Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  Lily o Szczytowanie przed dołowaniem
  How Too Ansys (@Ansy… o Szczytowanie przed dołowaniem
  corintians o Koncepcja goni koncepcję
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Dusiciele wielcy i mali

Posted by Marucha w dniu 2022-05-15 (Niedziela)

Na kilka dni przed 9 maja świat wstrzymał oddech, a w każdym razie – takie można było odnieść wrażenie na podstawie wiadomości płynących z niezależnych mediów głównego nurtu, powtarzających albo informacje przygotowywane przez ukraiński Sztab Generalny, albo przez wywiad amerykański lub brytyjski, no i oczywiście – wykoncypowane na własną rękę przez dziennikarzy tubylczych – co też w rocznicę zwycięstwa nad Niemcami wykoncypuje zbrodniarz wojenny, zimny ruski „nazista” Putin, który będzie przyjmował w Moskwie defiladę „bandytów”.

Telewizja rządowa i zaprzyjaźnione z nią media, darzone niesłabnącą życzliwością przez rząd „dobrej zmiany” i spółki Skarbu Państwa, rywalizują z telewizjami nierządnymi, kto wymyśli lepsze obelgi i bardziej zjadliwe przymiotniki na określenie Rosji i Rosjan.

Przypomina to publicystykę z czasów stalinowskich, kiedy to Wanda Odolska, czy Stefan Martyka pryncypialnie rozprawiali się z „amerykańskimi podżegaczami wojennymi” i „mordercami koreańskich dzieci”. Teraz okazuje się, że „zbrodniarz wojenny” tak samo uwziął się na dzieci, których – jak podaje strona ukraińska – zginęło już około 200. To oczywiście tragedia, chociaż w porównaniu ze 126 tysiącami cywilów, jacy – podług źródeł amerykańskich – zginęli w następstwie „operacji pokojowej” w Iraku, nie jest to dużo.

Ale przecież nie liczby mają tu znaczenie, tylko sprawa. Iraccy cywile zginęli w słusznej sprawie, oddali życie dla demokracji, podczas gdy cywile ukraińscy, a zwłaszcza dzieci, z ręki „nazisty” i „zbrodniarza wojennego”, giną w sprawie głęboko niesłusznej.

Wokół tego pojawiają się zresztą nieporozumienia, jak choćby z papieżem Franciszkiem, który w wywiadzie dla „Corriere della Sera” wyraził przypuszczenie, że przyczyną wojny, jaka Rosja na Ukrainie prowadzi z Sojuszem Północnoatlantyckim, mogło być „szczekanie NATO pod rosyjskimi drzwiami”. Strasznie zasmuciło to pana red. Tomasza Terlikowskiego – bo przecież kto jak kto – ale papież powinien stosować się do przykazań nowych Naszego Złociutkiego Pana z Waszyngtonu.

Miejmy nadzieję, że pod wpływem tych krytycznych głosów papież Franciszek się opamięta i odtąd będzie mówił tak, jak „wszyscy”.

A skoro już o „szczekaniu” mowa, to warto odnotować informację ze schroniska dla zwierząt we Wrocławiu, gdzie schroniło się kilkanaście psów z Ukrainy, w dodatku – wszystkie ślepe. Jak wiadomo bowiem z komunikatów ukraińskiego Sztabu Generalnego, rosyjscy „nazistowscy bandyci” – oczywiście w przerwach między gwałceniem kobiet – zajadają się psiną. Najwyraźniej jakimiś sekretnymi kanałami ta wiadomość trafiła do psów, które postanowiły uzyskać status uchodźców i przedostały się aż do Wrocławia.

Tymczasem „wszyscy” posłusznie wstrzymywali oddech w oczekiwaniu, że zbrodniarz wojenny 9 maja zrobi coś okropnego, na przykład – zarządzi koniec świata, żeby w ten sposób przykryć klęskę armii rosyjskiej na Ukrainie. Tymczasem 9 maja odbyła się w Moskwie defilada, podczas której Putin wygłosił przemówienie do tego stopnia przesiąknięte fałszem i krętactwami, że miłująca prawdę rządowa telewizja w Warszawie nie chciała ich powtarzać nawet przez papierek, więc tak naprawdę nie bardzo wiemy, co powiedział.

Na razie jednak koniec świata ani nie nastąpił, ani nawet chyba się nie zaczął, więc świat odetchnął z ulgą i znowu rozpoczęły się pielgrzymki do Kijowa. Po spektakularnej pielgrzymce z udziałem amerykańskiego sekretarza obrony, który – jakby się umówił z papieżem Franciszkiem – powiedział, że celem tej wojny jest obezwładnienie Rosji, do Kijowa przygalopował też kanadyjski premier Trudeau, który odniósł chwalebne zwycięstwo nad „Konwojem Wolności”, próbującym wierzgać przeciwko nieubłaganemu ościeniowi.

Tylko patrzeć, jak do Canossy pofatyguje się też niemiecki prezydent, bo prezydent Zełeński chyba mu wybaczył, chociaż nie wiadomo jak będzie, bo szefowa niemieckiej dyplomacji niedawno powiedziała, że droga Ukrainy do Unii Europejskiej może być długa.

Kiedy rosyjscy „naziści” demonstrowali w Moskwie przeciwko „nazistom” ukraińskim, ambasador rosyjski w Warszawie chciał złożyć kwiatki pod pomnikiem żołnierzy sowieckich. Tymczasem zebrał się tam tłum osób należących do rozmaitych płci, tym razem nie na golasa, tylko poubieranych w rodzaj całunów, dla rozmaitości pochlapanych czerwoną farbą.

Celem zebranych było przeszkodzenie ambasadorowi, co pan minister policji Mariusz Kamiński potraktował z pełnym zrozumieniem i dlatego nie nalegał, by policja interweniowała. Skoro okazało się, że jest bezpiecznie, to zaraz pani Iryna Ziemlana, podająca się za ukraińską „dziennikarkę i aktywistkę”, oblała ambasadora czerwoną farbą. W efekcie dyplomata się ewakuował, a drogę ewakuacji zabezpieczała mu już policja.

Ta pani Iryna aktywowana była już wcześniej, podczas blokady przejścia granicznego w Koroszczynie, kiedy to ukraińscy uchodźcy i ich polscy podwykonawcy nie przepuszczali białoruskich i rosyjskich ciężarówek, a policja wszystkiemu się przyglądała. Najwyraźniej szef policji pan Kamiński skądś wie, że nie wolno mu sprzeciwiać się ukraińskim uchodźcom, bo w przeciwnym razie Biały Dom przypomni mu, skąd wyrastają mu nogi.

Warto przypomnieć, że snop światła na te zależności skierował pan Łukasz Jasina, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, szczerze oświadczając, że „Polska jest sługą narodu ukraińskiego”. Ano, jeśli taki jest rozkaz, to nic na to poradzić nie można, tylko posłusznie służyć.

Wprawdzie pan minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że incydent z ambasadorem jest „godny ubolewania”, ale w kręgów rządowych dobiegają fałszywe pogłoski, jakoby pan premier Morawiecki, który w służbie Ukrainie i ukraińskiemu narodowi nie pozwoli się nikomu wyprzedzić, stosował wobec niego jakieś podstępne podchody, podobnie jak pod pana ministra Ziobrę. Ponieważ pan minister Ziobro uporczywie odmawia poparcia pomysłowi pana prezydenta Dudy, by w wojnie hybrydowej, jaką Niemcy prowadzą z Polską i Węgrami pod pretekstem praworządności wywiesić białą flagę. Polegałoby to na możliwości powtarzania postępowania sądowego od początku, jeśli któraś ze stron podniosłaby zarzut, że dotychczas postępowanie prowadził sędzia „nielegalny”, to znaczy rekomendowany do nominacji panu prezydentowi przez nową Krajową Radę Sądownictwa.

Ponieważ licznik naliczania kar dokłada do polskiego sztrafu każdego dnia milion euro i nabił już ponad 200 mln, zniecierpliwiony pan marszałek Terlecki powiedział, że w PiS narasta przekonanie, że „nielojalnych” co to wkładają kije w szprychy kół rozpędzonego parowozu dziejów, trzeba „odstrzelić”. Ale „odstrzelenie” 19 posłów Solidarnej Polski pozbawiłoby ostatecznie rząd „dobrej zmiany” większości parlamentarnej, a w takiej sytuacji trzeba by chyba powtórzyć manewr z roku 2007, kiedy to Naczelnik Państwa złożył dymisję swego rządu. Efektem tego eksperymentu było jednak przejęcie rządów przez obóz zdrady i zaprzaństwa, któremu przewodziła Volksdeutsche Partei pod przewodnictwem Donalda Tuska, który jest wrogiem publicznym zaraz po „naziście” i „zbrodniarzu wojennym” Putinie.

Najwyraźniej minister Ziobro też o tym wie i nie kuca przed groźbą „odstrzału”, podkreślając, że to on miał rację kiedy ostrzegał, że zgoda na „mechanizm warunkowości”, której udzielił premier Morawiecki doprowadzi do szantażowania Polski pod byle pretekstem – a jednocześnie popierając kandydaturę Adama Glapińskiego na kolejną kadencję prezesa NBP – co ma spore znaczenie w sytuacji, gdy opozycja zjadłaby go bez musztardy, niczym Putin ukraińskie dzieci.

Tak sprawdzają się w naszym nieszczęśliwym kraju słowa Klucznika Gerwazego z „Pana Tadeusza”: „Gdy wielki wielkiego dusi, my duśmy mniejszych – każdy swego”.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 18 do “Dusiciele wielcy i mali”

 1. Yuppii said

  Ja odnoszę wrażenie, że wszyscy na około nas duszą . My raczej nikogo nie dusimy. Ukraincy wygrali wczoraj z nami 12-0 .
  Jedzenie „genetycznie edytowane (modyfikowane)” – kolejny etap Wielkiego Resetu
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/05/jedzenie-genetycznie-edytowane.html

 2. Mietek said

  Dobrze napisane, dzisiejsza pisowska Polska to totalna propaganda, głupota, tępota, itp, bezmiar debilizmu i fanatyzmu, według mnie ukropol odlicza swoje ostatnie dni, zima która nadchodzi, będzie początkiem końca dla pisowskiej Polski, jesteśmy bez gazu, bez węgla, bez przyjaciół, wokół pełno wrogów, u których pis sobie nagrabił aż nadto.

  A na wschodzie coraz lepiej, jak to mówią, wszystko idzie zgodnie z planem.

  „Ukraińcy są przyciśnięci do muru”: w USA zaczęli zdawać sobie sprawę, jak zakończy się operacja specjalna Federacji Rosyjskiej
  15 maja 2022
  Federacja Rosyjska, mimo prób udzielenia Kijowowi pomocy wojskowej przez USA i UE, wszystkie swoje cele osiągnie w specjalnej operacji denazyfikacji i demilitaryzacji Ukrainy.

  Do takiego wniosku doszedł amerykański ekspert wojskowy Scott Ritter.
   W rozmowie z lokalnymi mediami szczegółowo opowiedział, jak zakończy się rosyjska operacja specjalna, a także wyjaśnił, dlaczego amerykańskie dostawy broni nie będą miały znaczącego wpływu na wynik kryzysu ukraińskiego.

  Scott Ritter przypomniał, że Rosja trzyma się pewnej strategii polityki zagranicznej, podczas której prowadzona jest specjalna operacja denazyfikacji i demilitaryzacji Ukrainy. 

  Stany Zjednoczone, dostarczając broń do Kijowa, jedynie opóźniają rozwiązanie kryzysu ukraińskiego, nie myśląc o konsekwencjach swoich działań.

  Według amerykańskiego analityka wynik operacji specjalnej jest już przesądzony. 

  Rosja osiągnie wszystkie swoje cele, bo ma potężny potencjał militarny, a także przemyślaną taktykę. W najbliższym czasie nastąpi punkt zwrotny, który pozwoli Siłom Zbrojnym Rosji rozpocząć aktywną ofensywę, przełamując wszystkie fortyfikacje wojskowe Sił Zbrojnych Ukrainy i batalionów nacjonalistycznych.

  „Nie ma wątpliwości, że Ukraińcy są przyciśnięci do muru” – wyjaśnił ekspert.

  Ritter zauważył, że Stany Zjednoczone zaczęły zdawać sobie sprawę, że operacja specjalna Rosji zakończy się całkowitą kapitulacją kijowskiego reżimu.

   Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, a także jego zwolennicy, będą zmuszeni do spełnienia wszystkich warunków stawianych przez Moskwę, a także do porzucenia militarystycznych planów przystąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

 3. Mietek said

  A co mówią na Białorusi, Uwaga!

  Białoruski minister obrony Chrenin zapowiedział rychłą ekspansję OUBZ
  15 maja 2022

  Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ) zamierza się rozwijać i za kilka lat obejmie kilkadziesiąt krajów. 

  O tym powiedział minister obrony Białorusi Wiktor Chrenin.

  Według Khrenina OUBZ zademonstrowała gotowość bojową i pokojowość, więc w najbliższej przyszłości nie będzie już obejmować sześciu państw.

  „Będą to dziesiątki państw, które cenią pokój i stabilność, a nie agresywność i zmianę systemu politycznego innych państw” – podkreślił szef białoruskiego departamentu wojskowego.

  Wcześniej Khrenin mówił, że do końca 2022 r. w OUBZ pojawi się formacja ochrony radiacyjnej, chemicznej i biologicznej.  

  Co Panowie NATO?

 4. Mietek said

  Jeszcze jeden ważny komentarz!

  Senator Dżabarow: Rosja nie pozwoli NATO na rozmieszczenie baz wojskowych na terytorium Ukrainy.
  15 maja 2022

  W przypadku pojawienia się na terytorium Ukrainy baz wojskowych Sojuszu Północnoatlantyckiego Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej uznają je za uzasadniony cel uderzeń.

   Taką opinię wyraził senator Władimir Dżabarow w rozmowie z korespondentem międzynarodowej redakcji Federalnej Agencji Informacyjnej .

  Zdaniem polityka amerykański program pomocy dla Kijowa stanowi poważne zagrożenie zarówno dla gospodarki, jak i suwerenności tego kraju. 

  Na przykład, jako zapłatę za pożyczkę-dzierżawę, Waszyngton może zażądać od prezydenta Zełenskiego dzierżawienia terytoriów stanowych pod tworzenie strategicznych obiektów obronnych.

  „Jest to możliwe, choć trudne do zrealizowania. 

  Dlaczego rozpoczęliśmy specjalną operację wojskową demilitaryzacji Ukrainy?

   Bo naprawdę widzieliśmy, jak czerwone linie przesuwają się w kierunku naszych granic, jak wygląda i częściowo już się pojawiła infrastruktura NATO.

  Choć początkowo wszystko to było przedstawiane jako ośrodki szkoleniowe w Wielkiej Brytanii i USA, w rezultacie w przyszłości mogą pojawić się prawdziwe bazy.

   Ale myślę, że Waszyngton rozumie, że wszystkie takie obiekty i ich budowa staną się uzasadnionymi celami dla naszych sił zbrojnych – powiedział Władimir Dżabarow.

  Rosyjski senator dodał, że wraz z wyeliminowaniem pomocy wojskowej napływającej na Ukrainę i zniszczeniem jej przez Siły Zbrojne FR, obywatel Zachodu zacznie zadawać własnemu rządowi coraz więcej pytań.

  „Będzie niezadowolenie wśród zwykłych Amerykanów. Tak, ci sami kongresmeni oświadczą, że kraj przeznacza dużo pieniędzy na broń, która jest natychmiast niszczona.

  Myślę, że wszystkie te kwestie, wraz z rozpoczynającym się kryzysem gospodarczym, a to jest żywność, paliwo, finanse, myślę, że ludzie w Stanach Zjednoczonych również mogą mieć ciężkie czasy. 

  Nikomu nie życzymy krzywdy, ale tam też musimy o czymś pomyśleć. Nie są teraz tak potężni i wszechmocni, aby nie zwracać na to uwagi ”- podsumował Władimir Dżabarow.

 5. Emilian58 said

  Zapewne Admin nie puści mojego komentarza ale mnie strasznie ręce świerzbią więc zaryzykuję. Nurtuje mnie myśl taka że gdy już ten straszny Putin gwałci te biedne staruszki to po, której stronie pozostaje przyjemność?

 6. Maverick said

  Różne zródła podają sprzeczne informacje ale w Iraku zginęło 750 000 do miliona cywili, natomiast w Koreii Pólnocnej USA bez dyskryminacyjnie bambardowało miasto i wioski napalmem zabojając ponad 3 miliony. Dlatego nie jest cięzko zrozumieć ze Rosjanie unikają ofiar cywilnych gdy Ukraińcy chcą ich przysporzyć aby poruszyć opinię publiczną świata i pod takim kątem działa ich propaganda,

  Mój V-log o wojnie, Eurovision, i nowym pięknym świecie pod kontrolą NWO.

  Chodzą słuchy ze w biolabolatoria na Upadlinie nie tylko USA jest wmieszane ale i Niemcy i Polska, co narusza wszelkie konwencje o nierozpowszechnianiu broni biologicznej.

 7. Boydar said

  Tyle są warte „konwencje” z żydowskimi bandytami.

 8. Mietek said

  Chodzą słuchy ze w biolabolatoria na Upadlinie nie tylko USA jest wmieszane ale i Niemcy i Polska, co narusza wszelkie konwencje o nierozpowszechnianiu broni biologicznej.

  To że Niemcy były zaangażowane to ja już dawno temu podawałem, Rosjanie o tym pisali, w Rosji tym temacie wszystko wiadomo.
  Teraz chodzą słuchy że Niemcy próbowały namówić Rosję, pod pozorem braku żywności na świecie, na odblokowanie portu w Odessie do transportu zboża, jak wiadomo reżim ukraiński nie ma już czym płacić za broń, za paliwa, za gaz, więc chcą sprzedać całe zboże które im jeszcze zostało, tyle że Rosjanie nie tacy głupi żeby dali się nabrać, Kijów sprzeda zboże, a potem ogłosi w świat że ludność Ukraińska głoduje z powodu wojny z Rosją.

 9. Kojak said

  Ruskie GRU juz chyba podpisalo stosowne kwity na niejakiego Morawieckiego i teraz tylko zapewne trwa odliczanie na ich realizacje . Nie wybrazam bowiEm sobie zeby Rosjanie odpuscili mu te jego skrajnie bezczelne i ostentacyjnie bandyckie wybryki wzgledem Rosji i jej ambasadora BEZKARNYMI !

 10. Barbara Chojnacka said

  Mocny NEOS, czyli Mateusz Jarosiewicz

 11. Wy tu imć Michalkiewicz bajdu srajdu a kaczelnik edzie bić Moskala.

  Bolek tysz pedzioł, sze nie zostawi upadliny bez pomocy i zapewne zrobi Pucinowi jakiś desant na wrotach od stodoły, gdzieś kele Moskwy.

 12. Isreal said

  ad1
  ukraińce wygrałyby ten syf (oglądany, a jakżeby inaczej przez miliony obywately polin) nawet jak nie wystawiłyby artysty ….. skazani na sukces – do czasu

 13. Piotr B. said

  W tej chwili trwa operacja hirurgiczna Azowa…wielu raniac sie chcialo jako ranni byc ewakuowani,ale nie z ruskimi te numery.Rannych dokladnie „przeswietlaja”..I oczywiscie jest to dokumentowane.Tak mi pisza moi z Bieredianska.

 14. No tak, „Smrod palonej plesni i zmijowego plugastwa zatrzyma oddech Swiata”…

  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=29291
  ======================
  jasiek z toronto

 15. bronimySiebie said

  ad. 10 w wideo Mateusza Jarosiewicza pada niefortunna analiza Kosciola Katolickiego jako skorumpowanego organizmu, zapomina on jednak odroznic posoborowie Wojtyły od Tradycji Katolickiej. Pan Boydar chyba sie z tym zgodzi…..

  Kiedys byla mowa w Gajowce na temat zdrady Polskich Autorytetow Religijnych.

  GazetaWarszawska.com juz dawno to publikowała i tam jest ten dobry tekst gdzie Fatima jest kluczem do Polski dzisiejszej –

  https://gazetawarszawska.com/index.php/sancta-ecclesia/7067-fatima-lessons-from-poland

  Ten sam tekst google podaje jako pdf – tutaj, i LEPIEJ CZYTAC w pdf — niesamowicie bardzo duzo materiałow w tej witrynie !!! — –

  Click to access B636_Conversion_2.pdf

 16. Barbara Chojnacka said


  Niestety, Mateusz Jarosiewicz to oszust

 17. Boydar said

  Tylko idiota by się nie zgodził 🙂

  Trzy razy w życiu byłem idiotą, wystarczy.

 18. Marek said

  Różne zródła podają sprzeczne informacje ale w Iraku zginęło 750 000 do miliona cywili
  ===
  Żydówa łolbrajt przyznała, że 500 tys zamordowanych dzieci irackich było warte poświęcenia, więc liczba wyżej jest za niska na pewno.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: