Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  How Too Ansys (@Ansy… o Szczytowanie przed dołowaniem
  corintians o Koncepcja goni koncepcję
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  Emilian58 o Gaz za ruble, kto przegra…
  kontra o Jad węża w „Desideratio deside…
  bryś o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Szczytowanie przed dołowaniem
  Olo o Szczytowanie przed dołowaniem
  osoba prywatna o Wolne tematy (48 – …
  Emilian58 o Rozmowy małżeńskie Wielomskich…
  mironik o Wolne tematy (48 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (48 – …
  Mietek o Gaz za ruble, kto przegra…
  Emilian58 o Matka skazana za zagłodzenie d…
  Emilian58 o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Spiegel: Rosja musi być siłą zmuszona do przyjęcia światowego porządku

Posted by Marucha w dniu 2022-05-19 (Czwartek)

Niemieccy analitycy polityczni nadal wierzą, że zjednoczenie Zachodu pomoże Europie przeciwstawić się Rosji. Tymczasem światowy kryzys jest na wyciągnięcie ręki, ale retoryka pozostaje niezmieniona, a wnioski nie są oczywiste dla Europejczyków.

Henrik Müller, profesor ekonomii politycznej, wyróżnił się już na tym polu bardziej niż inni, dziękując Bidenowi za „uratowanie Europy”. W swoim artykule w „Spieglu” Muller zauważa, że porządek zachodni dobiega końca. Nie jest to środowisko, w którym mogą rozwijać się normalne modele biznesowe.

Analityk zauważa, że w pierwszej kolejności ucierpią kraje rozwijające się. Ale UE już doprowadziła do podwyżki cen i całkiem konkretnej inflacji. Powodem tego były działania militarne Rosji na Ukrainie – powiedział Müller. Europa musiała zaakceptować spadek dostaw gazu z Rosji jako fakt, ale stara się kontrolować sytuację.

Powiedział, że w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie przedstawicieli rządów państw G7, na którym prawdopodobnie zostanie podjęta decyzja o zalaniu Ukrainy pieniędzmi i bronią. Nie proponuje się żadnego dyplomatycznego rozwiązania konfliktu, ani też nie mówi się o tym, że to Zachód wywołał wojnę.

Autor uparcie lansuje pogląd, że winę za to, co się stało, ponosi Rosja, i wzywa Europę do większej jedności w obliczu wroga. Woli nie zastanawiać się nad tym, że wróg jest tworem własnych lęków UE.

Poza tym chodzi o pieniądze. UE nie chroni nawet wizerunku, ale poziom życia. Czyni to jednak w bardzo samobójczy sposób. Müller przypomniał, że wszystko sprowadza się do ekonomii, a obecny kryzys nie jest tu wyjątkiem.

Brytyjski ekonomista John Maynard Keynes napisał kiedyś, odnosząc się do okresu po I wojnie światowej, że „wyjątkowa era postępu gospodarczego” dobiegła końca i nic nie jest w stanie jej zastąpić. Istnieje ryzyko, że sytuacja powtórzy się nie po raz pierwszy i nie po raz drugi.

Już po II wojnie światowej Amerykanie ogłosili się strażnikami porządku w zachodniej części świata. Stopniowo wszyscy przyzwyczaili się do zasad i nawiązali kontakty nawet z krajami potencjalnie niebezpiecznymi dla Zachodu, takimi jak Chiny i Rosja – ubolewa Müller. Dziś wyniki nie są dla nikogo satysfakcjonujące.

To właśnie powszechna globalizacja postawiła gospodarkę na piedestale. Koncerny międzynarodowe rozszerzyły swoją działalność i stały się potężnymi graczami na arenie międzynarodowej, zyskując większe wpływy, niż kraje UE.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos regularnie staje się celem pielgrzymek możnych. Plan zakładał, że największe osobistości medialne świata będą się kontaktować poza państwami i instytucjami, a sieci te stworzą globalne rządy samych „dostojników” – zauważa Müller. Jest to pomysł frywolny, ale profesor ekonomii politycznej nie widzi w nim nic złego. Widzi jednak coś złego w działaniach Rosji.

Innymi słowy, UE pokazuje, że wyznaje kult brutalnej siły. Po raz kolejny głównymi graczami stały się państwa. Z punktu widzenia UE Rosja bezwzględnie łamie prawo międzynarodowe. W rzeczywistości cały problem polega na tym, że Rosja nie chce się wpisać w scenariusz, jaki przygotował dla niej „cywilizowany świat”.

Świat ten jest również niezadowolony z faktu, że kraje o miliardowych obrotach, takie jak Chiny i Indie, praktycznie poparły „nieuprawnioną” Rosję.

Fakt, że G7 i Zachód nie są w stanie wyegzekwować starego porządku świata, przygnębia profesora. Dochodzi do wniosku, że to Rosja ponosi winę za upadek fundamentów zachodniego dobrobytu. UE niewiele obchodzi, czyim kosztem to wszystko się dzieje od dziesięcioleci.

Müller wychodzi z założenia, że Rosja narusza granice innych państw. Nie wspomina o Kosowie, ale o Ukrainie mówi się bez końca. Müller pisze, że w przypadku zwycięstwa Rosji fundamenty, na których stoi gospodarka, w końcu się zawalą.

Według niego demokracja i wolność są wartościami wyższymi niż obroty i zyski. Wielkie korporacje muszą więc ponosić społeczną i polityczną odpowiedzialność we wspólnej sprawie. W praktyce oznacza to zerwanie wszelkich więzi i wycofanie się z rynku, co wiąże się z utratą zysków. To jedyny sposób, aby pokonać Rosję – podsumował profesor.

Aleksander Sztorm
https://www.pravda.ru

Komentarzy 36 do “Spiegel: Rosja musi być siłą zmuszona do przyjęcia światowego porządku”

 1. Kojak said

  Muller ? Brak slow zeby ta bezczelna zydoszwabska kurwe opluc i napietnowac .,, Demokracja i wolnosc sa wartosciami ,,- powiada ten zydowski gnoj i bydlak . Oczywiscie symbolem tych wartosci i sa rzady pogrobowcow zbrodniarzy i bandziorow z UPA rzadzacych Ukrainu ! Hitler ze Stalinem w piekle przewracaja sie ze smiechu !

 2. Carlos said

  Ręka żydowska w III wojnie światowej
  Wolność słowa kontra katastrofa
  THOMAS DALTON • 18 MAJA 2022 R.• 5100 SŁÓW • 93 COMMENTS • ODPOWIEDZ
  Ćwierkać
  Reddit
  1
  Udział
  Udział
  634
  E-mail
  Wydrukować
  Więcej
  635AKCJE

  Dzięki trwającemu konfliktowi na Ukrainie rzeczywiście wydaje się, że pędzimy na oślep w wielką wojnę – być może III wojnę światową, być może pierwszą na świecie (i być może ostatnią) wojnę nuklearną. Przywódcy Ukrainy i ich zachodni poplecznicy wydają się być zdeterminowani, by walczyć do ostatniego człowieka, a Władimir Putin, jako oldschoolowy Wojownik Zimnej Krainy, wydaje się być równie zdeterminowany, by iść naprzód, aż do osiągnięcia „zwycięstwa”. Sprawa wydaje się beznadziejna dla Ukrainy, która nie może racjonalnie oczekiwać zwycięstwa w przedłużającym się konflikcie z jedną z największych sił zbrojnych na Ziemi. W najlepszym razie mogą wykrwawiać Rosję przez miesiące lub lata, ale tylko za cenę masowego upuszczania krwi. Wydaje się, że Ukraina będzie w tej walce przegrana, bez względu na to, co nadejdzie.

  W zachodnich mediach mamy do czynienia z niezwykle uproszczoną fabułą: Putin jest złym podżegaczem wojennym, który po prostu chce rozszerzyć terytorium Rosji; w tym celu wykorzystuje wydarzenia na Ukrainie, rozmieszczając swoje wojska pod pretekstem wsparcia rosyjskojęzycznych obwodów Ługańska i Doniecka w Donbasie we wschodniej Ukrainie. Ale to tylko przykrywka, jak mówią, dla jego szalonego dążenia do odbudowy imperium rosyjskiego. W dążeniu do celu jest gotów zadać dowolną ilość szkód materialnych i zabić dowolną liczbę cywilów. Na szczęście, mówią nasze media, Putin do tej pory był w dużej mierze powstrzymywany; dzielni ukraińscy bojownicy nieustannie „odzyskują” ziemię, natarcie Rosji „utknęło w martwym punkcie” i rzeczywiście Rosji wydaje się grozić utrata.

  W konsekwencji USA i ich sojusznicy muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby „pomoc” i „wsparcie” dzielnych Ukraińców i ich nękanego, ale bohaterskiego przywódcy Wołodymyra Zełenskiego. Żadna ilość pieniędzy, żaden asortyment śmiercionośnej broni, żaden wywiad wojskowy to za dużo. Podobnie jak druga wojna światowa, ta „wojna” jest bezwarunkową walką dobra ze złem; dlatego Zachód, jako moralny wzór świata, musi wznieść się, ponieść ofiarę i zapewnić zwycięstwo Dobra.

  I rzeczywiście, wsparcie finansowe tylko ze Stanów Zjednoczonych zapiera dech w piersiach: na początku maja Kongres zatwierdził pomoc w wysokości 13,6 miliarda dolarów, z czego większość na bezpośrednie wsparcie wojskowe Ukrainy. A jednak to pokryłoby koszty tylko do września. W związku z tym prezydent Biden wezwał niedawno do dodatkowego pakietu w wysokości 33 miliardów dolarów, który obejmowałby ponad 20 miliardów dolarów pomocy wojskowej i bezpieczeństwa oraz, co zaskakujące, 2,6 miliarda dolarów na „rozmieszczenie wojsk amerykańskich w regionie” w celu „chronić sojuszników NATO”. To niewiarygodne, ale Kongres zareagował zatwierdzeniem 40 miliardów dolarów , podnosząc dotychczasową łączną pomoc do54 miliardy. Z perspektywy czasu stanowi to ponad 80% rocznego budżetu obronnego Rosji wynoszącego 66 miliardów dolarów . (Dla kontrastu, Ameryka przeznacza znacznie ponad 1 bilion dolarów — czyli 1000 miliardów dolarów — rocznie na bezpośrednie i pośrednie wydatki wojskowe).

  Warto zauważyć, że takie bezwarunkowe poparcie i obrona Ukrainy jest praktycznie jednomyślnym poglądem w całym amerykańskim spektrum politycznym iw całej Europie. Prawica i lewica, konserwatyści i liberałowie, klasa robotnicza lub bogata elita, wszystkie sektory społeczeństwa są najwyraźniej zjednoczone w opozycji do złego Putina. W czasach, gdy praktycznie żaden problem nie cieszy się jednomyślnym poparciem, sprawa ukraińska jest niezwykle rzadkim przypadkiem ponadpartyjnego, wielosektorowego porozumienia. Rzadcy dysydenci – tacy jak Tucker Carlson z Fox News i garstka skrajnie prawicowych renegatów – są rutynowo atakowani jako „rosyjskie aktywa” lub „narzędzia Putina”. Nie ma miejsca na nieporozumienia, nie ma miejsca na debatę, nie wolno sprzeciwiać się poglądom.

  W rzeczywistości jest to jednak kolejny przypadek tego, co mógłbym nazwać „przekleństwem jednomyślności”: kiedy wszystkie partie w amerykańskim społeczeństwie są zjednoczone w jakimś temacie, na jakikolwiek temat, to naprawdę musimy się martwić. Tutaj wydaje się, że w rzeczywistości jest to potężne lobby żydowskie, które (ponownie) kieruje się w stronę wojny, w celu zysku i zemsty na znienawidzonym wrogu. Rzeczywiście, działa tu żydowska ręka, która może doprowadzić nas do kolejnej wojny światowej, a nawet wojny nuklearnej – takiej, która w najgorszym przypadku może oznaczać dosłowny koniec większości życia na tej planecie. Jednomyślność pojawia się, gdy wszystkie strony podlegają, na różne sposoby, żądaniom lobby, a opinia publiczna została zwiedziona, a nawet wyprana mózgowi przez skoordynowane żydowskie media, aby uwierzyła w standardową narrację.

  Najlepszym lekarstwem na tę katastrofalną sytuację jest nieograniczona wolność słowa. Lobby wie jednak o tym i dlatego podejmuje wszelkie możliwe środki w celu ograniczenia wolności słowa. Zwykle taka walka przybiera na sile i przypływa zgodnie z problemem i czasem; ale teraz sytuacja jest tragiczna. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, brak wolności słowa może być śmiertelny dla cywilizowanego społeczeństwa.

  Kontekst i rozbieg

  Aby w pełni zrozumieć żydowską rękę w konflikcie rosyjsko-ukraińskim, musimy przyjrzeć się pewnej istotnej historii. Przez wieki na ziemiach dzisiejszej Ukrainy toczyły się nieustanne walki, naprzemiennie z Polakami, Austro-Węgrami i Rosjanami. Rosja przejęła kontrolę nad większością Ukrainy pod koniec XVIII wieku i trzymała ją mniej więcej nieprzerwanie aż do rozpadu Związku Radzieckiego w 1991 roku; dlatego Putin twierdzi, że kraj jest „częścią Rosji”.

  Ze swojej strony Żydzi doświadczyli szczególnie burzliwych stosunków z Rosją, od wstrętu i odrazy do palącej nienawiści. Tak się złożyło, że Żydzi wyemigrowali do Rosji w XIX wieku, ostatecznie w liczbie około 5 milionów. Byli destrukcyjną i agitującą siłą w kraju, a tym samym zdobyli niechęć do carów Mikołaja I (panowanie 1825-1855), Aleksandra II (1855-1881, kiedy został zamordowany przez częściowo żydowski gang anarchistyczny), a zwłaszcza Mikołaja II (1894-1917) – ten ostatni został zamordowany wraz ze swoją rodziną przez gang żydowskich bolszewików w 1918 roku. Już w 1871 roku rosyjski działacz Michaił Bakunin mógł odnosić się do rosyjskich Żydów jako „jednej wyzyskującej sekty, rodzaj krwiopijców, zbiorowy pasożyt”.[1]Zabójstwo Aleksandra zapoczątkowało serię pogromów, które trwały dziesięciolecia i które przygotowały grunt pod trwającą żydowską nienawiść do wszystkiego, co rosyjskie.[2]

  Jednak dla obecnych celów możemy przejść do wyborów prezydenckich na Ukrainie w 2004 roku (zauważam, że Ukraina również ma premiera, ale w przeciwieństwie do większości krajów europejskich, ma on zazwyczaj ograniczone uprawnienia). W 2004 roku sprowadzono do „dwóch Wiktorów”: prozachodniego W. Juszczenki i prorosyjskiego W. Janukowycza. Pierwsza tura była prawie remisowa i tym samym przeszli do drugiej tury, w której Janukowycz zwyciężył o około trzy punkty procentowe. Ale pośród roszczeń o fałszowanie głosów, zachodni Ukraińcy zainicjowali „pomarańczową rewolucję” – wspieraną przez ukraiński Sąd Najwyższy – która unieważniła te wyniki i nakazała powtórną drugą turę wyborów. Za drugim razem sytuacja się odwróciła i prozachodni Juszczenko wygrał ośmioma punktami. Zachód był zachwycony, a Putin naturalnie szalony jak diabli.

  Kolejne lata były świadkami zawirowań finansowych i, jak można się było spodziewać, nieustannego nękania ze strony Rosji. W 2010 roku Ukraińcy byli gotowi na zmianę i tym razem Janukowycz z łatwością wygrał z żydowską rywalką Julią Tymoszenko – w szczególności „współprzewodniczyła pomarańczowej rewolucji”. Rosja raz była zadowolona z wyniku.

  Ale oczywiście na Zachodzie Europa i Stany Zjednoczone były bardzo niezadowolone i wkrótce rozpoczęły próby ponownego odwrócenia sytuacji. Wśród innych strategii najwyraźniej zdecydowali się wdrożyć najnowsze technologie i media społecznościowe. Tak więc w czerwcu 2011 roku dwóch czołowych dyrektorów Google – Eric Schmidt i 30-letni żydowski parweniusz Jared Cohen – pojechało odwiedzić Juliana Assange’a w Wielkiej Brytanii, który wówczas przebywał w areszcie domowym. Nawiasem mówiąc, dobrze wiadomo, że Google jest przedsiębiorstwem żydowskim, na czele którego stoją żydowscy założyciele Sergei Brin i Larry Page.[3]

  Nominalnym celem wyjazdu było przeprowadzenie badań do książki, nad którą pracowali Schmidt i Cohen, dotyczącej skrzyżowania działań politycznych i technologii – prostymi słowami, jak wzniecać rewolucje i kierować wydarzeniami w pożądanym kierunku. Jak opowiada Assange w swojej książce z 2014 r. Kiedy Google Met Wikileaks , początkowo nie był świadomy głębszych intencji i motywów swoich ankieterów. Dopiero później dowiedział się, że Schmidt miał bliskie powiązania z administracją Obamy i że Cohen aktywnie pracował nad politycznymi wstrząsami. Jak pisał Assange: „Jared Cohen można cierpko nazwać »dyrektorem zmiany reżimu« Google’a”. Ich bezpośrednimi celami byli Janukowycz na Ukrainie i Assad w Syrii.

  Na początku 2013 roku ambasada amerykańska w Kijowie szkoliła prawicowych nacjonalistów ukraińskich, jak przeprowadzić ukierunkowaną rewoltę przeciwko Janukowyczowi. Już niedługo będą mieli swoją szansę.

  Pod koniec 2013 r. Janukowycz zdecydował się odrzucić sponsorowaną przez UE pożyczkę MFW, ze wszystkimi zwykłymi paskudnymi zobowiązaniami, na rzecz porównywalnej pożyczki z Rosji bez żadnych zobowiązań. To pozorne odejście od Europy w kierunku Rosji było nominalnym impulsem do rozpoczęcia akcji protestacyjnych. W ten sposób rozpoczęło się „Powstanie Majdanu”, kierowane w dużej mierze przez dwie skrajne grupy nacjonalistyczne: Swobodę i Prawy Sektor.[4]Protesty trwały prawie trzy miesiące, stopniowo nabierając intensywności; w znaczących zamieszkach pod koniec około 100 protestujących i 13 policjantów zostało zastrzelonych.

  Gdy Powstanie osiągnęło szczyt, co najmniej jedna amerykańska Żydówka była bardzo zainteresowana: Victorią Nuland. Jako asystent sekretarza stanu Obamy (najpierw za Hillary Clinton, a potem za pół-Żyda Johna Kerry’ego), Nuland miał bezpośredni nadzór nad wydarzeniami w Europie Wschodniej.[5]A dla niej to było osobiste; jej ojciec, Sherwin Nuland (ur. Shepsel Nudelman), był ukraińskim Żydem. Zależało jej na wyrzuceniu prorosyjskiego Janukowycza z władzy i zastąpieniu go przyjaznym dla Zachodu, przyjaznym Żydom substytutem. I miała na myśli kogoś konkretnego: Arsenij Jaceniuk. 27 stycznia 2014 r., gdy zamieszki osiągnęły szczyt, Nuland zadzwonił do amerykańskiego ambasadora na Ukrainie, Jeffa Pyatta, aby pilnie omówić tę sprawę. Nuland nie zadawała żadnych ciosów: „Yats” był jej mężczyzną. Wiemy o tym, ponieważ połączenie zostało najwyraźniej podsłuchane, a dialog został później opublikowany na Youtube. Oto krótki fragment:

  Nuland: Myślę, że Yats to facet, który ma doświadczenie ekonomiczne, doświadczenie w rządzeniu. On jest… tym, czego potrzebuje, jest Klitsch i Tyahnybok na zewnątrz. Wiesz, że musi z nimi rozmawiać cztery razy w tygodniu. Po prostu myślę, że Klitsch wejdzie… będzie na tym poziomie, pracując dla Yatseniuka, to po prostu nie zadziała.

  Pyatt: Tak, nie, myślę, że to prawda. OK. Dobry. Czy chcesz, żebyśmy w następnym kroku ułożyli z nim rozmowę? […]

  Nuland: OK, dobrze. Jestem szczęśliwy. Może skontaktujesz się z nim i sprawdzisz, czy chce porozmawiać przed czy po.

  Pyatt: OK, zrobię. Dzięki.

  Dla obu było jednak jasne, że przywódcy UE mieli inne pomysły. UE o wiele bardziej zależało na byciu stroną neutralną i unikaniu bezpośredniej interwencji w sprawy ukraińskie, aby nie antagonizować nadmiernie Rosji. Ale w sprawdzonej żydowskiej modzie Nuland nie obchodziło. Nieco później w tej samej rozmowie telefonicznej wypowiedziała swoje słynne już zdanie: „Pieprzyć UE”. Tyle o żydowskiej subtelności.[6]

  Ale był też inny punkt widzenia, którego prawie wszystkie zachodnie media unikały: „Yats” również był Żydem. W rzadkiej wzmiance czytamy w artykule Guardiana z 2014 r . , że „Jaceniuk zajmował kilka ważnych stanowisk, w tym szefa banku centralnego kraju, Narodowego Banku Ukrainy… Zbagatelizował swoje żydowsko-ukraińskie pochodzenie, prawdopodobnie z powodu rozpowszechnienie antysemityzmu w sercu jego partii na zachodniej Ukrainie”. Z jakiegoś powodu takie fakty nigdy nie mają znaczenia dla zachodnich mediów.

  Gdy powstanie Majdanu ustąpiło miejsca rewolucji na Majdanie w lutym 2014 roku, Janukowycz został zmuszony do opuszczenia stanowiska, uciekając do Rosji. Siłom prozachodnim udało się wówczas, we współpracy z prezydentem Ołeksandrem Turczynowem, nominować „Yata” na premiera ze skutkiem natychmiastowym. To tymczasowe przywództwo zostało sformalizowane w przedterminowych wyborach w maju 2014 roku, w których zwyciężył prozachodni kandydat Piotr Poroszenko. (Drugie miejsce zajęła nie kto inny jak Julia Tymoszenko – ta sama Żydówka, która przegrała z Janukowyczem w 2010 roku.)

  W takich okolicznościach Putin najechał i zaanektował Krym w lutym 2014 roku. Wtedy też rosyjscy separatyści w Donbasie rozpoczęli swoją kontrrewolucję, inicjując wirtualną wojnę domową na Ukrainie; do tej pory, osiem lat później, zginęło łącznie około 15 000 osób, wielu cywilów.

  Po zakończeniu tego sponsorowanego przez Amerykę zamachu stanu ukraińscy Żydzi zaczęli sięgać na Zachód, aby zwiększyć swoje wpływy. Tak się złożyło, że zaledwie kilka miesięcy po Majdanie krnąbrny syn amerykańskiego wiceprezydenta skontaktował się z czołowym ukraińskim Żydem Mykołą Złoczewskim, który prowadził dużą firmę gazową o nazwie Burisma. W ten sposób Hunter Biden w niewiarygodny sposób znalazł się w zarządzie korporacji, o której nic nie wiedział, w branży, o której nic nie wiedział, a która mimo wszystko była w stanie „płacić” mu ponad 500 000 dolarów rocznie — oczywiście za dostęp do ojca Joe, a tym samym do prezydenta Obamy. Hunter pełnił tę prestiżową rolę przez około pięć lat, rezygnując dopiero w 2019 r., gdy jego ojciec rozpoczął fatalną drogę do prezydentury.[7]

  Mimo trudnej kadencji, Jaceniuk zdołał utrzymać stanowisko premiera przez ponad dwa lata, ostatecznie podając się do dymisji w kwietniu 2016 r. Zastąpił go jeszcze inny Żyd, Wołodymyr Hrojsman, który służył do sierpnia 2019 r. Żydowska ręka nie została. Wszystko to przygotowało grunt pod powstanie największego żydowskiego gracza, Wołodymyra Zełenskiego.

  Sytuacja ta jest szczególnie godna uwagi, biorąc pod uwagę, że Żydzi stanowią na Ukrainie niewielką mniejszość. Szacunki są bardzo zróżnicowane, ale twierdzi się, że populacja żydowska waha się od maksymalnie 400 000 do zaledwie 50 000. Przy łącznej populacji 41 milionów, Żydzi stanowią co najwyżej 1% narodu i mogą być tak małe, jak 0,12%. W normalnych warunkach taka niewielka mniejszość powinna być prawie niewidoczna; ale tutaj dominują. Taka jest żydowska ręka.

  Wejdź do żydowskich oligarchów

  Na Ukrainie istnieje „drugi rząd”, który wydaje wiele strzałów. Ten rząd cieni to oligarchia: system rządów najbogatszych ludzi. Spośród pięciu najbogatszych ukraińskich miliarderów czterech to Żydzi: Igor (lub Ihor) Kołomojski, Wiktor Pinczuk, Rinat Achmetow i Giennadij Bogolubow. Tuż za nimi, w klasie multimilionerów, są Żydzi tacy jak Oleksandr Feldman i Hennadiy Korban. Łącznie grupa ta jest często bardziej skuteczna w narzucaniu swojej woli niż jakikolwiek ustawodawca. I nic dziwnego, że ta grupa jest stale uwikłana w korupcyjne i prawne skandale, zamieszane w takie przestępstwa jak porwania, podpalenia i morderstwa.[8]

  Szczególnie interesujący jest pierwszy wymieniony powyżej. Kołomojski od dawna jest aktywny w bankowości, liniach lotniczych i mediach, a także w prowadzeniu pomniejszych celebrytów do politycznej sławy. W 2005 roku został wiodącym udziałowcem 1+1 Media Group, która jest właścicielem siedmiu kanałów telewizyjnych, w tym cieszącego się dużym zainteresowaniem kanału 1+1. (Grupa 1+1 została założona w 1995 roku przez innego ukraińskiego Żyda, Aleksandra Rodniańskiego.) Obecne bogactwo netto Kołomojskiego, które w ciągu ostatniej dekady wyniosło 6 miliardów dolarów, szacuje się na około 1 miliarda dolarów.

  Niedługo po zdobyciu 1+1 Kołomojski uczepił się dobrze zapowiadającego się żydowskiego komika o nazwisku Wołodymyr Zełenski. Zełenski był w mediach całe swoje dorosłe życie, a nawet był współzałożycielem grupy medialnej Kvartal 95 w 2003 roku, mając zaledwie 25 lat. Występował w filmach fabularnych, przeszedł na telewizję na początku 2010 roku, ostatecznie stając się gwiazdą w przeboju 1+1 „Sługa ludu”, w którym zagrał nauczyciela udającego prezydenta Ukrainy. Potem był godny uwagi skecz komediowy z 2016 roku, w którym Zełenski i przyjaciele grają na pianinie swoimi penisami – innymi słowy, typowy skatologiczny żydowski humor, komplementy Zełenskiego i Kołomojskiego.

  Na początku 2018 roku para była gotowa do przejścia do polityki. Zełenski zarejestrował swoją nową partię polityczną na nadchodzące wybory w 2019 r. i ogłosił się kandydatem na prezydenta w grudniu 2018 r., zaledwie cztery miesiące przed wyborami. W końcu oczywiście wygrał, uzyskując 30% głosów w pierwszej turze, a następnie pokonując w drugiej turze urzędującego Poroszenkę ogromną 50-punktową przewagą. Nieustannie przychylna reklama 1+1 została uznana za prawdziwą różnicę. Warto zauważyć, że na trzecim miejscu w tych wyborach po raz kolejny znalazła się Żydówka Julia Tymoszenko – jak zły grosz, po prostu wraca.[9]

  Nawiasem mówiąc, Zełenski dramatycznie skorzystał ze swojego „meteorycznego wzrostu” do sławy i władzy. Jego firma medialna Kvartal 95 zarabiała około 7 milionów dolarów rocznie. Jest także właścicielem 25% udziałów w Maltex Multicapital, firmie-przykrywce z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, w ramach „sieci spółek off-shore”, którą pomógł założyć w 2012 roku. Ukraiński polityk opozycji, Ilya Kiva, zasugerował ostatnio , że Zełenski korzysta obecnie z „setek milionów” środków, które napływają do kraju, a sam Zełenski osobiście zarabia „około 100 milionów dolarów miesięcznie”. Holenderska partia Forum na rzecz Demokracji przytoczyła ostatnio szacunki fortuny Zełenskiego na zdumiewającą kwotę850 milionów. Podobno „Kościół Ukrainy” radzi sobie całkiem nieźle, mimo że jego kraj płonie.

  W każdym razie jasne jest, że Zełenski wiele zawdzięcza swojemu mentorowi i sponsorowi Kołomojskiemu. Ten ostatni przyznał to nawet pod koniec 2019 roku w wywiadzie dla New York Times . „Jeśli założę okulary i spojrzę na siebie”, powiedział, „postrzegam siebie jako potwora, mistrza marionetek, mistrza Zełenskiego, kogoś, kto snuje apokaliptyczne plany. Mogę zacząć to urzeczywistniać” (13 listopada). Rzeczywiście – apokalipsa Kołomojskiego/Ziełenskiego zbliża się do nas.

  Między rządami żydowskich oligarchów a manipulacjami globalnego lobby żydowskiego, współczesna Ukraina jest bałaganem narodu – i to było tak długo przed obecną „wojną”. Korupcja jest tam endemiczna; w 2015 r. Guardian zatytułował artykuł o Ukrainie , nazywając ją „najbardziej skorumpowanym narodem w Europie”. Międzynarodowa agencja oceniająca korupcję niedawno oceniła ten kraj na 142 miejscu na świecie, gorszym od Nigerii i równym Ugandzie. W rezultacie gospodarka Ukrainy strasznie ucierpiała. Przed obecnym konfliktem ich dochód na mieszkańca wynoszący 8700 USD stawiał ich na 112. miejscu na świecie, poniżej Albanii ( 12 900 USD ), Jamajki ( 9100 USD ) i Armenii (9700); jest to zdecydowanie najbiedniejszy w Europie i znacznie niższy niż w Rosji ( 25 700 USD na osobę). Zubożali, skorumpowani, manipulowani przez Żydów, teraz w gorącej wojnie – żałuj biednych Ukraińców.

  Witajcie Imperium Amerykańskie!

  Dość historii i kontekstu; Przejdźmy do sprawy. Z jasnego punktu widzenia jest oczywiste, dlaczego Zełenski i przyjaciele chcą przedłużyć wojnę, której nie mają nadziei na wygraną: czerpią z niej ogromne korzyści. Dodatkową korzyścią jest to, że aktor Zełenski występuje na światowej scenie, co z pewnością zamieni na więcej dolarów w przyszłości. Każdego miesiąca, w którym konflikt trwa, na Ukrainę napływają miliardy dolarów, a Zełenski i in. z pewnością zgarniają „sprawiedliwy udział” z góry. Poważnie – kto, zarabia prawie $100 milionów miesięcznie, czy nie zrobiłoby wszystkiego, co możliwe, aby utrzymać pociąg z sosem? Fakt, że giną tysiące ukraińskich żołnierzy, nie ma żadnego znaczenia w rachunku Zełenskiego; w typowo żydowski sposób nie dba o dobro Białych Europejczyków ani na jotę. Jeśli jego żołnierze zginą, zabijając kilku znienawidzonych Rosjan, tym lepiej. Dla ukraińskich Żydów jest to propozycja korzystna dla obu stron.

  Dlaczego nikt nie kwestionuje tej sprawy? Dlaczego korupcja Zełenskiego nigdy nie jest kwestionowana? Dlaczego tak trudno znaleźć te fakty? Znamy odpowiedź: to dlatego, że Zełenski jest Żydem, a żydzi praktycznie nigdy nie są kwestionowani i nigdy nie są kwestionowani przez czołowych Amerykanów czy Europejczyków. Żydzi dostają przepustkę na wszystko (chyba że są oczywiście winni czegoś ohydnego – a czasem nawet!). Żydzi dostają przepustkę od innych Żydów, ponieważ się kryją. Żydzi dostają przepustkę od mediów, ponieważ media są własnością i są zarządzane przez Żydów. A Żydzi dostają przepustkę od prominentnych nie-Żydów, którzy są opłacani przez żydowskich sponsorów i finansistów. Zełenski może być skorumpowany jak diabli, przelewając miliony na zagraniczne konta, ale dopóki odgrywa właściwą rolę, nikt nic nie powie.

  Tak więc „wojna” trwa, a Zełenski i przyjaciele bogacą się. Co Europa otrzymuje z tego wszystkiego? Nic. A raczej gorzej niż nic: w ich bezpośrednim sąsiedztwie wybucha gorąca wojna, a oburzony Putin grozi, że w ciągu 200 sekund rozmieści w ich stolicach rakiety naddźwiękowe. Muszą poradzić sobie z nie tak odległym zagrożeniem wojną nuklearną. Obserwują spadek swojej waluty – o 10% w stosunku do juana w ciągu roku i o 12% w stosunku do dolara. Dostają przekierowanie lub odcięcie dużej części dostaw gazu, ropy i elektryczności, co prowadzi do wzrostu cen energii. I zobaczą, jak ich kruche gospodarki Covida kładą się na cienkim lodzie.

  Ale może zasługują na to wszystko. Jak powszechnie wiadomo, państwa europejskie są wasalami amerykańskimi, co oznacza, że ​​są wasalami żydowskimi. Europejscy przywódcy to bezkręgowi i żałosni lokaje żydowskiego lobby. Judenknecht , jak Macron, Merkel, a teraz Scholz, są żałosnymi przykładami człowieczeństwa; sprzedali własny lud, aby udobruchać swoich panów. A europejska opinia publiczna jest zbyt oszołomiona i zbyt nieśmiała, by dokonać zmian; Francja miała właśnie szansę wybrać Le Pen, ale ludziom nie udało się zebrać niezbędnej woli. W ten sposób Europa zasługuje na swój los: gorąca wojna, zagrożenie nuklearne, upadek kulturowy i gospodarczy, imigranci z krajów subsaharyjskich i islamskich – cały pakiet. Jeśli zrobi się wystarczająco źle, może wystarczająco dużo Europejczyków obudzi się na żydowskie niebezpieczeństwo i podejmą działania. A przynajmniej możemy mieć nadzieję.

  A co z USA? Nie moglibyśmy być szczęśliwsi. Martwi Rosjanie, znienawidzony Putin w drzemce i szansa na ponowne zagranie w „zbawcę świata”. Amerykańscy dostawcy wojskowi są zachwyceni; nie obchodzi ich, że większość ich broni przeznaczonej na Ukrainę zaginie, zostanie skradziona lub wysadzona w powietrze i że (według niektórych szacunków) tylko 5% przedostaje się na front. Dla nich każdy wysłany przedmiot to kolejna opłacalna sprzedaż, niezależnie od tego, czy jest używany, czy nie. A amerykańscy kongresmeni mogą pontyfikować kolejną „dobrą wojnę”, nawet gdy zatwierdzają miliardową pomoc.

  A może co najlepsze, możemy naciskać na rozszerzenie tego imperium amerykańskiego znanego jako NATO. Powinniśmy powiedzieć tutaj bardzo jasno: NATO to po prostu inna nazwa Imperium Amerykańskiego . Te dwa terminy są wymienne. W żadnym sensie NATO nie jest „sojuszem wśród równych”. Luksemburg, Słowacja i Albania nie mają absolutnie nic do zaoferowania Stanom Zjednoczonym. Czy obchodzi nas, czy w razie konfliktu „przyjdą nam z pomocą”? To w najlepszym razie kiepski żart. W rzeczywistości to, czym są takie narody, to więcej ziemi, więcej ludzi i więcej bogactwa ekonomicznego pod amerykańskim kciukiem. To jeszcze więcej miejsc, w których można stacjonować wojska, budować placówki wojskowe i prowadzić „czarne miejsca”. NATO zawsze było i zawsze będzie Imperium Amerykańskim.

  Nacisk na przyłączenie Ukrainy do NATO przez przyjaznego Zachodowi Zełenskiego był kolejną rażącą próbą przejęcia władzy przez Stany Zjednoczone, tym razem na progu Rosji. Putin oczywiście podjął działania, aby to obejść. Ale oczywiście teraz nacisk przenosi się do Szwecji i Finlandii, które niemądrze dążą do członkostwa w NATO w iluzorycznym poszukiwaniu bezpieczeństwa, podczas gdy w rzeczywistości będą po prostu sprzedawać to, co pozostało z ich narodowych dusz, bezwzględnym judeoamerykańskim panom. Ze względu na nich mam nadzieję, że unikną takiej przyszłości.

  A przez cały ten czas amerykańscy Żydzi i żydowsko-amerykańskie media podnoszą temat „dobrej wojny”, wysyłają więcej broni i wciskają się coraz głębiej w strefę zagrożenia. Ukraińsko-amerykańscy Żydzi, tacy jak Chuck Schumer, są bezpośrednio na froncie, wzywając pomocy, wojny, śmierci.[10]„Ukraina potrzebuje wszelkiej pomocy, jaką może uzyskać, a jednocześnie potrzebujemy wszystkich aktywów, które możemy zebrać, aby udzielić Ukrainie pomocy, której potrzebuje” – powiedział niedawno Schumer, chcąc zatwierdzić kolejny pakiet pomocy o wartości 40 miliardów dolarów. Jak Żydzi od wieków zdawali sobie sprawę, wojny są wspaniałą okazją do zabijania wrogów i szybkiego zarabiania pieniędzy. Być może to nie przypadek, że obecna wojna zastępcza przeciwko żydowskim wrogom w Europie Wschodniej rozpoczęła się niedługo po zakończeniu 20-letniej wojny przeciwko żydowskim wrogom w Afganistanie. Dla niektórych życie bez wojny jest cholernie nudne.

  Oburzenie publiczne?

  Gdyby więcej niż maleńki ułamek społeczeństwa wiedział o takich szczegółach, prawdopodobnie byliby oburzeni. Ale jak wspomniałem, kontrolowane przez Żydów zachodnie media wykonują świetną robotę w ograniczaniu dostępu do takich informacji i odwracaniu uwagi, gdy pojawiają się takie brzydkie fakty. Głównym wyjątkiem jest Tucker Carlson, który każdej nocy jest w stanie dotrzeć do około 3 milionów ludzi; jest to zdecydowanie najszerszy zasięg dla czegoś takiego jak powyższa analiza. Ale Carlson jest żałośnie niedostatecznie – żałośnie krótki – w zdefiniowaniu żydowskiego winowajcy stojącego za wszystkimi tymi czynnikami. Żydzi nigdy nie są ujawniani i nigdy nie wymieniani przez Carlsona, nie mówiąc już o obwinianiu ich. Ten kluczowy aspekt jest zatem pozostawiony dosłownej garstce stron alt-right i dysydent-right, które łącznie docierają w najlepszym przypadku do kilku tysięcy osób.

  I nawet jeśli jakimś cudem wszystkie 3 miliony widzów Tuckera zostały oświecone o żydowskim niebezpieczeństwie tutaj, to nadal pozostawia około 200 milionów dorosłych Amerykanów w ignorancji i nieświadomości. Większość ludzi wierzy w to, co widzą w wieczornych wiadomościach, w swoich kanałach na Facebooku, w wiadomościach Google, w CNN lub MSNBC lub w New York Times— nawiasem mówiąc, wszystkie żydowskie przedsiębiorstwa. Dlatego w ankietach 70% amerykańskiej opinii publicznej mówi, że bieżąca pomoc dla Ukrainy jest albo „prawidłowa”, albo nawet „za mała”. Dzieje się tak pomimo faktu, że około 50% twierdzi, że jest „bardzo zaniepokojonych” wojną nuklearną; wyraźnie nie są w stanie wykonać niezbędnych połączeń. A dla wielu jest jeszcze gorzej: około 21% poparłoby „bezpośrednią amerykańską interwencję militarną” przeciwko Rosji, co oznacza wyraźną trzecią wojnę światową, ze wszystkimi katastrofalnymi skutkami, które to pociąga. Nasze żydowskie media wykonały kolejną dobrą robotę, podburzając publiczne podżeganie.

  Podsumowując, możemy powiedzieć, że nasze media sprytnie skonstruowały „filosemicką pułapkę”: każda wzmianka lub krytyka strony żydowskiej w obecnym konflikcie jest najpierw bardzo cenzurowana, a następnie, jeśli to konieczne, odrzucana jako irracjonalna antycypacja. -Semityzm. Sympatia dla (prawdziwie) biednych, cierpiących Ukraińców jest rozgrywana do samego końca, a Putin i Rosjanie bezlitośnie demonizują. Czołowi amerykańscy Żydzi, tacy jak Tony Blinken i Chuck Schumer, nieustannie bawią się w dobrych ludzi, błagając o pomoc, obiecując pomoc oblężonym i przezwyciężonym ukraińskim wojownikom. Kto może się oprzeć tej historii? W ten sposób nie mamy sprzeciwu, żadnych pytań, żadnych głębszych badań przyczyn źródłowych. Żydzi zyskują i kwitną, Ukraińcy i Rosjanie cierpią i umierają, a świat toczy się w kierunku potencjalnego Armagedonu.

  Rzeczywistość jest zupełnie inna. Globalni Żydzi są rzeczywiście „planetarnymi mistrzami-przestępcami”, jak już dawno uświadomił sobie Martin Heidegger.[11]Funkcjonują one dziś tak, jak przez wieki: jako orędownicy nadużyć, wyzysku, przestępczości, śmierci i zysków. Jest to oczywiście prawda: gdyby potężne lobby żydowskie chciało prawdziwego pokoju lub kwitnącej ludzkości, aktywnie naciskałoby na takie rzeczy i prawdopodobnie odniosłoby sukces. Zamiast tego mamy do czynienia z niekończącym się chaosem, wojnami, terroryzmem, wstrząsami społecznymi i śmiercią, nawet gdy żydowskie kieszenie stają się coraz głębsze. A jedyne możliwe lekarstwo na to wszystko — prawdziwa wolność słowa — wymyka się z naszego zasięgu.

  Subskrybuj nowe kolumny
  Z jednej strony bardzo boję się o naszą przyszłość. Z drugiej strony czuję, że dostajemy to, na co zasłużyliśmy. Kiedy pozwalamy złośliwym Żydom zdominować nasze narody, a potem prowadzą nas do wojny i globalnej katastrofy, cóż możemy powiedzieć? Być może nie ma innego wyjścia, jak czekać na nieuniknioną pożogę, wywrzeć odwet w powstałym chaosie, a następnie odbudować społeczeństwo od zera — starsze i mądrzejsze.

  Dr Thomas Dalton jest autorem książki The Jewish Hand in the World Wars (2019). Jest autorem lub redaktorem kilku dodatkowych książek i artykułów o polityce, historii i religii, ze szczególnym uwzględnieniem narodowego socjalizmu w Niemczech. Inne jego prace to nowa seria tłumaczeń Mein Kampf oraz książki Eternal Strangers (2020) i Debating the Holocaust ( wyd. 4 , 2020). Ostatnio zredagował nowe wydanie klasycznego dzieła Rosenberga Mit XX wieku oraz nową książkę z karykaturami politycznymi, Pan-Judah! Wszystko to jest dostępne na http://www.clemensandblair.com . Zobacz także jego osobistą stronę internetową http://www.thomasdaltonphd.com .

  Uwagi

  [1] Cyt. w Wheen, Karol Marks (1999), s. 340.

  [2] Niedawna obrona Asada w Syrii przez Rosję przeciwko Izraelowi oczywiście nie poprawiła sytuacji. Ani też fakt, że Putin, kiedyś uważany za narzędzie oligarchów żydowsko-rosyjskich, nie był w stanie odwrócić sytuacji i trzymać ich w szachu.

  [3] Google był szczególnie wytrwały w zmienianiu wyników swojej wyszukiwarki w celu cenzurowania („derankingu”) krytyków żydowskiej władzy i tłumienia alternatywnych głosów. A do Google należy Youtube, kolejna cenzura, którą obecnie kieruje Żydówka Susan Wojcicki. Dzięki swoim wysiłkom Brin i Page stali się jednymi z najbogatszych ludzi na świecie; każdy z nich jest obecnie wart ponad 100 miliardów dolarów .

  [4] Swoboda rozpoczęła swoje istnienie jako „Społeczno-Narodowa Partia Ukrainy” – niezbyt subtelna aluzja do narodowego socjalizmu. Częściowo dlatego zarówno Swobodę, jak i ich sojuszników nazywano „neo-nazistami”.

  [5] Nuland jest obecnie „podsekretarzem stanu ds. politycznych” w administracji Bidena.

  [6] Innym Żydem prawdopodobnie zamieszanym w ten incydent był węgiersko-amerykański inwestor George Soros. Pod koniec 2019 roku w wiadomościach pojawił się prawnik Joseph diGenova , otwarcie oskarżając Sorosa o bezpośrednią interwencję w politykę amerykańską: „Cóż, nie ma wątpliwości, że George Soros kontroluje bardzo dużą część kariery w służbie zagranicznej w Departamencie Stanu USA. …Ale prawda jest taka, że ​​George Soros miał codziennie okazję, za pośrednictwem Victorii Nuland, informować Departament Stanu, co robić na Ukrainie. I on to prowadził, prowadził to Soros.

  [7] Na ile to jest warte, Hunter wydaje się mieć „coś” do Żydówek. W 2016 roku, będąc żonaty, zamieszkał z żydowską wdową po swoim zmarłym bracie, Hallie Olivere Biden. Małżeństwo nie powiodło się, a nielegalny romans wygasł po mniej więcej roku, ale potem zawsze pracowity Hunter uczepił się innej Żydówki, „filmowca” Melissy Cohen, w 2018 roku. Pobrali się w 2019 roku.

  [8] W odkrywczym cytacie ukraiński nacjonalista Dmytro Yarosh zadał kiedyś to pytanie : „Zastanawiam się, jak to się stało, że większość miliarderów na Ukrainie to Żydzi?” Z pewnością dużą część odpowiedzi stanowi działalność przestępcza.

  [9] Niedługo po zdobyciu prezydentury Zełenski mianował innego Żyda, Andrija Jermaka, „szefem administracji prezydenckiej”. (Obecny premier Denys Shmyhal wydaje się nie być Żydem).

  [10] Inni ukraińsko-amerykańscy Żydzi, tacy jak Steven Spielberg i Jon Stewart, oraz spadkobiercy fortuny Sheldona Adelsona, są z pewnością równie zadowoleni z przebiegu wydarzeń.

  [11] Cyt. za P. Trawney, Heidegger and the Myth of a Jewish World Conspiracy (2015), s. 33.

  unz.com

 3. Ralal C. said

  Uparcie pomija fakt ze to Zachod doprowadzil do reakcji Rosji.
  Zadne sankcje nie zmusza Rosji do ustepstw w sprawie Jej
  bezpieczenstwa. Rosja przetrwa bo to jedyna droga do zapewnienia
  suwerennosci. Innej drogi nie ma.

 4. Macius said

  Niech spier..La na drzewo tyle może.zrobic dla ludzkosci

 5. ad 3 Rosja to skorumpowany faszystowski trup , Ukraina pokona sowieckich bandytów.

 6. aniemowilem said

  „Autor uparcie lansuje pogląd, że winę za to, co się stało, ponosi Rosja, i wzywa Europę do większej jedności w obliczu wroga. Woli nie zastanawiać się nad tym, że wróg jest tworem własnych lęków UE.”

  Czasem zastanawia mnie co powoduje taką manie narracji i postrzegania.. Edukacja ??, która jest w rzeczywistości indoktrynacją w formie kontroli umysłu niewolniczego i poddanego presji oraz ideologii , która rządzi kolektywem czy tylko silna kontrola umysłu i stan rzeczy , który uzależnia byt niewolnika od danej narracji, wyobrażenia i systemu.

  Rosja nic mi nie jest w stanie zaoferować to jest zła, zachód wszystko co mam więc jest dobry.. Masakra. Chory ten świat , nie ma znaczenia prawda, porządek, uczciwość i sprawiedliwość tylko wpływy , i niecne cele ludzi skrzywionych psychicznie.

 7. Listwa said

  To było tak od razu gadać, a nie nawijać o pomocy Ukrainie.

 8. Carlos said

 9. Listwa said

  Dobre:
  „Azowcy wyszli z podziemi, bo usłyszeli w radiu, że Ukraina wygrała. Nie dosłyszeli tylko, że chodziło o konkurs Eurowizji…”

 10. Listwa said

 11. Listwa said

  No to teraz to:

 12. Carlos said

  O co chodzi z Niemcami?

  Dlaczego Niemcy wysyłają broń na Ukrainę? Czy nie zdają sobie sprawy, że ta broń będzie używana do zabijania rosyjskich żołnierzy? Czy nie zdają sobie sprawy, że ta broń zostanie podarowana nazistowskim bojownikom, którzy wytatuują swastyki na ramionach i maszerują w paradach z pochodniami? Czy to nie obchodzi Niemców?

  Podczas II wojny światowej niemiecki Wehrmacht zabił 27 milionów Rosjan. Czy to nie wystarczy? Ilu Rosjan musi zginąć, aby zaspokoić żądzę krwi Niemiec? Kolejny milion czy coś koło tego? 5 milionów? 27 milionów? Ile?

  A jak kraj z historią Niemiec usprawiedliwia zabijanie większej liczby Rosjan dzisiaj? Wiele osób chciałoby odpowiedzi na to pytanie? Wiem, że bym to zrobił.

  Kanclerz Olaf Scholz uważa, że ​​Niemcy mają moralny obowiązek poprzeć Ukrainę w jej wojnie z Rosją. W telewizyjnym przemówieniu do narodu powiedział: „Bronimy prawa i wolności po stronie atakowanej partii. Wspieramy Ukrainę w walce z agresorem”.

  Scholz nie wspomniał o licznych (ukraińskich) prowokacjach, które miały miejsce przed rosyjską inwazją. Nie wspomniał o wzmożonym bombardowaniu przez Kijów wschodniej Ukrainy, gdzie w ciągu ostatnich ośmiu lat zginęło 14 000 etnicznych Rosjan. Nie wspomniał o około 30 ukraińskich laboratoriach broni biologicznej, w których potajemnie rozwijane są śmiercionośne patogeny – które atakują określone grupy etniczne i rozprzestrzeniają wysoce zaraźliwe choroby na całym świecie. Nie wspomniał, że prezydent Zełenski zagroził odbudową ukraińskiego programu broni jądrowej, który miałby umieścić rakiety nuklearne na zachodniej granicy Rosji. Nie wspomniał też, że Ukraina stała się de facto członkiem NATO poprzez wspólne ćwiczenia wojskowe, wsparcie logistyczne, szkolenia i transporty uzbrojenia z Sojuszu.. Wszystko to stworzyło poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Rosji. Ale Scholz nie wymienił żadnego z nich. Zamiast tego wykorzystał całą prezentację, aby zdobyć poparcie dla kolejnej rzezi prowadzonej przez USA.

  „Nie możemy pozwolić, by sparaliżował nas strach”, powiedział z naciskiem Scholz. „Więc postanowiliśmy dostarczyć broń”.

  Scholz po prostu przyznaje to, co wszyscy już wiedzą, że otrzymał rozkazy marszu z Waszyngtonu i stosuje się do tych rozkazów. To jest oczywiste. Oto jak World Socialist Web Site podsumował to w niedawnym artykule:

  „Historyczna decyzja, by ponownie pozwolić niemieckim czołgom ruszyć przeciwko Rosji, nie jest podyktowana „bezpieczeństwem i pokojem”, a tym bardziej ochroną ludności ukraińskiej. Zamiast tego Niemcy i inne potęgi NATO systematycznie prowokowały rosyjską reakcyjną inwazję, aby umożliwić im prowadzenie wojny zastępczej przeciwko Rosji na plecach ludności ukraińskiej….

  W miesiącach poprzedzających rosyjską inwazję rząd ukraiński, przy ogromnym wsparciu Stanów Zjednoczonych i Niemiec, przygotowywał się do objęcia kontrolą wojskową obszarów należących do prorosyjskich separatystów na wschodzie kraju. Planowano też wojnę z Rosją na Krymie…. Wszelkie ograniczenia nałożone na Niemcy po wojnie mają zostać zniesione, a Bundeswehra zostanie przebudowana na największą armię europejską….

  Niemiecki rząd dostarczył już na Ukrainę czołgi z byłych wschodnioniemieckich zapasów i zapowiedział dalsze dostawy broni ciężkiej. Należą do nich czołgi przeciwlotnicze i haubice samobieżne, które są zdolne do ogromnych zniszczeń. Niemcy i NATO są gotowe zniszczyć Ukrainę, aby pokonać Rosję…

  W swoją ciężką broń Niemcy wyposażają Batalion Azowski i inne jednostki neonazistowskie. Grupy te są politycznymi potomkami Banderowskiej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), która była odpowiedzialna za wymordowanie tysięcy ukraińskich Żydów”. („ W rocznicę klęski nazistowskiego reżimu kanclerz Scholz wygłasza przemówienie wojenne”, World Socialist Web Site )

  Jak się tu znaleźliśmy? Jak doszliśmy do punktu, w którym nikt nie jest zaniepokojony ponownym pojawieniem się niemieckiego militaryzmu?

  Wszystko to można przypisać rosyjskiemu prezydentowi Michaiłowi Gorbaczowowi.

  W 1990 roku, po upadku muru berlińskiego, Gorbaczow wycofał sprzeciw wobec zjednoczenia Niemiec i „zgodził się, że zjednoczone Niemcy będą miały swobodę wyboru sojuszu, do którego będą należeć, a kanclerz Helmut Kohl powiedział Gorbaczowowi, że Niemcy chcą pozostać w NATO ”.

  Zrozumiałeś? Gorbaczow dał Niemcom zielone światło na przystąpienie do NATO.

  Czy widzisz, jaki to był straszny błąd? Czy widzisz, że zjednoczenie Niemiec i wejście Niemiec do wrogiego, rusofobicznego sojuszu wojskowego (NATO) utorowało drogę do obecnej pożogi?

  Po wejściu Niemiec do NATO nastąpiły trzy fale ekspansji, które popychały Sojusz coraz dalej na wschód, aż do dnia dzisiejszego. Wojska bojowe NATO, bazy wojskowe i systemy rakietowe znajdują się na progu Rosji, zaledwie kilkaset mil od Moskwy.

  A napór NATO na wschód nie zatrzyma się również na Ukrainie, podobnie jak Hitler czy Napoleon nie zatrzymali się na Ukrainie. Ukraina to tylko ostatni sygnalizator w drodze do Moskwy. To jest prawdziwy strategiczny punkt końcowy; Moskwa . Tak więc, ostatecznie, NATO będzie wpychać się coraz głębiej w terytorium Rosji, niszcząc wszystko na swojej drodze i zabijając każdego, kto stanie mu na drodze. To jest kierunek, w którym to wszystko zmierza, w rzeczywistości watażkowie Pentagonu nawet nie próbują już tego ukrywać. „Chcemy osłabić Rosję”, mówią. „Chcemy złamać kręgosłup Rosji”. I taki jest plan. Chcą zmiażdżyć Rosję i przejąć jej zasoby. Nic nie jest ukryte. Wszystko to jest ogłaszane publicznie.

  I to wszystko wina Gorbaczowa. Kryzys, przed którym stoi dziś Rosja, ma swoje korzenie w Gorbaczowie.

  Co on sobie myślał? Czy myślał, że NATO dotrzyma słowa i nie „przesunie się o cal na wschód”, jak obiecali? Czy myślał, że Niemcy w końcu „nie staną na nogi” i nie wznowią swojego zwyczajowego marszu na wschód? Czy myślał, że przywódcy na zachodzie w cudowny sposób zmienili swoje miejsca i stali się bardziej godni zaufania, bezinteresowni i pokojowi?

  Co za głupi, głupi człowiek. Lekki liberalizm Gorbaczowa sprowadził systemy uzbrojenia NATO i natowskie oddziały uderzeniowe na próg Rosji. Oczyścił drogę dla kolejnego bolesnego i krwawego konfliktu, który pogrąży cały region w chaosie i ruinie. Czy można się dziwić, że przy każdej okazji zachodni przywódcy wychwalają Gorbaczowa? Sprawdź ten fragment artykułu w RT:

  „W poniedziałek w Estonii rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe NATO na dużą skalę. Według bloku wojskowego ćwiczenie nazwane „Jeż 2022” jest jednym z największych w historii kraju bałtyckiego. W ćwiczeniach weźmie udział około 15 000 żołnierzy z 14 krajów, w tym zarówno członków bloku wojskowego, jak i ich partnerów.

  W ćwiczeniach wezmą udział żołnierze z Finlandii, Szwecji, Gruzji i Ukrainy… Ćwiczenia obejmą wszystkie rodzaje sił zbrojnych i obejmą ćwiczenia powietrzne, morskie i lądowe, a także szkolenia w zakresie cyberwojny, nadawca. Według oświadczenia NATO w ćwiczeniach weźmie udział także desantowiec US Navy typu Wasp „Kearsarge”….

  Ćwiczenia rozpoczęły się zaledwie dzień po oficjalnym ogłoszeniu przez Finlandię i Szwecję planów przystąpienia do NATO .

  Ćwiczenia w Estonii to jednak tylko jeden z elementów zakrojonych na szeroką skalę działań wojskowych NATO w pobliżu granicy z Rosją. W innym państwie bałtyckim, Litwie, odbywają się ćwiczenia „Żelazny Wilk”, w których bierze udział 3000 żołnierzy NATO i 1000 sztuk sprzętu wojskowego, w tym niemieckie czołgi Leopard 2.

  Według oświadczenia NATO z piątku , w Polsce i ośmiu innych krajach odbywają się dwa największe ćwiczenia NATO – „Defender Europe” i „Swift Response” .

  Siły Odpowiedzi NATO biorą obecnie udział w ćwiczeniach 7500 żołnierzy „Wettiner Heide” w Niemczech. Na Morzu Śródziemnym wkrótce będą miały miejsce ćwiczenia morskie „Seria Neptuna” z udziałem grupy uderzeniowej lotniskowca USS „Harry S. Truman”, która zostanie umieszczona pod dowództwem NATO. NATO poinformowało, że dopiero po raz drugi od zakończenia zimnej wojny amerykańska grupa transportowa została przeniesiona pod dowództwo bloku wojskowego.

  W czerwcu państwa bałtyckie i Polska będą gospodarzem tego, co NATO określa jako „największe w Europie zintegrowane ćwiczenie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej”, w którym udział wezmą 23 państwa. Pod koniec kwietnia w Finlandii odbyły się ćwiczenia morskie NATO. Teraz jest także gospodarzem wspólnych ćwiczeń lądowych, w których biorą udział wojska z USA, Wielkiej Brytanii, Estonii i Łotwy.

  Ogromne militarne gry wojenne mają miejsce pośród wzmożonych napięć między Rosją, NATO i niektórymi partnerami bloku wojskowego. Finlandia, która dzieli długą granicę z Rosją, i Szwecja postanowiły ponownie rozważyć swoją wieloletnią politykę niezaangażowania w następstwie poważnej zmiany opinii publicznej po rozpoczęciu rosyjskiego ataku na Ukrainę”. ( „NATO rozpoczyna ćwiczenia przy granicy rosyjskiej” , RT )

  Czego potrzeba, aby Amerykanie zobaczyli, co dzieje się na ich oczach?

  NATO i USA symulują wojnę z Rosją, bo taki jest plan. Są to masywne, zintegrowane ćwiczenia z połączonymi ramionami, które są skonstruowane w sposób, który najlepiej uwzględnia mocne strony konkretnego wroga. A tym wrogiem jest Rosja. Nie widzisz tego?

  Czy zauważyłeś, że nagle można otwarcie rozmawiać o wojnie z Rosją? Wśród kadr emerytowanych generałów, które regularnie pojawiają się w telewizyjnych kanałach telewizji kablowej i ich bijących się w piersi sojuszników z Partii Demokratów, wszelkie poczucie ostrożności zostało całkowicie porzucone. Nie odstrasza ich już groźba wojny nuklearnej, bo – ich zdaniem – USA zwyciężą w wojnie nuklearnej, a poza tym wszyscy zgadzają się, że warto ryzykować. Może myślisz, że żartuję, ale nie żartuję. Pogląd dominujący wśród elit establishmentu uległ zasadniczej zmianie. Ci ludzie chcą wojny z Rosją i chcą jej teraz. Ich żądza wojny całkowicie przyćmiła strach przed nuklearną zagładą. To szaleństwo.

  A Niemcy przyłączyły się do pędu do wojny, mimo że wywoła to bezprecedensowy kryzys energetyczny, po którym nastąpi poważny kryzys gospodarczy, który może trwać latami. Krótko mówiąc, Scholz zobowiązał się do ekonomicznego hari-kari, aby udobruchać swoich panów w Waszyngtonie. Oto więcej z WSWS:

  „Niemcy wykorzystują wojnę, aby usunąć wszystkie przeszkody, które wcześniej stały na drodze do niepohamowanego zbrojeń … Po pierwsze, niemiecki rząd zwiększył budżet zbrojeniowy o 100 miliardów euro… i porzucił zasadę niedostarczania broni do stref wojennych. Ukraina była najpierw zaopatrywana w lekką, a potem w ciężką broń. W międzyczasie na niemieckiej ziemi szkolą się także ukraińscy żołnierze. …

  Przygotowania rządu niemieckiego do III wojny światowej nie ograniczają się do uzbrojenia Bundeswehry (sił zbrojnych) i udzielenia wsparcia militarnego Ukrainie…. Były redaktor naczelny dziennika finansowego Handelsblatt, Gabor Steingart, mówi o tym bez ogródek w swoim „Pioneer Briefing” we wtorek. Bez najmniejszych skrupułów omawia kwestię tego, co jest potrzebne, aby wojna światowa była „wykonalna”:

  „Prowadzenie trzeciej wojny światowej to nie tylko kwestia wojskowa ” – głosi. Jest to „przede wszystkim kwestia ekonomiczna. Bo bez ekonomicznego rozplątywania się wzdłuż bloków władzy i wojska skuteczna wojna, która może być prowadzona przez dłuższy czas, jest niemożliwa, co już widać po zależności Niemiec od rosyjskiego gazu ziemnego”.

  „Kto chce, aby wojna światowa była możliwa do opanowania, musi najpierw uwolnić światowy handel ” – podkreśla Steingart. „Niezależność gospodarcza jest dla Bundeswehry ważniejsza niż miliardy więcej. Tak więc nie tylko żołnierze i ich sprzęt wojskowy muszą być zebrane w formację ofensywną, ale także zasoby ekonomiczne”.

  „Patrząc tym ekonomicznym okiem”, następnie stwierdza, „ przygotowania do uczynienia Trzeciej Wojny Światowej wykonalną idą pełną parą.”.

  Szaloną politykę przygotowania trzeciej wojny światowej i uczynienia jej „możliwą do opanowania” popierają wszystkie partie reprezentowane w Bundestagu… Niemcy muszą „pilnie zdefiniować swoje narodowe interesy na tle nowej rzeczywistości” i „przyjąć narodowy pokaz siły, aby wdrażać i chronić je”, mówi. „Aby sprostać temu wyzwaniu, potrzebne są wszechstronne zdolności wojskowe, co pociągnie za sobą również wiele wyrzeczeń i ciężarów”. ( „Przygotowania Niemiec do trzeciej wojny światowej w pełnym rozkwicie ”, World Socialist Web Site )

  Czy nadal uważasz, że idea Trzeciej Wojny Światowej jest daleko idąca?

  Oczywiście nie. Przygotowania już trwają. Elity chcą wojny , ponieważ nie widzą innego sposobu na zachowanie zachodniocentrycznego porządku świata . Dlatego groźba niemieckiego militaryzmu została zignorowana przez media i zagraniczne głowy państw. Ponieważ teraz myślą, że niemiecki militaryzm można wykorzystać do obrony globalnego prymatu Ameryki . I tego właśnie chcą.

  Oto nieco więcej tła z wywiadu z Normanem Finkelsteinem

  „Rosjanom obiecano, że nie będzie ekspansji NATO na wschód, co było quid pro quo dla zjednoczenia Niemiec po rozpadzie Związku Radzieckiego. Rosjanom obiecano to, ale Zachód poszedł naprzód. Mówimy o latach 90.: obietnice zostały złożone, ale wtedy Zachód poszedł naprzód i zaczął rozszerzać NATO …. była pierwsza transza, potem druga transza… Potem NATO zaczyna się rozszerzać w Gruzji i na Ukrainie (która przekracza) czerwoną linię.

  Aby temu zapobiec, (Rosja) proponuje całkowicie rozsądne rozwiązanie: po prostu zneutralizuj Ukrainę, tak jak my neutralizowaliśmy Austrię po II wojnie światowej, ani nie sprzymierzając się z blokiem wschodnim, ani z blokiem zachodnim . Wydawało mi się to całkiem rozsądne…

  A potem zasadność tych żądań… musi być zawsze postrzegana w kontekście. Więc jaki jest kontekst? Kontekstem jest Związek Radziecki, była Rosja, która straciła… Szacuje się, że podczas II wojny światowej około 30 milionów ludzi… .

  A teraz jest ta Ukraina, gdzie naziści odgrywają ogromną rolę. (i oni), są w zgodzie z potężnym blokiem wojskowym zwanym NATO (i) NATO wciąż posuwa się naprzód, posuwa się naprzód i posuwa się do przodu, zbliżając się do Rosji, próbując ją udusić… A od około 2016 roku, pod rządami Trumpa, zaczyna uzbrajać Ukrainę, nalewając w broni, biorąc udział w ćwiczeniach wojskowych z NATO, zachowując się bardzo prowokacyjnie. A potem minister spraw zagranicznych Ławrow w końcu mówi, że osiągnęliśmy punkt wrzenia.

  … (Więc przez) ponad 20 lat… Rosja próbowała zaangażować się w dyplomację; (aby uczynić Ukrainę neutralną) jak Austria po II wojnie światowej… (więc) jeśli zgodzisz się, że było to uzasadnione żądanie, i jeśli zgodzisz się, że Zachód rozszerzał i rozszerzał NATO, i jeśli zgadzasz się, że Ukraina de facto stała się członkiem NATO, z bronią napływającą i biorącą udział w ćwiczeniach wojskowych z NATO; a jeśli zgodzisz się… że Rosja straciła 30 milionów ludzi podczas II wojny światowej z powodu nazistowskiej inwazji… to proste pytanie brzmi: co miała zrobić Rosja?

  …Nie jestem generałem i nie jestem dyplomatą, więc nie idę…. więc nie powiem, że to była najmądrzejsza rzecz do zrobienia…. Ale powiem… że mieli do tego prawo…. Oni mieli …. historyczne prawo do tego. 30 milionów ludzi (zabitych podczas II wojny światowej), a teraz zaczynasz od nowa, teraz zaczynasz od nowa? Nie, nie… nie mogę wybrać tych, którzy uznają słuszność argumentów Putina, ale potem nazywają inwazję zbrodniarzem. Nie widzę tego. („ Norman Finkelstein: Rosja ma historyczne prawo do inwazji na Ukrainę ”; Posłuchaj całego wywiadu, The Saker )

  Tak, Putin ma pełne prawo chronić swój kraj przed kolejną obcą inwazją. I byłby niemądry, gdyby sądził, że nie to ma na myśli Waszyngton, ponieważ właśnie to mają na myśli. Tym, czego naprawdę chce Waszyngton, jest zniewolona Rosja, która wiecznie marnieje pod butem Wuja Sama.

  Putin musi więc zrobić wszystko, co w jego mocy, aby temu zapobiec. I do tej pory właśnie to zrobił.

  Brawo, Włodzimierzu.
  unz.com

 13. Tadek said

  Czyli do chorego pomysłu Wielkiego Resetu Szwaba vel Rotszylda . Wszystkie wydarzenia od 2019 roku są pod to organizowane. Najpierw plandemia, masowy dodruk pieniądza a teraz konflikt na Ukrainie aby wywołać kryzys żywnościowy
  Analiza dokumentów związanych z wojskową działalnością biologiczną Stanów Zjednoczonych na terytorium Ukrainy
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/05/analiza-dokumentow-zwiazanych-z.html

 14. Piskorz said

  re 10…że ta Święta Ziemia takie ścierwo nosi..?! Że go jeszcze nie zabili…Skandal.

 15. Piskorz said

  !!!! Po x 2 czytam Brzezińskiego „Wielką szachownicę”, lek. obowiązkowa, choć pewne sprawy niezbyt aktualne, ale warto przypomnieć fragment ze wstępu, w którym pisze /a kto o tym pamięta/wie?/, że we roku 1940 w Berlinie spotkali się…Mołotow z wierchuszką niemiecką i zawarli tajne porozumienie /sic!/, że zgodnie z którym Ameryka ma być wykluczona z udziału w sprawach Euroazji /okr. wspólczesne wg Zbiga/. I dalej…do realizacji porozumienia nie doszło…Hitler nie chciał z nikim dzielić się władzą.

 16. maxi said

  Ad. Carlos
  Historia zaczyna się powtarzać.
  A Polsce znowu wydaje się, że wróg jest na wschodzie.

 17. Boydar said

  A co mówi lekarz, Ryszardzie ?

  ————-
  Lekarz płacze…
  Admin

 18. plausi said

  Globalizacja jest fazą przepoczwarzania się globalnego imperium

  „To właśnie powszechna globalizacja postawiła gospodarkę na piedestale”

  Naszym zdaniem już to stwierdzenie jest błędne, na piedestale postawiony jest w globalnym imperium nie gospodarka ale pieniądz. Pieniądz ma niewiele wspólnego z gospodarką, potrafi się rozmnażać zupełnie bez niej, jak derywat, albo przez rabunek, który jest zresztą podstawową metodą rozmnażania, oszustwo jest jedynie pewną postacią rabunku, mamy nadzieję, że niektórzy się z nami z tym zgodzą.

  Nie ma zbyt wiele sensu gawędzić o globalizacji pomijając zagadnienie globalnego imperium.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  USA po II. Wojnie zostały zobowiązane przez globalne imperium do pełnienia funkcji policyjnych. W ostatnich dziesięcioleciach, także w następstwie globalizacji, zostały wyczerpane ze swych sił i z coraz większymi trudnościami pełnią swą funkcję w globalnym imperium, które od dawny rozgląda się, kto byłby w stanie przejąć tę funkcję. USA obawiają się najbardziej UE, dlatego też starają się wszelkimi metodami przeszkodzić przejęciu funkcji prze UE, tworząc kordon sanitarny wokół UE, przebiegający przez północne kraje Afryki, BW, Ukrainę, południowe kraje GUS, aż po Afganistan. Inwazja tzw. „uchodźców” w 2015 była jedną z operacji destabilizacji UE,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  Ukraina jest kolejną.

  Wielu podnieca się takimi terminami jak NWO, globalizacja i.t.p. sądząc, że chodzi o coś niezwykłego. Nie, to jest stara gra globalnego imperium, w którym decydującą siłą jest MWF, są kręgi finansowe, które w systemie, który obowiązuje od stuleci, gwarantuje im władzę absolutną. I. Wojna miała za zadanie wyeliminować konkurencyjną grupę arystokracji postfeudalnej, co się zresztą znakomicie udało, jedną z metod była rekonstrukcja państw narodowych, w tym Polski, naturalnie jako republiki, co pozwoliło rozbić monarchie austriacką i pruską, nowszy trick, żydowska rewolucja socjalistyczna zmiotła monarchię rosyjską.

  W ten sposób arystokracja finansowa zajęła definitywnie miejsce arystokracji monarchicznej. Ludność prosta, czy nawet prostacka, otrzymała przy tym na parę dziesięcioleci okazję podniecania się demokracją, socjalizmem a nawet komunizmem, które były jedynie pewnym niezbędnym narzędziem w fazie podboju imperium przez arystokrację finansową.

  Operacja „Plandemia” dowiodła, że arystokracja finansowa jest w stanie narzucić ludom świata swoją fikcję jako rzeczywistość i zrealizować każdą wymyśloną przez siebie zbrodnię, bez obawy, że ludy świata to rozpoznają. Opozycja przeciwko „Plandemii” była i jest tak marginalna, że nie ma obawy, aby plany arystokracji finansowej (MWF) mogły zostać przez kogoś zagrożone.

  Dla lepszego zrozumienia, globalizacja w ramach globalnego imperium określanego mianem „brytyjskiego” doprowadziła do takiego poziomu wzrostu międzynarodowej wymiany handlowej, że po redukcji tej wymiany w następstwie I. Wojny i nacjonalistycznych protekcji (zawsze działa antyglobalistycznie) udało się ten poziom osiągnąć z powrotem po przejęciu globalnego imperium przez USA dopiero w latach 50-tych XX. wieku.

 19. plausi said

  ”O co chodzi z Niemcami? „

  RFN otrzymał nowy rząd, do którego udało się służbom USA wprowadzić licznych swych agentów, lauterbach (zdrowie) jest co prawda jednym z nich, ale przez wydarzenia został nieco przytłumiony, ważni są też tzw. „Zieloni”. „Zieloni” od swego zarania w latach 60-tych byli konstrukcją wywiadu USA, które od tego czasu zaczął popularyzować tematykę środowiska. „Zieloni” otrzymali tak masowe wsparcie ze strony mediów gównego nurtu, że osiągają w ostatnich wyborach udziały ok. 20%, bez jakichkolwiek godnych uwagi osiągnięć. Są czystym produktem propagandy.

  Znamiennym jest, że „Zieloni” zostali obsadzeni w resortach, gdzie nie mają absolutnie żadnych kompetencji fachowych: MSZ, gospodarka, rolnictwo. Szczególny przypadek jest MSZ, gdzie wyczarowana z cylindra dziewczyna wyposażona w sfałszowaną pracę doktorską, papla jedynie, co jej oficer prowadzący każe.

  RFN stara się, pomimo ogromnej presji z USA, sabotować dostawy broni na Ukrianie, jak wspomniano, wojnę wymierzoną przez USA przeciwko UE, ze znanych względów:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  RFN stara się przynajmniej opóźnić plany USA odnośnie Ukrainy, sabotując dostawy ciężkiej broni, nie wykluczalibyśmy jej kontaktów z wywiadem Rosji, w celu likwidacji dostaw broni, jak to Rosja zademonstrowała już parę razy koło Lwowa.

  Działalność bandy PiS i wspólników w Warszawie można śmiało zakwalifikować jako zdradę stanu, choć jest wysoce prawdopodobne, że ta banda jest kokietowana ochłapem lwowskim po rozpadzie Ukrainy. Jest jednak rzeczą dość problematyczną, jakie korzyści może przynieść Polsce kuratela nad banderyzmem, czy może nawet kuratela banderyzmu nad Polską, jak dotąd obserwowana.

  Ad 12. Carlos

  Wychodzi Pan z błędnych założeń.

 20. Sebastian said

  Re 10. Satanista pełną gębą, do utylizacji, a poniżej próbka jego kolejnego „talentu” jak widać zupełnie się nie kryją z symboliką nazistowską

  Niestety w Polsce z powodu nadreprezentacji prostytutek politycznych i skundlonego, zarzydzonego mentalnie i genetycznie społeczeństwa nie mamy co liczyć na racjonalne podejście do sytuacji, choćby tak jak Węgrzy

 21. Sebastian said

  przepraszam Gospodarzu za brak >

 22. UZA said

  „W praktyce oznacza to zerwanie wszelkich więzi i wycofanie się z rynku, co wiąże się z utratą zysków. To jedyny sposób, aby pokonać Rosję – podsumował profesor.”

  Oto do czego prowadzi komercjalizacja wszystkiego: profesor dostaje zlecenie i gada od rzeczy. Usrael i Jego satelity pokonali Związek Radziecki dzięki pieniądzom. Z jednej strony podkręcali wyścig zbrojeń, na który oni mieli kasę, a Sowieci nie mieli. Z drugiej strony zapewnili swoim społeczeństwom dobrobyt, tworząc wśród ludności ze Wschodu mit Zachodu jako raju na ziemi (co stanowiło doskonałe podglebie dla buntu i dywersji na terenie wroga). Teraz spodziewają się wygrać z Rosją obniżeniem zysków (czyli brakiem kasy) i wpędzeniem swoich ludzi w biedę ?

  Gdyby jeszcze podobne brednie głosił ktoś ze Wschodniego Wybrzeża, które w tej chwili desperacko walczy o wszystko, to jeszcze można by zrozumieć, ale podobny głos z europejskiej strefy zgniotu świadczy o kompletnym zagubieniu. Czy ten biedak nie rozumie, że wkrótce już nikt mu nie zapłaci ? A odłożonymi pieniążkami będzie się mógł podetrzeć ( o ile w ogóle przeżyje). Wody, żarcia, prądu i opału po prostu nie będzie. Nawet ze śmietników nic się nie wygrzebie, bo będą stały puste.

  „Operacja „Plandemia” dowiodła, że arystokracja finansowa jest w stanie narzucić ludom świata swoją fikcję jako rzeczywistość i zrealizować każdą wymyśloną przez siebie zbrodnię, bez obawy, że ludy świata to rozpoznają. Opozycja przeciwko „Plandemii” była i jest tak marginalna, że nie ma obawy, aby plany arystokracji finansowej (MWF) mogły zostać przez kogoś zagrożone.”

  Plandemia nie jest dobrym przykładem, bo przeciętny człowiek nie był w stanie zweryfikować propagandy. Nie wiadomo przecież, na co ludzie chorują w sezonie grypowym ( w grę wchodzi ogromna ilość opisanych patogenów) i z jakiego powodu umierają w szpitalach, do których nie wpuszcza się członków rodzin ani przyjaciół chorych. Nie potrafimy też domowymi sposobami stwierdzić czy jakiś objaw był skutkiem działania patogenu czy na przykład promieniowania elektromagnetycznego albo toksycznej substancji, która mogła być wszędzie : w alkoholu, w papierosach, w lekarstwach. A laboratoria w większości kontroluje nieprzyjaciel.

  Zimno i głód, to co innego – każdy, nawet kompletny laik, skrajnie podatny na propagandę , poczuje. Nie da się wmówić człowiekowi, że jest syty, kiedy z głodu burczy mu w brzuchu. Z kolei brak prądu sprawi, że nie będą działać telewizory i komputery, a rozładowanych smartfonów nie da się doładować. „Arystokracja finansowa” to kolos na glinianych nogach. Są takie dziedziny, w których fikcja musi przegrać z rzeczywistością. Moim zdaniem, największym zagrożeniem dla planów „arystokracji finansowej” jest ona sama. Po prostu za szybko chce połknąć cały świat i może się zadławić, co daj Boże. Amen.

 23. Emilian58 said

  Zalew krainy ukrów prze PINIONC zachodnich ciułaczy najbardziej ucieszy ich prezesa pracującego nosem. Pewnie „zarobi” kolejny miliard. Coś musi uszczknąć za przehandlowanie durnych ukrów. A ten professor z niemczarni swoje wypociny pisze zapewne w chazarskiej jadłodajni. I na koniec mam pytanie do Ryszarda w swetrze z bistoru, CZY NIE PRZESZKADZA CI TEN UCIĄŻLIWY WIATR MIĘDZY USZAMI???

 24. Jack Ravenno said

  @22 UZA – oby się udławili. Amen

 25. Anucha said

  Ad:5
  Może Ryszard jest w swetrze.
  Ale reszta ciała odkryta i wszystko wiadomo😀

 26. Boydar said

  „… RFN stara się, pomimo ogromnej presji z USA, sabotować dostawy broni na Ukraianę …”

  Jeżeli to prawda (wielce możliwe) to jest to i logiczne i strategiczne. Żydoszkop jest dobrze zorientowany co w trawie piszczy i wie, że prędzej czy później z tej broni będzie strzelane do Bundeshwery.

  Wszystko co więc może dzisiaj zrobić, to tylko nieco ograniczyć skalę. Poza tym, ewentualne przyszłe zyski (nie ma darmowych „lanczy” ani darmowego uzbrojenia) stoją pod dużym znakiem zapytania, szczególnie w ich przypadku.

 27. Carlos said

  re 19 Plausi —Robi pan ten sam blad ,co niektorzy czytelnicy Gajowki, utozsamiajac opinie autora artykulu z pogladami gospodarza. Ja ten artykul tylko wkleilem, jak i inne ,ktore uwazalem za ciekawe i warte publikacji.

 28. Emilian58 said

  No i nadeszło nieuniknione. Prezes ukrów pracujący nosem zarządził (wyostrzył dowcip) ewakuację ukrów z Azowa. Ale gdy tylko ci gieroje wychylą banderowski łeb z nory to ci sadyści rosyjscy porywają tych do rany przyłóż gdzieś w głąb Rosji. Można się spodziewać że sąd najwyższy Andory wymierzy Rosji najwyższą karę za ten nikczemny kidnaping.

 29. Totalny UPADEK wojskowego morale i KONFLIKTY rasowe / LGBTQ / społeczne w US Army ?? said

  ” . . . Rosja musi być siłą ZMUSZONA do przyjęcia światowego PORZĄDKU . . .” – napisał ten niemiecki ZBOCZENIEC „profesor” Henrik Müller .

  Ale na CZYM polega ten obecny . . . : „światowy PORZĄDEK ?

  Otóż ten obecny „światowy PORZADEK” polega na tym, że to bardzo mała grupka AGRESYWNYCH ZBOCZEŃCÓW z tzw. „LGBTQ” z tej DEGENEROWANEJ moralnie „europy” i zbankrutowanego USA(zwłaszcza z KLOAKI city of Waszyngton, gnojownika New Jorku, pedalskiej Brukseli i ŚMIERDZACEGO berlina obecnie USTALAJĄ co jest:

  DOBREM i ZŁEM

  oraz ci ZBOCZENCY LGBTQ uzurpatorzy ustalają dla całego ŚWIATA „nowe” regóły moralne, gdyż PRZECHWYCILI centralną władzę w USA i pedalskiej Brukseli !

  Otóż mała grupka PEDALSTWA w ZBOCZENCYÓW w USA jak przechwycili CENTRALNĄ władzę w tej KLOACE moralnej „city of waszyngton” oraz innch ośrodkach DEMORALIZACJI jak śmierdzacych zaszczurzonych śmietnikach: San Francisko, Chicago, New Yorku, Los Angeles, Denver, Philadelfia … itp od tego czasu ZACZEŁO się systematyczne FAŁSZOWANIE „demokratycznych wybory” tak aby ZBOCZENCY i komuniści zawsze „wygrali” te „wybory” !!!

  W Rosji lub w Białorusi NIE ma miejsca na uzurpatorstwo ZBOCZEŃCÓW, nikt w Rosji NIE ustanowił „praw” na zawieranie „małżenstw” dla lezbiji i homusi lub z kozą lub ofcą . . . itp stąd te ZAJADŁE takie WŚCIEKŁE ataki na Rosję !!!

  O tym się nigdzie w USA NIE mówi ani NIE pisze ale w US Army większość heteroseksualnych generałow ten rasista lewacki PROSTAK Lloyd Austin wyrzucił z US Army, a na ich miejsce PILNIE awansował na „generałów” obstawiając stanowiska na nowych „dowódców”.
  Ten rasistowski PROSTAK „secretary of defense”(minister obrony bideta) jak tylko objoł to stanowisko, to natychmiast rozpoczoł normalne POLOWANIE na „białych rasistów” w US Army z wysoką rangą jak pułjkowników i generałów i pod tym lewackim PRETEKSTEM ich powyrzucała ze służby w US Army, a na ich miejsce też PILNIE awansował na „generałów” african-american … oraz homusi … SIĆ!

  Wskutek tego awanturnistwa w US Army tego LEWAKA Lloyd Austin ATMOSFERA jest FATALNA, gdyż ta raistowska i homusiowa CZYSTKA w US Army wygenerowała POTĘŻNE wewnętrzne KONFLIKTY !!!

  Te KONFLIKTY wewnętrzne w US Army już było widać przy wycofywaniu się US Army z Afganistanu w 2020 roku.
  Do tej atmosfery PODZIAŁÓW we wnetrzu US Army dołożyły się jeszcze PRZYMUSOWE szczepienia na covid-19 !

  Te ANTAGONIZMY i konflikty na tle RASOWYM, na tle LGBTQ oraz PRZYMUSOWYCH szczepień żołnierzy się jeszcze bardziej się ZWIĘKSZYŁY w US Army w ostatnich dwóch latach !

  „Top general fires back at ‚offensive’ criticism of military being ‚woke’ …”:

  https://www.politico.com/news/2021/06/23/top-general-fires-back-criticism-military-woke-495703

  Google: Secretary of defense lloyd austin fired racist generals

 30. UZA said

  Ad. 7) „Zwracamy się z prośbą o pomoc żywnościową (…) Z jednej pensji ciężko jest na dłuższą metę utrzymać rodzinę + trzy dodatkowe osoby. Od Państwa nie otrzymaliśmy jeszcze żadnej pomocy. Jedna kobieta podjęła pracę, lecz odkładają…”

  Ten wpis jest po prostu porażający. Ukazuje mentalność Polaków, prawdopodobnie dorosłych ludzi (skoro mają już rodzinę na utrzymaniu), myślących jak małe dzieci. Dysponując jedną pensją przyjęli do domu trzy obce osoby i teraz się dziwią, że im ciężko związać koniec z końcem. I jakie wyciągają wnioski ? Mają pretensje do Państwa, że nie pomaga, czyli de facto do nas wszystkich – podatników, bo przecież Morawiecki nie wyłoży własnych pieniędzy. Jednocześnie nie oczekują żadnego zaangażowanie od przybyszów, którzy żyją na ich koszt, chociaż mają pieniądze ( ktoś podjął pracę). No bo odkładają…

  Istnieje nauka zwana wiktymologią. Według Wikipedii jest to „dziedzina kryminologii, zajmująca się ofiarami przestępstw oraz badaniem ich roli w genezie przestępstwa, zwłaszcza ustaleniem czynników tworzących podatność na stanie się ofiarą przestępstwa (predestynacja wiktymologiczna)… ”
  Kiedy się czyta takie wpisy, jak zacytowany przez Pana Listwę, to można odnieść wrażenie, że Polacy, przynajmniej niektórzy, są urodzonymi ofiarami, jeśli nawet nie przestępstw, to przynajmniej wyzysku i trudno się dziwić, że mieliśmy taką historię, jaką mieliśmy.

  ad. 11) „Symulacja pandemii ospy po ugryzieniu przez leoparda przewiduje masowe zachorowania na tę chorobę wśród młodych ludzi.”

  A więc jednak ospa. Były różne kandydatury : kolejne warianty kowida, ptasia grypa, RSV, HIV, syf, gorączka krwotoczna, Nipah . Ostatecznie zdaje się zwyciężać ospa i to nie byle jaka – małpia, prosto z poprawnej politycznie, czarnej Afryki. Ospa prawdziwa też by się nadała, ale przecież ogłosili, że została wyeliminowana dzięki szczepieniom, więc lepiej ludziom nie mącić w głowach i nie zachęcać antyszczepionkowców. Eksperci już tłumaczą, że ta małpia, to jakaś inna jest i przyjęte szczepionki przeciw wietrznej nie podziałają. Krótko mówiąc – potrzebne nowe.

  Mamy coraz więcej doniesień – najpierw jakiś koleś w Anglii, potem paru na Półwyspie Iberyjskim, teraz ponoć dotarło już do Szwecji i krajów Beneluxu a nawet do ojczyzny profesora Henrika Müllera i ministra Lauterbacha. O żadnych leopardach, póki co nie ma mowy (ani o nietoperzach) , czytałam natomiast o gryzoniach i wiewiórkach. W końcu jakieś urozmaicenie musi być. A do tego myszy, szczury i wiewióry są wszędzie i wszędzie się wcisną, zaś leopardy to chyba tylko w ogrodach zoologicznych, za kratami, więc raczej nie ma z nimi kontaktu, nie mówiąc o tym, żeby kogoś gryzły.

  Małpia ospa jako przedmiot pandemii ma wiele zalet : łagodny przebieg (nie trzeba nawet hospitalizować, co bardzo ogranicza wydatki na chorego), dość charakterystyczne objawy (widoczna wysypka), więc można diagnozować przez smartfona (pacjent strzeli sobie selfika i wyśle do pana doktora), a na dodatek – atakuje głównie młodych mężczyzn (będzie pretekst do wyszczepiania poborowych). Jedynym poważnym ryzykiem (pomijając powikłania, które się mogą zdarzyć przy każdej chorobie) są szpecące blizny , co wystarczy , by przerazić współczesnych białych mężczyzn i zachęcić ich do szczepień. Panie też się wyszczepią, żeby nie odstraszać potencjalnych amantów, na pewno się bowiem okaże, że te niezaszczepione mogą zarażać. Zważywszy na coraz niższy wiek inicjacji seksualnej , zainteresowanie szczepionkami pojawi się już w szkołach podstawowych. Spragniona inicjacji dziatwa popędzi do punktów wyszczepień, nie oglądając się na rodziców (którzy dotąd sypali piasek w szprychy rozpędzonej machiny szczepionkowej). Szykuje się więc kolejny tłusty rok dla medyków i koncernów farmaceutycznych, a i inni mogą się obłowić. Przydadzą się przecież kremy regenerujące i podkłady maskujące – dla tych pechowców, którzy jednak zachorują i nabawią się blizn.

 31. African-amerikanka LESBIJKA jest nową "dyrektorką" biura prasowego Białego Domu zwapnialca Bidena ! said

  Karine Jean-Pierre czyli lewacka aktywistka LGBTQ z komunistycznego złodziejskiego gangu tzw. „partia demokratyczna” została zatrudniona jako NOWA „dyrektorka prasowa” zwapnialca Bidena w melinie o nazwie „biały dom”.

  Aktywistka LGBTQ Karine Jean-Pierre otrzymała tą „pracę”, ponieważ ma 3 atuty: Ona jest murzynką, lesbijką i wcześnie pracowała dla OSZUKANCZEGO medialnego networku CNN – zbiegowiska retorycznych lewackich KŁAMCÓW, którzy nakrecają czarny RASIZM oraz konflikty społeczne w USA.

  Dave Rubin, gospodarz „The Rubin Report”, otworzył swój program radiowy w poniedziałek, informując o tym, że zarówno ustępującą dyrektorka prasową Białego Domu KŁAMCZUCHĄ Jen Psaki, jak i jej następczynią jest inna następna KŁAMCZUCHA o nazwisku Karine Jean-Pierre.

  Rubin powiedział, że Psaki – była dyrektórka biura prasowego zbutwialca Bidena, a jej pracą polegała na obowiązkowym bycie KŁAMCĄ, a następnie opowiadał w ostrej krytyce i mizoginizm lewackiej „nowej dyrektorki” Jean-Pierre’a.

  „Ona [Jen Psaki] zostanie teraz zastąpiona przez Karine Jean-Pierre.
  NAJWAŻNIEJSZĄ rzeczą jest to, że obecna moda w USA jest PRZYMUSOWE obsadzanie najważniejszych centralnych stanowisk w Białym Domu oraz stanowych przez CZARNYCH obywateli, koniecznie homusi lub LEZBIJKI aktywistów LGBTQ.
  Do tego oni MUSZĄ być związani w jakiś sposób z OSZUKANCZYM rasistowskim networkiem CNN w którym się rozbija i oczernia instytucje państwa USA z fabrykowaniem NOWEJ jego „historii” gdzie jakoby „afrikan-american” odegrali „najważniejszą” rolę w budowaniu USA . . . . SIĆ ! …

  „Dave Rubin: Karine Jean-Pierre got the job because “She’s A Black Lesbo”:

  https://www.losangelesblade.com/2022/05/09/dave-rubin-karine-jean-pierre-got-the-job-because-shes-a-black-lesbo/

 32. revers said

  USA dostarczają na Ukrainę m.in. systemy rakietowe obrony powietrznej Patriot oraz systemy artyleryjskie dalekiego zasięgu (MLRS).

  System Patriot ma sprawić, że przestrzeń powietrzna będzie dość gęsta, bo trudno będzie się przed nim bronić. MLRS może być użyty do ataku na Krym (most) z dużej odległości, np. z zasięgu ok. 300 km. Wydaje się, że rekonkwista Krymu jest już faktem dokonanym.

  „Ustawa przewiduje 20,1 mld dolarów na pomoc wojskową, która ma zapewnić transfer zaawansowanych systemów uzbrojenia, takich jak rakiety przeciwlotnicze Patriot i artyleria dalekiego zasięgu” – informuje Mike DeBonis.

  https://www.washingtonpost.com/politics/2022/05/19/tale-two-ukraine-wars/

 33. Ad. 32

  I jak już te rakiety docierają na Ukrainę, to co się z nimi dzieje? 🙂

 34. UZA said

  ad. 29) „O tym się nigdzie w USA NIE mówi ani NIE pisze ale w US Army większość heteroseksualnych generałow ten rasista lewacki PROSTAK Lloyd Austin wyrzucił z US Army, a na ich miejsce PILNIE awansował na „generałów” obstawiając stanowiska na nowych „dowódców”.”

  Bardzo interesująca wiadomość. Wprawdzie nie sądzę, żeby ten cały Austin podejmował jakieś własne decyzje i w ogóle rozumiał, co czyni, ale najwyraźniej ktoś mu kazał. Pan każe, sługa musi. Prawdopodobnie chodzi o to, żeby usunąć z armii ludzi kompetentnych i odpowiedzialnych, którzy mogliby się sprzeciwiać szalonym rozkazom.

  Zawsze uważałam, że to Putin, przyciśnięty do ściany, użyje atomic, bo już nie będzie miał nic do stracenia. Niewykluczone jednak, że pewne środowiska zza Wielkiej Wody są jeszcze bardziej zdesperowane. Łatwo jest mówić o światowym rządzie, ale to się wiąże z dużą selekcją. Liczba miejsc przy głównym korycie musi być ograniczona i pewnie do niektórych dotarło, że się nie załapią. Zwłaszcza gdyby koryto miało się przemieścić na Daleki Wschód (wielu przecież wierzy, że Chińczycy należą do Spisku).

  Tu nie chodzi tylko o kasę. Tu chodzi o wszystko – status bogów, nieśmiertelność, absolutną wiedzę i absolutną władzę. W starym świecie, dla pechowców, były jakieś nisze, synekury. W nowym globalnym porządku mają być tylko dwa stany : panowie-bogowie i niewolnicy. Owszem, przewiduje się także nadzorców, poganiaczy niewolników, ale pod względem statusu zaliczać się oni będą do stanu niższego. To tak, jakby w feudalizmie usunąć wszystkie szczeble pośrednie pomiędzy królem a chłopem. Czy jakiś hrabia zadowoliłby się posadą np. głównego kucharza, zwłaszcza gdyby nie było to stanowisko czysto tytularne, tylko naprawdę musiałby siedzieć w kuchni i nadzorować robotę ?

 35. Bezpartyjna said

  „Działalność bandy PiS i wspólników w Warszawie można śmiało zakwalifikować jako zdradę stanu, choć jest wysoce prawdopodobne, że ta banda jest kokietowana ochłapem lwowskim po rozpadzie Ukrainy. Jest jednak rzeczą dość problematyczną, jakie korzyści może przynieść Polsce kuratela nad banderyzmem, czy może nawet kuratela banderyzmu nad Polską, jak dotąd obserwowana.”

  Ba, nawet należy śmiało zakwalifikować jako zdradę stanu, ale rzymianie swoje scenariusze rozpisują wraz z rolami na wiele, wiele lat przed realizacją, oraz mają plan A, B, C i wiele wariantów zastępczych. A takich jak Moravic, Zełenski i innych hodują od kołyski i dostarczają oduraczonym społeczeństwom gdy tego konieczność wymaga. I takie sprawdzone taktyki i metody stosują wobec gojów od stuleci.
  Ich władza i żądze oraz apetyt na zawładnięcie całym światem stają się coraz większe, wręcz niepohamowane, lecz tak jak to bywa w życiu faktycznie zadławią się własnym sukcesem i z hukiem upadną. Pozostaje pytanie – kiedy to się stanie i kosztem jak wielu niewinnych istnień ludzkich.
  Prawdziwi Rzymianie wiedzieli jak tę kwestię rozwiązać i w końcu ich całkowicie spacyfikowali i rozgonili na cztery strony świata – nawet nazwę państwa zamienili na Palestynę. W konsekwencji oś zła zawsze musi upaść, chociażby w imię dziejowej sprawiedliwości i nie tylko.

 36. Boydar said

  Prawdopodobnie ten cały Austin jest zakamuflowanym agentem Putina. Bo jak inaczej miało by być, „a masz! ty wstrętny wrogu!”

  Tylko, niestety, Chińczyk się cieszy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: