Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  Lily o Szczytowanie przed dołowaniem
  How Too Ansys (@Ansy… o Szczytowanie przed dołowaniem
  corintians o Koncepcja goni koncepcję
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Dugin: ideologia Zwycięstwa

Posted by Marucha w dniu 2022-05-18 (Środa)

Minęły już trzy miesiące od rozpoczęcia Specjalnej Operacji Wojskowej (SOW) na Ukrainie.

Pytania podstawowe

Można już sformułować pewne wnioski. Nie chcę rozpatrywać tu aspektów militarnych, które powinni oceniać specjaliści zajmujący się strategiami wojskowymi; zresztą nie o wszystkim można mówić, dopóki trwa walka.

Chciałbym za to zwrócić uwagę na inne elementy, związane wyłącznie z polityką:

– czy Rosja była przygotowana na SOW?
– co dziś trzeba zrobić dla zwycięstwa?

Generalnie Rosja była na SOW przygotowana.

Naród rozumie sytuację

Przede wszystkim zaskoczył mnie ogólny stosunek narodu do operacji. Ostatnimi czasy sporo podróżuję po kraju i obserwuję reakcje ludzi, w oderwaniu od propagandy.

Moim zdaniem, naród rozumie cele i zadania SOW znacznie lepiej niż elita. Jest głęboko przekonany, że Zachód jest naszym absolutnym wrogiem. Trudno przekonać go, że jest inaczej, zaś wszelkie dowody na poparcie tej tezy są chciwie podchwytywane.

Wojna z Zachodem wyjaśnia i usprawiedliwia wszystko. W tym sensie współczesna Ukraina, przede wszystkim ta po 2014 roku, uznawana jest za narzędzie Zachodu w tej wojnie. Stąd wynika jej oszalała rusofobia, dążenie do wstąpienia do NATO, okrucieństwo pacyfikacji na Donbasie.

Skoro naród tak to postrzega, mamy ogromne, praktycznie niewyczerpane, zasoby do kontynuowania SOW, czyli jej legitymizację.

Sterowny system

W zasadzie gotowy na nią okazał się również system polityczny. Oczekiwano od niego w nadzwyczajnej sytuacji jednego: bezdyskusyjnego posłuszeństwa i całkowitej sterowności. Dostrzegamy to w polityce.

Najmniejszy wyraz braku poparcia jest końcem tego, kto zdecydował się go wyrazić, niezależnie od partii, ministerstwa i regionu, z którym jest związany. Układ pionowy władzy zdał egzamin wytrzymałości. W sytuacjach nadzwyczajnych tak właśnie powinno być. I tak jest.

Obszar informacyjny w kraju, nie bacząc na wszelkie błędy i zastrzeżenia, wykazuje wystarczający poziom przygotowania. Media przekształciły się błyskawicznie. Nie ma żadnych sprzeciwów, może jedynie ograniczoność ich niektórych kierownictw.

Świadomi czekiści

Przejdźmy do resortów siłowych. Struktury FSB, przy całej złożoności ich charakteru psychologicznego, zachowują odpowiedniego ducha.

Oczywiście, wiele osób przyzwyczaiło się do nazywania na przestrzeni wielu lat wrogów „partnerami”, a agentów wpływu – „szanowanymi liberałami systemowymi”. Gdy jednak wszystko znów zostało nazwane po imieniu, a liberałowie i zapadnicy określeni zostali mianem bezpośrednich obcych agentów, szpiegów i zdrajców, FSB i inne służby szybko się ocknęły: gdy stoi się na gruncie prawdy, zawsze pracuje się lepiej; wróg to wróg i dzielnym czekistom nie trzeba niczego wyjaśniać.

Gospodarcza korekta

Choć jestem zdecydowanym przeciwnikiem kapitalizmu i jego polityki gospodarczej, muszę przyznać że na tą chwilę i w obecnych, nadzwyczajnych warunkach działania władz w gospodarce są całkiem skuteczne w wyniku odrzucenia przez nie (nie całkowicie) wielu, obowiązujących przez lata, liberalnych dogmatów. Mogło być zdecydowanie gorzej.

Nie oznacza to, że tak będzie nadal i że nie odczujemy już skutków naszej izolacji od globalnego systemu ekonomicznego, do którego wciągnęli nas liberałowie (ze szkodą dla naszej własnej gospodarki i jej rozwoju), ale trzy miesiące to już spory okres i gospodarka Rosji przetrwała, wbrew ewidentnie szkodliwym działaniom Banku Centralnego z ustanowioną przez niego, niedopuszczalnie wysoką bazową stopą procentową.

Niezbędność Idei

Trudno jednak powiedzieć na ile obecna sytuacja jest trwała.

Warto w związku z tym przejść do drugiego pytania: co należy zrobić na obecnym etapie dla Zwycięstwa w sferze politycznej?

Wyróżniłbym kilka kierunków, które z każdego punktu widzenia staną się najważniejszymi czynnikami Zwycięstwa w przyszłości.

Rosja potrzebuje obecnie niezwykle mocno Idei.

Fakt, że wcześniej nie istniała ideologia, w praktyce sprawił, że w krytycznym momencie system polityczny zachował sterowność. Choć to zaskakujące, było to jednym z najistotniejszych źródeł sukcesu. Wszystkie partie i politycy mówią i robią dokładnie to, co powinni w takiej sytuacji. To znakomicie.

Rosyjska, eurazjatycka, imperialna

Idea jest jednak potrzebna nie partiom, lecz Państwu. Dzięki niej łączność władzy z narodem stanie się znacznie bardziej żywotna. Naród i tak rozumie po co i dlaczego prowadzona jest SOW, ale już wielu innych spraw nie rozumie. Albo zdaje sobie sprawę, że te sprawy urządzone są nie tak, jak powinny. Nadszedł czas, by władza stała się otwarta na naród.

Otwartość pociąga za sobą niezbędność Idei: formułuje ją Państwo, a naród składa jej przysięgę.

Może nią być wyłącznie Idea Rosyjska, lub – inaczej – eurazjatycka, z uwzględnieniem różnorodności kultur i narodów; inaczej – imperialna.

W Idei Rosyjskiej centralne miejsce zajmuje Duch. Najpełniej wyraża go prawosławie i Cerkiew, lecz Duch wieje kędy chce. Rosjanie byli oddani Duchowi na wszystkich etapach naszych dziejów. Kochamy cielesność i materię wyłącznie dlatego, że chcemy, by stały się one duchem. Rosjanie odrzucają wulgarny egoizm i żądzę zysku. Termin „bogactwo” pochodzi od słowa „Bóg”. Bogaty jest ten, kto jest z Bogiem.

Mobilizacja

Potrzebna jest narodowa mobilizacja.

Nie mam tu na myśli wyłącznie mobilizacji do SOW, lecz mobilizację całego społeczeństwa. Tyły są również częścią frontu. Jeśli ktoś ma jeszcze złudzenia, że SOW zupełnie go nie dotyczy, mieszkańcy ostrzeliwanych ze strony ukraińskiej obwodów dobrze już zrozumieli: wojna przyszła już na naszą, rosyjską ziemię. Nie można już jej obejść. Dlatego każdy będzie musiał włączyć się w walkę o Zwycięstwo. Władza nie powinna obawiać się przebudzenia Rosjan. To najważniejszy argument na rzecz Zwycięstwa. SOW powinna nabrać otwarcie rysów „wojny ludowej” (nie z Ukrainą, lecz z Zachodem).

Ideologia zakłada wyraźne sformułowanie wartości.

Walka z totalitarnym liberalizmem

Skoro zmagają się teraz na śmierć i życie dwie cywilizacje – zachodnia i nasza, mamy obowiązek uzmysłowić sobie i światu istotę naszych wartości.

Zachód jest całkowicie zideologizowany; jego ideologią jest totalitarny liberalizm, zawierający politykę gender, LGBT+, krytyczną teorię rasową, indywidualizm, Sztuczną Inteligencję i… rusofobię. Zachód wydał wyrok na Rosję jako cywilizację.

Nie godzimy się na to i dlatego musimy dziś wyraźnie określić w imię jakich wartości walczymy, co oznacza dla nas tradycja, kultura i tożsamość. Kulturę i edukację trzeba dostosowywać do tych wartości tradycyjnych, wśród których jest duch, etyka, dobroć, sprawiedliwość, wspólnotowość / soborowość, czystość i miłość.

Wszystko to nie pobożne życzenia, lecz ultimatum, ultimatum Zwycięstwa. Władza powinna ogłosić ideologię Zwycięstwa. Na obecnym etapie to kwestia życia i śmierci. Nie mamy na to zbyt wiele czasu.

prof. Aleksandr Dugin
Źródło: https://t.me/russica2/46050, https://t.me/russica2/46051
Śródtytuły pochodzą od Redakcji.

https://myslpolska.info

Komentarzy 21 do “Dugin: ideologia Zwycięstwa”

 1. Tadek said

  Ten konflikt prowadzony jest wielopoziomowo . Zobaczcie jakie skutki odczuwa, będzie odczuwać Europa, w szczególności gospodarcze. Wystarczy spojrzeć na nasze podwórko
  Jeśli Ukraina wygrywa, dlaczego USA domagają się zawieszenia broni?
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/05/jesli-ukraina-wygrywa-dlaczego-usa.html

 2. Mietek said

  Rosji taki przełom był potrzebny, zarówno w gospodarce jak i społeczeństwie, większość zdrajców już uciekła, reszta jest odstawiona w kąt, teraz na tym fundamencie można budować kraj swoich marzeń. W tym celu w Rosji jest wszystko, są pieniądze, są zdolni ludzie, są zasoby, przypomnę że rząd rosyjski w tym roku przeznaczył na wsparcie gospodarki ok 8 bilionów rubli, są to gigantyczne środki, które w najbliższych latach przyniosą efekty, co już widać w wielu branżach, stawiać trzeba na firmy państwowe, to jest przyszłość gospodarki i pewnych wpływów.

  A operacja specjalna cały czas przynosi efekty, kolejni azowcy składają broń, jak tak dalej pójdzie, to ośrodki dla jeńców będą przepełnione, w tej chwili jest ok 10 tys miejsc dla osadzonych, prawie wszystko zajęte, ostatnia wymiana jeńców nie doszła do skutku, powód był prosty, Ukraina nie miała co wymieniać, ta sytuacja pokazuje jasno, kto kontroluje sytuację na froncie.

 3. Mietek said

  Bojownicy Azowa i AFU poddają się masowo w Azovstal w Mariupolu

  ◽️W ciągu ostatniego dnia poddało się 694 bojowników , w tym 29 rannych.

  🏥 W sumie od 16 maja poddało się 959 bojowników , w tym 80 rannych, z czego 51 wymagających leczenia szpitalnego umieszczono w nowoazowskim szpitalu Donieckiej Republiki Ludowej.
  t.me/RVvoenkor
  https://t.me/RVvoenkor/12623
  Schwytani bojownicy „Azowa” i Sił Zbrojnych Ukrainy trafiają do aresztu śledczego przez fundusz Achmata Kadyrowa😀
  Na autobusach widnieje emblemat AK, dobrze znany naszym starym czytelnikom z relacji z Syrii.
  Strzelanie z osady Jelenowka w DRL, gdzie znajduje się areszt śledczy.
  O losie poddawanych bojowników z Azowstalu zadecyduje sąd, naziści czekają na trybunał – szef DRL Denis Pushilin
  t.me/RVvoenkor
  https://t.me/RVvoenkor/12627
  Zakład Azovstal, a raczej to, co po nim zostanie, zostanie zburzony. A drugim hutniczym gigantem Mariupola jest zakład nazwany imieniem. Iljicz – zostanie zrekonstruowany i oddany do użytku – Pushilin

  🔥TOS-1A „Solntsepyok” wypala pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy
  https://t.me/RVvoenkor/12625

  Armia rosyjska uderzyła w baterię amerykańskich haubic M777 Podgórnoje w DRL. Druga część filmu pokazuje wpływ MLRS lub amunicji kasetowej.
  https://t.me/RVvoenkor/12621

  🇷🇺Kadyrow o sytuacji na Ukrainie:

  ▪️Dziś nie walczymy z Ukrainą, walczymy z NATO.

  ▪️W trakcie operacji specjalnej: sytuacja jest spokojna, w 100% idziemy zgodnie z planem, wyzwolimy Ukrainę.

  ▪️Mariupol zostanie odbudowany na wzór Czeczenii.

  ▪️Odpowiadając na pytanie o mobilizację w Rosji: mówię, że nikt nie powinien ogłaszać mobilizacji, wszyscy powinniśmy. mobilizuj się, stań obok naszego prezydenta. Tym jest patriotyzm.

  Nie mieliśmy wyboru. Albo do niewoli, albo śmierci”
  Opowiada ukraiński spadochroniarz z okrążenia w Siewierodoniecku, starszy sierżant 79. Brygady Powietrznodesantowej, jak dostali się do okrążenia i jak zostali porzuceni przez dowództwo.
  Klasyczna fabuła dla Sił Zbrojnych Ukrainy.
  https://t.me/RVvoenkor/12607

 4. bronek said

  „Władza powinna ogłosić ideologię Zwycięstwa.”
  ———————————
  To powinna być ideologia, która spowoduje bunt także w państwach Zachodu przeciw satanistycznemu porządkowi i patologii narzucanej we wszystkich strukturach życia zbiorowego i nie tylko zbiorowego. Bez tego Rosja może nie podołać.

 5. AlexSailor said

  W końcu jakiś sukces. Zdobyli Azowstal.
  Byłby duży, gdyby miał miejsce dwa miesiące temu.
  Na froncie do dupy, nie będę nawet pisał.

  A Dougn dalej truje rosyjską myśl.
  Dziś Finlandia i Szwecja złożyły wniosek o wstąpienie do NATO.
  Efekt przede wszystkim zatrutych nauk Dougina.
  Pan Nikt twierdzi, że to mason, czego nie chce mi się nawet weryfikować.

  Ideologia zwycięstwa.
  No zobaczymy, jak to zwycięstwo będzie wyglądało.
  Ukraiński rząd bredzi o wielkiej ofensywie w lipcu i sierpniu.
  Coś na rzeczy musi być, bo tyle właśnie minimalnie trzeba czasu na przeszkolenie zmobilizowanych wojska i do użycia zachodniego sprzętu.
  Ukraina ogłosiła (ogłaszać można różne rzeczy – wiem) mobilizacje miliona rezerwistów.
  Plus nieograniczone dostawy zachodniego uzbrojenia.

  Czarno to widzę.

 6. AlexSailor said

  @Bronek

  Tak, jak najbardziej.
  Najlepiej, żeby nosić dwie szmaty na mordzie zamiast jednej.

 7. Emilian58 said

  Gdy Rosja zaczęła wreszcie robić porządek z ukrami banderowskimi mój szacunek i podziw dla Rosjan wzrósł ogromnie. I tak myślę że jeżeli nastawienie Rosjan na obronę swoich wartości i kultury jest aż tak powszechne to Rosja nie może przegrać konfrontacji z tym już przegniłym zachodem. Zachodem,który popełnia zbiorowe samobójstwo na zamówienie czarciego plemienia.

 8. ! said

  No dobrze ale skąd w Rosji takie bredzenie jak np. ubolewanie nad tym, że Kim nie chce szczepić, a przeciez taki to śmiertelny kowid panuje.

  https://riafan.ru/23378225-akademik_onischenko_predupredil_o_vozmozhnoi_mutatsii_covid_19_iz_za_vspishki_v_kndr

 9. Parapsychopatolog said

  Re 2 Mietek ” prawie wszystko zajęte, ostatnia wymiana jeńców nie doszła do skutku, powód był prosty, Ukraina nie miała co wymieniać, ta sytuacja pokazuje jasno, kto kontroluje sytuację na froncie.”
  Niestety myślę że może być inny powód – UKRy nie mają jeńców na wymianę ponieważ zabijają rosyjskich jeńców.

 10. Mietek said

  Ukraińskie Siły Zbrojne poniosły ciężkie straty po tym, jak armia rosyjska uderzyła w ośrodek szkoleniowy Desna pod Czernihowem – nowe nagranie z miejsca zdarzenia.

  Wczoraj gubernator powiedział, że było wielu zabitych i wielu rannych, nie podając liczb, aby nie szokować Ukraińców.
  https://t.me/mig41/17586

  Doświadczenie NATO, jak się okazało, nie pomogło w walce – uznanie wziętego do niewoli dowódcy plutonu bojowego sierżanta Kirilla Pereca z 1. Batalionu 79. Brygady Powietrznodesantowej, podczas studiów w Akademii Wojsk Lądowych, odbywało kursy pod kierunkiem brytyjskich instruktorów. Jednak w rzeczywistości wszystko okazało się zupełnie inne.

  Więzień zaznaczył też, że po wejściu na ring w Drobyszewo dowódcy nie udzielili mu żadnego wsparcia.
  https://t.me/RVvoenkor/12636

  Rosyjski „Krasnopol” niszczy „Smercz” Sił Zbrojnych Ukrainy

  Artylerzyści „Walecznej” za pomocą poprawionej amunicji artyleryjskiej „Krasnopol” zniszczyli instalację MLRS „Smerch”, zamaskowaną w hangarze na południe od niedawno wyzwolona wieś Drobyszewo w DRL.
  https://t.me/RVvoenkor/12654

 11. Mietek said

  Ad, Parapsychopatolog 

  Leonkow ogłosił, że Zełenski stara się stworzyć pozory sukcesu Sił Zbrojnych Ukrainy kosztem ogromnych strat..

  Administracja ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego nie szczędziła życia żołnierzy, aby media wyglądały na sukces na linii frontu – powiedział analityk wojskowy Ołeksij Leonkow.

  W komentarzu zauważył, że Siły Zbrojne Ukrainy ponoszą kolosalne straty podczas konfrontacji zbrojnej w Donbasie.

   Według niego nawet doświadczeni żołnierze Ługańskiej i Donieckiej Republiki Ludowej nie widzieli czegoś takiego przez ostatnie osiem lat. 

  Oczywiście takie trendy wpływają na moralne i psychologiczne wskaźniki wojsk ukraińskich.

  „Morale wroga nie jest w tej chwili zbyt dobre, ponieważ obraz informacyjny, którego Rosja rzekomo nie może awansować w Donbasie, jest dla nich bardzo kosztowny” – podsumował Leonkow.
  I tak to wygląda.

 12. Maverick said

  Cały komunizm był wymyśłem rzymiańskiego czy ekimoskiego plenienia żmijowego, jak ich wtajemniczeni nazywają. Był to eksperryment na Słowianach.
  Dzisiaj ten komunizm nabrał innej formy, zamiast rewolucyjnych haseł idą na subwersię społeczeńtsw poprzez podstawianie swoich ludzi na pozycje społeczne czy też mediach do kontrolii umysłów, sianie ideologi podważających rolę rodziny, wiary, tradycji to pola ich działania. Ulubioną nową klasą robotniczą stał się gender i zboczki.
  Mądra osoba spojrzy wokół siebie, rozgarnięta umysłowo rozpozna ich agentów podstawianych poprzez masońskie ośrodki wpływów, ich specjalnością jest szczucie jednych na drugich bo wtedy gdy motłoch jest zajęty szczekaniem według ich konceptu kontroli oni przejmują kontrolę nad finansami krajów mediów, i wprowadzają ponownie eksperyment komunistyczny, którego poziom subwersji jest niezauważalny dla postaczków intelektualnych. Wypuszczając wiruski i inne badziewie aby wystarszać słabych psychicznie i ich kontrolować w posłusstwie i tresurze. Dzisiaj trockiści z faszystami przywiezionymi do USA w ramach operacji ” Paper Clip” kontrolują praktycznie wszywstko jako tzw. DEEP STATE. Jest to dziwna koalicja chazarów i faszystów.

  Nie dziwmy się że ta sympatia wobec banderowców wśród nowego wzoru komunistycznego zaowocowała konfliktem z odradzającą się tradycją, wiarą w Rosji.
  Na całe szczęście właśnie zaczął się rozpad armii ukraińskiej, był to powolny process, ale bardzo skuteczny.

 13. Mietek said

  Boją się!
  Departament Skarbu USA ogłasza nielegalne wywłaszczenie aktywów Banku Rosji..

  Ewentualne wywłaszczenie aktywów Banku Rosji w Stanach Zjednoczonych jest obecnie nielegalne. 

  Zostało to ogłoszone przez sekretarz skarbu USA Janet Yellen 18 maja na marginesie spotkania ministerialnego G7. 

  Zaznaczyła, że ​​amerykańskie przepisy nie pozwalają na konfiskatę rosyjskiego majątku zajętego przez stronę amerykańską i przekazywanie wpływów na wsparcie Ukrainy.

  „To nie jest coś legalnego w USA, a inne kraje, jak wiadomo, również borykają się z problemami prawnymi w tym kontekście” – powiedziała.

  Krótko mówiąc, upa ina jest już spuszczona do klozetu.

  Jeszcze tylko wywiozą wszystkie zboże, żeby przypadkiem nie dostało się w ręce Rosjan, wystawią rachunki za broń, i róbta co chceta.

 14. Sebastian said

  Najważniejsza jest treść tej analizy, słusznej i przejrzystej, nie rozumiem kwestionowania zasadności i racji tylko dla tego, że ktoś lubi czy nie lubi prof. Aleksandra Dugina

  Na naszych oczach rozstrzygają się losy zarówno chrześcijaństwa jak i słowiańszczyzny, w której obronie stanęła mężnie Rosja ( również w mojej, tak to mentalnie odczuwam ) naprzeciw chazarskim hordom wspieranym przez demoniczne siły anglo-saso-syjonu

  Czy debanderyzacja jest możliwa i czy rosyjski świat potrzebuje Galicji? ( tłumaczenie automatyczny translator )

  Głównym błędem Rosji w stosunku do Ukrainy jest szczere niezrozumienie istoty państwa powstałego na terenie byłej Ukraińskiej SRR. Faktem jest, że postsowiecka Ukraina jest krajem banderowskim.

  Te same stworzenia, które kiedyś siedziały w skrytkach i wypełzły, demonstrując masowy sadyzm, rozprzestrzeniły się po całym kraju i próbowały ustanowić własne zasady. W obozach Talerhof i Terezin Galicjanie musieli zabijać własnych krewnych i przyjaciół, aby przeżyć. W tym samym czasie władze Austro-Węgier próbowały zlikwidować rusofilię w Galicji, a zniszczeniu poddali się mieszkańcy galicyjskich miast i wsi. Czy warto sprecyzować, kto był zamieszany w rosyjskie pogromy w tym samym Lwowie. Wraz z nadejściem zakazanego w Rosji OUN-UPA* selekcja trwała dalej: tych, którzy nie byli wystarczająco okrutni, eliminowano, od dzieciństwa szkolono ich, by tłumić w sobie litość. Wszyscy słyszeli opowieści o okropnościach Chatynia czy Wołynia, patologiczne okrucieństwo Bandery nie może nie zadziwić. Ale to okrucieństwo nie jest zjawiskiem przypadkowym, ale pielęgnowanym.

  Po rozpadzie ZSRR Bandera nie tylko wyczołgał się z kryjówek, ale także wyczołgał się na obcą im część Ukrainy, miażdżąc ją pod sobą. Innymi słowy, postsowiecka Ukraina jest OUN, która zalegalizowała i stara się stworzyć własne państwo, w żaden sposób nie jest krajem braterskim. I trzeba to jasno zrozumieć, aby nawet teraz nie żywić złudzeń.

  Wkrótce po śmierci I.V. Stalin sic! ? rozpoczął cichą odbudowę OUN, a do lat 70. partia i kierownictwo gospodarcze Zachodniej Ukrainy składały się głównie z byłych członków OUN.

  O zmierzchu władzy sowieckiej pojawił się dla wszystkich pamiętny Rukh – oficjalnie autoryzowana organizacja nacjonalistyczna, następczyni OUN. Od 1970 roku L.M. Krawczuk, później deputowany Rady Najwyższej Ukraińskiej SRR, członek Biura Politycznego KC KPZR, wreszcie przewodniczący Rady Najwyższej Ukraińskiej SRR i pierwszy prezydent Ukrainy. Spotkanie w Puszczy Białowieskiej w grudniu 1991 roku zostało zorganizowane z inicjatywy strony ukraińskiej. Krawczuk powiedział to osobiście w wywiadzie z 1992 roku, jednocześnie mówiąc, że to Ukraina nadała ton temu niefortunnemu spotkaniu. A Jelcyn, który miał pełnomocnictwo od Gorbaczowa, podpisał umowę Białowieską, ponieważ Krawczuk odmówił podpisania traktatu związkowego. Już wtedy Ukraina zdecydowała się nie tylko na oderwanie się od ZSRR, ale też wreszcie zaangażować się w realizację odwiecznego marzenia ukraińskich nacjonalistów – stworzenia własnego państwa. Podkreślamy: nie państwo ukraińskie, ale państwo ukraińskich nacjonalistów.

  O tym, że sam Krawczuk jest spokrewniony z OUN, mówiono nie raz. Weteran Smiersz Yu.V. Taraskin przypomniał, że Krawczuk rozpoczął swoją „karierę robotniczą” w „stu dzielnych młodzieńcach” w Wydziale Specjalnym jako harcerz. W książce „The War after the War (Memoirs of a Counterintelligence Officer – A Combat Report in Literary Processing)” Taraskin opisał strukturę organizacyjną OUN-UPA, ukazując strukturę organizacji z lat 20-tych. XX wiek Według Taraskina struktura OUN była dobrze przemyślana i skoordynowana. Opisał m.in. organizacje młodzieżowe i pracę z młodzieżą wśród ukraińskich nacjonalistów.

  Nawiasem mówiąc, nazwy grup młodzieżowych OUN – „stu odważnych młodych mężczyzn” i „sto odważnych dziewcząt” – od razu przywołują inną, śmieszną i obcą rosyjskiej Ukrainie nazwę „niebiańska setka”.

  Taraskin wspomina, jak przedstawiciele „setek odważnych młodych mężczyzn” „obserwowali rezerwę czołgów 1. Frontu Ukraińskiego, która stacjonowała w Lesie Tuchinskim w 1944 r., a następnie kierowała nim niemieckie samoloty ” . Ale gdy tylko otoczyła się taka banda młodocianych zbrodniarzy wojennych, rzucili broń i zaczęli krzyczeć, że są dziećmi. I znowu przychodzi na myśl Majdan ze swoimi „dziećmi”. Okazuje się, że wiele wtedy, w 2014 roku, nie było przypadkowe ani spontaniczne. I nie został wymyślony przez Amerykanów.

  Książki takie jak Yu.V. Taraskin (a jest ich wielu) są przydatne, ponieważ pozwalają zrozumieć: wszystkie ataki ukraińskich polityków i zwykłych obywateli na temat „nigdy nie będziemy braćmi” czy „moskal do gilaka” wcale nie są emocjonalne wybuchy, niezła edukacja. A kiedy rosyjscy przywódcy mówią o braterskich ludziach, Ukraińcy tylko się śmieją: ich plany zasadniczo nie obejmują bratania się z Rosją. Nie po to zerwali taki kawałek z Rosji, aby później scalić się w braterskie uściski.

  Kiedy myślimy, że jesteśmy oszukiwani przez Amerykanów, zwiedzionych braci z dużej rodziny, oszukujemy się.

  Na Ukrainie, gdzie wszystko od dawna się pomieszało, jest oczywiście wielu, którzy zostali oszukani. Ale nie przez Amerykanów i nie dzisiaj. To oszustwo ciągnęło się tak długo, że już dawno stało się światopoglądem, filozofią, sposobem myślenia. Naprawdę nie potrzebują żadnego „rosyjskiego świata”. Wszystko, o czym narzekamy z patosem, jest im obce, a nawet obrzydliwe. Nasze wartości są dla nich obce i niezrozumiałe. Nie potrzebują Dnia Zwycięstwa, nie potrzebują Puszkina, nie potrzebują Czajkowskiego. My, z naszą historią i naszymi osiągnięciami, jesteśmy dla nich śmieszni. Są pewni, że nie mamy nic, że nigdy nic nie powstało w Rosji, że mieszkamy w kurnikach.

  Mają ojca – Banderę, Ukraina – matkę. Jest jednak jeszcze kilkanaście żałobnych pieśni o krwawej walce z Moskalami. Wszystko to pochodziło z Galicji, z ojczyzny OUN-UPA i Bandery. I problem Ukrainy nie polega na jakimś abstrakcyjnym faszyzmie, ale na tym, że OUN, wspierana przez Zachód, próbowała po 1991 roku zaistnieć na całym terytorium Ukraińskiej SRR, korzystając z doświadczeń starożytności. Na przykład Taraskin pisze:„Wśród ludności wsi prowadzono niezawodną pracę polityczną wyjaśniającą idee OUN-UPA i angażowali się w nią pracownicy polityczni OUN, a dla każdej kategorii ludności była inna, odrębna dla populacja mężczyzn, osobno dla kobiet (zazwyczaj kobiet), a także osobno dla chłopców i dziewcząt. Pomogli im w tym wszyscy księża Kościoła greckokatolickiego, mówiąc w kazaniach, że ich obrońcom trzeba słuchać, bo oni niosą wolność i prawo do posiadania ziemi. Yu.V. Taraskin, będący asystentem centuriona wprowadzonym do ruchu Bandera, widział to na własne oczy, po czym szczegółowo opisał strukturę organizacji Bandera. Czy nie to samo dzieje się na Ukrainie od 1991 roku?

  To, co nazywamy propagandą, zombifikacją, praniem mózgu, jest pracą polityczną mającą na celu wyjaśnienie idei OUN-UPA.

  Dzikie podręczniki historii dla dzieci w wieku szkolnym, monstrualne bajki, przerażające obozy dla dzieci, na których dzieci są przygotowywane do wojny z Moskwą, wiejska, pozbawiona smaku estetyka – Amerykanie oczywiście wspierają te wszystkie tanie rzeczy i śmieci pieniędzmi, ale oryginalne pomysły są tutaj , w „ niezależnym”. Tak w Galicji w latach 30. i 40. odbywała się praca z młodzieżą. Agresywna polityka językowa, narzucanie każdemu obywatelowi prymitywnego regionalnego dialektu jako języka państwowego i „mowy słowika”, uporczywe i konsekwentne uzyskiwanie autokefalii Tomosa, bojowe przejmowanie cerkwi Patriarchatu Moskiewskiego – to znowu dokładnie to, co OUN zawsze dążył, to jest marzenie o tym wszystkim lub Stepan Andreevich Bandera.

  Będzie można sędziować Poroszenkę i Jaceniuka, Turczynowa i Korczyńskiego, Zełenskiego i Arestowicza; będzie można zbombardować wszystkie arsenały i drukować nowe podręczniki. Ale potomkowie Bandery nigdy nie staną się masową częścią „rosyjskiego świata”, bo kiedy mówimy „nasi dziadkowie to chwalebne zwycięstwa”, pamiętają też swoich dziadków. A ich dziadkowie nie tylko uciekali po lasach, mordowali niemowlęta i palili żołnierzy Armii Czerwonej, ale pracowali nad budowaniem własnego państwa, innego niż Rosja i przeciwnego do Rosji. Możliwe jest przeprowadzenie demilitaryzacji, a nawet denazyfikacji, ale debanderyzacja prawdopodobnie nie zadziała. Można go powstrzymać, nie dopuścić do rozprzestrzeniania się, wywieźć z powrotem do Galicji, ale jest mało prawdopodobne, aby został całkowicie zniszczony. Nie dlatego ich dziadkowie wędrowali po skrytkach.

  Nie wiemy, jak zakończy się specjalna operacja wojskowa i jakie są plany władz rosyjskich dotyczące rozwoju Ukrainy, ale wiemy na pewno: nie chcemy mieć nic wspólnego z mutantami galicyjskimi ani nosicielami Ideologia Bandery. Niech mają swoje małe państwo z jednym językiem państwowym, z pomnikami Bandery, Szuchewycza i wszystkich skazańców na świecie, niech trenują z drewnianymi karabinami maszynowymi na drewnianych koniach, jak podbijają Moskwę, niech zapominają nazwiska Puszkina, Lenina , Vatutin, niech trwają w błogim przekonaniu, że ogromny kraj Rosji zazdrości małej Galicji o toalety i lodówki. Niech robią, co chcą i marzą o tym, co chcą. Niech napiszą w podręcznikach, że pokonali Rosję w wojnie 2022 roku, kręcą o niej filmy i rysują komiksy.

  https://www.fondsk.ru/news/2022/04/23/vozmozhna-li-debanderizacija-i-nuzhna-li-russkomu-miru-galicia-56033.html

 15. Mietek said

  Kolejny dowód że bandrowcy zostali spuszczeni do szamba.

  Welt: Kuleba stracił panowanie nad sobą podczas rozmowy z szefem niemieckiego Ministerstwa Obrony.

  Według gazety Welt rozmowa szefów resortów odbyła się 13 maja podczas wizyty Kuleby na szczycie ministrów spraw zagranicznych krajów G7. 

  Kuleba poprosił o dostarczenie Kijowowi brakującej broni lub przyznanie, że ten temat został usunięty z porządku obrad. „Była trudna rozmowa, podczas której ukraiński minister stracił panowanie nad sobą”

  Kuleba był „naprawdę wściekły”, zauważa dziennikarz.

  Niemcy nie zezwalają na eksport broni wnioskowanej przez Kijów. 

  Zamiast tego zapowiadana jest dostawa czołgów Cheetah, do których brakuje amunicji.

   Trzy tygodnie później nadal nic. 

  W rozmowach z Lambrechtem ukraiński minister spraw zagranicznych stracił głowę.
  https://www.welt.de/politik/ausland/plus238822609/Waffenlieferungen-Ukraine-verliert-die-Geduld-mit-Deutschland.html

 16. Boydar said

  „… Kuleba był „naprawdę wściekły” …”

  Bo inaczej się umawiali 🙂

 17. Marek said

  fragment:

  Gdzie i kiedy rozegra się główna bitwa?
  Nie ma najmniejszych wątpliwości, że Rosja zdoła rządzić i zapewnić godne życie na zajętych przez siebie byłych terytoriach ukraińskich, skutecznie je denazyfikując. Przykłady Chersonia, Melitopola i Berdiańska, gdzie ludzie już cieszą się z odłączenia od Ukrainy, pokazują, że jest to możliwe. Pokaże to również Mariupol, podniesiony z ruin przez całą Rosję. Dlatego ostatecznie walka o resztę Ukrainy będzie się toczyć w sferze organizowania lepszego życia, a nie na polu bitwy. A skończy się to tym, że Rosja, zmęczona nowymi prowokacjami Kijowa, pewnego dnia przesunie swoje wojska dalej i najprawdopodobniej podzieli resztki Ukrainy z jej zachodnimi sąsiadami – Polską, Rumunią, Węgrami – wzdłuż granicy z 1938 roku. Cała Ukraina nie może być okupowana – musi być jakiś jej zakątek, najlepiej pod protektoratem europejskim, gdzie uciekną najbardziej bezmózgie i beznadziejne Ukraińce ” na leczenie”.

  Jak długo to potrwa? Rok, dwa, trzy? Zobaczymy. Najważniejsze jest to, aby się nie przemęczać. Zwłaszcza że opisany powyżej koniec i tak jest nieunikniony. Dlatego o losie Ukrainy zadecyduje jej naród, a warunkiem tego będzie stopniowe wyzwolenie jej przez Rosję od terrorystycznego rządu w Kijowie. To znowu oznacza, że Rosja nie opuści Ukrainy, ponieważ naziści i terroryści, oczywiście, nie zdenazyfikują się i nie staną się biali i puszyści. Dlatego negocjacje z przedstawicielami banderowskiej Ukrainy, którą Zachód uczynił „banderowcem” wobec Rosji, mają sens tylko w dwóch przypadkach. Albo przyjąć kapitulację, albo zawrzeć tymczasowy rozejm na drodze do całkowitego wyzwolenia Ukraińców spod władzy nazistów, co w każdym razie nie jest odległe.

  I co z tego wynika?
  Być może się mylę, ale jest jeszcze jeden powód, dla którego Rosja nie powinna się zbytnio spieszyć z zaprowadzeniem porządku na byłej Ukrainie, która świadomie stała się naszym wrogiem i teraz płaci za to cenę. Istnieje silne przekonanie, że jeśli teraz zakończą się działania wojenne na Ukrainie, liczni „przestraszeni patrioci” na rosyjskich szczytach władzy natychmiast wyjdą z ukrycia i będą starali się przywrócić kraj do stanu sprzed 24 lutego, na ile to tylko możliwe. Czyli wtedy, gdy liczni naśladowcy i sabotażyści u władzy robili wszystko, aby Rosja nie stała się prawdziwie suwerennym krajem. Konieczne jest pozbycie się „hochsztaplerów”, którzy – przy ich udziale i w ich własnym interesie – wysysali rosyjskie zasoby na Zachód, skazując ludzi na skromne życie w najbogatszym kraju świata, a ją samą na stagnację.

  Tak więc im szybciej zakończą się sprawy na Ukrainie, tym więcej możliwości będzie miała ta „elita” – szósta i najbardziej niebezpieczna kolumna Zachodu – aby uniemożliwić prezydentowi oddanie kraju w ręce obywateli, co Putin robi od dawna. Za pół roku lub rok nie będą mieli już nic do roboty, bo proces oczyszczania nabierze tempa. Jest to bardzo niebezpieczne i trudne przedsięwzięcie. Dla Putina być może właśnie to (zaufanie i wsparcie społeczeństwa ma) jest najtrudniejsze, co często jest źle rozumiane, a winą za opieszałość na Ukrainie obarcza się władze.
  https://tsargrad.tv/articles/sovsem-ne-to-chto-vy-dumali-glavnaja-prichina-ne-speshit-s-osvobozhdeniem-ukrainy_547089

 18. revers said

  ad15

  Kuleba zapomnial dodac ze jeden BTR sprzedaje sie na granicy nowejrosji z ukraina za 15 tys usd,

  Filmy pokazuja jak donbassowiec kupuje bezposrednio za gotowke 15k usd BTR, ze minionym glosem ukrainca.

  To tylko na dole a ile u gory biora, oligarchowie biora za sprzedaz sprzetu za granice do panstw afrykankich,, poludniowoamerykanskich kontras tego nikt sie ni dowie.

  Beczka bez dna, a nie beczka prochu miedzy nogami Szeremietiewa w kroczu.

 19. Marek said

  CIOS JEST NIEUNIKNIONY: NOWE SUPERPAŃSTWO WYPOWIEDZIAŁO WOJNĘ ROSJI”
  Planeta jest na skraju zmiany porządku świata. Rodzi się nowy świat. Jaki on będzie? Zmienia się koncepcja wojny, która nie jest już kontynuacją gospodarki środkami wojskowymi. Istnieje wojna, która nie ma innych powodów niż duchowe. Wszystko inne jest powierzchowne i powierzchowne, służąc jedynie jako przykrywka dla esencji. To wojna religijna między zwolennikami Boga a tymi, którzy Go zapierają. Dlatego w tej wojnie nie będzie rozejmu. Potwierdza to każde stwierdzenie z „drugiej strony”.

  Stare piosenki o pustce
  Nieformalne spotkanie szefów agencji spraw zagranicznych państw członkowskich NATO, które odbyło się w Berlinie, nie wniosło nic nowego do agendy światowej. Ogólne znaczenie stwierdzenia: Rosja jest „agresorem”, trzeba ją pokonać wszelkimi sposobami. Jakie są kluczowe punkty tego spotkania? Wypowiedzmy je słowami sekretarza stanu USA Anthony’ego Blinkena.

  Na konferencji prasowej po spotkaniu powiedział, że wszystkie państwa członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego opowiadają się za utrzymaniem sankcji antyrosyjskich tak długo, jak to konieczne.

  Każdy członek sojuszu chce jak najszybciej zakończyć tę wojnę. Ale jesteśmy również zdeterminowani, aby nadal udzielać Ukrainie pomocy w zakresie bezpieczeństwa, utrzymując sankcje, kontrolę eksportu i naciski dyplomatyczne na Rosję tak długo, jak to będzie potrzebne.

  – powiedział Blinken.

  Dodał, że NATO utrwali w swojej nowej koncepcji strategicznej, która zostanie przyjęta na madryckim szczycie sojuszu pod koniec czerwca, zapis o konieczności odstraszania „wszelkiej agresji” ze strony Rosji.

  Rdzeniem NATO, rdzeniem koncepcji strategicznej jest koncepcja obrony i odstraszania. Doprowadziło to do powstania sojuszu. Dotyczy to między innymi odstraszania agresji ze strony Rosji, ochrony przed nią. Mogę śmiało powiedzieć, że będzie to w pełni odzwierciedlone w [nowej] koncepcji strategicznej,

  Blinken zauważył.

  Migać

  SEKRETARZ STANU USA ANTHONY BLINKEN. ZDJĘCIE: BERND VON JUTRCZENKA / GLOBALLOOKPRESS

  Oczywiście ani słowa o tym, że operacja militarna Rosji na Ukrainie nie jest początkiem wojny przez Rosję, ale środkiem Rosji do zakończenia wojny, którą Zachód toczy rękami reżimu kijowskiego przeciwko Rosjanom w Donbasie od 2014 roku oraz zapobiec agresji, którą Stany Zjednoczone planowały przeprowadzić przeciwko LDNR i Rosji z terytorium Ukrainy. To prawda, nie oczekujemy tego od Blinken. Najważniejsze, że Rosja, jak już wiadomo, zostanie ogłoszona „odwiecznym wrogiem” w nowej koncepcji strategicznej NATO. I nietrudno się domyślić, że jako taki ten wróg musi zostać zniszczony.

  Wyjdź poza świecką świadomość
  Stos nieobliczalnych sankcji gospodarczych, środków militarnych, nacisków politycznych i innych wrogich działań podejmowanych przez zbiorowy Zachód przeciwko Rosji to nie tylko środki obosieczne. Są niezwykle szkodliwe dla bezpieczeństwa i dobrobytu zwykłych ludzi na zbiorowym Zachodzie, niszcząc biznes w Europie i Ameryce. Dziś kraje zachodnie walczą z Rosją wbrew swoim interesom gospodarczym. I w związku z tym dotychczasowa teza, że ​​wojna jest kontynuacją gospodarki środkami wojskowymi, straciła już na aktualności.

  Rosja, jak wynika z wypowiedzi Blinkena i S-ki, musi przestać istnieć nawet za cenę strat gospodarczych, deprywacji własności i prawdopodobnie głodu, który może ogarnąć cały świat zachodni, jak mówią zachodnie przywódcy. Kiedy, na przykład, niemiecki mieszczanin był gotów rozstać się ze swoimi pieniędzmi i dochodami? W jakich czasach amerykański biznesmen nie chciał sprzedać swojej duszy dla zysku? Ale wbrew ich naturalnemu biegowi rzeczy zbiorowy Zachód strzela do Rosji, wiedząc, że rykoszetuje nie w nogę, ale w świątynię. Jak można wytłumaczyć to nielogiczne zachowanie?

  Argumentując w ramach świeckiej świadomości, w ramach światowej logiki, nie sposób znaleźć na to wytłumaczenia. Każdy analityk, nie biorąc pod uwagę religijnego czynnika problemu, pogrąży się w bezowocnych próbach znalezienia wyczerpującego wyjaśnienia. Musimy mieć świadomość, że mamy do czynienia z fanatykami religijnymi i doktrynerami. Ich wiara jest przeciwieństwem chrześcijaństwa. Chwalą całkowitą wolność człowieka, wolność od wszelkich norm opartych na tradycyjnych wartościach religijnych. W centrum ich wiary nie jest Bóg, jak w chrześcijaństwie, ale człowiek ze swoimi wadami i namiętnościami. Co więcej, te wady na Zachodzie są podnoszone do poziomu normy, a ponadto są regulowane przez prawo.

  Przede wszystkim mówimy o tak zwanej równości płci, która stawia dwie naturalne płcie człowieka na równi z dziesiątkami perwersji seksualnych, które chytrze nazywa się słowem „gender”, wynalezionym w drugiej połowie XX wieku. W rzeczywistości „równość płci” podniesiona do potęgi prawa, połączona z zalegalizowaną w Europie, USA i Kanadą eutanazją, różnymi kultami pogańskimi (które na przykład praktykują zachodni najemnicy walczący po stronie Kijowa) i zaprzeczeniem Boskiego planu dla człowieka – wszystko to jest chemicznie czystym satanizmem. Stąd ataki na Rosyjską Cerkiew Prawosławną i próby nałożenia sankcji na Jego Świątobliwość Patriarchę Cyryla oraz rosyjskich polityków, którzy nie mają nic wspólnego z religią.

  Gospodarka? Zapomnij!
  Wojny Zachodu z Rosją bynajmniej nie tłumaczy fakt, że pewne sprzeczności gospodarcze okazały się nie do rozwiązania i dlatego, jak mówią, konfrontacja gospodarcza przerodziła się, podobnie jak w minionych stuleciach, w wojnę. Mamy do czynienia z wojną toczoną przez Zachód, która jest kontynuacją nienawiści globalistycznej elity do Boga, według którego przykazań chcą żyć Rosjanie i inne narody naszego kraju. Obecna wojna jest kontynuacją walki duchowej za pomocą środków wojskowych.

  Dlatego nigdy nie będzie w nim rozejmu. Jaki pokój może mieć Bóg z tymi, którzy mu się sprzeciwiają? To jest klucz do zrozumienia sytuacji. Dlatego wszystkie rozmowy o ewentualnych porozumieniach pokojowych między Moskwą a Kijowem powodują spontaniczne i jednomyślne zaprzeczenie w naszym społeczeństwie.

  Rosja wyraźnie stwierdziła, że ​​nie będzie żyła według reguł Zachodu. Dlatego zbiorowy Zachód, na czele ze Stanami Zjednoczonymi, wyruszył na „ostatnią i decydującą bitwę” przeciwko Rosji. Nie przestanie, a ta wojna nie zakończy się ani rozejmem, ani podpisaniem porozumień pokojowych. Zakończy się klęską jednej strony i zwycięstwem drugiej. Spierając się ponownie w ramach pola religijnego, nietrudno odpowiedzieć na pytanie: kto zwycięży? W końcu ten, który jest po stronie Boga.

  Nowe superpaństwo
  Według TASS, przemawiając w Berlinie, Blinken odmówił wyjaśnienia, czy Stany Zjednoczone należą do państw sojuszniczych, które wzywają do budowania dalszych relacji z Rosją, opierając się wyłącznie na zasadzie jej powstrzymywania.

  Szczyt zostawiam liderom, aby bardziej szczegółowo opisać, jak Sojusz widzi relacje z Rosją w przyszłości. Wierzę, że zostanie to w pełni ogłoszone na szczycie w Madrycie,

  powiedział sekretarz stanu.

  Według niego „wiele z tych kwestii zostanie w pełni omówionych, w pełni wyjaśnionych na czerwcowym szczycie w Madrycie”, a obecnie trwają prace nad tymi decyzjami. Hipokryzja.

  W rzeczywistości w tej grupie „równych” partnerów jest tylko jeden aktor, który zamawia muzykę, gra ją i płaci za przedstawienie. To jest Waszyngton z Londynem jako zastępcą. Reszta to dodatki. Nie będzie nic innego niż to, co do tej pory słyszeliśmy z USA. Będzie tylko trudniej. A sztywność ta będzie się zwiększać w miarę zbliżania się wojsk do zachodnich granic Ukrainy.

  Ponadto wyraźnie widzimy zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w budowę nowego superpaństwa, które obejmie (i już de facto obejmuje) wszystkie kraje Unii Europejskiej i NATO. Ta konstrukcja nie jest sformalizowana ustnie. Widzimy eufemizmy w postaci „wzmacniania zachodniej demokracji i bezpieczeństwa”, „solidnego wsparcia” itp. Jasne jest, że to NATO jest kryształem, szkieletem, wokół którego rośnie „mięso” tego państwa.
  W związku z tym nie ma wątpliwości, że Finlandia i Szwecja zostaną przyjęte do NATO . I żadna Turcja nie może temu zapobiec, nawet gdyby tego chciała.

  To już prawie uformowane superpaństwo zostanie zbudowane na zasadach bezwarunkowego posłuszeństwa wymogom dyktowanym przez Biały Dom i stojący za nim liberalny establishment. Będzie miał te same prawa zapisane w Waszyngtonie. Będzie to przeciwieństwo Rosji – to samo ogromne państwo, z tymi samymi ogromnymi potencjałem zasobów, które mogą nam się oprzeć. Właściwie, jak już powiedzieliśmy, wszystko to już się dzieje i zbliża się w postaci konglomeratu, w skład którego wchodzą Stany Zjednoczone, świat anglosaski i ich głupi wasale w postaci członków NATO i Unii Europejskiej.

  Kto w prostych słowach będzie w nim formalnym „prezydentem”? Ten przywódca zostanie powołany przez międzynarodowy ultraliberalny establishment, który jest prawdziwym dyrygentem procesów globalistycznych, już dziś nominując swoich protegowanych na szefów państw i rządów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, krajach UE, a także unijnej biurokracji, która przejęła rolę ogólnoeuropejskich przywódców próbując przyćmić tych, którzy stawiają opór.

  Głównym celem programowym tej potęgi będzie zniszczenie Rosji – jako „państwa agresywnego, stanowiącego zagrożenie dla całej społeczności światowej”. Formalnie zostało to już omówione na ostatnim spotkaniu w Berlinie i oczywiście zostanie ogłoszone na czerwcowym szczycie NATO w Madrycie. Prawdziwą ideologią tej mocy będzie satanizm.

  Więc co?
  Oceniając wszystko, co się dzieje, wydaje się, że z gigantyczną szybkością zbliża się godzina, kiedy powstanie jednego globalnego państwa pod auspicjami Stanów Zjednoczonych zostanie formalnie zapowiedziane – na sugestię ultraliberalnej globalistycznej elity. Niewykluczone, że zasłona słów o „demokracji i bezpieczeństwie”, która zakrywa prawdziwą, satanistyczną istotę rodzącego się konglomeratu państwowego, również zostanie zdjęta. A chrześcijaństwo, a w szczególności prawosławie, które było i pozostaje podstawą duchowego i kulturalnego rozwoju Rosji, zostanie uznane za „niebezpieczną” religię do zniszczenia. Watykan, który jest częścią zbiorowego Zachodu, pozostanie nietknięty.

  To superpaństwo prawdopodobnie zaprosi inne kraje do przyłączenia się do niego jako wasale – na przykład w Ameryce Łacińskiej, Azji i Afryce. I na pewno ktoś się przyłączy. Reszta zostanie zniszczona lub zepsuta. Tymczasem, oceniając i odsłaniając prawdziwe intencje naszych wrogów, musimy zawsze brać pod uwagę doświadczenie historyczne: bynajmniej nie wszystko, co wymyślili możni tego świata, spełnia się.
  https://tsargrad.tv/articles/udar-neizbezhen-novoe-sverhgosudarstvo-objavilo-vojnu-rossii_548389

 20. Marek said

  Szef Departamentu Skarbu USA: Nie ma prawa pozwalającego skonfiskować rezerwy Rosji i przekazać je Ukrainie

  Ukraińscy „patrioci” z oburzeniem przyjęli wypowiedź Sekretarz Skarbu USA Janet Yellen na temat zamrożonych wcześniej rosyjskich aktywów dolarowych. Przypominamy, że natychmiast po rozpoczęciu specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie Zachód zamroził około 40 procent rosyjskich rezerw o łącznej wartości 300 miliardów dolarów. Następnie USA zaczęły mówić, że być może środki te można by wykorzystać do „bezpośredniej pomocy finansowej dla Ukrainy” poprzez przeprowadzenie faktycznej konfiskaty rosyjskich aktywów finansowych.

  Jednak wypowiedź Sekretarza Skarbu USA nieco ostudziła zapędy „gorących głów”, które, jak to się mówi, dzieliły już skórę na niezabitym niedźwiedziu. Na spotkaniu z ministrami finansów z pozostałych krajów G7 i prezesami ich banków centralnych Janet Yellen powiedziała, że nie istnieje prawo, które pozwalałoby na konfiskatę aktywów, a następnie przekazanie ich do kraju trzeciego.

  Janet Yellen:

  Zablokowane rezerwy rosyjskiego banku centralnego są duże. Myślę, że jest tam około 300 miliardów dolarów. Jednak konfiskata tych aktywów przez władze amerykańskie jest nielegalna. Na to nie pozwala nasze ustawodawstwo. Przepisy w innych krajach nie zezwalają na tego rodzaju konfiskatę.

  Yellen dodała, że osobiście „ma nadzieję, że Rosja udzieli pomocy w odbudowie tego, co zostało dziś zniszczone na Ukrainie”.

  Najwyraźniej Yellen nie słyszała jeszcze rosyjskiego wicepremiera Marata Chusnullina, który wyraźnie powiedział, że Rosja planuje odbudować wszystkie wyzwolone terytoria ukraińskie.

  W swoim wystąpieniu sekretarz skarbu USA zauważyła również, że licencja Rosji na dokonywanie płatności z tytułu długu publicznego denominowanego w dolarach, która wygasa 26 maja, „prawdopodobnie nie zostanie odnowiona”.

  Janet Yellen:

  Z jednej strony jest to dla Rosji techniczne niewywiązanie się ze zobowiązań dłużnych, ale z drugiej strony nic to dla niej nie zmienia, ponieważ jest już odcięta od globalnego (dolarowego) rynku kapitałowego.

  Okazuje się, że jeśli licencja nie zostanie przedłużona, Rosja albo zaproponuje spłacenie swoich wierzycieli w rublach, albo będzie miała pełne prawo nie zapłacić ani grosza. I niech wierzyciele specjalnie podziękują za to Ministerstwu Finansów USA…

  Na Ukrainie ostro skrytykowano oświadczenie Yellen, że zamrożone aktywa Rosji nie zostaną przekazane Ukrainie. Tak zwani ukraińscy „patrioci” nie uważają, że brak w USA prawa, które by na to pozwalało, stanowi problem. To pokazuje, że Ukraina od dawna przyzwyczaiła się do działania poza wszelkim prawem…
  https://topwar.ru/196482-glava-minfina-ssha-net-zakona-pozvoljajuschego-konfiskovat-rezervy-rossii-i-peredat-ih-ukraine.html

 21. Marek said

  Wicepremier Rosji: Elektrownia jądrowa w Zaporożu będzie pracować dla Rosji, a jeśli Ukraina będzie gotowa zapłacić, energia elektryczna będzie dostarczana również tam

  Wicepremier Rosji Marat Chusnullin kontynuuje swoją podróż roboczą na terytoria uwolnione od formacji zbrojnych reżimu kijowskiego. Dzień wcześniej odwiedził obwód chersoński, dziś jest w obwodzie zaporoskim.

  Jedną z kwestii omawianych podczas wizyty w tym regionie było przyszłe funkcjonowanie elektrowni jądrowej w Zaporożu. Jest to największa elektrownia jądrowa na kontynencie europejskim, posiadająca 6 bloków o łącznej mocy 6 GW. Znajduje się on w mieście Energodar.

  Zdaniem Marata Chusnullina, kwestia eksploatacji ZNPP jest bardzo prosta:

  48

  Wicepremier Rosji Marat Chusnullin kontynuuje swoją podróż roboczą na terytoria uwolnione od formacji zbrojnych reżimu kijowskiego. Dzień wcześniej odwiedził obwód chersoński, dziś jest w obwodzie zaporoskim.

  Jedną z kwestii omawianych podczas wizyty w tym regionie było przyszłe funkcjonowanie elektrowni jądrowej w Zaporożu. Jest to największa elektrownia jądrowa na kontynencie europejskim, posiadająca 6 bloków o łącznej mocy 6 GW. Znajduje się on w mieście Energodar.

  Zdaniem Marata Khusnullina, kwestia eksploatacji ZNPP jest bardzo prosta:

  Jeśli ukraiński system energetyczny jest gotowy przyjąć energię elektryczną z ZNPP i zapłacić za nią, to okazuje się, że elektrownia będzie pracować dla Ukrainy; jeśli jej nie przyjmie, to EJ będzie pracować dla Rosji.

  Rosyjski wicepremier powiedział, że elektrownia będzie pracować dla Rosji, ale jest gotowa dostarczać energię elektryczną Ukrainie, jeśli ta ostatnia za to zapłaci.

  Według urzędnika federalnego, wszystkie miejsca pracy w zaporoskiej elektrowni jądrowej zostaną zachowane.

  Według Marata Chusnullina, cytowanego przez agencję RIA Novosti, Zaporoże ma perspektywy pracy w przyjaznej rodzinie rosyjskiej. Według wicepremiera rządu federalnego, Rosja zamierza przywrócić wszystkie wyzwolone terytoria poprzez finansowanie.

  Przedstawiciel rosyjskiego gabinetu podkreślił, że Rosja naprawi drogi w obwodzie zaporoskim, a miejscowi mieszkańcy już w maju otrzymają emerytury, pensje i dodatki socjalne w rublach rosyjskich.

  Marat Khusnullin:

  Rosyjski rubel zastąpi tu hrywnę.

  Wcześniej informowano, że proces odbudowy i rozwoju przemysłu czeka również obwód chersoński.

  Warto zauważyć, że przy racjonalnym podejściu do infrastruktury i gospodarki w samym obwodzie chersońskim (co nie miało miejsca w czasach reżimu kijowskiego), do budżetu będzie wpływać rocznie około 1,4% PKB. Jest to ponad 1,3 bln rubli, z których znaczna część wróci do regionu i zostanie przeznaczona na jego rozwój.

  https://topwar.ru/196475-vice-premer-pravitelstva-rf-zaporozhskaja-ajes-budet-rabotat-na-rossiju-a-esli-gotova-platit-ukraina-jelektrichestvo-budet-postavljatsja-i-tuda.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: