Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Wolne tematy (84 – …
  minka o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
  Tad o Powstanie nowa formacja, po to…
  Orangutan o Jak wymyślono naród żydowski?…
  NC o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Powstanie nowa formacja, po to…
  Szczepan Zbigniewski o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Belwederczycy, faszyzm i zbior…
  minka o Wolne tematy (84 – …
  revers o Niemcy staczają się na dn…
  Krzysztof M o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  minka o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

USA ponownie ustanawiają inkwizycję, wykorzystując kryzys rosyjsko-ukraiński jako wymówkę

Posted by Marucha w dniu 2022-03-22 (Wtorek)

Stany Zjednoczone, na czele z kilkoma innymi uczestnikami, rozpoczynają rundę międzynarodowej mobilizacji w celu potępienia Rosji. Po tym, jak sekretarz stanu USA Antony Blinken oskarżył Chiny o to, że w konflikcie rosyjsko-ukraińskim stoją „po złej stronie historii”, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson i premier Australii Scott Morrison natychmiast poszli w ich ślady, wywierając presję na Chiny.

Podczas swojej wizyty w Indiach premier Japonii Fumio Kishida zabrał głos w sprawie Ukrainy, próbując nakłonić New Delhi do zmiany stanowiska i potępienia Rosji. Nawet Associated Press napisała na Twitterze: „Wśród ogólnoświatowego chóru potępienia wojny Rosji z Ukrainą, Afryka pozostała w większości cicha”.

Nie do Waszyngtonu należy decyzja, kto stoi „po złej stronie historii”. USA nie mogą na siłę przypinać komuś innemu etykiety, która należy do nich samych. Jak skomentował jeden z internautów pod tweetem AP: „My, pijący panadol na twój własny ból głowy, nie będziemy tego robić”.

To USA wywołały konflikt i są największą ukrytą ręką za kurtyną, która sprawiła, że kryzys rosyjsko-ukraiński jest dziś w tym miejscu, w którym jest. Aby uchylić się od odpowiedzialności i zadbać o własne interesy, Waszyngton wymyślił nowy zarzut dla tych, którzy nie potępili Rosji, aby stworzyć nową moralną podstawę dla globalnych sankcji przeciwko Rosji.

Stany Zjednoczone ponownie ustanawiają nową Inkwizycję, cieszącą się złą sławą w średniowiecznej Europie, a wszystkich, którzy nie zgadzają się z USA, określają mianem „heretyków”. USA chcą także przywiązywać i palić „heretyków” na słupach międzynarodowej opinii publicznej.

Jednak, ku rozczarowaniu USA i ich zwolenników, mimo że domagają się oni, aby państwa opowiedziały się po jednej ze stron, nie mogą ukryć faktu, że nadal są mniejszością w społeczności międzynarodowej. USA chciałyby, aby cały świat poszedł w ich ślady, potępiając Rosję i nakładając na nią sankcje, ale ponad 100 krajów nie jest zaangażowanych w nakładanie sankcji na Rosję.

Indie, Brazylia i Republika Południowej Afryki prezentują podobną postawę jak Chiny – mają nadzieję na ułatwienie dialogu na rzecz pokoju i jak najszybsze zakończenie konfliktu. Dlaczego? Ponieważ każdy trzeźwo myślący człowiek widzi, że ekstremalne sankcje nie pomogą w rozwiązaniu kryzysu. Wręcz przeciwnie, będą one tylko podsycać ogień.

Waszyngton uparcie twierdzi, że tylko sankcje wobec Rosji są „właściwym” posunięciem. To obraża osąd i doświadczenie polityczne całej społeczności międzynarodowej. Gdyby kryzys można było rozwiązać poprzez zwykłe potępienie Rosji lub nałożenie na nią sankcji, społeczność międzynarodowa z pewnością by to zrobiła.

Sytuacja jest jednak zupełnie inna. Potępienie Rosji czy dodanie kilku nazwisk do listy sankcji niczego nie załatwia. Zamiast tego zrywają one więzi, które mogły służyć utrzymaniu komunikacji i mediacji między Rosją a Ukrainą. W ten sposób jeszcze bardziej osłabia się rolę pośrednika w ułatwianiu dialogu na rzecz pokoju.

Mobilizując społeczność międzynarodową do „potępienia” Rosji i przyłączenia się do zespołu amerykańskich sankcji, Waszyngton nie ma szczerych intencji ani pomysłu na rozwiązanie kryzysu rosyjsko-ukraińskiego. Zjednoczony front”, za którym się opowiada, ma na celu jedynie zaspokojenie amerykańskich interesów.

Teraz chcą naciskać na Chiny, aby „potępiły” Rosję, aby doprowadzić do rozłamu w stosunkach chińsko-rosyjskich. Jeśli Chiny oprą się naciskom i nie zrobią tego, USA będą miały pretekst, aby zrzucić winę na Chiny. Dla USA byłoby idealnie, gdyby Chiny wzięły udział w sankcjach przeciwko Rosji, co doprowadziłoby do rozłamu w stosunkach chińsko-rosyjskich, co ułatwiłoby USA ich przełamanie. Innymi słowy, USA wykopały dół i wyobrażają sobie, że Chiny będą musiały do niego wskoczyć.

Trzeba przyznać, że takie cwaniackie zastraszanie jest bardzo „amerykańskie”. Istnieje jednak zasadnicza różnica między logiką chińską a amerykańską. Chiny zawsze decydowały o swoim stanowisku i polityce w oparciu o meritum sprawy.

Chiny nie mają żadnego własnego interesu w kwestii Ukrainy i podejmują rzeczywiste wysiłki w celu złagodzenia kryzysu humanitarnego, wzywając do pokoju i promując rozmowy, co stoi w jawnej sprzeczności z podżegającymi działaniami Waszyngtonu, polegającymi na wysyłaniu broni i nakładaniu ekstremalnych sankcji. Kto jest po właściwej stronie historii? Społeczność międzynarodowa może to ocenić sama, a jej definiowanie nie należy do USA, inicjatora tego kryzysu.

Odnotowano, że 20 marca ambasadorowi Chin w USA Qin Gang 23 razy przerywano wypowiedź przez prowadzącego podczas 9-minutowego wywiadu dla CBS.

W tym samym programie tego dnia prowadzący nigdy nie przerwał wypowiedzi sekretarza obrony USA Lloyda Austina ani przywódcy Republikanów w Senacie USA Mitcha McConnella. Jest to odzwierciedlenie klimatu politycznego panującego w Waszyngtonie, gdzie każdy odmienny głos jest uważany za „heretycki”. Jest to najbardziej niebezpieczne dla sytuacji na linii Rosja-Ukraina.

https://www.globaltimes.cn

Dobrze jest zobaczyć, co piszą w Chinach.
Admin

Komentarze 33 do “USA ponownie ustanawiają inkwizycję, wykorzystując kryzys rosyjsko-ukraiński jako wymówkę”

 1. maxi said

  Dobre sobie. Czy oni mają Chińczyków za kompletnych idiotów? Jak zginie Rosja, to nie minie pół roku i Chiny będą następne do golenia. Wuj Sam nie będzie się z nimi cackał, no chyba, że jeszcze po drodze wcześniej rozwali Iran.

 2. plausi said

  Co piszą w Chinach ?

  przynajmniej po angielsku:

  „USA powinny skupić się na rozwiązaniu konfliktu na Ukrainie, a nie dolewać dolewać oliwy do ognia”

  http://en.people.cn/n3/2022/0322/c90000-9974492.html

  ChRL karci hegemona.

 3. Dobrze, że Chiny chcą gasić i gaszą światowych wojennych podżegaczy. A My na miarę naszych polskich możliwości też łapmy za wiadra i póki czas gaśmy wojenne podżeganie polskojęzyczne. Na marginesie: świetnym pożarniczym środkiem przeciw podżeganiu wojennemu jest idea nautralności

 4. Rosja zastosowała wobec Ukrainy amerykańską "MONROE DOCTRINE" z 1823r o przymusie NEUTRALNOŚCI Kanady i Meksyku ! said

  KTO jest faktycznie ODPOWIEDZIALNY za wykołowanie ukrainców i GŁUPKA Zelenskiego?

  Oto najbardziej UCZCIWE wyjaśnienie Johna Mearsheimer – profesora politologii z University of Chicago !

  KLUCZOWYM założeniem jest to, aby opracować optymalny plan WYJŚCIA z tego kryzysu i to jest NAJBARDZIEJ.
  Tej sytucji najbardziej NIEZBĘDNA jest wiedza USTALENIA co SPOWODOWAŁO ten kryzys sięgając do bliskiej historii, aby to NAPRAWIĆ.

  Profesor Johna Mearsheimer z Universityn of Chicago wyjaśnia SKĄD wogóle się NAGLE wzieła w 1992 roku ta tzw. „ukraina” na mapie Świata na FAKTYCZNYM terytorium NALEŻACYM od ponad 1000 lat do byłego Cesarstwa Rosji i Królestwa Polskiego, a potem ZSRR i Polski
  KONIECZNIE wysłuchaj poniższego WYKŁADU znanego politologa w USA z University of Chicago:

  Why is Ukraine the West’s Fault? Featuring John Mearsheimer

  Nie wolno zapominać, że ziemia ustanowionej w 1992r tzw. „ukrainy” to FAKTYCZNIE terytoria byłego ZSRR na wschód od rzeki Dniepr gdzie ponad 97% tamtejszej populacji to byli i są ETNICZNI Rosjanie i tam 98% za czasów ZSRR rozmawiało WYŁACZNIE w języku rosyjskim.

  Podobnie było w POLSKIM mieście Lwów za czasów II R i ZSRR oraz przeszłego 1000-lecia w całej jej prowincji na zachód zamieszkiwało tam 86% ETNICZNYCH Polaków i gdzie 95% tam zamieszkałych ludzi posługwało się na codzień językiem POLSKIM.

  NIE wolno zapominać, że ta NAGLE powstała tzw. „ukraina” po 1992r, a potem po 2000 roku, na centralnych stanowiskach jej KRUCHEJ administracji została PRZECHWYCONA po ZAMACHAH STANU przez skrajnych ukrainskich nacjonalistów neo-banderowców po-grobowców UPA wyhodowanych na indoktrynacji faszystowskiej Doncowa, którzy mieli i mają ROZCZENIA terytorialne wobec Polski.

  Już w 2015r ten ZNANY profesor politologi z University of Chicago OSTRZEGAŁ, jakie bedą KONSEKWENCJE dla samego SKORUMPOWANEGO państewka Ukraina i innych aktorów przypadkowych polityków NIE znajacych geopolityki historii Świata, którzy NIE znają lub NIE rozumieją GEOPOLITYCZNEJ amerykańskiej DOKTRYNY prezydenta MONROE z 1823r, dotyczącej PRZYMUSOWEJ neutralności politycznej Kanady i Meksyku w interesie BEZPIECZENSTWA USA.
  Google: Monroe Doctrine

  W. Putin już w 2006 roku się DOMAGAŁ identycznej NEUTRALNOŚCI politycznej od Ukrainy i Gruzji, na zasadzie DOKTRYNY geopolitycznej prezydenta Monroe z USA.

  Profesor politolog z University of Chicago APELOWAŁ i tłumaczył rzadowi Obamy w 2015r, że rozpatrzenie tego KLUCZOWEGO rządania Rosji w sprawie NEUTRALNOŚCI Ukrainy i Gruzji oraz ich NIE przyjmowania do paktu wojskowego NATO zostały zignorowane na Zachodzie / USA i PODPUSZCZONO tych durnowatych ograniczonych umysłowo przypadkowych „polityków” z Ukrainy i Gruzji doprowadzi do potężnego ich konfliktu z bardzo silną militarną Rosją, co doprowadzi ich do WOJNY z Rosją.

  Ten WYKŁAD z 2015 roku bardzo dokładnie WYJAŚNIA i PRZEWIDZIAŁ to co się właśnie stało z ukrainą 24 lutego 2022r. czyli to „ZACHÓD+USA” ponoszą główną ODPOWIEDZIALNOŚĆ za kryzys polityczny pomiedzy Rosją i Ukrainą z lutego 2022 roku, a wcześniej z Gruzją.

  Zaraz po Wojnie SECESYJNEJ w USA, która była w latach 1861-1865, po której to Wojnie Domowej USA było bardzo osłabione i wyczerpane, to rzad Meksyku wykorzystał tą sytuację i sprowadził na teren swojego kraju KONTYGNENT 3000 żołnierzy Wojsk Francuskich.
  Zamiarem Meksyku było ODZYSKANIE meksykanskich terytorów, wcześniej zagrabionych przez USA jak na przykład obecnych terytorów południowych Stanów Texas, Newy Meksyk czy południowej części obecnego Stanu Kalifornia.

  Rząd USA wysłał kilka ultimatum do rządu Meksyku, aby spowodował OPUSZCZENIE wojskowego kontyngentu stacjonujacych wojsk francuskich z Meksyku i Ameryki Północnej zgodnie z ich jakoby obowiązujacą amerykanską MONROE DOCTRINE z 1823r o przymusowej NEUTRALNOŚCI Meksyku i Kanady c zyli bezposrednich sąsiadów USA.

  Rząd Meksyku zignorował te ultimatum rządu USA z 1867r i kontygent wojsk francuskich pozostawał na terytorium Meksyki.
  Wtedy w 1868 roku zmobilizowana US Army dokonało INWAZJI militarnej na Meksyk, dotarło do miejsc stacjonowania kontygentu wojsk francuskich, które KRWAWO rozgromniono stawiających opór wspólnie z armia meksykanską.
  Po tej wojnie z 1868r USA z Mkesykiem i wojskami francuskimi, USA zaanaktowało DODATKOWE terytoria Meksyku i przyłaczyły je SIOŁĄ do niekturych południowych stanów USA.

  Niestety ale w Polsce czy Europie wiedza historyczna IMPERIALNEGO USA jest bardzo znikoma.

  Właśnie Rosja od 2006r OSTRZEGAŁA ukraine, fircyków NATO w Europie i USA, że zastosuje amerykanską MONROE DOCTRYNĘ o zapewnieniu swojego bezpieczeństwa i zmusi ukraine do jej NEUTRALNOŚĆI i NIE dopuści, aby ukraina stała się członkiem paktu wojskowego NATO i też nie dopusci, aby na jej terytorium stacjonowały obce wojska.

  Te głupki z Ukrainy, Brukseli, Waszyngtonu czy Londynu IGNOROWALI sobie te odruchy SAMOBRONY Rosji i traktowali je jako żart.
  Te GŁUPKI ignoranci neo-banderowcy z Kijowa byli PODPUSZCZANI przez tych KŁAMCÓW z Brukseli i Waszyngtonu, a ci naiwni ukraincy neo-banderowcy pogrobowcy UPA zabiegali przez 20 lat o przyłaczenie tej GROTESKOWEJ ukrainy do NATO, co zostało PRZEKREŚLONE przez Rosję w 1 tydzień . . . !

  Ukraina wg. zasad NATO nie mogła być przyjeta do NATO, też z tego powodu, gdyż do DZISIAJ NIE miała zatwierdzonych swoich GRANIĆ państwowych ze WSZYSTKIMI jej sąsiadami UZNAJĄCYMI jej granice w porozumieniach 2-u stronnych !!!

  Ta AWANTURNICZA śmieszna „ukraina” zarzadzana przez skrajnych NACJONALISTÓW też do DZISIAJ NIE ma uznanych swoich granic państwowych przez organizacje mędzynarodowe jak np. ONZ !

  Oprócz tego, centralna SKORUMPOWANA skrajnie nacjonalistyczna władza w Kijowie łacznie z NIEKTÓRYMI oligarchami zaczeli się ODGRAŻĄĆ Rosji, że wyprodukują tzw. BRUDNĄ „bombę atomową” z odpadów reaktorów jadrowych 5-u elektrowni atomowych zbudowanych przez ZSRR na ukrainie i te BRUDNE BOMBY zrzucą gdzieś na Rosję . . . lub nawet na Moskwę . . .!

  Ta sytucja BARDZO zaniepokoiła Rosję i Kreml co się ZAKOŃCZYŁO tym wydażeniem 24 lutego 2022 roku czyli „POKOJOWĄ MISJĄ Rosji i oczyszczenia ukrainy z neo-banderowców nacjonalistów” i ZAJĘCIA w 1-ej kolejności przez Rosję 5-u elektrowni atomowych, tak aby PODPUSZCZANI ukraincy szowiniści przez „zachód i USA” na Rosje NIE mieli dostępu do elektrowni atomowych i reaktorów jądrowych na tej już BYŁEJ „ukrainie”.

  To wrecz FASZYSTOWSKA krwawa ponad 20-letnia polityka „ukrainska” centralnych władz z Kijowa w sprawach oficjalnej SEGRAGACJI i DYSKRYMINACJI mniejszosci narodowościowych wywołało POTĘŻNY konflikt narodowościowy pomiedzy Rosjanami i Ukraincami w lutym 2014r, co ROZPĘTAŁO faktyczną 8 letnią Wojnę Domową trwajaca do DZISIAJ na tej „ukrainie”.
  SKUTKIEM tych FASZYSTOWSKICH ustawodawców neo-banderowców z Kijowa było WYMORDOWANIE ok. 15 tysiecy Rosjan na Wschód od rzeki Dniepr, zwłaszcza w prowincjach Donbasu i Ługanska, oraz PRZEŚLADOWANIE innych mniejszości w tym też Polskiej i Wegierskiej zamieszkałych na tej już BYŁEJ „ukrainie”.

  Po 2014r wskutek skrajnego chaosu politycznego powstał na „ukrainie” system WIELOWŁADZY, gdzie kryminalni oligarchowie pozakładali swoje własne odziały militarne na przykaład jak AZOV . . . itp INNYCH skrajnie-nacjonalistycznych BOJÓWK, które NIE podporzadkowywały sie centralnej władzy w z Kijowa + MILITARNE prywatne formacje zaczeły KONTROLOWAĆ ok. 35% całego terytorium i dzielić się nie legalnie zdobytymi ŁUPAMI ukradzionych dóbr państwowych po byłej Republice Ukrainskiej byłego ZSRR.

 5. NC said

  Niewłaściwe jest używanie określenia „społeczność międzynarodowa” na określenie 150 państw stojących w opozycji do amerykańskich globalistow.

  ‚Spolecznosc międzynarodowa” jest kodem określającym eskimosów czyli żymian.

 6. AlexSailor said

  @NC

  Definicję „społeczności międzynarodowej” podał swojego czasu Michalkiewicz.
  Wiadomo, jak to społeczność żyje między narodami w szczególności – ale nie jest to precyzyjne.

  Michalkiewicz zaś twierdzi, że „społeczność międzynarodowa”, to „niektórzy żydzi”.
  Myślę, że nie jest to dobra definicja, ale roboczo może być.

 7. AlexSailor said

  Nie widzę powodu, aby jedne państwa, choćby mocarstwa, miały więcej praw, niż inne i decydowały, które mogą, a które nie zawierać sojusze, czy wchodzić do paktów.
  Ale wszystko ma swoje konsekwencje.
  W ultimatum złożonym przez Rosję Stanom Zjednoczonym (czy szatanom, jak kto woli), znalazło się żądanie wycofania NATO do granic dawnego UW z wyjątkiem dawnego NRD.
  Co być może oznacza oddanie Polski w strefę wpływów rosyjskich.

  Oczywiście mocarstwa mogą sobie żądać, czego chcą, ale wszystko ma swoją cenę.
  I tą cenę płaci dziś Rosja ponosząc prawdopodobnie ciężkie straty na Ukrainie, doświadczając
  ciosów na polu propagandowym, gospodarczym i politycznym.
  No i jeśli wojna na Ukrainie zostanie przegrana, to jest nie zostaną osiągnięte założone jej cele (publicznie na dodatek),
  to Rosja się po prostu rozleci, a przynajmniej znów musiała będzie w upokorzeniu walczyć o zachowanie całości.

  Doktryna Monroe, to doktryna bandycka, a stosowali ją również przez lata Brytyjczycy, a także Związek Radziecki w stosunku do Węgier.
  Ale już nie Czechosłowacji.

  Sytuacja na Ukrainie (piszmy „na Ukrainie” a nie „w Ukrainie”) jest zupełnie inna.
  Ukraina przez lata prowadziła bezwzględną i niczym nie sprowokowaną wojnę przeciw ludności Donbasu.
  Nie wykonała uzgodnień Mińskich zatwierdzających przewrót banderowski, pod warunkiem federalizacji.
  A przede wszystkim istniała realna groźba postawienia na niej broni strategicznej przeciw Rosji, to jest przyłożenia noża go rosyjskiej
  szyi.
  Do tego dyskryminacja Rosjan, przygotowywanie się do ataku na Donieck, ogólny burdel i złodziejstwo władz, groźby ataku wobec Rosji pozyskaną bronią atomową, w tym
  brudną bombą, handel dziećmi, przemysł surogatkowy, dziwne laboratoria broni biologicznej, i inne.

  Wracając do doktryny Monroe i żądań Rosji wobec neutralności państw przyległych, demilitaryzacji Polski z usunięciem z niej instalacji
  i baz NATO.
  Te żądania były nie do zaakceptowania przez Stany i NATO jako takie.
  Dlaczego zostały przedstawione i to publicznie, nie mama pojęcia – może pozycja negocjacyjna, ale ultimatum nie dopuszczało negocjacji.
  Jedynym wytłumaczeniem jest, że była to odpowiedź-żądanie na jakieś inne propozycje amerykańskie, być może neutralności w sprawie Chin.
  Albo Stany są znacznie słabsze niż myślimy, bo że wszystkie państwa NATO z wyjątkiem Turcji, Wielkiej Brytanii i Francji są słabe, to wiemy.

  Niemniej co oznacza dla Polski to ultimatum – ano z NATO nas nie wyrzucą, a jeśli usuną instalacje NATO i obce wojska, to muszą one być
  zastąpione polskimi.
  O demilitaryzacji też mowy nie ma, bo nie można zdemilitaryzować już zdemilitaryzowanej Polski.
  Można Polskę tylko zmilitaryzować, czego z jakichś przyczyn boją się bardzo nasi „sojusznicy” z NATO.
  Zatem pod warunkiem zarzucenia histerii antyrosyjskiej, Polska mogłaby się uzbroić po zęby defensywnie
  zastępując wycofane jednostki amerykańskie i ich instalacje.
  A, ze względu na ochronę NATO, Rosja nie mogłaby nic tu zrobić, poza „polepszaniem stosunków”.

  Na koniec, póki jeszcze jest dostępne, proszę (szczególnie gospodarza @Maruchę) o wysłuchanie
  konferencji:

 8. UZA said

  „Waszyngton nie ma szczerych intencji ani pomysłu na rozwiązanie kryzysu rosyjsko-ukraińskiego. ”

  Szczerych intencji to Waszyngton nigdy nie miał i nic dziwnego, skoro za ojca ma diabła, który jest jednocześnie ojcem kłamstwa. Co do pomysłu, to się nie zgodzę. Pomysł bowiem ma : rozpalić wojnę, żeby jak najdłużej trwała i pozwalała jak najwięcej zarobić koncernom zbrojeniowym. Chodzi o to, żeby różne kolonie i półkolonie kupowały amerykańskie uzbrojenie i posyłały banderowcom. I niech się tam na wschodzie mordują ! Tragiczne jest to, że diabelskie kłamstwa omotały nawet skądinąd poczciwych ludzi, którzy są naprawdę przekonani, że stając po stronie diabła, stoją po dobrej stronie.

 9. Maya said

  Mijają 4 tygodnie od czasu, gdy na Ukrainie rozpoczęła się rosyjska operacja specjalna. Wraz z nią zaczęła się w Europie bezprecedensowa wojna z kulturą, muzyką, sztuką, literaturą, ze wszystkim co rosyjskie, łącznie ze zwykłymi ludźmi, posiadającymi rosyjski paszport:

  https://pl.sputniknews.com/20220321/strefa-wolna-od-nienawisci-do-rosjan-17618541.html

 10. Andzia said

  re:5
  Tak jest. Również określenia globalistów (oligarchów dzierżących zdecydowaną większość majątku tego USA) jako Waszyngton, Ameryka czy USA to też fałsz. Ci oligarchowie póki co przeważnie pochowani z rodzinami jak szczury, planują wyjść na powierzchnię jak ludzkość zostanie dokładnie przetrzebiona, zaczipowana, poddana sztucznemu sterowaniu. Rolę państw w ich chorych planach mają przejąć koncerny (których są właścicielami). Ludzkość to faktycznie w większości barany beczące jak im każą już teraz.

 11. Krach finansowy USA prawie PEWNY ! said

  Re: AlexSolar [2022-03-23 (Środa) @ 04:31:41]

  Przedstwiłeś dosyć TRAFNA analitykę, ale ZBYT optymistyczną dla Polski, gdyż ona jest dosłownie NICZYM i NIKIM pod wzgledem militarnym i gospodarczym. Polska może być bez problemu ZAJĘTA w ciągu 3 dni przez Armie Białoruską.

  Jest czas najwyższy, aby jak najprędzej USUNĄĆ całkowicie z polskiej polityki tych głupich ZBUTWIAŁYCH
  oszustów KARIEROWICZÓW co się już tyle NAKRADLI i przyspawali do stołków „warszawki” jak ten kaczor, dupa, mora, tuski i za to ich bezkarne GŁUPIE mielenie mordami, PODSKAKIWANIE, prowokowanie i organizowanie ŚMIERTELNYCH INTRYG politycznych i MILITARNYCH, a teraz już z bardzo REALNYM śmiertelnym NUKLEARNYM rakietowym UDEŻENIEM w polskich ludzi w nastepujacych miejscach:

  1. Lotnisko koło Rzeszowa lub jakieś inne przy granicy z ta gówniana „ukrainą” i całą jego infrastrukturę oraz drogami DOJAZDOWYMI lub koleją, którymi jest dostarczane BEZSENSOWNE sentymentalne dalsze ZAOPATRZENIE wojskowe z zachodniej Europy dla tych rzezimieszków bojców ukrów neo-banderowców.

  2. Udeżenia rakietami z głowicami nuklearnymi w centrum infrastruktury dowodzenia MON i kocią siedzibę tego głupiego pieniacza na Żoliborzu, który dalej jest taki TĘPY i do tej pory nie wyciągnoł wniosków ze swojej GŁUPOTY i dalej trzepie tą głupią mordą i organizuje intrygi mędzynardowe w imieniu „polaków” bedac zwykłym kurduplem.

  3. Udeżenia rakietą z głowicą nuklerną w siedzibę tego chłystka mora, który dalej bezkarnie kłamie i knuje intrygi mędzynarodowe z potężną SZKODĄ dla wszystkich polskich obywteli.

  Przez tych paru głupich PALANTÓW cała Warszawa może przestać istniec w ciagu 20 sekund.

  Tych paru FIGURANTÓW, którzy siebie nazywają NATO bawiących sie w wojownicze gry w kraikach różnych Beduinów czy jakiś tam Talibów, to oni nawet będą UDAWAĆ, że tego NIE widzą lub nie zauważą i NIE bedą komentować, że Warszawa została IDENTYCZNIE cynicznie ZDMUCHNIETA z powierzchni ziemi jak Hiroszyma czy Nagasaki.

  Tych paru FIGURANTÓW co siebie nazywają NATO będa siedzieć CICHO, obwiając się, że Berlin, Londyn czy ten Paryż czy ta pedalska Bruksela mogą też zostać ZDMUCHNIETE z powierzchni ziemi w każdej chwili IDENTYCZNIE jak Warszawa.

  Jeśli liczycie na „pomoc” takiego zbutwiałego pierdziucha bideta ze zwapniałym muzgiem ubranego w chinskie gacie i chinskie skarpetki to jesteście ŚMIESZNI !
  Przecież ta cała kraina USA z drugiej strony Globusa jest ZBANKRUTOWANA pod każdym wzgledem i NIE posiada zaplecza przemysłowego w jakiej kolwiek dziedzinie i NIE jest wystarczalna obojętnie w jakiej kolwiek dziedzinie. Faktycznie też jest NIKIM bez wsparcia z ZEWNĄTRZ.

  Przecież 85% budżetu USA jest generowane z USŁUG i SERWISOWANIA, to znaczy z tego, że jeden DRUGIEMU czyści lub glancuje buty. . . itp czyli NIC NIE wytwarza się nowego co powieksza WARTOŚĆ lub generuje NOWĄ wartość.

  Atmosfera polityczna, NAPIECIA społeczne i RASOWE są w USA prawie tak NADYMANE jak bardzo, zbyt mocno NADMUCHANY balon przed pęknieciem z WIELKIM hukiem.
  Artmosfera społeczna jest IDENTYCZNA jak przed Secesyjną Wojna domową w 1861 roku, która przy pierwszej mniejszej iskrze nabrzmiałych KONFLIKTÓW WYBUCHNIE !

  Dotychczasowa historia USA została WYŚMIANA przez bideta z usuwaniem pomników Waszyngtona i Columba czy Jefersona przez dopiero co przybyłych NIE legalnych kolorowych nowych emegrantów do USA i jego ganag „partia demokratyczna”. Oni od 2 lat DOMAGAJĄ się wprowadzenia tzw. „Project 1619” przez african-amerikans, którzy NIE chcą czcić Świeta Niepodległosci 4 lipca z 1776r nazywajac tą datę „białym supremacyzmem” i twierdząc, ze to african-amerykan WYBUDOWALI siłe USA . . . po przybyciu pierwszych murzynów z Afrayki w 1619 roku . . . SIĆ!

  Na dodatek tego w okolicach lata 2022r zacznie się IDENTYCZNY krach finasoway lub jeszcze gorszy niż ten , który zbankrutował USA w 1929 roku, czyli absolutnie NIE ma szans na stabilizację Ameryki.

  Absolutnie NIE liczcie na tempy zwapniały łep bideta, który otoczył się dookoła TĘPAKAMI murzynami karierowiczami z bardzo niskim IQ, którzy nieczego NIE rozwążą, a ani się ZAŁAPALI tylko po to, aby się jedynie NACHAPAĆ !!!

  KLAPA zupełna . . !
  Wy tam zamieszkali w „warszawce” i okolicy LICZIE tylko na SAMYCH siebie i swój SAMODZIELNY SPRYT !

  Za parę dni ten stary zbutwiały pierdziuch bidet pojedzie do Warszawy i tem na 100% bedzie opowiadał jakieś kompletnie BREDNIE i bezczelnie Was OSZUKIWAŁ, ob iecywał gruszki na wierzbie itp BZDETY !

  On jedzie do Warszawy, aby wykorzystać dla siebie PROPAGANDOWO polską NAIWNĄ publike WYKOŁOWANYCH zgonionych emerytów w JEDNO miejce i ukrainskich WYKOŁOWANYCH emigrantów uciekinierów spedzonych też SIŁĄ w jakieś JEDNO miejsce, ZMUSZONYCH za parę złoty, aby jemu WIWATOWAĆ co sfilmuje ZAKŁAMANY CNN i bedzie PROPAGNADOWO pokazywać MOTŁOCHOWI w USA, aby WMAWIAĆ wszyskim jaki to zbutwiały bidet jest „popularny” na Świecie . . . SIĆ! . . . SIĆ!

 12. Piskorz said

  re 4 Zaraz po Wojnie SECESYJNEJ w USA, która była w latach 1861-1865, po której to Wojnie Domowej USA było bardzo osłabione i wyczerpane,”….trzeba dodać przy okazji, że PÓŁNOC FINANSOWAŁO ŻYD. CHYBA Z LONDYNU, A POŁUDNIE Z NY. .LUB ODWROTNIE…Ale to bez znaczenia.

 13. Piskorz said

  re 5 Społeczność m. To rozpatrujemy w 2 aspektach;
  sensu largo i sensu stricto. /to eskimosi/.

 14. Boydar said

  @ Pan Piskorz (12)

  wedle obowiązującej tradycji, żyd finansuje zawsze obie strony każdej wojny, czasem tylko w różnym stopniu

  m.in dlatego remanent w krainie U nie jest wojną sensu stricto

 15. viagra vladyslaw said

  W 2013 roku prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz odrzucił pożyczkę MFW i umowę stowarzyszeniową z UE, ponieważ twierdził, że pożyczka przekaże kontrolę nad ukraińskimi zasobami naturalnymi i zwiększy koszty życia narodu ukraińskiego.

  W odpowiedzi przeciwko Janukowyczowi natychmiast zastosowano wysoce zorganizowaną, wspieraną przez Zachód kolorową rewolucję kierowaną przez urzędników rządu USA.

  Amerykańskie organizacje, takie jak National Endowment for Democracy (NED), niesławny front CIA , szkoliły dziennikarzy-aktywistów do korzystania z mediów społecznościowych, finansowały stacje telewizyjne wspierające protest i przewoziły dużą liczbę protestujących spoza miasta.

  NED niedawno skasował swoje dane dotyczące finansowania projektów na Ukrainie, ale zarchiwizowane strony internetowe można znaleźć

  https://covertactionmagazine-com.translate.goog/2022/03/07/national-endowment-for-democracy-deletes-records-of-funding-projects-in-ukraine/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

 16. Adrem said

  Andy Choimski.
  https://rumble.com/user/AndyChoinski

 17. Adrem said

  Konkretnie o ten film chodziło.
  https://rumble.com/vy5w2x-csabcasgn-scnhasncvpl.html

 18. Olo said

  Re. 11. Krach Finansowy USA Prawie PEWNY

  Kalksteino-Szechterów nie da się juz usunąć polskimi rekami, bo ściągnęli sobie do ochrony rezunów z upadliny. To tylko inne silniejsze państwo może zrobić. My już nie…

 19. kontra said

  akurat katolicka inkwizycja zapewniała spokój i porządek społeczny w Europie

  to jest protestanckie polowanie na „czarownice” czyli wrogów politycznych i religijnych
  anglosaksoni mają długie tradycje jak np księżobójstwa króla Henryka VIII Cromwella i nastepcow

 20. Mietek said

  I stało się!!!
  I kto by pomyślał jeszcze rok temu?

  MOSKWA, 23 marca – RIA Novosti. Rosja przeliczy płatności za dostawy gazu do nieprzyjaznych krajów na ruble, powiedział Władimir Putin ….

  Brawo Panie Prezydencie, można tylko powiedzieć, nareszcie!!!!

  „Nie ma sensu dostarczać nasze towary do Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i otrzymywać płatności w dolarach, euro i wielu innych walutach. Dlatego zdecydowałem się wdrożyć zestaw środków, aby jak najszybciej przekazać płatności jak to możliwe – zacznijmy od tego, od naszego gazu ziemnego – po przelew płatności za nasz gaz ziemny, dostarczany do tak zwanych krajów nieprzyjaznych, za ruble rosyjskie, czyli odmowę stosowania w takich obliczeniach wszystkich skompromitowanych walut, „powiedział.

  Szef państwa podkreślił, że dostawy będą realizowane zgodnie z wielkościami i cenami określonymi w kontraktach.

  Odpowiednia dyrektywa zostanie wysłana do Gazpromu.

  Na tym tle rosyjska waluta zaczęła rosnąć, dolar spadł poniżej granicy 100 rubli…
  I co wy na to?

 21. Maya said

  https://babylonianempire.wordpress.com/2022/03/22/korporacyjne-media-amerykanskie-oraz-hardlinerzy-polityki-zagranicznej-chca-stworzyc-w-srodku-europy-nowy-afganistan/

 22. […] Krach Finansowy USA Prawie PEWNY ! said 2022-03-23 09:16:04 […]

 23. Zaniepokojony said

  ,,Dobrze jest zobaczyć, co piszą w Chinach.
  Admin”.
  ,,Cóż tam, panie, w polityce? Chińcyki trzymają się mocno!?”. (,,Wesele” – Stanisław Wyspiański).

  ——
  Trzymają się aż za mocno, jak na gust Usraelitów i ich pachołków.
  Admin

 24. Anteas said

  No i wychodzi na to, że w sumie nikt nie chce potępić złowrogiego Putina. Ani Chiny, ani Indie, ani Rosja. Normalnie koniec świata!
  Podobno pan Gajowy też nie chce potępić Putina, i nikt nie wie dla czego.

  Ja bym Putina potępił, ale czekam na Gajowego, nie będę wychodził przed szereg, bo jeszcze bana dostanę…

  ——–
  Bardzo rozsądne podejście 🙂
  Admin

 25. Mietek said

  Wszyscy teraz szukają wolności na Białorusi!
  Amerykanin Evan Newman, który brał udział w szturmie na Kapitol, poprosił o azyl polityczny na Białorusi i otrzymał status uchodźcy.

  Dziś otrzymał dokumenty. Mężczyzna przyznał, że był zdenerwowany sytuacją w swoim rodzinnym kraju, ale cieszył się, że Białoruś się nim zaopiekowała.

  „Czuję się bezpiecznie na Białorusi” – powiedział Newman.

  Po wydarzeniach w Waszyngtonie Amerykanin znalazł się na liście najbardziej poszukiwanych przestępców FBI. Uważa się za niewinnego i został zmuszony do opuszczenia ojczyzny.

 26. UZA said

  „Czy oni mają Chińczyków za kompletnych idiotów? Jak zginie Rosja, to nie minie pół roku i Chiny będą następne do golenia.

  Chińczycy na pewno idiotami nie są. Są natomiast sprytni i nie lubią odkrywać swoich kart. Mają przy tym znacznie większe umiejętności i możliwości manewru niż Ameryka, która – według oficjalnej, pełnej pychy, doktryny – uważa cały świat za swoją strefę wpływów i nigdzie nie dopuści do powstania liczącej się konkurencji. Czego można się spodziewać po kimś takim ? Z dwojga złego chyba lepiej już być wrogiem takiego podmiotu niż sojusznikiem. To wynika z samej teorii, którą praktyka (np. doświadczenia Kurdów i niechętnych Talibom mieszkańców Afganistanu) tylko potwierdza.

  „No i jeśli wojna na Ukrainie zostanie przegrana, to jest nie zostaną osiągnięte założone jej cele (publicznie na dodatek),
  to Rosja się po prostu rozleci, a przynajmniej znów musiała będzie w upokorzeniu walczyć o zachowanie całości.”

  Ile razy można powtarzać, że nie ma takiej opcji. Rosja już 2 razy przeżyła okres smuty i rozkładu, ponieważ wzięto Ją z zaskoczenia. Teraz zaskoczenia nie będzie, bo „cały szwiat” – w stanie ostrej rusofobicznej psychozy – daje Rosji przedsmak tego, co Ją czeka w razie przegranej. Dlatego też Rosja, a ściślej Jej przywódcy (którzy mają najwięcej do stracenia), w ostateczności wywali wszystko czym dysponuje i raczej zniszczy życie na Planecie niż przyjmie nędzną i upokarzającą wegetację przegranego. Los Saddama Hussajna i Kaddafiego dowodzi zresztą, że nawet wegetacja nie jest gwarantowana… Historia pokazała nie raz, że Rosjanie najlepiej sobie radzą właśnie w sytuacjach jednoznacznych – otwarta wrogość Ich mobilizuje, podczas, gdy fałszywa życzliwość może zwieść.

 27. Grace said

  Byc moze wielu to widzialo a uwazam ze warto przeczytac. Dla tych co nie czytali. Trudno nie zgodzic sie z Medviedievem.
  KLUB INTELIGENCJI POLSKIEJ23/03/2022
  Dmitrij Miedwiediew opublikował wpis o Polsce. Ostrzega Polaków i przypomina historię “rosyjskich wyzwolicieli”
  przez Maciej21 marca 2022, 23:02

  fot. Miedwiediew i Putin / YouTube / Kremlin.ru via Wikimedia Commons

  Dmitrij Miedwiediew, był prezydent Federacji Rosyjskiej, postanowił wyrazić swoją opinię na temat Polski, i jej polityki zagranicznej w ostatnim czasie. Polityk opublikował długi wpis, w którym między innymi oskarżył Polaków o rusofobię i przepisywanie historii.

  Dmitrij Miedwiediew był prezydentem Rosji w latach 2008 – 2012. Sprawował on urząd w czasie katastrofy smoleńskiej, do której zresztą odniósł się w swojej odezwie. Polityk zamieścił kontrowersyjny wpis na swoim koncie w rosyjskim serwisie VKontakte.

  “Podczas gdy Europa boleśnie sobie uświadamia, jakie szkody wyrządzają na niej antyrosyjskie sankcje, przed rozpędzonym pociągiem, jak zawsze, biegnie nasz ukochany europejski kraj” – rozpoczyna swój wpis o Polsce Miedwiediew.

  Były prezydent Federacji Rosyjskiej przytoczył niedawną wizytę Mateusza Morawieckiego oraz Jarosława Kaczyńskiego w Kijowie i ich spotkanie z Wołodymyrem Zełenskim. Napisał o podróży strzeżonym pociągiem “Prawie jak Lenin w opancerzonym wagonie za niemieckie pieniądze”.

  “Rozmawiali z Zełenskim, obiecywali mu przyjaźń i pomoc. Oczywiście kłamali. Po powrocie Morawiecki uroczyście zapowiedział opracowanie programu “derusyfikacji polskiej i europejskiej gospodarki”. Odważnie precyzując, że ‘być może to i będzie drogo kosztować’. Absolutnie i całkowicie słusznie: jest to drogie i bezsensowne” – pisze polityk.

  Dalej Miedwiediew ciągnie, że Polska straciła już wiele z powodu swojej “wieloletniej patologicznej rusofobii” i zarzuca Polsce “bóle fantomowe”.

  “[…] Polska dosłownie wije się z “fantomowych bólów”. Jej elitom bardzo trudno pogodzić się z tym, że Wielka Smuta prawie 400 lat temu zakończyła się wypędzeniem polskich najeźdźców z Kremla. Z tym że Rzeczypospolita nie zrealizowała się jako mocarstwo i później. Przyczyną tego były nie knowania Rosji, lecz wewnętrzne kłótnie, korupcja, niepowodzenia gospodarcze, przegrane bitwy. I tak – przez stulecia. Polska propaganda jest najbardziej złośliwym, wulgarnym i wrzaskliwym krytykiem Rosji. Wspólnota imbecyli politycznych” – atakuje Polskę Rosjanin.

  Następnie Dmitrij postanowił przytoczyć historię z czasów drugiej wojny światowej i “wyzwolenie Polski przez sowietów”. Jednocześnie stwierdza, że w Rosji historia jest przedstawiana w rzetelny sposób “nawet jeśli dotyczy najciemniejszych stron”.

  “Przy tym, że w Rosji nie ma zwyczaju przemilczenia nawet najciemniejszych stron naszej wspólnej historii, w Polsce marzy się o zapomnieniu czasów II wojny światowej. Przede wszystkim, żeby zapomnieć o tych radzieckich żołnierzach, którzy pokonali nazizm, wypędzili okupantów z polskich miast i nie pozwolili im wysadzić w powietrze Krakowa, uwolnili więźniów z Auschwitz i Majdanka. Historia jest teraz przepisywana, pomniki są niszczone. Natomiast okupacja faszystowska jest otwarcie utożsamiana z “radziecką”. Trudno wymyślić bardziej zakłamaną i obrzydliwą retorykę, ale Polakom to się udaje” – czytamy we wiadomości.

  Miedwiediew dalej tłumaczy, że w Rosji wcale nie ma antypolskich nastrojów i wspomina katastrofę w Smoleńsku. Były prezydent wspomina, że Rosjanie przynosili kwiaty do ambasady i składali kondolencje. “Jako głowa państwa ogłosiłem w Rosji dzień żałoby narodowej“.

  Polityk pisze, że próbował poprawić relacje z Polską i Rosją, ale “jest to droga dwukierunkowa”. Miedwiediew oskarża Polskich polityków o bycie “marionetkami lalkarzy zza oceanu”.

  “Później, podczas moich wizyt w Polsce, przekonałem się: nic nie stoi na przeszkodzie dla poprawy stosunków między naszymi krajami, ale jest to droga dwukierunkowa. Jednak elity polityczne na czele z partią PiS Pana Kaczyńskiego nr 2, kontrolowane przez amerykańskich gospodarzy, zrobiły wszystko, by normalną drogę zablokować. Obecnie interesy obywateli Polski padły ofiarami rusofobii tych nieudolnych polityków i sterujących marionetkami lalkarzy zza oceanu o wyraźnych oznakach starczego marazmu.”

  Były prezydent Rosji następnie rozpisuje się na temat rosyjskich surowców oraz Nord Steam 2 i próbuje udowodnić, że Polska poniesie wielkie szkody gospodarcze ze względy na swoją politykę.

  “Decyzja o rezygnacji z zakupów rosyjskiego gazu, ropy i węgla, sprzeciw wobec “Nord Stream 2” spowodowały już poważne szkody dla gospodarki tego kraju. Teraz one tylko się pogorszą. To samo dotyczy wielu innych kroków, których podstawą nie jest gospodarka, lecz politykierstwo pod pretekstem “derusyfikacji”. Teraz zaś o wiele ważniejszy dla zwasalizowanych polskich elit jest hołd wierności swemu zwierzchnikowi – Ameryce, niż pomaganie własnym obywatelom, więc płomień nienawiści wobec przeciwnika w osobie Rosji te elity będą stale podtrzymywać.”

  Na koniec Miedwiediew pisze o tym, że współpraca z Rosją byłaby korzystna dla Polski i Polaków.

  “[…] Współpraca gospodarcza z naszym krajem jest korzystna dla Polaków, więzi międzyludzkie są niezastąpione, a wymiana kulturalna i naukowa pomiędzy ojczyznami Puszkina i Mickiewicza, Czajkowskiego i Chopina, Łomonosowa i Kopernika jest żywotnie potrzebna. I najprawdopodobniej wówczas dokonają słusznego wyboru – samodzielnie, bez wskazówek i nacisku ze strony osób zza oceanu cierpiących na demencję.” – kończy swój przydługi wpis polityk.

 28. walthemar said

  Panie Anteas

  W latach 70 krakalem
  Rozpadlo sie Imperium Rzymskie to i rozpadnie sie Radzieckie
  Widze ze doczekam sie nastepnego
  Jak to zrymowac -usraelskie?

 29. UZA said

  „Jak to zrymować -usraelskie?”

  Odpowiedź: diabelskie

 30. wanderer said

  Re 7 Alex Sailor,

  Bardzo dobry material, kazdy powinien to odsluchac.

  Nie znalem tego goscia wczesniej. Poczytalem kim byl i jesli tak otwarcie jebie tych sqrwysynow warszawskich razem z ich mocodawcami i sie nie boi, to znaczy ze ma niezle plecy. A to w dalszej kolejnosci znaczy, ze gdzies istnieje normalna opcja w naszych sluzbach. I o to chodzilo! To znaczy, ze nie tylko ze „nie wszystko stracone”, ale ze juz wygralismy i to tylko kwestia czasu kiedy stanie sie normalnie.

  Obejrzyjcie to prosze ci, ktorzy jeszcze tego nie zrobili.

 31. […] Maruchy .https://marucha.wordpress.com/2022/03/19/wolne-tematy-25-2022/ .https://marucha.wordpress.com/2022/03/22/usa-ponownie-ustanawiaja-inkwizycje-wykorzystujac-kryzys-ro… […]

 32. Wlodek said

  Re. [20] Mietek
  2022-03-23 (Środa) @ 13:27:46

  „… I stało się!!!
  rosyjska waluta zaczęła rosnąć, dolar spadł poniżej granicy 100 rubli…
  I co wy na to? …”

  Niech spada dalej, bo dopiero wtedy się zacznie.
  „Remanenty” w bankach centralnych.

 33. Martusia said

  Kazdego dnia zajrze ba Global Times i wyraznie napisano po rozmowie Xi z Bidenem, ze przymus Chin do okreslonych zachowan jest powyzej potegi Stanow.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: