Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Koncepcja goni koncepcję
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
  Emilian58 o Matka skazana za zagłodzenie d…
  Emilian58 o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  angol o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Polska dostała pieniądze od UE na uchodźców! 144 mln euro, a wydamy na Ukraińców 13 mld euro.

Posted by Marucha w dniu 2022-05-19 (Czwartek)

Komisja Europejska przyznała Polsce 144,6 mln euro na pomoc dla uchodźców. To część z 248 mln euro z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji na wsparcie dla pięciu krajów.

Przyznane środki Polska może wykorzystać na natychmiastową pomoc, a więc na żywność, transport i zakwaterowanie dla uchodźców – donoszą media. To pieniądze zadeklarowane przez KE podczas konferencji darczyńców, która odbyła się w Warszawie 9 kwietnia.

KE zobowiązała się wtedy do przeznaczenia do 400 mln euro wsparcia dla uchodźców z Ukrainy dla krajów, które najbardziej zaangażowały się w pomoc. Polska otrzymała największą część tej kwoty. Rumunia otrzymała 39 mln euro, Czechy 27 mln euro, Węgry 21 mln euro, a Słowacja 15 mln euro.

Tymczasem nawet 13 mld euro Polska będzie musiała wydać na ukraińskich uchodźców w ciągu roku – wynika z wyliczeń „Rzeczpospolitej”. Tyle wydamy, jeśli Ukraińcy nie zdecydują się wrócić do siebie lub wyjechać do innych państw UE.

Jak widać przyznana kwota jest kroplą w morzu potrzeb. Internauci zdążyli już dosadnie skomentować przyznaną Polsce kwotę. „Będzie na miesiąc 500+ dla Ukraińców” – napisała internautka. [Zabraknie! 700 tys, po 500 zł to 350 milionów – admin]

https://prawy.pl

Jak trzeba, to Polak odda ukraińskiemu bratu obydwie swoje nerki.
Admin

Komentarzy 8 do “Polska dostała pieniądze od UE na uchodźców! 144 mln euro, a wydamy na Ukraińców 13 mld euro.”

 1. Kojak said

  Niestety ale Polacy to narod glupkow i idiotow ! Juz nie moge sluchac tych polskich debili jazgoczacych bez przerwy ze Putin to zbrodniarz i bandyta a Ukry to takie przeciez biedactwa ktore padly ofiara Ruskich bandytow Chyba Panu Bogu zdarzyl sie wypadek przy pracy ze stworzyl polskich glupkow ,cepow i chamow

 2. Mietek said

  Krótko mówiąc, wincyj sankcji.
  Jeszcze rok i pisowska Polska pójdzie z torbami..

  JESZCZE KILKA SANKCJI POPROSZĘ: PUTIN POKAZAŁ ZACHODOWI ROSYJSKI CUD..

  Brytyjski magazyn The Economist jest zdumiony: mimo wprowadzenia najostrzejszych sankcji wobec Rosji, rosyjski bilans handlowy nie tylko nie wygląda na kryzys, ale wręcz przeciwnie, znacznie się poprawił.

   Zmniejszył się import, a eksport pozostał na tym samym poziomie. 

  Według analityków w najbliższym czasie bilans handlowy osiągnie szczytowe wartości. 

  W 2022 roku nadwyżka handlowa Rosji sięgnie 250 miliardów dolarów, ponad dwukrotnie więcej niż w 2021 roku. 

  Oczywistym staje się, że polityka sankcji USA i UE wyczerpała się, a dalsze straty poniosą same kraje
  zachodnie.

  Strategia sankcji zbiorowego Zachodu wyraźnie przechodzi kryzys gatunkowy. 

  Szczerze mówiąc, ten zestaw narzędzi nigdy nie był zbyt skuteczny. Tak, ograniczenia ekonomiczne mogą spowolnić rozwój państwa, skomplikować jego życie, ale z reguły nie są w stanie osiągnąć swojego celu – zmiany reżimu na bardziej lojalny lub doprowadzenia kraju na skraj katastrofy . 

  Iran żyje pod sankcjami od 1979 roku i nadal stoi twardo, broniąc swojej suwerenności i własnego kursu. Kuba jest pod restrykcjami USA od 1960 roku, ale wyspą nadal rządzą komuniści. Lista jest długa: Białoruś, Wenezuela, Korea Północna, Syria…

  Niespodzianka handlowa dla Zachodu

  Rosja to gracz na zupełnie innym poziomie geopolitycznym. 

  Krytycy naszego kraju i liberalni propagandyści lubią mówić, że jesteśmy tylko 3% światowej gospodarki. Naprawdę jest. Dzisiejsza Rosja to nie Związek Radziecki, ale nawet trzyprocentowy udział ludzkości jest bardzo znaczący, zwłaszcza biorąc pod uwagę wagę rosyjskich nośników energii i innych ważnych surowców na rynku międzynarodowym. Mimo najostrzejszych sankcji Moskwa nadal prowadzi specjalną operację wojskową mającą na celu denazizację i demilitaryzację Ukrainy. 

  Nie ma wątpliwości, że jego cele zostaną osiągnięte.

  Jednocześnie Rosja wykazuje doskonałe wyniki w szeregu wskaźników makroekonomicznych i makrofinansowych, których nie mogą nie zauważyć nawet zachodni eksperci. 

  Niedawno brytyjski magazyn The Economist opublikował artykuł pod wymownym tytułem „Rosja jest na drodze do rekordowej nadwyżki handlowej”.

  Import spadł z powodu sankcji rosyjskim konsumentom i firmom utrudniło się kupowanie zachodnich towarów. Jednocześnie przetrwał eksport, sankcje nie ingerują w dostawy ropy i gazu do reszty świata, a rosnące ceny energii zwiększyły dochody Moskwy,

  Analitycy Foggy Albion uważają, że import towarów zmniejszył się o 44%, podczas gdy eksport wzrósł o 8%. W 2022 r. bilans handlowy Rosji może osiągnąć rekordowe 250 miliardów dolarów, co jest bezprecedensowe we współczesnej historii Rosji. 

  To ponad dwa razy więcej niż w 2021 roku. Co więcej, sytuacji nie uratuje nawet wprowadzenie całkowitego embarga na zakup rosyjskiej ropy przez Unię Europejską. Po pierwsze, w każdym razie będzie to etapowe, a po drugie, ich wpływ będzie odczuwalny dopiero do 2023 roku.

  A do tego czasu Putin zgromadzi miliardy na dalszą walkę, pisze The Economist, przyznając, że sankcje Stanów Zjednoczonych Ameryki i Unii Europejskiej w rzeczywistości osiągnęły już swój pułap.

  Wcześniej amerykańska agencja informacyjna Bloomberg zaalarmowała z powodu silnego wzrostu dostaw rosyjskiej ropy naftowej. Od początku 2022 r. eksport czarnego złota wzrósł od razu o 50%. Nie pomogła presja Waszyngtonu, Londynu i Brukseli na Indie i Chiny. 

  Tygrysy azjatyckie nadal wykorzystują sprzyjające warunki rynkowe, zwiększając zakupy. Na tle nienormalnie wysokich cen rynkowych bierzemy wolumeny.

  Więc co?

  Oczywiście dodatni bilans handlowy to plus dla Rosji. Niemniej jednak, aby dokonać poważnego przełomu przemysłowego i high-tech, nasz kraj potrzebuje krytycznego importu – komponentów, chipów i tak dalej. Niestety, teraz zakup całego niezbędnego asortymentu towarów jest ograniczony. Będziemy musieli stworzyć inne łańcuchy dostaw i wybrać wszystko, co jest wymagane w Chinach, Indiach, Wietnamie, Turcji, Indonezji i innych krajach, które odmówiły nałożenia nielegalnych sankcji antyrosyjskich.

  Jak napisał wcześniej pierwszy rosyjski kanał telewizyjny Tsargrad, pełnoprawna substytucja importu, co dziwne, jest niemożliwa bez importu . W końcu nawet sowiecka industrializacja lat 30. XX wieku była w dużej mierze realizowana przy pomocy zachodnich specjalistów i zachodnich technologii. Siemens-Schuckertwerke AG, General Electric, Albert Kahn, Inc. i wiele innych w znacznym stopniu przyczyniło się do przejścia ZSRR ze statusu potęgi rolnej do potęgi przemysłowej. To samo dotyczy industrializacji za cesarza Mikołaja II (kapitał francuski, niemiecki i brytyjski odegrał ważną rolę w rozwoju krajowego przemysłu). Najważniejsze jest, aby kupić to, czego naprawdę potrzebujemy, i utrzymywać proces pod ścisłą kontrolą specjalnie powołanego organu planującego.

  https://m-spb.tsargrad.tv/articles/eshhe-nemnogo-sankcij-pozhalujsta-putin-pokazal-zapadu-russkoe-chudo_547040

 3. Magdalena said

  I fantastycznie!

  Kraina ponad wszystko!

  A ta forsa i tak w niczym nie zrekompensuje wielowiekowych krzywd i ucisku zadanego przez polskich Panów!

  p.s. Krakiv też wam wezmą!
  O ile Yezusek Narodów sam wcześniej wspaniałomyślnie nie odda. Przecież brate poniosło straty na wschodzie, więc musi to sobie zrekompensować na zachodzie.

 4. revers said

  jak na razie Mateuszek sobie radzi, wdajac w transzch 2 mld. obligacje dlugoterminowe, a potem skupuje je.

  to samo robii unia za Drozdim wydajac 10 mld euro transze w obligacjach , a potem skupuje je. Taka ok. 10 mld transza trafila w pozyczkach stabilizacyjnych dla Ukrainy.

  ma sie ten gest z proznych sprzedazy i skupu obligacji.

  Tylko uro jakos leci na pysk w stosunku do dolara, inne wskazniki gospodarcze jak zadluzenie, inflacja, bip, tez nie napawaja Szumanowskaa radoscia „Ody do bogactwa”.

 5. Magdalena said

  „Ukraina jest ważniejsza!”

  ▪️ W amerykańskich kreskówkach pomoc Zelenskiemu jest zestawiona z brakiem pokarmu dla dzieci w kraju.”

  https://t.me/ndp_pl/8470

 6. Ramirez said

  Rozumiecie już, dlaczego od wielu lat Rządowe Szczekaczki ujadają na Rosję i Białoruś? Absurdalną nienawiścią i pogardą.
  Po to, żeby w dorastające dzieci wdrukować odruchy warunkowe.
  Jest marchewka (dla mózgu) – poklepanie po pleckach ze słowami „jesteś oj fajny”.
  I jest tez kij – znieważanie i poniżanie – jakby ktoś miał jakieś wątpliwości.
  Żadne dziecko nie chce stać tam gdzie ci wyzywani od ‚ruskich onuc’.
  Ten mechanizm jest stosowany bardzo szeroko, tak się modeluje całe społeczeństwo.
  Modeluje na zgraję przygłupów.
  Emocjonalnych histeryków.
  Tak oto przerobiono Polaków na polaczków.

 7. rafał said

  . ..WIDZĘ WŚRÓD TUTEJSZYCH KOMENTATORÓW ,PISANIE PIESZCZOT – MATEUSZEK ,ZAMIAST ,,ŻYDOWSKI OKUPANT,, OKUPANT,, ,,GNĘBICIELE POLSKI,, TUTEJSZE TOWARZYSTWO CZĘSTO ROBI W GACIE .ROZUMIEM OBAWY ALE STRACH NALEŻY WYPRZEDZAĆ ……………..

  ————-
  Nie wiem, ile razy już Pan wysyłał na forum te brednie.
  Czy mam Pana zbanować?
  Admin

 8. Inkwizytor said

  Całkiem niepotrzebnie, przecież Przygłup stwierdził, ze Ukropolin nie będzie chodził po prośbie do UE.A co nie stać Poliniaków ? Stać niech więc płacą.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: