Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
  Emilian58 o Matka skazana za zagłodzenie d…
  Emilian58 o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  angol o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Szczytowanie przed dołowaniem
  kolejny o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  kolejny o Realne problemy z ukraińskimi…
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  bryś o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Kreml nigdy się nie nauczy

Posted by Marucha w dniu 2022-05-17 (Wtorek)

Kolejny kontrowersyjny, lecz jak zawsze godny uwagi artykuł P.C. Robertsa, amerykańskiego ekonomisty, publicysty i polityka.

Słabe reakcje Kremla na prowokacje wciąż zachęcają Zachód do wywoływania w Rosji kolejnych, coraz bardziej niebezpiecznych prowokacji. Prowokowanie Rosji przez Waszyngton i jego marionetkowe państwa NATO jest nieodpowiedzialne. Jednak widząc słabość Kremla, Zachodowi trudno jest się powstrzymać.

Obecnie Zachód odrzuca rosyjskie groźby jako czcze przechwałki. W związku z tym Zachód przeszedł od prowokacji do agresji. Wysyłając broń i udzielając wsparcia dyplomatycznego, Zachód stał się de facto sojusznikiem Ukrainy w walce z Rosją.

Kreml stoi teraz w obliczu znacznie poszerzonej granicy z NATO w związku z perspektywą przystąpienia do NATO Finlandii, która ma długą granicę z Rosją i bliskość Petersburga. W obecnej sytuacji Finlandia nie jest zagrożona rosyjskim atakiem, ale stanie się tak, jeśli Finlandia wstąpi do NATO.

Przystąpienie do NATO oznacza, że Finlandia stanie się celem ataku jądrowego, co obecnie nie ma miejsca. Jest oczywiste, że w przypadku przystąpienia Finlandii do NATO bezpieczeństwo Finlandii ulegnie pogorszeniu.

Po co więc wstępować?

Najbardziej oczywistą odpowiedzią jest to, że Waszyngton zapłacił fińskim przywódcom, aby zwiększyli presję na Kreml poprzez przystąpienie do NATO. Mam dobry powód, by w to wierzyć.

Wiele lat temu byłem w Pentagonie w biurze bardzo wysokiego urzędnika, któremu zaproponowano ważną nominację. Skorzystałem z okazji, aby zadać pytanie o coś, co od dawna mnie zastanawiało. Zapytałem, w jaki sposób Waszyngtonowi udaje się nakłonić obce rządy do wspierania interesów Waszyngtonu kosztem ich własnych krajów? – „Pieniądze” – odpowiedział wysoki urzędnik Pentagonu.  – „Chodzi o pomoc zagraniczną?” – powiedziałem. – „Nie” – odparł urzędnik – „Dajemy przywódcom politycznym worki pełne pieniędzy. Jesteśmy ich właścicielami. Oni podlegają nam”.

Co innego tłumaczy zainteresowanie Finlandii i Szwecji, po tylu latach neutralności, wstąpieniem do NATO, jak nie worki pieniędzy wypłacane fińskim i szwedzkim przywódcom?

Żaden z tych krajów nie jest zagrożony atakiem ze strony Rosji. Ile dolarów amerykańskich potrzebowali przywódcy tych krajów, aby zdecydować się na wyprzedaż swoich krajów za brudną forsę?

Wyprzedaż sięga dalej niż Finlandia i Szwecja. Jeśli te kupione i opłacone rządy wstąpią do NATO, wyprzedadzą również cały świat zachodni. W ten sposób nawet dla rosyjskich liberałów, którzy lekceważą istnienie Rosji jako suwerennego państwa, stałoby się jasne, że świat zachodni zamierza zrobić to, co amerykańscy neokonserwatyści uznali za główny cel polityki zagranicznej USA: nie dopuścić do pojawienia się rywala, który miałby wystarczającą siłę, aby ograniczyć hegemonię USA.

Dlaczego, po trzech dekadach ogłaszania tej doktryny jako „głównego celu polityki zagranicznej USA”, Kreml jej nie rozumie?

W tym momencie nawet liberałowie na Kremlu powinni zrozumieć, że świat zachodni jest stałym wrogiem, groźniejszym niż Trzecia Rzesza. Gdy rosyjscy liberałowie zostaną zmuszeni do skonfrontowania się z tym faktem, czy nadal będą skłonni przehandlować rosyjską suwerenność za akceptację Zachodu?

Rząd rosyjski jest bardzo dziwnym rządem. Przez lata Kreml tolerował oligarchów z czasów Jelcyna, którzy rozkradali rosyjski majątek. Dzisiaj rząd rosyjski nadal dostarcza swoim śmiertelnym wrogom energię i strategiczne minerały, aby mogli prowadzić wojnę przeciwko Rosji. Dyrektor rosyjskiego banku centralnego pozostawił rezerwy banku centralnego na niestrzeżonej półce, skąd Zachód mógł je ukraść. Putin nadal ma na swoich stanowiskach tych, którzy stworzyli system oligarchiczny, wiążący Rosję w służebną rolę wobec zachodniego kapitału finansowego.

Rząd rosyjski pozwolił George’owi Sorosowi i jego organizacjom działać w Rosji, finansując i piorąc mózgi rosyjskiej młodzieży przeciwko własnemu krajowi. Rząd rosyjski pozwolił zachodnim organizacjom medialnym na swobodę propagandowego nastawiania Rosjan przeciwko własnemu rządowi.

Kreml sam poderżnął sobie gardło, aby udowodnić, jak bardzo jest demokratyczny.

Nic dziwnego, że rządowi rosyjskiemu nie udało się przekonać Zachodu, że prowokowanie Rosji oznacza śmierć i zniszczenie dla tych, którzy prowokują. Ta strategiczna porażka Kremla oznacza, że coraz gorsze prowokacje są skazane na przyparcie Rosji do muru. W tym momencie wybuchną bomby atomowe.

Skrajna i całkowita głupota rasy ludzkiej każe się zastanowić, dlaczego Bóg dał panowanie nad ziemią ludzkości, najmniej inteligentnemu gatunkowi.

Paul Craig Roberts
https://www.paulcraigroberts.org/

Komentarzy 11 do “Kreml nigdy się nie nauczy”

 1. zorard said

  Pan Roberts niestety nie dopuszcza w ogóle opcji, że obecne władze w Rosji są w zmowie z globalistami, że są wręcz częścią tej szajki. Jeśli przyjąć takie założenie (nie jest to pewność! to jedna z możliwych opcji) to wiele z tych działań stanie się logiczne. Ale nawet odrzucając i uważając, że Putin i jego „zaplecze” (czyli jakaś „grupa trzymająca władzę”) usiłuje coś wygrać, to warto podkreślić, że w Rosji nie ma obecnie jedności narodu i władzy, to dopiero być może powstanie w wyniku tego konfliktu. Brak tej jedności wynika po pierwsze z tego, że obecna klasa rządząca jest ściśle związana z gospodarczą oligarchią, o której pan Roberts wspomniał. Po drugie wynika z braku jakiejś głębszej ideii, która by nimi kierowała. Tak naprawdę obecne władze Rosji chcą po prostu powrotu stanu z roku powiedzmy 2010 r. tj. możliwości spokojnego funkcjonowania, handlowania z Zachodem i korzystania z bogactw, które dzięki temu będą mieli. Właśnie dlatego ciężko im „wyciągnąć wtyczkę” Zachodowi, bo tak naprawdę oni by go bardzo chcieli, ale w innej wersji.

 2. UZA said

  „…dlaczego Bóg dał panowanie nad ziemią ludzkości, najmniej inteligentnemu gatunkowi.”

  A komu miał dać ? Karaluchom ? Człowiek jest najbardziej inteligentnym stworzeniem na Ziemi. Cały problem polega na tym, że Szatan jest inteligentniejszy od człowieka i potrafi go omotać. Zawsze jednak byli ludzie, którzy się omotać nie dali i to oni się liczą, to ta chwalebna mniejszość przekonuje Stwórcę, że jednak było warto na nas postawić.

 3. Mietek said

  Nic nowego nie napisał, to wszystko każdy wie, na Kremlu też wiedzą, dlatego cały czas trwają czystki, tu pośpiech nie jest wskazany.

  Wysyłając broń i udzielając wsparcia dyplomatycznego, Zachód stał się de facto sojusznikiem Ukrainy w walce z Rosją.

  Tutaj też nic nowego, przecież to trwa od 2014r.
  Też nie jest tak że Rosja nic nie robi, jest już gaz za ruble, jest już recesja w USA.
  Nikt też nie jest przyparty do muru, jak wiadomo, wszystko idzie zgodnie z planem.
  Każdy kto ma wątpliwości kto nadaje ton tej wojnie, niech pomyśli jak przebiega sytuacja na froncie, jak wiadomo ten który zdobywa terytoria, bierze też jeńców wojennych, ten który traci nie ma nic, do ostatniej wymiany jeńców nie doszło, powód? Ukraina nie miała co wymieniać.
  Rosjanie w Donbasie przygotowali prawie 10 tys miejsc dla Ukraińskich jeńców, z czego większość jest już zajęta, i cały czas przybywają kolejni.

 4. Jack Ravenno said

  Na razie wygląda, że zarówno „ruscy” jak i „żydouSSmani” się dogadali w kwestii niszczenia Europy. Wszystko wskazuje na ordynarną ustawkę anglosyjonu. Poczekajmy aż „ruskich” zrobią w jajo. Będzie się działo…

 5. Maverick said

  Ukraine Nazis surrendering. Orwell style a fake news for the retards calling it evacuations. Of course evacuations, but to hospitals and later face charges for a crimes against people of the Donbass. Justice at last…

 6. UZA said

  „Tak naprawdę obecne władze Rosji chcą po prostu powrotu stanu z roku powiedzmy 2010 r. tj. możliwości spokojnego funkcjonowania, handlowania z Zachodem i korzystania z bogactw, które dzięki temu będą mieli. Właśnie dlatego ciężko im „wyciągnąć wtyczkę” Zachodowi, bo tak naprawdę oni by go bardzo chcieli, ale w innej wersji.”

  Mam wrażenie, że rosyjskie władze mogą rozumieć powagę sytuacji, ale rosyjskie społeczeństwo niekoniecznie. Większość ludzi na wschodzie, na zachodzie, na południu i na północy chciałaby Zachodu w wersji dotychczasowej czy raczej propagandowej: względny dobrobyt + liberalna demokracja. Jakkolwiek globalni sataniści dość jasno mówią, o co im chodzi, ludzie tego zwyczajnie nie przyjmują do wiadomości. Ulegli mitowi ciągłego postępu i wierzą, że powinno być coraz lepiej, a nie coraz gorzej. Chcą nadal mieć i konsumować po staremu. Nawet jeśli powtarzają jakieś brednie o ratowaniu klimatu, to przecież nie chcą, żeby było głodno i zimno, nie chcą wegetować w monitorowanych celach globalnego obozu koncentracyjnego i ustawiać się w kolejkach do „eutanazji”. W ogóle nie dopuszczają takiej możliwości. Rosjanie pewnie wyobrażają sobie Zachód jako raj na ziemi, sami też chcieliby żyć w takim raju i oczekują od władz, że Im to zapewnią. Dlatego tak ciężko wyciągać wtyczki. Prawda często przegrywa z marzeniami.

 7. Mietek said

  Kreml nigdy się nie nauczy?

  Ekonomista Losev: Rosja wykorzystuje finansową potęgę Stanów Zjednoczonych, zmuszając je do jej zniszczenia..

  Rosja obraca światowy system finansowy na swoją korzyść i zmusza Stany Zjednoczone do podważenia rdzenia ich własnej potęgi, próbując stłumić Federację Rosyjską. O tym powiedział ekonomista Aleksander Losev.

  Kolektywny Zachód próbuje odciąć Rosję od jej modelu gospodarczego, zmuszając ją do przejścia na zupełnie nowe reguły gry. 

  Jednocześnie, jak ustalili analitycy z waszyngtońskiego Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych, Federacja Rosyjska okazała się globalnym konkurentem Stanów Zjednoczonych w finansowej szarej strefie. 

  Według Łoseva Moskwa nie tylko wykorzystuje to, co Amerykanie uważali za podstawę swojej globalnej potęgi, ale także zmusza Waszyngton do jej zniszczenia w celu uderzenia na Rosję.

  „Okazuje się, że możemy konkurować ze Stanami Zjednoczonymi, które uważały się za hegemon globalnego systemu finansowego, w zasadzie na równych prawach. 

  I już nie boimy się, że my, korzystając z tego samego globalnego systemu finansowego, jego plusów i minusów, niedociągnięć i zaangażowania krajów, które nie zgodziły się na sankcje USA i nadal z nami handlują, nagle okazaliśmy się konkurentami.

   A tutaj polem bitwy jest ich centrum władzy, system finansowy. Okazuje się, że będą musieli z nami walczyć, niszcząc swój system finansowy, czego tak naprawdę nie chcą robić” – powiedział Losev.

  Jak przypomniał ekspert, problemy samej gospodarki amerykańskiej osiągnęły już kolosalne rozmiary.

   Amerykańska giełda straciła od początku roku 17% (w ujęciu pieniężnym jest to 8 bilionów dolarów). Potencjał dalszego spadku szacuje się na 50% (20 bilionów dolarów). 

  Zaangażowanie 63% wszystkich Amerykanów na giełdzie, zdaniem Loseva, prędzej czy później zmusi Waszyngton do mniej myślenia o Ukrainie, a więcej o własnych problemach i zobowiązaniach społecznych.

  „W totalnej wojnie gospodarczej Zachodu przeciwko nam problemy gospodarki światowej, problemy gospodarki USA będą głównym środkiem odstraszającym, który nie zależy od nas – zrobili wszystko sami” – podsumował Losev.

  Ekonomiści uważają, że totalne zachodnie sankcje dały Rosji dobrą okazję do przygotowania się na nadchodzące załamanie amerykańskiej gospodarki . 

  Podczas gdy Stany Zjednoczone starają się utrzymać standard życia ludności, wypompowując pieniądze z innych regionów. Nie mogąc rozbić Federacji Rosyjskiej, wywołują kryzys i odpływ kapitału z Unii Europejskiej.

  Krótko mówiąc, USA próbując wykończyć Rosję, tak naprawdę rozprawia się z UE.

 8. revers said

  A moze co innego podzyna pana Craiga i jego juz 5 gospodarke swiata?

  Załamanie się dolara spowoduje, że gospodarka USA spadnie na trzecią lub czwartą pozycję na świecie, a sam kraj czeka albo rozpad, albo dyktatura – powiedział 11 maja w wywiadzie dla BelTA filozof, politolog i lider ruchu „Esencja czasu” Sergiusz Kurginjan.

  Ludność USA jest dość „przekarmiona”, wyjaśnił politolog, i gdy gospodarka kraju osiągnie trzecią lub czwartą pozycję na świecie, zbuntuje się. Dlatego kraj czeka albo dyktatura, albo przekształcenie w „wielkie państwo afrykańskie” z bronią jądrową.

  „Trudno przewidzieć, czy dojdzie (…) do dyktatury, czy do rozpadu. Myślę, że będzie to dyktatura. Ale będzie to ostra dyktatura… w porównaniu z którą Ku Klux Klan jest czymś w rodzaju miękkiej struktury” – uważa Kurginyan.

  Zdaniem Kurginyana, proces destabilizacji, który rozpoczął się w USA, nieuchronnie doprowadzi do konfrontacji między mniejszościami narodowymi a białą ludnością. Trudno przewidzieć, która z nich będzie dominować – czarna czy biała.

  „Bardziej prawdopodobne jest to, że biali się przeorientują, a wtedy wszystko, co było przedtem, łącznie z wojną domową, będzie wyglądało jak bardzo łagodne akcje humanitarne w porównaniu z tym, co się wydarzy” – przewiduje politolog.

  Ogólnie rzecz biorąc, takie procesy są bardzo trudne do przewidzenia – zauważył filozof – „w chaosie nie ma możliwości przewidywania liniowego. Jest to proces stochastyczny, słabo regulowany”.

  „A to, co się tam teraz dzieje, czy czarni będą chcieli zabijać białych, czy też biali będą chcieli zabijać czarnych, jest w każdym razie ogromnym procesem. To będzie wielki rozlew krwi” – uważa politolog.

  Zdaniem Kurginyana, dopóki biała populacja w USA pozostaje wyraźnie stłumiona, nie jest to koniecznie „fatalnie ukierunkowany proces”.

  „Może oni wykonają jakiś ruch. Ale nie z Trumpem, z kimś milion razy twardszym, i nie teraz, ale poza tym, o czym mówimy” – powiedział lider Esensji Czasu.

  W przeciwnym razie, zdaniem Kurginyana, rozpocznie się konfrontacja między różnymi grupami ludności USA w narodzie doprowadzonym do ubóstwa, co zagrozi istnieniu USA.”

  W tym wypadku nic nie nauczylo Finow, ktory maja najdlurzsza granice na polnocy europy z Rosja ok. 1340 km.

  A artylerzysci rosyjscy sa na tyle wstrzelani ze nie powtorza sie sukcesy finskich snajperow typu „biala smierc” fina Simo Häyhä bo juz podczas 2 wojny swiatowej na froncie radziecko-niemieckim krazyl ustawiacz artyleryjskich dzial od polnocy po poludnie frontu i z przeswitu lufy celujac, typ altererzysty bez pryrzadow celowniczych i dalmierzy potrafil setki punktow ogniowych i snajperskich odstrzelic z grubszego kalibru na zawsze.

  Prawdopodonie jeden z takich ruskich celowniczych zalatwil twarz simona , kontuzjujac jego na bezpowrotny czas na front.

  Inny ssmasnki twrdziel Otto Korzenny to samo zaliczyl odlamek od ruskich altyrerzystow na froncie wschodnim, ledwo wylizal twarz, zostawiajac dluga szrame na twarzy, glowe i juz wiecej nie pokazal sie na froncie wschodnim,.

  Korzenny i jego oddzaily specalne woleli rajcowac na zachodnim froncie odnoszac spektakularne sukcesy w walce z na balkanach z patyzantka Tito, uprowadzajac wlochom Mussoliniego, czy podczas ofensywy w Ardenach z przelomu roku 1944/1945 gdzie gleboko na tyly angloussmanow Skorzenny wyprowadzil swoje oddzialy szturmowe zaskakujac zupelnie jankich i angolow.

  Gdzie Angloussmani z Churlichem blagali Stalina zeby przyspieszyl Stalin ofesnywe styczniowa 1945 bo jeszcze usmanni i angole poraz drugi raz spie.lali by jak nie przez Dunkierke to przez Anwerpie do swojego Home.

  No i te wojownicze finki i szwedki, dunki i innee srulki dalej nie weidza co to jest wojna.

  Najlepiej jak by sie elsterki zachodnie przyjrzaly sie ostaniej rozwalce kurdyjskich bojowniczek przez natowkich oprychow z Turcji, z rzutami z skal i strzalami w potylice.

 9. revers said

  re3

  a gdzie te 200 zamrozonych azowcow w podziemnych lodowkach Asowstali? oddtajali juz? lub dalej leza w hibernacji i udaja bojownikow o lepsza europe?

 10. Mietek said

  Kreml nic nie robi?

  83. dzień operacji specjalnej Sił Zbrojnych Rosji na Ukrainie upłynął pod znakiem wiadomości o wyzwoleniu kilku miejscowości w Donbasie, przesłuchaniach ukraińskich bojowników, którzy poddali się z Azowstalu oraz zniszczeniu ośrodków szkoleniowych Sił Zbrojnych Ukrainy.

  Oświadczenia Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej

  Na porannej odprawie oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony  Igor Konashenkov  mówił o procesie kapitulacji bojowników nacjonalistycznego batalionu Azowskiego* (wszczęto przeciwko niektórym członkom formacji sprawy karne w Federacji Rosyjskiej) i wojskowych.

  Personel Sił Zbrojnych Ukrainy zablokowany w zakładzie Azowstal w Mariupolu. W ciągu poprzedniego dnia 265 nacjonalistów złożyło broń i poddało się, w tym 51 ciężko rannych. 

  Wszystkich potrzebujących pomocy medycznej skierowano na leczenie do szpitala w mieście Nowoazowsk w Donieckiej Republice Ludowej (DPR).

  Konashenkov powiedział również, że precyzyjne morskie rakiety dalekiego zasięgu „Kaliber” w rejonie dworca kolejowego Starichi (obwód lwowski) zniszczyły personel formacji rezerwowych Sił Zbrojnych Ukrainy, a także partie broni i sprzętu wojskowego ze Stanów Zjednoczonych i krajów europejskich, przygotowane do wysyłki do Donbasu.

   Powietrzne i naziemne wysokoprecyzyjne pociski dalekiego zasięgu zniszczyły rezerwy Sił Zbrojnych Ukrainy, które kończyły koordynację w ośrodkach szkoleniowych w rejonach Achtyrka (obwód sumski) i Desna (obwód czernihowski).

  Precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych uderzyły w 2 punkty kontrolne i centrum komunikacyjne w rejonie Bachmut, 28 obszarów koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy, 2 składy broni rakietowej i artyleryjskiej oraz amunicji na terenach osad Ugledar i Konstantinovka (obwód doniecki).

   W efekcie zginęło ponad 470 nacjonalistów, 68 jednostek sprzętu wojskowego zostało wyłączonych z akcji.

  Na terenie dworca kolejowego Merefa (obwód charkowski) zlikwidowano podstację trakcyjną, która zapewniała dostawy broni i sprzętu ze Stanów Zjednoczonych i krajów zachodnich do Donbasu.

  Lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe trafiło na 9 stanowisk dowodzenia, 93 obszary akumulacji siły roboczej i sprzętu wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy, 3 składy amunicji w rejonie Luparewa i Szewczenkowa (obwód Mikołajowa).

  Oddziały rakietowe i artyleria zaatakowały 6 stanowisk dowodzenia, 224 rejony akumulacji siły roboczej i sprzętu wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy, 12 baterii artylerii i moździerzy na stanowiskach ogniowych, 4 baterie BM-21 Grad MLRS oraz 2 stacje radiolokacyjne do wykrywania celów powietrznych .

 11. Mietek said

  Jurij Podolaka opowiadał o miażdżącej porażce kontrofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy w kierunku Izyum, odwołując się, zgodnie z tradycją, przede wszystkim do raportów ukraińskiego dowództwa i skarg żołnierzy w sieciach społecznościowych.

  Dzisiejsze wydarzenie pokazało, że przeprawa przez Doniec Seversky jest w rzeczywistości czymś takim, obosiecznym. 

  Dziś przejście ukraińskie zostało doszczętnie zniszczone.

   Zniszczone zostały znaczne siły Sił Zbrojnych Ukrainy, którym udało się przemieścić na lewy brzeg Dońca Siewierskiego.

   Ruszyli, próbując rozwinąć ofensywę na Izyum. Nawiasem mówiąc, jeszcze przed wydarzeniami szef obwodu charkowskiego pospieszył z ogłoszeniem kontrataku.

   Z dumą oświadczył: To wszystko, rozpoczęliśmy wielki kontratak na Izyum. Gdy tylko to powiedział, ofensywa ugrzęzła. 

  Wycofały się jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy z ogromnymi stratami.

   A wszystko to wydarzyło się w pierwszych minutach ataku. To już trzeci lub czwarty raz, kiedy Siły Zbrojne Ukrainy próbują przekroczyć ten konkretny odcinek rzeki i niezmiennie ponoszą druzgocącą klęskę”

  Podolaka podzielił się szczegółami śmiertelnej klęski ukraińskich żołnierzy.

  Podolaka dodał, że głośne wypowiedzi ukraińskich urzędników o dużej kontrofensywie mającej na celu ratowanie Donbasu mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. 

  Zespół Zełenskiego od czasu do czasu wysyła żołnierzy na misje samobójcze, rzekomo mając nadzieję na jakiś prawdziwy przełom.

   W rzeczywistości prezydent i jego zespół regularnie pokazują zachodnim kuratorom, że walczą, żołnierze idą do przodu, niewiele zostało do zwycięstwa, więc trochę więcej pieniędzy nie zaszkodzi.

   W rezultacie występy Zełenskiego szybko obniżają szeregi Sił Zbrojnych Ukrainy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: