Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o NATO może się samo rozbroić…
  revers o NATO może się samo rozbroić…
  ? o Wolne tematy (58 – …
  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Co nam zrobili ruskie
  Głos Prawdy o Co nam zrobili ruskie
  Anzelm o NATO może się samo rozbroić…
  plausi o Położyć kres patologii
  Anzel o Położyć kres patologii
  Anzelm o Położyć kres patologii
  bardzo o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Schiller na liście Ukraiń…
  prostopopolsku o Żydowska kloaka przetacza się…
  bryś o Co nam zrobili ruskie
  Us o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Smutna jesień życia Jana Pietrzaka

Posted by Marucha w dniu 2022-04-30 (Sobota)

85 lat temu urodził się Jan Pietrzak. Kiedyś wybitny artysta, dziś symbol tego jak wiele można zrobić by występować w telewizji. Stał się jednym z symboli pisizmu. A jego korzenie i wybory jako młodego człowieka wcale tego nie wskazywały.

Na jego przykładzie widzimy jak obłudna jest gra lustracyjno-dekomunizacyjna. Jan Pietrzak odmieniający przez wszystkie przypadki słowa komuchy, czerwoni, kacapy, onuce, bolszewicy, pzprowcy, prlowcy – ma do tego naprawdę średnio pasujący życiorys.

Postanowiłem przypomnieć pierwszą część życiorysu Jana Pietrzaka, bo druga od końca lat 60. jest znana i eksponowana.

Felietonista „Tygodnika Solidarność”, „Gazety Polskiej”, komentator PiS-owskiej Republiki i TVP Info urodził się w Warszawie jako syn polskiego komunisty Wacława Pietrzaka (1910-1942) Jego ojciec był robotnikiem, przedwojennym członkiem Komunistycznej Partii Polski (KPP). Walczył we Kampanii Wrześniowej, był ranny. W czasie okupacji należał do Młota i Sierpa oraz Związku Walki Wyzwoleńczej. Aresztowany przez Niemców był przez dwa miesiące przetrzymywany na Pawiaku, gdzie zmarł w październiku 1942 roku. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Grunwaldu III klasy.

Jego mamą była Władysława Pietrzak z domu Majewska (1907–1992). Była ona żołnierzem Batalionów Chłopskich. W latach 1947–1952 była posłanką na Sejm Ustawodawczy. Działała w Stronnictwie Ludowym, ale w latach 60-tych przepisała się do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR)

Jan Pietrzak od 1948 w Korpusie Kadetów im. gen. Karola Świerczewskiego w Jeleniej Górze. Ukończył tam również Oficerską Szkołę Radiotechniczną, służył w stacji radiolokacyjnej koło Zgorzelca. Był członkiem Związku Młodzieży Polskiej (ZMP), a także Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR). Studiował na kursie wieczorowo–zaocznym na Wydziale Socjologii Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR, którą ukończył w 1968 roku.

Od 1960 roku związał się z Estradą Poetycką klubu studenckiego „Hybrydy” w Warszawie. W 1967 roku powstał „Kabaret pod Egidą” Członkami zespołu artystycznego byli: Wojciech Brzozowicz, Jonasz Kofta, Barbara Krafftówna, Adam Kreczmar, Hanna Okuniewicz, Krzysztof Paszek, Anna Prucnal, Jan Raczkowski, Kazimierz Rudzki, Wojciech Siemion, Jan Stanisławski.

W latach 80-tych było coraz gorzej. … niestety. Bezrozumne poparcie dla Solidarności, start na prezydenta pod hasłami większego liberalizmu w gospodarce i poparcia dla NATO. W późniejszym okresie zaś poparcie dla PiS, udział w komitetach wyborczych Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy.

Szaleńczy antykomunizm sprawił że współpracował z Koftą i Kreczmarem a dzisiaj komentuje rzeczywistość na antenie TVP Info wraz z Marianem Kowalskim. Szkoda.

Celnie jego przeistoczenie opisał kol. red. Konrad Rękas: „Przemianę Pietrzaka zgrabnie ilustruje autocenzurowanie jednej z głośniejszych w swoim czasie jego piosenek, w której najpierw śpiewał: „Ojciec, a jakże, siedział przed wojną, Za komunę, za strajki i wiece…”, by następnie komunę zamienić na warcholstwo, a z czasem wyrzucić zwrotkę całkiem (…) Generalnie zaś problem Pietrzaka polegał chyba na niedopieszczeniu. Przez dekady był pieszczochem Partii, potem jak wielu (nie tylko artystów) rzucił ogrzewać się w słoneczku Solidarności, licząc na hołdy gdy ta przejmie władzę. Pechowo dla Pietrzaka – najpierw u żłoba znalazła się ekipa tzw. lewicy laickiej/korowszczyzny, z bardzo obszernym własnym dworem artystycznym. Pietrzak więc się obraził i zradykalizował na pozycje typowe dla deklaratywnie antykomuszej części post-Solidarności”

Ja będę starał się przypominać głównie Jana Pietrzaka sprzed oczadzenia styropianowego. Bo warto.

Łukasz Marcin Jastrzębski
https://myslpolska.info

Komentarzy 15 do “Smutna jesień życia Jana Pietrzaka”

 1. Anteas said

  Nie bardzo rozumiem ten artykuł.

  W naszych czasach normalnym jest że politycy są zawodowcami, więc mają takie poglądy za jakie im partia płaci. Ze naukowiec potrafi udowodnić naukowo każdą tezę, jak tylko odpowiednio wysokiego granta dostanie. Ze kobieta swawolna (i mężczyzna swawolny) idzie z każdym, kto zapłaci.
  Więc dla czego „wybitny” artysta nie miał by robić czegoś podobnego. Honor? Ilu już było takich co sprzedali honor za pieniądze. Niejaki J. Iskariota sprzedał ukochanego mistrza za pieniądze. I kupił sobie powróz.
  _________________________________

  A na koniec taki dowcip;
  Artysta malarz żyjący w skrajnej biedzie (jak każdy szanujący się artysta malarz) nie ma z czego opłacić czynszu za wynajem pokoju, więc właściciel chce go wyrzucić.
  Malarz mówi ze smutkiem; „kiedyś ludzie będą tutaj przychodzić i mówić tu mieszkał i tworzył wielki artysta.”
  A właściciel na to; „jak mi pan nie zapłaci to będą tak mówić już jutro.”

 2. Piskorz said

  re art Żeby zawsze tak było jak pan śpiewał ; https://youtu.be/XQ–OW4sK2o
  ps. Ostatni x widziałem pana na ul. Foksal w Stowarzyszeniu w dobrym humorze i zdrowiu, i w miłym towarzystwie płci pięknej. Zdrowia życzę..!

 3. Kar said

  – cienkusz/komuch pospolity

 4. Emilian58 said

  A cóż on takiego wybitnego zrobił?

 5. wlasnie said

  a niby kogo mial wspierac w ostatnich latach ?? skoro do wyboru byla platforma i pis .gdyby rzadzila po dzis mielibysmy lotos sprzedany orlen na skraju bankructwa,lot sprzedany plus kilka innych panstwowych wiekszych przedsiebiorstw ,pgn dalej by placil cwaniackim firmom wiatrowym 10 krotnosc ceny rynkowej za dostarczanie pradu bo przeciez umowy podpisane byla na 15 lub 20 lat . kopalnia Turow juz by byla zamknieta ,wszyscy przymusowo zaszprycowani lub zwolnieni z pracy , miliardy z 500 plus wziely by niemieckie firmy a dzici dalej by nie mialy co jesc . To by bylo na pewno a co wiecej ,,,,trudno powiedziec . Teraz pisowcom ta wojna poprzewracala w glowach i sam sie zaczynam martwic jaka za rak dwa bedzie wdziecznosc tych uchodzcow w stosunku do naszego kraju . Jakos nie slyszalem zeby choc jeden ukrainski oligarch miliarder powiedzial ze daje polsce choc 1 % swojego majatku na wsparcie jego uciekajacych rodakow ……mysle ze jeszcze by wzial .

 6. Zbyszko said

  Piękne podsumowanie wkładu w rozwałkę Polski :

 7. Maverick said

  Njagorzej jest wtedy gdy przechty komunistyczne udają wolnościowców, i konserwatystów. Pietrzak to taki przypadek, niby zmienili kierunek szczekania ale nie zmienili swojej urojonej mentalności.

  Ja wiem że ty niewielu W Polin pojmuje jak dla nich narrację nakręcają chazarskie przechrzty, operują emocjami i nienawiścią do Rosjan.
  Nie judziliby np. do wojen gdyby wiedzieli że wojny kosztują nie tylko życie frajerów ale i 90% tego co wypracowali inni poprzez cełe życie. Takim trzeba być frajerem aby to wszystko starcić dla kabalarzy którzy w międzyczasie nabijają sobie kasę. Wiedzieliby też że taka USA nie daje nic Upadlinie za darmo, tylko celowo zadłuża i wyssasa z niej życiowe soki bez względu jak wojna się potoczy. Tylko poliniackie chazarki rozdają dorobek życia Polaków, bo oni naprawdę w nosie mają nasze narodowe interesy. Gdy wolny i suwerenny konserwatysta wszystko kwestionuje, analizuje, patrzy jaki to będzie miało wpływ na jego kieszeń, i gdzie pójdą owoce jego pracy. Polskie media są w rękach chazarskich i są dobrzy w rozpowszechnianiu fałszywek nie tylko na temat wojny jak i co było jej powodem. Jednak cywilizowani ludzie wiedzą że chazarki to wrogowie ludzkości, wolności, i swobody wyrażania swoich nie skrepowanych myśli. Dlatego blokują swoje media aby nie pozwolić ludziom myślącym podważyć i fałszywiej narracji. Przeważnie zamieszczają jakies przedruki z brukowców kabalarzy co puszczają fałszywki dla ludzi ograniczonych umysłowo i kierujących się emocjami, nienawiścią i prostackimi zachowaniami. Obawiam się że od szczypawki będzie ci się tylko pogarszać.

  Ostrżeżenie przed tym co nadchodzi a kabalarze dalej nawijają makaron na uszy dla naiwniaków.

 8. Boydar said

  „Nie ważne co mówią, byle z nazwiskiem”

  typowy „Słowianin”

 9. revers said

  A gdzby wczesniej 30 lat temu panu Pietrzakowi pozwolil polski Kolomyjski, Biden Joe, odegrac role Zielinskiego?

 10. Kojak said

  od 5 WLASNIE .Pieprzysz pan duperele jak Piekarski na mekach ! Lotos zostal rozwalony przez skurwysynow zwanych :pizdzielcami ,ktorzy sa widac panskimi idolami . A obsrajtek zwany Obajtkiem doprowadza Orlen coraz bardziej na dno ! Nie wspomne ze Obsrajtek zatrudnil w Orlenie nieprzeliczalne ilosci pisowskich smieci dajac im krolewskie pensje . Firmy wiatrowe dalej biora absurdalne pieniadze co sie zaciekle ukrywa przed ludzi ! Twoi pizdzielce czlowieku poszli z nim jeszcze dalej niz PELO ! Wylaczaja nagminnie bloki w elektrowniach zeby twoje zlodzieje od wiatru w pierwszej kolejnosci dostarczali prad po idiotycznych cenach zaciekle ukrywanymi przed ludzmi. Twoi pizdzielce doprowadzili do absurdalnej katastrofy w kopalni Turow( tez zaciekle ukrywanej przed ludzmi !) ktora wyrzadzila olbrzymie straty niszczac wydajne i dogodne geologicznie zloza wegla do wydobycia ! BYla tez przyczyna obnizenia wody w Czechach ! Twoje 500 plus bierze w tej chwili1.000.OOO dzieci z Ukrainu ! Baranie ! Ludziom trzeba dac prace i placic za nia dobre pieniadze a nie rzucac <>aby oni tylko nie wyciagneli kopyta, udajac przy tym dobrego wujka ! Ty czlowieku robisz tu za pisowskiego kreta czy jestes zwyczajnie glupi ? I tak zle i tak niedobrze !

 11. Kojak said

  A NIE RZUCAC ,,PINCET PLUS,, ABY TYLKO NIE WYCIAGNELI KOPYTA

 12. Katarzyna said

  Pan Jan Pietrzak zamierzenie czy nie dopracował się pozycji, stanowiska Urbana PISu.

  Obecnie, gdy wiadomo że Solidarność to była jedną z pierwszych (prekursor?) kolorowych rewolucji organizowanych w późniejszym czasie hurtowo przez CIA (skoro był taki sukces w Polsce to dlaczego nie), to ówczesna działność Pana Pietrzaka, z dzisiejszej perspektywy może być ocenia wyłącznie jako bardzo szkodliwa, bo po prostu rozpraszała uwagę i usypiała polskie społeczeństwo.

 13. revers said

  Okazuje ze za PRL pan Pietrzak mogl mowic wiecej na swoich kabearetonach niz kazdemu mieszkancowi globu na dzis wydaje sie

  https://thenationalpulse.com/2022/04/28/ministry-of-truth-joe-bidens-new-disinformation-board-director-is-a-ukrainian-govt-advisor-who-was-pleased-by-the-censorship-of-hunter-bidens-hard-drive/

  Ministerstwo Prawdy juz nie jest fikcja literackaa Orwella z powieci ROK1984 a jak najbardziej porazajaca globalna prawda.

  Jeszcze w 1984 po wojnie wietnamskiej z 35 stacji radiowo telewizyjnych byla wolna w stanach, dzis to nie jedna komune przecigneli jankesi i popisowcy.

  O dysku Huntera juz sie nie dowiemy, ani o laboratoriach broni biologicznej na ukrainie i jak tu nagle 6 mln. ukraincow ozdrowialo i wjechalo do Europolin na karte rowerowa, bo na granicy ukraincy nawet karty rowerowej z qr kodem i atestem nie maja a chca zgarnac wszystkie socjaly i poczestunki dookola, w europi..

 14. Carlos said

  Pietrzak się kompletnie squrwil mówiąc wczoraj że Gierek był bandytą. Szmata kompletna ,bo za Gierka zbudował ten dom ,dzięki wyjazdom do USA.Za Gierka skończył studia za darmo,za orzebrzydlej komuny miał co jeść i mogła go mama sama wychować. Mam odruch wymiotny jak widzę takie kreatury.

 15. Zbyszko said

  Carlos @14 W pełni się zgadzam. Gdyby nie Gierek (a wcześniej Gomułka) to takie różne szałszpilerzyny pasałyby kózki na miedzach

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: