Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  Lily o Szczytowanie przed dołowaniem
  How Too Ansys (@Ansy… o Szczytowanie przed dołowaniem
  corintians o Koncepcja goni koncepcję
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Putin: Rosja nie ma problemów z Finlandią i Szwecją

Posted by Marucha w dniu 2022-05-16 (Poniedziałek)

Rosja nie ma problemów z Finlandią i Szwecją, ich wejście do NATO nie stanowi zagrożenia, ale wywoła reakcję, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

„Co do rozszerzenia (NATO – red.), m.in. poprzez nowych członków sojuszu – Finlandii, Szwecji: Rosja, drodzy koledzy, pragnę poinformować, że nie ma problemów z tymi państwami, w tym sensie ekspansja kosztem tych krajów nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla Rosji, ale rozbudowa infrastruktury wojskowej na tym terytorium z pewnością sprowokuje naszą reakcję.

A co to będzie, przyjrzymy się w oparciu o zagrożenia, które zostaną dla nas stworzone. W rzeczywistości problem jest tworzony od zera; odpowiednio zareagujemy” – powiedział Putin, przemawiając na szczycie OUBZ.

W poniedziałek w Moskwie odbywa się szczyt przywódców państw Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Organizacja obejmuje Rosję, Armenię, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan.

W niedzielę rządząca Socjaldemokratyczna Partia Szwecji ogłosiła swoją decyzję o ubieganiu się o członkostwo w NATO, zaznaczając jednocześnie, że Szwecja, jeśli zostanie zatwierdzona, sprzeciwi się rozmieszczeniu broni jądrowej i baz wojskowych na swoim terytorium. [Będą mieli g00wno do gadania – admin]

Premier Szwecji Magdalena Andersson powiedziała, że ​​przystąpienie do NATO będzie miało pozytywny wpływ na bezpieczeństwo kraju i Szwedów.

W niedzielę Finlandia również oficjalnie podjęła decyzję o przystąpieniu do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Według doniesień medialnych szwedzki rząd przygotował już pismo aplikacyjne do NATO, planowane jest wysłanie go jednocześnie z Finlandią.

[Niewykluczone,  że Turcja zablokuje poszerzenie NATO o Szwecję i Finlandię. Turcja obawia się o bezpieczeństwo swojego kraju, gdyż – jak uważa – nordyckie kraje wspierają organizacje uznawane przez nią za terrorystyczne. Co jest faktem. – admin]

https://pl.sputniknews.com/

Zob. też:
>https://t.me/newsfactory_pl/3780

Komentarzy 7 do “Putin: Rosja nie ma problemów z Finlandią i Szwecją”

 1. Kojak said

  Te glupki i debile ze Szwecji i Finlandii szczegolnie zawdzieczaja swoj dobrobyt bliskim relacjom z Rosja ! Widac ze debilom od tego dobrobytu pomieszalo im sie w ich wszawych lbach. Koniecznie chca robic za zydowskie kurwy u zydohitlrowcow z Usarela ! Jeszcze nikt , nigdy i nigdzie na swiecie nie wyszedl z ,,amerykanckimi ,, kurwami dobrze i pozytecznie. Zawsze kazdy po tych kontaktach byl tylko i wylacznie w plecy . SwiAdczy o tym chociazby Ameryka Srodkowa badz Poludniowa gdzie amerykanskie skurwysyny brylowaly i rzadzily . Jakos nic a nic pozytywnego po sobie nie zostawily a wrecz sa tam znienawdzeni Oni nigdy zadnego panstwa nie trakuja powaznie i po partnesku tylko jako pionka w ich geszeftach i szwindlach . ICH DEWIZA ; OKRASC I WYKORZYSTAC !

 2. Bezpartyjna said

  Jeszcze Szwajcaria powinna wstąpić do NATO i będzie pełna koalicja pod nazwą – siła złego na jednego. Widać, ze stara Europa, w większości jest pod wpływem fałszywego „uroku” pewnej nacji i ta nierównowaga sił odbije się kontynentowi wielką, niestrawną czkawką.
  Poza tym, gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta … a tym trzecim – mogą być ludzie posługujący się podczas jedzenia pałeczkami.

 3. aniemowilem said

  Finlandia i Szwecja są niemieckie(zgermanizowane). Elita ma pochodzenie wspólne z anglosasami, zresztą sam Hitler mówił że jest człowiekiem z północy więc rozumie co to zimno , dlatego potrzebuje Ukrainy i Rosji jako niezależności i bezpieczeństwa.

  To trochę tak jakby firma Filia czy holding o innej nazwie mówiła sama do siebie (pod publikę) albo do innego oddziału że się scali.

  Cytat Putina użyty tu mnie uspokoił bo zmienia kontekst . Ja w niedowierzaniem zareagowałem na wiadomość zdradzieckich , zaprzańskich mediów , które zamieściły tylko to co jest w ich interesie. Tam z tego wynikało że Putin zupełnie nie widzi kłopotu (szok)

  Prezydent Finlandii pracował 20 lat temu Europejskim Banku Rozwoju i inwestycji co raczej wpisuje się w ramy planu marshalla i oecd. Taki to jest postronny!

  W 2021 roku odnaczony przez Ukraine za sczególny wkład w jej Państwowość i te błazny będą twierdzić że niezależna Finlandia(od kogo?) zdecydowała o przystąpieniu do NATO w obawie o swoje bezpieczeństwo.

  Uważam że Kreml powinen powiedzieć że blok wojskowy utworzony z państw skandynawskich, Rosji nie przeszkadza, NATOmiast blok NATO-wski to zupełnie inny kaliber i stwarza zagrożenie.
  Widocznie to zabieg dyplomatyczny , gdy Rosja jest słaba nie chce się narażać na kolejną fale komentarzy że to imperialiści.

  W przeciwnym razie za 8 lat jak z Ukrainą przy okazji agendy 2030 , bedzie kolejna pandemia, terahercowe 6G,zamordyzm i wojna z NATO albo skandynawami. Bez sensu to będzie trwało w Europie do 2050roku jak tak dalej pójdzie .

  Chiny,Indie, sojusz USA,GB,Izrael wyjdą z podniesioną głową, a reszta wasale.

 4. lewarek.pl said

  W razie czego szybciej pójdzie w ruch atom.

 5. Emilian58 said

  Kiedyś Chruszczow zapytał prezydenta Finlandii Kekkonena czy nie chciałby do Związku Radosnych a prezydent odpowiedział że gdyby miał powiększyć Finlandię o ZSRR to czułby się przytłoczony. A tak nawiasem to Olafy pchają się na OIOM i owszem.

 6. Carlos said

  Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest to, że Waszyngton zapłacił fińskim przywódcom za zwiększenie presji na Kreml poprzez przystąpienie do NATO. Mam dobry powód, by w to wierzyć. Wiele lat temu byłem w Pentagonie w biurze bardzo wysokiego urzędnika, któremu zaproponowano ważne stanowisko. Skorzystałem z okazji, aby zadać pytanie o coś, co od dawna mnie zastanawiało. Jak, zapytałem, Waszyngtonowi udaje się skłonić zagraniczne rządy do wspierania interesów Waszyngtonu kosztem ich własnych krajów? – Pieniądze – powiedział wysoki urzędnik Pentagonu. — Masz na myśli pomoc zagraniczną — powiedziałem. „Nie”, powiedział urzędnik, „dajemy przywódcom politycznym torby pełne pieniędzy. Jesteśmy ich właścicielami. Zgłaszają się do nas.

  Co jeszcze tłumaczy zainteresowanie Finlandii i Szwecji po tylu latach neutralności przystąpieniem do NATO, ale workami pieniędzy wypłaconych fińskim i szwedzkim przywódcom?

  Żaden kraj nie jest zagrożony atakiem ze strony Rosji. Ile dolarów potrzeba było, aby przywódcy tych krajów zdecydowali się sprzedać swoje kraje za brudną fortunę?
  za paulCraigroberts.org

 7. WI42 said

  @4 L
  „W razie czego szybciej pójdzie w ruch atom.”
  Tym razem zgadzam się z L. całkowicie – i to pójdzie dużo szybciej – to jest główne niebezpieczeństwo!. Czy tego nie rozumieją Ci wszyscy politykierzy dookoła???

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: