Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  Lily o Szczytowanie przed dołowaniem
  How Too Ansys (@Ansy… o Szczytowanie przed dołowaniem
  corintians o Koncepcja goni koncepcję
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Operacja specjalna Rosji vs Zachód

Posted by Marucha w dniu 2022-05-19 (Czwartek)

Żadne naciski Macron ów, Scholz ów czy innych dolców nic to nie zdziałają. Rosja nie powtórzy scenariusza z Gruzji. To nie te czasy i nie ta sytuacja i nie ten sam cel.

Nie jestem jasnowidzem, ale mogę powiedzieć jaki będzie los amerykańskiej kolonii zwanej Ukrainą.

Mogę z całą pewnością przepowiedzieć, że żadnych zawieszeń broni ze strony Rosji nie będzie, że scenariusza ustępstw ze strony Rosji tak jak to było w Gruzji nie będzie. Piszę o tym gdyż cały czas obserwuję rozwój sytuacji nie tylko na Ukrainie ale także w Rosji.

Wiele razy z potoku wypowiedzianych słów nie tylko prezydenta Putina można wyciągnąć jeden najważniejszy wniosek.

Rosja sprawę oczyszczania Ukrainy z nazistowskich gangów i banderowców oraz demilitaryzacji i dekomunizacji tym razem doprowadzi do samego końca.Ten obecny reżim pod dyktando USA nie ma prawa bytu. Więc rosyjska operacja wojenna na Ukrainie będzie trwała aż do powstania tam rządu przyjaznego Rosji lub do utraty podmiotu państwowości czyli zjednoczenia byłej Ukrainy z Rosją.

Rosja nie wyznaczyła sobie limitu czasu. Rosja nie dopuści by na terytorium Ukrainy lub byłej Ukrainy były bazy NATO i będzie chronić interesy głównie Rosji.

Żołnierz DRL pilnuje grupę nazistów, jest widać na rękawie ukra naszyty nazistowski znak AZOV.

Ukrainscy nazisci, jeńcy przewożeni na teren Donieckiej Republiki Ludowej.

Ciekawostka. W DRL i w ŁRL nie obowiązuje moratorium na karę śmierci !

Cel to: denazyfikacja, demilitaryzacja i dekomunizacja Ukrainy. Taki cel jest przez Rosję obrany i znając jej stanowczość i cierpliwość będzie nawet dużym kosztem wyrzeczeń i ofiar osiągnięty.

To że media na Zachodzie kłamią i wprowadzają opinię publiczną każdego dnia w błąd, np dzisiaj czytam w internecie na stronie nieuwsblad.be że na wszystkich frontach reżimowa kijowska armia wygrywa z Rosją – świadczy jedynie o żałosnej na Zachodzie uprawianej fake informacji i nie zmienia faktów, że naziści z Azovstalu, około 300, wyszli bez broni i poddali się armii DRL i żołnierzom Rosji.
To samo dotyczy terenów już wyzwolonych w okół Charkowa czy Sloviańska lub Kramatorska. Tam nie ma ukraińskich zwycięstw tam są same klęski.

Kotły z uwięzionymi ukrami się zamykają, i żadne pisane z mchu i paproci rewelacje o zwycięskich banderowcach i ich każdego dnia publikowane pobożne fake nic tu nie zmienią.

Kocioł w pobliżu Siewierodoniecka grupa 15 000-16 000 ukraińskich żołnierzy i najemników znajduje się w kotle w pobliżu Siewierodoniecka i Lisiczańska w Ługańskiej Republice Ludowej – powiedział Witalij Kisielow, wiceminister spraw wewnętrznych LPR w odpowiedzi na pytanie Channel One o to, ile wojsk wroga znajduje się na obszarach Siewierodoniecka i Łysiczańska w LRL.

Stwierdził, że celem tego banderowskiego zgrupowania ukraińskich wojskowych i najemników jest zabijanie ludności i celowe niszczenie infrastruktury cywilnej.

Dla bandyckiego reżimu w Kijowie: „Najważniejszym zadaniem jest zniszczenie infrastruktury podtrzymywania życia… Zburzyć jak najwięcej, wyrządzić krzywdę, a następnie zrzucić cały ten ciężar odbudowy na Federację Rosyjską – to jest ich zadanie. Zastraszyć ludność cywilną w taki sposób, aby przez wiele lat odczuwała strach” – oznajmił Kiselyov.

Według niego najprawdopodobniej wojskom tym nakazano nie wycofywać się. „W ten sam sposób, jak w Rubeznoje kiedy mieszkańców brano jako zakładników i jeńców: ujęci ukraińscy żołnierze mówili, że zabronili im wyjeżdżać, kazali czekać na śmierć. A wysocy dowódcy uciekli dawno temu, miesiąc temu.

„Wieś Orekhovo jest obecnie całkowicie wyzwolona przez oddziały LRL” – powiedział Filiponenko.

Warto zauważyć, że wcześniej kilka mediów informowało o konflikcie między Kancelarią błazna Ukrainy a naczelnym wodzem sił zbrojnych Ukrainy Walerijem Załużnym. Źródło w Chanel One podało, że doszło do konfliktu między Kancelarią błazna Zełenskuego a naczelnym dowódcą banderowców tzw sił zbrojnych Ukrainy w związku z tragiczną sytuacją w Siewierodoniecku i Łysiczańsku.

„Valery Zaluzhny nalega na wycofanie wojsk z miasta, aby nasza grupa nie została otoczona”, ale błazen Zełenski ma swoją wizję sytuacji – o tym napisał popularny na Ukrainie kanał Telegram Resident.

Zacytowano tam również przesłanie: „Nasze źródło podało, że Załużnyj codziennie donosił Zełenskiemu o stratach Sił Zbrojnych Ukrainy w kierunku Siewierodoniecka, dziesiątkach sztuk sprzętu i dużej liczebności żywej siły. Naczelny wódz uważa za konieczne wycofanie tej grupy do Słowiańska i Kramatorska, aby nie zostać otoczonym ”- czytamy w komunikacie.

Wielu ukraińskich ekspertów wojskowych wskazywało, że Załużny miał rację: bo odwrót pozwoli Ukrainie zachować dobrze skoordynowane jednostki. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, że Ukraina już myśli o długich bitwach pozycyjnych – powiedział we wtorek 17 maja Wiktor Andrusiw, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy.

Kryminalna bandycka junta w Kijowie wydała rozkazy mordować ludność i niszczyć cywilną infrastrukturę.

Video link: https://rutube.ru/video/7f52d846de5a2311937c495d9f40ea92/

W tej chwili tłumy bojowników azowa i wuszników [? – admin] wyłażą dosłownie jak szczury z każdej szczeliny w ruinach Azovstalu i poddają się do niewoli.

Na miejscu są duże siły wojsk DRL i Rosji i specjalne grupy Wojsk Wewnętrznych MSW DRL – biorą do niewoli całe to nazistowskie robactwo które mordowało przez 8 lat ludność cywilną i niszczyło domy, szpitale i szkoły na Donbasie.

Noc nie powstrzymała kapitulacji, Ukraińcy poddają się masowo bez zatrzymywania się. Rakiety iluminacyjne nieustannie rozjaśniają niebo, co przynajmniej w jakiś sposób ułatwia wypełzanie z podziemnych nor tych zawszonych zbrodniarzy.

To zdecydowanie koniec podziemnego nazistowskiego ukraińskiego robactwa. To kolejny koniec ukrolegendy o niezwyciężonych którzy zdobędą nie tylko Moskwę ale i Władywostok.

To całkowita klęska ukraińskich terrorystów z grupy „Azov”, która składała się z kilkudziesięciu tysięcy zwyrodnialców, wyznawców hitlerowskiego nazizmu, teraz pozostało ich rozproszonych może kilka tysięcy.

Wylazły szczury na powierzchnię brudne, wychudzone, obdarte, głodne, to żałosny widok.

A mimo to DRL i Rosja tym rannym zbrodniarzom udziela od razu na miejscu pierwszą medyczną pomoc i już ponad 50 z nich jest w szpitalach a jeszcze nie tak dawno temu ci ranni naziści – ukropy – bandyci bombardowali właśnie szpitale, zamieniali szpital w Mariupolu na fortecę i ludzi w tym dzieci brali za zakładników używając jako żywe tarcze. A do tych ludzi którzy próbowali uciec od nazistowskiej zarazy te nazistowskie szczury strzelały ludziom w plecy.

Video link: https://t.me/RVvoenkor/12627  (Transport nazistowskich jeńców przez oddział Kadyrowa do aresztu w DRL)

Monaco
https://fakty-kontra-news.nowyekran24.com

Komentarzy 20 do “Operacja specjalna Rosji vs Zachód”

 1. Magdalena said

  Musisz to wiedzieć (1416) Chcą nas z powrotem zapędzić na drzewo, mentalnie i ekonomicznie

 2. osoba prywatna said

  Rosyjski snajper w strefie specjalnej operacji wojskowej
  https://gloria.tv/post/jQZ68PmyVuzC4uqqSGi7XTvBV

 3. Carlos said

  Błąd Putina

  Paul Craig Roberts

  Prezydent Rosji Władimir Putin jest najbardziej zdemonizowaną osobą w świecie zachodnim od czasów Osamy bin Ladena i Adolfa Hitlera. Hillary Clinton mówi, że Putin jest „nowym Hitlerem”. Prezydent USA Biden mówi, że Putin jest zbyt zły, by pozwolić mu pozostać na stanowisku.

  Mimo tych twardych cech rosyjskiego przywódcy Kreml dopiero niedawno zrezygnował z negocjowania pokoju z Zachodem i ukraińską marionetką Zachodu. Rzeczywiście, nie jest jasne, czy Kreml widział jeszcze napis na ścianie. Atlantyccy integracjoniści nadal działają w Rosji i nadal są gotowi zrezygnować z rosyjskiej suwerenności na rzecz włączenia na Zachodzie. Putin wydaje się niezdolny lub niechętny do pozbycia się tych Rosjan, którzy w interesie Zachodu ograniczają rosyjską politykę zagraniczną i gospodarczą.

  Błędem Putina jest to, że jest amerykańskim liberałem uniwersyteckim z 1950 roku, wyznawcą prawa międzynarodowego, wzajemnego szacunku i współpracy, rozwiązywania konfliktów z dyplomacją. Putin i Rosja mają kłopoty, ponieważ Putin nadal wierzy w moralne zachowanie, gdy Zachód jasno dał do zrozumienia, że ​​jedyną wartością jest hegemonia USA.

  Gdyby Putin naprawdę był Nowym Hitlerem, nie byłoby ani Ukrainy, ani Europy, a prawdopodobnie nie byłoby USA.

  Historia akceptowania przez Putina zachodnich prowokacji zapobiegła Armagedonowi, prowadząc nas do niego. Niezwykła powolność Kremla w rozpoznawaniu zagrożenia i podejmowaniu jakichkolwiek działań w celu przeciwdziałania zagrożeniu nauczyła Waszyngton i jego marionetki, że Rosja nie ma czerwonych linii.

  W konsekwencji wiele zostało przekroczonych. Rosja narzeka, ale robi niewiele lub nic. W rezultacie Zachód odrzuca ostrzeżenia Rosji przed wojną nuklearną jako zwykłą buntowniczość.

  Zachód nie traktuje już Rosji poważnie. Nawet małe, militarnie bezsilne państwa nie wahają się obrażać i prowokować Rosji.

  Ograniczona, powolna rosyjska interwencja we wschodniej Ukrainie pozwoliła całemu Zachodowi zaangażować się w wojnę poprzez wysyłanie broni na Ukrainę, dostarczanie Ukrainie informacji wywiadowczych do atakowania sił rosyjskich, współpracę z sankcjami Waszyngtonu i kontrolowanie narracja wojenna w interesie Ukrainy. Nie ma wątpliwości, że USA i NATO są bojownikami w wojnie z Rosją.

  Mimo ostrzeżeń Rosja nadal militarnie ignoruje ten fakt. Jak długo to może trwać?

  Grozi nam wojna nuklearna nie z powodu rosyjskiej agresji, ale z powodu ograniczonych i słabych reakcji Rosji na ekstremalne prowokacje. Zachód wywnioskował ze staromodnego liberalizmu Putina, że ​​Rosja jest słaba i można ją zepchnąć.

  Taki wniosek doprowadzi do wojny nuklearnej, o ile Rosjanie nie poddadzą się Zachodowi i nie staną się kolejną marionetką, taką jak Niemcy, Francja i Wielka Brytania

  paulcraigroberts.org

 4. Listwa said

  „bohaterowie” z Azova:
  https://t.me/RVvoenkor/12627

 5. osoba prywatna said

  Odkryto nazistowską salę tortur z torturowanym rosyjskim żołnierzem, z odciętymi nogami, niedaleko Cherson
  https://gloria.tv/post/vZ8r9qvktrcr33LZphD4BY2dL#40

 6. lewarek.pl said

  Wuszniki – od: Woorużennyje Siły Ukrainy.

 7. Marek said

  Autor artykułu nie czyta naszego Alexa, stąd jego nieuzasadniony optymizm, hehe.
  Dobra, rzućcie okiem na kokainowego prezydenta i jaką ma oddaną publiczność.
  Cocainissimo wystąpił na żywo podczas ceremonii otwarcia 75. Festiwalu Filmowego w Cannes:
  https://vk.com/video-177565509_456243160

 8. Mietek said

  Po wyrokach zkazujących, zaraz wysyłać bandytów do łagrów, na północ Rosji, tam jest sporo inwestycji, w tym trudnym klimacie, jak budowa torów kolejowych, budowa dróg, itp, na ucieczkę szans żadnych, a przemyśleń im starczy na całe życie, przynajmniej do czegoś się przysłużą.

 9. osoba prywatna said

  Dżordż Busz.
  https://vk.com/video/@sharanvideo?z=video-177565509_456243159%2Fpl_-177565509_-2

 10. Marek said

  Ukry gdzieś w jewropie robią spektakl, hehe
  https://vk.com/video/@sharanvideo?z=video-177565509_456243142%2Fclub177565509%2Fpl_-177565509_-2

 11. lewarek.pl said

  8.
  Z tymi ukraińskimi jeńcami to nie taka prosta sprawa. Ukraińcy trzymają rosyjskich jeńców. Oni nie maja ich gdzie wysłać, więc mogą poczęstować ich kulą.

 12. Aro said

  Mimo że nie podzielam opinii mediów głównego nurtu to ten styl pisania mnie odstrasza! Bardzo ale to bardzo śmierdzi propagandą. Wydaje się też bardzo mało obiektywny.

 13. Mietek said

  Narracja się zmieniła.

 14. Mietek said

  Senator Pushkov: Zachód będzie zmuszony pogodzić się z nową rzeczywistością na Ukrainie..

  Aleksey Pushkov, przewodniczący Komisji Rady Federacji ds. Polityki Informacyjnej i Interakcji z Mediami, zauważa, że ​​Zachód coraz częściej domaga się porozumienia z Rosją dokładnie na warunkach, które sam od dawna oferował: specjalny status i autonomia dla Donbasu; neutralna Ukraina poza NATO; stworzenie europejskiej architektury bezpieczeństwa „z uwzględnieniem obaw Federacji Rosyjskiej”.

  Putin: Wydarzenia na Ukrainie są związane z nieprzemyślaną polityką Zachodu

  Jak senator zauważył w swoim Telegramie, właśnie tego Moskwa przez te wszystkie lata wytrwale i pokojowo szukała. 

  Jednak odpowiedzią było głośne „Nie!”. „Teraz proponują, że cofną się o sześć miesięcy”, napisał Puszkow, zauważając, że pociąg historii już odjechał, a sytuacja dramatycznie się zmieniła. 

  Teraz na sytuację wpływają sankcje antyrosyjskie, kurs przystąpienia Szwecji i Finlandii do NATO, utrata kontroli przez Kijów nad częścią swojego terytorium.

  Według Puszkawa, szukając wyjścia z kryzysu, zachodni politycy i politolodzy wychodzą z rzeczywistości wczorajszej, ale nie dzisiejszej, bardzo spóźnieni w postrzeganiu biegu wydarzeń. 

  A potem zmuszeni są do poddania się nowej rzeczywistości – nie tej, w której żyją, ale takiej, która wyprzedza ich myśli i działania – zauważył senator.

 15. revers said

  Telegram „Guterres zaproponował złagodzenie sankcji wobec Rosji ze względu na eksport zboża z Ukrainy.

  ⚡️Sekretarz Generalny ONZ António Guterres negocjuje powrót rosyjskich i białoruskich nawozów potasowych na rynki światowe w zamian za wznowienie eksportu zboża z portów ukraińskich.

  🤷‍♂️Europa poważnie obawia się więc o swoje bezpieczeństwo żywnościowe w najbliższej przyszłości. Ani słowa o Ukrainie. Nikogo nie obchodzi, jak kraj, w którym z powodu działań wojennych nie rozpoczęto jeszcze sezonu siewnego, poradzi sobie z głodem.
  🤔Najwyraźniej najbardziej przedsiębiorcze kraje będą mogły w końcu sprzedawać Ukrainie to samo zboże, ale po zupełnie innych cenach.”

  Ale robia swoje zachodnie ziomki, jak w czasach irackich ograniczajac do minimum mozliwosc dystrybucji z Rosji towarow i pozyskania tanich zrodel energii.

  Wtedy klan szefcia mafii onzetowskiej Anal i jego syn robili miliony na dostawy lekarstw, zywnosci do zniszczonego wojna i dotknietego sankacjami Iraku.

  Do tego makron robi juz za Napoleonka podswuwajac na wschod do Rumuni swoje wyrzutnie rakietowe, to samo scholz robi za malego adolfka wprowadzajac na Ukraine coraz bardziej zawansowana bron, chodzi o mobilne niemieckie wyrzutnie rakietowe, ktore swego czasu czesto bylo widac w niemczech wschodnich na austostradach podczas zmiany lokalizacji.

 16. revers said

  Nie jesteśmy idiotami…

  Miedwiediew, wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji, o sytuacji ze zbożem i dostawami z Rosji:

  „To nielogiczne: z jednej strony nakładają na nas szalone sankcje, a z drugiej domagają się dostaw żywności. To nie działa w ten sposób, nie jesteśmy idiotami”.

 17. Maverick said

  Kawał o literce „Z” Pietrzak powinien dodać do swojego repertuaru.

 18. Sebastian said

  Maxim Grigoriev: Głównym zbrodniarzem wojennym jest Zełenski

  „Ludzie opowiadają, jak bojownicy Azowa na ich oczach zabijali cywilów, ich dzieci, krewnych. Dokonano tego na bezpośrednie polecenie wojskowo-politycznego kierownictwa Ukrainy” – powiedział w wywiadzie dla gazety VZGLYAD działacz społeczny Maxim Grigoriev. Jest przekonany, że osoby zaangażowane w sprawę dowolnej rangi, poczynając od prezydenta Zełenskiego, powinny trafić do przyszłego trybunału dla ukraińskich przestępców.

  Szef Donieckiej Republiki Ludowej (DPR) Denis Pushilin domagał się powołania trybunału dla wydanego „Azowa” (członków nacjonalistycznego pułku „Azow”, przeciwko którego bojownikom wszczęto sprawy karne w Rosji). „Jeśli chodzi o zbrodniarzy wojennych i tych, którzy są nacjonalistami, ich los, jeśli złożyli broń, powinien rozstrzygnąć sąd. Nieważne, jak grają z niektórymi, znam różne opinie, emocje – jeśli wróg złożył broń, o losie decyduje sąd. Jeśli to nazistowski zbrodniarz, to jest to trybunał” – powiedział Pushilin.

  Z kolei szefowa MSZ DRL Natalia Nikonorova powiedziała Kommiersantowi , że „Azowici” będą sądzeni przez międzynarodowy trybunał z udziałem zarówno republik Donbasu, jak i Rosji. Według niej odpowiednie prace już trwają, wyniki zostaną ogłoszone osobno. „Wszystko jest rejestrowane, jest już interakcja (między organami Rosji, a także DRL i LPR)” – powiedziała Nikonorova.

  Na ławie oskarżonych znajdą się przede wszystkim winni zabijania i ostrzeliwania ludności cywilnej, narastania fali neonazizmu, tworzenia obozów koncentracyjnych i więzień dla tortur oraz represji wobec Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej i UPC. Te i inne fakty zbiera Międzynarodowy Trybunał Publiczny dla Ukrainy, który powstał wiosną tego roku po międzynarodowej konferencji z udziałem 20 krajów, Rady Praw Człowieka i Izby Publicznej Rosji.

  Szef Międzynarodowego Trybunału Publicznego dla Ukrainy, członek Izby Publicznej Rosji Maxim Grigoriev opowiedział, jak i za co powinni być sądzeni ukraińscy zbrodniarze nazistowscy.

  VZGLYAD: Maxim Sergeevich, gdzie i jak odbędzie się trybunał?

  Maxim Grigoriev: Niestety, zgodnie z doświadczeniem naszego Międzynarodowego Trybunału Publicznego ds. Ukrainy, jest tak wiele ofiar i świadków zbrodni, że jest wiele miejsc, w których może się odbyć trybunał. Mogą to być miasta na wyzwolonych terytoriach Ukrainy, DRL, ŁRL lub miasta w Rosji, gdzie jest wielu uchodźców, którzy ucierpieli z rąk nazistów. Dlatego możemy mówić nie o jednym, ale o kilku procesach. Tylko w Mariupolu dziesiątki tysięcy ludzi ucierpiało z powodu działań reżimu Zełenskiego.

  VZGLYAD: Jaki będzie status tego trybunału? Czy zgodzą się z jego wynikami na Zachodzie?

  M. G.: Oczywiście nikt nie myśli, że na tym etapie w trybunale będą uczestniczyć kraje zachodnie, bo to one ponoszą bezpośrednią odpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez ukraińskich nazistów. Stany Zjednoczone i kraje europejskie tuszują działania reżimu kijowskiego, sponsorują i bezpośrednio go wspierają, przekazują broń, za pomocą której Siły Zbrojne Ukrainy zabijają cywilów. W to wszystko zaangażowani są pracownicy zachodnich służb wywiadowczych, instruktorzy, personel wojskowy krajów NATO. Jednak wysiłki Rosji, DRL i ŁRL wystarczą, by ukarać przestępców i przeprowadzić procesy.

  VZGLYAD: Czy Ukraińcy będą mogli uczestniczyć w tych trybunałach po stronie prokuratury i świadków?

  MG: Nie mam wątpliwości, że mieszkańcy Ukrainy ocenią to, co się dzieje. Procesy sądowe wkrótce rozpoczną się na wyzwolonych terytoriach. Doświadczenia historyczne pokazują, że ideologia nacjonalizmu ukraińskiego, który jest właściwie jedną z odmian faszyzmu, nigdy nie mogła uzyskać poparcia narodu ukraińskiego i stać się dominującą przy braku wsparcia zewnętrznego. Kiedyś ta ideologia opierała się na Polsce, a potem na wojskach austro-węgierskich i niemieckich w I wojnie światowej. Następnie – do wojsk faszystowskich w czasie II wojny światowej, a potem – do USA i Wielkiej Brytanii.

  Przypomnę, że już po 1945 roku ukraińscy nacjonaliści zabili na terytorium Ukrainy ponad 30 tysięcy osób – prawie wszyscy byli cywilami. Teraz znów polegają na wsparciu Zachodu. Ale w przypadkach, gdy to poparcie się kończy, nacjonaliści szybko tracą władzę. Dlatego mieszkańcy różnych społeczności żyjących na Ukrainie nadal będą oceniać przestępczą działalność kijowskiego reżimu.

  VZGLYAD: Jak prowadzone jest śledztwo na obecnym etapie? A co najważniejsze, kto będzie sędzią?

  M.G.: Widzimy, jak śledczy LPR i DPR aktywnie pracują w Donbasie, badając zbrodnie ukraińskich nazistów. W rzeczywistości pozwy są już wszczynane w Rosji, w DRL i ŁRL. Dodam też, że w różnych krajach jest wielu przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, ludzi uczciwych i niezależnych, którzy wypowiadają się i uczestniczą w naszym publicznym Międzynarodowym Trybunale. W prace te zaangażowane jest ponad 20 krajów, w tym działacze na rzecz praw człowieka i dziennikarze. Dlatego też w pracach trybunału wezmą udział także przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego z różnych krajów.

  W tym temacie
  Największa hańba narodowa jest ukrywana przed Ukraińcami
  Zbrodnie Sił Zbrojnych Ukrainy na ludności cywilnej doprowadzą do upadku Ukrainy
  Plan dotarcia Azowa do granicy z Rosją należy do Stanów Zjednoczonych

  VZGLYAD: Kogo Twoim zdaniem należy uznać za zbrodniarza wojennego? Dowódcy bojowników czy ci, którzy wykonują ich rozkazy?
  M.G.: Oba. Tylko nasza organizacja przesłuchała setki ofiar, świadków zbrodni. Nie przyjmuję danych organów śledczych Federacji Rosyjskiej, DRL i ŁRL. Ludzie opowiadają, jak na ich oczach bojownicy z Azowa zabijali cywilów, rozstrzeliwali ich dzieci i krewnych. Dlatego każdy musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Co do Azowa, to w zeszłym roku zwróciłem się do Prokuratury Generalnej Federacji Rosyjskiej z prośbą o uznanie tego pułku za ekstremistyczną organizację terrorystyczną. Nie mam wątpliwości, że wszyscy członkowie Azowa to przestępcy. Jeśli chodzi o Siły Zbrojne Ukrainy, tutaj mówimy o konkretnych przestępcach. Jest ich dość dużo, zbrodnie popełniali nie tylko dowódcy, tak naprawdę zrobili to zwykli ukraińscy żołnierze.

  Wszystko to wymaga zbadania. Kobiety i dzieci zabijali konkretni żołnierze, a nie dowódcy. Chociaż zrobiono to na bezpośrednie polecenie wojskowo-politycznego kierownictwa Ukrainy. Nie mam wątpliwości, że głównym zbrodniarzem wojennym jest prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Tak uważają również mieszkańcy Mariupola i wielu innych osiedli Ukrainy. W wywiadach , które prowadzimy , Ukraińcy wprost mówią, że Zełenski i dowództwo wojskowe są w równym stopniu przestępcami. Muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

  VZGLYAD: Czy oskarżonym może grozić kara śmierci przewidziana w kodeksie karnym DRL?

  M.G.: Z prawnego punktu widzenia jest to możliwe. Ale z praktycznego punktu widzenia musi to być skorelowane z dotkliwością popełnionych zbrodni. Jeśli konkretna osoba celowo zabiła kobiety, osoby starsze i dzieci, ta kwestia jest zasadna do omówienia.

  VZGLYAD: A ogólnie, Pana zdaniem, po co nam trybunał, skoro istnieją standardowe procedury sądowe w celu postawienia przestępców przed wymiarem sprawiedliwości?

  MG: Nie ma wielu przykładów trybunałów międzynarodowych na świecie. Z prawnego punktu widzenia najbardziej znanym jest Trybunał Norymberski. Ale były też inne trybunały, które również mogą być podstawą. Jest to ważne dla publicznego utrwalenia strasznych zbrodni. Ale co do samej procedury, w jakiej formie będzie się ona odbywać i jakie konkretnie kraje będą w niej uczestniczyć, to sprawa na najbliższą przyszłość.

  https://vz.ru/society/2022/5/20/1150303.html

 19. osoba prywatna said

 20. Maverick said

  Zapowiedź do filmiku z przekierowaniem na ruble, link w opisie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: