Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  Lily o Szczytowanie przed dołowaniem
  How Too Ansys (@Ansy… o Szczytowanie przed dołowaniem
  corintians o Koncepcja goni koncepcję
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Uroki „bergolianizmu”

Posted by Marucha w dniu 2022-05-16 (Poniedziałek)

Odnośnie słów papieża Franciszka o „szczekaniu NATO pod drzwiami Rosji”: nie widzę w nich nic sensacyjnego, zaskakującego ani oburzającego – od dekad stanowisko Stolicy Apostolskiej wobec każdego konfliktu jest tak samo beztreściwe, jałowe i nieciekawe: „przemoc jest zła, wojna jest zła, broń jest zła, pokój, pokój, pokój, kochajmy się wszyscy”.

Tak było podczas agresji USA na Irak, agresji na Libię, agresji na Afganistan, agresji na Syrię etc. Zawsze jakieś beztreściwe ogólniki, brak potępienia którejkolwiek ze stron, ogólnikowe „kochajmy się”.

Różnica z obecną wojną na Ukrainie leży nie po stronie Stolicy Apostolskiej, ale polskich komentatorów: o ile beztreściwa miałkość Stolicy Apostolskiej na przykład w odniesieniu do konfliktu w Palestynie (z lekkim nachyleniem propalestyńskim) nikomu nie przeszkadzała, o tyle taki sam „symetryzm” w odniesieniu do wojny rosyjsko-ukraińskiej u Polaków obsesyjnie i fanatycznie nienawidzących Rosji, a także w całym zachodnim Systemie nastawionym na neutralizację „rosyjskiego zagrożenia”, nie może nie wywołać wylewu żółci pod hasłem walki z „ruskimi onucami”.

W ujęciu bardziej jednak ogólnym, to „trzecioświatowa lewica katolicka” reprezentuje raczej dobrą tendencję. Historycznie katolicyzm reprezentował inny (bardziej korporacyjny i autorytarny) wariant okcydentalizmu niż wariant anglosaski (bardziej indywidualistyczny i egalitarny). W XX wieku polityczny katolicyzm „podłączył się” jednak pod anglosaski globalizm, rezygnując z aspiracji do zajęcia pozycji „trzeciej siły” (co widać też dziś w Polsce, gdzie katoliccy tradycjonaliści są jedynie przystawką PiS).

W tej pozycji „bandwagoningu” wobec świata anglosaskiego, polityczny katolicyzm stał się czymś w rodzaju „bocznej ścieżki ewolucji Zachodu” czy raczej epigona tego stadium jego ewolucji, które zostało już historycznie przezwyciężone (przez Reformację, Oświecenie itd.) – analogicznie jak kolektywistyczny i dyktatorski stalinizm i sowietyzm w dziejach zmierzającego do afirmacji indywidualnej wolności marksizmu. W piśmiennictwie anglosaskich teoretyków cywilizacji zachodniej kraje katolickie i łacińskie traktowane są jako swego rodzaju starszy, ale lekko niedorozwinięty brat, który wniósł swój wkład w liberalną cywilizację, ale nie dorósł do ujęcia jej pełni z demokracją liberalną i wolnorynkowym kapitalizmem.

Katolicka prawica świetnie się w tej poniżającej dla niej pozycji czuje, skupiając swe wysiłki na udowodnieniu, że to na przykład nie protestanci, jak chciał Weber, ale „szkoła z Salamanki” była prawdziwym ojcem liberalizmu ekonomicznego, a katolickie „prawa człowieka” są bardziej prawdziwe niż te liberalne, katolicki republikanizm jest zaś lepszy niż anglosaski indywidualistyczny liberalizm. Potencjał kontestacyjny katolickiej prawicy jest więc zerowy i wpisuje się ona w logikę wspierania zachodniego Systemu.

Na tym tle „katolicka lewica” spod znaku „teologii wyzwolenia” i „bergolianizmu” jawi się – nieco paradoksalnie – prawdziwym obrońcą podmiotowości świata katolicko-łacińskiego.

Gdy na przykład ideolog katolickiej prawicy Plinio Correa de Oliveira wspierał Anglię przeciwko „argentyńskim faszystom” w wojnie o Malwiny (zdradzając świat łaciński), katolicka lewica wspierała Buenos Aires.

Katolicka prawica chce walczyć z Rosją, robić krucjaty przeciw muzułmanom, jest przeciwko Chinom, za gejowskim Tajwanem, przeciwko społecznościom plemiennym, z gejowskimi korpo-kapitalistami („broni własności prywatnej”) przeciwko ruchom kontestującym neoliberalizm. Katolicka prawica chce unicestwić wszystko, co nie jest katolicyzmem (chyba że jest to protestantyzm, antagonizmy z którym się wycisza, by się pod ten bardziej dynamiczny – upostaciowiony przez USA – podmiot podczepić).

Katolicka lewica w tym czasie jest propalestyńska, proirańska, prorosyjska, raczej prochińska, widzi katolicyzm jako jedną z „wielkich religii” świata pozostających w dialogu z innymi religiami w świecie policentrycznym.

Katolicka prawica niszczy obiektywnie przecież piękne i prawdziwe przedstawienia Matki Ziemi, katolicka lewica dostrzega zaś ich piękno i duchową treść.

Katoliccy integryści i prawica są antropocentrystami, występując w jednym szeregu z lobbystami przemysłu przeciw ekologii – katolicka lewica jest zaś ekologiczna i de facto zbliża się od idei przebóstwienia Natury, „antyantropocentrycznemu” poganinowi łatwiej więc znaleźć z nią wspólny język. Z tożsamościowego punktu widzenia „bergolianizm” posiada więc swoje ewidentne przewagi nad katolickim integryzmem i katolicką prawicą.

Ronald Lasecki
https://myslpolska.info

Komentarzy 26 do “Uroki „bergolianizmu””

 1. wolyniak said

  Papiez bardzo trafnie ocenil przyczyny wybuchu konfliktu zbrojnego pomiedzy Federacja Rosyjska a Ukraina. Fakt odrodzenia sie nazizmu w tym kraju i nie tylko, m.in. w Polsce rowniez za sprawa rzadzacych w Warszawie zydow i ukraicow popieranych przez Parlament, do ktorego dostali sie owe frakcje i narodowosci. Ta „wielka milosc” do nienawidzacych nas, Polakow od wielu wiekow ukrow, wyjdzie nam niebawem bokiem… A najwiekszym bledem bylo przyjecie tylu przesiedlencow, co uczyni nas narodem sluzalczym wobec jeszcze nie tak dawnych oprawcow na Wolyniu i Malopolsce. Obysmy tylko z tego uszli z zyciem…

 2. lewarek.pl said

  Mimo że nie jestem fanem papieża Franciszka, to z tę trafną diagnozę przyczyny wojny rosyjsko-japońskiej i to tak dosadnie wyrażoną pokochałem go na krótką chwilę.

 3. lewarek.pl said

  Oczywiście „wojny rosyjsko-japońskiej”. To tablet przeinaczył, a ja nie zauważyłem.
  A może to jakiś znak proroczy?

 4. lewarek.pl said

  A to bydlę – ten tablet. Oczywiście „wojny rosyjsko-ukrainskiej’.

 5. Listwa said

  Jaki głupi tekst. Kolejna beznadzieja ze strony Laseckiego Ronalda.

  Jeśli nawet uznamy „przemoc jest zła, wojna jest zła, broń jest zła, pokój, pokój, pokój, kochajmy się wszyscy” za beztreściwe, jałowe i nieciekawe stanowisko, to już słowa Franciszka o „szczekaniu NATO pod drzwiami Rosji” takimi ewidentnie nie są.

  Roland mógłby się ewentualnie przyczepić, że są to słowa zbyt łagodne, bo Rosja na szczekanie nie zareagowałaby, ale nie można twierdzić że nie widzi w nich nic sensacyjnego, zaskakującego ani oburzającego. Chociażby słowo o szczekaniu nie są jałowym i beztreściwe. Bo skąd zatem
  takie i tym podobne treści, chyba nie z jałowości i braku treść:

  „Upadek”, „niewybaczalne słowa” – to dominujące komentarze po wywiadzie, którego papież Franciszek udzielił włoskiemu dziennikowi „Corriere della Sera”. W rozmowie z dziennikarzem papież miał się zastanawiać, czy wojna wywołana w Ukrainie była sprowokowana „szczekaniem NATO pod drzwiami Rosji”.

  Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-szczekanie-nato-pod-drzwiami-rosji-poruszenie-po-slowach-pap,nId,6000430#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  Reszta tekstu jeszcze mniej warta uwagi.

 6. I*** said

  Pseudointelektualny bełkot! Popracujcie nad stylem, red. Lasecki…

  ———-
  To w końcu chodzi o „styl”? Czy o „intelekt”?
  Admin

 7. Lily said

  Nastepny Tez actorem bedzie?.

 8. Sebastian said

  P O papieża powinien raczej zagrzmieć ambony ze świętym oburzeniem dotyczącym mordom rytualnym dokonywanym przez satanistów upadlinców na mieszkańcach Nowo Rosji oraz rosyjskich jeńcach wojennych, wypowiedzieć się przeciwko morderstwom popełnianym na skradzionych matkom noworodkach celem pobrania narządów i komórek macierzystych, przeciwko światowej aborcji, propozycjom refundowanej eutanazji, handlu dziećmi, kobietami, organami ludzkimi etc. etc.

  Papież o „szczekaniu NATO pod drzwiami Rosji” – moim zdaniem nie jest to jakby się wydawało ocena sytuacji wskazująca na przyczynę, to raczej rzucenie prowokacyjnego hasła, wyliczone na to, że całe odium zostanie skierowane na katolików.

  Biskup Rzymu powinien raczej stać na czele, jako głowa Kościoła i realizować powołanie zgodnie z wypowiedzianymi słowami Pana naszego Jezusa Chrystusa : ” Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. „

 9. Listwa said

  Lewica i obrona:

 10. Anzelm said

  Jakich katolickich tradycjonalistów jako przystawkę PiS miałby ten pisarczyk na uwadze?

 11. Marek88 said

  Nie wiem dlaczego ale dla mnie ten papież stoi tak rozkrakiem między ludźmi a nwo . Nieraz widzę, że idzie z głównym prądem Gatesów tego świata a tu nagle pokazuje człowieczą twarz.
  Dziesiątki tysięcy „rdzennych dzieci (indian)” odkryto w 50 miejscach masowych grobów w rządowych szkołach w USA?
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/05/dziesiatki-tysiecy-rdzennych-dzieci.html

 12. Stefan said

  Duch Święty:
  Obecnie Kościół Święty przeżywa największy kryzys wiary i działania w dziejach, masoneria objęła rządy w Kościele Świętym i zasiadła na najwyższych szczeblach hierarchii. Ten, który dziś pełni rolę papieża, wszedł na to stanowisko pod przymusem działania masonerii. Wola Boża dopuściła do tego, aby wyszły na jaw zamysły serc wielu, chcę, aby ujawniło się całe zło i by zaczęło teraz triumfować. Demony i ludzie szatana są przekonani, że już pokonali Kościół Święty, że jego całkowity koniec, to kwestia krótkiego czasu.
  Obecny papież od dawna współpracuje z masonerią, w tajemnicy jest oddany Lucyferowi, dlatego z takim skutkiem doprowadza do destrukcji Kościoła Świętego. Teraz wprowadzi na tron syna zatracenia Antychrysta, ten będzie usiłował dokończyć dzieła zniszczenia. Obecny papież o ile się nie nawróci, nie opamięta, trafi na wieki na niskie poziomy piekła.
  Kto może i zdoła niechaj się modli, niech ofiarowuje swoje modlitwy, posty, ofiary, cierpienia, ekspiacje, w Boże Dłonie, czyli do Bożego Skarbca. Maryja z zastępami Aniołów już stanęła do ostatniej walki, to będzie Jej ostateczne zwycięstwo, a Trójca Święta Jej w tym dopomoże. Nie pozwólcie się zwieść, ani oszukać, chcę, abyście pozostali wiernymi Bogu. Kapłani, którzy chcą pozostać wiernymi Bogu niech się nie zgadzają na zło i złe zmiany, Ja im pomogę. Przekaz 1126/2021 (październik)

  Matka Boża:
  Jest wielu, którzy przystąpili do grona czcicieli szatana, którzy wstąpili do masonerii pnąc się po szczeblach tej demonicznej organizacji. Do masonerii przystąpiło wielu kapłanów i biskupów oraz kardynałów, a jest w tej organizacji obecny papież. Nie będę się rozwodzić opisując struktury i działanie masonerii, jest to wam dość dobrze znane w mniejszym lub większym stopniu z wielu publikacji.
  (…)
  Do głosu obecnie dochodzi syn zatracenia, Antychryst, będzie chciał w niedługim czasie objąć ster Kościoła Świętego. Umożliwi mu to ten, który do dziś jest w strukturach masonerii, obecnie pełniący rolę papieża. Antychryst zwiedzie wielu ludzi wieloma fałszywymi, demonicznymi cudami, ogłosi się Mesjaszem, wielu pójdzie za nim jak w dym zahipnotyzowani jego osobą.
  Przekaz 1127/2021

  Jezus Chrystus:
  Agenci masonerii przez całe lata pieli się po szczeblach kariery struktur Kościoła Świętego. Obsadzili swoimi ludźmi sporą liczbę biskupstw, a także większość stanowisk kardynalskich. Ten kto dziś pełni rolę Mojego następcy, papieża, także jest w tych strukturach. Chcąc uratować dla Nieba jego wieczność, potrzeba minimum dziesięć milionów ludzi, którzy by za niego się modlili, pościli, pokutowali, kto się tego podejmie? Kogo z was jest na to stać? Przekaz 1154/2022

  Matka Boża:
  Ten, kto dziś pełni rolę papieża, jest honorowym mistrzem loży Argentyny (Rotary Club). On potwierdza z wielką łatwością wszelkie złe decyzje kierownictwa wszelkich lóż masońskich na czele loży P-2. Masoneria tak jak szatan jest pewna swojego zwycięstwa nad Kościołem Świętym, już odśpiewują hymn zwycięstwa, jednak to do Mnie należy ostatnie słowo.
  Przekaz 1169/2022

  https://viviflaminis-deogracias.pl.tl/2022.htm

 13. Mietek said

  o tyle taki sam „symetryzm” w odniesieniu do wojny rosyjsko-ukraińskiej u Polaków obsesyjnie i fanatycznie nienawidzących Rosji,

  Kto autorowi pozwolił wypowiadać się za wszystkich Polaków, ludzi upośledzonych umysłowo w stosunku do Rosji jest w Polsce ok kilkanaście procent, wszyscy wiedzą o kim mowa, każdy kto potrafi myśleć widzi kto podciąga wojska i rakiety pod rosyjskie granice, Kto chce napaść i okraść Rosję.
  Zachód został bez źródeł energii, a ta sytuacja wiąże się też z zaopatrzeniem w żywność, nie da się rządzić jak nie masz energii, będzie zimno i głodno, a skoro tak, to tak to sobie wymyślili że podbiją kraj który ma ogromne zasoby energii, tyle tylko że szanse w starciu z Rosją są praktycznie żadne.
  Rosja już w sojuszu z Iranem kieruje swoje zasoby na rynki azjatyckie, jak i pozostałe strony świata.
  Pamiętacie jak Rau pojechał do Iranu żebrać o gaz i ropę, teraz ma odpowiedź.

  Ambasador Iranu w Rosji: Teheran przekazał Moskwie „Mapę współpracy” w przemyśle naftowo-gazowym

  Bliski Wschód i Azja stają się głównymi partnerami rosyjskiej ropy i gazu

  Podczas rozmów Rosja i Iran „podjęły dobre decyzje w zakresie wydobycia, zagospodarowania złóż ropy i gazu, rafinacji, rafinacji ropy naftowej, petrochemii oraz transferu sprzętu i technologii, które są strategiczne w przemyśle naftowo-gazowym” – Ambasador Iranu Moskiewski Kazem Jalali powiedział w wywiadzie dla RIA Novosti. Według niego „stworzono nawet wyczerpującą i kompletną mapę współpracy z Rosją, która została przekazana urzędnikom Federacji Rosyjskiej”. 

  Ponadto firmy irańskie i rosyjskie mogą utworzyć wspólną fabrykę do produkcji sprzętu dla sektora naftowo-gazowego oraz dalszych produktów eksportowych.

  Poważne rozważenie obszarów współpracy z Rosją w różnych dziedzinach energetyki znajduje się w programie roboczym rządu irańskiego – podkreślił Jalali.

  Oba kraje, na które nałożono bezprecedensowe sankcje, zjednoczyły się we wspólnej pracy, pisze regnum.ru, zauważając, że Bliski Wschód i Azja stają się głównymi partnerami rosyjskiej ropy i gazu. 

  Już dziś można mówić o tym, po której stronie stanie Teheran, nawet jeśli zniesione zostaną przeciwko niemu sankcje.

 14. Maverick said

  Ponoć Banderland według poliniackiej propagandy wygrywa.

  Dziennie tracąc 500 do 700 zołnierzy zostarszonych poprzez swoich Azov , Prawego Sektora i banderowców dowódców niczym żołnierze sowieccy byli zastraszani ogniem zaporowym rzydzianów z NKWD. Jakie musi być morale tego wojska, gdy nie mają paliwa i nawet regularnego odżywiania. Nieliczym udaje się zwiać, no chyba że mają normalnego dowódcę co widzi bezsens bratobójczej walki o inetersy i geszefty kabalarzy rzymiańskich z NWO wtedy wszyscy przechodzą na rosyjską stronę.

  Loyd Austin czyli murzynek bambo z USA dźwoni z prośbą do Sergei Shoigu o rozejm, jak to się dzieje że wygrywająca strona prosi o rozejm może mnie ktoś wytłumaczy zajmującyc się strategią wojskową. Zawsze jest że ten co sromotnie przegrywa prosi o rozejm. Czyżby urojenia i pobożne życzenia ludzi nie umiejących oceniać rzeczywistości? Media w Polin przypominają mnie najlepsze czasy propagandy w Furrer-landzie.

 15. lewarek.pl said

  12. Stefan
  Znowu jakieś brednie ze świętokradczym nadużywaniem imion Ducha Świętego, Jezusa Chrystusa i Maryi.
  Na katolickim forum nie przetrwałbyś, debilu, nawet minuty.

 16. UZA said

  „Nie wiem dlaczego ale dla mnie ten papież stoi tak rozkrakiem między ludźmi a nwo .”

  Tak właśnie jest, a powody nietrudno odgadnąć. Psychopatów z NWO Bergoglio się boi (bo wie, że z nimi żartów nie ma), ale z drugiej strony nie może tak całkiem ludzi zniechęcić, bo bez ludzi tamci Go będą mieli za nic. Co by to była za osobistość – głowa Kościoła liczącego kilka tysięcy wiernych ? Więc kombinuje i próbuje, jak tu się wszystkim spodobać, a nikomu nie narazić. Istotnym utrudnieniem dla Niego jest także to, że dzisiaj masę ma w bardziej tradycyjnych kościołach , a kasę – w tych lewicujących.

 17. Boydar said

  Może i Stefan cytuje nie to co bysię należało, ale to cytaty.

  Natomiast Pan Lewarek podpisując się jeszcze, oświadcza wszem i wobec, że Gajówka to nie jest katolickie forum.

  Jest katolickie, Panie Głąbie, tylko Ty masz niemanie świadomości czym jest katolicyzm.

  No to ja Ci powiem w gratisie, jak wygląda katolicyzm à la Boydar – „daj mi dostatecznie dobry powód abym musiał cię zabić”. Według mnie, Stefan jeszcze nie dał. Ale Lewarkowi to łeb bym ukręcił.

 18. ! said

  Anzelm @

  „Jakich katolickich tradycjonalistów jako przystawkę PiS miałby ten pisarczyk na uwadze?”

  Może Brauna i Ruch Narodowy, którego członkowie na lewo i prawo chwalą się uczęszczaniem na Mszę Trydencką, a potem heja razem z PiS głosują i brednie na temat Putina wygadują? Może im podobne Bąkiewicze? A może kanał szkoły Akwinaty gdzie zamiast tradycyjnej nauki Kościoła coraz częściej jest rusofobiczna propaganda i poparcie dla atlantyzmu?

 19. Listwa said

  @ 18 ! said

  Uważaj żeby cię Stefan nie zacytował.

 20. I*** said

  (6) Pseudointelektualne wypociny sprzedawane w kiepskim stylu – a więc jedno i drugie!

 21. lewarek.pl said

  Ej Boydar, myślałem, że jesteś mądrzejszy i łapiesz w lot. Nie łapiesz, no trudno. Siedzi jakiś świr, wymyśla jakieś pierdoły i wkłada je w usta nie jakichś wróżbitów, tylko Osób, które dla katolika są najświętsze. Żeby chociaż brał to na swoje konto – że niby prorok taki, ale nie – zwyczajnie bluźni. A słyszał Boydar o drugim przykazaniu dekalogu? Jest w internecie… Nie chce mi się więcej pisać

 22. Boydar said

  To akurat dobrze

 23. Tadeusz Kaktus said

  Inny bergogliański kwiatek. Nowe wezwanie w Litanii Loretańskiej praktykowane w parafiach.

  Migracja aborcyjna też ma pociechę w Matce Bożej? A seksualna także?

  https://swietatradycja.wordpress.com/2022/05/17/pociecho-migrantow-migracja-aborcyjna-tez-ma-pocieche-w-matce-bozej/

 24. WI42 said

  Wypowiedź papieża, dała przede wszystkim okazję uwidocznić całkowite dno polityków różnych ugrupowań i poglądów. Ich wypowiedzi najbardziej świadczą w jak totalitarnym sosie oni siedzą i to im się bardzo podoba (i na pewno się opłaca!) i … nikt nie może pisnąć inaczej nawet papież!

 25. ! said

  „Uważaj żeby cię Stefan nie zacytował.”

  Idź do twoich kumpli banderowców pod filmami „ks” Bańki pisać.

 26. Listwa said

  @ 25 ! said

  Których?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: