Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Wolne tematy (84 – …
  minka o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
  Tad o Powstanie nowa formacja, po to…
  Orangutan o Jak wymyślono naród żydowski?…
  NC o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Powstanie nowa formacja, po to…
  Szczepan Zbigniewski o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Belwederczycy, faszyzm i zbior…
  minka o Wolne tematy (84 – …
  revers o Niemcy staczają się na dn…
  Krzysztof M o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

A co słychać u polskiej najnowszej emigracji?

Posted by Marucha w dniu 2022-03-22 (Wtorek)

Jak mówił w swojej kampanii wyborczej p. Grzegorz Braun, tylko do roku 2015 z Polski wyjechało za chlebem ok 8 mln młodych Polaków. Gdzie oni teraz są? [Za granicą, mając Polskę w d00pie, nosząc zółto-niebieskie wstążeczki – by nie odróżniać się od tubylców – admin]

Likwidacja milionów miejsc pracy po tym solidarnościowym tzw odzyskaniu wolności, spowodowała lawinową emigrację za chlebem, przede wszystkim młodych Polaków. Zanim powstały te „nowoczesne” (jak wmawiali nam demagodzy) miejsca pracy w hipermarketach, centrach logistycznych, montowniach obcych produktów itd z Polski wyjechało tylko do roku 2015 8 mln młodych Polaków.
Polska z rozpędu po PRL-owska, porządna edukacja pozwoliła wielu z nich na znalezienie pracy, praktycznie na całym świecie. Jednak jest jakaś grupa, jak się okazuje wcale nie taka mała, która wylądowała na ulicach amerykańskich i pewnie nie tylko amerykańskich miast, jako bezdomni.

Tutaj, na poniższym filmie z Filadelfii – a jest tych filmów już tysiące, jak nie dziesiątki tysięcy i więcej z całej Ameryki, ale i innych miejsc na świecie –  teraz ci Polacy, którzy na fali tej wmawianej nam niby koniecznej mobliności, koniecznego szukania swojego miejsca, niby lepszego na świecie, itp indoktrynacji, po tej niby odzyskanej wolności, otwarciu granic i znajdowaniu przez kolejnych prezydentów miejsc pracy… za granicą, uwierzyli tej demagogii i… wyjechali z Polski w masowych ilościach:

To w tym, poniższym filmie na samym początku narrator mówił, że są tam także Polish Americans (narrator wymienił Polaków na drugim miejscu na rozwijanej przez niego liście narodowości), ale niestety „dobrzy ludzie” wycięli z tego filmu pierwsze 4 min, akurat te na których była mowa o Polakach:

 

Czy ta dziewczyna na „okładce” tego filmu nie ma polskiej urody, jak zresztą wielu innych tam młodych ludzi?

Jak już wyżej pisałem, tych filmów są już tysiące, praktycznie z całej Ameryki, w tym z Los Angeles, gdzie można znaleźć amatorskie filmy nagrane np bezpośrednio za kulisami gali rozdania Oscarów, gdzie dosłownie za parawanami oddzielającymi tą słynną jasno oświetloną ulicę – na której pod ten słynny Dolby Theather podjeżdżają te pokazywane w oficjalnych telewizjach limuzyny z gwiazdami – widać bezdomnych koczujących, leżących na ulicach

Zachęcam do pójścia samemu tym tropem i obejrzeć ten kryzys bezdomności, w którym biorą udział także Polacy z tej najnowszej fali po-Solidarnościowej, „wolnościowej” emigracji.

Można tam niestety także znaleźć bardzo wiele takich filmów :

Ilu z naszych rodaków zginęło w taki sposób? Bez bliskich, bez księdza… gdzie oni teraz są? w Niebie?… pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

P.S. Jak sobie przypominam, to w latach PRL wiele mówiło się o tzw wyżach demograficznych i konieczności zapewnienia młodym ludziom z tych wyżów miejsc pracy i mieszkań. Jak wiemy powstało wtedy wiele milionów miejsc pracy i miliony nowych mieszkań. Pamiętam, że miejsca pracy były jednym z tematów przewodnich, wtedy najważniejszych.

Gdy na studiach (jeszcze w PRL), na ekonomii politycznej kapitalizmu uczono nas, że nieodłącznym elementem gospodarki kapitalistycznej jest cyklicznie pojawiający się kryzys z wszystkimi przypadłościami takimi jak bezrobocie, bezdomność itd, zaś praca ludzka, ale i w domyśle sam człowiek, jest towarem takim samym jak np surowiec, śmialiśmy się wtedy wszyscy, że „ładny to kryzys gdy bezrobotni jeżdżą pontiacami”, jak nas już wtedy indoktrynował swoimi produkcjami Hollywood.

Niestety, jak już teraz sami my Polacy widzimy i na własnej skórze odczuwamy, rzeczywistość ta jest bardzo dramatyczna i tragiczna, gdy praca ludzka jest tylko towarem a sami ludzie, tylko kłopotliwym dodatkiem do gospodarki. Gdy to nie człowiek, a wynik finansowy, zysk, jest podmiotem nie tylko gospodarki.

Jan Paweł
https://gibson.neon24.info

Komentarzy 26 do “A co słychać u polskiej najnowszej emigracji?”

 1. Tadek said

  Te sceny tych narkomanów wyglądają jak z najgorszych horrorów, a z nie chce się wierzyć, że takie coś naprawdę istnieje
  Wielka Brytania i USA wspólnie opracowują broń biologiczną? Analiza ze strony SOTT
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/03/wielka-brytania-i-usa-wspolnie.html

 2. śmietnisko ludzkie

  bowiem

  „Gdzie lichwa, nie ma nikt domu z kamienia słusznego, …”

  https://www.nacjonalista.pl/2010/09/19/ezra-pound-canto-xlv/

  Lichwa jest zbrodnią polegającą na niszczeniu człowieka, to forma kanibalizmu:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  nie zapominajmy tych największych od wieków.

 3. Lily said

  Mowili.
  „GLOSUJ NA pis,a z POLSKI POZOSTANI NIC”.
  Zaczatek Tego Co MAMY, Zaczal sie w 1979 r.

 4. Semusz said

  Gdzieś w latach 80-tych ub. wieku w telewizji w Polsce pokazano film pt. „Oto Ameryka” (chyba pamięć co do tytułu nie myli). Wówczas był to szok dla ludzi oglądających takie zwyrodnienie człowieka, niektórzy tłumaczyli, że i dla przeciętnego Amerykanina takie sceny, takie zachowania są szokujące.
  Dziś już nie trzeba szukać gdzieś w zaułkach, czy niedostępnych miejscach takich obrazków zdegenerowania ameryki, bo to zdegenerowania jest dostępne prawie na każdym kroku. Ot po prostu Ameryka i jej wysoka „kultura” pokazała swoje oblicze.
  Filmy Hollywoodu to jedno wielkie szambo degradujące człowieka. Wiadomo jeżeli pewna nacja weźmie się za coś, to jest to diabelska kloaka. Był okres, że jeszcze od czasu do czasu oglądałem coś hamerykańskiego, jednak jak w każdym filmie byle jaki zwyrodnialec miał krzyż na swojej piersi, jak najwięksi mafiosi byli przedstawiani na tle wizerunku Matki Boskiej, to było to tak jak programowanie widza aby gdy zobaczy krzyż, ikonę MB od razu wiedział że to łączy się ze zbrodnią, z czymś ohydnym. W zdegenerowanych scenach nie ujrzysz menory, półksiężyca, tam tyko mogą pojawiać się symbole Chrześcijan.
  Dlatego od dawna unikam wszystkiego co amerykańskie aby nie skażać się i swojego myślenia kloaką.

 5. Zbyszko said

  „Nie płacz Ewka, bo w tym Kraju nie mogę ci niczego dać”, później było „przeżyj to saaaam” (czyli wyjdź na ulicę i zrób majdan) a potem na dobicie – „tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco” jak śpiewało wielu, wielu płatnych agentów lub pożytecznych idiotów.
  Na dobicie Polski, wichrzyciele (jak ich nazywał Gierek) zrobili Jarocin (do dzisiaj niektóre niedobitki, już teraz kombatanci walki z komuną, chlubią się udziałem w tym sabotażu ideowym) potem zrobili wichrzyciele radiową Trójkę no i… poszło… i… przyszło to wyśpiewane, upragnione Freedom, freedom, freedom… i teraz dzieci i wnuki tych pożytecznych idiotów, którzy mieli piękny Kraj, piękną Ojczyznę a dali się nabrać tym wichrzycielom, tułają się po całym świecie :

  A mieliśmy kiedyś taką Ojczyznę :

  P.S. Panie Gajowy – proszę wybaczyć, że nie daję kropki przed linkiem, ale wymowa samych już tylko „okładek” tych filmów robi wrażenie

 6. Janek said

  Fajny ten zachód. Taki postępowy i nowoczesny .

 7. xyz said

  #4 Semusz
  Zgadza się był taki film „Oto Ameryka” i był mocno szokujący dlatego leciał bardzo późno jak na owe czasy czyli po 23:00 Zdaje mi się że był to nawet czwartek, więc tak przy środku tygodnia a nie np sobota, choć tu peności nie mam.
  Znalazłem jego dwie części ale ciekawe że na YT go nie ma:
  https://www.cda.pl/video/245207d5
  Teraz go oglądając to stwierdzam że 2/3 filmu kręci się koło sexu i golizny ale jest też inny obrzydliwy wątek rolniczy. Pokazują farmę kurczaków które odżywiają się praktyczne swoimi odchodami i narrator dodaję by zagłuszyć ten nijaki smak mięsa daje się chemiczne dodatki smakowe. Teraz nawet ciężko się to ogląda a co dopiero w tych czasach. Może dano to specjalnie wtedy w TV by rzutem na taśmę obrzydzić ludziom tą amerykę i by się trochę zastanowili czy faktycznie ten PRL jest taki zły. Teraz tłum nie ma pretensje sam do siebie. Zawsze przed bramą do piekła są ostrzeżenia.

 8. Marcin said

  O wypraszam sobie panie Gajowy.
  Ja ani nie noszę niebiesko – żółtej wstążki, nie pozbyłem się obywatelstwa i ani myślę to robić i je zmieniać.
  Ja dla odmiany przekazuje wszędzie gdzie mogę prawdę o banderlandzie i mówię o tym co zdarzyło się na Wołyniu i dlaczego też dzieją się tam teraz rzeczy jakie się dzieją.
  Część słucha a część nie a i jest sporo ludzi, których to zwyczajnie nie obchodzi.
  Pozdrawiam

 9. Marucha said

  Re 8:
  Proszę bardzo.

 10. […] To nie powód dla Maruchy, żeby tak podsumować rodaków za granicą (sam mieszka w Szwecji?): […]

 11. Bezpartyjna said

  Tak pamiętam ten cykl filmów o hameryce. W serii o produkcji żywności, gdzie pokazywano te nieszczęsne kurczaki, przedstawiano też jak ludzie robili sok z dżdżownic i takie zgniło-zielone „uwno” wypijali do śniadania.

 12. Bezpartyjna said

  A i były jakieś erotyczne wypieki itp. rzeczy.

 13. wolyniak said

  Do Marcin said:

  2022-03-22

  Tez nie nosze tej niebiesko-zoltej wstazki, ani nie pozbylem sie polskiego obywatelstwa, ale czytajac informacje z oficjalnych
  platform internetowych o tym, ze zwolnili z pracy nauczycielke i sprawe skierowali do prokuratury za to ze, napisala prawde o „milosci”
  przodkow dzisiejszych „przyjaciol to mysle sobie tak:

  Od jutra bede wszedzie pisal jak kocham tych nowych „przyjaciol”, ktorzy najechali na moj kraj, jak w tym momencie stalem sie w swoim kraju
  obywatelem II kategorii, do lekarza musze czekac w kolejce, za bilety komunikacji musze slono placic, na autostradzie nikt za darmo mnie nie pusci,
  za wyzywienie, prad, gaz, czynsz musze placic z emerytury… Cale szczescie, ze dzieci juz wyrosly i nie wyrzuca ich ze zlobka lub przedszkola dla zrobienia miejsca przyjaciolom…

  Wracajac do sprawy tej biednej nauczycielki z Sosnowca, dla zachowania pelnej poprawnosci politycznej, wymaganej przez nasz kochany rzad,
  proponuje zeby jak najszybciej wladze lokalne w moim miescie zaczely zbierac pieniadze od mieszkancow na postawienie na honorowym miejscu
  pomnika niejakiego Bandery, bohatera narodowego naszych nowych przyjaciol…

  Bardzo w tym miejscu przepraszam tych Polakow, ktorych rodziny pozostaly na wieki na Wolyniu, a oni nie moga nawet szczatkow godnie
  pochowac, bo przodkowie naszych dzisiejszych przyjaciol, do ktorych spoleczenstwo polskie otwiera serce, tamci tez otwierali serca wyrywajac
  z ich piersi, chyba tez z „milosci”…

  Nie wiem, jak mozna zakazywac mowienia prawdy o czasach, ktorych nie chcielibysmy doczekac…karac za to wyrzucaniem z pracy czy postawieniem
  pod prokuratora? Tylko dlatego zeby nie urazic „przyjaciela”? Bo moze jak on zdenerwuje sie to zrobi mam powtorke?

  Narodzie polski, dokad doszlismy? Nawet nie mozna juz wspomniec o tragicznie zmarlych czlonkach rodziny tylko dlatego ze zyli na Wolyniu?
  I mamy kochac potomkow, ktorzy zadali im okrutna smierc? A oni nawet nie powiedzieli nam, przepraszamy…

 14. grypa666 said

  Marucha wie, co się dzieje w Ameryce i jacy są tam Polonusy?
  Nie odtworzyły mi się filmiki w całości, ale to nawet nie sondaże statystyczne. Może jest na nich jakaś Polka jedna z paru mln Polonii, może kto inny. albo autor video szkaluje Polaków żydłacko na oślep.

  To nie powód dla Maruchy, żeby tak podsumować rodaków za granicą (sam mieszka w Szwecji?):

  Za granicą, mając Polskę w d00pie, nosząc zółto-niebieskie wstążeczki – by nie odróżniać się od tubylców – admin

  Skąd ten wniosek!? Teraz wiadomo, skąd bierze się zawiść i nienawiść Polaków do swoich za granicą, np. w bacologii u Bacy https://piotrbein.net/2022/03/17/bacologia-intuicyjna/

  Koszernie wypełniacie żydłackie dziel-i-rządź… i to w jakich czasach!

  Białych, zwłaszcza Słowian i chrześcijan wybiurczo niszczy żydłactfo. Trudniej takim znaleźć pracę (ciapaci i lewaci mają priorytet), dach nad głową i życie w nowym kraju. Zewsząd szczują na nas, zalewają ciapatymi i lewakami o wyższych prawach, jak upadlińcami w Polin. Słabsi psychicznie i mniej zaradni popadają w nałóg serwowany przez żydłąctfo i lądują jak na filmikach. To, Marucho, tragedia ludzka, zgotowana przez żydłactfo. Twe łajanki tego nie zmienią, pogłębią podziały.

  https://piotrbein.net/2022/03/22/marucha-wie-co-sie-dzieje-w-ameryce-i-jacy-sa-tam-polonusy/

 15. burak z kartoflandii said

  Filadelfia spokojna. W Chikagu nie można nakręcić takiego filmu, bo zatrzymanie się na chwilę grozi przekształceniem samochodu w rzeszoto.

  Za dwa dni jadę do Filadelfii na pogrzeb. Za kilka tygodni do Chikaga, jednak w obydwóch przypadkach omijając śródmieście szerokim łukiem. Jeśli wrócę, napiszę jak było.

 16. Marucha said

  Re 13:
  Widzę, jak się zachowuje szwedzka Polonia i jakie ma poglądy. Nie sądzę, aby w innych krajach było całkiem inaczej.
  Pogardzam polactwem.
  Głupi i wredny naród.

 17. ! said

  Marcin @

  Napisałem facetowi z Hiszpanii na jednym forum o Wołyniu. Kazał mi iść do psychiatry, a Rumun powiedział, że nic takiego nie miało w historii miejsca. Angole, szwaby itd.dawały im kciuki przy komentarzach. Strata czasu. Siostra powiedziała, że Ukrainka w pracy na przerwie powiedziała Polakom „wy nie wierzcie we wszystko co mówi wasza telewizja”. Ktoś potraktował ją poważnie? Nikt.

 18. brys said

  „Zewsząd szczują na nas, zalewają ciapatymi i lewakami o wyższych prawach, jak upadlińcami w Polin.” – jak byśmy inteligentnie mieli świadomość wspólnoty, jaką kolwiek świadomość – mogli by nam naskoczyć. Ale nie. To wina ruskich, niemców, żydów, ukrainców, szwedów, chinczyków, czy czego tam jeszcze. Mamy historę, wzorce z okupacji, wielkich wynalazców, pisarzy, inżynierów, osiągnięcia nie małe – tylko to trzeba wiedzieć. A nawet jak się nie wie, to trzeba uważać kogo się słucha. A przede wszystkim mieć świadomość że każdy naród ma swój interes. I musi go mieć. Inaczej dostaje na garba czyjeś.

 19. bryś said

  Marcin – niech Pan uważa. Jak trafi Pan na banderowców (są tacy, są) to nikt Panu nie pomoże.

 20. bryś said

  W sensie nikt z rozmówców. Bo ktoś jeszcze na pewno ma podobne poglądy, ale prawdopodobieństwo że się go spotka jest raczej małe.

 21. Zbyszko said

  Grypa666 @13 …. Panie/Pani Grypo (dlaczego 666?) akurat znam sprawę na FB tego filmu w którym ucięto pierwsze 4 minuty ścieżki dźwiękowej, gdzie narrator wymieniał Polish Americans na drugim miejscu. Także słyszałem te pierwsze 4 minuty, a potem za niedługo, gdy chciałem ten film udostępnić, to ścieżka dźwiękowa była już obcięta. Więc nie jest to tylko jedna osoba na milion, ale jak chociażby widać na tych filmach, jest tam sporo młodych ludzi których uroda wskazuje na słowiańskie korzenie.

  W pełni zgadzam się z Gajowym, że polscy oglądacze telewizora są już teraz (po „odzyskaniu” wolności) tak jak wszędzie na świecie, bezmyślną, tępą, łatwo sterowalną przez media masą.

 22. Bez obawy

  ” za chlebem ok 8 mln młodych ”

  Wg pani, która otrzymała ostatnio rolę MSZ RFN przewidziane jest wysiedlenie z Ukrainy tychże 8 milionów, a więc znaczna ich część zapełni luką w populacji Polski, ta liczba 8 milionów się powtarza.

  „Wg Baerbock UE musii liczyć się z ośmioma milikonami uciekinierów” , cytowane za „Die Welt”

  https://www.welt.de/politik/deutschland/article237668027/Ukraine-Krieg-EU-muss-laut-Baerbock-mit-acht-Millionen-Fluechtlingen-rechnen.html

  t.j. ma zostać wysiedlone z Ukrainy ok.20% ludności. Jak z tego wynika powstanie na Ukrainie odpowiednia przestrzeń

  https://marucha.wordpress.com/2022/03/20/czy-waszyngton-walczy-z-rosja-do-ostatniego-ukrainskiego-zolnierza/#comment-999985

 23. grypa666 said

  Do Marucha said
  2022-03-22 (Wtorek) @ 23:24:07

  Nie czaruję się, że profil Polonusów różni się od tego w kraju, ale nie fair jest uogólnić całą Polonię do polactfa upadlińskiego. Jak zareagowałbyś na: „Mając Polskę w dópie, wszyscy Polacy w Polsce noszą zółto-niebieskie wstążeczki, by nie odróżniać się od hasbary.”

  Nie wiem ilu z Polonii było na spędach upadlińskich w Vancouverze. Zaś na większości manif Konwoju Wolności w jakich uczestniczyłem, polskie flagi przeważały poza kanadyjskimi.

  Do Zbyszko 2022-03-23 (Środa) @ 07:32:19

  Łącznie z, czy bez 4 minut, materiał nie jest nawet sondażem, a wniosek jest domniemaniem. Sporo genotypów wśród Polaków, a Skandynawowie, Niemcy, Arabowie i Eskimosi też się zdarzają blond z niebieskimi oczyma: https://piotrbein.net/2021/10/23/szkic-badania-genetyczne-przeszlosci-slowian/

  „Narratorzy” unych dowalają Polakom. Wynależli „Polish jokes”, infiltrowali i rozwalali powstające polskie organizacje — tak jak ruskie i in., słowiańskie, tak się boją i nienawidzą Słowian. Uny programują ciapatą imigrację na hejt wobec nas:

  Do Brys 2022-03-23 (Środa) @ 07:02:38

  Ww. zaszczepiony hejt i pogardę wobec Polaków, hamerykańcy wyrażają w nastawieniu, pop-kulturze i na jew-tubach. Nie ma mowy o interesie poszczególnych narodowości, uny wrzucili Białych do jednego wora. Gdy ciapaty zaatakuje czy zamorduje Białego, to nie podają ‚etniczności’ bandyty, a w odwrotnej sytuacji bębnią „strukturalny rasizm!” 24/7.

  Malują Białych potworami („uprzywilejowani rasistowscy supremacjoniści-naziole”) a ciapatych jak zaszczute mniejszości, choć one stanowią już zdecydowaną większość w Kanadzie. Uny programują ciapatych przybylców przeciw nam, pezykład z czasów gdy Śłowianie pokazali wala zalewowi ciapatymi w Europie: https://piotrbein.net/2016/04/26/alert-ciapaty-rasista-zaatakowal-fucking-eastern-european-z-polski-w-vancouver/

  Merdia bezczelnie łżą o rzekomym ludobójstwie w b. katolickich szkołach pobytowych dla dzieci Indian, podczas gdy bojówki lewackie podpalają kościoły w Kanadzie, żadnych dochodzeń w obu przypadkach! https://piotrbein.net/2022/01/24/one-of-the-worst-fake-news-canadas-residential-school-system/

 24. grypa666 said

  Do Zbyszko 2022-03-23 (Środa) @ 07:32:19

  666 w nicku na cześć zalożyciela bloga w 2009, już śp. Marka Podleckiego, który z kolei uczcił Jane Buergermeister, dziennikarkę śledczą i blogerkę BirdFlu666, odkrywszą wtedy hucpę ze świniokiem.

  Zniszczona przy okazji rozwałki PiotrBein.wordpress.com, Grypa666.net trzyma się tradycji, roszerzywszy repertuar na antyżydłącki, czego Podlecki zabronił u siebie z uwagi na sprawę o „antysemityzm” w toku.

  http://grypa666.net/2021/06/08/witaj-swiecie/

  https://piotrbein.net/2021/03/01/killed-by-plandemic-psychos-my-blog-kicks-ass-anew/

 25. Zbyszko said

  Grypa666 @23 nie wydaje się, by narrator w tym filmie (ale i wszystkich innych) był jakoś źle nastawiony do Polaków. Cały film, a raczej cała olbrzymia seria filmów o bezdomnych nie mają charakteru prześmiewczego a raczej widać tam wielkie współczucie i chęć zainteresowania tym problemem opinii społecznej, bo chyba ta cała idea kapitalizmu widzianego jako środowisko wzrastania człowieka przede wszystkim do zbawienia jest, ujmując to eufemistycznie, wielkim nieporozumieniem.
  To już 1000 razy lepszy, pod tym względem był ten nasz polski socjalizm, gdzie każdy Polak miał miejsce pracy, sukcesywnie, ale stosunkowo szybko realizowała się idea własnego mieszkania, zaś 8-godzinny dzień pracy gwarantował czas wolny na wychowywanie dzieci, ale i na praktyki religijne.
  Można powiedzieć PRL dawał bazę, a nadbudowę (jak to się wtedy mówiło) miał dawać Kościół. Niestety, Polacy mieli strasznego pecha, bo akurat w tym czasie odbył się II Sobór watykański a po nim tzw Posoborowie, Neokatechumenty, i inne Nowe ewangelizacje.

  Dzięki za wyjaśnienie pochodzenia nazwy bloga, ale nadal uważam że liczba 666 jako znak Bestii nie jest najlepszym znakiem do oznaczania czegokolwiek.
  Jane Burgermaister i Marek Podlecki nie żyją, czy to tylko zbieg okoliczności z liczbą 666?

 26. Zbyszko said

  Autor źródłowego artykułu uzupełnił go wstawiając link do przykładowej Polskiej Kroniki Filmowej z lat PRL-u. O pokazanych w tej kronice zdobyczach socjalnych, ci obecni młodzi Polacy z tych amerykańskich ulic mogą sobie tylko pomarzyć :

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: