Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Mietek o W obronie Sikorskiego
  Ale dlaczego? o Co powiedział Prezydent Federa…
  NICK o Wolne tematy (68 – …
  minka o Co powiedział Prezydent Federa…
  Mietek o W obronie Sikorskiego
  JW o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Jabo o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Wolne tematy (68 – …
  Us o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Boydar o Wolne tematy (68 – …
  NICK o Wolne tematy (68 – …
  zprowicji o Jak zniszczono polskie gó…
  NICK o Wolne tematy (68 – …
  NICK o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Listwa o Dugin: nowa epoka
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 619 obserwujących.

Grupa G-7 odrzuca żądanie Rosji, by płacić w rublach za rosyjski gaz

Posted by Marucha w dniu 2022-03-29 (Wtorek)

Ministrowie energii Grupy G-7 odrzucili w poniedziałek żądania Rosji dotyczące zapłaty w rublach za gaz dostarczony do odbiorców w państwach określanych jako nieprzyjazne.

Wszyscy ministrowie G7 zgodzili się, że jest to jednostronne i wyraźne naruszenie istniejących umów – przekazał niemiecki minister gospodarki i ochrony klimatu Robert Habeck, cytowany przez agencję Reuters. Niemiecki minister poinformował w poniedziałek o odrzuceniu rosyjskich żądań dotyczących zapłaty w rublach za gaz dostarczony do odbiorców w państwach określanych jako nieprzyjazne.

„Ministrowie po raz kolejny podkreślili, że zawarte kontrakty są ważne, a firmy muszą je respektować” – podkreślił Habeck. „Wzywamy zainteresowane firmy do niestosowania się do żądania Putina” – dodał.

[Może by tak zasrańcy… pardon, ministrowie –  zaczęli stosować swoje zasady (np. przestrzeganie umów) do samych siebie? – admin]

Zaznaczył, że Rosji nie udało się podzielić Grupy-G7 w omawianej kwestii.

Podobne stanowisko zaprezentowały wcześniej Polska, Niemcy, Włochy, Słowenia i Francja.

Przypomnijmy, że w środę władze Rosji zadecydowały, iż klienci z państw uznanych za nieprzyjazne będą mogli nabywać rosyjski gaz ziemny jedynie za rosyjską walutę. Zmusiłoby to kraje UE do kupowania rubli, co oznaczałoby, że łamią nałożone przez UE i USA sankcje. Po tym oświadczeniu rosyjskich władz ceny gazu wzrosły o ponad 30 proc.

Rosja wprowadziła do swojego porządku prawnego oficjalne uznawanie innych państw za „nieprzyjazne” wobec siebie. W marcu Moskwa rozszerzyła listę takich państw do kilkudziesięciu. Jest wśród nich Polska.

reuters.com / Kresy.pl
https://kresy.pl

Admin nie widzi problemu ani powodu do chóralnego potępienia Rosji. Nie chcą kupować za ruble? No to nie.  Nie dostaną gazu i tyle. Niech sami go produkują, pierdzistołki. A gaz od Rosji kupią inni.
Admin

Komentarzy 25 do “Grupa G-7 odrzuca żądanie Rosji, by płacić w rublach za rosyjski gaz”

 1. Ramirez said

  Judeounijnym Władcom to na rękę. Przecież już przyjęli tzw FitFor55, czyli plan zarżnięcia gospodarki UE pod pretekstem ‚walki ze zmianą klimatu’. Plan zakłada właśnie radykalne podwyższenie kosztów energii, oraz szybkie wycofanie wszelkich paliw kopalnych. Ludziom zostanie 1/10 tej energii co teraz, i to zużywanej w fatalny sposób. Np cement i stal budowlana mają być wyłącznie z rozbiórki starych budynków i wypalanie gruzu w piecach mikrofalowych. Okej, tak wypalony ‚zielonym prądem’ cement będzie kosztował nie 15, a 500 PLN za woreczek.

  To jest taki sam plan jak zaprowadzenie judeokomuny w Rosji carskiej – odebranie ludziom własności, warsztatów pracy, zakazanie tzw konsumpcji, drastyczne zubożenie oraz indoktrynacja, żeby się nie buntowali.
  Rosja jakoś z tego piekła wyszła, wychodzi krok po kroku z każdym ‚Judegarchą’ wyjechanym do UK, załóżmy roboczo.
  Dziś piekło wraca, ale do nas.

 2. Piotr B. said

  Nuu jeszcze mozna umowy przerobic na papier toaletowy…szkoda papieru bo jest tego sporo…..A Morawiecki niech przez lato wroci do projektu Gierka,…gazyfikowanie wegla jeszcze w kopalniach POd ZIEMIA….Bo w zimie moze byc juz za pozno.

 3. plausi said

  Miara moralności Zachodu

  Zachód działa na szkodę, nawet na śmierć obywateli Rosji, dostarczając broń Ukrainie, i pomimo oczywistej wrogości oczkuje, że Rosja rozwiąże jego problemy zaopatrzenia w gaz. Jest rzeczą dość zrozumiałą, że jeśli deklaruję się być czyimś wrogiem, to nie oczekuję, że on nadal na dawnych warunkach będzie mnie zaopatrywał. Właściwie dlaczego Rosja miałaby swych wrogów zaopatrywać ? Honorowo byłoby przyjąć wrogą postawę wobec Rosji i zrezygnować z jej usług, ale nie Zachód utrudnia Rosjanom życie swymi sankcjami, ale Rosja powinna im życie nadal ułatwiać, bo Zachód może mieć jeszcze większe problemy, niż te, które spowodował swoimi sankcjami. Dość to dziecinne zrozumienie świata.

  Czy potrzeba lepszego dowodu na degenerację Zachodu.

  Naturalnie Rosja może wobec państwa, które nie chce płacić w rublach też zastosować sankcje w rewanżu, i zabronić dostarczać temu państwu gazu, to takie proste do zrobienia.

  O jakie wartości chodzi Zachodowi w jego wspieraniu bandy w Kijowie świadczy choćby fakt:

  https://wp.me/p7MweG-kz#Tortury

  Ukraina nie jest żadnym państwem a jedynie kolonią USRAela, gdzie ta przestępcza organizacja może z całym spokojem przygotowywać swe kolejne zbrodnie, jak choćby broń biologiczną, dostosowywaną zresztą do grup etnicznych, n.p. Słowian, jaką opracowywano w laboratoriach na Ukrainie, wg rosyjskiej publikacji:

  „1. Ternopol Regional Laboratory Center, Ternopil, Fedkovicha st. 13
  2. Kherson diagnostic laboratory (Kherson regional laboratory center), Kherson, st. Uvarova, 3
  3. Institute of Veterinary Medicine of the National Academy of Agrarian Sciences of Ukraine
  4. Vinnitsa diagnostic laboratory (Vinnitsa regional laboratory center), Vinnitsa, st. Malinovsky, 11
  5. Transcarpathian diagnostic laboratory (Transcarpathian regional laboratory center), Uzhhorod, st. Sobranetskaya, 96
  6. Dnepropetrovsk diagnostic laboratory (Dnepropetrovsk regional laboratory center), Dnepropetrovsk, Schmidt st., 26 / st. Philosophical, 39A
  7. Dnepropetrovsk State Regional Laboratory of Veterinary Medicine, Dnepropetrovsk, Kirov Ave., 48
  8. Lvov Research Institute of Epidemiology and Hygiene Ministry of Health of Ukraine, Lvov, st. Green, 12
  9. Lvov State Regional Laboratory of Veterinary medicine, Lviv, Promyslova st., 7
  10. Lvov diagnostic laboratory (Lviv regional laboratory center), Lviv, st. Krupyarska, 27”

  wystarczy zajrzeć na ul. Krupyarska, 2 przy okazji bytności we Lwowie.

  O zobowiązaniach ekipy w Warszawie tak się wypowiadał ten śmieć zamieciony dla obrazy Polaków na Wawel:

  https://www.youtube.com/watch?v=iF35z8JntfU

 4. Mietek said

  Jak to mówią, są ruble jest interes, nie ma rubli, nie ma gazu..
  Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow podkreślił, że Moskwa nie zamierza bezpłatnie eksportować gazu. Strona rosyjska nie będzie już przyjmować do zapłaty zdyskredytowanych walut, więc za dostawy można płacić tylko w rublach.

  Niemcy będą płacić, nie mają innego wyjścia, jak zapłacą Niemcy, to inni też, łącznie z pisiorami, oczywiście oficjalnie nikt tego nie powie, ale firmy zapłacą, tak jak teraz kłamią że nie kupują rosyjskiego gazu, węgla, nawozów, itp.

  W przyrodzie nic nie ginie, tylko zmienia właściciela, i ta stara prawda dobrze oddaje to co się teraz dzieje, jak Katar czy USA przekierują swój gaz z Azji do Europy, to Rosyjski popłynie do Azji, podobnie jest z ropą czy węglem, limity wydobycia kształtują się według zapotrzebowania, i tu jest rola OPEC plus Rosja, którzy regulują światowe dostawy, jak UE ogranicza kupno rosyjskiej ropy, to Indie i Chiny nie marnują okazji, i tak będzie też z gazem, nie kupi UE to kupią w Azji, dodajmy też rosyjski gaz jest dużo tańszy od tego z USA, kto komu krzywdę zrobi?

 5. Anucha said

  „Ach kupcież bubliczki
  Gorące bubliczki
  Gdy macie rubliczki”

  Brawo Car.

  Dla wszystkich Rosjan przestroga od Witka muzyka z ulicy
  .https://m.youtube.com/watch?v=2Y032q9Hjps

 6. Do końca kontraktu chyba powinno zostać jak jest, ale przy zawieraniu nowych umów czy przedłużaniu kontraktów można żądać nowych warunków. O ile rozumiem żądanie płatności w rublach dotyczy przyszłych dostaw. Czyżby to nie tak miało być?

  P.S. Oczywiście że umowy obowiązują obydwie strony.

  W ogólnym rozrachunku to Chińczycy trzymają się mocno.

 7. a said

  Europa, Polska itd dostaną z Rosji ropę i gaz poprzez pośredników z innych krajów. Będzie to trochę kosztowało, ale nie będzie rosyjskie. Zapach Rosji po drodze się ulotni.

 8. Mietek said

  Jak widać, jeszcze nie ruszyła sprzedaż za ruble, a już rublel zbliża się do wartości sprzed kryzysu..

  USD83,86-5,89EUR93,06

  Jak Rosja na poważnie zacznie handlować wszystkimi zasobami za ruble, to kurs dolara może tego roku spaść do minimum.

 9. Piotr said

  idioci odrzucili oferte zakupu gazu w rublach 😀 😀 😀 i co teraz zrobia kretyni? Pójdą do psychologia LGBT i się rozpłaczą ? 😀 😀 😀 obleką się tęczową flagą i na znak protestu napiszą nieprzychylny komentarz na facebooku? 😀 😀 😀

 10. kolejny said

  Był strach, była niepewność, ale teraz został śmiech. Śmiech z tego spedalonego, zidiociałego zachodu.

 11. nine said

  Idiotyczna to była propozycja placenia za gaz w rublach kiedy zachód robi wszystko żeby rubla wykonczyć!

  Dyplomatyczna w prawdzie zagrywka bo Rosja w odpowiedzi na sankcje prawdopodobnie nie powinna ( w jej interesie) wysyłać gazu do EU , a teraz nie będzie że Rosja szantażuje i nie chce tylko że zachód nie chce płacić za nią wiec za darmo nic nie dają.. Skutek ten sam.

  Ogólnie rzecz ujmując chore jest to że Kraje mogą sobie handlować „towarem” , który jest niezbedny do życia dla wielu zwyklych ludzi i przywłaszczać sobie coś co należy się wszystkim według podstawowej potrzeby egzystancji albo chore było to że jednak ludzkośc dała się wciągnać w tą cywilizacyjną grę zamiast albo przyjąc pewność niezależnosci energetycznej albo ogrzewać się tym czym może w każdej chwili dnia i nocy..

  Chore jest to albo chory jest prywatny system finansowy , ktory jest podpiety pod surowce , które tym samym stają się też prywatne.

 12. Ad. 7

  Europa, Polska itd dostaną z Rosji ropę i gaz poprzez pośredników z innych krajów. Będzie to trochę kosztowało, ale nie będzie rosyjskie.

  I jak ma następować zamiana dolarów na ruble? Kto to załatwi?

 13. Ramirez said

  Drogi ‚A’, czy jak cię tam stara woła. To nie będzie ‚trochę’ kosztowało, tylko bardzo dużo. Jak widać, pozwolicie się do/rżnąć w imię imperialnych interesów USA. Jankesom to bardzo odpowiada, pozbywają się przy okazji jednego z głównych konkurentów gospodarczych.

 14. Mietek said

  Jeszcze tak dla formalności..
  Z dziś..
  Pieskow ogłosił nieuchronność dostaw gazu za ruble..

  Rosja nie dostarczy gazu za darmo, a kraje nieprzyjazne będą mogły za niego zapłacić wyłącznie w rublach. 

  O tym powiedział sekretarz prasowy rosyjskiego przywódcy Dmitrija Pieskowa, komentując na prośbę dziennikarzy wezwanie G7 do lokalnych firm, by nie przyjmowały w rublach rachunków za gaz. 

  Nie ma lepszego od rosyjskiego gazu, a nasz kraj był i pozostaje wiarygodnym dostawcą – podkreślił..

  „Nikt nie dostarczy gazu za darmo, to po prostu niemożliwe, a można za niego zapłacić tylko w rublach” – powiedział Pieskow, dodając, że wezwanie G7 do firm nie jest deklaracją. 

  „Firmy muszą zrozumieć zmienione warunki rynkowe i całkowicie zmienioną sytuację, która powstała w warunkach wojny gospodarczej z Federacją Rosyjską, i muszą zrozumieć, że muszą tylko kupić ruble za swoją walutę – euro, dolary i tak dalej – i płać nimi” – wyjaśnił.

  „De facto praktycznie nic się nie zmienia” – kontynuował sekretarz prasowy głowy państwa. „Mimo to jest to instrukcja od prezydenta, a wszystkie opcje tego procesu są obliczane do 31 marca” – sprecyzował. 

  Na pytanie, czy opcja jest obliczona, jeśli Europejczycy odmówią zakupu za ruble, Pieskow odpowiedział twierdząco i powtórzył: „Po raz kolejny – oczywiście nie ma darmowego gazu”.

  Zapytany, jak długo Europejczycy musieliby przestawić się na płacenie w rublach, gdyby system był gotowy do 1 kwietnia, sekretarz prasowy rosyjskiego przywódcy przypomniał, że „w imieniu prezydenta do 31. opracowuje się wszystkie tryby, aby system był proste, zrozumiałe i wykonalne.” dla cenionych europejskich i międzynarodowych nabywców”.

  „Rosja była, jest, pozostaje i zamierza pozostać wiarygodnym dostawcą surowców energetycznych i jest zainteresowana sprzedażą swojego gazu.

  Jesteśmy przekonani, że mamy najlepszy gaz na rynku pod względem rytmu dostaw, ceny i niezawodności, ” powiedział Pieskow. „Nie ma lepszego rosyjskiego gazu, wszystkie inne opcje są gorsze, to jest rzeczywistość” – podsumował.

  No właśnie, żeby potem nie było że to Rosja odmawia czy blokuje kupno gazu.
  Decyzja należy do Ciebie.

 15. Mietek said

  Myślę że to dzisiejsze oświadczenie MSZ Chin da do myślenia tym co rządzą w UE.

  Chińskie MSZ: amerykańskie próby wywarcia presji na Chiny i Rosję nie powiodą się..

  USA nie będą w stanie powstrzymać Rosji i Chin. Próby nacisku Waszyngtonu na Moskwę i Pekin nie powiodą się. Tak stwierdził rzecznik chińskiego MSZ Wang Wenbin, komentując raport Pentagonu, w którym Federację Rosyjską nazwano „ostrym zagrożeniem”, a Chiny „stałym rywalem”.

  „Wspomniany wcześniej raport na temat strategii bezpieczeństwa narodowego USA jest pełen zimnowojennej mentalności i konfrontacji blokowej.

  Chiny i Rosja to dwie główne potęgi, a usiłowanie USA powstrzymania i wywarcia presji na Chiny i Federację Rosyjską nie odniesie sukcesu” – powiedział dyplomata.

  Wang Wenbin zwrócił też uwagę na rolę USA w kreowaniu kryzysu ukraińskiego. Według niego Waszyngton musi uznać swoją odpowiedzialność i przestać ignorować obawy innych krajów o bezpieczeństwo.

  Ponadto dyplomata zdementował medialne doniesienia, jakoby chińskie MSZ zaleciło chińskim firmom naftowo-gazowym ograniczenie udziału w projektach w Rosji, by nie podlegały zachodnim sankcjom. Wang Wenbin podkreślił, że nasze kraje kontynuują zwyczajową współpracę handlową i gospodarczą opartą na zasadach wzajemnego szacunku, równości i wzajemnych korzyści.

  No proszę, czy ktoś ma jeszcze złudzenia, że Chiny i Rosja to wspólna sprawa, chyba wszystko w temacie.

 16. Carlos said

  Admin nie widzi problemu ani powodu do chóralnego potępienia Rosji. Nie chcą kupować za ruble? No to nie. Nie dostaną gazu i tyle. Niech sami go produkują, pierdzistołki. A gaz od Rosji kupią inni.
  Admin
  pod warunkiem ,ze Putin im zamknie kurek, a z tym sie jakos ociaga

 17. adam_54 said

  Nie rozumiem w czym to G-7 ma problem……

  Niemcy sprzedadzą Rosjanom trochę „mercedesów” wezmą zapłatę w rublach…
  Niemcy kupują od Rosjan gaz – zapłacą rublami…

  Normalny to handel przecie …. to w czym problem ma to G-7 z rublami ???

  A może to G-7 chciałoby tak…..
  Niemcy kupują od Rosjan gaz – zapłacą euro…
  Rosjanie chcą kupić od Niemców „mercedesy” i …. „sankcje” Rosjanie słyszą i zostają z kupką papierków za które nic nie można…..

  Te G-7 myślą że Rosjanie to takie „indianie”, co wszystko oddadzą za jakieś „paciorki” które będą podziwiać , a które do niczego innego się nie nadają??? – :-DDD

 18. Maverick said

  Dochodzą do mnie słuchy że dobry Zelenski jest głównym udziałowcem w Baryzmie. Gdzie dorabiał sobie Stolec, Hunter synek Bidena, oraz inne dzieci lucyferianów z NWO jak Pellosi, Ramniego i wielu innych. To powinno obudzić największego poliniackiego głupka. Nie dziwota że dorobił się szybko i ma domki na Florydzie, za 48 milionów i za 15 milionów w Kostaryce.
  On okrada naród ukraiński w imię mądrości talmudzkiej, a durne Poliniaki wpłacają na wspieranie Upadliny co nie idzie na ludzi tylko na sprzęt wojskowy amerykańskich kabalarzy. Czyli Poliniak zawsze niedoinformowany i wyrolowany.

  ——–
  Burisma
  Admin

 19. Mietek said

  Do, Krzysztof M, nie będzie żadnej zamiany na dolary czy euro, piłka jest krótka, dostajesz ruble w zamian za sprzedaż swoich produktów do Rosji, jeśli nie masz czym handlować z Rosją, to zastawiasz w zamian za ruble złoto, które jest depozytem w banku Rosji..
  Prezydent Rosji powiedział: „ Zdecydowałem się wdrożyć zestaw środków, aby jak najszybciej przenieść płatności, zacznijmy od tego, za nasz gaz ziemny dostarczany do tzw. krajów nieprzyjaznych, za ruble rosyjskie ”. Proponuję uzupełnić to polecenie słowami: „ a także za złoto ”.

 20. Bezpartyjna said

  Re: P. Piotr B

  „Nuu jeszcze mozna umowy przerobic na papier toaletowy…szkoda papieru bo jest tego sporo….”

  Dobry pomysł dla symetrii, albowiem gdy byłam pięć lat temu we Lwowi nachalnie w wielu miejscach na ulicach sprzedawano turystom papier toaletowy z podobizną Putina. Byłam tym faktem zdumiona oraz zniesmaczona – mało finezyjny chwyt propagandowy.

 21. Carlos said

  Świat zachodni miał swój bieg

  Paul Craig Roberts

  Wiele zaskakujących zmian wczoraj. Rosja ogłosiła najwyraźniej rubel oparty na złocie lub powiązany ze złotem. Nie miałem czasu pomyśleć o wszystkich implikacjach. Informacje są trudne do zdobycia, ponieważ USA blokują rosyjskie wiadomości, aby kontrolować ukraińską narrację i propagandę wojenną. System z Bretton Woods załamał się, gdy Zachód przejął rezerwy rosyjskiego banku centralnego i wydaje się, że złoty rubel zwiększa koniec dolara amerykańskiego jako światowej waluty rezerwowej za Bretton Woods. Konsekwencje mogą być ogromne, a idioci z Waszyngtonu mogą bardzo żałować, że nie zostawili Rosjan w spokoju. Powtarzałem im w kółko, że Rosja miała ich dość, ale aroganccy idioci nie słuchali. Wydaje się, że sankcje spowodowały zmianę reżimu na Zachodzie, zmniejszając jego władzę i wpływy.

  Innym ważnym wydarzeniem jest to, że najwyraźniej Ukraina zgodziła się być krajem neutralnym, bez NATO, bez zagranicznych baz, bez broni nuklearnej i akceptuje wschodnią Ukrainę idącą na swój własny sposób. Zobaczymy, czy amerykańskiemu marionetkowi Zełenskiemu wolno podpisać to, na co zgodziła się Ukraina. Tymczasem Rosja wstrzymała atak na Kijów i koncentruje się na usuwaniu pozostałych nazistowskich milicji z Donbasu. Myślę, że rządy o niskim poziomie inteligencji w Polsce i Rumunii dojdą do wiadomości, a amerykańskie bazy rakietowe w tych krajach zostaną wkrótce zamknięte.

  Są to ważne zmiany, które mają wiele poważnych implikacji. „Reset” Światowego Forum Ekonomicznego został prawdopodobnie zastąpiony przez reset rosyjsko-chiński.

  Stany Zjednoczone tak długo żyły w arogancji, że się wydrążyły. Los świata zachodniego jest niejasny. Wydaje się, że nikt na kierowniczych stanowiskach intelektualnych, biznesowych czy politycznych nie wierzy w wolność i wolność obywatelską. Stany Zjednoczone z pewnością są zajęte pracą, która sama się anuluje: https://www.smithsonianmag.com/smart-news/more-than-600-places-in-the-us-will-remove-racist-slur-from-their- names-180979733/?utm_source=smithsoniandaily&utm_medium=email&utm_campaign=20220328-codziennie-responsywne&spMailingID=46610751&spUserID=NzQwNDU0NzQ5NDMS1&spJobID=2203110357&spReportId=MjIwMzS2MDM1

  Obecne pokolenia Amerykanów nie rozpoznają swojego kraju. Rzeki, góry, ulice, szkoły, przestrzenie publiczne, a nawet miasta tracą nazwy i zyskują nowe politycznie poprawne nazwy. Zwykle tak robią zdobywcy z zewnątrz, ale my robimy to sobie. Kraj, który niszczy własne zabytki i historię, ginie.

  Mój wniosek jest taki, że czasy Zachodu się skończyły. Zachód tonie w nagromadzonych błędach i degeneracji. Włókno moralne w szeregach przywódczych zniknęło.

  PAUL CRAIG ROBERTS

 22. AlexSailor said

  Proszę zauważyć, z jaką finezją Rosja zadała cios Zachodowi i jego systemowi (po czesku zachod znaczy SRACZ).
  Z taką lekkością, mimochodem, wyeliminowała dolara i euro z kolejnej przestrzeni.
  Teraz muszą sobie kupić rubla, którego nie mogą wydrukować w przeciwieństwie do dolara lub euro.
  Powód, dla którego Stany i Zachód toczą wojny od 20 przynajmniej lat, teraz dostaną jako nawet nie złośliwe działanie Rosji, ale prosty skutek swoich idiotycznych działań.
  Rosja w białych rękawiczkach zażądała zapłaty w może kiepskim, ale jednak pieniądzu przez nią kontrolowanym, zamiast w drukowanym bez opamiętania śmieciu zwanym dolarem lub euro, których wartość ostatnimi czasy utrzymywana była przez lotniskowce i groźby wobec chcących go ominąć.

 23. Pozycja ChRL

  patrz tekst „USA ponoszą bezsporną odpowiedzialność za kryzys na Ukrainie”

  https://wp.me/p7MweG-kz

 24. Andzia said

  Niemcy już kombinują jak zadośćuczynić wymaganiom Kremla. Mają kupować za ruble ale przez pośrednika, któremu będą płacić w euro. Taki sam mechanizm jak przy finansowaniu przez państwo w przeszłości niemieckich stoczni. Według unijnych dyrektyw państwa nie mogły bezpośrednio pomagać stoczniom, to Niemcy utworzyły jakąś fundację, którą finansowały z budżetu, a ta stocznie. Dla antypolaków u żłobu taki pomysł był nie do przyjęcia i stocznie w Polsce padły.

 25. NC said

  Re 12: Kto to załatwi?
  Myślę, że plemię handlowe, działając z Cypru.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: