Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Szczytowanie przed dołowaniem
  How Too Ansys (@Ansy… o Szczytowanie przed dołowaniem
  corintians o Koncepcja goni koncepcję
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
  Emilian58 o Matka skazana za zagłodzenie d…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

USA dały Ukrainie jasno do zrozumienia, że nie chcą jej widzieć w NATO

Posted by Marucha w dniu 2022-05-16 (Poniedziałek)

Oświadczenie USA w sprawie ewentualnego członkostwa Finlandii lub Ukrainy w NATO bez wypełnienia Planu Działań na rzecz Członkostwa ma w istocie dać Kijowowi do zrozumienia, że Zachód go nie potrzebuje. Taką opinię dla Prawda.Ru wypowiedział Władimir Wasiljew, główny badacz Instytutu Stanów Zjednoczonych i Kanady Rosyjskiej Akademii Nauk.

Jego zdaniem Zachód potrzebował Ukrainy jako kraju, który nienawidzi Rosji. Po osiągnięciu tego celu nie ma już potrzeby zawierania jakichkolwiek sojuszy czy porozumień z Kijowem, gdyż nakładają one dodatkowe zobowiązania – uważa ekspert.

W obecnej sytuacji USA mogą decydować o pomocy dla Ukrainy według własnego uznania, co jest wygodne dla Waszyngtonu – uważa.

„Ukraina nie jest potrzebna Zachodowi w NATO. Osiągnęła swoje cele: chciała mieć antyrosyjską politykę, to ją ma, i to bez żadnych zobowiązań prawnych ze strony Zachodu. Damy 2 miliardy dolarów pomocy, damy 20 miliardów, nie damy nic” – powiedział Wasiljew.

Podkreślił, że słowa o możliwym przystąpieniu Ukrainy do NATO bez wypełnienia Planu Działań na rzecz Członkostwa oznaczają, że Waszyngton obwinia Kijów za nieszczęścia Ukraińców.

„To stwierdzenie jest subtelną wskazówką dla Kijowa: wszystko, co dzieje się z Kijowem, jest winą Kijowa, a to, co się stanie, jest również waszą winą. Nie wzięliście tego pod uwagę, nie zrobiliście tego, nie zabezpieczyliście się” – powiedział ekspert RAN.

Wcześniej Charge d’Affaires USA Christina Quinn nie wykluczyła możliwości przystąpienia Kijowa do NATO bez wdrażania Planu Działań na rzecz Członkostwa. Jednocześnie przypomniała, że warunek ten jest sprawiedliwy dla krajów, które już spełniają wszystkie wymogi Sojuszu Północnoatlantyckiego, takich jak Finlandia.

„Jeśli chodzi o możliwość przystąpienia Finlandii bez Planu Działań na rzecz Członkostwa, to nigdy nie był on wymogiem prawnym, co oznacza, że Ukraina może przystąpić do Sojuszu także bez niego. Plan jest jednak mechanizmem umożliwiającym spełnienie wymagań, a jeśli państwo spełnia już wszystkie z nich, Plan staje się zbędny” – powiedział Quinn.

https://www.pravda.ru

Komentarze 2 do “USA dały Ukrainie jasno do zrozumienia, że nie chcą jej widzieć w NATO”

 1. Emilian58 said

  Chazarska tvdajnia,”polski rząd ” jak i sam komik pracujący NOSEM zapewniają o szybkiej przegranej Rosji. A tu się okazuje że nagle Stany Złajdaczone nalegają na zawieszenie broni! Rosja daje do zrozumienia że póki co jest to niemożliwe. Zobaczymy co z tego wyniknie.

 2. Jan said

  Co z tego wyniknie?
  Zapytajcie dr Zbigniewa Kękusia, on wam wyjaśni.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: