Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  Lily o Szczytowanie przed dołowaniem
  How Too Ansys (@Ansy… o Szczytowanie przed dołowaniem
  corintians o Koncepcja goni koncepcję
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Premier Węgier Orban nazywa sankcje antyrosyjskie skutecznymi tylko na papierze

Posted by Marucha w dniu 2022-05-16 (Poniedziałek)

 • Sankcje wobec Rosji są skuteczne tylko na papierze, w rzeczywistości „zawodzi” ten, kto nakłada blokadę kontynentalną – powiedział premier Węgier Viktor Orban w przemówieniu po swojej reelekcji.
  RIA Novosti: https://ria.ru
 • Wydarzenia na Ukrainie i polityka sankcji już spowodowały kryzys finansowy, powiedział Orban, a Europie „brakuje środków do rozwiązania konfliktu w jej sąsiedztwie”.
  RBC: https://www.rbc.ru
 • Węgry sprzeciwiają się nałożeniu na Rosję embarga na ropę i gaz.
  URA.Ru: https://ura.news
 • W maju politycy europejscy już wielokrotnie dyskutowali nad postanowieniami szóstego pakietu sankcji wobec Rosji, a jego kluczowym punktem może stać się embargo na rosyjską ropę.
  RBC: https://www.rbc.ru

https://yandex.ru

Komentarzy 5 do “Premier Węgier Orban nazywa sankcje antyrosyjskie skutecznymi tylko na papierze”

 1. Mietek said

  Premier Węgier Viktor Orban podczas przemówienia w parlamencie republiki po reelekcji na szefa rządu powiedział, że sankcje wobec Rosji są skuteczne tylko na papierze.

  Putin: Sankcje wobec Rosji wywołują globalny kryzys.

  „Europa jest przekonana, że ​​różne sankcje mogą rzucić Rosję na kolana. Jest to możliwe na papierze, a wielu „papierowych” polityków przedstawia jakieś teoretyczne dowody, ale nieważne, jak bardzo staram się pamiętać, blokada kontynentalna, która była być skuteczne, ale widziałem, jak ten, kto go wprowadził, „nie powiodło się” – cytuje Orbana RIA Novosti .

   Polityk powiedział też, że Węgry są gotowe poprzeć antyrosyjskie restrykcje tylko pod warunkiem, że nie zaszkodzi to własnej gospodarce.

  „W interesie jedności europejskiej Węgry nie będą sprzeciwiać się sankcjom, o ile nie zagrażają one bezpieczeństwu energetycznemu samych Węgier” – powiedział Orban. Ostrzegł, że Budapeszt nie zamierza przestrzegać unijnych wymogów, co jest sprzeczne z interesami Węgier. Jednocześnie powiedział, że kraj nie widzi siebie poza Unią Europejską.

  Premier Węgier dodał, że sytuacja wokół kryzysu ukraińskiego, a także sankcje nałożone przez Zachód na Rosję mają negatywny wpływ na światową gospodarkę, a także prowadzą bezpośrednio do kryzysu energetycznego. 

  Zdaniem szefa węgierskiego rządu obecna sytuacja zwiastuje „epokę recesji” i wysokiej inflacji w całej Europie.

  – Odpowiedzią na wyzwania następnej dekady może być skuteczna, ogólnokrajowa polityka gospodarcza… W nadchodzącym okresie Węgry będą także rozwijać swoją gospodarkę w oparciu o inwestycje na wysokim poziomie – podkreślił premier, obiecując odpowiedzieć na globalne wyzwania i zapewnić bezpieczeństwo swojego kraju.

  Orban się myli, sankcje są skuteczne, ale działają na te kraje które je wprowadziły, ceny każdy widzi, wszystko jest bardzo drogie, paliwa, gaz, węgiel, żywność, itp, co z tym związane, ogromna inflacja, w pisowskiej Polsce już wkrótce ok 15% .
  A oprocentowanie lokat bliskie zero, tak więc dzięki wprowadzonym sankcjom, jedyni na kogo działają to zwykli pracujący ludzie, którzy są okradani ze swych oszczędności, a życie staje się coraz biedniejsze.
  A w Rosji ludzie coraz bardziej się bogacą, średnia płaca to już ok 1 tys dol, paliwa, węgiel, gaz, prąd, itp wszystko tanie i dostępne dla każdego.
  Kierowca tira który jeździ tylko po Rosji zarobi w dobrej firmie ok 10 rubli od kilometra, wychodzi na miesiąc ok 150 tys rubli, czyli ok 12 tys złotych, ten który jeździ za granicę, zarobi plus minus 200 tys rubli, a w Polsce tirowiec po Polsce zarobi ok 5 tys zł.
  Tak właśnie działają UE sankcje.

  A tak działają na USA.

  Szef Amerykańskiego Stowarzyszenia Nafty i Gazu: Stany przeżywają największy kryzys energetyczny od 50 lat

  A obecna administracja prezydenta USA nie ma konstruktywnego rozwiązania, a podwyżkę cen paliw nazywa się „podwyżką Putina”.

  Kryzys energetyczny, którego doświadczają obecnie Stany Zjednoczone, może być najgorszy od 50 lat, a administracja USA „nie ma strategii” rozwiązania tej sytuacji, powiedział szef Amerykańskiego Stowarzyszenia Naftowo-Gazowego Tim Stewart.

  „Jesteśmy w największym, prawdopodobnie najgorszym kryzysie energetycznym od 50 lat”, Stewart powiedział Fox News, zauważając, że „ceny oleju napędowego i benzyny są najwyższe w historii, a zapasy są najniższe w historii”.

  Według Stewarta „ta administracja nie ma strategii”, która mogłaby pomóc wyjść z kryzysu.

  „I, szczerze mówiąc, wszystkie działania, które podejmuje, przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego dla tych z nas, którzy próbują rozwiązać ten problem” – podkreślił.

  Co się dziwić, taki sam efekt jak w UE.

  Według American Automobile Association ceny benzyny w USA w sobotę ponownie powróciły do ​​historycznych maksimów, pomimo prób władz powstrzymania ich wzrostu. Benzyna jest najdroższa na stacjach benzynowych w Kalifornii.

  Administracja amerykańska nazywa podwyżkę cen paliw „podwyżką cen Putina” i wyjaśnia konsekwencje nałożonych na całym świecie ograniczeń na zakup rosyjskiej ropy w ramach sankcji za operację specjalną na Ukrainie.

  Same Stany Zjednoczone, zauważa PRIME, całkowicie zrezygnowały z importu ropy naftowej, produktów naftowych i LNG z Federacji Rosyjskiej. Próbując zneutralizować konsekwencje, władze USA prowadzą interwencje surowcowe w ilości około miliona baryłek dziennie kosztem narodowej rezerwy strategicznej.

 2. Tekla said

  Wegry sa ostatnim strzezonym miejscem wolnosci i trzezwosci.
  Chcemy dodac odwagi innym.
  My jestesmy przyszłoscia Europy i czujemy ten ciezar odpowiedzialnosci.

  Viktor Orban

  ————-
  Jakaś szwedzka „dziennikarka” nazwała Węgry „półdyktaturą”. Jakbym pierdolnął tę kurwę w ryja…
  Admin

 3. Mietek said

  Ławrow: Chiny pokonały Zachód i wyszły na czoło pozycji gospodarczych na świecie
  17 maja 2022

  Chiny pokonały Zachód i znalazły się na czele pozycji gospodarczych na świecie. O tym oświadczył minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, informuje TASS.

  Wcześniej rosyjski minister powiedział, że dalsze zbliżenie Rosji z krajami spoza dawnego „złotego miliarda”, takimi jak Chiny, Indie i inne, jest procesem nieuniknionym i wzajemnym.

  Ławrow zauważył, że „stosunki rosyjsko-chińskie są najlepsze w ich historii, pogłębia się szczególnie uprzywilejowane partnerstwo strategiczne z Indiami, partnerstwo strategiczne z Algierią, Egiptem, stosunki z krajami Zatoki Perskiej osiągają nowy poziom”.

  Jeszcze z Rosji..

  Silny rubel i dodatnie saldo przyniosą złagodzenie nowej waluty z Banku Centralnego
  17 maja 2022

  Rosyjska ropa i rubel nadal umacniają swoją pozycję na światowym rynku, mimo prób kolektywnego Zachodu, by uderzyć w rosyjską gospodarkę, mówią eksperci z departamentu analityki finansowej  FBA „Ekonomia dzisiaj” . 

  Rozluźnienie Banku Centralnego świadczy natomiast o stabilności sektora finansowego naszego kraju.

  Cena ropy w poniedziałek 16 maja oscylowała wokół 109 dolarów za baryłkę, ale aukcja zakończyła się wzrostem do 114 dolarów. Rano 17 maja cena surowca energetycznego wynosi nieco poniżej 114 USD za baryłkę.

  Ropa jest wspierana przez wieści z Chin: pandemia koronawirusa stopniowo spada, a od trzech dni w Pekinie nie ma potwierdzonych przypadków. Chińskie władze zapowiedziały, że obrały kurs na stopniowe znoszenie ograniczeń. Planuje się, że największe miasto w Chinach wznowi normalne życie do 1 czerwca 2022 roku. Analitycy są zgodni, że w czerwcu znacznie wzrośnie popyt na ropę.

  Sytuacja nadal rozwija się na korzyść rubla, a rynek czeka na dane o rosyjskim PKB za I kwartał 2022 roku. 

  Wiadomo już, że dodatnie saldo rachunku bieżącego bilansu płatniczego Federacji Rosyjskiej w okresie styczeń-kwiecień 2022 r. wyniosło 95,8 mld USD, czyli 3,5 razy więcej niż w analogicznym okresie 2021 r. 

  Silny kurs rosyjskiej waluty i stabilna gospodarka pozwalają oczekiwać, że Bank Centralny wprowadzi nowe koncesje dla Rosjan i eksporterów.

  Jak widać dzięki głupocie UE i USA, Rosja w tym roku zarabia 3,5 razy więcej jak w zeszłym roku.

  A w rublach i tak będą kupować i płacić, krótko mówiąc, totalna porażka.

 4. Mietek said

  Jeszcze w sprawie kradzieży rosyjskiego majątku.
  Uwaga!
  Ewentualna konfiskata rosyjskiego majątku za granicą doprowadzi do upadku międzynarodowego systemu ekonomii politycznej – Financial Times

 5. Tekla said

  Panie Gajowy, szkoda ręki..

  Teraz jestem w ,,Kosowie”,nie spie i słysze jak w nocy ciezkie samoloty wioza to i owo..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: