Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (38 – 2022)

Posted by Marucha w dniu 2022-05-15 (Niedziela)

Premier Kanady, Justin Trudeau, ma pomysł ma walkę z biedą i bezdomnością – to znaczy refundowaną eutanazję, czyli wspomagane samobójstwo. Rząd Trudeau twierdzi, że oferuje refundację eutanazji ludzi, którzy są „zbyt biedni, aby nadal żyć godnie”.

P. Adolf Hitler miewał podobne pomysły.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2022/05/08/wolne-tematy-37-2022/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2022/05/20/wolne-tematy-39-2022

Gajowy Marucha

Komentarzy 213 do “Wolne tematy (38 – 2022)”

 1. Boydar said

  @ Pani Bezpartyjna

  To nie temat na teraz, proszę Szanownej, i nie na moje dzisiejsze samopoczucie, mógłbym kogoś urazić niepotrzebnie, a przecież i tak już ma za swoje.

  Ale żeby nie była Pani taka bardzo stratna, to przypomniałem sobie taki jeden niekawał –

  Leci, pełznie, biegnie stado plemników, jeden najdzielniejszy na czele stawki. Nagle staje jak wryty, aż mu się ogonek zespiralkował, odwraca się do towarzyszy i krzyczy z rozpaczą – zdrada panowie ! jesteśmy w du’pie !

 2. Magdalena said

  „78 rocznica dezercji Ukraińców spod Monte Cassino”

  TCHÓRZOSTWO CZY CHĘĆ WALKI PO STRONIE NIEMIEC?

  Tego na pewno nie wiemy. Pierwszej wersji odrzucić nie możemy, ponieważ alianckie bataliony i pułki dotychczas atakujące niemieckie umocnienia praktycznie przestawały istnieć, traciły do 90 % stanu. Tak czy owak tych sześciu ukraińskich dezerterów zamiast wyzwalać nazistowskie obozy koncentracyjne – wspierało dokonywane w tych obozach ludobójstwo. To nie byli bracia Polaków…”

  http://suozun.org/aktualnosci/i_78-rocznica-dezercji-ukraincow-spod-monte-cassino/

 3. osoba prywatna said

  Aloesowe ABC, część I
  .https://www.youtube.com/watch?v=I5SP3v6pwwk

 4. osoba prywatna said

  Piotr Korczarowski rozmawia z byłym ambasadorem Polski w Japonii, specjalistą z zakresu prawa międzynarodowego, dr. hab. Jackiem Izydorczykiem z UŁ.
  .https://www.youtube.com/watch?v=8pVoSemY1LI

 5. Magdalena said

  „Musisz to wiedzieć(1412)Bajdy UA. Długotrwałe przebywanie ze schizofrenikiem, grozi nabyciem choroby”

 6. Bezpartyjna said

  Jak Pan Boydar ma ciężki i trudny dzionek to ja tam nie naciskam, rozumie się. Poczekam na lepszy – jak Bóg da.
  Tak, dowcip znam, kiedyś dawno, dawno temu Dobrodziej mi go opowiadał.
  Kiedyś ludziska bardziej sobie żartowali, a teraz tylko ta polityka i gonitwa za dniem wczorajszym. Szkoda pisać 📖

 7. Głos Prawdy said

  KWACZKOW O NIEPOWODZENIACH, PORAŻKACH I TRAGEDIACH OPERACJI SPECJALNEJ.

  „Utrzymywanie kilku myśliwców w powietrzu przez cały czas w celu kontrolowania niezbyt ważnych i nie gęsto zaludnionych celów jest bardzo kosztowne i się nie opłaca, ale osłona ogniowa i środki obrony powietrznej mogą i powinne chronić trasy i lokalizację wojsk rosyjskich. Doświadczenia syryjskie nie nadają się do wykorzystania w tym przypadku na Ukrainie. Na Ukrainę dostarczono tysiące Javelin, Bayraktar и GROM, tysiące Switchblade -dronow kamikaze, system naprowadzania, system wsparcia artylerii. ISIS nie dysponowało takim sprzętem, który z kosmosu mógłby widzieć położenie celów i strzelać do nich. Operacja specjalna zakończyła się po trzech dniach, gdy tylko zebrali się na negocjacje i wycofali wojska z Kijowa, Czernigowa i z Sum, rozpoczęła się wojna. Rosja prowadzi wojnę z NATO na terytorium Ukrainy. Czeczenów jest niewielu na Ukrainie, około tysiąca osób, to nieprawda, że ich tam jest dużo. Niedawno ogłoszono, że USA dają Ukrainie 40 miliardów dolarów, a G7 – 30 miliardów euro. Sytuacja jest tragiczna: albo Rosja przejdzie do częściowej lub pełnej mobilizacji, albo nie doprowadzi to do niczego dobrego; przedłużająca się wojna prowadzi do ofiar śmiertelnych po obu stronach ku radości Zachodu i mało radosnych konsekwencji. ”
  —–
  Kwaczkow zawsze krytykował Putina, uważa go za politycznego handlarza, który bardzo boi się własnej armii, zorganizowania jej w taki sposób, ze jego władza stanie się niebezpieczna. Jest przekonany, że ten negocjuję z Zachodem i ulega mu na ich warunkach.
  Należy zrozumieć, że Kwaczkow jest wojskowym, nie jest politykiem i dlatego wychodzi z założenia, że jeśli chwycił za broń, walcz aż do zwycięstwa.
  Rosja w historii niewiele przegrywała. Ale często wygrywała z dużymi stratami – tak, to prawda, wieczna Rosyjska bezalaberia, lenistwo, wrogowie wewnątrz i dywersanci i inne przyczyny były przyczyną strat. Ale jak pokazało doświadczenie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, nawet po zrujnowaniu ogromnej liczby ludzi przez własną głupotę i pychę, Rosja (ZSSR) niby Samson biblijny ostatkiem sił odwraca się i zadaje cios wrogowi .

 8. Yagiel said

  W TVPeKurski jest Taka Osoba: Danuta Cholecka – a jednak Holecka, no proszę – niezwykle wykształcona oraz inteligentna ! Jakież ona mądre pytania zadaje gościom Programu ! Dziś po 20. zastanawiała się – w towarzystwie profesora i generała, którzy starali się dotrzymać jej zwycięskiego kroku – czy już dziś czy w przyszłym tygodniu Putin podda Rosję Ukrainie ? a może umrze najpierw ? (ostatnio wygląda porównywalnie z panią DH)
  Krótko mówiąc: zwycięstwo Ukrainy-no-i-Polin już jest przesądzone…
  Zupełnie tak samo jak 2 dni temu zwycięstwo Krystiana Ochmana wczorajsze…
  Co – nie wygrał ? No pani Danuto – obiecałaś…!

 9. Głos Prawdy said

  Konkurs Eurobachanalii jeszcze raz udowodnił, że zawsze, a zwłaszcza w ostatniej dekadzie, nie było tam sprawiedliwości i to nie talenty i ich kibice decydują o zwycięstwie. Rosja i Białoruś powinny chwalić Boga za to,że zostali uwolnieni od grzechu bycia wśród tego piekła, a tego, co się tam działo, nie da się inaczej nazwać. Eurowizja 2022 po raz kolejny była nieskrywanym szaleństwem, numery uczestników przypominały okultystyczne obrzędy, przeprowadzane bezpośrednio na scenie, demonstrowano symbole masońskie, sodomię i gender.
  Przerażającym był numer zawodnika z Polski. Wokół niego szalały cztery demoniczne istoty, które mogły symbolizować jeźdźców apokalipsy. W pewnym momencie na scenie rozbłysła błyskawica. Istniało poczucie, że świat ulega zniszczeniu. Błyskawica nawiązuje do Lucyfera. Sam artysta w tym czasie demonstrował gest trzech szóstek. Tekst piosenki pasował do wszystkiego, co działo się na scenie i zawierał wezwanie do opuszczenia świata fizycznego.

  Symbolika i czarna msza pod pozorem show w finale Eurowizji 2022

 10. Głos Prawdy said

  Zupa nie dla Polaka (Wrocław)
  .https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0juje2baAoCNAbspFVeKCYUQ1yeBgwNFSWHxrh2xCDZpZYXz7MwPsPxkZJbJiffwEl&id=100081101021062

 11. Jack Ravenno said

  Pinokio również ma pomysł – wysłać biedotę na Ukropię zaprowadzać „pokój”

  Poza tym – od samego początku tej ściemy piszę o ustawce i zaplanowanym uderzeniu w Europę. Przyznam – majstersztyk! Tak wprowadzać „sankcje”, aby najmocniej samemu oberwać. Wspaniały plan 🙂

 12. Polecam mój autorski felieton „Groźba wojny wewnątrz Polski w 2022 roku”. To aktualna analiza bieżących wydarzeń w kraju połączona z obserwacjami na polu geopolityki.
  https://piotr-marek.blogspot.com/2022/05/grozba-wojny-wewnatrz-polski-w-2022-roku.html

 13. piwowar said

  Teraz temat, który jakoś nasi hoplofobowie przeoczyli i nie skomentowali.

  Więc krótko:

  Jeden szczyl zastrzelił w Bostonie (Massachusetts) dziesięć osób a zranił jeszcze trzy. Większość murzynów. Sam się określa rasistą i antysemitą. (może nawet wie co te pojęcia oznaczają).

  W związku z powyższym, kilka podtekstów do przemyślenia.

  Po pierwsze, strzelanina odbyła się na wschodnim wybrzeżu, a tam prawo do posiadana a szczególnie użycia broni palnej jest absurdalnie restrykcyjne, a holofobia narzucana niemal siłą. Kilka lat temu na przykład ucznia pierwszej klasy szkoły podstawowej zawiesili w czynnościach ucznia za to ,że podczas przerwy śniadaniowej ugryzł bułkę tak że kształt ogryzka przypominał broń palną. Czemu takie strzelaniny nie zdarzają się np. w Kentucky albo Tennessee, gdzie każdy niemal chodzi pod rurą? (pytanie retoryczne).

  Dalej:. Wiek sprawcy dziwnie pokrywa się z wiekiem ochotnika, który dwa lata temu w Kenosha (Wisconsin) pomagał ochraniać lokalne biznesy przed hordami czarnych i trafił trzech białych, atakujących ramię w ramię z dziczą.

  Po trzecie, szajsmedia powyższych detali nie przytaczają, natomiast koncektrują się na kluczowym słowie anty- i tak dalej.

  Sprawa kolejna i dla nas najważniejsza, choć ogłupiony świat nie dba. Młody rasista występował pod emblematem pułku Azow, z przekreśloną literą N i tamgą. To oczywiście zamiecie się pod dywan.

  Po co komentarz?

  https://thesanghakommune.org/2022/05/15/azov-neo-nazi-emblem-used-by-buffalo-killer-15-5-2022/

 14. JanuszT said

  Ad.1 Dobre w ch…j Boydarze, jakie przenikliwe i dobitne, Brawo, brawo… brawo…

 15. Carlos said

  Kreml nigdy się nie uczy

  Paul Craig Roberts

  Słabe reakcje Kremla na prowokacje nadal zachęcają Zachód do sprowadzania do Rosji kolejnych i bardziej niebezpiecznych prowokacji. Prowokowanie Rosji jest nieodpowiedzialne dla Waszyngtonu i waszyngtońskich marionetkowych państw NATO. Ale widząc słabość Kremla, Zachodowi trudno się powstrzymać. Zachód teraz lekceważy rosyjskie groźby jako arogancję. W konsekwencji Zachód przeszedł od prowokacji do agresji. Dzięki dostawom broni i wsparciu dyplomatycznemu Zachód stał się de facto sojusznikiem w sojuszu z Ukrainą przeciwko Rosji.

  Kreml stoi teraz w obliczu znacznie rozszerzonej granicy z NATO z perspektywy Finlandii, z jej długą granicą z Rosją i bliskością Sankt Petersburga, przystępującego do NATO. W obecnej sytuacji Finlandii nie grozi niebezpieczeństwo rosyjskiego ataku, ale będzie, jeśli Finlandia przystąpi do NATO. Wejście do NATO oznacza, że ​​Finlandia będzie miała na celowniku nuklearnym, czego obecnie kraj nie jest. Oczywistym jest, że bezpieczeństwo Finlandii pogarsza się, jeśli Finlandia przystąpi do NATO.

  Dlaczego więc dołączyć?

  Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest to, że Waszyngton zapłacił fińskim przywódcom za zwiększenie presji na Kreml poprzez przystąpienie do NATO. Mam dobry powód, by w to wierzyć. Wiele lat temu byłem w Pentagonie w biurze bardzo wysokiego urzędnika, któremu zaproponowano ważne stanowisko. Skorzystałem z okazji, by zadać pytanie o coś, co od dawna mnie zastanawiało. Jak, zapytałem, Waszyngtonowi udaje się skłonić obce rządy do wspierania interesów Waszyngtonu kosztem ich własnych krajów? – Pieniądze – powiedział wysoki urzędnik Pentagonu. — Masz na myśli pomoc zagraniczną — powiedziałem. „Nie”, powiedział urzędnik, „dajemy przywódcom politycznym torby pełne pieniędzy. Jesteśmy ich właścicielami. Zgłaszają się do nas.

  Co jeszcze tłumaczy zainteresowanie Finlandii i Szwecji po tylu latach neutralności przystąpieniem do NATO, ale workami pieniędzy wypłaconych fińskim i szwedzkim przywódcom?

  Żaden kraj nie jest zagrożony atakiem ze strony Rosji. Ile dolarów potrzeba było, aby przywódcy tych krajów zdecydowali się sprzedać swoje kraje za brudną fortunę?

  Wyprzedaż idzie dalej niż Finlandia i Szwecja. Jeśli te kupione i opłacone rządy dołączą do NATO, sprzedają również cały świat zachodni. Byłoby to jasne nawet dla rosyjskich liberałów, którzy utrudniają istnienie Rosji jako suwerennego narodu, że świat zachodni zamierza zrobić to, co amerykańscy neokonserwatyści uznali za główny cel amerykańskiej polityki zagranicznej: zapobiec pojawieniu się rywala, który ma wystarczającą moc, by ograniczyć hegemonię USA.

  Dlaczego po trzech dekadach uznania tej doktryny za „główny cel amerykańskiej polityki zagranicznej” Kreml jej nie zrozumiał?

  W tym momencie nawet liberałowie na Kremlu powinni zrozumieć, że świat zachodni jest trwałym wrogiem, groźniejszym niż III Rzesza. Kiedy rosyjscy liberałowie zostaną zmuszeni do konfrontacji z tym faktem, czy nadal będą skłonni zamienić rosyjską suwerenność na akceptację przez Zachód?

  Rosyjski rząd to bardzo dziwny rząd. Kreml przez lata tolerował oligarchów z czasów Jelcyna, którzy kradli rosyjskie aktywa. Dziś rosyjski rząd nadal dostarcza swoim śmiertelnym wrogom energię i strategiczne minerały, aby mogli prowadzić wojnę z Rosją. Dyrektor Rosyjskiego Banku Centralnego zostawił rezerwy banku centralnego na niestrzeżonej półce, skąd Zachód mógł je ukraść. Putin nadal ma na swoim stanowisku kilku, którzy stworzyli system oligarchów, który wiązał Rosję w służebnej roli z zachodnim kapitałem finansowym.

  Rosyjski rząd zezwolił George’owi Sorosowi i jego organizacjom na działanie w Rosji, finansowanie i pranie mózgu rosyjskiej młodzieży przeciwko ich własnemu krajowi. Rosyjski rząd zezwolił zachodnim organizacjom medialnym na propagandę narodu rosyjskiego przeciwko własnemu rządowi.

  Kreml poderżnął sobie gardło, aby udowodnić, jak bardzo jest demokratyczny.

  Nic dziwnego, że rządowi rosyjskiemu nie udało się przekonać Zachodu, że prowokowanie Rosji oznacza śmierć i zniszczenie dla tych, którzy prowokują. Ta strategiczna porażka Kremla oznacza, że ​​coraz bardziej nasilające się prowokacje mają na celu zepchnięcie Rosji z powrotem do muru. W tym momencie bomby wybuchną.

  Całkowita i całkowita głupota rodzaju ludzkiego sprawia, że ​​można się zastanawiać, dlaczego Bóg dał dominację nad ziemią ludzkości, najmniej inteligentnej z gatunku.
  paulcraigroberts.org

 16. Z tymi plemnikami to było trochę inaczej. To ten najsłabszy wołał towarzysze zdrada, jesteśmy w dupie, wszyscy zawracają i biegną z powrotem a ten jeden idzie sobie spokojnie dalej naprzód i powiada sobie, tak rodzą się geniusze.

 17. Emilian58 said

  I NIKT się nie zastanowi, wykrzyczy czemu zbyt biedni? Ten rzekomy syn Fidela to parszywa łajza wystrugana z kału. Śmierć za biedę, wzorce już ma łachudra.

 18. revers said

  ad7

  Polska planuje wysłać swoje wojska do czterech regionów Ukrainy pod koniec maja „+++

  Stwierdzenie to wygłosił znany politolog Marat Baszirow.

  „Wojsko polskie przygotowuje się do wkroczenia na terytorium 4 zachodnich obwodów Ukrainy i ich zajęcia lub aneksji. Kijów oczywiście to odrzuca, ale Polska nie będzie zwracać na to uwagi. Warszawa podkreśla, że będzie to operacja pokojowa”. Baszirow kontynuował.

  Cóż, Polska zawsze okazywała się pierwszym wyborem w światowej politycznej wymianie ognia. Także we wbijaniu sztyletu w ciało ludzi żyjących w ubóstwie. Byłby to diabelski majstersztyk dla NATO, ponieważ pozwoliłby mu pośrednio obejść żądania Rosji i w ten sposób przeprowadzić ponowne rozszerzenie na wschód.

  Wątpliwe jest, czy zostanie ona zrealizowana, ponieważ Polska lubi szczekać, zanim dostanie druzgocące lanie.

  zrodlo Telegram

 19. Emilian58 said

  @GłosPrawdy
  To co się nazywa festiwalem eurochlewu to w zasadzie prawie od początku jarmark badziewia. Zdarzały się wyjątki i owszem. Ale te wyjątki były tak rzadkie jak ten „polski premier” Matołusz dwie lewe ręce Morawiecki.

 20. wnikliwym okiem said

  ” …oferuje refundację eutanazji … ”

  To bije po wyobraźni.

 21. Re: Artykul…
  Jak sie „towarzystwo” bedzie „sypalo” po tych „dawkach” covidwych, to ubezpieczenia nawet na „jesionki” zbankrutuja, dlatego juz w prowincji Quebec’u sa dwa „sklady pociagw” (krematoriow) po 40 wagonow kazdy dla „usprawnienia” nadciagajacego „problemu”…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=29291

 22. revers said

  Rosyjskie Ministerstwo Obrony opublikowało nowe dokumenty dotyczące amerykańskiego programu broni biologicznej na Ukrainie, w którym uczestniczyły również firmy Pfizer i Moderna.

  ” … W trakcie operacji wojskowej na terytorium Ukrainy ujawniono fakty dotyczące pracy ze wspomnianymi patogenami, które są potencjalnymi środkami do produkcji broni biologicznej. W tym samym czasie odkryto, że Ukraina zwróciła się do firmy produkcyjnej z pytaniem, czy mogłaby wyposażyć drony Bayraktar w urządzenia do rozpylania aerozoli.

  Ponadto 9 marca rosyjskie jednostki zwiadowcze wykryły w obwodzie chersońskim trzy bezzałogowe statki powietrzne wyposażone w 30-litrowe pojemniki i sprzęt do rozpylania preparatów. Pod koniec kwietnia w okolicach Kachowki znaleziono 10 kolejnych.

  https://www.anti-spiegel.ru/2022/neue-unterlagen-ueber-das-us-biowaffenprogramm-in-der-ukraine-veroeffentlicht/

 23. Halifax said

  https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/reports-u-s-admiral-surrenders-to-russia-in-mariupol-ukraine

  niejaki Admirał USA Olson w niewoli u Ruskich – U.S. Navy Admiral Eric Olson

 24. rafał said

  Gdzie wysyłać kartki pocztowe dla Marcina!
  Marcin Osadowski syn Mirosława
  Zakład Karny we Włocławku ul. Bartnicka 10 87-809 Włocławek

 25. ? said

  Koleje Indyjskie wstrzymują ruch pasażerski… aby przewozić węgiel
  14.05.2022

  W Indiach wstrzymano szereg kolejowych połączeń pasażerskich na kluczowych trasach, aby zwolnić przepustowość linii dla dodatkowych pociągów z węglem. Wszystko to w odpowiedzi na zbilżające się rekordowe zapotrzebowanie na energię elektryczną.

  Według wyliczeń, Koleje Indyjskie zawieszają 42 połączenia o niskim priorytecie. W ciągu miesiąca daje to 1081 odwołanych pociągów ekspresowych, regionalnych i pocztowych na ważnych korytarzach transportowych, które łączą zagłębia węglowe we wschodniej i południowo-wschodniej części Indii z północną i północno-zachodnią częścią kraju. Większość połączeń ma zostać przywróconych do 24 maja.
  https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/koleje-indyjskie-wstrzymuja-ruch-pasazerski-aby-przewozic-wegiel-108082.html

 26. Carlos said

  To mobilizacja wojenna, głupcze!
  KEVIN BARRETT • 15 MAJA 2022 R.• 1100 SŁÓW • 12 COMMENTS • ODPOWIEDZ
  Ćwierkać
  Reddit
  Udział
  Udział
  E-mail
  Wydrukować
  Więcej
  Wyszukaj tekst RSS

  Kampania Billa Clintona z 1992 roku pokonała urzędującego prezydenta George’a HW Busha z pomocą Rossa Perota i nieustannym skupieniem się na ostatecznym zakończeniu kampanii prezydenckich: „To ekonomia, głupcze”. Slogan Clintona zwięźle podsumował wiedzę zgromadzoną przez ponad dwa stulecia polityki prezydenckiej: Wyborcy utożsamiają urzędującego prezydenta i urzędującą partię ze swoim postrzeganiem obecnego stanu gospodarki. Jeśli czasy są dobre, prezydent i/lub jego partia prawdopodobnie zostaną ponownie wybrani. Jeśli nie, czas „wyrzucić włóczęgów”.

  Nauczyłem się tego w 1979 roku na kursie amerykańskiej historii gospodarczej na Uniwersytecie Wisconsin-Madison. Według profesora tajemnicą poliszynela było to, że każdy prezydent stara się zmusić Fed do pobudzenia gospodarki przed kampanią reelekcji, zwykle z pewnym sukcesem.

  Link do filmu

  Wybory w 2020 r. stanowiły klasyczny przykład wpływu obecnych trendów gospodarczych na wyniki wyborów krajowych. Pod koniec 2019 r. gospodarka USA kwitła, a Donald Trump dążył do łatwego zwycięstwa. Potem uderzył COVID-19, gospodarka załamała się i nagle Trump przestał wyglądać na „bardzo stabilnego geniusza” dla kluczowych transz niezdecydowanych, niedoinformowanych i/lub niezależnych wyborców. Ponadto, dzięki COVID i ekonomicznej implozji, Demokraci mogą zostać wciągnięci w znacznie bardziej histeryczne szaleństwo anty-Trumpowe, niż byłoby to możliwe w innym przypadku, prowadząc do szaleńczych i mocno finansowanych wysiłków na rzecz wyjścia z głosowania. Więc niezależnie od tego, czy Trump ma rację, jeśli chodzi o rzekome głosowanie w stanach wahadłowych, z pewnością ma rację, że gdyby nie pandemia COVID, wygrałby łatwą reelekcję.

  Teraz, gdy ustaliliśmy kluczowy związek między trendami gospodarczymi a perspektywami obecnych partii w wyborach krajowych, nadszedł czas, aby zadać pytanie za milion dolarów: Co myślą @ Demokraci?! Administracja Bidena, stojąca w tym roku w obliczu bardzo trudnych rywalizacji w połowie kadencji i przynajmniej równie monumentalnych wyzwań w wyścigu prezydenckim w 2024 r., podjęła pozornie idiotyczną decyzję o wysadzeniu amerykańskiej i światowej gospodarki poprzez sprowokowanie wojny z Rosją.

  Kiedy to piszę, akcje, kryptowaluty, a nawet rynek obligacji nie tylko wirują wokół porcelanowej miski, ale przedzierają się przez rury i są w drodze do oczyszczalni ścieków. Najgorsza inflacja od 40 lat, napędzana częściowo wyższymi kosztami żywności i energii w wyniku wojny Bidena z Rosją, zmusiła Fed do rozpoczęcia podnoszenia stóp procentowych, pchając Amerykę w najlepszym wypadku w kierunku stagflacji w stylu lat 70., albo scenariusza z 2008 r., a nawet 1929 r. w najgorszym. Coraz częstsze rozdawanie przez Bidena amerykańskich dolarów podatkowych na Ukrainę przyczynia się do chaosu gospodarczego i militarnego.

  Czy Biden jest starczy? Czy Harris jest idiotą? Czy demokraci mają skłonności samobójcze? Chociaż odpowiedź na dwa pierwsze pytania jest niewątpliwie „tak”, nie jestem pewien, czy kierownictwo Partii Demokratycznej i oligarchowie, którzy są jej właścicielami, są całkowicie nastawieni na polityczną autodestrukcję. W ich pozornym szaleństwie musi być jakaś metoda. I chyba wiem, co to jest:

  „To mobilizacja wojenna, głupcze!”

  Oligarchowie będący właścicielami Partii Demokratycznej (którzy mogą w pewnym stopniu pokrywać się z tymi, do których należą Republikanie) nie będą dążyć do sukcesu w 2022 i 2024 r., kierując się silną gospodarką. Zamiast tego mają nadzieję na zwycięstwo, wciągając nas w wojnę i waląc się w piersi, i mówiąc nam, żebyśmy wspierali naszych nieustraszonych przywódców wojennych – a jeśli nie, jesteś zdradzieckim, niepatriotycznym, kochającym Rosję, kochającym Putina, kochającym Trumpa transfobicznym białym nacjonalistą teoretyk spiskowy.

  Jeśli wojna stanie się wystarczająco zła, a propaganda wystarczająco głośna, ludzie zniosą niemal każdą ekonomiczną dewastację. Weźmy pod uwagę II wojnę światową. Mimo że Stany Zjednoczone przystąpiły do ​​wojny dopiero ponad dwa lata po jej rozpoczęciu i nigdy nie doświadczyły poziomu walk i strat poniesionych przez inne narody, Amerykanie szybko zostali przekonani do znoszenia drakońskich racjonowań, przymusowego poboru, wirtualnej niewolniczej pracy w fabryki wojenne i różne i różne nieprzyjemności gospodarcze, a wszystko to w imię pokonania złych, gorszych rasowo Japończyków o skośnookich oczach i złego, białego zwolennika supremacji Adolfa Hitlera. FDR, który krążył po reelekcję w 1940 roku, obiecując, że utrzyma Amerykę z dala od wojny, nie miał problemu z wygraną w 1944 roku pomimo złamanej obietnicy (i zdrady Pearl Harbor). Kiedy naród jest w stanie wojny totalnej,

  Moi rodzice byli dziećmi podczas II wojny światowej i oni (i moi dziadkowie) doświadczyli racjonowania żywności, racjonowania benzyny i prawie całkowitej niedostępności wszelkiego rodzaju towarów konsumpcyjnych, od urządzeń AGD po samochody. Brzmi znajomo? To tak, jak teraz zmierzamy – dopiero w 2022 roku mamy do czynienia jedynie z de facto racjonowaniem, ponieważ wielu ludzi nie będzie już mogło kupować swoich zwyczajowych przydziałów żywności, gazu i towarów. Na szczęście władze prawdopodobnie nie zaczną wydawać kartek żywieniowych, dopóki wojna się nie rozgrzeje.

  I podgrzeje to. Pozornie szalona polityka Bidena, zarówno zagraniczna, jak i krajowa, ma sens tylko przy założeniu, że zmierzamy w totalną III wojnę światową. Dlaczego USA miałyby odrzucać wielokrotne prośby Rosji o wynegocjowanie ukraińskiej neutralności i ograniczenie ekspansji NATO, prowokując tym samym rujnującą wojnę? Dlaczego przywódcy USA mieliby odrzucać propozycje Rosji (i Zełenskiego) dotyczące wynegocjowanego rozwiązania? Dlaczego mieliby tworzyć coś, co wkrótce stanie się rurociągiem zbrojeniowym o wartości 100 miliardów dolarów na Ukrainę, jednocześnie popychając Finlandię i Szwecję do przyłączenia się do NATO – posunięcie, które Rosja nieuchronnie przywita uderzeniami wojskowymi?

  Prawdziwi władcy imperium amerykańskiego, neokonserwatyści, którzy obalili Republikę 11 września 2001 roku, są zdecydowani na podbój świata. Najwyraźniej za kulisami podjęto decyzję, by walczyć z III wojną światową raczej wcześniej niż później, w służbie doktryny Wolfowitza, że ​​Stany Zjednoczone nie będą tolerować żadnych wyzwań dla swojej globalnej hegemonii.

  Neokoni jasno określili swoje stanowisko: albo będą rządzić planetą jednostronnie, albo ją zniszczą. Dlatego Imperium i jego wasale dokonują ekonomicznej dewastacji własnych ludzi i ludzi na całym świecie, gorączkowo mobilizując się do największej i najbardziej destrukcyjnej wojny w historii ludzkości.

  Jeśli mamy to powstrzymać, nadszedł czas. Kiedy NATO będzie oficjalnie w stanie wojny z Rosją, sprzeciw zostanie bezwzględnie stłumiony. A kiedy bomby nuklearne zaczną latać, spędzimy wszystko, co zostało z naszego życia, żałując, że nie zrobiliśmy więcej, aby powstrzymać neokonserwatystów Strangeloves przed realizacją ich szalonego marzenia o podboju świata.

  unz.com

 27. I*** said

  W minioną niedzielę,15 maja, odeszli Ignacy Gogolewski i Jerzy Trela… R.I.P.

 28. maxi said

  Czy to serio z tą refundowaną eutanazją? Nie bardzo wierzę.
  Jeżeli jednak to prawda, to ten Justin Trudeau prześcignął Hitlera.
  Hitler jaki był taki był, ale nigdy tego typu propozycji wobec ludzi biednych nie wysuwał. U Hitlera ubóstwo nigdy nie deklasowało człowieka.

 29. Boydar said

  Wuj Adolf to w ogóle był spoko gościu, no …

 30. ! said

  Głos Prawdy @

  Nazwisko + twarz + poglądy + tekst piosenki i występ =niepolak!

 31. Listwa said

  Często spotyka się twierdzenie, że aborcja to tylko temat zastępczy. Obecnie w Ameryce jest wyciągnięta stara sprawa i wyrok sądowy z 1973 r zezwalający na powszechną aborcję. Sprawa jest w toku i wszystko wskazuje na to, ze Sąd najwyższy Stanów zjednoczonych uchyli tamten wyrok i zgodę na aborcję.
  ustalania przepisów w tej materii przejdzie na rządy stanowe. Czyli władze stanowe ustalą, czy aborcja w danym stanie będzie dozwolona czy nie będzie.

  To co dzieje się obecnie w Ameryce w zawiązku z tym, pokazuje, że aborcja jest kluczowym tematem, pojawiają się protesty, wycie, próby ataków na sędziów, na Kościoły, groźby śmierci, przemoc, zapowiadane jest „gorące lato”. Tu trochę w temacie: https://www.zycierodzina.pl/amok-w-usa-aborterzy-pokazuja-swoja-prawdziwa-twarz/

  Po raz pierwszy w historii doszło do wyniesienia dokumentów z Sądu przed wydaniem wyroku (jest śledztwo w tej sprawie) aby takie wycie wzmocnić itd. Doszło nawet do tego, że szataniści wyszli z bajora i zaczęli oficjalnie żądać pozostawienia kwestionowanych przepisów aborcyjnych argumentując, że aborcja jest ich ważnym religijnym aktem i oni żądają poszanowania ich wolności i praw religijnych.

  To wszystko nie ma nic wspólnego np z wyborami parlamentarnymi w Polsce. To wróg pokazuje jak temat aborcji jest dla nich ważny, jak wyrwanie im aborcji z fundamentu jest atakiem na nich i na to do czego dążą.

  Aborcja jest grzechem ciężkim, wykonanie jej, jak i popieranie, ma znaczenie dla abortowanego dziecka, aborcyjnych morderców, jak i całego narodu.

  PoPisowe ministerstwa w Polsce postanowiły narzucić Fundacji życia i rodziny, aby ta informowała ukrainki przybywające do Polski o możliwości zabicia swego dziecka (co to niby ratują je przed rosyjskii bombami). Tu więcej, też zdjęcie :https://www.zycierodzina.pl/ministerstwa-sprzyjaja-aborcjonistom-zobacz-co-odpisaly-na-zapytania-o-aborcje/

  A żeby było ciekawiej oba tematy ściśle się wiążą:

  Bardzo łatwo o zwycięstwo, tylko trzeba chcieć i wiedzieć.

 32. Piskorz said

  !!! Zamiast trywialnych dowcipów należy przypomnieć nazwisko Ign. Łukasiewicza, naszego szejka z Galicji /bo ten rok jest jego rokiem/. Na świat
  przyszedł 200 lat a zmarł przed 140 laty. B. dużo zrobił dla górnictwa naftowego. Był też filantropem, wspierał dążenia niepodległościowe wiele zrobił dla swojej społeczności /np drogi/. Reszta w sieci jak kto chce..

 33. lewarek.pl said

  Jaja na festiwalu Eurowizji! Polska dostała w dupę za sprawą… ukraińskich i polskich jurorów.
  Konkurs piosenki Eurowizji wgrał – oczywiście! – ukraiński zespół „Kałusza”. Od polskiego jury dostał najwyższą note 12 punktów, a informację o tym przewodnicząca polskiego sądu konkursowego Idą Nowakowska z kurwizji zakończyła słowami: „Sława Ukrainie!”.
  Ale rewanżu ze strony ukraińskiej nie było. Ukraińskie jury nie przyznało ani jednego punktu polskiemu piosenkarzowi Krystianowi Ochmanowi, także preferując swój zespół.
  Inaczej ocenili Ochmana ukraińscy telewidzowie, którzy dali mu najwyższą note.
  W ostateczności Ochmana zajął 12. miejsce.
  Media w Polsce i politycy zacukali się co nieco.

 34. revers said

  Ogromne kontrowersje wzbudził fakt, że ukraińskie jury nie przyznało ani jednego punktu polskiemu reprezentantowi podczas Eurowizji. Burza odbiła się szerokim echem w niemal całej Europie.

  https://dorzeczy.pl/opinie/301384/eurowizja-2022-glosowanie-a-stosunek-ukraincow-do-polakow.html

  Im glebiej wchodza poliniaki w ukropska styje tym mniej dostaja z uni, z eurowizji, jescze cal logistyke transportu z transportem oddadza ukrom i bediezie cacy, po europejsku inaczej.

  Tylko w Czechach juz oficjalnie wysyla sie ochotnikow na „safari” wschodnie, nmam nadzieje ze worow na zwloki straczy dla wszystkich piewcow eurowizji i safari wschodniej

 35. Piskorz said

  re 12 Ciekawe, szczególnie o tych kursach strzeleckich /kto o tym wie ?/..!
  ps „” Bezmyślność decydentów doprowadziła do nadmiernego uprzywilejowania mniejszości ukraińskiej względem Polaków.”” Moja uwaga do tego głupiego zdania…TO NIE ŻADNA BEZMYŚLNOŚĆ.. to celowa robota!! A to różnica zasadnicza..!!

 36. Witoldo said

  Najpierw będą zbyt biedni żeby żyć, później zbyt chorzy żeby żyć, później zbyt mocno wydający co2 do atmosfery żeby żyć a na końcu zbyt niewygodna dla systemu żeby żyć
  Dziesiątki tysięcy „rdzennych dzieci (indian)” odkryto w 50 miejscach masowych grobów w rządowych szkołach w USA?
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/05/dziesiatki-tysiecy-rdzennych-dzieci.html

 37. Krzysiek1956 said

  Hasło „Polak potrafi” zostało wydrwione przez ówczesną chazarską opozycję i późniejsze pokolenia.
  Ponieważ cena litra benzyny idzie dziarsko na 7,50 zł, a potem 10 zł za litr, to hasłem naszych czasów będzie „Polactwo zapłaci” 🙂

  Nie widać końca tego szaleństwa cenowego, a na koniec roku straszy perspektywa nie tylko drożyzny, ale też głodu.
  Dziwi mnie fakt, że nie pojawiła się na scenie politycznej jakaś partia protestu, niechby nawet radykalna, która kontestowałaby ten porządek.

 38. Piskorz said

  !!!! Nawet jej spokojnie nie mogą pochować…./!! /Horrible scenes as Israeli security forces beat the funeral procession for slain journalist Shireen Abu Akleh and the crowd momentarily lose control of her casket
  Bez komentarza.. ps Pisałem tu i nie tylko tu…Arabowie sami przesrali swoją sprawę…Był czas i wtedy mogli w zarodku zdusić powstanie Izr. Wystarczy przeczytać 1 wyw. z byłym gen. izraelskim /w książce Alianci/, jego słowa mówią wszystko.

 39. kontra said

  polskie murzynki przegrały rasizm na eurowizji
  eurowizja-2022-reprezentant-polski-krystian-ochman

 40. lewarek.pl said

  Dwie ważne wiadomości z frontu:
  – w obwodzie charkowskim ukraiński batalion dotarł do granicy rosyjsko-ukrainskiej i ustawił tam na powrót znak graniczny; działania rosyjskie na tym obszarze prawie ustały,
  – Rosjanie rezygnują z okrążenia jednostek ukraińskich w rejonie Doniecka i Iziumu i przerzucają swoje sily w rejon Ługańska; prawdopodobnie mają za mało żołnierzy.
  Pamiętajmy, że w Polsce przez cały maj odbywają się „manewry” polegające na przesunięciu wojsk na wschód (kierowcy zostali ostrzeżeni). Na Zachodzie powtarzają się spekulacje, że polskie wojsko może zająć rejon Lwowa, czyli otwarcie wkroczyć do wojny. W zestawieniu z takimi wiadomościami, jak powyższe, ktore wydają się świadczyć o niezdecydowaniu Rosji, wydaje się to coraz bardziej prawdopodobne.

 41. kontra said

  Aktualności z kraju
  Polacy nie chcą już wynajmować mieszkań ukraińcom uchodźcom?

  „Ukraińcom nie wynajmujemy”
  15 maja 2022

  6 komentarzy
  Lega Artis

  Wojna na Ukrainie wywołała ogromny napływ ukraińskich uchodźców do Polski. Od 24.02 do Polski wjechało z Ukrainy już ponad 3 mln osób.

  Podczas pierwszych dni wojny wiele osób zaprosiło uchodźców pod swój własny dach. Niestety ze względu na wydłużający się czas konfliktu, mnóstwo Ukraińców szuka w Polsce mieszkania na stałe.

  Na rynku nieruchomości zaczyna pojawiać się konflikt pomiędzy Ukraińcami a właścicielami mieszkań.

  Przeszukując jeszcze dostępne oferty na rynku możemy coraz częściej przeczytać takie opisy ogłoszeń:

  „Zapłacą. Gwarantuje, że będą dobrymi lokatorami”,

  „Pomóż. Jesteśmy z Kijowa. W mieszkaniu będą dzieci, ale będziemy o nie dbać i sprzątać. Za wszystko zapłacimy. Pozostań człowiekiem!”- brzmią niektóre komentarze i wpisy.

  Dużo użytkowników dzieli się również swoją prywatną opinią na temat wynajmu Ukraińcom. Czytamy:

  „Takich ludzi ciężko eksmitować potem. A jak co do czego, to nie ma potem sentymentów.”

  Wiele takich wypowiedzi jest pisanych w obawie o przyszłe problemy w razie eksmisji takich osób.

  – Wynajęcie mieszkania obcokrajowcowi, który w większości przypadków nie jest w stanie spełnić wymogów stawianych w umowie najmu okazjonalnego, jest dużym ryzykiem. I kto nie doświadczył tego na własnej skórze, nadal będzie uważał, że ludzie są źli, bo nie chcą ryzykować majątkiem, na który ciężko pracowali, a ktoś sobie robi z niego darmową noclegownie – pisze jeden z grupowiczów krakowskiej grupy.

  Przyjmując obcokrajowców, być może skazani będziemy na ich utrzymywanie przez lata, gdyby nie chcieli się wyprowadzić. Naciągną prądu, ogrzewania, a nam nawet nie będzie wolno odciąć niepłacącym lokatorom mediów, bo będziemy uważani za przestępców
  KOMENTUJE WŁAŚCICIELKA MIESZKANIA NA WYNAJEM

  Zapytana przez Estere Oramus – Bianca Bąkowska, doradczyni ds. nieruchomości w Phinance S.A. o to czemu tak wiele osób nie chce wynająć mieszkania uchodźcom Ukraińcom i usprawiedliwia swój wybór obecną trudnością w pozbyciu się niechcianego lokatora Ukraińca:

  – „Od marca 2020 roku, kiedy został wprowadzony stan pandemii w Polsce, pozbycie się niepłacącego lokatora jest mocno utrudnione.

  Zakaz eksmisji, który został wtedy wprowadzony, nadal obowiązuje i pozostanie w mocy, dopóki nie zostanie odwołany stan zagrożenia epidemiologicznego (zakaz eksmisji – brak prawnej możliwości ubiegania się o opuszczenie wynajmowanego przez lokatora mieszkania – przypis red.).” – odpowiedziała doradczyni ds. nieruchomości.

  Udało mi się przeczytać, że powyższy zakaz eksmisji został zmieniony – ma nie obowiązywać uchodźców, jak to wygląda w praktyce?

  – Nieco ponad dwa tygodnie temu została wprowadzona specustawa, która miała zabezpieczyć właścicieli mieszkań, przez co ułatwić uchodźcom wynajem.

  Niestety, moim zdaniem mocno rozczarowuje, ponieważ te zmiany są kosmetyczne.

  Wszystko rozbija się o zakaz eksmisji, który nadal obowiązuje.

  Ta zmiana pomaga głównie osobom, które użyczają mieszkań, czyli robią to nieodpłatnie. Specustawa jest niedopracowana – nie tylko w ocenie specjalistów, czy pośredników w wynajmie mieszkań, ale także samych właścicieli. – przekazała Bianca Bąkowska.

  W świetle obowiązującego prawa przyjęta przez was osoba pod dach staje się lokatorem twojego mieszkania/ domu co powoduje, że nie możesz jej ot, tak wyrzucić.

  Aby legalnie pozbyć się być moze z czasem niechcianego lokatora będziesz musiał wystąpić do Sądu o wydanie wyroku eksmisyjnego. Oczywiście sprawa taka nie będzie załatwiona przez sąd od ręki. Wiec przez ten czas twój lokator będzie miał prawo zamieszkiwać w twoim domu.

  Robi się ciekawie, ale paradoks to będzie za chwilę.

  W tym miejscu przypominamy wszystkim zapominalskim, że w Polsce wciąż formalnie mamy ogłoszony stan epidemii.

  Wraz z tym stanem sejm w specustawie covidowej wprowadził czasowy zakaz przeprowadzanie eksmisji przez komorników sądowych na podstawie wydanego wyroku przez Sąd.

  Co w perspektywie oznacza to dla osób, które przyjęły uchodźcę do swojego domu.

  A na tyle, że gospodarz, który przyjął „gościa” z Ukrainy pod swój dach w przypadku gdy Ukrainiec nie będzie chciał tego mieszkania opuścić dobrowolnie, będzie zmuszony wystąpić do Sądu z żądaniem wydania eksmisji.

  Po uzyskaniu takiego wyroku i jego uprawomocnieniu się dopiero będzie miał prawo wystąpić do komornika z wnioskiem o przeprowadzenie eksmisji ukraińca.

  Wystrzegając się wszechobecnie panującego hejtu wobec osób, które posiadają odmienne zdanie w zakresie niesienia pomocy uchodźcom ukraińcom

  wyjaśniamy, że lokatorami w rozumieniu przepisów ustawy o ochronie praw lokatorów są nie tylko osoby będące najemcami w rozumieniu umowy zawartej z właścicielem lokalu,

  lecz także osoby współzamieszkujące, w tym przede wszystkim członkowie najbliższej rodziny najemcy (por. wyrok Sądu Najwyższego z 21 grudnia 2010 r. wydany w sprawie o sygn. III CZP 109/10).
  https://legaartis.pl/blog/2022/05/15/polacy-nie-chca-juz-wynajmowac-mieszkac-uchodzca-ukraincom-nie-wynajmujemy/

 42. Listwa said

  # 37 lewarek.pl said

  „o niezdecydowaniu Rosji, wydaje się to coraz bardziej prawdopodobne.”
  – panie Lewarek, mniej propagandy w życiu osobistym i rodzinnym życzę.

 43. kontra said

  Dramat Julii Kamińskiej. Polacy nie chcą wynająć jej domu dla ukraińskiej rodziny!
  2022-03-01 10:08

  Na jej profilu na Instagramie pojawiło się nagranie, na którym aktorka opowiada, że ma trudności ze znalezieniem mieszkania na wynajem dla ukraińskiej rodziny. Choć Julia Kamińska chce zapłacić, właściciele nie wyrażają zgody na wynajęcie lokum cudzoziemcom…

 44. kontra said

  „Dzisiaj jednak największym zagrożeniem dla globalnego prawa i porządku są właśnie ci, którzy wciąż wierzą w Boga i Jego wszechogarniające plany.”

  bżydal Juwal Noach Harari (hebr. ‏יובל נח הררי‎, ang. Yuval Noah Harari: Izraelski pedał – Mówi więc o produkowaniu ludzi.
  https://dakowski.pl/harari-izraelski-pedal-mowi-wiec-o-produkowaniu-ludzi/

  żyd Transhumanista globalista sodomita. Kim jest antykatolicki hejter żyd Juwal Harari, który spotyka się z żydowskim premierem Mateuszem Morawieckim?

  Według żyda Juwal Harariego, gdy nauczymy się „produkować ludzi”, to tania siła robocza z Azji i Afryki stanie się niepotrzebna i najważniejszym pytaniem dla ludzkości będzie „co zrobić z tymi bezużytecznymi ludźmi?”.
  https://dakowski.pl/harari-izraelski-pedal-mowi-wiec-o-produkowaniu-ludzi/

  https://postawnawolnosc.pl/2022/05/12/antykultura-w-pigulce-zawarta-w-slowach-jednego-z-prorokow-rewolucji-przemyslowej/

  https://www.wykop.pl/link/6529843/dlaczego-putin-juz-przegral-yuval-noah-harari-autor-sapiens-o-wojnie-na-ukrainie/

 45. kontra said

  Arabski muzułmański islamski wahabicki klub piłkarski Paris Saint-Germain z pedalskiej Francji popiera sodomię homo LGBT

  Piłkarz Paris Saint-Germain Idrissa Gueye odmówił gry, żeby nie zakładać „tęczowej” koszulki i nie być kojarzonym z „dniami walki z homofobią”
  Przez
  BD –
  16 maja 2022 09:08
  Idrissa Gueye Paris Saint-Germain

  Takie są skutki wiązania sportu z ideologią.

  Stąd pomysły progresywnej minister sportu pedalskiego reżimu Francji, by piłkarze angażowali się w popularyzację grzechu wołającego o pomstę do Nieba sodomii

  Pomocnik Paris Saint-Germain Idrissa Gueye najwyraźniej miał tego dość. Pochodzący z Senegalu piłkarz Paris Saint-Germain Idrissa Gueye nie chciał podobny być kojarzony z ideologicznym cyrkiem na rzecz LGBT i po prostu nie pojawił się w szatni swojego zespołu przed meczem z Montpellier.

  https://weszlo.com/2022/05/15/pomocnik-psg-odmowil-wystepu-z-teczowym-symbolem/

  https://worldsoccertalk.com/2022/05/16/anti-homophobia-group-demands-psg-explain-gueye-absence/

  https://punditarena.com/football/rudi-kinsella/gueye-psg-rainbow/

 46. kontra said

  Za 5 dyszek możesz mieć napis na nazistowskie banderowskiej ukra bombie, która spadnie na Rosjan….
  nowemedium.pl #swiat #wojna #rosja #ukraina #bomba

  Ukraińscy nazi żołnierze z „bombowym” pomysłem. Za 50 złotych możesz wykupić dedykację na pocisku, który spadnie na głowy Rosjan.

 47. kontra said

  kowid szczepionki

  Kiedy Arne Burkhardt, profesor patologii, jeden z najbardziej doświadczonych patologów w Niemczech, przystąpił do oglądania narządów, odkrył coś absolutnie obciążającego.

  Tego nie można zakwestionować, tego, co się dzieje, a odpowiedź jest widoczna w narządach tych ludzi.

  W 90% przypadków znalazł jednoznaczny dowód na [szczepionkową] AUTOAGRESJĘ IMMUNOLOGICZNĄ poprzez atak limfocytów zabójców na własne tkanki. Najważniejszymi celami ataku było serce, płuca i w dalszej kolejności inne tkanki.
  https://postawnawolnosc.pl/2022/05/15/prof-sucharit-bhakdi-mikrobiolog-i-infekcjolog-epidemiologiczny-o-przelomowym-odkryciu-niemieckiego-patologa-prof-arne-burkhardta/

 48. Listwa said

  ad 31

  Procedury aborcyjne – tym jest „wybór”. Przeczytaj, jak umierają dzieci

  https://www.zycierodzina.pl/procedury-aborcyjne-tym-jest-wybor-przeczytaj-jak-umieraja-dzieci/

 49. Listwa said

  Limit Hayflicka – maksymalna liczba podziałów komórkowych. Leonard Hayflick w 1965 zaobserwował, że komórki w hodowli są w stanie podzielić się ograniczoną liczbę razy, zanim ulegną apoptozie, a im bliżej limitu tym więcej oznak starzenia wykazują.

  O liniach płodowych z aborcji – dr n. med. Dorota Jarczewska

 50. kontra said

  Polskie sankcje sprawiły, że pieniądze Go Sport zostały zamrożone. Firma nie może więc regulować zobowiązań, czego efektem jest niewypłacenie około 500 pracownikom pensji za kwiecień. To jednak nie koniec. Spółka została również odcięta od internetu, nie ma również dostępu do własnych serwerów. Dodatkowo — jak podaje „PB” – wyłączenie prądu zapowiedziały E.ON i Polenergia, a PGNiG zamierza odciąć gaz.
  2022/05/15
  https://legaartis.pl/blog/2022/05/15/siec-go-sport-oglasza-upadlosc-sankcje-zamrozily-jej-biznes/

  Norwegia BanklD pobieranie odcisków palców w bankach, w Urzędzie Skarbowym,w szpitalu u lekarza, do sprzedaży samochodu
  https://legaartis.pl/blog/2022/05/16/norwegia-nadchodzi-biometryczna-tozsamosc-cyfrowa-nwo-konsekwentnie-realizowany/

  Według danych Urzędu Statystycznego w pełni zaszczepieni kowid młodzi ludzie są o 92% bardziej narażeni na śmierć niż nieszczepieni
  16 maja 2022 Brak komentarzy 6 Mins Read By Lega Artis
  https://legaartis.pl/blog/2022/05/16/wedlug-danych-urzedu-statystycznego-w-pelni-zaszczepieni-mlodzi-ludzie-sa-o-92-bardziej-narazeni-na-smierc-niz-nieszczepieni/

 51. kontra said

  „Katowice” czyli Polacy dopłacą 600 zł miesięcznie do pobytu dzieci ukraińskich w żłobkach niepublicznych za ukraińców
  @PlejBania silesion.pl #polska #ukraina #zlobek #doplaty #dzieci #wojna

  Mając na uwadze trudną sytuację w jakiej znaleźli się obywatele Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie oraz koniecznością ucieczki 😀 wraz z dziećmi z własnych domów i własnej ojczyzny, miasto Katowice dofinansuje pobyt ukraińskich dzieci w żłobkach niepublicznych tj prywatnych komercyjnych

  dofinansowywanego z budżetu miasta Katowice w wysokości 600zł miesięcznie

 52. kontra said

  samobójstwa młodzieży w Polsce 2022 rządy pis

  Policjanci w ostatniej chwili złapali nastolatkę, która chciała skoczyć mostu Świętokrzyskiego nad Wisłą w Warszawie
  13 maja 2022 Antoni Zubek

  Policja Warszawa

  “Dziewczyna za barierkami mostu nad Wisłą” – takie zgłoszenie otrzymali policjanci z wydziału wywiadowczo – patrolowego z Pragi Północ

  Policjanci w ostatniej chwili złapali 17-latkę, która targnęła się na swoje życie i wspólnie ze świadkami wciągnęli ją na bezpieczną stronę mostu.

  Dzisiaj, kilkanaście minut po godzinie 9.00 rano policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego północnopraskiej komendy otrzymali informację od radiooperatora stołecznego stanowiska kierowania, że na Moście Świętokrzyskim stoi dziewczyna za barierkami.

  Sierżant Martyna Błasiak i sierżant Szymon Greipner

  w 2021 roku w Warszawie i powiatach ościennych policjanci odnotowali ponad 600 prób samobójczych, a od początku 222 roku było ich 190.

 53. kontra said

  Piotr Kaszubski (30 l.), zwany „najmłodszym polskim milionerem” stanie przed sądem.

  Za zarzucane czyny może spędzić nawet 15 lat w więzieniu. – Nie rozumiem postępowania prokuratora.

  Z jednej strony oskarża mnie o oszustwo finansowe, równolegle twierdząc, że od tego „oszustwa” powinienem zapłacić podatek!

  Ten akt oskarżenia jest pełen paradoksów – mówi nam Piotr Kaszubski.

  Austriacki wymiar sprawiedliwości stanął po mojej stronie i wydał oświadczenie, które jasno wskazywało na moją niewinność i zakazuje dalszego ścigania. Nie mogę się doczekać aż przedstawię w sądzie ten dokument – mówi Piotr Kaszubski.

 54. Bezpartyjna said

  Mam pytanie do osób posiadających koty, czy jest środek, który można zwierzęciu podać do jedzenia aby go odrobaczyć. Kotek o którym pisałam zamieszkał u mnie, dobrze go wyczułam, że chce wprowadzić się do mnie.
  Na razie nie biorę go na ręce, bo jeszcze się ze sobą oswajamy i trzyma się na pewien dystans. Jak dobrze pójdzie to planuje wizytę u weterynarza za jakieś dwa trzy tygodnie, ale chciałabym go już odrobaczyć.
  Poza tym, nie wiem czy to chłopiec czy dziewczynka? Zrobilam wywiad sąsiedzki i nikt do niego się nie przyznaje.

 55. Listwa said

 56. Głos Prawdy said

  30. Said – Jasne

 57. Listwa said

 58. Adrem said

  Hubert Czerniak
  Co to jest WHO ?
  A czym nie jest !?

 59. Magdalena said

  „78 lat temu Ukraińcy schwytali dzieci – sieroty z opiekunką i po dojrzałym namyśle trwającym prawie dobę, z premedytacją, zamordowali je. Zamordowali 7 chłopców w wieku od 10 do 12 lat i 33-letnią zakonnicę. Analogia z królewną i krasnoludkami – oczywista. Bajkę zmodyfikowali banderowcy – „Śnieżka” musiała wykopać grób sobie i krasnoludkom.”

  http://suozun.org/aktualnosci/i_krolewna-sniezka-z-lopata-na-ramieniu/

 60. Leo said

  Blog „polskawliczbach” czyli tak naprawdę „niestaranne tłumaczenia artykułów nie mających nic wspólnego z Polską ani z liczbami”, reklamowany tutaj wedle tego samego schematu przez jedną i tę samą osobę występującą pod wieloma nickami, tym razem zrobił nam tutaj lewacką kupę pod postacią tłumaczenia tekstu o „masowych grobach indiańskich dzieci w rządowych szkołach”. Temat już dawno zdebunkowany jako następna rzymiańska fałszywka mająca za zadanie doprowadzić do zniszczenia społeczeństwa amerykańskiego, znalazł uznanie w oczkach naszego spamera i oczywiście został tutaj zareklamowany. Więc tak: drodzy gajówkowicze, oszczędzę wam czasu. Nie ma po co tam wchodzić. Ani tam „Polska” zaś „liczby” są wyssane z brudnego pejsa.

 61. kontra said

  redaktor paweł klimczewski
  Zagadka: Ile kart do głosowania czekało w obwodowych komisjach wyborczych, czyli tzw. lokalach wyborczych?

  a/dokładnie tyle, ile uprawnionych do głosowania osób tj ob. Polski

  b/ więcej

  c / mniej

  Jeśli uważasz moje analizy i publikacje za pożyteczne możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

  mBank : PL87 1140 2017 0000 4002 1094 2334
  Kod BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK.
  Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

  Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.
  https://pawelklimczewski.pl/2022/04/30/wybory-dla-wybranych-o-tym-jak-bardzo-przewidywalne-sa-ludzkie-wybory/

 62. osoba prywatna said

  531 mld dol wyniosły przychody 100 największych firm zbrojeniowych w 2020 roku – donosi magazyn Forbes. Wśród producentów broni przodują Stany Zjednoczone, które w tym czasie sprzedały broń za 285 mld dol. Wśród 100 największych, aż 41 to właśnie firmy z siedzibą w USA
  https://www.money.pl/gospodarka/swiat-wstrzymuje-oddech-o-oni-zarabiaja-miliardy-rosna-przychody-firm-zbrojeniowych-6746075925420640a.html

  Militarne potęgi. Te państwa wydają na wojsko najwięcej na świecie [RANKING]
  https://forsal.pl/swiat/bezpieczenstwo/artykuly/8150804,wydatki-na-wojsko-na-swiecie-ranking-panstw.html

 63. kontra said

  Zdrowie
  Jak spadła liczba hospitalizacji i wzrosła liczba zgonów w 2020r.?
  przez Andrzej (Ochocianin) – 15 stycznia, 2022
  W Polsce prawie nie ma służby zdrowia. Od czasu covid udziela się mniej osobodni hospitalizacji. W Polsce jest prawie 250 tysięcy łóżek a chorzy na covid w szczytach pandemii to 10% obłożenia. Dodatkowo są dostępne szpitale tymczasowe.
  https://ochota.info/warszawa/zdrowie/jak-spadla-liczba-hospitalizacji-i-wzrosla-liczba-zgonow-w-2020r/

  FILMY – banbye.pl
  https://banbye.pl/

  Jest tu wiele filmów blokowanych przez BigTech.

  https://banbye.pl/embed/v_dRAInmnWXrum

  wywiad redaktor Grzegorz Płaczek-Kobiór z Ehden Bieber
  https://info.entomo.pl/
  – to człowiek, który znalazł kowidową szczepionkową umowę Pfizera z Albanią (to był draft) i oryginalną cyfrową umowę w Brazylii
  czyli
  https://wolnosc.tv/grzegorz-placzek-mocny-wywiad-z-ehden-biber-ktory-obnaza-zapisy-umowy-rzadu-albanii-z-pfizer-wideo/

 64. osoba prywatna said

  Jak Rosja komentuje wypowiedź Morawieckiego
  https://www.bitchute.com/video/VPpay8qQElmL/

 65. osoba prywatna said

  Anna Breytenbach Komunikacja ze zwierzętami
  .https://www.youtube.com/watch?v=UhmWGQIxIDo

 66. kontra said

  COVID19 vaccines are killing younger people and killing them sooner
  3 min read

  doktor Jason Morphett PhD
  szczepionki kowid zabijają młodych ludzi
  https://jasonmorphett.substack.com/p/covid19-vaccines-are-killing-younger

 67. kontra said

  klarenbach tvp lucyna-klein-klarenbach

  Wpływowy dziennikarz oraz dyrektorka biura zarządu PKP. Kim są Klarenbachowie?

  Adrian Klarenbach i Lucyna Klein-Klarenbach są małżeństwem od 1997 roku i mają pięcioro dzieci. Para jest ze sobą od ponad dwóch dekad, ale jeszcze nigdy nie była, aż tak wpływowa. Adrian Klarenbach jest od lat popularnym dziennikarzem stacji TVP Info, a jego żona właśnie dostała świetną pracę w spółce z udziałem Skarbu Państwa.

  Syn Gowina o „państwie z dykty” W pełnym wulgaryzmów utworze, Ziemowit Gowin krytykuje rząd Zjednoczonej Prawicy, mówiąc, że powoli „od tego strzela go kur…ca”. Dodaje, że jeżeli zaś się nic nie zmieni, to „wypie…li stąd szybciej niż Kubica”. Prosili krzyczeli pomóż Ziemowicie Wyrymuję wam ten przekaz całkiem nieskrycie

 68. Maverick said

  Ukraiński żołnierz zeznaje jak traktowali ich polscy i amerykańscy najemnicy.

 69. Boydar said

  @ Pan Listwa (43)

  Nauczyć się rozeznawać to należy człowieka od żyda, to dużo bardziej przydatna umiejetność niż ta wspomniana przez ks. Wawrzyna.

  Poza tym, ksiądz tak naprawdę trochę mówi o wpływie szatańskich podszeptów na ludzi i człowieków, a nie o duchach.

  A drugie poza tym, sorry Winnetou, to leje wodę, ledwie sobie przypominając co gdzie jest napisane, dotyczy to także tekstów Loyoli. Dotarłszy do końca tego wykładu nie sposób myślą wrócić do początku, bo on mówi nieskładnie, chaotycznie, nietreściwie.

  Samo sformułowanie „kontakt z duchami” nie powinno w ogóle mieć miejsca.

  Jeżeli już decydujemy się wysłuchać jakiejś nauki, to z reguły by się czegoś dowiedzieć. Pan Listwa to już wie, więc niejako automatycznie porównuje, czy to co wie zgadza się z tym co jest wykładane czy nie. Jeśli się zgadza, to lecimy dalej, do konstrukcji metodycznej wykładu nie przykładając należnej wagi.

  No, a to jest bełkot, odrzucający człowieka od tematu i naprawdę głębszych przemyśleń.

 70. UZA said

  „Premier Kanady, Justin Trudeau, ma pomysł ma walkę z biedą i bezdomnością – to znaczy refundowaną eutanazję”…

  Nie sądzę, żeby to był autorski pomysł Pana Trudeau. To jest w gruncie rzeczy kwintesencja kapitalizmu inkluzywnego: każdemu proponujemy szczęście i dobrobyt, a że dla wszystkich może nie wystarczyć, no to refundowaną eutanazję. Być może nastąpiła korekta programu. Do niedawna mamili ludzi dochodem gwarantowanym, a teraz gwarantowana ma być tylko eutanazja. Oczywiście bezpieczna i skuteczna – duże ampułki dla dorosłych, a mniejsze dla dzieci. Może jakąś loterię ogłoszą : „Zgłoś rodzinę do eutanazji, wygrasz rower elektryczny albo smartfona”. Może też być mniej subtelnie – o piątej rano załomoce do drzwi Służba Godności ze szprycą.

 71. Boydar said

  https://geekweek.interia.pl/technologia/news-sztuczna-inteligencja-podpowie-z-czego-zrobic-piwo,nId,6028169

  Od zawsze czułem, że „piwo” to nie jest napój dla normalnych ludzi

 72. osoba prywatna said

  Zabójstwo JFK
  https://www.bitchute.com/video/W4Ekjp61tBBh/

 73. osoba prywatna said

  Posłuchaj co ten rabin mówi o Hitlerze
  https://www.bitchute.com/video/00FYQYqvSh44/

 74. osoba prywatna said

  Arcybiskup Carlo Maria Vigano: Wezwanie (Lektor PL)
  https://www.bitchute.com/video/Iq8KIwv236hM/

 75. Boydar said

  To nie jest żaden rabin tylko stara onuca Władymira Władymirowicza, więc mówi co ma mówić.

  A ja mówię, że „judaizm tak, wypaczenia nie”

 76. Głos Prawdy said

  Dla tych, którzy chcą się pobawić liczbami pewien spostrzegawczy bloger otwarł tę Matematykę stosowaną.

  Putin ma 69 lat

  Muammar Kaddafi miał 69 lat

  Saddam Husajn – 69 lat

  Saddam Husajn, ur. 28.04.1937 r., zabity 30.12.2006 r. Liczba dni jego życia – 25 448

  Muammar Kaddafi – (źródło oficjalnie zarejestrowane -07.06.1942) Data
  zabójstwa – 20.10.2011 – liczba dni, w których żył – 25 337

  Weź datę dni życia Husajna, odejmij liczbę dni, w których żył Kaddafi. Ile ich otrzymałeś? Tak -111. -To znacząca liczba w numerologii. Ale… Co ma z tym wspólnego Putin, zapytacie, i co sugerują te obliczenia? – Nie powiedział nam tego, chyba po to, żebyśmy sami mogli się domyślić…
  ——–

  Nie można skopiować tekstu. Przejdź do rozdziału Liczby Diabelskie i liczby 668.
  https://radza-joga.blogspot.com/2019/09/magia-liczb-gematria-numerologia.html
  ——
  WRZEŚNIA – OKULTYSTYCZNY MEGARYTUAŁ I ZNACZENIE MAGICZNYCH LICZB 9/11
  https://globalna.info/2021/05/23/11-wrzesnia-okultystyczny-megarytual-i-znaczenie-magicznych-liczb-9-11/

 77. Bezpartyjna said

  „Polska, jako kraj sąsiadujący z napadniętą zbrojnie przez Rosję Ukrainą, zaoferowała już wielowymiarową pomoc. Strumień wsparcia płynie od rządu, samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców czy zwykłych obywateli. Swoją cegiełkę postanowiło dodać także kilka klubów strzeleckich, które zapraszają Ukraińców na bezpłatne kursy z obsługi broni.

  – Przeszkoliliśmy wszystkich z zakresu obsługi broni, strzelania, podstaw taktyki, rozkładania i czyszczenia oraz pierwszej pomocy na polu walki. Mamy nadzieje że dzięki temu kilka istnień zostanie uratowanych – poinformowała Strzelnica Hubertech z Jaworzna.

  https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/polacy-udostepniaja-ukraincom-strzelnice-ucza-obslugi-broni,358079.html

  I jeszcze poniżej to:

  „Dziś podano do publicznej wiadomości radosną nowinę. Do urzędów wpłynęło ponad 700 000 wniosków na 500+, ale są to dość specyficzne wnioski, które jeszcze pół roku temu nikomu nie pomieściłby się w głowie. Wszystkie 700 000 podań dotyczy ukraińskich dzieci przebywających na terenie Polski. Łatwo sobie obliczyć, że wypłata przez jeden miesiąc daje kwotę 350 000 000 zł, natomiast roczne świadczenie, a tak się to prawdopodobnie skończy, to już 4,2 miliarda złotych. Przypominam też, że do ledwie zipiącego systemu zdrowotnego zostało wciągniętych blisko dwa miliony ukraińskich pacjentów i żaden z nich nie płaci składki zdrowotnej. Nie wiem, czy pomysł Niedzielskiego nadal jest aktualny, w każdym razie i o tym trzeba pamiętać, że miało być wydzielonych od 8 do 10 tysięcy łóżek dedykowanych wyłącznie dla Ukraińców.”…

  https://www.dakowski.pl/stac-nas-na-wszystko-to-i-ukraine-utrzymamy-z-naszych-portfeli/

 78. Piskorz said

  re 52 Po zabójstwie JFK szukali świadków, którzy cokolwiek widzieli/słyszeli. Ludzie zaczęli się zgłaszać…było ich ponoć około setki.. A potem zniknęli..!!
  ps A ten Ruby, który zastrzelił Oswalda /tzn kozła ofiarnego/…pochodził /raczej jego rodzina/ z okolic Sokołowa Podlaskiego.

 79. Marucha said

  Re 54:
  Oczywiście, że są takie środki.
  Spytać u weterynarza!
  Kotek dostanie tabletki albo kropelki.

 80. Amber Goj said

  Unia Europejska planuje czytać nasze wiadomości przed wysłaniem
  https://www.dobreprogramy.pl/unia-europejska-planuje-czytac-nasze-wiadomosci-przed-wyslaniem,6769319081122720a

 81. Amber Goj said

  Chleb sprzedawany na kromki:

 82. Jack Ravenno said

  @60 LEO – a TY kim kuŗwa jesteś? Nie dotarło do ciebie, że większość wypisywań internetowych i nie tylko to kupa? Z twoim pisaniem włącznie. To mię wnerwiło.

 83. Boydar said

  Bo Słowianie mają tą właściwość, że się brzydzą.

 84. Piskorz said

  Z beczki innej; około 2 godziny temu jadąc rowerem…nad Gocławiem na niebie smugi takie jakby ktoś rozlał atrament z kałamarza..Jeden wielki kleks /sic!!!/ tak to wyglądało; a były też inne smugi szerokie i przecinające się , aż gęsto było…Na pewno nie był to samolocik rejsowy..

 85. Listwa said

  @ 69 Boydar said

  To też, ale tamto ważniejsze.
  Mówi o podszeptach szatańskich, ale też Aniołów dobrych. Bo są takie i takie podszepty.
  Trochę tak, ale tytułem wstępu nadaje się. Niektórzy polscy Księża uczą się zanim dojdą do perfekcji.
  Nie od razu, nie od razu, ćwiczą.

  „Samo sformułowanie „kontakt z duchami” nie powinno w ogóle mieć miejsca.”
  – generalnie do przyjęcia. Niektórzy mają znaczący.

 86. Bezpartyjna said

  Uczepiłam się tematu niczym pijany płotu, ale rosnący w Polsce stale deficyt budżetowy bardzo mnie niepokoi – według mnie zwiastuje on nadciągajacy szybkimi krokami ogromny kryzys gospodarczo-spoleczny oraz straszliwą biedę.
  I w tym zjawisku nie ma nic pozytywnego jak podają w artykule.

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://businessinsider.com.pl/gospodarka/makroekonomia/polski-dlug-publiczny-poza-budzetem-rosnie-jak-na-drozdzach/k3r48z2&ved=2ahUKEwiW1OrI9eT3AhXpoosKHY4lAUwQFnoECAcQAQ&usg=AOvVaw0Js00WsMMsCuP6dsB3Q2B5

 87. Boydar said

  „… kreatywna księgowość budżetowa i niska przejrzystość finansów publicznych mogą spowodować poważny kryzys gospodarczy, którego ofiarami będą obywatele …” – Banaś (84)

  Czyli co, że możemy mieć nadzieję, że wszystkie żydowskie geszefty w Polin pójdą się pieprzyć ? Wskazanie na „obywateli” jest wymowne 🙂

  Ech, pomarzyć to se można …

 88. lewarek.pl said

  Zacharowa powiedziala w rosyjskiej telewizji, że Rosja nie pozostawi bez odpowiedzi „chamskich” i „wychodzących poza prawo międzynarodowe” kroków ze strony państw zachodnich. Głównym tematem były działania władz warszawskich. Ze szczególnym wzburzeniem Zacharowa wspomniała wypowiedź Morawieckiego o ideologii ruskiego miru jako nowotworze, który zagraża Europie, i inne wypowiedzi polityków, że Rosja powinna być zlikwidowana. „Czy ktoś z tych, którzy tak mówią, może sobie wyobrazić, że coś takiego będzie powiedziane o jego kraju?” – powiedziała Zacharowa.

  kresy.pl

 89. piwowar said

  Od zawsze czułem, że „piwo” to nie jest napój dla normalnych ludzi

  uratowal Pana, panie Boydarze ten cudzysłup.

 90. Trudeau ma wiele pomysłów z piekła rodem. Na razie kulminacją było ogłoszenie „emergency act”, co jest odpowiednikiem stanu wojennego – tylko po to by spacyfikować pokojowy protest przeciwko paszportom szczepionkowym. https://www.polskacanada.com/stan-wojenny-w-kanadzie/

 91. osoba prywatna said

  Popularny polar prezydenta Ukrainy wylicytowany za 90 tys. funtów. Pieniądze z aukcji pomogą najmłodszym ofiarom wojny
  https://nowemedium.pl/wiadomosci/polityka-zagraniczna/wojna-ukraina-rosja/popularny-polar-prezydenta-ukrainy-wylicytowany-za-90-tys-funtow-pieniadze-z-aukcji-pomoga-najmlodszym-ofiarom-wojny/

 92. osoba prywatna said

  Już bojce się nawojowały.
  https://dorzeczy.pl/swiat/301738/mariupol-dowodca-azowa-wykonalismy-rozkaz.html

  A teraz przyjadą do Polski na wczasy.
  https://www.kontrowersje.net/stac-nas-na-wszystko-to-i-ukraine-utrzymamy-z-naszych-portfeli/

 93. Boydar said

  Był programowy od samego początku 🙂 I właśnie z uwagi na.

 94. osoba prywatna said

  Czasem lepiej nie wystartować. Mało ukraińska szajba na punkcie zbrodniarzy z UPA dała o sobie znać we Lwowie. ZDJĘCIA
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/343371-czasem-lepiej-nie-wystartowac-malo-ukrainska-szajba-na-punkcie-zbrodniarzy-z-upa-dala-o-sobie-znac-we-lwowie-zdjecia

 95. osoba prywatna said

  „Witam, właśnie przyjechaliśmy z Ameryki do Donbasu. Przyjechaliśmy z całej Ameryki. Pochodzę z Teksasu, mój przyjaciel jest z Detroit, mamy ludzi z Minnesoty i wszystkich innych części Ameryki. Jesteśmy tu, by walczyć z globalizmem o nowy porządek świata. Jesteśmy tu, by walczyć z ukraińskimi nazistami,
  https://t.me/UkraineHumanRightsAbuses/3899

 96. Yagiel said

  Troszkę w związku z możliwościami czyjejś wyobraźni:
  BF w troszkę innej formule ogłosił, że z okazji Dnia Zwyciężstwa Włądze Rosji i Chin zadały ultimatum Amerykanom/USArmy:
  albo godzą się na dobicie XM/Xazarskiej Mafii, albo dostają pełnowymiarowy atak Atomowej-Skalarnej Broni – ?
  I okazało się, że USArmy wysłała wieloosobową delegację do Moskwy i zgodziła się na rozstrzelanie nawet na miejscu – np. w ONZ/OON – organizatorów czy „tylko” posłusznych wykonawców FAKEdemii wraz w drugimi składnikami akcji niszczenia Zdrowego Życia na Ziemi… Niedowiarków BF odsyła do źródeł w PENTAGON oraz MI6 😉
  Wyrok ma być wykonany już w tym tygodniu…
  W tym kontekście, znanym Zacharowej, szczekanie mental-pieska zwanego „polski premier”, może okazać się całkiem samobójcze. No ale za późno… Zresztą, czyż piesek wybiera sobie komendy/polecenia właściciela ? Są rasy piesków do likwidacji wraz z włąścicielami – zgodzili się na Kremlu generałowie z PENTAGON…
  na lince:
  .https://www.youtube.com/watch?v=Iamqxxnosmw

  A minionej nocy widziałem dziwne zaćmienie Łuny/Księżyca:
  Łuna w Pełni jak za mrożonym szkłem na którym maźnięta czarna smuga chmurki/?/, pozioma przez linię 3-9 tarczy; zwolna obłok ten zasłaniał całą tarczę, a gdy zasłonił – powolny zjazd obłoczka, odsłaniający tarczę: 12, 11-1, 10-2, 9-3… I tylko jeszcze malutki czarny kłaczek/obłaczek na tarczy i… Była ok. 23, patrzyłem jakieś 5 minut – takiej wodnej Łuny w Pełni nie pamiętam; poprzednie noce były z Łuną jaskrawą, kontrastową, uśmiechniętą – teraz była nie/wyraźnie spod pędzla impresjonisty…

  Taka Pełnia Łuny jakoś zgadza mi się z przyśpieszonym dożynaniem/dorozstrzelaniem XM 🙂
  Zatem nie należy spodziewać się masowego nalotu uwirycgowanych nietoperzy na tle Słowiańskiej Łuny w Pełni – te lietuszczije myszy zostały zatrzyzmane w granicach Ukrainy, przechwycone z dokładnym rozpoznaniem kapsułek czy czipów im przyczepionych…

 97. Boydar said

  „… przy kupnie mieszkania na kredyt bank wymaga, by wpisać go do księgi wieczystej nieruchomości jako współwłaściciela. W końcu to on wykłada dużą część kwoty, za którą kupujemy nieruchomość …”

  https://finanse.wp.pl/na-wpis-do-ksiegi-czekaja-nawet-rok-minister-na-pomoc-wysyla-notariuszy-6769722687679360a

  A czemu również nie teściową ? W końcu to ona obiecała pomóc w spłacie. No i sąsiada, solennie zapewnił że nie będzie nam srał po krzakach. I to są wysiłki, za które się coś należy. A jaki wysiłek poniósł bank ? Dostanie też ostatecznie gigantyczną kwotę za pośrednictwo, i jeszcze chce współwłasności. Podejrzewam, że to nie jest polski bank, już taki podejrzliwy jestem.

  Inna sprawa, że żaden Polak rozsądnego kredytu nie dostanie, bo raz, że nie ma zdolności kredytowej a dwa, bo przecież Polaków już nie ma.

 98. revers said

  ad70

  https://www.pulshr.pl/prawo-pracy/nowe-prawo-moze-wejsc-juz-jesienia-pracownik-nie-bedzie-mial-wyboru,89854.html

  W Polin jak najbardziej, jak nie powszechna wysczepka, to powszechna eutanazja pod pozyczki z IMF

  Czego tu nie rozumiec?

 99. Piskorz said

  re 19 Em..Dobrze napisane na port. niem. Trzeba im walnąć w ich języku / jak ja to robię/, a nie po polsku.

 100. Lily said

  „DLACZEGO Tak WAZNY Jest Dialog z
  Judaizmem,bo Oni Maja najlepsza
  Demokracje Talmudyczna, i z niej powinnismy
  Korzystac”.
  Oswiadczyl abp. G.R.
  A jaka jest?.

 101. revers said

  ad40

  MSW ŁNR: grupa 15-16 tys. ukraińskich żołnierzy i najemników znajduje się w „kotle” w okolicach Sewerodoniecka i Łysyczańska

  To tylko z ostaniej nocy.

  Ministerstwo Obrony Rosji: morskie pociski rakietowe Kalibr w pobliżu stacji Starichi w obwodzie lwowskim zniszczyły personel ukraińskich formacji rezerwowych, a także transporty zagranicznej broni i sprzętu wojskowego z USA i krajów europejskich, przygotowane do wysłania do Donbasu.

  Do Slowianska niedaleko, zlaszcza ze po drodze znaleziono kobite okrtutnie zgwalaconaa po Wolynsku 1943.

  A i rachunek z palacych sie barykad i opon slabo uzbrojonych sepratystow z 2014 roku w Slowainsku nie wystwiony. Gdzie tez w 2014 roku powietrzni desantowcy na ruskich helikopterach bez problemu zlikwidowali opor separatystow.

  Teraz beda musialy zmierzc sie z ruskimi aligatorami, i alterysjkimi setkami z rapidami lub inne lotnicze 250kg, poltonowki TNT na leb ATU.

 102. Carlos said

  https://www.facebook.com/ewelina.lagner/videos/674753226924313 koty i ich 7 zmysl

 103. Boydar said

  https://www.onet.pl/informacje/smoglabpl/gigant-wylewal-rakotworcza-wode-najwieksza-kare-poniosl-prawnik/2mvty6e,30bc1058

  A gdzie byli rodzice ? Znaczy się władze Ekwadoru ?

  „… mieszkańcy Ekwadoru poznali /Chevron/ z jak najgorszej strony …”

  Przypuszczać należy, że te „ich” władze odwrotnie – z najlepszej.

 104. Boydar said

  Mnie, staremu kolejarzowi, łza się w oku kręci, przecież te luxtorpedy to prawie jak pendolino

  https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/luxtorpeda-czyli-legenda-polskiej-kolei-z-lat-30-co-potrafila-futurystyczna-maszyna/fvg0680

 105. Carlos said

  Dlaczego USA miałyby dawać gwarancję wojenną – Finlandii?
  PAT BUCHANAN • 17 MAJA 2022 R.• 800 SŁÓW • 5 COMMENTS • ODPOWIEDZ
  Ćwierkać
  Reddit
  Udział
  Udział
  E-mail
  Wydrukować
  Więcej
  Wyszukaj tekst RSS
  Widząc inwazję Rosji na Ukrainę, neutralna historycznie Finlandia przeszła późną konwersję i postanowiła natychmiast przystąpić do NATO.

  Czemu? Ponieważ członkostwo w NATO oznacza najsilniejszą potęgę świata, Stany Zjednoczone, zgodnie z Artykułem 5 NATO, podjęłyby wojnę z Rosją, gdyby przekroczyła ona granicę z Finlandią.

  Zdenerwowana intencjami rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, Finlandia chce, aby Ameryka była prawnie i moralnie zobowiązana do walki z Rosją w jej imieniu, gdyby Putin najechał na Finlandię tak, jak najechał na Ukrainę.

  Z fińskiego punktu widzenia jest to całkowicie zrozumiałe.

  Ale dlaczego Stany Zjednoczone miałyby zgadzać się na wojnę z Rosją, największą potęgą nuklearną na ziemi, za naruszenie granic Finlandii?

  Finlandia to nie Alaska; to nie jest Kanada; to jest 5000 mil stąd. I nikt nigdy nie twierdził podczas zimnej wojny, ani przez dziesięciolecia, które minęły od tamtego czasu, że Finlandia jest żywotnym interesem USA.

  Dlaczego więc mielibyśmy z góry zgodzić się na wojnę z Rosją o Finlandię?

  Prezydent Joe Biden powiedział w zeszłym tygodniu, że NATO prowadzi politykę „otwartych drzwi”, a Finlandia i Szwecja są mile widziane i oczekuje ich przystąpienia.

  Zastanów się, co właściwie mówi i robi Biden.

  Ceduje na Finlandię, kraj liczący 5,5 miliona ludzi z 830-milową granicą z Rosją Putina, prawo do zobowiązania Stanów Zjednoczonych Ameryki do wojny z Rosją, jeśli Rosja zaatakuje Finlandię.

  Jaki patriota zobowiązałby swój kraj na zawsze do pójścia na wojnę w imieniu innego kraju, który nie jest jego własnym?

  Dlaczego Ameryka miałaby oddać Finom naszą swobodę działania w decydowaniu, czy walczyć z uzbrojoną w broń nuklearną Rosją?

  NATO nie jest klubem wiejskim; jest to sojusz wojskowy, którego Putin uważa za wroga. Każdy członek tego sojuszu jest zobowiązany potraktować atak na któregokolwiek z jego 30 członków jako atak na wszystkich i wszyscy są zobowiązani do obrony zaatakowanego narodu.

  Witając Finlandię do NATO, Biden oferuje Helsinkom rodzaj gwarancji wojennej, którą premier Neville Chamberlain udzielił Polsce wiosną 1939 roku, co doprowadziło do tego, że Wielka Brytania musiała wypowiedzieć wojnę 3 września 1939 roku, dwa dni po inwazji Niemiec na Polskę.

  Jak to się sprawdziło w Wielkiej Brytanii i imperium?

  W swoim pożegnalnym przemówieniu prezydent Jerzy Waszyngton ostrzegł swoich rodaków przed „trwałymi sojuszami”. Świadomym echem naszego pierwszego prezydenta Thomas Jefferson ostrzegał przed „zawijaniem sojuszy”.

  NATO jest sojuszem wojskowym, który istnieje od 1949 roku. Chociaż rozpoczął się od Stanów Zjednoczonych, Kanady i 10 krajów europejskich, zakończył zimną wojnę z 16. Od tego czasu dodaliśmy 14 kolejnych.

  Sześć krajów dodanych przez NATO od czasów zimnej wojny — Polska, Czechy, Węgry, Słowacja, Bułgaria, Rumunia — było członkami Układu Warszawskiego ZSRR. Trzy z najnowszych członków NATO — Estonia, Łotwa, Litwa — to byłe republiki Związku Radzieckiego.

  Ostatnie ćwierć wieku wkraczania NATO w rosyjską przestrzeń i na frontowy ganek Rosji było główną przyczyną pogarszania się stosunków między dwoma wielkimi światowymi potęgami nuklearnymi.

  Wielokrotna odmowa Bidena i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego wykluczenia członkostwa Ukrainy w NATO była główną przyczyną inwazji Rosji na Ukrainę.

  Nie zwalnia to Putina od winy w rozpoczęciu wojny z Ukrainą, ale powinno nam powiedzieć, że każdy nowy członek NATO, w „bliskiej zagranicy” Rosji, zwłaszcza nowy członek NATO z 830-milową granicą z Rosją od Bałtyku do Arktyka, naraża się na realne ryzyko i zwiększa prawdopodobieństwo wojny.

  Rzeczywiście, w obliczu patowej wojny Rosji na Ukrainie, która nie osiągnęła celów w Kijowie, Charkowie i Odessie, rosyjscy oficjele wielokrotnie podnosili perspektywę desperackiego użycia taktycznej broni jądrowej, aby zatrzymać krwawienie. „Eskaluj do deeskalacji” to hasło.

  Wejście Szwecji i Finlandii do NATO, które już wywołało wściekłość Moskwy i złowieszcze groźby, raczej nie zmniejszy obecnej presji, by przerodzić się w wojnę nuklearną.

  Podstawowe pytanie wymaga odpowiedzi: dlaczego 30 lat po zakończeniu zimnej wojny nadal rozszerzamy NATO?

  Rosja nie zagraża Stanom Zjednoczonym. Jeśli chodzi o jakiekolwiek zagrożenie, jakie stanowi dla swoich europejskich sąsiadów, niech się z nim uporają. Razem Europa NATO jest znacznie bardziej zaludniona i potężniejsza gospodarczo niż Rosja, a także militarnie zdolna do zapewnienia własnej obrony.

  Dlaczego miałoby to być naszym obowiązkiem ponad 30 lat po zimnej wojnie — i ciągle rośnie?

  Dysponując małymi, ale zmodernizowanymi siłami zbrojnymi, Finlandia, jeśli zostanie zaatakowana, może oprzeć się Rosji. Dlaczego więc mamy być zmuszeni iść na wojnę w imieniu Finlandii, wojnę, która może doprowadzić do eskalacji do wojny nuklearnej, której uniknięcie było celem każdego prezydenta, od Harry’ego Trumana po Ronalda Reagana?

  Turcja ostrzega teraz, że może skorzystać ze swoich praw członka NATO do weta wobec członkostwa Szwecji i Finlandii. Czy ktoś myśli, że turecki prezydent Recep Erdogan wypowiedziałby wojnę Rosji, gdyby zaatakowała Finlandię?

  Patrick J. Buchanan jest autorem „Wojny Nixona w Białym Domu: Bitwy, które stworzyły i złamały prezydenta i podzieliły Amerykę na zawsze”.
  unz.com

 106. Sebastian said

  Czy znów będziemy bałakać?
  Dla tych, co nie wiedzą – „bałakać”, to mówić po lwowsku, mówić lwowską gwarą.

  Nie mam lwowskich korzeni, nigdy nie byłem we Lwowie (niestety!!), ale urodziłem i wychowałem się w mieście, które stało się drugą ojczyzną Lwowiaków. W mieście, gdzie tramwaje miały być lwowskie, gdzie prawie każdy fryzjer był fryzjerem lwowskim, Mieście, do którego trafiła biblioteka Ossolińskich, Panorama Racławicka i pomnik Fredry. Warzono nawet lwowskie piwo. Matematyki uczyli mnie absolwenci Lwowskiej Szkoły Matematycznej, pamiętający Steinhausa (który też w tym mieście mieszkał) i Banacha. Znałem wielu Lwowiaków. Słuchałem ich bałakania, ich opowieści, ich wspomnień. Widziałem łzy w ich oczach… To faktycznie musiało być magiczne miasto! Nic dziwnego, że nawet taki wesołek jak Andrzej Waligórski pisał o nim z rozrzewnieniem. Podobnie jak Zbigniew Herbert [1], [2] [3]. O Marianie Hemarze nie ma co mówić… Nie ma już tych ludzi. Ludzi, którzy tworzyli niepowtarzalną atmosferę tego miasta. Zostały tylko mury miasta i jego ulice. Ale jest to już obce miasto. Pozostały jedynie groby, pozostały legendy, pozostał sentyment.

  Niestety, dziś ten sentyment obraca się przeciwko nam. Wszystko wskazuje na to, że pewne kręgi w naszym państwie, najprawdopodobniej podjudzane przez wrogie nam siły, chcą wykorzystać ten sentyment do wciągnięcia naszego kraju w wojenną awanturę. Awanturę, która może kosztować życie wielu naszych obywateli, dokonać wielu zniszczeń. W najgorszym wypadku zagrożona może być nawet egzystencja całego kraju! Nie wiadomo, czy ten rozkaz, którego kopię zamieściły rosyjskie media jest prawdziwy. Znając głupotę naszych decydentów jestem skłonny uwierzyć, że tak. Wygląda na to, że nie porzucono pomysłu „misji pokojowej”, o której pisałem niedawno. Faktycznym celem tej misji byłaby jednak aneksja zachodniej Ukrainy. Strona ukraińska doskonale zdaje sobie z tego sprawę i nie jest zachwycona tym pomysłem. Nie ma tu jednak nic do gadania – jak przyjdzie polecenie z Waszyngtonu, musi wszystko zaakceptować.

  Ale także moje przypuszczenia co do możliwości dogadania się z Rosją i jej akceptacji dla takiej aneksji także wydają się potwierdzać. W Rosji coraz otwarciej mówi się o podziale Ukrainy. Sądzę, że cały wschód i południe Ukrainy, aż do granicy z Naddniestrzem (oczywiście także Naddniestrze) w taki czy inny sposób zostaną włączone do Rosji. Coraz więcej głosów mówi, że Rosji nie jest potrzebna zachodnia Ukraina, że na Ukrainie możliwa jest denazyfikacja, ale niemożliwa jest debanderyzacja. Autorka bardzo ciekawego artykułu pisze, że po upadku ZSRR i powstaniu ukraińskiego państwa, ruch i ideologia banderowska wyszły z podziemia i rozprzestrzeniły się w całym kraju. Banderyzm stał się de facto ideologią państwową, która siłą została narzucona także rejonom, które były jej wrogie (Ukraina wschodnia – wojna w Donbasie).

  Banderyzm praktycznie cały czas był obecny na Ukrainie. Po śmierci Stalina banderowcy zaczęli przenikać nawet do struktur komunistycznej Ukrainy. Swoją drogą, to bardzo ciekawa i zastanawiająca historia… W 1955 roku ogłoszono w ZSRR amnestię dla banderowców. Nie darowano jedynie samemu Banderze, którego KGB zabiła w 1959 roku w Monachium. Darowano winy jawnym wrogom! Ale nigdy nie darowano czerwonoarmistom, którzy trafili do niewoli! Po zakończeniu wojny większość z nich trafiła do łagrów. Wszystkich zdegradowano, odebrano odznaczenia, prawa kombatanckie, byli obywatelami drugiej kategorii. Nie zmieniło się to do dziś! Skąd ta litość dla banderowców i jej brak dla własnych obywateli? Musimy sobie także uświadomić, że po wojnie dziesiątki tysięcy banderowców schroniło się na Zachodzie.

  Jako zajadli wrogowie Rosji byli tam cały czas popierani. Chyba najwięcej z nich trafiło do Kanady, gdzie obecnie znajdują się nawet w jej rządzie! Nic więc dziwnego, że w Mariupolu do rosyjskiej niewoli trafił kanadyjski generał. Gdy w 1991 roku powstało państwo ukraińskie, banderowska emigracja natychmiast znalazła się w jego strukturach. Zachodni doradcy do spraw propagandy masowo pomagali w szerzeniu banderowskiej ideologii i indoktrynacji młodzieży. W rezultacie mamy dziś na Ukrainie dziesiątki tysięcy fanatycznych bojowników. Ci, tak gloryfikowani przez nasze media, „bohaterscy obrońcy Ukrainy”, dziś podrzynają gardła rosyjskim jeńcom, jutro będą mordować żołnierzy naszych „sił pokojowych”. Na końcu artykułu autorka proponuje:

  Nie wiemy, jak zakończy się ta specjalna operacja wojskowa ani jakie są plany rosyjskiego rządu dotyczące zasiedlenia Ukrainy, ale jedno wiemy na pewno: nie chcemy mieć nic wspólnego z galicyjskimi mutantami ani z nosicielami ideologii banderowskiej. Niech mają swoje małe państewko z jednym językiem urzędowym, z pomnikami Bandery, Szuchewycza i wszystkich katów świata, niech ćwiczą zdobywanie Moskwy drewnianymi karabinami na drewnianych koniach, niech zapomną nazwiska Puszkina, Lenina, Watutina, niech będą w błogiej pewności, że ogromna Rosja zazdrości małej Galicji jej toalet i lodówek. Niech robią, co chcą i marzą o czym chcą. Niech napiszą w swoich podręcznikach, że pokonali Rosję w wojnie 2022 roku, niech kręcą o tym filmy i rysują komiksy.

  Niech sobie robią co chcą. Jak długo nie będą mieć prawa wjazdu do Rosji i na Ukrainę (tłumaczenie moje).

  Wątpię, żeby nasi „stratedzy” myśleli o dogadaniu się z Rosją. Sami Amerykanie wiedzą, że the Polish government has a penchant for emotional decisons, not responsible decisions – polski rząd ma skłonność do podejmowania decyzji emocjonalnych, a nie odpowiedzialnych. Liczą więc, że damy się łatwo wciągnąć w wojenną awanturę z Rosją. Jak nie uda się z Rosją, to konflikt z Ukrainą też zadowoli USA – każde osłabienie Europy i każdy konflikt u granic Rosji jest dla nich korzystny!

  Na razie Rosji nie śpieszy się. Czas gra na jej korzyść. Na Ukrainie zaangażowane są na razie niewielkie siły rosyjskie. Poza jedną rakietą hipersoniczną nie stosuje się żadnej nowoczesnej broni. Najwyraźniej Rosja nie zamierza pokazywać czym dysponuje. Zachodni wywiad jest zbyt blisko i zbyt dokładnie wszystko obserwuje. Thierry Meyssan, którego informacje jak dotąd prawie zawsze się sprawdzały, twierdzi, że Rosja szybko zakończy wojnę latem, zajmując południe wraz z Naddniestrzem oraz wschód Ukrainy, odcinając ją w ten sposób od dostępu do morza. Na razie „wykrwawia” Zachód finansowo. Na Ukrainę płyną ogromne sumy i praktycznie nikt nie wie na co. Na „pomoc” Ukrainie, USA muszą pożyczać pieniądze w Chinach!

  Tak jak nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, tak nie wraca się do tego samego miasta. Herbert też to wiedział, gdy pisał: „Gdybym tam wrócił pewnie bym nie zastał ani jednego cienia z domu mego”. Lwów jest dziś dla nas miastem wrogim. Cmentarz Orląt Lwowskich przetrwał okres ZSRR pod stertami gruzów i śmieci, ale pod rządami banderowców nie pozostanie po nim nic.

  https://pecuniaolet.wordpress.com/

 107. kontra said

  kanada pobicie niepełnosprawnej kobiety przez kanadyjską policję konną 2022-02-20

  https://www.polskacanada.com/stan-wojenny-w-kanadzie/

  Przemawiając w Parlamencie Europejskim, Kolakusic oskarżył premiera reżimu kanady Trudeau o angażowanie się w „dyktaturę najgorszego rodzaju”, wykorzystującą ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych do stłumienia pokojowych demonstracji.

  „Widzieliśmy, jak tratujecie kobiety końmi, jak blokujecie konta bankowe samotnych rodziców, żeby nie mogli nawet zapłacić za edukację i lekarstwa dla swoich dzieci, zapłacić rachunków i hipotek na swoje domy. Według ciebie mogą to być metody liberalne, ale dla wielu obywateli świata jest to dyktatura najgorszego rodzaju. Zapewniamy, że obywatele świata, zjednoczeni, mogą powstrzymać każdy reżim, który chce ich zniszczyć” – powiedział Kolakusic.
  2022-02-20
  https://www.polskacanada.com/dyktatura-najgorszego-rodzaju/
  2022/03/23
  dictatorship-of-the-worst-kind-trudeau-lambasted-by-european-parliamentarian
  https://tnc.news/2022/03/23/dictatorship-of-the-worst-kind-trudeau-lambasted-by-european-parliamentarian/

 108. kontra said

  tu nie ma karola wojtyły JP2 edmund wojtyła?

  posoborowe kłamstwa wojtyliańskie:

  Bieżące obchody setnej rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II sprawiły, że w polskich i
  zagranicznych mediach

  znów pojawiła się rzekoma fotografia małego Karola Wojtyły / Jana Pawła 2 z rodzicami.

  Jest
  ona najwyraźniej rozpowszechniana jako taka przez kurię krakowską i rozmaite agencje
  fotograficzne – trudno doprawdy zrozumieć dlaczego,

  gdyż chłopiec na tym zdjęciu wyraźnie nie
  może być przyszłym ‚papieżem’ Jan Paweł 2 / Karol Wojtyła

  Karol Wojtyła junior urodził się 18 maja 1920 roku.

  Tymczasem na marginesie odbitki widnieje podpis fotografa: “B. Henner Ces.[arsko-] Król.[ewski] Nadw.[orny] Fotograf”, a po jego prawej stronie figuruje imperialny dwugłowy orzeł.

  Jest to niepodważalny dowód, że zdjęcie wykonano przed listopadem 1918 roku.
  https://www.polskacanada.com/mariusz-wesolowski-chlopiec-ktory-nie-zostal-papiezem/

 109. Boydar said

  https://so-magazyn.pl/artykul/dzien-matki-skad-pochodzi-jedna-z-naszych-najpiekniejszych-tradycji

  obecnie, matki przeważnie lądują w DPS’ach, i to już też robi się tradycja

 110. kontra said

  przyszły błogosławiony posoborowia Karol Wojtyła (senior) ożenił się z Emilią Kaczorowską Wojtyła, matka papieża materialnego Jana Pawła 2
  10 lutego 1906r

  lekarz Edmund Wojtyła brat księdza Karola Wojtyły / papieża materialnego Jana Pawła 2 urodził się
  27 sierpnia 1906 roku
  jaki z niego wcześniak

  Proces posoborowej beatyfikacji Karola Wojtyły (senior) i Emilii Kaczorowskiej Wojtyła

  Z inicjatywy archidiecezji krakowskiej podjęto działania w celu wyniesienia jego na ołtarze[18].

  Po otrzymaniu zgody Konferencji Episkopatu Polski oraz Stolicy Apostolskiej tzw. nihil obstat w 2020,

  11 marca tegoż roku metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski ogłosił decyzję o rozpoczęciu procesu jego beatyfikacji[19].

  Proces beatyfikacyjny rodziców Jana Pawła II rozpoczął się 7 maja 2020 w bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach[20]. Odtąd przysługuje mu tytuł Sługi Bożego. Powołano trybunał beatyfikacyjny w następującym składzie:

  ks. dr Andrzej Scąber – delegat arcybiskupa
  ks. Tomasz Szopa – promotor sprawiedliwości
  ks. Grzegorz Kotala – notariusz procesu
  ks. Paweł Ochocki – notariusz procesu

  Postulatorem procesu na szczeblu diecezjalnym mianowano
  ks. dr. Sławomira Odera

 111. kontra said

  Lodowa aplikacja na celowniku sanepidu. WSA chłodzi zapędy inspektorów

  Takim zagadnieniem zajmował się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie.

  Sanepid uznał, że w aplikacji, za pomocą której można zamawiać lody od „Good Lood” brakuje odpowiednich informacji (m.in. chodziło o składniki i alergeny). Inspektorzy zarzucili firmie również brak odpowiedniego opisania oferowanych produktów
  lovekrakow.pl/aktualnosci/lodowa-aplikacja-na-celowniku-sanepidu-wsa-chlodzi-zapedy-inspektorow_46017.html

 112. revers said

  Wlasnie, bo matki przeszkadzaja w wyjezdzie na wakacje, a rodzina to obciach, wystrczy korporacyjna zaloga na jeden sezon biznesowy.

  W srod globalnych zabawek, Barbii jak zawsze wiotka i prezna, zdrowa,i bogata tylko prtner Kelly w ciazy i z brzuchem.

 113. kontra said

  „Dziennikarz Medyczny Roku 2021” pisowski politolog Adam Giza tvp nie skończył studiów lekarskich

  pracownik przychodni michał sutkowski

  Adam Giza

  Adam Giza (ur. 26 lipca 1988 w Rydułtowach[a]) – polski prezenter telewizyjny, dziennikarz.

  Wykształcenie
  W 2007 roku ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Rybniku[1]. Jest również absolwentem politologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach[2] oraz logopedii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej[3].

  ===

  Gościem „Dziennikarza Medycznego Roku 2021” bez studiów medycznych Adama Gizy w TVP Info był pandemiczny ekspert i tester masek kowid pracownik przychodni Michał Sutkowski.

  Panowie rozważali, czy kowid maski zostaną z nami na dłużej, w ramach „profilaktyki” zdrowotnej.

  – Mówił pan doktor o tym, że warto w tej chwili jeszcze tę maseczkę kowid mieć przy sobie, a propos komunikacji miejskiej i miejsc publicznych,

  gdzie mamy jednak natłok różnych osobowości

  i nie wiadomo do końca, czy wszyscy zdrowi.

  Czy to jest trochę tak, że zostanie z nami to na wzór krajów azjatyckich? – rozpoczął swój wywód „Dziennikarz Medyczny Roku 2021 bez studiów medycznych Adam Giza.

  – Nie było Covid-19, a Azjata w maseczce był czymś normalnym, czy to w Pekinie czy w Tajwanie. Pytanie, czy na polskich ulicach też wyobraża sobie pan taki scenariusz i pytanie czy medycznie jest to dobre i uzasadnione? – pytał „Dziennikarz Medyczny Roku 2021 bez studiów medycznych Adam Giza

  – Jest to medycznie dobre i uzasadnione w tych określonych sytuacjach, niekoniecznie na zewnątrz, ale przy dużym tłoku nawet i na zewnątrz. Powtórzę: nawet i na zewnątrz, nie tylko w przestrzeniach zamkniętych – odparł prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych pracownik przychodni Michał Sutkowski.

  – Ja sobie taką sytuację wyobrażam i cieszyłbym się z tego, żeby część osób szczególnie narażonych pamiętała o tym, że naprawdę warto dosyć często tę maseczkę kowid założyć i używać – mówił dalej pracownik przychodni Michał Sutkowski.

  – Nie nadmiarowo – to nie chodzi o to, żeby tworzyć atmosferę strachu, która niewątpliwie jest przy tej maseczce kowid , bo nam się to kojarzy z pandemią, ale tworzyć atmosferę zdrowia, atmosferę bezpieczeństwa, bo o to chodzi. I chciałbym, żeby tak było – zarzekał się pracownik przychodni Michał Sutkowski.

  – I te maseczki kowid bardzo dobrze chronią także przed alergenami, to na własnym przykładzie również sprawdziłem – dodał „Dziennikarz Medyczny Roku 2021 bez studiów medycznych Adam Giza

 114. Głos Prawdy said

  Koty znają imiona swoich właścicieli i imiona innych kotów

  „Koty mogą zachowywać się tak, jakby sprawy zwykłych śmiertelników mało je interesowały. Często sprawiają wrażenie zdystansowanych i mogą nie reagować na próby „komunikacji” podejmowane przez właściciela. Ale koty wiedzą o nas i ludziach wokół nas o wiele więcej, niż się nam czasem wydaje.”
  https://nashaplaneta.su/blog/koshki_znajut_imena_svoikh_khozjaev_i_klichki_drugikh_koshek/2022-05-17-34603

 115. Głos Prawdy said

  Front Ukraiński. Wydarzenia się gotują. Azowcy się poddają! 17 maja 2022 roku
  .https://www.youtube.com/watch?v=EozSVZByBmw

 116. kontra said

  Nowe loże żydo masońskie w Polsce. „Odradza się masoneria w tej części Polski”

  17 maja 2022 07:40

  Symbol masoński: oko opatrzności w cyrklu i litera „G” Źródło: Pixabay

  W mediach społecznościowych masońskich lóż Wielkiego Wschodu Francji w Polsce pojawiła się informacja o powołaniu do życia dwóch nowych lóż.

  „Z wielką radością informujemy, że w sobotę, 14 maja 2022 zapalono światła dwóch nowych lóż Wielkiego Wschodu Francji w Polsce. Ceremonię prowadził wielce dostojny Wielki Sekretarz ds Zagranicznych WWF w asyście Komisarzy” – czytamy w mediach społecznościowych loży masońskiej „Gwiazda morza” w Gdańsku.

  „Dla nas najszczęśliwszą wiadomością było, że po blisko stu latach wolnomularskie światło powraca na Warmię i Mazury. Trójkąt Kamień nad Łyną, stał się bowiem ukonstytuowaną Lożą o numerze 6047, przywracając tym samym tradycję masońskiej pracy przerwaną tragicznym nastaniem nazistowskiej nocy. Ciągłość i szacunek do naszych Poprzedników symbolicznie podkreśla nazwa warsztatu, nawiązująca do loży istniejącej w latach 1888-1933” – czytamy dalej.

  Wolnomularze wyrażają radość, że „po prawie stuleciu ciszy, odradza się masoneria w tej części Polski, która tak długo pozostawała białą plamą na wolnomularskiej mapie”.

  Masoni przypominają, że „w tej chwili Wielki Wschód Francji w Polsce jest reprezentowany przez 6 warsztatów:
  Lożę Nadzieja (Warszawa)
  Lożę Gabriel Narutowicz (Kraków)
  Lożę Gwiazda Morza (Gdańsk)
  Lożę Braterstwo nad Olzą (Cieszyn)
  Lożę Kamień nad Łyną (Olsztyn)
  Lożę Rencontre Fraternelle 2022 (Warszawa)”.

  „Pracują także zalążki nowych Warsztatów w Katowicach i Koszalinie”.

 117. kontra said

  Nieuczciwy reżim Trudeau i Freeland nie ma etycznego dna

  Dodatkowo do powołanie się na ustawę o stanie wyjątkowym do użycia siły wobec pokojowych protestów kierowców ciężarówek i obywateli; reżim Trudeau ma teraz także prawo Zarządzenie o nadzwyczajnych środkach ekonomicznych.
  To rażące naruszenie nadanego przez Boga prawa do własności prywatnej polega na zamrożeniu kont i polis ubezpieczeniowych wszystkich osób
  http://www.drtrozzi.org/pl/2022/02/18/the-foul-regime-of-trudeau-freeland-has-no-ethical-bottom/

  ===========================================
  Michael Hoffman -” NATO to moralne szambo

  ZBRODNIARZE WOJENNI NATO NIE MAJĄ POZYCJI MORALNEJ. Oświadczenie historyka Michaela Hoffmana na temat Ukrainy i Rosji. Przez Michael Hoffman (henrymakow.com)

  Prezydent Biden oświadczył, że inwazja Władimira Putina na Ukrainę spowoduje „katastrofalne straty w ludziach”.. To właśnie George W. Bush, Dick Cheney i Condoleeza Rice popełnili w Iraku od 2003 roku.

  Pan Cheney został entuzjastycznie oklaskiwany w Kongresie jeszcze 6 stycznia ubiegłego roku.

  Pan Bush został namiętnie przyjęty publicznie przez byłą Pierwszą Damę Michelle Obamę.

  Condoleeza Rice jest dobrze opłacaną „ekspercką” komentatorką Rosji i Ukrainy, która z dumą ją zatrudnia.

  Joe Biden w pełni poparł krwawą inwazję zbrodni wojennych na Irak, naród, który nie zaszkodził Ameryce.

  Biden i amerykańska klasa rządząca są skorumpowanymi hipokrytami.

  Putin nie będzie pouczany ani moralnie szantażowany przez masowych morderców wskazujących na niego palcami.

  Co więcej, 32 lata temu w tym miesiącu administracja George’a H.W. Busha obiecała rosyjskiemu rządowi, że jeśli Rosja podda Niemcy Wschodnie, NATO nie „rozszerzy się ani o cal na wschód”.
  http://www.grazynarebeca5.blogspot.com/2022/02/michael-hoffman-nato-to-moralne-szambo.html

 118. kontra said

  Prezydent Republiki Białoruś Aleksander Łukaszenka: Panie Paszynianie, drodzy przyjaciele!

  Dzisiejsze spotkanie odbywa się w trudnym czasie, jak przed chwilą powiedział prezydent Rosji – w czasie ponownego podziału świata; jednobiegunowy system międzynarodowy bezpowrotnie cofa się w przeszłość, ale kolektywny Zachód zaciekle walczy o utrzymanie swojej pozycji.

  Wszystko idzie, w tym działania w strefie odpowiedzialności naszej organizacji: od pobrzękiwania szabelką natowskich na naszych zachodnich granicach po wojnę hybrydową na pełną skalę rozpętaną przeciwko nam, przede wszystkim przeciwko Rosji i Białorusi.

  NATO agresywnie buduje swoje muskuły, wciągając do swojej sieci Finlandię i Szwecję, kraje, które jeszcze wczoraj były neutralne. Opiera się to na postawie: „ci, którzy nie są z nami, są przeciwko nam” i, obłudnie, NATO nadal deklaruje swój defensywny charakter.

  Prawdziwie defensywne i pokojowe stanowisko Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym kontrastuje z tym tłem.

  Stany Zjednoczone budują swoją obecność wojskową na zachodniej flance OUBZ, ich infrastruktura wojskowa jest modernizowana w przyspieszonym tempie i odbywa się wiele ćwiczeń NATO. Zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia Defender Europe 2022, jakich wcześniej nie widzieliśmy, odbywają się obecnie na terytorium 19 krajów europejskich, częściowo w pobliżu naszych granic w Polsce. Możecie sami się domyślić, przed kim się bronią.

  Do tej pory na granicy białorusko-polskiej stacjonują siły

  około 15 tys. wojskowych,

  które zostały tam rozmieszczone w ubiegłym roku pod pretekstem kryzysu migracyjnego, oprócz stacjonujących tam na stałe oddziałów.

  W ubiegłym roku 15 000 żołnierzy, głównie Amerykanów, zostało przerzuconych.

  Migranci opuścili ten obszar dawno temu, ale żołnierze nadal tam są.

  Pytanie brzmi: dlaczego?

  Oczywiste jest, że żaden kraj nie stanowi dziś żadnego zagrożenia dla NATO.

  Co więcej, dodatkowe siły ponad 10 000 żołnierzy zostały tam sprowadzone w celu wzmocnienia wschodniej flanki sojuszu z 15 000 żołnierzy już rozmieszczonych w Polsce i krajach bałtyckich w ramach Atlantic Resolve sił zbrojnych USA i sojuszniczej NATO Enhanced Forward Presence.

  Dla perspektywy, siedem lat temu w tym miejscu było 3 500 żołnierzy (zwracając się do sekretarza generalnego OUBZ Stanislava Zasa) na waszej straży, teraz jest około 40 000 żołnierzy na terytorium Polski i krajów bałtyckich. I nie mówię jeszcze o Ukrainie.

  Najwyraźniej Ukraina była podsycana, podżegana i karmiona nacjonalizmem i nazizmem. Widzieliśmy to w Odessie, kiedy ludzie byli paleni żywcem. Ukraina była karmiona nazizmem, rusofobią i bronią. Używali każdego podejścia, aby go zatruć.

  W tej chwili widzimy, że Zachód, w tym Waszyngton, jest zainteresowany jedynie przedłużeniem konfliktu w jak największym stopniu. Dlatego Ukraina jest zalewana bronią.

  Cele są jasne: osłabić Rosję tak bardzo, jak to możliwe, pogrążając ją w tej wojnie.

  Płomienie mogą sięgać poza nią – my też to widzimy. Jeśli taki jest pomysł, prawdopodobnie nikt nie będzie w stanie tego wysiedzieć.

  Obecnie najniebezpieczniejszym trendem na Ukrainie są próby podziału kraju. Tysiące jednostek zostało już sformowanych, aby wkroczyć na Ukrainę w przebraniu sił pokojowych, aby ją „chronić”.

  Spójrzcie, jak zjednoczona jest Unia Europejska, kiedy głosuje lub działa, i jak silna jest jej dyscyplina wewnątrz bloku. Stosuje się automatycznie nawet do tych, którzy nie zgadzają się z jego decyzjami.

  Nasuwa się pytanie: co powstrzymuje nas przed korzystaniem z tego zasobu bloku? Musimy iść za ich przykładem. Jeśli zostaniemy podzieleni, zostaniemy po prostu zmiażdżeni i rozdarci.

  Drugim punktem jest zwiększenie skuteczności działań na rzecz przeciwdziałania wyzwaniom i zagrożeniom w przestrzeni informacyjnej, w tym walki z fake newsami i dezinformacją. Oczywiste jest, że mamy do czynienia z wojną hybrydową, której główną częścią jest wojna informacyjna.

  Koledzy

  Wszyscy rozumieją, że epoka historyczna, która istniała wcześniej, dobiega końca i nie będzie powrotu do poprzedniego porządku międzynarodowego.

  Nie możemy pozwolić na stworzenie nowej międzynarodowej architektury bez nas, podczas gdy Zachód już teraz zasiewa fałszywe historie i prowadzi rozmowy na ten temat.
  https://grazynarebeca5.blogspot.com/2022/05/prezydent-rosji-wadimir-putin-spotkanie.html

 119. kontra said

  poniedziałek, 16 maja 2022
  „Ujawniono trzech głównych mentorów Klausa Schwaba”

  agent ubecji usa CIA Dr Klaus Schwab lub: Jak CFR nauczył mnie przestać się martwić i kochać bombę

  Światowe Forum Ekonomiczne nie było po prostu pomysłem Klausa Schwaba, ale w rzeczywistości narodziło się z finansowanego przez CIA programu harvardzkiego kierowanego przez

  Henry’ego Kissingera i popychanego do skutku przez Johna Kennetha Galbraitha i „prawdziwego” doktora Strangelove’a, Hermana Kahna.

  To niesamowita historia prawdziwych mężczyzn, którzy zwerbowali Klausa Schwaba, który pomógł mu stworzyć Światowe Forum Ekonomiczne i który nauczył go przestać się martwić i pokochać bombę.

  AUTOR: JOHNNY VEDMORE
  Nieograniczony Hangout
  https://grazynarebeca5.blogspot.com/2022/05/ujawniono-trzech-gownych-mentorow.html

  dr-klaus-schwab
  https://unlimitedhangout.com/2022/03/investigative-reports/dr-klaus-schwab-or-how-the-cfr-taught-me-to-stop-worrying-and-love-the-bomb/

  Herman Kahn (po lewej) z Geraldem Fordem i Donaldem Rumsfeldem

 120. kontra said

  Jordan Sather, Buffalo Shooting –” te flagi same się nie fałszują!!!!!!” May 16, 2022
  https://jamesfetzer.org/2022/05/jordan-sather-buffalo-shooting-these-flags-wont-false-themselves/
  Maj 16, 2022
  Ile flag CIA mogłaby sfałszować, gdyby CIA mogła fałszywie flagi?

  [Od redakcji: Jordan Sather ma rację: jeszcze jedna fałszywa „fałszywa flaga” promująca kontrolę broni,

  gdzie ta nosi uderzające podobieństwa do strzelanin w meczecie w Christchurch w Nowej Zelandii,

  które były równie podobne do gier wideo w swoich wartościach produkcyjnych.

  Sprawdź „Strzelaniny w Nowej Zelandii: czy były prawdziwe, czy polityczne sztuczki?” (7 czerwca 2020 r.) z tą nieoryginalną „godziną amatorską”. Zwróć uwagę na brak krwi, nikt nie krzyczy ani nie unika, broń z kreskówek i wiele, wiele więcej.]

  Jak mówi „oficjalna historia” – wczoraj wieczorem mężczyzna otworzył ogień w supermarkecie w Buffalo w stanie Nowy Jork podczas transmisji na żywo na Twitchu, zabijając co najmniej 10 osób i raniąc kilka innych.

  Opublikował także internetowy manifest, w którym opisał siebie jako białego suprematystę.

  Ta sytuacja ma wszystkie cechy standardowej fałszywej flagi Deep State – rasistowska strzelanka, transmisja na żywo w mediach społecznościowych, wątpliwie napisany manifest, symbolika na scenie, wezwania do kontroli broni i polityczny czas wydarzenia.

  Nie byłbym zszokowany, gdyby ten strzelec był patsy, który był kontrolowany przez grupę rządu cieni, aby wykonać to zadanie. Rzućmy okiem na czerwone flagi otaczające tę strzelaninę, które wskazują, że może to być zaplanowane wydarzenie:
  https://grazynarebeca5.blogspot.com/2022/05/jordan-sather-buffalo-shooting-te-flagi.html

  podesta clinton

 121. Piskorz said

  !!! La Romania afferma che Eurovision ha cambiato il suo voto per far vincere l’Ucraina….Rumunia potwierdza, że Eur. zmieniła swoje głosowanie, aby wygrała Ukraina. ! Info z newslettera.

 122. Bezpartyjna said

  „Czyli co, że możemy mieć nadzieję, że wszystkie żydowskie geszefty w Polin pójdą się pieprzyć ? Wskazanie na „obywateli” jest wymowne 🙂

  Ech, pomarzyć to se można …”

  Ależ Pan jest czep’liwy 😋 przecież prawie wszystkie te gadzinówki zamieszczają sponsorowane artykuły a Panu się tak marzy wyłożenie „kawy na ławę”?
  Tak ” letko” to w życiu ni ma, trochę trza się namęczyć aby wiedzieć co w trawie piszczy.

 123. osoba prywatna said

  Opętani Ukraińcy urządzili dziś w Tbilisi psychodeliczny rytuał z spaleniem „Putina”, krzykami i tańcami Drogi Facebooku czy to nie jest mowa nienawiści?
  .https://www.facebook.com/ewelina.lagner/videos/1898881150322255/

 124. Carlos said

  Znaczenie wojny w XXI wieku
  autorstwa Thierry’ego Meyssana
  Przerywając serię artykułów na temat wojny na Ukrainie, Thierry Meyssan przedstawia kilka przemyśleń na temat ewolucji ludzkiego wymiaru wojny. Koniec kapitalizmu przemysłowego i globalizacja wymiany nie tylko przekształcą nasze społeczeństwa i nasze sposoby myślenia, ale także znaczenie wszystkich naszych działań, w tym wojennych.

  Bombardowania atomowe Hiroszimy i Nagasaki nie były częścią żadnej strategii wojskowej. Japonia już zamierzała się poddać. Stany Zjednoczone chciały tylko, żeby nie poddali się Sowietom, którzy zaczynali napływać do Mandżurii, ale samym sobie.
  Od zakończenia II wojny światowej 77 lat temu Europejczycy (z wyjątkiem byłych Jugosłowian) zaznali pokoju na swojej ziemi. Zapomnieli o tym odległym wspomnieniu i odkrywają wojnę z przerażeniem na Ukrainie. Przejeżdżający przez Róg Afryki Afrykanie z Wielkich Jezior, byli Jugosłowianie i muzułmanie od Afganistanu po Libię patrzą na nich z niesmakiem: przez wiele dziesięcioleci Europejczycy ignorowali ich cierpienia i oskarżali ich o winę za nieszczęścia cierpieli.

  Wojna na Ukrainie zaczęła się od nazizmu według jednych, według innych osiem lat temu, ale w świadomości ludzi Zachodu ma dopiero dwa miesiące. Widzą część cierpienia, jakie powoduje, ale nie dostrzegają jeszcze wszystkich jego wymiarów. Przede wszystkim błędnie ją interpretują zgodnie z doświadczeniem pradziadków, a nie własnym doświadczeniem.

  WOJNY TO TYLKO NASTĘPSTWO ZBRODNI
  Gdy tylko się zacznie, wojna zabrania niuansów. Zmusza wszystkich do ustawienia się w jednym z dwóch obozów. Dwie szczęki bestii natychmiast miażdżą tych, którzy się nie podporządkowują.
  Zakaz niuansów zmusza wszystkich do przepisywania wydarzeń. Są tylko „dobrzy” my i „źli” ci po drugiej stronie. Propaganda wojenna jest tak potężna, że ​​po pewnym czasie nikt nie potrafi odróżnić faktów od sposobu ich opisu. Wszyscy jesteśmy w ciemności i nikt nie wie, jak włączyć światło.
  Wojna powoduje cierpienie i śmierć bez różnicy. Nie ma znaczenia, po której stronie należysz. Nie ma znaczenia, czy jesteś winny, czy niewinny. Cierpi się i umiera nie tylko z powodu ciosów tych po drugiej stronie, ale także pobocznie od tych po swojej stronie. Wojna to nie tylko cierpienie i śmierć, ale także niesprawiedliwość, która jest znacznie trudniejsza do zniesienia.
  Żadna z zasad cywilizowanych narodów nie przetrwała. Wielu poddaje się szaleństwu i nie zachowuje się już jak ludzie. Nie ma już żadnego autorytetu, który zmuszałby ludzi do ponoszenia konsekwencji swoich działań. Na większość ludzi nie można już liczyć. Człowiek stał się dla człowieka wilkiem.

  Dzieje się coś fascynującego. Jeśli niektórzy ludzie zamieniają się w okrutne bestie, inni stają się świetliści, a ich oczy oświecają nas.

  Spędziłem dekadę na polach bitew i nigdy nie wróciłem do domu. Chociaż teraz uciekam od cierpienia i śmierci, wciąż nieodparcie pociągają mnie te spojrzenia. Dlatego nienawidzę wojny, a jednak tęsknię za nią. Ponieważ w tej plątaninie okropności zawsze kryje się wzniosła forma człowieczeństwa.

  WOJNY XXI WIEKU
  Chciałbym teraz przedstawić wam kilka myśli, które nie angażują was w ten czy tamten konflikt, a jeszcze mniej w tę czy tamtą stronę. Po prostu podniosę welon i zaproszę Cię do spojrzenia na to, co kryje. To, co powiem, może was zaszokować, ale spokój możemy znaleźć tylko poprzez zaakceptowanie rzeczywistości.

  Wojny się zmieniają. Nie mówię o broni i strategiach militarnych, ale o przyczynach konfliktów, o ich ludzkim wymiarze. Tak jak przejście od kapitalizmu przemysłowego do globalizacji finansowej przekształca nasze społeczeństwa i niszczy zasady, które je organizowały, tak ta ewolucja zmienia wojny. Problem polega na tym, że już nie jesteśmy w stanie przystosować naszych społeczeństw do tej strukturalnej zmiany, a tym samym jeszcze mniej potrafimy myśleć o ewolucji wojny.

  Wojna zawsze stara się rozwiązać problemy, których polityka nie rozwiązała. Nie dzieje się tak, gdy jesteśmy na to gotowi, ale gdy wyeliminowaliśmy wszystkie inne rozwiązania.

  Dokładnie to dzieje się dzisiaj. Amerykańscy Straussi nieubłaganie osaczyli Rosję na Ukrainie, nie pozostawiając jej innego wyjścia, jak tylko iść na wojnę. Jeśli alianci nalegają na odepchnięcie jej, sprowokują wojnę światową.

  Okresy między dwiema epokami, kiedy relacje międzyludzkie muszą zostać na nowo przemyślane, sprzyjają tego rodzaju katastrofom. Niektórzy ludzie nadal rozumują zgodnie z zasadami, które dowiodły swojej skuteczności, ale nie są już przystosowane do świata. Mimo to posuwają się naprzód i mogą wywoływać wojny, nie chcąc tego.

  W nocy 9 maja 1945 roku lotnictwo USA zbombardowało Tokio. W ciągu jednej nocy zginęło ponad 100 000 osób, a ponad milion pozostało bez dachu nad głową. Była to największa masakra ludności cywilnej w historii.
  Jeśli w czasie pokoju rozróżniamy cywilów i żołnierzy, ten sposób rozumowania nie ma już sensu we współczesnej wojnie. Demokracje zmiotły organizację społeczeństw w kasty lub zakony. Każdy może zostać kombatantem. Masowe mobilizacje i wojny totalne zatarły granice. Od tej pory cywile są odpowiedzialni za wojsko. Nie są już niewinnymi ofiarami, ale stali się pierwszymi odpowiedzialnymi za ogólne nieszczęścia, których wojsko jest tylko wykonawcami.

  W zachodnim średniowieczu wojna była sprawą szlachty i tylko ich. W żadnym wypadku populacja nie brała udziału. Kościół katolicki uchwalił prawa wojenne, aby ograniczyć wpływ konfliktów na ludność cywilną. Wszystko to nie odpowiada już temu, czym żyjemy i nie jest oparte na niczym.

  Równość kobiet i mężczyzn również odwróciła paradygmaty. Nie tylko żołnierze są teraz kobietami, ale mogą też być dowódcami cywilnymi. Fanatyzm nie jest już wyłączną domeną tzw. silniejszego seksu. Niektóre kobiety są bardziej niebezpieczne i okrutne niż niektórzy mężczyźni.

  Nie jesteśmy świadomi tych zmian. W każdym razie nie wyciągamy z nich żadnych wniosków. Prowadzi to do dziwacznych postaw, takich jak odmowa mieszkańców Zachodu repatriacji rodzin dżihadystów, których wypuścili na pola bitew i osądzania ich. Wszyscy wiedzą, że wiele z tych kobiet jest znacznie bardziej fanatycznych niż ich mężowie. Wszyscy wiedzą, że stanowią znacznie większe niebezpieczeństwo. Ale nikt tak nie mówi. Wolą płacić kurdyjskim najemnikom, aby trzymali ich i ich dzieci w obozach jak najdalej.

  Tylko Rosjanie repatriowali dzieci, które już zostały skażone tą ideologią. Powierzyli je swoim dziadkom, mając nadzieję, że będą w stanie ich kochać i opiekować się nimi.

  Od dwóch miesięcy przyjmujemy uciekających przed walkami ukraińskich cywilów. Cierpią tylko kobiety i dzieci. Dlatego nie podejmujemy żadnych środków ostrożności. Jednak jedna trzecia z tych dzieci została przeszkolona na letnich obozach banderowców. Tam nauczyli się posługiwania bronią i podziwu przestępcy przeciwko ludzkości Stepana Bandery.

  Obóz wakacyjny na Ukrainie według dziennika atlantyckiego.
  Źródło: „Le Monde” (2016).
  Konwencje Genewskie to tylko pozostałość z czasów, kiedy rozumowaliśmy jako ludzie. Nie trzymają się żadnej rzeczywistości. Ci, którzy je stosują, robią to nie dlatego, że uważają, że są do tego zobowiązani, ale dlatego, że mają nadzieję, że pozostaną ludźmi i nie pogrążą się w morzu zbrodni. Pojęcie „zbrodni wojennych” jest pozbawione sensu, ponieważ celem wojny jest popełnianie kolejnych zbrodni w celu osiągnięcia zwycięstwa, którego nie można było osiągnąć cywilizowanymi środkami, a w demokracji każdy wyborca ​​jest odpowiedzialny.

  W przeszłości Kościół katolicki zakazywał pod groźbą ekskomuniki strategii wymierzonych w ludność cywilną, takich jak oblężenie miast. Poza faktem, że dzisiaj nie ma moralnego autorytetu do egzekwowania zasad, nikogo nie szokują „sankcje ekonomiczne” dotykające całe narody, nawet do tego stopnia, że ​​powodują mordercze klęski głodu, jak miało to miejsce w przypadku Korei Północnej.

  Biorąc pod uwagę czas, jaki potrzebujemy na wyciągnięcie wniosków z tego, co robimy, nadal uważamy niektóre rodzaje broni za zabronione, gdy sami ich używamy. Na przykład prezydent Barack Obama wyjaśnił, że użycie broni chemicznej lub biologicznej to czerwona linia, której nie należy przekraczać, ale jego wiceprezydent Joe Biden zainstalował na Ukrainie duży system badawczy. Jedynymi ludźmi, którzy zabronili sobie jakiejkolwiek broni masowego rażenia, są Irańczycy, których moralnie potępił Imam Ruhollah Chomeini. Właśnie tych oskarżamy o chęć zbudowania bomby atomowej, bo nic takiego nie robią.

  W przeszłości wypowiadano wojny w celu przejmowania terytoriów. Na koniec podpisano traktat pokojowy zmieniający księgę wieczystą. W dobie portali społecznościowych problem jest mniej terytorialny, a bardziej ideologiczny. Wojna może zakończyć się tylko zdyskredytowaniem sposobu myślenia. Chociaż terytoria przeszły z rąk do rąk, niektóre niedawne wojny doprowadziły do ​​rozejmów, ale nie do traktatu pokojowego i odszkodowań.

  Widzimy, że pomimo dominującego na Zachodzie dyskursu wojna na Ukrainie nie ma charakteru terytorialnego, lecz ideologiczna. Prezydent Wołodymyr Zełenski jest pierwszym w historii watażką, który przemawia kilka razy dziennie. Dużo więcej czasu spędza na rozmowach niż na dowodzeniu swoją armią. Swoje przemówienia pisze wokół odniesień historycznych. Reagujemy na przywoływane przez niego wspomnienia i ignorujemy to, czego nie rozumiemy. Do Anglików mówi jak Winston Churchill, oklaskiwają go; Francuzom przypomina Charlesa de Gaulle’a, oklaskiwają go; itd… Wszystkim konkluduje „Chwała Ukrainie!”, nie rozumieją aluzji, którą uważają za ładną.

  Ci, którzy znają historię Ukrainy, rozpoznają okrzyk wojenny banderowców. Ten, który wykrzykiwali podczas masakrowania 1,6 miliona swoich współobywateli, w tym co najmniej 1 miliona Żydów. Ale jak Ukrainiec mógł nawoływać do masakry innych Ukraińców, a Żyd do masakry Żydów?

  Nasza niewinność czyni nas głuchymi i ślepymi.

  Po raz pierwszy w konflikcie jedna ze stron ocenzurowała media wroga przed wybuchem wojny. RT i Sputnik zostały zamknięte w Unii Europejskiej, ponieważ mogły rzucić wyzwanie temu, co miało nadejść. Po rosyjskich mediach zaczyna się cenzurować media opozycyjne. Strona internetowa sieci Voltaire, Voltairenet.org, jest od miesiąca ocenzurowana w Polsce decyzją Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
  Wojna nie ogranicza się już do pola bitwy. Niezbędne staje się zdobycie widzów. Podczas wojny w Afganistanie prezydent USA George W. Bush i brytyjski premier Tony Blair rozważali zniszczenie telewizji satelitarnej Al-Jazeera. Nie miało to wpływu na walczące strony, ale dało pauzę widzom w świecie arabskim.

  Warto zauważyć, że po wojnie w Iraku w 2003 r. francuscy badacze wyobrażali sobie, że działania wojenne mogą przekształcić się w wojnę poznawczą. Jeśli bzdury o broni masowego rażenia Saddama Husajna trwały tylko kilka miesięcy, to sposób, w jaki Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zdołały przekonać wszystkich, że jest doskonały. Ostatecznie NATO dodało szóstą domenę do swoich pięciu (powietrze, ląd, morze, przestrzeń kosmiczna i cyber): ludzki mózg. Chociaż Sojusz obecnie unika konfrontacji z Rosją w pierwszych czterech domenach, to już w ostatnich dwóch jest w stanie wojny.

  W miarę rozszerzania się obszarów interwencji, pojęcie strony wojującej zanika. To już nie ludzie konfrontują się ze sobą, ale systemy myślowe. W ten sposób wojna ulega globalizacji. Podczas wojny syryjskiej ponad sześćdziesiąt państw, które nie miały z tym konfliktem nic wspólnego, wysłało broń do kraju, a dziś dwadzieścia państw wysyła broń na Ukrainę. Ponieważ nie rozumiemy wydarzeń na żywo, ale interpretujemy je w świetle starego świata, sądziliśmy, że zachodnia broń była używana przez syryjską opozycję demokratyczną, gdy szli do dżihadystów i jesteśmy przekonani, że idą do Armii ukraińskiej, a nie banderowców.

  Droga do piekła jest wybrukowana dobrymi chęciami.

  Thierry Meyssan

  Voltairenet.org

 125. osoba prywatna said

  Qrwobanderówka która oblała rosyjskiego ambasadora opuściła Polskę. Ponoć.
  https://legaartis.pl/blog/2022/05/16/ukrainka-ktora-dopuscila-sie-czynnej-napasci-na-ambasadora-opuscila-polske-ochrona-zapewnila-jej-policja/

 126. Carlos said

  Polityka USA wobec Ukrainy jest najbardziej lekkomyślna od czasu kryzysu rakietowego z 1962 roku
  Walta Złotowa Wysłany dnia16 maja 2022
  W 1952 roku zostałem pobłogosławiony, może przeklęty, że mam rodziców, którzy uczyli mnie o wojnie i pokoju jako drugoklasistę. Wtedy to wojna koreańska nie miała większego sensu dla tego 7-latka. Siedemdziesiąt lat nadal nie, tak jak w każdą inną wojnę, w którą była zaangażowana Ameryka, czy to bezpośrednio, jak Korea, czy jak w przypadku dzisiejszej Ukrainy, przez pełnomocnika.

  Ta wczesna lekcja rozpaliła trwającą całe życie fascynację amerykańską polityką zagraniczną. To, co stało się prawdą w ciągu tych 70 lat, to fakt, że jeśli chodzi o zagraniczne wojny i uwikłania, można było polegać na Ameryce. Zawsze nas zawodzi.

  Przez pierwszą dekadę w pełni przekonałem się o wyższości moralnej Ameryki w kwestii naszej zimnowojennej opozycji wobec sowieckiego komunizmu. Ta wiara została zburzona przez reakcję Ameryki na konieczną i nieuniknioną kubańską rewolucję z 1959 roku. W kwietniu 1961 roku rozpoczęliśmy inwazję zastępczą na malutką kubańską wyspę liczącą 6 milionów ludzi, aby obalić rewolucyjnego przywódcę Fidela Castro. Choć to nieudane przedsięwzięcie było nikczemne, zbladło w porównaniu do kryzysu kubańskiego zaledwie 18 miesięcy później, który doprowadził świat na skraj wojny nuklearnej z Rosją. Trzeba było cudu, prawdopodobnie kilku, aby zapobiec nuklearnej zimie.

  Zaledwie 17 w tym czasie spędziłem 13 dni zastanawiając się, czy każdy dzień będzie moim ostatnim. Przed snem miałam nadzieję, że obudzę się następnego ranka. Z pewnością, pomyślałem później, nauczyliśmy się lekcji, że zagraniczna awanturnictwo ryzykujące wojnę nuklearną to szaleństwo.

  Ale 60 lat później wróciliśmy, najpierw prowokując, a potem przedłużając wojnę zastępczą z Rosją, 5000 mil od ojczyzny, bez żadnego związku z naszymi narodowymi interesami bezpieczeństwa. W przeciwieństwie do każdej innej wojny, którą Ameryka sprowokowała lub w której uczestniczyła od października 1962 r., ta ma możliwość wybuchu nuklearnego w mgnieniu oka z powodu zwykłego błędu, głupoty, błędnej kalkulacji lub desperacji.

  Amerykańskie prowokacje, wraz z naszymi sojusznikami z NATO i kandydatami na członka, Ukrainą, cofają się o 14 lat do naszego ogłoszenia rozszerzenia członkostwa w NATO na Ukrainę, prawdopodobnie i niepotrzebnie umieszczając wojska i uzbrojenie NATO na progu Rosji. Sześć lat później zainspirowaliśmy i poparliśmy zamach stanu mający na celu obalenie skłaniającego się ku Rosji prezydenta Ukrainy, ponieważ chciał on gospodarczo współpracować z Rosją.

  To wywołało wojnę domową z rosyjskojęzycznymi Ukraińcami w Donbasie, w której zginęło ponad 14 000 osób, z całkowitą inwazją ukraińską na Donbas, która miała miejsce na początku tego roku. Czy zastanawiasz się, dlaczego takie prowokacje mogą w odpowiedzi zainspirować masową rosyjską inwazję?

  Rozpoczęte Stany Zjednoczone miały tylko jedną rozsądną odpowiedź: promować negocjacje w celu zakończenia wojny. Udane negocjacje doprowadziłyby do braku NATO dla Ukrainy i autonomii regionalnej dla Donbasu. Tragedią jest to, że w 2015 roku Ukraina zgodziła się przyznać autonomię na mocy porozumień Mińsk II, w których pośredniczyły Ukraina, Rosja, Niemcy i Francja. Ale ukraińscy ultranacjonaliści, wyniesieni do władzy zarówno w ukraińskim rządzie, jak iw wojsku po zamachu stanu w 2014 roku, sabotowali Mińsk II. Stany Zjednoczone były gotowe na ten sabotaż, postrzegając udany Mińsk II jako zwycięstwo Rosji, którą trzeba było odizolować i osłabić niezależnie od stwarzanego ryzyka.

  Zamiast negocjacji, Ameryka odpowiedziała 14 miliardami dolarów pomocy wojskowej, przy czym w tym tygodniu Kongres uchwalił kolejne 40 miliardów dolarów. To 54 miliardy dolarów amerykańskich skarbów, desperacko potrzebnych, by wesprzeć nasze rozpadające się społeczeństwo, aby przedłużyć wojnę niszczącą Ukrainę jako funkcjonujący naród.

  Prezydent Biden, wówczas 19-letni, z pewnością pamięta nasze starcie z wojną nuklearną sześćdziesiąt lat temu na Kubie. To samo powiedział najbardziej hałaśliwym miłośnikom wojny w rządzie i mediach, wzywając do strefy zakazu lotów, ewentualnych amerykańskich oddziałów naziemnych, nawet rozważając reakcję nuklearną. Jego odmowa negocjowania deeskalacji przy jednoczesnym dostarczaniu nieskończonej broni w celu przedłużenia wojny grozi nie tylko dalszym zniszczeniem Ukrainy. Zbliża świat do wojny nuklearnej od czasu kryzysu kubańskiego z 1962 roku.

  Czas na prezydenta Bidena, jego gabinet wojenny sekretarza obrony Austina, sekretarza stanu Blinkena oraz przywódców Demokratów i Republikanów w Kongresie, aby został zamknięty w pokoju, aby obejrzeć film Kevina Costnera z 2000 roku „ Trzynaście dni” . Mogą dowiedzieć się, jak zdrowy rozsądek, prawdziwa troska o przetrwanie naszej planety i chęć wynegocjowania porozumienia „wygrany-wygrany” z Rosją zapobiegły III wojnie światowej w 1962 roku. Po namyśle polecieć na Ukrainę również prezydent Zełenski i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Żaden z nich nie jest na tyle dorosły, aby pamiętać o naszym starciu z zagładą nuklearną w 1962 roku.

  Mówiąc o czasie… ucieka. I tym razem może nie być cudów.

  Walt Zlotow zaangażował się w działania antywojenne po wstąpieniu na Uniwersytet w Chicago w 1963 roku. Obecnie jest prezesem Koalicji Pokojowej West Suburban z siedzibą na zachodnich przedmieściach Chicago. Codziennie pisze bloga o tematyce antywojennej i innych na http://www.heartlandprogressive.blogspot.com .

 127. Bezpartyjna said

  Rozmowa z prof. Normanem Finkelsteinem, przeprowadzona przez Briahna Joy Gray 8 kwietnia 2022 r.

  https://www.bibula.com/?p=134036

 128. osoba prywatna said

  Wczoraj pod Charkowem zatrzymano banderowskiego chirurga
  który w lutym wzywał do okaleczania rosyjskich jeńców.
  .https://www.youtube.com/watch?v=uYb8wvRe-NQ

 129. Leo said

  Re 82. „Jack Ra coś tam” – poszło w miękkie spamerze? Dobrze! Żeby ci tylko żyłka nie pękła 🙂

 130. Bezpartyjna said

  Panie Yagiel,

  po mojej stronie miasta jeszcze tej wiosny nie było takiej prawdziwej burzy z piorunami, ⚡ ziemia sucha jak pieprz. Chciałabym po ulewie poczuć w nozdrzach zapach ozonu a na niebie zobaczyć tęczę 🌈 🌂 Bardzo niedobrze, same plagi egipskie na nas spadają, wszystko się na nas uwzięło, czy co?

 131. Listwa said

  @ 125 Osoba prywatna said

  Co od przestrzegania prawa dali jej uciec.

 132. Listwa said

  @ 110 kontra said

  Chyba im kult Karola słabnie i szukają paliwa.

 133. Listwa said

  https://www.fronda.pl/a/europa-potrzebuje-lidera-prezydent-estonii-wskazal-na-andrzeja-dude,177727.html
  Na poziomie estońskim to on jest i w takim obszarze.

 134. Listwa said

  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1212632%2Creuters-ukrainscy-zolnierze-z-azowstalu-wywiezieni-do-okupowanej-przez

 135. Listwa said

  Może przywiozą zdjęcia tych zbombardowanych miast:
  https://pch24.pl/przewodniczacy-episkopatu-prymas-polski-i-metropolita-lubelski-udali-sie-na-ukraine/

 136. Listwa said

  Właśnie właśnie , jaka ta przyszlość jest z zadłuzeniem które narobiliście i ukrywacie je?

  https://pch24.pl/premier-morawiecki-nie-dopuscimy-do-tego-by-skutki-dzialan-putina-i-rosji-pokrzyzowaly-polakom-plany-na-przyszlosc/

 137. Jack Ravenno said

  @129 LEO – właśnie przez takich kmiotów jak ty mamy przesrane.

 138. Listwa said

 139. Listwa said

  o niszczeniu tradycyjnych wspólnot kontemplacyjnych w posoborowiu

 140. Bezpartyjna said

  Dziękuję P. Sebastianowi za zamieszczenie wzruszającego artykułu o Lwowie.
  Trudno tak jednym zdaniem wyrazić uczucia, ale jak się jest w tym Mieście to wyczuwa się prawdziwą Polskość. Byłam na Cmentarzu Orląt Lwowskich (Campo Santo) i popłakałam się jak odczytywałm nazwiska i wiek tych dzieci oraz młodzieży a tak mało o tych faktach historycznych wspomina się w mediach. Paliłam świeczki na grobach wielkich Polaków w dalszej części cmentarza Łyczakowskiego. Chciałam pojechać jeszcze dalej na Wołyń (Zdołbunów, Równe), ale póki co się nie udało, … może kiedyś?

 141. Carlos said

  Wszyscy jesteśmy usidleni w sieci elit
  4 lutego 2022 | Kategorie: Artykuły i kolumny | Tagi: | Wydrukuj ten artykułWydrukuj ten artykuł
  Wszyscy jesteśmy usidleni w sieci elit

  Paul Craig Roberts

  Tak, jest spisek. To spisek elity przeciwko nam. Działa od lat. Wiele się na ten temat można dowiedzieć z niedawno opublikowanej książki Keesa Van Der Pijla wydanej przez Clarity Press, Stany nadzwyczajne .

  Elity to zaledwie garstka, ale kontrolują całą władzę. Kontrolują prasę, telewizję i media społecznościowe, uniwersytety, think tanki, rządy, finanse, produkcję na dużą skalę, stowarzyszenia adwokackie, opiekę zdrowotną, większość celebrytów i mają własne organizacje, które obejmują powiązane dyrekcje, takie jak Bilderberg, Atlantic Council, Trilateral Komisja, Rada Stosunków Zagranicznych, grupa byłych prezesów banków centralnych G30, Światowe Forum Ekonomiczne, Bank Światowy, MFW. Ci sami ludzie tworzą zarządy korporacji i najwyższe szczeble kadry kierowniczej dużych korporacji.

  Gromadzenie władzy przebiegało przez wiele etapów. Na przykład podczas reżimu Clintona w USA różnorodne i niezależne media były skoncentrowane w sześciu rękach. Sześciu megafirmom pozwolono wykupić 90% amerykańskich mediów. Koncentracja mediów była sprzeczna z wszelką amerykańską tradycją. Regulację branż zarzucono na podstawie edyktu Alana Greenspana, że ​​„rynki są samoregulujące”, a agencje regulacyjne stały się agentami marketingowymi dla wcześniej regulowanych branż, takich jak farmaceutyki. Ustawa antymonopolowa Shermana stała się ustawą martwą literą, opierając się na twierdzeniu, że w gospodarce światowej tylko najwięksi mogą konkurować. W ten sposób kontrola monopolu zastąpiła gospodarkę rynkową.

  Van Der Pijl wyjaśnia, jak różne elitarne sieci – ponadnarodowe, finansowe, rządowe itd. – pracują na rzecz wspólnego programu. Tymczasem elita wykorzystuje swoją kontrolę nad ideami, komunikacją i rozrywką, aby utrzymać nas peonów walczących między sobą: Republikanie kontra Demokraci, Liberałowie kontra Konserwatyści, rasizm, prawa kobiet, prawa osób transpłciowych, prawa do aborcji i rozproszone rosyjskim zagrożeniem, Chińczykami Zagrożenie, zagrożenie terrorystyczne. Prawdziwe zagrożenie pozostaje nieujawnione i niezauważone.

  Oszukiwanie ludzi jest priorytetowym zadaniem wszystkich zachodnich rządów, wspieranych przez agencje wywiadowcze, korporacje IT i media.

  Van Der Pijl wymienia nazwiska. Na przykład Komitet Sterujący Konferencji Bilderberg odzwierciedla rządzący blok władzy: Eric Schmidt (Google), firmy IT (Palantir) i przedsiębiorcy (Peter Thiel), belgijski bankier i magnat medialny Thomas Leysen, dyrektorzy i dyrektorzy instytucji finansowych (Lazard , Deutsche Bank, grupa inwestorów Wallenberg w Szwecji), Henry Kravis z funduszu hedgingowego Kohlberg-Kravis-Roberts. Leysen jest członkiem Komisji Trójstronnej, Przyjaciół Europy i Grupy Bilderberg.

  Ta grupa łączy się z innymi grupami, takimi jak Cercle de Lorraine. Wśród członków jest Christian Van Thillo, który jest właścicielem praktycznie całego belgijskiego i holenderskiego rynku gazet. Van Thillo jest również dyrektorem niemieckiej grupy wydawniczej Bertelsmann. Inny członek, hrabia Maurice Lippens, łączy się z Friends of Europe, grupą, która obejmuje byłego premiera Belgii Guya Verhofstadta i byłą europejską komisarz Neelie Kroes.

  Skoncentrowane są również media francuskie, amerykańskie i brytyjskie. Wszyscy właściciele są połączeni przez elitarne organizacje.

  Think tanki są finansowane przez kompleks wojskowy/bezpieczeństwa i korporacje. Celem think tanków jest dostarczanie badań, które wspierają interesy ich darczyńców – Northrop Grumman, Raytheon, Boeing, Lockheed Martin, Airbus, Pentagon, Siły Powietrzne, Armia, Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Departament Stanu.

  Największym beneficjentem jest korporacja RAND, która otrzymała ponad miliard dolarów. Inni beneficjenci szczodrości wojskowej/bezpieczeństwa to Centrum Nowych Bezpieczeństwa Amerykańskiego, którego dyrektorem generalnym była Victoria Nuland, obecna podsekretarz stanu, Rada Atlantycka, niemiecki Fundusz Marshalla, Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych, w którym pełniłem funkcję przewodniczącego im. Williama Simona w ekonomii politycznej przez kilkanaście lat, a moimi kolegami byli Henry Kissinger i Zbigniew Brzeziński. Przepuściłem okazję bycia dobrze wynagradzanym intelektualnym sługą elity rządzącej. Walczyłem z nimi i musiałem opuścić krzesło. Niedługo potem zostałem wyrzucony z moich stanowisk medialnych z tego samego powodu. Dysydenci z oficjalnych narracji nie mogli zrobić kariery w świecie zachodnim.

  Książka Van Der Pijla jest krótka, ma 287 stron, ale jest pełna informacji, które czytelnicy mogą wywnioskować z faktu, że jest to mój trzeci artykuł o książce. Nie każda strona przyciągnie twoją uwagę, a jego ogólny pogląd nie zadowoli wszystkich, ale przedstawione przez niego dowody pokazują, jak elita gromadziła i wykorzystywała władzę.

  Elita rządzi nami wszystkimi. Subsydiują konserwatystów, których patriotyzm wspiera „America First” i wojny z zaaranżowanymi wrogami. Subsydiują lewicę, której oskarżenia odwracają uwagę od tajnej agendy. Subsydiują liberałów, których idee służą dekonstrukcji i osłabieniu społeczeństwa oraz ułatwiają podbój elity.

  Ogromna większość Amerykanów i Europejczyków pozostaje w ciemności i nie rozumie, że z dnia na dzień ich życie znajduje się pod większą kontrolą, aby utorować drogę dla programów, których nie są świadomi. Czytanie książki Van Der Pijla pomoże nieświadomym zrozumieć, co się szykuje.

  paulcraigroberts.org

 142. osoba prywatna said

  Gorzki komentarz do wydarzeń w „Azowstali” I. Girkina-Striełkowa na jego profilu na Telegramie:

  Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, że osiągnięto porozumienie w sprawie wyprowadzeniu rannych bojowników „Azowa” z terenu zakładu w celu leczenia na tyły wojsk rosyjskich.
  Bardzo humanitarne… Ale nie należy na tym poprzestać! – A następnym krokiem może być zaopatrzenie oblężonych we wszystko, co niezbędne. Proponuję codziennie przynosić im śniadanie, obiad i kolację. Aby nadal bili okupantów z nową energią! A jeśli nie ma wystarczającej liczby nabojów, to czy departament marszałka z tektury współczuje im z powodu partnerów? A poza tym, czy partnerzy nie docenią pomocy udzielonej ukraińskim rycerzom, a potem wstawią się za kimś w Trybunale Haskim? Jak myślicie?

  Szkic przyszłości.

  „Azowstal”, lato.

  Trwa walka. Rosyjscy żołnierze próbują szturmować kolejny kompleks produkcyjny. W ostatniej chwili przed wdarciem się Rosjan do budynku wystaje pulchna głowa z wytatuowaną swastyką na czole i krzyczy:
  – Zatrzymaj atak! Mamy rannego Mykołę! Konieczna pilna ewakuacja!!!
  Atak natychmiast ustaje, strzelanie ustaje, bojownicy kładą się tam, gdzie zastał ich krzyk partnera. Pełną parą „motocykl” z migającymi światłami wlatuje na pole bitwy, skąd wyskakuje 8 lekarzy w śnieżnobiałych płaszczach z noszami. Kulejący Mykoła zostaje wyprowadzony z umocnienia w ich kierunku. Lekarze natychmiast kładą go na noszach, przyklejają zakraplacz i przenoszą pod kamerami 54 korespondentów zagranicznych do Mobilnego Punktu Medycznego. Tymczasem ten z czubem znów wychyla się z okna:
  – Żądamy kontynuacji rozejmu! Naszego brata boli ząb! Potrzebujemy usług stomatologicznych!
  Drugi motocykl z migającymi światłami pospiesznie wlatuje na plac przed budynkiem, stamtąd jadę autonomicznym fotelem dentystycznym, a do środka wjeżdżają lekarz i asystenci.
  Godzinę później, kiedy lekarz (bez asystentów) opuszcza zrujnowany budynek, „Ural” powoli wkracza na miejsce z dołączoną do niego przechodnią kuchnią. Tłusty kucharz uderza chochlą na patelnię i wrzeszczy:
  – Kolacja! Kolacja! Wszystko na obiad!!!
  Z budynku, nie zwracając uwagi na rosyjskich bojowników, do kuchni wejściowej, wychodzi tłum pucołowatych, dobrze odżywionych chłopaków w czystych haftowanych koszulach z łyżkami i miskami w dłoniach. Ustawią się w kolejce. Słychać gniewny głos:
  – A gorzałka? Gorzałka gdzie? Wczoraj była gorzałka!
  Kucharz:
  – Wczoraj było święto! Dzień pijanych sił Ukrainy! A dzisiaj jest normalny dzień. – Tylko kompot. Ale komu dokładkę? Podchodźcie, nie wstydźcie się!
  Tymczasem rosyjscy żołnierze – brudni, spoceni, chudzi – plują ze złością, zbierają broń i przygnębiająco wędrują do pozycji wyjściowej: tydzień temu w Stambule podpisano porozumienie, że po obiedzie i przed śniadaniem zabrania się działań wojennych…

  W rzeczywistości „Azow” jest jedną z najbardziej zmotywowanych i wyszkolonych jednostek, o wysokim średnim poziomie inteligencji, z poważnym wyszkoleniem i doskonałym wyposażeniem. Pułk, który nieustannie się uczył i szkolił. I to przez najlepszych światowych ekspertów. Ale najważniejsza jest jednostką ideologicznie-rusofobiczną. Pozycjonującą swój główny cel – na zniszczenie i ludobójstwo narodu rosyjskiego/sowieckiego.

  I dlatego nie można ich zostawić przy życiu. Nikogo. Przykładowo nikt.

  A wcześniej musieliby by być umiejętnie „złamani”.
  Nie ma już potrzeby traktowania rannych jak zwykłych rannych. Niech „inni” lekarze będą z nimi pracować. Niech pracują tak, jak potrafią. W końcu nadal tam są. Do tego oczywiście potrzebna jest determinacja i zrozumienie – ale czy one istnieją?
  Teraz kategorycznie nie można pozwolić im „złapać bohatera” (kto chce, ten zrozumie). Ale to również wymaga pewnego podejścia. I determinacji.

  Teraz jest kluczem i punktem zwrotnym – reżim Ukronazi i jego siły bezpieczeństwa muszą na przykładzie „Azowa” ujrzeć swoją przyszłość .

  I tutaj główne pytanie brzmi – jaką przyszłość im pokażemy?

  I ta przyszłość powinna zdradzić nieuchronność porażki, bezsens oporu, śmierdzący zapach gangreny na pół ze słodkim zapachem zwłok. I – co najważniejsze – grobowy chłód złamania, zdrady i zapomnienia. I taka własna – prostą, banalną, dyżurną, rutynową prawdę. Byli – nie byli – nikogo to nie obchodzi.

  Jeśli tego się nie zrobi, ale popełni się błąd, to wyślemy im wiadomość, że trzymać się PRAWIE do końca, zamieniając każde miasto byłej Ukrainy w twierdzę, aby te miasta można było zrujnować jak Mariupol .
  A zahysnyky wykorzystają wszystkie możliwości obrony, ale jednocześnie będą mieć w głowie przykład „Azowa” i tego „ PRAWIE do końca”. A kiedy PRAWIE się skończy, oni również mogą się poddać, i otrzymają pomoc, podleczenie, nakarmienie i powrót do swoich ukronazistów. Wrócić jako bohaterowie.

  A taki zgniły „miński” humanizm będzie nas drogo kosztował. Bo doprowadzi tylko do zniszczenia NASZYCH miast, ogromnych strat wśród ludności cywilnej, w tym NASZYCH, i skrajnej demoralizacji naszych jednostek. Ona, demoralizacja, JUŻ istnieje. I to u najbardziej zmotywowanych i wściekłych wojowników. Mówię to odpowiedzialnie.
  Pseudohumanizm, za który zapłacimy wielką ilością krwi.

  Wszystko opisane powyżej jest teraz tak oczywiste, że nawet wstyd mi o tym pisać.
  Wstydzę się jeszcze bardziej, bo piszę to wszystko w powietrze. W pustkę. Bo to bez sensu.

  Ponieważ podręcznik szkoleniowy rozszedł się już po wszystkich motłochach bezpieczeństwa.
  Bo bez względu na to, kto by to nie pisał lub nie mówił, i tak zrobią to inaczej.
  Bo lepiej będzie leczyć tę szumowinę niż naszych rezerwistów i żołnierzy, na których leczenie ludzie zbierają pieniądze. Jak zresztą zbierają pieniądze dla krewnych naszych 200tu straconych żywicieli rodzin, rzuconych do boju bez zwiadu, bez broni i hełmów.
  A jakiś komisarz wojskowy wkrótce będzie karmił „ odzyskującego wzrok” „Azowca” w centrum Doniecka (lub Moskwy) sushi ze słynnych homarów Kalmius. A to będzie się nazywało zwycięstwem informacyjnym. Już tak było. I to więcej niż raz.

  I każdy ukronazista w Odessie, Charkowie i Mikołajewie będzie wiedział, że z takimi cierpliwcami można walczyć, torturować ich, wycinać oczy, odcinać genitalia, a potem się poddać i też go ogrzeją, nakarmią, pogłaszczą, pozwolą ” pojmać bohatera” i wymieniać go tam, gdzie on znów będzie służył, by zabijać nasz lud.

  za: https://t.me/strelkovii

 143. bryś said

  Carlos z 124

  Znaczenie wojny w XXI wieku
  autorstwa Thierry’ego Meyssana – aż tak niedouczony, czy celowo pominął Polakówi to że to historia POLSKI?

  „Ci, którzy znają historię Ukrainy, rozpoznają okrzyk wojenny banderowców. Ten, który wykrzykiwali podczas masakrowania 1,6 miliona swoich współobywateli, w tym co najmniej 1 miliona Żydów. „

 144. osoba prywatna said

  Pyłek sosnowy- lepszy niż żeń szeń
  https://www.lasy.gov.pl/pl/edukacja/blogi/blog-lesniczego/pylek-sosnowy-lepszy-niz-zen-szen

 145. Yagiel said

  AD Carlos@126 – mentalnie ten Biden (i synek), ten Obama… oraz ten Morawiecki, Duda to żaden naród: to tylko mental-psy wytresowane jednostronnie. Ani Amerykanie, ani Polacy, ani Bałtowie nie są odniesieniem czy wartością dla mental-psów…
  Zastanawiam się, jak długo można ich MYLNIE traktować jako reprezentantów narodów, różnych narodów ?
  To, że Biden mówi po amerykańsku a Morawiecki po polsku a Zełenski po ukrainsku, nie znaczy, że są mentalnie Amerykaninem, Polakiem, Ukraincem! To są wytresowane psy polityczne i jeśli mówią ludzkimi głosami, to nie mówią od siebie przecież – mówią jako dalekopisy, magnetofony, jako uczniowie wyuczeni na apel wierszyka czy textu czyjegoś; nie sądzę, by B, M czy Z pamiętali, kiedy mówili coś swojego…
  Panie Carlos, ani Polska, ani Ukraina, ani nawet Biden’USA nie istnieją realnie – to takie Potiomkinowskie wioski mendialne – więc mówienie, że Stany coś tam kazały Polsce czy Ukrainie… Xazarska Mafia drukuje te „państwa” i „wodzów” w 3D tak ,jak drukuje się jabłka czy mięso albo… 50 lat temu De Funes grał szefa takiej fabryki „kurczaków” w filmie „Skrzydełko czy nóżka” (o ile pamiętam): XM produkuje – mam nadzieję, że już nie może produkować, ale zapasy są rzucane na rynek – pulpę mentalną,której uformowanie i pomalowanie jest łatwe… Xazarska pulpa jest niczym, jest NIE-Prawdą jak NIE-Jedzeniem czy NIE-Lekiem, ALe – jak tu żyć bez masowego żarła xazarskiego, bez medycyny xazarskiej ordynowanej przez Ministerstwa Zabijania, bez ŚMOGa… ? Jak tu żyć w świecie z 90 % czegoś, co nam szkodzi – a jest właśnie po to, by nam szkodzić – ale nadal jest nazywane „lepsze w klatce niźli w polu wygody” ? 250 lat temu Krasicki nazwał i dał pod namysł…
  Bajkopisarze są nieodmiennie smutni, gdy tyle już pokoleń wie Prawdę, ale żyje w 90-proc.NIE-Prawdzie…
  Atenianie 2500 lat temu znali bajki Ezopa, jak my znamy bajki Krasickiego – i co ? Dawali się obrabiać/tresować Sparcie, jak teraz obrabia UE/Zachód Xazaria/CofL: żadnych wniosków wśród ludzi „demokracji”?
  Widać, że „demokracja” to xazarski-spartański sposób na hodowlę zadowolonych kretynów – czy ta hodowla może zostać zakazana, zlikwidowana wreszcie ? Nie wiem, nie w naszej to mocy, Czyżyków Starych… Wierzę w wieści t. trwa dobijanie XM i już na koniec tego tygodnia… i już po najbliższym zaćmieniu Słońca czy po najbliższej Wspyżce Słońca wprost ku Ziemii…

  Są i Czarne Kapelusze XM, i Białe Kapelusze – rzeczywistość ludzka jest czarno-biała… przynajmniej w bajkach. Bajki literackie są klatkami z otwartą furteczką… Bajki Ludowe przechodzą przez klatki z furteczkami – nie kończą się w nich 🙂
  WIęc pytam pana, Carlosie: czemu Krasicki nie napisał Bajki Ludowej ?
  (z takich bajek/bajd/gawęd, co są starsze od Xazarów, od Spartan, od od Xibru z ix Kain’em – dawniejsze to są wieści od literackich po-wieści… pomyśleć: świat bez pierwszego Biden’a, sprzed Kain’a… warto pomyśleć TO)

 146. osoba prywatna said

  Syrop z Kwiatostanów męskich Sosny (+Pyłek, Sosnersy, Zbiór) ZŻ93
  .https://www.youtube.com/watch?v=Ok_P_ItZTrc

 147. revers said

  Gotowi na exit? jak nie spryca exit to kapsula szczescia exit?

 148. revers said

  re142

  Cos w tym jest, bo starzy dzienikarze prorosyjscy ktorzy nie jedno widzieli i komentowali z frontu wschodniego, byli w Mariupolu juz o 5:50 w dzien hucpy poddania sie asowa, i na miejscu stwierdzili ze od poczatku kampanii nie widieli tyle wojsk GRU i oficerow GRU.

  Operacja uwalnia asowcow rozpoczela sie o 9 rano z soboty na niedzieli, moze niektorzy z asowcow zdazyli na szabas.

  Dziennikarze wojenni przyjmuja to z tajemnice GRU cala ta hucpe z azowem.

  Pozostaje tylko pytanie za co GRU sprzedalo Asowstal? bez walki i juz tak daleko idacych konsekwencji ze strony NATO i D.S. globalistow.

 149. ? said

  Antoni Mironowicz
  Misja metodiańska na ziemiach polskich do końca XI wieku

  Od zetknięcia się Słowian z kulturą bizantyjską rozpoczął się proces chrystianizacji Słowiańszczyzny zapoczątkowany misją świętych Cyryla i Metodego. Obok szczególnej roli Bułgarii i Państwa Wielkomorawskiego w rozwoju słowiańskiego dziedzictwa cyrylo-metodiańskiego ziemie ruskie stały się spadkobiercą tej wielkiej religijno-kulturowej tradycji. Zanim przejdziemy do rozpatrzenia problemu obecności obrządku metodiańskiego na ziemiach polskich, warto przypomnieć podstawowe fakty z działalności świętych Cyryla i Metodego na terenie Wielkich Moraw.

  .https://bazhum.muzhp.pl/media/files/Elpis/Elpis-r2002-t4-n6/Elpis-r2002-t4-n6-s219-252/Elpis-r2002-t4-n6-s219-252.pdf

 150. ? said

  Postanowiła zostać chłopcem. Teraz pozywa tych, którzy „zmienili jej płeć”
  21 sierpnia 2020

  Keira Bell pozywa lekarzy z Tavistock and Portman Trust! To londyńska klinika National Health Service, która jako jedyna w Wielkiej Brytanii prowadzi „usługę zmiany tożsamości płciowej”.
  Jak donosi Sky News, 23-letnia Keira Bell doszła do wniosku, że jej decyzja o zmianie płci była zbyt pochopna. Skarży teraz klinikę, że jej ​​personel medyczny powinien był zakwestionować decyzję o przerobieniu jej na mężczyznę, bo była wówczas nastolatką.

  Uważa, że klinika powinna ten zabieg odłożyć. Była wtedy właściwie dzieckiem. W wieku 16 lat opisywała siebie jako „chłopczycę”. Została skierowana do kliniki Tavistock. Tutaj po 3-godzinnym wywiadzie postanowiono jej „pomóc”.

  https://nczas.com/2020/08/21/postanowila-zostac-chlopcem-teraz-pozywa-tych-ktorzy-zmienili-jej-plec/

 151. Marucha said

  Re 151:
  Gdyby klinika jej odmówiła „zmiany płci” – to też by ją zaskarżyła. Za to, że odmówiła.
  Ci zmiennopłciowcy to chorzy ludzie.
  Im potrzebna jest klinika, ale psychiatryczna,

 152. Ad. 151

  Tak działa państwo liberalne – róbta co chceta, chcącemu nie dzieje się krzywda i tym podobne brednie. Brednie, ale w liberalizmie realizowane jako elementy fundamentalne dla tego systemu.

 153. bronek said

  Re152:
  „Tak działa państwo liberalne – róbta co chceta, chcącemu nie dzieje się krzywda i tym podobne brednie.”
  —————————
  W tym wypadku to jest wykorzystywanie ludzi chorych psychicznie w obszarze swojej płci – do propagowania genderyzmu. To z kolei miesza w głowach młodych ludzi – co jest pożądane przez tych – co to ich ojcem jest diabeł. Pożądane w ramach ich walki z ludzkością.

 154. Kwal said

  Pan Sebastian Pitoń wspaniale podsumował pomoc dla Ukraińców….nic ująć nic dodać !
  https://gloria.tv/post/1vaE8ZFh7j7BBa3SciqRZQMao

 155. Głos Prawdy said

  Ceny żywności w Iranie wzrosły o 300%
  Zaplanowana sztuczna klęska głodu ma najpierw dotknąć kraje arabskie i Afrykę. A wtedy – żegnaj Europo, zamieszki głodowe i wielka migracja jest zapewniona. Logistyka, niedobory nawozów i inne przyczyny wpływające na gospodarkę ujawnią się dopiero w przyszłym roku

 156. kontra said

  minister rządu USA VICTORIA NULAND KAGAN

  rodzina komunisty ukraińskiego żyda wicepremiera ZSRR łazara kaganowicza od Józefa Stalina z usa?

  Lazar Moiseyevich Kaganovich, also Kahanovich (Russian: Ла́зарь Моисе́евич Кагано́вич, tr. Lázar’ Moiséyevich Kaganóvich;

  Łazar Moisiejewicz Kaganowicz (ros. Лазарь Моисеевич Каганович, ur. 10 listopada? / 22 listopada 1893 w przysiółku Kabany (obecnie: Dibrowa, Ukraina) koło Chabna, zm. 25 lipca 1991 w Moskwie)

  – radziecki polityk, członek najwyższych władz państwowych i partyjnych ZSRR, Bohater Pracy Socjalistycznej (1943); współodpowiedzialny m.in. za zbrodnię katyńską.

  KIMBERLY KAGANowicz

  prowadzi The Study of War— —która jest żoną FREDA KAGANA z American Enterprise Institute, wykładowcą w West Point——który jest bratem ROBERTA KAGANA z Brookings Institute——który jest mężem VICTORII NULAND w Departament stanu. Kim są Ci ludzie? 1/

  trockista
  FRED KAGANowicz

  był częścią neokonserwatywnego Projektu Nowego Amerykańskiego Wieku. W West Point pomógł stworzyć kulturę amerykańskiej wojskowej arogancji i pychy. Przekonał W. Busha do przeprowadzenia „napływu” w Iraku i NIE negocjowania z innymi mocarstwami Bliskiego Wschodu. 2/

  trockista
  ROBERT KAGANowicz

  to według słów Andrew Bacevicha „główny teoretyk neokonserwatywnej polityki zagranicznej”. Nie pracował w rządzie od lat 90-tych, ale wszyscy jego akolici objęli prominentne stanowiska w Urzędzie Stanowym. Jest twórcą królów w amerykańskim systemie bezpieczeństwa narodowego. 3/

  v. minister USA VICTORIA NULAND KAGANowicz,

  obecna podsekretarz stanu ds. politycznych, zorganizowała zamach stanu na Majdanie w 2014 roku. Jest siłą napędową w Departamencie Stanu zmiany reżimu w Rosji. Jest widoczną twarzą ogromnego i nikczemnego wpływu jej rodziny na politykę zagraniczną USA. 4/

  Raki często mają wiele wąsów – wampirze kałamarnice mają wiele macek, które owijają twoją twarz i wysysają do sucha. My na Twitterze widzimy gówniane kłamstwa ISW – ale musimy zrozumieć, że to tylko jeden wątek dobrze naoliwionej machiny wojennej. Wyszukaj te nazwiska – zobaczysz. 5/5

  Polubienie
  heavymetal60 , 18 Maj 2022 at 11:55
  https://kodluch.wordpress.com/2022/05/18/17-05-2022-syria-2416-dzien-sprzatania-swiata/#comments

 157. kontra said

  15 5 2022r święcenia kapłańskie ksiądz Jacek Bałemba

  Jacek Bałemba został ważnie wyświęcony na kapłana przez ks. bp Ryszarda Williamsona wg katolickiego rytu Papieża Piusa XII [ przed 1969r]
  https://tenetetraditiones.blogspot.com/2022/05/bo-wszystkie-ryski-to-porzadne-chopy.html
  https://sacerdoshyacinthus.com/2022/05/16/bogu-niech-beda-dzieki/

 158. ? said

  Dr Maciej Szlinder. Dochód podstawowy nie taki straszny

  Pierwszy program pilotażowy bezwarunkowego dochodu podstawowego w Polsce jest planowany na Warmii i Mazurach. W grupie przygotowującej eksperyment biorą udział naukowcy i absolwenci UAM – dr Maciej Szlinder, dr Mariusz Baranowski i prof. Piotr Jabkowski.

  https://uniwersyteckie.pl/nauka/dr-maciej-szlinder-dochod-podstawowy-nie-taki-straszny

 159. Piskorz said

  !!! Śledztwo w sprawie tajemniczego wzrostu śmierci noworodków w Szkocji.
  Z newslettera… Indagine sul misterioso aumento di neonati morti in Scozia
  ps Z Renovatio 21.

 160. Listwa said

  https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1213380%2Crosja-uzywa-na-ukrainie-broni-laserowej-nowej-generacji-ktora-pali-cel

 161. Boydar said

  Nie można wątpić w pamięć żółtego człowieka

 162. revers said

  Agencja RIA Novosti poinformowała, że Ministerstwo Obrony Rosji otrzymało nowe informacje o eksperymentach w amerykańskich laboratoriach biologicznych na Ukrainie, jak twierdzi Igor Kiriłłow, szef sił ochrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej Sił Zbrojnych Rosji. Generał stwierdził:

  „Otrzymaliśmy nowe informacje ujawniające szczegóły nieludzkich eksperymentów Pentagonu na obywatelach Ukrainy w Szpitalu Psychiatrycznym nr 1 (wieś Streletshye, obwód charkowski). Główną kategorię badanych stanowiła grupa mężczyzn w wieku od 40 do 60 lat z wysokim stopniem wyczerpania fizycznego.”

  Specjaliści, którzy prowadzili badania biologiczne, dostali się do kraju przez państwa trzecie, aby ukryć swoje powiązania z USA. Na przykład Kirillov pokazał zdjęcie urodzonej na Florydzie Lindy Oporto, która była bezpośrednio zaangażowana w tę pracę.
  Rosyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że Ukraina rzeczywiście stała się dla Pentagonu poligonem doświadczalnym, na którym opracowuje się komponenty broni biologicznej i testuje nowe próbki leków.

  Agencja potwierdziła, że w proceder zaangażowane były fundacje pozarządowe wspierające Partię Demokratyczną w USA oraz duże firmy farmaceutyczne, w tym Pfizer, Moderna, Merck i Gilead. podkreślił Kiriłłow:

  „Amerykańscy eksperci pracują nad testowaniem nowych leków, omijając międzynarodowe standardy bezpieczeństwa. Dzięki temu firmy zachodnie mogą znacznie obniżyć koszty programów badawczych i uzyskać znaczącą przewagę konkurencyjną.”

  W program zaangażowane były także ukraińskie agencje państwowe, które ukrywały nielegalne działania, prowadziły próby terenowe i badania kliniczne oraz dostarczały niezbędny biomateriał. 11.05.2022″

  W Tworkach juz tez Biolab zainstalowano? sadzac po ilosci expertow virologii, horbanow, simonow, niedzielskich, szumowskich to jest juz Biolabpl.

 163. Lily. said

  Re 136;Listwa
  Od kiedy TAKI „wrazliwy”.?. LOL.
  „Niech zap…….ja, za MISKE Ryzu”.

 164. Boydar said

  Profesor Geist by się ucieszył

  https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/oto-najlzejszy-material-swiata-jest-lzejszy-od-powietrza/hhpbzfp

  ——

  Admin

 165. lewarek.pl said

  157.
  Czy to nie pomyłka? Ks. Jacek Bałemba, salezjanin, jest kapłanem od dawna. Nie wiem, kiedy został wyświęcony, ale sądząc po wyglądzie, będzie ze dwadzieścia lat.
  Może chodzi o innego ksiedza o tym samym nazwisku?

 166. Boydar said

  cieka wostka

  https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/zegarynka-historia-numer-telefonu-koszt-polaczenia-orange-polska/wjpwjv9

 167. Boydar said

  a tu żydowski standard

  https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/pozyczam-350-tys-zl-oddaje-800-tys-zl-kalkulator-kredytowy-pelnej-prawdy-nie-powie/8wrr850

 168. revers said

  Jak zawsze niezawodna masoneria wilkich i malych wschodow odradzqa sie nad wisla

  https://nczas.com/2022/05/17/nowe-loze-masonskie-w-polsce-odradza-sie-masoneria-w-tej-czesci-polski-foto/

  bedzie bardziej fartuszkowo, i przybedzie ekeirek i cyrklow bez wkladu grafitowego odpowiedniej wartosci HB.

  a pietaszkow coraz mniej do robienia za cyrkla, lub laserowej ekierki. Nie ten poziom bezmozgowia wyszczepionego, za to rece lepkie na szmal.

 169. Bezpartyjna said

  „coś jak rozrywanie „płótna Rzeczpospolitej” na strzępy, a w szczególności rozrywanie społeczności ideowych na stronnictwa ideologiczne i jawne grupy interesu – czyli faktyczne lobbingi na rzecz naszych niejawnych wrogów – zmowy, partie antynarodowe i mafie pod nazwą „partie polityczne”.

  https://miarka-neon24pl.nowyekran24.com/post/167986,dysonans-poznawczy-nasz-wrog-wewnetrzny

  W Polsce życie, w tym przede wszystkim mam na myśli polityczne, toczy się według utrwalonego i powielanego od wielu lat schematu – od większej afery do mniejszej aferki, więc nie ma w nim miejsca na zastonowienie się, zadumanie i ogarnięcie tego sztucznie wytworzonego (głównie przez media) chaosu.

 170. Bezpartyjna said

  https://anthony.nowyekran24.com/post/167990,draznienie-ruskiego

  To takie zaglądanie lwu w paszczę, ale co tam – lubią dostarczać nam adrenalinę.

 171. Greg said

  @ 65 Osoba Prywatna
  Najbardziej wartościowy link w tych wolnych tematach.
  Tak uważam.
  Zwierzęta mądrzejsze od ludzi.

 172. Boydar said

 173. Anucha said

  @172
  Panie Boydar
  On też krzyczy „ łapać złodzieja”😀
  Znaczy się muzyk czy artysta?

 174. Boydar said

  Narzędzie Boga, jak użyjemy tak będziemy mieli

 175. Boydar said

  https://styl.interia.pl/podroze/news-tej-wyspy-nigdy-nie-odwiedzisz-wejscie-konczy-sie-smiercia,nId,6030384

  Ktoś powinien nałożyć na nich sankcje, jeszcze ostrzejsze niż na Rosję. Wtedy wróciliby do cywilizowanego szwiata.

 176. ! said

  Zamordowany przez ukrów chłopak, który stanął w obronie Polki pochodził z moich stron. Dziś się dopiero dowiedziałem. RiP.
  ziobro (celowo małą) powiedział, że mordercy nie są obcokrajowcami. Zastanawiam się czy drugi Wołyń czegoś Polaków nauczy? Pewnie powiedzą, że ich Rosjanie mordują.

 177. Marucha said

  Re 175:
  Trzeba wyrazić uznanie dla rządu Indii, że uszanował obcą kulturę i mentalność, choć mógłby – na wzór naszych przyjaciół z USA – jedną porządną bombką anihilować całą wyspę.


 178. Andzia said

  Bp Williamson pokłada nadzieje w Putinie: https://rumble.com/v152so5-bp-r.williamson-kazanie-z-mszy-15.05.22.html
  JE Biskup był w Polsce 15.05. Na kanale CE Polska rumble Rafał Mossakowski przeprowadził też z nim wywiad.

 179. Sebastian said

  Bill Gates tworzy teraz sztuczne mleko z ludzkich komórek w bioreaktorach.

  Obecnie w USA trwa kryzys dostępu do mleka dla niemowląt. Duże partie mleka zostały wycofane z rynku ponieważ podobnież były zatrute. Jeszcze przed wycofaniem inflacja, niedobory siły roboczej i ciągłe awarie łańcucha dostaw wpływały na niską dostępność odżywek dla niemowląt, nie wspominając o wielu innych rodzajach żywności.

  Jak podała gazeta NaturalNews.com

  “W listopadzie ceny odżywek dla niemowląt wzrosły o 11 procent. W pierwszym tygodniu kwietnia ceny wzrosły o 31 proc. Najnowsze dane sugerują, że mleko modyfikowane dla niemowląt jest teraz o 40 procent droższe niż w zeszłym roku.

  Problem dotyczy głównych sprzedawców detalicznych, takich jak Walmart i Target, które racjonują dostawy w niektórych obszarach i nałożyły limity zakupów. To samo dotyczy CVS, który ogranicza ilość mieszanki dla niemowląt, którą klienci mogą kupić.”

  W tym samym czasie, oczywiście przypadkowo, rozpoczęto kampanię promocji sponsorowanej przez Billa Gatesa firmy która będzie zajmowała się hodowaniem w laboratorium sztucznego kobiecego mleka dla niemowląt. Całość działań realizowana jest przez fimę Biomilq, którą Gates wsparł milionami dolarów.

  https://forumdlazycia.wordpress.com/2022/05/17/bill-gates-tworzy-teraz-sztuczne-mleko-z-ludzkich-komorek-w-bioreaktorach/

 180. kontra said

  żyd Max Mermelstein
  I Pablo Escobar musiał miec swojego „jurka” klugera / abrahama skórkę

  bandyta przemytnik narkotyków bżydal Max Mermelstein
  (zagrał go bżydal Jake Jacob Benjamin Gyllenhaal w filmie) dożył spokojnie pod ochroną rządu usraela

  barry seal z CIA tez pracował dla Escobara i mu się zmarło z pomocą Ronalda Reagana

  barry seal zagrał tom cruise
  https://www.cannabisculture.com/content/tag/barry-seal/

  https://filmschoolrejects.com/american-made-real-barry-seal-story/

  https://www.jewworldorder.org/the-charmed-doomed-life-of-barry-seal/

  https://infogalactic.com/info/Max_Mermelstein

  https://www.cannabisculture.com/content/2017/10/02/american-made-photos-prove-barry-seal-cia-1950s-1960s/

  nazi Klaus Barbie z cia także pracownik pablo escobar

  ===

  Boston Marathon Bombing 2013
  fejk film Stronger (2017)
  aktor bżydal Jake Jacob Benjamin Gyllenhaal gra aktora kryzysowego? Jeff bauman co „przeżył zamach”

  [którego może grać lt Nick Vogt, por. z iraku który stracił 2 nogi? ]

  https://educate-yourself.org/cn/bostonbombingdidyouthink20apr13.shtml#JeffBaumanHospital

  eugenika
  https://rielpolitik.com/2022/05/17/eugenics-are-these-chemicals-part-of-a-depopulation-agenda-dr-joseph-mercola/

 181. kontra said

  Premier Alberta – jason Kenney Canada wyrzucony za przestępstwa kowidowe
  https://cuttingthroughthefog.com/2018/11/09/current-events-discussion-thread/

  https://thecountersignal.com/jason-kenney-resigns/

 182. kontra said

  lekarz i jego kolekcja długopisów od handlarzy „lekarstwami”

 183. kontra said

  gdy Jarosław Wałęsa junior przekroczył prędkość na motorze i kierowca go nie widział z tego powodu
  to była wina kierowcy

  tu biegli uważaja że to wina Jarosław Wałęsa :

  Przebieg zdarzenia zbadali eksperci z firmy crashlab.pl,

  a wyniki ich dochodzenia przedstawia portal
  brd24.pl.

  Po pierwsze, według ekspertyzy, motocyklista, który zginął, znacznie przekroczył dozwoloną prędkość
  [ Jarosław Wałęsa tak zrobił]

  Z analizy przeprowadzonej na podstawie filmu z miejsca zdarzenia oraz jego oględzin za pomocą m.in. drona wynika, że motocyklista jechał ponad 180 km na godz., a więc zanim zaczął hamować, jego prędkość była jeszcze większa.

  Wszystko wskazuje też na to, że po tym, jak motocykl uderzył w barierę energochłonną, nadal sunął szybciej, niż auto, którym poruszali się Zdziennicki i Gersdorf.

  Wobec powyższego, eksperci z dużą dozą prawdopodobieństwa wskazują, że kierowca samochodu osobowego, czyli Zdziennicki, widział motocykl przelatujący przed maską.

  Dlaczego się nie zatrzymał, nie sprawdził co się stało, nie udzielił pomocy? Tego nie wiadomo.

  Jednak – jak dodają eksperci – nadmierna prędkość, z jaką poruszał się motocyklista, stawiać będzie pod znakiem zapytania ewentualne przyczynienie się do wypadku przez Zdziennickiego, który kierował osobowym subaru.
  [ czyli wina Jarosław Wałęsy – uniewinnić kerowcę auta! ]

  „Gdyby nawet założyć hipotezę :D, że tuż przed wypadkiem zmienił pas na lewy, mógł widzieć motocyklistę dość daleko od siebie.
  [ czyli można zajechać komus drogę jak za szybko jedzie ]

  Nie musiał dostrzec, że inny uczestnik ruchu pędzi dużo szybciej niż dozwolone na drodze ekspresowej 120 km/h” 😀

  Śmiertelny wypadek na S8 i samochód Gersdorf.

 184. kontra said

  kaczynski-obawia-sie-ze-pojdzie-siedziec-po-przegraniu-wyborow/
  https://legaartis.pl/blog/2022/02/10/kaczynski-obawia-sie-ze-pojdzie-siedziec-po-przegraniu-wyborow/

  Czyżby Kaczyński bał się porażki w związku z niezadowoleniem Polaków w zakresie obecnych poczynań pisowskiego rządu dotyczących przyznawania bezpodstawnie uprawnień do pełnego socjalu „gościom” z Ukrainy.
  https://legaartis.pl/blog/2022/05/19/pis-ma-zamiar-przesunac-termin-wyborow-samorzadowych/

 185. Ad. 172

  Piosenka nadziei nie dająca. Ducha toto nie budzi. A facet zdolny.

 186. kontra said

  i doprowadź do pełnej jedności.

  Tymi oto słowami wierni uczestniczący w Nowej Mszy są katowani co niedziela.

  Niby nic szczególnego, wszak w ekumenicznym ferworze i nie takie rzeczy się zdarzały. Nad samym „dążeniem do pełnej jedności” nie ma co się rozwodzić,gdyż sprawa jest prosta – Kościół nigdy nie dążył do jakiejkolwiek jedności, czy to pełnej, czy półpełnej, czy może 3/4. Kościół był, jest i będzie jeden, cały, nienaruszony
  https://rzymski-katolik.blogspot.com/2011/09/i-doprowadz-do-penej-jednosci.html

  modernista wszystko usprawiedliwi:

  Umacniaj w jedności czy doprowadź do pełnej jedności?

  http://tmoch.net/jupgrade/index.php/o-mnie/mikro-blogowanie/2525-umacniaj-w-jednosci-czy-doprowadz-do-jednosci.html

 187. kontra said

  Umacniaj Kościół Katolicki w jedności czy bluźnierczo doprowadź Kościół Katolicki „do pełnej jedności”?

  paradoksy heretyckiej nowej NOM „Mszy” Jana Pawła 2

  bluźniercza „nowa msza JP2”:

  Panie Jezu Chryste, Ty powiedziałeś swoim Apostołom: Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Prosimy Cię, nie zważaj na grzechy nasze, lecz na wiarę swojego Kościoła i zgodnie z Twoją wolą napełnij go pokojem i doprowadź do pełnej jedności.

  ==
  O Pasterzu, zgromadź w jednej swej owczarni,
  zabłąkane owce, które giną.
  W jeden Kościół zbierz na nowo i przygarnij,
  byśmy jedną stali się rodziną.

  W tej pieśni wspaniale jest podkreślona jedność Kościoła, który został założony przez Chrystusa i pragnienie, aby do niego wrócili wszyscy Ci, którzy go porzucili. Jakże wielki kontrast jest między tą pieśnią a NOMową, ekumeniczną rzeczywistością!

  Dla mnie odśpiewanie jej podczas udzielania Komunii Świętej jest przede wszystkim objawem tego, że mało kto dzisiaj „rozumie Mszę” modląc się we wspólnocie we własnym narodowym języku.

  Gdyby każdy wierny słuchał z uwagą słów kapłana, a także słów tej pieśni to doszedłby do wniosku, że coś jest nie tak.

  Zarówno z kwestią „dążenia do jedności”

  jak i nazywania przeróżnych wspólnot „Kościołami” (np. Kościół ewangelicki, Kościół anglikański etc.).

  Parafianie mogliby zacząć zadawać pytania swoim duszpasterzom dlaczego występują takie niezgodności, mogliby także szukać odpowiedzi sami.

  Jednakże nikt nawet nie próbuje.

  Ekumaniacy zapewne się cieszą, że wierni nie reagują na takie „zgrzyty”, jednakże powinni płakać, gdyż jest to jeden z najbardziej wyrazistych przykładów całkowitego fiaska soborowego postulatu

  „rozumienia Mszy przez wiernych” polegającego na wprowadzeniu języków narodowych

  (oczywiście „w duchu Soboru”;a sobór watykańśki 2 nakazał zachować łacinę we Mszy ).
  Autor: Fidelis o 23:05
  Etykiety: Lublin, Novus Ordo
  https://spes-moritur-extrema.blogspot.com/2011/09/paradoks-polskiego-nomu.html

 188. kontra said

  Co jest złego w aggiornamento /
  Przystosowaniu „Kościoła Katolickiego” do świata?

  Prawie cały świat zna powód, dla którego Jan XXIII zwołał II [antykatolicki] Sobór Watykański: aggiornamento – przystosowanie.

  Przystosowanie do świata, który w pierwszej połowie dwudziestego wieku przeszedł wielkie zmiany. Pomysł wydawał się być bez zarzutu,

  jednak z punktu widzenia Kościoła Katolickiego jest on absolutnie nie do zaakceptowania.

  Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus jasno powiedział:

  Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony. (J 12,31)

  oraz

  Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca, i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał. Wstańcie, idźmy stąd! (J 14,30-31)

  Święty Jakub dodaje: Cudzołożnicy, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem? Jeżeli więc ktoś zamierzałby być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga. (Jk 4,4)
  A co zrobił Jan XXIII? Zwołał sobór, aby zaprzyjaźnić się ze światem.
  https://spes-moritur-extrema.blogspot.com/2012/10/co-jest-zego-w-aggiornamento.html

 189. kontra said

  Fenomen [ antykatolickiego ] soboru V2

  Z okazji pięćdziesiątej rocznicy rozpoczęcia [ antykatolickiego ] II Soboru Watykańskiego coraz częściej będziemy słyszeć o tym jak bardzo ten sobór zmienił Kościół, jak bardzo był potrzebny.

  Nikt nie zwróci uwagi na jedną z najbardziej charakterystycznych cech tego wydarzenia, która jest najbardziej dobitnym świadectwem „wyjątkowości” tej hucpy.

  Otóż gdy w 1563r. zakończono obrady Katolickego Soboru w Trydencie papież Pius IV oraz Jego następcy natychmiast zaczęli wdrażać jego postanowienia w życie.

  Już w 1566r. opublikowano Katechizm Rzymski, w 1568r. brewiarz, a w 1570r. Mszał.

  Było to możliwe dzięki temu, iż dokumenty soborowe trydenckie były napisane jasnym, jednoznacznym językiem.

  Nikt nie prowadził debat „czy prawdziwe nauczanie Soboru Trydentu zostało odkryte?”,

  „czy poprawnie zinterpretowano zapisy soboru trydenckiego?” itd. itp.

  Dzisiaj jest inaczej.

  W przededniu pięćdziesiątej rocznicy [ antykatolickiego ] Soboru Watykańskiego II wiele osób spiera się o to, czego naprawdę nauczał sobór.

  I to jest jego fenomen, gdyż taka sytuacja nigdy nie miała miejsca w ponad dwutysiącletniej historii Kościoła Katolickiego

  Trudności z wdrożeniem postanowień soboru trydenckiego, które zaistniały, nie wynikały z wieloznaczności dokumentów, jak w przypadku Vaticanum II, lecz z oporu ówczesnej Europy przeciwko przyjęciu jasno zdefiniowanej doktryny katolickiej.

  Sapienti sat.
  Autor: Fidelis o 14:06
  Etykiety: Vaticanum II
  https://spes-moritur-extrema.blogspot.com/2012/09/fenomen-soboru.html

 190. kontra said

  Iga Świątek

  Po wygranej odniosła się między innymi do wojny na Ukrainie i zachowania innych tenisistek.

  Wiele osób zauważa, że Polka wciąż nosi na czapce wstążka w niebiesko-żółtych barwach, co jest symbolem wsparcia napadniętej przez Rosję Ukrainy.

  Teraz Iga Świątek postanowiła się do tego odnieść. „Wielu zawodników grało z przypiętymi wstążkami na początku wojny, gdy cała ta sprawa była trochę głośniejsza” – mówiła, a jej wypowiedź cytuje serwis tennisnow.com. „Zauważyłam jednak, że część z nich już je zdjęła, co jest dla mnie dość dziwne. Wciąż trwa wojna, ludzie dalej cierpią” – dodała.

  Liderka rankingu WTA zapowiedziała, że ona nie zamierza zmieniać swojego postępowania. „Będę nosić wstążkę tak długo, aż sytuacja się nie polepszy. Mam nadzieję, że tenisiści będą bardziej wspierający” – powiedziała.

  Jednocześnie Iga Świątek poinformowała, że zamierza zaangażować się w pomoc Ukrainie. „Jestem świadoma tego, że Polacy pomagają. Zamierzam również niedługo stworzyć jakąś inicjatywę i mam nadzieję, że ona coś zmieni. To też jest mój cel. Wiem, że omówię o tym od dawna, ale czas, by ogłosić to oficjalnie. Chcę pokazać swoje wsparcie Ukraińcom, jak każdy Polak robi” – stwierdziła.

 191. kontra said

  Ukraińcy zwykle nie znają języka polskiego, a wielu lekarzy cyrylicy

  Przez Gazeta Lekarska http://www.gazetalekarska.pl • 11 maja, 2022

  Gazeta Lekarska http://www.gazetalekarska.pl

  Bariera językowa i brak dokumentacji medycznej u uchodźców z Ukrainy to duże wyzwanie dla ochrony zdrowia. Z dr Joanną Szeląg, lekarzem specjalistą medycyny rodzinnej z Białegostoku, wiceprezesem Podlaskiego Związku Lekarzy Pracodawców „Porozumienie Zielonogórskie”, rozmawia Mariusz Tomczak.

  https://gazetalekarska.pl/?p=67148

  W Polsce lekarz w wieku 30 lat na ogół jest rezydentem, a jego ukraiński rówieśnik często ma już kilka specjalizacji. Zrobienie niektórych specjalizacji trwa tam rok czy półtora.

  W Ukrainie (powinno być: na Ukrainie – przy. Bibuły), czasami wystarczy zrobić zaledwie 2-tygodniowy kurs, by posiadać jakiś certyfikat wskazujący na bycie specjalistą. W Polsce specjalizacje trwają po 5-6,5 roku.”
  Oprac. http://www.bibula.com
  2022-05-13
  na podstawie: GazetaLekarska.pl
  https://www.bibula.com/?p=133962

  Prof. Maciej Banach: Ukraińscy uchodźcy nie wydłużą kolejek:D

  https://gazetalekarska.pl/?p=67193

  https://gazetalekarska.pl/?p=67123

  Zdarzają się Ukraińcy oczekujący bezpłatnej pomocy lekarskiej

  Przez Gazeta Lekarska http://www.gazetalekarska.pl • 29 kwietnia, 2022

  Gazeta Lekarska http://www.gazetalekarska.pl

  Często lekarze rodzinni podejmują decyzję o nieodpłatnym przyjęciu pacjenta – mówi Agnieszka Jankowska-Zduńczyk, prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, była konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej

  https://gazetalekarska.pl/?p=67088

  Damian Patecki: Pomoc Ukrainie – tak, podkradanie lekarzy – nie

  Przez Gazeta Lekarska http://www.gazetalekarska.pl • 27 kwietnia, 2022

  Ukraina powinna otrzymać wsparcie, ale kradzież jej elit nie leży w interesie Polski.

  Czy tworzenie zachęt do podejmowania pracy w Polsce przez lekarzy z Ukrainy nie ociera się o drenaż mózgów?

  https://gazetalekarska.pl/?p=67035

 192. osoba prywatna said

  Thomas_Szasz

  …..Był obrońcą wolności indywidualnej, a za jej największe zagrożenie uważał sojusz między państwem a medycyną. Uważał, że gdy medycyna jest częścią państwa, funkcjonuje jako religia państwowa – ludzie bardziej wierzą w zdrowie niż zbawienie, w leki niż w modlitwę, w lekarzy niż w księży. …
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Thomas_Szasz

 193. osoba prywatna said

  Naciski Macron ów, Scholz ów czy innych dolców nic nie zdziałają. Rosja nie powtórzy scenariusza z Gruzji. To nie te czasy i nie ta sytuacja i nie ten sam cel.
  https://fakty-kontra-news.nowyekran24.com/post/167980,rosja-vs-zachod-operacja-specjalna-rosji-vs-zachod

 194. minka said

  W Sri Lance dochodzi do samosądów nad politykami.

  W połowie kwietnia państwo to oficjalnie uznało się za bankruta. Kraj nie jest w stanie zapłacić swojego zagranicznego zadłużenia i zwiesił tymczasowo spłaty odsetek od obligacji.

  Politycy są bici, Mordowani, Płonące budynki rządowe, Ponad 3000 zabitych w ciągu ostatnich 24 godzin

  Dochodzi do samosądów na politykach. Na poniższym filmie pokazano złapanych przez obywateli ministrów.

 195. osoba prywatna said

  Adam Sztaba o muzyce – Polonez Wojciecha Kilara

 196. kontra said

  Co straciła Britney Spears? Dziecko czy “zlepek komórek”?
  Kategoria: Archiwum, Polecane, WażneAutor: CzarnaLimuzyna
  , 15 maja 2022
  https://www.ekspedyt.org/2022/05/15/co-stracila-britney-spears-dziecko-czy-zlepek-
  komorek/

  Zasada “nasciturus pro iam nato habetur, quotiens de commodis eius agitur”

  (mającego się urodzić uważa się już za urodzonego ilekroć idzie o jego korzyść)

  nie była tworem jurystów rzymskich, ale sformułowano ją w średniowieczu na podstawie źródeł prawa rzymskiego.

  A zatem jest to przykład jak Kościół rozwinął prawo rzymskie, a tym samym cywilizację łacińską.
  https://www.ekspedyt.org/2022/05/15/co-stracila-britney-spears-dziecko-czy-zlepek-
  komorek/

 197. kontra said

  Prymas Polski Kardynał Stefan Wyszyński – obrońca Tradycji Katolickiej?
  Przeciwnik soborowej destrukcji Kościoła Katolickiego?

  „Do najtrudniejszych należy zagadnienie usytuowania ołtarza i tabernakulum. (…)

  Jednym z lepszych rozwiązań jest umieszczenie tabernakulum,
  obok ołtarza głównego.”
  https://semperfidelisetparatus.blogspot.com/2013/01/kardyna-wyszynski-obronca-tradycji.html

 198. Listwa said

 199. Listwa said

  Geniusz:

 200. Lily. said

  CZY to koncert zyczen?.

 201. Boydar said

  Jeśli to prawda z tą Sri Lanką, to miód na moje serce (na wątrobę znaczy się). Ciekawe czy nasiem ciśnienie skoczyło.

 202. Boydar said

  „… wiele informacji, które przekazują rosyjskie media i przedstawiciele władzy, prawdopodobnie nie jest prawdziwych …”

  https://wiadomosci.wp.pl/wymienia-kilka-ukrainskich-miast-slowa-zacharowej-szokuja-6770710444821472a

  Ale to prawdopodobieństwo jest niestety niewielkie … 🙂

 203. Boydar said

  No i się wyjaśniło

  https://wiadomosci.wp.pl/niesamowite-odkrycie-w-egipcie-przetrwaly-tak-ponad-dwa-tysiace-lat-6770481625066464a

  Jednak to sęp a nie żaden „orzeł”, a ogon fucktycznie ma od ma od feniksa, mówiłem.

  Ja zostaję przy bocianie.

 204. osoba prywatna said

  Sezon na jadalne kwiaty klonu. Leśnicy zdradzają przepis na klonową herbatkę
  https://zdrowie.wprost.pl/odzywianie/produkty/10712389/sezon-na-jadalne-kwiaty-klonu-lesnicy-zdradzaja-przepis-na-klonowa-herbatke.html

 205. Yagiel said

  AD Boydar (ależ ranny ptaszek!)@202 – słowa Zacharowej to oficjalne słowa Kremla…
  Jeśli Kreml powiedział tyle, to znaczy, że wie i nieoficjalnie powiedział ZNACZNIE WIĘCEJ. Oczywiście nie wiem, dlaczego Kreml tak ostrożnie, po kropelce dozuje wiedzę wiedzę o biol-war/kill-lab xazarskich na/w Ukrainie (wUkraina do głęboości 100 m jest znacznie ciekawsza, zabójczo ciekawsza od tej na powierzchni/naUkrainy); mogę się domyślać, że oficjalne ogłoszenie pełnej wiedzy o biol-kill/war-lab z terytorium Ukrainy MUSIAŁOBY spowodować masową ucieczkę Ukrainców przytomnych byle gdzie, byle dalej od Ukrainy; a to spowodowałoby masową ucieczkę Polaków, Rumunów, Słowaków przygranicznych – czyli straszny europejski popłoch i szkandal ! A szkandala przecież UE boji się najbardziej (podobnie jak FIFA-gwałciciele dzieci na Haiti) – bardziej niż głodu pszeniczno-kukurydzianego !

  Zresztą na temat tego „głodu” Kreml też już coś-ciut powiedział: ze mianowicie wojna na Ukrainie to wygodny pretext do zaordynowania Unii/Zachodowi „głodu z winy Kremla” oczywiście; pszenica i kukurydza jadą masowo TIR-taśmociągiem do Rumunii, by stamtąd Dunajem płynąć do xazarskich elewatorów: do xazarskich, NIEpaństwowych ! W celu xazarskiego sztucznego głodzenia i podbijania cen dla spanikowanej bydło-mental-masy elektoratów unijnych/zachodnich… Jakież to wszystko proste ! Morderczo proste jest xazarskie rozumienie szwiata: ZABIJ BRATA !
  Należy zatem sparafrazować zacytowany przez Boydara pogląd/domysł:
  to, co mówi Kreml, jest niewielką częścią tego/Prawdy, którą Kreml wie o stanie świata na Ziewmi i wokół…
  Kreml dźwiga brzemię mówienia prawdy tym, którzy srają ze strachu przed Prawdą oraz tym, którzy są nałogowcami NIEprawdy:
  mam na myśli 1 % ludzi, tj. xazarskich rządzicieli cielętami mentalnymi, które to cielęta są 90 % co najmniej ludzkiej populacji Zachodu/UE… Te 90 % zostało przez Xaza… XM skazanych na wyniszczenie – logika Kain’a – przez Xazarów-właścicieli hodowli demokratycznej… A Kreml/Rosja usiłuje delikatnie dać to do zrozumienia mental-cielętom np. w KL Polin, w KL UE – czemu delikatnie ? Widzę jeden powód: żeby z tych 9 % ludzi odpornych na namordniki i namózgniki xazarskie nie powstałą za szybko fala ucieczek do Rosji ! Bo Rosja+BLR+ to będzie obszar Życia – gdy Zachód/UE to będzie obszar wymierania: już jest ! Ale właśnie o tym Kreml mówi ostrożnie… No i koło się zamyka wokół jaskiniowców demonkracji.
  Kiedy w der.onet czy w der.wp pojawią się wieści z Dunaju: o setkach barek ze zbożem do xazarskich spychleży (na terytoriach NATO) – ? Myślę… Eeh! nie ma po co…

  ps/ przy okazji przypomnienie o dwóch słowach NASZYCH jakże podobnie brzmiących: spiże i spyże, spyża i spiża:
  spyża to jedzenie nasze do spożywania w celu życia
  spiża to broń nasza (ostra-spajs/spice) w celu obrony życia naszego lub zdobywania pokarmu…
  ERGO
  SPYŻĄ I SPIŻĄ ŻYJEMY
  oraz UMem, o którym rzadko kto wie: nie więcej niż 1 osoba na 10
  a UM to np.odróżnianie spiży od spyży, spiżarni od spyżarni
  no i koło/pętla zaczyna się roz-pętlać…
  to tak przed śniadaniem – na apetyt, a raczej a’petit,czyli nie’mały UM nasz 🙂
  Na Zdrowie UMnym Orłom i Fenixom ! (reszta już czuje przy-dech Kaina; taki xazarski dex – znacie…)

 206. osoba prywatna said

 207. osoba prywatna said

  „Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy” (napisy PL) /
  https://www.bitchute.com/video/NfJBE7YSCigP/

 208. Anucha said

  @194
  Jaki miód, to jest łyżeczka dziegciu.
  A będą tego całe chochle.

  To jest jasny i czytelny sygnał dla pozostałych rabów.
  Tylko „My” zapewnimy tobie uczciwe rządy , nie będziesz sobie zaprzątał głowy egzystencją ,będziesz szczęśliwy i Esterkę dostaniesz z przydziału od czasu do czasu oczywiście😀

 209. osoba prywatna said

  Nabiullina obiecała zrezygnować, jeśli do końca roku PKB Rosji nie wzrośnie o 15%

  Szefowa Centralnego Banku Rosji Elvira Nabiullina ogłosiła program stabilizacji gospodarki, który pozwoli osiągnąć wzrost PKB o 15-20% do końca roku w ciągu sześciu miesięcy. Jeśli te wskaźniki nie zostaną osiągnięte do 31 grudnia 2022 r., szefowa organu nadzoru finansowego obiecała opuścić stanowisko i opuścić terytorium Rosji:

  „Osobiście opracowałam plan reform na dużą skalę, który zapewni prawdziwy przełom dla rosyjskiej gospodarki. Będziemy podwajać PKB co 5-7 lat, to co najmniej 15% wzrostu rocznie. Jestem gotów postawić wszystko na szali, jeśli mi się nie uda, zrezygnuję i polecę do Turcji tego samego dnia ”- powiedziała Nabiullina.

  „Plan Nabiulliny” nie zostanie upubliczniony. Według informacji własnej służby bezpieczeństwa Banku Centralnego, zachodni wywiad przygotowuje serię sabotaży w celu zniszczenia rosyjskiej gospodarki. Według niepublicznych informacji w opracowaniu programu wzięli udział czołowi rosyjscy ekonomiści, m.in. Siergiej Głazjew, Michaił Chazin i Michaił Delagin.

  Według ekspertów roczny wzrost PKB o 15% doprowadzi do wzrostu przeciętnych płac w Rosji o co najmniej jedną trzecią, a inflacja nie przekroczy 3-5% rocznie.
  https://panorama.pub/news/otkazus-ot-rossijskogo-grazdanstva-i

 210. Głos Prawdy said

  „Drugiego dnia kapitulacji garnizonu „Azowstali” z Kombinatu wyszło ponad 600 osób. Kontrast z grupą, która poddała się dzień wcześniej, jest uderzający. Jeśli w poniedziałek Ukraińcy z wyglądu przypominali tłum oszalałych ulicznych włóczęgów, to we wtorek obraz jest zupełnie inny: umiarkowanie czyste, dobrze odżywione, eleganckie twarze.”
  Faktem jest, że pierwszego dnia byli głównie żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy WSU. A tu większość to bojownicy nacjonalistycznego pułku „Azow”.

 211. Głos Prawdy said

  Zachodnie i ukraińskie media próbują schować głowy w piasek przed przerażającą dla nich rzeczywistością, nazywając niewolę w Azowie ewakuacją. Ale Międzynarodowy Czerwony Krzyż już określił ich status i wyraźnie nazywa wojennych Azovstalu – jeńcami.

  Nadszedł czas, aby ukraińscy przywódcy przestali grać w gry i uznali fakt dokonany.

 212. Piskorz said

  Z beczki innej .P.. Emilian dobrze napisane, ale można sobie przetłumaczyć na niem. przez ciotkę Google..Niemiec też zwrócił uwagę..

  Emilian58 sagt:
  16. Mai 2022 um 20:12 Uhr

  Stany Złajdaczone osaczają Rosję od dawna. A TERAZ według teorii Wolfowitza rozwalają nie tylko Unię Europejską ale całą Europę. Jeszcze NIGDY nie było tylu głupich polityków w Europie!
  Antworten

  Bernd Sydow. sagt:
  18. Mai 2022 um 23:09 Uhr

  Es wäre hilfreich, wenn Sie die deutsche Übersetzung zu ihrem Kommentar mitgeliefert hätten. So ist selbiger wertlos!

 213. Głos Prawdy said

  Trafna karykatura z China Daily na temat pomocy Zachodniej Ukrainie

  dokładnie
  https://avatars.mds.yandex.net/get-images-cbir/1816383/5-HGLFkpPo36jeJMDkKAdA7839/ocr

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: