryzm i gallikanizm. Ale komu się chce poznać wiarę Katolicką tak skrupulatnie, skoro łatwiej usprawiedliwiać schizmatyków i heretyków. Nieprawdaż???

 18. Marucha said

  Re 17:
  Ja osobiście mam pewne wątpliwości co do Fatimy, ale zakładając, iż objawienia te były prawdziwe, to nikt jeszcze nie dokonał poświęcenia Rosji w taki sposób, w jaki życzyła sobie Matka Boska.
  >https://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/311

  Nie wiem, dlaczego Pan nazywa Bractwo Kapłańskie Piusa X „pseudotradycjonalistami”… i nie chcę tego wiedzieć. Proszę mi oszczędzić zatem swoich wywodów.

 19. UZA said

  Ad. 14) „W czasach dzisiejszych Rosja jest bliżej Chrystusa i Matki Biskiej, niż jakikolwiek inny, nominalnie chrześcijański kraj, włącznie z Judeo-Ukro-Polonią. ”

  O ile mi wiadomo, Kościół Katolicki uznał ważność prawosławnego chrztu. Pamiętam też, że na lekcji religii uczono nas, iż katolik, przebywający na terenie, gdzie nie ma kościoła katolickiego, może spełnić obowiązek niedzielnego uczestnictwa w mszy świętej, idąc do cerkwi. A zatem prawosławie to dla katolika nie to samo co Islam czy kult Pachamamy.

  Prawosławni bardzo pobożnie się modlą, otaczają wielką czcią Maryję i traktują obowiązki religijne poważniej niż wielu katolików (surowsze posty, dłuższe nabożeństwa). Trudno uwierzyć, że w świecie pełnym satanistów, talmudystów, wojujących ateistów i islamistów przelewających chrześcijańską krew, największym strapieniem Matki Bożej jest akurat poświęcenie Rosji, może jednego z ostatnich Państw na świecie, przyznających się oficjalnie do chrześcijaństwa.

  Proponuję wszystkim eksperyment myślowy: wyobraźmy sobie, że jakiś pastuszek gdzieś na Uralu doświadczył objawienia, powiedzmy świętego Michała, żądającego poświęcenia Polski przez Patriarchę Moskiewskiego. Załóżmy, że specjalna komisja Patriarchatu uznałaby orędzie za autentyczne i popi wzięliby się za święcenie. Już słyszę ten wrzask oburzenia : bezczelni schizmatycy chcą nas święcić, skandal ! Nawet gdyby Rosjanie argumentowali, że przecież opieka Świętego Archanioła nikomu nie zaszkodzi, a poza tym oni wierzą w to objawienie, bo zostało zatwierdzone jak należy, no i wszystko dzieje się u nich, więc to ich wewnętrzna sprawa, protestom nie byłoby końca.

  Dmowski powiedział kiedyś, że niektórzy Polacy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę. Mam wrażenie, że niektórzy katolicy chętniej widzieliby bliźnich w Piekle niż siebie w Niebie . Zaznaczam, że piszę to wszystko, by wyrazić poparcie dla stanowiska Admina, a nie po to, żeby atakować jakiegoś lokalnego Savonarolę i narażać się na Jego surowe nauki .

 20. Kapsel said

  Ze wszystkich tych , którzy deklarują się jako Chrześcijanie , jedynie Prawosławie i katolickie Kościoły ze wschodu mają ważną sukcesję apostolską

 21. Kapsel said

  Ad. 20 O KRK to chyba mówić nie muszę ale mając na uwadze wyjątkową ciętość niektórych Komentatorów , wolę to dopowiedzieć.

 22. Mano Negra said

  @3Admin Nie ma znaczenia jaka jest relacja chrześcijaństwa z zydostwem, nie ma również znaczenia czy definiujemy zydostwo jako mozaizm, czy talmudyzm – chrześcijaństwo jest częścią tożsamości żydowskiej i z niej wyrasta, choćby jako jej negacja.

  ——-
  Gówno.
  Admin

 23. Cóż, szkoda więc tylko, że w tej nowej sytuacji, jako Polacy, jeśli nawet nie zaszkodzimy sobie jeszcze bardziej – to zostaniemy w przeznaczonym nam miejscu historii. Za płotem.

  Za płotem, czy przed płotem, a może pod płotem – to nieważne. Ważne jest czy będziemy mieli optymalne warunki rozwoju. Państwo nie jest do tego niezbędne.

  —————
  Metr pod ziemią. Taka jest przyszłość Polaków.
  Admin

 24. Ad. 22

  chrześcijaństwo jest częścią tożsamości żydowskiej i z niej wyrasta, choćby jako jej negacja.

  Czyżby z kłamstwa mogła wyrosnąć prawda? 🙂 🙂 A to ci erupcja krętactwa! 🙂 🙂

 25. Andzia said

  re:15
  Pańskie poglądy na temat Putina podzielane przez sporą grupę internautów są niezbyt przekonywujące. Szwiat medialny (wiadomo w czyich rękach) najchętniej unicestwiłby Putina. Temu i owemu się nieopatrznie wymsknie, że Putin chce wielkiej, prawosławnej Rosji tj. sprzeciwia się lucyferianom, którzy wymyślili sobie NWO i New Age (pogaństwo). W Polinie i zakłamanych zachodnich mediach ta wielka, prawosławna Rosja to Rosja imperialna, którą trzeba zniszczyć. Diabeł zawsze chciał niszczyć Rosję i naród rosyjski. Polecam wyjaśnienie położenia Rosji (obecnie w zdehumanizowanym świecie) przez imama z Malezji chyba jeszcze sprzed tej operacji wojskowej (która wobec terrorystycznych zachowań Ukrów może zmienić charakter) https://gloria.tv/post/fqNAtgkjXUVr3NCUM8SWAADuG

 26. UZA said

  „chrześcijaństwo jest częścią tożsamości żydowskiej i z niej wyrasta, choćby jako jej negacja”

  Chrześcijaństwo nie ma nic wspólnego z tożsamością ż…ską, a Ż…d , aby zostać chrześcijaninem, musi w sobie tę tożsamość przezwyciężyć, co na pewno łatwe nie jest. Oczywiście, nie da się zaprzeczyć, że Pan Jezus przyszedł właśnie do Ż…ów , to od Nich zaczęło się dzieło zbawienia. Dano Im szanse, z której tylko garstka skorzystała. Nawet zresztą i ci nieliczni nie od razu pojęli w czym rzecz, ciężko im było pogodzić się z myślą, że Pan Bóg kocha wszystkich ludzi i wszystkich chce ocalić. Pamiętamy z Dziejów Apostolskich scenę, kiedy Piotr przybył do domu Korneliusza, jak to się dziwowali, że Duch Święty zstąpił na pogan…

  Kiedy jednak w końcu wybrani uczniowie wreszcie wszystko zrozumieli, stali się tak gorliwymi robotnikami w Pańskiej winnicy, że nawet życie oddali. Niestety, większość ich rodaków zbawienie odrzuciła . A stało się tak właśnie dlatego, że idea chrześcijańska pozostaje w opozycji do ż…skiej . Ż…dzi woleli sobie wyobrażać, że zostali wybrani po to, żeby panować na światem i czerpać stąd korzyści, a nie po to, żeby służyć innym i ponosić ofiary. Co gorsza, zarazili tym sposobem myślenia wielu gojów, którzy im się dziś wysługują w nadziei na okruchy z pańskiego stołu. Diabeł tylko zaciera łapska…

 27. Piotr B. said

  Zbyt maly % nas jest zebysmy przeforsowali PRAWDE przez ta barykade klamstwa,ktora jest wokol koryta.Ale zadajac pytania tym ktorzy jeszcze POtrafia czytac zadajmy…Dlaczego City of London do dzis nie otwiera archiwum w sprawie gen Sikorskiego?Dlaczego ukry nie pozwalali przez 40 lat dokonac ekshumacji na ziemi zlanej Polakow krwia.Gdyby London ukazal dokumenty bylibysmy poinformowani dlaczego doszlo do powstania w Warszawie.Gdyby ukry zezwolily… obnazone bylyby ich rody z ich demonicznych zamiarow i pomocy w budowie NWO.

 28. Mano Negra said

  @22

 29. ! said

  „Pamiętam też, że na lekcji religii uczono nas, iż katolik, przebywający na terenie, gdzie nie ma kościoła katolickiego, może spełnić obowiązek niedzielnego uczestnictwa w mszy świętej, idąc do cerkwi.”

  A to już chyba posoborowa nauka. Bo owszem do cerwkii katolik może pójść ale grekokatolickiej bo ta nie jest w schizmie wobec Rzymu. Prawosławnej nie. Mniej więcej cytuję słowa ks. Bańki. (i nie promuję pieczyngów!)

  „Ze wszystkich tych , którzy deklarują się jako Chrześcijanie , jedynie Prawosławie i katolickie Kościoły ze wschodu mają ważną sukcesję apostolską”

  WTF?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: