Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Koncepcja goni koncepcję
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
  Emilian58 o Matka skazana za zagłodzenie d…
  Emilian58 o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  angol o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

MO Rosji: w ciągu 24 godzin poddało się 694 ukraińskich bojowników zablokowanych w Azowstalu

Posted by Marucha w dniu 2022-05-18 (Środa)

W ciągu doby poddało się 694 bojowników ukraińskiego nacjonalistycznejgo pułku Azow, zablokowani w zakładach Azowstal w Mariupolu – poinformował dziennikarzy rzecznik prasowy rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał-major Igor Konaszenkow.

Generał przekazał, że w Mariupolu nadal poddają się bojownicy nacjonalistycznej jednostki Azow i ukraińscy żołnierze zablokowani w zakładach Azowstal. Sprecyzował, że od 16 maja poddało się 959 bojowników, w tym 80 rannych, z których 51 wymagało leczenia szpitalnego i zostało przyjętych do szpitala w Nowoazowsku w DRL.

Konaszenkow dodał, że rosyjskie siły obrony powietrznej zestrzeliły w nocy jeden ukraiński samolot szturmowy Su-25, jeden myśliwiec MiG-29 i 15 dronów.

– Rosyjskie środki obrony powietrznej zestrzeliły jeden ukraiński samolot Su-25 nad miejscowością Trypillya w Donieckiej Republice Ludowej. Ponadto w pobliżu miejscowości Kamiennyja Jaruga w obwodzie charkowskim zestrzelono samolot MiG-29 Sił Powietrznych Ukrainy. W pobliżu miejscowości Semenowka, Wiernyje Prochody, Bałakleja, Małe Prochody, Wiernyje Kamiszewacha w obwodzie charkowskim, Grabske, Staromichajłowka, Beljajewka, Chernobajewka w obwodzie chersońskim zniszczono 15 ukraińskich dronów – powiedział wojskowy.

Dodał, że w rejonie miejscowości Kamianka i Małaja Kamyszewska w obwodzie charkowskim przechwycono także osiem ukraińskich rakiet wieloprowadnicowych Smercz.

 

Komentarzy 10 do “MO Rosji: w ciągu 24 godzin poddało się 694 ukraińskich bojowników zablokowanych w Azowstalu”

 1. Emilian58 said

  Czytałem ostatnio na Vzgliad że poddało się kolejnych 784 banderowców. Oni są raczej dobrze poinformowani. Dobrze że wszystko idzie w dobrym kierunku. Zacharowa powiedziała że Rosja odpowie Finlandii na wejście do NATO i może to być niemiła niespodzianka dla Finów.

 2. revers said

  Były zastępca Rady reaguje!

  Zostali zamordowani przez reżim Selenskiego!

  Oficjalnie ogłaszam egzekucję trzech członków ruchu antyfaszystowskiego Patrioci dla Życia – Wład Czarnucha, rocznik ’91,
  Aleksei Kobyakov, urodzony w ’91 r., i Vasyl Stognii, urodzony w ’95 r.

  Zostały one popełnione przez członków ukraińskiego kontrwywiadu! Byli w Kijowie, a pod koniec lutego nie było już z nimi kontaktu, ponieważ zostali aresztowani przez funkcjonariuszy SBU.

  Byli torturowani, a następnie brutalnie postrzeleni w głowę przez tych samych funkcjonariuszy kontrwywiadu. A są to tylko ci, których losy udało mi się poznać. Istnieją setki, jeśli nie tysiące, podobnych przypadków egzekucji z rąk zbrodniczych władz Selenskiego….

  Ani jedno ludzkie życie nie zostanie wam wybaczone, istoty! Selenski – z premedytacją dokonałeś masakry narodu ukraińskiego i utopiłeś go we krwi. Niech będzie przeklęty!

  W związku z torturami i egzekucją moich towarzyszy z antyfaszystowskiego ruchu „Patrioci dla życia”, zwrócę się do Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej i organów międzynarodowych z żądaniem przeprowadzenia śledztwa w sprawie masowego mordu na obywatelach Ukrainy. Zostali oni zabici przez reżim Selenskiego z powodu swojej postawy obywatelskiej.

  Byli torturowani i rozstrzeliwani przez rząd Selenskiego – tylko dlatego, że sprzeciwiali się nazizmowi na Ukrainie.

  Torturowani i zabici strzałem w głowę przez funkcjonariuszy kontrwywiadu członkowie antyfaszystowskiego ruchu „Patrioci dla życia”.

  Awakow – czy to miałeś na myśli, żądając zastrzelenia mnie z pistoletu?!

  💬 To są 3 posty deputowanego Rady Kiwy, który uciekł do Rosji.

  🔞☠️ UWAGA! W jego postach pojawiają się bardzo niepokojące zdjęcia zamordowanych towarzyszy partyjnych!

  Nie będziemy ich tu pokazywać!

  Ale zamieszczamy linki do jego postów, abyście mogli zobaczyć, czym jest SBU i jaki faszyzm UE i USA finansują z naszych podatków, absolutnie przemilczając tę kwestię!!!!

  ❗️ Dosłownie!
  ❗️Nie dla wrażliwych oczu!

  1). https://t.me/The_Kyva/2578
  2). https://t.me/The_Kyva/2581
  3). https://t.me/The_Kyva/2582

 3. Jabo said

  Ależ przecież oni się nie poddają! Polskie media głównego ścieku informują, że azowcy się ewakuują, tylko, że ci wredni Rosjanie wywożą ich w głąb okupowanego terytorium, zamiast odstawić ich do Kijowa. Rzeczywiście „bestialstwo” Rosjan nie zna granic. Przecież każdy dobrze poinformowany przez „polskie” media Polak wie, że ukraiński żołnierz zawsze tylko zwycięża, ponieważ rosyjska armia jest beznadziejna i jedynie co potrafi robić, to strzelać do cywilów i gwałcić staruszki, więc o jakimkolwiek poddawaniu się nie może być mowy.

 4. Dw1278 said

  A tak się bronili. W tv Zenek przedstawiali ich jak 300 Spartan.
  Brytyjscy „wojownicy informacyjni” zabijają za granicą i sabotują politykę w kraju?
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/05/brytyjscy-wojownicy-informacyjni.html

 5. AQQ said

  Już 7tysięcy *ewakuowano* do tiurmy.

 6. Maverick said

  # 5. Nowomoda orwellowska w języku lucyfera nazywa to ewakuacją, aby nie podłamać nadwątlonego morale Nazistów, banderowców i innego miesą armatniego. Tak naprawdę to bezkondycyjne poddanie się, będą przesłuchani i ich wkład w zbrodnie na ludności cywilnej Donbasu ustalony z odpowiednią karą, o ile wiem w Rosji i Donbasie obowiązuje dalej kara śmierci. Jak wiemy jest tam wielu najemników z Polin i NATO a wobec nich nie obowiązuje konwencja genewska. Dostaną to na co zasłużyli.

  Tak są rozwalane nowe hałbice dostarczone poprzez pogrążonego w demencji starczej Bidena, kukłę rzydzianów.

  https://gloria.tv/post/Kvpsseq9FhtF1rKwpD3psDfJV#10

 7. Marek said

  Denis Pushilin wygłosił kilka oświadczeń na temat Mariupolu:

  Mariupol zostanie przywrócony z naciskiem na działalność uzdrowiskową. Rosja pomoże w tym DRL. Na terenie obecnego Azovstalu proponują utworzenie strefy parkowej lub technoparku, decyzja nie została jeszcze podjęta. Ponad 60% domów podlega rozbiórce i budowie nowych. Jeśli chodzi o komunikację, sytuacja nie była taka smutna. Ci specjaliści, którzy obecnie prowadzą prace konserwatorskie przy wodociągach i innych rzeczach, nie są tak pesymistyczni, jak nam się wydawało, gdy po raz pierwszy mogliśmy swobodnie wjechać do miasta. Teraz Mariupol ma trudności, ale dzięki Rosji wkrótce będzie rozwiniętym i nowoczesnym kurortem.
  https://politikus.info/events/143972-pushilin-sdelal-neskolko-zayavleniy-o-mariupole.html

 8. revers said

  re6

  nie zupelnie bo jest wersja rosyjska uznania asowow jako jednostki specjalne i elitarne.

  Po filtracji moze czesc bylych asowcow zasilic jednostki specjalne rosji w dluzszej perpektywnie czasowej.

  Tak bylo z oddzialami Kadrylowa ktore wczeniej nabyly wysokie doswiadczenia bojowe w Czeczeni i Groznym, bojownicy czeczenscy po filtracji trafili do kadrylowa jednostek bojowych.

  Kadrylow z jego oddzalami byl bardzo operatywny w najciezszych puktach oporu asowcow, miedzy innymi w Mariupolu.

  Kadrylow mial chec isc na Kijow z swoimi bojownikami, pogadac inaczej z Zielenskim i jego zagraniczna obstawa.

  ———-
  KADYROW.
  Admin

 9. lewarek.pl said

  7.
  Park zamiast kombinatu? Dziwna decyzja. Przecież oszczędzali ten kombinat chyba z myślą o przywróceniu jego funkcji. Jeśli nie był potrzebny, to powinni go zrównać z ziemią – teren pod park byłby juz splantowany.

 10. w said

  Filmik z ja płakał. Żołnierze z Mariupola prezentują swoje wytatuowane torsy w trakcie procedury poddania się stronie rosyjskiej.
  https://www.yapfiles.ru/show/2735351/2e4617b88b2fce2aa84437fe219411bd.mp4.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: