Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sarmatus Rex o Próby pisania historii Holokau…
  errorous o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Próby pisania historii Holokau…
  Boydar o Wstydliwe zakątki niezwyciężon…
  Boydar o Pomoc, jaką PiS udzielił Ukrai…
  decentr o Masakra na Placu Tiananmen – f…
  Liwiusz o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  bez loginu o Nikt nie obalał rządu Ols…
  MatkaPolka o Próby pisania historii Holokau…
  tom o Nikt nie obalał rządu Ols…
  bez loginu o Czy sztuczne mięso jest nieeko…
  Krzysztof M o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Putin podpisał dekret o sankcjach odwetowych

Posted by Marucha w dniu 2022-05-03 (Wtorek)

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał we wtorek dekret o odwetowych środkach gospodarczych w związku z nieprzyjaznymi działaniami niektórych krajów i międzynarodowych organizacji.

– Organy władzy federalnej, organy władzy Federacji Rosyjskiej, inne organy państwowe, władze lokalne, organizacje i osoby fizyczne podlegające jurysdykcji Federacji Rosyjskiej, z racji swojej działalności, wychodzą z tego, że od dnia wejścia w życie niniejszego dekretu w stosunku do niektórych osób prawnych, osób fizycznych i organizacji pozostających pod ich kontrolą, stosuje się specjalne środki ekonomiczne – czytamy w dekrecie opublikowanym na oficjalnym portalu informacji prawnych.

Dokument zakazuje dokonywania transakcji i wypełniania zobowiązań wobec zagranicznych osób fizycznych i prawnych, które zostały objęte rosyjskimi sankcjami odwetowymi, a także eksportu produktów i surowców wytwarzanych w Rosji.

>https://t.me/newsfactory_pl/2827?single

Rosyjski rząd ma 10 dni na sporządzenie listy osób i podmiotów, które zostaną objęte nowymi sankcjami odwetowymi.

Zapisy weszły w życie z chwilą publikacji dokumentu i będą obowiązywać do odwołania specjalnych środków gospodarczych.

Wcześniej wiele krajów zachodnich wprowadziło nowe sankcje wobec Federacji Rosyjskiej z powodu sytuacji na Ukrainie. W wielu krajach zamrożono konta rosyjskich organizacji i osób prywatnych. Według rzecznika prasowego rosyjskiego prezydenta Dmitrija Pieskowa zachodnie sankcje są bardzo poważne, ale Rosja przygotowywała się do nich z góry. Dodał, że wymagają one analizy i koordynacji departamentów w celu wypracowania środków reagowania odpowiadających interesom Federacji Rosyjskiej.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że polityka powstrzymywania i osłabiania Rosji jest długofalową strategią Zachodu, a sankcje zadały poważny cios całej światowej gospodarce. Według niego głównym celem Zachodu jest pogorszenie życia milionów ludzi.

Putin powiedział też, że Stany Zjednoczone i Unia Europejska skutecznie nie wywiązały się ze swoich zobowiązań wobec Rosji, zamrażając jej rezerwy walutowe. Dodał, że bieżące wydarzenia wyznaczają granicę pod globalną dominacją Zachodu zarówno w polityce, jak i ekonomii.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 8 do “Putin podpisał dekret o sankcjach odwetowych”

 1. minka said

  Wśród ewakuującej się pierwszej fali cywilów, którzy opuścili Azowstal, internauci „rozpoznali” znanego nazistowskiego snajpera.

  Sprawa jeszcze nie ucichła, a już pojawiły się nowe podejrzenia.

  Wcześniej, odnosząc się zeznań od pracownika Azowstalu, media informowały, że wśród nazistów z Azowa jest pewien amerykański generał . I że ten „wysokogwiazdowy” najemnik jest w stałym kontakcie z prezydentem Ukrainy.

  Dzisiaj, patrząc na materiał wyjściowy uratowanych cywilów, ludzie zastanawiają się:

  Czy wśród tych „cywilów” był przebrany obcy generał?

  Niektórzy sądzą, że to:

  „Ten ‚cywil’ w niebieskiej czapce, wojskowych butach i czymś przypominającym telefon satelitarny w kieszeni na piersi, na przykład wygląda bardzo podobnie do generała NATO w przebraniu”– pisze kanał Visionary Channel Telegram.

  Później, rzeczywiście okazało się, że kanadyjski generał Trevor Kadier został aresztowany podczas próby ucieczki z terenu Azowstala w Mariupolu.

  Według doniesień generał kierował biolaboratorium nr. 1, w którym 18 osób pracowało ze śmiertelnymi wirusami. Kadier został przewieziony do Moskwy, gdzie stanie przed sądem, donosi kanał 360 .

  Użytkownicy Twittera sugerowali, że jeśli generał zostanie złapany, za karę przetestują na nim nowe leki.

  Nie ma oficjalnego potwierdzenia ani obalenia tych informacji.

  Wcześniej informowano, że Azowstal ma generała wśród swoich najemników, który ma bezpośredni kontakt z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

  Może właśnie zatrzymanie generała kraju NATO spowodowało taką wściekłość w otoczeniu Zełenskiego i jego zachodnich partnerów, że postanowili rozszerzyć sankcje wobec Rosji?

  Jakby nie było, to czekają nas bardzo ciężkie czasy, i oby tylko- ponownie- nie doświadczyli Polacy zmagań wojennych walczących z sobą imperiów na terytorium naszego kraju.

  Syria przy tym, to jest mały pikuś!

  https://adnovumteam.wordpress.com/2022/05/03/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-03-05-2022r-2506-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-75/

 2. Maverick said

  Minka ponoć rząd Justina Trudeau odcina się od tego generała i zaczynają twierdzić że działał na własną rękę. Wiemy jednak że rząd kanadyjski jest tylko marionetką Klausa Schwaba, a naziści są tam mile widziany, sama Freeland wnuczka ukraińskiego nazisty piastuje bardzo wysokie stanowisko.

  https://ottawacitizen.com/news/national/defence-watch/canadian-officials-who-met-with-ukrainian-unit-linked-to-neo-nazis-feared-exposure-by-news-media-documents

  Takie głupoty opowiada chazarski banderowiec Dudzian. Chodzi o wynarodowienie Polaków. Czego nie zrobiły rozbiory, tego dokonają chazarki i banderowcy.

  https://www.facebook.com/messenger_media/?thread_id=100004145820227&attachment_id=726371865166884&message_id=mid.%24cAAAABxxgtMmGu8epLmAioJeHbYSZ

 3. minka said

  „Uderzenie będzie BŁYSKAWICZNE!” Władimir Putin OSTRZEGA kraje zachodu

  po co te kagańce na twarzach?

 4. minka said

  Pułkownik Richard Black: USA prowadzący świat do wojny nuklearnej

  „ Ukraina jest bez znaczenia dla Amerykanów; nie ma wpływu na nasze codzienne życie.
  A jednak gramy w tę lekkomyślną grę, która ryzykuje życie wszystkich ludzi w
  Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej za nic! Po prostu absolutnie za nic! ”

  Mówisz o Nowym Jorku, prawdopodobnie o samym Nowym Jorku, nie tylko wszyscy zostaliby zabici, ale prawdopodobnie ludzie nie mogliby zamieszkiwać Nowego Jorku przez setki lat później. Ale nie tylko przestałby być miejscem tętniącego życiem ludzkiego życia, ale prawdopodobnie wychodzącego przez może pół tysiąclecia, nie przywróciłoby żadnej cywilizacji.”

  płk Richard Black, senator Richard Black, który po odbyciu 31 lat służby w Marines i wojsku,
  następnie służył w Izbie Delegatów Wirginii od 1998 do 2006 roku oraz w Senacie Wirginii od 2012 do 2020 roku.
  Pilot helikoptera, odbył 270 misji bojowych w Wietnamie.

  Makow – Zorganizowane żydostwo (i masoneria) próbują sprowokować wojnę nuklearną. W tym wywiadzie Black mówi, że Stany Zjednoczone i Zachód zostaną całkowicie zniszczone.

  Rosja jest prawdopodobnie bardziej obdarzona zasobami naturalnymi niż jakikolwiek inny naród na Ziemi.

  Są głównym producentem zboża, ropy naftowej, aluminium, nawozów, ogromnej liczby rzeczy, które wiążą się z całą światową gospodarką. I bez wątpienia są ludzie, którzy patrzą na to i mówią: „jeśli zdołamy jakoś rozbić samą Rosję, powstaną fortuny, na których będą zarabiać dziesiątki bilionerów”. I jest w tym pewna atrakcja. Z pewnością widziałeś już, jak to się dzieje, kiedy zagraniczne interesy przejmują Ukrainę i zabierają ich ogromne zasoby….

  Rosja przeszła od oficjalnego kraju ateistycznego, do miejsca, w którym stała się zdecydowanie najbardziej schrystianizowanym głównym narodem w Europie. Nie tylko ludzie, najbardziej schrystianizowani ludzie w każdym większym kraju w Europie, ale sam rząd bardzo wspierał Kościół, wiarę chrześcijańską. Zmienili swoją Konstytucję, aby powiedzieć, że małżeństwo jest związkiem jednego mężczyzny i jednej kobiety. Zaczęli bardzo restrykcyjnie stosować aborcję. Zakończyli praktykę adopcji za granicą, gdzie niektórzy ludzie wyjeżdżali do Rosji i adoptowali małych chłopców w niemoralnych celach. Więc stali się zupełnie inną kulturą.

  H.MAKOW

 5. Olo said

  Wszędzie słychać – zachód, zachód, zachód, ale przecież tę bezsensowną wojnę już od 2014 roku prowadzi żydobanderowski reżim dobrej zmiany, a nie żaden tam zachód.

  Czy ktoś tu widzi przywódców Niemiec, Francji i innych państw zachodnich? Bo ja tu widzę tylko żydobanderowskiego Kurdupla, któremu wydaje się chyba, że jest współczesnym wcieleniem Stepana Bandery.

 6. Piskorz said

  re 3 Putin powinien jeszcze dodać…o tych asach w rękawie, które ma Rosja.
  O tym pisze dr R. Kilde w swojej książce „Jasne światło- w ciemności tunelu.”.

 7. minka said

  Staliśmy się już „niezależni od gazu z FR”, czyli jak informuje ‚Gazprom” (cytat) „Polska zaczęła otrzymywać rosyjski gaz fizycznym rewersem z Niemiec…Po odmowie zakupu gazu z Federacji Rosyjskiej za ruble, polskie władze zaczęły odbierać rosyjskie paliwo fizycznym rewersem z Niemiec. Poinformował o tym w środę 4 maja oficjalny przedstawiciel Gazpromu Siergiej Kuprijanow”;

  https://iz.ru/1330073/2022-05-04/polsha-nachala-poluchat-rossiiskii-gaz-cherez-fizicheskii-revers-iz-frg

 8. Maya said

  Russian Sanctions On Europe

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: