Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  Lily o Szczytowanie przed dołowaniem
  How Too Ansys (@Ansy… o Szczytowanie przed dołowaniem
  corintians o Koncepcja goni koncepcję
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Drażnienie Ruskiego

Posted by Marucha w dniu 2022-05-19 (Czwartek)

Osioł trojański, czyli polityka wschodnia rządu warszawskiego

W czasach komuny udało mi na kilka miesięcy wyjechać do Francji, gdzie na czarno pracowałem. Zatrzymałem się u swojego kuzyna, który załatwił mi pracę i udzielił gościny.

W dniu wyjazdu do kraju, w domu kuzyna zjawili się dalsi i bliżsi sąsiedzi, którzy na wieść o tym, że biedak z Polski już wyjeżdża, postanowili obdarować go różnymi prezentami. Jeden sąsiad dał mi szczoteczkę do zębów, inny ściereczkę do wycierania naczyń. Ktoś podarował mi starą marynarkę i takiż krawat….

Otrzymałem cały stos różnego rodzaju barachła, które należało zapakować do worka i wyrzucić do śmietnika. Oczywiście tego nie uczyniłem aby kuzynowi i jego sąsiadom nie sprawić przykrości. Dopiero na dworcu wywaliłem podarki do kubła na śmieci.

Najbardziej zszokowały mnie nie same podarki, lecz reakcja Francuzów, gdy mi te „prezenty” wręczali. Gdy jeden z nich wręczył mi szczoteczkę do zębów (noszącą ślady używania) pozostali bili brawo i głośno wyrażali swoje uznanie dla darczyńcy, tak jak gdyby wręczył mi on nie używaną szczoteczkę do zębów, a co najmniej sztabę złota! Każdy następny darczyńca był fetowany w podobny sposób, co wzbudziło moje podejrzenie, że albo sobie Francuziki robią za mnie jaja, albo też wypili wcześniej za dużo wina i coś im bije na dekiel!

Powyższa historia przypomniała mi się, gdyż do złudzenia przypomina reakcję rządu USA, na wyczyny członków polskiego rządu i polskiej opozycji wobec wydarzeń na Ukrainie.

Krajowi politycy (czy to z własnej głupoty, czy to wykonując tylko agenturalne polecenia) realizują zadanie „drażnienia Ruskiego”, co docenił rząd USA i w nagrodę sprezentował im…. używaną szczoteczkę do zębów oraz poplamiony krawat!

A to w ramach militarnej współpracy przyleci do Polski 12 amerykańskich samolotów bojowych, (ale nie uzbrojonych by za chwilę odlecieć), a to w ramach wojskowego wsparcia pojawia się w kraju 150 amerykańskich żołnierzy.

Amerykańscy politycy poklepują polskich, zaś ci zachowują się dokładnie tak samo jak Francuzi którzy wręczali mi prezenty!

Amerykanie rzucają jakieś ochłapy bez znaczenia (nie przydatne, ale kosztowne dla państwa polskiego) , zaś polscy politycy i polskie media pieją z zachwytu, bliscy orgazmu!

Tych żałosnych osobników nie interesuje fakt, że uprawiane przez nich „drażnienie Ruskiego” wyjdzie polskiemu społeczeństwu bokiem, gdyż drażniony Ruski przestanie kupować polskie wyroby, wskutek czego tysiące polskich firm poniesie dotkliwe straty, zaś rzesze pracowników straci pracę. Nie interesuje ich fakt, że zamknięcie przez Rosjan kurka z gazem i ropą pogrąży polska gospodarkę w kryzysie zaś społeczeństwo w biedzie

Oni cieszą się, że za „drażnienie Ruskiego” dostali używaną szczoteczkę do zębów oraz poplamiony krawat wyciągnięty z kubła na śmieci! Oraz z tego, że poklepał ich po plecach dziadulo udający prezydenta USA!

Śmiać się czy płakać? Za jakie grzechy Stwórca pokarał nas takimi politykami?

Anthony Ivanowitz
http://www.pospoliteruszenie.org
https://anthony.nowyekran24.com

18.05.2022r.

Komentarzy 25 do “Drażnienie Ruskiego”

 1. prezent said

  Przeżyłem podobną sytuację ze spodniami z bistoru ,ciasne na właściciela i moda sprzed 20 lat tak mnie ocenił Niemiec serdeczny sąsiad mojego Wuja.

 2. Mietek said

  Kretynów u nas nigdy nie brakowało, mnie akurat specjalnie to nie dziwi, przecież każdy widzi co się dzieje z katastrofą smoleńską, gdzie tworzy się mity, a zwykłym ludziom robią wodę z mózgu, jakby nie patrzeć to samo dzieje się na upa inie, tam też porażki i głupotę przekuwa się w sukces, choćby kapitulacja azowa, która przez reżim ukraiński nazywana jest ewakuacją, tamte i nasze kretyny, to ta sama szkoła bezmiaru głupoty i chorych ambicji.
  Rozmiar tej głupoty i do czego to prowadzi, dobrze pokazują to na Białorusi.

 3. brys said

  „Za jakie grzechy Stwórca pokarał nas takimi politykami?” – grzech zaniechania? jest taki? Głupoty, lenistwa, braku Wiary?

 4. Mietek said

  Kalina opuściła Azovstal ubiegłej nocy – dowódca wojskowy Dmitrij Steshin

  Steshin w swoim kanale telegramowym donosi, że zastępca dowódcy Azowa Światosław „Kalina” Palamar opuścił Azovstal wczoraj około godziny 21:00, aby dobrowolnie się poddać.

  „Dziwnym zbiegiem okoliczności trafiłem do plutonu Lugerów – to są faceci, którzy spędzili 17 dni w osiedlu Vostochny w wieżowcu w całkowitym okrążeniu i zostali dostarczeni przez kabel rzucony między domami za pomocą drona Teraz pracują z Kaliną. Czekamy na konferencję prasową „- powiedział dowódca wojskowy Komsomolskiej Prawdy.
  @Rvvoenkor
  https://t.me/RVvoenkor

  18 maja, w ramach negocjacji w sprawie usunięcia ukraińskich żołnierzy, którzy złożyli broń z Azowstalu, do Doniecka przyjechała delegacja Międzynarodowego Czerwonego Krzyża i przedstawiciele Kijowa.

  Celem wizyty jest sprawdzenie warunków przetrzymywania jeńców wojennych.

  Goście byli przekonani, że strona rosyjska stosuje się do Konwencji Genewskiej o traktowaniu jeńców wojennych…

  Dziś reszta garnizonu Azowstalu ma złożyć broń…

  To będzie gruby punkt w specjalnym wydaniu. funkcjonowanie Sztabu Generalnego MON GRU, którego bezpieczeństwo zapewnił rosyjski personel wojskowy.

  Miałem szczęście obserwować widoczną część tego historycznego procesu, jako kronikarz z 24 kwietnia 2022 roku…

  Tutaj kolejny przejaw głupoty.

  Lekkomyślne wydatki na Ukrainę zagrażają bezpieczeństwu narodowemu USA – senator USA Rand Paul

  „ Nie możemy zbankrutować naszego kraju stając się stroną wojującą w kolejnej zagranicznej wojnie.

  Stany Zjednoczone muszą najpierw zapewnić bezpieczeństwo własnej gospodarki, a nie pomagać innym państwom. 

  Dług narodowy Stanów Zjednoczonych przekracza 120% produktu krajowego brutto, inflacja pobiła rekord kryzysu lat 80., a łańcuchy dostaw są znaczące – napisał senator Rand Paul w artykule opublikowanym dla The Federalist.

  „Nierozważne wydatki rządowe nie tylko zagroziły ekonomicznemu dobrobytowi Amerykanów, ale zaostrzyły istniejące zagrożenie naszym wygórowanym długiem narodowym. 

  Jeśli nie zakończymy tego finansowego szaleństwa, czeka nas dzień rozrachunku.

   Nie tylko flirtujemy z załamaniem finansowym, ale także ryzykujemy niezamierzoną wojnę z inną potęgą ” – powiedział Paul.

  Wcześniej Rand Paul zablokował przyjęcie ustawy o przyznaniu Ukrainie 40 miliardów dolarów pomocy wojskowej.

  🇺🇸🤦‍♂️Amerykański generał przekazuje materiał z gry w celu zniszczenia rosyjskich samolotów

  Emerytowany generał armii amerykańskiej Barry McCaffrey opublikował materiał z gry Arma 3, przedstawiając go jako rzekome „zniszczenie” rosyjskich samolotów przez brytyjskie systemy obrony powietrznej na Ukrainie
  https://t.me/RVvoenkor/12722
  Dzisiaj rozpocznie się proces ukraińskich nazistów i zbrodniarzy wojennych

  Spośród ukraińskich radykałów, którzy poddali się, jako pierwszy przed sądem pojawi się bojownik Aidar Denis Nuryga.

  Proces odbędzie się 19 maja o godzinie 14:00 w Sądzie Rejonowym im. Leninskiego w Rostowie nad Donem.
  https://t.me/RVvoenkor/12719

  Zostaliśmy wysłani na śmierć!” – Siły zbrojne na froncie odmawiają walki

  Tym razem pluton 3 batalionu 115 brygady Sił Zbrojnych Ukrainy odmówił obrony Siewierodoniecka, pisząc apel do Zełenskiego i Naczelnego Wodza Sił Zbrojnych Ukrainy Załużny:

  „Odmawiamy wykonywania misji bojowych, bo nie mamy posiłków z tyłu. Brak ciężkiego sprzętu. Na posiłki czekamy od 2 tygodni, ale ich nie ma. Zostaliśmy wysłani na pewną śmierć. Brak polecenia. Nie ma technologii i szacunku dla ludzi. … w takich warunkach odmawiamy wykonywania misji bojowych!
  https://t.me/RVvoenkor/12713

 5. maxi said

  Z rodziną się dobrze wychodzi tylko na zdjęciu. To już prędzej można coś sensownego dostać od całkowicie obcego człowieka, gdy on u siebie wymienia sprzęt i meble.

 6. Anucha said

  „Otrzymałem cały stos różnego rodzaju barachła, które należało zapakować do worka i wyrzucić do śmietnika”

  Hehehe
  Jak ktoś wygląda lub zachowuje się jak kloszard.
  Takie dostaje suweniry.
  Dumny i honorowy człowiek, nawet w podartych gaciach ,nie otrzymałby takich upokarzających przedmiotów.

 7. wnikliwym okiem said

  „zaś polscy politycy i polskie media ”

  Zdaje się, że większość łapie się na to, przyjmuje to za dobrą monetę – a tu raczej, jako adekwatne określenie powinno być : politycy w Polsce i media w Polsce.

  Zgadza się czy ktoś tu temu zaoponuje ?

 8. Isreal said

  ad3 no tak …

  Bóg dał nam wolną wolę i tym nas pokarał …..
  ale pewnie dobrze to przemyślał …..

 9. rycho08 said

  Anucha,

  ale żeś przygłupie podbudował sobie ego. Skąd baranie wiesz jak autor się zachowywał.

 10. Piotr B. said

  Kto nie slucha Ojca Matki ten sie slucha „psiej skory”.Stare slowianskie przyslowie .Kto i co jest ta psia skora?W kazdej spolecznosci byla taka klamczucha kretaczka zlodziejka nazywana „psia mac”.

 11. Boydar said

  „psiej kołatki”
  —–

  @ Pan Rycho

  Ale dlaczego Pan Rycho nie lubli Pana Anuchy tak a’priori ? Bo ja na ten przykład – lubię.

 12. Klawy Cysorz said

  „Kto nie slucha Ojca Matki ten sie slucha „psiej skory”.Pierwszy raz słyszałem to przysłowie od nauczyciela w szkole podstawowej (lata 80-te).Pan jeszcze przedwojenny,pierwszy rok nauczania dzieci rozpoczął we wrześniu 1939 r.Wówczas nie wyjaśnił o co biega z tą „psią skórą”,mieliśmy się dowiedzieć samemu.Zapomniałem o tym,lata przeleciały i pan Piotr mi to dzisiaj wyjaśnił.Człowiek uczy się całe ,życie :).Polecam wszystkim spisywanie i przekazywanie młodszym pokoleniom nie tylko przysłów ale także zapominanych powoli pojedynczych zwrotów,określeń- guśtok,chorop,paryja itd.

 13. Tadek said

  Jedynym wytłumaczeniem takiej polityki PiS wobec Ukrainy jest posiadanie przez tą drugą stronę mocnych kwitów . Ja nie widzę innego wytłumaczenia
  Brytyjscy „wojownicy informacyjni” zabijają za granicą i sabotują politykę w kraju?
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/05/brytyjscy-wojownicy-informacyjni.html

 14. Sebastian said

  To dobrze jeszcze, że wtedy dali za darmo, teraz się wystawiają na tzw. Brocante i można sobie kupić za jurki, ja np. przywiozłem w prezencie dla ojca stary turecki kindżał, który mnie kosztował 10 euro.

  Autor wyszukał w swoich wspomnieniach analogizm podobnej żenady a wy go od razu besztacie. Ciekawe jak każdy z was z osobna w tej sytuacji by się zachował. W dodatku to Francuzi wykazali brak szacunku do Polaka oraz elementarnej kultury i przyzwoitości. Ostatnimi czasy w ogólnej przestrzeni dostrzegam dziwny problem z ukierunkowaniem krytyki

 15. Marucha said

  Niestety, nikt dobrze nie wyjaśnił, o co chodzi z tą psią skórą w przysłowiu „Kto nie słucha ojca, matki, ten się posłucha psiej skóry”.

  Otóż z psiej skóry robiono dyscypliny, pasy itp. narzędzia do wymierzania kary gówniarzerii, gdy to jeszcze nie było zakazane. Lanie było sposobem na wymuszenie posłuszeństwa.

  Ale jest i drugie tłumaczenie: z psiej skóry wyrabiano również werble wojskowe. Kto nie słuchał rodziców, to posłuszeństwa nauczy go wojsko.

 16. Piotr B. said

  Nie wiem jak tam bylo w Swidniku..ale u nas nad Wisla kolo Pulaw to same starocie.Taka Parchatka to osada kilka tysiecy lat.Mecmierz ,
  i Kazimierz samo…i tak gadali i pewnie do dzis gadaja tylko ze ja juz za daleko i nie slysze.Pozdrowko.

 17. w said

  tak to się odbywa, niestety…

 18. ! said

  U nas na północy istniało takie powiedzenie. A sprzęt na zdjeciu to tzw. kurbocz, czasem korbacz, kojbacz.

 19. UZA said

  „Jedynym wytłumaczeniem takiej polityki PiS wobec Ukrainy jest posiadanie przez tą drugą stronę mocnych kwitów .”

  Powiedziałabym, że wystarczy posiadanie mediów, w których można pokazać wszystko (co jest i czego nie ma ), no i zawiadywanie kasą – można nie dać kolejnej pożyczki albo zażądać zwrotu starej. To znakomicie działa . Kwitów jako takich nikt się nie boi, bo „nasz sukinsyn” może sobie nawet być pedofilem-kanibalem, byle tylko gorliwie wykonywał rozkazy, to włos mu z głowy nie spadnie.

  „Otóż z psiej skóry robiono dyscypliny, pasy itp. narzędzia do wymierzania kary gówniarzerii”

  Dokładnie tak. Chciałam się wtrącić i to wyjaśnić, ale mnie Pan uprzedził. Jestem z pokolenia, które jeszcze pamięta takie „dyscypliny”, chociaż już nie z psiej skóry. Mój nieboszczyk wuj – ojciec dwóch synów, moich mniej więcej rówieśników – był wielkim zwolennikiem i amatorskim wytwórcą takich sprzętów (staranniej wykonanych niż widoczny na zdjęciu). Posiadał solidną dyscyplinę domową ( do wymierzania sprawiedliwości w poważniejszych wypadkach ) oraz mniejsze – spacerowe (do poskramiania latorośli w czasie rodzinnych przechadzek i wizyt). Jeden egzemplarz podarował nawet moim rodzicom – wisiała na widocznym miejscu w kuchni, żeby wuj czuł się doceniony, ale nie była używana. On sam chyba też za często swojej nie używał, chłopakom wystarczył sam widok.

 20. UZA said

  ad.17) Ten rysunek z wujem Samem, polskim chłopkiem-roztropkiem (tak jesteśmy postrzegani i nie bez racji) oraz ruskim niedźwiedziem niby oddaje istotę rzeczy, ale jednocześnie zawiera tzw. przekłamanie. Otóż ruski niedźwiedź został ukazany jak wyjada miodek z beczki w ukraińskich barwach, a przecież to nie Rosja wzbogaciła się na Ukrainie. Może za czasów sowieckich tak, ale teraz to ktoś inny się tam obłowił i wybrał wszystko, co było do zgarnięcia. Dla współczesnej Rosji (tej trójkolorowej) Ukraina to tylko kłopoty i koszty.

  ———-
  To jest dość stary rysunek…
  Admin

 21. Emilian58 said

  Wygląda na to że ta chazaria w Polsce i Europie wschodniej to dla tej chazarii ze zgniłego zachodu takie barachło do wykonywania rozkazów. A barachło wykonuje te rozkazy nawet gdy są samobójcze. Więc jest „coś” co to barachło dyscyplinuje. W kraju ukrów prezes czyli komik pracujący nosem nie jest zapewne szantażowany tym że pracuje nosem bo o tym już wie świat. Ale wiadomo że nagle się wzbogacił i to znacznie. Wiele wskazuje na to że te kilkanaście najbogatszych rodzin chazarskich które tworzą mafię mają nad sobą tych prawdziwych szefów, którzy eksperymentują ludzkością i światem od wieków. I wcale nie jest pewne że te pradawne rody to rody chazarskie.

 22. Szewski fartuch z psiej skóry zwany pocięglem czasem był używany do chlaśnięcia adepta rzemiosła gdy ten cos spieprzył. Dlatego powiedzenie ma jeszcze jedno znaczenie. Jak nie będziesz słuchał rodziców, pójdziesz na termin do szewca a tam będziesz słuchał psiej skóry.

 23. Okadwa said

  Pani Uzo…
  Erotyka ma różne oblicza.
  … czasami.

 24. rejan said

  ad. 22
  Pocięgło to szewski pas służący do mocowania obrabianego obuwia na kolanach. Napinany był stopą.
  Pomagałem ojcu w warsztacie, np. szpilkować skórzane zelówki. Chodziło o przybijanie zelówek drewnianymi kołkami.

 25. Anucha said

  @8
  Na zaczepki intelektualistów nie odpowiadam.
  Dają doskonale świadectwo

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: